זמן לילדים בחינוך הביתי

דנדי*
הצטרפות: 26 מאי 2008, 10:34

זמן לילדים בחינוך הביתי

שליחה על ידי דנדי* »

רסיסים - רעיונות מקסימים! את המשחק הזה אמא שלי תמיד יוזמת איתם כשהם מתחילים לריב אצלה בבית. אהבתי עם הנשיקות, ובלאנקו אף פעם לא היה לנו - נשמע מדליק.
תמשיכי לחשוב ולרשום!
אני מאמצת!
אבישג_א*
הצטרפות: 25 נובמבר 2006, 22:44
דף אישי: הדף האישי של אבישג_א*

זמן לילדים בחינוך הביתי

שליחה על ידי אבישג_א* »

בבוקר קיבלתי מייל מחברה שהכרתי באתר שאצטרף לאיזה דיון, אז הצטרפתי אליו וכתבתי לה במייל, במקביל כתבה לי חברה אחרת מהאתר בצ'ט מייל וכך מצאתי את עצמי מבלה במייל, בצ'ט מייל ובאתר במקביל - הכל בהקשר לבאופן
שעה וחצי מינוס פלוס שיבת צרחה לסירוגין (ניסיתם פעם להרגיע תינוקת כשאתם ממש לא מרוכזים בה אלא במחשב?) , הכלים בכיור הצטברו והילדים לא קיבלו שום יחס מלבד הימהומים נרגנים.

מזל שהעוגה לא נשרפה (מאגוזים, באמת, אתם לא מאמינים לי? - כמו שכתוב על הקולה - חומרים טבעיים בלבד)

אני חושבת שאם אנחנו באמת רוצים לעשות חינוך ביתי חייבים לסגור את האתר הזה

הנה דף שתכננתי לפתוח היום ובסוף ריחמתי עליכם : האם אתר באופן נוגד חינוך ביתי
יעלפו_מהמושב*
הצטרפות: 02 נובמבר 2007, 10:21
דף אישי: הדף האישי של יעלפו_מהמושב*

זמן לילדים בחינוך הביתי

שליחה על ידי יעלפו_מהמושב* »

הכלים בכיור הצטברו
מיד לשלוח את הילדים ל שיתוף ילדים בעבודות הבית
דנדי*
הצטרפות: 26 מאי 2008, 10:34

זמן לילדים בחינוך הביתי

שליחה על ידי דנדי* »

:-D :-D :-D
או שצריך שלט כזה שמקפיא את החיים כדי שנוכל להיות כאן וז לחזור לחיים בנקודה שבה הפסקנו עפ עוד תובנות.
אבישג_א*

זמן לילדים בחינוך הביתי

שליחה על ידי אבישג_א* »

מיד לשלוח את הילדים ל שיתוף ילדים בעבודות הבית
לא כדאי שהילדים שלי ידעו מה את מציעה לי

או שצריך שלט כזה שמקפיא את החיים כדי שנוכל להיות כאן וז לחזור לחיים בנקודה שבה הפסקנו עפ עוד תובנות.
דנדי רעיון נהדר, עוד לא המציאו את זה ?
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

זמן לילדים בחינוך הביתי

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

_או שצריך שלט כזה שמקפיא את החיים כדי שנוכל להיות כאן וז לחזור לחיים בנקודה שבה הפסקנו עפ עוד תובנות.
דנדי רעיון נהדר, עוד לא המציאו את זה ?_
מה זה יעזור שימציאו, ממילא זה יכנס תחת חינוך חופשי למכשירים ויפעל מתי שבא לו ולא מתי שצריך ;-)
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

זמן לילדים בחינוך הביתי

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

קטעים אתכן!
:-D
אבישג_א*

זמן לילדים בחינוך הביתי

שליחה על ידי אבישג_א* »

מה זה יעזור שימציאו, ממילא זה יכנס תחת חינוך חופשי למכשירים ויפעל מתי שבא לו ולא מתי שצריך
(-8

יש גם מכשירים ממושמעים לא כולם חיים חיי הפקר כמקובל בחינוך הביתי (-:
אבישג_א*

זמן לילדים בחינוך הביתי

שליחה על ידי אבישג_א* »

רק באתי להשוויץ שאתמול נסעתי עם עינה לבד לבריכה ועשינו לנו בוקר כיף לבד
החלטתי שעם כל ילדה אני אסע בחופש פעם אחת לבריכה לבד ובינתיים נסעתי עם עינה ופיוס

מה שכן לפעמים היא דיברה ואני ריחפתי, זה קורה לי די הרבה שהילדים מדברים ואני לא ממש מקשיבה, פעם סיפרתי את זה למבשר והוא ממש נעלב, הוא בטח לא היה עושה לי את זה. יש לכם פתרון לעניין ? איך להקשיב תמיד או כמעט תמיד ושהראש לא ירחף ל"באופן" ?
אבישג_א*

זמן לילדים בחינוך הביתי

שליחה על ידי אבישג_א* »

נכנסתי לאתר ואז החלטתי לצאת וללכת לקרא לילדים סיפור

כל הכבוד לי (תשואות יתקבלו ברצון)
אבישג_א*

זמן לילדים בחינוך הביתי

שליחה על ידי אבישג_א* »

תובנות מיום לא מנוצל (או כמו שהמורה הייתה מדגימה עליכם ואומרת "ככה אל תעשו")

בבוקר רציתי לעבוד, כלומר על המחקר, הגיע הזמן שנכיר בכך שאנחנו עובדות כל הזמן עם ועל חבורת המופלאים שלנו.
לאחרונה נהיה מן סדר כזה שאנחנו לומדים סביב ארוחת הצהריים ואז גם מכינים אותה (אלא אם צריך קודם) וגם מסדרים את הבית ומתשע עד שתים עשרה אני מנסה ללמוד לפחות חלק מהזמן.
בקיצור ניסיתי ללמוד בבוקר אבל אף אחת לא רצתה לעשות לי שמרטפות (הן כבר סיימו את המחויבות השבועית וכסף לא פיתה אותן, הן העדיפו גומי), מבשר הסכים אבל הוא כבר שמר על אחישלום ואחישלום לא רצה את שיבת במשחק אתו. אז ניסיתי לתמרן איתה ואיכשהו לעבוד, עבדתי שעה ורבע לפי הדף אבל לא יודעת עד כמה זה היה אפקטיבי, במקום כל התימרונים האלה איתה תוך כדי הנקה ושעשוע (ועשרים דקות עם פיוס) היה עדיף פשוט לסדר איתה את הבית או לגלוש באתר וסתם לנוח מעמל היום.

אחרי צהריים היא נרדמה ואני החלטתי להשלים עבודה אבל שוב, זו הייתה שעה תקועה כי הם בדיוק הולכים לחברים ועושים טלפונים ומתלבטים, לא ממש נוח לעבוד בזמן הזה. בסוף שיכנעתי אותן בקוצר רוח ללכת לחברה שנורא רצתה שיבואו אליה (והן רצו שהיא תבוא אליהן) וצירפתי את אחישלום למבשר (הוא רצה אמנם אבל לי זה היה נורא נוח) ועבדתי איכשהו עד שהיא התעוררה מהרעשים בחוץ.

צריך להכיר בזה שיש זמנים שממש לא מתאים לעבוד בהם, היה עדיף למשל שאשטוף כלים תוך כדי ואקשיב למה שהם רוצים ולא אנסה לעבוד ואשתיק אותם כל הזמן.
אבישג_א*

זמן לילדים בחינוך הביתי

שליחה על ידי אבישג_א* »

אמהות שואלות אותי על החינוך הביתי : איך את לומדת איתם ? מה הם עושים כל היום ?
לרוב אני חשה אי נוחות מול השאלות הללו, מנסה להגדיר לעצמי למה וחושבת שכבר הבנתי שזה לא העניין
כלומר החינוך (ההשכלה) בחינוך הביתי זה לא האישיו, אז מה כן בעצם ? ולמה אנחנו עושים חינוך ביתי ?
פשוט, כי אני ובעלי מאוד אוהבים להיות איתם, זה הכל, שום דבר מעבר. כל הפנטזיות שלי על "למידה בהנאה" התפוגגו להם מזמן (ולא שאיני מצרה על כך) ומה שנשאר זה העיקר : להיות ביחד, כמה שנרצה.

וחושבת על אמא שלי, כמה שהיא אהבה אותנו, כמה שהיא רצתה בנו, ועם זאת אהבה את העבודה שלה, ועם זאת היא לא נלהבת מהחינוך הביתי שלנו בכלל (להיפך) וחושבת לעצמי אם היא יודעת עד כמה מוסדות החינוך הרחיקו בעצם אותנו, ילדיה, ממנה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

זמן לילדים בחינוך הביתי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

חזק מאד.
כל הדף הזה
שליחת תגובה

חזור אל “אתגרים ומכשלות”