אלימות מילולית באתר נגד הימין

...*
הצטרפות: 11 מרץ 2005, 01:11
דף אישי: הדף האישי של ...*

שליחה על ידי ...* »

את נוהגת במובן זה כאחרון הטוקבקיסטים, את יכולה, אי אפשר לעצור אותך, אז את מכאיבה.
אינפורמציה, זה המשפט שסיים את הדברים שלך. אין לו קשר אלי. יש בו גם עקיצה משפילה, גם פרשנות להתנהגות שלי, גם פיענוח של המניעים שלי, גם התעלמות מוחלטת מכל מה שחשוב לי כאילו כל מה שאני רוצה זה להכאיב ולא אכפת לי משום דבר אחר.
זה אישי, זה לא ענייני, לא מקדם שום דבר, פרשנות שלך שרחוקה ממני מאוד. וזו הסיבה לכך שלא עניתי לך.
זה לא משהו שאת כותבת באופו כללי ואני בוחרת לקחת באופן אישי. זה הכי אישי שיש.
וכפי שכבר אמרתי לך, בכל תגובה שלך יש לפחות אחד כזה.
בפארפרזה על דבריך (ובחיוך, כדי שלא תהיה אי הבנה) - את יותר טובה מזה.

וגם... קוזאק נגזל היא בכל צורה שהיא הערה ביקורתית, שיפוטית, מעליבה, שלא מקדמת אף אחד לשום מקום ולרוב ניתן להחזירה לשולח די בקלות.
זו לא מחמאה. זה שיפוט וזה מעליב. אני לא כותבת שום דבר משל היה כלי רטורי להשגת המטרה.
אני פשוט לא מוכנה להתדיין ברמה האישית, בעיקר כאשר כל כוונתה לפגוע או להגחיך או להקטין אותי.
זה שאת ואחרות לא מבינות למה אני מתכוונת עוד לא אומר שהטרוניה היא של קוזאק נגזל. זה רק אומר שיש בינינו אי הבנה.
אני לוקחת אחריות על חלקי ומנסה להסביר הרבה הרבה פעמים בדרכים שונות אבל האסימון לא נופל. נגמרו לי הדרכים.
אינפורמציה*
הצטרפות: 15 יוני 2010, 23:43

שליחה על ידי אינפורמציה* »

שלוש נקודות - המשפט הזה אפיין התנהגות של טוקבקיסטים, לא שלך. האמירה נועדה לומר שההתנהגות שלך דומה לטוקבקיסטים שאלו המניעים שלהם. קוזאק נגזל הוא תיאור התנהגות אף הוא, הוא מתאר מצב בו הפוגע זועק כי פגעו בו. אבל אין לי כוונה לומר בכך שההערות שלי אינן אישיות - ההתנהגות שלך והעובדה שהיא פוגעת באנשים עומדת כאן לדיון, כפי שהתגובה של אנשים להתנהגות שלך עומדת כאן לדיון. וזה אכן מאד מאד אישי ולא נעים. אבל זו ההתנהגות שלך כפי שאני חווה אותה. וכיוון שהיא בעייתית בעיני אני מעירה עליה

אני חושבת שיש בעיה בעמדה שלך. בעיני היא מגוחכת. וקטנה. ואני שופטת אותה ככזו ומנסה למנוע את הניצחון שלה באתר בגלל זה. את חושבת שיש בעיה עם הבחירה שעושים אנשים שגרים בהתנחלויות, את חושבת שהם משרתים מפעל "מרושע" ועוד כל מיני מילים שלא אטרח לחפש עכשיו. לא מוצאת חן בעיניך הדרך שבה אני מתייחסת כותבת על ההתנהגות שלך ולא מוצאות חן בעיני הרמיזות שלך שאני לא מבינה אותה רק בגלל שאטני לא מסכימה איתך (אני לדוגמה, נורא נעלבת מרמזים לזה שאני לא חכמה מספיק - אבל אני אתגבר). את מתייגת התנהגות ואני מתייגת התנהגות. בשני המקרים זה אישי.

זוהי מהות הדיון למען השם! כמובן שיש כאן שיפוט. אם זה לא היה מפריע ומזמין / דורש שיפוט ערכי כלשהו לא היה צורך בניהול הדיון מלכתחילה! את רוצה למחות במקום שאינך רצויה בו. לא ייתכן שחשבת שתוכלי להעשות זאת ולהפטר בלא כלום מצד האנשים שלהם את מפריעה.

תתמודדי, תתעלמי, או תבחרי שלא להתנהג באופן שמעורר ביקורת אישית עליך. אלו האופציות. אין אחת של "אני אעשה מה שאני רוצה ואף אחד לא יעיר לי שההתנהגות שלי לא מקובלת עליו כי זה שיפוטי" ברשימה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

חלילה שלוש נקודות!
אני מתכוונת לכל מה שאמרתי. אני חושבת שהשיטה שאת מציעה מאוד משחררת.
למה להצמד לתיוגים ומדורים מגבילים? אני חושבת שאם נפרוץ את המסגרות של חלוקת האתר לכל מיני סוגי דפים, נוכל לפרוץ גם בתודעה שלנו הלאה.
אני מקווה שכל המשתתפים בדיון ומנהלי האתר יסכימו להצעתך. אני תומכת. מי עוד מתפקד?
...*

שליחה על ידי ...* »

אינפורמציה, בואי נתחיל מזה שאני חושבת שאת מאוד חכמה וזה נדיר מאוד שאני חושבת שמישהו בכלל טיפש. או מרושע. אלו מילים שאני לא משתמשת בהן, גם לא ביני לבין עצמי ביחס לאחרים.
כתבת לי -
תתמודדי, תתעלמי
זה מה שאני עושה כאשר אני נתקלת בביקורת אישית במקום בטיעונים ענייניים. אני רק מציינת את זה כדי שמי שהכעיס ידע שזה מה שאני עושה ולא יחשוב שפשוט לא שמתי לב אליו.

ההתנהגות שלך והעובדה שהיא פוגעת באנשים עומדת כאן לדיון, כפי שהתגובה של אנשים להתנהגות שלך עומדת כאן לדיון
ממש לא רואה זאת כך. זכות המחאה באתר היא מה שעומד כאן לדיון וצורות המחאה האפשריות הן מה שעומד כאן לדיון.
התגובה של אנשים להתנהגות שלי רלבנטית בעיניי רק עוד היא משרתת את הדיון במחאה. מעבר לזה, וכל זמן שהיא איננה אישית, לא ממש משנה לי איך אנשים מגיבים אלי.
זה בגלל שהנחת המוצא שלי היתה שאנשים יפגעו ולרגע לא חשבתי שאוכל
לעשות זאת ולהפטר בלא כלום מצד האנשים שלהם את מפריעה.

אני רוצה את הדיון ואת המחאה. וזה מה שאני מקבלת. כשזה עובר לפסים אישיים אני מקבלת משהו שאין לי עניין בו ולכן אני לא מגיבה עליו עניינית.
מקווה שאני ברורה.
אינפורמציה*

את ברורה, זה אפילו נשמע הגיוני ונקי ונכון.

אבל זה לא

כי המחאה שלך, ככל מחאה, היא בעלת השלכות סביבתיות. והשאלה במקרה דנן היא לא אם למחות - כי את זה אפחת לא חולם למנוע אלא איך . את הצהרת במפורש שאת רוצה מחאה עם "שיניים" (לא במילים אלו אבל דיברת על סירוס המחאה שזה אותו דבר). השיניים, שנושכות, מוציאות את הדיון מתחום "זכות המחאה" ונכנסות לאופן המחאה או מה שאת כינית "צורות המחאה האפשריות". זה דיון על התנהגות מקובלת ולא מקובלת. ובמקרה שלפנינו - זה דיון אישי. הבחירה שלך להשאיר את המחאה במקום בו הובהר לך שהיא מפריעה היא צורך התנהגות, שלך, שאיננה מקובלת.

לא באתי ללמד אותך דרך ארץ, אין לי עניין בביקורת אישית או פוגענית בך וההערות שלי לא נועדו להעליב. הן כן נועדו "להחזיר" את התחושה שאני מקבלת מההתנהגות שלך.

Having said all that - מיציתי את הדיון באישיות של שתינו ובמקום שצריך או להיות בדיון להתייחסות אישית. חבל לי, אבל אני אחיה עם השיפוטיות על השיפוטיות שלי.

אני עדיין מתנגדת בתוקף רב מאד לאופציות 1 ו-3 ברשימה של חלוקית ויש לי סייגים לגבי 2. אני יודעת מה עמדתך בנושא כמובן.

הגיע הזמן להכריע.

יש למישהו רעיונות איך?
פלוני_אלמונית*

כשרוצים למחות, אז אין מה לעשות. הבחילה פשוט לא נותנת מנוחה, וקשה להתעלם.
ואם כבר למחות, אז לדעתי זה צריך להיות מחאה חופשית. אחרת זה עלול לא להיות מספיק חזק.
צריך שיהיה אפשר למחות בכל מקום ובכל דרך. ככה זה מחאה.
חלוקית_נחל*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 08:01
דף אישי: הדף האישי של חלוקית_נחל*

שליחה על ידי חלוקית_נחל* »

_כנראה שפספסת בפעם השלישית:
שלוש נקודות
האמת שכבר המון זמן רציתי לכתוב בדפים של מדור בעיות התפתחות, ולהביע את הצער שלי על חוסר האחריות של האימהות והאבות של הילדים המסכנים, שהביא אותם הלום. רציתי למחות על התזונה הקלוקלת של אותן אמהות בהריון (למשל בשמת ותמי גלילי, אבל בטח עוד רבות אחרות), ועל החיסונים והשפעתם הרעה, וגם על נזקי שיטת חמש הדקות ועוד. יש לי הרבה רעיונות.
האם את חושבת שנכון יהיה שכל חבר קהילה יכתוב את דעתו האישית בכל נושא בכל דף? האם את חושבת שזה מעניין? תורם? חשוב?_
פלוני אלמונית, אני חושבת שאזכורן של בשמת ותמי הוא מרושע. ודרך אגב, אני מאמינה שהן היו שמחות אם משהו היה דואג להזהיר אותן בנוגע לתזונה הקלוקלת בהריון. בגלל שאף אחד לא עשה את זה, הן לקחו על עצמן את התפקיד ומייעצות ואכן כותבות בנושא.
קל להיות מרושע בחסות האלמוניות. באמת חבל שעד לכאן זה הידרדר.

אני מאוד מקווה שתמשך מלחמת העריכה בדף מפגש חינוך ביתי בשומרון ואז גם הוא יעבור ל אזור מקלט. אפשר יהיה להמשיך להלחם, ללכלך רק בלי להפריע @}
...*

שליחה על ידי ...* »

אינפורמציה, כשאת משוחחת איתי פה בשיא הרצינות ואז הולכת לערוך בדף המפגשים, מה אני אמורה להבין מזה?
אם הדיון הזה מיותר בעיניך תגידי או תפרשי או שגם וגם. אבל להחזיק את זה באוויר ואז ללכת למחוק פשוט מבזבז את הזמן שלי.
שאלת איך להכריע ואז הכרעת בעצמך.

מיציתי את הדיון באישיות של שתינו
לשמחתך, איש לא דן עד כה באישיות שלך. נכון שזה נעים?

אני סיימתי אחרי המחיקה האחרונה והמכוערת הזו. מבחינתי, מעבר הדף של מפגשים בשומרון לאזור מקלט הוא יופי של פתרון. עוד יותר מחאתי ממה שתכננתי. גם פרקטית וגם סימבולית.
פלוני_אלמונית*

יש פה יותר מפלוני אלמונית אחת , כמובן

חלוקית, אני מופתעת מכך שהדרך שאת מייחלת לה היא מלחמה עד להשתקה מוחלטת של האחר, דווקא את..
אני ממש מקווה שהדרך האלימה הזו לא תצלח.
חלוקית_נחל*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 08:01
דף אישי: הדף האישי של חלוקית_נחל*

שליחה על ידי חלוקית_נחל* »

אני יודעת שיש יותר מאחת, ולכן ציטטתי את דבריה של הפלונית אלמונית, כדי שידעו בדיוק לאיזו מהן אני מתייחסת.

אני לא מייחלת לדרך של מלחמה ולראייה ניסיתי לפתור את המחלוקת הזו בדרכים ענייניות של פשרה ושלום, רק מה, אני רואה שחלק מן הכותבים פה מסרבים לכול הצעת פשרה ומוחים על עצם הבעת המחאה בדף.
זה כפי שהוסבר לא מקובל באתר. גם יונת הציעה קישור לדף אחר מתוך דף המפגשים וכתבה שהמחאה לגיטימית בדיוק כמו הדף.
מכאן, אני באופן אישי מסיקה שיש רצון לריב, ואני מרגישה שאין לי עם מי לדון. כשאנשים יעברו למצב של קליטה ולא רק של שידור ויתחילו להיות ענייניים יהיה פתרון. עד אז, שיריבו בנחת ובשמחה, רק מה לא יפריעו לכול שאר באי האתר.
אין פה שום נסיון להשתקה, להיפך, בואו, ריבו, תוציאו את כול האגרסיות.
זה בסך הכול מתבקש, אם בעיצומו של הדיון בדף הנוכחי שגם כך עבר ל אזור מקלט ממשיכה אחת המתדיינות הפעילות במקביל במלחמת עריכה בדף המפגשים, זו האלימות, בעיני לפחות.
פלוני_אלמונית*

יש נסיון להציב עובדות בשטח, משני הצדדים,
לכן מלחמות העריכה בדף המפגשים בשומרון.

אלימות היא אלימות היא אלימות, כאשר היא ימנית וכאשר היא שמאלנית.

דף מפגשים אינו דף פוליטי ואינו צריך להכיל התייחסות מעליבה למשתתפות בו.

זו דעתי, וזו הפעם האחרונה שאני אומרת אותה בדף הזה.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

למה להצמד לתיוגים ומדורים מגבילים? אני חושבת שאם נפרוץ את המסגרות של חלוקת האתר לכל מיני סוגי דפים, נוכל לפרוץ גם בתודעה שלנו הלאה.
אני לא מבינה בשביל מה צריך מדורים ותיוגים, אם ממילא לא מתייחסים אליהם. כל הצ'יק צ'ק הזה גם ככה קשה לעיכול, לפחות בהתחלה.
יש פה כמה פלוני אלמונית וזה מבלבל, אבל בכל זאת נראה לי (אני מקווה) שהדברים נאמרו בציניות...

אני בעד למחוק מדפי מפגשים ביקורת פוליטית, ולהעביר אותם ל... לא יודעת... אולי דפים פוליטיים? דפים ווכחניים? משהו כזה.
טליה_אלמתן*

ותודה לפלוני אלמונית האחרת (?) על דבריה האדיבים.
פלונית_לרגע*
הצטרפות: 06 פברואר 2004, 22:23
דף אישי: הדף האישי של פלונית_לרגע*

שליחה על ידי פלונית_לרגע* »

אופס,
מעניין,
אלימות דו צדדית...
בעיצומו של דיון ונסיון לקבל החלטה בהסכמה,
במקרה, צד אחד, מוצא לנכון לקבוע עובדות בשטח, ולהתעלם מאי ההסכמה ומהתמיכה, גם של בעלי האתר בלגיטימיות של הביקורת.
ובעצם, אין מה להתפלא, ככה זה בארץ, וככה זה גם כאן.

הדף הפך לווכחני כי שני הצדדים בחרו להתווכח בו. אי אפשר להתווכח באופן חד צדדי, כי אין עם מי. יכול להיות שאם היו מתעלמים מן הביקורת ומכילים אותה באופן כלשהו, לא היה צורך בשום תיוג.
ובכן, גם אם יתעלמו וימחקו את התיוג הרי שהוא ימשיך להיות צרוב בתודעה שכזה, וגם בדרך הפתרון שהושגה בו. כול דאלים גבר.
פלונית_לרגע*
הצטרפות: 06 פברואר 2004, 22:23
דף אישי: הדף האישי של פלונית_לרגע*

שליחה על ידי פלונית_לרגע* »

אני בעד למחוק מדפי מפגשים ביקורת פוליטית, ולהעביר אותם ל... לא יודעת... אולי דפים פוליטיים? דפים ווכחניים? משהו כזה.

_דף מפגשים אינו דף פוליטי ואינו צריך להכיל התייחסות מעליבה למשתתפות בו.

זו דעתי, וזו הפעם האחרונה שאני אומרת אותה בדף הזה._

_אני עדיין מתנגדת בתוקף רב מאד לאופציות 1 ו-3 ברשימה של חלוקית ויש לי סייגים לגבי 2. אני יודעת מה עמדתך בנושא כמובן.

הגיע הזמן להכריע.

יש למישהו רעיונות איך?_

חברות יקרות, גם אם אתן חושבת שדרך מסויימת היא הנכונה זה עדיין לא נותן לכן שום זכות ליישם אותה כשיש לכך התנגדות וכשמתנהל על כך דיון בנסיון למצוא פתרון.
זו דרך שאינה מקובלת להכריע בסכסוכים באתר הזה.
חבל
שכרכן יצא בהפסדכן ובגדול
אינפורמציה*

שלוש נקודות - את לא חושבת שניהול הדיון איתי תוך החזרת המילים הבעייתיות לדף פעם אחר פעם תוך כדי הדיון פוגעני באותה מידה? אם לא - למה לא???

הבהרה: אני לא עורכת את הדף מפגשים בשומרון. גם ממגבלות טכנולוגיות של תצוגה במחשב שלי בעניין עריכה וגם כי לא נראה לי שזה יעזור כל עוד לא פתרנו את העניין העקרוני. אם מישהו/י עושה את זה עם הניק שלי - לא מטריד אותי.

ממעקב אחרי הדף נראה שלכל מחיקה יש תנועת אנטי מחיקון שהיא גרועה באותה המידה. אני נגד השארת הטקסט בדף עד הגעה לפתרון ומאמינה שהשארת הדף לא מופרע עד הגעה לפתרון היא עדיפה בהרבה מבחינת מה שאני תופסת כהתנהלות תקינה. כיוון שכך, כאמור, לא מטריד אותי שעושים את זה בשמי.

אני מתנגדת נחרצות להעברת הדף ואזור מקלט וזה נתפס בעיני כסתימת פיות מהסוג הגרוע ביותר גם לא ברור לי איך העובדה שהדף הזה נשארת ב"מה חדש" מפריע למישהו. זו כולה שורת טקסט, אפשר לדלג עליה!!!
...*

שליחה על ידי ...* »

אני חושבת שכבר הובהר שיש הבדל עצום בין כתיבת מילים שלא מוצאות חן לבין מחיקת מילים שלא מוצאות חן.
אני יודעת שבעיניך אין הבדל אז אין צורך להסביר לי זאת שוב.
בעיניי יש. וגם בעיניי רבות אחרות שטרחו לנסות ולהסביר זאת במהלך הדיון פעם אחר פעם.
טליה_אלמתן*

שלוש נקודות
הובהר לך היטב, על ידי ועל ידי חברי קהילה רבים, שלמילותיך יש מקום באתר.
עם זאת, יש סדר באתר, ואת מוזמנת לכתוב אותן בדפים המתאימים.
...*

שליחה על ידי ...* »

מתאימים לדעתך. סדר לדעתך.
מה שהובהר היטב זה שאת אלימה. קיבלת על זה אינסוף ביקורת במהלך הדיון.
מה שהובהר היטב זה שהמעשה שלך לא יעשה. אמרו את זה כאן חזור ואמור.
ועם כל כמה שנחמד לפנות אלי באופן אישי כאילו אני לבד בסיפור הזה, היו עוד שכתבו בדף עמדות זהות לשלי ביחס למקום המתאים למחאה הזו.
מבינה שזה לא מוצא חן בעיניך. לא הכל ימצא חן בעינייך תמיד ולא הכל יסתדר בסופו של דבר לפי רצונך גם אם את בטוחה שאת צודקת.
עורך*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2008, 12:08

שליחה על ידי עורך* »

טליה, מה שאת עושה פה הוא לא ייעשה. אלימות והשתקה שמאוד מתאימה להיעדר המוסר מפועלך בשטחים.
גם אני מצטרף למאבק בעד הזכות למחות על הדף.
טליה_אלמתן*

זו אני שערכתי - העברתי לכאן את הערתו של עורך מדף המפגשים.
(והוצאתי את הדף מאזור ההסגר. נראה לי שעל זה כולנו מסכימים?)
עורך*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2008, 12:08

שליחה על ידי עורך* »

טליה, ההעברה של דברים שאנשים כותבים לדף אחר לפי שיקול דעתך--ועוד דף שכותרתו שקרית ומניפולטיבית--היא אלימה ולא מקובלת בבאופן טבעי.
שוב ושוב את מוכיחה שהשפה שלך היא כוחנית ואלימה
טליה_אלמתן*

עורך
אני מזמינה אותך לקרוא את הדיון עד כה.
(למשל - לא אני בחרתי בדף הזה, ואפילו הצעתי דף אחר לנהל בו את הדיון)
אם יש לך מה להוסיף - בבקשה ובשמחה. :-) אני מחכה שנגיע להחלטה.
...*

שליחה על ידי ...* »

ניסינו, טליה.
היו שלוש אפשרויות. אני הסכמתי לשתיים מהן. טקסט נפרש או השארת הודעות ענייניות ללא דיון.
לא מקובלת עלי האפשרות שבה מישהו אומר לי לקחת את המחאה שלי למקום אחר בגלל שזה לא נעים למישהו אחר בעיניים.
פלונית_שאכפת*
הצטרפות: 26 ינואר 2011, 15:30

שליחה על ידי פלונית_שאכפת* »

לא נפסיק לנסות עד שנצליח להגיע להסכמה. ככה זה בקהילה!
...*

שליחה על ידי ...* »

כנראה שיש קהילות שבהן תוך כדי התנהלות דיון צד אחד פשוט מחליט במקביל לנהוג באלימות. קצת מוציא את החשק לדבר.
אני לא עצרתי את הדיון. הסכמתי לדברים מסוימים ובתגובה קיבלתי מחיקות. גם עכשיו טליה מציעה להגיע להסכמה תוך שהיא מוחקת ומוחקת ומוחקת.
פלונית_שאכפת*
הצטרפות: 26 ינואר 2011, 15:30

שליחה על ידי פלונית_שאכפת* »

כן ראיתי שכולם כאן מוחקים ומחזירים כל הזמן ומתנהגים שלא לפי כללי האתר הברורים והידועים, מבלי שהתקבלה החלטה לעשות שינוי כלשהו וזה ממש מעציב. נקווה שיגיעו ימים טובים יותר לקהילה.
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

שליחה על ידי ציל_צול* »

זה דף_ למחיקה ? אישית, אשמח להיפטר ממנו. עושה שחור על הנשמה.
טליה_אלמתן*

אני חושבת שאורך הדף, תאריך ההודעה האחרונה שנכתבה בו, והעובדה שהוא חי ובועט מזה 6 שנים, נותנים לו את הזכות להמשיך ולנשום כאן באתר :)
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

טליה, אפשר לערוך אותו? הוא אחד מרשימת הארוכים. בטוח יש פה הרבה מלל מיותר.
אבל רק אחרי שתגמרי עם המפגשים! מה שאת עושה שם לא יסולא בפז!
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

שליחה על ידי ציל_צול* »

לא דחוף לי במיוחד למחוק. זה פשוט סוג העימותים שמדכאים אותי אישית.
פלוני_אלמונית*

זה דף_ למחיקה ?
מה פתאום? איך נדע שאלימות מילולית זה רק נגד הימין?
שושנה*
הצטרפות: 07 דצמבר 2004, 11:08

שליחה על ידי שושנה* »

לא מבינה את זה. טליה קודם את כוטתבת דף למחיקה ואז את חזירה את הדף ואז מישהי אחרת מחזירה לדף למחיקה מה קורה כאן?
נמאס*
הצטרפות: 20 אוקטובר 2006, 18:58

שליחה על ידי נמאס* »

נמאס מהשטויות שלכם
טליה_אלמתן*

נא לא להאכיל את הטרול :-) תודה!
שליחת תגובה