איפה התינוק ישן ביום

תות_שדה*
הצטרפות: 19 פברואר 2002, 21:05
דף אישי: הדף האישי של תות_שדה*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי תות_שדה* »

אז ככה,
אנחנו ישנים עם תומר, בן חודשיים, במיטה משפחתית מאז שהוא נולד.
לגבי המיטה, אבא שלי נגר, והוא עומד לבנות לי בימים הקרובים, מעין בסיס מעץ בגודל של מיטה זוגית וחצי (מזרון זוגי +מזרון יחיד).
כאשר יהיה מוכן אני אצרף תמונה.

ועכשיו יש לי שאלה:
איפה ישנים התינוקות שלכם במהלך היום?
כאשר תומר נרדם במהלך היום (על המנשא או אחרי הנקה או ככה סתם) אנחנו משכיבים אותו בכל מיני מקומות בבית: על כורסא בחדר עבודה, בסלון, או במיטה המשפחתית. הכל בהתאם לאיפה שאנחנו נמצאים.
אבל בקרוב כשהוא יתחיל להתהפך ולזוז במהלך השינה, לא נוכל לשים אותו בכל המקומות הנ"ל בגלל שהוא ייפול...חוץ מבמיטה המשפחתית.
אבל שם, אין אנו רואים אותו, וגם יש סיכוי שהכלבים ייגשו אליו וילקקו אותו במקרה הטוב....או...(מעדיפה לא לחשוב אלו כלבים טובים...)
אז מה אתם חושבים?
מה אתם עושים כשהתינוק נרדם במהלך היום?
חשבתי על מיטת תינוק ניידת למהלך היום, וכך אוכל לנייד אותו בכל הבית. או אולי עגלה?

בקיצור אשמח שתפתחו לי את העיניים והראש...
חגית_פ*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 17:18
דף אישי: הדף האישי של חגית_פ*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי חגית_פ* »

תות שדה , אלה היתה מנמנמת על מזרן בסלון (על הריצפה), אבל ציינת שיש כלבים.
אז בלי קשר לשינה, צריך לעשות בהדרגה היכרות בין תומר לכלבים כדי שילמדו את הריח שלו ולא יראו בו אויב או גוף מיסתורי ועוין שנכנס לחייהם.
אם הפחד שלך זה מכלבים שרצים בבית ועלולים תוך כדי לקפוץ עליו, הייתי מארגנת כלוב... אופס, סליחה, לול עץ.
זה רק לשינה :-)
ותינוקות דווקא אוהבים אותם. הם פתוחים כאלה.
תות_שדה*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי תות_שדה* »

לגבי הכלבים, עשינו הכרה של תומר לכלבים כבר ביום הראשון שהם נפגשו, ונראה שהם מאוד מחבבים אותו וגם נזהרים מאוד, רק אחד מהם כרגע "מת" ללקק אותו כל הזמן (הוא כזה כלב שאוהב לנשק...), וחוץ מזה שבהחלט הם עלולים לשחק ותוך כדי לתת לו מכה...
וחגית, גם לי יש אסוציאציה של כלוב כשאני חושבת על לול.
אבל תוך כדי מחשבה אתמול חשבתי על פתרון נוסף: להשכיב אותו במיטה המשפחתית ולחסום את החדר הזה עם מחסום כזה מעץ (וככה יצרתי לול בגודל של חדר...(-;)
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

מה עם ערסל שתלוי בסלון?

> גילה מפנטזת על ערסל בחדר אמבטיה, שיאפשר לאמא פיפי/מקלחת עם תינוקת ערה <
תות_שדה*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי תות_שדה* »

ערסל לשינה ממושכת? זה טוב? (בעצם זה כמו במנשא...)
אני תוהה....
חגית_פ*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 17:18
דף אישי: הדף האישי של חגית_פ*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי חגית_פ* »

גילה, אהבתי.
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי עירית_ל* »

מיטת תינוק ניידת - לנו יש גם עריסה על גלגלים וגם (ששש... אל תגלו) עגלה!
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

דף לא מוכר @}
נעמי*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2002, 20:19

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי נעמי* »

אני פוגשת הרבה אמהות המתמודדות עם השאלה הזאת. את בתי הראשונה השכבתי במשך היום על הבטן בעריסה על גלגלים.
את בתי השניה השכבתי... רק כשהחלפתי לה. רוב היום היתה במנשא. גיליתי שככל שהיא יותר במנשא היא רגועה יותר, ישנה יותר, גמישה יותר, רכה יותר, אוכלת יותר ומחייכת יותר. לא ברור לי מה מכל זה נבע מעצם היותה במנשא ומה מעצם היותה היא לעומת אחותה. אך מה שעוד גיליתי שככל שהיא מבלה יותר זמן במנשא אני יותר רגועה, ישנה, גמישה, רכה, אוכלת ומחייכת. זה פשוט הרגיש לי יותר נכון מלהשכיב אותה, לקוות שהיא לא תתעורר בשביל שאספיק לעשות עוד משהוא, ולרוץ אליה כשהיא מתעוררת בוכה כי היא לבד. אני מנסה להעביר מסר לאמהות חדשות שתינוק צריך מגע, תנועה ותזונה (מ.ת.ת) באופן רציף ונגיש, על מנת לפתח אצלו בטחון פיסי ורגשי. (בסיס הקיום האנושי)
אנהאטה_א*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 22:00
דף אישי: הדף האישי של אנהאטה_א*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

מהנסיון שלי עם בתי (היום בת שלוש) - עד גיל תשעה חודשים לערך היא הייתה כל הזמן במנשא. חוץ מפה ושם.
אבל אני לא דוגמא לשום דבר.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי אם_פי_3* »

כשהיה תינוק, הוא נרדם (במנשא, אלא מה, או תוך כדי יניקה (בידיים)), חלק פעמים הוא נשאר במנשא, אבל בפעמים אחרות, רציתי לנצל את ההזדמנות ללכת לשירותים וכדומה - ואז הנחתי אותו בעגלה, וגם כשהתפניתי (-; , לא רציתי לטלטל אותו, והוא נשאר לישון בעגלה עד שהתעורר. לא הפריע לו.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי אביב_חדש* »

לנו יש עריסה שאח של הזוגי בנה, מעץ, יפהפיה. היא מתאימה לגיל חודש-חודשיים (לילדים שלי, אצל גיסתי היא מתאימה לעוד כמה חודשים). כשהתינוק נרדם על-בטוח לכמה שעות, אפשר לשים אותו שם, או להעביר מהמנשא. כמובן שזה רק לשעות היום כשאנחנו מסתובבים בסלון-מטבח. בלילה הוא במיטה. חוץ מזה, המנשא - אינכמוהו.
תות_שדה*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי תות_שדה* »

וויא, חזר לדף הזה הצבע בלחיים....
אז ככה, בסוף באמת הייתי חוסמת את החדר עם מתקן כזה. אח"כ וגם היום כבר לא צריכים לחסום. הכלבים כבר יודעים שלא עולים על המיטה המשפחתית שלנו וזהו. אני רק חוסמת לו עם שמיכות כדי שלא יתגלגל למטה. הוא מתגלגל הרבה תוך כדי שינה.
ואגב, היום הוא כבר בן שנה וחודשיים...!
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי חגית_ל* »

מזל טוב |בלונים|
גם הקטנה שלנו ישנה במשך היום במיטה המשפחתית הגדולה. היום כבר לא צריך לשים מסביב שמיכות שלא תתגלגל.
בת שנה ו-4 ח'.
תות_שדה*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי תות_שדה* »

היום כבר לא צריך לשים מסביב שמיכות שלא תתגלגל
למה? היא כבר לא מתגלגלת יותר?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי בשמת_א* »

אצלי, מייד אחרי הלידה של הקטן הצלחתי להשאיר אותו במיטה המשפחתית לפחות לתנומה אחת במשך היום, וזה מאוד הקל עלי (ילדתי אחרי תשעה חודשי שמירת הריון והיה לי קשה ללכת).
כשגדל קצת (התקרב לגיל 6 שבועות? לא זוכרת) זה כבר לא היה אפשרי. ברגע שהנחתי אותו הוא התעורר או בכה או משהו. אז הוא היה כל הזמן או במנשא או עלי לא במנשא.
מתישהו בסביבות גיל שנה ומשהו, לא זוכרת מתי בדיוק, נעשה שוב אפשרי להניח אותו בזהירות כשהוא נרדם בהנקה לשנת הצהריים, בלי שהוא יתעורר אלא ימשיך לישון. על המיטה המשפחתית, מוקף כריות, או על הספה בטווח ראייה (חסום בכרית ההנקה ובכורסא שקרבנו לספה),
ומגיל שנה וחצי, כששלפנו את העגלה, גיליתי שהוא גם נרדם בעגלה (בישיבה זקופה (-: הוא גם נרדם ככה על האופניים שלו!) ולכן כשאנחנו קרובים לעגלה (מאוכסנת באוטו) - למשל, הגענו לגיסי וגיסתי בירושלים והילד נרדם באוטו - אנחנו שולפים את העגלה, מעבירים אותו לתוכה, והוא ממשיך לישון.
תות_שדה*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי תות_שדה* »

בישיבה זקופה הוא גם נרדם ככה על האופניים שלו!)
מצחיק, אבל גם תומר נרדם ככה...
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי חגית_ל* »

לא מתגלגלת וגם יודעת לרדת לבד מהמיטה.
עם הגדולה עוד ישנו על מזרונים על הרצפה אז בכלל כשהייתה מתעוררת היתה מגיעה לפעמים בעצמה, אבל הקטנה פשוט רגילה לצייץ כשהיא פוקחת עיניים ומייד אמא מגיעה.
תות_שדה*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי תות_שדה* »

תומר יודע לרדת מזמן לבד מהמיטה וגם יודע לקרוא לי כשהוא מתעורר.
אבל עדיין כשהוא ישן הוא מתגלגל המון!
Manty_T*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2004, 19:14
דף אישי: הדף האישי של Manty_T*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי Manty_T* »

My back is not strong enough for slinging 24/7
So when ever my baby sleeps, I get to use the computer (like now :-)

But if he HAS to go down (and will), he goes straight down on the floor. Mind you, we live on tatami, and don't wear shoes in the house, so it is soft, warm, and 'clean' (kaki and pipi stains not counted...)
איילת_כמעט_אמא*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2004, 13:01

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי איילת_כמעט_אמא* »

בעלי ואני מתכננים לבנות ערסל/ עריסה בחדר המרכזי שכנראה אני אשהה רוב היום. הערסל יהיה תלוי מהתקרה, האם מישהו יודע, כמה בריאה השהיה של התינוק בסוג כזה של ערסל ואם כן יש איזה שהם מידות שצריך להקפיד ? האם שינה ארוכה בלול בריאה לתינוקות ?
תות_שדה*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי תות_שדה* »

אוי איילת, כמה שהשאלות שלך מזכירות לי את שלי...
תראי, פגשתי אמא שהבת שלה ישנה איתם במיטת מים וכולם אמרו לה כמה זה גרוע...אותה ילדה, כיום בת 13, בעלת יכולות גופניות מדהימות (הייתי המורה שלה לחינוך גופני). היא היתה הכי מצטיינת בין כל הבנות בכל סוגי הפעילויות...

נדמה לי שערסל הוא כמו מנשא, ולכן יכול להתאים לתינוקות (ואולי גם לגדולים)
בכל אופן, אני כל-כך מזדהה עם החששות שלך.
רוני_בלוני*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רוני_בלוני*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי רוני_בלוני* »

אצלי הבכורה ישנה במשך היום על שמיכה שהיתה מונחת מעל השטיח בסלון.
הקטנה שנולדה אחרי שנה ושמונה חודשים מלידת הבכורה, כבר ישנה במשך היום בלול שהיה מונח באמצע הסלון בבית (בין הסלון למטבח הפתוח) וזאת כדי שאחותה הבוגרת לא תפריע לה.
אגב, את הלול קיבלתי מבת משפחה רק כשהקטנה נולדה, אני בעד לגדל ילדים על השטיח בסלון ולא בלול!
נילי_לי*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2003, 07:24
דף אישי: הדף האישי של נילי_לי*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי נילי_לי* »

בני נם תנומה קצרה ביותר במשך היום והיה מתעורר עשר דקות לאחר שהנחתי אותו, מאז שגיליתי את פלאי המנשא
(כשמלאו לו שלושה חודשים), יצאתי לסידורים/טיול בחוץ והוא ישן עלי במנשא. לא הצלחתי לשלב עסוקי בית ומנשא ולפיכך העדפתי טיול מחוץ לבית ותינוק ישן שינה טובה במנשא.
אליה_דור_כהן*
הצטרפות: 22 נובמבר 2004, 16:39
דף אישי: הדף האישי של אליה_דור_כהן*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי אליה_דור_כהן* »

אלואה בת הכמעט חודשיים נמצאת על המנשא רוב היום או על הידיים של הסבתא/סבא/דודים כשאנחנו מחוץ לבית.
השינה שלה מאד לא רגועה ואם אנחנו מנסים להניח אותה לשינה במיטה המשפחתית אחרי שנרדמה עלינו, בדר"כ היא מתעוררת אחרי 5 דקות. אני מרגישה שהיא צריכה אותנו וקשה לה להיות לבד ואני לגמרי מאמינה בדרך שבחרנו, אבל לפעמים אני מרגישה שאני חייבת כמה דקות לעצמי. להתקלח, להיכנס לשירותים בנחת.
קטיה*
הצטרפות: 28 נובמבר 2004, 10:59

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי קטיה* »

ערסל, כרית מילגה וסבלנות...היכולת שלך להרגיש את הצורך והקושי שלה היא נהדרת ומעידה על חיבור ורגישות.
שולחת לך כוחות!
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני הייתי לפעמים נעזרת בסלקל ושמרתי צעצוע מעניין במיוחד למצבים אלה. הנחתי את הסלקל מול המקלחת, וכך היה יותר קל. אבל זה לא היה ממש זמן "לעצמי". בשביל לעשות מקלחת ממש בראש שקט צריך לחכות שמישהו אחר יחזיק את התינוק.
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי נעמה* »

הי,
הבן שלי כבר "קצת" כבד, מת על המנשא וזאת בעיה בשבילי לטיולים ארוכים., עגלה הוא שונא ואז כמובן שישר חוזרים למנשא.
יש רעיון?
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אם הוא כבד (לא ציינת בן כמה הוא) - את יכולה לשאת אותו על הגב.
הכי מוצלח בעיני - מנשא קובבה כי הוא לא מעמיס על הכתפיים.
ואם נקשור את העניין לנושא הדף (שינה) - יש בעיה עם שינה במנשא גב כי הראש נופל. במנשא ארגו יש פתרון מבריק לעניין - מעין כובע נשלף שאפשר לפרוש כשהתינוק נרדם והוא שומר לו על הראש מנפילה (אני מתכוונת לתפור תוספת כזתא לקובבה שלי - כשיבוא הזמן)
קטיה*
הצטרפות: 28 נובמבר 2004, 10:59

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי קטיה* »

עגלול אם זה טיול במישור...
עננה*
הצטרפות: 12 נובמבר 2004, 23:09

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי עננה* »

פוף של מילגה. מעולה כי עוטף אותם מכל הצדדים (מעבר רך מהמנשא) וגם אפשר לנענע קצת כמו עריסה. זה היה המקום החביב על הקטנטונת .
עכשיו כשהיא בת 5 חדשים אני משתדלת יותר להשכיב במיטה (מזרון צמוד לשלנו). כי אני מרגישה שהיא צריכה חדר חשוך ושקט לשינה. ובסלון יש אור וילדון בן שנתיים.
בדיוק היום שמעתי שחמותי אמרה עליי שהיא לא מבינה למה אני לא משכיבה אותה במיטה. אז אולי בגלל זה אני אמשיך להשכיב אותה על הפוף בסלון... סתם.
הגדול עד היום נרדם אך ורק בסלון על כרית קבועה
המלאך_שבגן*
הצטרפות: 28 יוני 2005, 13:17
דף אישי: הדף האישי של המלאך_שבגן*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי המלאך_שבגן* »

אני גם משכיבה את אור (בן חודש) על פוף אני לא יודעת כמה זה בריא לגב. הסבתות אומרות שהוא צריך משטח קשה אבל שמניחים אותו בלול הוא ישר נבהל (רפלקס מורו) ומתעורר במחאה. משהיא יודעת אם זה נכון ?
לפעמים הוא נרדם בטרמפולינה (כי לפעמים הוא ממש לא רוצה מנשא) ואז הוא ישן שם שעות, אני לא רוצה להפריע לו ולהעביר אותו אבל נראה לי שזה לא בריא שתונוק בן חודש ישן ב 45 מעלות...
S*
הצטרפות: 15 נובמבר 2005, 14:37

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי S* »

We had our son from birth either in our bed or in his wonderful hanging cradle which I highly recommend - It's from a Danish company called Laender and made from organic cotton with a very good mattress. It's hanging from either a tripod which they sell or from a beam in the ceiling. It's flat and orthopedic but also moves with every breath and can be swayed with one finger (like I did as it was hanging a few centimeters from our bed). We've used ours until he was about 7 months old (and then moved to the cage although he still sleeps mostly in bed with us). I hope it is possible to order it in Israel
ליאת_זמני*
הצטרפות: 16 מרץ 2009, 14:44

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי ליאת_זמני* »

רציתי לשאול אם יש למישהו רעיון על איך להרדים את הקטןכי הוא ישןרק עליי -
9 חודשים וכבר לא כל כך קל לי עכשיו

אין אפשרות למנשא כי למרות שאני מאוד אוהבת את היאמו שלי אני לא יכול הלשים אותו שם לבד ובטח לא לאבטח לו את הראש כך שלא ייפול כשהוא נרדם...
למישהו יש רעיון? המרגיעון שלי כותב "מילים טובות מסלקות עננים שחורים"

רק טוב!
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אין אפשרות למנשא כי למרות שאני מאוד אוהבת את היאמו שלי אני לא יכול הלשים אותו שם לבד ובטח לא לאבטח לו את הראש כך שלא ייפול כשהוא נרדם...
רגע, ביאמו יש הרי תמיכה לראש בדיוק בשביל זה. אני מניחה שאת נושאת אותו על הגב? אז צריך לבקש ממישהו נחמד ברחוב שיסגור את אבזמי החלק התומך :-)

לגבי איך להרדים - כדור פיזיו יכול לעזור כשהתינוק כבד. אבל אני מבינה שהתכוונת ל"איך להניח אותו בלי שיתעורר"?
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

למרות שאני מאוד אוהבת את היאמו שלי אני לא יכול הלשים אותו שם לבד ובטח לא לאבטח לו את הראש
מהר ללמוד לעשות את זה לבד. לכי למי שכבר יודעת ותלמדי. תנסי בכל טכניקה אפשרית ותראי כמה יותר קל לך בחיים. לא יכולה לדמיין את החיים שלי בלי היאמו ובלי לדעת לעשות את זה לבד (שהרי אני לבד-ז"א עם הילדים 80% מהיום...). היאמו הוא בדיוק מנשא כדי שכן תוכלי לעשות את הפעולות האלו לבד. אם את גרה בסביבתי אשמח לעזור לך ללמוד איך עושים את זה.

בכלל, ניסית פשוט להרדים בהנקה (בתקווה שאת מניקה ואני לא פוגעת בך עכשיו)? אצלנו אני מרדימה את סרבן השינה ביאמו במיטה, עם שמיכה כרית ויניקה. בדרך כלל יונק עד שנכנס למוד שינה ואז מסתובב לצד השני ונרדם. גם הגדולה היתה ככה, מאוד הקל עלינו. העניין עם זה זה שהוא שוכב במיטה צמוד אליך ויונק, לא עלייך וכך כשהוא כבר מספיק רדום לו את יכולה לחמוק לענייניך ולא להיות מיטה. בשורה התחתונה כשהוא ישן עלי לפעמים (אם אין מיטה והוא נרדם שדוד) הוא ישן הרבה פחות טוב כי אני ממש לא מיטה מוצלחת, זזה מדברת, נושמת... בעסה של מיטה.
אגב שינה, כשביתי נאלצה להיות בגן, בגיל 7 חודשים, לא ידעתי שהיא יכולה להרדם לבד בלי יניקה, אבל תוך שלושה ימים בערך הם הצליחו להרגיל אותה להרדם תוך ניענוע של המיטה (אחר כך היתה תקופה שהיא הסכימה להרדם רק כשאני מנענעת את המיטה הזוגית שלנו...) אולי שווה לך לנסות. גם דיסק של סיימון וגרפונקל מאוד סייע לה להרדם בתקופות שהרדמות ביניקה לא ממש עבדו או שאבא הרדים אותה.
בהצלחה!
אריק*
הצטרפות: 18 דצמבר 2003, 15:57

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי אריק* »

התינוק יכול גם לישון על מזרון דק שתמיד אפשר לנייד אותו
טליה_טקאוקה*
הצטרפות: 04 מאי 2006, 08:27
דף אישי: הדף האישי של טליה_טקאוקה*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי טליה_טקאוקה* »

אבל אם יש עוד ילד שרץ מסביב יותר קל במנשא!!!
כמו שכתבה ילדת טבע זה לא קל בהתחלה אבל שווה את התרגול!! אצלי הקטנה ישנה במנשא צהריים עד גיל שנה בערך וזה מאד הקל עלי. היאמו מאד נוח רק צריך להתרגל (ברור שזה לוקח זמן בהתחלה!! לא להתייאש!!)

באתר המנשאים של ה עוגיה יש וידאו שמראה לבישת יאמו לבד על הגב. מאד ברור. (אני גרה רחוק אז לא יכולתי להפגש עם ה עוגיה להדגמה).
אם זה לא ברור מציעה לפנות אישית אליה.
בהצלחה@}
עינת_ש*
הצטרפות: 11 ינואר 2009, 17:02

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי עינת_ש* »

שאלה בקשר לעקרון הרצף ושנת היום של התינוק:

אם התינוק ישן במיטה שלו (ושל ההורים שלו), ולא על אמא, ואז פתאום מתעורר ומגלה שהוא לבד.. זה לא פוגע לו ב"תחושת הרצף"?

בדרך כלל אני מספיקה להגיע איכשהו בשניה שהוא פוקח עינים אבל לפעמים לא ואז הוא בוכה :'(
וקצת קשה לי שישן עלי במנשא מפאת משקלו, למרות שרכשתי יאמו אבל אז הוא לא נרדם תוך כדי הנקה...

מה דעתכם?
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי אלמונית* »

לדעתי הרצף צריך להשמר בתחושה שהחיים שלו זורמים כמו גם שלך.

לא ללכת לשירותים כי התינוק עלייך במנשא, לא לעשות כביסה או לא לנוח / לקום / לדבר - פוגעים לדעתי ברצף.

לדעתי פחות חשוב שכל שניה התינוק יהיה עלייך, יותר חשובה הזרימה של החיים של שניכם.
המדד הוא בתחושה שצרכיו מסופקים ושקשובים לו.

אני מאוד בעד רצף, אבל בצורה שפויה ומותאמת לעולמנו,
וזה אומר הליכה על קו דק של הקשבה לשניכם ולמציאות.

ומציאת פתרונות נוחים ופשרות מתאימות.
אולי שווה להשקיע באינטרקום?
אולי הוא יכול לישון איפשהו לידך?
אולי יש לך משהו לעשות בסביבתו כשהוא ישן?
נעמי*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2002, 20:19

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי נעמי* »

לא ללכת לשירותים כי התינוק עלייך במנשא, לא לעשות כביסה או לא לנוח / לקום / לדבר - פוגעים לדעתי ברצף.

את כל אלה עשיתי עם התינוק על המנשא.
בערך עד גיל שנה, המנח הטבעי לשנינו היה על המנשא. רק כשהלכתי לישון בצהריים או בלילה השכבתי לצידי והנקתי בשכיבה. כך שנינו היינו רגועים.
פלו*
הצטרפות: 21 מרץ 2008, 09:00

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי פלו* »

וקצת קשה לי שישן עלי במנשא מפאת משקלו
תחזקי את הגוף והשרירים. באמצעות כמה דקות של יוגה ביום, למשל. או משהו אחר שמתאים לך.
הגוף גם מתרגל ומתחזק. ככל שתשאי אותו יותר, כך יהיה יותר קל לגוף שלך. ככל שתשאי את התינוק שלך פחות, כך הגוף יהיה מורגל פחות וחזק פחות בשרירים המתאימים.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

תתאמני. ביאמו קל מאד ללבוש לבד על הגב (אפשר להעזר במיטה אם את חוששת לסובב אותו מהמותן) וגם להרים את כיסוי הראש אין שום בעיה לבד. זו רק שאלה של קצת אימון ונחישות.
כרית_רכה*
הצטרפות: 17 מרץ 2010, 08:33
דף אישי: הדף האישי של כרית_רכה*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי כרית_רכה* »

מקווה שזה מתאים לכאן
התינוק שלי , בן חודשיים, ואני פיתחנו שיגרה בימים האחרונים. אחרי שיונק בבוקר, הוא נרדם במנשא וישן. אני מטיילת, עושה קניות, מבשלת, ומתחילה להשתעמם... אם אני עומדת בלי תנועה או יושבת הוא מתחיל לעשות קולות התעוררות, ואז אני בוחרת לשבת על הכדור- כדי שימשיך לישון. לא יכולה לקרוא או לנוח. מצד שני לא בא לי שיתעורר.
ככה הוא ממשיך לישון- כאילו יכול לישון עד אינסוף.
באיזשהו שלב נמאס לי ואני מוציאה אותו.
השאלה שלי:
כמה הוא ימשיך לישון אם לא אשתעמם?
(אולי משהו יעיר אותו. קקי או רעב...)
מי קובע- אני או הוא?
בלילה אני מניקה בשכיבה, לפעמים הוא מתחיל לעשות תנועות עם הידיים ולהתפתל, אני לא קמה ממש, אולי מעבירה אותו לצד שני. מה הוא מסמן לי? יכול להיות שהוא רוצה להתחיל את היום, לקום? אם אני כבר קמה, מנסה להחליף חיתול, אני רואה שהוא כאילו ישן עדיין, ואני עם התנועות שלי, בעצם מעירה אותו ומפריעה לו, ואז בוחרת להניק הישיבה בסלון. כלומר- בעצם יכולתי להמשיך לישון.
אם להניק בשכיבה נקרא לישון.(-:
אשמח לתגובות.
בעצם אני רק מתחילה להכיר אותו ועושה את צעדיי הראשונים כאמא(-:
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

התינוק שלי בן 11 חודשים מוכן לישון אך ורק על אמא. מרגע שנולד. לא הותיר מקום לספק. <טוב, לפחות ככה אני יכולה לנצל את הזמן לגלישה>
בתקופה האחרונה באחת משנות היום שלו (יש שתיים או שלוש תלוי כמה אנחנו פעילים) אני מצליחה להניח אותו.
אבל לשמחתי כי רבה, אתמול הנחתו אותו בערסל מכרבל שתפרתי לו (מעין שק כזה כמו של חסידה, והוא בפנים בתנוחת קנגרו) והוא נרדם! |יש|
נראה לי שננסה לבסס את הטריק הזה ושיהיה לי ככה יותר זמן לטפל בגדולה ובבית :-)
טנא_מלא_כוכבים*
הצטרפות: 03 דצמבר 2007, 18:12
דף אישי: הדף האישי של טנא_מלא_כוכבים*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי טנא_מלא_כוכבים* »

מניקה בשכיבה, לפעמים הוא מתחיל לעשות תנועות עם הידיים ולהתפתל, אני לא קמה ממש, אולי מעבירה אותו לצד שני. מה הוא מסמן לי?
אצלנו - פיפי. מייד קמים לפשפש. אם ישן כמו שתארת, מעירים קלות, מתפשפשים וחוזרים לישון.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי פלונית* »

כרית רכה, שמעתי מחברה, שהיא נותנת לתינוקת שלה מוצץ, ביניקה, כשהיא מרגישה שהיא גמרה לינוק וסתם מוצצת, ואזמניחה אותה לישון- בגיל חודשיים אפשר לנסות דבר כזה. בהצלחה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

התינוק שלי , בן חודשיים, ואני פיתחנו שיגרה בימים האחרונים.
תיהני כל עוד זה נמשך - כלל מספר 1 אומר שברגע שאיתרת דפוס הוא תיכף ישתנה :-D

המצב על כדור הפיזיו מוכר, רק שאני נהגתי לנצל את הזמן הזה לקריאה (ספר שמונח על שולחן מולי) או לצפייה ב-TV בווליום מאוד נמוך.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

כלל מספר 1 אומר שברגע שאיתרת דפוס הוא תיכף ישתנה
זה מזכיר לי אמירה טיפוסית על מזג האויר בבוסטון -
אם הוא לא מוצא חן בעינייך, חכי חמש דקות.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

האם זה בסדר שתינוק ישן כל הלילה בלול
ליאור*
הצטרפות: 13 אוגוסט 2004, 17:26

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי ליאור* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

היי בנות.. שאלה.
הבן שלי 10 חודשים נרדם לילה שלם רק בלול.. האם זה יכול לפגוע בבריאות הגב שלו?? במיטה הוא לא ישן יותר משעה רציפה...
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

איפה התינוק ישן ביום

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

זה תלוי במזרון של הלול. איך הוא?
שליחת תגובה

חזור אל “שינה וילדים”