מפתחות לשפע

איה_אמא_מתחילה*
הצטרפות: 03 אפריל 2005, 17:31
דף אישי: הדף האישי של איה_אמא_מתחילה*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי איה_אמא_מתחילה* »

קוראים לי איה ואני אמא מתחילה .

החלטתי לפתוח את הדף הזה כדי לאפשר דיון פתוח בנושא המיסתורי הזה שנקרא: שפע ובתוכו תת נושא היותר מיסתורי שנקרא:כסף.
יש לי סוד שמדגדג לי בפנים לגבי כסף ובא לי לשתף אותכם בו כדי שיחד אולי נחשוף את החידה כולה.
והסוד הוא:
כסף לא קשור לעבודה!
עובדה. יש אנשים שעובדים ולא מרוויחים מספיק יש אנשים שעובדים ומרוויחים המון ויש כאלה שלא עובדים ומרוויחים טוב מאוד.
טוב זה פירוש שבא לי לתת אותו כאן כדי לרצות את המקום הנוח של ההגיון.
אבל האמת היא שמדגדג לי משהו בפנים ויש לי הרגשה שזה לא קשור בשום אופן לשום הגיון שאנחנו עדיין מכירים.
מה שאני חשה אנסה לפרוט בכמה מילים
יש זרם חשמל שזורם תחת העור שלנו זרם בלתי נראה כעוצמת הזרם כך עוצמת השפע שעובר(!!) דרכנו.
לפעמים יש קצר בזרם הזה ולפעמים הוא מקוטע לפרקים כל אחד והזרם שבתוכו.
כשמתחברים לעורק הראשי אז אפשר לפמפם את הזרם הזה באנרגיה וכסף פשוט יתחיל לזרום אל החיים מכל מיני כיוונים.
זה יכול להתאפשר רק כשאתה מספיק פתוח לקבל כסף בכל מיני צורות ולאו דוקא באופן שאתה מצפה שזה יקרה.
כלומר אם אני עובדת בעבודה מסויימת לא בהכרח אקבל כסף דרכה יכול להיות שהצעות שונות ומשונות יזרמו אל חיי ועלי להיות קשובה מאוד לסימנים ולקול הפנימי שבי המכוון אותי לגדול.
אבל עדיין ההסבר הזה מנסה שוב לדבר אל ההגיון ושוב אני מרגישה שיש כאן בדיחה מאחורי המיסתורין הגדול ושמאחורי הדלת מחכה המון שפע אם רק נמצא את המפתח הנכון.
מה דעתכם?
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי איתי_שרון* »

אם הבנתי אותך אז נדמה לי שהבנתי שלא ממש הבנתי אותך :-)
את מתכוונת למשהו סטייל אבא עשיר אבא עני ?
מבקש_להתחדש*
הצטרפות: 30 מרץ 2005, 01:01
דף אישי: הדף האישי של מבקש_להתחדש*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי מבקש_להתחדש* »

איה,
עשית אותי מאושר (מעושר? :-) )
חשבתי שאני היחיד שחושב כך. איזה כיף: )
השאלה היא איך נפתחים לזה? ( שפע ובתוכו תת נושא היותר מיסתורי שנקרא:כסף. השאלה כמובן לכל השפע). נכון שאין לי התנגדות להתחיל בצורתו ככסף...

תודה
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

נראה לי שמה שמבדיל בין אלה עם כסף ואלה בלי כסף זה מה שמכונה בשובניסטית "ביצים".
טרה_רוסה*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

(במובן של אומץ לקחת סיכונים ולפעול)
אליס_בארץ_המראה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 18:13
דף אישי: הדף האישי של אליס_בארץ_המראה*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי אליס_בארץ_המראה* »

נראה לי אולי שזו המוכנות לדרוש - לדרוש הרבה כסף עבור שירותיך. אבל בעצם זו אותה תכונה כמו שטרה הזכירה.
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי יערת_דבש* »

איתי, נראה לי שהיא ממש לא מדברת על אבא עני אבא עשיר, ההפך- על משהו כזה מבפנים. על מסתורין.

הנה לכם מנטרה, שכשאני נזכרת להגיד אותה, תמיד יש הפתעות:

יש לי כסף, יש לי כסף יש לי כסף.

נסו!
ליאורה_נ*
הצטרפות: 03 יוני 2004, 19:19

מפתחות לשפע

שליחה על ידי ליאורה_נ* »

מנסה..
מים_שקטים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2003, 10:44
דף אישי: הדף האישי של מים_שקטים*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי מים_שקטים* »

שווה לקרוא את התקשור שקיבלה אלונה מקריון

תקשורים שקיבלתי מקריון
חני_בונה*
הצטרפות: 05 פברואר 2005, 19:09
דף אישי: הדף האישי של חני_בונה*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי חני_בונה* »

כפי שאומר י' חברי הטוב שמומחה בכל כתבי קריון: הרעיון הוא להציב מטרה, ולפעול להשגתה. חשוב לבדוק האם המטרה היא באמת המטרה או שבעצם זהו אמצעי להשגת המטרה האמיתית. מיקוד בעשייה לקראת השגתה חיוני ביותר.
י' אולי תקפוץ לבקר כאן?
(-:
חני_בונה*
הצטרפות: 05 פברואר 2005, 19:09
דף אישי: הדף האישי של חני_בונה*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי חני_בונה* »

י' ממוקד במטרה שלו.
משפט שלו למחשבה: מהו שפע בהתייחסות לכאן ועכשיו?
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אחד המפתחות הוא שחרור, אם אנחנו משחררים וסומכים על היקום (אלוהים?) שיספק את כל צרכינו, מפסיקים לחיות במחשבה של חוסר ומתחילים לחיות בתחושת רווחה
הדברים מתחילים לזרום בכיוון ובעוצמה הנכונים.
וכשאנחנו חולקים את השפע שלנו עם הסביבה, אנחנו מקבלים בחזרה עשרות מונים!
טרה_רוסה*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אבל אי אפשר לשבת להיות פאסיביים ולחכות שהיקום יספק את כל צרכינו - צריך לפעול כדי שזה יקרה. לעשות, ליזום, להעיז.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אבל אי אפשר לשבת להיות פאסיביים ולחכות שהיקום יספק את כל צרכינו - צריך לפעול כדי שזה יקרה. לעשות, ליזום, להעיז.
אין ניגוד בין השניים, אם עושים, יוזמים, מעיזים, מתוך תחושה שהשפע קיים בחיי, אז הוא מגיע (בדר"כ בדרכים להרוויח כסף ביושר, לא במתנות). אם פועלים מתוך אמונה בחסר, אז היקום מוכיח לנו שאנו צודקים, שוב ושוב, ואכן חסר לנו. או בקיצור
מחשבות יוצרות מציאות
זה לא שונה כשזה מגיע לכסף
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי יונת_שרון* »

מחשבות יוצרות מציאות
אני חושבת שחסר כאן שלב:
מחשבות יוצרות מעשים, מעשים יוצרים מציאות.
נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

מחשבות יוצרות מעשים, מעשים יוצרים מציאות.
אלא אם כאן המחשבות שלנו הן שאנו רוצים לזכות בשפע ללא עשייה מצידנו...
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי יונת_שרון* »

גם אי-עשיה יכולה להיות משהו שעושים. ולא כולם יודעים לעשות את זה.
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי לי_אורה* »

ממליצה מאוד על הספר "יצירת כסף - מפתחות לשפע" של סאנאיה רומן

http://www.mitos.co.il/Book/BookFocus.asp?ID=96129
רוני_בלוני*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רוני_בלוני*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי רוני_בלוני* »

וכמו שאישי היקר אומר "מי שעובד אין לו זמן לעשות כסף".
איה_אמא_מתחילה*

מפתחות לשפע

לפני מספר שבועות עלה בי המשפט הזה:
כסף לא קשור לעבודה.
הרגשתי שזה הכיוון, רק צריך להמשיך עוד קצת ולגלות את הקצה השני שלו שעמד לי על קצה הלשון. ואז זה הופיע :
כסף קשור לאהבה.
ככל שאנחנו אוהבים את עצמינו יותר כך יש לנו יותר שפע בחיים
זה מתחיל בלהיות בזוג עם מישהו שאוהב ומעריך אותנו, להיות מוקפים בחברים, איזה סוג של חברים האם מגוון של אנשים או סוג אחד? האם אנשים שאוהבים את עצמם או לא?
אז למה שלא יהיה כך גם עם כסף בבנק.
לדעתי אפילו אפשר למדוד את מידת האהבה אל עצמינו לפי היתרה בבנק. למה לא?
הרי אם אנחנו אוהבים את עצמינו אז אנחנו עושים משהו שאנחנו אוהבים לעשות ואז ממגנטים אלינו אנשים ומתמחרים בהתאם למה שאנחנו שווים,
ומשום שאנחנו אוהבים את עצמינו אז אנחנו מכירים טוב את עצמינו ואת הצרכים שלנו ולפי זה מתמחרים את עצמינו, גם אם אנחנו שכירים, גם שם מראש נבחר בעבודה שמשרתת את המקום הזה ולא עבודה שלא משרתת אותנו.
אני יודעת על עצמי שהיתה לי תקופת שיא ,פרחתי הייתי מחוברת לעצמי וקיבלתי את עצמי כפי שהייתי, הרווחתי אז המון כסף.
היום אני נמצאת במקום אחר פחות בטחון עצמי יש חיפוש ואי ודאות והרבה ביקורת עצמית, חזרתי לאותו המינוס שהיה לי לפני התקופה ההיא והכל תוך שנתיים.
לדוגמא: מינוס 20,000 ש"ח בבנק הוא אותו המינוס שלך באהבה עצמית. וכן הלאה.
ב_דחילו*
הצטרפות: 13 יוני 2004, 10:05

מפתחות לשפע

שליחה על ידי ב_דחילו* »

איה, בשבילי 'כסף קשור לאהבה', או לכל דבר אחר - לאהבה לעצמי, לשלום בתוכי, לאהבת האל אותי - הם משפטים וקביעות שמענין לראות איך הן משפיעות עלינו, אבל אין בהן 'אמת'.

אני יכולה להבין מצב שבו לא נקשרים לכסף, או לא הופכים אותו למה שנושא את ההערכה שלנו לעצמינו או למד של 'האהבה לה אנו ראויים', ולהיפך - שימוש בו כב'משוב' למידת ההתכוונות והחיבור שלנו למטרות שלנו.

שתי האפשרויות מענינות, כל עוד לא משועבדים אליהן. במילים אחרות, את יכולה להמציא משחק/מבצע לחיסול המינוס. המאמץ בטוח יקדם אותך, לוא דוקא מפני שכסף מביע אהבה עצמית, אלא כי יעצים אותך להיפטר מהמינוס ולהמשיך להמציא מטרות חדשות.
שיבולת_שועל*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2004, 10:21
דף אישי: הדף האישי של שיבולת_שועל*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי שיבולת_שועל* »

כסף הוא פשוט התמורה שאת מקבלת על מה שיש לך למכור, וזה מכוון לא רק להשכלה שאת יכולה להשתמש בה כדי להשיג עבודה שמכניסה כסף, אלא גם "למכור" שהעבודה שלך שווה יותר. גם כשלא מדובר בעבודה פרופר, הדבר נכון: למשל אדם שמתחתן עם אדם אחר שיש לו כסף - מבחינתו הוא "מוכר" את מה שיש לו להציע למערכת היחסים. זה נשמע קר, ופחות "באהבה" ממה שניסית לייצג כאן, איה, אבל כך הוא ברמה הכי בסיסית.
עכשיו כשאני חושבת על זה, בעצם את לא מקבלת על פי מה שיש לך למכור, אלא יותר על פי מה שאת חושבת שיש לך...
שיבולת_שועל*

מפתחות לשפע

ואגב, ברכות לך, איה, אמא מתחילה!
תמר_בן_חור*
הצטרפות: 03 נובמבר 2003, 08:14
דף אישי: הדף האישי של תמר_בן_חור*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי תמר_בן_חור* »

כמו שאת יודעת הנושא מעסיק אותי ורלוונטי מאוד. בדיוק עכשיו סיימתי לקרוא את הספר "אבא עשיר אבא עני", ואני עדיין מכילה את האינפורמציה שמועברת בו.
אני מסכימה איתך איה שכסף קשור באהבה. אך לא ברגש אלא בתדר. זהו הבדל עקרוני, ויש ממש צורך בשתי מילים נפרדות על מנת לא להתבלבל. ההיפך מהתדר אהבה הוא פחד, וההיפך מהתדר של שפע הוא גם פחד.
בהתיחסות שלי להתחברות לשפע יש שני פנים. האחד הוא רעיוני והשני הוא מעשי. הצד הרעיוני ניזון מאינפורמציות שמרחיבות את התפיסה שלי, ובכך נותנות לי כלים לעשות את הבחירות השונות, בצמתים של החיים. הצד המעשי, מתחבר לי קודם כל עם המודעות למי אני בתוך כל הסלט הזה שנקרא, התפרנסות, השרדות וכסף.
קודם כל אני אישה, אמא. מה זה אומר?
זו שאלה כבדה. אישה - עם מטען תרבותי, עם חשיבה מעגלית. אמא - עוברת הריונות, הנקות, ילדים...אני מרגישה שאני חלק מזוג, אני מזינה את האדמה ברעיונות, במחשבות ובאמונה. אני מלחחת את האדמה בהשראה, באוירה ובחזון. לעת עתה אני מוסרת את ההובלה לידי בן זוגי, אני מתאחדת איתו, קושרת את גורלי בגורלו. אני מאפשרת לו לעבור את הסיבוב שלו. תומכת, משקיפה, מאירה. זו אני והאמת שלי.
איה_אמא_מתחילה*

מפתחות לשפע

שכסף קשור באהבה. אך לא ברגש אלא בתדר. זהו הבדל עקרוני, ויש ממש צורך בשתי מילים נפרדות על מנת לא להתבלבל. ההיפך מהתדר אהבה הוא פחד, וההיפך מהתדר של שפע הוא גם פחד.
כשאני מתכוונת לאהבה מבחינתי זה דבר אחד- אמת, או אלוהים או התדר אהבה או איך שנקרא לזה האנרגיה של עוצמה של יצירה של הבריאה
הרגש הנקרא אהבה לפי תפיסתי הוא השתוקקות ולא אהבה הוא רגש, לדעתי זוהי פרשנות חברתית מוטעית לומר ששני הדברים הם דומים. לא משנה באיזה שם נקרא להם.
גם אם יש שפע בחיים, ויש-ברוך השם- עדיין יש תמיד אפשרות ליותר- אהבה! כלפי עצמינו.
כי משם מתחיל הכל אהבה אמיתית כלפי עצמינו-קבלה של עצמינו-ראיית המציאות כפי שהיא ברמת התחושה , מהבטן,
ומכיוון שבעיני כסף הוא אנרגיה זמינה, מדידה ,שימושית- אבל אנרגיה ,הוא מושפע מהתדר שלנו כמו כל שאר הדברים האחרים.
אני חושבת שהכי קשה לנו לקשר אהבה עם מדד, עם מספר, אבל באמת אני חושבת שאם לא ניתן לזה משמעות של משהו לא בסדר אלא רק נסתכל על זה כעל "מה חסר" זה יכול להיות מפתח להעצים את שניהם.
ואגב אפשר גם לא להתייחס אל מה שאני מציעה כאן בתור אמת אלא רק כאפשרות כמו משחק לנסות לבחון את הנושא הזה מנקודת המוצא הזו ולראות מה קורה, איזה תובנה עולה, אם זה לא מדבר או מהדהד אז אל תקחי את זה.
לגבי זה פתח לי משהו ענק, ויכול להיות שזה אישי מהעולם שלי. אז אפשר בכלל לראות את זה כשיתוף.

ואגב, ברכות לך, איה, אמא מתחילה!
תודה על הברכות . אבל לגבי מה?
איה_אמא_מתחילה*

מפתחות לשפע

אפשר לחפש גם איפה אין ספייס ואיפה עוד חסר חופש.
הצעות: בזוגיות, באמהות, באוכל, באסתטיקה, בהחלטת החלטות, בתקשורת עם אנשים, משפחה..
איפה עוד אפשר לנשום לתוך המקומות האלה יותר ולהרחיב את הריאות והלב.
אני מרגישה שכל נשימה שאנחנו לא לוקחים נרשמת כמשהו חסר במקום אחר , העולם שלנו הוא כמו הגוף שלנו -מכונה מופלאה ועדינה כל כך. כשנתקע משהו מיד כל האיזון משתנה.
זה נראה לי כמו עוד מפתח לשפע.

המאמץ בטוח יקדם אותך, לוא דוקא מפני שכסף מביע אהבה עצמית, אלא כי יעצים אותך להיפטר מהמינוס ולהמשיך להמציא מטרות חדשות.
בדיוק כך
תמר_בן_חור*

מפתחות לשפע

קראתי כמה פעמים את מה שכתבת. אני נותנת לדברים לחלחל אני מכילה אותם ורוצה להיות איתם. אני יודעת שאת צודקת אך אני צריכה את הזמן לפגוש את הדברים מתוכי.
תמשיכי לפרט, את מעבירה אינפורמציה עמוקה. אני רוצה להתחבר עוד.
איה_אמא_מתחילה*

מפתחות לשפע

זה מפרה אותי שאת שואלת ושולחת אותי לבדוק את הנושא, תודה לך!

למשל גיליתי שבמוקומות שאני פוסלת דברים, אומרת לא כמו רעיונות עסקיים, בטענה שהם לא מוצלחים , שם אני שמה מחסום לדמיון
המילה לא היא מאוד עוצמתית וקשה, אפשר לנסות לעצור לפני שהיא נאמרת ולהמשיך עם זרם המחשבה לראות לאן הוא לוקח אותי,
כשאני זורמת איתו הוא לוקח אותי אל שדה רחב ואין סופי של רעיונות ויצירה.שם אני פוגשת שוב את הבריאה-האהבה, הכח היוצר ושם אם אני מאפשרת לעצמי, (ופה זה מתחבר שוב ל "כסף קשור לאהבה" ) אם אני אוהבת את עצמי מספיק אני נשארת ומקבלת על עצמי את כל המתנות האלה, ומרשה לעצמי לבחור מהן מה שאני רוצה.
זה שדה של שפע.
ועוד משהו לגבי לבחור אחת או כמה מן האפשרויות העסקיות,
אם מעבירים הלאה את הרעיונות לעוד אנשים, משתמשים בקשרים, והופכים את הלבד שלנו ל עבודת צוות,
הרי אנחנו מוקפים אנשים, מוכשרים, יצירתיים, ומדהימים, למה לא להפוך את הקשר הזה גם למניב כסף?
כך אפשר להכפיל ולשלש את הכוח שברשותינו, וזה-שפע!!

עוד רעיון:
אפשר לבדוק אם במקום שאנחנו נמצאות כאמהות שהוא פורה וחי ונושם חזק יכול להווצר גם כסף מבלי לאבד נשימות , ומבלי לאבד פוקוס, פשוט לכוון אותו גם על זה.
אנחנו כאמהות מוכשרות מאוד בלעשות ולייצר המון דברים בו זמנית, אז למה שזה לא יהיה גם כסף?
ושוב אני לא מדברת על עבודה..אלא שפע ואהבה, שפע ואהבה, שפע ואהבה...
שיבולת_שועל*

מפתחות לשפע

ברכות על האמהות, כמובן @}
איה_אמא_מתחילה*

מפתחות לשפע

תודה על הברכות
D-:
נהורה*
הצטרפות: 25 ינואר 2004, 11:09

מפתחות לשפע

שליחה על ידי נהורה* »

אהלן, איזה יופי של תגלית הדף הזה, אני כבר כמה זמן כותבת סביב הנושא הזה ב עסק נשי אולי מזווית קצת יותר מעשית ופחות פילוסופית. דבריך מרעננים ומעוררים את הצורך להתחבר שוב למקור השפע,למעיין היצירה וליובלים המוכספים הנובעים ממנו.

תוך כדי קריאה עלתה בי התנגדות למשוואה שפע=אהבה=כסף, פשוט מהמקום החוויתי שלי מאנשים עתירי ממון אותם הכרתי בחיי - שלא ניתן לסווגם כ"מוליכי" אהבה טובים יותר מאחרים (לעיתים קרובות אפילו להפך).
אבל בהתבוננות נוספת לדעתי תדר השפע כרוך בהבנה עמוקה של תקשורת נתינה וקבלה. יש בחווית השפע, סוג של התמסרות איבוד שליטה אמונה(כמו באהבה) הכרוכה גם בוויתור על היותך שלם, אנרגיית השפע מותנית ביחסי הגומלין- יש מישהו בצד השני שיקלוט, שזקוק בדיוק למה שאתה מייצר וגם אתה לא יכול בלעדיו. יוצא מזה שיש בשפע מימד של אהבה, אבל לא באריזה אליה אנו רגילים.

נדמה לי שטיפוסים שדרכם עובר שפע אינם טיפוסים אוהבים במובן המקובל (בהכרח), אלה אלו הם אנשים שטמונה בתוכם ההבנה בסיסית של הפיזיקה או הזרימה החשמלית (כמו שהטבת לנסח למעלה) של איך מוצר, שירות, או אפילו מחשבה מניבים תגובת סיפוק מהעבר השני ויוצרים חיבור. אנשים המבינים איפה נמצא פוטנציאל חיבור כזה בין צורך לבין סיפוק, ובכך מאפשרים מעבר של אנרגיה זמינה מעצמם הלאה לקונים/למטופלים/ ובחזרה אליהם וכן הלאה בתהליך אינסופי כל עוד הם שותפים למעגל השפע.

מקווה לניסוחים בהירים יותר בהמשך.
איה_אמא_מתחילה*

מפתחות לשפע

נהורה
את מתארת בעיני עוד מפתח : שלם.
ברגע שאתה מוותר על היותך שלם, אז אתה שלם.
להיות שלם כאשר כל תחום בחיים שלך הוא שלם, כפי שהוא ואין לך השתוקקות שהוא יהיה אחרת. משם נפתח פתח לשפע, והוא מתפרש לאיטו על כל תחומי החיים ומעצים אותם.

נכון ,יש אנשים בעלי ממון שהם ההיפף מאושר ואהבה, אבל לדעתי זה לא נקרא שפע, מכיוון ששפע הוא כשפע הוא כאהבה, הוא נמצא בכל מקום במידות שונות אבל נוכח. ועוד דבר הוא גם מתמשך ומניב תוצאות חיוביות של אהבה.
כששותלים את זרע האהבה הפירות יהו אהבה וכששותלים זרע הבצע הפירות יהו מציאות של בצע. זה חוק טבע.
איה_אמא_מתחילה*

מפתחות לשפע

הכל נמצא!הכל! רק צריך לפתוח את העיניים והלב! ולנשום עמוק עמוק ולהתרחב.
נהורה*
הצטרפות: 25 ינואר 2004, 11:09

מפתחות לשפע

שליחה על ידי נהורה* »

נכון ,יש אנשים בעלי ממון שהם ההיפף מאושר ואהבה, אבל לדעתי זה לא נקרא שפע
רציתי קצת לפתח את האמירה הזו, כמו שאמרת בהמשך המשפט:שפע.. , הוא נמצא בכל מקום במידות שונות אבל נוכח, לדעתי גם אצל בעלי ממון שכביכול אין בהם אהבה ......יש בהם הבנה למכניזם הקבלה-נתינה ולחווית השפע.
החלקיק הזה של תובנת השפע, היותם מוליכי שפע, גם אם באופן לא מודע יש בו להבנתי מימד של אהבה, אבל לא באריזה אליה אנו רגילים.. ההבנה היא מן גרעין או גולם שאותו ניתן לפתח לשפע הכולל תחומי חיים אחרים וכו.
כלומר שפע נמצא גם בפינות חשוכות שכביכול אין בהם אהבה, אך בתוכו מגולם מעט אהבה והרבה פוטנציאל אהבה.

למה זה חשוב?
חווית הנתינה קבלה , חווית השפע, הוויתור על היותך יחידה שלמה, ההזדקקות לאחר כדי לפעול, כל אלו יש בהם אהבה עצומה.
ישנה מחשבה רווחת שאיפה שיש כסף(-אחד האופנים של שפע) אין אהבה. אז מה שאני מנסה לאמר שאפילו במקום בו קיימת ציניות פיננסית ואפילו בצע, באנרגייה של הכסף אפילו אם היא מנותבת לכיוונים של בצע מסתתר לו אפרוח אהבה קטן שאם ישקו אותו יהאפרוח יגדל ויהיה לתרנגולת.
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

יונת,
_מחשבות יוצרות מציאות
אני חושבת שחסר כאן שלב:
מחשבות יוצרות מעשים, מעשים יוצרים מציאות_
אני חושב שחסר כאן שלב:
מחשבות יוצרות מציאות, מציאות יוצרת מעשה.
על מנת ליצור מעשה חייבת להיות המציאות המתאימה למעשה הזה. זה בחינת דיבור או הגייה.
מחשבה, דיבור (בבחינת דבר או מציאות), מעשה.
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

מפתח אחד לשפע - ההסכמה להיות מושפע ולהשפיע.
שאם אין הסכמה להשפעה - לא יכול לבוא השפע, ואם אין הסכמה להשפיע - אין הסכמה להשפעה.

השפע בכל מקרה יורד עלינו ברוב חסדו. אלא שאנחנו הודפים אותו - לך! אנחנו צועקים, לך! אל תשפיע. ועדיין הוא בשלו, משפיע - אם נכיר בכך ואם לאו.

מכאן, שאין כל חוסר בשפע. נהפוך הוא, לעתים יש חוסר בחוסר. עולה מאליה השאיפה להחזיק איזה מלאי של חוסר. וכשהשפע באופק, המלאי הזה מחדש את עצמו אוטומטית, פן יכלה.

לכן, יש שמעדיפים את שפע החוסר, ויש שמדיפים את החוסר בשפע, ויש שמסכימים להשפעה הזו של השפע, וכשמבקשים אחר חוסר - נותנים הלאה את מה שקיבלו. זה כבר לא עניין של שפע. אולי אושר.

תודה.

<שלם>
בועז_חן*
הצטרפות: 25 אפריל 2003, 09:37
דף אישי: הדף האישי של בועז_חן*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי בועז_חן* »

מסכים מאוד עם צפריר, מחשבה יוצרת מציאות. אפשר לחדד ולומר שמחשבה יוצרת תפיסת מציאות, ותפיסה יוצרת מציאות.
כי מעשים הם תוצאה של תפיסת מציאות, של הבנת הזדמנויות, של מוכנות לקבל.

דומה הדבר לשידורי תחנת רדיו. הם שם, הם מציאות, אבל הם לא נקלטים אלא על ידי אלו שכיוונו את המקלט שלהם לתדר המתאים. השפע כאן, מסביבנו, וכשמתכוונים על התדר הנכון הכל נהיה ברור יותר, והמעשים הם כבר תוצאה מתבקשת ולא משהו קשה ומאיים.
מבקש_להתחדש*

מפתחות לשפע

השאלה היא איך נפתחים לזה?

גם אני מאד מסכים עם צפריר -אבל.. עדיין לא מצליח לכוון את המקלט כמו שצריך.
אשמח לעיצה.
התחלת הכיוון שלי היא הידיעה שאני רוצה לקלוט.
תודה |נורה|
בועז_חן*
הצטרפות: 25 אפריל 2003, 09:37
דף אישי: הדף האישי של בועז_חן*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי בועז_חן* »

תתחבר לעצמך. תזהה מה אתה אוהב, במה אתה טוב, מתי אנשים אוהבים מה שאתה עושה, מה היית נהנה לעשות.
תלמד, תשתפר, תתחקר. תניח שאתה יכול להיות הכי טוב בעולם, תבדוק למה אתה עדיין לא, תהיה כנה, תהיה ישר, תחפש בהירות, יחודיות, דיוק
תזרום, תהנה, תחווה, ושוב תלמד.

העיקר זה לרצות (ובהתחלה רק שומעים רעשים מוזרים...).
מבקש_להתחדש*

מפתחות לשפע

אי מן!

עובד על זה כבר כמה שנים...;-)

תודה רבה

{@
תמר_בן_חור*

מפתחות לשפע

אני מאוד מתחברת לדברים שאמר צפריר. אני מוצאת קשר ישיר בין שפע ובין ההסכמה להיות משפיעים ומושפעים. יש בהתחברות לשפע מעיין ויתור על הבועה הסגורה, והפתחות לכל כיווני הרוח, שיקחו אותי לאן שאני אמורה להגיע. אפשר עדיין לעשות הגנות באור, ולשמור על עצמנו, אך באמת זו היזרקות לתוך נהר גודש ורועש.
כלל הזהב הוא "לא לפחד כלל". זו האהבה. לעצמנו, לזולת ולעולם.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

מפתחות לשפע

שליחה על ידי אלמונית* »

נסו להניח בבית צד דרום מזרח אבן סיטרין גם מהממת וגם מושכת הביתה עושר.
לא_מבינה*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2004, 00:29

מפתחות לשפע

שליחה על ידי לא_מבינה* »

לא לגמרי הבנתי את הדף הזה
אני רוצה שיהיה לנו כסף לגור בבית במושב מסויים בשרון. איך מגיעים לשם?
תמר_בן_חור*

מפתחות לשפע

לא מבינה , אם היינו עוסקים בכשפים הייתי אומרת לך לערבב את ההוא עם ההוא, לירוק שלוש פעמים ולשים מיתחת לכרית. אך אנו עוסקים בקסמים. ולכן אני אומרת, דמייני, תראי בעיני רוחך, תרגישי איך זה מרגיש כבר להיות שם ותבקשי. אחרי כל זה תניחי לזה, תשחררי, וכשתקבלי אל תשכחי לומר תודה. תפילות מתגשמות, לא תמיד באריזה המדוייקת שלה ציפינו, אך במהות זה תמיד פרפקט.
עדי_ברן*
הצטרפות: 14 יולי 2005, 11:39

מפתחות לשפע

שליחה על ידי עדי_ברן* »

אך אנו עוסקים בקסמים. ולכן אני אומרת, דמייני, תראי בעיני רוחך, תרגישי איך זה מרגיש כבר להיות שם ותבקשי. אחרי כל זה תניחי לזה, תשחררי, וכשתקבלי אל תשכחי לומר תודה.
|Y||Y||Y||Y||Y|
:-)
איילת_א*
הצטרפות: 22 נובמבר 2005, 00:26
דף אישי: הדף האישי של איילת_א*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי איילת_א* »

איזה דף מקסים!!!|||||||||*|

כלל הזהב הוא "לא לפחד כלל". זו האהבה. לעצמנו, לזולת ולעולם. |נורה||נורה||נורה|

אהבתי! אהבתי! אהבתי!|Y|(-:

(())
מירב_שרמן*
הצטרפות: 13 יולי 2004, 22:55
דף אישי: הדף האישי של מירב_שרמן*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי מירב_שרמן* »

קראתי אתמול, וישנתי על זה. מרגישה שקמתי אחרת. איה יקרה, אין ספק שאת נוגעת באמת. המילים שלך קסומות.
לי קל להקביל את זה לתקופות שבהם יש (היו...) יותר מחזרים/חברים או פחות. אני זוכרת שלפני שהכרתי את בעלי, פשוט ידעתי שבקרוב יהיה לי חבר, לא היה לי ספק בכלל, כי זאת היתה האנרגיה שלי. ובאמת, הוא נהיה חבר שלי, ויחד איתו היו עוד עשרה שרצו...
קשר עם בן זוג זה לא משהו שצריך להתאמץ בשבילו, זו שאלה של בשלות, ואז זו האנרגיה שמופצת, והיא אכן ממגנטת.
תודה לך שחיברת את זה עבורי לכסף.
ציפציף*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2005, 00:34

מפתחות לשפע

שליחה על ידי ציפציף* »

רוצה לשתף אתכם בחוויה שעברנו,
לפני הלידה האחרונה היינו במצב כלכלי די גרוע (מה שנקרא -"על הפנים") היה חורף, לא היה כסף לחימום וכמעט לא לאוכל.בעלי הביא לי דיסק של אהרון רזאל "שיר חדש" ויש בו דואט מדהים עם אחיו יונתן רזאל בשיר שנקרא "ה' אלוקיך עימך לא חסרת דבר",שמעתי אותו שוב ושוב,רקדתי בבית בסלון ריקוד תפילה כזה ופתאום הבנתי, שאם ה' איתי-לא חסר לי כלום! ,
אבל עם מחשבות לא קונים במכולת נכון ? היה יום חמישי וחזרתי בלילה עם בעלי מבדיקה של סוף הריון,בעלי עצר ליד תיבות הדואר בישוב,ולפני שהוא יצא להביא דואר שאלתי:איך נקנה מצרכים לשבת?
בעלי ענה ,מה הבעיה "קטן"על הקב"ה לשלוח לנו איזה מליון דולר? מה את דואגת?
הוא חזר מהדואר מביא לי מכתב עם כתובת של דודים שגרים רחוק מאתנו,
פתחתי ונפלו מתוכו שטרות של 250 שקלים בתוספת ברכה לחג שהתקרב ...
פשוט התחלנו לצחוק ולצחוק...

אחרי הלידה הגיע שפע מכל כיוון אפשרי,כאילו שכל נשמה מורידה איתה את השפע שלה.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי ורד_לב* »

איזה סיפור יפה |מתנה|
איילת_א*
הצטרפות: 22 נובמבר 2005, 00:26
דף אישי: הדף האישי של איילת_א*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי איילת_א* »

סיפור מקסים! תודה|בלונים|
הערסית_מהשכונה*
הצטרפות: 05 אפריל 2005, 12:16
דף אישי: הדף האישי של הערסית_מהשכונה*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי הערסית_מהשכונה* »

בינואר של השנה שעברה ילדתי. חדשים רבים לפני זה גילגלתי במחשבות כל מיני רעיונות לעבודה מהבית כדי שלא אצטרך ללמד.(פשוט לא ניראה לי נכון שהוא יעבוד 18 שעות ואני אגדל בחלל ריק את הילד). עברו שלושה חדשים.לקחתי עוד גשר של חל"ת לחופש הגדול והמשכתי לחפש ולחפש.....עבודה מהבית לא מצאתי .פשוט כי לא רציתי לעבוד אלוהים אחרים חוץ מאלוהי האימהות!!!אבל הכסף אישהו זרם תמיד ברגע האחרון מכל מיני מקומות...ד מי לידה דמי אבטלה , פיצויים מעבודה קודמת ועוד החזרים מפה ומשם. בוא נאמר שביטוח לאומי מימן לי 7 חדשים חופשת לידה...
ביוני כבר קראו לי לעשות מערכת...בבכי וביגון רב שירבטתי מערכת כאוטית לביתספר הדמוקרטי.באוגוסט התקשרתי לקרן השתלמות לברר כל מיני בירורים עלומים. ואז באה הפצצה!
  • " את יוצאת לשבתון עוד חודש לא"
  • "מה פיתאום! רק שנה הבאה!
  • "תגידי איפה את חיה-חתוב פה שבתון-את יוצאת לשבות
  • "לאאאאאאאאאאאאאהההההההההההההההההה לא יכול ליהיות"
  • "כן כןיכול ליהיות- רק תביאי אישור מהמנהל של בית הספר כי היית אמורה להסדיר את זה כבר לפני 7 חדשים!!!!!!
סגרתי בטלפון עם צילצולים במוח. נישקתי את הבלטות . אמרתי שמעישראל.התקשרתי למנהל בשערות סומרות וגרביים מיוזעות והוא הקשיהב והקשיב ואמר: תישמעי בישביל מטרה נעלה כזאת(לדגל את "לולו") אני מוכן לאשרלך.
ככה זכיתי בחופשה ממונת עוד 12 חדשים +לימודים + הכייף שלראות את הילד שלי גודל ופורח מול העיניים...
הום...טוב עכשיו אנחנו מחכים לעוד נס!(עוד לא כתבתי מערכת)
ורדה_בן_ארי*
הצטרפות: 22 יוני 2005, 16:55
דף אישי: הדף האישי של ורדה_בן_ארי*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי ורדה_בן_ארי* »

דף מקסים. בא לי לקרוא עוד ועוד סיפורים כאלו ושלא יגמר...
שיר_נ*
הצטרפות: 17 פברואר 2006, 12:35
דף אישי: הדף האישי של שיר_נ*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי שיר_נ* »

איה את מקסימה וגם הדף שלך:-)
לדעתי שפע קיים בכל מישור ואנשים שסוגרים את עצמם מול מישור אחד שלו בעצם מפחדים ממנו או מתוכנתים מחשבתית נגדו.
כמו שהזכרתם כאן קודם, אנשים בעלי ממון שלא טובים בתקשורת בין אישית, או אנשים אוהבים וחמים שלא יודעים לעשות כסף.
אנחנו נתקעים היכן שהמחשבות שלנו נתקעות, היכן שהפחדים , חסכי הילדות והכעסים נלחצים.
אם חינכו אותנו לחשוב שכסף משחיט או רע בוודאי שיהיה לנו מאוד קשה להתחבר להרגשה אחרת ולמשוך אותו אלינו..
אני רואה את זה הרבה מאוד בארץ וזה נורא חבל..מחנכים אנשים שכסף זה רוע, שבעלי ממון הם גזלנים וכו וכו.. מה שמייצר הרבה אנשים "טובים" שחוששים מכסף ומונעים מעצמם את השפע במישור הזה.
אני חושבת שרוע , השחטה, גזלנות וכו לא קשורים לכסף, זהו מבנה אישיות. יש גם הרבה אנשים עניים משחיטים וגזלנים (אפילו באחוזים יותר מאנשים בעלי ממון) . מאוד מסוכן להיתפס להגדרות חברתיות הכללתיות כאלה.
בכל תקופה של שגשוג רוחני תרבותי ודתי היה גם שפע חומרי, אי אפשר לעשות סלקציה לשפע. רק בראש שלנו אפשר לחסום אותו ולמנוע מעצמנו.
נושאת תפילה עמכם, כי לכולכם ירבה השפע בכל תחום והזרימה בחייכם לא תיתקע בשום אספקט כנהר שמחה עצום ומתעצם החולק את עצמו ומשכפל את עצמו. אמן! :-)
סיפורי_פוגית*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2006, 22:37
דף אישי: הדף האישי של סיפורי_פוגית*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי סיפורי_פוגית* »

אני חושבת שרוע , השחטה, גזלנות וכו לא קשורים לכסף, זהו מבנה אישיות
או, יפה!
כסף, יחד עם זאת, נוטה להעצים את תכונות האישיות של הנושא אותו.
ז"א שאם אתה חרא של בנאדם (סליחה על הביטוי) ויש לך הרבה כסף, אתה תעשה איתו חרא של דברים, או סתם תהיה חרא יותר גדול.
לעומת זאת, אם את אדם טוב, ויש לך הרבה כסף, מן הסתם זה יעצים את הטוב שאת יכולה להביא לעולם ולעצמך.
דרור_כמון*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2003, 23:19
דף אישי: הדף האישי של דרור_כמון*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי דרור_כמון* »

איזה יופי של תובנות!
נהנתי מאוד לקרוא
דרור_כמון*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2003, 23:19
דף אישי: הדף האישי של דרור_כמון*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי דרור_כמון* »

אולי מישהי שעברה תהליך כזה של ממש שינוי תפיסה או לא ממש שינוי תפיסה , אלא אפילו בדיקת אמונות ישנות
שבעקבותם התחיל מפנה, או איזשהו שינוי יכולה לשתף?

כל הנושא הזה ממש מרתק.
בת_אדם*
הצטרפות: 14 יוני 2005, 09:23

מפתחות לשפע

שליחה על ידי בת_אדם* »

כדאי אולי לחבר לדף כל הדברים שאני מזמנת לחיי
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מפתחות לשפע

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

איך מגיעים לזה בפועל
איך מוצאים את המפתחות לשפע
נמר_על_עץ*
הצטרפות: 08 נובמבר 2015, 01:09

מפתחות לשפע

שליחה על ידי נמר_על_עץ* »

אני מוצאת קשר ישיר בין שפע ובין ההסכמה להיות משפיעים ומושפעים. יש בהתחברות לשפע מעיין ויתור על הבועה הסגורה, והפתחות לכל כיווני הרוח, שיקחו אותי לאן שאני אמורה להגיע.

מתבחר לי לדברים של ביירון קייטי. (מדהים, אך המרגיעון אומר: טוב לבלוע צפרדע מפעם לפעם מאשר להיות חסידה). זה בדיוק זה. להיות אוהב פירושו להיות פגיע. להיות פתוח פירושו להיות פגיע. בלי פתיחות אין אהבה.
להיות מושפע ולהשפיע - להיות פתוח. לתת לאהבה לזרום דרך. חסימות כמו פחד, קנאה, כאב וכו' מונעות מהאהבה לזרום דרך.

ועוד משהו חשוב בהקשר של להיות מושפע ולהשפיע - בעיקר אולי מהכיוון של להיות מושפע - לדעת לבקש עזרה, ולדעת לקבל עזרה, בלי לראות בזה חולשה. להבין שלקבל עזרה זה לא אומר שלא הצלחתי, לא מקטין מההישג שלי.

אחת הבחורות הכי מדהימות שאי פעם היכרתי - חכמה מאוד, חרוצה מאוד ומצליחה מאוד - היתה גם חברותית מאוד, וקיימה רשת עניפה של קשרים עם אנשים, שבהם היתה נעזרת, בצורה הכי טבעית. אף אחד לא חשב שזה מקטין מההישגים שלה. לדעת להיעזר זו אומנות, אומנות שעוד לא למדתי.

ועוד דבר שקשור לשפע - לדעת לשמוח בו כשהוא מגיע. אחד הדברים שמבריחים שפע, זה לא להיות מסוגלת להכיל אותו. להתנצל על כך, להרגיש שלא מגיע לי. אז השפע מקשיב ובאמת מפסיק להגיע... )':
יוליה :)*
הצטרפות: 25 ינואר 2022, 18:32

מפתחות לשפע

שליחה על ידי יוליה :)* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

תודה רבה דף ממש מקסים ושופע :) ברכות של התרחבות ופתיחה לשפע זורם לכולנו :)
שליחת תגובה

חזור אל “הקהילה - בוירטואליה ובמציאות”