האם להקדים מתן מוצקים

ה_קטנטנה*
הצטרפות: 15 יולי 2007, 20:35
דף אישי: הדף האישי של ה_קטנטנה*

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי ה_קטנטנה* »

הקטנטן בן 5 חודשים, ולאחרונה התחלנו לתת לו לטעום קצת פירות, בעיקר שזיפים וענבים. אנחנו מחזיקים את הפרי והוא "יונק" אותו עד שנשארת לנו ביד רק הקליפה (כמובן, כשמתקרבים לגרעים אנחנו מוציאים...). התחלנו אחרי שכמה פעמים הוא ישב עלי בזמן שאכלתי ושלח את היד לקופסא עם הפירות והתחיל להכניס לפה. בעלי התלהב וכל הזמן מבקש ממני אישור להוסיף עוד דברים (מה שהוא עדיין לא מקבל (-:).
אני מרגישה די בטוחה בעצמי כי כבר קראתי שהמוכנות לאכילת מוצקים מגיעה יחד עם עוד גורמים, שבכולם הוא מאוד מקדים (שן ראשונה בגיל 3 חודשים, התהפכות לשני הצדדים בגיל חודשיים וחצי (!), הוא כבר מתרומם לישיבה...).
ובכל זאת, זה מפריע לי ולפעמים אני תוהה אם זה לא מוקדם מדי. וחוץ מזה- גם יש בי צדדים אגואיסטיים שכל כך נהנים מהרעיון שהוא מקבל את כל מה שהוא צריך ממני, שלא רוצים להרפות ורוצים להמשיך עם ההנקה הבלעדית עוד ועוד.
אז אני כאן כדי לשמוע דעות יותר אובייקטיביות- זה בסדר? הוא לא קטן מדי?
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

מעניין גם שלי בת חמישה חודשים מלקלקת בכייף מוצקים קשים כמו גזר חי, קולורבי,כל מה שאני אוכלת, היא מנסה גם...גם אני מתלבטת אם ללכת על זה
או לחכות כי היא גם מאוד נהנת לינוק והיא לא מחוסנת בכלל כך שאני רוצה להניק אותה מלא.
ה_קטנטנה*
הצטרפות: 15 יולי 2007, 20:35
דף אישי: הדף האישי של ה_קטנטנה*

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי ה_קטנטנה* »

מבחינתי בשמחה (אבל אין לי מושג איך עושים את זה).
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

איזה יופי שפתחת דף.. בדיוק רציתי באותו הנושא.
הקטן שלי, בן 4 חודשים "מראה את אותם סימפטומים" .. :-)

האמת שזה התחיל אצלו בסביבות גיל חודשיים ועכשיו זה מתחיל להירגע..
פעם הייתי נותנת לו למצוץ אבטיח , ושלוקים מהמיץ פירות שלי (והרסק הירוק) ועכשיו הוא פחות מתעניין..

גם עם הגדול היתה תקופה כזאת סביב גיל 5 חודשים והפסיקה.
לי היה החשש שהוא ירצה לאכול ויפסיק לינוק, חשש שהתבדה מהר מאוד.. למעשה , עד היום הוא יונק :-D
נעמה_סלע*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2003, 21:06
דף אישי: הדף האישי של נעמה_סלע*

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי נעמה_סלע* »

אמרו לנו לא להסתכל על השעון בהנקה, לא להשוות כל הזמן את ההתפתחות ומתי הם מתחילים לזחול, מה פתאום דווקא בתחום הזה מסתכלים על התאריכים כמו איזה דבר קדוש?
אם הילד שולח יד ומצליח להכניס לפה, מצליח למצוץ ולאכול ולא רק לדחוף החוצה עם הלשון, אולי יש עוד שלבי התפתחות מתאימים כמו ישיבה או שיניים, לדעתי, אין סיבה לדחות באופן מלאכותי את מה שקורה באופן טבעי.
במקרה של התחלת מוצקים אפילו אי אפשר להגיד שמה שקורה באופן טבעי הוא לא טבעי בגלל השינוי בחברה. גם אצל אמא אפריקאית עם תינוק במנשא וציצי זמין כל הזמן, אני בטוחה שילדים שולחים ידיים אל האוכל של המבוגרים.
אפילו ג'ק ניומן, הד"ר להנקה, אמר שלא צריך להיות נוקשים כל כך וגם הבן שלו התחיל לאכול בגיל מוקדם.
כל ילד הוא שונה? לא.
העיקר שזה בא מיוזמתו ושנותנים לאכול מזון מתאים (פרות וירקות, עדיף טריים, שאין סכנת חנק וכו')
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי פלונית* »

מישהו יודע מאיזה גיל אפשר לשלב גרגירי חומוס במרק?
גם_אמא_של_אורי*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2008, 23:28
דף אישי: הדף האישי של גם_אמא_של_אורי*

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי גם_אמא_של_אורי* »

אני מראש מודיעה שאני מהצד הלא אמיץ של המטבע ...
ולשאלתך- חומוס בגרגירים מומלץ לא לתת עד גילאי 5-6 מחשש לחנק לפי הנחיות משרד הבריאות. אבל- אנחנו פה בבאופן ולא מקשיבים להנחיות מיינסטרים :-) ובכל זאת- לדעתי לתת רק כאשר את חשה ביטחון ביכולת הלעיסה של הפיצי וכמזון נפרד ולא בתוך מרק. גרגירים בתוך מרק זוהי פעולת בליעה מורכבת יותר (משלב שתיה/בליעת נוזל ולעיסה) ולכן עלולה להבנתי לגרום לחנק.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי פלונית* »

הכוונה לטחון את גרגירי החומוס במרק
גם_אמא_של_אורי*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2008, 23:28
דף אישי: הדף האישי של גם_אמא_של_אורי*

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי גם_אמא_של_אורי* »

אה...אז אין בעיה. לפי הנחיות משרד הבריאות מחודש שביעי מצ"ב קישור
http://www.health.gov.il/units/spoke/hanaka.doc
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

אמרו לנו לא להסתכל על השעון בהנקה, לא להשוות כל הזמן את ההתפתחות ומתי הם מתחילים לזחול, מה פתאום דווקא בתחום הזה מסתכלים על התאריכים כמו איזה דבר קדוש?
בדיוק! כמו שיש תינוק שהולך בגי 9 חודשים ואחר מתחיל ללכת בגיל שנה וחצי, כנ"ל לגבי הנכונות לאכול. הרי לא מדובר באמת על אכילה אלא על טעימות. אם התינוק מגלה עניין, למה לא? לא מדובר על האבסה של רסק עם כפית. הילדה שלי גילתה עניין באוכל בגיל 4 חודשים והיתה עוד רחוקה משן ראשונה ובטח שלא ישבה. אז מה? שתטעם לבריאות. במילא נשארנו בשלב הטעימות עד איזה גיל שנה בערך.
יוטי_לונדון*
הצטרפות: 06 יוני 2007, 01:23
דף אישי: הדף האישי של יוטי_לונדון*

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי יוטי_לונדון* »

אני התחלתי לתת לו לטעום בגיל 5 חודשים ושבוע אחרי שהוא ניסה פעמים רבות לחטוף ולטעום ולעשות קולות נמוכים לא מרוצים עם מבטים מורעבים במה שאכלנו.
ד"ר ניומן, עד כמה שאני יודעת, אומר אפילו לתת בגיל 4 חודשים אם הילד מראה ענין ומשרד הבריאות בארץ ממליץ על 6 חודשים כי זה גבול עליון כל שהוא של מוכנות לזה, כלומר, יש הרבה ילדים שמוכנים לפני גיל חצי שנה.
בדיוק! כמו שיש תינוק שהולך בגי 9 חודשים ואחר מתחיל ללכת בגיל שנה וחצי, כנ"ל לגבי הנכונות לאכול. הרי לא מדובר באמת על אכילה אלא על טעימות. אם התינוק מגלה עניין, למה לא? לא מדובר על האבסה של רסק עם כפית
לילך_רוכל*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 12:10
דף אישי: הדף האישי של לילך_רוכל*

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי לילך_רוכל* »

שלום דינה,
תינוק ועבודה... בכל מקרה זה מאד עמוס.
אז כמה מחשבות משלי - תראי לאיזה כוון את מתחברת.
מצד אחד, הנחיות משרד הבריאות (מה לעשות מתחילה משם - על הערך המסוים שלהם) מורות על חשיפה למוצקים החל מגיל 4 חודשים. מצד שני מדובר על חשיפה בכמות כוללת של 3 כפיות ליום.
מצד שני, אוכל שאת מכינה לו בבית, מירקות אורגניים (נניח :) ) נראה לי עדיף על תמ"ל
מצד נוסף, בד"כ אוכל 'בריא' מירקות ואפילו עוף ערכו התזונתי (קלוריות) נמוך מחלב אם או תמ"ל כך שצריך להזהר שלעבור ליותר מוצקים לא שם את הילד בדיאטה. אז לבדוק עלייה במשקל ויציאות וכו'
מצד נוסף נוסף, הבשלות למוצקים (וכאן זו דעה יותר שלי ופחות 'מדיקלית') כלומר הבשלות של מערכת העיכול לעכל מוצקים, תלויה בבשלות הפיזית 'החיצונית' של היכולת להתיישב. באופן אידיאלי, לא הייתי מציעה מוצקים לפני שהילד מתיישב בעצמו משכיבה לישיבה ללא תמיכה. אבל זה בעולם אידיאלי. הרבה תינוקות ממש דורשים מזון מוצק לפני שהם מסוגלים להתיישב. אז חשבי גם על האספקט הזה.
ועוד כוון, יכול להיות שאחרי הכוונה קצרה תצליחי לשאוב הרבה יותר באותו זמן. אם תרצי, ארחיב בנושא הזה.
ובינתיים, אני נושאת איתך השותפות הנשית והאנושית לג'נגל הכל ביחד - עבודה, אמהות, זוגיות, עצמיות - והכל באותו פרק זמן קצר בחיים.
ודבר אחרון, אני מאמינה שאת האמא, בשיתוף פרטנר (אם יש) - אתם ההורים של התינוק ואתם שותפים במסע שלכם. עם הקשבה ואהבה תצרו את המציאות הנכונה לכם.
בהצלחה, בבריאות ובשמחה - לילך
דינה*
הצטרפות: 28 מאי 2002, 16:54

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי דינה* »

תודה רבה על התשובה לילך!
ע_ע_ע*
הצטרפות: 07 מרץ 2008, 17:36
דף אישי: הדף האישי של ע_ע_ע*

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי ע_ע_ע* »

דף _למחיקה?

לא.
אפשר להוציא מ{{}}מעבר לאוכל מוצק חומר שימלא את הדף הזה בקלות ועוד יישאר עודף.
<זו אחת המשימות לביצוע שמעלות אבק בדף שלי>

דף לעריכה
ע_ע_ע*
הצטרפות: 07 מרץ 2008, 17:36
דף אישי: הדף האישי של ע_ע_ע*

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי ע_ע_ע* »

אה, וכמובן - זו התלבטות נפוצה לאללה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

פלח תפוח מקולף (לא מבושל), מאיזה גיל אפשר לתת לתינוק? התינוק בן שמונה חודשים עם שן וחצי, בינתיים אוכל בעיקר מרוסקים למיניהם
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אני נתתי חתיכות פרי, כולל תפוח, ישר מהתחלה = בגיל 6 חודשים. היה אחלה.
(לא קילפתי)
מה שכו, לוקח להם זמן ללמוד ללעוס את זה. בהתחלה הם רק נוגסים, מפוררים ויורקים. אבל ככה לומדים, לא?
אורלי_נ*
הצטרפות: 09 ינואר 2011, 10:49
דף אישי: הדף האישי של אורלי_נ*

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי אורלי_נ* »

אני מאוד מתחברת לגישה של ורד לב שממליצה לתת מזונות בצורתם הטבעית כמה שיותר, כלומר לא לרסק ולמעוך. יש לה גם דף בפייסבוק שבו היא עוסקת המון בתזונה ומעבר של תינוקות למוצקים. בזמן האחרון פחות פעילה כאן לכן לדעתי שווה לחפש אותה בפייסלנד. בהצלחה
פלוני_אלמונית*

האם להקדים מתן מוצקים

אני לגמרי בסדר עם זה שיפורר וירק (לא דואגת מדי מהבלגן..), כמובן יותר חוששת מחנק אם ינגוס חתיכה גדולה מדי עם השן וחצי שלו.. לעומת זאת אין לי פייסבוק אך אחפש את ורד לב בזירות קדומות יותר
פלוני_אלמונית*

האם להקדים מתן מוצקים

חברה התחילה לתת מוצקים מגיל חודשיים ולמעשה וויתרה מאותו הרגע על תמל /הנקה, תוכלו להפנות אותי למאמר שדן בנושא הנזקים שעלולים להיגרם בשל כך
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי אחת* »

חברה התחילה לתת מוצקים מגיל חודשיים ולמעשה וויתרה מאותו הרגע על תמל /הנקה, תוכלו להפנות אותי למאמר שדן בנושא הנזקים שעלולים להיגרם בשל כך
אוי ואבוי לי.
אני בטוחה שבאתר של משרד הבריאות (שההוראות המפורשות שלו הן להיניק או לתת תמ"ל עד גיל שנה לפחות) יהיו הפניות למחקרים
אמא_מא*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2009, 22:43
דף אישי: הדף האישי של אמא_מא*

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי אמא_מא* »

מה עם להתחיל בגיל חודשיים/חודשיים וחצי?
נ_הר*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2021, 18:01
דף אישי: הדף האישי של נ_הר*

האם להקדים מתן מוצקים

שליחה על ידי נ_הר* »

הי אמא מא, למה את רוצה להתחיל מוצקים? את מרגישה שהתינוק צריך את זה? אשמח לשמוע מאיפה השאלה שלך מגיעה ומה את מרגישה.
לפי ההמלצות הרפואיות וגם של יועצות הנקה, לתינוק אין ממש מה להרוויח ממזון מוצק בגיל כל כך צעיר, הנקה היא המזון המתאים לו ביותר ואם זה לא אפשרי אז תמ"ל.
שליחת תגובה

חזור אל “דפי בית של עורכים שבהם דיונים וטיפים”