נשימה מעגלית

אנונימי

נשימה מעגלית

שליחה על ידי אנונימי »

נשימה מעגלית, או תרפיית נשימה, היא תהליך עמוק של התנסות אישית, שמשתמש בטכניקות נשימה לפתוח חסימות פיזיות, רוחניות ורגשיות, ולהפגת מתחים.

רוב הקשיים שלנו מקורם בחוויות הילדות המוקדמות ובינקות. כבר בשלב מוקדם בחיינו אנו לומדים לדכא פיזית את רגשותינו על ידי כיווץ שרירים והגבלת הנשימה. במרוצת השנים, הופך התהליך המגונן הזה לאוטומטי ולמצב כרוני, ואנו מאבדים את היכולת לחוות ולבטא רגשות באופן מלא. וכמו שאנו מנסים להרחיק מעלינו את הרגשות ה"רעים", יחד עם זאת אנו מחלישים את יכולתנו לחוות ולהכיל את התחושות החיוביות של אהבה, שמחה והנאה.

נשימה היא פעילות גומלין בין האני הפנימי שלנו לבין הסביבה המקיפה אותנו. כשאנו נושמים, ביחד עם החומרים הפיזיים, אנו סופגים לתוכנו גם את המציאות סביבנו. לכן, חיוני שנשימתנו תהיה במיטבה.

הנשימה הינה מפתח מדוייק למשאבי הריפוי הטבעי של הגוף. הטיפול בנשימה מורכב ממגוון טכניקות שקשורות לנשימה מעגלית ומודעת, שניתן לתאר אותן כנשימה רגועה, מחוברת ומוחלטת. טכניקות הנשימה השונות מפעילות תהליך טבעי של ניקוי וטיהור המתרחש בכל הרמות - הפיזית, הרגשית, המנטלית והרוחנית. השילוב של רגיעה עמוקה, פתיחות של הגוף והרוח וקליטה מוגברת של חמצן מסייע בהמסת כל דבר שחוסם את הזרימה הטבעית של הגוף.

טיפול בנשימה, כמו רבים מהתחומים האחרים בריפוי הטבעי, הוא גם מדע וגם אמנות.

הנשימה היא החיבור בין המודע לתת-מודע. באמצעותה ניתן לשחרר טראומות עבר נשכחות, לטפל בכאבים, מצבי חרדה, לעזור במצבי בריאות וריפוי, צמיחה אישית, דימוי גוף, גמילה (אין הכוונה לחיתולים או יניקה הפעם), קשרים בין-אישיים, הפרעות אכילה, אבל ויגון, ועוד ועוד ועוד.

טיפול בנשימה מעגלית יכול לעזור ב:
• מצבי חרדה
• קשרים בין אישיים
• הפרעות אכילה
• בעיות הקשורות ללידה
• מחלות סומטיות
• אובדן / יגון
• צמיחה אישית
• בריאות וריפוי
• גמילה
• שחרור רגשי
• טראומה פיזית ורגשית
• דימוי גוף
• מתח כרוני וכאב
• התמודדות עם מצבי לחץ
דף זה הוא דף למידע בהתהוות.
אשמח לכל שאלה, תהיה, הערה, הארה....

טל טיבי ספטמבר 2004 - הדף עודכן ב- 8q5q2006

שאלות ותשובות

• איפה/איך אפשר לקבל עוד מידע?
לתרגל?*

לגבי התנסות ותרגול - אפשר כמובן אצלי, וגם אשמח להפנות למטפלים באיזורים שונים בארץ. (יש בידי רשימת מטפלים בשיטה). לפעמים אני מעבירה גם קורסים וסדנאות קצרות.

האם אני לומדת את השיטה ואז מטפלת בעצמי או שמדובר בטיפול שהוא בליווי מטפל?

גם וגם. את התחלת התהליך תעשי עם מטפל. ואז יש את שתי האפשרויות. חלק מהטכניקות ניתן לתרגל לבד בבית, ואפשר להשתמש בהן לתהליך הצמיחה האישית שלך. אני מתרגלת כל הזמן - כמו מדיטציה. וחלק מהדברים עושים עם מטפל. יש פעמים שצריך מישהו מנוסה שיתמוך בתהליך, ויוכל לקחת אותך צעד נוסף. גם אנחנו המטפלים בשיטה, "נושמים" זה עם זה כדי לקבל תמיכה בתהליך האישי שלנו. הרבה מהתהליכים האישיים שלנו אנו יכולים לעבור לבד, והרבה אנחנו צריכים שיהיה שם מישהו, שיראה ויעזור לנו עם ההתנגדויות שלנו, שיתמוך ויכוון במקומות קשים או כואבים מאד, שיעזור לעבד ולהבין. בהחלט יש מקום לגם וגם. כל מטפל יתן למטופליו לפחות טכניקה אחת לתרגול בבית.

בת כמה השיטה? מי האבא והאבא? הזכרת שזו בתה של הריברסינג. מה ההבדל בינהן?

תודה על השאלה הזאת ואני ארחיב לגבי זה בקרוב. לא מבטיחה שהיום.....

מ ג'ודיתה בן דוד: הנשימה המעגלית הינה בת דוד של הריברסינג, לא ממש ביתה, אך בהחלט שילבה חלק מהידע שבריברסינג והמשיכה. נשימה מעגלית, כמו עבודות נשימה אחרות (אמנות הנשימה, הולוטרופיק, נשימה טרנספורמטיבית) הינה טכניקה מאד עתיקה ששימשה שאמאנים מודטים ויוגיסטים, טכניקה שחודשה ועודכנה במאה העשרים ועדיין. כמה מההורים של טכניקות הנשימה המודרניות הם: וילהם רייך, לאונארד אור, סונדרה ריי, סטניסלב גרוף, ג'ודית קרביץ, ג'ים מורנינגסטאר, דווהפאת', ועוד אנשים שפיתחו את הטיפול דרך הגוף כמו פריץ פרלס, קלמן, לואן ועוד.

מהו פחות או יותר משך תהליך הריפוי? אני מניחה שלכל בעיה יש משך זמן אחר, אבל מהו הסדר גודל הכללי? למשל, של טראומת ילדות עתיקה.
זאת שאלה שאני לא יכולה לענות עליה בדיוק. לכל אדם יש את הקצב שלו. ולכל אדם בכל זמן נתון יש קצב אחר. האמנות שבשיטה היא ללכת עם המטופל, בקצב שלו, למקומות הנכונים לו. אני (המטפלת) נמצאת שם לתמוך בתהליך של המטופל, הוא זה שמכתיב את הקצב, ואת העומקים, ואת הנושאים. הנשימה יכולה לקחת אותנו אל "חווית מקור" בסשן אחד, ואז לפתור נושאים שאנו נושאים איתנו שנים רבות, ופעמים אחרות התהליך הוא איטי יותר, מורכב ומסובך. זה מאד תלוי במוכנות והנכונות שלנו להתמודד עם מצב מסויים. לפעמים משהו עולה, ואנחנו לא מוכנים עדיין - ונשוב ו"נדחף" אותו למגירה, לזמן מתאים יותר.
בגדול - ממטופל חדש נדרשת נכונות של 10 מפגשים כדי ללמוד את התהליך ולהיות מוכן להתמסר אליו. יש כאלו שעוזבים קודם. יש כאלו שממשיכים ובאים לאורך זמן.

את יכולה להביא דוגמאות או סיפורים של תהליכי ריפוי?
אני יכולה - אני צריכה קצת לחשוב על איך לעשות זאת מבלי לפגוע בפרטיותו של איש. לבקש רשות לספר את הסיפורים, וכו'.

האם השיטה מתאימה / אפקטיבית בעת נסיון להרות?
חברה שלי מנסה להרות כבר 3 שנים. עכשיו היא החליטה לשלב טיפול אצל רופא סיני, להפחית עומס בעבודה ו- במקביל היא מחפשת טיפול נוסף שיגע גם ברמה הרגשית.
על פי המידע שכתבת בראש הדף, זה נראה מתאים כי השיטה מטפלת בהפחתת מתחים ובהתמודדות עם טראומות (השנה האחרונה היתה עבורה טראומטית, פולשנית וכאובה). אבל אשמח לשמוע מה דעתך וגם האם ידוע לך על יעילות השיטה במקרים כאלה מנסיונך או מנסיון מטפלים אחרים שאת מכירה.

טיפול נוסף שיגע גם ברמה הרגשית

בעיני אין טוב מטיפול בנשימה לגעת ברמה הרגשית.
בענין ההריון - הטיפול בנשימה מעגלית פותח חסימות מסוגים שונים שיש בגוף הפיזי, בגוף הרגשי, בגוף המנטלי וכן הלאה. בלי כל ספק הטיפול יכול לתמוך בתהליך של חברתך, ולשחרר דברים שסגורים. יחד עם זאת זה לא בא במקום טיפול רפואי - אם צריך.
כבר קרו מקרים שטיפול כזה עזר בפני עצמו, אך אין אשה אחת כאחרת, ויש להתייחס לכל אדם בפני עצמו. אני לא יכולה להבטיח תוצאה מסויימת לטיפול, כי זה לא בידי. זה בידי המטופל, אני שם כדי ללוות, לתמוך ולהעצים את התהליך, אך מי שעובר אותו ועושה אותו הוא המטופל בעצמו.
הריפוי האמיתי נמצא תמיד בידיו של האדם עצמו, כל מטפל, מכל סוג שהוא, הוא רק כלי.

מודי תאני (2004-09-10T16:05:56):
אני לא מכיר נשימה מעגלית, אבל מכיר Rebirthing, וזה אולי דומה, אז אולי מה שיש לי להגיד רלוונטי. מה שהדהים אותי בשיטה הוא שנראה לי שאי אפשר לחסום את האפקט. לא צריך לשתף פעולה עם המטפל, לא משנה אם אתה מאמין בזה או לא, לא צריך להרגע או לחשוב על משהו מסוים או לבצע הוראות מסובכות. זה פשוט מנתץ את כל ההגנות והשריונות וההדחקות שבנית. כמו פסיכואנליזה אבל יותר מהיר ויותר בטוח.

מודי,
נשימה מעגלית היא בתה של ה - Rebirthing.
נכון שאי-אפשר לחסום את ההאפקט, ושהשיטה עוקפת את כל ההתנגדויות שלנו,
וזה אם אמנם אתה מוכן להתמסר לתהליך ולבטוח בו.
לא כל אחד אמנם עושה זאת, ולא כל-אחד מוכן ל"אבד שליטה" או במונח יותר מתאים: "להתמסר".
לא נכון שכמו פסיכואנליזה, בהחלט עבודה עמוקה, נכון שיותר מהיר ולגבי הבטוח... בהחלט זו הכוונה.
יחד עם זה לא הייתי רוצה שתיווצר תמונה כאילו אין לאדם שום אמירה לגבי מה שקורה. המטופל לא נמצא בתוך מקום שדברים קורים לו ללא הסכמתו. הוא לא נמצא באיבוד שליטה מוחלט, נתון לחסדי המטפל. יחד עם זה נוכחותו של מטפל מיומן היא בהחלט נחוצה. תמיד המטופל יכול להאיט את הקצב אם זה לוקח אותו למקום שלא מתאים לו להיות בו, ולפעמים המטפל מחליט על האטת הקצב, ויכול להציע זאת.
המטופל נמצא ב- 100% מודעות למה שקורה.

תודה על התעניינות, אשמח לעוד שאלות - זה מאד עוזר לי לבנות את הדף...
(-:
רחל_ה*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2004, 21:17
דף אישי: הדף האישי של רחל_ה*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי רחל_ה* »

טל,
את יודעת, מאד מבלבל כל הענין של שיטות טיפול שונות.
אני די חדשה בכל הענין, התחלתי "לצרוך" רק לאחרונה פרחי באך שעזרו מאד מאד ועכשיו אני מנסה את החותמ-מרפא של צפריר.
במה שונות מטרותיה של שיטה זו מפרחי באך, למשל?
איך בוחרים דרך לטפל בעצמך?

אני שואלת כיון שיש לי צורך גדול מאד לטפל בעצמי. מצאתי שטיפול פסיכולוגי עוזר מאד, אך אז יש איזו מין דרגה של ענינים פנימיים עמוקים ביותר שהמלה הנאמרת אינה מסייעת שם דייה.
אני מאד מאמינה שהטיפולים האלטרנטיביים מגיעים עמוק פנימה.
רק איך יודעים לאן לגשת? במה לבחור?
טל_טיבי*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2004, 18:48
דף אישי: הדף האישי של טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

רחל יקרה,

כן. את צודקת. זה נורא מבלבל.
מה גם שחדשות לבקרים צצות להן שיטות חדשות ושונות. וישנם מיליוני מטפלים.
באמת איך בוחרים? זאת באמת שאלה מאד רצינית.
כשלעצמי, לימודי נטורופתיה כללו שיטות טיפול רבות. הלימודים עצמם החלו מאנאטומיה-פיזיולוגיה-פתלוגיה ופרמקולוגיה. דרך שיטות טיפול "ארציות" יותר כתזונה, עיסוי, שיאצו, רפלקסולוגיה, צמחי מרפא וארומתרפיה, אל שיטות "אנרגטיות" יותר כפרחי-באך, והילינג.
ומאז אני כל הזמן ממשיכה ללמוד.
היום נראה לי שכל שיטות הטיפול הן "אנרגטיות", רוחניות....
המטרה של כל שיטות הטיפול היא אחת: להביא לאיזון.
איזון בגוף הפיזי השואף להומיאוסתזיס, איזון רגשי, נפשי ורוחני. איזון של כל אחת מהרמות בתוך עצמה, ובין כל הרמות - שכן, אנו היננו מכלול של כולן. אני באמת ברת מזל, ושמגיע אלי מטופל אני יכולה, ביחד איתו, לבחור ביתר דיוק מה שמתאים לו ביותר. ובמשך הזמן זה לפעמים משתנה. (למשל - יש כאלה שטיפולים במגע מאד קשים להם והדרך אליהם מתחילה עם פרחי באך, או ציורים, ויש כאלה שהמפתח קיים דווקא בטיפולי מגע)
ככלל, אני משתדלת עם כל מטופל לדבר על תזונה נכונה, ולצייד אותו בפרחי-באך, בנוסף לדברים שאנו עושים יחד במפגשים עצמם.
היפה שבעבודת נשימה הוא, שהיא קיימת בכל שיטה ושיטה בצורה זו או אחרת. הרבה לפני שלמדתי את שיטת הטיפול בנשימה מעגלית, באופן אינטואיטיבי הייתי עובדת עם מטופלים עם הנשימה שלהם. (לנשום אל המקום הכואב..., הרפיות ממוקדות נשימה, מדיטציות עובדות עם הנשימה) הנשימה פשוט נוכחת כל הזמן, והשימוש המכוון בנשימה בתהליך תרפואיטי הוא טבעי ואורגני. הטיפול בנשימה הרבה פעמים לוקח הרבה יותר עמוק מטיפול פסיכולוגי, ומגיע גם לרמות הרוחניות. ה"אמא" של השיטה (עוד לא הכנסתי את החומר הזה בפתיח) היא בארה"ב, ותקופה ארוכה לימדה את שיטתה רק לפסיכולוגים, פסיכיאטרים, ויועצים העוסקים בפסיכותרפיה על מיניה השונים. גם בקבוצת המטפלים כאן בארץ יש הרבה פסיכולוגים ופסיכאטרים, שבאו מתוך סקרנות, והיום הם תומכים נלהבים של השיטה. רק בארץ היא התחילה לשלב בסדנאות שלה מטפלים בשיטות מגע שונות וראתה את האפקט המדהים של השילוב הזה.
את השיטה המתאימה לך ביותר, וגם את המטפל הנכון, תמצאי רק על-ידי ניסוי ותהיה/טעיה. ולפעמים שילוב של שיטות ושל מטפלים גם הוא נכון.
ישנם כמה מטפלים בשיטות שונות שאני עובדת איתם בשיתוף פעולה. כמובן שזה עניין כלכלי לא פשוט, ללכת למטפלים שונים.......
גם אני מחפשת, שומעת מאנשים שאמינים עלי, ומנסה. לפעמים אני נורא זקוקה לעיסוי, לפעמים להילינג, ולפעמים למשהו אחר. לכי עם קולך הפנימי, עם הבטן שלך, או עם הלב - הלב תמיד יודע את התשובה הנכונה!
אני מקוה שעניתי לך, ולא בלבלתי אותך יותר מדי. את מוזמנת להוסיף ולשאול.
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

נשימה מעגלית

שליחה על ידי תמר* »

שלום טל
אני זקוקה לעזרה במציאת מטפלת בשיטת ה-rebirthing ואם הנשימה המעגלית היא דומה או זהה לזה, אז גם זה טוב.
הבעיה היא שאני מחפשת בירושלים, ואני מניחה שאין הרבה מטפלים כאלה בירושלים.
האם תוכלי להפנות אותי לשם/ מות או למאגר מידע שבו אוכל למצוא עזרה בנושא?
האם שמעת על מישהו בשם gof? הבנתי שהוא המציא את ה-rebirthing או משהו כזה.
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

הי תמר,
מתחילה מהסוף:
האם שמעת על מישהו בשם gof? הבנתי שהוא המציא את ה-rebirthing או משהו כזה.
אני משערת שאת מתכוונת לסטניסלב גרוף.
לא, הוא לא אבי הרברסינג. לאבא קוראים ליאונרד אור, וכמו תגליות מדהימות אחרות - הוא גילה זאת באמבטיה......... הבטחתי להוסיף על כך בפתיח ואמנם אעשה זאת.
גרוף פיתח שיטה של נשימה עם מוסיקה. זה נקרא נשימה הולוטרופית. זאת חוויה מדהימה בפני עצמה.....
אני מכירה ויכולה להמליץ לך על מטפלים בירושלים.
ישנה איריס במבשרת ציון, וגם בירושלים.
ואם בא לך לנסוע - את תמיד יכולה להגיע אלי לרמת-גן..... (-:
בהצלחה.
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

נשימה מעגלית

שליחה על ידי תמר* »

תודה, תודה, תודה - את נהדרת !!
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

בכייף..... (-:
נחום_כץ*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2004, 23:07

נשימה מעגלית

שליחה על ידי נחום_כץ* »

טל יקרה
אין כמוך
כל הכבוד על רצינות
:)
shlomo*
הצטרפות: 31 אוקטובר 2004, 18:56

נשימה מעגלית

שליחה על ידי shlomo* »

טל יקרה!
את אמורה לציין את היתרונות בשיטה זו
ואת האפקט שלה, כך שאנשים יכירוה טוב יותר, לא?
נחום_כץ*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2004, 23:07

נשימה מעגלית

שליחה על ידי נחום_כץ* »

אני יכול לומר ממקור ראשון שמדובר בשיטה רבת עוצמה,
המביאה את האדם להתחברות עמוקה עם רבדים "אבודים"
או מודחקים שאין להם, או לא נותנים להם (אנחנו) מקום בשטף חיי היום יום,
התחברות שאם משכילים ללכת בעקבותיה, עשויה לפתור כמה "פלונטרים" רגשיים, אולי (אני לא יודע איך בדיוק זה עובד, אבל נראה שזה אכן עושה זאת), לשחרר או "לפתוח" "צנרת" רגשית, שעצם היותה סתומה עולה לנו, ככל הנראה, במחיר תשלום לשרברבים לא מעטים, או לסירוגין, במחיר של הצפות, הצטברות לכלוך, או לכל הפחות זרימה לא נכונה, לא טובה ולא קולחת של אנרגיית חיים.
ואללה, אני מפתיע את עצמי, אבל תומך בכל מילה.
הנה.
טל, תודה!
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

תודה לכם, שלמה ונחום
( (-: )
שלמה - אולי אתה יכול, כמי שהתנסה, לספר מה היו היתרונות עבורך, ומה היה האפקט של העבודה הזו עליך? כמובן - אם תרצה בזה, ואם זה מתאים לך ובמינון שמתאים לך.

רחל - אני לא יודעת את התאריך המדוייק עדיין (מוזר - אני מודה). אני משערת שזה יהיה תלוי במס' נרשמים. אני כן יודעת לאמר שהכוונה שלנו לפתוח קבוצת בוקר וקבוצת ערב, ושתיהן תהיינה בימי שלישי. מחר אדבר עם נורית בבית-ברל ואבדוק מה מתקדם, ואדווח כאן.

ושוב - תודה.....
נעה_כהנא*
הצטרפות: 20 יולי 2004, 23:31
דף אישי: הדף האישי של נעה_כהנא*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי נעה_כהנא* »

היי טל,
מעניין מאוד מה שאת כותבת כאן, רציתי לשאול האם שיטת הטיפול הזו מתאימה גם לילדים, אם כן באיזה גילאים, והאם זה מתאים גם לאנשים וילדים עם מחלות נשימה כמו אסטמה למשל.

תודה
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

הי נעה,

תודה על השאלה.
זה מעניין.

אנחנו עושים עבודה עם תינוקות (עד גיל חצי שנה, אפשר גם אחרי - אך אז דעתם מוסחת בקלות לגירויים סביבתיים אחרים). עבודה במים. כמובן שלא מלמדים את התינוק את כל טכניקות הנשימה למיניהן, אלא נותנים לו להוביל את הטיפול. שמה שמנחה אותנו זו הכוונה לריפוי, ולכך שהדבר הטוב ביותר עבורו אמנם יקרה. אנחנו לא יודעים להגיד שזה ככה וזה ככה, כי אי אפשר לשאול את התינוקות, אך הורים שעברו את הטיפול הזה יחד עם התינוק שלהם מדווחים על כל מיני שינויים אצל התינוק (ההורים, כמובן נמצאים בבריכה בכל זמן הטיפול, עדיף - שני ההורים). זה לא חד משמעי. זה עדיין נחקר. החשוב הוא שזה בוודאי לא יכול להזיק - הכי גרוע זה שהתינוק טבל בבריכה טיפולית חמימה ולא קרה שום דבר. נהוג לבצע את הטיפול הזה ללא תשלום - כי יש לנו עוד כל-כך הרבה ללמוד ממנו. בעצם היחידה שיש לה נסיון משמעותי כלשהו בתחום הזה היא המורה שלי בארה"ב. המטפלים בארץ עברו וחוו זאת כהתנסות ובהדגמות על-ידיה, ולאף אחד עדיין אין נסיון ממשי בתחום הזה של עבודה עם תינוקות.

עם פעוטות קצת קשה לטפל בשיטה הזאת - היא דורשת ריכוז ולמידה, באופן אישי - עם ילדים הייתי מעדיפה לעבוד במשחק, ציור, כיור וכו'. כמובן - פרחי-באך ודברים מהסוג הזה.
הילדים שלי מגיל צעיר יודעים להשתמש בנשימה להקלה על כאבים. אבל זה אחד מיתרונות הנשימה ואין זה טיפול בנשימה.
כאשר הילדים כבר "גדולים" - נערים -אפשר בהחלט לטפל.

בעיות במערכת הנשימה מקבלות מענה מצויין בטיפול בנשימה מעגלית. הגוף לומד לנשום מחדש. זה נפלא. יש הרבה נסיון בתחום הזה. לנערות ונערים ומבוגרים/ות - בהחלט. לילדים - אולי כחלק ממכלול שלם של טיפול, טכניקה אחת ממגוון הטכניקות שאותה הם יכולים לתרגל. זה תלוי בילד וביכולת ההתמדה והריכוז שלו.
shlomo*
הצטרפות: 31 אוקטובר 2004, 18:56

נשימה מעגלית

שליחה על ידי shlomo* »

מבחינתי, הצלחתי להגיע אל מקומות מפתיעים, שבעצם אני ולא אף אחד אחר הובילו אותי לשם. אני קבעתי את הקצב, את הנכונות, את המוכנות להיפתח, אל עצמי, את הנוכונות לגעת בכל מיני מקומות שאיש לא ביקש ממני.
הרגשתי מוגן, שקט, חם (הגם שרגלי קפאו לא פעם, נכון?), רוגע, והלכתי נדדתי למקומות שהיו פצועים בי, ואולי, אולי, סגרתי כמה פצעים, מבלי שהאגו שלי נפגע, מבלי לחשוש להרגיש קצת חולשה ופחד, פגיעות.
מה עוד אדם צריך, כדי להתחזק?
אחלה!
הלוואי ואמצא יכולת להמשיך.
:)
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

תודה לך, שלמה,
על השיתוף.
(())
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

נשימה מעגלית

שליחה על ידי מיכל* »

רציתי לשאול, מה קורה אחרי, אחרי שהולכים הביתה עם מטען עצום שצף ועולה מתוך מעמקי הנפש, האם יש לטיפול המשך בתמיכה? ובעזרה להבנת המצב?
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

שלום מיכל,

האם יש לטיפול המשך בתמיכה? ובעזרה להבנת המצב?
בוודאי.
הטיפול ב נשימה מעגלית הוא תהליך ולא טיפול חד-פעמי. במשך התהליך המטופל מקבל תמיכה מלאה מהמטפל, לפי הצורך. בדרך שבה אנו עובדים, המטופל לא הולך עם הדברים "צפים" הביתה. בסיום כל מפגש אנו עושים "סגירה" שתאפשר למטופל ללכת הביתה, עם איזו שהיא תחושה של השלמה, ואפילו אם זה בעיצומו של תהליך. ולא נעזוב מטופל לנפשו ולעצמו באמצע תהליך בו הוא זקוק לנו ולתמיכתנו.
כל מפגש מגיע לנקודה שמאפשרת ללכת הביתה במצב של תפקוד טוב.
ישנם "שיעורי-בית", ישנה אפשרות לתמיכה טלפונית, ואם יש צורך בתמיכה נוספת היא מתבצעת בתיאום בין המטופל למטפל לפי הצרכים. כמו בכל טיפול אחר.
איילת_כבר_אמא*
הצטרפות: 23 דצמבר 2004, 01:27

נשימה מעגלית

שליחה על ידי איילת_כבר_אמא* »

טל
האם הלימוד של נשימה מעגלית הוא פרטני אחד על אחד או בקבוצה ?
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

איילת כבר אמא,
אפשר לעשות את שניהם.
השאלה למה את מתכוונת.
את יכולה לעבוד עם מטפל (וכאלה יש הרבה בצפון) ולעשות עבודה אישית עמוקה מאד.
ואפשר לעבוד בקבוצה.
אם תגידי לי מה המטרה שלך, אוכל להשיב בהתאם.
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

מזמינה אתכן לסדנה חוויתית ומרתקת.
נשימת-אישה
כאן תוכלו לחוות את עוצמתה של הנשימה שלנו,
את כוחה המרפא.
את השינוי שביכולתה לחולל בכל הרמות: הפיזית, הרגשית, הרוחנית.
סדנת העצמה, התפתחות וריפוי.
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

נשימה מעגלית

שליחה על ידי יער_ה* »

שלום טל, לא לגמרי הבנתי מה ההבדל בין השיטה הזו לשיטת ה rebirthing
אני התנסיתי בכמה סשנים של נשימות ובעיקר ביום יום אני משתמשת ב-CCB (לא זוכרת מה ראשי התיבות, אבל זה סט של 5X4 נשימות מחוברות)
השיטה מדהימה. הרבה פעמים זה מרגיע אותי ועוזר לי להתמקד.
לפני כמה זמן עלה בי זיכרון לא נעים. נשמתי. כשסיימתי את הסט של הנשימות חשבתי "זה לא עזר" אבל אז שאלתי את עצמי "איך אני מרגישה עכשיו" ושמתי לב שהזכרון עדיין קיים, אבל התוכן שלו, הכאב שבו - פשוט נעלם והתפוגג!
ג'ודיתה*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2005, 10:34

נשימה מעגלית

שליחה על ידי ג'ודיתה* »

טל שלום
נפלא לראות דף שמוקדש לשיטה. תודה.

עברתי, ירדתי מעט דרומה מכליל :-) ולכן בנוסף לעבודתי בצפון
אשמח להציע את שרותי לאנשים שמחפשים מטפלת באזור חוף הכרמל, זכרון, ובתל אביב.
יש לך הפרטים שלי?

http://judittasbreath.blogspot.com
ג'ודיתה בן דוד
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

תרפיה במים עם תינוקות

תרפיה במים עם תינוקות מתבצעת בשיטה שנקראת תרפיית נשימה. תרפיה זו היא תהליך התנסותי טבעי, אורגני ומאד אישי, שמשתמש בטכניקות נשימה כדי לשחרר מתח וכן חסימות פיזיות, רגשיות ומנטליות. התהליך מבוסס על העיקרון שהמקור לרוב הקשיים ההתנהגותיים האנושיים טמון בילדות המוקדמת מאד ואף בשלבי התפתחות העובר ברחם. מוקדם מאד בחיינו אנו לומדים להדחיק פיזית את רגשותינו על-ידי כיווץ שרירים והגבלת הנשימה. במשך הזמן, התהליך המגן הזה הופך להיות כרוני ואוטומטי ואנו מאבדים את היכולת שלנו לחוות ולבטא רגשות. הדיכוי הזה שואב את חיוניותנו ואף נוטל מאיתנו את היכולת לחוות רגשות חיוביים: אהבה, שמחה ועונג.
עבודת הנשימה המודרנית החלה כריברסינג (Rebirthing),שבראשית ימיה נעשתה במים חמים. השם "ריברסינג – לידה מחדש" נבע מההבנה שאנשים רבים חוו התנסות שבה הם חזרו אל הרחם בעת שנשמו במים בטמפרטורת הגוף. התגלה בברור שאמונות רבות של אותם אנשים התהוו בעודם ברחם או בזמן הלידה עצמה. דבר זה הוכיח את עצמו בעיקר אם בלידה היו סיבוכים כלשהם לאם או ליילוד. במשך הזמן, הריברסרים גילו שניתן לעשות את העבודה גם בחדר טיפולים יבש באותה אפקטיביות, וללא הסירבול הלוגיסטי שנדרש מהצורך בג'אקוזי או בבריכה טיפולית. מה שידוע לנו מהעבודה עם מבוגרים הוא, שכאשר עבודת הנשימה נעשית במים חמים ישנה אפשרות גבוהה מאד שהחוויה תתייחס ללידה.
העבודה עם תינוקות נעשית במים בהנחה שמה שקורה למבוגרים קורה גם לתינוקות. היתרון לתינוק הוא שהיא/הוא לא פיתחו עדיין מנגנוני הגנה חזקים, וישנה אפשרות שמה ש"נתפס" פיזית ורגשית, ישתחרר בקלות. המים תומכים בתהליך כי הם עוזרים לגוף להירגע ולהרפות והחמימות שלהם מעוררת זיכרונות של שהייה ברחם. לתינוק זוהי לרוב סביבה חמימה ונהדרת בה כל צרכיו נענים.
בין האם לעובר ישנה סימביוזה, ובשיטת הלידה המודרנית ישנה התערבות חיצונית רבה מדי – חבל הטבור נחתך מהר מדי, ולעתים קרובות התינוק מופרד מאימו מיד לאחר הלידה. האפשרות לחווייה מתקנת בשלב מוקדם של החיים יכול לנטרל ולבטל אמונות שנוצרו בתהליך ושעלולות שלא להיטיב עם התינוק במהלך חייו.
התהליך עצמו מתרחש כך: ...
תהיה לנו שיחה קצרה ותהיה לי הזדמנות להתוודע אל התינוק. יחד ניצור כוונה לריפוי עבורו ועבורכם. שני ההורים ייכנסו עם התינוק למים (אם אפשר לוגיסיטית) וכאשר במים – ימסרו אותו לי ויישארו קרובים, ואם אפשר ישובים במים. בהחלט אפשרי ולא מפתיע שעולים רגשות אצל ההורים בזמן התהליך. אני אחזיק בו בעדינות ואתן למים לעשות את העבודה. אני אניע אותו במים ואאפשר לו לדחוף, לבעוט, להתמתח או כל דבר אחר שצריך לקרות. יתכן והתינוק יבכה... לפעמים התינוקות בוכים הרבה וחזק בתהליך... אך הוא עשוי גם להיות שקט מאד. איננו יודעים איך התהליך יבטא את עצמו. כאשר אחוש שהתהליך הסתיים, אני אמסור לכם את ילדכם, וזהו זמן עבורכם להחזיק בו, לחבק אותו, להניק אותו, ופשוט להיות איתו בכל הדרכים האוהבות שמרגישות נכונות באותו רגע. הזמן הממוצע של תהליך כזה מתחילתו ועד סופו הוא כ-20-30 דקות במים.
לצורך התהליך ניתן להשתמש בבריכת לידה ביתית, ב- Hot-Tub, וכמובן בבריכה טיפולית מחוממת.
לאחר התהליך אבקש מכם לשים לב לשינויים כמו הרגלי שינה או אכילה, שיפור בהתנהגות, ובקשר עין, וכו'. לעתים השינויים הם עדינים מאד ולעתים דרמטיים מאד, זה אישי לכל תינוק. כהורים הינכם מאד מכווננים לתינוק שלכם וסביר מאד שתהיו ערים אף לשינויים העדינים ביותר. אני אבקש מכם סיוע במעקב, ובשיתוף מידע על השינויים כדי לעזור לי בלמידה של הנושא, וכן בכדי לעזור באיסוף מידע לגבי האפקטיביות של הטיפול בשיטה זו לטיפול בטראומה של טרום וסב לידה. להיוולד – זו עבודה קשה מאד!
ברוב המקרים הטיפול הזה הוא חד פעמי (עד היום רק עבור תינוק אחד היה צורך לחזור על הטיפול) אנו עדיין אוספים מידע על הטיפול הזה ועד היום יש לנו תוצאות מאד מבטיחות. יחד עם זאת ברור ששום נזק אינו יכול להיגרם מטבילה אוהבת של תינוק במים חמימים, כשהוריו נמצאים לידו, וייתכן שאנו תורמים רבות להילינג שאפשרי עבורו היום.
את הטיפול הזה אני נותנת כשירות לקהילה, מתוך אמונה בתהליך, ומתוך התחושה של החשיבות העצומה שישנה לריפוי טראומה כלשהי שאולי נוצרה בתהליך הלידה. איזו אפשרות נפלאה היתה זו עבור כל אחד מאיתנו אם דבר כזה היה אפשרי עבורנו.
אם ישנן הוצאות כשכירות בריכה טיפולית – הוצאות אלו משולמות על-ידי ההורים ישירות לנותן השירות.
ויקי_מהרשק*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2008, 16:28

נשימה מעגלית

שליחה על ידי ויקי_מהרשק* »

טל שלום!
אמרנו שניפגש לקפה מתי שהוא, אולי בקרוב??
ראיתי שאת כותבת פה אז רציתי לשתף אותך שמהחודש אני עובדת גם בירושלים.בימי שלישי.
אודה לכם אם תוכלי להפנות אנשים המעוניינים בטיפול בנשימה ואשמח אם תפיצי את המידע.

טלפון : 054-6230117
[email protected]

בתודה ענקית, ויקי
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

לפני כמה זמן עלה בי זיכרון לא נעים. נשמתי. כשסיימתי את הסט של הנשימות חשבתי "זה לא עזר" אבל אז שאלתי את עצמי "איך אני מרגישה עכשיו" ושמתי לב שהזכרון עדיין קיים, אבל התוכן שלו, הכאב שבו - פשוט נעלם והתפוגג!

יער ה יקרה,

החשיבה שלנו תמיד לוקחת אותנו למקומות המוכרים.
למה שהיא רגילה.
והרחק מ"הבית".
מה שעשית הוא בדיוק הדבר הנכון,
להחזיר את ההתבוננות פנימה - אל הגוף ואל הרגש.
"מה אני מרגישה עכשיו" - מה אני מרגישה בגוף, ומה הרגש שעולה.
השינוי שקורה בעבודת נשימה מורגש בגוף, ומורגש ברגשות.
החשיבה שלנו, רגילה לקחת אותנו למקומות שאנחנו רגילים ללכת אליהם.
כל הכבוד על עבודה מצויינת!
יער_ה*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי יער_ה* »

כל הכבוד על עבודה מצויינת! :-)
אותה הפעם היתה כל כך מדויקת ומדהימה, התיאור הזה פשוט מתמצת את כל העבודה הזו.
מאז התנסיתי עוד הרבה בנשימות ואני נפעמת מול השיטה והמקומות אליהם הצלחתי להגיע.. אין מילים, צריך פשוט לחוות את זה.
נושמת*
הצטרפות: 13 דצמבר 2008, 21:26

נשימה מעגלית

שליחה על ידי נושמת* »

שלום!
מעוניינת להתנסות בשיטה
גרה צפונית לקרית שמונה
האם מכירים מטפל מטפלת באיזור זה?
תודה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום לך טל
מעונינת ללמוד את השיטה. גרה באזור השפלה,
תודה
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

שלום נושמת יקרה,

עניתי לך בדפבית שלי......
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

פלוני-אלמונית,

נפתחת בקרוב קבוצה קטנה ואינטימית
באזור חדרה.
תרצי להצטרף?
טל
נושמת_חדשה*
הצטרפות: 17 מאי 2009, 16:39

נשימה מעגלית

שליחה על ידי נושמת_חדשה* »

היום עברתי לראשונה טיפול בנשימה מעגלית אצל מטפלת שלמדה אצל קארול למפמן, אחת ממפתחות השיטה להבנתי.
חוויתי חוויה מאוד גדולה ועצומה שהשאירה לי טעם טוב. אני רוצה לשתף אתכם בחוויה:
אני סובלת מהתקפי חרדה כבר 14 שנים וחשבתי לנסות הרבה זמן בגלל מה שקראתי כאן, אבל די פחדתי בגלל שבאופן כללי כל סימפטום גופני לא מוכר מקפיץ אצלי את מנגנון החרדה בגופי. הטיפול הוצע לי לפתע בחינם ע"י אותה מטפלת מכרה שלי, שהייתה צריכה להתנסות על מישהי במסגרת לימודיה והיא אפילו לא ידעה על הבעיה שלי.

אז היום התחלתי לנשום איתה ובהנחייתה בפעם הראשונה את הנשימות, כשהיא תומכת בי במילים ובנגיעות קלות לפי בקשתי. כשעברנו לנשימות יותר נמרצות, פתאום התחלתי להרגיש כבדות כמו שיתוק וזרמים חזקים ברגליים. להפתעתי הרבה לא נחרדתי מזה. פשוט הייתי בתוך זה כשאני מקבלת לגמרי את התחושה וממשיכה לנשום לתוך זה. התחושות התפשטו לידיים ולחזה. תארתי לה את תחושותי כשאני מתפוצצת מצחוק. לא האמנתי שאני עוברת את זה ולא בורחת. פשוט פעם ראשונה בשבילי- אני מאוד פחדנית! זה עשה לי טוב שאני יכולה להיות בתוך תחושה פיזית חדשה ולא לפתח שום אמונה לגביה. פשוט להיות איתה. גם לא היו לי מחשבות בכלל.

היא הסבירה לי שמדובר בחסימות ואני צריכה לנשום אותן החוצה. היא שאלה אותי על חווית ילדות קשה הכי מוקדמת והתחלתי לתאר לה. אני כזו צינית וסקפטית בדרך כלל אבל בטחתי בה והמשכתי להכנס לתוך התחושות של אותה ילדה קטנה שחוותה משהו שהיה קשה לה (מדובר במקרה שזכרתי אותו לפני כן). דיברתי לאותה ילדה ואמרתי לה את מה שאז היא רצתה לשמוע . אחר כך התחלתי לבכות בכי כזה ענקי ומשחרר שלא בכיתי כבר הרבה זמן.
היא חיבקה אותי והרגיעה אותי ואחר כך דיברנו עוד קצת.

אני מרגישה שעברתי משהו פיזי ונפשי חשוב שאני לא יודעת מהו בדיוק אבל הוא קרה . אמשיך לכתוב על המשך הטיפולים.
יער_ה*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי יער_ה* »

נושמת חדשה נשמע פשוט נהדר!
זו בדיוק החוויה שגם אני זוכרת מסשנים שעברתי - שאת נשארת בתוך התחושה המסוימת אותה את מרגישה, גם אם היא לא נעימה. ואז קורה הפלא - משהו אחר מגיע!
בהצלחה בהמשך @}
נושמת_חדשה*
הצטרפות: 17 מאי 2009, 16:39

נשימה מעגלית

שליחה על ידי נושמת_חדשה* »

היום עברתי טיפול נוסף. בתחילת הטיפול הגדרנו מטרה שהייתה לנסות לחקור את עניין הפחד. שוב, התחלתי לנשום עמוקות ואז אחרי כמה דקות של נשימות עמוקות ומהירות, שוב הרגשתי זרמים בידיים וברגליים. שוב, ללא פחד . היא אמרה לי שכשאנחנו מזרימים חמצן לרקמות אנחנו עוזרים לעצמינו להיפתר מהטראומות שתקועות שם במשך שנים.
היא אמרה לי שאני יכולה לנוע כדי להקל עצמי באיזו צורה שאבחר. אחר כך היא שאלה אותי לגבי חוויות ראשוניות של פחד וחרדה. סיפרתי לה ודיברתי די הרבה. ההרגשה היא של הקלה גדולה מאוד אחרי הטיפול.
מאוד מעניין.
אף פעם לא קיבלתי טיפול מיסטי כזה בכזו אמונה. בעצם לא רציתי לקבל אף טיפול מסטי עד עכשיו. פחדתי מזה.
אני אוהבת שבטפול לא מבקשים ממני לחשוב על משהו מסויים אלא לזרום עם המחשבות או עם הריק.
כל מה שמתבקש זה לנשום בצורה עמוקה .
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

נושמת חדשה - טוב שהגעת לטיפול בנשימה, שזו אחת השיטות הנפלאות לטיפול בחרדה.

הטפול בנשימה אינו טיפול מיסטי,
למרות שאפשר לחוות חוויות מיסטיות תוך כדי הטיפול בנשימה.
הנשימה נוגעת בכל הרבדים של ההווייה האנושית,
ומעורבת בכל התהליכים האלו - פיזיים, רגשיים, אינטלקטואלים, ורוחניים.
כל מדיטציה ולו הפשוטה ביותר במתחילה בנשימה.
כמו החיים עצמם.
כוכבית_בוקר*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2009, 17:29
דף אישי: הדף האישי של כוכבית_בוקר*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי כוכבית_בוקר* »

נשימה מעגלית בירושלים?
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

סליחה שלא ראיתי בזמן.
יש כמה אפשרויות ואני אבדוק מה עדיין רלוונטי ואכתוב כאן.
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

נשימה מעגלית

שליחה על ידי שירה* »

טל שלום, איפה אפשר ללמוד להיות מדריכה לנשימה מעגלית באיזור המרכז?
האם נשימה מודעת, נשימה מעגלית, וריברסינג הם אותו הדבר? אני לומדת עכשיו בסדנה לנשימה מודעת.
יער_ה*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי יער_ה* »

נשימה מעגלית בירושלים? יש לי המלצה למורה/מדריכה נהדרת בירושלים, אפשר לפנות אלי אם זה עדיין רלוונטי
מים_חיים*
הצטרפות: 11 נובמבר 2009, 09:54
דף אישי: הדף האישי של מים_חיים*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי מים_חיים* »

שלומות,

עברתי קורס בן שלוש שעות של נשימה מעגלית, ריברסינג.

בסוף הקורס נאמר שמומלץ להמשיך מספר מפגשים נוספים יחד עם מורה ולא ניתנו תרגולים הביתה.

האמנם?

האם תוכלו לרשום תרגילים לתרגול עצמי או שעלי לשכב ולנשום בדרך שהייתה בסדנא וזהו?

אשמח לשמוע חוות דעת לגבי המשך שימוש בטכניקה הזאת
מים_חיים*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי מים_חיים* »

"מקפיצה"

אשמח לתגובות
יער_ה*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי יער_ה* »

שלום מים חיים אני למדתי את הטכניקה במשך סדנא ארוכה יותר, ואני מרגישה שקשה לי לנשום לפרק זמן ארוך (יותר מרבע שעה, נגיד) לבד.
לדעתי תנסי לשכב ולנשום בדרך שהייתה בסדנא ותראי איך הולך לך. ואם יש קשיים, תשימי לב מה קשה לך - האם ההתמקדות בנשימה? האם ההתמקדות בדברים שעולים? תחושות אחרות?
בהצלחה @}
נירמאל_אורי_אילן*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2010, 11:21
דף אישי: הדף האישי של נירמאל_אורי_אילן*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי נירמאל_אורי_אילן* »

מים
בתור "נושם וותיק" ומסייע באין ספור סדנאות ריברסינג אני יכול לספר לך שאת התהליך המלא לא מומלץ לתרגל לבד.
נדירים המקרים של כניסה לעומקים מסוכנים, אבל לתמיכה יש חלק חשוב בעיגון התהליך.
אני מבין את הרצון לשחזר את התהליך בבית והייתי ממליץ, אבל רק אחרי יותר תרגול. וגם אז לא לעומק..
הנשימה המעגלית הוא כלי מדהים לשחרור משקעים ואנרגיות תקועים בגוף ואני ממליץ מאוד להצטרף לקבוצה תהליכית שנפגשת פעם בשבוע.
זאת דרך מדהימה להעמיק את ההכרות עם הכלי ולהתפתח בתוך היומיום הרגיל.
אני ממליץ על רישי - חבר לדרך ואיש יקר (כנסי לאתר רישי CO IL)
יש לו מרכז ברמת אפעל והוא מעביר סדנאות נשימה מעגלית ומתרגל מדיטציה ברוח אושו כל שבוע.
"הוא היה הראשון שלי..

לדרך..
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

תודה על התגובות,

אני מקבלת את הבקשה להיות מוגנת ולא לקפוץ לבד למים עמוקים. אם ידוע לך על קבוצה שכזאת באזור באר שבע אנא ספר לי!
מים_חיים*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי מים_חיים* »

זו אני למעלה כמובן
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

יש כמה תרגולים של 15 דקות שניתן לעשות ,
תרגול יומי,
כדי לפתח את הטכניקה, וכדי להעמיק את הנשימה,
ולהפיק את היתרונות שבנשימה עמוקה.
אין מטרתם להיכנס לתהליך עמוק.
אלא ממש כמו שמתאמנים בספורט.
התרגול היומי של הטכניקה הבסיסית ברכות ועדינות - ניתן לעשות לבד,
ואפילו רצוי מאד.
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

הי לכולם.. ובמיוחד ל"נושמת" מ- 2008\12
רציתי לספר על מטפלת מצויינת שפגשתי שמטפלת בנשימה מעגלית
נעומי עלפי, יש לה קליניקה בקיבוץ כפר סאלד
והיא משלבת גם כל מיני כלים טיפולים נוספים
עברתי איתה תהליך מדהים!!
חבה לה תודה גדולה
היא מקסימה, חמה, אוהבת ומכילה
מומלץ מאד
הנה הטלפון שלה- 0528-688717 נעומי
תתחילו לנשום!!
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

הי, אני מחפשת מטפלת/מנחה בנשימה מעגלית בתל אביב. אשמח להמלצות. תודה!
הילולה*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2009, 05:44

נשימה מעגלית

שליחה על ידי הילולה* »

היי לכולם,
כל כך שמחה שמצאתי את הדף הזה שהתחיל להתפתח לפני כל כך הרבה זמן ועד ימים אלו ממש :) כיף
התחלתי קורס נשימה מעגלית (של 12 שיעורים), אנחנו כבר בשיעור השלישי,
עדיין לא מאפשרת לעצמי לגלות מה מסתתר שם, קצת מפחדת מהתחושות הפיסיות, אבל בהחלט כלי מדהים והקבוצה מדהימה, המורה מדהימה! ממליצה באהבה

אני מקווה שזה הזמן המתאים ואאפשר למה שרוצה להתנקות לצאת לחופשי...

הקורס בתל אביב
לפרטים נוספים: [email protected]
shovalili*
הצטרפות: 25 נובמבר 2010, 15:16

נשימה מעגלית

שליחה על ידי shovalili* »

שלום לכולם...
אני אתחיל בהודיה... להילולה שהכירה לי את הדף הזה ;-)
איזה מקום מקסים.... לקהילה מדהימה !
אני נושמת ותיקה וגם אני ממליצה על מורה מדהימה בת"א (אותה אחת של הילולה) המשך ישיר מבחינתי למורה הדגולה קרול.
לפרטים נוספים: [email protected]
ואני מאחלת לכולם יום נפלא ...
מרינה_מאוהבת_בים*
הצטרפות: 19 מרץ 2010, 16:31
דף אישי: הדף האישי של מרינה_מאוהבת_בים*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי מרינה_מאוהבת_בים* »

...נחשפתי לסדנא של rebirthing בלי להתכוון לכך...עדיין בשוק (עשיתי לפני שבוע): איבוד שליטה מוחלט: המוח הקוגנטיבי מתנתק ורק המוח הפרימיטיבי ממשיך לעבוד (מעניין הוא שצעקתי בעברית שהיא לא שפת אם שלי)..., החויה הזכירה לי את סוף שלב הלחיצות בלידת בני, גם אז התנתקתי לזמן מה...
עוצמתי מאוד, יותר מדי בשבילי. נקודה חיובית בודדה היא שאני מסוגלת לחוות חויה עמוקה. שמחתי.
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

בסד אבקש לקבל אינפורמציה בקשר למטפלים בנשימה מעגלית באזור פתח תקוה או בתל אביב עדיף בפתח תקוה תודה רבה|
מרינה_מאוהבת_בים*
הצטרפות: 19 מרץ 2010, 16:31
דף אישי: הדף האישי של מרינה_מאוהבת_בים*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי מרינה_מאוהבת_בים* »

מצחיק, איך הדברים באים בזמן... אני בדיוק מפ"ת. את הסדנא עשיתי בסטודיו תכלת בכפר סירקין (סטודיו יוגה מדהים), 10 דקות נסיעה מפ"ת.
למטפלת שאיתה עשיתי rebirthing קוראים סיגול זעירא, בחיפוש מהיר מצאתי :
http://www.doctors.co.il/dr-42866
יש לה גם אתר, צריך לחפש את הכתובת...

אני הולכת גם לשיעורי מדטציה ודמיון מודרך שלה בסטודיו, היא בן אדם מיוחד. מאוד ממליצה.
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

נשימה מעגלית בירושלים אשמח לקבל טלפון
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

האם הנשימה המעלית עוזרת לאדם הסובל מהתקפי חרדה ופחד לצאת מהבית
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

מתי קרול תהה בארץ?
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

מתי קרול תהה בארץ?
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

שבת שלום,
מכירים מטפלת בנשימה מעגלית בחיפה?
יפית_טוהר*
הצטרפות: 09 פברואר 2012, 19:49

נשימה מעגלית

שליחה על ידי יפית_טוהר* »

מחפשת קורס נשימה מעגלית בצפון
אני אשמח לדעת על הכשרת נשימה מעגלית בידי מטפל או מטפלת קשובים ומומלצים באזור הצפון: חיפה, קריות, נהריה, ראש הנקרה וכהנה..
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

שלום,
האם נשימה מעגלית מסוגלת לפתור בעיות של דום נשימה בשינה? האם נשימה מעגלית יכולה לפתור או לפחות להפחית בעיית נחירות?
האם קיים על נושאים אלו חומר כתוב כלשהו?
כוכב*
הצטרפות: 02 ינואר 2004, 13:45

נשימה מעגלית

שליחה על ידי כוכב* »

ממליץ לקרוא עוד על ריברסינג נשימה מעגלית באתר של כוכב האהבה. אולי שיטת הטיפול המוצלחת ביותר בעידן החדש.
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

אכן שיטה עצמתית מאוד. תודה על המידע המקיף
מקור לקריאה נוספת "ריברסינג" www.breath.org.il/נשימה-מעגלית
ע_פרידמנית*
הצטרפות: 09 יוני 2013, 10:47

נשימה מעגלית

שליחה על ידי ע_פרידמנית* »

היי, מעוניינת ללמוד לטפל בשיט הנשימות. מה זה דורש? כמה זמן? איפה??? אשמח למידע
כפיר*
הצטרפות: 01 דצמבר 2009, 13:15

נשימה מעגלית

שליחה על ידי כפיר* »

מה ההבדל בין הגישה של קרול למפמן לגישה של ליאונרד אור?
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

ליאונרד אור הוא אחד מאלה ש"גילה" מחדש את עבודת התרפיה בנשימה.
הוא בעצם אחד מאלו שכל העוסקים בנשימה, על פלגיה השונים בעולם המערבי
שואבים מהתנסויותיו ופריצת הדרך שלו בתחום.

קרול למפמן יצרה שיטה משלה, המבוססת על נסיון חייה,
ועל מה שעזר לה במסע האישי שלה,
ובמסע שלה כמטפלת שנים רבות.

השיטה של קרול שואבת מהרבה מאד שיטות ומידע רב שנמצא,
המעובד ומרוכז כולו לשיטה מדוייקת מאד,
שהמרכז שלה הוא הלב.

Heart Centered Breath Therapy

בשנים הראשונות של קרול בארץ, היתה לי הפריבילגיה הענקית לעבוד בצמוד אליה,
ללמוד ממנה אישית,
לתרגם את כל החומרים המקצועיים, והנוספים שלה,
לתרגם אותה בקורסים רבים.
העבודה והגישה הזאת היא פשוט, כמו שקרול אומרת Magic.
בפשטות שלה, בטבעיות ובאורגניות שלה,
ובכוליות שבה.
הנשימה, לפני ואחרי הכל - נוגעת בכל הרבדים שאנו.
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

מחפשת מטפלים (עדיפות לנשים) לנשימה מעגלית או ריברסינג בירושלים או בתל אביב (פחות מעדיפה, אבל מוכנה לטובת מטפל/ת נעימים ומומלצים)
תודה.
טל_טיבי*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי טל_טיבי* »

חזרתי לאזור ועכשיו אני בחדרה - בשכונת בית אליעזר.
מי שרוצה לנשום - מוזמן. :)
נדב*
הצטרפות: 23 נובמבר 2004, 12:46

נשימה מעגלית

שליחה על ידי נדב* »

ממליץ על טכניקת הנשימות של קרול ושל אושו. אני עברתי תהליכים עוצמתיים עם "http://www.pashtut.com/" שתי השיטות
נדב*
הצטרפות: 23 נובמבר 2004, 12:46

נשימה מעגלית

שליחה על ידי נדב* »

סליחה הקישור לאתר http://www.pashtut.com/%D7%A0%D7%A9%D7% ... %99%D7%AA/ "הנשימה המעגלית" יצא לי באמצא הטקסט
אתכם הסליחה
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

יש פה משהו תאכלס שנרפא מטראומה או אמונה מגבילה או פחד מסוים ?
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

שלום,
אשמח להמלצה למטפל/ת בריברסינג או נשימה מעגלית באיזור הקריות.
תודה
אבי_ח*
הצטרפות: 11 מאי 2015, 15:01

נשימה מעגלית

שליחה על ידי אבי_ח* »

שלום אני מעוניין להגיע לכנס ב19.5 , איפה הוא מתקיים באיזו שעה איך אני יוצר קשר כדי להגיע אשמח לתשובה ולחיבור להמשך פעילות בנושא הנשימה המעגלית
אבי_ח*
הצטרפות: 11 מאי 2015, 15:01

נשימה מעגלית

שליחה על ידי אבי_ח* »

אני רוצה להתחבר לקבוצה קטנה שעוסקת בטכניקת נשימה באזור חיפה אשמח שתחזרו אלי עם פרטים איפה , מתי, וכד
דפנה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 18:35

נשימה מעגלית

שליחה על ידי דפנה* »

שלום,
אשמח מאד לקבל המלצה למטפלת רבירסינג בירושלים
דורון_דוארי*
הצטרפות: 31 ינואר 2016, 11:34

נשימה מעגלית

שליחה על ידי דורון_דוארי* »

אני רוצה להזמין אתכן לסוף שבוע מהנה ומעצים של נשימה מעגלית - כלי פשוט ועוצמתי המאפשר חיבור פנימה, שלווה ורוגע.
הסדנא בהנחייתי ובהנחיית ארנה קרמפף ורותי עמדי.

הסדנא היא הזדמנות לחוות את עוצמתה של הנשימה המעגלית ככלי ריפוי טבעי ומשנה חיים, תוך כדי יצירת מעגל ריפוי נשי מלא חמלה ואהבה.
במהלך הסדנה נתרגל נשימה מעגלית, בשילוב עם תנועה, דמיון מודרך, הבעה, מדיטציה עם קערות טיבטיות ונשימה אישית.
בתמיכה מלאה שלנו המנחות, ניצור מרחב מרפא, מעצים, המאפשר להקשיב ולזהות את המקצב הפנימי איתו נולדת. לעוד מידע על ריפוי בנשימה מעגלית הכנסו ללינק: – http://is.gd/0Llsvc
לעמוד האירוע בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/1703806323228616/

ליצירת קשר, פרטים נוספים ושאלות ניתן להתקשר אליי: 050-3032233 או במייל: [email protected]

אשמח לראותכן :)
לילו*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2005, 13:48

נשימה מעגלית

שליחה על ידי לילו* »

הי, בנקודת החלטה קריטית על זוגיות ומרגישה שאני קצת צריכה חיזוק. שוקלת לעשות סדנת ריברסינג ותוהה אם יש כאן אנשים שהיו ויכולים לתאר את החוויה, לתת המלצה על כן או לא וכדומה.
תודה רבה
לילו*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2005, 13:48

נשימה מעגלית

שליחה על ידי לילו* »

הקפצה של השאלה שלי. אשמח לתגובות. תודה רבה
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

שלום אני חדשה
ורציתי לדעת אם שיטה זו מתאימה לחולי סרטן בריאות ?
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

עברתי שני טיפולים אבל יש לי פחד נוראי מאבוד שליטה ומהתופעות הפיזיות... נהייתי כמו מאובן למשך זמן ארוך מידי וזה מפחיד אותי יותר מלידה
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

בהמשך לדברי אשמח לדעת מדוע הגוף מגיב כך והאם זה קורה לכל אחד והאם זה עשוי להיות במשך הזמן יותר קל ולא להגיע לתגופות הפזיות המפחידות הללו.. ומתי זה מסוכן?
אגב אני קמה עם סחרחורות איומות שלוקח לי אולי חצי שעה להצליח לעמוד
עלי_השלכת*
הצטרפות: 12 מאי 2014, 15:46
דף אישי: הדף האישי של עלי_השלכת*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי עלי_השלכת* »

הי פלונית,
הייתי מציעה לך לשאול את המטפל/ת שלך את השאלות האלו.
גם כי חשוב לדבר איתה על מה שמפחיד אותך בתוך התהליך (וזה אכן מפחיד..) ולדווח לה על הסחרחורות או כל דבר אחר שנראה לך רלוונטי- כדי שתוכל לתמוך בך בצורה מיטבית,
וגם כי קרוב לוודאי שיהיו לה תשובות לשאלות ולתהיות שלך.
Primrose*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2018, 17:46

נשימה מעגלית

שליחה על ידי Primrose* »

הי גם אני בדומה לפלונית עברתי שני סשנים מאוד קשים של ריברסינג. מעבר לתגובות הפיזיות שהיו קיצוניות - השיתוק והנימול שבפעם האחרונה נמשכו כמעט כל הסשן (הבנתי שאלו גם תסמינים של היפרוונטילציה ותוהה אם זה מה שקורה..) אבל מה שהכי הלחיץ זה התחושות הנפשיות של פחד וכאב ויאוש מאוד גדולים שהציפו אותי ב2 הפעמים וגם הרגשתי שזה רק צף ולא עובר.. ז"א שזה לא הגיע לאיזה פורקן או הקלה במהלך הסשן עד שלבסוף נאלצתי להפסיק כי הסשן כבר היה ארוך. אני מרגישה שבמידה מסויימת הרגשות האלו נשארו איתי. לא נכנס לזה אבל אני יודעת שזה מגיע ממקום פנימי שלי שהוא מאוד פגוע (וגם מקום שמאוד הייתי רוצה לרפא). דבר נוסף למחרת קמתי עם כל השרירים בגוף תפוסים. אני מניחה שהשאלה שלי היא האם זה יכול להזיק? האם יש דברים קשים מדי שיכולים לצוף שלמיינד אין יכולת להכיל אותם? האם הקושי מעיד על ריפוי ועלי להמשיך בטיפול? או שמא זה סימן שהטיפול הזה לא מתאים לי? אני מכירה וסומכת על המטפלת שלי אבל ממש הייתי שמחה לשמוע חוות דעת נוספת. וגם לדעת אם התופעות האלו נפוצות בתהליך או שזה משהו חריג כי זה באמת חוויה קשה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

נשימה מעגלית

שליחה על ידי בשמת_א* »

התחושות הנפשיות של פחד וכאב ויאוש מאוד גדולים
אני לא מומחית, סתם עוברת טיפולי ריברסינג, אבל עד כמה שהבנתי:
מה שעולה זה מה שכבר יש לך בגוף/בנשמה/ברגשות. לא נכנס שום דבר חדש מבחוץ. הנשימות מעלות את מה שיש אצלך בפנים למודעות, בדרך לנקות את זה, להוציא החוצה מהמערכת שלך, לפנות ולהתנקות. נשמע שאת סוחבת דברים ממש קשים ועצובים )-: ומובן שהם לא יכולים לעבור בשני טיפולים בלבד. אבל נשמע גם שהטיפול הזה מצליח לגעת ממש בדברים האיכסיים ולהתחיל להוציא אותם החוצה ממך. לי זה נשמע כמו סימנים טובים שזה עובד לך.
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

יש למישהו המלצה על מטפלת ריברסינג עם ניסיון רב באיזור המרכז?
פלוני_אלמונית*

נשימה מעגלית

למשהו יש המלצה על מטפלת בריברסינג או בנשימה טרנספורטיבית בירושלים?
שליחת תגובה

חזור אל “ילדים מרביצים להורים”