כריתת עץ בבניין משותף

פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

כריתת עץ בבניין משותף

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

שלום, אני גר בבניין משותף של מעל 10 דיירים.
לפני כמה ימים כרת אחד מהשכנים עץ מהגינה של הבניין, העץ
חי לפחות 25 שנה, עץ גדול ויפה. למיטב ידיעתי אין לשכן שום רקע בגינון
והוא פעל עם כלים חובבניים ואני חושש שאולי הרג את העץ לתמיד.
השכן לא שאל אף אחד מהדיירים אם אכפת להם, ופעל אך ורק על דעת עצמו.

אשמח להכוונה לחוקים שעליהם הוא עבר(אני משער שאחד מהם הוא פגיעה ברכוש משותף, זכור לי גם משהו לגבי
עץ מוגן, אך אינני יודע אם עץ שנמצא בגינה של בניין יכול להיחשב כעץ מוגן)
ולאיזה גופים ניתן לפנות כדי לקבל עזרהו/או ייעוץ במקרה הזה.
אשמח לתשובות מהירות מכיוון שאותו שכן זומם להוריד עוד עץ, בינתיים הצלחתי לעכב אותו
אך אינני יודע כמה זמן הוא יתאפק.

פחות דחוף, אבל גם אשמח למידע או הכוונה לאתר/נושא
שמתאר את ה-"benefits" של עצים, כמו למשל שהם פולטים חמצן
וסופגים זיהום אוויר, ככל שאשכיל לגבי החיוניות של העצים אולי אצליח לשכנע
את השכנים שעצים זה דבר טוב ושכדאי שיהיו כמה שיותר בסביבה.

תודה מראש למגיבים.
סוסת_פרא*
הצטרפות: 29 ספטמבר 2007, 21:16
דף אישי: הדף האישי של סוסת_פרא*

כריתת עץ בבניין משותף

שליחה על ידי סוסת_פרא* »

לאחרונה סיפרו לי, למיטב זכרוני, שאסור לכרות עצים בכלל, וחייבים אישור לכך. ואפילו אם זה עץ ששתלת בגינה שלך במו ידיך - אסור לך לכרות אותו על דעת עצמך. מי שעושה זאת צפוי לקנס גבוה.

(נדמה לי שהיה מדובר בכל עץ, אבל אולי אני טועה ורק בעצי פרי.
בכל אופן, שווה לבדוק).
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

כריתת עץ בבניין משותף

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

תודה על התשובה המהירה,
אשמח לתשובות מפורטות יותר
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

כריתת עץ בבניין משותף

שליחה על ידי בשמת_א* »

תזעיק את הפיקוח העירוני
תתלונן
אני חושבת שהיא צודקת ויבוא פקח לתת קנס ולאסור על השכן.
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

כריתת עץ בבניין משותף

שליחה על ידי סלעית* »

לפי מה שאני יודעת, אסור לכרות, כלומר להוריד את הגזע.
מה שאצלנו עשו שונאי הירוק היה להוריד את כל הענפים, כולם, חוץ משלושה בצמרת גבוה, אי שם ברמת ה 30 מטר.
אז יש לנו עמוד עם גדמים וצ'ופצ'יק ירוק למעלה. ואין לנו מה לעשות נגד זה.
אני משערת שאם הדירה הייתה בבעלותי הייתי מתעקשת על פיצוי כספי, כי מדובר פה, בעיניי לפחות, בהורדת ערך הדירה. מאחר שמדובר בדירה שכורה, הבעתי את מחאתי, לצערי זה לא עזר לי גם לגבי עצים ושיחים אחרים.
ועוד דבר - הגזם נשאר ליד פח האשפה ואז כל דיירי הבניין קיבלו דו"ח מהעירייה. לא ייאמן.
בקיצור, לשאלתך - האם כרת לחלוטין, את הגזע? אם כן, זו עברה. אם לא, זו לא עברה, אבל בהחלט ייתכן שמדובר ברכוש משותף. נסה לפנות לאגודה לתרבות הדיור, אולי הם יודעים.
טנא_מלא_כוכבים*
הצטרפות: 03 דצמבר 2007, 18:12
דף אישי: הדף האישי של טנא_מלא_כוכבים*

כריתת עץ בבניין משותף

שליחה על ידי טנא_מלא_כוכבים* »

הי,
כפי שבשמת כתבה, חייג 106, ושאל.
לכריתת עץ מוגן (רשימת עצים מוגנים יש צורך באישור של פקיד עיריה.
באשר לעצים לא מוגנים - גם לכריתתם צריך היתר מהרשות המקומית, ככל הידוע לי. אולי יש מידע (והפניה לחוקי העזר הרלבנטיים) באתר משרד הפנים או באתרי העיריות.
מידע נוסף על הגנת עצים
נטע*
הצטרפות: 29 דצמבר 2002, 20:18

כריתת עץ בבניין משותף

שליחה על ידי נטע* »

פלוני שלום,
אתה שכן שלי ואני לא יודעת לצערי אפילו מה שמך. נפגשנו שנינו למטה עם השכן וכעסנו עליו. כל הכבוד לך שאתה מנסה לקבל מידע ולמחות בתוקף על המעשה.המעשה הזה גרם לי לעצב גדול. אני גרה בבניין מגיל 8 לסירוגין והעץ הוא חלק מנוף ילדותי... אני לצערי קצת פחדנית ואין לי כוח לסיכסוכים ונקמות. אני פשוט לא יודעת למה לצפות מצד השכנים כאן ואני די פסימית ביחס אליהם... ניסיתי לגייס שכנה שאני ביחסים טובים איתה נגד המעשה של הכריתה אך היא ענתה לי שהשכן עשה לה טובה גדולה בכך שכרת את העץ כי הוא עשה לה צרות צרורות. היגיע לחלונות ביתה וגרם לה לאלרגיה קשה והליכלוך שהיגיע מהציפורים ששכנו על העץ היה בלתי נסבל עבורה. אין ספק שגם היא מבחינתה צודקת במידה מסויימת... זה עדיין לא מצדיק בשום צורה את המעשה של השכן ואת העובדה שלא התייעץ עם השכנים ועשה זאת על דעת עצמו.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כריתת עץ בבניין משותף

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אנו גרים בחצר משותפת 2 בניינים סהכ 64דיירים. לפני כמה שנים מבלי לשאול את ועד הבית שלנו כרתו 3עצים ושרפו את הגזעים. בנוסף , בחודש דצמ השנה החליטו בבנין השני על גיזום העצים ,ואני כדיירת מהבנין האחר התנגדתי מפני שידעתי שהם כורתים את כל הענפים מה שקרה בשנה שלפני משאירים רק גזע התנגדתי , וביקשתי שיעצבו צורה לעץ בלבד. החניה שלי מתחת לאחד העצים וזה מקנה צל. בקיצור ירדתי וחשכו עיני כרתו את כל העצים 7 במספר השאירו רק גזע עמוד ובנוסף לשני העצים שמעל החניה שלי שפכו חומר כדי להשמידם. כך שבפעם הבאה לא אוכל להתנגד. כל ענין הכריתה לא היה בהסכמת ועד הבית שלנו. מה עושים? האם אפשר לחייב את הבנין השני בנטיעת עץ במקום?
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

כריתת עץ בבניין משותף

שליחה על ידי רוזמרין* »

כל ענין הכריתה לא היה בהסכמת ועד הבית שלנו. מה עושים? האם אפשר לחייב את הבנין השני בנטיעת עץ במקום?
לא קשור להסכמת הוועד - החוק קובע שמי שיכול לאשר כריתה או השחתה (השחתה זה כשמורידים יותר מדי מהעץ) הוא פקיד היערות העירוני/אזורי לאחר סקר עצים שעורך אדם שזה מקצועו. אפשר לצלם ולשלוח אליו, או אפילו לפקיד יערות ראשי במשרד החקלאות, ואחרי שיקבלו תביעה או קנס אולי לא יתחשק להם יותר לעשות את זה.
חוץ מזה אני ממליצה על קבוצת פייסבוק שנקראת "הצילו את העצים". אפשר לקבל שם הכוונה מה לעשות.
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

כריתת עץ בבניין משותף

שליחה על ידי א* »

להתלונן אצל פקיד היערות. תעשי על זה גוגל ותאתרי את הטלפון של האזור שלך.
יכול לתת קנסות לא קטנים ולחייב בנטיעה
שליחת תגובה

חזור אל “מידע כללי על תזונה נכונה”