שאלות לבשמת לגבי תינוקות

אנונימי

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי אנונימי »

הועבר מהדף בשמת א:

|!| נא לא להוסיף שאלות לדף הזה
זהו דף לעריכה בלבד, ומטרתו שהשיחות השונות יועברו בסופו של דבר לדפים רלוונטיים.

בקשה מהעורכים המתנדבים באתר - דרושה עזרה בפירוק הדף הזה לגורמים. יש פה שאלות מורכבות שלא ידעתי איך לפרק. נדמה לי שהדף מסודר במובן זה שכל שואלת עם השיחה שלה. תודה על כל ייעוץ ועזרה!
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

היי בשמת.
קראתי כמה דפים של בלי חיתולים פה באתר ואני מתעניינת...אשמח להיוועץ בך.
קודם כל, עניין החורף... (התינוקי שלי בן 3 שבועות) אני יודעת שכתבת באתר שמה שחשוב זה לחמם את הראש ושבעצם לא כזה קר להם, אבל הגוזל שלי מתחיל להתעטש חצי דקה אחרי שאני מורידה לו מכנסיים כדי להחליף טיטול (כמעט קבוע, והחדר מחומם תמיד כראוי). אז השאלה היא האם אפשר לפשפש אותו גם בלי שלושת הימים הראשונים של ההתבוננות עליהם המלצת.

שנית - האם יש אפשרות שלא לפשפש בלילה? (אני ממש מסטולית בלילה, לא חושבת שאצליח) או שזה מאבד את כל הטעם?

לגבי תנוחות פשפוש - ראיתי שמומלצת התנוחה של האמה. יש עוד תנוחות?

ושאלה נוספת - בעניין אחר:
ראיתי שאת ממש מתנגדת לשימוש במוצץ לפני 6 שבועות וכנראה שגם אחרי. כך גם אני חשתי, אבל העניין הוא שהגוזל רוצה לפעמים סתם למצוץ, אבל החלב זורם לו בכמויות (חמסה חמסה..) ואז הוא מקיא. יש לך איזה הצעה לעניין?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

אבל הגוזל שלי מתחיל להתעטש חצי דקה אחרי שאני מורידה לו מכנסיים כדי להחליף טיטול (כמעט קבוע, והחדר מחומם תמיד כראוי
הי ענבל. תמיד תמיד עדיף להסתכל על התינוקי הפרטי שלך, מאשר על הכללות שמישהו כתב באינטרנט, גם אם המישהו הזה הוא אני D-:

_אז השאלה היא האם אפשר לפשפש אותו גם בלי שלושת הימים הראשונים של ההתבוננות עליהם המלצת.
שנית - האם יש אפשרות שלא לפשפש בלילה? (אני ממש מסטולית בלילה, לא חושבת שאצליח) או שזה מאבד את כל הטעם?_
התשובה הכללית היא, שזאת את שמיישמת, וזאת את שבוחרת מה הכי מתאים לך לעשות, ויש לך הזכות גם לשנות את דעתך ללא הרף, נגיד השבוע להחליט ככה, ובשבוע הבא להחליט אחרת.... (-:
בכלל, רק עכשיו ילדת, את צריכה להתחשב גם בעצמך. קחי את זה בקלות! תעשי מה שיש לך כוח בשבילו. למען האמת, יש בפישפושים משהו מאוד ממכר. ככל שעושים את זה יותר, איכשהו מתחשק יותר ויש יותר כוח, לרוב המיישמים/ות.

לגבי תנוחות פשפוש - ראיתי שמומלצת התנוחה של האמה. יש עוד תנוחות?
יש. אני ממליצה שתיכנסי לקישורים לאתרים אחרים בדף לגדל ילדים בלי חיתולים שבו יש מאמר המבוא, ומשם תתחילי ללכת לעוד ועוד לינקים (בכל אתר יש לינקים לאתרים נוספים). יש שם המון תמונות עם תנוחות ותוכלי לקבל רעיונות יפים.

ראיתי שאת ממש מתנגדת לשימוש במוצץ לפני 6 שבועות וכנראה שגם אחרי. כך גם אני חשתי, אבל העניין הוא שהגוזל רוצה לפעמים סתם למצוץ, אבל החלב זורם לו בכמויות (חמסה חמסה..) ואז הוא מקיא. יש לך איזה הצעה לעניין?
לא ש"אני". מומלץ לא לחשוף תינוקות לפטמות מלאכותיות, כגון בבקבוק או מוצץ, לפחות עד שההנקה מתבססת. זה בערך בחודשיים הראשונים. הסיבה היא שזה עלול לפגוע בהנקה.
גוזל בן שלושה שבועות צריך לגדול. לגבי "רוצה סתם למצוץ" ו"מקיא" - הוא צעיר מאוד. הוא עוד צריך ללמוד לינוק. הייתי רוצה שמישהי פשוט תראה איך הוא יונק. אולי הוא בולע אוויר לפעמים? למה את קוראת "מקיא"? האם זו פליטה או בסילון, בקשת? החלב שלך זורם בכמויות כל הזמן, או רק בהתחלת הנקה?
בקיצור, יש פה נושא מורכב של ניהול הנקה, צריך תישאול אישי. אם את במקרה לא רחוקה מהרצליה, אז יש מחר מפגש לה לצ'ה ואת מוזמנת להגיע עם הפשוש (ראי תזכורות למפגשי ללל ). יש עוד מפגשים, בראש הדף הנ"ל יש גם קישור לטבלת המפגשים בארץ. יש גם קו התמיכה של לה לצ'ה 1599-52-582-1. ויש גם יועצות הנקה מוסמכות בתשלום.
גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

היי בשמת, תודה על התגובה המהירה.
ויש לך הזכות גם לשנות את דעתך ללא הרף, נגיד השבוע להחליט ככה, ובשבוע הבא להחליט אחרת....
זה לא קצת מבלבל את התינוק? השבוע אמא מתייחסת לבקשות שלי, ובשבוע הבא היא משתגעת ולא 'סופרת' אותי...?

קחי את זה בקלות! תעשי מה שיש לך כוח בשבילו
זה גם מה שאני חשבתי, אבל כשאני מבינה מהדברים שקראתי שהתינוק למעשה מבקש לפשפש, וכשמתעלמים ממנו ומצרכיו פשוט בורח לו - זה משהו שלא נעים לי לחשוב שאני עושה לתינוק שלי, לא רוצה להתעלם ממנו ולא רוצה שירגיש שבורח לו (טוב, תוך כדי כתיבה אני קולטת פתאום שאני מביאה קצת פרשנות שלי, שוודאי לא קיימת אצל התינוק, כמו תחושת בושה או כישלון נניח, כשבורח) אבל בכל זאת, זה בטח לא נעים לו.
לגבי תנוחות - נכנסתי לדפים שדיברת עליהם, היו שם שתי תמונות שלא מתאימות לגיל 3 שבועות ועוד קישור שלא עבד... בגלל זה שאלתי...

לגבי המוצץ -
המיילדת שלי ענת תל אורן המקסימה היא גם יועצת הנקה, והיא הייתה איתנו ביום הראשון והשלישי והסבירה לי לגבי תנוחות. מאז השתפרנו.. הוא קצת בולע אויר לפעמים, אבל ללא ספק יש לי זרימת חלב מכובדת (בשד השני, ממנו אני לא מניקה, אני שמה קונכיה של מדלה, ומצטבר שם 30 -40 CC בהנקה אחת - ז"א מה שדולף). לפעמים הוא ממש משתנק ומתחיל להשתעל, זה זורם ממש מהר, בעיקר בהתחלה, אבל גם במהלך ההנקה קרה כבר שראיתי שיש זרימה ממש מהירה.
הפליטה היא לא ממש בקשת עצומה, אבל הוא מקיא כמות של הנקה שלמה. בגלל זה קראתי לזה מקיא (זה קרה 3 פעמים עד כה, כולן אחרי הנקות תכופות וממושכות שהוא ביקש). אז מה היוצא מזה זה שאני מפחדת לתת לו לינוק כמה שהוא רוצה..
את חושבת שיש טעם לקרוא ליועצת הנקה בבעיית זרימה מהירה? זה פשוט נראה לי לא קשור לתנוחות, אבל אולי אני טועה..
גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שכחתי גם להוסיף שהמציצה שלו מאוד חזקה (אם שמים לו אצבע בפה מרגישים...) ושהוא גם מוצץ מהר (בעיקר כשהוא רעב ממש - הוא יכול להתעורר מבכי ותוך חצי דקה אני חייבת כבר להיות עם הציצי בפה שלו...)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

את חושבת שיש טעם לקרוא ליועצת הנקה בבעיית זרימה מהירה? זה פשוט נראה לי לא קשור לתנוחות, אבל אולי אני טועה..
אני לא בשמת, אבל יש גם יש טעם לקרוא לה! יועצת הנקה לא מתמחית רק בתנוחות הנקה :-) היא הגורם היחיד שיכול לאבחן עודף חלב (אם אכן זה המצב אצלכם) ולתת דרכים לפתרון/להקלה, אולי בניהול הנקה אחר.
בקיצור, מהר להתקשר ליועצת מוסמכת IBCLC... (ענת אכן מקסימה, אבל האם היא יועצת מוסמכת או מדריכת הנקה? אני לא בטוחה. בכל מקרה עדיף יועצת מוסמכת).
גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

היי קרוטונית, ענת גם מקסימה וגם מוסמכת (למדה אצל בטי דיוויס או בתיה דייויס אני לא בטוחה מה שמה).
השאלה היא האם לקרוא ליועצת הנקה רק בשביל שתאבחן לי מה שאני כבר יודעת (שיש הרבה חלב..)
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

זה משהו שלא נעים לי לחשוב שאני עושה לתינוק שלי, לא רוצה להתעלם ממנו ולא רוצה שירגיש שבורח לו
אבל אז זו החלטה שלך להתייחס אליו בכבוד ולא להתעלם ממנו - לא איזה "מתכון" שאני רקחתי לך ו"הכרחתי" אותך לבצע, נכון?
ההבדל ברור?
זו בחירה שלך, וזה כולל שתחליטי שאם התינוק מבקש בצורה שאת מבינה אותו, את לא תתעלמי ממנו. אני לגמרי איתך בזה.

היא גם יועצת הנקה
לא ידוע לי שהיא יועצת הנקה מוסמכת IBCLC. אבל אם היא למדה אצל בתיה דיויס אז יש לה רקע (לא אומר שהיא מוסמכת או מנוסה (-: אם כי בהחלט מקסימה).

הפליטה היא לא ממש בקשת עצומה, אבל הוא מקיא כמות של הנקה שלמה. בגלל זה קראתי לזה מקיא (זה קרה 3 פעמים עד כה, כולן אחרי הנקות תכופות וממושכות שהוא ביקש). אז מה היוצא מזה זה שאני מפחדת לתת לו לינוק כמה שהוא רוצה
תירגעי. זה ממש בסדר. אל תפחדי. עדיף שהוא תמיד יזכה לינוק ממך כל פעם שהוא מבקש, גם אם מדי פעם יש משהו לא ברור שגורם לו לפלוט (לא בקשת - כנראה פליטה ולא הקאה. כמו כן, הכמות נראית גדולה אבל זה מוטעה. מוסבר בספרים שזה מעורב ברוק ובהרבה בועות אוויר).
מה אפשר לעשות:
ראשית, תנסי לעשות הפסקות יזומות לגרעפס, אם הוא מרשה. לא בכוח, אבל לשים לב. הוא כנראה עדיין בולע אוויר והחלב שנכנס על בועת אוויר עף החוצה. כמו כן, חשוב להקפיד על היצמדות טובה. בליעת האוויר מתרחשת בעיקר כשההנקה מתמשכת והיד שלך יורדת לאט לאט כי אין לך תמיכה כנראה, ואז הוא טיפה מתרחק מהשד, לא במידה שאת שמה לב אבל אז נכנס אוויר.
אז כריות, הנקה בשכיבה, הקפדה על היצמדות נכונה, ושוב ממליצה לבוא למפגשי לה לצ'ה ולקבל עוד הדרכה. שיראו אותך מיניקה.
שנית, להירגע. זה לא נורא בכלל. אז יצא קצת חלב... לא בוכים על חלב שנשפך (-: בכל מקרה, יש לך עוד המון חלב...
שלישית, הוא פיצי. בן שלושה שבועות. בגיל כזה, כשאספקת החלב עוד לא התייצבה והתינוק עוד לא למד לינוק לגמרי, עדיף שיהיה לך יותר מדי חלב ולא הייתי נוגעת בזה. זה מסתדר מעצמו תוך החודשיים הראשונים.
גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

היי בשמת, תודה.
כנראה שלא הייתי ערה לדקויות בעניין יועצות ההנקה. בכל אופן מאז שכתבתי הוא לא הקיא, רק פלט כמויות מזעריות, אז קצת נרגעתי.. ההנקה גם משתפרת, היום הוא אפילו ינק במנשא אז אני מבסוטית לגמרי...גם ההסבר שלך על הבועות והרוק מרגיע מאוד, כי החלב באמת לא יצא נוזלי אלא קצת צמיגי, באופן שהזכיר לי (אבל רק הזכיר) ליחה. עכשיו הכל מובן..
אני אקח את ההמלצה לגבי מפגשי לה לצ'ה..

עדיף שהוא תמיד יזכה לינוק ממך כל פעם שהוא מבקש, גם אם מדי פעם יש משהו לא ברור שגורם לו לפלוט
פתאום זה נשמע לי כל כך הגיוני, לפעמים ההיסטריה מעוורת...

ושוב תודה.
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

יופי. אני שמחה שעזרתי.

לפעמים ההיסטריה מעוורת
הי, הי, אני מזכירה לך כבר מעכשיו, אף פעם לא "לרדת" על עצמך {@
לכולנו יש חששות וחרדות, במיוחד אחרי לידה, במיוחד עם תינוק קטן, ובמיוחד במיוחד כשאין לנו תמיכה אנושית לידינו, שאנחנו יכולות לסמוך עליה. (אילו היתה לנו אמא מנוסה, מתמצאת ותומכת לידינו כשאנחנו יולדות, כמו שצריך, לא היינו צריכות את האינטרנט )-: ). לא היסטריה, דאגות טבעיות ביותר, וגם פתרת אותן במעשיות: הלכת לבקש עצה.
גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

אילו היתה לנו אמא מנוסה, מתמצאת ותומכת לידינו כשאנחנו יולדות, כמו שצריך, לא היינו צריכות את האינטרנט
אבל דווקא יש לי אמא בדיוק כזאת, (אולי את זוכרת מהדף - בקרוב יולדת בבית - זאת אותה האמא שהציעה לי ללדת אצלה בבית ושכולם ימצאו להם מקום אחר להיות בו. אין יותר אוהבת ממנה), היא גם מנוסה (5 ילדים) והיא מאוד לידי. אבל מסתבר שעדיין צריך עזרה 'חיצונית', כי אמא לא יודעת/זוכרת הכל, וגם המון השתנה מהתקופה של פעם. חוצמזה תמיד נפלא לקבל עצות מנשים חכמות אחרות!

ובעניין של לרדת על עצמי - אני מנסה לעבוד על זה, איכשהו אני הכי גרועה בעניין. והאמהות כמובן מספקת לי המון סיבות לחשוב שאני מפלצת (למה ל-#$* לקח לי 5 דקות להבין שהוא רעב?)
(-:
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

וגם המון השתנה מהתקופה של פעם.
זה לא כל כך שהשתנה - זה שאת מה שאנחנו יודעים היום בענייני הנקה לא ידעו בתקופה של האמהות שלנו. לכן כתבתי "מתמצאת". רק אמהות שהיו מדריכות הנקה, למשל מדריכות לה לצ'ה, כשאת נולדת - היו יודעות לעזור לך גם היום. כמה כאלה יש בארץ? (-:
לפני מאה שנה ויותר - ידעו גם ידעו.
ואיזה כיף לך!
גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

באמת כשכתבתי שהמון השתנה התכוונתי בעיקר להנקה (וגם לתזונה, אבל זה לא שייך כרגע). וזה באמת משהו שחשבתי עליו לאחרונה - שכדי לדעת איך להניק צריך לשאול את הסבתות (חבל שסבתא שלי לא בחיים)
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

הי בשמת
תגידי, נשמע לך הגיוני שהבת שלי שבת 10 חודשים, עשתה היום משבע בבוקר ועד שמונה בערב רק ארבע פעמים פיפי?
היא מתנגדת לחלוטין להתפשפש (יש לה דלקת ריאות אבל מתפקדת כרגיל).
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

_נשמע לך הגיוני שהבת שלי שבת 10 חודשים, עשתה היום משבע בבוקר ועד שמונה בערב רק ארבע פעמים פיפי?
היא מתנגדת לחלוטין להתפשפש (יש לה דלקת ריאות אבל מתפקדת כרגיל)._
יש ימים כאלה בגיל 10 חודשים, אבל יש חשד להתייבשות.
מה צבע הפיפי? אם שקוף, אז לא מלחיץ. את נותנת תמיכה בטיפולים או שהיא מקבלת אנטיביוטיקה?
מחלות משפיעות על הצרכים. לכל מיני כיוונים.
לי*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2003, 22:16

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי לי* »

הי,
הילדון בן שנה ושלוש, בבית תמיד מסמן פיפי וקקי, בחוץ לפעמים עם חיתול ולפעמים לא. לא היה פספוס קקי מגיל חצי שנה.
כל זה עד לפני שבועיים, אז חלה ברוטה וירוס ושילשל איזה עשר פעמים ביום והיה עם חיתול.
ביומיים האחרונים הוא כבר מרגיש טוב וחזר לעשות קקי פעם ביום כמו תמיד, אבלללל לא מוכן להתקרב לסיר רק רואה אותו ובוכה בהיסטריה.
ניסיתי להציע לו כמו בכל בוקר לפני המחלה שאז היה עושה,
וניסיתי להעביר אותו כשראיתי שהוא מתחיל להתאמץ אבל הוא נסוג והתאפק עד שעזבתי אותו.
קשה לי להשאיר אותו ערום כי קר מאוד בבית והוא רק זוחל (לא הולך עדיין).
יש לך רעיונות איך אפשר לחזור לשגרה?
תודה
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

יש לך רעיונות איך אפשר לחזור לשגרה?
כמו כל דבר: אהבה וסבלנות, ורצוי לחפש עכשיו מקום אחר לעשות קקי. למסכן יש טראומה מקקי.
הוירוס הפחיד אותו, עכשיו כל קקי מרגיש לו שהנה שוב יחזור הסיוט. אז אולי בחוץ, על שקית? או אולי להרפות עד שהוא בעצמו יפנים שהקקי כבר "טוב".
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

הי בשמת
האם לדעתך כדאי להמנע לחלוטין מלהציע פשפוש לתינוקת בת 10 חודשים שמאז שחלתה
(וכבר הבריאה ברוך השם) מסרבת לחלוטין אבל לחלוטין, בכל מקום בכל תנוחה בכל שעה להתפשפש?
כשהיא צריכה היא בוכה או לא שקטה אבל, כמו שציינתי מסרבת לחלוטין.
זה די מבעס כי כבר הגענו לתקופה מעולה של כמעט בלי פיספוסים...
לא אכפת לי הפיספוסים, וגם לא להחליף מכנסיים כל היום , אני פשוט מרגישה שאני מטרידה אותה.
מה דעתך?
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

_לא אכפת לי הפיספוסים, וגם לא להחליף מכנסיים כל היום, אני פשוט מרגישה שאני מטרידה אותה.
מה דעתך?_
דעתי היא, שאת האמא, ורק את יודעת באמת להרגיש אותה.
מעבר לזה, ראי את תשובתי ל-לי, ממש מעלייך.
גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

היי בשמת.
קראתי בדף על צהבת שלשני ילדייך היתה צהבת, ומעבר לכך מעריכה את דעתך, אשמח להתייעץ איתך.
הקטן שלי בן 5 וחצי שבועות, עם צהבת מהיום יומיים הראשונים. עשינו לו בד' בילירובין ראשונה לפני שבוע וקיבלנו היום תוצאה 13.4 לבילירובין כללי ו 0.48 לישיר. הרופא המליץ על בדיקה נוספת כדי לראות האם יש ירידה ואמר שעלי להפסיק הנקה ליומיים ולתת תחליפים כדי לראות האם זו סיבת הצהבת. (הרגשתי כאילו הוא ממוטט עלי את התקרה או משהו ). סוג הדם שלי O+...
התינוקי אוכל יפה, עושה הרבה קקי ופיפי ועולה הרבה הרבה במשקל, וכך עניתי לרופא כשניסה לשכנע אותי לעשות הפסקה (איך את יודעת שהוא אוכל מספיק)
אני כל כך לא רוצה לדקור אותו שוב, ואין סיכוי שאני אעמוד בלא להניק אותו יומיים.
אנא חלקי מתובנותייך בנושא..
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

עשינו לו בד' בילירובין ראשונה לפני שבוע וקיבלנו היום תוצאה 13.4 לבילירובין כללי ו 0.48 לישיר
לא מבינה מה הבעיה.
בדקתי ב"מידע הנקה". גדול עלי לשבת ולצטט הכל ולהעתיק.
אם מדובר בצהבת חלב אם, אין שום בעיה ואין מה לדאוג. בטח שלא להפסיק להניק!
אם לא מדובר בזה, אז מה קשור הפסקת הנקה פה? בטח שלא להפסיק להניק!
הרופא לא נשמע מתמצא בנושא )-:
מה שהוא צריך לבדוק:
  • האם רמת הבילירובין הישיר נמצאת בעלייה? (לא מגלים מבדיקה אחת, ולכן הוא צודק שצריך עוד בדיקה, רצוי תוך כדי הנקה כי אז התינוק פחות מרגיש את הדקירה ופחות כואב לו).
אם יש עלייה אז היא מצביעה לכיוון של "חסימת דרכי מרה, מחלה מטבולית או דלקתית של הכבד". אלה לא דברים שקשורים להנקה, לא רלבנטי להפסיק הנקה, להיפך. בכל מקרה זה נדיר. יש איזו סיבה מיוחדת בכלל לעשות לו בדיקת דם? למה הרופא בכלל שלח אתכם לבדיקות? הוא חושד בחסימת דרכי מרה או במחלת כבד?
הכי סביר שיש לו צהבת חלב אם, שיכולה להימשך שבועות. לא צריך לעשות כלום.
אולי עדיף לך להתייעץ עם ד"ר מירה ליבוביץ (כתבה אחד מהמאמרים שאני מחזיקה כרגע) או עם ד"ר דינה צימרמן (כתבה את האחר שאני מחזיקה כרגע). רופאות ויועצות הנקה מוסמכות. הראשונה במושב אודים ליד נתניה, השנייה באיזור ירושלים. זה מפני שכבר התחלת עם בדיקות רפואיות ואולי תרצי לפחות ללכת לרופאות שכן מבינות מהחיים שלהן.
גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

הי בשמת, תודה.
אני באמת בחיפושים עכשיו אחר רופא ילדים נורמלי שלא ישלח את הילד להרעבה או שיגיד לי שכל הבעיות מתחילות מזה שילדתי בבית. הרופאות שהמלצת גרות מאוד רחוק ממני אבל אנסה להתייעץ עימן טלפונית.
שלחו אותנו לבדיקות בגלל הצהבת הממושכת. ועל הדרך הוא דחף לו עוד 3 בדיקות. והרופא שלקח דם סרב לתת לי להניק תוך כדי ואמר שהוא בחיים לא שמע על זה.
טוב, מה שחשוב זה שלא צריך להפסיק להניק..
שוב תודה..
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

והרופא שלקח דם סרב לתת לי להניק תוך כדי ואמר שהוא בחיים לא שמע על זה
אוי ואבוי. איזה מין תירוץ זה?
שיעור ראשון בלהיות אמא: להיות אסרטיבית.
אכן, תתייעצי טלפונית, לפעמים לא תופסים אותן אז צלצלי לשתיהן עד שתתפסי. תיכף סוף השבוע, ודינה למשל שומרת שבת.
ומה הקשר בין צהבת יילודים ללידה בבית? את נתקלת ברופאים ממש לא מעודכנים (לא שמע על הנקה בזמן בדיקת דם! בחיי! ואחר שאומר להפסיק הנקה בגלל צהבת חלב אם! איזה שטויות! אני מתחילה לתהות איפה את גרה, האם את מוקפת ברופאים שלא התעדכנו בערך מהשנה שאני נולדתי בה, או מה).
גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

העניין שלו היה שאין לי בדיקה נוספת של צהבת - שמזה שילדתי בבית מתחילה הבעיה לדבריו (לא שבגלל זה יש צהבת).

אבל מה זה להיות אסרטיבית? אני באמת שואלת, כי אם הרופא אומר לי שהתינוק חייב להיות על המיטה ולא יכול להיות עלי מה אני יכולה להגיד? לא רוצה לעשות בדיקה? לטרוק דלת? באמת אני שואלת כי אני לא יודעת איך להתמודד איתם.
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי חני_תה* »

הי בשמת, מה נשמע?
אני חוזרת אלייך עם שאלות.
האם גזים אינם נחשבים למשהו טבעי? האם הם מעידים על בעיה?

בני בן 3.5 חדשים, יש לו יציאות נוזליות ריריות צהובות עם הרבה גזים 4-5 פעמים ביום, כל פעם בנפח של כפית (אני יודעת זאת כי הוא עושה בסיר).
האם זה נורמלי? קראתי פעם כאן באתר שזה לא נורמלי וקשור לאלרגיה...
הוא עולה במשקל טוב. נמצא כל הזמן על אחוזון החמישים.

כתבת לי פעם שעלי לאכול 2500 קלוריות בהנקה. לא ספרתי, אבל יש לי תחושה שאני רחוקה מזה. האם עלי להכריח את עצמי לאכול? אני ממש לא רעבה, וכשרעבה, אני שובעת מהר מאד (אני לא רזה ולא שמנה, עדיין שוקלת 8 קילו מעל משקלי לפני הלידה)

תודה
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

שאין לי בדיקה נוספת של צהבת - שמזה שילדתי בבית מתחילה הבעיה לדבריו
קישקוש.
גם לנשים שיולדות בבית החולים לא בהכרח עושים לתינוק בדיקה בבית החולים. קישקוש. הוא סתם רצה לתקוע לך בגלל שילדת בבית.

כי אם הרופא אומר לי שהתינוק חייב להיות על המיטה ולא יכול להיות עלי מה אני יכולה להגיד?
גם אני הייתי פעם "ילדה טובה" שמצייתת לרופאים.
היום אני שואלת: "למה?" ולא שמה את התינוק על המיטה.
זה קישקוש. הרופא רק רוצה להפגין שליטה עלייך, בכל הדרכים האפשריות. לדרוך עלייך ולהשפיל אותך. אין לזה שום הצדקה. רופאים נחמדים שאוהבים תינוקות בודקים אותם על אמא בלי שום בעיה. באמת בלי שום בעיה.
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

בני בן 3.5 חדשים, יש לו יציאות נוזליות ריריות צהובות עם הרבה גזים 4-5 פעמים ביום
קשה להגיד דרך האינטרנט. יכול להיות אלרגיה. אם כן, זה לא קשור למשקל שלך, זה קשור למשהו באוכל שלך, קרוב לוודאי. החשודים הראשונים: מוצרי חלב, סויה (כולל פרנטל), לא יודעת מה עוד את אוכלת כל יום. אבל בעיקרון, אם הוא מרוצה, שמח, עולה במשקל יפה - לא צריך לגעת בכלום...

אני ממש לא רעבה, וכשרעבה, אני שובעת מהר מאד (אני לא רזה ולא שמנה, עדיין שוקלת 8 קילו מעל משקלי לפני הלידה
נשמע שאת ממש בסדר. אז תמשיכי לאכול כשאת רעבה, וזהו. למה להכריח לאכול? הרי את לא יורדת במשקל, נכון?
עודף משקל עדיף על חוסר משקל.
גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

היום אני שואלת: "למה?" ולא שמה את התינוק על המיטה
טוב, אני מקווה שאני לא טוחנת את העניין יותר מדי, פשוט יש לנו בדיקת דם ביום שני אז אני חייבת להיות מוכנה. אני מניחה שהוא ישיב לי - כדי שלא יזוז ובטעות המחט תפצע אותו.
אני אשיב שאני אחזיק אותו חזק, ויתכן שהוא ימשיך לסרב. מה היית עושה אז? מסרבת לתת לו לבדוק את הילד? נו, ומה איכפת לרופא? זה לא הבן שלו. לא רוצה- לא צריך.
וחוצמזה תמיד יש לי את החשש שאיכשהו הבנאדם הזה שמרגיש מותקף (אם אהיה תקיפה מדי) יתנקם לי בילד. (צריך להיות מפלצת בשביל לעשות את זה לתינוק, אבל מי יודע, בתת מודע..)
אני ממש רוצה להניק אותו בבדיקה!
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

ענבל יקרה, ראי גם הנקה בזמן בדיקת דם

תוספת קטנה שלי: לא חייב להתפתח ריב עם הרופא ולא צריך לסרב לשום דבר.
זה הילד שלך - זו הנחת המוצא. ברגע שאת שלמה אתה, אין ויכוחים, מקסימום מו"מ קצרצר.. שיסתיים בקבלת התנאי שלך. לא מקבל - יאללה לך הביתה מוטי :-)

אני מניחה שהוא ישיב לי - כדי שלא יזוז ובטעות המחט תפצע אותו.
לזה הייתי עונה (לו הייתי נכנסת לדיון על זה) - בהנקה הוא שלו ורגוע יותר מאשר כשהוא שכוב לבד על המיטה ומחפש את המגע של אמא שממנה ניתק לפני רגע... בנוסף, הרגיעה שההנקה מספקת מעניקה לו אנדורפינים שיסייעו לו להתמודד עם הסטרס הכרוך בדקירת המחט.
מלבד זאת, הייתי אומרת עוד, אני כאמא מאמינה שתינוק רך צריך להיות צמוד לאמו בחלק הארי של הזמן, גם אם לרופא נוח יותר להשכיב אותו על משטח.
אבל את כל אלה את צריכה לענות לעצמך. לא לרופא הזה (שנשמע מאוד שלילי. לרופא נחמד שהיה מקשה, כן הייתי טורחת להסביר).

ובכלל, כל אחות מתחילה בטיפת חלב יכולה לקחת דם...
אני באמת בחיפושים עכשיו אחר רופא ילדים נורמלי
מעולה. היחס שלו לא יילך וישתפר, אם כבר עכשיו הוא שם עלייך סטיגמה כזו ומגלה רגשות שליליים כל כך. מעכשיו, כל נזלת של התינוק תיתלה ב"טוב, מה את רוצה, התינוק הזה נולד בבית"...
גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

היי קרוטונית!
תודה על התגובות. העניין הוא שאני מאוד מאוד אסרטיבית כבנאדם, רק שמול רופא שהולך לדקור את הבן שלי זה מתמוסס. ומה, אני אלך הבייתה ולא אבדוק אותו (זו בדיקת צהבת, חשובה. לא הייתי בודקת כלל אם לא היה חשוב מאוד).

היית נותנת לאחות 'רגילה' לקחת לתינוק בן 6 שבועות דם? את חושבת שהן מספיק מנוסות בזה?
חני_תה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי חני_תה* »

החשודים הראשונים: מוצרי חלב, סויה (כולל פרנטל)
לא אוכלת חלב ומוצריו, גם לא סויה, אבל, אופס, לא ידעתי על פרנטל. יש לך המלצה אחרת על ויטמינים להנקה והריון? בכלל צריך אותם?
אני אוכלת הרבה פירות וירקות, אגוזים וזרעים. הרבה ביצים. לפעמים סלמון, סרדינים, עוף (100 גר' בחודש). מעט מאד דגנים וקטניות...

הרי את לא יורדת במשקל, נכון?
אני דווקא כן, לאט לאט יורדת.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

היית נותנת לאחות 'רגילה' לקחת לתינוק בן 6 שבועות דם? את חושבת שהן מספיק מנוסות בזה?
כן.
ומה, אני אלך הבייתה ולא אבדוק אותו
כאמור, ממש לא צריך להגיע לקונפליקט כזה מראש. בואי לשם עם חיוך נעים, כשהתינוק עלייך, ואל תורידי אותו. האם את חושבת שאם לא תסכימי ל"תנאים" שלו, הוא יסרב לטפל בבנך? (להחליף רופא, כבר אמרתי).
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

הרבה יותר מהרופאים!!!!!!
אגב, בבית החולים לקחו לבן שלי דם הרבה פעמים )-:
שמתי בתנוחת הנקה, הסברתי גם לילד וגם ללבורנט/אחות/ שעכשיו הוא יישב על אמא ויינק, והדוד ייקח לו בדיקת דם. דאגנו שהיד לא תזוז. יש שיטות.
גם ניסינו על המיטה, כשהוא שוכב, אני מחבקת אותו ומנשקת ומלטפת, והאחות בינתיים לוקחת מהיד. אפשר תוך כדי הנקה, דורש יותר אקרובטיקה מהאם.
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

אבל, אופס, לא ידעתי על פרנטל
של סולגאר? תבדקי אם כתוב שעשוי מחלבון סויה. אם כן, אולי זה הפושע.

_הרי את לא יורדת במשקל, נכון?
אני דווקא כן, לאט לאט יורדת._
לאט לאט זה נורמלי. הגוף לאט לאט חוזר למשקל שלו. אבל אם את לא רוצה, תוסיפי עוד שקדים, פירות יבשים או טחינה... או כאלה... (אל תוסיפי מלפפונים אם את רוצה להשמין (-: ).
גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

תודה בשמת וקרוטונית!
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי עדי_יותם* »

לגבי הנקה בזמן בדיקת דם - הזכרת לי נשכחות... עם תינוק בן יומו, במוקד (סוג דם שונה, צריך מעקב). ביקשו שאשכיב על המיטה, אמרתי - אין בעיה, אני אשכב לידו. נשכבתי לידו והנקתי תוך כדי. היו קצת מופתעים, הזיזו לו את היד לפה ולשם, ניהלו איתי שיחה נינוחה על הנקה. לקחו דם - רופא לקח, אחות החזיקה אותו בנוסף אליי.
כשאני חושבת על זה - לא שבאתי עם איזו אג'נדה, לא תכננתי מהלכים. אבל באתי בביטחון שככה זה יהיה, ולא הייתי פתוחה בכלל למו"מ בעניין.
את יכולה לומר לו שפרופ' ארטור אידלמן מבי"ח עין כרם תומך בנוהל הנקה תוך כדי חיסון/בדיקות דם.
בהצלחה!
גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

ביקשו שאשכיב על המיטה, אמרתי - אין בעיה, אני אשכב לידו
ענק!!!
הם בטח התעלפו מההלם D-:
חני_תה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי חני_תה* »

_אבל, אופס, לא ידעתי על פרנטל
של סולגאר? תבדקי אם כתוב שעשוי מחלבון סויה. אם כן, אולי זה הפושע._
כן, של סולגר.
אז מה לעשות? מכירה אלטרנטיבה?
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי אילה_א* »

קודם כל אחיות יודעות ומונוסות לקחת דם בערך פי 80 מרופאים .
זאת העבודה שלהן אצל רופא זאת לא העבודה שלו .
דבר שני להחליף רופא ואתמול.
כי אם הכלבה שלי יכולה לקבל זריקה כשהיא על הידיים שלי אז ברור שהבן שלך לא צריך לשכב על משטח כדי לעבור הליך רפואי דומה .
תודה ושבוע טוב.
גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

תודה אילה! (היי, זאת את?)
החלפתי, החלפתי... והרופא שלוקח דם זה לא רופא הילדים שלי, זה רופא ילדים אחר..
(אני מדברת על לקחת זם מתינוק קטן קטן קטן... בגלל זה חשבתי שאולי הוא יותר מנוסה, כי רופא הילדים שלי אמר שבגיל הזה רופא עושה לרוב)
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

_קודם כל אחיות יודעות ומונוסות לקחת דם בערך פי 80 מרופאים .
זאת העבודה שלהן אצל רופא זאת לא העבודה שלו ._
בדיוק.
וואו, עדי יותם, כל הכבוד!
אגב, בביה"ח שניידר לא היתה אפשרות כזאת, כי זו לא היתה "מיטה" כמו שרואים בחדר של רופאים אלא מין משהו דומה אבל יותר צר וגבוה, מתאים רק לרוחב של תינוק.
אבל בחדר הרופא, למשל, את כל הבדיקות הוא עשה עלי, לחלוטין. אגב, כולל בדיקת אוזניים קודם לאמא, אחר כך לדובי, אחר כך הינוקא בדק את האוזניים לרופא במכשיר, ובסוף הרופא בדק לינוקא...
לסיכום: זה אפשרי. יש רופאים נהדרים ומקסימים שאוהבים תינוקות ויודעים מה טוב להם (-:
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

חני תה, מה הסיבה שבשבילה את לוקחת פרנטל?
בכל מקרה, לא בטוח שזה מה שעושה בלגן. לא בטוח שבאמת יש בעיה. הרי יכול להיות שהכל בסדר.
אבל - אם את רוצה לבדוק אם יש קשר בין הפרנטל שלך לבין הקקי ה"חשוד", אז לא צריך לחפש עוד תחליפים וכו': מספיק לעשות קודם כל ניסוי. תפסיקי לקחת פרנטל למשך שבעה ימים, ותראי אם יש שינוי כלשהו במשך שבעת הימים האלה. ספרי לנו!
חני_תה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי חני_תה* »

הי בשמת, תודה,
אני לוקחת פרנטל כיוון שזה מומלץ לנשים מניקות (ובגיל הפריון, אני מקווה ללדת שוב בעתיד הקרוב). מי המליץ? לא חשוב. יש לי אנמיה, ו B12 נמוך. האם באמת מומלץ לדעתך?

מי אמר שזה מה שעושה בלגן?
לא אמרת, רק העלית אפשרות. ואני אבדוק את העניין. אדווח תוצאות בקרוב.
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

רק העלית אפשרות. ואני אבדוק את העניין
בדיוק. זו רק אפשרות. ובהחלט שווה לבדוק למשך כמה ימים.

לאנמיה, דווקא עדיף לקחת מוצר ברזל ייעודי על פני הפרנטל. למשל, הפלורדיקס אמנם יקר אבל הוא גם טבעי וגם עובד. לגבי B12 נמוך, יש טבליות ששמים מתחת ללשון. אפשר לבדוק איזה סוג נקי מסויה וכדומה.
ומה שבאמת הייתי בודקת: לרוב מה שאת מתארת אינו בעיה של מחסור בויטמינים, אלא בעיה של ספיגה. בספיגה כדאי לטפל.
גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

היי בשמת, חזרנו עכשיו מבדיקת הדם (כן, דחיתי אותה עד עכשיו) ורציתי לומר תודה - הודות לך (ולעוד כמה שהצטרפו לסייע) לא ויתרתי לרופא (אותו אחד 'שלא שמע על הנקה בבדיקת דם בחיים שלו') ופשוט קבעתי לו עובדה. התינוקי היה על מיטה כזאת ואני התכופפתי למיטה והנקתי אותו.. (השראה מעדי יותם)אני לא יודעת אם זה עזר, אבל האווירה הייתה נינוחה ולא היסטרית כמו בפעם הקודמת, למרות שהרופא דקר פעמיים. והרגשתי כל כך טוב שאני מנחמת את הבן שלי ומניקה ומנשקת ומלטפת אותו במקום להיות חסרת אונים ולהסתכל בו צורח מרחוק. אז שוב תודה (()) ממני והגוזל...
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

התינוקי היה על מיטה כזאת ואני התכופפתי למיטה והנקתי אותו
כמו שעשיתי בבית החולים (עדי נשכבה לצידו והניקה).
כל הכבוד!!!! לזה ייקרא העצמה נשית, וכמובן גם העצמת התינוק! |Y|
חני_תה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי חני_תה* »

אלא בעיה של ספיגה. בספיגה כדאי לטפל.
נכון, זה היה ברור לי תמיד. אבל איך מטפלים בספיגה? יש רעיונות?
רופאים קונוונציונלים פשוט מנפנפים אותי.
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

_אבל איך מטפלים בספיגה? יש רעיונות?
רופאים קונוונציונלים פשוט מנפנפים אותי._
אז לא קונבנציונאליים...
רפואה סינית, שיטת אייפק, הומיאופתיה, שרון קוצר ועוד.
חני_תה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי חני_תה* »

תודה תודה
חני_תה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי חני_תה* »

הי בשמת,
לפני חדשיים שאלתי אותך לגבי היציאות של בני שהיו מוקצפות מאד (מלאות בגזים) והבטחתי שאדווח מה קורה.
הפסקתי לקחת את פרינטל של סולגר. השינוי לא היה לאחר שבוע אלא לפחות לאחר 3 שבועות. אבל אין יותר קצף.
אני לא יכולה לדעת אם זה בגלל הפסקת הפרינטל או בגלל דברים אחרים.
עשיתי במקביל שינויים נוספים בתזונה.
בהריון*
הצטרפות: 23 דצמבר 2004, 21:29

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בהריון* »

שלום בשמת,
אני בהריון ורוצה להפסיק להניק.
בתי בת שבעה וחצי חודשים. אוכלת יפה מרק ופירות.
איך אוכל לתת לה כל מה שהיא צריכה בלי להשתמש בתמ"ל?
דבר נוסף- אני צימחונית ואיני מבשלת בשר.
אשמח לתשובתך בדף הזה.
תודה.
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

איך אוכל לתת לה כל מה שהיא צריכה בלי להשתמש בתמ"ל?
אני חייבת לטוס, אז בקצרה:
אי אפשר.
עד גיל שנה, חשוב לתת חלב אם או תמ"ל בתור המזון העיקרי. מרק ופירות - אוכל דיאטתי, המכיל רק מעט ויטמינים ומינרלים ממה שצריך בגילה.
רק חלב הוא מזון שלם.
ברור שתמ"ל הוא לא בדיוק "חלב" לתינוקות (אלא מוצר תעשייתי שהופק אמנם במקור מחלב פרה, אגב, מתמ"ל סויה מומלץ להתרחק), ובכל זאת - עד גיל שנה, עדיף על כל מזון אחר.
מובן שההנקה מספקת לה הרבה יותר מתזונה, למשל נוגדנים החיוניים להתפתחות מערכת החיסון שלה, וחומרים ייחודיים הנחוצים להתפתחות המוח, אבל אם את כבר בהריון אז גם אם את ממשיכה להניק חשוב ביותר להיות במעקב צמוד כי אחת התופעות השכיחות היא ירידה גדולה בכמות החלב בהריון, לפעמים בחודש שלישי-רביעי פשוט נגמר החלב, ולכן בכל מקרה ועם כל חשד להתמעטות חשוב לתת תמ"ל.
עד גיל שנה, אין תזונה בטיחותית יותר.
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי או_רורה* »

שאלה בענייני הנקה:

הקטן שלי בן חודשיים.
הוא יונק מלא, בדרך כלל כל שעתיים וחצי - פלוס מינוס. מתיש ביותר.
בלילה הוא ישן יותר, בדרך כלל מרווח של 4 שעות, לעיתים נדירות 5.

שאלתי:
מתי ההנקה "מתרווחת" קצת? שהזמנים בין הנקה להנקה טיפה יותר "ריאליים"?
(מניקה לפי דרישה, בכל מקום אפשרי - ובכל זאת זה קשה לי עם עוד פעוט).

יש לציין שהוא עולה ממש יפה במשקל.חמסה חמסה.!

תודה רבה.
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

אורורה, את השאלה צריך יהיה להעביר לדף על הנקה.
בעיקרון, הוא יונק ממש לפי הספר.
אבל אין שום ספר שאומר שההנקה "מתרווחת". אלה הרווחים הריאליים. יש תינוקות שפותחים פערים יותר גדולים, אבל מה אני אגיד לך... לעתים קרובות הם מצופפים את הרווחים כשהם גדלים... P-:
בקיצור: אי אפשר לדעת.
יופי שעולה במשקל. הכי חשוב שיגדל היטב, שיינק לפי הרעב, והרווחים הם מפני שהחלב מתעכל בשלמותו והולך ברובו להתפתחות המוח, במקום לרבוץ לו כמו גוש בקיבה. ואת יודעת שבשנה הראשונה לחיים המוח מתפתח הכי הרבה מכל החיים. אז תחשבי על זה בתור השקעה באינטליגנציה של הילד (-: (ועוד לא התחלתי לדבר על המערכת החיסונית... )
בקיצור חמסה חמסה! {@
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי או_רורה* »

תודה רבה רבה!

אינני יודעת איך מעבירים מדף לדף אבל אנסה.
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

אם תמצאי את הדף המתאים, אני אעביר בקלות. פשוט אין לי זמן כרגע לחפש.
בהריון*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בהריון* »

תודה,
כל טוב!
בהריון*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בהריון* »

שלום,
עלתה לי עוד שאלה- כמה פעמים ביום צריך התינוק לינוק בגיל שמונה חודשים עד שנה או
לקבל תחליף חלב ליום?
תודה!
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

התשובה תלויה בתינוק, תלויה במשקל שלו, תלויה במזון המוצק שהוא אוכל, תלויה באלף גורמים. לא יודעת איך קובעים אם חסר לו חלב אם דרך ההנקה, במקרה של הריון והתמעטות החלב.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

באיזה שלב של ההריון את?
שביל_בצד*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2007, 12:17
דף אישי: הדף האישי של שביל_בצד*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי שביל_בצד* »

אבל אין שום ספר שאומר שההנקה "מתרווחת". אלה הרווחים הריאליים. יש תינוקות שפותחים פערים יותר גדולים, אבל מה אני אגיד לך... לעתים קרובות הם מצופפים את הרווחים כשהם גדלים...
זה משפט כל כך חשוב (אגב יש ספרים שכן אומרים שההנקה מתרווחת...) נראה לי שהמון נשים מפסיקות להניק כי הילד אוכל כל שעתיים וזה נראה להן מעיד על בעיה בחלב! חשוב להדגיש שהנקה לעיתים תכופות היא נורמלית לגמרי! ולא ריאלי לצפות מהילד לאכול כל 3-4 שעות (אף על פי שיש כאלה, גם יונקים).
אני שומעת כל כך הרבה מסביבי את השאלה: כל כמה זמן הוא\ היא יונקים ומשתגעת מזה. איך אפשר לענות על זה? ואיזה משמעות יש לזה? נשמע כאילו יש "תחרות" כזו בין אמהות מי מצליחה לפתוח יותר מרווחים.
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

אגב יש ספרים שכן אומרים שההנקה מתרווחת
כן, קראתי עכשיו את הניסוח שלי והוא לא מדוייק.
ספרים שלא מבינים בהנקה אלא עסוקים ב להכתיב איך זה צריך להיות לפי איזה מושגים הזויים שלהם...
קראתי ספרים כאלה שהיה כתוב בהם, שבהתחלה התינוק יונק שש פעמים ביממה, ואז יורד לחמש, והיה הסבר איך מתחילים מזון מוצק בגיל חצי שנה וזה בא במקום הנקה ואז נשארות ארבע הנקות...
על זה יש לי לומר:
פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בשמת,

הבן שלי בן ארבעה שבועות, יונק כל שעה - שעתיים, יניקות קצרות ובעוצמה עדינה (יחסית.....), לפעמים השד נותר די מלא. יש טיטולים רטובים וגם פיפי באויר החופשי, קקי פעם ביום/ יומיים ואז יוצאת כמות נכבדה. עד עכשיו עברנו שתי שקילות והוא עולה יפה במשקל. מה דעתך ? האם העליה במשקל מהווה אינדקציה מספיקה ליניקה טובה או שיש מקום להתבוננות נוספת ? אני גם קצת לא שקטה לגבי כמות 'החלב האחורי' שהנסיך מקבל.

תודה !
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

קודם כל מזל טוב.
השד נותר די מלא - טוב, אלה רק השבועות הראשונים. אלה השבועות עם המלאות בשד, שבהם הוא מייצר חלב לתאומים, שיהיה. בהדרגה מתאזן היחס בין ההיצע לביקוש ואז השד ירגיש שוב "נורמלי". אמהות רבות אז מרגישות כאילו הוא פתאום התרוקן...
קקי פעם ביום יומיים זה באמת לא שגרתי.
בואי תספרי מה משקל הלידה, מה המשקל בשיחרור מבית החולים (אם ילדת בבית חולים), האם עבר מילה ביום השמיני (משפיע על היניקה לפעמים), ומה המשקל עכשיו.
פלוני_אלמונית*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

משקל הלידה 3540 כעבור שלושה ימים 3440 (ביום השחרור מבית חולים, לאחר לידה בבית...), כעבור שבוע 3680 כעבור חמישה ימים 4020 וכעבור תשעה ימים 4385. שקילה נוספת מתוכננת למחר. עבר מילה, עוד קודם לכך היו שאלות לגבי הכמות שהוא יונק. קבלנו המלצה גורפת להתבסס על שאיפות כחלופה להנקה עד שיתחזק וכו'. שמרנו על הנקה עם תגבורת של חלב שאוב, אבל הפסקנו עם זה, וכעת רק הנקה. נרגענו כשראינו שהוא עולה במשקל. לי נראה שגם ללא מאמץ מיוחד מצידו החלב ניגר לפיו.

היציאות לפעמים ספונטניות ולא מעט פעמים תוך עזרה שלנו: עסוי בבטן קיפול רגליים לעבר הבטן.

שוב,

תודה
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

האם עשיתי חשבון נכון, שבגיל 3 שבועות עלה יותר מ-900 גרם מעל "משקל השחרור" (הנמוך)?
אם כן, עולה מצויין, ולא בטוח שצריך להתייחס לתדירות הקקי.
עם זאת, כתבת
לי נראה שגם ללא מאמץ מיוחד מצידו החלב ניגר לפיו
ועל זה דווקא הייתי מסתכלת.

ראשית, המאמץ והתנועות שהתינוק משקיע ב"חליבת" השד, ביניקה, הוא פקטור בפעילות של מערכת העיכול. אם תקראי את "סוד השרירים הטבעתיים" מאת פאולה גרבורג (שיטת פאולה) תוכלי למצוא שם הסבר לזה.

שנית, היום אמנם כבר לא מדברים על "חלב קדמי" ו"חלב אחורי" כי התברר שאין שני סוגי חלב, אלא רצף שבו בהתחלה יוצא חלב יותר דליל, עשיר בסוכרים ודל בשומנים, וככל שהתינוק יונק יותר כך החלב נעשה יותר ויותר עשיר בשומנים ודל בסוכרים. אם יש שפע של חלב יכול להיות שהתינוק יתמלא מהר ולא יגיע כמעט לינוק את החלב ה"שמן" יותר, וזה יתבטא במיעוט קקי. לא אומרת שזה מה שקורה, אין לי מושג דרך האינטרנט ואני אישית גם לא חושבת שאוכל לזהות גם לא דרך האינטרנט - זאת אפשרות.

כמו כן, תינוק שגדל מצויין למרות היצמדות לא כל כך טובה לשד, בזכות החלב השופע של אמו, עלול לגלות בעיות בהמשך, כאשר תנובת החלב מתאזנת באופן טבעי עם הביקוש של התינוק וכבר אין עודפים שנשפכים לפה (דבר דומה לשתייה מבקבוק, שגם בה התינוק משקיע מאמץ בעיקר בעצירת הזרם שניגר לו לפה כדי לא להיחנק ממנו, ולא ביניקה של החלב).
אז, בהמשך, הוא עלול להתקשות לינוק כשאין זרם שנשפך מעצמו.
במקרה כזה, נראה שההנקה הולכת מצויין והכל בסדר, כי התינוק עולה נהדר ומרוצה, ורק אחרי זמן מתגלה שזה בעצם לא היה כל כך מצויין.

מה שאני אומרת אלה דברים להתבונן בהם, לשים לב ולחשוב עליהם. לא אומרת לך מה יהיה - רק אפשרויות שכדאי לבדוק אותן, ואם את חושבת שיש אפשרות שהן רלבנטיות, אז כדאי לעשות משהו.
מה כדאי לעשות?
קודם כל לשפר את התפיסה. את ההיצמדות של התינוק לשד. לשם כך ממליצה או על פגישה אישית עם יועצת הנקה מוסמכת (בתשלום) או שתלכי למפגשי לה לצ'ה ותבקשי מהמדריכה או המדריכות שיסתכלו איך הוא יונק ויעזרו לך לשפר את התפיסה שלו.
מה דעתך?
גברת_פלפלת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

איזה כבוד 'לפתוח' את הדף הזה (-:
פלוני_אלמונית*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

בשמת,

נראה לי שעניין השרירים הטבעתיים רלוונטי, וכן שיפור התפיסה. הנסיון להעזר ביועצת הנקה מאחורינו... . כעת אנו מעדיפים לנסות להתמודד בעצמינו. ננסה ללמוד עוד דרך כיתוב וסרטי הדרכה באינטרנט. אם יש לך המלצות, נשמח.

במידה שלא נראה התקדמות נשקול שוב פניה ליועצת הנקה.
בנתיים הנסיך ממשיך לעלות יפה במשקל. עד כמה בעייתית האפשרות של עליה במשקל בעקבות הסוכרים ולא בעקבות אחוזי שומן ?

בכל מקרה, תודה רבה לך על שאת מאפשרת להנות ממך ומגישתך (למשל: מה שאני אומרת אלה דברים להתבונן בהם, לשים לב ולחשוב עליהם. לא אומרת לך מה יהיה - רק אפשרויות שכדאי לבדוק אותן, ואם את חושבת שיש אפשרות שהן רלבנטיות, אז כדאי לעשות משהו._, וגם _מה דעתך? וגם בלי סוף דוגמאות רצופות כאן לאורך האתר...) .

התבונה להתבונן, נכס חשוב בימינו !

תודה, ושבת שלום.
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

בנתיים הנסיך ממשיך לעלות יפה במשקל
זה באמת הכי חשוב, זה והעובדה שהוא נראה לך בריא ומתוק ומתפתח יופי, אז כל עוד הכל בסדר - הכל בסדר (-:

ותודה על התודה [-:

לגבי קישורים באינטרנט לאתרים שמראים תפיסה טובה - אוי, בזה אני נורא חלשה. אבל אני בטוחה שיש כאלה בדפים אחרים על הנקה באתר!
גליה*
הצטרפות: 16 יוני 2004, 23:06

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי גליה* »

בשמת שלום, התינוקת שלי בת 9 חודשים, בעיקר יונקת, לא עולה במשקל כמצופה (לא הכפילה עדיין את משקל הלידה, לעתים במשך שבועיים לא עולה כלל, ולעתים עולה 70-90 גרם בשבוע, אך לרוב פחות). הוספתי לה מגיל 6 חודשים פירות, שקדיה, ירקות, דייסת קינואה או קוואקר וכן תמ"ל אורגני שהבאתי מאנגליה. יש שיפור מסוים, אך עדיין קשה. רציתי בעיקר לשאול אותך איך לארגן לה את הארוחות השונות במשך היום שיכללו את כל המרכיבים וכמובן לא לוותר על ההנקה. תודה רבה
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

הי גליה,
מה פירוש לא הכפילה עדיין את משקל הלידה? מה משקל הלידה, מה משקלה היום?
אני חוששת שהשאלה שלך כללית מדי לאינטרנט.
זה לא נשמע מקרה לעצות דרך האתר, אלא לאיבחון רפואי.
ונראה לי שצריך בדיקות דם והערכה של יועצת הנקה מוסמכת, רצוי אחת שהיא גם רופאה, כמו ד"ר מירה ליבוביץ ממרפאת ההנקה באודים. יכול להיות שיש בעיה בהנקה, יכול להיות שיש לתינוקת שלך בעיה רפואית.
פלוני_אלמונית*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

הי בשמת, תודה על התשובה האחראית והרצינית. בתי נולדה במשקל 3650, וכעת היא 7140 (בגיל 9 חודשים כמעט. הדבר אולי המדאיג הוא שהיא היתה באחוזונים גבוהים וצנחה).עד גיל 4 חודשים עלתה בקצב מצוין מההנקה, ואז נוצר פלאטו, למרות שכמובן שלא שיניתי משהו משמעותי בהנקה (עם בתי הגדולה לא היתה לי בעיה דומה בכלל). כרגע, מאוד ברור לי שמההנקה היא לא עולה במשקל כרגע למרות שלא חסר לי חלב לדעתי. אני משתדלת להכניס מה שיותר מוצקים וקצת פורמולה, ולהשאיר את ההנקה עד שתגמול את עצמה, אך יותר מטעמים רגשיים ולא תזונתיים. ייתכן שאכן אפנה אל דר' ליבוביץ', השאלה היא אם דר' ליבוביץ תוכל לעזור לי גם כאשר השאלות אינן לגבי ההנקה ספציפית, אלא לגבי אופני הזנה חליפיים?
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

אולי יש לה צליאק או רגישות אחרת לאוכל? התחלת אז לתת לה איזושהי תוספת? היא משלשלת? פולטת הרבה?
גם אני הייתי הולכת לרופא.
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

המממ.
דווקא כשאת מביאה את המספרים, זה מרגיע יותר.
היא נולדה במשקל גבוה, ואז את מתארת מהלך קלאסי של הנקה:
עד גיל 4 חודשים עלתה בקצב מצוין מההנקה, ואז נוצר פלאטו

זה מעולה, וקלאסי. ככה תינוקות יונקים עולים.

אז את מתארת עליה מאוד קטנה.
בכל מקרה, היא בת 8 חודשים (עוד לא 9) וכבר שוקלת כמעט כמו שהילדים שלי שקלו בגיל שנה (-: וגם הילדים של ד"ר מירה ליבוביץ (-:
אחוזון החמישים בגיל שנה הוא כ-9 ק"ג.
בקיצור, אותי זה מרגיע.

עכשיו לעניין הבא שאת מתארת:
  • התחלת מוצקים כבר בגיל 6 חודשים.
  • את מתארת:
אני משתדלת להכניס מה שיותר מוצקים וקצת פורמולה, ולהשאיר את ההנקה עד שתגמול את עצמה, אך יותר מטעמים רגשיים ולא תזונתיים
שני הדברים חשודים מאוד בעיני בתור הגורם להאטה בעלייה.
ואסביר:
לגבי גיל חצי שנה, האם בדקת את סימני המוכנות למזון מוצק? יש כמה סימנים של בשלות למזון מוצק. למשל, שהילדה בעצמה נמשכת למזון שלכם ושולחת יד. שנעלם האינסטינקט של דחיפה החוצה בעזרת הלשון של כל דבר שמכניסים לפה. הופעת שיניים. יכולת לשבת. וגם רואים בקקי אם המזון התעכל או יצא כלעומת שבא.

לגבי עכשיו:
עד גיל שנה ההנקה אמורה להיות עיקר התזונה שלה. זה המזון הכי שלם והכי עתיר ויטמינים, מינרלים וקלוריות, מבחינה תזונתית, וכן שומנים שבנויים ספציפית להתאים לבניית המוח האנושי.
במקום זה, את מכניסה תמ"ל - למה בעצם? בתור מזון מוצק, הוא בחירה תעשייתית, וכמו כן, למה להכניס מוצרי חלב בגיל כל כך צעיר אם לא חייבים (כלומר, היא יונקת, היא לא צריכה חלב של חיות אחרות)?
ומנסה להכניס יותר מזון מוצק במקום הנקה - כאשר בעצם בגילה המזון המוצק כולו דיאטתי. יחסית להנקה, הוא מספק פחות קלוריות, פחות ויטמינים, פחות מינרלים, וללא נוגדנים וחומרים חיים אחרים שנחוצים להתפתחותה.

בקיצור, יש לי פה חשד, שיכול להיות שעודף מזון מוצק ועודף תמ"ל פוגעים לה במערכת העיכול ומפריעים לספיגה של חומרי המזון.

תמ"ל גם עלול להיות אלרגני, ואז זה מוסיף לבעיה. או לא. אנחנו לא יודעים. אבל ברגע שהכנסת תמ"ל, יש פגיעה מסוימת בספיגת הברזל, במקום הספיגה המיטבית של כל הברזל שיש בחלב אם. כמו כן יש פגיעה בברזל מכל מזון אחר שנאכל בסמוך לאכילת התמ"ל.
(כל מוצרי החלב הזרים - גם לנו המבוגרים - פוגעים בספיגת הברזל. נגיד, אם אני אוכלת הרבה יוגורטים וגבינות לאורך היום, זה יפגע לי בספיגת הברזל של כל המזונות שאני אוכלת בטווח של כשעתיים מהיוגורט והגבינה).

פירות, ירקות, קינואה, קוואקר - מכילים בערך בממוצע בין פי חמש לפי עשר פחות קלוריות מחלב אם באותו נפח P-:
את קולטת כמה זה דיאטתי? 0-:
וגם תוספת השקדיה, היא בערך באותה רמה קלורית אבל כמובן מכילה הרבה פחות חומרי תזונה (וכמה שקדיה היא כבר אוכלת ביום... לעומת כמה חלב אם שאפשר לשתות).
גם התמ"ל מכיל על הנייר אותה רמה קלורית, אבל בפועל חלב אם מתעכל במלואו, ותמ"ל משאיר הרבה פסולת. אז בשביל לקבל אותה כמות קלוריות צריך כמות גדולה יותר של תמ"ל מאשר חלב אם. אז ככה נסתמת לה הבטן במשהו יותר דל קלוריות מהנקה...

אגב, מאוד יכול להיות, שעקב המאמצים להוסיף לה תמ"ל ומזון מוצק ולהפחית בהנקה, את הורדת "במו ידייך" את כמויות החלב שלך, בלי להתכוון. כי החלב נוצר בהיצע וביקוש - ככל שיונקים יותר, כך נוצר יותר חלב, ככל שיונקים פחות, כך קטן ייצור החלב.
עם זאת, את אומרת שלדעתך יש לך הרבה חלב? והרי בחודשים הראשונים עלתה מצויין מההנקה, אז זה מחזק את הניחוש שלי שהבעיה כלל אינה בחלב או בהנקה אלא במוצקים.
הרעיון שלי:
יכול להיות שכדאי לך כרגע להמעיט במוצקים ולסלק לגמרי את התמ"ל, ולנסות להחזיר להנקה מרובה ככל האפשר.

זה יאפשר לה למצות את פוטנציאל הגדילה שלה.
המזון המוצק עד גיל שנה לא נועד בכלל להיות "תחליף להנקה" אלא אך ורק "תוספת להנקה". ואכן התברר במחקרים שמתן מזון מוצק מוקדם מדי פגע בגדילה (מוקדם מדי ביחס לבשלות של התינוק הספציפי, בעיקר. עבור הרוב המכריע של התינוקות, מתחת לגיל 6 חודשים זה מוקדם מדי, ועבור חלק, גם 6 חודשים מוקדם מדי).
המזון המוצק עד גיל שנה בעצם אמור להיות בגדר "טעימות" ו"השלמה".
כלומר, אחרי שינקה כל צרכה ומילאה את הבטן, ואם אכן היא מגלה סימני מוכנות למזון, אז כעבור קצת זמן (תלוי בתינוק - אצל אחד חצי שעה, אצל אחר שעה) מציעים טעימות של מזון, ונותנים לתינוק להתנסות, להתמרח, ולאכול כמה שמתחשק לו מהמזון שנתנו.
לכן גם מומלץ לתת כמה שיותר דברים שהתינוק יכול לאכול בידיים שלו.
חשוב שיתרגל לטעמים שונים עד גיל שנה, שייהנה מכל עניין האוכל, שלא ייכנסו שם חרדות ורגשות רעים אלא זה יהיה טעים וכיף ונחמד ועל בטן לא ריקה.
(מסייגת: יש הבדלים בין התינוקות. נכון שהרוב ישמחו לאכול מזון מוצק לא כשהם רעבים אלא כשנעים להם בבטן והם שמחים לטעום ולהתנסות, אבל יש כאלה שיעדיפו לאכול לפני הנקה ואז לקנח בהנקה, זה ממש תלוי, ויכול להשתנות לפי השעות ביום ועוד גורמים).

וההנקה - היא עדיין עיקר המזון.

מה דעתך?
אגב, אני עדיין ממליצה על ד"ר ליבוביץ.
אבל יכול להיות שהניחוש שלי לגבי מה שקרה יהיה גם הניחוש שלה, ויהיה כמובן עדיף על ייעוץ באינטרנט, שבו לא ראיתי את הילדה שלך, לא ראיתי את היניקה שלה, וכו' וכו'.
גליה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי גליה* »

הי בשמת. קודם כל תודה על הפירוט הנפלא, והמידע שבהחלט מרגיע. גם אני מרגישה שבסה"כ היא בסדר גמור, מתפתחת נהדר ואפילו נראית די עגלגלה. לגבי ההנקה, הפלאטו נוצר חודשיים לפני שהוספתי כל מזון אחר. אני יודעת שזה אולי לא מקובל על יועצות הנקה, אבל לאחרונה בדקתי קצת את התבנית, ואני רואה שבשבועות שבהם מסיבה כלשהי אני יותר מניקה מאשר נותנת אוכל אחר, היא לא עולה כמעט כלל, אולי 10 גרם, לעומת שבועות שבהם אני מתפנה להכין דייסות ולבשל יותר וכו', שהיא מוסיפה הרבה יותר, אפילו 80- 100 גרם. גם אני לא מבינה למה, אבל ככה זה. לגבי התמ"ל, הוספתי אותו רק בגיל 7 חודשים, אני לא נותנת הרבה, 60-100 ביום. קניתי אורגני באנגליה, לא יודעת אם יש לזה משמעות, אך כמובן שאשמח להחליף במשהו טבעי וקלורי יותר (חלב אורז או שיבולת שועל, או שקדים?)
לגבי התבססות על הנקה עד גיל שנה, אני צריכה להוסיף לך מידע, והוא שמאז הלידה אני יורדת במשקל כל הזמן, עד שלאחרונה הגעתי למשקל נמוך מדי, דבר שקרה בערך באותו השלב עם בתי הגדולה. ירידה משמעותית במשקל והתחלה של חולשה סחרחורות וכו'. עם בתי הגדולה התעקשתי להיניק לפי דרישה עד שנה וחודשיים (הרבה בגלל ההכרה בחשיבות ההנקה) אבל אז הגעתי ממש למצב פיזי קשה. (יש לציין שאני צמחונית מילדות וייתכן שמאגרי פשוט מדולדלים כבר). הפעם החלטתי מראש שאני לא מביאה את עצמי למצב הזה, אלא משתדלת מאוד בהדרגה להעביר אותה למזונות אחרים החל מהשלב בו היא מוכנה לכך. כיום אין לה אמנם שיניים אך היא מחזיקה את עצמה יפה, אין רפלקס, ומאוד מאוד אוהבת לאכול, בעיקר באמת דברים שמחזיקה ביד. נגיד מקלוני מלפפון/בטטה טבולים בטחינה גולמית או שקדיה וכו'. כך שאני די שלמה עם העיתוי, רק רוצה לעשות תהליך נכון.
ואולי זו בעצם השאלה: בהנחה שאני רוצה בהדרגה להוריד ל4 הנקות ביום, איך אני מארגנת את היום שלה, מתי יניקה, מתי מוצקים, והאם היא באמת זקוקה לתמ"ל או חלב צמחי אחר, ועד איזה גיל?)
ולגבי יניקה לפני או אחרי האוכל, אין עם זה אותה בעיה של פגיעה בספיגת הברזל? הרי זה גם חלבי... אני כן רוצה לתת לה שתייה לא רחוק מהאוכל כי הקקי שלה נהיה כבר מעובד כמו של ילדים גדולים ומבוגרים ואני רואה שהיא מתאמצת יותר, אולי יותר מדי. האם ניתן לתת קצת מים או חלב אורז עם האוכל?
ושוב תודה ענקית, גליה
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

אוקיי, ענייני עריכה:
לפרק את השאלות של גברת פלפלת לשני נושאים - פשפושים עם יילוד, ושאלות מוצצים. לחפש את הדפים המתאימים או ליצור חדש.
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

לגבי התבססות על הנקה עד גיל שנה, אני צריכה להוסיף לך מידע, והוא שמאז הלידה אני יורדת במשקל כל הזמן, עד שלאחרונה הגעתי למשקל נמוך מדי, דבר שקרה בערך באותו השלב עם בתי הגדולה. ירידה משמעותית במשקל והתחלה של חולשה סחרחורות וכו'
ויי ויי.
והסיבה שאת לא דואגת לעצמך היא... ?
כלומר, יש דרכים לאמא מיניקה לשמור על הכוחות שלה ולאכול כך שהיא תפסיק לאבד משקל. זה ממש מסוכן להגיע לחולשה וסחרחורות ועוד. האם את רוצה המלצה לייעוץ בנושא?

יש לציין שאני צמחונית מילדות וייתכן שמאגרי פשוט מדולדלים כבר
גם לזה - מומלץ לקבל ויטמין B12 ודרך אגב, פה אמרת דבר מהותי וחשוב שלא ציינת קודם! מחסור בויטמין זה שהוא עד כדי כך חמור, ובמיוחד אחרי שנים רבות של צמחונות (אגב תלוי מה זה בעצם צמחונות, מה באמת את אוכלת, האם מזונך כולל מזון מן החי ואם כן אז איזה וכו') - ידוע בספרות המקצועית כמשפיע על ההנקה ופוגע בתינוק היונק. זה אחד המקרים הבודדים שממש רשום ספציפית.
צריך לבדוק את זה.
לעומק.
ממליצה על בדיקה דרך ד"ר מירי ליבוביץ. עם תישאול מקיף ושתשלח אותך לבדיקות דם, בלוטת התריס וכו'.

האם ניתן לתת קצת מים או חלב אורז עם האוכל?
עדיף לא עם האוכל.
חלב אורז זה בכלל לא מזון. לדעתי, קלוריות ריקות מיותרות )-: ואגב, מקדם עצירות P-: (אורז עוזר במקרי שלשול)
אם כי, מרק עוזר.

חלב אם לא פוגע בספיגת הברזל - חלב של חיה אחרת, כן פוגע. (מה, לא כתבתי את זה כבר? התבלבלתי).

אה, הנה, כתבתי:
_אבל ברגע שהכנסת תמ"ל, יש פגיעה מסוימת בספיגת הברזל, במקום הספיגה המיטבית של כל הברזל שיש בחלב אם. כמו כן יש פגיעה בברזל מכל מזון אחר שנאכל בסמוך לאכילת התמ"ל.
(כל מוצרי החלב הזרים - גם לנו המבוגרים - פוגעים בספיגת הברזל_
חלב אם - טוב לספיגת ברזל.
חלב זר - חלב לא של המין האנושי. חלב פרות, עיזים, כבשים, נאקות, למות ועוד.

לגבי התאמצות בקקי: קשה מאוד לבחון "התאמצות". האם יש קקי יבש וקשה במיוחד? האם היא עושה בכריעה? יכול לעזור לה לעשות בכריעה.
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי תמר* »

בשמת שלום,
אשמח לעזרתך,
הבן שלי, בן שנתיים, לא הצליח לינוק.
עד היום לא ברור למה, הייתי אצל המון יועצות הנקה(כולל ד"ר לייבוביץ') ומטפלים אלטרנטיביים, ולא מצאנו את הסיבה.
לייבוביץ' שלחה אותנו לרועי פורר לגזירת לשון, עשינו את זה פעמיים, וכשזה לא עזר, לא חזרתי אליו יותר.
אני בהריון מתקדם, ומאוד מאוד רוצה להניק את התינוק שיוולד.
הייתי רוצה לדעת אם יש משהו שאני יכולה לעשות עוד בהריון כדי לעזור להנקה, או משהו שאני יכולה לעשות אחרי הלידה.
אם יש על זה דפים רלוונטים אשמח שתפני אותם אליהם.
תודה רבה רבה מראש
תבשיל_קדרה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

לא בשמת, ובכ"ז -
אפשרות אחת היא שהלשון הקשורה נחתכה בגיל מאוחר מדי, ואז זה הילד כבר לא הצליח ללמוד לינוק (זה כן עוזר לו - למשל - לדיבור).
היתי לוקחת את זה בחשבון, ומסתכלתת על הלשון של התינוק הבא ממש ביום הראשון שאחרי הלידה.

אבל יכול להיות שקרה משהו אחר לגמרי.
ואז, מה שכדאי לדעתי הוא
1 - שיקום הבטחון העצמי שלך, והבטחון של ביכולתו של הילד/ה לינוק.
2 - מספר טלפון זמין מאוד של יועצת הנקה שאת מכירה היטב. תרימי טלפון למישהי שהרגשת נעי איתה (ושעושה ביקורי בית) לקראת הלידה, תזכירי את עצמך, ותדברי איתה על אפשרות פגישה ממש בימים הראשונים (את יולדת בבי"ח? האם היא תוכל לבקר שם?).
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי תמר* »

תודה על התשובה!
בקשר לבטחון בי בתינוק ובהנקה, זו נקודה שמטרידה אותי מאוד,
ברור שאין לי בטחון, אני גם לא עליתי על זה שהוא לא יונק עד גיל חודש, שהוא צרח בלי הפסקה במשך יומיים, הלכתי לרופאה והיא שלחה אותי לסופר לרוץ לקנות מטרנה...
עד אז חשבתי שיש לו גזים, ולכן הוא לא עושה קקי (לא עשה במשך חודש...) וגם חשבתי שכנראה הוא תינוק עצבני, והאשמתי את הגנים של סבתא שלי... (ברצינות!)
בקיצור, הפחד שלי הוא שאני לא מוכנה יותר שיהיה לי תינוק רעב! וזה ממש ממש מלחיץ...
אני לא מכירה יועצות בצפון, חוץ מברכה השכל, שראתה אותנו בפוריה, ולא ראתה שיש בכלל בעיה, אז אני קצת פחות סומכת עליה.
אני אלד בפוריה, אם יש רעיון ליועצת הנקה מהסביבה, אשמח לשמוע.
פלוני_אלמונית*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

גם אני לא בשמת, אבל מרגישה חובה להגיב. לא במידע ממוקד (אין לי, לצערי) אלא בתמיכה כללית.
הייתי במקום שאת מתארת. גם אני אכולת רגשות אשם על שלא הבחנתי בזמן שהתינוק שלי לא מקבל מספיק חלב. גם אצלי היה גילוי טראומתי מאוד, וממנו מעבר הדרגתי (ושובר לב) לתמ"ל. ועם כל האי-ביטחון שנוצר בעקבות אותה טראומה, ועם כל הפחד הנורא, והנחישות שלעולם לא ירעב אצלי עוד שום תינוק, עם כל הגורמים האלה שאולי מצטיירים כמנבאי כישלון גם בהנקה הבאה - הנה, עברו שנתיים, ואת ההודעה הזאת אני כותבת לך תוך כדי הנקה. התינוק הנוכחי שלי גדול הרבה משהיה אחיו כשעבר למטרנה, ויונק מעולה - השבח לא-ל. הנחישות שלא ירעב הובילה לניהול הנקה הרבה יותר מוצלח, למעקב מדוקדק (למדתי היטב את הדרכים לזהות חסר), גילוי מיידי של כל בעיה, וטיפול יעיל בעזרת יועצת הנקה. אז תחזקנה ידייך. התמלאי בביטחון עצמי. אפשר לתקן!
פלוני_אלמונית*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

לגבי יועצת ממליצה לך ליצור קשר עם טל מגד מטבעון
תבשיל_קדרה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

ואו, אני יכולה להבין איך סיפור כזה משאיר בך חוסר בטחון.
אני חושבת שהיה עוזר לי לצבור ידע: להכיר סימנים של יניקה טובה, סימנים שהם "תמרור אזהרה" לגבי הנקה וכו'
חומר קריאה - הספר הירוק של התינוקות (תינוקו באופן טבעי), ספרים של לה לצ'ה, פורום הנקה בתפוז והמאמרים שבו (בפרט יש טבלה של 20-30 פרמטרים להסתכל עליהם בשבוא הראשון שאחרי הלידה). כל דפי ההנקה שפה (מדור תינוקות).
וגם - קורס הכנה להנקה, רצוי אצל היועצת שאיתה תהיי בקשר אחרי הלידה. יחד ע בן הזוג או עם אחת הסבתות. (כלומר מבוגרים שאת סומכת עליהם שיהיו מעט יותר שקולים ממך, כשאת מותשת והורמונלית אחרי הלידה).
ואחרון - יש בסביבתך המידית חברות מיניקות? אם לא - לכי כבר עכשיו למפגשי אמהות-תינוקות, בפרט מפגשי לה לצ'ה. לקלוט בצורה בלתי אמצעית, לתוך הגוף, את הענין הזה של "תינוק מצליח לינוק".
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

ומלה לצ'ה: הנקה פשוטה וטבעית.
למשל, סימני יניקה טובה בששת השבועות הראשונים:
החל מהיום השלישי לחיים: לפחות 5 חיתולים ספוגים בפיפי (7-8 אם זה רב פעמי, ומעקב אחרי הסיר אם הוא בלי חיתולים), ולפחות 3 קקי יפים (צבע צהוב חרדלי, במרקם של קוטג' או מרק אפונה) ליממה, כל ששת השבועות הראשונים.
כמו כן, רצוי לשקול כל שבוע בהתחלה, באותו משקל, כדי לראות דפוסי עלייה במשקל.
ולקבל ייעוץ מיועצת הנקה ישר בהתחלה, שתראה את התינוק יונק ותבדוק אם הוא נצמד כמו שצריך ויונק באמת.
גליה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי גליה* »

הי בשמת. תודה על התשובה והדאגה, אני אכן מאוד משתדלת לדאוג לעצמי בשל הצמחונות, בי 12 מאוזן בעזרת סולגאר בערכים מצוינים, וברזל אני לוקחת והבדיקות בסדר גמור. חוץ מזה החזרתי לעצמי כמה שיכולתי מיד לאחר הלידה על ידי אכילת השיליה, ואכן המצב שלי הרבה הרבה יותר טוב משהיה בשלב הזה עם הגדולה, אבל כנראה שבכל זאת יש חסרים אחרים שלא מופיעים בבדיקות הדם, וגורמים לכזו ירידה במשקל. בכל מקרה, הצלחתי לארגן את ההנקה בצורה יותר יעילה כנראה כצעד ראשון לקראת גמילה הדרגתית, והילדה לשמחתי מאוד אוהבת לאכול ויש התחלה של עלייה במשקל וגם באחוזונים, אז אני יותר אופטימית, תודה רבה רבה על כל הייעוץ, ואם לא יהיה שיפור אכן אלך לליבוביץ'. תודה מכל הלב
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

יופי! שמחה לשמוע!
אנונימי

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי אנונימי »

אני מבקשת את תגובתך למה שכתבתי בדף בלוג התינוק יודע.
(כתבתי 4 שורות, לא מגילה)
בתגובה למה שכתבת.

אני לא יודעת אם אני מחפשת חיבוק או עצה....
דואגת*
הצטרפות: 24 אפריל 2004, 21:59

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי דואגת* »

שלום בשמת,
אולי את תוכלי לעזור לי אני מודאגת ומפוחדת על התנוקת שלי בת חודשיים
מסביבי אני מקבלת מסרים של "תפסיקי להיות הסטרית", ובתוכי אני מתבשלת עם הדאגות ועקומות הגדילה...
ביתי נולדה במשקל 2750 כיום היא 4100, והיא בת 9 שבועות.
בימים ושבועות הראשונים היא עשתה קקי בערך כל יומיים כאשר כל הזמן היא ניסתה ולא הצליחה וסבלה מזה מאד, כל הזמן לאורך היום היו כתמים קטנים של קקי שלא הצליחה להוציא וכל הזמן בכתה - אולי חודשלם
ההנקה היתה קצרה מאד. 5 דקות צד אחד.
אח"כ היא עשתה כל 3 ימים, ואח"כ 5 ימים ואח"כ 8 ימים ללא יציאה, אבל לעומת זה היא כבר לא סבלה כ"כ סביב היציאות,
(עדיין היו וישנם כאבי גזים של הערבים)
אחרי 8 ימים היא התחילה לעשות כל יומיים.

עקבתי אחרי המשקל והעליה שלה מזה איטית ואפילו נראה לי ירדה עקומה:
לידה - 2750
שבוע - 2820
שבועיים - 3000
3 שבועות - 3320
4 שבועות - 3438
5 שבועות - 3620
  1. 5 שבועות - 3800
  2. 5 שבועות - 3900 (אחרי האכלה 4)
8 שבועות - 4090
9 שבועות - 4110

20 גרם שבוע הזה וגם ין לה תאבון והשינה לא משהו..
מה את מציעה לי לעשות? אני לא רוצה לתת פורמולה, לכן אני מקשיבה לקולות שאומרים לי שהכל בסדר (ושאני הסטרית) וזה עניין זמני שיסתדר, אבל אם הדאגות שלי מוצדקות אני צריכה עזרה והדרכה, בבקשה תעזרי לי או תפני אותי לעזרה.
האם המשקל מבלי להסתכל על הפרוט הוא בסדר? 4100-2750 ב9 שבועות?

אני מודה לך מאדמאד!
שליחת תגובה

חזור אל “שינה והנקה”