דלקת בשד

ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

דלקת בשד

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

בטח כבר לא אקטואלי אבל אני נטלתי ארניקה באופן אורלי. מניחה שאפשר גם לעסות את השד הכאוב עם שמן ארניקה או משחה וזה גם עשוי להואיל (למה לא בעצם?).
כולי תקווה שאתם בטוב.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

דלקת בשד

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

תמצית ארניקה מבוססת על אלכוהול ובשימוש פנימי עלולה לגרום לתגובה קשה של דופק מהיר ועלייה בלחץ הדם.
ארניקה דרך הפה אפשר להשתמש בהימופטיה ובשמן לעיסוי רק באזור רחוק מהפטמה.
יש נקודת שיאצו טובה לעיסוי כארבע אצבעות מעל הפטמה שיכולה להועיל.
לדעתי שינה יכולה גם לחולל פלאים.

יש מי שהיא שניסתה חמאת שיאה?
פלוני_אלמונית*

דלקת בשד

עולם קטן
ניסית תמצית פרופוליס ואכניצאה בשתיה?
עולם_קטן*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2005, 21:56
דף אישי: הדף האישי של עולם_קטן*

דלקת בשד

שליחה על ידי עולם_קטן* »

תודה לכולכן על העצות.
סיכום המחלה:
לאחר יומיים של חום מעל 38, התחלתי לטפל בעצמי ולנוח,
לקחתי טיפות פרופוליס (ממש תחליף טיבעי לאנטיביוטיקה, ולדעתי אף הרבה יותר אפקטיבי...), חלבתי קצת את המוגלה מהשד,
למחרת החום ירד, אבל עדין נשאר גוש בגודל של אגרוף, שמרגיש כמו סכין שנעוץ בשד ומישהו שדואג לסובב אותו כל כמה דקות...
כל אותו היום הגורה סרבה לינוק מאותו השד (אולי לא אהבה את הטעם של הדלקת, או יותר הגיוני את המרקם הרירי, שאולי גם גרם לה להקיא? או שפשוט הרגישה את החששות שלי בכל פעם שהניחה את הפה על אותו השד?), בנוסף גם לא הצלחתי לשאוב כלום עם משאבת האוונט הידנית שתמיד כשאני צריכה אותה אז היא לא מתפקדת, כך שבערב הסכין שבשד הסתובב די הרבה...
והשד היה דומה יותר לעגבניה, אבל בגודל של פמלה (-; , ובפנים תקוע תפוח אדמה עם קוצים...
ואז במקלחת עשיתי עבודה יסודית והצלחתי לסחוט את רוב הגוש החוצה, אפילו לא היה צורך לסחוט, פשוט לחצתי עם האצבע על הגוש ויצאה מוגלה (כ"כ היה גדוש), איזו הקלה זה עשה!
נראה לי שהצלחתי לצאת מזה סופית!
אני עדין מאמינה שאפשר להתגבר על דלקת בשד גם ללא אנטיביוטיקה,
ושמעתי גם מיועצת הנקה מוכרת ושם דבר, שאפילו אם נוצר אבצס אז הוא יכול להתנקז בדרך טבעית עם הזמן והיניקה, ללא שום דיקור כירורגי.
חשבתי שוב על נושא היניקה של הדלקת, דיברתי עם אבא שלי שהוא רפתן והוא אמר לי שהוא לא נותן חלב כ"כ מודלק לעגלים כי זה עלול לגרום להם לשלשול,
ומצד שני יצא לי לקרוא השבוע מאמר מעולה על האמת שמאחורי החיסונים (מאיזה עיתון שמחלקים חינם בתחנות דלק בגליל), כתוב שם על החומרים שיש בחיסונים כמו מוגלה מפצע של חזיר/סוס/קוף ושאר חיות מסכנות, חלקן מתות, בשילוב עם חומרים משמרים כמו כספית פורמלין ואלומיניום.
אז מה?, לא עדיף כבר שהתינוק ינק קצת מוגלה של חלב אם מהציצי של האמא שאצלה הוא גדל בבטן ובגופו ישנם את אותם הגנים, שהיא חשופה לאותן המחלות כמוהו ומייצרת לעצמה נוגדנים שמותאמים בדיוק אישי גם לצאצאה, וכל זה טרי וללא כל החומרים המשמרים המפוקפקים שבאריזה ה"סטרילית" של משרד הבריאות?!
בערב, ברגע שהפנמתי את התובנה הזאת, הגורה ניאותה לינוק מהשד הדלוק.
ואולי זה היה בגלל שכבר נגמר לה החלב בשד השני והיא היתה כבר ממש עייפה?
ברור לי שהדלקת נוצרה ממתח נפשי ועייפות מצטברת,
או מחיידקים מהפה של הגורה החולה שנכנסו לי לשד ע"מ לצאת משם כמוגלה ולייצר לה נוגדנים...?
בעצם כלום לא ברור לי... D-:
טרוש_קה*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2007, 21:30
דף אישי: הדף האישי של טרוש_קה*

דלקת בשד

שליחה על ידי טרוש_קה* »

טוב, ההנקה הזאת כבר נהיית סיפור מסובך...

זה התחיל בפצעים של התחלה בגלל אחיזה לא הכי טובה. האחיזה תוקנה בעזרת יועצת הנקה ולאט לאט הפצעים נעלמו.
אבל אז הופיעה דלקת בשד. חום גבוה של 39 מעלות במשך יומיים, כאבים חזקים ועשרה ימי אנטיביוטיקה... לקחתי אדיצופילוס (או איך שאומרים)תוך כדי, ואז... פטריה בשד שלקח עוד שבוע בערך לאבחן, אולי כי היא היתה פנימית ואולי כי שכנעתי את עצמי שהכל עדיין בגלל אחיזה בעייתית, מה שאינו נכון. טוב, עוד שבוע של אגיסטן בשבילי ואורל-ג'ל לפיצקית, והפטריה עוד חיה, בועטת וכואבת, והופ-
היום בביקור אצל הרופאה בשביל משהו אחר היא טענה שמתפתחת לי דלקת בשד עוד פעם. נדמה לי שזה בצד השני הפעם (אגב, הצד עם שהפטריה בו נראית לי יותר חמורה, ובטוח יותר כואבת).
בקיצור- מניקה עוד מעט כבר חודש וחצי ולא היה לי יום אחד של הנקה רגועה, נטולת כאבים וחריקת שיניים. ולא נראה שזה בדרך להסתיים.
השד ש"הואשם" היום לא גדוש ואני גם לא מרגישה גוש בתוכו (למרות שהרופאה אמרה שהיא אכן מרגישה, ואני מרוב שוק אפילו לא טרחתי למשש אותו בעצמי בזמן הביקור). מצד שני, לא זכור לי גוש גם בדלקת הקודמת.
קשה לי גם להבחין בכאב חריג, כי הפטריה כבר כואבת שבוע ואני לא יודעת כבר אם זה כאב אחר או מה... השד טיפה יותר אדמומי, אבל אני לא מבחינה בכך שהוא יותר חם. הרופאה רשמה לי עוד מרשם לאנטיביוטיקה אבל אני ממש לא מתכוונת לקחת אותה, אלא אם כן השד שלי יעמוד על סף נשירה ...

אני זקוקה לעצות טובות וגם לתמיכה. אם ההנקה לא הייתה כ"כ חשובה לי, נראה לי שהייתי כבר מוותרת. זה ממש מעיב :-( על כל הזמן האחרון והתקופה הזאת של אחרי הלידה .

בינתיים שמתי כרוב על השד החשוד ואני הולכת עכשיו להוריד אותו כדי שלא ייבש לי את כל החלב.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

דלקת בשד

שליחה על ידי ורד_לב* »

וואהו, נשמע באמת לא נעים!
נשמע לי שצריך מישהי מקצועית שתאבחן את מה שקורה אצלך בשד כרגע...
כתבת לי שאת מטופלת במרפאת הנקה ושהיא בחופשה כרגע, האם חוזרים בקרוב? כי אם לא, אולי כדאי לגשת ליועצת הנקה אחרת באזורך.
אבחנה טובה תוביל לטיפול המתאים ביותר...
מקווה שתמצאי את הפתרון ושתגיעי למצב בו את מצליחה להניק ללא כאבים ואפילו (אני יודעת שקשה להאמין בזה כרגע) בכיף {@
פלוני_אלמונית*

דלקת בשד

טרושקה, אנטיביוטיקה לא ממש תעזור לפטריה להעלם.
לא הבנתי אם הרופאה היא יועצת ההנקה? אם כן, סמכי עליה, אם היא רופאה אחרת (משפחה או משהו), לכי מהר ליועצת.
דלקת שרק מתחילה להתפתח לא מצריכה אנטיביוטיקה בשום אופן, אם יש שם גוש זו סתימה, לא דלקת.
את כנראה צריכה עדיין שיפור של התפיסה, אם היית אצל יועצת, את יכולה ללכת אליה שוב למעקב. יש כאלו שעושות מעקבים בחינם (מעטות...) ויש כאלו שלוקחות מחיר מופחת.
בהצלחה! גם אני מקווה שבמהרה תתחילי להינות מהתקופה הזו (())
ליהי_פאי_תפוחים*
הצטרפות: 23 מאי 2008, 08:36
דף אישי: הדף האישי של ליהי_פאי_תפוחים*

דלקת בשד

שליחה על ידי ליהי_פאי_תפוחים* »

התחילה לי אתמול בצהריים דלקת בשד מלווה בחום ותחושת שפעת בחילות ועייפות כללית. השד אדום קשה ויש חום מקומי.
אנטביוטיקה זה מוצא אחרון בהחלט עבורי אז אם יש למישהי רעיון טוב להקלה וטיפול בבקשה צרו קשר. אפשר באתר או יותר טוב הבייתה. אני בטלפון 03-6446343.
תודה.
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

דלקת בשד

שליחה על ידי הילה* »

הי ליהי!
קודם כל מבינה מאוד מה את עוברת, לצערי חוותי את זה כמה פעמים.
אז מנסה לעזור מניסיון שלי,
להניק כמה שיותר ממש המון הנקות, קומפרסים חמים אפשר אפילו באמבטיה תחת זרם של מיים חמים ולעשות עיסוי בשד לכיוון הפיטמה. מנוחה ושתייה מרובה ואם את מעונינת לי עזר מאוד טיפול הומואפאטי ממש בזמן שהיה לי את הדלקת טיפול קצר של שלושה ימים מבחינתי זה היה במקום אנטביוטיקה.
מקוה שעזרתי, תרגישי טוב!
ג'וש_קה*
הצטרפות: 17 אוקטובר 2010, 21:43

דלקת בשד

שליחה על ידי ג'וש_קה* »

קודם כל שלום ותודה לכולם על המידע הרחב שמצאתי כאן...מרותקת!
יש לי שאלה..על כמוסות צמח החילבה להגברת ייצור חלב וחיזוק..אולי יש משהו אחר מומלץ..אני קראתי ששימוש ממושך בחילבה עלול לגרום למיעוט סוכר בדם..ולא לקחת בלי יעוץ רופא..
מה דעתכן על צמח החילבה בכללי..אשמח גם לעצה בכללי איך לההההתחזק..אני מניקה כבר ארבעה חודשים וכיום ומרגישה שנגמר לי הכוח..ממוטטת בנוסף נהייה לי גוש בחזה והצטטנתי..אני מרגישה שהכל קשור להכל.. איך לחזק את הגוף בנוסף לשינה...אשמח לתגובה!
פלוני_אלמונית*

דלקת בשד

_טיפולים אלטרנטיביים לדלקת

ארומתרפיה- למהול בשמן נשא מכבישה קרה (זרעי-ענבים,מישמיש,זית...) שמן אתרי מאיכות טובה: גרניום, פרנקאינסנס, ניאולי, בכמות של טיפה מכל שמן לכף שמן נשא. עדיף לפנות למטפל בשמנים שיכין במקום לקנות לבד כל שמן בנפרד,ואז כדאי לבקש להוסיף גם קמומיל,שהוא נפלא אבל מאד יקר. יש לעסות את השמן בעדינות על השד - לא על הפיטמה עצמה.
שמן נימית, מיוצר ע"י חברה שנקראת "עשבי קדם" משתמשים חיצונית על השד באיזור הנגוע. אפשר להשיג בניצת הדובדבן ובעוד בתי טבע למיניהם.
דיקור סיני+מוקסה.
רפלקסולוגיה_
לנה*
הצטרפות: 12 יולי 2004, 00:38

דלקת בשד

שליחה על ידי לנה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום, ילד שלי בן חודשיים, עכשיו זה פעם הרבעית שיש לי דלקת. בפעם הראשונה זה ישתחרר לבד, פעם שניה לקחתי אנטיביוטיקה (מקסיפן במשך שבוע). חשוב לציין שלא היה לי גודש רק חום גבוה מעל 39 , אילו לא החום בכלל לא היתי שמה לב, רק אחרי שחיפשתי מצאתי נקודות רגישות. בפעם הראשונה היה בצד שמאל אחר כך פעמיים בימין ועכשיו עוד פעם שמאל. בפעם אחרונה אמרתי שאני לא יקח אנטיביוטיקה (במשך יומיים היה לי חום עולה ל39 לסירוגים) עכשיו יש לי גודש שאני לא יכולה להרים את היד ואיו חום. מה עושים? אי אפשר לקחת אנטיביוטיקה כול הזמן!!!! ולאיזה רופא מקצועי הולכים לפני זה הייתי אצל רופא משפחה, ולא נראה לי שהיא יודעת מה עושים?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

דלקת בשד

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

לנה, קראת למעלה?

כמה דברים חשובים:
1 - מנוחה. ארבע דלקות בחודשיים גורמות לי לחשוב שאת לא מטופלת מספיק טוב. האם יש לך עזרה במשך היום?
2 - ויטמין C, גם זה מהחיזוקים הכלליים, גם כדי למנוע את הדלקת הבאה.
3 - את מרגישה גוש? עסי אותו עם היד בעדינות. תחשבי ככה: יש צינורית חלב סתומה, מאחורי הסתימה מצטבר חלב. צריך בהדרכה לשחרר את הסתימה, עד שהכל יצא. כלומר - עיסוי עדין, הכיוון: מבסיס השד אל הפטמה. משהו שעוזר: להיניק כשהסתטר של התינוק נמצא בכיוון בו הסתימה שלך (כלומר - את מסובבת את הילד לכיוון המתאים. אם יוצא שהוא צריך להיות על הראש, עשי זאת בשכיבה).
4 - פינוי החלב: חשוב לוודא שהתינוק יונק באופן שמרוקן את כל צינוריות החלב. האם כל הסתימות שהיו לך היו באותו איזור? האם יועצת הנקה ראתה אותך מיניקה? טוב להוציא חלב בעיסוי מתחת למקלחת חמה או בעזרת קומפרס חם.
5 - בין ההנקות והעיסויים, להקלה על הכאב, את יכוהל להעזר בקומפרס קר. גם כרוב הוא אפשרות, אבל לא להגזים, כי את רוצה שישאר אצלך חלב בשביל התינוק.

בגדול, טיפול אינטנסיבי של עיסויים, ופינוי החלב במשך יממה אמור להראות שיפור.
רק אם אין שיפור אחרי שבאמת התאמצת, מציעים לקחת אנטיביוטיקה בהנחה שאולי ישנו זיהום.
הרופא המתאים? זו בעיה. כי זה צריך להיות רופא שמבין בהנקה, ותחום זה אינו חלק מההכשרה של שום רופא, בשום התמחות. אז או רופאה שהיא יועצת הנקה, או רופא שהומלץ לך באופן מיוחד לענין זה על ידי פציינטית שלו.

ספרי מה שלומך, ושאלי עוד שאלות.
הרגישי טוב!
פלוני_אלמונית*

דלקת בשד

שלום רב, קודם כול תודה על התשובה. מצבי לא משהו בלשון המטה. יש לי גודש כבר כשבועיים לא מלווה בחום (עד היום). הייתי אצל כירורג מתמחה בשד. הוא אמר שלא מדובר בדלקת אלה בסתימה מלווה בגודש, וגודש צריך לעבור לבד ואין צורך באנטיביוטיקה. אני עושה עיסויים כול יום , לבד, בעזרת בעלי, במקלחת , עם קומפרס חם, ללא קומפרס חם, עשיתי גם דיקור. היה שיפור בגודש אבל עדיין הוא קיים ודי גדול (אני אפילו שמרימה את היד או לוקחת יד אחורה מרגישה כאב). היום עוד פעם עלה לי חום, אבל סיבה נראה לי סתימה בשד שני. האם יש לך רופאה שאת יכולה להמליץ?
דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

דלקת בשד

שליחה על ידי דניאלה* »

ד"ר מירי ליבוביץ, יש לה מרפאה באודים או ד"ר ג'ינה ויסמן יש לה מרפאה בעולש.
שתיהן יוכלו לעזור לך. שתיהן מצויינות!
ממליצה לך לקבוע טור כמה שיותר מהר.
את יכולה במהלך השבת ליצור קשר עם הקו החם של לה לצ'ה.
או להתקשר לחלב אם והן יעזרו לך 09-8949953
אם לא תמצאי שם מענה, כל יועצת/מדריכת הנקה תוכל לעזור לך לפחות לעבור את השלב הראשוני עד שתפני לרופאה.
בנתיים ממליצה לשחרר מעט חלב כל פעם עד להרגשת הקלה, ולא לרוקן את השד לגמרי כדי לא לאותת לגוף לייצר עוד חלב.
כשאת מניקה תשתדלי שהתינוק ינק כל פעם בתנוחה אחרת כדי ש"יגיע" לכל צינוריות החלב.
בהצלחה ותרגישי טוב!
פלונית_כלשהי*
הצטרפות: 19 יולי 2010, 08:20

דלקת בשד

שליחה על ידי פלונית_כלשהי* »

בנוסף, כדאי לשים לב שאת לא עושה פעילות גופנית חריגה בפלג גוף עליון, ושאין לך משהו שלוחץ על השד - חזיה או מנשא שלוחצים.
וגם להתיעץ עם משהי שזה מקצועה, דניאלה רשמה לך המלצות טובות ביותר.
אורלי_נ*
הצטרפות: 09 ינואר 2011, 10:49
דף אישי: הדף האישי של אורלי_נ*

דלקת בשד

שליחה על ידי אורלי_נ* »

יש לי דלקת חריפה בשד. יומיים עם ארבעים חום ומאתמול אנטיביוטיקה. היום החום ירד.(והנה אני כאן).
קיבלתי אוגמנטין לשבעה ימים ואני לא רגועה בגלל ההנקה. מה עושים? הכאב היה מהמם בעוצמתו, עכשיו אדום נפוח וכואב. ההנקה כברלא כואבת כך שנראה שהסתימה השתחררה ונותרה רק הדלקת.
דניאל*
הצטרפות: 25 פברואר 2002, 12:43

דלקת בשד

שליחה על ידי דניאל* »

מה בעצם את רוצה לדעת?
כדי לעזור לדלקת להחלים כדאי להמשיך להניק כמה שאפשר, דווקא לתת לסנטר של התינוק ללחוץ באזור שהייתה בו הסתימה כדי שישחרר אותה.
זה גם יעזור לך לשמור על כמויות החלב.
רוני.של.4*
הצטרפות: 04 יולי 2010, 10:13

דלקת בשד

שליחה על ידי רוני.של.4* »

_כדי לעזור לדלקת להחלים כדאי להמשיך להניק כמה שאפשר, דווקא לתת לסנטר של התינוק ללחוץ באזור שהייתה בו הסתימה כדי שישחרר אותה.
זה גם יעזור לך לשמור על כמויות החלב._
וגם - לנוח לנוח לנוח, לשתות לשתות לשתות, ולא לדאוג לגבי האנטיביוטיקה. היא מותרת ובטוחה בהנקה.
אורלי_נ*
הצטרפות: 09 ינואר 2011, 10:49
דף אישי: הדף האישי של אורלי_נ*

דלקת בשד

שליחה על ידי אורלי_נ* »

כן נו ברור שהאנטיביוטיקה מדאיגה אותי. חשבתי לתת בשבוע הזה תמל אבל הרופאה אמרה שלא. תודה על התגובה.
צריכה_עזרה*
הצטרפות: 29 מרץ 2004, 11:51

דלקת בשד

שליחה על ידי צריכה_עזרה* »

אודם בשד וקצת חמימות, בלי גודש ובלי חום יכולים להעיד על דלקת?
פלוניה*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2002, 21:38

דלקת בשד

שליחה על ידי פלוניה* »

יכול להיות שהתחלה של דלקת...
יש תסמינים נוספים? יש אזור בשד שקשה יותר? אדום יותר?
משפיע איכשהו על ההנקה?
פלוני_אלמונית*

דלקת בשד

לא, אין עוד תסמינים. זה אומר שזה בסדר?
פלוני_אלמונית*

דלקת בשד

הנקה כדאי להמשיך בכל מקרה.
אם זו תחילתה של דלקת מה שהכי כדאי לעשות זה לפנות חלב, ומי יכול לכך אם לא התינוק?
קודם כל בלי לחץ. להניק הרבה ולנוח כמה שאפשר וסביר שזה יעבור.
בכל מקרה ם את שמה קומפרסים אל תשימי חום אלא קור.
בהצלחה!
אמאל'ה*
הצטרפות: 18 ינואר 2004, 08:35

דלקת בשד

שליחה על ידי אמאל'ה* »

יכול להיות שכבר כתבו כאן על זה, אבל קשה לי לקרוא את כל הדף. אני עם חום גבוה (39.5) כבר יומיים שלמים. לפני כמה שבועות התחילה להתפתח אצלי פטריה. רציתי לדעת אם זה יכול להיות קשור ומה הטיפול. לפני פסח שכבתי חודש מוטשת וגם אז היתה לי פטריה. הרופא אבחן CMV וטען שזה לא קשור לפטריה. אבל בכל זאת, האם זה סתם צירוף מקרים?
תודה.
שרון_מ*
הצטרפות: 20 אפריל 2005, 10:00
דף אישי: הדף האישי של שרון_מ*

דלקת בשד

שליחה על ידי שרון_מ* »

פטריה מתפתחת בקלות רבה יותר כאשר מערכת החיסון חלשה, כך שזה לא צירוף מקרים. מחלה ארוכה כמו שהיתה לך- הגיוני שזה CMV
כדאי לקחת פרוביוטיקה במינון גבוה כדי לחזק את הפלורה של המעי. אם את רגישה לפטריה אז אפילו לקחת קבוע.
למה את כותבת בדף של דלקת בשד? את מרגישה משהו?
אמאל'ה*
הצטרפות: 18 ינואר 2004, 08:35

דלקת בשד

שליחה על ידי אמאל'ה* »

תודה שרון.
כתבתי כאן כי הייתי כל כך חלשה אתמול ולא חיפשתי דף אחר. אין לי דלקת.
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

דלקת בשד

שליחה על ידי שירה* »

יש לי ילדה בת שנה ושלושה שיונקת 3 פעמים ביום לפני כחודש ניסיתי לגמול אותה אך נהיתה לי דלקת חריפה קיבלתי טיפול אנטיביוטי תאמת שלא הקפדתי כל כך על האנטיביוטיקה עכשיו לפני יומיים התחלתי שוב בגמילה והורדתי הנקה אחת ביום בלילי היה לי חום של 39 אני מרגישה זוועה השד אדום וכואב האם ללכת לרופאה או שיש אפשרות בדרך טבעית לטפל עוד דבר אני סובלת מפטריה והבנתי שאנטיביוטיקה זה יעשה יותר גרוע
פרפר*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 11:28

דלקת בשד

שליחה על ידי פרפר* »

הצילו!!!
זקוקה לעזרה!
כבר חודש אני סובלת מחסימה בשד + שלפוחית לבנה .
ניסיתי הכל:
קומפלקסים, עיראק, פיצוץ בסיכה , שאיבות וכלום לוא עוזר.
עכשו בנוסף לכל לי ולבתי (בת חודשיים
) יש פטריה ובשבועיים האחרונים היא עלתה רק 50 גרם בשבוע (במקום 180 בדר״כ) . כשאני מנסה לשאוב מהשד החסום יוצא רק 10 סיסי בערך לעומת 50-60 בשד השני.
אני אובדת עצות . יועצת ההנקה שלי אמרה לי לפנות לכירוג שד, הלכתי אליו והוא אמר שזה שום דבר...
מה עושים?
אני מרגישה שזה כדור שלג שמתגלגל ואין אף גורם מקצועי שיכול לעזור לי עם זה ?
אולי אלטרנטיבי? בנות אמרו פה שדיקור עזר להן ? מישהי יכולה להמליץ על מדקר טוב בתל אביב?
כבר חושבת לוותר על הנקה אני לא רוצה לפגוע בבת שלי ....
תודה על העזרה!
רותם_סנדק*
הצטרפות: 27 יולי 2010, 15:17
דף אישי: הדף האישי של רותם_סנדק*

דלקת בשד

שליחה על ידי רותם_סנדק* »

לפני כשלושה שבועות, בעקבות פצע בפטמה שנגרם עקב כך שהתינוק (בן 7 חודשים), שחרר את הפטמה כל פעם במן משיכה כזו, על השד הופיע כתם קטן אדום. הכתם גדל והתחיל לנדוד סביב כל השד. המקום היה חם והרגיש כואב (כמו כאב של מכה כחולה). במגע הרגשתי שתקוע חלב (ממש כמו שקיק לא מרוקן). הבעיה היא שכל פעם כשינק מהשד כדי לרוקן אותו, מאוד כאב לי הפצע הפטמה. לבסוף, עם עיסויים וטיפול הומיאופתי, זה עבר, אבל הפצע בפטמה לא החלים לגמרי. אתמול, שוב התחיל אודם על רבע מהשד, ושוב תחושה שהוא לא מרוקן כהלכה. שאבתי ושאבתי (אבל זה גם לא יעיל כמו ההנקה וגם נוצר מצב שהתינוק שבעיקר יונק, נשאר רעב...) ולבסוף הנקתי אותו מהשד הזה, אבל הפטמה שורפת והשד עדיין לא ריק לחלוטין. אז כבר לא יודעת מה ולמה ואיך... הוא כבר לא מושך בפטמה, אבל הפצע לא החלים ואני מרגישה שאני במין מעגל קסמים... לא יודעת איך לצאת ממנו.
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

דלקת בשד

שליחה על ידי אני* »

אני לא יודעת אם זה יעזור לך אבל בטח לא יזיק. אצלי בסוף ההנקה של הבכור היה גודש נוראי שפחדתי מאוד שיהפוך לדלקת. אך לא רציתי להמשיך להניק (הוא היה בן שנה ו-11 ח') כי הייתה לי ולו פטריה שלא הצלחתי להיפטר ממנה וכאבה מאוד בהנקות. בקיצור, ביקשתי ממישהי קרובה לי לעשות לי רייקי, זה היה צעד מאוד לא אופייני עבורי כי אני לא "מאמינה" ברייקי בכלל אבל הייתי לחוצה ואובדת עצות. להפתעתי הרבה, אחרי פעמיים של רייקי שהיא עשתה לי באותו היום, הגודש עבר לגמרי. שווה לנסות.
בכל מקרה, בלי קשר לרייקי, תנסי בזמן ההנקה מהשד המדובר לעסות את המקום שמרגיש לך מלא. כמו כן, למרוח את הפטמה בחלב אם ולתת להתייבש באוויר ולמרוח משחה לטיפול בפטמות סדוקות, בהתמדה. לי זה עזר מאוד בתחילת ההנקה הנוכחית לאחר שנוצרו לי חתכים כואבים כתוצאה מתפיסה לא טובה של הפטמה.
רותם_סנדק*
הצטרפות: 27 יולי 2010, 15:17
דף אישי: הדף האישי של רותם_סנדק*

דלקת בשד

שליחה על ידי רותם_סנדק* »

תודה על תשובתך. יש לי הרגשה, שהמקור הוא פטרייה, למרות שעל פניו זה לא נראה כך, לא על גבי הפטמה והשד ולא בפה של התינוק. זה פשוט לא עובר ולא נראה לי שזה קשור לאחיזה לא נכונה. ואז נסתמות צינוריות , ואז יש דלקת או התחלה שלה. אשמח לדעת איך ניסית
לטפל בפטרייה (למרות שאז אולי כדאי להעביר את השיחה לדף הרלוונטי...) תודה!
הדובה_הקטנה*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2013, 12:35

דלקת בשד

שליחה על ידי הדובה_הקטנה* »

אולי תוכלו לעזור אני מיואשת
יש לי תינוק מקסים בן חודש ו 3 שבועות. לפני 4 שבועות הבחנתי בנקודה אדומה על השד ובמישוש הבחנתי בגוש בגודל של זית ללא כאבים או חום. ניסיתי טכניקות לשיחרור הבתים שהוצעו פה כולל דיקור. וכ ששום דבר לא הועיל פניתי. לכירורגיית שד כדי להימנע מהחמרה. היא התרשמה שזו דלקת והמליצה על כרוב והנקה השד. אך לייתר ביטחון שלחה לאולטרסאונד שד. עד אז המשכתי בדיקןר נוסף שלא עזר :(. בנתיים צץ מוקד דלקתי נוסף יותר מעל
העור וטיפה כואה חזרתי לכירורגיית שאמרה לי שצריך סבלנות ובסוף זה עובר הרבה כרוב והנקות. היא נתנה לי אנטיביוטיקה ואמרה למקרה שאשבר אך שלא הוכח שזה מרפא מהר יותר. אז מאתמול התחילו לי כאבים במוקד. השני. והיום יש לי קצת חום 37.5 אני מתלבטת אם לקחת את האנטיביוטיקה הזו ציפרודקס האם היא בטוחה בהנקה, האם אפשר להימנע? אני מיואשת בבקשה ענו לי
פלוני_אלמונית*

דלקת בשד

יש לי כאבים חזקים בשד
פלוני_אלמונית*

דלקת בשד

כבר פעם שלישית יש לי דלקת בשד שמאל בחודשיים.
בפעם ראשונה היה בגלל סדקים.אנטיביוטיקה וזה עבר.
בפעם שניה פתאום הרגשתי כאבים כשאני נוגעת כמו סימן כחול.וגם היה לי גודש ממש קטנטן.עם אנטיביוטיקה והיסועים הכל עבר.
ועכשיוזה נמשך כבר שבוע שני.
התחיל מזה שהרגשתי גולה בתוך שד.וזה לא הציק לי ולא כאב.
גולה התחילה לגדול.עשיתי מסג'ים.ככה נמשך שבוע.
והתחילו כאבים נוראים.אי אפשר לגעת בשד.זה מאוד כואב.ומסגים לא עזרו לי.עוד פעם אנטיביוטיקה.דוש חם מסגים.עלי כרוב.אבל זה לא ממש עוזר.
לא יודעת מה לעשות.
ניהיה כבר ממש אדום וקשה כמו אבן.
מתח לשד מבסיס לפיתמה.
אני לא מניקה.אבל שואבת.מהתחלה.
היום תינוק כבר בן 3 חודשים ושבוע.
תעזרו בבקשה!!!
תור לכירורג שד רק באמצע הנובמבר.
עד אז למות אפשר!!
פלוני_אלמונית*

דלקת בשד

שלום אני צריכה עצות דחוף יש משהיא אדמומיות ונפיחות בשד אחד לבת 70 האישה
פנתי לרופא משפחה הוא מפנה אותה למיון
ולדעתו זשזה דלקת האם יש משהו שאפשר לתת לה עד שהתאפשר לי לקחת אותה למיון תודה מראש
קארין*
הצטרפות: 28 יוני 2003, 09:01

דלקת בשד

שליחה על ידי קארין* »

דחןף .. לאן ליפנות דלקת בשד ליד הפיטמה ואדם עים גודש כבר חודש ימים קיבלתי אנטיפיוטיקה שבוע ימים אוגמנטין ןעכשיו כבר עשרה ימים צפוראל הרופא אומר חיידק אין הטבה שישה חודשים אחרי לידה לא הנקתי ביכלל.... מיואשת ומתחילה להיכנס לחרדות האים מישהי הייתה במצב כזה....אוהמלצה על רופא מסויים......
פלוני_אלמונית*

דלקת בשד

קראתי חלק גדול מהתגובות פה,
עברתי לפני 3 ימים הפלה בשבוע 17 ו 5 ימים,
השדיים כואבות לי בטירוף, התחלתי כבר בלילה עם כרוב, קומפרסים קרים ושתיית מרווה כמה שאלות
  1. כרוב - המליצו לי לקחת כרוב אחרי הקפאה , מה שגורם לו להיות מופשר ודי מהר להיות כמו סמרטוט, במקרים כאלו ישר להחליף ?
  2. . קומפרסים - האם רק קרים במצב שבעצם אין יונק בבית ?
  3. מקלחות חמות או קרות ?
  4. האם אכילת שום/בצל? יכול לעזור בלמנוע התפתחות של דלקת ?
כל טיפ נוסף שיכול לעזור אשמח לשמוע ?
תודה מראש
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

דלקת בשד

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

כרוב - המליצו לי לקחת כרוב אחרי הקפאה , מה שגורם לו להיות מופשר ודי מהר להיות כמו סמרטוט, במקרים כאלו ישר להחליף ?
כן, להחליף כשהוא נהיה חמים וסמרטוטי.

האם אכילת שום/בצל? יכול לעזור בלמנוע התפתחות של דלקת ?
באופן כללי כן. בייחוד לא מבושלים, אני חושבת. אבל זו לא ערובה - זה רק מסייע.

קומפרסים - האם רק קרים במצב שבעצם אין יונק בבית ?
נראה לי שכן.

מקלחות חמות או קרות ?
למה? לא הבנתי את השאלה.

השדיים גם מלאים וגדושים, או רק כואבים?
פלוני_אלמונית*

דלקת בשד

אם יוצאת מוגלה בחלב השאוב מדובר בדלקת זיהומית?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

דלקת בשד

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא בהכרח. בכל מקרה זה סימן טוב, שהמוגלה יוצאת החוצה. לתינוק/ת היא לא מזיקה בהנקה בשום מקרה. אבל לא בטוח שזה בטוח בחלב שאוב, אברר.
פלוני_אלמונית*

דלקת בשד

מה עושים עם דלקת פעם שלישית שלדעתי קשורה לקנדידה... כי סבלתי מכזו...? התחיל אודם לפני כמה שעות וכאב ואני ממש לא רוצה שוב אנטיביוטיקה
בשמת_א*

דלקת בשד

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא חייבים אנטיביוטיקה.
קודם כל להתייחס לזה כאילו חלית בשפעת - זה מעיד הרבה פעמים על א. עומס יתר פיזי. ב. האם יש לחץ מכאני? רצועות של החזיה לוחצות בצד של הדלקת? תיק שאת סוחבת תמיד על הצד הזה? מנשא? ג. יש תופעה מוזרה ששפע שומנים מן הצומח, במיוחד שקדים ואגוזים, גורמים לסתימה ודלקת.

אז ראשית: לנוח. ממש להיכנס למיטה, יחד עם היונק/ת הקטנים, לנוח, לישון, לנמנם ולהיניק.
שנית: להניק כמה שיותר ומכמה שיותר זויות. למשל, חשוב לדאוג להנקה מזוית כזאת, שהאף של היונק מכוון אל המקום עם האודם. או למשל, להשכיב את התינוק על הגב ולרכון מעליו כדי להניק (היעזרות בכוח המשיכה כדי לפתוח את הסתימה, שהיא שיוצרת את האודם).
שלישית: דמיון מודרך, לדמיין את החסימה נמסה ומתמוססת שם ואת הכל זורם וזורם לכיוון הפטמה. אפשר גם לעסות מאוד בעדינות (לא לגרום נזק לרקמות הרכות המסכנות!) לכיוון הפטמה, לעודד את הזרימה.
ארבע: יש שני סוגי דלקת, לסוג האחד עוזרים קומפרסים קרים, לסוג השני - קומפרסים חמים... תבדקי מה יותר נעים לך כרגע ואותו תיישמי.
חמישית: במקלחת, להשפריץ מים חמים על כל האיזור, עוזר לשחרר את החלב ואת הסתימה... מייד אחרי המקלחת להיניק.
מקווה שאלה יעזרו לך!
רחל*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2003, 22:57

דלקת בשד

שליחה על ידי רחל* »

היי. אשמח אם תוכלו לעזור לי.
אני כנראה עם דלקת בשד. יש לי גוש בצד השד. הייתי יום וחצי עם חום של 40 מעלות והתעקשתי לא לקחת אנטיביוטיקה. כבר יום שלם שאני בלי חום ( כל פעם שנדמה לי שהוא מתחיל לעלות אני עושה אמבטיה פושרת \שמה רטיות..) כרגע אין חום ואני מרגישה שהתגברתי עליו. הגוש הכואב נשאר ול"שמחתי" יש גושון חדש בשד השני - שתיהם כואבים ומוקלים לאחר ההנקה.
שמתי כרוב וקומפרסים. אני מעסה ומנענעת ומשנה תנוחות הנקה ולקחתי מגנזיום..והגושים לא מתכננים להתמוסס בינתיים.
מה עושים איתם???? איך ממוססים גושים בשד?
בשמת_א*

דלקת בשד

שליחה על ידי בשמת_א* »

קודם כל, אני מקווה שאת נחה נחה ונחה? מבחינת הגוף את עוברת משהו כמו שפעת קשה.
דבר שני, להניק כמה שיותר (הכי טוב להכנס למיטה עם היונק/ת שלך עם גישה חופשית לשני הצדדים). אם יש שם סתימה וגוש את ממש לא רוצה כרוב, את רוצה להזרים. קומפרסים קרים להקלה בין ההנקות (אם מקל עלייך) וקומפרסים חמים ממש לפני ההנקה כדי לעודד הזרמה של החלב החוצה.
תוך כדי הנקה, לעסות את הגושים בכיוון החוצה, לפטמות. קשה לתאר איך, מצד אחד חזק, מצד שני בעדינות, את לא רוצה לגרום נזק לרקמות.
דמיון מודרך עובד ממש טוב במצבי דלקת וסתימה (את מדמיינת שאת מפוררת את הגוש, שהפירורים שלו זורמים ביחד עם החלב בצינורות ויוצאים דרך הפטמה, הגוש נמס...).
כדאי לשנות כל הזמן זויות הנקה. למשל לרכון מעליו/ה ולהניק, או מהצד, או בזוית מצחיקה, ככה שהאף שלה/ו יהיה מכוון לגוש בכל צד שאת מיניקה (כל צד והגוש שלו). ככה יש סיכוי טוב יותר לרוקן ולפורר את הגושים האלה.
במקלחת לכוון טוש מים חמים לגושים, וגם לשדר לגוף "להזרים, למוסס" ולהקל. (חם וקר - לפי מה שנעים לך באותו רגע, יש כמה סוגי דלקת וכל אחד מגיב יותר טוב לחום/קור, אז תני לגוף לשפוט, ובכל מקרה במקלחת או לפני הנקה, לחמם כדי לעודד זרימה).
לשתות ולאכול היטב, לעזור לגוף.
ולא להיות בלחץ, לדעת שאת מטפלת הכי טוב.
בהצלחה!
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

דלקת בשד

שליחה על ידי מיכל* »

|L|
שליחת תגובה

חזור אל “עידוד עריכה”