ועדת קבלה לישוב

מנטה*
הצטרפות: 31 יולי 2005, 23:48

ועדת קבלה לישוב

שליחה על ידי מנטה* »

עד כמה שאני יודעת - גם אם מבקשים ממך לעבור ועדת קבלה, בפועל לועדה הזאת אין כוח למנוע ממך לגור בישוב, על אחת כמה וכמה אם אתה קונה בית קיים (בניגוד לקבלת מגרש ובנייה).
כן יכולים לנסות "לשכנע" אותך שהמקום לא מתאים לך...
בדרך כלל זה סתם חלק מהברוקרטיה. ספיציפית לבני יהודה לא נראה לי שיש שם העדפות חזקות (כי זה לא קיבוץ, כי יש שם אוכלוסיה הטרוגנית מלכתחילה)
יהושע_לוי*
הצטרפות: 20 יולי 2014, 13:24

ועדת קבלה לישוב

שליחה על ידי יהושע_לוי* »

שלום מנטה זה שוב יהושע , שאלתי הפעם מה קורה לו אני קונה בית וגר בו ללא שום ועדות קבלה ללא שום מבחנים האם זאת בעיה ? מה אותו ישוב יכול לעשות ? ( כמובן אני לא מדבר על אלימות, אני מדבר על עשייה חוקתית ) האם הם יכולים למנוע ממני לגור בישוב? האם הם יכולים לנתק את זרם החשמל ? האם הם יכולים לנתק את המים ? האם הם יכולים למנוע מביתי המוגבלת הסעות למע"ש בטבריה ? לפי דעתי ואולי אני טועה הדבר היחידי שהם יכולים לעשות לא להעביר את הנכס על שם אשתי ושמי . האם זה נכון ?
מנטה*

ועדת קבלה לישוב

שליחה על ידי מנטה* »

עד כמה שזכור לי (מכרתי בית בישוב קהילתי לפני שנתיים), כדי לקנות את הבית אתה צריך לקבל את הסכמת הישוב. זה חלק מהתהליך של העברת הבעלות.
אני מניחה שאתה לא תקנה בית אם לא ניתן לרשום אותו על שמך...
מצד שני סביר שהישוב יתן את הסכמתו, ובכל מקרה לדעתי אין לך מה להפסיד - תעשה את הבחינות, תריץ את ועדת הקבלה (זה צריך להיות עניין של שבועיים שלושה עד לקבלת האישור) ותתקדם.
אם במקרה לא תתקבל אז תחשוב הלאה. אבל למה להסתבך עם מלחמות תאורטיות?
חוץ מזה, אם אתה אתה קונה בית אתה במילא צריך עורך דין לנהל את הקניה, אז תמצא עורך דין ותתיעץ איתו.
מנטה*

ועדת קבלה לישוב

שליחה על ידי מנטה* »

כדי להסביר עד כמה לא סביר שהישוב יחסום קניה של בית (בניגוד להקצאת מגרש), תחשוב על זה ש:
מניעת קניה = מניעת מכירה.
למנוע מאנשים זרים לקנות בית בישוב זה דבר אחד,
למנוע מחבר ישוב למכור את הבית שלו זה דבר אחר לגמרי, ביחוד כשזה אומר שאם חברי ועדת הקבלה ירצו למכור את הבית שלהם בעתיד גם להם יכולות להיות בעיות...

או בניסוח יותר ציני:
סלקטיביות בקבלת חברים להקצעת מגרשים => מעלה את הערך הנדלני של הבתים.
סלקטיביות על מי יכול לקנות בתים קיימים => מורידה את הערך הנדלני של הבתים.

סביר להניח שבגולן יש ישובים ששיקולים נדלניים פחות חשובים אצלם, אין לי סיבה להניח שבני יהודה הוא אחד מהם...
פלונית_לצורך_העניין*
הצטרפות: 15 יוני 2004, 00:03

ועדת קבלה לישוב

שליחה על ידי פלונית_לצורך_העניין* »

שלום מנטה זה שוב יהושע , שאלתי הפעם מה קורה לו אני קונה בית וגר בו ללא שום ועדות קבלה ללא שום מבחנים האם זאת בעיה ? מה אותו ישוב יכול לעשות ? ( כמובן אני לא מדבר על אלימות, אני מדבר על עשייה חוקתית ) האם הם יכולים למנוע ממני לגור בישוב? האם הם יכולים לנתק את זרם החשמל ? האם הם יכולים לנתק את המים ? האם הם יכולים למנוע מביתי המוגבלת הסעות למע"ש בטבריה ? לפי דעתי ואולי אני טועה הדבר היחידי שהם יכולים לעשות לא להעביר את הנכס על שם אשתי ושמי . האם זה נכון ?

לפני שנים ספורות, שכן של חמותי מכר את ביתו ביישוב לאדם שלא עבר וועדת קבלה.
היישוב פנה לבית המשפט, שפסק שעל הקונה למכור את ביתו בפרק זמן מסויים (שלאחריו כונס נכסים ישתלט וימכור תמורת ההצעה הגבוהה ביותר).
וכך היה.
(והקונה לא היה איזה פראייר מהרחוב, אלא מישהו בעל אמצעים פיננסיים ואחרים)
האזרח_עופר*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2019, 23:22

ועדת קבלה לישוב

שליחה על ידי האזרח_עופר* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

למה מקבלים אנשים דתים לישובים חילוניים? הרי ישובים דתיים לא מקבלים חילונים.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ועדת קבלה לישוב

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מחפש מישהו או מישהי שעברו ועדת קליטה לאחרונה כדי לדעת למה לצפות
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ועדת קבלה לישוב

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בקיצור שומדבר לא השתנה.
לא רווק, לא גרוש, לא מישהו בשלהי שנות החמישים שרוצה שקט וקהילה יכול לחלום על בית בישוב/ מושב או קיבוץ.
אבל אם יש לכם כסף להשחיל מתחת לשולחן, תתקבלו. בברכה. זה נקרא כופר. והוא קיים בכל כניסה לאיזשהי קהילה.
אף אחד לא יגיד לכם למה לא התקבלתם. יפילו את זה על המבחנים.
יש מצב שמעטים יודו ויגידו את הלא פוליטקלי קורקט: גרוש/ רווק, גיל לא נכון, הומו או לסבי מדי בשביל הקהילה, עדיין אין ילדים, יותר מדי ילדים, ועוד ועוד ועוד.
שליחת תגובה

חזור אל “דפי בית של עורכים שבהם דיונים וטיפים”