שאריות אחרי הפלה

מוקירת_תודה*
הצטרפות: 08 מרץ 2011, 13:50

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי מוקירת_תודה* »

שלום נשים יקרות,
לא קל לי לשבת ולכתוב אבל לאחר שהדפים באתר הזה ליוו אותי ותרמו לי בתהליך שעברתי בחודשים האחרונים הבנתי כמה חשוב להעביר את המידע מהנסיון שעברתי כדי שנשים יוכלו להשתמש בו אם יצטרכו, בתקווה שלא יצטרכו. ועוד בדיוק כשאני יושבת לכתוב מתבשר לי שממש במקרה היום זהו יום האשה, אז על אחת כמה וכמה, חשוב שנשים ידעו מה האפשרויות שלהן על מנת שתוכלנה לפעול ולבחור ממקום יותר חזק של חיבור לעצמן.

בכל אופן, סיפורי בתמציתיות מה, הוא:
  • ההפלה עם הציטוטק
אני בת 34 וחצי, אם לילד מתוק בן שנתיים. לפני כחודשיים וחצי התברר לי בבדיקת שקיפות עורפית שהעובר שברחמי הפסיק להתפתח בשבוע 8 ,כאשר ההריון היה בשבוע 12- 13 (לא ברור השבוע המדויק כי גם לפני כן הרופאה חשבה שהעובר קטן מדי ולכן "דחתה" לי את תאריך הווסת האחרונה). בכל אופן כמובן שמיד המליצו לי ללכת לבית החולים ולגמור עם זה ע"י כדורים או גרידה. אני אומרת כמובן כי כבר די ברור לי לאחר קריאה והתענייינות בנושא שזו ההמלצה הגורפת. הרופא שלי מהשקיפות שהיה עדין ונחמד המליץ מאד על כדורים. אני, שלא הבנתי אז עדין כלום בנושא, כמעט ונסעתי עוד באותו יום לבית חולים אבל בסוף החלטתי לנסוע הביתה לחכות קצת יום יומיים, אולי זה יבוא לבד. תוך כדי קראתי כאן באתר והבנתי שהתהליך גם יכול לקרות מעצמו, באופן טבעי. דימום חלש אכן התחיל אבל קיבלתי מסר שהוא פתאום יכול להיות חזק אז זה מסוכן להיות לבד בבית. עם המידע המוטעה והחשש המוגזם נסעתי לבית חולים בני ציון (בו עובד הרופא שלי), רק כדי לקבל אישור שהכל בסדר. בבית החולים הם אמרו שהם לא עושים בקרה או השגחה("הם לא בית מלון" מה שנכון נכון...) והלחיצו אותי לקחת מיד את הכדורים. ישבתי ליד המיון כמה שעות טובות והתלבטתי מה לעשות, כיון שרציתי לחכות לפחות את הסופ"ש, כי הרי זה כבר התחיל לבד, אז למה שלא יקרה מעצמו. מצד שני, בעלי היה אמור לנסוע לחו"ל בשבוע שלאחר מכן ולא רצינו להגיע למצב שאני צריכה לעבור טיפול או תהליכים בזמן שאני אמורה לתפקד כהורה יחיד עם בני בן השנתיים. לבסוף, בלב מאד לא שלם ויותר בגלל הנסיבות החיצוניות, החלטתי לקחת את הכדורים. בבני ציון הם נותנים שני כדורים כל שלוש שעות- סה"כ שלוש פעמים (סה"כ שש כדורים). כששאלתי שאלות לגבי הכדורים והשפעתם, לא היה לאחיות שום מושג איך התגובה לכדורים מבחינת הצירים- האם הם עולים בהדרגה, נשארים קבוע?... נראה שהם לא ממש יודעים כלום וכן לא ממש משנה איך וכמה יתפתחו הצירים, הם מבחינתם נותנים את כל הכמות, לפי הפרוטוקול, כאילו הגוף הוא מכונה. כן הצלחתי להבין מאחת האחיות שבדרך כלל הכדורים מתחילים להשפיע רק אחרי הנגלה השניה שלהם. כשעתיים לאחר הנגלה הראשונה אני כבר הייתי בתחושה של צירים, קצובים, מהירים ומעצבנים כל 3 דקות. אני אומרת מעצבנים בגלל שבניגוד לתהליך שהוא טבעי כמו בלידה, כאן הרגשתי פחד וחוסר שליטה מטורף. מצד אחד אני רוצה לעודד את הצירים כדי שהכל ייצא, מצד שני אולי הצירים מוגזמים, ואם כבר עכשיו כואב ככה אז מה יהיה אחרי עוד שתי נגלות של כדורים. אולי זה מוגזם מיד לגוף שלי ובאזשהוא מקום לא נכון לי לעודד את זה (לעודד באופן מחשבתי אני מתכוונת). הצירים התגברו לבערך כל דקה עד שבדיוק לפני הנגלה השניה של הכדורים היו כמה צירים יותר חזקים, ואז היתה כמות מאד גדולה של דם, שמיד אחריה הקלה משמעותית בכאבים, לשמחתי ושוב ליראתי (אולי לא הכל יצא?), אבל באותו שלב יותר לשמחתי. העיקר שנגמר הכאב. זה לא שהוא כל כך נורא, זה כמובן לא כאב של לידה, אבל התכיפות המהירה של הצירים ביחד עם הקושי המנטלי לקבל אותם הם שיצרו את הבעיה. בסופו של דבר לקחתי מהחוויה שיעור בשחרור שליטה, כי נוכחתי שכשהחלטתי לשחרר את כל הספקולציות לגבי מה יהיה עם הכאב הזה (ואיך ימשיך) הוא בדיוק נגמר. את הכדורים הבאים כמעט ולא הרגשתי ואפילו ישנתי טוב. בבוקר הרופא שלי (אותו רופא מהשקיפות) בדק וראה שהרוב של השק יצא, אבל נשארו עוד קצת כרישים, חלקים שצריכים לצאת ולכן שוחררתי הביתה אבל הייתי אמורה להגיע לביקורת בעוד שבוע- עשרה ימים (הרופא אמר שכמה שיותר רחוק יותר טוב כדי שהכל יצא). באותו יום בבית עוד יצאה לי חתיכה ענקית בגוון אדום עם אפור. ואח"כ במשך כמה ימים היה דימום לא חזק מדי שהסתיים לגמרי. לקח לי כמה ימים לשחרר את הפחד מכאב או מציר שיחזור, או ממשהו מוזר ולא טבעי שיקרה פתאום, אבל חוץ מזה הרגשתי בסדר.
  • השארית ויציאתה
כשבאתי לבדיקה אחרי 12 יום מאד הופתעתי והתבעסתי לשמוע שנשארה עוד חתיכה עם זרימת דם באורך של 24 מ"מ על 13 מ"מ. הרופא שלי (אותו אחד מהשקיפות) אמר שבדרך כלל שולחים לגרידה במצב כזה אבל יש נשים שמחכות לווסת. מבחינתו הבנתי שאפשר ואולי כדאי לחכות לווסת אבל שאני חייבת לחזור להתייעץ במחלקת הנשים. במחלקה פגשתי ברופא קצר רוח ומאד מאד מפחיד בתיאוריו. הוא אמר שצריך לעשות גרידא במיידי והטיעונים שלו שתלו בתוכי פחד שהצליח למלא את החודשיים הבאים. אחרי שהצגתי את טיעוני על כך שגם בגרידא יש סכנות בדיוק כמו בהמתנה ואולי אף יותר, הוא קצת היה יותר רגוע או זהיר בטונים שלו ובאופן ההסבר שלו (מה שגרם לי לפחד יותר כי זה הפך את ההפחדות שלו ליותר אנושיות או אמיתיות). הוא אמר לי שאני יכולה להתייעץ עם הרופאה שלי ולחזור. חזרתי הביתה ומיד במקום לחכות התחלתי לחפש רופא סיני טוב, שהבנתי שיכול לעזור במקרה כזה. לאחר בירורים מצאתי אחד שנחשב כמומחה בנשים והתחלתי לקבל דיקור אחת לשבוע ביחד עם צמחים. במקביל הרופא הסיני המליץ לי להפגש עם רופא נשים נוסף שעובד במקביל אליו. בבדיקה אצל הרופא הזה הוא המליץ לי לא לחכות למחזור ולקחת עכשיו עוד כדור של ציטוטק כדי להוריד את הסיכויים לגרידה בעתיד. אני מאד התלבטתי אם לקחת עוד כדור שאני גם ככה כבר מכירה או לחכות עוד קצת . מצד אחד, פחדתי שאם אחכה לאופציה הטבעית ביותר והיא בסוף לא תגיע אז באמת יעלו הסיכויים לגרידה, מה שהגביר את החשש היה שגם הווסתות שלי לפני ההריון היו מאד חלשות ולכן אולי הווסת גם ככה לא תצליח להוציא את השארית. מצד שני לא רציתי כל כך מהר להכניס לגוף שלי עוד כדור לא טבעי ועדין נשארה תקווה, קצת קטנה האמת, שהכל ייצא בווסת הבאה .
שוב אני קוראת כאן באתר, מתייעצת עם שרה' לה מהאתר שמרגיעה אותי בענין האופציה להתרחשות של זיהומים ואומרת שסבירותם מאד קטנה. כמו כן, על הקושי שלי בהמתנה למשהו שהוא לא וודאי, היא מגיבה ואומרת שאולי יש כאן הזדמנות עבורי לחוות חוויה אחרת. הדברים שלה מהדהדים לי אל מול הפחד והצורך (שלי ושל הסביבה) "לסגור" את הענין. אני מתקשרת אל הרופא הנפלא הזה, ד"ר ברדה, שמדברים על מעלותיו פה באתר ובצדק. אני מחליטה שאם הוא יחזק את התקווה שלי אני הולכת איתה. לשמחתי, הוא אומר לי ללא צל של ספק או היסוס שהכל ייצא בווסת הבאה ואין צורך בשום כדור. אני מאד שמחה על כך שהקול שלו עונה לקול הפנימי שלי לחכות ומעודד אותו. בעלי לא שמח מכל הסיפור ואנחנו עוברים שיעורים רבים בתקופה זו. אחרי שבוע בערך מגיע דימום ממש ממש קל, בצבע חום. לאחר כמה ימים אני נוסעת לירושלים להבדק אצל ד"ר ברדה, שזה המקום לציין שהוא קודם כל אדם מדהים, קשוב, רגוע ושקול עם סבלנות אין קץ ואדיבות שלצערי היה קשה לי למצוא אותה אצל רופאים אחרים. יש לרופא הזה קצב אחר שמרגיש לי כמו של רופאים חכמים שהיו פעם בזמנים קדומים. בכל אופן, לאחר הבדיקה נראה שהשארית עדין שם, וכנראה שהדימום שהיה זה לא ווסת. הרופא מאפשר לי להמשיך לחכות לווסת (שלעיתים קרובות מגיעה רק חודש וחצי אחרי המחזור ואולי אפילו מאוחר יותר) או לקחת כדורים בוני רירית שיגרמו לווסת להתרחש בוודאות בעוד עשרה ימים בתקווה שתוציא איתה את השארית. לאחר התאוששות מהאכזבה שזה לא יצא וחשיבה עמוקה עם עצמי, החלטתי שאני לא רוצה לקחת שום סוג של כדורים. החלטתי גם להפסיק עם התמציות והדיקורים הסיניים. אני באופן אישי גם לא מכירה יותר מדי את הרפואה הסינית, אולי גם לא התחברתי מספיק לרופא הסיני ולכן גם לא התחברתי לטיפול. אבל הדבר העיקרי שהרגשתי הוא שכל מה שאני רוצה אחרי כל ההתייעצויות עם רופאים והפניות כלפי חוץ, שנבעו מהבלבול והפחד, זה פשוט לשחרר, לתת לגוף שלי להיות בשקט שלו ומה שיהיה יהיה. בסופו של דבר אני אכבד כל החלטה של הגוף, להוציא את השארית באופן טבעי או לא. אבל מה שאני באמת רוצה להרגיש זה שאני נאמנה לגופי והרגשתי שזה יתאפשר על ידי פשוט לתת לו להיות, בלי שום התערבות מבחוץ, טבעית ככל שתהיה.

לאחר ההחלטה הזו, כשנשארתי לראשונה "לבד", הרגשתי באמת לבד. וגם את הפחד שבלהיות לבד. אני לא בן אדם שאוהב ללכת נגד הזרם באופן מוצהר, במיוחד לא בנושאים גדולים, ופתאום מצאתי את עצמי הולכת נגד כולם, נגד בעלי, נגד כל האנשים שיודעים, שאכפת להם ושואלים: נו, מה קורה? זה עוד לא נגמר? גם הרופאים שנאחזתי קודם בתמיכתם כבר לא לגמרי היו איתי בשלב הזה (גם הרופא הראשון מהשקיפות אמר שזה בסדר לחכות עד הווסת אבל לא יותר מדי, והיא כבר איחרה בשבוע. וד"ר ברדה אפשר את ההמתנה לווסת אבל בגלל הסיכונים תמך יותר באפשרות של הכדורים בוני הרחם). יחד עם הפחד שבהשארות לבד צברתי שיעורים חזקים בלהתחבר לעצמי, לפגוש את הפחד הגדול שנמצא בעצם בתוכי וניזון מהסביבה ולהתחזק משם. אני מרגישה שעברתי עוד דרך בשיעור הגדול של להרגיש ולהבין יותר את אי- הודאות של החיים, שקיימת תמיד, רק שלא תמיד מרגישים בה. קשה לי לתאר את כל מה שלמדתי כאן אבל כן הרבה חיבור לרגע והערכה של הכאן ועכשיו. הפסקתי לדבר על הנושא עם אנשים ופשוט ניסיתי לשחרר, לשחרר, גם להתרכז באמונה ולא בפחד, אבל בעיקר להיות ברגע ולשחרר את העתיד. מצאתי את עצמי נאבקת כדי להחזיק במקום הזה גם מול בעלי, שהיה במקום לא פשוט בחייו, ולכן היה לו קשה להיות בתוך אי- הודאות המתמשכת הזו. הוא מבחינתו רצה לדעת שזה נגמר ולהמשיך הלאה. אבל בשלב הזה למרות שהיה קשה, מצאתי את עצמי מחזיקה את המקום הזה ביותר רכות והכלה, בשביל שנינו, גם בשבילו. כשאני חושבת על זה, נראה לי שזה מקום טבעי באמת עבור נשים, רק שלא תמיד אנחנו מחוברות אליו.

בכל אופן, כעבור שבוע הלכתי שוב למעקב אצל הרופאה שלי בקופה (כחודש ושבוע אחרי ההפלה עם הכדורים). הלכתי שוב במחשבה שאם היא אומרת שאפשר לחכות- אני מחכה ואם לא, אני לוקחת ציטוטק ומכינה עצמי גם לאפשרות הגרידה. קיויתי גם שהרופאה תוכל לראות באולטרה-סאונד אם אני אמורה לקבל ווסת בקרוב. לשמחתי הרופאה אמרה שאני אמורה לקבל בערך בעוד שבוע ושאין סכנה בלחכות לווסת, אם כי היא לא רואה בזה טעם וערך עבורי, כיון שלדעתה החתיכה הזו לא עומדת לצאת. אבל אהבתי את דבריה, שיש אנשים שצריכים לעשות את הדברים בדרך שלהם. שמחתי מאד על האפשרות לחכות, אף על פי שההמתנה לא קלה .בשבוע הזה ההמתנה היתה פחות קשה אולי בגלל שהספקתי להתרגל קצת לאי הודאות ולמדתי קצת על המתנה. כמו כן הייתי מאד עסוקה בשבוע הזה, אבל כשראיתי שמתחילים כאבי מחזור קלים, נחתי היטב לאורך הסופ"ש. הגיעה ווסת נחמדה, לא חזקה מדי אבל בהחלט נוכחת. קודם כל אמרתי הרבה תודה לגוף על כך שהגיב והביא לי את הווסת וחזר בבירור לתקשורת איתי. מכאן והלאה, מה שיהיה יהיה. שוב כמו ההמתנות הקודמות לפני בדיקות בהן אני מטפסת על הקירות, גם הפעם כבר היה בא לי עוד לפני שנגמרה הווסת לרוץ לבדיקה, אבל בסוף חיכיתי עוד כמה ימים אחרי שהיא נגמרה. לאן יש למהר? באתי לבדיקה ביום ראשון. הרופאה שלי לא יכלה לקבל אותי כי לא קבעתי תור אז הלכתי לרופאה אחרת, שמקבלת דחוף, שבקושי בדקה ומיד אמרה שזה נקי. רציתי לחבק את התשובה שלה בשתי ידים אבל אחרי כל ההפחדות של הרופאים והתקופה הארוכה הזאת שעברתי, היה קשה לי לקבל את זה לגמרי, בכזאת קלות, מה גם שהרופאה קצת נראתה לי לא ממש מקצועית. למשל, אמרה שאם היה נשאר עוד משהו, אז לא היה נגמר הדימום, והרי זה מה שקרה אחרי הציטוטק. נגמר הדימום ועדין נשארה חתיכה. מה לעשות, החוסר אמון שלי ברופאים הוא לכל הכיוונים...לרופאה היה קשה עם חוסר האמון שלי בה. ניסיתי להסביר לה שלא האמינו שזה ייצא והיא אמרה שרק היום היו אצלה בנות שהיא שלחה לגרידה. שאלתי למה היא שלחה אם זה יוצא לבד בווסת, והיא אמרה: כיון שזה היה גדול. אמרתי לה שאצלי זה היה 24מ"מ, היא אמרה שזה גדול. אני אומרת: כן והנה זה יצא. אז למה שולחים לבית חולים? אין תשובה.
לאחר כמה ימים הלכתי לעוד בדיקה במכשיר אולטראסאונד ברמה היותר גבוהה שיש במכון והבודקת אומרת שוב ש:כן, זה יצא. פשוט יצא. לא ייאמן. איזה נס. אחרי כל החששות, הפחדים וההפחדות, לגבי כל מה שההמתנה יכולה לעשות, מסתבר שהיא יכולה לעשות הרבה, גם ניסים. אני עד עכשיו, כמעט חודש אחרי, מתקשה לעכל את זה, ויחד עם האושר הגדול, לפעמים לא מאמינה. כמה צריכה הייתי לשחרר ועדין צריכה. מה שמוזר לי זה שיש כל כך הרבה עיסוק ברפואה בלהוציא את השארית, ואם זה בכלל ייצא או לא, אבל אחרי שזה יצא פשוט מתייחסים לזה במחי יד: "כן זה פשוט יצא". אם זה כל כך פשוט כמו שזה נראה, אז נראה לי שמשהו לא תקין באופן שבו הרופאים לא ממש לומדים מהנסיון והרפואה לא מפנימה את הנושא לסטטיטיקה שלה.

לסיכום, זה לא שאני ממליצה באופן גורף לא לקחת ציטוטק או לחכות תמיד שהכל ייצא טבעי. אני גם לא חלילה מזלזלת בתרומה או בערך שיכולים להיות לרפואה המערבית המודרנית במקרים מסוימים ואף רבים. אבל אני כן רוצה להזהיר מפני הזילות שיכולה להיות בהתייחסות (שלנו או של האחרים) לגופנו כפסיבי, ובנטייה לפנות לפתרונות חיצוניים ומהירים, ברפואה, כמו בתחומים אחרים בחיים,ובמיוחד בתחום של ההפלה שהוא אינו מדובר כמו הנושא של הלידה. באשר לאופן ההתנהלות הנכון בהפלה, לדעתי זה תלוי בעיקר במצב הנפשי של האישה ובעוד גורמים שאינדיבידואליים לאשה ולנסיבות חייה באותה באותה תקופה. אני כדוגמא קיבלתי את ההפלה עצמה בצורה לא כל כך קשה וגם הייתי בתקופה בחיי שהיא יחסית רגועה ויציבה משאר הבחינות ולכן יכולתי לאפשר את התהליך הזה בתוכי ומול הסביבה, אבל לא תמיד זה כך. כמו כן, צריך לקחת הכל בפרופורציות, גם גרידה זה ממש לא סוף העולם והרבה נשים עוברות את זה ואח"כ יולדות בשפע. מה שכן חשוב זה להיות ערים לאפשרויות השונות ובעיקר כדאי לפתח סבלנות לאפשרות של ההמתנה בחיים כתרופה בפני עצמה, שלעיתים יכולה להוות עבורנו ממש נכס ומתנה. אם נוכל להצליח לראות אותה ולאפשר אותה בתוך המסלול המואץ של החיים המודרניים, אולי נזכה בשקט בשקט, לאט לאט, להנות מפרותיה כמו שנשים היו עושות בעבר.

יום חג שמח לנשים ושנדע בשורות טובות!
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

ממש מרגש
עזרת לי מאוד
תודה:-)
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

את מתוקה אמיתית תודה על שאת כאן אני קוראת את מה שאת כותבת וממש רואה את עצמי
ברכהושלום*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2011, 21:54

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי ברכהושלום* »

אחרי ההפלה הטבעית שהיתה לי בשבוע 9 לא הלכתי לשום בדיקה ושום כלום. אחרי חודש עשיתי בדיקת דם (בטא) שהתוצאות שלה לא אמרו לי כלום..
בכל מקרה התכוונתי לחכות ווסת אחת לפני כניסה להריון נוסף, ואכן- בווסת שאחרי ההפלה יצאה עוד חתיכה. גם אחרי הווסת לא ניגשתי לבדיקה.
אחרי הווסת הזו קיבלנו הריון שמח ומבורך.

היתה לי, ועדין יש לי, אמונה חזקה בגוף שלי. אמונה חזקה בעצמי. מה שצריך לצאת- יוצא. מה שמקבלים בשלווה גם יוצא בשלווה. כמו שצריך להאמין בילד שהוא יכול ויצליח כדי שהוא באמת יוכל ויצליח, צריך להאמין גם בגוף.
מחזקת את המאמינות בעצמן ובגופן, ואת אלו שמחפשות ומחזקות את האמונה הזו.
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

מתחברת כל כך לסיפור שלך מוקירת תודה, עברתי סיפור דומה, אך ללא השקט והביטחון שניכרים מהחוויה שלך. היום, בדיעבד, מאמינה שהייתי חווה זאת אחרת. בסיפור שלי נסחפתי לחלוטין באובדן עשתונות, אל תוך המערבולת של דעת הרופאים. עם צורך "דחוף" להוציא כמה שיותר מהר את ההריון מהרחם.. הגעתי לבדיקה שגרתית בה התגלה שהדופק הפסיק, שבוע 8+, מכאן התחיל סחרור הזוי, שהוביל לשני סבבים של ציטוטק בהפרש של 10 ימים ובסופם, לאחר חודש, גרידה... ארוע טראומתי שעד היום (כמעט שנתיים אחרי...) השפעתו מורגשת.. הרחם נפגע ותחושת הכאב עדיין צרובה בגופי.. עדיין לא איבדתי תקווה.. חוזרת לנסיונות מחודשים להכנס להריון בתקווה לגלות שהגוף הצליח לשקם את עצמו..
איילת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 13:15

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי איילת* »

שלום ,
גם אני אחרי הפלה בציטוטק שלא הצליחה , נשארה חתיכה שדרשה גרידה עם מצלמה לתוך הרחם .
התהליך ארוך תשובות סתומות מאנשי מקצוע את לבד בתהליך והתחושה שיש פה עסק כלכלי ורווחי למשרד הבריאות ואנחנו נשארות מופקרות ומדממות .
לא ממליצה על ציטוטק ולדעתי הנתונים עבור הצלחת הציטוטק מוטעים .
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

עברתי הפלה טבעית בשובע 7.. ממש ראיתי בשתן את השק יוצא.
הלכתי למיון באותו היום ואמרו לי שהכל נקי, לאחר שבועיים הלכתי לרופא נשים אמר לי שהכל נראה נקי.
בנתיים עברו 3 שבועות ולא קיבלתי עוד ווס והבטא שלי לפני שבוע היתה 54 מה זה אומר?

האם לסמוך על הרופאים שהכל נקי? או שכדאי לעשות עוד בדיקות? אני ממש רוצה להיקלט להריון בהקדם. ולא בא לי לפספס משהו.

אודה לתשובה:-)
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

וחייבת לציין שבבדיקה של הרופא נשים הרירית היתה בעובי של 0.5 האם זה אומר לכן משהו?
אני לא רוצה להיות שאננה ולחכות. אני ממש בפחדים שאולי יש משהו שאני מפספסת ולא עושה
אין לי שום סימנים שהמחזור בא וקרב בכלל
אילה*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2004, 11:41

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי אילה* »

הי פלונית אלמונית, אני בדיוק בדיוק כמוך.. לפני כחודש עברתי לצערי הפלה טבעית בלי התערבות וגם כן ראיתי את זה יוצא... לא מאחלת לאף אחת! המחשבה הזו ש''זה'' היה יכול להיות התינוק שכל כך רציתי...
בכ''מ, אם אמרו שנקי אז נקי.. מחזור אחרי הפלה מגיע 4-6 אחרי, אצלי בא אחרי 4 שבועות בדיוק אבל זה לא מחייב... אני ממליצה לך להמתין לוסת עד 6 שבועות ואם לא להתייעץ עם רופא.. ואגב זה כנראה הולך להיות מחזור ארוך וקשה.. אני עדיין בעיצומו כך שאין לי מה לשתף יותר מידי.. חח.. שיגמר בקרוב אמן!
מאחלת התאוששות מהירה והריון בריא ותקין בקרוב:)
רוצה_לשתף*
הצטרפות: 21 אפריל 2006, 18:11

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי רוצה_לשתף* »

הפלה טבעית בבית בשבוע 7. יומיים לאחר מכן נבדקתי, והרופא ראה שארית בגודל 26 מ"מ והפנה אותי למיון. לא הלכתי. לאחר יומיים נבדקתי שוב (רופא אחר) אמר שהשארית עכשיו בגודל 17 מ"מ, הציע טיפול בציטוטק במיון, שאלתי אם אפשר לחכות למחזור הבא, לתת לגוף הזדמנות להתנקות לבד - אמר שכן ומאוד הרגיע. החלטתי לחכות. עברתי טיפול אחד בדיקור. יום לאחר הטיפול זה פשוט יצא בשירותים (כשבוע לאחר ההפלה). מקווה שהשיתוף יעזור למישהי. בריאות ושמחה לכולן.
פלוני_אלמונית_2016*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2016, 15:44

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית_2016* »

ישלי יום חמישי את הבדיקה אצל הרופא נשים אחרי שעברתי הפלה בציטוטק לפני יותר מחודש הדם לא מפסיק לזרום ויש גושים ..מאוד מודאגת מקווה שלא אצטרך גרידה,אמרו לי גג דם עד שבועיים זה מפסיק והדם כמו ברז פתוח רק ממשיך וממשיך ולא נראה שהדם עומד להסתיים בקרוב... נעשתי ממש חלשה, מישהי עברה חוויה דומה לשלי עם יותר מחודש דם אחרי ציטוטק?
רוצה_לשתף*
הצטרפות: 21 אפריל 2006, 18:11

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי רוצה_לשתף* »

תפני דחוף לבדיקה! אל תחכי אפילו ליום חמישי! איבוד כ"כ הרבה דם יכול להיות מסוכן
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

מדהים ריגשת אותי עברתי הפלה טבעית לגמרי בבדיקת אולטרסאונד יצא לא נקי לגמרי והחלטתי להמתין והגוף יוציא החוצה בטבעיות לאחר כ3 שבועות קיבלתי מחזור ארוך יחסית עם דימום יותר מהרגיל מקווה שי יסתיים בקרוב ואוכל לבצע בדיקהילת לוודא שהכלי יצא ושהמקרה לגמרי מאחריי רק בשורות טובות לכולן
הכל_לטובה*
הצטרפות: 31 מאי 2012, 23:15

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי הכל_לטובה* »

בנות יקרות. אני עברתי הפלה מאוד מסובכת. הריון של תאומים שלא היה דופק בשבוע 12 קיבלתי 3 םעמים מנות ציטוטק!! כן כן 3 פעמים! לאחר שבועיים של סבל חום הקראות ואני הלכתי כל יום לבית חולים ושחררו אותי לביתתת!! רק אחרי שאמרתי די! עד כאן אני לא מתפנה תבדקו אותי טוב. רק אז גילו שיש לי זיהום חמור בדם הייתי מאושפזת עוד שלושה שבועות. לאחר שהחלמתי מהזיהום ראו באולטראסאונד שאני לא נקיה! הכניסו אותי לגרידה (שחבל שלא עשיתי אותה מההתחלה והייתי חוסכת את הסבל גיהנום שעברתי) בקיצור גם אחרי גרידה הרחם שלי מלא בקרישי דם ואני עכשו מחכה למחזור כמו ילדה טובה. פשוט עייפתי מלענות את הגוף שלי. נתתן לי תקווה שהכל יצא במחזור בע"ה
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

ב30.1.17עברתי גרידה מכוון שראו בשקיפות עורפית שאין דופקקקק בשבוע 12
עברו חודשיים ועדיין המחזור לא הגיע...יש פה בנות שגם עברו אותו דבר ומה צריך לעשות?
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

היי שלום לכולם אני אתמול עברתי הפלה טבעית אני שבוע 12 להריון יש לי כרגע דימום קל רק שביום שישי ממש סבלתי ולא יכלתי ללכת ועדין יש לי הבזקים של כאבים כאלה ועלה לי החום ל38.8 ללכת להיבדק אוו לחכות ליום חמישי לרופא נשים יש לציין שבמאלך השבוע ההיתי כל יומים בערך במיון עקב דימום ושיחררו כי זה ניקרא דימום קל
מספיק_לי*
הצטרפות: 03 מאי 2017, 14:46

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי מספיק_לי* »

הי בנות, ברצוני להתייעץ איתכן..
אני בהפלה שלישית ברצף(ועוד אחת רביעית לפני הקטן שלי), ההפלות הקודמות היו רובן טבעיות כמעט עד הסוף, והייתי צריכה רק שאיבה קטנה של שאריות..
אבל ההפלה שאני עוברת כרגע ממש מוזרה.
לפני שלושה שבועות חשבתי שהרוב נפל אבל באולטראסאונדים החוזרים נמצא שעדיין יש זרימות ויש עוד תוכן רחמי שצריך לרוקן,
הרופאה שלי נתנה לי הפניה למיון נשים לנקות, אולי גרידה אולי שאיבה או נרות..
אני ממש רוצה לסיים את זה טבעי לחלוטין בלי התערבויות כי באמת שקצתי בזה.. אבל מצד שני אני ממש מפחדת מסיבוכים אפשריים..
ורוצה לדעת אם מישהי עברה התעכבות כזאת של ההפלה ואם כדאי לחכות וכמה לחכות ואם יש מה לעשות כדי לזרז את התוכן שנשאר לצאת..
אשמח לדעתכן...
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי אישה_במסע* »

להעביר לאנשהו את הסיפור של מוקירת תודה? שאר הדף הוא שאלות ללא מענה...
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

השארתי שאלות עם מענה ושיתופים, בעיני חשוב.
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

שאריות אחרי הפלה:
היי בנות, רוצה להתייעץ אתכן.
לפני שישה ימים עברתי הפלה בגרידה לאחר שלא ראו דופק בעובר בשבוע 8. נבדקתי לאחר 3 ימים ונאמר לי שנשארה ריקמה קטנה, שיש להוציאה באמצעות הכדור הואגינלי. בינתיים 3 ימים אחרי הגרידה התחיל לי דימום ולכן אני חוששת שהגלולה הואגינלית עלולה לגרום לגירויי מוגזם של חלל הרחם ולדימום גדול ואולמ אף לזיהום.
מאוד מתלבטת
שקטה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2012, 14:14

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי שקטה* »

פני לרופא.
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי טלי* »

שלום אני עברתי הפלה טבעית היה רק דימום וגושי דם הלכתי לרופא והוא אמר שהוא לא רואה כלום האם לחכות מספר ימים ואז ללחת להיבדק שוב ...
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי טלי* »

בנות האם היתי אמורה לראות שק בעת ההפלה ??אני מרגישה שהבטן שלי קשה ..כרגע יש לי דימום חלש בצבע חום...שכחתי לציין ההפלה היתה בשבוע 7+1 😞
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

היי
אפשר המלצה אצל מי לעשות את הריקוד?
הייתי בביקורת לאחר 3 שבועות מנטלית הציטוטק ונשאר לי קרישי דם
הרופא אמר לי לשתות עוד 2 כדורים ציטוטק ואני מתלבטת אם לקחת קראתי שיש דיקורים אשמח להמלצות בבקשה
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

שלום, אני עברתי הפלה טבעית השבוע, בשבוע 8. בביקורת אצל הרופאה יום אחרי נשארו שאריות (לא יודעת כמה) והיא המליצה לי לקחת כדורים, לא ציטוטק. מאוד לא רציתי לקחת את הכדורים ולא לעבור איזשהי פעולה פולשנית. חיפשתי מידע באינטרנט שמאוד עזר לי, אבל מכיוון שיש מעט מאוד חשוב לי גם לשתף. יום אחרי ההפלה התחלתי לסבול מסחרחורות וההתכווצויות לא פסקו, אבל זרימת הדם היתה מאוד מועטה. יום אחרי כן חיפשתי מדקר באינטרנט והגעתי לקליניקת מעגלים, התקשרתי לשרון שהיה מאוד נחמד בטלפון והסכים לקבל אותי מייד, נכנסתי לאוטו ונסעתי אליו. הדיקור פעל כמו קסם, הסחרחורת פסקו וההתכווצויות הפסיקו להיות לא נעימות והתחיל לזרום יותר דם. יום למחרת חזרו הסחרחורת והתחלתי לסבול מחולשה וגלי חום. החום שלי עלה ונע בין 36.9-37.2, כבר התחלתי לחשוש מזיהום ואז יצאה השארית. מיד ירד החום והתחלתי להרגיש יותר טוב. עדיין כמה ימים אחרי ואני מאוד חלשה אבל בבדיקת רופאה הרחם נמצא נקי. מקווה שהמידע יעזור למישהי ומקווה שבקרוב הרפואה הקונבנציונלית תהיה פתוחה יותר לגישות אחרות.
דבורה*
הצטרפות: 10 מרץ 2002, 20:16

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי דבורה* »

חברות יקרות, אני פעם ראשונה כותבת פה בפורום כי לעולם לא חוויתי את מה שאתן חוויתן עד להריון הראשון שלי שהסתיים לצערי בתרם עת. (בשבוע 9+6 עובר מתאים לשבוע 6+3 ללא דופק). גם אני, אחרי התלבטויות רבות מאאאד ולאחר התייעצויות החלטתי ללכת על ציטוטק (למרות שקראתי עליו סיפורי זוועות - -- ) מכיוון שנאמר לי שאם עדיין אפעם לא ילדתי - צוואר הרחם עדיין סגור וגרידה עלולה להיות מסובכת ביותר... ביום שני הלכתי לקופת חולים להוציא טופס התחייבות לביה"ח בשביל תור שנקבע לי ליום רביעי. היתה שם מזכירה מקסימה שראתה במה מדובר וישר אמרה לי - "תקשיבי, גם לי זה קרה, לקחתי פעמיים ציטוטק וזה לא עזר לי, בפעם הראשונה הלכתי אח"כ לגרידה ובפעם השניה היה לי פשוט נססס - באותו יום של הגרידה משהי אמרה לי שפשתן אורגני מאד עוזר, לקחתי פשתן אורגני, וכשעשו לי אולטראסאונד לפני הגרידה אמרו לי שהם לא מבינים איך זה קרה אבל לא נשאר כלום - הרחם נקיה"...היא סיפרה לי שהיא שמעה את זה ממשהי שהיתה בהריון תאומים שנפל והיו לה התדבקיות במשך 4 חודשים - היא לקחה את זה ובדרך פלאית הכל יצא תוך כמה ימים!! החלטתי ללכת על זה גם אני, הוצאתי ממנה טופס התחייבות והלכתי לקנות פשתן אורגני (טוחנים אותו במקום בכל חנות פיצוחים\טבלינים) היא אמרה לי לקחת 3 כפות גדושות ביום. לקחתי את זה עם יוגורט במתיקות או עם קורנפלקס וחלב (הטעם של זה בכלל לא רע ואפילו טעים) למחרת בבוקר התחילו לי כאבים כמו לפני מחזור , אחה"צ התחיל דימום קל כמו תחילת מחזור, ובאישזהו שלב לקראת הלילה פתאום הרגשתי גוש יוצא !!!! האמת שדיי נבהלתי, לא העזתי להסתכל, קראתי לבעלי לראות, הוא אמר לי שהוא חושב שזה שק ההריון בשלמותו!!, לאחר מכן היו לי כאבים חזקים יותר ויצאו עוד כמה גושים קטנים. בלילה ישנתי מצויין בלי להתעורר בכלל!! בבוקר הדימום היה קל יותר וגם הכאבים לא היו חזקים. הלכנו לביה"ח, לאחר כמה התרוצציות הכניסו אותי לאולטראסאונד. הטכנאית שהיתה שם שאלה אותי אם אני בטוחה שבאולטראסאוונד האחרון היה שק הריון, אמרתי לה שכן, היא אמרה שהיא פשוט לא רואה כלום חוץ מכך שהרירית קצת עבה, היא אמרה שלדעתה אני לא צריכה ציטוטק!!!!!!!! חזרתי למחלקת נשים, הבאתי למזכירה את הטפסים היא שמה לי צמיד עם השם על היד ואמרה לי לחכות, אחרי דקה הרופאה קראה לי, היא הסתכלה ולא הבינה בכלל מה אני עושה שם, היא אמרה לי "בואי אני נותנת לך טופס שחרור, אין לך מה לעשות פה - הכל יצא!!!!" היא עשתה לי ספירת דם, מדידת חום ולחץ דם ושיחררה אותי!!!!!!!!!! (עם המלצה לאולטראסאונד אחרי המחזור הבא)
זהו, זה הסיפור שלי, והרגשתי שאני חייבת לספר אותו כי הוא יכול להציל עוד הרבה נשים מהפורום כאן. קחו פשתן אורגני טחון (שגם סתם כך הוא מאד בריא) ואני בטוחה שזה יעזור לכן, כמובן גם למי שכבר לקחה ציטוטק או בדרך לגרידה. (זה בעצם גורם להכל להחליק החוצה..)
ובקשה קטנה - אל תשכחו לספר איך היה.
בהצלחה רבה לכולןןן ובעז"ה שנשמע רק על הריונות תקינים ובריאים עם סוף טוב.
מי יודע, אולי הקב"ה עשה לי את זה בשביל שאהיה שליחה לעזור לעוד נשים במצב שלי.. נסתרות דרכי ד'.
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

שלום בנות, אני עברתי הפלה קיבלתי פעמיים ציטוטק מלווה בכאבים מטורפים, ועדיין יש שאריות. קבעו לי תור לגרידה לעוד 4 ימים. מה אתן אומרות לקחת את הזמן? או יש תחלופה לזה שהכל יצא טבעי? נורא מפחדת מהגרידה הזה? זה היריון ראשון, ואני במצב לא טוב נפשית.. תייעצו לי מה לעשות בבקשה?!
חדש_ה*
הצטרפות: 07 ינואר 2018, 22:23

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי חדש_ה* »

רציתי לדעת אם הפשתן אורגני הזה זה באמת עוזר או שזה חרטה ?
אני אחרי לצערי הפלה על ידי ציטוטק וישנם שאריות אומנם הצוואר הרחם ולא ברחם , אך אם יש משו טבעי שעוזר לזה לצאת אני ממש אשמח
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

וואיריגשת אותי כולי דומעת כל מילה בסלע בדיוק מה שאני עוברת וגם בדיוק חודש וחצי זהו מרגע זה אני חא חוששת עוד!
תודה תודה רבהה לך!
אמא_לשלושה_נסיכים_ונסיכה*
הצטרפות: 09 פברואר 2018, 01:32

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי אמא_לשלושה_נסיכים_ונסיכה* »

עברתי לפני שבועיים הפלה טבעית
לא ידעתי שאני בהריון כי הנקתי והייתי ללא מחזור..כשהתחיל הדימום הייתי בטוחה שזה מחזור ואחרי כמה ימים הדימום התחזק מאוד
נסעתי למיון ואיך שעליתי לבדיקה התרחשה ההפלה בצורה הכי טבעית..יצא הכל
קיבלתי 2 כדורי ציטוטק ושוחררתי הביתה
הדימום הלך ופחת, לאחר שבוע בבדיקה אצל רופאת נשים (מאוד לחוצה) היא ראתה שיש שאריות ברחם ושלחה אותי שוב למיון
שם הרופא היה רגוע מאוד ואמר שבדרך כלל השארית הזו נפלטת לאחר מחזור אחד
הוא מדד 14 מ"מ) ואמר לי להיות במעקב ולקבוע בכל מקרה תור להיסטרוסקופיה
השאלה שלי..האם למישהי קרה דבר דומה וזה יצא, אני ממש מאמינה שהגוף ידע לפלוט את השאריות וממש לא מעוניינת בהליך פולשני תחת הרדמה מלאה.
מה לעשות??
אמא_לשלושה_נסיכים_ונסיכה*
הצטרפות: 09 פברואר 2018, 01:32

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי אמא_לשלושה_נסיכים_ונסיכה* »

אני כמעט חודש אחרי ההפלה, בינתיים קיבלתי מחזור (כבד מאוד)..מקווה מאוד שהשאריות שהיו ברחם, יצאו
רוצה להיות כבר אחרי הסיפור הזה..
בעזרת ה'
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

טוב שיש את הפורום הזה .
התובנות שלכן מהתהליך מחזקות אותי ומפחיתות את הפחדים אם כי לא לגמרי .
גם אני עברתי הפלה עם המפג'ין וציטוטק בשבוע 6.
היה לי דימום 3 שבועות חשבתי שהכל נקי ,והתחוור לי שיש שארית של שיליה .
למזלי הרופאה שלי אישרה לי שאפשר לחכות לווסת מתפללת כמו כולן כאן שיקרה הנס והכל יתנקה באופן טבעי .
בשורות טובות לכולנו ! אמן.
Shanshan*
הצטרפות: 23 אפריל 2018, 19:17

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי Shanshan* »

שלום לכולם היום אני בדיוק באותו מצב של כמה בנות מכאן השיתוף שלכן עוזר בהחלט ושמחה מאוד שמצאתי את הפורום הזה
קארתי לגביי הפשתן אורגני הייכן אני קונה?
אשמח לעזרא וגם מיהו דר ברדה שצויין בפוסט הראשון?
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

שלום
גם אני עברתי הפלה עם ציטוטק
אני כבר 4 ימים אחרי הפלה עדיין יש שארית ברחם , מה שמדאיג אותי זה לא השארית כי אני בטוחה שזה יוצא לבד ולאט לאט , מה שמדאיג ומפריע זה שיש לי כאיבים חזקים מזה יומיים אני בקושי מתפקדת בבית ויש לי תינוק בן שנתיים , לקחתי נגד כאב ולא עזר, האם כאבים חזקים זה דבר טבעי אחרי הפלה או צריך לפנות למיון נשים???
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

היי שאלה לי אלך חברה עברה הפלה עם ציטוטקס 3 שבועות דימומים באים והולכים לדבריה הבטן היתה תפוחה מתמיד ולאחר 3 שבועות חזרה למעקב ונדהמה שההפלה לא צלחה והעובר עם דופק ומתאים לאותו שבוע 12 דילמה אחר כל כך יסורים ולא תפקדה מסתבר שלא צלח מה היתן עושות והאים משהיא עברה דבר כזה ..המליצו לה לעשות גרידה אבל מאוד חוששת ..להשאיר לא נותנים הרופאים המלצא בגלל התרופה שנילקחה ...מחכה לתשובה שלכן
פלונית_אחרת*
הצטרפות: 26 אפריל 2002, 21:27

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי פלונית_אחרת* »

מה מציעים הרופאים? אני מניחה שגרידה?
נשמע שאין ברירה, אם כבר הוחלט לוותר על ההריון, וכבר נלקח הציטוטקס ולא עבד, ועכשיו שבוע 12 עם עובר שסביר שנפגע, חבל לקחת סיכון.
ולהשתדל לשמור על עצמה היטב ולא להכנס להריון בלתי רצוי, כי ציטוטקס זה לא במקום אמצעי מניעה :-( (())
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי אלמונית* »

רוצה רק לשתף, עברתי הפלה בשבוע 7 בחודש אפריל 18, עד היום אני ממשיכה לדמם מה לא עשיתי מצלמה לצוואר הרחם, ניתוח, כלום לא עוזר המוגלובין שלי צנח ל7.5 בהתחלה לא רצו לנתח מחשש לאובדן ודימומים כבדים בעת הניתוח, אז השאירו לי בצד דם מבנק הדם. אני באמת כבר ללא תקווה, הרופאים משאירים אותי באוויר, הבדיקה הכי 'קרובה שלי', היא ב1.10. בסך הכל אני חיילת משוחררת. ופה גם נובע הפחד שלא אוכל להכנס להריון בעתיד.. מקווה שיהיה בסדר 😔
חוויתי_גם*
הצטרפות: 30 נובמבר 2018, 14:52

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי חוויתי_גם* »

ל״אמא לשלושה נסיכים ונסיכה.
אני עברתי הפלה בשבוע 8 והכל עבד לפי הספר
עד הרגע שחמישה שבועות אחרי ההפלה התחיל לי דימום שחשבתי שהוא מחזור. בטא הראתה 7 שזה נמוך ממש אבל לא הפסקתי לדמם במשך חודש. באולטראסאונד הרופא במיון ראה רירית 2 ס״מ - משמע נותרו שאריות ושלח אותי להיסטרוסקופיה ניתוחית להוצאת החתיכה.
בינתיים הרופאה האישית שלי שלחה אותי להיסטרוסקופיה אבחנתית כי לא רצתה שעל אוטומט אעבור הליך כירורגי.
באבחנתית הרופאה שביצעה ראתה באמת שארית אבל משמעותית קטנה יותר ממה שחשבו שראו באולטראסאונד וממש הצליחה לנתק אותה בקלות עם המצלמה.
חסכה לי הליך כירורגי ועכשיו אני במהלך המחזור הראשון האמיתי והכל בסדר

שיהיה בהצלחה
לורין*
הצטרפות: 13 מרץ 2019, 13:37

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי לורין* »

שלום בנות
אני חייבת התייעצות
לפניי שבועיים עברתי גרידה לצערי הרב עובר ללא דופק שבוע 12 היום הייתי שוב אצל הרופא נשים מאז הגרידה לא היה לי דימום רק כאבים בלתי נסבלים שאני ממש מרגישה שאני חיה על כדורים משכחי כאבים היום הייתי היום אצל הרופא ואמר לי שיש המון שאריות ברחם ללכת למיון שוב לעבור גרידה אני מתה מפחד ולא מסוגלת לעבור זאת שוב הרופא טוען שעבר שבועיים ואם עד עכשיו זה לא יצא אז אין סיכוי
השאלה שלי היא אולי אני יחכה למחזור שיגיע וזה ייצא הכל במקום שוב פעם לעבור גרידה אני מתה מפחד ואת האמת עדיין לא התאוששתי מכל הדבר הזה אני לא יודעת מה לעשות
יש לך מה להוסיף?
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

משתפת שבתחילת השבוע אובחן עובר בלי דופק שבוע 9 עובר תואם לשבוע 7.
הרופאה מיד אמרה לי ללכת לגרידה.
לצערי אני למודת ניסיון. לא הלכתי. ב"ה כעבור שלושה ימים החל דימום ספונטני. כשבאתי לביקורת כבר ראו רק שק הריון ללא עובר.
ביום למחרת זומנתי לציטוטק. לא רכשתי, עשו אולטראסאונד וכבר כמעט הכל יצא לבד.
רוצה לעודד ולומר שבמקרים שההריון צעיר מאד והדופק פוסק לבד לא לרוץ לגרידה.
לחכות 3 ימים לעשות פעילות גופנית להיות בתנועה,שטיפות מרובות לאזור הנרתיק לשתות חליטות פטל ואני בעד גם להתפלל.
בנוסף בהפלה הקודמת הייתה שארית שיצאה לבד לאחר הווסת שהגיעה כעבור חודש.
תסמכו על הגוף שלכם
במקרים של דימום חזק סחרחורות ו או חום לפנות דחוף ולא לחכות!!
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

הייי
אני כמעט חודשים אחרי הפלה עם כדורים
ויש לי שאריות של 8ס"מ
וקיבלתי מחזור ראשון ועדיין יש לי שאריות
זה שעשה לי את האוטרסאוד אמר שיצא בווסת הבא
אבל הרופא האישי שלי הפנה אותי לבית חולים לבדוק שוב את הענייו
בבקשה תעודדו אותי ותגידו לי שהכול בסדר וזה יצא אני באובדן עצות אני באמת לא יודעת למי לפנות 🙏🥵🙏
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

שלום יקירות
חודשיים וחצי אחרי גרידה עדיין לא קיבלתי ווסת
לאחר מס בדיקות של הרחם וצוואר הרחם הכל היה נקי
עכשיו הרופא אומר שרואה שאריות ברחם בגודל 14 ממ ועדיין לא קיבלתי ווסת נתן לי כדורים על מנת שהמחזור יגיע ... מיואשת .. עזרה?
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

מוסיפה גרידה בשבוע 23 עובר ללא דופק ...
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

אני באותו מצב שלך אחרי 2 ציטוטק שלא צלח גרידה שכניראה לא ניקו טוב אני עם שארית של 14 מ''מ מחר הולכת לבדיקה כבר חודשיים בטירוף הזה
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

שלום לכולן, עברתי הפלה בשבוע 9+3 , כעת אני שבוע אחרי הציטטוק , אתמול הייתי אצל הרופא ואמר שיש עדיין שאריות , אבל ממש מעט. אמר ששבוע הבא לעשות דופלר ולראות האם כבר יצא כרגע , אחרי שבוע מהציטטוק הדימום פסק לחלוטין , איך השארית יכולה לצאת בלי דימום, זה אומר שרק במחזור הבא , זה יוכל לצאת? הייתי רוצה לשמוע ממשהיא שעברה מקרה דומה , וכן עם עוד משיהיא התנסתה בפשתן אורגני שנשמע שממש עזר. ומי שכתבה לעשות הרבה שטיפות , מה הכוונה , ממש להזרים מים לבפנים , אין בזה שום בעיה מבחינה רפואית? מה שבטוח לי שהרופאים באמת יודעים מעט מאד , זה ממש רק בידי השם יתברך וצריך פשוט להאמין ולהתפלל , זה בטוח הכי הכי יעזור!!! אודה לתשובותיכן ,
חוויה_מטלטלת*
הצטרפות: 03 ספטמבר 2019, 14:26

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי חוויה_מטלטלת* »

לפני כמה ימים לקחתי ציטוטק, אני בת 34, שבוע 11, עשינו בדיקת שקיפות עורפית
בחלומותיי הגרועים לא דמיינתי שהעובר מת. אפילו היו לי תסמיני הריון יומיים לפני (הקאה)
אבל השקיפות גילתה לנו שהוא מת......... כבר בשבוע 8.4.
התחושה היא אבל ועצבות אבל גם הקלה "אולי בפעם הבאה אדע להתמודד טוב יותר".
לאחר הבדיקה העורפית נסענו לאיכילוב והם נתנו לי ציטוטק.
רציתי לשתף בפירוט בתהליך שעברתי כי אולי זה יסייע לעוד בנות.
לקחתי את הכדורים ב1:35 בלילה.
אחרי שעתיים הרגשתי כיווצים בבטן ועצירות נוראית- התפתלתי במשך שעתיים והתפללתי שרק יעבור כבר הכאב, בכיתי מרוב שכאב (ואני סוסה בדרך כלל). מתוך התשה נרדמתי כשהכאב פסק.
ב09:30 בבוקר הייתה שפיכה ראשונה של התוכן הרחמי, כאילו מישהו פתח פקק כשהלכתי לשירותים, הרבה דם מיימי וחתיכות כבדות שהשתדלתי שלא לראות... אבל היה רגע שהייתי צריכה לסייע לחתיכה לצאת... זה היה נורא....ואז אחרי שעה הייתה עוד פעם דומה של שפיכה מיימית עם חתיכה גדולה כשקמתי שוב לשירותים. מבחינה כללית, אחרי היציאה, הייתה תחושת הקלה שזה עוד רגע יגמר.
למרות שהכאבים הנוראיים בלילה נראו כמו נצח, במהלך אותו היום הרגשתי בסדר גמור והיו לי דימומים ממש קלים. יום לאחר מיכן, ההפרשות הפכו להיות בצבע חום.
הרגשתי טוב ולא היו לי דימומים יותר מדי חוץ ממהפרשות החומות.
חיכיתי לבדיקת אולטראסאונד שקבעו לי ל10 ימים אחרי.
3/4 ימים אחרי הציטוטק, כשכבר חשבתי שהכל בטח יצא והרגשתי מצוין.
לאחר בילוי עם חברים במהלכו שרתי ורקדתי (מציינת כי הגוף קפץ הרבה ונראה לי שזה עזר להתניע את התהליך שוב) התחילו לי כאבים שהתגברו והפכו להיות בלתי נסבלים, באופן כזה שנסענו למיון בחצות כי לא יכולתי לסבול את הכאב (יש לציין שהתמודדתי עם הכאב, בפעם הראשונה לאחר שנטלתי את 4 כדורי הציטוטק ולא חשתי צורך במיון - אולי כי ידעתי שהולך להיות קשוח... בכל מקרה, מה שעזר לי להירגע זה לשכב על צד שמאל... אולי יעזור לעוד מישהי)
הפעם הזו, אמנם לא נטלתי כדורים שוב, אבל הכאבים היו בעצמה גבוהה יותר, והקשבתי לגוף שלי (ומזל שכך!!!! הרופא אמר שאם לא הייתי באה יכולתי לסבול אפילו עוד 12 שעות) ונסענו למיון שם הרופא פתח את הנרתיק והרחיב אותו מעט עם איזה מכשיר שנראה כמו מקור ואמר לי להשתעל ואז בזכותו יצאו ממניעעוד 10 מ"מ (הגעתי עם 24 מ"מ ולאחר הבדיקה הייתי עם 12 מ"מ). אחרי שהוא הוציא את זה ממני הרגשתי בשנייה אחת טוב. נכנסתי לשם בוכה ויצאתי עם חיוך - זה היה כמו נס.
הוא אמר לי לחכות למחזור וללכת לבדיקה אצל הרופא המטפל לאחר מיכן.
לכן, אם כואב לכן באופן לא סביר - לכו לבית חולים - אל תסבלו את הקושי לבד - לא מקבלים גביע בסוף - חסכתי לעצמי 11 שעות של סבל..
עוד משהו ששמתי לב בתהליך הזה - זה שזו תופעה נפוצה יחסית (1 מ4 או 5 נשים חווה את זה) ואף אחד לא מדבר על זה.... יש מין קשר שתיקה סביב הנושא...
יש קבוצה בפייסבוק שנקראת הפלה ולידה שקטה עם המון מידע - ממליצה להכנס ולקבל תמיכה. אלו ימים קשים עם הרבה פחד וחוסר הבנה של המצב.

בריאות לכולן.
סחוטה*
הצטרפות: 14 נובמבר 2018, 19:48

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי סחוטה* »

חוויה מטלטלת יקרה,
גם אני איבדתי הריון צעיר לפני קצת פחות משנה. אני אישית החלטתי לא לקחת ציטוטק, ואחרי שבוע של המתנה מסויטת לתהליך שיקרה באופן טבעי עברתי הליך כירורגי להוצאת השאריות.
כל כך מסכימה איתך לגבי קשר השתיקה. זה תרחיש שמצד אחד הוא כל כך נפוץ, ומצד שני כל כך במחשכים ובצללים. כאילו שבעיני החברה אנחנו צריכות להתבייש בזה שזה קרה לנו. לכן מעגלי התמיכה הנשיים בפורומים כמו שציינת וכאן באתר הם כל-כך חשובים.
בשבילי באופן אישי ההגדרה של החוויה כמטלטלת היא מדויקת. והקהילה פה בבאופן, שלא הכרתי קודם, עזרה לי מאוד (הסיפור שלי נמצא בדף תמיכה לאחר אובדן הריון).
שולחת לך חיבוק ומחזקת את ידייך. לך ולכל הנשים האחרות שעוברות ועברו את זה. |L|
😣😣*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2019, 00:45

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי 😣😣* »

אני קוראת את התגובות כאן ומזדהה כל כך. עברו 15
יום מאז הציטוטק, מנה ראשונה ותחושות קשות. לאחר מספר שעות שק הריון ועובר ירדו. הייתי לי הקלה, חשבתי שבזה הכל נגמר, באתי לביקורת לאחר 4 ימים שם נאמר לי כי הרחם מעובה ואני יכולה להחליט מה אני רוצה לעשות, ציטוטק או גרידה. החלטתי להשאר בבית לחשוב על זה, לעכל את הסיוט המתמשך והלא נגמר הזה. מותשת נפשית ופיזית נשארתי עוד שבוע בבית, בבדיקה שניה נראו שאריות בגודל 16מ"מ. הרופא שלע זיהה שאני חסרת כוחות ואיפשר לי לחכות לווסת בתקווה שיצא. אך אמר שאם לא אז צריך ציטוטק או גרידה. אני בפחדים קשים. התהליך הזה גובה ממני כוחות רבים. זו חוויה קשה כל כך. אני קוראת את התגובות כאן ושמחה לראות שאני לא היחידה עם התחושות הללו, וזה מחזק יותר להבין שאני בסך הכל בסדר.
אני קצת חוששת לקחת את הפשתן, תוהה האם זה מוביל לדימומים או האם זה יכל להוציא שאריות של ממש? הרופא אמר שאם אני אדמם דם טרי אני חייבת ללכת למיון.
מהן השאריות שיוצאות? האם משהו רירי או זרימת דם? מה חוויתן?
מה לגבי דיקור מה המלצתכן?
סחוטה*
הצטרפות: 14 נובמבר 2018, 19:48

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי סחוטה* »

אין לי ניסיון לא עם פשתן, לא עם ציטוטק ולא עם דיקור בהקשר הזה. לגבי השאריות, אצלי היו בעיקר קרישי דם ופחות זרימה של דם טרי.
מי שמאוד עזרה לי בנוסף לקהילה פה זו לימור כהן. לא הכרתי אותה ו/או שמעתי עליה קודם, אבל היא סוג של ״תומכת הפלות טבעיות״ מניסיונה האישי וגם עזרה לי בצומת של קבלת ההחלטה לעבור הליך כירורגי וחיזקה אותי בעניין, כי המימד הנפשי כבר הפך לבלתי נסבל.
ממליצה לך לחפש אותה בגוגל - יש לה אתר ובו היא גם מסבירה על התהליך וגם אפשר דרכו ליצור איתה קשר.
חוויה_מטלטלת*

שאריות אחרי הפלה

היי זו שוב אני, לצערי הלכתי לביקורת ושם אמרו לי שיש לי 15 ממ ולא 12 כמו שנאמר במיון. שזה קרוב מאוד ואולי לרופא לא היה את המיכשור במיון כמו שיש לטכנאית אולטראסאונד. בכל מקרה המליצו לי לקחת מנת ציטוטק 4 כדורים דרך הפה...
לקחתי ב17:30 לא קרה כלום עדיין.... רק דימום... מקווה שיתחיל דימום רציני וזה יהיה כבר מאחורי.... :(
אגב נתנו לי עוד 2 אופציות:
  1. לחכות למחזור (אבל אז חייבים גרידא אם יש שאריות)
  2. כדור שעושה כמו מחזור ומנקה את הרחם.
אמרו שאם הציטוטק לא עובד אז יתנו לי את הכדור.
מקווה לטוב, בריאות
חוויה_מטלטלת*

שאריות אחרי הפלה

למען הנשים שמחפשות מידע בנושא מעדכנת שהציטוטק לא עבד בפעם השנייה והפנו אותי להיסטורקופיה שזה תהליך שבו נכנסים לרחם עם מצלמה ומסירים את השאריות מהרחם.
בהרדמה מלאה ולא כואב.
חוזרים לשגרה כמעט מיד.
לאחר מיכן היה לי דימום חריג שהוביל אותי למיון שוב ושם שלחו אותי הביתה ואמרו לי שאראה אם זה לא מחמיר.
זה לא החמיר וכבר הספקתי לקבל מחזור תקין לאחר מיכן.
מאחלת לכולנו בריאות.
מקווה שהמידע שאני משתפת יעזור למישהי.
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

מאוד עזר לי לקרוא כאן על מצב דומה ותהליך ולא פשוט, לכן משתפת גם.
בשבוע 7-היה ספק האם יש דופק. בשבוע 8-מצאו דופק איטי אצל העובר. יצאתי הפוכה לחלוטין עם המידע, מעורערת ובוכה. הכינו שלא יהיו לי יותר מדי ציפיות, ואולי יפול לבד. שבוע אחרי-שבוע 9-כבר באמת לא נמצא דופק אצל העובר. זה היה הסוף, או התחלה של הסוף. עליתי למיון נשים. ושם זה התחיל. בחרתי בהפלה עם הכדורים. כדור 1 באותו היום. וציטוטק למחרת. ציטוטק נדמה לי 6 כדורים, לספיגה מתחת ללשון.השגחה 3 שעות. אחרי חצי שעה כבר בתחילו התופעות-בחילה, הקאתי, צמרמורת, שילשול. ובתחלה של הדימום עם כאבים מאוד חזקים. הכאבים מעט נרגעו כעבור שעה והיו כבר סבירים אבל כואבים בהחלט. לקחתי אופטלגין. כבר אחרי כשעה עם בתחלת הדימום ראיתי שנפלט שק ההריון. נוראי לראות את הדבר היקר שלא התפתח.
בביקורת אחרי שבוע-הייתה שארית כ12 ממ. נתנו לי מנה שניה של ציטוטק, חששתי מהתופעות, אבל הפעם זה לא כאב ולא היה כזה דרמתי כמו בפעם הראשונה. אבל גם על הדימום לא כל כך השפיע. הוא כמעט נגמר בינתיים.
אחרי שבוע -ביקורת-עדיין שארית ללא שינוי. המליצו לחכות לוסת. קיבלתי וסת כעבור כשבועיים, שהייתה די רצינית, יותר מהרגיל, וכולי תקווה שהכל ייצא. אבל בביקורת אחרי הוסת-עדיין שארית, שקטנה קצת. פחות מ1ס"מ. כבר חשבתי שצריך היסטרוסקופיה. הייתי מוכנה. כל התהליך מתיש רגשית ופיזית. אבל הרופא במחלקה אמר שהשארית קטנה מאוד, והוא ממליץ לחכות לעוד וסת. הגיעה הוסת השניה. הפעם לא כזו כבדה בדימום, אבל כאב לי די חזק ביום הראשון. ואחרי הוסת-הפעם בסונר-יצא סוף סוף נקי. אני מאוד שמחה שזה נגמר ואפשר לפתוח דף חדש. התהליך אומנם ארוך ולא קל, אבל נחסכה פעולה פולשנית, לכן למי שיש סבלנות-תעשו עם הכדורים.
ובהצלחה בהמשך! בעזרת השם עכשיו תהיה התחלה חדשה, הריון תקין ועובר בריא.
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

בנות יקרות מבינה כול אחת ואחת מכן אני לפני שנה פלוס התבשרתי שאני בהריון שמחנו מאוד הלכתי לעשות בדיקה הרופאה אומרת לי שיש לי שק ללא עובר הייתי בהלם יש דבר כזה אחרי 4 לידות טבעיות הייתי בשוק אמרה להגיע לביקורת אחרי שבועיים הגעתי אחרי שבועיים ועדיין אותו דבר שבוע לקראת 12 אין עובר כלל הגוף מתפקד כהריון רגיל אך ללא הקאות וזה מה שהדליק לי נורה אדומה מתחילת ההריון ולכן עשיתי בדיקה.אמרו לי דחוף להפסיק הריון . נסעתי לוולפסון נתנו לי ציטטוק ושלחו אותי הביתה. מהערב היו דימומים שלא פסקו שהמשיכו חודש הגעתי לביקורת מסתבר שנשאר תוכן של 15 סמ דחוף אמרו לי גרידה אני כאף פעם לא עברתי הפלה או גרידה הסכמתי ביררתי דרך חברות שזה כלום באותו יום יוצאים הביתה. אך לצערי בגרידה עשו לי שתי חורים ברחם אחרי הגרידה היו לי כאבי תופת התמלא לי דם של 20 ס"ס בבטן עד שקלטו ונאלצו לבצע עוד ניתוח לסגירת החורים באשפוז של 4 ימים עד שהשתחררתי והחלמתי לקח שנה עשיתי בדיקות כי רציתי להכנס להריון אמרו לי שההריון הייה בסיכון צריכה שמירה וקיסקי הסכמתי ב"ה בהריון הולכת לבדיקה חודשיים פלוס ואין דופק חשכו עיני שוב לעבור הפלה לצערי/ לשמחתי העובר התפרק לבד והתחילו לי דימומים כמו מים לא ניתן לעצור נסעתי לאסף הרופא שם מסתבר שכול התוכן ירד ולא נאלצתי לעבור גרידה ב"ה היו שם צוות שלחים משמיים אמרתי להם מה עברתי לפני שנה והם הבינו ולא הצעיו גרידה אלא לחכות שהכול ירד . בבדיקה הכול ירד אך יצא לי ציסטה בשחלה שכואבת הרופא אמרה שהמחזור יגיע אמור להעלם המחזור בושש להגיע עברו 7 פלוס שבועות מישהי יודעת מה ניתן לעשות שהמחזור יגיע כבר ואתנקה מהציסטה אין זכר לדימום ?
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

אני בת 16 ועברתי הפלה לפני חודש וקצת היום הייתי באולטרסאונד ויצא שיש לי שאריות אבל הרופאה אמרה שאולי היא טועה ואמרה לי ללכת לרופא יותר מקצועי שמבין בזה באמת ואם יש לי שאריות ורוב הסיכויים שיש אני הולכת להתאשפז ולבצע גרידה כמובן בהרדמה אני מתה מפחד ומתפללת לאלוהים שלרופא השני שאלך יהיה כתוב שזה טעות תחזיקו לי אצבעות❤
בריאות_לכולן*
הצטרפות: 30 אפריל 2020, 02:52

שאריות אחרי הפלה

שליחה על ידי בריאות_לכולן* »

בחסדי ה' התבשרנו בהריון ראשון בהתחלה מרוב התרגשת הלכנו לבדיקות דם בשבוע 3-4 והבדיקה יצאה חיוביות, בתרועות של מזל טוב אמרו לנו לחכות עוד כמה שבועות לבוא לבדוק דופק, הגענו בשבוע 6 ולצערנו לא היה דופק.. הרופא אמר שזה לפעמים קורה ויכול להיות שמועד הביוץ שלי מאוחר קצת ולכן הציע לחכות עוד שבועיים ולבוא לבדיקה נוספת.. הגעתי בשבוע 8 שוב לבדיקה והרופא אמר שלצערו הוא רואה רק שק הריון (בגודל תקין) וחלמון עוברי ושללא דופק.. מפה לשם קיבלתי הפניה למיון נשים, חיכינו בתור נכנסתי לאולטראסאונד וראו רק שק הריון תקין וחלמון אמרו לי שזה התחלה ואולי אבל לא סגורים עדין אפשר לחכות ונתנו לי תור לעוד שבוע, בפועל הגעתי אחרי שבועיים (בשבוע 10+2) ונורא התפללתי שאגיע ויגידו שיש דופק אך לצערי זה לא מה שקרה. ומשם כבר הכול קרה נורא מהר, נכנסתי לרופא שהסביר לי על הכדור ציטוטק, זמן המתנה של 3 שעות בחדר.. ןכעבור שעה וחצי התחלתי להרגיש שאני לא שולטת בעצמי והכול מתחיל לצאת (הרגשה קצת לא נעימה שמלווה בכאבים בנוניים בבטן התחתונה) אחרי שלוש שעות כשהרוב כבר יצא בבית החולים שוחררתי הביתה עם תור לעוד 3 ימים למעקב. אחרי 3 ימים של דימום, התכווציות וכאבים בבטן התחתונה הגעתי לבדיקת אולטרסאונד במיון ואמרו שהרוב יצא ב"ה ושאלך לנוח בבית .. כעבור 12 ימים אני עדיין מדממת אומנם לא בכמות גדולה וכשניכנסתי לשירותים (כמעט שבועיים אחרי ההפלה) באופן שיגרתי באמצע הפיפי אני מרגישה שנפל ממני עוד גוש ולפני שהספקתי לראות מה יצא ממני זה כבר החליק בשירותים, זה הגיוני שאחרי שבועיים עוד ירדו גושים? ומתי אפשר לדעת מתי כועסת אמורה להגיע?
בברכת רפואה שלמה והחלמה מהירה לכולן ושנתבשר הבשורות טובות והגיונית תקינים בקרוב!
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

היי בנות אני שבוע אחריי ציטוטק גם לאחר הציטוט נצפה שק הריון אך ללא דופק הדימומים פסקו והשק הריון עדיין ישנו בוודאות כרגע אני מרגישה נפוחה בבטן והשדיים כואבים לי כאילו ההריון ממשיך להתפתח יש סיכוי כזה? מציינת שזו הפלה יזומה לצערי וקיבלתי מפיג'ין וגם ציטוטק בשבוע 6.
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

היי בנות מקווה שמה שאני עברתי עם ההפלה שלי יכול לעזור/ לתת מידע....
עברתי הפלה עם כדורים המפג'ין וציצוטק בשבוע 6.3.
אחרי הכגורים לא היה לי דימומים מי יודע מה, מחזור די רגיל עד חלש.אירי שבועיים מההפלה הלכתי לגינקולוג ובדק אותי אמר שיש שאריות אך אמר להמתין למחזור ולחזור אחריו.חיכיתי למחזור הגיע אחרי 6 שבועות . לפני המחזור הזה היו לי יומיים כאבים עזים מוזרים למטה כאילו אני חווה צירים ולא יכלתי אפילו ללכת, התקשרתי למוקד אחיות והצלחתי לדבר עם הגינקולוג שלי בטלפון אמרו לקחת אקמול לא התרגשו. אמרו שאם הכאב לא עובר עם האקמול אז כן לחזור למוקד. הכאב הזה עבר ואז היה לי מחזור מוזר שבוע כאילו כתמים חומים של דם יבש בתחתונית. אחרי שבוע התחיל מחזור עם דימום מאוד כבד עם הרבה קרישות דם. ממש היה איזה שבוע שלא יצאתי מהבית אחרי השבוע הכבד היה עוד שבוע של מחזור רגיל. אז אחרי 3 שבועות שאני מדממת זה הפסיק והלכתי לגניקולג שבדק אותי אמר הכל נקי!!! שמתי מאוד. אני אתמול קיבלתי מחזור שני וזה מתחיל להיות מאוד כבד עם קרישות....מקווה שזה יחליש בקרוב אחרת אצטרך לבדוק/ להתייעץ האם זה תקין....
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

אני חודש אחרי הפלה
יש לי עוד שבועיים תור לגרידה בגלל שאריות.. (לקחתי ציטוטק אז אני עם דד ליין)
נתת לי תקווה ואמונה. תודה!
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

היי בנות
עברתי הפלה בשבוע 7.. דיממתי במשך שבוע
ולאחר מכן קיבלתי את הציצוטק שגרם לעוד שבוע וחצי של דימומים .. חובה לחכות מחזור אחד ואז לנסות להיכנס להריון ? או שאפשרי כבר עכשיו?
מרגיש לי שכל הדימומים היו גם ההפלה וגם המחיר ביחד
הייתכן ? 😳
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

האחרונה שכתבה… האם השארית יצאה בסוף?
פלוני_אלמונית*

שאריות אחרי הפלה

היי, עברתי גרידה בשבוע 13 ויש לי שאריות ,
.אמרו לי שזה קרישי דם בגודל 34*53 .
אני לא יודעת מה לעשות .
איך אפשר להוציא את השאריות באופן טבעי .אשמח לעזרתכן .
שליחת תגובה

חזור אל “מחמאות ותגובות לאתר”