תנוחות בהנקה

אנונימי

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי אנונימי »

אחד הדברים החשובים בהנקה זה ללא ספק התנוחה. תנוחה מתאימה בזמן ההנקה יכולה לפתור בעיות רבות כגון כאבי גב ודלקות בשד. התנוחה גם חשובה להזנה נכונה ויעילה לתינוק, ולא פחות חשוב – רגעים בהם האם יכולה להתרווח ולנוח.

ישנם תנוחות רבות בהם אפשר להיניק בישיבה או בשכיבה, במיטה, בכורסא (ועוד אין סוף אפשרויות כיד הדמיון...) -
אך בכל מקרה חשובה הנוחות, כשהגוף רפוי ולא דורש מאמץ גופני.

הנקה בשכיבה
  • הקפידי שגובה הפה של התינוק יהיה בגובה הפטמה שלך (שהם יהיו זה מול זה כשאת וגם התינוק שוכבים בנוחות).
לשם כך אפשר לקפל חיתול בד מתחת לשד או מתחת לראש התינוק, לפי הצורך.
  • כדאי לשים מאחורי התינוק משהו שיתמוך בתנוחה כשהוא על הצד, אפשר לשים כרית קשיחה או מגבת מגולגלת.
  • כשרוצים להיניק משני השדים אפשר:
  • להטות את הגוף אל התינוק, כשאת שוכבת על אותו צד. את נשענת יותר, כמו חצי מתגלגלת לכיוון התינוק, והוא מקבל את השד יותר מלמעלה.
  • לשכב על הגב ולהעביר את התינוק מצד לצד.
  • כשאת מתקשה להיניק בשכיבה:
  • נסי לשפר את המיקום של התינוק יחסית אלייך: לקרב אותו עוד, לשים לב למיקום בציר רגליים-ראש (לקרב אותו לראש שלך, או לרגליים שלך).
  • נסי לתמוך בגב התינוק כך שהוא לא יצטרך להפנות את ראשו אלייך, אלא מראש יהיה עם הבטן-פנים פונים אלייך.
  • הקפידי להיניק באופן בו נוח לראש שלך (כרית לתמיכת הראש), כששרירי הצוואר רפויים לגמרי.
  • נסי לשחק עם הרגליים שלך - לכופף, להצליב: העליונה קדימה, או התחתונה קדימה - חפשי מצב בו את יציבה.
  • נסי להניק אותו בשכיבה גם בזמנים אחרים ביום ולא רק בלילה (כשאת עדיין ערנית...)
  • אפשר להתחיל את ההנקה בישיבה ולגלוש לאט לאט לשכיבה.
היתרון הגדול בהנקה בשכיבה כשבלילה אין צורך לקום מהמיטה, וברוב המקרים ההנקה נעשית ממש מתוך שינה...

תמונת הנקה ניתן לראות כאן: http://www.breastfeeding.com/helpme/[po]helpme images positioning[/po].html

הנקה נוחה, נעימה ומתוקה לכולן @}

תרמו: תבשיל קדרה, ורד לב, שמיכת טלאים
ערכה: שירה מ 7.10.2004
ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

לנשים בעלות חזה לא גדול לא תמיד נוח להניק בשכיבה. האם יתכן שזהו המקרה?
מאמאבל*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 20:02

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי מאמאבל* »

לענן - לא

ניסיתי את התנוחות על "יבש", ונראה שהבנתי את הפרנציפ, אבל משום מה הקטנציק מתחיל לעשות בעיות בלילה...הוא מתעורר בבכי ולא מוכן לינוק (לוקח בקבוק). הוא לא מצליח/רוצה לקחת ציצי בזמן בכי, זה רק גורם לו לבכות עוד יותר.
טוב זה נושא לדף אחר.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי חגית_ל* »

לוקח בקבוק - ז"א שהוא כבר יודע מה זה? אז אולי הוא כבר מעדיף את זה?

אני הנקתי את הגדולה כמעט 5 שנים בעיקר בשכיבה ואת הקטנה גם רק בשכיבה, בטח בלילה. בהתחלה הייתי עוברת מעליה מצד לצד. היא ינקה מהתחתון. אני נישענתי על כף היד בתנוחת מרפק 90 מעלות - כמו שהכי נוח. אכן, כאבי גם באיזה שהוא שלב, בייחוד שאני גם ישנה על הקרשים שבין 2 המיטות, כי הקטנה על המיטה הצרה והגדולה וזוגי על המיטה הגדולה.
מתי שהוא השתכללתי ובמקום לעבור מצידה האחד לשני פשוט נתתי ציץ מעל. האמת, מעולם לא הצלחתי להירדם עם זה ולכן לא ישנתי 8 חודשים ראשונים כי גם היא קמה כל שעה עגולה. עכשיו יוצאות לה 4 שיניים עליונות, 9 חודשים פלוס, ואפשר לישון 3 שעות רצוף סוף סוף. עדיין בשכיבה יונקת.
היום אני עם הראש על כרית ושתי ידיים פשוטות ישרות לפנים מעל ראשה - כמו שהחתולה עושה. בכל אופן תמיד אני ישנה עם כרית בין רגלי גם, שזה הרבה יותר נוח כשישנים על הצד.
אמא_אופטימית*
הצטרפות: 30 ספטמבר 2004, 03:44
דף אישי: הדף האישי של אמא_אופטימית*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי אמא_אופטימית* »

אני מומחית מאוד קטנה בהנקה (ילד ראשון, רק בן 4.5 חודשים...), אבל אולי העצה שלי תהיה מועילה. אני מניקה בשכיבה בלבד כי ככה הכי נוח לי, וקניתי לי דרך אתר אינטרנט בארה"ב מין מזרון-מתקן מיוחד להנקה, שמשכיבים בו את התינוק על הצד וזה נותן לו תמיכה בגב ומחזיק אותו בתנוחה הכי נוחה לו לינוק. אנחנו הרבה פעמים נרדמים ככה שנינו, ואף פעם לא חששתי שהוא "יתגלגל" לי החוצה מהמיטה, או יימעך ביני לבין בן-זוגי. חוץ מזה, זה משאיר את שתי הידיים פנויות לליטופים (או לקריאת עיתון, זיפזופ בטלוויזיה וכו'). מומלץ בחום. להלן לינק לעמוד של מזרון ההנקה (יש תמונות מאוד ברורות): http://www.pregnancystore.com/[po]nursing nest nursing pillow[/po].htm
הבעיה היא שרק תושבי ארצות הברית יכולים לקנות באתר הזה. אם מישהי מעוניינת אני יכולה לקנות בשבילה.
נסיכת_השום*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 14:05
דף אישי: הדף האישי של נסיכת_השום*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי נסיכת_השום* »

מצאתי תנוחת הנקה חדשה!
פיצ יושב עלי עם הפנים אלי ושתי הרגליים מפוסקות לשני הצדדים והציצי בפה!
נראה לי שזה עובד רק עם תינוקות שכבר מגיעים לציצי...
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

היכן ניתן להשיג כרית להנקה?
מישל*
הצטרפות: 21 דצמבר 2004, 16:08

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי מישל* »

בכל החנויות שמתמחות בתינוקות וילדים (דוגמת שילב) , את יכולה גם להסתכל באתר האינטרנט של מילגה , יש להם יופי של כריות, אני הזמנתי לי אחת משם, אם כי היא לא היתה הרבה בשימוש, היא הייתה לי נורא גדולה, אז היא הצטרפה לשאר כריות הסלון...
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

יש גם את האתר של כריתי.ומוכרים גם בכלמיני מרכזים להורים וילדים כמו דיאדה,אמא אדמה,מעגל משפחתי וכאלה.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

תוודה, הכריות של כריתי נפלאות:-)
משפחת_אושר*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 14:44
דף אישי: הדף האישי של משפחת_אושר*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי משפחת_אושר* »

האפרוחון שלי (ארבעה חודשים) מגלה רצון עז לינוק רק בשכיבה. לעיתים רבות הוא ממש מסרב לינוק בתנוחה הרגילה וזה יכול להיות בעייתי לפעמים (כמו אתמול במסעדה למשל).
אני זוכרת היטב תקופה כזו עם האפרוח, גם בסביבות אותו גיל. אז ייעצו לי לבדוק אזניים ולא היה כלום. ממש לא מתחשק לי לרוץ איתו לרופא, מה גם שלעיתים הוא מסכים לינוק כאשר אני יושבת ללא כל מחאה מצידו.
מוכר למישהי?
הצב_של_אורן*
הצטרפות: 15 ינואר 2008, 23:41
דף אישי: הדף האישי של הצב_של_אורן*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי הצב_של_אורן* »

תגידו יכולים להתפתח כאבי גב מזה ? מנסה למצוא את התשובה לכאבי גב תחתון חדשים
תותינג*
הצטרפות: 10 נובמבר 2008, 12:23

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי תותינג* »

האם הנקה בשכיבה גורמת לבעיות בשמיעה .? בלילה הרבה פעמים אני מניקה בשכיבה כאשר הוא על גבו ורק הפנים אלי.. האם זה בעיתי ? אני חוששת לגרום נזק בבקשה כיתבו מה אתם יודעים על העיניין...
לבנה_במילואה*
הצטרפות: 25 פברואר 2008, 21:44
דף אישי: הדף האישי של לבנה_במילואה*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי לבנה_במילואה* »

לפי מה שהבנתי מהדף, בשכיבה היונק צריך להיות על הצד - מקביל אלייך... (נראה לי ככה הבליעה שלו יותר נכונה)

אשמח גם לשמוע
(קורה לנו לא פעם שבאמצע הנקה שתינו נרדמות ואני מגלה את הקטנה על הגב ורק הפנים אלי_..)
כאב_בהנקה*
הצטרפות: 20 יולי 2010, 23:46

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי כאב_בהנקה* »

שלום רב

אני מנסה להניק בתנוחות שונות לאחרונה ביתי מטה את הראש אחורה (עם הפטמה בפיה, דבר שמעצים את הכאב) כל נסיוןן שלי למנוע- דווקא מחריף את התנגדותה. היא דוחפת גם עם היד, שני פצעים קטנים צצו, אני מנסה בשכיבה, בישיבה וכו...אני יודעת שיש דברים שנפתרים עם הזמן, אשמח לשמוע רעיונות .

או הצעות...
טדליק_נהנאנע*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 00:10
דף אישי: הדף האישי של טדליק_נהנאנע*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי טדליק_נהנאנע* »

כאב בהנקה
נראה לי שהגיל רלוונטי, לא ציינת בת כמה היא.
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי אפרת_מ* »

תגידו יכולים להתפתח כאבי גב מזה ? מנסה למצוא את התשובה לכאבי גב תחתון חדשים
אמנם שאלה ישנה אבל... כן! חשוב מאוד לשים לב שאם הופיעו כאבי גב חדשים, הם יכולים לנבוע מתנוחה לא נכונה בהנקה או מכסא חדש עליו את מניקה!
יש אמהותשלמרות ההנחיות, מכופפות את הגב ומגישות לתינוק את הפטמה, זה עשוי להוביל לכאבי גב. בנוסף כורסאות ההנקה המפנקות ביותר, לא בהכרח מתאימות ונוחות לגוף ולגב שלך.
וכל ההתאמות השונות שיש בהם לזוית הגב, גם לא בהכרח יועילו. ניסיון להניק על כסא אחר במשך כמה ימים יפתור את הבעיה האם בכסא מקור הבעיה או לא.
כאב בהנקה - לא ציינת באיזו תנוחה זה קורה. האם בכל התנוחות שניסית?
אם תופסת לא נעים או כואב, אפשר פשוט לשחרר את הפטמה, ולתת אותה שוב. עד שתתפוס באופן שנעים לך.
כשעשתה דברים לא נעימים עם הידיים - אז החזקתי לה את היד ביד שלי, או שניסיתי ל עניין אותה בהחזקת דבר מה אחר.
עכשיו היא לפעמים דוחפת קצת, לא ברמה של פצעים, ולפעמים גם מושכת (Cשכיבה) את עצמה אחורנית כך שהיא מותחת את השד. אני בד"כ מחבקת אותה עם היד במקרה כזה, ומקרבת אותה, היד נשארת כך שלא תוכל להדחוף את עצמה עוד אחורנית. אבל זה לא מגיע לרמות של כאב. מצד שני, לא סבלתי מפצעים או כאבים כלל (יונקת הדבש בת שנה וחודש ועוד יונקת).

בהצלחה
כאב_בהנקה*
הצטרפות: 20 יולי 2010, 23:46

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי כאב_בהנקה* »

באמת שכחתי כמה פרטים- סליחה, ביתי בת שנה, יונקת הרבה בישיבה ושכיבה, וכמו שתארת אפרת היא מושכת את השד, ומותחת אותו, בעבר הנקתי שניים שנה פלוס... אני לא רוצה לסיים את ההנקה בגלל זה מנסה להחזיק לה את היד ולאפשר הנקה בלי שהיא "סוחבת", נסיונות שלי לחבק או להחזיק שלא תמתח, נענו ברטינות וקישות הגב...אני אנסה לתת לה משהו ביד....תודה לכל העונות בכל אופן
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

האם היא מבינה כבר כשאת אומרת לא?
אם כן, אפשר לאמר לה לא ולהוציא לה את הציצי מהפה וממש לאמר לה שתינק בלי למשוך את הציצי כי זה כואב - איה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום...
רציתי לדעת האם תנוחות ההנקה השונות רלוונטיות כבר מההתחלה. התינוקת שלי בת שבועיים, ובינתיים אני מניקה אותה ככה "כרגיל" כמו שלימדו אותי מדריכות ההנקה. על כרית הנקה. כרגע יש לי כאבים בפטמה כי היא פותחת פה קטן קטן ורק אחרי נסיונות חוזרים ונשנים אני מצליחה למצוא פעם אחת שהיא עושה את זה טוב ולא כואב. חוצמזה, יש לי כאבי גב, ממש. עוד לא מצאתי כנראה את הישיבה הנכונה, ואני כן רוכנת אליה עם הפטמה. בקיצור, אני חושבת שזה זמן הסתגלות, אבל בכל זאת תהיתי האם פשוט לנסות כל מיני תנוחות או שבהתחלה כדאי פשוט להישאר בתנוחה אחת ול"השתפר" איתה
תודה...
יעל_ש*
הצטרפות: 17 ינואר 2009, 23:56

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי יעל_ש* »

האם תנוחות ההנקה השונות רלוונטיות כבר מההתחלה
לגמרי כן.
חבל על כל רגע התייסרות. שווה לחפש תנוחה שמתאימה לשתיכן.
אני למשל, ברוכת חזון ומניקה בייסבול מהתחלה...(נו מתי כבר התחלה...?)

שווה להיעזר ביועצת הנקה או במיניקה ותיקה.
בהצלחה.
אמא_של_נוקי*
הצטרפות: 18 יולי 2009, 02:44
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_נוקי*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי אמא_של_נוקי* »

בטח שרלוונטי, בעיניי אין על הנקה בשכיבה- לי זה הציל את הגב.
אבל יש עוד מגון תנוחות, מצאי את מה שטוב לכן.
מזל טוב ושפע חלב!
לירי_יער*
הצטרפות: 13 פברואר 2010, 21:29
דף אישי: הדף האישי של לירי_יער*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי לירי_יער* »

ממליצה גם אני להעזר
ביועצת הנקה או במיניקה ותיקה
זה בהחלט יכול לשנות לכם את איכות החיים
ש_י_ר*
הצטרפות: 06 מרץ 2011, 11:15
דף אישי: הדף האישי של ש_י_ר*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי ש_י_ר* »

אני מניקה את הבת שלי, בת החמישה חודשים, בשכיבה בשנ"צ. אך בלילה היא מתעוררת המון אם אני מניקה אותה בשכיבה. לא אוכלת ארוחות גדולות כך, או לחילופין אם צורך ב"מוצץ"- הציצ שלי- בפה.
הייתי רוצה להניק אותה בצורה יותר "יעילה" בשכיבה כדי שאוכל לישון יותר רצוף. רצוי לציין שאחרי הנקה אני משכיבה אותה על הבטן, כך היא ישנה משמעותית יותר טוב..
עצות? תודה
אמא_טרייה*
הצטרפות: 29 מאי 2003, 16:29

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי אמא_טרייה* »

בלילות אני מניקה את הקטנה שלי, בת כמעט ארבעה שבועות בשכיבה, ממש מהיום הראשון.
העניין הוא שכמעט תמיד שתינו נרדמות מהר מאד ואז היא מתעוררת כל שעה.
אם אני קמה ומתיישבת ומעירה אותה (ואותי), לעומת זאת, היא יכולה לפתוח מרווחים של שלוש שעות בלילות מסויימים.
אשמח לעיצות לשיפור השינה וההנקה...
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

אני מניקה בלילות בשכיבה, משתדלת בסוף כל צד להרים את התינוק לגרעפס, אך זה לעיתים מעיר אותו. מה אתן עושות? התינוק בן שבוע
עדי_א*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 23:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_א*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי עדי_א* »

מה אתן עושות?
לא עושה. מעולם לא החזקתי לגרעפס. העברתי לצד ב' ישר.
פלוני_אלמונית*

תנוחות בהנקה

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

ראשית מזל וב ושפע חלב. :-)
אצלי לקטן יש קושי של ממש בשחרור גרעפס ואני מרימה הרבה פעמים עד שמשתחרר לו. לצערי, זה יכול לקחת קרוב לשעה של השכבה-התפתלויות-הרמה לגרעפס-לעיתים גרעפס ואכן אחרי סנריו כזה לפעמים מתעורר ורצה לינוק מחדש. גם באמצע הלילה. אין לי לצערי עיצת זהב. :-(
אורלי_נ*
הצטרפות: 09 ינואר 2011, 10:49
דף אישי: הדף האישי של אורלי_נ*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי אורלי_נ* »

שוב פעם יצאתי אלמונית...נו שוי.
בהנקה בשכיבה השד שלי חוסם את האף של התינוק ואני לא מצליחה למצוא פתרון מלבד להרחיק עםהאצבע. לעולם לא אהיה רפויה לחלוטין במצב הזה ובטח שלא אירדם.
איך אתן נמנעות מכך?
פלוני_אלמונית*

תנוחות בהנקה

גם אני מעולם לא הרמתי לגרעפס. אני מניחה שאם הוא ישן זה אומר שלא מציק לו שום דבר וחבל להעיר לא?
פלוני_אלמונית*

תנוחות בהנקה

בקשר להנקה בשכיבה-
לי לקח הרבה זמן עד שפתאום זה היה נוח. לא יודעת למה, אולי בגלל מבנה השד שלי (קטן) אולי כשגדל המתוקי קצת החזיק יותר את עצמו בנוחות...
לא יודעת בדיוק להסביר אבל שמעתי מעוד אימהות שגם להן לא הסתדר בהתחלה בשכיבה.. <מסקנה: לעולם אל תגידי לעולם (-: >
עד אז, אני הייתי שוכבת ונשענת על כרית הנקה, הידיים היו מונחות יציב והיה לי כ"כ נוח ורפוי שממש ישנו ככה הרבה זמן.
עדי_א*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 23:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_א*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי עדי_א* »

בהנקה בשכיבה השד שלי חוסם את האף של התינוק ואני לא מצליחה למצוא פתרון מלבד להרחיק עםהאצבע.
את בטוחה שבאמת נחסם לו האוויר? הוא משתעל? מתנתק?
אורלי_נ*
הצטרפות: 09 ינואר 2011, 10:49
דף אישי: הדף האישי של אורלי_נ*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי אורלי_נ* »

לא. אבל מנסיון זה לא שווה את הסיכון. ההנקה הראשונה בחייו של הבכור שלי(וגם שלי) הסתיימה בשלום במזל גדול. רכנתי קדימה כדי לקרוא משהו שהיה מונח מולי ופתאום שמעתי בכי היסטרי. הבטתי על התינוק וראיתי אותו שחור. תוך מספר שניות הוא עבר מסגול כהה לכחול בורדו וורוד. זה מראה שלא שוכחים לעולם. למזלי בגיל כמה שעות הוא היה חזק מספיק להיתנתק. אני מכירה אחת שלא התמזל מזלה :-(
בגלל זה אני שואלת, אולי באמת בגיל גדול יותר זה הופך ליותר נוח. בינתיים בעקבות הקריאה כאן הנקתי אותו בשכיבה עם השד העליון וכך היה מעט יותר נוח.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בהנקה בשכיבה השד שלי חוסם את האף של התינוק ואני לא מצליחה למצוא פתרון מלבד להרחיק עםהאצבע.
הטי את הראש של התינוק קצת אחורה, כך שהסנטר עדיין שקוע עמוק בשד והאף מתרחק.
חוץ מזה, נסי לשחרר את האצבע ולהסתכל עליו. אם הוא יונק - הוא נושם. הנחיריים הם בצדי האף והתינוק יכול גם להטות את הראש אחורה בעצמו אם התנוחה מציקה לו. אם את עדיין מתקשה, אולי תנסי להגיע למפגשי ליגת לה לצ'ה באזורך, סיכוי סביר שיוכלו להראות לך איך להסתדר. בהצלחה!
פלוני_אלמונית*

תנוחות בהנקה

רציתי לספר שאני הנקתי את הילדה הראשונה בשכיבה על הצד וזה היה סביר אם כי לא היה לי ממש נוח. בתינוקת הנוכחית בהתחלה הנקתי כמו שמדריכים ונהיו לי פצעים ואז נחשפתי להנקה הטבעית, או כמו שקוראים לה כאן - "הנקה אינסטיקטיבית", ויש שם גם סרטון על איך תינוק יונק מיד לאחר הלידה. האם שוכבת על הגב והתינוק עליה וזוחל לפטמה. הבת שלי נולדה פגה אז לא יכולתי להניק אותה מיד לאחר הלידה אבל עכשיו אני מניקה אותה ככה בלילה. פשוט שוכבת על הגב והיא עלי וזוחלת לפטמה. ממליצה בחום. לי הרבה יותר נוח מאשר על הצד. בהצלחה!
אמא_חדשה_לשניים*
הצטרפות: 20 יוני 2018, 19:07

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי אמא_חדשה_לשניים* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מה עושים עם תינוק שמוכן לינוק רק בשכיבה?
בן שלושה חודשים בערך, ומזה שלוש שבועות לא מצליח לינוק טוב בתנוחה אחרת שלא כשאני בשכיבה, זה מקשה על כל יציאה מחוץ לבית כי הוא ניהיה רעב וצורח ולא מסכים לינוק כי זה לא בשכיבה..
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

יכול להיות שכואב לו משהו?
או שיש עוד איזה גורם שמפריע לו?
האם את משתמשת במנשא? במנשא הוא מסכים לינוק?
אולי כדאי לך להגיע למפגש של ליגת לה לצ'ה באיזורך (ראי פה לוח המפגשים: http://www.lllisrael.org.il/group-meetings/ ) כדי להיות עם עוד אמהות מיניקות, ואולי המדריכות יצפו בו בנסיונות ההנקה ויראו מה קורה שם ואיפה הבעיה בהיצמדות?
אפשרות אחרת היא להזמין יועצת הנקה מוסמכת ומנוסה הביתה, שתנסה לראות מה הבעיה ואיך אפשר לפתור אותה.
אמא_חדשה_לשניים*
הצטרפות: 20 יוני 2018, 19:07

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי אמא_חדשה_לשניים* »

תודה בשמת.
לצערי אין מפגש באזור שלי, ניסיתי להתיעץ עם יועצת הנקה בטלפון שאמרה שבטח יש לי זרימת חלב חזקה וזה קשה לתינוק. אני בכל מחקרה אהיתי מעדיפה להפגש עם יועצת כי העצות דרך הטלפון לא ממש עוזרות. אנסה לדבר עם סניף הטיפת חלב שלנו.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

שבטח יש לי זרימת חלב חזקה וזה קשה לתינוק
לזה עוזרת תנוחת הנקה אינסטינקטיבית: פשוט להישען אחורה כמו בכסא נוח, כשהוא שוכב עלייך ויונק. וכך לאט לאט תרגילי אותו לינוק בישיבה.
אלמונימא*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2020, 20:08

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי אלמונימא* »

מקווה להעיר את הדף לחיים, קראתי הרבה כאן באתר וגם בדף הזה אבל לא מצאתי תשובה לבעיה שלי. יש לי תינוקת בת חודשיים וחצי, והיא כבר די כבדה וגדולה (כבר 6 וחצי קילו והפולקע נטויה...). בשבוע האחרון היא עושה רעשים כמו קליקים במהלך ההנקה, ואני מרגישה שהיא מתנתקת ומתחברת מחדש מיד. זה מפריע לה לינוק לדעתי ובעיקר אני חושבת שהיא בולעת אויר וכתוצאה מכך צריכה להפליץ המון, מה שכבר הרבה יותר מפריע לה. יש לי זרימת חלב חזקה וקצת עודף חלב אבל לא כמו בהתחלה, אני מניחה שתנוחת ההנקה כבר לא נוחה לה כי היא כל כך גדולה (מניקה בתנוחה הקלאסית על זרוע אחת כשבראש שלה יותר גבוה מהגוף בגלל קצת ריפלוקס). אילו תנוחות נוחות יותר (לאמא וליונקת) עם תינוקות גדולים? ראיתי שממליצות על תנוחת קואלה (ישיבה זקופה בפישוק עם הפנים לציצי) אבל היא כל כך צעירה, היא עדיין לא יכולה ממש לשבת, ולתמוך בה יהיה לי לא נוח בגלל הכובד.
מקווה לשמוע את עצותיכן! כל המיניקות שאני מכירה הפסיקו לפני שהתינוקות שלהם נהיו כל כך גדולים...
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

לא יודעת ליעץ למרות תקופת המקה לא קצרה...
אם לא תקבלח תשובה בקצב שמתאים לך
אפשר להסתכל באתר של ליגת ללצ'ה יש כל מיני דרכים להעזר במדריכות הנקה
(קו תמיכה, הפניה למדריכות, פורומים ...)
בהצלחה !
דו_כיפת*
הצטרפות: 14 דצמבר 2018, 01:03

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי דו_כיפת* »

אלמונימא
איזה כיף שהדף הזה מתעורר לו לחיים...
חשבתי שהשילוב של גודל וגיל ייחודי אצלי
כיף לשמוע שיש עוד כאלה

אני לא מאוד מנוסה אבל ממליצה בחום לנסות הנקה אינסטינקטיבית
לי עוזר תנוחת פוטבול, אבל עם תמיכה ממש ממש טובה, כי זה לא סביר בשום אופן לסחוב 6 קילו ביד אחת בנינוחות
מארגנת כמה כריות/כרית קשיחה מספיק/נעזרת בנחשוש כדי לוודא שאני יושבת בלי מאמץ והיא מגיעה אלי לגובה המתאים...
אלמונימא*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי אלמונימא* »

תודה לשתיכן!
דוכיפת, באמת טוב לדעת שיש עוד כאלה, במשפחה שלי היינו כולנו תינוקות מגודלים (אגב גדלנו להיות אנשים גבוהים ורזים, למקרה שזה הטריד אותך) אבל אני לא מכירה תינוקות כאלה ענקיים שאינם חלק מהמיתולוגיה המשפחתית... אנסה את תנוחת הפוטבול, אולי עם כריות בשיפוע ככה שהיא תוכל להיות עם הגוף בהטיה.
ניחוח אדמה אחרי הגשם
הצטרפות: 20 אוקטובר 2007, 21:26
דף אישי: הדף האישי של ניחוח אדמה אחרי הגשם

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי ניחוח אדמה אחרי הגשם »

גם אני ממליצה מאד על הנקה אינסטינקטיבית, במיוחד אם זרימת החלב חזקה זה יכול לעזור, כי היא יונקת מלמעלה, אז זה נגד כח המשיכה,
החלב לא יזרום אליה לבד בלי שליטה.
וגם אם היא כבדה אז יהיה לך יותר נוח כי היא פשוט שוכבת עלייך ואת צריכה לתמוך לה רק בראש קצת מהצד
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

ראיתי שממליצות על תנוחת קואלה (ישיבה זקופה בפישוק עם הפנים לציצי) אבל היא כל כך צעירה, היא עדיין לא יכולה ממש לשבת, ולתמוך בה יהיה לי לא נוח בגלל הכובד.
אם את יכולה לשבת בהישענות אחורה, כך שכובד גופה יישען עלייך, זה יכול לעבוד.
וכמובן הנקה אינסטינקטיבית.
אם את רוצה, תכתבי מה ניסית ואיך הולך (())
שקטה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2012, 14:14

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי שקטה* »

היי אלמונימא, גם אצלי בהתחלה הייתה מצקצקת ומתנתקת הרבה וזה כנראה היה קשור לפטריה בלשון (נראה כמו שכבה לבנה כזו על הלשון בעיקר בחלק האחורי) אז אולי שווה לבדוק שזה לא משהו כזה.
אלמונימא*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי אלמונימא* »

מעדכנת שאתמול היינו אצל יועצת הנקה והיא לא מצאה סיבה לצקצוקים, אמרה שהכל נראה טוב והתנוחה נכונה, היא מניחה שההתנתקויות הן אסטרטגיה שהקטנה פיתחה להתמודדות עם זרם החלב החזק. ניסיתי בערב תנוחת הנקה אינסטינקטיבית וזה באמת הפחית את הצקצוקים אבל היה נראה שהיא לא כל כך מרוצה מהתנוחה, אולי היא צריכה להתרגל. אני בכל אופן רגועה יותר ואראה איך זה מתקדם, אולי היא פשוט תפסיק לבד.
תודה רבה לכולכן על העצות והתמיכה החמה!
אלמונימא*

תנוחות בהנקה

שליחה על ידי אלמונימא* »

שקטה, לא נראה לי שיש לה פטריה כי אין לה חיפוי על הלשון ולי אין כאבים בפטמות, אבל תודה על הכיוון החשוב!
שליחת תגובה

חזור אל “צ'יק צ'ק”