בחילות בהריון

מחפשת_אושר*
הצטרפות: 06 יוני 2010, 15:03

בחילות בהריון

שליחה על ידי מחפשת_אושר* »

סמדר נ - איזה תרופות נוגדות בחילה עוזרות לך? אשמח לשמוע...כי לי בנתיים כלום לא עוזר (שבוע 18)
לירון_לוי_וייס_רפואה_סינית*
הצטרפות: 28 נובמבר 2011, 12:23

בחילות בהריון

שליחה על ידי לירון_לוי_וייס_רפואה_סינית* »

לפלוני,
חשוב שתהיה מטפלת? אני מכירה מטפל טוב. ואת האמת אני ממליצה לה להתקשר למרכז נקודת מגע- יש שם מטפלים ומטפלות. בהצלחה
פפריקה_הונגרית*
הצטרפות: 17 מאי 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של פפריקה_הונגרית*

בחילות בהריון

שליחה על ידי פפריקה_הונגרית* »

האמת, אני כאן לענות למישהי ששאלה בכיכר-
לי מנסיון ב2 הריונות עזרה רמדי הומיאופתית בשם- וומיטוס-היל vomitus-heel
כלכך יעילה- שתוך חצי דקה היו נעלמות לי הבחילות, לשעות...
ממליצה בחום רב.
פפריקה_הונגרית*
הצטרפות: 17 מאי 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של פפריקה_הונגרית*

בחילות בהריון

שליחה על ידי פפריקה_הונגרית* »

(המשך להודעה הקודמת.. :) )
5 טיפות מתחת הלשון עזרו לי, לא הייתי צריכה יותר (על התרופה כתוב 10 טיפות..)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בחילות בהריון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני בהריון האחרון מצאתי פטנט לא צפוי, פשוט כי הייתה לי דלקת גרון: סוכריות ריקולה ( הסוכריות הטבעיות לכאב גרון עם עשבי המרפא השווייצרים) זה פשוט היה מעביר בחילות ברגע- גם עם כבר ממש הייתי על סף הקאה ( אמנם לא מחזיק שעות על גבי שעות אבל פשוט תמיד הסתובבתי עם כמה עלי למקרה הצורך. איזו הקלה! בהריון הקודם כלום לא עזר לי. דרך אגב המלצתי כבר לעוד חברה בהריון וגם היא כבר לא מסוגלת בלעדייהן. מדובר בסוכריות הקשות למציצה ולא באלו הגומי ללעיסה (הן מגיעות באריזה צהובה- הסוכריות ריקולה המקוריות).
בהצלחה והריון קל ובריא! (הולנדי ה ממחשב אחר)
הפעם_ורוד*
הצטרפות: 02 פברואר 2012, 18:33

בחילות בהריון

שליחה על ידי הפעם_ורוד* »

אני בהריון חמישי והפעם הבחילות היו ממש קלות ולא הקאתי בכלל! בהריונות הקודמים היו לי בחילות לפחות שלושה חודשים ולפעמים חמישה והקאתי כל יום פעם או פעמיים. לפני ההריון התחלתי לקחת רמדי הומאופטית ואני מייחסת את השוני של ההריון הזה לרמדי. מטרת הרמדי היתה לאזן אותי באופן הורמונלי, ולא ספציפית למקרה של בחילות. מסתבר שהבחילות בהריון זה לא גזרה משמיים!
לרון*
הצטרפות: 21 יולי 2010, 22:18

בחילות בהריון

שליחה על ידי לרון* »

אני משתייכת לנבחת המובחרת של נשים עם בחילות והקאות קשות מאוד בהריון עד כדי התייבשות ואשפוז. שום פתרון טבעי לא עזר וגם לא פרמין עד שבהגעה האחרונה למיון גיליתי ששמו לי באינפוזיה תרופה בשם זופרן ולראשונה חשתי הקלה משמעותית. אחרי בירור גילינו שאת התרופה אפשר לקבל לבליעה גם דרך רופאת המשפחה (במכבי נדרש אישור מיוחד). ברור שזה רחוק מלהיות פתרון אידיאלי, אבל במקרים קיצוניים שבהם ממילא תגיעי לבית חולים ותקבלי את התרופה הזאת דרך הווריד שווה לשקול, אצלי היא עשתה הקלה משמעותית.
אישה*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 14:45

בחילות בהריון

שליחה על ידי אישה* »

מנסיוני(הריון חמישי כרגע) צריך לנסות לתפוס את הבחילות כמה שיותר מוקדם לפני שהמצב מידרדר. כלומר לאכול מוקדם ככל האפשר ולא להשאיר את הבטן ריקה אף פעם.קרקרים, פתית, פריכיות מרוחות בשכבה דקיקה ירקות חתוכים לרצועות, אורז בלי טיבול לפעמים מרק. כל הזמן לנשנש דברים קלים מאוד במנות קטנות ולשתות רק עם האוכל ומעט. כשנכנסים לבחילה עמוקה כבר ולסחרחורת של בחילה-הקאה-בחילה הקאה זה כבר קשה מאוד לצאת משם כי כל מה שנכנס לפה כבר יוצא. האוכל מרגיע את הבטן (אלא אם כן זה מאוחר מידי). ולנסות להימנע מהקאה ככל האפשר כי היא משאירה את הגוף והנפש על הקרשים ובדרך כלל מזמינה את ההקאה הבאה. אז אם מרגישים שזה מתקרב להיכנס לנשימות עמוקות-לחפש בבטן איפה הנשימה נעימה ומקלה. ואפילו לעשות מעין התבוננות פנימה-מדיטציה ולהדוף בעדינות את הבחילה. בלי לחץ. לפעמים זה לא עוזר וצריך פשוט לשחרר את זה ודי.
ועוד משהו למקרים קשים-כיש כל הזמן הקאות אז קוקה קולה לפעמים מרגיעה את הבטן. אפילו שזה ממש רעל אבל במצבים כאלה לי זה עזר וזה עדיף לטעמי מלבלות במיון.
הרבה הרבה מנוחה!!!לפנק את עמך ולחשוב כל פעם למה אני זקוקה עכשיו.אני דמיינתי את עצמי בתוך רחם עטופה בריחות מרגיעים ונעים לי. זה מאוד מאוד עזר לי פיזית ונפשית.
בהצלחה
פלוני_אלמונית*

בחילות בהריון

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני בשבוע 9 וכבר שלושה שבועות במיטה לא מסוגלת לעשות כלום כל דבר מחריף את הבחילות ההרגשה בגוף מוזרה משהו בלתי נסבללללל מיואשת מיואשת וכלום ממה שכתןב כאן לא עזר לי מה שכן דיקור לא ניסיתי עדיין.....אוף עד מתיייייייי
פלוניתרקעכשיו*
הצטרפות: 26 מרץ 2012, 09:26

בחילות בהריון

שליחה על ידי פלוניתרקעכשיו* »

פלונית, הייתי במצבך ממש עד לפני שבוע.
א. הזמן עושה את שלו.
ב. דיקור חד פעמי הרים אותי מהמיטה שלא קמתי ממנה חודשיים.
ג. לאכול! כשיש בחילה זה קשה, לנסות להקדים אותה ופשוט להכניס לפה משהו כל חצי שעה מקסימום. תנסי להרגיש מה יהיה סביר מבחינתך לאכול (אצלי זה טוסטים, תפוחים, לפעמים פסטה או תפו"א). הרעב מחריף את הבחילה מאוד.
אבישג*
הצטרפות: 10 נובמבר 2006, 00:18

בחילות בהריון

שליחה על ידי אבישג* »

הצילווווווווווו!
איך מתמודדים עם הבחילות האלה אני כרגע בשבוע 13 והבחילות הגבירו תאוצה ,הן נמשכות במשך כל היום,אני לא מסוגלת לאכול כלום
מה עושים??
אבישג_א*
הצטרפות: 25 נובמבר 2006, 22:44
דף אישי: הדף האישי של אבישג_א*

בחילות בהריון

שליחה על ידי אבישג_א* »

הי מה זה - יש כאן עוד אבישג ?
חשבתי שיש לי בלעדיות על השם (-:
אולי תקראי לעצמך בשם אחר - מה את אומרת ?
נראה לי שראיתי אותך גם בעננים בקפה
את חדשה כאן לא ?
ג'ני_ענבי*
הצטרפות: 12 דצמבר 2011, 13:09
דף אישי: הדף האישי של ג'ני_ענבי*

בחילות בהריון

שליחה על ידי ג'ני_ענבי* »

רפואה סינית יכולה לשפר את המצב משמעותית. הבחילות כנראה ישארו אך ישתפרו.
מרי*
הצטרפות: 31 מאי 2005, 13:00

בחילות בהריון

שליחה על ידי מרי* »

אני בהריון השלישי, וכל הריון אני סובלת משבוע 5!!!! עד חודש שישי-שביעי,סבל נוראי בחילות, הקאות הייתי מגיעה כל שני וחמישי למיון, אומרים שזה קשור למצב הנפשי שאת נמצאת בו, וגם לעודף ההורמון פוגסטרון
בהריוןן הזה שבא לי בגיל 40 אני כבר יודעת מה לעשות כדי לא להגיע למיון, בקיצא לקנות הרבה קרקרים, ומסטיק מנטה או סוכריות מנטה...עוזר מאוד בולם את הבחילה
כל בוקר להתחיל את היום עם תפוח על קיבה ריקה, לאחר מכן לשים מסטיק מנטה חריף.... ובבוקר לארול קרקרים לחמית עוזר מאוד
וכל שעתיים לשים משהו בפה..לא לחכות 4-6 שעות עד לארוחת הצהריים
כל כדור שתקחי את תקיאי כי הגוף בבחילה יקיא כל כדור, אבל נירות פראמין עוזר מאוד...
רווית_דבש*
הצטרפות: 06 יולי 2012, 16:48

בחילות בהריון

שליחה על ידי רווית_דבש* »

לי מאוד עזר דיקור סיני ,הצילה אותי דליה וינר שהיא רופאה סינית מחיפה היא גם נתנה לי הנחיות לתזונה
פלוני_אלמונית*

בחילות בהריון

אני בשבוע שביעי עם בחילות נוראיות והקאות יש לי תינוקת בת 11 חודשים בבית וקשה לי לטפל בה כי אני כל היום כמו סמרטוט מישהי מכירה איזה מטפלת בת"א אשמח לעצות תודה
רחלי*
הצטרפות: 27 נובמבר 2002, 23:47

בחילות בהריון

שליחה על ידי רחלי* »

תנסי להוריד מהתפריט חלבון מהחי כלומר: ביצים, בשר, מוצרי חלב, דגים ועוף . לי זה מאוד עזר בהריונות וההקלה היא מיידית
מאיה*
הצטרפות: 31 מאי 2003, 22:11

בחילות בהריון

שליחה על ידי מאיה* »

כן אני מכירה הומאופטית מדהימה! שמלווה אותי ואת כל המשפחה למעלה משנתיים
שמה גל בן נפתלי 052-4399482
היא מלווה אותי בהריון והטיפול מציל אותי ואנחנו פשוט מתנהלים איתה כמו רופאת משפחה .
ממליצה בחום!
לולי*
הצטרפות: 25 אפריל 2003, 23:47

בחילות בהריון

שליחה על ידי לולי* »

תודה לכולן על העצות הרבות! אני בתחילת הריון והצטרפתי לפתע בשבוע שש ל"קהילת המובחלות"... :-P
לא ידעתי שמולטי ויטמין עלול לגרום בחילה! הבחילות התחילו איזה שבוע אחרי שהתחלתי לקחת, אבדוק את הסוגייה..
בכל מקרה, הנה כמה דברים שגיליתי שעוזרים לי:
  • עניין המאכלים היבשים! להוסיף לכל ארוחה איזה טוסט או פריכית.. בבוקר למרות שאני על סף הקאה, הגוף מסכים לקבל פריכית תירס או טוסט עם אבוקדו או טחינה. לפעמים אפילו איזה ירק. (אפילו קצת בריא!)
  • כשאני לועסת מסטיק אחרי האוכל זה ממש עוזר לו לרדת.
  • בשעה הקשה ביותר (בבוקר בעיקר אבל לא רק) כשצריך מאד לשתות, אבל רק לחשוב על מים מגביר את הבחילה, גיליתי שמאד עוזר לי שלוק של קולה (בלי הגאזים!) ואז שלוק של מים. לא ממש בריא אבל עדיף מאשר להתייבש...
  • כמו שנאמר פה כבר, לאכול מעט בכל פעם! כשפתאום תוקף התיאבון ואני זוללת אח"כ הבחילה מייסרת... שווה להתאפק ואפילו לחלק ארוחה לשתיים...
אלו תובנותיי לעת עתה, שיהיה לכולנו המשך הריון קל ומלא אהבה :)
בלונדה*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2010, 00:28

בחילות בהריון

שליחה על ידי בלונדה* »

שלום בנות,
מנחם אותי לדעת שיש עוד בנות שמרגישות כמוני(לצערנו)....אני בתחילת ההריון הראשון שלי ....מרגישה על ה פ נ י ם ..
אין לי תאבון בכלל!!! מהרגע שאני מתעוררת בבוקר אני עם בחילות עד לרגע שאני הולכת לישון עם בחילות!... אין לי חשק לסביבה
לעבודה, ....מודה לאלוהים על כל יום שעובר ... זה כל כך קשה ...לא יכולה להריח בשמים,סגריות,מאכלים.... כלום כלום כלום
ולדעתי כלום גם לא עוזר היות ומדובר בהורמונים ברמה מאוד גבוהה בשלבים המוקדמים של ההריון, כלום לא יכול להפחית את התחושה הזוועתית הזאת..
מאחלת לכולכן הריון קל וכמה שפחות בחילות..אמן!!
בלונדה*

בחילות בהריון

שליחה על ידי בלונדה* »

האם כדורים של גינגר בבליעה מומלץ בהריון לבחילות?
האם מישהי ניסתה וזה עזר לה?
בלונדה*

בחילות בהריון

שליחה על ידי בלונדה* »

הלוווווו....נראה לי שהדף בפורם הזה רדוווווווום
פלוני_אלמונית*

בחילות בהריון

לא בדיוק בחילות...הרגשה מגעילה מאוד
אני בשבוע 10+ בהריון לא ראשון בכלל...
שבינתים הולך קשה מאוד למרות שהריונות קודמים היו ממש בסדר.
אני חלשה מאוד אבל לא עייפה, רגישה בטירוף לריחות ומרגישה איכס איכס כל הזמן, גם כשרעבה וגם אחרי שאוכלת.
ירדתי במשקל וגם ככה אני בתת משקל.
אני נמנעת מהמון מאכלים בגלל פחד מכאב בטן כי הבטן מרגישה לי הפוכה כל הזמן.
אוכלת רק דברים פשוטים . ומעט.
חוץ מזה המצב רוח ברצפה וממש קשה לי לשרוד בעבודה עם כל הבלגן הזה.
מקווה שיעבור מהר בע"ה. מתיש!!
בלונדה*

בחילות בהריון

שליחה על ידי בלונדה* »

כמה שאני מבינה אותך!!!
גם אני מרגישה בדיוק את אותו הדבר,
נכנסתי לשבוע 11 ומרגישה עייפות לכל אורך היום, וגם בחילות מהבוקר עד הלילה
שבוע שעבר אושפזתי היות והתייבשתי מכיוון שנוזלים גורמים לי לבחילות
ונתנו לי שם אינפוזיה עם חומר נגד הקאות שנקרא זופרן (בנוסף נתנו לי מרשם לכדורים של אותה התרופה)
אני חייבת לציין שהחיים שלי השתנו מקצה לקצה , מלבד העייפות הבחילות פשוט נעלמווווווווו בזכות הכדורים!
זה פשוט קסם...אני מברכת כל יום את ממציא הכדורים האלו
בחילתית_אלמונית*
הצטרפות: 26 דצמבר 2012, 13:11

בחילות בהריון

שליחה על ידי בחילתית_אלמונית* »

נראה שהגעתי למקום הנכון, שבוע 8 ויום, הריון שני, ההריוןהראשון היה זוועה וההריון השני הולך בדרכו רק שהפעם גם יש לי ילד בן שלוש בבית ואין לי כוח ומוטיבציה לטפל בו. אני מרגישה גרוע, בחילות קשות, הקאות ריקות (אני רוכנת להקיא ומרגישה כמו מקיאה אבל שום דבר לא יוצא- ככה זה גם התחיל בהריון הקודם) הפעם להביד מההריון הראשון אני דואגת לאכול כל הזמן ולכן לא יורדת במשקל וגם לא ממש מקיאה אבל ממש לא בטוחה שזה ימשיך ככה. בהריון הראשון הרגשתי ככה כל ההריון והפעם התחילו להיות לי מחשבות של הריון אחרון (למרות שתמיד רציתי שלושה ילדים), פשוט אני לא יכולה להתמודד, קשה לי בעבודה ואח"כ קשה בבית, למרות העזרה מסביב ותודה לאל יש לי, אף אחד לא יכול לקחת ממך את ההרגשה המגעילה אני מדוכאת שזו רק ההתחלה ואני צריכה לעבור עוד חודשים על גבי חודשים ככה.... בטוחה שחלקחן מבינות זאת טוב מאוד..... תודה שכתבתן.
חדוה*
הצטרפות: 06 יולי 2001, 00:37

בחילות בהריון

שליחה על ידי חדוה* »

שיעבור כבר..אני בהריון שלישי.תחילה של הריון.. כל שעה כמו שנה.. אני סובלת מבחילות והקאות, צרבות ועודף רוק וליחה... כל המכות בהריון אחד!
בחילתית_אלמונית*

בחילות בהריון

או סופסוף קצת חיים בדף! מה עושים עם כל הרוק הזה?? אני מגעילה את כל הסובבים ויורקת כל היום לתוך פחים, טישואים שירותים ועוד כל מני מקומות יצירתיים. זה פשוט כלא של בחילות ולמרות שכל החברות שלי בהריון (משהו כמו 5 בנות סביבי) רק אני מרגישה ככה, כולן סבבה- זה פשוט לא הגיוני! עונש של ממש! סליחה אבל אני פשוט מתוסכלת!
פלוני_אלמונית*

בחילות בהריון

איזה מנחם לדעת שאני לא לבד , אני בשבוע 12 ומתוסכלת מאוד זה הריון שלישי שלי וזה לא היה לי בעבר ( אם הייתי יודעת שזה מה שיהיה סביר להניח שלא הייתי ניכנסת להריון שוב לצערי).
אושפזתי שבועיים בבית חולים ועכשיו אני נילחמת בשיניים לא להגיע לשם שוב , אני לא מתפקדת לא בעבודה ולא בבית.
מתי הסבל הזה יגמר ??? כי כבר יש לי מחשבות בראש שבחיים לא הייתי חושבת עליהם.
פלוני_אלמונית*

בחילות בהריון

חדוה בהצלחה אצלי אותו הדבר, גם בהריונות הקודמים בחילות וצרבות עד הלידה, ואני בהריון הרביעי עם שלושה קטנים שבוע 8 הצילו איך אשרוד??
בחילתית_אלמונית*

בחילות בהריון

הי בנות,
אני כבר שבוע 15 והבחילות וההקאות בעיצומן- לא נזקקת לאשפוז אבל לא מצליחה לתפקד. באה לעבודה לכמה שעות בודדות כל יום ולא עושה כמעט כלום ואח"כ צריכה להעביר אחה"צ עם הבן שלי (לפחות בזה אני מקבלת עזרה ותמיכה מהמשפחה). אני לא נחשבת היפרמזיס כיי אני מקיאה רק 3-5 פעמים ביום אבל אני ממש לא מרגישה שאני אמורה לתפקד כרגיל ומרגישה שאין לי תמיכה מהמערכת, אין עזרה לנשים עם בחילות קשות והקאות כל עוד הן לא מאושפזות עם סכנת התייבשות אבל אני לא יכולה לעשות ככה כלום וזה ברור לי לגמרי שאני צריכה לשכב בבית אפילו אם אין סכנה לי ולעובר פשוט כי אני מרגישה זוועה! פשוט להענש פעמיים: פעם אחת על זה שמרגישים גרוע ופעם נוספת על זה שמכריחים אותך לתפקד. ממש מיואשת, פלונית אלמונית, איך את מוכנה לסבול הריון רביעי, אני כבר ביטלתי את השלישי, אני לא מוכנה לסבול מצב כזה יותר בחיים, זה נורא. והרוק הזה אלוהים ישמור, לא עוברת דקה הלי שאני יורקת לאנשהו.... הצילו!!!!
בחילה_ברצף*
הצטרפות: 13 פברואר 2013, 17:56

בחילות בהריון

שליחה על ידי בחילה_ברצף* »

הריון לא ראשון בכלל, בחילות קשות לאורך כל היום, הקאה "רק" פעם ביום. דיקור ניסיתי בהריון קודם והמדקר אחרי זמן מה הודיע לי שהתייאש מלעזור לי.. כדורי הג'ינג'ר וה-B6 גרמו להקאה במקרה הרע ולשום תגובה שהיא במקרה הטוב. קרקרים, ג'ינג'ר ושקדים שומרים עלי מלהקיא כל היום ברצף, אבל לא הופכים אותי ליצור חיובי יותר ושמח..אפילו כדורי פראמין שניסיתי אי שם בהריון קודם לא עזרו בכלל..הדבר היחידי שטרם ניסיתי הוא הרמדי ההומיאופאתי, מישהו יודע איפה אפשר לקנות אותו? ואיך הוא נקרא?
ואף שהימים ארוכים וקשים ומובחלים באופן אינסופי מזכירה לעצמי למה אני כאן ושבסופו של דבר כל זה לגמרי שווה את הסבל..
בחילה_ברצף*

בחילות בהריון

וגם גיליתי שכשאי אפשר לשתות כלום ואפילו מים עושים לי בחילה - סודה מצליחה להציל את המצב. מאוד ממליצה..
פלוני_אלמונית*

בחילות בהריון

האם בחילות בהריון משתנות מיום ליום?
פלוני_אלמונית*

בחילות בהריון

האם בחילות משתנות בהריון טרימסטר ראשון מיום ליום?
בחילה_ברצף*

בחילות בהריון

מנסיוני הן הולכות וגוברות משבוע 3-4 (גילוי ההריון) ועד שבוע 6 בערך, אחידות בעוצמתן עד שבוע 13 בערך (יש שעות טובות יותר ופחות, ימים זוועתיים יותר ופחות) אבל בסה"כ ברמה די קבועה ומבחילה (לי לאורך השבועות האלו אין רגעים נטולי בחילה בכלל), ומשבוע 13 פוחתות בהדרגה עד שנעלמות לגמרי בסביבות שבוע 18-19. אבל אני מניחה שזה אישי למדי.

ושוב מקפיצה את שאלתי: מישהו יודע איפה משיגים את הרמדי ההומיאופאתי?
בחילתית_אלמונית*

בחילות בהריון

הי, אני ניסיתי כמה רמדי הומאופתיים ולצערי גם זה לא עזר... אני לא זוכרת את השמות אבל אני כן יכולה להעביר לך מספר טלפון של ההומאופתית שהמליצו לי עליה כי יש לי מכרה שזה עזר לה מאוד, קוראים לה אירית וישלבסקי 054-6885885, פגישה איתה עולה 600 ש"ח והיא מתאימה לך רמדי. כבר ניסיתי שלושה שונים ולא עזרו לי, והיא עדיין לא התייאשה ורוצה להפגש איתי שוב (ללא כסף כמובן). בהריון הקודם ניסיתי דיקור שלא עבד, בהריון הנוכחי ניסיתי גם דיקור שלא עבד אבל עכשיו התחלתי דיקור אחר במרפאת נשים שנקראת בריאת בתל אביב (תחפשי בגוגל) ומכל הטיפולים האלטרנטיביים זה מה שנראה לי הכי הקל אבל גם לא ממש. אגב גם ניסיתי היפנוזה (לא עבד) ואני כרגע מטופלת בזופרן שזה כדור שאמור להיות די חזק ועוזר לי קצת לתפקד אבל גם לא מעביר את בחילות רק קצת מקל. לפלוני אלמונית אני רוצה לענות שאצלי לפחות הן לא משתנות ממש אבל בעצם כל הזמן במהלך היום הן חזקות יותר וחזקות פחות ויש ימים קצת יותר טובים וימים איומים ונוראיים, גם בהקאות אצלי זה לא קבוע, משהו כמו בין 1 לחמש הקאות ביום.... מתי הסיוט הזה כבר ייגמר???? טוב, אצלי באוגוסט....
ירושלמית*
הצטרפות: 16 מרץ 2003, 20:56

בחילות בהריון

שליחה על ידי ירושלמית* »

תודה.. אבל לפי מיקום הדיקור אני מניחה שההומיאופאתית באיזור המרכז, ואילו אני דרומה משם.. מניחה שאנסה לחפש בית מרקחת הומיאופתי ולהתעניין שם, ובכל מקרה תכף בשבוע 12 ומקווה לאיזושהי הקלה מתישהו בקרוב.. עם כל הסבל הסיוטי הזה לא מאמינה שהייתי שורדת בחילות במשך כ-ל ההריון. הנחמה שתוך חודש חודשיים כבר ארגיש הרבה יותר טוב מחזיקה אותי.. עם זאת חושבת שצריך איזושהי התייחסות לתת קבוצה של אלו שסובלות מבחילות קשות ללא כמות הקאות שמצריכה אשפוז, בשלב שעדיין ההריון הוא בגדר סוד ובעבודה את מצופה לתפקד כרגיל. אני מוצאת את עצמי שורדת את שעות העבודה בקושי, ועוד יותר בקושי את איסוף הילדים ב-13 מבית ספר והכנת צהריים (זה השלב שבו ריחות המטבח על בטן ריקה בד"כ גורמים לי להקיא) ואח"כ פשוט מבלה את שאר היום במיטה, בד"כ עם ספר לעצמי והילדים המתוקים שלי יושבים וקוראים במיטה לידי (כולל הקטנה שעדיין לא קוראת בעצמה אבל מיישרת קו עם האחים הגדולים ומדפדפת בספרי נסיכות בכובד ראש..). מזל שהם גדולים מספיק כדי לאפשר לי את זה ומזל שהוצאנו את הטלויזיה מהבית לפני שנים רבות..
לבחילתית אלמונית חזקי ואמצי! ועדיין אל תבטלי את ההריון הבא.. גם אני כל פעם נשבעת שזו הפעם האחרונה (אבל הפעם - באמת!)
בחילתית_אלמונית*

בחילות בהריון

ההומאופתית אכן במרכז וגם בית המרקחת שהיא שלחה אותנו אבל בטוח תוכלי למצוא גם באזור שלך.נשמע מאוד קשה לחזור להכין צהריים, אני כמעט ולא מבשלת ומסתמכת על בישולים של אמא שלי וחמותי... אצלי הריח הכי נורא זה הריח של האוטו- כל פעם שאני צריכה להכנס לאוטו זה פשוט עונש.... ולגבי העבודה פשוט אין לזה פתרון, אני מרגישה שאני צריכה פשוט לא לעבוד בזמן הזה אבל אני יודעת שזה בעייתי מבחינת המעסיקים ומבחינת שוק העבודה וחוץ מזה לא כולן מרגישות רע ובכלל רוצות לא לעבוד כך שזה מאוד מורכב. אני מבחינתי הייתי נשארת כל ההריון בבית ונחה- אני מרגישה חולה וזקוקה לתנאים של חולה.... נו טוב, אין ברירה- זה סתם חלום.... ממשיכים לעבוד ולתפקד ולהקיא ולסבול, הכל בשביל התינוקת שלי......
מלי*
הצטרפות: 13 פברואר 2005, 22:55

בחילות בהריון

שליחה על ידי מלי* »

יאוו שתהיו בריאות אומרים שצרת רבים חצי נחמה. אני צריכה עזרה כמו שקראתי כאן ישנן עוד נשים שסובלות מרוק יתר שפשוט קשה כל כך לבלוע כל היום כמעט כל דקה אני יורקת לא מסוגלת ליבלוע כשאני בולעת את הרוק אני ישר מקיאה אפילו בלילה כשאיך שהוא אני מצליחה להרדם אני מתעוררת כדי לירוק מה עושים בבקשה אם למישהי יש תשובה אשמח לשמוע.
מלי*
הצטרפות: 13 פברואר 2005, 22:55

בחילות בהריון

שליחה על ידי מלי* »

ושכחתי להוסיף שזה הריון שלישי שלי ואני בשבוע ה9 וכל ההריונות שלי על הפנים עם כל התופעות שנראה שקיימות והרוק נמשך כל ההריון עד הלידה. עזרה דחוף.
בחילתית_אלמונית*

בחילות בהריון

הי מלי, אני לא יכולה לעזור לך חוץ מלהזדהות. אצלי הריון שני. ההריון הראשון היה זוועה אבל בלי הרוק הזה, זה ממש חדש לי וזה סיוט! יורקת כל חצי דקה, מגעילה את כל הסובבים. חברה שלי קראה באיזה ספר הריון שכתוב שהתופעה קיימת ושאפשר לפנות ל......... פסיכולוג! כלומר אין באמת פתרון. כל כך עצוב שבגלל שכל כך מגעיל וקשה אז אין בכלל כוח לחשוב על כמה בעצם כיף לנו שהולך להיות לנו תינוק חדש וכל ההתרגשות... אני רק עסוקה כל הזמן בכמה רע לי. המסקנה שלי מההריון הזה היא שכלום לא עובד: לא דיקור, לא תרופות, לא הומאופתיה, לא היפנוזה, לא שינוי תזונה- כלום! רק ללדת. וההריון עובר לאט לאט לאט, נראה לי שאני כבר שנה בשבוע 16!
פלוני_אלמונית*

בחילות בהריון

בנות, לאן נעלמתן? יש פוטנציאל תמיכה כאן שאין בפורומים הרגילים שבהם רוב הבנות מרגישות סוג של בסדר בהריון..... אני כבר שבוע 19 עוד מעט חצי, עדיין עם בחילות ועדיין עם הקאות וגם עם רוק אבל טיפה יותר חלש, מתפקדת קצת יותר טוב ונזכרת לרגעים בודדים באני האמיתית החרוצה, השמחה, האנרגטית.... מה אתכן? איך מתקדם? יש קצת שיפור?
באמת_אופטימית*
הצטרפות: 07 אפריל 2013, 18:19

בחילות בהריון

שליחה על ידי באמת_אופטימית* »

באמת תודה על כל הדף הזה, זה הריון שישי שלי, בד"כ מלווה בהמון בחילות היו גם הריונות עד חודש שישי, אבל השיכחה היא דבר נפלא עובדה ששכחתי כמה זה נורא עד שהתחילו לי הבחילות בהריון הזה. בכל אופן אצלי בחילות זה לא מתכון להריון חזק, קרה לי גם הריון שהסתיים לא כמו שציפנו והבחילות המשיכו אחריו... בהריון הנוכחי חשבתי לתומי שאולי זה פסיכולוגי ובהתחלה שבאו הבחילות שיננתי לעצמי שיש לי מקום להכיל הריון, זה לא עזר.. אני מקיאה בעוז ויש לי מלא רוק אבל מצאתי פטנט, אחרי הקאה והמון רוק אני מגרגרת בסודה לשתיה, זה מרחיק את הריח ונותן תחושה קלה של שפיות. לענין האוכל הכל מגעיל אותי ואני לא שותה כמעט ביכלל חוץ מיין יבש מעורבב עם מיץ ענבים, בננות תמרים ויוגורט. דבר נוסף להרים את הראש ולנשום עמוק (גם נשימות של לפני לידה), זה מקל ונראה לי שזה מתחיל לעבור-כשמזג האוויר יתאזן נראה לי שגם אני.
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

בחילות בהריון

שליחה על ידי שירה* »

בהריון הזה יש לי קבלה גדולה יותר של הבחילות מאשר בהריונות הקודמים.
אולי בגלל שזה הריון שכל כך התקשתי להכנס אליו, אז אני מברכת אפילו על הבחילות.
ואולי כי זה מאפשר לי הפוגה, נוח לי עם זה שמותר לי לא להרגיש טוב,לנוח,לא לעשות דברים.
מוזר לי קצת. בינתים אני ממש ממש בהתחלה,ועדיין בשלב של הבחילות. טפו טפו שלא יגיעו ההקאות.
מישהי עוד מרגישה דומה?
בחילתית_אלמונית*

בחילות בהריון

הי בנות תודה שרשמתן, אני נכנסת מלא לכאן ולעיתים נדירות מישהי כותבת. אני שבוע 23 בחילות והקאות מצופות עד לרגע הלידה.
שאלה ל"באמת אופטימית": לגבי הרוק, יש לי רוק כל הזמן, אצלך זה רק לפעמים או גם ככה? אני כרגע מסתובבת עם מסתיקים שמאפשרים לי לירוק פחות אבל אני מרגשיה שלאט לאט הם מאבדים את האפקטיביות שלהם.
לצערי אני לא מסכימה עם עניין השכחה וגם מנהלת יומן שיזכיר לי טוב טוב מה זה הריון בשבילי- זה סבל נוראי!!!!
כל יום מתעוררת ישר לבחילה, מקיאה מתחילה את היום על רגל שמאל, הבחילות נמשכות כל היום ולעיתים מלוות בעוד הקאה או שתיים במשך היום וקשה לי להיות עם הבן שלי, ובעלי כבר ממש שחוק מהמצב הזה שאני לא עושה כמעט כלום. אני מתה התפטר מהעבודה כי כל קשה לי ללכת לעבוד כל יום. קשה לי מאוד.
אני יודעת שרק הלידה תציל אותי- איך אני אחזיק מעמד עוד 17 שבועות? אין לי מושג!
בחילתית_אלמונית*

בחילות בהריון

תיקון שגיאה: מסטיקים....
שירה*

בחילות בהריון

שליחה על ידי שירה* »

למה הבחילות וההקאות מצופות על לרגע הלידה?
ככה היה לך בהריון הקודם?
למה זה אומר שבהכרח יהיה גם עכשו?
אני תמיד אופטימית שאולי הפעם לא יהיה כמו פעם קודמת (זה לא עבד על ההקאות בלידה השניה,אבל זה עבד על הלידה שהיתה מעולה. נראה מה יהיה עכשו עם הבחילות וההקאות,אני בהתחלה ממש,אז אני משתדלת להיות אופטימית וזה עוזר לי ומקצר אלי את הזמנים)

אין לי הרבה המלצות, מעבר למה שכבר כתבו כאן (לי אישית עוזר לאכול לעתים קרובות ופחמימות) ואני פשוט מעבירה את זה איכשהו בסבל עם מחשבה שמתישהו זה יגמר. בעלי לוקח על עצמו כי אין ברירה (הפעם-הריון שלישי - אני יותר משחררת לו לקחת על עצמו דברים,מרגישה יותר בנוח עם זה. אולי זה הזמן שעובר,אולי זה מספר הילדים,לא ידעת)

משתתפת בקושי
בחילתית_אלמונית*

בחילות בהריון

הי שירה, אני לעומתך ממש לא מצליחה להיות אופטימית.... בהריון הקודם הבחילות וההקאות נמשכו עד לרגע הלידה ועכשיו אני כבר שבוע 23 ועדיין מרגישה גרוע מאוד. אני ממש מטפסת על הקירות, קשה לי להיות עם הבן שלי לבד וקשה לי מנטאלית ללכת כל יום לעבודה. כבר ניסיתי הכל גם בצד הקונבנציאונאלי וגם בצד האלטרנטיבי וכרגע פשוט השלמתי עם גורלי. מקנאה בגישה החיובית שלך אבל אני לא מצליחה להיות חיובית, איך אפשר להתרכז במשהו עם הבחילה הזאת שמטריפה את המוח? אצלך שני ההריונות הקודמים היו קשים עם בחילות והקאות? בשבילי ההריון כל כך מייאש אותי שבכלל אני לא מתפנה לחשוב על הלידה... זה פשוט פחות מעסיק אותי ואני לא חוששת, הלידה הראשונה היתה די בסדר וגם הרגשתי כל כך טוב שנפטרתי מהבחילות, נהניתי כל כך מהאוכל ומלשתות קפה וכל הדברים שבהריון הגעילו אותי.
בכל אופן תודה על התמיכה ומקווה בשבילך שזה יעבור בקרוב....
שירה*

בחילות בהריון

שליחה על ידי שירה* »

האמת שזה נשמע יותר גרוע מה שעובר עלייך. לי שני ההריונות היו קשים רק לתקופה מסויימת ואז זה עבר. והלידה הראשונה היתה איומה וטראומתית, והשניה היתה טובה (אולי לכן אני אופטימית, שאם בדבר אחד היה טוב אולי גם בשני). כרגע התחילו לי בחילות אבל עדיין לא הקאות,ואני אופטימית כמו שאמרתי. נראה מה יהיה באמת.
לפי זה שניסית הכל לדברייך אין לי מה להציע חוץ ממה שעוזר לי. רק להציע תמיכה. ואני יודעת שיש כאלה שעם הקאות עד לרגע הלידה וההריונות קשים. אמא שלי היתה כך ואיכשהו ילדה חמישה ילדים, גם לה לא ברור עד היום איך.
יש אפשרות להקל על עצמך עם עזרה של בייביסיטר יותר שתשחק עם הגדול? ברור שזה חלק מהקושי ומהמצפון.
בחילתית_אלמונית*

בחילות בהריון

גם אמא שלי עשתה חמישה ילדים למרות הריונות גרועים , אני החמישית כך שמזל שהיא המשיכה.... אני לעומתה לא נראה לי ממשיכה לעוד הריון, שניים הספיקו לי בהחלט... למזלי הגדול אני מקבלת המון תמיכה ועזרה וגם יש לי עכשיו בת אחרי בן כך שגם הרווחתי את שני המינים... אני מודעת למזלי הטוב ולא שוכחת לרגע, אבל הסבל הפיזי הוא מזעזע ואף אחד לא יכול לקחת את זה ממני, עוד חדשות טובות שקיבלתי עכשיו בעבודה זה שאני יכולה לעבוד חלק מהזמן בבית וגם אישרו לי חופשה ללא תשלום במהלך אוגוסט (חודש תשיעי) אז אני ממש מעודדת.... הכל מסביב טוב.... יאללה שיעברו כבר ארבעה חודשים...
נטורופתית*
הצטרפות: 11 אפריל 2013, 12:06

בחילות בהריון

שליחה על ידי נטורופתית* »

בחילות הריון. גם אם טבעי שיהיו... "בצער תלדי בנים".. לפעמים מתעצמות מאד מנפילות סוכר. כך שאני ממליצה מאד לשמור על אינדקס גליקמי נמוך בזמן ההריון משמע לאכול מזונות שמעלים את הסוכר בדם, במתינות. להעדיף פרות על ממתקים, גריסים על תפו"א וכו'. אגב להשמין "בריא" בהריון, מביא גם לירידה קלילה אחרי הלידה.
ירושלמית*

בחילות בהריון

שליחה על ידי ירושלמית* »

התחלתי שבוע 19. עדיין בחילות.. משתדלת להסתכל על הצד האופטימי - הבחילות הרבה יותר קלות ממה שהיו, כמעט ונסבלות. לא הקאתי כבר שבועיים.. אבל כבר עייפה מהמאבק התמידי בהרגשה הרעה ובניווט בתוך עולם הריחות (בישיבות בעבודה אני בוחרת את מקום הישיבה לפי מרחק אווירי מאנשים שאני מניחה שישתו קפה בזמן הישיבה..). בקיצור, מתיש.. בהריונות קודמים בשלב הזה כבר הייתי ממש בסדר, ואולי אפילו כבר בלי בחילה בכלל. מישהי מכירה בחילות שהפסיקו בחודש חמישי-שישי? או שאם זה נמשך עד עכשיו זה כבר ימשך כך עד סוף ההריון?
בחילתית_אלמונית*

בחילות בהריון

הי ירושלמית, ברוכה הבאה לפורום המקרטע הזה.... למרות שאם את פה כנראה לא כל כך טוב לך בחיים :-) ממש מזדהה עם המאבק התמידי להתמודדות עם ההרגשה הרעה, אני גם מרגישה מותשת מאותו הדבר בדיוק. לפי התאור שלך המצב במגמת שיפור ולפי דעתי יש מקום לאופטימיות: כבר שבועיים לא הקאת - זה המון! והבחילות חלשות יותר ולכן יש סיכוי גדול מאוד שזה יעבור לגמרי בקרוב... אני מכירה כאלו שהבחילות נפסקו בחודש שישי ואפילו שביעי כך שאין ממש חוקים, רק סטטיסטיקות... בהצלחה!!!
כרמלה*
הצטרפות: 16 אפריל 2013, 23:42

בחילות בהריון

שליחה על ידי כרמלה* »

הי כולן, כיף שיש מקום לשתף. זו בהחלט תקופה לא קלה. היריון שני, הבחילות משבוע חמישי .. קלאסי. הפעם התכוננתי מראש, הודעתי בעבודה שאין סיכוי שאני עובדת כרגיל עוד לפני שאפילו הקאתי פעם אחת. לקחנו פרילנסרית שתחליף אותי בכל מה שטכני ואני אוותר על משכורת. המנוחה הזו נראית כפתרון ממש מבורך, פעם קודמת הרגשתי שאני חייבת ״לנצח״ את הבחילות, הפעם פשוט ריככתי כל מה שאפשר ולמרות שיש ימים לא קלים וכבר שכבתי עם אינפוזיה במיון, המנוחה, ובעיקר הלגיטימציה למנוחה עוזרת לעבור יותר בקלות ועם פחות הקאות. זה לקח מהפעם הקודמת, כשהבנתי שזה מה יש, והתחלי לישון או לפחות לשכב אחרי כל דבר שאכלתי, הפסקתי להתייבש והקאתי הרבה פחות. מבחינת עבודה בפעם הקודמת בגלל שאושפזתי ואחכ הגעתי לאינפוזיה במיון קיבלתי, עם אישור רופא הנשים שלי , שמירת היריון מביטוח לאומי. הרוב לא יודעות על כך וחבל, כי זה כן נחשב שמירת היריון (מסכן אותך ואת העובר), מוריד את הקושי בויתור על משכורת, וגם נותן אישור למצב מול מקום העבודה (לא סתם מפונקת..). זה נותן אפשרות וזמן להתאושש ולהרפות.
בחילתית_אלמונית*

בחילות בהריון

הי כרמלה, מעניין מה שכתבת, אבל את כנראה סובלת ממצב קיצוני של הקאות.... בתחילת ההריון שלי אמרתי לעצמי שפעם הבאה אני לא אעבוד בהריון אבל החלטתי מאז שפשוט לא יהיה עוד הריון.... שניים מספיק! מסכימה איתך לגמרי שהמנוחה היא מאוד משמעותית ומבורכת, הגעתי למסקנה שאני מקיאה יותר בהריון הזה כי אני נחה פחות (פשוט יש כבר ילד בבית ואני נאלצת כן לעבוד....) את כנראה קיבלת שמירה בגלל שיש לך ממש היפרמזיס ואת מקיאה המון ומתייבשת- זה נשמע כמ חוויה נוראית- אצלי זה לא ככה, אני מקיאה פעמים ביום בערך (לפעמים פחות לפעמים יותר) אבל אני עולה במשקל ויחסית מתפקדת- אולי זה נשמע לך לא רע לעומת המצב שלך אבל החוויה שלי גרועה מאוד, בחילה בלתי פוסקת זה עינוי שיכול להטריף את המוח! אני ממש שמחה בשבילך על השמירה, זה החלום שלי כרגע אבל לצערי אצלי אין סיבה רפואית לזה (רק נפשית אולי). אגב איזה שבוע את כבר? מאחלת לך המשך הריון תקין וקל.
ירושלמית*

בחילות בהריון

שליחה על ידי ירושלמית* »

בחילתית אלמונית, תודה על העידוד.. אכן מקווה לימים יותר טובים וכבר יש כאלו.. גיליתי שבימים שאני מצליחה להציף את עצמי בנוזלים (זה לא תמיד פשוט, כי מים עושים לי בחילה) אני מרגישה יותר טוב. אגב, באיזה שבוע את? והאם ניסית זופרן? שמעתי מהמקיאות הסדרתיות שזה ממש עוזר, ומותר גם במצבים פחות קיצוניים, כאשר אין סכנת התייבשות אלא "רק" בחילה תמידית.. ובכל מקרה בהצלחה רבה.. גם אותי הידיעה שזה ההריון האחרון מעודדת (אם וכאשר, טפו טפו, יהיה ילד בסוף המסע המפרך הזה), ואולי דווקא בגלל זה הבחילות מרשות לעצמם להשתולל?
בחילתית_אלמונית*

בחילות בהריון

הי ירושלמית, אני גם משתדלת לשתות, ומשתמשת בזב בעיקר לבעיות רוק שיש לי, לבחילה זה לא עוזר אבל אני מרגישה שפויה יותר שאני שותה שלוק במקום לירוק. אני בשבוע 24+5 אמורה ללדת בתחילת אוגוסט וזה נראה לי רחוק מאוד עדיין, זה אפילו לא השליש השלישי. לשאלתך אני לוקחת זופרן אבל זה עוזר רק טיפה, קצת עם ההקאות אבל לא עם הבחילה שנשארת בעקשנות בכל מצב. אני ממש לא מצפה לצרבות שבטח יופיעו בקרוב. אני בעבודה עכשיו וכל רגע מוקדש ללנסות לשמור את תוכן הקיבה למטה בלי שייצא, אני לא יכולה להתרכז. מזל שאני יוצאת לחופשה ללא תשלום ביולי, זה עוד 70 יום (יש לי טבלת ייאוש) אני ממילא לא מועילה כאן יותר מדי...
ירושלמית*

בחילות בהריון

שליחה על ידי ירושלמית* »

נכנסתי לפורום רק לבדוק מה שלום הבוחלות השונות (ובעיקר מה שלומך, בחילתית אלמונית..). גם אני מתחילה שבוע 24 תכף, כבר מרגישה הרבה הרבה יותר טוב, יש ימים שהם ממש בסדר - רק עם צל קטן של בחילה, וימים גרועים יותר, ואפילו מקיאה מדי פעם, אבל אין מה להשוות לחוויה הבלתי נסבלת של ארבעת החודשים הראשונים. כך שאף שנראה שהפעם בחילות ברמות כאלו או אחרת הולכות ללוות אותי כל ההריון, יש איזו תקווה ואופטימיות, ובעיקר ההרגשה שכרגע הבחילות הם בתוך טווח יכולת הסבל שלי..
בעניין העבודה, גם אני שמתי לב שכשאני עובדת יותר (יש לי יום אחד בשבוע שהוא ארוך במיוחד, מהבוקר עד הלילה) אז אני עם בחילה כל היום.. גם אני סופרת את הימים לחופש הגדול, שאז לרגל זה שאני נכנסת ל"מוד קייטנה", יש סיכוי להרבה בריכה עם הילדים ונראה לי שזה צפוי להועיל עד מאד..
ובכל מקרה בהצלחה לכל הבוחלות באשר הן..
בחילתית_אלמונית*

בחילות בהריון

הי ירושלמית, אני התקדמתי לשבוע 29 ועוד חודש וחצי יוצאת לחל"ת מהעבודה עד הלידה. שמחה בשבילך לגבי הבחילות, גם לי יש ימים טובים פה ושם ודווקא בהם אני מנסה להזכיר לעצמי שיש עוד הרבה יותר טוב מזה כשאני לא בהריון כי גם בימים הטובים זה לא בלי בחילה, עדיין אני צריכה להתרכז ממש טוב כדי להשאיר את האוכל בפנים.... מה לעשות, לא כולן נועדו להיות בהריון, לי זה בהחלט הספיק. ימים ארוכים בעבודה זה לא הכי טוב, במיוחד בסוף, זכור לי יום אחד בהריון הקודם שחזרתי בשמונה בערב מיום לימודים ארוך באוניברסיטת חיפה (הייתי לומדת שם יום מרוכז מהבוקר עד הערב) ולתדהמתי גיליתי שנעלמו לי הקרסוליים , פשוט מכל הכיום של הישיבה בכיסא והנסיעות הרגליים התנפחו.... אז תשתדלי להקל על עצמך... לנוח לנוח לנוח, אחרי הלידה כבר אי אפשר (נו טוב, אני יודעת שגם עכשיו לא בדיוק אפשר....)
ירושלמית*

בחילות בהריון

שליחה על ידי ירושלמית* »

שאלה דחופה - הבחילות עדיין ממשיכות, קלות אך יציבות (שבוע 27), אבל עכשיו בבדיקת דם שגרתית התגלה שאני גם מאד אנמית (זה לא מפתיע, מפחד מהרעה בבחילות, לא לקחתי ברזל בכלל בהריון הזה..). מישהי יודעת על ברזל שלא מגביר את הבחילות? הבנתי שאקטיפרין נחשב ברזל מוצלח מבחינת תופעות עיכול, אבל השאלה היא אם גם מבחינת בחילות? בכל מקרה ברור שצריכה למהר ולקחת כמויות רציניות של משהו, לשיפור מצב המאגרים לקראת הלידה..
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

בחילות בהריון

שליחה על ידי סמדר_נ* »

אם לא טוב לך עם המותג שהזכרת, נסי פלורויטל. טעם חמצמץ פירותי ברזלי. הוא נחשב עדין מבחינת מינון, אבל הספיגה שלו מוצלחת. כשלקחתי אותו המאגרים התמלאו במהירות. אגב, מה זה "מאד אנמית"? באיזה המוגלובין מדובר?
עם זאת, קחי בחשבון שבחילות זה עניין אינדיווידואלי. כל "ברזל שלא מגביר את הבחילות" מן הסתם הגביר פעם בחילה למישהי. אולי כדאי לתזמן את הנטילה לחלקים הפחות בעייתיים של היום.
תשומת_לב*
הצטרפות: 06 יוני 2013, 19:48

בחילות בהריון

שליחה על ידי תשומת_לב* »

שימו לב בנות - לא חייבים להתענות גם בבחילות/הקאות/תשישות וגם לעבוד ביסורים כל התקופה:

מבחינת עבודה בפעם הקודמת בגלל שאושפזתי ואחכ הגעתי לאינפוזיה במיון קיבלתי, עם אישור רופא הנשים שלי , שמירת היריון מביטוח לאומי. הרוב לא יודעות על כך וחבל, כי זה כן נחשב שמירת היריון (מסכן אותך ואת העובר), מוריד את הקושי בויתור על משכורת, וגם נותן אישור למצב מול מקום העבודה (לא סתם מפונקת..). זה נותן אפשרות וזמן להתאושש ולהרפות.
ירושלמית*

בחילות בהריון

שליחה על ידי ירושלמית* »

"מאד אנמית" מתייחס לא להמוגלובין, שיש נמוכים ממנו (10.2) אלא דווקא למאגרים הריקים (פריטין, ברזל, טרנספרין) וכמובן B12 נמוך אף הוא.. אבל בינתיים האקטיפרין די מבטיח (רק התחלתי לקחת, אבל אין הרעה בבחילות)..
בחילתית_אלמונית*

בחילות בהריון

הי, גם אני אנמית, מחסור בבי 12 ובברזל, מחסור במלחים, הרופא נזף בי אבל ממש קשה לי לקחת את הויטמינים. את הבי 12 מצליחה אבל הברזל פשוט דוחה! לגבי שמירת הריון זה רק נכון אולי למי שמקיאה עד לכדי התייבשות. אצלי ההקאות הן כפעמיים ביום והצלחתי לעלות עשרה קילו כבר כך שאין סכנה- רק סבל! ולכן אין שמירה.... לפחות כבר שבוע 32 החודש השמיני הנכסף, שמונה שבועות לסיום!!!! מחכה בקוצר רוח.
שירי*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 20:47

בחילות בהריון

שליחה על ידי שירי* »

ההקאות והבחילות האלה נוראיות!!!משבוע 6 הייתי עם הקאות מרגע שפתחתי את העיניים בבוקר ועד שסגרתי אותן בערב לא הפסקתי להקיא, כל מה שנכנס לפה (מה שהצלחתי להכניס) יצא תוך 20 דקות!!! ההקאןת עברו לי בשבוע 15 ומהשבוע הזה אני מקיאה רק בבוקר מיצי קיבה. הדבר החדש שנוסף הוא ליחה נוראית בעל פעם שאני בולעת רוק מרגישה שהוא עובר דרכה וזה גורם לי לטעם מגעיל הפה לאורך כל היום!!! וברגע שאני מנסה להוציא את הליחה אני מקיאה
הלפ!!
בחילתית_אלמונית*

בחילות בהריון

הי שירי, ברוכה הבאה לפורום הסובל :-) איזה שבוע את? אני שבוע 33 והבחילות עדיין כאן איתי וגם ההקאות. מכירה מקרוב את הקאת הבוקר עם מיצי הקיבה, תכלס' זאת ההקאה העדיפה על כולן כי הכי מגעיל להקיא משהו שאכלת, עדיף להקיא שום דבר.... לא? הטעם הרע בפה גם מוכר לי ולא עוזב אותי, רק כשאני אוכלת אני מרגישה קצת נורמאלי.... ועכשיו גם שילשולים וטחורים- כיף חיים! וכולן מסביב בהריון ולא יודעות מה זה בחילה בכלל, איך זה יתכן? מה דפוק אצלנו? עוד שבוע אני מפסיקה לעבוד וזה לפחות קצת מנחם...
שירי*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 20:47

בחילות בהריון

שליחה על ידי שירי* »

כל כך צודקת שעדיף את ההקאות של המיצי קיבה על שאר ההקאות!!!
אני שבוע 20...
כיף לך שאת מפסיקה לעבוד ( מקווה שהכל בסדר)
ולגבי מה דפוק אצלנו... חחח לא יודעת להגיד בדיוק אבל הבנתי שזה אומר שהתוצאה של כל הסבל הזה תהיה מושלמת
בחילתית_אלמונית*

בחילות בהריון

שבוע 34 וחמישה ימים, לפחות הסוף מתקרב. אני מפסיקה לעבוד מבחירה, זה בעצם חל"ת ואני מוותרת על המשכורת של יולי אבל כל כך שמחה שאני אוכל לנוח בבית- אני פשוט גמורה כבר, מיואשת מהבחילות והעייפות וההרגשה הרעה, רוצה לרבוץ ולישון עד הלידה.
ירושלמית*

בחילות בהריון

שליחה על ידי ירושלמית* »

איזה יופי שאת כבר מתקרבת לסוף (ולהתחלה של החלק הבאמת מוצלח בסיפור הזה..). לי נשאר עוד זמן מה, והיום קמתי מיואשת מעוד שבוע שמתחיל בבחילה.. אבל גם לי לא נשאר עוד המון, ואחרי עירויי ברזל גם מרגישה הרבה יותר מחוזקת מול העולם. ממליצה בחום על העירוייים, ומאחלת הרבה בהצלחה עם הלידה.. אשמח לעדכונים לכש..
ירושלמית*

בחילות בהריון

שליחה על ידי ירושלמית* »

שאלה שמציקה לי כבר כמה ימים (מצד אחד כבר רואה את הסוף, מצד שני מפחדת באופן לא רציונלי שהבחילות ימשכו מעתה ועד עולם..). האם בחילות ההריון יחלפו מיד לאחר הלידה? (ברגע שייצא התינוק? שעה אחרי? כמה ימים אחרי?)
סובלת_נורא*
הצטרפות: 09 יולי 2013, 10:37

בחילות בהריון

שליחה על ידי סובלת_נורא* »

ממליצה על עוגיות כוסמין אורגני ג'ינג'ר ודבש שקניתי בחנות טבע (של שטמפר מאפים) - יבשות מאוד, אני מכרסמת אותן במשך כל היום (והלילה).
שותה - למרבה הצער - רק קולה עם קרח. כואב הלב על הזבל הזה אבל מה לעשות...
פלוני_אלמונית*

בחילות בהריון

ממש מבינה את החשש שזה לא יעבןר לעולם, גם לי היה אותו בהריון הקודם. אבל בחדר לידה עוד לפני הלידה שמתי לב שהבחילה נעלמה. עכשיו יש לי את אתם חששות לגבי הרוק... אבל באמת לא שמעתי על אף אחת שהסימפטומים הנוראיים האלה נשארו חה אחרי הלידה. גם אני הולכת לקבל עירויי ברזל, שמחה לשמוע שזה עוזר... כבר שבוע 36, החלה הספירה לאחןר
ליטוש*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2013, 06:43

בחילות בהריון

שליחה על ידי ליטוש* »

היי בנות, אני התחלתי שבוע חמישי, הריון שישי ושום סימני הריון ניכרים עליי יש סיבה לדאגה?
ירושלמית_עם_תינוק_ובלי_בחילה*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2013, 20:42

בחילות בהריון

שליחה על ידי ירושלמית_עם_תינוק_ובלי_בחילה* »

נכנסת לדף הזה בפעם האחרונה (יש לקוות) רק כדי לומר שבסוף כל זה עובר ויש תינוק.. אני כבר חודשיים כמעט (מאז נולד הגוזל) קמה מדי בוקר ולא מאמינה שאני בלי בחילה ומרגישה טוב.. אז בסוף זה עובר, ומכאובי הלידה, הקימה בלילות - הכול נראה לגמרי בקטנה ביחס לקשיי ההריון.. יש לי לפחות חברה אחת שהתנדבה להזכיר לי איך הרגשתי בהריון אם אי פעם אעלה בדעתי שאני רוצה עוד ילד, אבל נראה לי שלא אזדקק לשירותיה - אני אזכור לגמרי לבד..
אמירה*
הצטרפות: 13 פברואר 2005, 17:33

בחילות בהריון

שליחה על ידי אמירה* »

בנות הי מישהי יכולה לעזור ולומר לי האם יש נזק בכך שאני לא אוכלת כלום כמעט נגיד אתמול אכלתי עוגה וקצת לחם עם לאבנה וכמה פירות זהו.זה הרי ממש לא מספיק אבל אני לא חעולה להכריח את עצמי מה יהיה עם העובר??? אגב סודה עם לימון נשימות מסודרות להוציא אויר מהפה והרבה תנועה למרות העייפות ושקשה ויש כם דכדוך זה עוזר להקאות למרות שהבחילה והגועל נשארות.
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

בחילות בהריון

שליחה על ידי גוונים* »

אמירה, ממה שהבנתי אם זה רק לכמה שבועות, ואת כן מצליחה לאכול מעט - הכל בסדר.
העובר לוקח את כל מה שהוא צריך ממך, ובשלבים הראשונים של ההריון הוא עדיין קטן מאד וזה בסדר.
אם זה יימשך יותר מכמה מכמה שבועות (נניח יותר מחודש שאת מרגישה שאת עדיין כמעט ולא אוכלת) תתייעצי עם הרופא שלך.
מה שכן, מאד מאד מאד חשוב לשתות, זה אמרו לי כמה אחיות וכמה רופאים - לשתות הרבה ממש יכול להחזיק הריון.
אם כבר תתמקדי בלהכריח את עצמך לשתות (זה מה שאני עושה, כי מים מגבירים לי את הבחילה אז אני צריכה למצוא כל מיני פתרונות יצירתיים) זה הרבה יותר חשוב מלאכול.
ספיר*
הצטרפות: 29 דצמבר 2004, 14:54

בחילות בהריון

שליחה על ידי ספיר* »

רק רוצה לשתף, למרות שרואה שלא ממש נכנסים לכאן. שבוע 12, ב"ה שמחה על ההריון. מודה לאלוקים שנתן לי כזו זכות!! יש לי הרבה תופעות. מאוד חלשה היום נגיד רב היום הייתי במיטה. אין לי חשק לאכול כלום כלום. אא'כ מכינים לי ואני לא נוכחת בתהליך. היום התחשק לי בערב קרקרים וגבינה. את שניהם בדר"כ אני לא אוכלת מטעמי בריאות. אבל נוכח זה שאני כבר כמעט לא אוכלת ומאבדת הרבה במשקל וגם עם בלוטת התריס בהיפר. אכלתי חבילה קרקרים וקופסת גבינה. ברור שהכל יצא אחרי שעה!! זה גם מה שקרה אתמול. בקיצור אני בקושי ניזונה. אולי קצת מפירות ומים. הקטע הוא שכשאני אוכלת כבר משו עד שזה קורה לרב יש לי תאבון בתוך הארוחה ואז אני לא יודעת להפסיק. גם אתמול אכלתי 2 פיתות ו2 צלחות מרק רק המים. אבל זה יצא בגלים חזקים!! מתגעגעת לאכול נורמאלי!! אני אוהבת לאכול ובדר"כ די מלאה. מאוד רזיתי וזה מוזר. יש משו יפה בפנים מלאות וחינניות יש בזה חיות!! אבל גם ככה אני נראית טוב. העולם סובר שאפילו יותר. אני מתגעגעת לעצמי האנרגטית עם הכח. הפכתי לחלשה משועממת. וזה מצחיק כי תכלס הגוף שלי בשעת יצירה הכי גדולה מאי פעם. בעלי מקסים ודואג לי. אני לשמחתי לא עובדת. אבל בגלל זה גם עסוקה הרבה בפיזיות. מעולם לא חשבתי שמערכת העיכול יכולה לתפוס כ"כ הרבה צומי!! לא אכחש שאני מקנאה בכל מי שעוברת הריון קליל כזה מלא התרגשות. אני בעיקר שורדת בינתיים. זהו!! כל יום רק להיום. וה עוזר. ליל מנוחה. זה נראה לי יכול לשמש כתרגול טוב ללידה מהמקום של לא להלחם במה שקורה להיות בלי מאבק. הלוואי שאצליח.
מותשת_עד_אין_קץ*
הצטרפות: 04 פברואר 2015, 16:18

בחילות בהריון

שליחה על ידי מותשת_עד_אין_קץ* »

בנות יקרות!
בבקשה עיזרו לי למצוא את התרופה האמיתית, נגד הקאות, צרבות ורוק סמיך וצמיגי שלא מאפשר לי לבלוע בכלל.
אני מוכנה לנסות הההכל, זופרן לא עוזר לי, אני בשבוע 15 ומשבוע 6 זה לא מרפא, בהריונות קודמים זה היה לי, אבל הפעם ההריון הזה גמר אותי!
בע"ה, ילד שלישי ואחרון!
אני גרה באזור המרכז וזקוקה לעזרה, פליזזזזזזזז
למותשת*
הצטרפות: 05 פברואר 2015, 02:24

בחילות בהריון

שליחה על ידי למותשת* »

אם את בשבוע 15 זה אוטוטו עובר בדרכ . ממש אוטוטו ואז אולי יישארו הצרבות שיותר קל להתמודד איתן.

חלק ממה שאפשר לנסות -
כדורי לוסק, כדור ביום חצי שעה לפני האוכל ואם המצב קשה אז גם לפני שינה. צרייך לנסות יומיים בשביל לראות שזה עובד כי זמן ההשפעה מתאחר.

בכלל יש מלאאא כדורים נגד צרבות שלוקחים לפני אוכל ואמורים לעזו ר לכל היום ווזה מקל על הצרבות והרוק הצמיגי שיש לך שגם נובע מזה. דברי עם הרופאה.

מלפפונים עם הקליפה לצרבות
מאלוקס - בתרחיף (לא הכי הכי כדאי בהריון הבנתי, כלומר זה מותר אבל לא הרבה, אבל אם זה עוזר מדי פעם כדאי)

אם יש לך קשיים לשתות - תנסי לקנות ג'לים כמו של הילדים המתוקים, או להכין בבית לא מתוק (מתוק לא טוב לליחה)

אני קניתי הכל, טאמס, רני, לוסק, אומפרדקס, פמוטידין - כל טבליות המציצה לא עזרו, לוסק מעט עזר.

לישון בחצי ישיבה שהאוכל לא יעלה. שימי כרית שתתמוך גם בראש אל מול הקיר ותירדמי ככה. משפר את המצב בימים בעייתיים.

לאכול קרקר לפני שאת קמה מהמיטה בבוקר ולקום לאטטט.

מה לגבי פראמין בעירוי? ללכת למיון לקבל פראמין בעירוי, או אפילו בקופח. זה אמור לעצור בחילות והקאות.

לא לשבת אחרי אוכל! להסתובב עשרים דקות שהאוכל קצת יירד ולא ילחץ על הושט!

יש שמנסות שקדים, לא ניסיתי.

תפוח ירוק, מרענן אם כי זה אינדיבידואלי לגבי עזרה לצרבת.

למצוץ קוביות קרח, או ארטיק קרח לימון משמש וכאלה.

הרבה חיבוקים, מכל הלב, ושיעבור בקלות ובבריאות אמן (())
פלוני_אלמונית*

בחילות בהריון

אנ בהריון שני. יש לי את אותם תופעות לוואי כמו בראשון (החילות, הקאות, חוסר תאבון...) האם זה מעיד על אותו מין של העובר?
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

בחילות בהריון

שליחה על ידי סמדר_נ* »

לא.
דרדרית_בין_החוחים*
הצטרפות: 24 מאי 2014, 22:41
דף אישי: הדף האישי של דרדרית_בין_החוחים*

בחילות בהריון

שליחה על ידי דרדרית_בין_החוחים* »

איך חיכיתי להריון הזה
ועכשיו הבחילות המבאסות.

ואפילו להתלונן בכיף לא ממש מרשה לעצמי
כי התנסיתי בבחילות גרועות הרבה יותר
בהריונות הראשונים.

אז אצלי יש שני סוגי בחילות-
החמורה, שכוללת כמה הקאות ביום,
ואז מה שהכי עוזר לי זה לחם, ולחם ולחם. אפשר עם ממרח אבל לא מדי עסיסי.
מים ופירות ממש לא. ירקות במשורה.
הקלה- שכל הטיפים החביבים יכולים לסייע-
מים עם לימון,
לאכול במיטה לפני שקמים,
וגם פירות זה בסדר! איזה כיף! זה באמת מה שבא לאכול כשיש בחילה.
אבל נראה לי שעדיין מדי פעם צריכה פחמימות כאלה שימלאו את הקיבה.

לפני שהתנסיתי בבחילות הקלות לא הבנתי מה פשר כל הטיפים המוזרים האלה.

ועדיין מסייגת, קלות קלות אבל ממש מבאסות.
אין כח לכלום. השבוע ביטלתי כמה מחויבויות ונחתי כמה ימים בבית.
מנסה גם בי6 קראתי שאמור לעזור ומבוסס מחקרית.

ומחכה לבוקר שבו אקום בלי שום צל של בחילה!!
דרדרית_בין_החוחים*
הצטרפות: 24 מאי 2014, 22:41
דף אישי: הדף האישי של דרדרית_בין_החוחים*

בחילות בהריון

שליחה על ידי דרדרית_בין_החוחים* »

כמובן שיש בחילות חמורות יותר מהחמורה שלי...

ולרואות בבחילות סימן שההריון חזק וטוב- לצערי יש לי חברה שחוותה כמה הפלות וכמה הריונות תקינים
ובכולם היו לה בחילות קשות...
הלן*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2005, 17:38

בחילות בהריון

שליחה על ידי הלן* »

הריון ראשון, שבוע 10
הבחילות הופיעו לפני חודש, ומאז מסרבות לעזוב. הן איתי 24/7. אני ממש סמרטוט. לשמחתי לא עובדת (זה אומנם לא תורם למשק הבית אבל לא יודעת מה הייתי עושה אם הייתי צריכה להגיע למשרד כל בוקר) אז אני פשוט במצב מאוזן כל הזמן. רגע לפני שהתחילו הבחילות הייתי פעילה מאוד, הרבה ספורט, תחזוקת הבית, עבודה על כל מיני פרויקטים. ועכשיו כלום. חודש שלם שאני שוכבת כל היום ומחכה שהזמן יעבור.
לוקחת דיקלקטין בעצת הרופא. זה לא עוזר.
מיואשת :(
פלוני_אלמונית*

בחילות בהריון

למישהי יש עצה איך להעביר את הטעם הנוראי שיש בפה כל הזמן ולא עוז
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

בחילות בהריון

שליחה על ידי בשמת_א* »

יש הרבה עצות בראש הדף. מציעה לקרוא.
פלוני_אלמונית*

בחילות בהריון

היי אני בהריון שלישי שבוע 11 גם בהריונות הקודמים שלי סבלתי ממש מבחילות הקאות ורוק מרובה (אני יורקת לכוס חד״פ) אבל עכשיו גם יש לי נזלת וכאבי ראש מטורפים אני לא יודעת אם אהיה מסוגלת לסיים את ההריון הזה אני חושבת שזה גדול עליי בעלי עוזר עם 2 הילדים אבל אני מרגישה שאני מתמוטטת נפשית ופיזית
פלוני_אלמונית*

בחילות בהריון

מתוקה שלי היי
כמה שאת יכולה לנוח זה הכי טוב בשבילך ובשביל העובר בפרט בימים החורפיים האלו
אבל אם את חןשבת שאת לא מסוגלת אולי תתיעצי אם כדאי לך להפיל
פלוני_אלמונית*

בחילות בהריון

דיברתי עם הרופאה היא אמרה לי שאפשר להפנות להפלה אבל היא לא מציעה לי כשהיא מכירה אותי והיא יודעת שאתחרט לאחר מכן מה שנכון כי אני רציתי הרבה ילדים ומשפחה גדולה אבל אולי באמת עדיף לי לסבול עוד חצי שנה ולאחר מכן לקשור חצוצרות או התקן
שליחת תגובה

חזור אל “בעיות נפוצות בזמן ההריון”