לא יכולה לחיות בארץ הזאת יותר

gus_yh*
הצטרפות: 01 דצמבר 2009, 16:29

שליחה על ידי gus_yh* »

(ראו משבר הטילים בקובה ועוד הרבה מאוד סיפורים דומים בהיסטוריה שנפתרו אחרת).
משבר הטילים בקובה נפתר על ידי איומים במילחמה אטומית עולמית !!!
איום במילחמה יכול להיות אפקטבי רק אם האיומים נתפסים כאמינים.
בעיני היושבים באוניה לוחמי צה"ל נחשבו כאיום לא אפקטיבי עד שהם ירו. לצער כולם רק אז (לאחר 9 הרוגים ו50 פצועים) השתרר שקט על האוניה.
לעיתים יש צורך לממש את האיום על מנת שהצד השני יבין שהאיום אכן רציני.
דוקא אם אינך מוכן לממש את האיום אזי אין שום משמעות לשיחות דיפלומטיות.
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

שליחה על ידי אורית* »

לא חייבים לחיות בארץ הזו .
יש המון ארצות אחרות. וייתכן ש:
דווקא לגור מחוץ לישראל נותן פרופורציה ממש טובה, אם רוצים
עצוב שאנשים חיים פה מתוך תחושת זרות .
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בגישה חיובית -אולי מחר נקיץ לעולם נטול מחרחרי שנאה ורוע .לו יהי !!
שירי_ג*
הצטרפות: 08 ינואר 2009, 09:26
דף אישי: הדף האישי של שירי_ג*

שליחה על ידי שירי_ג* »

אנד לוסיה, נראה לי שפיספסת את העיקר בדברי האיש.
_אני נאבק על חיי, לצד אנשים רבים, דומים לי ושונים ממני, שהם בכל זאת באותה הסירה.
את שמחה שנגרם לי נזק._

יש בינינו (כלל אזרחי המדינה, ללא הבדל דת וכו'...) כל כך הרבה חילוקי דעות ומקומות טעונים ונפיצים ובכל זאת - תסכול, מרמור, יאוש, כעס כל אלה רגשות לגיטימיים ונחלתו של כל אדם החי בדמוקרטיה מורכבת כשלנו. אפילו שמחה לאיד על כישלונה של ממשלה שאינני מסכימה עם דעותיה ומדיניותה, ולמרות שכישלונה פוגע גם בי. אבל זה הבית שלי ואני בוחרת לחיות בו כל פעם מחדש גם אם השותפים לא תמיד נוחים לי. מדברייך משתמע שאת שמחה שהבית שלי נפגע. מי ששונא אותי (כאזרחית מדינת ישראל) עד כדי כך הוא מין הסתם לא שותף שלי וייתכן שאפילו אוייב. נראה לי שדעותיי הפוליטיות קרובות לשלך הרבה יותר מלליברמן, ובכל זאת אני נעלבתי מדברייך (הנחמה היחידה שלי היא הנזק התדמיתי לישראל. אינשאללה יבינו סוף סוף בעולם מה שווה המדינה הזאת וכל ההצהרות שלה על שלום)
ברמה האישית.
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

_משבר הטילים בקובה נפתר על ידי איומים במילחמה אטומית עולמית !!!
איום במילחמה יכול להיות אפקטבי רק אם האיומים נתפסים כאמינים.
בעיני היושבים באוניה לוחמי צה"ל נחשבו כאיום לא אפקטיבי עד שהם ירו. לצער כולם רק אז (לאחר 9 הרוגים ו50 פצועים) השתרר שקט על האוניה.
לעיתים יש צורך לממש את האיום על מנת שהצד השני יבין שהאיום אכן רציני.
דוקא אם אינך מוכן לממש את האיום אזי אין שום משמעות לשיחות דיפלומטיות._

OMG
אני ממש לא חושבת כמוך. לא לגבי משבר הטילים שנפתר אגב לא בגלל איום במלחמה אטומית עולמית - שהרי לאורך כל המשבר היו איומים על הסלמה - והם אכן התקיימו בפועל ורק גררו הסלמה הולכת וגדלה - המשבר הסתיים על ידי רצון ליישם גישה אחרת - ולאפשר התנהלות במסרים פנימיים שהועברו בקודים סמויים בדקה ה 99- בין שני מקבלי ההחלטות העיקריים ושאפשרו לשניהם לרדת מהעץ. באינטלגנטיות.

ואם כוחה של מדינה ומנהיגיה אינם מספקים איום בפני עצמם (מלחמת לבנון השנייה לא הספיקה? ההפצצות בעזה לא מספיקות? ממשלת ימין או-לה ליברמן?)אז שום פעולה כזו קטנה של צבא גדול מול אונייה פיראטית לא תשמש איום ממשי כרגע או בעתיד. להיפך - אנחנו נתפסים ככוחנים ומיליטנטים שמתנהלים בנשק חם מול חבורת נערי רחוב.
tאמא*
הצטרפות: 02 מרץ 2005, 16:22

שליחה על ידי tאמא* »

<רוזמרין מצהירה בזאת שמותר לה להיות שמאלנית אוהבת ערבים וגם לדבר על כך. יש לה בן לוחם. איזה מזל>
גם tאמא מצהירה שמותר לך/לי להיות שמלאנית. (כן להפתעתך אני נוטה שמאלה בדעותיי), לאהוב ערבים. (אני אוהבת את משפחתי ועוד כמה חברים בני משפחה קרובים) אבל בהחלט בעד שויון ביחס לכל בני האדם באשר הם ערבים יהודים פולנים הינדים ועוד... אבל בהחלט מותר לך לאהוב ערבים... ולא לי אין בן לוחם. (יש לי שתי בנות קטנות שלעתידן אני דואגת בקיום פה בארצנו הקטנטונת)

_tאמא, האם אי אפשר לחמול על האחר וגם להזדהות עם הצורך להגן על עצמנו? רק "או-או"?
ובאמת את חושבת שאם נשחרר את המצור הימי, האווירי והיבשתי אז אנחנו נצטרך לחיות בגטו? לא מאמינה לך._

אפשר גם אפשר לחמול על האחר ולהזדהות עם הצורך להגן על עצמנו. (זה בדיוק איך שאני מרגישה). אבל החמלה שלי על דברייך, היתה בדיוק הסייפא של המשפט שלך שאת לא מאמינה לי שאם נאפשר לשחרר את המצור הימי האווירי והיבשתי אנו נצטרך לחיות בגטו... אם נצתרך לחיות בגטו זה יהיה עוד טוב... אנו לא נזכה לזה כי ההצהרה של ממשלת החמאס היא לחסל את מדינתנו . תאמיני לי אנו לא רוצים לבדוק אם זה נכון או לא. רק לעמוד על זכותנו לחיות במדינה שלנו ולהגן עליה.
ואם נאפשר לפתוח את הסגר, אזיי הם יכניסו נשק ואמל"ח שעשויים לסכן את האזרחים במדינה.

_(סליחה מראש על פרץ של פטרייוטיות)
"בבאופן טבעי" צריך להתנצל על פטריוטיות?פה זה המקום של להתבייש באהבת מולדת?_

ההתנצלות היא על הפרץ (שכתבתי מה שכתבתי מהבטן... ) לא על הפטריוטיות. ובהחלט לא על אהבת המולדת.
שדווקא אותה אני לא מייחסת רק לתומכים בדעה שלי.(אני בטוחה שגם רוזמרין ועוד כמה שמבעים דעות שמלאניות ואפילו קיצוניות לטעמי, לא נופלות ממני ומאלה שמבעים דעות ימנייות- באהבת המולדת.)
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

שליחה על ידי גוונים* »

_ישראל לא תמימה.
ישנן כמה דרכים לפתור כניסה של אונייה עם זרים (שעד שלא הוכח אחרת יכולים להחשב עוינים או שלא) מבלי להגיע כלל לעימות חזיתי, כזה שמצטלם כמו טבח._

ועוד פעם, כי לדעתי זה משפט מפתח:
_ישראל לא תמימה.
ישנן כמה דרכים לפתור כניסה של אונייה עם זרים (שעד שלא הוכח אחרת יכולים להחשב עוינים או שלא) מבלי להגיע כלל לעימות חזיתי, כזה שמצטלם כמו טבח._

האם אי אפשר לחמול על האחר וגם להזדהות עם הצורך להגן על עצמנו? רק "או-או"?
בדיוק. תחושות חוסר האונים והתסכול שלי נובעות מכך,
שלפחות ממה שאני רואה סביבי פה בישראל, הצורך להיות צודקים (ולא משנה בכלל מה זה הצודקים הזה, כל אחד וההצדקות שלו, כל אחד והאידאולוגיה שלו) משכיח תכונות אנושיות בסיסיות.
אין בארץ התיחסות לכך שבצד השני יושבים בני אדם. מבחינתנו הם מפלצות. אבל כשאחרים מתארים אותנו כמפלצות אנחנו קופצים, כועסים, משתוללים, מפארים את אומללותנו ההיסטורית ומצדיקים את מעשינו בכל מיני הצדקות מפוקפקות.

<רוזמרין מצהירה בזאת שמותר לה להיות שמאלנית אוהבת ערבים וגם לדבר על כך. יש לה בן לוחם. איזה מזל>
<גוונים מפרגנת ולאחר היסוסים מעזה גם היא להודות בקול שהיא שמאלנית (ומותר לה גם לדבר על כך, כי יש לה אח לוחם, איזה מזל)>

<מרגיעון פשוט מושלם: עוצמה היא לא להשתמש בכוח העומד לרשותך!!!!!>
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

שליחה על ידי רוזמרין* »

אנו לא נזכה לזה כי ההצהרה של ממשלת החמאס היא לחסל את מדינתנו .
אני אטרוף אותך, שאג העכבר על האריה.
נו באמת, החיסול של מדינתנו לא יקרה. אולי המדינה תשתנה, אולי היא תהיה דו-לאומית, אולי היא תקטן על מנת לאפשר לעוד עם לחיות כאן. הכל יכול לקרות אבל מדינה של העולם הראשון לא מתחסלת בהבל פה של אויביה. גם אם יש פגיעות- חיסול אין. ואויביה יכולים להיות מחר ידידיה. מה, צרפת היתה תמיד ידידתה של אנגליה? של גרמניה? צריך רק להאמין ולכוון את המעשים לשם. לא ליאוש, חוסר אמון, פחד ואימה...
אנד_לוסיה*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2009, 22:35
דף אישי: הדף האישי של אנד_לוסיה*

שליחה על ידי אנד_לוסיה* »

רחמיי על אלה שרואים ויכולים לרחם על "אוכלוסיה שלמה שגרה בתוך גטו ענק כבר כמה שנים". אך לא מסוגלים להזדהות ולקבל שאם אנו לא נגן על עצמנו, ובכלל זה אם נאפשר לפרוץ כביכול את "המצור" על עזה. אזיי לא תהייה לנו אפילו הזכות לחיות בגטו ענק כמה שנים.
איפה פה היתה ההתגוננות? זו היתה פעולה שכולה, מתחילתה ועד סופה, היתה מיועדת להראות מי הבוס ולשמור על הכבוד. בבחינת "אני אראה לכם מה זה". הספינות הללו לא סיכנו את ישראל בשום צורה. ישראל פעלה מתוך קיבעון שלא יודע לעשות שום דבר אחר מלבד להפעיל כוח. אשרי מי שחושבת שמי שמנהלים את המדינה הזאת רואים תמונה רחבה יותר. לדעתי הם לא.

תודה על הרחמים, הפעם לא צריך, באמת. אני מרגישה מצוין. אין לי שום צורך להזדהות עם מנגנון מדינתי וגם לא עם פטריוטים, גזענים או בורים. בטחשלא עם חיילים.
הסיבה שאני שמחה שנגרם לישראל נזק היא שאני ממש מעדיפה לגדל פה את הילדים שלי, ואני חושבת שרק אם יכפו על ישראל הסדר מבחוץ יהיה לנו כאן איזשהו סיכוי. וכל עו יאמינו לה ולשקרים שלה על שלום, נשמיך לחיות במלחמות. כך שכן, יש לי פה איזשהו אינטרס, בדיוק כמו לכל אחד אחר כאן.
tאמא*
הצטרפות: 02 מרץ 2005, 16:22

שליחה על ידי tאמא* »

החיסול של מדינתנו לא יקרה. אולי המדינה תשתנה, אולי היא תהיה דו-לאומית, אולי היא תקטן על מנת לאפשר לעוד עם לחיות כאן. הכל יכול לקרות אבל מדינה של העולם הראשון לא מתחסלת בהבל פה של אויביה. גם אם יש פגיעות- חיסול אין. ואויביה יכולים להיות מחר ידידיה

כולי תקווה שאכן החיסול של מדינתנו לא יקרה. גם לא הייתי רוצה שהיא תהייה דו לאומית. (ראי מה גורלם של מדינות דו לאומיות אחרות כמו בוסניה/הרצוגובינה).
אני בהחלט בעד הקטנת הגבולות למען קיום של שתי מדינות לשני עמים.
אבל לצורך זה יש גם את ההסכמה של הצד השני ולהתחיל בכך שיכירו במדינת ישראל. (אפילו אפילו שילטון אש"ף לא מכיר בכך בפה מלא, עדיין בעד המשך שיחות ונסיון להגיע לכך.)

לצערי גם בגרמניה לא האמינו שיתכן חיסול של עם. לא האמינו שעם "תרבותי" מהעולם הראשון לא מחסל כך אנשים.
מדינה של העולם הראשון לא מתחסלת בהבל פה של אויביה
העולם "הראשון" הולך ונחלש כלכלית , תרבותית וצבאית. (גם אצלנו גם כוחה של ארה"ב ואפילו של האיחוד האירופי)

איפה פה היתה ההתגוננות?

ראית את התמונות של פעילי השלום המהוללים ? ראית איך הם מתנפלים על לוחמי השייטת. זה פעילות שלום?
אם אלה כוונות של השלום אז אני נ ג ד שלום אין לי צורך בשלום כזה.

ההתגוננות היא לא לאפשר לשבור את ה"מצור" על עזה. המצור נועד למנוע להכניס נשק לעזה.. נשק שבקלות הטרוריסטים בעזה יכל להפוך לנשק להשמדה המונית. (כן אני נשמעת פרנואידית אבל כמו שנאמר לי בדף אחר זה שאני פרנואידית לא אומר שלא רודפים אחריי). ושלא נדבר על לא לאפשר כניסה של ציוד לעזה כל עוד יש לנו חייל שם שאנו משוועים לחזרתו.

אין לך צורך להזדהות עם חיילים , חבל אבל לא צריך, אני שמחה שהם פה להגן עליי ועלייך. אפילו שאת לא מזדהה איתם.
להגדיר אנשים שלא מסכימים עם הדעות שלך כגזענים או בורים... הייתי חושבת על זה פעם נוספת.
ולא להזדהות עם מנגנון מדינתי גם אני לא מזדהה עם מנגנון כזה.
לצערי בנגוד להשקפתי הפוליטית נבחרה פה ממשלה ימנית שלא תמיד אני מזדהה עם הפעילות שלה , אבל אף פעם אני לא אשמח על כי נגרם נזק למדינת ישראל, וגם לא למדניות שלה. (אשמח אם השלטון יתחלף בדרכים דמוקרטיות.
וזה בעיקר בגלל שיש לי אינטרס ואני רוצה להמשיך לגדל את ילדיי פה בארץ הזאת.

אני באופן אישי מעדיפה שלא יכפו עלינו כלום.. מקווה שנשכיל להגיע לשלום עם השכנים שלנו ולמדינה פלסטינאית לצד מדינת ישראל בלי שיכפו עלנו שום דבר. כי כל מה שיכפו עלינו לא בטוח שיהיה לטובת העתיד שלנו פה.

ושאלה אחרונה למחשבה. האם יש מבין האנשים פה שמוכנים לעלות על אניות שלום לטורקיה. אניות המתנגדות למה שקורה לעם הכורדי.. אניות שלוקחות סיוע הומוניטרי לכורדיסטן. ופעילי שלום שיתמכו בעצמאות לעם הכורדי.
מעניין איך טורקיה תגיב? האם יהיה מי מהאנשים על הסיפון שיגיע חיי? האם הציוד יגיע לכורדיסטן? או שיהיה מי שיטביע את האניות האלה עוד לפני שיגיעו לאיזור?
שלא נדבר על אירן. (שגם הם שולטים בעם הכורדי. ועירק? שגם ככה מפולגת ומפוררת).
ג'ינ_ג'ית*

ואני רוצה להוסיף בלי קשר לעימות הנוכחי, עם כל הכבוד אנחנו זו אותה המדינה ששלחה משלחות חילוץ לרעידת האדמה בתורכיה ולאסונות נוספים בעולם. אנחנו לא חוששים להימצא בתוך האש - לטוב ולרע באירועים ומאורעות שאחרים נשארים זבוב על הקיר לידם.

זה מבלי להדגיש את מדינת הרווחה, שירותי הרפואה המתקדמים כמעט ביותר בעולם, החינוך הגבוה (כן בסדר זה רחוק להיות מושלם, אבל הכל יחסי, ביחס למדינות אחרות), מעודדים רב גוניות ומטפחים הון אנושי מצוין. ויש לרובינו גם אהבה ויש אמונה גם אם לפעמים הם אלו שמעוררים קונפליקטים בזרמים מנוגדים ויש לחלקנו גם תקווה..
וזה רק על קצה המזלג.

זה נכון שאנחנו מתנהלים בצורה מחפירה מול הערבים תושבי ישראל, והסכסוך הישראלי פלשתינאי מתנהל בצורה בעייתית ולעיתים פטאלית, הקטל בכבישים מוציא מין הדעת, הרבה מושחתים יושבים שם בכסאות הכנסת והרשויות המקומיות... מערכת הבריאות ומערכת החינוך כבר מתחילות לקרטע בשנים האחרונות, ובכלל בסהכ התחושה הכללית לא טובה.. אבל בכל מקום בעולם יש בעיות, יש מורכבויות, יותר או פחות - ולנו יש על מה והרבה אבל גם עם מה - לעבוד.
כך שלא הייתי מחליפה שום מקום בעולם עם המדינה שלנו ובטח לא את הצבא שלנו - מתוך מרמור, אכזבה או סלידה.
יוטי_בעיר*
הצטרפות: 05 אפריל 2009, 21:21
דף אישי: הדף האישי של יוטי_בעיר*

שליחה על ידי יוטי_בעיר* »

_אנדלוסיה, את טועה ומטעה. דו"ח אמנסטי בכלל אנטישמי, הרשימה של מוצרים אסורים היא המצאה, כמו גם הרשימה שמגדירה לפי ערך קלורי את היקף הסחורות הנכנסות. גם זה שישראל משתמשת בעזה לצורך היפטרות מעודפים חקלאיים, ולא מאפשרת לעזתים לרכוש סחורות ממדינות אחרות, כל זה שמועות אנטישמיות זדוניות.
תקראי את ליברמן ותששני_
על סמך מה את קובעת את זה? על סמך מה שליברמן אמר? את רצינית או שזו בדיחה?
פלוני_אלמונית*

אם האריה יהיה כפות (כלומר לא פועל כמו אריה אלא רק לכל היותר שואג) והעכבר ינשך את האריה אזי האריה בהחלט יטרף על ידי העכברים (נסי להכניס אריה כפות לנהר עם דגי פיראניה).
ש.ג*
הצטרפות: 10 מרץ 2010, 20:28

שליחה על ידי ש.ג* »

אין בארץ התיחסות לכך שבצד השני יושבים בני אדם. מבחינתנו הם מפלצות. אבל כשאחרים מתארים אותנו כמפלצות אנחנו קופצים, כועסים, משתוללים, מפארים את אומללותנו ההיסטורית ומצדיקים את מעשינו בכל מיני הצדקות מפוקפקות.

אין בעזה או בגדה התיחסות לכך שבצד השני יושבים בני אדם. מבחינתנו ישראלים הם מפלצות. אבל כשאחרים מתארים אותנו כמפלצות אנחנו קופצים, כועסים, משתוללים, מפארים את אומללותנו ההיסטורית ומצדיקים את מעשינו בכל מיני הצדקות מפוקפקות.
עופרי*
הצטרפות: 02 נובמבר 2003, 22:38

שליחה על ידי עופרי* »

יש לי בעיה קשה מאוד לחיות במדינה שמנהיגיה מורידים את הבנים שלנו בחבל מהליקופטר, לתוך מאורת אריות רעבים.
יש לי בעיה עם פוליטיקאים שלא מסוגלים לקרוא מפה פוליטית. שבונים גשרי עץ מעל להבות כדי שנוכל לעבור ושורפים את כולנו יחד איתם.
אלו לא מנהיגים שממש אכפת להם מאיתנו. אנחנו חלק מהמדינה הזו והם לא יכולים על חשבוננו לעשות את מה שבא להם.
הדבר הראשון שאמרתי אתמול בבוקר כשפתחתי את הטלוויזיה היה " מסכנים החיילים שצריכים לרדת לתוך ספינה עם ערבים מפגרים ".
זה משקף את דעתי "הפוליטית" על המצב גם לאחר שהגיעו שאר הקולות והתמונות והדעות.
באמת לא הייתה דרך אחרת?
ג'ינ_ג'ית*

באמת לא הייתה דרך אחרת?

אוי עפרי, ברור שהיתה. זו הקטסטרופה של המבצעים האלה. ומלחמת לבנון השנייה מה? עצבים.
בדיוק קראתי על מפקד בכיר שניהל הרבה מבצעים בקומנדו הימי בעבר שאמר שיש הוראות ברורות לכניסה לשטח זר ללא אישור עגינה (או משהו כזה, לא מבינה בכאלה) וכל קברניט יודע זאת והתקנות האלו ברורות לכל מדינה, וניתן גם ניתן היה לעשות זאת אחרת. הוא גם טען שהיה כשלמודיעיני, כי לא יכול להיות שיכניסו כל כך הרבה לוחמים לא חמושים לספינה הזו במקום לשלוח גורם אחד שיגשש ויבדוק מי שם ואנה פניהם.

לכן אני טוענת שישראל לא תמימה. רבאק. ואני פתאום קולטת שיש מצב שאנחנו הקרבנו חיי אדם בשביל לטמון פח!
לשם ההגינות חשוב לציין שטוענים שמדובר בכשל מודיעיני, ולא בכוונה יזומה. לא שזה טוב יותר אבל המחשבה שהלינץ' בחיילנו נלקח בחשבון על ידי קובעי המדיניות שלנו - איומה.
סתם_אחד*
הצטרפות: 09 מאי 2005, 11:06

שליחה על ידי סתם_אחד* »

ההרגשה מהתיקשורת, אני מדבר על זו שמתקבלת אצלי וכנראה רק אצלי,היא: שמתיחסים אלינו ברמת גן, כאילו התשובות לא חיבות רמה גבוהה כי הציבור לא ממש שואל ברמה...
הצמרת הביטחונית חסר לה מודיעין, חסר לה שיקול דעת אפסי, אין עוד שיקולים ואינטרסים- זו מעין גרסה שנובעת מהסברים שניתנים כאן.
לא מענין מי מרוויח, מי זה רדואן, מה קרה וקורה במקרים דומים בהיסטוריה...
פשוט אינספור שעות של טחינת מידע שולי ואיזוטרי, בלי באמת לראות פרטים רבים או לדבר עליהם.
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

בשנים האחרונות אני שמה לב שאיפה שמעורבים פעילי שלום - יש אש.
איפה שיצא לי להתעמק, תמיד מצאתי פעילי שלום חוטפים מכות משוטרים וחיילים, תוך הפגנה מרשימה של התנגדות לא אלימה.
המקרה של המשט הוא ממש לא הנורמה.

לכן אני טוענת שישראל לא תמימה. רבאק. ואני פתאום קולטת שיש מצב שאנחנו הקרבנו חיי אדם בשביל לטמון פח!
שני הצדדים שיחקו פה משחק פוליטי ביניהם.
אבל "שני הצדדים" זה לא אני ואת והאזרחים הפלסטינים, אלא המנהיגים של שני הצדדים (ויש שיגידו אינטרסים של בעלי הון).
המנהיגים בעולם, בהכללה גסה, כנוהג קבוע, משתמשים באזרחים ובחיילים ככלי משחק. זה לא מכעיס אותי כי כבר התרגלתי לזה ואני לא מצפה מהם לטוב יותר.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

שליחה על ידי נועה* »

למה מחק מי שמחק הודעה שלי?
נועם*
הצטרפות: 31 ינואר 2003, 09:46

שליחה על ידי נועם* »

לתמצת את כל הסכסוך הערבי-יהודי למשפט כזה זה כל כך חלש!

ונכון כתבה פלונית אלמונית לגבי האריה הקשור.ובהמשך לאנלוגיה-לא רק שהאריה קשור הוא אזוק היטב בידיים וברגליים.

אניות המתנגדות למה שקורה לעם הכורדי.. אניות שלוקחות סיוע הומוניטרי לכורדיסטן. ופעילי שלום שיתמכו בעצמאות לעם הכורדי.

כמו שאמר עיתונאי חכם 1000 קבין של הפרת זכויות אדם ירדו על העולם,אחת לקחה ישראל 999 התפזרו ליתר המדינות.
או בקיצור-אין לך שום סיכוי לשייט לטורקיה,טורקיה היא פושעת שמפרה זכויות אדם יום יום ואונייה כזו אין לה סיכוי.
סתם_אחד*
הצטרפות: 09 מאי 2005, 11:06

שליחה על ידי סתם_אחד* »

טורקיה היא פושעת שמפרה זכויות אדם יום יום ואונייה כזו אין לה סיכוי.
אבל מי שולט על טורקיה?
מיכל_ט*
הצטרפות: 20 מאי 2004, 00:27

שליחה על ידי מיכל_ט* »

מישהו יסביר לי למה נמחקה דעתי כאן.מה קורה כאן? מי שלא נעים לא לקרוא דברי שיעבור למה למחוק?
פלוני_אלמונית*

_אנד לוסיה,
את זרה. לכי מכאן!_
את זה אומר דני זובין, אדם "שקול" שמצהיר על עצמו בדף הבית שלו
בחיי אני מתעניין בדרכים להבראת האדם, ולמדתי עם השנים שפירושו בעיקר הבראה רגשית.
בימים אלו אני עובד על הקמת קהילה לאנשים העוברים תהליכים של שחרור/התמרה רגשית - שינוי עמוק

זה השינוי העמוק שעברת??

לא! לא ולא. זה השינוי העמוק שעברה החברה הישראלית, מאז טרחו והקריבו למען הקמת המדינה, התנועות הסוציאליסטיות החילוניות, ועד שהשתלטו על המדינה חבורות בריונים ימניים, שחלקם מנופפים בדגלי אלוהים. ממש כמו בריונים ימניים בכל מקום בעולם, חמאס בעזה, חיזבאללה בלבנון. למרות שלכאורה אתה יוצא נגדם, הם האחים התאומים שלך. פאשיסטים כמוך.
אני לא אלך מכאן. כאן נולדתי, כאן בניתי את ביתי. הרבה לפני שאתה נולדת השד יודע איפה.
פלונית_כרגע*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2004, 14:10
דף אישי: הדף האישי של פלונית_כרגע*

שליחה על ידי פלונית_כרגע* »

מסתבר שכ 50 מ"פעילי השלום" שהיו על המרמרה הם פעילי "אל קעידה".
לא יודעת לעשות קישורים,
אבל זה נאמר במהדורת מבט שאי אפשר לחשוד בה בנטיה ימינה...
מיכל_ט*
הצטרפות: 20 מאי 2004, 00:27

שליחה על ידי מיכל_ט* »

_אבל זה נאמר במהדורת מבט שאי אפשר לחשוד בה בנטיה ימינה...
זה הדבר הכי מצחיק ששמעתי מזה זמן רב. הרשו לי לצוטט משפט זה בפייסבוק יש לי כמה חברים שמגיע להם גם לצחוק קצת. לא ייאמן שזאת האמונה מבט בלי נטיות
חחחחחחח_
פלוני_אלמונית*

_אבל זה נאמר במהדורת מבט שאי אפשר לחשוד בה בנטיה ימינה...
זה הדבר הכי מצחיק ששמעתי מזה זמן רב. הרשו לי לצוטט משפט זה בפייסבוק יש לי כמה חברים שמגיע להם גם לצחוק קצת. לא ייאמן שזאת האמונה מבט בלי נטיות
חחחחחחח_
:-)
פלונית_אחרת*
הצטרפות: 26 אפריל 2002, 21:27

שליחה על ידי פלונית_אחרת* »

_שני הצדדים שיחקו פה משחק פוליטי ביניהם.
אבל "שני הצדדים" זה לא אני ואת והאזרחים הפלסטינים, אלא המנהיגים של שני הצדדים (ויש שיגידו אינטרסים של בעלי הון)._

ב ד י ו ק
אינטו_איציה*
הצטרפות: 11 מאי 2007, 13:42
דף אישי: הדף האישי של אינטו_איציה*

שליחה על ידי אינטו_איציה* »

התכתבתי עכשיו במייל עם חבר מקנדה,
אוף!
הם בכלל לא מודעים לכל הסיפור, הם רואים באמת רק צד אחד וכמה שאנחנו בריונים ורוצחים.

טוב, מהרתי למלא את כרסו בסרטונים אוהדים :-)
לא שמענינת אותי האהדה של כולם,
פשוט כל ההשתלחות העולמית הזאת היא מעט הזויה...לטעמי.
gus_yh*

שליחה על ידי gus_yh* »

עוד קצת בנושא: אריות,עכברים,חזקים וחלשים.
הפעם דוקא סיפור (אם רוצים אפשר גם לקרוא לו משל).
היה היה איש מישראל שקראו לו שמשון. הוא היה מה זה חזק. הוא הצליח להרוג אריה במו ידיו.
בזמנו (זה היה ממש ממש מזמן) הפלישתים מעזה התנכלו לישראלים. והוא הצליח במו ידיו, בעצמו ללא עזרה, וכמעט ללא נשק להרוג בהם.
(כמו שאתם רואים הסיפור לא כל כך צימחוני)
זה די הכעיס אותם וגם לא כל כך מצא חן בעיניהם ולכן הם חיבלו תחבולות לתפוש אותו.
אותו שמשון התאהב בפלישתית (טוב נו, בפרטים זה סיפור יותר מענין וארוך אבל נדלג כאן על הפרטים).
הם אימו עליה באיומים שונים (רובם די לא הומנטיריים) לגלות מהו סוד הכוח של שמשון ולגלות להם את הסוד.
היא השתמשה בכל מיני תרגילים (בקטע הזה הסיפור לא יותר מדי P.C. ושוב לא נכנס לפרטים) ובסופו של הסיפור מקור כוחו נגזר ממנו וכך הצליחו הפלישתים לתופסו וגם להורגו (נחמה קטנה היא שבמותו הוא הצליח להרוג גם עוד 3,000 פלישתים - אין ספק שזו היתה עוד דוגמא של תגובה לא פרופורציונלית).
זהו, נגמר הסיפור (או המשל) וכל אחד יבחר לו את הלקח שלו.
אנד_לוסיה*

אח אח, פעילי אלקאעדה לא היו מסתבכים עם כמה רוגטקות. אלה עובדים ממש בסיטונות, כך שזו באמת בדיחה.

היות שכולם כאן כל כך מנותקים אני ארשה לעצמי להמשיך ליהנות מהאפטר-אפקט. שמעתי עכשיו לוחם של שייטת 13 ברדיו, ההוא שנזרק מהסיפון. להזכירכם, שייטת 13! מיטב בחוריכם המזוינים, מכונות לחימה והרג, גברים שבגברים. וההוא ממש בהלם! "רצו להרוג אותנו!" נו שיט!
באמת, למה שירצו להרוג אותנו? הרי אנחנו בחורים טובים כל כך! מוסריים, נחמדים, יהודים, אוהבים לעזור!

נו, ככה זה ישראלים. מוכנים להיות בני אדם רק כשמדובר במסכנים. אם מישהו חס וחלילה לא חסר אונים ומתנגד במקום להיות לפלף נחנח, ישר אומרים עליו שהוא אלקאעדה.
זוית_קצת_אחרת*
הצטרפות: 02 יוני 2010, 00:21

שליחה על ידי זוית_קצת_אחרת* »

הנה מאמר שמנסה להרחיב את התמונה קצת, אנחנו עוד עלולים להשתעמם פה אם נמשיך לדוש באותן קלישאות מימין ומשמאל.
http://www.facebook.com/home.php?#!/gro ... 9988587..1
נועם*
הצטרפות: 31 ינואר 2003, 09:46

שליחה על ידי נועם* »

היות שכולם כאן כל כך מנותקים

ולהבדיל מ"כולם" את בהחלט בחוברת.

באמת, למה שירצו להרוג אותנו? הרי אנחנו בחורים טובים כל כך! מוסריים, נחמדים, יהודים, אוהבים לעזור!

אז שלא יקראו לעצמם "פעילי שלום".שיגידו ויתגאו: אנו פעילי אל-קעידה.

_לא! לא ולא. זה השינוי העמוק שעברה החברה הישראלית, מאז טרחו והקריבו למען הקמת המדינה, התנועות הסוציאליסטיות החילוניות, ועד שהשתלטו על המדינה חבורות בריונים ימניים, שחלקם מנופפים בדגלי אלוהים. ממש כמו בריונים ימניים בכל מקום בעולם, חמאס בעזה, חיזבאללה בלבנון. למרות שלכאורה אתה יוצא נגדם, הם האחים התאומים שלך. פאשיסטים כמוך.
אני לא אלך מכאן. כאן נולדתי, כאן בניתי את ביתי. הרבה לפני שאתה נולדת השד יודע איפה._

מעניין מתי יגיע היום והשמאל הקיצוני והמתנשא יפסיק לראות בימין(ברוב) בריון ימני ופשיסטי,ויתחיל לענות על טיעוניו במקום להאשים אותו בפאשיזם ובריונות? האם היום הזה יגיע?
להזכירך "הבריון הימני" חמאס בעזה חיזבאללה בלבנון חובר היום לשמאל הקיצוני-חומסקי,פפה,אודי אלוני ויתר הטובלים ושרצים בידיהם. אז אל לך להלין על "האחים התאומים".

הרבה לפני שאתה נולדת השד יודע איפה
איזה משפט מתנשא.קרוב לוודאי שבבית חולים פה בארץ.
דרך אגב אני ימנית נינה של מפא"י,ואותו סבא רבא בא מ"התנועות הסוציאליסטיות החילוניות".(רוסיה) אז כדאי שתשמרי את דברי הגזענות העדתית שלך לעצמך.
יעל_ג*
הצטרפות: 16 ינואר 2002, 14:55
דף אישי: הדף האישי של יעל_ג*

שליחה על ידי יעל_ג* »

חברה - אתם באמת לא מבינים שלא מדובר היה כאן ברצון להביא סיוע הומניטארי לעזה?!?!? המטרה הייתה ליצור פרובוקציה. מבחינה זו הייתה כאן מלכודת וישראל מתוך קיבעון מחשבתי וחוסר יצירתיות נפלה ישר לתוכה. והשאלה היא איך ישראל צריכה הייתה להתמודד עם פרובוקציה כזו וזו שאלה חשובה גם לעתיד כי פרובוקציות מעין אלה עומדות להגיע שוב ושוב ושוב. אם ההנהגה שלנו לא תעשה חשיבה מחודשת על התמודדותה - היא תפסיד שוב ושוב במשחק הזה.
עומדים מולינו ארגונים מתוחכמים מאוד. אין לי ספק שעל הספינות היו גם אנשים טובים והגונים שבאמת מאמינים שהם עושים טוב בעולם. הם באמת רצו להביא מזור לרעבי עזה. אבל הם כלי במשחק גדול ומתוחכם מהם והם לא רואים את זה. גם העולם לא רואה את זה כי העולם אוהב לראות דברים בשחור ולבן - יש טובים ויש רעים. ישראל כבר הרבה שנים היא הרעה בשיח העולמי. ואל תסבכו אותם עם העובדות המורכבות הדורשות ידע היסטורי והבנה של ההקשרים השונים.
אני בהחלט חושבת שיש לחשוב שוב על המצור בעזה ועל תועלתו ומוסריותו, אני בהחלט חושבת שיש להקים מדינה פלשתינית - אבל אני גם מבינה שישראל עומדת בפני איום אסטרטגי שנובע מתהליכי דה-לגיטימציה ודמוניזציה שמתפשטים בעולם כולו ועליה להתמודד עם אתגרים קשים מאוד.
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

שליחה על ידי רוזמרין* »

אנד לוסיה, אני לא מסכימה עם המשפט הזה. החיילים ידעו שהם צריכים לעצור משט שלום ולא משט אלים. בדיוק לזה הם התארגנו, כולל רובי צבע. כך הכריזו על עצמם מארגני המשט כך הבינה ממשלת ישראל ולכך הכינו את החיילים.

חברה - אתם באמת לא מבינים
יעל, אולי תקראי ודם מה כתבו לפנייך. את חוזרת על דברי אחרים.
גלמו*
הצטרפות: 23 אפריל 2010, 23:20

שליחה על ידי גלמו* »

אני עצובה.
אני כבר לא כועסת. אני רק מאוד עצובה. ובו בזמן אופטימית.
אנשים מתים. מתאלמנים, מתייתמים, נותרים נכים לשארית חייהם, חייהן של משפחות מתהפכות.
ומה שמעסיק אותנו זה מערך ההסברה של מדינת ישראל. איך לצאת צודקים מכל זה.

אני לא יודעת אם אכן אחיי האקטביסטים תקפו את אחיי החיילים. הרי מה שיש לי כאן זה רק את אמצעי התקשורת, והם מראש לא מעוניינים לתת לי את האמת. העניין שלהם זה למכור לי תקשורת. והתקשורת שלהם לא מעניינת אותי.

אבל, אם אכן תקפו את החיילים - זה מתסכל אותי. אני בעד התקוממות לא אלימה. מישראל מאוד קשה להוציא את האלימות. נראה לי זה מסר שיותר קל להעביר לאקטיביסטים. וברור לי שיש בינהם כאלה שהתיסכול שלהם עצום וקשה להם להתאפק נוכח האלימות הגואה של ישראל כלפי מיליוני אנשים בגדה וברצועה. ועדיין, אני נגד האלימות שלהם, כי לפי מיטב הבנתי רק מחאה תקיפה ואי אלימה תצליח אולי ברבות הימים להכניע את האלימות המדינית של ישראל. אמן.

נראה שהחיילים איכשהו באו יותר מוכנים אלי קרב.

וגם שאלה שמזכירה את סוגיית עיראק: במשך שבוע שלם טענו נמרצות שיש נשק שמיועד לעזה על המשט הזה.
ופתאום אומרים אין נשק. יש "קומץ אוהדי בית"ר" שעשו פרובקציות.

אם אין נשק - מה הבעיה של ישראל עם המשט הזה? מה היה קורה לעזאזל אם הספינות האלה היו פשוט עוגנות ביעדן ופורקות את הסחורה?
אפרת_נ*
הצטרפות: 18 יוני 2009, 16:54
דף אישי: הדף האישי של אפרת_נ*

שליחה על ידי אפרת_נ* »

פרובוקציה היא מעשה המכוון להעיר, לעצבן, להביא לתגובה
כל פעולת מחאה היא פרובוקטיבית , מעצם היותה מכוונת להעיר את דעת הקהל, לגרום לשינוי, למשוך תשומת לב לאידיאולוגיה או אינטרסים שאינם חופפים את הקיים
פרובוקציה כשלעצמה אינה מילת גנאי, אלא צורת התנגדות

האם לא ברור לכולכם שתכולת הספינות הן טיפה בים המצוקה של אנשי ונשות עזה? שרק אוויל יחשוב שבכוחן לעשות שינוי ולו מועט בתנאי חייהם של העזתים?
מלכתחילה אם הייתם שואלים כל אחד שנמצא על הספינה או ששקל לעלות על ספינה כזאת (חברים שלי היו על ספינה כזאת לפני שנתיים, כאשר ממשלת אולמרט האינטלגנטית יותר
החליטה פשוט להתעלם מהם והעניין נשכח מלב) הם היו אומרים שברור שהסיוע שהם נושאים בכליהם אינו העניין. במובן הזה כן- זו פרובוקציה- היא נועדה לעצבן, לעשות רעש תקשורתי
לגרום לאנשי עזה לחוש שיש עוד מישהו שזוכר את כל 1.7 מיליון האנשים שקלועים בשטח קטן, כמעט ללא אופציות לייצור עצמי ועם אקוויפר מים שהולכים ומזדהמים, עם נזקי הפגזות קשים כולל תשתיות, כאשר ישראל שולטת במעבר של כל סחורה, כולל איסורים על העברת בטון, מלט, עץ לבנייה, זפת, חבלים וכל מה שחיוני לשיקום וגם עציצים, מחברות, שוקולד, חלבה, מלח, כוסברה, מרווה ועוד כהנה וכהנה מצרכי יסוד להכנת פצצות... (דרך אגב, כשאומרים שישראל מעבירה "סיוע הומניטרי" אל תיפלו במלכודת ותבינו מכך שישראל דואגת להעביר מזון, נפט ותרופות לעזתים שנמצאים תחת מצור מוחלט. זה אומר שישראל "ברוב טובה" מסכימה להעביר סחורות מסויימות שארגוני סיוע בילאומיים שולחים)

ישראל לא הייתה מעבירה רבים מהמוצרים שעל האוניות משום שהם נוגדים את הרשימה האבסורדית שלה.
ישראל היא הגוף האלים שמשמרת את המצב ומענישה יותר ממליון וחצי איש על הנהגה עוינת (שעל הסיבות לעלייתה ולהתחזקותה אף אחד פה לא לוקח אחריות).
ישראל פועלת רק באלימות וכוח כשזה נוגע למי שאינו יהודי (איפה ה"רגישות והנחישות" המפורסמות שחיילים ישראלים יודעים לנקוט כשמדובר ביהודים?)

ואכן, אם המצרכים היו נשלחים דרך ישראל כל העוקץ של המחאה היה נלקח- זה היה שיתוף פעולה עם הגוף המדכא שאינו עומד בכללים הבסיסיים של המשפט הבינלאומי.

(וגם, לא יודעת מה איתכם, אבל לי נראה יחסית לכמות האנשים בספינה המטבח לא היה מצויד משהו)
גלמו*
הצטרפות: 23 אפריל 2010, 23:20

שליחה על ידי גלמו* »

http://www.youtube.com/watch?v=JvS9PXZ3 ... [po]player embedded[/po]

ואגב, יתכן שעל הספינה היו כפיות שעמדו לשמש את האקטיביסטים כרוגטקות, איתן תכננו לירות קרוטונים על חיילי צבא הגנה לישראל.
אפרת_נ*
הצטרפות: 18 יוני 2009, 16:54
דף אישי: הדף האישי של אפרת_נ*

שליחה על ידי אפרת_נ* »

ומה הם התוונו לעשות עם מלאי זיקוקי חירום על אונייה?!
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

שליחה על ידי גוונים* »

אפרת נ
תודה על הדברים שכתבת.
ניסוח בהיר וברור.
פלוני_אלמונית*

מעניין מתי יגיע היום והשמאל הקיצוני והמתנשא יפסיק לראות בימין(ברוב) בריון ימני ופשיסטי,ויתחיל לענות על טיעוניו במקום להאשים אותו בפאשיזם ובריונות? האם היום הזה יגיע?
כשהבריונים הימנים הפאשיסטים יחדלו להיות כאלה.
לשמאל הקיצוני-חומסקי,פפה,אודי אלוני ויתר הטובלים ושרצים בידיהם.
אלה לא שמאל. אלה סתם טיפשים שלא מבינים שהם משתפים פעולה עם השטן. אבל גם אתם עושים את זה בדרך שלכם.

המשט הזה לא היה הומניטרי. לעזה מגיע כל דבר באמצעות המעברים, וגם נשק באמצעות המנהרות. לא חסר שם כלום והתושבים בעזה שמנים ודשנים כמעט כמו קציני צהל. אפשר לראות בכל הצילומים המגיעים מעזה.
כל מטרתו של המשט היתה לפרוץ את המחסום הימי לעזה כדי שאפשר היה למלא את עזה ב"פעילי שלום" של חיזבלאללה ואל קאעידה. והממשלה הימנית המטומטמת נפלה למלכודת כל כך לא מתוחכמת.

למה בים הפתוח למה? הרי זו תקיפה פירטית שמותר להתגונן מפניה? ויש עוד הרבה למה.

למה? תקראו
http://www.jokes.co.il/[po]daily view[/po].php?jokeid=8988&mid=312434&key=0f1636fa967535ba059b6653cf34f679
אצלנו הם בכנסת ובממשלה.
ש.ג*

שליחה על ידי ש.ג* »

תודה לאל שהשמאלנים הקיצוניים הם מיעוט הולך ונכחד במדינה הזאת. כל כך הרבה אנשים התפכחו מהאשליה הזאת. לחשוב שאני וחבריי היינו הולכים להפגנות... כולם כבר הבינו וזזו ימינה.
לקרוא את הדברים שלכן מגעיל אותי עד כדי בחילה פיזית. תמיד תהיתי מה נכתב ונאמר באירופה שלפני מלחמת העולם השנייה, ואיך אנשים לא ראו מה עומד מולם. תודות לתגובות שלכן אני מתחילה להבין.
אתן כמהות לקיום דו-לאומי, לשליטה ערבית - של אנשים שמטרתם המוצהרת היא להכחיד את הישראלים והיהודים. של אנשים שזכויות אדם מהם והלאה (הומואים, נשים, אפילו זכויות של פושעים). שליטה של אנשים שרוצים שבורות תשלוט ברחובות. של פנאטים דתיים.
ואיכשהוא נראה לכן - שאם זה יקרה, או שאם איזה אבא גדול ומבין יכפה עלינו הסכם מבחוץ, אתן תהיו מוגנות... איזו טעות. הם ישמחו לרצוח גם אתכן. אולי אתן מקוות להיות גסטפו או משהו כזה, וכך להציל את עצמכן.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

_אנו לא נזכה לזה כי ההצהרה של ממשלת החמאס היא לחסל את מדינתנו .
אני אטרוף אותך, שאג העכבר על האריה._
חוץ מהחמאס בעזה -יש עוד כמה אנשים בעולם. שרוצים לחסל את מדינת ישראל או לפחות את היהודים שבה.
הכמות והעוצמה שלהם היא לא כל כך "עכברית".

ואויביה יכולים להיות מחר ידידיה. מה, צרפת היתה תמיד ידידתה של אנגליה? של גרמניה? צריך רק להאמין ולכוון את המעשים לשם. לא ליאוש, חוסר אמון, פחד ואימה...
נכון שאיבה יכולה להפוך לידידות. השאלה מה עושים עד שזה קורה.
כלומר כשהאויב תוקף אותך ,כדאי לך להגן על עצמך בצורה יעילה , ולא רק להאמין בעתיד טוב יותר.
(כדאי היה לצרפתים להגן על עצמם קצת יותר טוב במלחמת העולם השניה...)
פלוני_אלמונית*

תקראי מה כתבתי שתי קוביות מעליך.

את לא רואה את הקשר בין המשפטים שאת כתבת?
כולם כבר הבינו וזזו ימינה.
תמיד תהיתי מה נכתב ונאמר באירופה שלפני מלחמת העולם השנייה, ואיך אנשים לא ראו מה עומד מולם.
את לא מבינה שזה אותו ימינה?

שליטה של אנשים שרוצים שבורות תשלוט ברחובות. של פנאטים דתיים.
זה לא רק שם, זה גם אצלנו. ש"ס ליצמן מיכאל בן ארי וכל הקנאים הדתיים שלנו.

את מחכה שהקדוש ברוך הוא יצילנו מידם, ואני לא רוצה לחכות לו. הוא לא היציל אותנו בדורות הקודמים והוא לא יציל אותנו מהבורות שאנחנו נופלים אליהם היום. הוא מציל אותנו רק בהגדה של פסח בשיר שאנחנו מתעקשים לשיר בטיפשות כל שנה - גם החילונים כאילו.

דווקא בגלל שהבנתי היטב מה קרה באירופה לפני מלחמת העולם השנייה, ואת הדמיון הרב בין הימין שם לבין הימין אצלנו. ההבדלים הם רק במידת הכוח.
אנד_לוסיה*

תתפלאי, השמאלנים הקיצונים דווקא מתרבים. אמנם לא בקצב שלכם הגזענים והבורים אבל בכל זאת מתרבים. וגם עושים ילדים!!!
יש כמה אנשים שההפחדות האלה לא עושות עליהם רושם. אל תשאלי, אני ממש מכירה כמה ערבים בעצמי. אנחנו אפילו מבקרים אחד את השני בבתים.
אני מקווה מקרב לבי שעכשיו תקיאי על המקלדת.
פלוני_אלמונית*

את לא מבינה שזה אותו ימינה?
יש כאן היפוך מסוים.מענין שהלוגיקה לא עובדת.
ש.ג.טוענת שהיא מבינה שכמו באירופה לא הבינו עומדת לקרות שואה כך גם השמאל כאן לא מבין שאם לא נילחם תקרה שואה לאותו חלק של העם היהיוד הנמצא בישראל.
בתשובה מסבירה "פלונית אלמונית" כי העם בישראל זז ימינה. קשה לי להבין. נניח שזה נכון. נניח שהעם בישראל זז ימינה וגם הוא יותר ויותר תומך בבורות (בשורוק) ומפיל אותנו לבורות (בחולם). אבל כיצד זה עונה לבעיה שהעלתה ש.ג.
לשליטה ערבית - של אנשים שמטרתם המוצהרת היא להכחיד את הישראלים והיהודים. של אנשים שזכויות אדם מהם והלאה (הומואים, נשים, אפילו זכויות של פושעים). שליטה של אנשים שרוצים שבורות תשלוט ברחובות. של פנאטים דתיים.
אם גם אנחנו הולכים בכיוון הזה (אינני חושב כך - אבל נניח לצורך השיחה) אז זה כן הגיוני לשאוף לשליטה ערבית.... ???
gus_yh*

שליחה על ידי gus_yh* »

פרובוקציה כשלעצמה אינה מילת גנאי, אלא צורת התנגדות
האם לא ברור לכולכם שתכולת הספינות הן טיפה בים המצוקה של אנשי ונשות עזה?

יפה - אז אנחנו מסכימים שלא מדובר בעזרה הומניטרית אלא בפרובוקציה.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

שליחה על ידי נועה* »

כל יפי הנפש כאן מזועזעים מהתנהגות "ישראל"( ומהי ישראל אם לא סך כל תושביה בסופו של דבר) וקושלים לעבור לגור במקום יפה אחר.
רק מה, תסתכלו על הדיון הזה...ברגע שמישהו אומר משהו שלא נראה לאחר,מוחקים אותו? בלי להסביר? בלי להעיר? הרי זה בדיוק כמו אותה התנהגות עליה אתם מוחים בקול כ'כ רם.
ישראלי נשאר ישראלי.
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

שליחה על ידי א* »

אנד לוסיה, אני חייבת לומר לך שבדר"כ, עד כה, מאוד אהבתי לקרוא אותך, ובגדול אני גם קרובה להשקפותייך. אבל ההתלהמות שלך בדף הזה פשוט מהממת אותי. אני ממש לא מסכימה עם מה שאת כותבת, ובעיקר עם רוח הדברים. כמה ביטול, כמה זלזול, כמה חוסר סובלנות.
פלונית*

שליחה על ידי פלונית* »

המשט הזה לא היה הומניטרי. לעזה מגיע כל דבר באמצעות המעברים, וגם נשק באמצעות המנהרות. לא חסר שם כלום והתושבים בעזה שמנים ודשנים כמעט כמו קציני צהל. אפשר לראות בכל הצילומים המגיעים מעזה.

תיזהרי לא לבלבל את החבר'ה עם עובדות.
רק שלא ייראו את התמונות של הווילות של אנשי חמאס.
תתפלאי, השמאלנים הקיצונים דווקא מתרבים. אמנם לא בקצב שלכם הגזענים והבורים אבל בכל זאת מתרבים. וגם עושים ילדים!!!

אנדלוסיה,
את מלאה בשינאה,נוטפת אותה, כמו "הימנים הגענים הבורים" את ממש כמוהם,את לא אדם של שלום.
תיהי בטוחה דרך אגב שהשמאלנים עושים הרבה פחות ילדים מהימניים הגזעניים והבורים.אז
אם את רוצה לברוח מהארץ הז עכשיו.
את תישנאי את ישראל גם מאירופה/אוסטרליה וכו'.אבל רחוק מהעין זה רחוק מהלב!
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

אני קוראת את הדף הזה, באתר הזה, וממש תוהה למה אני נשארת פה. איך הצלחתי לגדל את עור הפיל הזה, שמאפשר להישאר במקום הזה, שבו עם שכובש עם אחר, מאלץ אותו לחיות בתנאים מחפירים ולא אנושיים, ואנשים אחרים כותבים ש התושבים בעזה שמנים ודשנים כמעט כמו קציני צהל. אני מניחה שזה מראה לי שאני יותר חלק מהעם הזה משהייתי רוצה להודות. וזה לא משמח אותי. רק גורם לי להרגיש תקועה.
עוד_אחת*
הצטרפות: 15 ינואר 2004, 22:45

שליחה על ידי עוד_אחת* »

אנד לוסיה, אני חייבת לומר לך שבדר"כ, עד כה, מאוד אהבתי לקרוא אותך, ובגדול אני גם קרובה להשקפותייך. אבל ההתלהמות שלך בדף הזה פשוט מהממת אותי. אני ממש לא מסכימה עם מה שאת כותבת, ובעיקר עם רוח הדברים. כמה ביטול, כמה זלזול, כמה חוסר סובלנות.
פלוני_אלמונית*

כל הסכסוך שלנו מתצה באוסף ההבלים שבציטוט
_אני אטרוף אותך, שאג העכבר על האריה.
אם האריה יהיה כפות (כלומר לא פועל כמו אריה אלא רק לכל היותר שואג) והעכבר ינשך את האריה אזי האריה בהחלט יטרף על ידי העכברים (נסי להכניס אריה כפות לנהר עם דגי פיראניה)._
עכבר שמאמין שהוא האריה. חושב שהאריה הוא עכבר, לכן הוא לא מפחד לעשות מבצעים זבנג וגמרנו.
את מי אנחנו אנחנו מנצחים? פעם אחת הצלחנו לנצח את המצרים והסורים, ופעם אחת יצאנו מהמלחמה מוכים וחבולים. מאז אנחנו מנצחים ארגונים קטנטנים כמו אשף, חיזבאללה, חמאס, עיז א דין קאסם, וכל כך מצליחים שאנחנו מדמיינים שננצח את אירן ואת טורקיה.
אפילו את סוריה לא בטוח שננצח במלחמה הבאה.

אתם אומרים שרק נסביר לעולם את המציאות, העולם יבין. אבל מה לעשות שגם בהסברה הערבים מצליחים יותר. הם מנצחים אפילו את ביבי.
ש.ג*

שליחה על ידי ש.ג* »

את מחכה שהקדוש ברוך הוא יצילנו מידם
אה, כמובן שאם אני לא שמאלנית אז אני בעצמי פנאטית דתית. יפה. מראה לי שגם לשמאלנים יש סטיגמות קשות. אני אתאיסטית מאז שאני זוכרת את עצמי, ולא מחכה לאף אחד. בטח שלא מחכה שאויבי יושיטו לי יד או יתנו לי סטירה.

תודה אנדלוסיה, שהראת את פניך האמיתיות. נוטפי שנאה לכל מי שלא חושב כמוך. אני מכירה יותר מדי שמאלנים כאלה. אתם משלים את עצמכם שאתם אוהבי חירות ואדם. במציאות, גם אתם צריכים אויב להפיל עליו את כל הצרות, והשמאל החליט שזה יהיה שאר העם, שהם כמובן גזענים ובורים.

ובמקום לענות לעניין, אתן ישר מתקיפות. נו שויין, ככה זה תמיד כשאין קרקע מוצקה לעמוד עליה.

ולפלונית אלמונית שענתה לי -
דווקא בגלל שהבנתי היטב מה קרה באירופה לפני מלחמת העולם השנייה, ואת הדמיון הרב בין הימין שם לבין הימין אצלנו. ההבדלים הם רק במידת הכוח.
אולי את מדברת עלינו ועל הפלסטינים. אני דיברתי עלינו מול שאר העולם, בעיקר הערבי. הם מצהירים שוב ושוב שאנחנו האויב, אנחנו השטן, אנחנו מקור הצרות בעולם. לא מסתירים אפילו את הרצון להשמידנו. אין ויתור שנוכל לוותר שירצה אותם. גם בגרמניה היהודים חשבו שאם לא ייכנסו לחנויות מסוימות, אם לא יעבדו בעבודות מסוימות, אם לא יגורו באיזורים מסוימים, יעזבו אותם בשקט. את לא רואה את הדימיון?
פלוני_אלמונית*

כמובן שאם אני לא שמאלנית אז אני בעצמי פנאטית דתית.
אבל כן פנאטית.
אני דיברתי עלינו מול שאר העולם, בעיקר הערבי.
את רוצה את הערבים כאן? אפילו את השמאלנים את לא רוצה כאן.
אם את לא כזו, את תומכת בבריונים הפאנטים שהולכים בכל מקום בשטחים וזורעים שנאה. ולא מסתפקים בשטחים, הם הולכים גם לאום אל פאחם, ועוד מקבלים אישור לגיטימיות מהבג"ץ השמאלני הקיצוני.

ובמקום לענות לעניין, אתן ישר מתקיפות. נו שויין, ככה זה תמיד כשאין קרקע מוצקה לעמוד עליה.
כמובן שבצד הימני, כל הטיעונים הם טיעונים לוגים רציונליים טהורים. לא תוקפים, רק מסבירים.

נוטפי שנאה לכל מי שלא חושב כמוך.
כנראה לא הבנתי את האהבה שאתם מרעיפים עלי כשאתם מגרשים אותי מארצי וממולדתי. או לפחות שואפים לגרש אותי.
ש.ג*

שליחה על ידי ש.ג* »

אף אחד לא שואף לגרש אותך. ואם זו ארצך ומולדתך, למה את שמחה שכל העולם נגדנו? מה עם לעשות משהו למען ארצך ומולדתך שהוא לא הפצת שקרים וליבוי השנאה שכבר קיימת? נראה לך שזה יפתור משהו? להיפך, זה רק יאחד אותנו. תראי מה קרה שהבוגדת זועבי עלתה לנאום בכנסת. מכל קצוות הקשת הפוליטית היא קיבלה צעקות.
ושוב, שאין לך מה להגיב לדברים אמיתיים, את תוקפת.

אני דיברתי עלינו מול שאר העולם, בעיקר הערבי. הם מצהירים שוב ושוב שאנחנו האויב, אנחנו השטן, אנחנו מקור הצרות בעולם. לא מסתירים אפילו את הרצון להשמידנו. אין ויתור שנוכל לוותר שירצה אותם. גם בגרמניה היהודים חשבו שאם לא ייכנסו לחנויות מסוימות, אם לא יעבדו בעבודות מסוימות, אם לא יגורו באיזורים מסוימים, יעזבו אותם בשקט. את לא רואה את הדימיון?
אני אשמח אם תקחי שנייה לענות לי על זה. יש איזו אשליה שאם ניתן להם עוד ועוד, בסוף יעזבו אותנו בשקט. הבעיה היא שאנטישמיות היא פה כדי להישאר.
ש.ג*

שליחה על ידי ש.ג* »

_כמובן שאם אני לא שמאלנית אז אני בעצמי פנאטית דתית.

אבל כן פנאטית._

טוב לדעת. כל יום אני מגלה על עצמי משהו חדש. ולהצדיק כל מעשה גם אם הוא נוגד חוקים בינלאומיים, לשמוח על שחיילים נפגעו רק כי הם חיילים, זו לא פנאטיות?
ש.ג*

שליחה על ידי ש.ג* »

אל תשאלי, אני ממש מכירה כמה ערבים בעצמי.
את פשוט מטומטמת ומלאה נפיחות וחשיבות עצמית. אפשר למחוק את זה אח"כ אבל חשוב לי להגיד את זה. נראה לך באמת שמעולם לא פגשתי ערבים? תתפלאי, אבל למדתי עם כמה בבי"ס! וגם עבדתי עם כמה! וכל שבת שנוסעים לצפון לבקר את המשפחה, הילד שלי משחק בפארק עם ילדים ערבים שבאים מהכפרים שלהם! אז אני מקווה שאת תקיאי עכשיו, אחרי שלקחתי לך את הבועה שהקפת בה את עצמך, כאילו את הצדיקה וחסידת אומות העולם, שרק היא מוכנה לדבר עם ערבים.
אנד_לוסיה*

מעניין מאוד מה שקורה פה, אפרופו סטיגמות.
לימנים ולשאר פטריוטים, שתמיד אומרים על עצמם "אני שמאלני אבל", ואז מתחילים לפתוח את הפה ולגלות את כל משאלותיהם הכמוסות, לגלח את עזה, להטביע ספינות, לנתק להם את החשמל, לגרש את כולם, יו ניים איט -- להם מותר לפתוח פה, להתבטא בכוחנות, להגיד שהשמאלנים מגעילים אותם ממש עד כדי בחילה פיזית.
לשמאלנים אין כנראה הפריבילגיה הזאת. לנו אסור להתעצבן. אנחנו צריכים להיות חבורה של היפים מנותקים מחבקי עצים, שאם לא כן יגידו עלינו שאנחנו שונאי אדם. גם כאשר לוחמים מוצנחים מלמעלה על אוניית סיוע, לאנשים שעל האונייה אסור להתנגד. למה? כי זה יוכיח שהם לא פעילי שלום? למה מה קרה?
אז לא. גם שמאלנים יכולים להתעצבן, זה לא עושה אותם פחות שמאלנים, פחות מחויבים לערכים של חופש, שוויון, זכויות אדם, ובעיקר צדק. אני לא שונאת אדם, אני שונאת דיבורים שנובעים מבורות, מסטריאוטיפים, מאי הכרת המציאות, ובעיקר מלאומנות שבטית ועיוורת ומהצדקת איזה מין "אנחנו" מטופש שלא משרת אף אחד. לשיטתכם, הנה, השתלטתם על הספינה ההיא וכל העולם שונא אתכם. אז מה יצא לכם מזה?
אנד_לוסיה*

להצדיק כל מעשה גם אם הוא נוגד חוקים בינלאומיים
כמה מעשים שנוגדים חוקים בינלאומיים: כיבוש לא חוקי, התנחלויות, השתלטות על ספינה אזרחית במים בינלאומיים.
ובכלל, הרי ישראל התנתקה מעזה, לא? כשנוח לכם אתם תמיד אומרים שכבר אין כיבוש בעזה. אולי לפחות הבלון השקרי הזה יתפוצץ עכשיו.
אחד*
הצטרפות: 18 אפריל 2005, 11:07

שליחה על ידי אחד* »

אנד-לוסיה, אפרת וגלמו. הנאורות החוכמה והשנינות שלכן, נשפכת על פני הדף הזה בכל כך הרבה ציניות, זעם ואלימות מילולית שזה מגוחך.
לדעתי האישית- היו צריכים לתת למשט הזה לעבור לעזה. גם מסיבה הומניטרית, גם מדינית וגם זה יותר חכם צבאית (בדיעבד...), אבל אתן מתבטאות כאן בצורה כל כך זולה ולוחמנית. תנשמו עמוק.
לילה טוב לכולנו.
תרצה*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 00:21

שליחה על ידי תרצה* »

תודה לאל שהשמאלנים הקיצוניים הם מיעוט הולך ונכחד במדינה הזאת. כל כך הרבה אנשים התפכחו מהאשליה הזאת.
נכון , בהחלט מורגש ברחוב שינוי הגישה . ותודה לאל.
פלוני_אלמונית*

תודה לאל שהשמאלנים הקיצוניים הם מיעוט הולך ונכחד במדינה הזאת. כל כך הרבה אנשים התפכחו מהאשליה הזאת.
אנשים לא התפכחו! רק התרגלו לראות מעשי איוולת ועוולה כשגרה יומיומית. כשברק תואם ביבי, מייצג את השמאל, אני לא צריך את החיקוי, גמאני יכול ללכת ישר למקור.
בכלל, רק השמאלנים הם קיצוניים. הימין זה רק מרכז. כמו נתניהו הבן והאב. לימור לבנת ומשפחתה - אבא ואח. בני בגין בוגי יעלון ופייגלין שמתאים מאוד לליכוד, וביבי מפחד ממנו.
שומשומ_ית*
הצטרפות: 21 אפריל 2010, 11:10
דף אישי: הדף האישי של שומשומ_ית*

שליחה על ידי שומשומ_ית* »

ובנימה שמנסה להיות קצת פחות מתלהמת - הקדישו 10 ד' וקיראו את זה : http://www.notes.co.il/tali/67324.asp
דלית_ב*
הצטרפות: 18 נובמבר 2005, 17:43
דף אישי: הדף האישי של דלית_ב*

שליחה על ידי דלית_ב* »

מתוך הקישור בהודעה של שומשומ ית

"שמעתי את העדויות של החיילים שהרגישו כמו בלינץ' ברמאללה. אני לא מקנאה בהם, לגמרי לא, אבל מקבלי ההחלטות עשו כשלים רבים בבחירת היחידה שתשתלט על הספינות ובבחירת דרך ההשתלטות, ואיכשהו, תמיד יוצא שמתוך כוונות לעשות לינץ' בחיילים שלנו יש רק הרוגים בצד השני…"

תפס לי את העין.
gus_yh*

שליחה על ידי gus_yh* »

הקדשתי יותר מ10 דקות וקראתי בקישור של שומשומית.
מספר ציטוטים מענינים ותגובתי :
למעלה ממיליון וחצי גברים, נשים, ילדים וזקנים, שחיים במקום הצפוף ביותר בעולם. צפיפות המגורים בתל אביב גבוהה פי 2.
ברור שאני מצטערת שחמאס עלה לשלטון, ברור שהייתי מעדיפה שיהיה בעזה שלטון אחר , אבל אין לאף מדינה זכות או יכולת לקבוע מי יעמוד בראשה של מדינה או "יישות מדינית" אחרת. זה לא חוקי וזה לא עובד להזכירך זה שילטון שמסרב להכיר בזכותה העקרונית של מדינת ישראל להתקים. או בשפה אחרת הוא לא מכיר בזכות ההגדרה העצמית של העם היהודי. ולא מדובר רק בהצהרות אלא בפעולות החל מפעולות טרור (אוטובוסים מתפוצצים למי ששכח) וכלה בטילים בטווחים גדלים והולכים.
אבל הדבר היחיד שיביא אותו הביתה, עם כל הכאב שבדבר, הוא עסקת חילופי שבויים כלומר אין ברירה אלא חייבים להיכנע.
אזרחי ישראל העלו את ביבי, ליברמן ואלי ישי לשלטון. ... מגיע לי עונש קולקטיבי בגלל זה? יש לא מעט שחושבים כך (למשל באיראן וכנראה גם בטורקיה)
יהיו ילדים רעים ויזרקו קסאמים – נרביץ להם על הראש. אז אם הם ילדים רעים ו"זורקים" קאסמים אז נשלח להם סוכריות ?
הפלסטינים טוענים שיש מצור מוחלט על עזה, רעב כבד ומצוקה קשה ואת מאמינה שיש רעב כבד בעזה ?
אף אחד לא מפרסם את הרשימה המלאה של שמותיהם, עיסוקיהם וארצות מוצאם. באמת ממש ממש מענין בייחוד לאור העובדה כי הגופות כבר הגיעו לטורקיה וגם הטורקים לא מפרסמים, ואף טוענים שהם מבררים ביחס לחמש גופות. מי עשה את הבידוק של העולים לספינה ? לא טורקיה ?
לצה"ל יש מודיעין מצוין ולוויינים מדויקים. אם המודיעין יזהה ספינת נשק – אין שום קושי לעצור או לפוצץ אותה בדרך ביחס למצוינותו של המודיעין הרשי לי לפקפק, כמו כן מה לדעתך תהיה התגובה אם צה"ל יפוצץ אוניה עם 300 אזרחים וגם כמות נשק גדולה (זה ממש לא קשה על אוניה בגודלה של המרמרה).
ישראל מפסידה במאבק הזה שוב ושוב פה אני מסכים. על הגורמים אנחנו חולקים.
לא לוחמי קומנדו רעולי פנים שמשתלשלים על חבל ממסוק, אחד אחד, כמו בסרט פעולה הוליוודי. ניתן לראות בסרטים שהיה ניסיון להעלות לוחמים מספינות ששטו בסמוך לאוניה ונתקלו באותה התגובה. כמו כן לוחמי הקומנדו היו מצוידים בעיקר ברובי צבע !!!! וכן, גם אקדחים למיקרה שיעמדו בסכנת חיים. הם לא היו מצוידים ברובים, תת מקלעים, רימונים ועוד אמצעים מלחמתיים !
לאפשר מעבר חופשי ומלא של סחורות אחרי בדיקה ביטחונית בלבד. כל מוצר, בכל כמות, שאינו נשק או חומר נפץ, גם כזה שניתן היפך בקלות לחומר נפץ ? כמו דשנים אורגניים, צינורות מתכת ועוד ? אגב את זה בדיוק הציעו לאוניה ובפיקוח תקשורת בין לאומית. אבל הם סרבו. כי מרטירים ושהידים הם סחורה טלויזיונית הרבה יותר טובה מאשר צינורות מתכת שלא עוברים לעזה.
פלוני_אלמונית*

דלית - הייה גם לינץ' שנגמר במוות של אזרחים ישראליים. חבל כי זה משפט דמגוגי.

מה מיוחד בפוסט? חוץ משהוא לא מתלהם ?
הכותבת החוזרת ואומרת ש"זה לא פשוט" אבל בין השורות מסקנתה פשטנית מאד - נכון, 2 הצדדים התנהגו לא יפה אך
בעוד השייטים, אזרחי עזה ותומכיהם התורכים או האירופיים או כל אחד ביקום - פועלים מתוך אצילות והומניות אך בחולשה אובייקטיבית וחוסר ברירה בכל זירה ומקום ולכן יש לסלוח, להבין, ולוותר להם,
ישראל תמיד חזקה כלומר, יש לה אופציות אין סופיות בכל תסריט והיא מעדיפה להיות רעה יותר או פחות או טיפשה יותר פחות..
במקרה הרע ראויה לסקילה ובמקרה הפחות רע לקלס.
<אין לי משהו ממש טוב להגיד אל התנהגות ישראל במקרה הנ"ל, על מניפי הלומים ושולפי הסכינים, על הסגר, על קסאמים, גלעד שליט ואנסטסיה מיכאלי >
פלונית*

שליחה על ידי פלונית* »

בחור חכם אמיץ ונבון.
http://www.youtube.com/watch?v=[po]ABjE 7uwA0I[/po]&feature=player embedded
מולו מפגינים שטופי שינאה אנטישמים בורים בהיסטוריה."נו,הדבר הזה שהגרמנים עשו ליהודים".
gus_yh*

שליחה על ידי gus_yh* »

שמעתי לאחרונה ברדיו שאסור להכניס לעזה "כוסברה". זו הובאה כדוגמא לאיסור שרירותי שאין לו כל סיבה ורק רצון להתעללות בתושבי עזה המסכנים (בטח יחזירו את גלעד שליט אם האוכל לא יהיה להם טעים או משהו כזה). הנחתי שהכתבת שהפיצה את הנתון הזה לא שיקרה. בדקתי האם יש הגיון באיסור על תבלין זה מלבד רוע לב. הנה מה שמצאתי (2 דקות בויקי-פדיה)
גד השדה (שם מדעי: Coriandrum sativum), הידוע בשמו הערבי כוסברה, הוא צמח תבלין ממשפחת הסוככיים....נוסף על הפיטוכימיקלים השונים מהווה הגד מקור עשיר ל: אשלגן (540 מ"ג ל-100 גר').....
אשלגן חנקתי, ידוע גם בשם "סלפטר" (מלטינית, "מלח אבן", אך ייתכן שהכוונה היא למלח של פטרה), הוא מלח המורכב מאשלגן, חנקן וחמצן. ... האשלגן החנקתי הינו מחמצן חזק ומשמש בפירוטכניקה כמחמצן בתערובות שונות כגון אבק שרפה ודלק.
אז אולי האיסור איננו כל כך מטומטם.... אני לא בהכרח מצדיק אותו. אני רק טוען שיש הגיון נוסף שאיננו רוע לב או טימטום או רדיפת בצע של משווקי תוצרת חקלאית נצלנים, ושלפעמים צריך לחפש כדי למצוא אותו.
אגב באותו מקור ויקי-פדיה רשום גם
בעבר הפיקו אשלגן חנקתי על ידי ערבוב זבל אורגני, המהווה מקור ליוני החנקה, עם מלט או אפר עצים המהווים מקור לאשלגן.
אז אולי זו הסיבה לאיסור על יבוא מלט לעזה ?
פלונית_אלמותית*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2004, 11:13

שליחה על ידי פלונית_אלמותית* »

ומה הקטע של השוקולד והסומסום?
אפשר לייצר מהם פצצת קלוריות?
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

שליחה על ידי א* »

gus ya - אתה רציני?... אתה חושב שהם יכינו אבק שרפה מכוסברה?....עד לאן הפראנויה שלך מוכנה ללכת?....
בערך_מוחלט*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 09:13

שליחה על ידי בערך_מוחלט* »

אז אולי האיסור איננו כל כך מטומטם.
אתה מודע לזה שזה בערך טונה של כוסברה בשביל פצצה אחת של 50 ומשהו קילו וגם זה בהנחה שתשיג חמצן וחנקן ושאתה יודע איך להפוך את הצמח הנחמד הזה לפצצה (לא הליך כל כך פשוט ולא זול...) ? בהתחשב בכך שזה עלים קטופים זה נראה לי נפח עצום.
נו אז מה - גם פרחים בקנה כבר לא טוב?
_ומה הקטע של השוקולד והסומסום?
אפשר לייצר מהם פצצת קלוריות?_
בערך_מוחלט*

אגב נדמה לי שבכל קופסת גפרורים יש פוטנציאל יותר גדול מ540 מיליגרם אשלגן. קל וחומר בחומרי הדשן שנמכרים בהמון משתלות וכו' שמהם אפשר להכין דברים עוצמתיים למדי. אבל אל תגלה לחמאס. תן להם להשאר ירוקים.
gus_yh*

שליחה על ידי gus_yh* »

קל וחומר בחומרי הדשן שנמכרים בהמון משתלות
אסור להכניס חומרי דישון לעזה. הם חייבים למצוא שיטות ירוקות (אולי ניבא מהם ? (-: )
הפארנויה שלי הולכת מאוד מאוד רחוק. ביחוד אחרי שירו בי (לא אישית - מטאפורית). כך שכדאי למי שנמצא לידי לעבוד קשה כדי לשכנע אותי שאין לי סיבה להיות פארנואיד. אם הוא יצליח לשכנע אותי אזי אין לי שום בעיה עם כוסברה, מלט, חומרי דישון, את יודעת מה אפילו חומרי נפץ מתוך הבנה שהם משמשים למטרות שלום (למשל כריה או פינוי שטחים לטובת הקמת שכונות חדשות). להזכירך ישראל היתה מוכנה גם לחמש את הרשות הפלסטינית מתוך הנחה שהנשק ישמש לשיטור בלבד.
נ.ב. באמת שאין לי שום קשר להנחיות ואני אפילו לא כימאי. רק שאם יש לי אפשרות למצוא שלהנחיות יש הגיון - אז אני מעדיף אותו.
פלונית_אחרת*
הצטרפות: 26 אפריל 2002, 21:27

שליחה על ידי פלונית_אחרת* »

ביחוד אחרי שירו בי (לא אישית - מטאפורית).
מה זאת אומרת?
בערך_מוחלט*

אסור להכניס חומרי דישון לעזה.
נדמה לי שהרבה יותר קל להבריח שקית של חומרי דישון שהיא להערכתי בערך פי אלף עוצמתית מאשר מה שתחלץ ממכולה של כוסברה בהליך מסובך שיצריך אלפי ידיים עובדות (כנגד מיליוני צמחי הכוסברה). אני לא יודע איך פספס אותך מערך ההסברה הישראלי. בחייאת זומזום גבר - תהיה רציני!
וגם נדמה לי שילד רעב מסוכן הרבה יותר מילד עם כוסברה. אז אם אתה כבר פרנואיד תהיה עד הסוף. לחיות חיים בלי סיכונים בכלל זו המדיניות הכי מסוכנת שיש! מענין אגב אם גם עם הילדים שלך אתה נוהג באותה מטבע - למשל למנוע מהם אבטיח שלא יזרקו אחד על השני או פלפל שלא יכינו תרסיס מסוכן וכו'.
איך אמר מישהו - לכולנו יש מספיק שאר רוח לסבול את כאב חברנו.
אם אתה פרנואיד אחרי שירו בך וירטואלית מה אתה מצפה מאלו שירו עליהם ממשית ? אבל אתה יודע מה - גם אם אתה רוצה לראות רק את הכוס בכוסברה (כלומר לדפוק אותם) דע לך שזה אינטרס שלך שתהיה שם מדינה. אחרת אתה תושמד יותר מהר ממה שחשבת ולא אתפלא אם ארה"ב היא זו שתלחץ על ההדק. כמו שאני רואה את זה יש לה אינטרס כזה ואף אחד לא יעצור אותה. אם כבר פרנויות אז עד הסוף. :-)
gus_yh*

שליחה על ידי gus_yh* »

נכנע, מרים ידים - איסור על כוסברה = טימטום.
מה עם מלט ? חומרי דישון ?
נ.ב." ירו בי" הואיל ומעולם לא הייתי במצב שירו עלי אישית מעזה אני לא יכול לומר "ירו בי". אבל כאשר ירו קאסמים התכוונו גם אלי (אם הייתי בשדרות או באשקלון) זו הכוונה ואם הניסוח לא היה ברור - אני מתנצל.
דלית_ב*
הצטרפות: 18 נובמבר 2005, 17:43
דף אישי: הדף האישי של דלית_ב*

שליחה על ידי דלית_ב* »

הפארנויה שלי הולכת מאוד מאוד רחוק. ביחוד אחרי שירו בי
כן, כנראה שגם הפרנויה של הרבה פלסטינאים לגבי מה ישראלים מתכננים בשבילם, הולכת מאוד רחוק.

כנראה שככה זה יריות.

לטעמי, כדאי קודם כל להפסיק לירות, כי באמת, זה מאוד טראומתי.
בערך_מוחלט*

מה עם מלט ? חומרי דישון ?
מה עם להקים להם מדינה ואז אם הם יתקיפו אותך תהיה לך הזכות להגן על עצמך כולל מצור ימי במידת הצורך? אינני אומר שתחת שום תנאי לא צריך לעשות מצור שכן לפעמים זה אמצעי עדיף על ירי או כאלה דברים אבל במצב הנוכחי זו בדיחה. למה לא לנסות שלום ריבונו של עולם? בסדר אז אולי לא שלום אבל נסה לתת להם מדינה ושנחיה עימם בהפסקת אש. אפילו החמס כבר מצהיר שיכיר בגבולות 67. רק אנחנו מעדיפים לראות כדורגל ושעשועים.
gus_yh*

שליחה על ידי gus_yh* »

לטעמי, כדאי קודם כל להפסיק לירות, כי באמת, זה מאוד טראומתי.
גם אני בעד הסכמה כללית להפסיק לירות. קודם כל להפסיק לירות. כולם. כולל כולם ולא רק עד ש.... אלא הסכמה כוללת ומיידית להפסיק לירות בכלל. כל הצדדים מקבלים עליהם שהם לא יורים זה על זה. מעכשיו. נקודה.
למיטב הבנתי חמאס לא מוכנים להצהיר על הפסקת "ההיתנגדות" - קרי "זכותינו לירות על ישראל/שראלים". הפסקת אש היא לא ההתחלה אלא הסיום. כלומר במידה וישראל תיסוג לגבולות 67 באופן מלא ( כלומר פינוי של כ 250,000 ישראלים) ורק אז - אזי החמאס מוכנים להפסקת אש לטוח כלשהוא (בלתי מוגדר). כלומר בעת שיעלה רצון מלפניהם גם הסכמה זו בטלה ומבוטלת מראש. (וזאת לפני שניכנסתי בכלל לנושא זכות השיבה).

מה עם להקים להם מדינה ואז אם הם יתקיפו אותך תהיה לך הזכות להגן על עצמך כולל מצור ימי במידת הצורך?
האומנם? כלומר כעת מותר להם לירות עלינו קאסמים, לחטוף חיילים ולפוצץ אוטובוסים ? ולנו אסור לנסות למנוע זאת מהם משום ש"אין להם מדינה" ?
יוטי_בעיר*
הצטרפות: 05 אפריל 2009, 21:21
דף אישי: הדף האישי של יוטי_בעיר*

שליחה על ידי יוטי_בעיר* »

אנד לוסיה , בתגובות לקטע שהבאת יש מישהו שמציע לפלסטינאים לעבור לגידולים אורגניים.
בערך_מוחלט*

נו, אפרופו חומרי דישון :-).
בכלל אני מציע למנוע מיונים להכנס לרצועת עזה שהרי ידוע שבלשלשתם יש ריכוז גבוה הן של אשלגן והן של חנקן. והן עוד קוראות לעצמן יוני שלום.
לא לעולם חוסן. כל מי שניסה להתסמך רק על כוח נפל בסוף. הדיבורים האלה שאם תהיה להם מדינה הם יתחמשו זה פשוט מצחיק. מה הם כבר יכולים לקנות שאין להם עכשיו? יתחמשו בטנקים ומטוסים - איזה שטויות ! מאיפה יש להם כסף לזה? למה לא מפחדים מסוריה ומהם כן? בגלל שהם כמה קילומטרים יותר קרובים? זה השוני?
בערך_מוחלט*

לחטוף חיילים ולפוצץ אוטובוסים ? ולנו אסור לנסות למנוע זאת מהם משום ש"אין להם מדינה" ?
אסור להם בשום פנים ואופן להפציץ חפים מפשע ואני תומך במלחמה נגד טרור אבל לא באופן שיפגע בחפים מפשע. הדרך הכי סבירה בעיניי להלחם בזה היא דרך השלום. באשר לחטיפת חיילים שמשרתים על אדמתם - ואיך אתה בדיוק היית מתנהג אם חייל סורי היה נכנס לפה חמוש ברובה עם עוד כמה פלוגות וטנקים ומצהיר שהוא מתכוון לכבוש אותך? האם לא היית שם אותו במעצר אם היית יכול? חלילה לי מלומר שגלעד שליט אחראי לכיבוש - הוא סתם חייל מסכן שמבלי דעת נשלח לשם - כמו שרוב בני ה-18 עושה בלי לחשוב הרבה (ודווקא בזה כן אפשר להאשים אנשים שהם לא חושבים הרבה). אינני אומר זאת בהתנשאות - גם אני נשלחתי לשם ובעוונותי הלכתי. למזלי זה היה ב95 והיה שקט מופתי. עם זאת העוני שם מצמרר. היום אני ממש מצטער על זה ולא אלך אם יקראו לי.
gus_yh*

שליחה על ידי gus_yh* »

באשר לחטיפת חיילים שמשרתים על אדמתם - ואיך אתה בדיוק היית מתנהג אם חייל סורי היה נכנס לפה חמוש ברובה עם עוד כמה פלוגות וטנקים ומצהיר שהוא מתכוון לכבוש אותך? האם לא היית שם אותו במעצר אם היית יכול?
גלעד שליט נחטף מתוך שטח ישראל גם לפי הגדרתך - כלומר הוא לא היה בעזה.
גלעד שליט נחטף לאחר שישראל עזבה את עזה לחלוטין (כלומר פינוי של כל גוש קטיף וכל הבסיסים).
יש הבדלים נוספים משמעותיים. אבל שאני אבין - לדעתך חטיפתו, החזקתו ללא פגישה עם הצלב האדום, ללא כל מידע למשפחה במשך 4 שנים - כל זה ניראה לך "הגיוני"? משהוא שגם אתה היית עושה? היית תומך בו ?
בערך_מוחלט*

אם הוא נחטף מתוך שטח ישראל אז אני חוזר בי. חשבתי שהוא היה בשטחים. החזקת אסיר בתנאים לא אנושיים זה אף פעם לא בסדר גם אם הוא גדול הטרוריסטים.
שליחת תגובה

חזור אל “מדינה וחברה”