מנשא קובבה

אנונימי

מנשא קובבה

שליחה על ידי אנונימי »

תמונה

למנשאים נוספים ראו מדור מנשאים
להשוואת מנשאי גב ראו מנשא גב
קובבה = "צמוד לגב" בשפה הסוואהילית.

מה זה? מנשא קובבה הוא מנשא תינוקות לגב, שבו המשקל לא נופל על הכתפיים, אלא מעל לשדיים ועל המתניים. אין לחץ על השדיים כי זה יושב מעליהן. הילד יושב עם רגליים מפושקות. הסגירה עם קליפסים, ובסגירה העליונה יש גם אבטחה של וולקרו וקשר.

איך זה נראה? אפשר לראות תמונות כאן
וגם כאן

למי זה מתאים? בעקרון אפשר להשתמש בו מגיל 0, אבל בפועל מגיל חודש בערך ועד משקל של סביבות ה- 12 קילו. תביאו בחשבון שגם לכל עולל יש מבנה גוף אחר. יש כאלו שמרגישים קלים עד גיל שנתיים בלי קשר למשקל על הצג, ויש כאילו שנהיים כבדים צ'יק צ'ק. עניין של עצמות, כנראה.

איך משיגים אותו? את המנשא מייצרת נורי-ים שגרה בדרום. מזמינים דרכה. מי שרוצה את הטלפון שלה יכולה לכתוב ל-אביב חדש או "ל-ה עוגיה" [email protected] אימייל. הוא עולה 300 ₪ (נכון לאפריל 2003).

איך שמים את הילד? אפשר לשים את הילד לבד, ללא עזרה. תוך כמה פעמים לומדים את הטכניקה (ראו בהמשך) וזה בא בקלי קלות, בלי צורך בעזרה מאף אחד. בתינוק קטן תומכים עם היד או משענת מאולתרת. תינוק גדול יותר שכבר ממילא יושב וכו'- אין בעיה בכלל.

מידות וגדלים: נורי-ים יכולה להתאים את הקובבה למבנה גוף של הנושא/ת העיקרי/ת. באמת, יש בינינו גבוהות יותר וכד' ואז אפשר 'לשחק' עם האורך של הרצועות או כל מיני טריקים אחרים ששמורים ליצרנית.
לאחרונה יש אפשרת לבקש רצועות ארוכות יותר שאפשר להעביר על הכתפיים ולהצליב מתחת לישבן התינוק כתמיכה נוספת לגב האם. זאת אומרת,שבנוסף לסגירה מקדימה בעזרת הקליפסים,אפשר לבחור להוסיף עוד נקודת קשירה שעוברת דרך הכתפיים(בדומה למנשא הקוריאני או לקשירה השבטית בתינוכיס).

טיפים לשימוש:

כדי להרגיל את התינוק למנשא, אפשר לשים אותו בהתחלה כשהוא עייף, כדי ש"לא יהיה לו כוח להתנגד". אחר כך אפשר לשים אותו בכל מצב. (אביב חדש)

מומלץ לנסות לפני שקונים כי יש תינוקות שמתמרדים כשמכניסים אותם לשם ולא מדובר במנשא זול. כדאי לנסות לתקופה, כי מדידה זה לא מספיק. (אצלי במדידה היא היתה בהלם ואחכ כשקניתי היא יצאה מההלם וביקשה לרדת) (ה עוגיה)

תרמו: אביב חדש, נועה דרומית, בת ההרים, ה עוגיה, בשמת א, ענת גביש, בת ההרים, טרה רוסה, דנה יחזקאלי, אמא אדמה, סינדי, אישה אחת
ערך: עודד המחפש (15.10.2004)
{=== שאלות ותשובות===
ש. הרגלים של התינוקת פתוחות לצדדים, מונחות לי על המותניים. ככה זה צריך להיות? זה לא מעצבן/כואב להיות ככה הרבה זמן?

ת. לפי המומחה לאורטופדיית ילדים, פרופ' שלמה פורת מהדסה הר הצופים (והאוניברסיטה העברית), זו התנוחה הכי מומלצת לתינוק קטן. מעולה למפרק הירך, נוח לאם ולתינוק, מומלץ מכל בחינה.
הוא נוהג להראות לסטודנטים שיקופיות של נשיאת תינוקות באפריקה בתור הדרך המומלצת אורטופדית. (בשמת א)
ש. האם זה לא תלוי ברוחב הגב של האם וגיל התינוק? אולי אפשר להלביש את המנשא עם הרגליים בפנים איכשהו? (אמא אדמה)

ת. בתאוריה אפשר. בפרקטיקה נראה לי שהנזק למפרקים מישיבה ברגליים מכופפות (בפנים) לא שווה את זה. אפשר לשאת את התינוקי על הגב מגיל 0 אם יש לאמא בטחון שהוא לא יפול לה (-: לגבי היקף הגב (זה יוצא הגב התחתון לכיוון המותניים)- אם לא מדובר במישהי מ---מש גדולה ורחבה- לא נראה לי שיש בעיה. (בת ההרים)
ש. איך את מפסקת את הרגליים שלו? אני מנסה לפסק (שלי בן 3 חודשים) וזה לא הולך. את הברכיים אפשר לפסק אבל לא את כל הרגל. את בטח צרה מאוד באזור המותניים. (אמא אדמה)

ת. אין לי ממש הסבר לזה. פשוט יום אחד שמתי אותו והרגשתי שאני יכולה להעלות אותו קצת יותר למעלה, ולפסק את רגליו (פיסוק עדין). לא חושבת שאני צרה במיוחד (זה נשמע רע...) (דנה יחזקאלי)
ש. הנחתי אותה כשהכתפיים והידיים בחוץ. ככה צריך? אם אני מהדקת את הרצועות העליונות שלא יחליק לי אני מרגישה שאני מפריעה לה לנשום (מצד שני אם אשאיר לה רק ראש בחוץ היא תהיה סגורה כמו גולם)

ת.
 1. תינוקות קטנטנים כדאי לקשור גבוה קרוב לחגורת הכתפיים וככל שהם שולטים יותר טוב בשרירי הצוואר והגב אפשר ל'הוריד אותם בגב'. (בת ההרים)
 1. לרוב ליבי סגורה בפנים, עד הראש. בדרך כלל, אם היא רוצה ליגוע במשהו, היא מוציאה את היד. היא לא כבולה שם בפנים. (אביב חדש)

ש. איך קושרים את התינוק בפנים? יש שתי רצועות, ולמטה מן לולאה רחבה מבד. הרצועות אמורות לעבור שם? או שהן סתם מסביב לתינוק (אבל אז הוא עלול להחליק, לא?) מה מחזיק אותו שלא ייפול למטה?

ת. יש שתי רצועות ועוד לולאה קטנה שלתוכה משחילים אותן וקושרים. קצת כמו הקשירה בכיסאות אוכל או כיסאות טרמפולינה למשל. אבל לא חייבים את קשירת הביטחון הזו. זה יותר בשביל השקט הנפשי של האמא. אני פשוט מניחה את התינוק ושמה לו בין הרגליים את הבד של הקובבה. זה מספיק לדעתי. וגם אם נניח הבד התרופף וברח - התינוק לא ייפול. הרי הרגליים שלו כבר מפושקות וזה מה שמחזיק אותו בעצם. (בת ההרים)
ש. איך יושבים עם הקובבה?

ת. על כסא הפוך. יושבים לכיוון המשענת. כך נשענים קצת אחורה. או שאפשר לשבת על ספסל. משפחה אחת החליפה את הכיסאות סביב שולחן האוכל לספסלים. כך יש גם הרבה מקום סביב השולחן למשפחה גדולה. (אביב חדש)
ש. האם הוא לא מתאים לתינוקות גדולים וכבדים?

ת. הקובבה מתאים עד משקל 12 קילו גג, תלוי במבנה גוף. ככל שהתינוק/עולל קל יותר (גם מבחינת מבנה עצמות) ככה יהיה אפשר לסחוב אותו יותר זמן בקובבה (אפילו עד גיל שנתיים). לא מתאים ב--כלל לעוללים ג'ברים שממהרים לצמוח (כמו זה שלי, למשל). בגדול, הקובבה מאד מתאים לגיל של עד הליכה כי ממש נוח לעשות איתו את עבודות הבית/קניות וכד'. לטראק ברמת הגולן לא הייתי לוקחת אותו (-: הייתי מעדיפה מנשא עם ברזלים. (בת ההרים)
ש. למה הקובבה מתאים למשקל 12 ק"ג לכל היותר? הבד לא יכול לסחוב יותר? הגב לא יכול לסחוב יותר?

ת. יש הבדל בין המשקל בתכלס לבין התחושה של המשקל. ז'א שיש ילד ששוקל 10 קילו ומרגיש נורא כבד ויש ילד ששוקל אותו הדבר אבל מרגיש קל יותר. לא רופאה או משהו כזה ואין לי הסברים מפוצצים. העניין נראה לי תלוי במבנה הגוף, מסת שרירים ועצמות. בכל אופן, תינוקות/עוללים 'קלים' יותר אפשר לסחוב ליותר זמן, היצרנית אומרת עד גיל שנתיים+-. נורי, למשל, שקל בגיל שנה 10 קילו והיה מאד כבד ולא הסתדר לנו הקובבה. זה לא הסתדר לא עם הבד עצמו ולא עם 'ההתיישבות' על הגב ובטח שלא עם העומס. (בת ההרים)
ש. *אם הבנתי נכון זה נקשר מתחת לבית השחי ומעל הציצי? ואם הציצי גדול וגדוש בחלב?
זה לא לוחץ על הציצי? זה לא כואב?*

ת.
 1. אני לא מרגישה כאבים בציצי וגם לא סתימה של צינוריות עד כה בעקבות השימוש במנשא. אני גם לא מרגישה תחושת מחנק באזור החזה. עשיתי כבר צעידות של כמה שעות עם הקובבה. (אביב חדש)
 1. אני כן הרגשתי עם הקובבה כאב בחלק העליון של אחד מהם, כאילו זה לוחץ על הצינוריות או על בלוטת לימפה או משהו. לא עשה לי סתימה בצינוריות, אבל מצד שני לא לבשתי אותו שם יותר מעשר דקות כל פעם. (בשמת א)
 1. אני "שטוחה" ככה שלא יכולה להעיד על קובבה וחזה גדול מניסיוני הישיר. לי מאד נוח איתו. המנשא נוח מאד וכמו אביב חדש גם אני, הולכת המון ברגל, מטפסת על הרים והכל עם הקובבה. חברות עם חזה יותר שופע ספרו שלא לחץ להן או מעך להן אבל אחרי לבישה של שעה ויותר הן הרגישו מעין תחושת מחנק באיזור החזה. לי זה לא קרה. (בת ההרים)

ש.אני חושבת שהבעיה עם קובבה זה שאם לא מתחילים איתו מגיל צעיר הילד מתעצבן בגלל הגבלת התנועה...

ת. אנחנו התחלנו בגיל 7 חודשים +-, וזה הלך יופי. הכל תלוי בילד. (אביב חדש)
ש. הקובבה "תופס" לו את הראש או שהוא מחזיק אותו לבד?

ת. הקובבה מחזיק את הראש. זאת אומרת נותן תמיכה אחורית מלאה. לתינוקות רכים יש כרית קטנה שמתחברת לחלק העליון של הקובבה. אחרי שהעולל יודע לשלוט לבדו בשרירי הצוואר והכתפיים אפשר להוריד אותה. (בת ההרים)
ש. בהתחלה בעטה, וזאת יש לה רגלים חזקות... היא לא תזרוק את עצמה החוצה?

ת. אם החלק העליון לא יהדק את החלק העליון של הגב שלה לגופך, אני מניחה שהיא תצליח להעיף את עצמה אחורה, אבל יש איזו נקודה שעוזרת לא לעשות את זה. זו תחושה אישית. (אביב חדש)
ש. הקובבה נראית לי בעייתית כי ההורדה והלבישה מורכבים.
ש. מצד אחד לא נעים לי עם ה- 6 מטר בכתפיים (במנשא אחר). הייתי מאוד שמחה להוריד את הכובד הזה לחזה. אבל מצד שני, על הגב לא רואים את התינוק. כשאני נושאת אותה מקדימה אני יכולה לכסות לה את הפנים אם יש שמש ולבדוק שהכובע לא מכסה לה את העיניים. (טרה רוסה)

ת.
 1. ממש לא. עם ילד שכבר אפשר להניף (נגיד, בסביבות גיל 7-8 ח'? הגיוני?), זה קלי קלות.
בגיל צעיר יותר כשצריך להשכיב על משטח וכל זה - קצת יותר מורכב אבל לא יכולה להעיד מניסיוני. זה בטח נעשה קל עם הזמן והניסיון. (ה עוגיה)
 1. בכל מה שנוגע למנשא, הסרבול הוא בעיקר אצלך בראש. הזמן שלוקח להלביש את הקובבה או לשחרר ממנו את התינוק הוא אותו זמן שלוקח לקשור את השש מטר בד (אני משתמשת בשניהם לסירוגין). בכל מקרה, כשלא נוח להם מאחורה מאיזושהי סיבה, הם מתחילים לזוז ולהתבכיין. צ'מעי לי- חוסי על חגורת הכתפיים שלך. מאד לא בריא לקחת תינוק מקדימה מעל משקל/מסת גוף מסויימת. אז גם אם לא הקובבה- כל מנשא גב אחר. (בת ההרים)

ש. מישהי הסתובבה עם קובבה כשקר מאוד? איך מחממים את הטוסיק הקטנטן? להלביש אותה במליון שכבות, ואת המנשא מעל מעיל, או יש דרך פרקטית לשים מעיל/שאל על שתינו יחד? (תבשיל קדרה)

ת.
 1. טוסיק קטנטן זה לא בעיה לחמם. פשוט מלבישים טוב. זה הטוסיק הגדול שבעייתי...
הצלחתי פעם ללבוש אותה ומעל שתינו לשים ז'קט כזה בלי להרים אותו עד למעלה (קצת רפוי באזור הכתפיים). אבל אור גדולה (יחסית לילדה שלך) והראש שלה מגיע גבוה. (ה עוגיה)
 1. ביום קר אחד שמתי מעל שנינו צעיף צמר שכיסה אותו לגמרי כולל הראש. צמר אמיתי זה דבר נושם, וסמכתי עליו שאם הוא לא יצליח לנשום הוא יודיע לי.
היה בסדר גמור. אני רואה כל הזמן את האתיופיות במבשרת ציון, הן שמות צעיף בד גדול שנראה קצת כמו בד לבן של חיתול, וזה מכסה את כל התינוק כולל הראש. (דנה יחזקאלי)
 1. דבר ראשון הקובבה עצמו הוא עוד שכבה. ואל תשכחו שהמגע איתנו מחמם גם הוא ואם אנחנו לובשות סוודר חם,למשל, זה מחמם גם את הקטנים. ובאמת תמיד אפשר לזרוק עוד לונגי צמר כזה מאחורה ולעטוף את הקובבה עוד שכבה. (נועה)

ש. מה לגבי נשיאה לאורך זמן? האם ניתן לישון כשהמנשא קשור לגב? (הכוונה לתינוק... אני יכולה לישון בכל מצב :-D ) )

ת.
 1. בלי בעיה, הקטנה שלי ישנה שם שעות.
נשיאה לאורך זמן זה עניין אישי. אם את מסוגלת לשאת אותה לאורך זמן בכלל (ובעיניי, זה עניין של הרגל וגדילה עם התינוק), אז כנראה שתוכלי יחד עם הקובבה. (אביב חדש)
 1. גם אני הסתובבתי איתו שעות בקובבה- ישן. (בת ההרים)

ש. איך אתן נושאות ציוד כשאתן משתמשות בקובבה? תאורים מלאים של התיקים החביבים עליכן + נפחם יתקבלו בברכה (-: (תבשיל קדרה)

ת.
 1. אני משתמשת בתרמיל הגב שלי (בתוכו מים, נייר טואלט, לפעמים בגד חם,אוכל) אבל מלבישה את הכתפיות מקדימה. כאילו אני(שוב) בהריון... (בת ההרים)
 1. תיק גב (גדול וכבד) מלפנים והרגשה מטופשת מטופשת... (ה עוגיה)

ש. האם ניתן להרכיב מקדימה בתנוחת חיבוק או רק מאחור על הגב? (סינדי)

ת. פעם אחת התינוקת שלי רצתה לינוק. התרתי קצת וסיבבתי לצד. (אביב חדש)
ש. לי זה מאוד נוח להעביר את בני מהבטן לגב. אבל הוא לא מסכים איתי. הוא לא מבסוט. אולי אני עושה משהו לא נכון? זקוקה לעזרה.

ת.
 1. כדאי לקבל עזרה ממישהי ש"משתמשת" וגרה קרוב אלייך. אין כמו מראה עיניים וניסיון בשתיים (-:
לגבי ה"קיווצ'וץ'" זה בסדר אם התינוק "יושב" נכון על הגב. הרבה פעמים יש תרעומת מצד הקטנים ברגע הראשון אבל איך שמתחילים להסתובב איתם על הגב-הם נרדמים. (בת ההרים)
 1. אם את גרה ליד דיאדה - אולי יעזרו לך שם? הם מוכרים את המנשא ובטח יודעים להשתמש בו... (ה עוגיה)
{===שיטות הנפה ולבישה===

אביב חדש: מושיבים את הצ'יקולה (במקרה שלי משהו אחר). עומדים מולה. יד ימין שלך מושטת לכיוון זרוע ימין שלה (כלומר באלכסון) כשכף היד פונה כלפי מעלה. ויד שמאל אוחזת את הזרוע שלה מבחוץ כשגב כף היד שלך כלפי מעלה. ואז מניפים באוויר ומניחים על העורף-גב שלך ומחליקים לתוך המנשא.
אם זה נשמע לך מסובך, אז כדאי שתראי איך מישהו אחר עושה את זה.
אם אני זוכרת טוב, את המנשא האתיופי שמים על הגב עם הילד, כמו שתארתי. מניחים את המנשא על גב הילד ותופסים לפי התיאור הנ"ל ומניפים על הגב, כמובן עם נטייה קדימה כדי שהצ'יקולים לא יפלו אחורה.
אני חושבת שאפשר להניף ככה מהרגע שהם יושבים, בגלל ההנפה. קל לתפוס אותם כשהם יושבים.
אאל"ט, בתינוכיס יש גם תרשים של הנפה.
ה עוגיה: אני מחזיקה אותה על הידיים, עם הגב אלי, ואז מחזיקה כל יד שלה ביד שלי (בלי הצלבה) ומעיפה אחורה. משהו כזה. אני חושבת שזה מתאים מהרגע שאפשר להניח אותם על הגב לרגע והם "יחזיקו" (לפחות לא ינשרו).
הלבישה ממצב שכיבה היתה לי לא כל-כך נוחה. הייתי עושה את זה מהמיטה שהיא די נמוכה וזה היה די לא קל להתרומם. מה גם שלא ראיתי את עצמי עושה את זה על מכסה מנוע.
אני מוצאת שההנפה הזאת זה דבר קל.
תבשיל קדרה: הנה הסבר שהיה מקל עלי: כמו שמניפים תרמיל

{=== איזה מין תגובות מקבלות קובבאיסטיות ברחוב?===
הראש שלו שמוט שם כל הזמן.
זה נוח לו? (כרגיל כמו בכל המנשאים)
הוא לא ייפול? (כרגיל כמו בכל המנשאים)
איך את יודעת איך היא מרגישה שם? (נו, באמת, ואיך אתן יודעות מה שלום התינוק בעגלה?)
(אביב חדש )
היו לי רק שתי יציאות לעיר, שתיהן בכרמיאל. בישוב שלנו אנשים די טולרנטיים (מנשאים מאוד נפוצים, אז זה לא מרשים אף אחד).
הנפוץ - "סמטרי! וידיש?" (ברוסית, תראה! רואה?).
הרבה חיוכים (באשמתי: ברחוב, אני נועצת מבטים חזרה).
משהו חמוד שקרה לי - הורדתי את בתי בלי עזרה, ואחרי שגמרתי, אמר לי השומר שלידו הייתי שהוא שמר עליה כל הזמן, למקרה שאפיל אותה. לא הרגשתי, הודיתי, והוספתי שאני כבר מנוסה.
היו גם (אחד או שניים) "נוח לה?" (אני כבר אמונה על "כן, אחרת היתה אומרת").
וגם סתם התעניינות בתינוקת - "בת כמה?", "בן? בת?" וכיו"ב.
(תבשיל קדרה)
נלהבות בעיקר. אפאחד לא חושב שהיא נחנקת אבל חלק חושבים שהיא עומדת ליפול
(אבל למרבה המזל - בגלל שהיא מאחור רואים אותה רק אחרי שאני כבר לא שם)

היתה תגובה נחמדה ממאבטח אתיופי בכניסה לבניין - הוא הסתכל, חייך ואמר - "אני גדלתי ככה"
אז אמרתי לו - "איזה דרך מעולה לגדול, הא?"
(ה עוגיה)
פעם תימניה זקנה צעקה עליי (היינו בים המלח) שזה מפריע לו בעין(?????)
ויש איזה הודי מקומי שהסביר לי ארוכות למה הוא ואשתו הגיעו למסקנה שכאן ביישוב זה בסדר שאני מסתובבת איתו ככה "כי זה כמו מושב" אבל אם אני נוסעת רחוק אז מייד להעביר אותו קדימה כי מי יודע...<והאמת היא שיכולתי להבין מאיפה הוא מגיע עם התובנה הזו>
(בת ההרים)
{===התרשמויות אישיות ותגובות נוספות===
נועה*
הודעות: 1437
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

מנשא קובבה

שליחה על ידי נועה* »

שלום לכולם, אני נירגשת כי היום פגשתי מנשא חדש שמעולם לא הכרתי. מאז הלידה של נורי אני משתמשת בתינוכיס ומאד מרוצה אם כי להנקה הוא לא היה לי נוח (בלידה הבאה אני אקנה מנשא אינדיאני להנקה). בכל אופן, אני חיה בדרום הארץ וביישוב שלי חיה מישהי שבאה מהתחום של יילוד וכ'ו. היא פנתה אליי לבקש עזרה עם תרגום המיצג של המנשא (היא לא ילידת הארץ) וככה נפגשנו. למנשא קוראים 'קובבה' (צמוד לגב בשפה הסוואהילית) וכמו שהבנתם הוא מנשא גב אפריקני ללא כתפיות אלא רק עם קשירה קידמית. מנשא נפלא!!! הרבה יותר נוח מנשיאת הגב של התינוכיס לטעמי ופחות מסורבל להכנס לתנוחת הגב מאשר התינוכיס.
נועה*
הודעות: 1437
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

מנשא קובבה

שליחה על ידי נועה* »

בקובבה אין מכנס אלא פשוט בד אלסטי. יש מין קליפסים למעלה ועליהם את מוסיפה קשירה ולמאה רק קשירה. תינוקות רכים עוטפים לגמרי ולתינוקות יותר גדולים אפשר להוציא ידיים ורגליים.
אילנה_קל*
הודעות: 80
הצטרפות: 25 ספטמבר 2001, 19:10

מנשא קובבה

שליחה על ידי אילנה_קל* »

עד כמה שלי ידוע, לא מומלץ להוציא ידיים החוצה.
ובגלל שהרגליים בחוץ אני ממעיטה בשימוש במנשא הזה. בייחוד אני משתדלת שהיא לא תרדם שם!
אבל כשאני מבשלת זה נוח מאוד.
הבד דווקא לא מאוד קשיח, אבל אחרי שש שנים והרבה כביסות, אני לא יכולה לומר כלום. בד דנים (ג'ינס) מה יש לומר.
לילה_טוב*
הודעות: 1543
הצטרפות: 24 נובמבר 2002, 23:01
דף אישי: הדף האישי של לילה_טוב*

מנשא קובבה

שליחה על ידי לילה_טוב* »

אני ניסיתי פעם את המנשא, קניתי דווקא ממישהי באזור פרדס חנה, ולא הסתדרתי. לא הצלחתי להזדקף (תינוקת בת שנה), והרצועות על החזה כל הזמן החליקו לי למטה. אולי זה לא אותו מנשא? גם להוא קראו קובבה.
אביב_חדש*
הודעות: 2998
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

מנשא קובבה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

בטח יש לך ציץ קטן... אבל לא נראה לי שזו הבעיה. יש לזה קליפסים, ועל זה וולקרו ועל זה קשירה. יחד עם משקל התינוק שמושך אחורה ולמטה, זה נראה לי שיכול להחזיק גם אצל גברים, או נשים נטולות-ציץ. ואולי היא שיפרה אותו מאז?
זו שעושה את המנשאים עברה מפרדס חנה לדרום.
אביב_חדש*
הודעות: 2998
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

מנשא קובבה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

יש את עניין המשענת לראש. לא מצאנו לה שימוש. היא ניתנת לחיבור עם וולקרו. זה דוחף את הראש קדימה. כנראה שזה מתאים לתינוקות קטנים מאוד.
אמא_של_אופק*
הודעות: 206
הצטרפות: 13 יולי 2001, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אופק*

מנשא קובבה

שליחה על ידי אמא_של_אופק* »

המנשא הזה נראה לי מוכר... אם הוא אותו אחד, אני שמחה שסוף סוף יש לו שימוש. אני לא הסתדרתי איתו, אופק לא הסכים להקשר בפנים והיה חסר סבלנות, לאחר טיול אחד ברחבי הקיבוץ הבנתי שהוא לא בשבילי ובשבילו (חוץ מזה אופק שקל בגיל חצי שנה כ9 קילו וזה היה לי כבד) הוא היה מאוחסן שנתיים בארגז עד שנזכרתי לכתוב עליו באתר...
דרך אגב הגעתי אז לבית של פסקל בפרדס חנה, והיא אשה מאוד מיוחדת ונחמדה (ישר הציעה לי כוס מים כשהנקתי).
עוגיה*
הודעות: 23
הצטרפות: 16 מאי 2003, 01:12

מנשא קובבה

שליחה על ידי עוגיה* »

אתמול הגיע אלי הקובבה שלי. שמחה וששון.
מדובר במנשא הכי כיפי שיצא לי לפגוש. אני לא מרגישה את המשקל שלה בכלל ולא נראה לי שיהיה לי קשה גם כשהיא תשקול יותר מ5 קילו. לבשתי אותה, יצאנו לתלות כביסה, ואם היא לא היתה מוחה הייתי שוטפת את כל הכלים בכיור ומכינה ארוחת ערב.
רוצה יותר מהקובבה הזה... :-)
אביב_חדש*
הודעות: 2998
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

מנשא קובבה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

 1. כנראה שלליבי זה לא מפריע. היא לא מתלוננת. האם נראה לך שזה מפריע לתינוק שלך?
 2. לרוב ליבי סגורה בפנים, עד הראש. בדרך כלל, אם היא רוצה ליגוע במשהו, היא מוציאה את היד. היא לא כבולה שם בפנים.
 3. אם החלק העליון לא יהדק את החלק העליון של הגב שלה לגופך, אני מניחה שהיא תצליח להעיף את עצמה אחורה, אבל יש איזו נקודה שעוזרת לא לעשות את זה. זו תחושה אישית.
בת_ההרים*
הודעות: 1548
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

מנשא קובבה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

כבר שתי מקומיות עם בנות קטנות בגיל 3-4 חודשים התלוננו שהקובבה לא נוח להן...לאימהות זאת אומרת...
בת_ההרים*
הודעות: 1548
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

מנשא קובבה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

איזה כיף!!! הלל בן חודשיים (ומאד גבוה) והתחלתי להשתמש בקובבה. איזה כיף! התחושה המופלאה של אי-עומס על הכתפיים, וזה שהפרונט משוחרר למגוון פעילויות. אני מוצאת את ההלבשה וההורדה קלות מאד מאד. עניין של ביטחון עצמי וזהו. הטכניקה כל כך פשוטה ואולי אפילו יותר ממנשאי הבד הארוכים שמצריכים קשירה והתרה. בקיצור,יחי הקובבה ותבורך נורי-ים.
ה_עוגיה*
הודעות: 3541
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

רציתי לספר על ההצלחה שהקובבה נוחל כאן לאחרונה.
אחרי שבצעירותה (הא הא. כשהיתה בת 4-5 ח') הצ'יקולה לא הסכימה להיות בקובבה, ניסינו עכשיו (11 ח')
ואיזו הצלחה!
היא מבסוטה להיות על הגב של אמא ואמא מבסוטה כי היא לא מרגישה את המשקל על הגב.
אני רצה איתה, קופצת, עובדת את האדמה - והיא על הגב מבסוטה.
לגבי הלבישה - כמובן שאין מה לדבר על להשכיב אותה על המנשא (אם היא היתה מסכימה לשכב הייתי מחליפה לה חיתול :-) ). אני חוגרת את החגורה התחתונה (של הבטן), מניפה את הצ'יקולה ומניחה על הגב שלי ואחכ מרימה את המנשא וסוגרת עליה את החגורה העליונה.
קלי קלות.
תודה לקובבה...
דנה_יחזקאלי*
הודעות: 80
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 23:17
דף אישי: הדף האישי של דנה_יחזקאלי*

מנשא קובבה

שליחה על ידי דנה_יחזקאלי* »

ניסיתי היום לשים את ישי בן החודש במנשא קובבה של חברה, והרגשתי שקצת קשה בשבילו להיות ממש ברגליים מפושקות. לא רציתי להשתמש בכח כדי לפשק, ובאיזשהו שלב הוא באמת החליק קצת למטה. טוב, זאת היתה פעם ראשונה, וגם הוא ישן (כי הוא כמעט כל הזמן ישן...) כשניסיתי, וגם בגלל שהיא השתמשה בו כל כך הרבה לא ממש יכולתי לשחק עם המתיחה של החגורות שכבר לא רצו כל כך לזוז ממקומן. אז בקיצור, אולי זה לא ממש אומר, וצריך לנסות עוד כמה פעמים, אבל תהיתי איך זה היה אצל מי שהתחילה כבר בגיל כזה?
ה_עוגיה*
הודעות: 3541
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אבל דנה, בגיל כלכך צעיר, איך אפשר שלא לערסל?
הם כאלה מכורבלים וקטנטנים.
זה קצת אכזרי "לפתוח" אותם, לא?

<עוגיה מקווה שכוונתה הובנה>
בת_ההרים*
הודעות: 1548
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

מנשא קובבה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

דנה- אם התחושה שלך אמרה לך לא לפשק רגליים, לכי עם תחושת הבטן. בכל מקרה חשוב שהרצועות יהיו מכוונות לפי הגודל של כל אישה כי אחרת הנשיאה הופכת להיות מאד לא נוחה. במיוחד אם לך יש חזה קטן ולפנייך לבשה מישהי עם גדול.
דנה_יחזקאלי*
הודעות: 80
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 23:17
דף אישי: הדף האישי של דנה_יחזקאלי*

מנשא קובבה

שליחה על ידי דנה_יחזקאלי* »

או.קיי. יש לנו קובבה וזה סבבה לגמרי.
ישי בן 6 שבועות והקובבה כבר שבוע בשימוש רב.
באמת ירדתי מהקטע של לפשק את הרגליים, ואי לכך הקשירה כן חשובה אחרת הוא יחליק למטה.
אני מצליחה לשים בקלות ולהוריד בקלות (טוב, גם רכשתי כבר בטחון עם דרור שכבר בן 3.2 ובילה על הגב שלי עם התינוכיס).
זה נוח ביותר, לא לוחץ ולא מחליק (אני מקטנות הציץ), הפרונט פנוי לגמרי (וזה ממש קריטי עם ילד בן שלוש שחייב שיחבקו או ירימו אותו, וכמובן לכל שאר עבודות הבית), וישי מת על זה. הוא ממש נרגע בפנים, נרדם תוך שניות ולא מצייץ כלל. היה לילה אחד שפתאום התעורר ובכה נורא מבטן מציקה, ניסינו על הידיים שלי, של בעלי, בתנוחות שונות, על הכדור פיזיו, שירים, ובסוף שמתי אותו בקובבה ותוך שניות הוא נרגע ואחר כך נרדם!!! זאת אומרת עוזר גם לכאבי בטן/גזים.
ועוגיה - אכן סטייל רציני.

<דנה יושבת כרגע על הכדור וישי בקובבה>
אם_פי_3*
הודעות: 2737
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

מנשא קובבה

שליחה על ידי אם_פי_3* »

לא היה לי נוח בכלל. הכאיב לי בגב תחתון (לא סובלת בד"כ) וגם התחלתי לחשוב על הרבה דברים שזה בעייתי לעשות עם תינוק דווקא על הגב. במקום זה, צפיתי שוב בקלטת של המאיה ווראפ ושיפצתי את תנוחות הנשיאה שלי בו. עכשיו אני בקלות ובנוחות משתמשת בו הן כמנשא צד והן כמנשא גב - בהתאם למצב (אפילו חרוז).
טרה_רוסה*
הודעות: 5845
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לפעמים פשוט בא לי לקחת תיק גב נוח ולעשות שני חורים לרגליים. כנראה עדיין לא מצאתי את המנשא המתאים לי.
דנה_יחזקאלי*
הודעות: 80
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 23:17
דף אישי: הדף האישי של דנה_יחזקאלי*

מנשא קובבה

שליחה על ידי דנה_יחזקאלי* »

דרך אגב, ישי כבר בן חודשיים ועכשיו כבר אפשר לפשק את רגליו בקלות.
פלונית*
הודעות: 5019
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

מנשא קובבה

שליחה על ידי פלונית* »

ראיתי מנשא גב כמו הקובבה שמישהי בשם כינרת מייצרת. אבל התפירה שלו ממש לא איכותית כמו הקובבה המקורי. וגם הדוגמאות לא יפות כל כך.
תבשיל_קדרה*
הודעות: 8851
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

שמעתי (ממקור די אמין שכותבים פה באתר) על גבר שנשא דרך קבע תינוק (לא שלו) עם קובבה.
אני לא סגורה על הענין, אבל נדמה לי שאין לו ציצים.
בת_ההרים*
הודעות: 1548
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

מנשא קובבה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

לא צריך ציצים.
ה_עוגיה*
הודעות: 3541
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אבא של אור לקח אותה פעם לסיבוב בקובבה.
כשחזר אחרי כמה דקות זה הפך להיות מנשא מותן.
עכשיו כל הטוענות שלא צריך ציצים יסבירו בבקשה איך מונעים מזה לקרות שוב.
עגור_לבן*
הודעות: 142
הצטרפות: 23 ספטמבר 2003, 10:37
דף אישי: הדף האישי של עגור_לבן*

מנשא קובבה

שליחה על ידי עגור_לבן* »

תפרתי לי מנשא קובבה בעצמי, ואני ממש נהנית ממנו. זה מדהים איך הראל נרדם בו תוך מספר דקות, וזה תמיד עובד. כשהלכתי לקנות, בחנתי אותו וחשבתי, הי, אני יכולה לנסות לבד. 300 ש"ח נראה לי סכום ממש מוגזם. אז ניסיתי וגם הצלחתי. לדעתי לכל מי שיודעת קצת לתפור (ואני יודעת ממש קצת) יש אפשרות לעשות לבד (אופציה נוספת למנשא גב, מלבד ה מנשא קוריאני, שלי אישית היה מאוד לא נוח). בהזדמנות אצרף תמונה.
אמא_אדמה*
הודעות: 941
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

רייצ'ל, מאיזה בד תפרת?
רונה*
הודעות: 102
הצטרפות: 10 אוקטובר 2001, 10:59

מנשא קובבה

שליחה על ידי רונה* »

מחפשת בדחיפות תל אביבית בעלת קובבה שיודעת להשתמש בו. קניתי קובבה לפני שבוע, בתי בת חודשיים וחצי ואני לא מצליחה להשתמש בו טוב. אם יש מישהי שמוכנה לסייע, אשמח מאד. [email protected] (אני גרה ליד דיאדה התל אביבי).
מנשאית*
הודעות: 1
הצטרפות: 15 ספטמבר 2004, 20:07

מנשא קובבה

שליחה על ידי מנשאית* »

מחפשת לקנות קובבה יד שנייה.
תבשיל_קדרה*
הודעות: 8851
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

היתה במוסף הארץ כתבה "גלויה ממדגסקר". היתה שם תמונה של "אשה משבט ה-אני-לא-זוכרת", עם כד/סל על הראש, ועם ילדון על הגב (שנה-שנה וחצי), במשהו שנראה כמו קובבה.
1 - שמחתי לראות ולהראות לאחרים.
2 - נהנתי מהציצים שלה, שנמצאים בערך באיזור הפופיק, ורואים איך המנשא לא יושב על הציצים, אלא על עצם החזה. אשה.
(התמונה התחתונה פה:)
תמונה
רונה*
הודעות: 102
הצטרפות: 10 אוקטובר 2001, 10:59

מנשא קובבה

שליחה על ידי רונה* »

למכירה מנשא קובבה יד שניה. קניתי אותו לפני חודש וחצי כבר, אבל הלכתי איתו רק שלוש פעמים. לא נוח לי. אשמח למכור אותו. מכירו בעת הקניה היה 330 ש"ח. רוצה למכור ב - 250 ש"ח. מייל: [email protected] גרה בתל אביב ליד דיאדה, אבל יכולה גם לשלוח בדואר.
אום_אל_בנאת*
הודעות: 22
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 20:52

מנשא קובבה

שליחה על ידי אום_אל_בנאת* »

דרך אגב, הקובבה שמוכרים בדיאדה הוא לא של נורי-ים. נורי-ים לא מסכימה למכור למי שלא ניסתה ומשוכנעת שזה מתאים לה.
וקצת התרשמויות שלי (מגיל חודשיים עד חמישה, בינתיים):
 1. זה כן לוחץ על הציצי, אבל חוץ מזה זה כל כך נוח שאני מתפשרת על הציצי
 2. מקומות לשים: דשא בחוץ, מכסה מנוע, שולחן של פקידת קבלה, מושב הנהג של האוטוֿ, דלפק במכולת, סתם רצפה, וכמובן במיטה והספה בבית.
 3. ציוד נלווה אני שמה בפאוץ' גדול על המותניים מאחור
 4. בעיות: הלחץ על הציצי (כאמור), אי אפשר להתרווח בערסל בזמן שלובשים את זה, אי אפשר בגשם (עד כה ירד רק גשם אחד, ואז היא היתה אצלי במנשא בד ארוך מקדימה, עם האף מבצבץ בין הריצ'רץ' של המעיל. זה חמוד נורא, אבל לי מקדימה זה כואב בגב), קשה לשמור שיהיה צל (כובע לא תמיד מגן על הפנים, וחיתול בד מלמעלה מסתיר את הנוף)
 5. לטיולים ארוכים בחיק הטבע זה ממש נפלא, זה מאפשר ללכת כמעט כמו בלי תינוק, לחבק את הגדולה שקיבלה מכה, לטפס והכל, אבל אני חייבת פעם בשעה לעצור כדי לנשום ולהרים את הציצי מהברכיים. כשמורידים אותה מהגב היא נשארת על הנשא לישון או לשחק, ואפשר גם לכסות איתו כשקר.
סך הכל המנשא הזה הוא הצלה גדולה, אני לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיו (בעצם אני כן יודעת - סובלת, כמו עם הגדולה)
ה_עוגיה*
הודעות: 3541
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

דרך אגב, הקובבה שמוכרים בדיאדה הוא לא של נורי-ים
מה?
אז מי מיצר אותו?
ה_עוגיה*
הודעות: 3541
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

תודה ל קיקה וקוקו שהזכירה לי אתמול שאפשר להשתמש בקובבה גם בגיל צעיר כמו של נטע (3 שבועות).
אמנם זה לא ערסול מכרבל כמו ב מנשא בד ארוך אבל הגורה הקטנה מכורבלת לי אנכית על הגב ואם נצליח להתמיד בזה אולי ישתחררו לי כל השרירים התפוסים בחלק העליון של הגוף.
אתמול כבר רקדתי וחיבקתי את אור בשתי ידיים, באמצע הגוף שלי, עכשיו אני מסתובבת ועובדת בבית וכלכך נח לי...
בהתחלה היתה קצת מחאה אבל עכשיו היא נרדמה.

אוי כמה שאני שמחה.

אין, אין על הקובבה...

:-)
אמא_אדמה*
הודעות: 941
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

הצלחת לקשור אותה לבד או שהכניסו לך אותה?
ה_עוגיה*
הודעות: 3541
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

לבדי בעצמי. זה כזה מתוק ומ-א-מם. כל הזמן רצתי למראה להתפעל (וכמובן לבדוק שהיא נושמת... :-P )
תבשיל_קדרה*
הודעות: 8851
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

כל הזמן רצתי למראה להתפעל.
כן! כן! נכון! :-D
סיגל_ב*
הודעות: 3017
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

מנשא קובבה

שליחה על ידי סיגל_ב* »

לבדי בעצמי.

איך? (כלומר בגיל כ"כ צעיר)

עזבו את זה שעד היום לא הצלחתי להבין איך אתן מניפות בגילאים היותר גדולים...
ה_עוגיה*
הודעות: 3541
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

פורשת הקובבה, מניחה ילדה, מאבטחת אגן (עם הרצועות והבד למטה), מתישבת לפניה, חוגרת חגורת מותן, מרימה חגורת חזה (ובכך מצמידה אותה לגב שלי)
מתרוממת, רוכנת קדימה, מנערת הכל שיסתדר במקום, סוגרת חגורת חזה ורצה לנראה להתפעל... :)
סיגל_ב*
הודעות: 3017
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

מנשא קובבה

שליחה על ידי סיגל_ב* »

אוקיי. זה נשמע כמו מה שאני עושה עם פיצקי שלי.
כולל ההתפעלות במראה... :-)
לרגע חשבתי שאת אולי מניפה אותה - וכאמור, את זה טרם הצלחתי לקלוט...

שמעתי בזמנו משהו על לא להעמיס על עמוד השדרה של תינוקות בגיל צעיר - התנוחה הזו בסדר בהקשר הזה?
<מספר 2 שלי עוד לא בתכנון אבל אני אוהבת לחשוב לטווח ארוך...>
אביב_חדש*
הודעות: 2998
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

מנשא קובבה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

סוגרת חגורת חזה ורצה לנראה להתפעל
הריפוד נמעך לו על הלחי וזה כל כך חמוד בעיקר כשהוא נרדם....
חבל שהוא לא מת על זה ולא מוכן כל הזמן.
אמא_אדמה*
הודעות: 941
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

פפשששש...

אז איך היא מתקפצ'צ'ת לה שם בפנים?
הרגלים פשוט מסתדרות להן איכשהו? (כי את בטח לא יכולה לסקל אותן כמו בתנוחת בודהה..).. או שכן?
בקיצור : אין טוב ממראה עיניים... ;-)
אמא_תחילה*
הודעות: 1
הצטרפות: 16 ינואר 2005, 11:56

מנשא קובבה

שליחה על ידי אמא_תחילה* »

איך קונים את הקובבה ממי?
אפשר לקבל את מספר הטלפון אני ממש זקוקה לו!!
בת_ההרים*
הודעות: 1548
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

מנשא קובבה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אצל נורי-ים קונים את הקובבה המקורי/אמיתי/נהדר. 08-6595508
אביב_חדש*
הודעות: 2998
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

מנשא קובבה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

חבל שהוא לא מת על זה ולא מוכן כל הזמן.
קצת אחרי שכתבתי את הנ"ל, הוא התחיל לשמוח על הקובבה ואני יכולה לעשות יותר דברים בבית...
אליה_דור_כהן*
הודעות: 172
הצטרפות: 22 נובמבר 2004, 16:39
דף אישי: הדף האישי של אליה_דור_כהן*

מנשא קובבה

שליחה על ידי אליה_דור_כהן* »

האם הקובבה נוחה גם לאבאים?

<אבא של אלואה הוא שטוח-חזה:-) >
אביב_חדש*
הודעות: 2998
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

מנשא קובבה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אני מכירה כמה גברים שניסו ולא היה להם נוח. אולי אם הקובבה מתאימה לחלוטין בהיקף.
ליאת_וניב_דור_כהן*
הודעות: 2
הצטרפות: 04 פברואר 2005, 08:42

מנשא קובבה

שליחה על ידי ליאת_וניב_דור_כהן* »

זה אבא של אלואה פה...
ניסיתי את הקובבה וממש לא היה לי נוח, הרצועות העליונות החליקו למטה והוולקרו לא ממש עזר (אני רזה...)
כמו כן, סוגרי הפלסטיק לא נראים בטיחותיים מי יודע מה, ברגע שיש לחץ על הפלסטיק הם נפתחים.
לא יודע, לשלם 300 ש"ח ורק האמא יכולה להשתמש בזה...
אולי אם נוסיף רצועה אנכית למנשא אז גם האבאים שבינינו יוכלו להרגיש כמו אמא אפריקאית
בת_ההרים*
הודעות: 1548
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

מנשא קובבה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

הי ניב. ניסית את הקובבה שנורי-ים תופרת או את ה"חיקוי" של דיאדה? כי יש הבדל. מנסיוני לא היתה שום בעיה עם סוגרי הפלסטיק. וגם...אם מזמינים מנורי-ים מנשא אפפשר לבקש שהוא יהיה יותר צר וככה גם אתה תוכל ללבוש אותו. יש נשים קטנות בלי חזה גדול שזקוקות למנשא בהיקף צר יותר וזה בר פתרון.
זה באמת מנשא לא זול. אולי הקוריאני יתאים לכם יותר.
אום_אל_בנאת*
הודעות: 22
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 20:52

מנשא קובבה

שליחה על ידי אום_אל_בנאת* »

אני לא מסתדרת עם ההנפה.
פיצ-פיצ כבר יושבת חודשיים ואני ממשיכה לשים אותה במנשא משכיבה. בנסיונות שעשיתי להניף אותה זה נראה לה צחוקים להתגלץ' הצידה למיטה והיא לא נשארה מספיק זמן על הגב שלי בשביל לקשור אותה. מה בדיוק הטכניקה - משאירים אותה על הגב בלי ידיים ואז קושרים? קודם למעלה או קודם למטה?
אביב_חדש*
הודעות: 2998
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

מנשא קובבה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

בהנפה אני קשרתי קודם למעלה כדי שהמנשא יתפס, ואחר כך מסדרת מתחת לטוסיק ולרגליים וסוגרת את הקליפס התחתון.
ה_עוגיה*
הודעות: 3541
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אני בדיוק ההפך מאביב. קודם למטה, אחכ מניפה, מנערת קצת וסוגרת למעלה.
אביב_חדש*
הודעות: 2998
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

מנשא קובבה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

עכשיו הצלחת לבלבל אותי. האמת, גם השיטה שלך נשמעת לי בסדר. בקרוב אנסה להניף את הגדולה ולראות מה אני עושה בלי לחשוב.
פיצה_והתוספות*
הודעות: 629
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 22:52

מנשא קובבה

שליחה על ידי פיצה_והתוספות* »

אנחנו לא מסתדרים עם קובבה. קניתי כי קבלתי המלצות חמות מאביב, מעוגיה ומעוד מכורות :-). הקטנה (בת חצי שנה) לא אוהבת. לתינוכיס לקח לנו 3 חודשים להתרגל. את הקובבה מנסים כבר חודשיים. בינתיים לא הולך. היא נמצאת בה מעט זמן (עד חצי שעה) ומתחילה לקטר. רעיונות?
ה_עוגיה*
הודעות: 3541
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

לחכות עוד קצת ואז לנסות שוב.

גם אצלנו היו בהתחלה התנגדויות ואחכ הצלחה (עם הקובבה, עם הבקבוק, עם כלמיני...).
זה שווה את המאמץ.

חוצמזה, חצי שעה זה מעט? חצי שעה זה יפה. אולי היא פשוט לא אוהבת להיות על הגב הרבה זמן ואין בעיה עם הקובבה עצמו?
(אם היה לה לא נעים בפנים היתה מתעצבת מיד. לא ככה?)
ניסית מנשא גב אחר?
אביב_חדש*
הודעות: 2998
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

מנשא קובבה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

גם שלי לא הסכים בהתחלה וחיכיתי עוד כמה חודשים ואז הצלחנו. היום הוא מת על הקובבה. זה לוקח לעתים זמן להתרגל. גם לתינוכיס לקח לכם זמן להתרגל, כך שהגיוני שייקח לכם זמן להתרגל למנשא אחר.
פיצה_והתוספות*
הודעות: 629
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 22:52

מנשא קובבה

שליחה על ידי פיצה_והתוספות* »

כנראה שבאמת ניתן לזה זמן. תודה!
אום_אל_בנאת*
הודעות: 22
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 20:52

מנשא קובבה

שליחה על ידי אום_אל_בנאת* »

תודה, אביב ועוגיה. בסוף יותר מסתדר לי קודם לסגור מלמטה בשיטת העוגיה, אבל אז איכשהו המנשא יושב עליה יותר נמוך, מתחת לידיים. אז למרחקים קצרים אני מניפה, אבל אם אני רוצה שהיא תהיה ארוזה ממש טוב לטיול ארוך אני אורזת ואותה בשכיבה.
ומשהו שגיליתי היום: עקב מצוקת קובבה (אני באמצע הספונג'ה, הפיצפיצונת מתעוררת ורוצה להשתתף והקובבה בכביסה) ואחרי ששקלתי את כל האפשרויות (כולל שימוש בקובבה רטובה) החלטתי לארוז אותה על הגב במה שיבוא לי ליד, במקרה זה מפת שולחן משובצת מקופלת לשניים. והפלא ופלא - זה עובד! בעצם זה לא נורא מפתיע כי האפריקניות הרי משתמשות בפיסת בד ולא בקובבה משוכללת עם אבזמים וולקרו. אבל בכל זאת מאד הופתעתי מכמה שזה היה קל למערבית כמוני, ואפילו נראה טוב (לא פחות חשוב...)
אבל אני בכל זאת מחכה שהקובבה תתיבש כבר.
פיצה_והתוספות*
הודעות: 629
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 22:52

מנשא קובבה

שליחה על ידי פיצה_והתוספות* »

אנחנו לא מסתדרים עם הקובבה. לא אנחנו ולא הקטנה. לאבא הקובבה מחליקה. לטענתו המנשא צריך לבוא עם הציצים, אחרת הוא לא מחזיק ומחליק. לקטנה הוא לא נח. אם הידיים שלה בפנים היא מתלוננת ורוצה לשחרר אותם. אם הידיים בחוץ המנשא לא תופס אותה טוב בגב היא נוטה אחורה ומתלוננת. מה עושים? אני שוקלת למכור אותו.
ה_עוגיה*
הודעות: 3541
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

פיצה, חכי עם זה!
תני לו צ'אנס.
תני לנו לנסות לעזור לך (ביומעיון של לה לצ'ה, ביומעיון של "באופן". מתישהו...).
תבשיל_קדרה*
הודעות: 8851
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

כמו כן, סוגרי הפלסטיק לא נראים בטיחותיים מי יודע מה, ברגע שיש לחץ על הפלסטיק הם נפתחים
גם לדעתי. קצת מבאס, נראה כמו חסכון במקום חשוב.
> הקטנה עדיין בחרם <
ש_צברי*
הודעות: 131
הצטרפות: 15 ינואר 2003, 12:01
דף אישי: הדף האישי של ש_צברי*

מנשא קובבה

שליחה על ידי ש_צברי* »

שלום,

אם התינוק משתמש במוצץ אז שווה לנסות עם מוצץ. עוד פטנט שעובד זה מייד לצאת החוצה ולנוע. לגבי הפלסטיקים, לי הם לא נפתחים כי אני מייד קושרת את הרצועה הצבעונית. נראה לי שהקובבה היא כמו כל דבר, יש ילדים שמתחברים יותר למנשא. לגבי ציצי שעוצר, לא נראה לי שהענבים שלי יכולים לעצור משהוא אפילו כאשר הם מלאים בחלב.... (בלי חלב זה יותר דומה לצימוקים!)
מיטל*
הודעות: 136
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 08:52

מנשא קובבה

שליחה על ידי מיטל* »

משהו יכול לתת לי את הטלפון של הבחורה שמייצרת את הקובבה?
תודה
בת_ההרים*
הודעות: 1548
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

מנשא קובבה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

08-6595508 נורי-ים
פלוני_אלמונית*
הודעות: 43441
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מנשא קובבה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

למה אין תמונה של המנשא?
פלוני_אלמונית*
הודעות: 43441
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מנשא קובבה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

זה בסדר מצאתי..
לא נראה ממש נוח.
בת_ההרים*
הודעות: 1548
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

מנשא קובבה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

לא נראה ממש נוח
נכון שטוב מראה עיניים אבל במקרה הזה-עד שלא מנסים,לא מחליטים (-:
אפרת*
הודעות: 637
הצטרפות: 08 יולי 2003, 12:18

מנשא קובבה

שליחה על ידי אפרת* »

איך תופרים לבד מינשא כזה? יש הוראות באיזשהו מקום? תודה.
יעלי_לה
הודעות: 4313
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

מנשא קובבה

שליחה על ידי יעלי_לה »

מישהי יודעת כמה הקובבה עולה בימינו?
בת_ההרים*
הודעות: 1548
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

מנשא קובבה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

300 שקלים כאן ביישוב שבו נורי-ים גרה.אני חושבת שבדיאדה ובמרכז עולה יותר כי יש "עמלת תיווך" (-: אגב,לנורי-ים יש לפעמים כל מיני "עודפי ייצור" כאילו שהיא מוכרת יותר בזול.
יעלי_לה
הודעות: 4313
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

מנשא קובבה

שליחה על ידי יעלי_לה »

רוצה למדוד קובבה ממישהי בצפון הארץ (בין חיפה לפרדס חנה, נגיד).
ה עוגיה, את עדיין ביפן?
שמש_בבטן*
הודעות: 173
הצטרפות: 04 דצמבר 2005, 13:25
דף אישי: הדף האישי של שמש_בבטן*

מנשא קובבה

שליחה על ידי שמש_בבטן* »

אני מחפשת את נורי ים. המספר שלה לא מחובר ותהיתי אם מישהו יודע איך להשיג אותה. יש אצלה קובבה שלי שמאד אשמח לקבל חזרה. תודה.
אביב_חדש*
הודעות: 2998
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

מנשא קובבה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

ניסיון
טלי_ופיצקה*
הודעות: 302
הצטרפות: 06 ינואר 2005, 21:49
דף אישי: הדף האישי של טלי_ופיצקה*

מנשא קובבה

שליחה על ידי טלי_ופיצקה* »

תגידו, מישהי יודעת איפה אפשר למצוא הוראות לבישה של הקובבה בתמונות/סרטון?
פלוני_אלמונית*
הודעות: 43441
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מנשא קובבה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בת ההרים יש לך אולי טלפון מעודכן של נורי-ים?
שליחת תגובה

חזור אל “מנשאי גב/בטן, לנשיאה בתנוחה זקופה”