בעיות כלכליות קשות מאוד

רולילולי*
הצטרפות: 07 נובמבר 2008, 11:46

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי רולילולי* »

שלום לכולם, אני הרבה זמן נכנסת לאתר אבל פעם ראשונה שאני כותבת בו. אני אמא לשניים בן 5 ובן 8 חודשים נמצאת איתם בבית ואנחנו בבעיה כלכלית מאוד מאוד קשה. רק בעלי עובד, הוא עובד בשתי עבודות באחת כשכיר במשרה מלאה והוא משתכר מעט מאוד והשניה בניקיון קופ"ח. אנחנו גרים בשכירות, יש לנו חסכונות ע"ס 20,000 שמשועבדים לבנק. וזה מבחינת חומר כל מה שיש לנו. נעזרנו בפעמונים שאמרו שאנחנו חיים מהיד לפה ושאין לנו ממה לחסוך אלא שאני חייבת הכנסה נוספת של 2,000 ש"ח. כרגע אני מחפשת עבודה אולי אני לא מתאמצת מספיק, לא יודעת. הכל זה שיווק רשתי ואין לי כסף להשקיע ואני לא בטוחה שאני מאמינה בזה ושזה נכון בשבילי. בעבר הייתי מזכירה/פקידה/קלדנית, אין לי איזה מקצוע חופשי שיכול היה להציל אותי מהמצב הזה ולהביא כסף טוב. אני שוב רוצה להדגיש שאנחנו במצב הזה לא כי אנחנו שייכים לסוג האנשים שחיים ממה שאין, ממש לא. אני חושבת שרוב אלא שבחינוך ביתי הם מעמד בינוני שבו הבעל הוא עצמאי ומביא משכורת מכובדת. האם אני טועה? אני מתה מפחד שיווצר מצב שלא תיהיה לי ברירה ואצטרך להכניס את הילדים לגן. אני מאמינה שאמונה שלמה שחינוך ביתי זה הדבר הנכון. אולי למישהוא יש רעיון למימוש מיידי? הצעת עבודה כלשהיא? (אני לא בוחלת בשום עבודה, מוכנה לעבוד בכל דבר על מנת להמשיך לחנך את ילדיי בבית. מרגישה נואשת, אנא עזרתכם במציאת עבודה מיידית. (אנחנו גרים בגוש עציון)
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

הממ, ניסית להיכנס לאתרי חיפוש העבודה? יש שם לפעמים הצעות עבודה מהבית. סקרים טלפונים וכאלה.
אני יודעת שמיפקד האוכלוסין מחפש עכשיו סוקרים וסוקרות ואולי באזור שלך דווקא חסר.
רעיון נוסף ומתבקש, כך שכנראה בדקת.. לטפל בעוד ילד בבית? בייביסיטר בערבים בביתך? משרדים בסופ"ש? בישול ביתי קבוע לקשישים באזור (לפרסם מודעות באזור וגם פה בכיכר השוק) או לרווקים "מורעבים"?
וגם, לפנות לארגונים שעוזרים לאנשים במצוקה כלכלית. שיתנו נטו עזרה בסיפוק מצרכי מזון, תלושי קנייה וכדומה. אחרי ששמעתי מישהו מהעבודה, אבא לארבעה ילדים- אומר לי שיש ימים שהמקרר ריק, אני חושבת שיש יותר מן ההכרח לפנות לעמותות המתאימות או לבני משפחה לעזרה (במקרה של הבחור מהעבודה הוא מרוויח 6,500 ש"ח ואשתו 2,000, רק שהסתבכו בחתימה תמימה על משכנתא איומה שאוכלת להם חצי משכורת בלי אפשרות לפריסה מחדש).
לגבי החינוך הביתי, לא נראה לי שהכנסה של הילדים למסגרות תחסוך הרבה כסף. טענת בעצמך שיכולת ההשתכרות שלך, גם במידה ותצאי לעבודה- לא גבוהה כלל, ויש סכוי גבוה שההכנסה שלך תתקזז עם ההוצאות על המוסדות והמטפלות של הילדים.
אלמוני*
הצטרפות: 05 אפריל 2004, 01:52

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי אלמוני* »

באיזור שלנו מרוויחים כ 40 שח לשעה בנקיון בתים.
חוצמזה אם יש רכב כוח וזמן אפשר להגיע מאיסוף בקבוקים אפילו ל 200 עד 400 שח ביום.
נראה לי שכדאי במצבכם לבחון בכל זאת את תחום ההוצאות.
נכון שחשוב להגדיל את ההכנסות אבל אני חושב שזה מלכוד שככל שיהיה יותר מוציאים יותר.
אולי לשמור על עוד ילדים כל היום או צהרון (להוציא ילדים מגן / בי"ס)?
יש אצלכם איפה למכור סנדביצ'ים? משרדים וכאלו מקומות שאפשר להסתובב עם סל...
רולילולי*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי רולילולי* »

קודם כל סליחה אבל פתחתי שוב את ההודעה הזאת כי בפעם הראשונה לא ראיתי שזה נקלט אז חשבתי שזה הלך לאיבוד ולא הצלחתי להבין איך העסק עובד... ובקשר לאפשרות של
לטפל בעוד ילד בבית? בייביסיטר בערבים בביתך? משרדים בסופ"ש? בישול ביתי קבוע לקשישים באזור (לפרסם מודעות באזור וגם פה בכיכר השוק) או לרווקים "מורעבים"? אז ככה כן חשבתי לטפל בעוד ילד בבית למרות שזה קצת מלחיץ אותי כי אני לא בטוחה שיש לי סבלנות לזה אבל לאור המצב אני מוכנה לנסות. בייביסיטר בערבים לא חשבתי על זה וזה יכול להיות רעיון טוב. לבשל אני דווקא מוכנה ויכולה הבעיה היא שהאוכלוסיה כאן רובה דתיים שמקפידים בענייני אוכל ואנחנו אומנם שומרים על בשר, חלב וכו' אבל לא כאלה צדיקים. אבל נניח שאני כן רוצה לעשות את זה איך אני מתחילה? אני לא חושבת שהאוכלוסיה שגרה כאן נכנסת לאתר הזה..

חוצמזה אם יש רכב כוח וזמן אפשר להגיע מאיסוף בקבוקים אפילו ל 200 עד 400 שח ביום. זה נשמע לי מפתה. איזה בקבוקים ואיפה להסתובב.. ואיפה נותנים את הכסף?
מחשבות*
הצטרפות: 08 דצמבר 2004, 13:49

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי מחשבות* »

לחלק בבוקר: עיתונים, דברי מאכל (שירות "על הבוקר") או אפילו לפתוח קו לבד ולתאם עם מכולת או מחלבה/ מאפיה/לול ולשלוח.
לחלק בערב: פליירים ועיתוני ערב.
שירותי הובלות: אנשים שצריכים שיקחו להם כביסה למכבסה, יביאו להם דברים מחנויות, יעשו להם סידורים
להציע לאנשים שירות שאת מגיעה חד פעמי ומסדרת להם את הניירת בבית, כולל לשלם חשבונות, לכתוב מכתבים שצריך, טלפונים, להכין להם רשימה מסודרת מה הם צריכים לעשות לפי הניירת שאת מוצאת (הכלב צריך חיסון, האוטו צריך עשרת אלפים...) ולתייק הכל מסודר
להקליד למי שצריך דרך אוזניות, למשל. לברר עם בתי משפט, שירותי תרגום, אולפני עריכה, כל מיני. להקליד את הטקסט של סרטים ותוכניות בעברית, זה שרץ לנו בטלוויזיה מול העיניים, למשל (אם את יודעת גם לתרגם השמחה כפולה, אבל לא מחייב).
לפתוח צהרון
לעשות חוג כלשהו
ללמוד משהו יצירתי ולעסוק בו, למשל סידור פרחים, ואז ביום חמישי את לוקחת הביתה ים פרחים וביום ששי מביאה לחנות מסודרים יפה
לעשות סקרים מהבית

האם את רוצה להיות בבית כל היום, או שיכולה להתפנות בשעות מסויימות? אם יש לך גיבוי ואת יכולה לצאת, אולי צריכים בספריה מישהי לסדר קטלוגים ורשימות? במקומות אחרים? כל מיני דברים שלא דורשים עבודה מול קהל, ואת יכולה בזמנך שלך.

בהצלחה
צל_הימים*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 09:20

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי צל_הימים* »

יותר ממה ש{{}}ג'ינ ג'ית כתבה אין לי להוסיף . רק חידוד קל לגבי איסוף הבקבוקים: זה משהו שממש כדאי לבדוק את כדאיותו, מפאת הזמן הכרוך בהתעסקות ועלויות הנסיעה. כדאי קצת לחפור באינטרנט, וגם כדי לקבל את הכתובות של נקודות ההחזרה. איזה בקבוקים ואיפה להסתובב? מדובר על פחיות ובקבוקים של שליש, וחצי ליטר. לרוב ניתן למצוא אותם בסביבת קיוסקים ובתי אוכל למניהם, וכשמתרגלים לצוד אותם, הם פתאום מציצים מכל פינה. ברוב אותם בתי עסק אין איסוף מסודר, כך שאפשר להציע להם להתקין מיכל איסוף ולבוא לרוקן בקביעות.

וברמה היותר מופשטת, מדובר בעיקר בלעשות את הסוויץ' המחשבתי משכיר פאסיבי שרק מחכה שמישהו יואיל להעסיק אותו בתנאים טובים למתפרנס עצמאי שמחפש הזדמנויות וכל הזמן בוחן עלויות וחלופות. ואין הכוונה לפתיחת תיק כעצמאי, ניתן לעבוד במשרות חלקיות כשכיר אך עם "ראש" של עצמאי. וכן, הרבה חפירה באינטרנט. ואם את יודעת הקלדה עיוורת מהירה, יש צורך בכאלו, צריך רק לחפש את המשרות.
ג'ינ_ג'ית*

בעיות כלכליות קשות מאוד

אבל נניח שאני כן רוצה לעשות את זה איך אני מתחילה? אני לא חושבת שהאוכלוסיה שגרה כאן נכנסת לאתר הזה..
תולה מודעות במרכז המסחרי, ליד קופ"ח (בעניין של מזון לקשישים) ליד גני ילדים (לבייביסיטר), אפילו בכניסה לבניינים (בלוחות המודעות אם יש).
רולילולי*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי רולילולי* »

תגובה למחשבות
האם את רוצה להיות בבית כל היום, או שיכולה להתפנות בשעות מסויימות? אם יש לך גיבוי ואת יכולה לצאת, אולי צריכים בספריה מישהי לסדר קטלוגים ורשימות? במקומות אחרים? כל מיני דברים שלא דורשים עבודה מול קהל, ואת יכולה בזמנך שלך.
כעיקרון אני מעדיפה לעבוד בלילה אחרי שהילדים הולכים לישון בהקלדות/הדפסות וכיוצ"ב, ישנה גם אפשרות לעבוד אחה"צ כשבעלי חוזר מהעבודה, אם כי כרגע לא נראה לי שאני יכולה להיות בררנית...

ולז'ראר (עוד לא בדקתי איך אני מעתיקה את השמות/כינויים שלכם...)
וברמה היותר מופשטת, מדובר בעיקר בלעשות את הסוויץ' המחשבתי משכיר פאסיבי שרק מחכה שמישהו יואיל להעסיק אותו בתנאים טובים למתפרנס עצמאי שמחפש הזדמנויות וכל הזמן בוחן עלויות וחלופות. ואין הכוונה לפתיחת תיק כעצמאי, ניתן לעבוד במשרות חלקיות כשכיר אך עם "ראש" של עצמאי. וכן, הרבה חפירה באינטרנט. ואם את יודעת הקלדה עיוורת מהירה, יש צורך בכאלו, צריך רק לחפש את המשרות.
אתה כל כך צודק, אין ספק שאני צריכה לשנות את קו המחשבה שלי...

שלחתם לי הרבה רעיונות לעבודה אני אקח מזה מה שהכי נראה לי מתאים. תודה למי שהגיב עד כה וכמובן שאשמח לשמוע עוד רעיונות!
ודרך אגב אני משוטטת באינטרנט (אם כי הנושא הזה חדש לי יחסית. לא מזמן קיבלנו מחשב) ונרשמתי לחברה דרך האינטרנט שנקראת AllJobs מקוה למצוא משהו במהרה!
רולילולי*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי רולילולי* »

וכמה שאלות קטנות:
  1. יש כאן מישהוא שמאמין שעם חסכון של 17,000 ש"ח שמשועבד לבנק (ובזה מסתכמים החסכונות והרכוש שלו ) ומינוס באותו סכום אכן יכול לצאת מזה ולהיות בפלוס?
  2. האם באמת אפשר לחיות ממשכורת של 6,000 - 6,500 ולכלכל משפחה בת 4 נפשות ולהיות בפלוס? מישהוא כאן באמת חי את זה או היה בסרט הזה?
ושוב תודה מראש!
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

נדמה לי שמה שחסר לך זה מה שאת הגדרת איזה 2000-3000 ש"ח, במיוחד אם אתם מחזיקים אוטו שהוא זולל כסף איום ונורא.
אני גם במצב גבולי... רק בלי גבר (משלם מזונות אך לא נמצא פה איתנו). אנחנו בלי אוטו (מאוד מאוד קשה!!!) ואני גם בדילמה המפורסמת הזו של איך ממשיכים להיות עם הילדים בבית (אופטימלי- לא יעזור: עבורם כמובן!!!), ובכל זאת להצליח להביא עוד ג'ובות הבייתה. אני עובדת בדיוק במה שאת חולמת: עובדת באתר אינטרנט בלילות אחרי שלילדיי הלכו לישון.- אבל זו לא הכנסה מספיקה לי.
אני רוצה לגמור את החודש עם כסף ספייר. שאני לא ארגיש על הגבול המסוכן הזה שכל הזמן מאיים להטביע אותך (אוף!!).
ונורא נורא קיוויתי למצוא ילד לטפל בו או לחילופין למצוא אישה שנמצאת במצב דומה לשלי ושנחלוק את השבוע ליומיים ויומיים, כך שאני יכולה לעבוד יומיים בשבוע ויומיים אחרים אני נמצאת עם כל החבורה בבית.
חיפשתי בכמה מקומות ובינתיים שום דבר!! כבר הרבה זמן שאני מחפשת.
אומר לך איפה את יכולה לפרסם:
  1. פה באתר- יש חיפוש לפי נושאים (תסתכלי למעלה) יש דפים בנושא הזה.
  2. לפרסם מודעה ביד 2- הוא אתר מאוד גדול וידוע. שם יש גם מדור מטפלות ועוזרות (זה ללא תשלום)
3 יש אתר שנקרא אם 4 אם. שם אולי תוכלי למצוא אמא שרוצה לעשות איתך החלפות על הילדים.

יותר מאוחר אכניס לך קישורים, אם את לא מתמצאת עדיין ברזי האינטרנט.
אשה_ואם*
הצטרפות: 29 אפריל 2008, 11:37

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי אשה_ואם* »

האם באמת אפשר לחיות ממשכורת של 6,000 - 6,500 ולכלכל משפחה בת 4 נפשות ולהיות בפלוס? מישהוא כאן באמת חי את זה או היה בסרט הזה?

עם או בלי משכנתא?
עם או בלי אוטו?
מה שציינת זה נטו?

אם זה נטו, ובלי שניהם - בקלות. זה כמונו. אנחנו מרגישים שחיים ברווחה. תמיד בפלוס ותמיד יש מה שצריכים. קונים מעט מאוד פרט לאוכל - את יכולה להסתכל בדף פשטות מרצון.

אם יש לכם אוטו, זה דבר מאוד מאוד יקר. כמו שאמא שלי אומרת, אוטו צריך משכורת קטנה רק לפרנס אותו.
נקודות_ורודות_אגדיות*

בעיות כלכליות קשות מאוד

אז הנה אני אני עם קישורים. באתר הזה (באופן טבעי) קישור נוצר מקו תחתי. O.K?
דפים באתר הזה:
חינוך ביתי לעניים
עזרה בין אמהות לבד
עזרה בין אמהות (שם יש גם קישור לאתר M4M)
חילופי אימהות או מטפלות
(בכל אחד מהדפים הללו את יכולה לשים מודעה משלך וזה יעלה למה חדש- אולי מישהו יייענה לך)

יד 2:
http://www.yad2.co.il
שם את צריכה להיכנס ללתינוק ולילד ומשם את מחפשת עוזרות ומטפלות

בהצלחה רבה לך.
גוש עציון זה לא מכשלה בפני עצמה? (ממש לא מתכוונת לעורר פה דיונים פוליטיים- שואלת קונקרטית)
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי פלונית* »

אם זה נטו, ובלי שניהם - בקלות. אשה ואם - בלי משכנתא וגם בלי שכ"ד ? אשרייך.
נקודות_ורודות_אגדיות*

בעיות כלכליות קשות מאוד

תיקון טעות:
הדף האחרון שלא נהפך לקישור (יש סימן שאלה בסוף) הוא:
חילופי אימהות או אמטפלת
אשה_ואם*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי אשה_ואם* »

במשך די הרבה שנים חיינו הרבה, הרבה מתחת ליכולת שלנו. בלי אוטו שני (יש אחד מהעבודה) ובלי רוב הדברים שנחשבים חיוניים בעיני רוב האנשים (רהיטים, בגדים יקרים, תכשיטים, חופשות, טלויזיה, עיתונים, ועוד ועוד) רק יד שניה או שמוותרים. חסכנו על סלולרי ועל מזגן. חסכנו בכל צורה אפשרית. כל פעם שאפשר היה מיחזרנו את המשכנתא כדי לשלם פחות (כשירדו הריביות). וככה כיסינו מהר את המשכנתא שלנו. עשינו את זה בכיף, ועם המטרה הזו מול העיניים, לכסות את המשכנתא ואז שיהיה לנו כסף להשקיע. בינתיים השגנו את המטרה הראשונה. היתה לי גם מטרה לאפשר לעצמי להיות בבית ולא לעבוד. עבור זה היתי מוכנה לוותר על המון דברים שהיום נראים לי מיותרים, אבל אז זה היה נראה כמו ויתור.
נקודות_ורודות_אגדיות*

בעיות כלכליות קשות מאוד

אשה ואם
מעודד לשמוע.
את יכולה לאמר כמה משכנתא לקחתם? לכמה זמן? וכמה החזרתם?
רק אם זה מרגיש לך נוח לאמר.
תודה
אשה_ואם*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי אשה_ואם* »

אהלן נקודות,

במשך 6 שנים הצלחנו להחזיר משכנתא של 350,000 ש"ח.
פה ושם עשינו איזה פרויקטים בתכנות, הרווחנו כמה עשרות אלפי ש"ח ובאותו שבוע שקיבלנו את הכסף, ישר הפקדנו אותו, במלואו. שלא נתפתה לשום חופשה ושום רהיטים. אם היה איזה בונוס בעבודה, פדיון ימי חופש, כל דבר, הופ למשכנתא. לא משנה ששילמנו קנסות קטנים, העיקר שהכסף לא יכנס אצלנו לשימוש. פעם אחת, במקום חופשה במלון עשינו חופשה בבית, שלחנו את הקטנים לאמא שלי, בישלנו משהו טעים ובילינו סופ"ש נעים בבית לבד.
אין לנו איזה סודות חוץ מכל מה שכתוב בכל מקום. פשוט ישמנו הרבה מאוד טיפים כלכליים שקראנו. כולל לבדוק ביטוחים, תשלומים, הפרשות, לבדוק שהכל כמו שצריך, שאין בזבוז. כל חודש בערך הינו יושבים עם הניירות ובודקים איפה עוד אפשר לשפר ולחסוך.
נכון שהרווחנו לא מעט כסף בזמן הזה, אבל הנקודה שאני אישית גאה בעצמי עליה, זה שחיינו טוב אבל בסטנדרט שאנחנו קבענו לעצמנו, ממש לא בסטנדרט שאחרים קבעו לנו.

למשל, בן זוגי עשה בעצמו סורגים בבית (נגד נפילות ילדים, לא נגד פורצים). הוא קנה רשת מתכת באייס ובעצמו התקין את זה בעזרת אזיקונים. אני היתי גאה בו מאוד, זה היה נראה בעיני ממש יפה, וממש שמחתי על זה שחסכנו כמה אלפי ש"ח על העניין הזה. השווצתי לשכן שלי (שנמצא תמיד במינוס והבית שלו מעוצב פי 10 יותר יפה משלי) כמה יפה וכמה זול עשינו את זה, אז הוא אמר לי בתדהמה: אבל יש לך אזיקונים בסלון!!! כאילו, איך זה אפשרי בכלל. הוא אמר לי, אני לא רוצה לחיות כמו סטודנט. אז לנו לא היה אכפת אזיקונים בסלון או בית לא הכי מסויד, רהיטים ישנים מאוד, דברים כאלה. והכל בתחושה טובה.

היום שהרווחנו את הסכום האחרון שאפשר לנו לכסות, היה יום חג בשבילנו. בן זוגי ומשפחתי החמיאו לי על המאמצים שעשיתי, כי הם ידעו שזה לא היה רק בגלל שהרווחנו טוב, אלא כי ניהלנו ממש טוב את כל העניין.
נקודות_ורודות_אגדיות*

בעיות כלכליות קשות מאוד

סליחה על הניג'וס
אבל 350 אלף זה היה הסכום שהייתם צריכים להחזיר או זה סכום ההלוואה? (שהרי ידוע לכולנו שכשלוקחים משכנתא בעצם מחזירים בערך כפול ממה שלקחנו) .
בכל אופן אם זה מה שהייתם צריכים להחזיר לבנק (ולא סכום ההלוואה) אז החזרתם בסביבות 5000 שח כל חודש.
וואו!!
ג'ינ_ג'ית*

בעיות כלכליות קשות מאוד

נקודות ורודות אגדיות, יש לי חברה שמגיע מבית חסר אמצעים. היא נישאה בגיל 18 ועבדה 8 שנים בכל עבודה אפשרית (בעיקר נקיון והמון ממנו) בנוסף לעבודה הקבועה שלה, ובן זוגה כנ"ל, בחסכון אדיר הצליחו לקנות בית לבד, ביד אליהו ת"א. הבית שהם קנו היה בית קרקע שנשרף, והם היו צריכים לשפץ אותו, תוך שנתיים הם שיפצו הכל, חלק לבד חלק עם אנשי מקצוע והוא נראה מדהים.
(אחרי זה הם הגרשו והיא קיבלה חלק מאוד קטן מהשווי של הבית ובלבד שהגרוש יניח לה, מיד קנתה בחלק הזה דירה קטנה ביד אליהו, בדיוק לפני עליית המחירים הגדולה, והוסיפה משכנתא זעירה לחמש שנים, היום היא מתגוררת בה ואוטוטו המשכנתא מסתיימת, ואל היא לא גאון כלכלי, בדיוק להיפך, לא רוצה להבין בריביות ועניינים, פשוט פעלה לפי השכל הישר ועבדה קשה מאוד מאוד).
מה שמוזר זה שכשאני הכרתי אותה, בגיל 30 פלוס, היא הסתברה כאחד האנשים הכי פזרניים כלכלית שאני מכירה, ברמות לא שגרתיות ( קונה הכל מכל וכל כולל מותגים, בילויים יקרים, משקיעה הון בתריסים לבית ורהיטים ותכשיטים ובכלל אינספור קישקושים).
לא הכרתי אותה בגיל צעיר יותר וזה די מדהים שהצליחה להרגיע את הנטייה הזו כשהיתה לה מטרה מול העיניים. יש תקווה לגויים!
רולילולי*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי רולילולי* »

כמה תשובות/תגובות:

קודם כל להסתדר עם 6,500 הכוונה:בלי משכנתא אבל עם שכירות (2,050 ש"ח על דירת 60 מטר) וזה עם אוטו ישן משנת תרפפו... ויש לציין שבעלי פעמיים בשבוע לוקח כביסה לעבודה ומכבס ומייבש וגם זה חוסך כסף וזמן.

לגבי להחליף עם אמא שתשמור על ילדיי ואני אצא לעבוד ואח"כ נחליף זה לא מתאים לי. גם אני עם תינוקת בת 8 חודשים ואני לא משאירה אותה וגם אם אני אהיה יומיים בעבודה ואח"כ יומיים עם הילדים שלי + שלה אז מה בעצם ישאר לי להיות עם הילדים שלי (ואין טעם לפתוח בזה דיון זה פשוט לא מתאים לי..)

יכול להיות שיש ממה לחסוך, לא יודעת... אני אנסה לחפש איזהשהיא עבודה שתתאים. ואנחנו גרים בגוש לא מאידיאולוגיה אלא בגלל שאיבדנו את כל החסכונות שלנו ובאנו לגור אצל ההורים של בעלי ואז בעלי מצא כאן עבודה ונשארנו. בכל מקרה לא מתאים לנו לגור בעיר ולגור באחד המושבים באזור זה לא זול בכלל. לכן אנחנו כאן.. (-;
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי רוזמרין* »

תכנסי לאתר mifkad תחפשי מספר טלפון שם ותבררי אם עדיין אפשר לגשת למכרז של הסוקרים (מפקד אוכלוסין). מדובר על עבודה של 3 חודשים בשעות אחה"צ והערב, 6 שעות. סדר גודל של 5000-6000 ש"ח לחודש לפי מה שאני שמעתי.
יש בעיה שהתאריך האחרון להגשת מועמדות (הטפסים נמצאים באתר) היה לפני כמה ימים אבל אם הם לא מצאו מספיק סוקרים אולי הם יסכימו לקבל.
רולילולי*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי רולילולי* »

נקודות ורודות אגדיות

רק רציתי לומר לך תודה על כל העצות. אני לקחתי לתשומת ליבי ואני אכנס לכל המקומות שהפנת אותי אליהם. שיהיה בהצלחה לשנינו... (-:

וכמובן תודה לכל השאר...
סגו_לה*
הצטרפות: 31 מאי 2008, 22:41
דף אישי: הדף האישי של סגו_לה*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי סגו_לה* »

אפשר גם לפרסם שירות גיהוץ ולבקש תשלום לפי שעה\פריט.
את יכולה לגהץ בבית בזמנך החופשי.
אשה_ואם*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי אשה_ואם* »

רולילי, שיהיה בהצלחה!

נקודות, אכן זה היה סכום ההלוואה מה שאומר שהחזרנו יותר, אבל לא כפול או משהו כזה. לקחנו משכנתא פריימית שלא עלתה עם המדד, והריבית רק ירדה וירדה כמעט בכל התקופה הזו, והיה פה גם עניין של מזל. כל פעם מיחזרנו וחסכנו סכומים, כולל לעבור בנק אם צריך. הינו באים לבנק ואומרים מה ההצעה של הבנק השני, וככה מורידים את הריבית, ואז חוזרים עם זה לבנק הראשון, אפילו כמה סיבובים אם צריך, עד שקיבלנו ממש נמוך. דברים כאלה שחוסכים סכומים גדולים.

שכחתי לכתוב שגם אני עושה בלילות עבודות של תרגומים והקלדות. אני משתדלת להשיג עבודות בסכומים גבוהים, גם אם זה אומר שיש פחות עבודות. אני דוחה עבודות לא רווחיות מספיק. אם משיגה משהו טוב, משתדלת לשמור על קשר טוב איתם ולהשיג עוד מהם.
ג'ינ_ג'ית*

בעיות כלכליות קשות מאוד

הינו באים לבנק ואומרים מה ההצעה של הבנק השני, וככה מורידים את הריבית, ואז חוזרים עם זה לבנק הראשון, אפילו כמה סיבובים אם צריך, עד שקיבלנו ממש נמוך. דברים כאלה שחוסכים סכומים גדולים.
נשמע מעניין. גם כשכבר הייתם בתוך מסלול עם בנק אחד, אם הבנתי נכון?
אשה_ואם*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי אשה_ואם* »

גם כשכבר הייתם בתוך מסלול עם בנק אחד, אם הבנתי נכון?

כן, בהחלט. כל פעם ששמענו שהריביות קצת, ניסינו למחזר. פעם אחת עברנו בנק בשביל זה (מה שאומר שוב לשלם עבור פתיחת תיק ועבור שמאי, זה עדיין מאוד השתלם). כשהיינו חייבים סכומים גדולים, זה מאוד השתלם. לקראת הסוף פחות, והפסקנו לבדוק בבנקים אחרים (ההפרש כבר לא היה משמעותי), ובסוף הפסקנו למחזר (מגיע שלב ששילמת כבר את כל הריבית ונשארה רק קרן, ואז אין משמעות למחזור בד"כ). פעם אחת היינו טרודים עם דברים אחרים והפסדנו ירידה ענקית בריבית (איזה 4 אחוז, לפני איזה שנה וחצי נדמה לי), זה היה מבעס, אבל לימד אותנו לשים לב. עד שהתעוררנו זה כבר עלה חזרה, היה חלון הזדמנויות של חודש בערך. כששומעים שמשהו משתנה בשוק, צריך לבדוק איך הושפעה הריבית. עכשיו לדעתי היא עלתה דווקא.

אני חייבת לומר ששנינו שונאים להתמקח ולהתווכח ולא ממש אהבנו לעשות את זה. יכול להיות גם שיכולנו לעשות את זה יותר טוב. היינו די חנונים ונחמדים סה"כ. היינו באים לבנק ואומרים, שמענו שהריבית ירדה, האם אפשר לקבל ריבית נמוכה יותר? היו מציעים משהו. הינו שואלים אם אפשר פחות. בסוף אמרנו תודה ונבדוק. הלכנו לשני, אמרנו את המספר ושאלנו אם אפשר לקבל פחות. בכל שלב פשוט שאלנו בפשטות ובלי שום טריקים או התחכמויות. באיזשהו שלב הינו מבינים שזה המינימום שהם יכולים להציע כרגע.
צל_הימים*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 09:20

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי צל_הימים* »

היינו די חנונים ונחמדים סה"כ
מסתבר שאפשר להתמכח גם בלי לצעוק בקולי קולות ולנפנף ידיים. יש מקום לתהליך עבודה נקי ושיטתי.
איזה חבר שלי פעם, טיפוס של שועל מכירות חסר עכבות ורחמים אמר לי פעם שכאשר הוא מורח לקוח, הרגע בו הקורבן אומר "רגע רגע, לא הבנתי פה. אתה יכול להסביר לי עוד פעם?" זה הסימן שהפעם המכירה לא תעבור חלק. אגב, אותו שועל הוא כעת סוכן נדל"ן. לא הייתי קונה/מוכר דרכו, למרות שהוא חבר שלי. לשועלים אין ממש חברים, בעיקר אם מעורב בזה כסף :-).
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי אלמונית* »

תפס את עיני שכתבת שהשכד שלכם מעל אלפיים שח
ממה שזכור לי לפני כשנה המחירים בחריש (עשר דקות מפרדס חנה) היו כמה עד מאתיים דולר.
נראה לי שיש מקום לבחון את הנקודה הזו, אולי יש גם באזורכם מקומות זולים יותר. או שתוכלו לעבור (כמה העבודה תלוית מיקום?)?
בן_עמי*
הצטרפות: 14 אפריל 2005, 12:03
דף אישי: הדף האישי של בן_עמי*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי בן_עמי* »

בס"ד
ממה שזכור לי לפני כשנה המחירים בחריש (עשר דקות מפרדס חנה) היו כמה עד מאתיים דולר
ממה שזכור לי לפני כשנה המחירים גם במרכז היו נמוכים יותר, שכר הדירה קפץ ב700 ש"ח, ונראה שהמחירים רק עומדים לעלות..
יש באיזור חריש מקומות עים קהילה דתית בסכום שכירות דומה?
או במרחק דומה מהמרכז דרומה?
לרולילולי-
האים את מכירה גם קהילות דתיות עים שכירות בסכום דומה, עדיף מהצד השני של ירושלים, אך לכוון מודיעין, לא לכיוון יריחו? (לא מתכוונת למקומות עים ועדות קבלה מחמירות?)
שיש בהם תחבורה ציבורית לאיזור המרכז?
בן_עמי*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי בן_עמי* »

בס"ד
האם באמת אפשר לחיות ממשכורת של 6,000 - 6,500 ולכלכל משפחה בת 4 נפשות ולהיות בפלוס? מישהוא כאן באמת חי את זה או היה בסרט הזה?
ברור.
במשפחות ששני בני הזוג עובדים משמרת אחת, או אחד עובד 2 משמרות , בעבודה לא מיקצועית דרך חברת כוח אדם
זה עדיין פחות מ6000 .
גם מי שמקבל רק בטל"א, חי מ- 2700 ש"ח, גם אים המשפחה בת 5 נפשות. הקצבאות ילדים- עוד 800.
גם אים נניח שמקבלים עזרא או דירה מאמידר (אים יש עוד דבר כזה היום בארץ), וחוסכים את שכר הדירה,
זה עדיין לא עובר את ה6,000 .
והוא בטוח בפלוס, כי אף בנק לא יאשר לו אוברדרפט. :-D :-P

רק שאני חושבת שאפשר לפתור את הבעיה של הדיור בקלות. |נורה|
מוצאים מקום טוב בחורשות ליד ירושלים, לא ניצפה מהכביש. מביאים כמה קרוונים מיותרים מהשומרון.
מקימים שם מאחז. עד שיעלו על זה יעברו כמה שנים טובות.
(בביה"ס וכו רושמים את הכתובת של הדודה והדוד). צריך רק נגישות לתחבורה ציבורית.
והרי לנו גג מעל הראש במחיר סביר להרבה שנים באחלה איזור.
הרי החורשות שם לא שייכות לאף אחד, גם לא לסבתא של הרצל או אולמרט.
זה לא צריך להפריע לאף אחד, ועל הנקיון של הסביבה אפשר לשמור.
צריך רק לחשוב על שם מתאים למאחז שלנו, "חומה ומגדל" אולי.. :-P
רולילולי*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי רולילולי* »

אלמונית

נראה לי שיש מקום לבחון את הנקודה הזו, אולי יש גם באזורכם מקומות זולים יותר. או שתוכלו לעבור (כמה העבודה תלוית מיקום?)?

יש אפשרות לחיות בקראוון של 40 מטר ורק בתקוע. א. קשה לנו לחשוב על לגור בקראוון ועוד יותר לא מתאים לנו לגור בתקוע. בקשר לעבודה אז קשה לי לענות אולי המשכורת בסיס נמוכה אבל יש הרבה תנאים טובים מאוד מסביב (25 ימי חופשה בשנה, מחלה ללא הגבלה גם אם זה רק יום אחד משלמים.טפו טפו טפו... שרק ניהיה בריאים. כסף בחגים תשלום על חול המועד, ביטוח מנהלים וקרן נאמנות) ובעיקר בטחון שהעבודה הזאת תמשיך להחזיק אותו בתור עובד.

בן עמי

_האים את מכירה גם קהילות דתיות עים שכירות בסכום דומה, עדיף מהצד השני של ירושלים, אך לכוון מודיעין, לא לכיוון יריחו? (לא מתכוונת למקומות עים ועדות קבלה מחמירות?)
שיש בהם תחבורה ציבורית לאיזור המרכז?_
יש כמה וכמה התנחלויות גם לכוון יריחו (נופי פרת, אלון, ורד יריחו, אדם, מעלה מכמש ועוד...) ולכיוון מודיעין (מבוא חורון). אני מאמינה שאפשר לגור שם בקרוואנים משהו כמו 800 ש"ח לחודש שאבל את זה את יכולה לבדוק עם "אמנה" אני לא יודעת מה המספר שלהם אבל לפי דעתי את יכולה לבדוק באינטרנט והם ישלחו לך בדואר את כל המידע בצורה מפורטת. בהצלחה!

_מוצאים מקום טוב בחורשות ליד ירושלים, לא ניצפה מהכביש. מביאים כמה קרוונים מיותרים מהשומרון.
מקימים שם מאחז. עד שיעלו על זה יעברו כמה שנים טובות._
אני לא שייכת לזרם הזה... (-;
ג'ינ_ג'ית*

בעיות כלכליות קשות מאוד

ובעיקר בטחון שהעבודה הזאת תמשיך להחזיק אותו בתור עובד.
מאוד חשוב, בתקופה "הבאה עלינו לטובה".
שיהיה בהצלחה, שכחתי להוסיף, בהודעה הקודמת :)
רולילולי*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי רולילולי* »

רציתי לומר תודה רבה לכל מי שנכנס לדף הזה ונתן לנו רעיונות!
אנחנו מתחילים לגלגל חלק מהם... ושוב תודה רבה לכולם!
שירי*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 20:47

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי שירי* »

שלום רולילי יקרה,
כיף לראות שלמרות הכל את שומרת על רוח טובה וחיוך.
היה כיף איתכם אתמול.
עד שלא דיברנו על כסף לא הרגשתי כלום. נתנו לך פה עצות ממש מעניינות וטובות, באמת מה שנותר הוא לפתוח את הראש וליטול יוזמה.
למה לא לפרסם בעלון המקומי ובלוחות המודעות מודעה על הקלדות, בייביסיטר, ונראה לי גם מאוד בשבילך - עזרה בסידור הבית, שעתיים אחה"צ כשהבעל עם הילדים (נראה לי שבאזורכם יש די נשים עובדות הזקוקות לעזרה בבית...)
חוץ מזה תמיד אפשר לעיין שוב בחשבונות הקניות ולבדוק - על מה באמת ניתן לוותר (חטיפים, ממתקים, צעצועים חדשים) גם עבור הילדים - הם ב"ה הפנימו את העובדה שאתם דואגים לכל מחסורם, במקום זה הכינו בבית פופקורן, תמרים מגולגלים בקוקוס, וגם נראה לי מאוד - לעבור סדנה לאפיית לחם.
לשאלתך - אני חושבת ובטוחה גם מניסיון שאפשר לחיות מ-6000 ש"ח בחודש.
2000 שכ"ד, אלף חשבונות, ועל מה יוצא השאר? טיפולים באוטו וטיפולי שיניים הרי אין בכל חודש - את מוזמנת אם בא לך לברר יחד.

אני שמעתי על הרבה מאוד אנשים שהצליחו לצאת מחובות של מאות אלפי שקלים.
יש כיף באתגר להיכנס לתקופה שבה את ואישך יודעים שאתם עושים מאמץ רציני ביותר לצאת מהמינוס ומהאיום המתמיד,
ואולי לחסוך עוד קצת בצד, על אף חוסר הנוחות הזמנית עבור כולם.
שירי*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 20:47

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי שירי* »

התכוונתי - 3000 על אוכל ורכב?
אני מקווה שמתאימה לך ההתערבות הזו, אם לא - דלגי.
רולילולי*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי רולילולי* »

שירי יקירה,
אני יודעת שאת צודקת ומן הסתם יש ממה לחסוך אני צריכה לעשות סוויץ' מחשבתי כמו שז'ראר ד כתב כאן. אנחנו מנסים להריץ את העניין של שירותי גיהוץ שלפי דעתי יילך כאן טוב מאוד. בקשר לסידור הבית (זה בטח מחמאה אבל אני לא יודעת אם להתייחס לזה כמחמאה אני דווקא לא כל כך שמחה מזה שאני כל כך מסודרת... צרות של עשירים... (-: ) כמה כסף לשעה לפי דעתך צריך לקחת על סידור של הבית?

דרך אגב, גם לנו היה כיף!! ובקשר לסדנה לאפיית לחם השארתי לך הודעה במשיבון, אני בהחלט בהחלט מעוניינת (מהבחינה הקולינרית ולא העיסקית...). נשיקות.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני אחרי ארוע מוחי אומנם קל מקווה שלא יחזור לא עובדת ביטוח לאומי עדיין לא נתן לי נכות יש לי 2 ילדים בני 13 ו-12 גרה בשכירות משלמת 4250 ש"ח לחודש לא כולל הוצאות שוטפות וכלכלה בעלי עובד מפרנס יחיד משתכר ב4500-5000 לחודש מלאה בחובות גם שוטפים החיים מאד קשים רוצה לעבוד מהבית דרך האיטרנט וגם באריזה חובות מעל 1500000 בסה"כ חחחחחחח אני עוד צוחקת מה נעשה נתאבד יש לי ילדים קטנים תעזרו לי בבקשה
רוזמרין*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי רוזמרין* »

לפלונית, אם את רוצה באמת עזרה פה, תני לעצמך בבקשה שם אחר. אחרת לא נדע לאיזו פלונית אנחנו מתייחסים.

גרה בשכירות משלמת 4250 ש"ח לחודש לא כולל הוצאות שוטפות וכלכלה בעלי עובד מפרנס יחיד משתכר ב4500-5000 לחודש
איך אתם חיים בשכירות כזו?!! ככלל, המחיר החודשי על דירה (בין אם זה שכ"ד או משכנתא), רצוי שלא יעלה על 20% מההכנסות נטו. מקסימום 30%.אתם מוציאים יותר מדי על זה.
באיזה אזור אתם גרים? האם יש הורים בסביבה? האם יש אפשרות לעבור לגור אצלם לתקופה מסויימת? האם אתם יכולים לזוז לאזור אחר בארץ? יש אזורים בהם תוכלו לשלם על בית נורמלי בסביבות 2000-2500 ש"ח ואם תעברו לישוב שיש בו קראוונים אז גם ב- 1000-1500 ש"ח.

מלאה בחובות גם שוטפים החיים מאד קשים רוצה לעבוד מהבית דרך האיטרנט וגם באריזה חובות מעל 1500000 בסה"כ
חוב כזה לא ייפתר ע"י עבודה בכלל. יש דרכים אחרות. האם יש לכם בית על שמכם? רכוש אחר? איך הגעתם לחוב של מליון וחצי ש"ח? והאם תוכלי לפרט את סגנון החיים שלכם?

אני עוד צוחקת מה נעשה נתאבד יש לי ילדים קטנים
אפילו לא בצחוק... כפולניה מדופלמת אני מזכירה לך שלנוח בקבר תוכלי גם בעוד 50 שנה. ממש אין מה למהר.
אבל יש לכם הרבה עבודה לעשות וזה אפשרי.
חדשה_ישנה*
הצטרפות: 23 מאי 2008, 01:16
דף אישי: הדף האישי של חדשה_ישנה*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי חדשה_ישנה* »

לישוב שיש בו קראוונים אז גם ב- 1000-1500 ש"ח.

איפה??? (לא בהתרסה, בעיניין אמיתי...)
רוזמרין*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי רוזמרין* »

בגליל, בישובים הקהילתיים שהתחילו בקראוונים, יש לפעמים קראוונים להשכרה במחיר הזה. גם ביו"ש ובדרום אפשר למצוא. יש גם מבנים לא ניידים שהם במחיר הזה. באופן כללי, בתים של 50-70 מ"ר בפריפריה הם בזיל הזול. אפילו בתים גדולים של 100 מ' אפשר למצוא בפחות מ-2000
חדשה_ישנה*
הצטרפות: 23 מאי 2008, 01:16
דף אישי: הדף האישי של חדשה_ישנה*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי חדשה_ישנה* »

בפחות מ-2000 יש גם יותר במרכז... (אנחנו במושב במרחק 40-50 דק' מת"א דרומה, משלמים 1550 ש"ח על 60 ומשהו מ"ר... פשוט תמיד חשבתי שזה הכי זול שיש...)
במקרה שלנו להתרחק כל כך בלתי אפשרי, לבעלי יש עבודה סבירה (לי אין הכנסה קבועה)... אבל גם 1550 (כולל מיסים ומים) זה סבבה...
אם הייתי משלמת שכירות כ"כ גבוה כבר הייתי מעדיפה משכנתא... (בקטע הזה אשקלון מאוד זולה. אם לא מפריע לגור בבניין אז יש דירות סבירות באזורים לא רעים שמהשכנתא אמורה לצאת בערך 2000 ש"ח גם למי שאין לו הון התחלתי גדול...
בן_עמי*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי בן_עמי* »

בס"ד
לפלוני אלמונית
יש את אירגון "פעמונים", שיכול לעזור לכם למצא דרכים לצאת מה"ברוך", צריך לברר את הטלפון.
הם עוזרים לראות איך אפשר לצמצם הוצאות ולפרוס חובות.
אך אין לי ניסיון אישי איתם.
אולי למישהו פה יש.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי אילה_א* »

כמה כסף לשעה לפי דעתך צריך לקחת על סידור של הבית?
ברמת שרון לוקחים מאה ש"ח ואין לה זמן לכולם צריך להזמין כמה שבועות מראש לפחות
sodot*
הצטרפות: 25 נובמבר 2008, 09:49

בעיות כלכליות קשות מאוד

שליחה על ידי sodot* »

אני עדיין חושבת שפתרון טוב לרולילולי זה באמת לקחת עוד ילד לטפל או לפתוח צהרון קטן.
חברתי פתחה משפחתון קטן בבית, שלושה תינוקות, אמנם עובדת קשה אבל מרוויחה מעל 7000 ש"ח! והיא בבית.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”