הסרט סיפורם של דברים

אורן*
הצטרפות: 28 נובמבר 2002, 15:36

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי אורן* »

20 דקות שחובה לראות, על צריכה, או יותר מדויק
על עודף צריכה!!

http://www.storyofstuff.com
פשוט_אלון*
הצטרפות: 07 פברואר 2005, 20:38
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אלון*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי פשוט_אלון* »

ראיתי, אחלה דבר !
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי מי_מה* »

מעולה!
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי with_passion* »

אני ממליץ להוריד את מלוא הסרט כאן
http://www.storyofstuff.com/downloads.html
תחת movie download
זה עוצמתי יותר, במקום לראות את זה בקטעים עם הפסקות.

הסרט כמה שהוא דידקטי, הביא אותי לדמעות פעמיים. אנני לאונרד מדברת עם כל כך הרבה תשוקה ודאגה ועדיין בקלילות..

השאלה היא - האם הסרט הזה מצליח להגיע אל מעבר לליבם של המשוכנעים? הראתי את הסרט כאן בחמולה - ואני לא רואה שינוי אצל הצרכנים שבמשפחה...
with_passion*

הסרט סיפורם של דברים

הסרט בהחלט מצדיק עץ משלו.
הייתי שמח אם היה מתפתח פה דיון בעקבות הסרט, ופחות עוד דיון בנושא עריכה.

אני ממקד את מה ששאלתי למעלה - יש לי שאלה - לאחר שראיתם את הסרט - האם אתם שמים לב לשינוי אצלכם שגורם לבחירות אחרות בעתיד בהשפעת הסרט?
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

האם אתם שמים לב לשינוי אצלכם שגורם לבחירות אחרות בעתיד בהשפעת הסרט?
לא בדיוק בהשראת הסרט, אבל:
הייתי בהרצאה של תמי צרי שהעבירה באופן ממוקד את מה שהסרט מעביר.
בעקבות ההרצאה הפסקתי כמעט לחלוטין לקנות דברים, וגם החלטתי לא לטוס יותר
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

השאלה היא - האם הסרט הזה מצליח להגיע אל מעבר לליבם של המשוכנעים? הראתי את הסרט כאן בחמולה - ואני לא רואה שינוי אצל הצרכנים שבמשפחה...
אופק, אני חושבת שהרגלי צריכה זה משהו שלא משתנה מיד, ושדברים צריכים זמן כדי לשקוע. תדבר איתם על זה שוב עוד חצי שנה-שנה, ורק אז תדע אם הייתה לסרט השפעה. (ואולי יותר, תלוי בצריכה. אני כרגע, למשל, עדיין בדילמות רציניות לגבי טיסות. מה שאני קוראת משפיע עלי, כן, אבל פיתוח החלופות במקרה שלי פשוט דורש זמן, גם פרקטית וגם מחשבתית. להפסיק לקנות פעם במאה שנה המבורגר אחרי super size me היה הרבה יותר קל, זה ממש היה מקרה של לשכנע את המשוכנעים, וחוץ מזה, זה פויה. ויש לי דוגמאות למכביר מכל הטווח באמצע...)
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי רוזמרין* »

גם אם לא לוקחים להקצנה, עדיין לא ברור לי לשם מה נחוץ לטוס כ"כ הרבה.
יתרה מזאת, למה צריך לטייל רחוק מהבית כ"כ הרבה.
אם אנחנו שואפים לחיים שקטים וטבעיים- מה רע בלטייל בסביבת המגורים?
כל הנסיעות האלו שנועדו לראות דברים חדשים, לחוות חיים אחרים הן אולי בריחה מהכאן והעכשיו.
אפשר לנסוע פעם בשנה לגליל או לנגב ופעם בכמה שנים לארץ אחרת לתקופה ארוכה יותר מסופ"ש,
כדי ללמוד ולהכיר תרבות ונופים אחרים.

אגב, אני חושבת שגם בורסה היא דבר נורא בהקשר האקולוגי.
מניה של חברה תעלה אם החברה תייצר יותר רווח מהשנה הקודמת.
לא מספיק שיש רווח. הוא כל הזמן צריך לעלות. וכאן נכנס אלמנט הצריכה האינסופי ומצרכים שהפג תוקף שלהם קצר ביותר. לא רק זה. בסופו של עניין הרווח מתייצב אז מפטרים אנשים, מקצצים משכורות לחדשים
ואין לזה גבול.
לופט_גשפט*
הצטרפות: 27 דצמבר 2007, 10:43

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי לופט_גשפט* »

רוזמרין - אני מסכים איתך לחלוטין, ולמרות זאת אני עדיין מתכוון להשתמש בבורסה. כמו אדם שנאלץ לפרנסתו ללכת לעבודה שהוא יודע שהיא פוגעת בסביבה... האם את מצליחה להמנע מזה? והבנזוג?
אורן*
הצטרפות: 28 נובמבר 2002, 15:36

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי אורן* »

לכל העורכות,
מכיון שאני אחראי למחיקות, הרשו לי להתנצל בשמכן בפני אופק.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

הרשו לי להתנצל בשמכן בפני אופק
אורן, אנא החזר את הגרסאות הקודמות שמחקת.
עורכת_עם_ערכים*
הצטרפות: 08 יוני 2007, 02:34
דף אישי: הדף האישי של עורכת_עם_ערכים*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי עורכת_עם_ערכים* »

אורן, אנא החזר את הגרסאות הקודמות שמחקת.

ואופק, אני מתנצלת על ההתקפה.
רוזמרין*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי רוזמרין* »

כמו אדם שנאלץ לפרנסתו ללכת לעבודה שהוא יודע שהיא פוגעת בסביבה... האם את מצליחה להמנע מזה? והבנזוג?
לופט גשפט אני שמחה שענית לי כאן. התלבטתי כמה ימים אם מתאים לכתוב אצלך אבל כאן נראה לי יותר שייך.
תראה, אנחנו לומדים ללכת צעד-צעד לקראת חיים מתחשבים יותר. זה לא בא ביום אחד.
למשל, עניין הצריכה האינסופית... תמיד שנאתי את זה אבל לא חיברתי לאקולוגיה אלא לעומס שזה יוצר לי בבית ולשעמום שבחווית הקניה. שנים לקח לי "לחנך" את בעלי שזה מיותר לחלוטין. אז לגבי עבודה- היום אני עובדת בבית, מתפרנסת (לא מתעשרת!) וממעטת לנסוע.
בעלי נוסע לעבוד עם עוד כמה אנשים ברכב. זה מה שאפשרי כרגע.

הבעיה בבורסה היא הרבה יותר גרועה. כי פעם המוטו של חברה היה רווח. היום צריך כל הזמן לייצר עוד ועוד רווח ולא כדי שהחברה תישרוד אלא כדי שהמניה לא תרד. לכאורה זה וירטואלי אבל למעשה כל הזמן צריך לחשוב על הקטנת עלויות, מיקסום רווחים והכי חשוב- עוד ועוד ועוד מכירות.
כדי למכור יותר ויותר, צריך לייצר מוצרים עם טווח חיים מקוצר יותר ויותר. מכוניות, מחשבים, אוכל-הכל.

אז אם אפשר לעשות בחירות בעניין הפרנסה, עדיף לדעתי להמנע מהבורסה. כמו להמנע מלעבוד בקמ"ג
או לנהל חברת כח אדם (חברת עבדות?).
ואגב, גם לשאוף להיות עשיר זה לא אקולוגי בעיניי. שלא לדבר על כך שזה מהדברים הפחות חשובים בחיינו.
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

רוזמרין, אני מסכימה איתך לגבי צרכנות, אבל לגבי טיסות את צריכה לזכור שלא כל הטיסות מתבצעות למטרות חופשה, אולי אפילו לא רובן. על אלו כבר ויתרתי...

אבל זו לא הנקודה כאן בדף, זו היתה רק דוגמא. ניסיתי לומר שהרגלי צרכנות יכולים לענות על הרבה מאד צרכים, גם באופן ישיר וגם באופן עקיף, ולכן צריך לתת זמן לתהליכים בהם מוצאים מענה אחר לצרכים לפני שרואים תוצאות להעלאת מודעות. ואורך התהליך הזה תלוי בחשיבות הצורך, בקושי למצוא פתרון חלופי, וברצון לעבור את התהליך.

לדוגמא, לא מעט אנשים שקונים דברים שהם לא זקוקים להם כי זה גורם להם להרגיש שהם פינקו את עצמם. מישהו כזה, אם ירצה לצרוך פחות, יכול או להפסיק מיד ולהרגיש שהוא מעניש את עצמו למען כדור הארץ - וזו גישה שאני לא תומכת בה, בין השאר כי לדעתי היא לא יעילה לאורך זמן - או לעבור תהליך שבו הוא מפתח דרכים אחרות לפינוק עצמי, או לחילופין פחות צורך בפינוק כזה. במקרה כזה לא תראי שינוי מיידי מבחוץ בכלל, אבל לאחר איזשהו זמן, פתאום צמצום הצרכנות יבוא מעצמו.
רוזמרין*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי רוזמרין* »

סתיו שפיר על קניות
התאור שלה על קניות באיקאה נהדר בעיניי.
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

זה רק אני לא מצליח לפתוח את האתר של הסרט? ראיתי אותו לפני כמה ימים, אבל עכשיו הוא מביא אותי לשרת הפרטי שלי: http://127.0.0.1/
עורכת_עם_ערכים*
הצטרפות: 08 יוני 2007, 02:34
דף אישי: הדף האישי של עורכת_עם_ערכים*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי עורכת_עם_ערכים* »

זה רק אני לא מצליח לפתוח את האתר של הסרט?

גם אני.
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי בר_עדש* »

הקובץ של הסרט (54MB) נמצא אצלי על המחשב.
אם מישהו מעוניין - לפנות אלי בדוא"ל.
דגנית_ב*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 12:15
דף אישי: הדף האישי של דגנית_ב*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי דגנית_ב* »

הנה הסרט ביוטיוב
אורן ו עורכת עם ערכים תודה על ההפנייה. סוף סוף אני רואה. מעולה!! בנתיים הבן ראה איתי את הפרק על הייצור. נרשמה התרשמות עמוקה.

אנני לאונרד מדברת עם כל כך הרבה תשוקה ודאגה ועדיין בקלילות.. נכון. לפעמים קצת מהר מידי לא?
השאלה היא - האם הסרט הזה מצליח להגיע אל מעבר לליבם של המשוכנעים? הראתי את הסרט כאן בחמולה - ואני לא רואה שינוי אצל הצרכנים שבמשפחה... אני חושבת שכן. בגלל הגראפיקה"הפשוטה" וטון הדיבור המיוחד שלה - קשה לשכוח.
פוגית*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2006, 00:18

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי פוגית* »

הסרט כמה שהוא דידקטי, הביא אותי לדמעות פעמיים
גם אותי!

תאוריית הקונספירציה מתחילה להשתולל במוחי לאור מצבו של האתר...

לפעמים קצת מהר מידי לא?
לא למי שאנגלית היא שפת האם שלו. הסרט הוא בקצב מהיר, אבל זה בכוונה. כי אנשים עסוקים ואין להם זמן לראות סרט של שעה וחצי...
הוא לא מיועד לילדים, אגב.

אפשר לדבר גם על הסרט של אל גור? או שיש לו דף משלו?
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי חני_תה* »

אני מתרגמת את הסרט לעברית.
ובהסכמתה של אנני נוכל להפיץ אותו בארץ עם כתוביות.
פשוט_אלון*
הצטרפות: 07 פברואר 2005, 20:38
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אלון*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי פשוט_אלון* »

בשרשרת אירועים, הסרט ישודר באוניברסיטת בן-גוריון כנראה במשך שבוע.
כשאת מתרגמת אפשר להמשיך עוד להפיץ.
כל הכבוד |Y|
עודד_המחפש*

הסרט סיפורם של דברים

כל הכבוד |Y|
גם אני חשבתי שזה חיוני, ואני שמח שמישהו עושה את זה.
כבשה_בחלון*
הצטרפות: 05 נובמבר 2007, 16:03
דף אישי: הדף האישי של כבשה_בחלון*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי כבשה_בחלון* »

אכן כל הכבוד על התרגום :-)
ראיתי את הסרט אתמול, ולמרות שאהבתי את הצורה בה היא מעבירה את המסר, הפריע לי שהוא מלא באי-דיוקים. אני יודעת שאי אפשר להיות הכי מדויק ומקיף ב-20 דקות בלבד, אבל שאלתי את עצמי אם זה נכון שיהיו בסרט שגיאות כל כך בוטות (לדוגמא, החלפת הטכנולוגיה במחשב) רק כדי לחדד את הנקודה..
אורי_יורמן*

הסרט סיפורם של דברים

הפריע לי שהוא מלא באי-דיוקים
אפשר הסבר ודוגמא לגבי אי הדיוקים?
פוגית*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2006, 00:18

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי פוגית* »

לדוגמא, החלפת הטכנולוגיה במחשב
אני לא חושבת שיש מי שמסוגל לצפות בסרט הזה (כי יש לו מחשב) שלא יודע שמדובר בהגזמה מבודחת מהסוג שאפשר לומר עליה
"בכל בדיחה יש מן האמת"
דווקא האיש שלי (אי IT בעברו) חשב שזה ממש מצחיק!
אולי את לא יודעת אבל בפועל אכן קורים דברים שאפשר להגדיר אותם כשינוי צורני בלבד בין הגרסאות של המעבדים והזכרונות. וגם אם אפשר לזרוק רק את לוח האם ולא את המחשב כולו זה עדיין לזרוק משהו שעובד מצויין, הוא פשוט "ישן"
היום, אגב, כבר אי אפשר להשתמש בקופסאות בנות יותר משלוש שנים - הן פשוט לא מתאימות להכיל את הרכיבים. וזה בדיוק מה שהם רצו להגיד ומה שהם מראים שם בצורה שכל ילד יכול להבין.
כבשה_בחלון*
הצטרפות: 05 נובמבר 2007, 16:03
דף אישי: הדף האישי של כבשה_בחלון*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי כבשה_בחלון* »

"בכל בדיחה יש מן האמת"
מסכימה - ולכן סייגתי שבגלל הזמן המוגבל אי אפשר להיות מדויק לגמרי. אבל המסר שמתקבל מהסרט בנוגע למחשבים, למשל, הוא שהסיבה היחידה שצריך להחליף את כל החבילה היא בשביל מעבד אחד קטן, כאילו השינוי שבלוח האם הוא צורני בלבד רק כדי שנקנה חדש (וזה לא תמיד ככה. אבל גם איש ה-IT הפרטי שלי היה משועשע :-)). זה שיש בבדיחה הזו מן האמת זה נכון, אבל זה לא הופך אותה לאמת.

היום, אגב, כבר אי אפשר להשתמש בקופסאות בנות יותר משלוש שנים - הן פשוט לא מתאימות להכיל את הרכיבים. וזה בדיוק מה שהם רצו להגיד ומה שהם מראים שם בצורה שכל ילד יכול להבין.
אבל מה שהיא אומרת זה שהקופסה סתם לא מתאימה מבחינת הצורה שלה כדי להכיל את כל הרכיבים - ומתעלמת לחלוטין מהשינויים שנעשו בקופסא עצמה (כמו זכרון מהיר יותר, או לוח אם שמאפשר לזכרון לעבוד בצורה הזו)

גם בנוגע לרדיו ב-5$, אז כן, באופן מפתיע זה מכסה את כל העלויות שבדרך (חוץ מהמחיר הכבד שמשלם כדור הארץ - שאותו גם הרבה יותר קשה להעריך כספית). היא יכלה לנצל את הבמה כדי לתהות למה בעצם אנחנו משלמים כל כך הרבה על מוצרים שעולים כל כך מעט, או לדבר על מוצרים בעבודת יד לעומת מוצרים שמיוצרים סדרתית, אבל זה לא קורה.

דרך אגב: הנתון לגבי 99% מהמוצרים שנזרקים לפח תוך 6 חודשים הוא נכון? האם ב-99% האלה נכללים גם מוצרים כמו אוכל למשל?
אורי_יורמן*

הסרט סיפורם של דברים

מהנסיון האישי שלי במעקב אחרי אנשים אמריקאים בנפשם - הנתון לגבי חצי שנה הוא נכון. לא יודע אם 99%, אבל אני בהחלט מאמין ל- 95%
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי בר_עדש* »

אבל מה שהיא אומרת זה שהקופסה סתם לא מתאימה מבחינת הצורה שלה כדי להכיל את כל הרכיבים - ומתעלמת לחלוטין מהשינויים שנעשו בקופסא עצמה (כמו זכרון מהיר יותר, או לוח אם שמאפשר לזכרון לעבוד בצורה הזו)
הזיכרון, כרטיס האם וכו' הם לא חלק מהמארז ("הקופסא").
וגם לגבי לוח האם, הזיכרון והמעבד - אולי יש הבדל מבחינת מהירות וכו', אבל רוב האנשים לא צריכים מעבד כל-כך מהיר. לרוב המשתמשים ההבדל בין מעבד של 1G ומעבד של 5G הוא בדיוק כמו ההבדל בין עקבים דקים ועקבים עבים.
נכון שיש כאן בעיה נוספת, שהיא לא דיברה עליה, בכך שיצרנית התוכנה המרכזית בשוק מוציאה כל פעם גירסאות פחות ופחות יעילות של מערכת ההפעלה (ולכן נדרשים יותר משאבי מחשב להריץ אותה) וסוגרת את התמיכה בגרסאות הקודמות.

גם בנוגע לרדיו ב-5$, אז כן, באופן מפתיע זה מכסה את כל העלויות שבדרך (חוץ מהמחיר הכבד שמשלם כדור הארץ - שאותו גם הרבה יותר קשה להעריך כספית).
את חוזרת בדיוק על מה שהיא אמרה - זה מכסה את עלויות החברה, אבל לא את המחיר שעלה להפיק אותו. מעבר לנזק הסביבתי (שהוא כלל אינו מבוטל, גם אם מקוצר הזמן היא לא נתנה הערכות מדויקות), קיימים למשל הטיפול הרפואי בפועלים (עקב עבודה בסביבה לא בריאה במיוחד), והביטוח הרפואי שנחסך מהמוכרים.
דלית_ב*
הצטרפות: 18 נובמבר 2005, 17:43
דף אישי: הדף האישי של דלית_ב*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי דלית_ב* »

איזה סרט. נחרדתי ונהנתי מכל רגע.

כבשה בחלון, חוץ מהעניין עם המחשב יש עוד אי דיוקים לדעתך?
אנונאימא*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2007, 22:14

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי אנונאימא* »

הקטע על חומרים מזהמים בחלב אם בסרט ממש מחריד. לדעתי היה ראוי להרחיב קצת יותר על למה עדיין breast is best. אילו הייתי אשה שעוד לא חוותה הנקה, ולא הייתי יודעת מה שאני יודעת על הנקה (בזכות באופן), נראה לי שהייתי מחליטה לא להיניק בעקבות הסרט.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי בשמת_א* »

תשמעי את הקטע שוב.
היא מסבירה.
וחוץ מזה, זה לא העסק שלה להרחיב על זה.
היא רק אומרת שזו עדות לזיהום שקיים בגוף של כל אחד ואחת מאיתנו, וזה דוחף לפעולה עכשיו (חלב אם הוא מוצר דם. אם בחלב יש מזהמים, כך גם בדם. פשוט יותר, טכנית, לבדוק את המזהמים בחלב מאשר בדם).
(אגב, יש ממצאים שונים באיזורים שונים בארה"ב, שהיא אחד האיזורים המזוהמים בעולם).

ואם לא תאכילי תינוק בחלב אם - במה בדיוק כן תאכילי אותו? בחלב מהחלל החיצון?
או שיש לך אשליות שפרות שחיות באותם מקומות שבני אדם חיים בהם, יהיו פחות רוויות מזהמים?
ושהחלב שלהן, אחרי שפיסטרו אותו וייבשו אותו ועיבדו אותו באופן תעשייתי, עם שמני דקל תעשייתיים או משהו זול אחר, ועוד עיבודים מעיבודים שונים, והכניסו אותו בתור אבקה לתוך קופסא, ואחרי כמה חודשים שהוא שכב בקופסא עירבבו את האבקה הזאת במים (לא מזוהמים?) ונתנו לתינוק - יהיה פחות מזוהם?

כמו כן, אני מזכירה לכולנו, שאת כל המחקרים על חלב האם (בדיוק היום הבאתי קישור למאמר על ההגנה של ההנקה הן על אמהות והן על ילדיהן שינקו מפני סוגים רבים של סרטן, אבל זה כולל גם את המחקרים על האינטליגנציה, ההשמנה, דלקות האוזניים, האלרגיות ועוד ועוד) - עשו על אמהות עם חלב אם "מזוהם".
אנונאימא*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2007, 22:14

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי אנונאימא* »

_או שיש לך אשליות שפרות שחיות באותם מקומות שבני אדם חיים בהם, יהיו פחות רוויות מזהמים?
ושהחלב שלהן, אחרי שפיסטרו אותו וייבשו אותו ועיבדו אותו באופן תעשייתי, עם שמני דקל תעשייתיים או משהו זול אחר, ועוד עיבודים מעיבודים שונים, והכניסו אותו בתור אבקה לתוך קופסא, ואחרי כמה חודשים שהוא שכב בקופסא עירבבו את האבקה הזאת במים (לא מזוהמים?) ונתנו לתינוק - יהיה פחות מזוהם?_

זה בדיוק מה שלדעתי היא היתה צריכה לגעת בו בכמה מלים. לא כל אחת מודעת לזה או חושבת על זה.
עודד_המחפש*

הסרט סיפורם של דברים

בקשר למחשב -
אני חושב שמה שהיא אומרת הוא מדוייק לחלוטין. אני לא רואה פה שום בדיחה. למשל - אם רוצים להוסיף זיכרון, לא תמיד אפשר למצוא זיכרון שיתאים למחשב שלך, אם הוא לא ממש חדש. אם רוצים להחליף מעבד על לוח-אם קיים, לא תמיד זה אפשרי. וזה ממשיך לאורך כל הדרך.

מה שקורה בתוך המחשב זה דבר שרוב האנשים לא מכירים. אבל זה מאוד מאוד דומה למה שכולנו כן מכירים - דיבורית לטלפון הנייד. כל מי שהחליף או שידרג טלפון (בשביל מה?? אנחנו עם אותו אחד יותר מ-4 שנים) יודע שצריך גם להחליף את הדיבורית, את המטען, ועוד. ואז אין מה לעשות עם הישנה וזורקים אותה.
רוזמרין*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי רוזמרין* »

_בקשר למחשב -
אני חושב שמה שהיא אומרת הוא מדוייק לחלוטין_

בקשר לכל הצריכה זה נכון. מכוניות, חלפים למכוניות, צעצועים, בגדים....
היות ובשיטה התעשייתית מייצרים בכמויות עצומות- הם חייבים שאנחנו נמשיך לקנות עוד ועוד. איך?
או ע"י אורך חיים קצר למכשירים או ע"י "שידרוג" כך שנרצה להחליף תוך זמן קצר.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי ורד_לב* »

כ"כ נכון לגבי סלולריים... זה ממש עובד כך שהם עובדים פחות טוב, מתקלקלים מהר יותר, 'אבל כולם כ"כ רוצים שיהיה להם חדש-אופנתי- צבעוני-קטניותר- עם כל האפליקציות...' :-P
בשמת_א*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי בשמת_א* »

כל מי שהחליף או שידרג טלפון (בשביל מה?? אנחנו עם אותו אחד יותר מ-4 שנים
אז גם בעניין הזה היא צודקת:
מייצרים את המכשירים כך שהם יתקלקלו עוד אפילו לפני שגמרת לשלם עליהם )-: .
וכשאתה בא לתקן אתה מגלה, שעלות התיקון היא כמו עלותו של מכשיר חדש )-:
ואז מתברר שהמכשיר החדש עוד פחות טוב מהישן...

בעקבות הסרט, גם חשבתי את זה על הסקוטש ברייט היום. משום מה, הם מתקלקלים במהירות הרבה יותר גדולה מהדור הקודם. ואין למצוא בחנויות את הסוג הישן, שהחזיק מעמד!
אורי_יורמן*

הסרט סיפורם של דברים

בשמת -
גם חשבתי את זה על הסקוטש ברייט היום. משום מה, הם מתקלקלים במהירות הרבה יותר גדולה מהדור הקודם. ואין למצוא בחנויות את הסוג הישן, שהחזיק מעמד!

ליפה! זה אפילו מתקמפסט!
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

מייצרים את המכשירים כך שהם יתקלקלו עוד אפילו לפני שגמרת לשלם עליהם sad
בדיוק עברתי מאחד בן 8 לאחד קצת פחות זקן. חתיכת שדרוג בשבילי אבל בתחנת שרות (הייתי צריכה להחליף את הסים העתיק) כולם ניסו לשכנע אותי לשדרג את הגרוטאה כי "זה בחינם" (אין חינם).
בשמת_א*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי בשמת_א* »

ליפה! זה אפילו מתקמפסט!
אכן, זה בתוכנית. חשבנו מחר, אבל מתוכנן גשם אז אין מצב שאני גוררת ילדה קטנה על אופניה הקטנים וילד עוד יותר קטן מאחורי חשופים בגשם וברוח עד יפו וחזרה דרך ת"א...
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

מי שרוצה לגדל ליפה - יבקש ממני (עם בוא האביב, לא עכשיו, זה גידול קיצי) ויקבל חופן זרעים.
ליפה צריכה מים ואור. הרבה אור.
היא גדלה בקצב מטורף ויכולה לכסות גדר או גג או פרגולה או סתם להשתרע אם זה מה שיש. נתפסת בעצמה על מה שבדרך (קנוקנות משו משו).
לקראת סתיו הפרחים (צהובים יפים ומושכים דבורים) הופכים לפרי שגדל וגדל וגדל.
כשנעשה ממש קר השיח מת והפירות מתיבשים. כשהם יבשים מקלפים את הקליפה ומגלים בפנים סקוטש לתפארת :-)
חני_תה*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי חני_תה* »

הנה התרגום עד כה.
אשמח לעריכה והערות
לאחר סיום התרגום, אמחוק מן הדף:
טליה_טקאוקה*
הצטרפות: 04 מאי 2006, 08:27
דף אישי: הדף האישי של טליה_טקאוקה*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי טליה_טקאוקה* »

_מייצרים את המכשירים כך שהם יתקלקלו עוד אפילו לפני שגמרת לשלם עליהם sad .
וכשאתה בא לתקן אתה מגלה, שעלות התיקון היא כמו עלותו של מכשיר חדש_

ביפן זה ממש מוקצן...
להזמין מישהו הביתה לראות את המחשב כשהיתה לו בעיה (אין לנו אוטו) עלה כמעט כמו לקנות חדש אבל אני העדפתי להזמין את האיש. אבל רוב היפנים יעדיפו לזרוק ולקנות חדש...
יש לי ספרים שאמא שלי שמרה מהילדות שלי והם עדיין במצב טוב. היום הספרים אחרי כמה פעמים שמדפדפים (ילדים) כבר מתפרקים...
לתקן כאן משהו בבגד יעלה יותר מחדש...
ביקשתי מחמי וחמותי לא לקנות יותר מתנות פלסטיק בחנות 100 יין. נשבר באותו היום... הם לא הבינו וענו "אז מה אם זה נשבר זה זול..."
חוץ מהנזק לסביבה, עוגמת נפש לילד , למה ילד צריך לקבל מתנה כל פעם כשהוא רואה את הסבים "רק כי זה זול..."
מה שכן, יש כאן הרבה חנויות יד שניה של רהיטים ומוצרי חשמל.

חניתה בדרך תודה! @}
דגנית_ב*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 12:15
דף אישי: הדף האישי של דגנית_ב*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי דגנית_ב* »

מייצרים את המכשירים כך שהם יתקלקלו עוד אפילו לפני שגמרת לשלם עליהם
לא זוכרת מאיזה שנות זה (אולי שמונים?) אבל בארץ אמרו את זה רק על הדברים מסין.
הסינים ייצרו בזול מוצר גרוע. כמו שאחר כך טענו על מוצרים ממזרח אירופה.
המוצרים האיכותיים - כבדים, יקרים - היו ממערב אירופה - גרמניים לרוב ולמרבה הצער. וגם איטלקיים או צרפתיים. אולי הם לא שמעו על השיטה?
לא תיארתי לעצמי שבאר"ב היתה מדיניות כזו, משנות החמישים (!).
ואולי לא בכל שטח - המכוניות האמריקאיות מאריכות ימים מכולן. לא? רק שאנשים לא רוצים כאלו.

<מודעת לכך שאני נשמעת כמו ג.יפית. אולי כי קצת קשה לי עם המחקרים מארה"ב (במקרה הזה, המחקר עולמי אבל הרבה דוגמאות באות מיונטייד סטייטס). נכון שיש לה השפעה עצומה - שחלקה מתבטאת ב מחקרים ורעיונות נפלאים - אבל אני לא אמריקאית, וסביבי לא רק ארה"ב. גם אם המגמות דומות, יש משמעות להבדל במינון, לדגשים החברתיים, לאופי. נכון? מה, כבר לא? >
קלמנ_טינה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 12:57
דף אישי: הדף האישי של קלמנ_טינה*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי קלמנ_טינה* »

ממש אהבתי את הסרטון השנון, שאף שלא ממש היו בו חידושים, הכל הוצג באופן סוחף ומעניין ופשוט, בלי תחושה של התלהמות.
אבל בכל זאת:
אתמול ראינו את הסרט, וחיכינו כל הזמן לשורה התחתונה, שבה היא קוראת לצופים להפסיק לצרוך כל הזמן - המסר הברור של כל הסרטון.
אבל אז, במפתיע, בדקה האחרונה היא קראה לצופים... לצרוך! לצרוך סחר הוגן, לצרוך אורגני, לצרוך מתחשב ומתכלה - אבל ממש לא להפסיק לקנות.
זה היה קצת מוזר. למה היא עושה את זה?
חני_תה*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי חני_תה* »

הדיון לגבי העריכה ושם הסרט הועבר לדף:
תרגום הסרט סיפורם של דברים
with_passion*

הסרט סיפורם של דברים

Affluenza על הרשת!

לפני עידן האינטרנט יצא סרט מצוין אבל בתפוצה קטנה יותר בשם אפלואנזה Affluenza - גם הוא על מחלת הכליון של התרבות שלנו... הסרט הוא שנון והומורסטי באורך של כשעה.
עכשיו קיבלתי מייל שאפשר לראות את הסרט במלואו על הרשת ב-6 חלקים - מתחילים כאן:
http://tinyurl.com/2jacdj
מומלץ ביותר.
בלה_שנדמה_לה*
הצטרפות: 20 דצמבר 2005, 05:55
דף אישי: הדף האישי של בלה_שנדמה_לה*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי בלה_שנדמה_לה* »

אפשר לדבר גם על הסרט של אל גור? או שיש לו דף משלו?
פתחתי לו דף משלו, אני חושבת שהוא לא מאוד פעיל:
הסרט אמת מטרידה
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי יונת_שרון* »

הרצאה של אנני לנרד (מפיקת הסרט) שבה היא מספרת על הרקע הרחב יותר לנושא, על התגובות לסרט, ועל המשך הדרך:
חלק ראשון
חלק שני
חלק שלישי
דלית_ב*
הצטרפות: 18 נובמבר 2005, 17:43
דף אישי: הדף האישי של דלית_ב*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי דלית_ב* »

אוח היא מקסימה וחכמה ותענוג להקשיב לה @}
עודד_המחפש*

הסרט סיפורם של דברים

ועכשיו סרט המשך
כרגיל, קצת קשה לעקוב אחרי המהירות שבה היא מדברת.
צריך תרגום לעברית...
נ_ע_מ_ה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2006, 13:48
דף אישי: הדף האישי של נ_ע_מ_ה*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי נ_ע_מ_ה* »

אשמח לקבל רשימת סרטים מומלצת לצפייה עבור אוכלוסיה "לא מודעת" מבחינה סביבתית
דוגמת story of stuff
אם יש מי שמוכן למסור/להשאיל דיסקים מוכנים להקרנה פומבית במהלך פעילות "ירוקה",יבורך

תודה
נעמה
אמל_ית*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2008, 21:48
דף אישי: הדף האישי של אמל_ית*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי אמל_ית* »

הי נעמה,
תנסי בקישור ל יס דוקו - יש שם המון סרטים וחלקם טובים מאוד...
לקהל לא מודע אולי אפשר להתחיל עם "איש ללא השפעה" (no impact man), "הכל קול", או food inc (שאפילו שרי אנסקי כתבה עליו באחד ממדוריה האחרונים).
את הרוב אפשר לראות דרך האתר...
איל_גיא_חיים*
הצטרפות: 11 יוני 2009, 15:46
דף אישי: הדף האישי של איל_גיא_חיים*

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי איל_גיא_חיים* »

קבוצה בפייסבוק ( לא חובה למי שלא בפייסבוק)
http://www.facebook.com/home.php?#!/gro ... 102&ref=ts
סידרה_שאולי_תעניין*
הצטרפות: 26 יולי 2010, 15:42

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי סידרה_שאולי_תעניין* »

אני מצטערת על ההדחפות אבל קראתי את הדף הזה וראיתי את הסרטים המודברים
שאכן גרמו לי לחשוב ונראה לי שגם לפעול, גם אם בקטנה- לחשוב קצת יותר לפני שאני קונה.
אנחנו מוקפים בשטויות זולות מייד אין צ'יינה או טייוואן שלפעמים מפתה לקנות
ממליצה למי שמבין אנגלית ויש לו אינטרנט לראות את הסידרה של הביביסי- TRIBAL WIVES
מעורר מחשבה ובעיני מאוד מרגש, התחבר אצלי לאתר הזה שגיליתי לא מזמן
בסידרה נשלחות שש נשים, אחת כל פרק, להתארח במשך חודש אצל משפחה שיבטית שחיה "כמו פעם" באחד מקצוות העולם
הביביסי עשו את זה יחסית בטוב טעם לדעתי.
לגבי הדיון שעלה בדף על ליפות וסקוצ'ים- בתור חובבת סריגה גיליתי באתרי סריגה אמריקאים הוראות סריגה לסקוטצ' לניקוי כלים שאפשר לסרוג במסרגה אחת מחוט כותנה, יפה וידידותי לסביבה ולכלי האוכל, ללא כימיקלים (חוץ מאלו שהוסיפו לחוט הכותנה בעיבוד שלו, אבל זה סיפור אחר)
אם יש מעוניים בסידרה או בהוראות סריגה אני משאירה את המייל שלי
[email protected]
עודד_המחפש*

הסרט סיפורם של דברים

ועכשיו יש סרט סיפורם של הפתרונות
מוצלח מאוד. מסכם בפשטות ובבהירות את השינוי שצריך לקרות. לא שינוי בדרך שבה קורים הדברים, אלא שינוי של המטרה.
תנו הצצה. רק 9 דקות (באנגלית).
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי אחת* »

צפיתי , באמת שווה לצפות ולהפיץ {@
אם_ילדה*
הצטרפות: 15 יולי 2013, 07:30

הסרט סיפורם של דברים

שליחה על ידי אם_ילדה* »

ראיתי את הסרט לא מזמן. נחמד לשמוע פתרונות ולא רק על הבעיות שאנחנו מודעים להן.
הדבר הנפלא הוא שאפשר לראות את זה כבר במציאות (אם רק מחפשים את הטוב בחיים).
שליחת תגובה

חזור אל “נושאים שקשורים לבאופן טבעי בתקשורת”