להמנע מקרעים בלידה

שירז*
הצטרפות: 09 מרץ 2005, 09:01

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי שירז* »

רק להוסיף שישנם שמנים מיוחדים לעיסוי פרינאום שיש להם השפעה יותר יעילה (במרכזי הלידה כמו דיאדה ניתן להשיג אותם)
בררתי עבורך אצל ארומטרפית מהאזור שלי שאומרת ששמן זית (!) הוא אחד היעילים ביותר. אם לא קשה לך עם הריח, תעבדי איתו....שוב המון הצלחה ואושר.
פוחדת_להיקרע_שוב*
הצטרפות: 17 דצמבר 2006, 23:50

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי פוחדת_להיקרע_שוב* »

שמן זית (!) הוא אחד היעילים ביותר
וואללה... תודה! הלילה אחליף את שמן הויטמין E בשמנזית.
(אולי אגוון עם שניהם).
שירז*
הצטרפות: 09 מרץ 2005, 09:01

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי שירז* »

בהחלט מומלץ לשלב אותם.
פוחדת_אחרת*
הצטרפות: 26 דצמבר 2006, 16:51

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי פוחדת_אחרת* »

פוחדת להיקרע שוב מה שלומך?
אם את עוד/כבר מסתובבת כאן ומתאים לך, תוכלי אולי לספר איך הייתה הלידה?
פןחדת_להיקרע_שוב*
הצטרפות: 28 מרץ 2007, 23:36

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי פןחדת_להיקרע_שוב* »

שלומי מצוין, השבח לאל.
הלידה התרחשה בדיוק לפני חודשיים, ועברה יפה. נקרעתי אבל מעט. כן, נתפרתי.
את מוזמנת לקרוא על הלידה בדף או טו טו יולדת - תזהי אותי לפי תאריך הלידה.
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי שרה_ק* »

אם את לא רוצה להקרע שוב, בקשי מהמיילדת שלא תנחה אותך ושלא תיגע בך למעט להחזיק את הידיים שלך או לעסות את גבך, אבל לאפשר לך לבחור את התנוחת הלידה אפילו אם זה יהיה בכריעה או עמידת שש, ולהניח לך לתפוס את התינוק בעצמך (או לפחות לשים ידיים לקלוט את התינוק בלי 'לעזור'). זה שהיא תוחבת ידיים לשם ומחלצת ומסובבת זה גורם לקרעים.
שולה_נעמולה*
הצטרפות: 27 מרץ 2007, 11:42
דף אישי: הדף האישי של שולה_נעמולה*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי שולה_נעמולה* »

שאלה לפוחדות להקרע שוב - יכול להיות שאתן ג'ינג'יות?
אני שואלת כי בסיור לפני לידה בבי"ח ביקור חולים (ירושלים) אמרה לי מיילדת עם ותק רציני שלדעתה העניין קשור יותר למוצא
ויש נשים עם עור יותר רגיש- כמו ג'ינג'יות, אצלן לא הצליחה אפפעם למנוע חתך.
אופי_ירוקה*
הצטרפות: 31 מרץ 2005, 12:28
דף אישי: הדף האישי של אופי_ירוקה*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי אופי_ירוקה* »

דבר חשוב חשוב לגבי אפינו שצריך לדעת
מן הנסיון של מיילדות רבות נמצא שהוא דווקא מגביר את הסיכוי לקרע, ולא רק זה אלא שהקרעים שבאים בעקבותיו הם חמורים יותר מכרגיל ומסועפים. זאת מכיוון שעם השימוש בו מתרחב אמנם הנרתיק ויציאתו, אבל ההתרחבות היא של רקמת קולגן בעיקר - שכבה לא גמישה, ולכן קריעה יותר.
רקמות הגוף בנויות מקולגן (העמיד המחזיק אותן במקומן) ואלסטין - שהוא החומר השומר על אלסטיות העור. בעיסוי פרינאום שנעשה בהדרגה מתרחבת שכבת האלסטין, מה שמגמיש את האיזור, מה שלא קורה עם האפינו.
בנות - כמו תמיד - יותר עיסוי ופחות מכשור. תעשו טובה, חבל!
רונ_צ'ה*
הצטרפות: 20 מאי 2005, 23:08
דף אישי: הדף האישי של רונ_צ'ה*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי רונ_צ'ה* »

מן הנסיון של מיילדות רבות נמצא שהוא דווקא מגביר את הסיכוי לקרע, - סליחה, אני רוצה לראות גיבוי מחקרי לדבר הזה. זה ממש לא מה שאני שומעת מנשות מקצוע שאני מדברת איתן, והאמת היא שגם מניסיוני המקצועי, אני לא מצליחה לראות את ההגיון בדברים שאת אומרת, כיוון שלא ברור לי איך תהליך ההגמשה של האפינו שונה מתהליך ההגמשה של העיסוי, ולמה זה מרחיב רק את האלסטין וזה רק את הקולגן. זה לא נשמע לי הגיוני וזה לא נשמע לי נכון, שוב, על סמך הידע המקצועי שלי (אני אחות).
רונ_צ'ה*
הצטרפות: 20 מאי 2005, 23:08
דף אישי: הדף האישי של רונ_צ'ה*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי רונ_צ'ה* »

ועוד משהו -
ההתרחבות היא של רקמת קולגן בעיקר - שכבה לא גמישה, ולכן קריעה יותר - יש פה סתירה פנימית. אם השכבה הזאת מתרחבת, זה אומר שהיא פחות נקרעת, כי היא רחבה יותר. אם היא לא מתרחבת, אז היא לא מתרחבת, אבל את אומרת שהיא כן. בקיצור, משהו פה לא מסתדר לי.
רוני*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 23:19

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי רוני* »

שלום לך
לגבי עסוי הפירנאום כמובן שהייתי ממליץ לך להפסיק השימוש בשמן של וולדה
הטוב ביותר לשימוש זה הוא פיור אויל חוחובה [לא כל כך מקובל כי קצת יקר].ואחריו פיור אויל שקדים[הרבה יותר זול אך פחות יעיל]
יכול להיות שיש לך רגישות לאחד או יותר מרכיבי השמן של וולדה
עסוי נעים ,הריון קל ולידה קלה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

עיסוי הפרינאום הוא בדרך כלל מיותר וגורם לגירוי ברירית של הנרתיק. אני ממליצה להפסיק את העיסוי ולעשות שטיפה חד פעמית עם יוגורט ביו או רוויון. להימנע מהחדרת ידיים לנרתיק זה עלול גם להוביל לירידת מים מוקדמת
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

לפלונית אלמונית שכתבה שעיסוי הפירינאום מיותר אשמח לקבל עוד אינפורמציה על כך מהיכן הידע הזה? זה ממש שונה מכל מה שידוע לי ואשמח להבין למה זה עלול להוביל לירידת מים. האם גם שימוש באפינו יכול להוביל לירידת מים?
לפי דעתי שווה לפתוח על זה דף חדש.
ולגי טיפול אני יודעת שמומלץ בתוך היוגורט לפתוח ולערבב כמוסה של אסידופולוס.
ואכן שמן נבט חיטה עלול ליצור פטריות. אצלי זה מה שקה גם, למזלי באזור הבטן ולא בנרתיק שזה ממש פחות נעים. מכיוון שלא לכל הנשים זה קורה אני מניחה (וזאת רק הנחה שלי ללא שום מקור מוסמך לעניין) שכנראה יש אנשים שיותר נוטים לקנדידה ופטריות בגוף ואולי זה אומר שכדאי לך לעבור לתזונה מתאימה לקנדידה לזמן מה: להוריד סוכרים, פחמימות שיש בהם שמרים (לחמים פיתות וכו'), מוצרי חלב, פטריות. יש באתר כמה דפים בנושא קנדידה.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

מהככר:

אחת (18.07.2008 08:29):
שאלה דחופה
לא יודעת לייעץ בעניין הפטרייה. נמנעתי משמן נבט חיטה בדיוק בגלל העניין הזה...
בעניין העיסוי - אני השתמשתי בשמן שקדים נטו שהיה מצוין
ואח"כ גם נשפך בנדיבות על ראש העוברית כשהגיחה.
בהצלחה ולידה קלה.
פלוני_אלמונית*

להמנע מקרעים בלידה

אין כל שחר לשמועות לגבי קשר בין עיסוי פרינאום לירידת מים. ירידת מים קשורה לפקיעת שק מי השפיר ואין סיכוי שתגיעי לכך עם ידייך אם את עוד לא בלידה פעילה.
מה שכן, לעיתיםן כל התעסקות (ניטעמה או פחות) באיזור הלדן יכולה ליצור צירים, אבל אם את כבר בשבוע שהתחלת לעסות את הפרינאום, אין בכך כל רע. מה שחשוב הוא לא להתחיל את העיסוי מוקדם מדי, כדי שלא יהיו צירים מוקדמים.
עברי לשמן שקדים אןו חוחובה, טיפת עץ התה תעזור בהתגברות עם הפטריה וגם קלנדולה (אפשר למצוא קלנדולה בנרות בבתי מרקחת הומאופטים). כשאת שוטפת ידים שימי גם טיפת שמן עץ התה על הסבון, לפעמים פטריות מצטברות שם ודאגי לגזור צפרניים...

בינתיים הבנת שעיסוי פרינאום לדעתי הוא לא עבודה של גברים ;)
לירי*
הצטרפות: 11 נובמבר 2005, 19:48

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי לירי* »

אני מערבבת שמן שקדים עם זרעי ענבים,
כי השקדים הוא נורא סמיך, ומוסיפה לו אובליפיחה.
לגביי השריפה מצטרפת להמלצה - יוגורט ביו .
בכל אופן אני כן ממליצה על עיסוי פירינאום לקראת לידה.
ואין כל חשש של צירים מוקדמים.
אורגזמה נשית תעזור מאוד לפני העיסוי.
  • הייתי בסדנא של שירז אריאל המאממת-
עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

גם לי עיסוי עם שמן נבט חיטה גרם לפטריה איומה שלוותה אותי עד ללידה. היום אני גם יודעת ששמן נבט החיטה שהשתמשתי בו היה ישן ועבש כי אני משתמשת בשמן ממקור אחר ויש לו ריח רענן וטוב של נבט חיטה.

מצטרפת לעיצות שקיבלת למעלה ומוסיפה- עברי לשטיפה אינטימית במים חמים בלבד.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי קט_קטית* »

ממליצה להתקשר לוולדה שיחליפו לך במוצר אחר (לא נראה לי הגיוני למכור להריונית שמנים מעוררי פטריות)
הריון קל ופירנאום גמיש שיהיו לך {@
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

שמן נבט חיטה עלול לעודד פטריית קנדידה. מציעה לעבור לשמן שקדים עם כמה טיפות של פלמה רוזה/ גרניום/ ריוונסרה (שגם יטפלו בפטריה). אם הגרד לא עובר- פרוביוטיקה באיזור ובנטילה פנימית.
חדשה_ישנה*
הצטרפות: 23 מאי 2008, 01:16
דף אישי: הדף האישי של חדשה_ישנה*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי חדשה_ישנה* »

אני ילדתי בלידה ראשונה בן במשקל קצת יותר מארבע קילו, ונעזרתי לפני הלידה גם בעיסויים וגם באפי- נו (יותר באפי- נו).
לא נשרטתי. (ולא נחתכתי למזלי כי לא ידעו שהוא כל כך גדול... :-) P-:)
אז גם לי לא מסתדרת הביקורת על האפי- נו
אוויר_צח*
הצטרפות: 07 ספטמבר 2008, 22:30

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי אוויר_צח* »

רציתי לעדכן - למען הדורות הבאים :-) בתקווה שלא תהיינה כאלה עם פטריות :-) - שלבסוף מה שעזר להפטר מהפטריה היה שטיפה קלה של מים מעורבבים עם אבקת סודה לשתיה - כפית לחצי כוס מים...כמה שטיפות כאלה והכל הסתדר תודה לאל...עם העיסוי לא ממש התמדתי מצאתי אותו די מציק ככל שהלידה התקרבה ובסופו של דבר גם הלידה עברה ללא קרעים - תודות לתנוחת לידה על 6 שמנעה כנראה לחץ מיותר ...בשורות טובות לכולם
טאו_להורות*
הצטרפות: 02 מרץ 2008, 09:21
דף אישי: הדף האישי של טאו_להורות*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי טאו_להורות* »

אני חוזרת על הצעתי להשתמש במקום באפי נו בבלונים (רצוי שקופים) ולמלא במים פושרים . אפשר להתחיל במילוי של 4 מזרקים 50 מ"ל ולהעלות בהדרגה עד ל11-12 מזרקים.
מומלץ למלא באמבטיה או בשכיבה על ירעת ניילון כדי למנוע דליפות . היתרון שאת הבלון ניתן לרחוץ היטב ואפילו לחטא לפני ,ולזרוק אחרי השימוש.
משקל המים והלחץ שנוצר ,דומה יותר לראש הילוד וניתן לשלב עם תרגול קיגל . ההחדרה של הבלון הריק קלה ותרגול השחרור של הבלון בשאיפה מכוון אותך לדחיפה באופן טבעי.
אשמח לקבל תגובות להצעתי .
בדקתי אישית , אבל בגילי לצערי, אין לי אפשרות לבחון את האלסטיות של הרקמה .
אני מצטרפת לדעתם של אלה שמתנגדים לעיסוי פרינאום בשמנים לפני הלידה, בשל גירוי יתר של הרירית , עלייה באחוז הזיהומים הסטרפטוקוקלים (GBS) והפטרייתיים , העלולים לגרום לירידת מים מוקדמת ( ללא צירים) .
נביאת_החן*
הצטרפות: 04 ינואר 2008, 10:42

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי נביאת_החן* »

בהריון הקודם בעלי היקר עשה לי עיסוי פירנאום בצורה נאמנה ביותר: שמר על היגיינה, גזם ציפורניים בעיקביות ולא ריחם עלי כלל, כך שכשהרגשתי שעוד שניה באמת משהו יוצא ממני הוא אמר "זה הזמן לתרגל הרפיה". ההבדל המשמעותי שהיה מבחינתי בין העיסוי שלו לשלי זה החוסר שליטה וחוסר מוכנות יחסית לזה כשאת עושה עיסוי לעצמך.

וזה עזר פלאים בלידה. לידה ראשונה, מצג עכוז, 2 צירים בכריעה התוסיק הגיח לפתח, שני צירים נוספים היא הייתה בחוץ, עם קרע פצפון שלא הצריך תפרים והפתיע מאוד את הרופא המיילד.

התשמשתי בשמן שקדים בתוספת ויטמין E אם אני לא טועה להזנת העור ולהתגמשותו, ולא בנבט חיטה כי אכן ידוע כגורם לפטריות בנרתיק.

טאו להורות אהבתי את הרעיון אנסה כשיגיע הזמן, רק לא הבנתי את עניין שחרור הבלון בשאיפה, נראה לי שהוצאתו מתבצעת בנשיפה, אבל אולי אנחנו מדברות על דברים שונים. אשמח אם תוכלי לפרט, או להפנות למקום בו כבר פירטת.
תודה.
רוצה_לידה_טבעית*
הצטרפות: 27 מאי 2009, 12:16

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי רוצה_לידה_טבעית* »

האם מישהי יודעת על עיסוי פרינאום לפני ויבק ?
לא זוכרת איפה אבל שמעתי שזה יכול להגביר את הסיכון לקרע ברחם במהלך הלידה
שולה*
הצטרפות: 03 מאי 2004, 10:32

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי שולה* »

להמנע מקרעים צריך לא ללחוץ בכלל כל הלידה (זה אפשרי)
ואם (חס ןשלום) יש קרע
תפר-קל של שרון קוצר מ ע ו ל ה
רוצה_לידה_טבעית*
הצטרפות: 27 מאי 2009, 12:16

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי רוצה_לידה_טבעית* »

שולה תודה רבה על העצה אבל לא הסברתי את עצמי נכון
התכונתי לקרע ברחם שזה אחד הסיכונים לפי טענת הרופאים ב לידת ויבק
לירי*
הצטרפות: 11 נובמבר 2005, 19:48

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי לירי* »

עיסוי פירנאום אינו מונע או לא מונע קרע ברחם אחרי קיסרי.
זה באמת אחד הסיכונים של לידה וגינלית לאחר קיסרי ,
ולכן אחד ה"הפחדות" של רופאים והמנעותם מלידות כאלה.
מקרים כאלה הם נדירים מאוד , ואולי כדאי לך לקרוא ולעבור קורס הכנה ללידה,
ו\או ליווי צמוד של דולה טובה.- מומלץ.
אמא_למיה*
הצטרפות: 28 מאי 2008, 21:20
דף אישי: הדף האישי של אמא_למיה*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי אמא_למיה* »

היי בנות... אני מקווה שמישהו קורא את זה כי הדף לא היה בשימוש המון זמן...
אני עכשיו בהריון שני וקראתי את כל הדף, בהריון הראשון ילדתי עם אפידורל והיו לי המון קרעים אח"כ ותפרו אותי וההתאוששות הייתה סיוט! אני ממש רוצה ללדת הפעם בלי אפידורל - השאלה שלי היא: אם גם הפעם יהיו לי קרעים ואני בלי אפידורל וצריך לתפור כמו בפעם ההיא - זה לא כאבי תופת התפירה עצמה בלי הרדמה???????? אני מתה מפחד!!!
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

אמא למיה,

לפני שתופרים מזריקים הרדמה מקומית למקום, ואז לא מרגישים את התפירה. זריקת ההרדמה מרגישה כמו דקירה ואינה כואבת במיוחד. אני שונאת זריקות,\ ילדתי ארבע פעמים בלי אפידורל, תפרו אותי שלוש פעמים ובאמת שזה לא כאב.

אין צורך לפחוד. אני מקוה שאת יותר רגועה עכשיו. {@
אמא_למיה*
הצטרפות: 28 מאי 2008, 21:20
דף אישי: הדף האישי של אמא_למיה*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי אמא_למיה* »

אמא נמרה
המון המון תודה - הורדת לי אבן מהלב ותודה על התשובה המהירה
רוניתה_פיתה*
הצטרפות: 31 מרץ 2008, 03:49
דף אישי: הדף האישי של רוניתה_פיתה*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי רוניתה_פיתה* »

אמא למיה{{}},
רק תוספת קטנה. ממה שלימדו אותי בקורס ההכנה ללידה (הקודמת) - רצוי לבקש מפורשות מהתפרן, שימתין כמה דקות עד שחומר ההרדמה יעבוד, כי לעיתים זה לוקח זמן, ומתחילים לתפור כשיש תחושה מלאה (המדריכה המליצה להוסיף שבד"כ אצל רופא השיניים לוקח לי/לך הרבה זמן עד שההרדמה משפיעה).
שלא תצטרכי...
זוג_צעיר*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 15:19
דף אישי: הדף האישי של זוג_צעיר*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי זוג_צעיר* »

זוגי ואני הזמנו הביתה מדריכה למפגש אחד לפני הלידה. שאלנו אותה לגבי עיסוי הפרינאום שעשינו כמה פעמים והיה מאוד לא נעים. העצה שלה הפתיעה אותי מאוד: לא נעים אז לא עושים! אם המנטרה שלי היא "הגוף שלי יודע ללדת" ואני באמת מאמינה בזה, למה לא להאמין שהגוף שלי ידע גם להפתח כמו שצריך? היא יעצה לי לעשות רק עיסויים שנעימים לי, בלי מתיחות והרחבות, ולסמוך על לידה תנועתית ועל ההורמונים שיעשו את שלהם בלידה.

וכך עשיתי - מרחתי לעצמי שמן ועשיתי לי "נעימים" בכל פעם שהתחשק לי ולא באדיקות, גם על הרקטום (כי הרגיש לי נכון) בעזרת שמן שקדים, ממש לא לפי ההנחיות של עיסוי פרינאום כהלכתו. ילדתי עם מיילדות מעולות של "מעייני הישועה" בבני ברק והמיילדת של שלב היציאה של התינוקת שפכה עלי כמויות אדירות של שמן שקדים ושמרה לי על הקרומים עם הידיים. יצאתי עם שריטה אחת קטנה, בכלל לא באזור של הפרינאום אלא באחת השפתיים הפנימיות. הרופא המליץ על שלושה תפרים בחוט 0, סרבתי והאזור מחלים יפה ומהר. זו ממש שריטה קטנה.

התינוקת, אגב, לא ענקית. יצאה 3.442, אז אולי השיטה לא עובדת לכל גודל. מצד שני, הלידה באמת הייתה מאוד תנועתית רוב הזמן, ומאוד מאוד איטית.
פלוני_אלמונית*

להמנע מקרעים בלידה

ילדתי והיו לי שני קרעים ליד הדגדגן... בכלל לא בפרינאום וזה כאב מאודד.... המלצות איך בלידה הבאה אני אצא ללא קרעים בכללל????
גם_אני_בהריון*
הצטרפות: 09 מאי 2011, 04:53

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי גם_אני_בהריון* »

אני גרה בארצות הברית ואין להשיג פה אפי נו (לפי מה שאמרו לי לפחות). האם שווה לבקש שיקנו לי וישלחו לי מהארץ?
מלכת_שבא*
הצטרפות: 19 יוני 2011, 18:35

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי מלכת_שבא* »

לפלוני אלמונית: מזל טוב עוד לא מאחר נכון? לפי נסיוני אם מעסים את איזור הלידה בסוף תקופת ההריון זה מאוד עוזר. שמן נבט חיטה או שמן שקדים יעילים מאוד. אגב בכל הלידות שעברתי (ארבע ברוך ה') המיילדת היתה אומרת ממש בזמן צירי הלחץ שבסוף הלידה: עכשיו תעשי בדיוק מה שאני אומרת לך וכך תמנעי מעצמך קרעים. ז"א שאם לוחצים לא בזמן הציר יכולים להיות קרעים. זה מה שאני יודעת ואני מאחלת לך שתחלימי מהר ותהני עם תינוקך.
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי שרון* »

שמן נבט חיטה
לא מומלץ, מעורר פטריות...
אלמונית_תבינו_אותי*
הצטרפות: 22 יוני 2011, 00:26

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי אלמונית_תבינו_אותי* »

נשים יקרות ואהובות
תודה רבה על הדף...

רציתי לספר על מישהי שאני מכירה אישית
בלידה הראשונה היו לה תפרים רבים ( כ30)
בלידה השניה לא היו לה תפרים כלל
בלידה השלישית היו לה 4.

לטענתה זה תלוי מאוד במיילדת שאת נופלת עליה.

אני רוצה לומר משהו
הלידה הראשונה שלי הייתה בניתוח קיסרי.
הלידה השניה הייתה וגינאלית ברוך השם
אבל עם תפרים רבים
ההתאוששות הייתה סיוט.סרט רע
אבל!!!!
הלידה פתחה לי את הצורה והרחיבה את המקום (אולי גם אופן התפירה)
וזה הציל את יחסי המין שלי!!!
פיזית האזור הורחב והוגמש והצלחתי להימנע מכאבים שהיו מנת חלקי במשך שנים והורידו את החשק אם כבר היה...
אולי יהיה מי שיטען שזה הכל בראש
ובכן אני אומרת חד משמעית שזה גם פיזית.
בפעם הראשונה שקיימתי יחסים אחרי הלידה שמתי לב להפתעתי שכלל לא כואב לי!!
וגם היום גם אם אני פחות משוחררת / רוצה / רפוייה זה הרבהפחות כואב מאשר קודם.
אני מספרת את כל זה כדי לומר לכם ולעצמי - שאולי יכול להיות בזה גם משהו טוב. במקרמה הזה שעושים שם....
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי א* »

קיבלתי את המשפט: "שבעים פנים לתורה ".
לפי תחושתי/מחשבתי אני חושבת שיש שיפור ביחסי המין שזה לא קשור ל'מקרמה',ולא קשור לזה שנוצרו הקרעים. זה משהו רוחני ונפשי לגמרי.
אני חושבת שאישה שחוותה לידה ואחר כך טיפול בתינוק וחוותה בן זוג שנמצא איתה בכל השלבים האלה ולמדה לקבל ממנו את התמיכה ולחלוק איתו את כל התהפוכות הללו,זו לא אותה נערה או אישה צעירה.בשלב של התחלת הזוגיות הראש מלא בציפיות ופנטזיות וביקורתיות על כל צעד ושעל(מה הוא יחשוב על הצלוליטיס שלי וכ' וכ')
מתבגרים , שני בני הזוג כבר למודי קרבות.באים אחד אל השניה בלי יותר מדי פוזות והצגות.
אז כשבא איזה זמן ,שסופסוף יש אפשרות לסקס ,הוא נפלא.בראש יש בעיקר אהבה.
עוד_רגע_יולדת*
הצטרפות: 04 יולי 2012, 21:26

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי עוד_רגע_יולדת* »

שלום לכולם..... אני ממד לפני לידה .... כולי בחרדות... אני נורא מפחדת להקרע !!! לא עשיתי עיסויים עם שמן שקדים ( מקווה שלא אצטער על כך ) אוף....
פשוט_אשה*
הצטרפות: 04 יולי 2012, 21:10
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אשה*

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי פשוט_אשה* »

חמודה, דבר ראשון כדאי להרגע... אם תהיי מתוחה כל הלידה תהיה הרבה יותר קשה! תחשבי מה עושה לך טוב ומרגיע (מוזיקה, מים) ותשתמשי בזה- גם עכשיו, וגם בלידה. דבר שני, לדעתי את יכולה גם עכשיו לשים שמן, אפילו יום לפני זה זה עוזר. אבל מה שהכי עוזר זה המצב הנפשי, תרגעי והכל יהיה בסדר.
נובה*
הצטרפות: 21 יוני 2012, 02:51

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי נובה* »

מוסיפה חיזוקים לפשוט אישה , המצב הנפשי גורם לכיווץ, תחשבי על סקס עם שפתיים קפוצות זה בטח לא מהנה נכון וכואב אולי..... אותו דבר בלידה פה פתוח וחיוך (אם אפשר) משחרר את רצפת האגן.
אם את הולכת ללדת בבית חולים תגיעי כמה שיותר מאוחר, גם אם את חושבת שזה הזמן ללכת תחכי עוד קצת. הרגיעות של הבית תאפשר לך להגיע נינוחה ורגועה. וגם בלידה עצמה את יכולה לבקש שימרחו לך שמן, ראיתי את זה קורה שהיולדת מביאה שמן והמיילדת מורחת לה בשמן הלידה.
וגם אם תקרעי זה לא כל כך נורא!
פלונית_הריונית*
הצטרפות: 26 פברואר 2007, 12:32

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי פלונית_הריונית* »

היי לכן, אני רוצה להתייעץ לגבי שמן שקדים לעיסוי פרינאום על מנת למנוע חתך חיץ/קרעים בלידה:
באיזה שמן שקדים לעיסוי פרינאום כהכנה ללידה השתמשתן? אני יודעת שלא כדאי להשתמש בשמנים של מאמי קר וולדה בגלל שמכילים בישום וגם מכילים שמן נבט חיטה כפי שידוע לי, מה שיכול להוביל לפטרייה בנרתיק.
הבנתי שאפשר לקנות בסופר פארם / ניו פארם- ראיתי שם שמן שקדים מתוק בכבישה קרה של חברת pure oil ושל חברת ארומה לייף. לא כתוב שזה לעיסוי פרינאום. האם הם טובים?

כמו כן, בעדן טבע מרקט ראיתי את INOIL של עומר הגליל. מכבישה קרה, מתאים לעיסוי פרינאום. יש שם גם ויטמין E. אבל גם לבנדר, ולא רשום שזה שמן מתוק.

יש לחברה הזו גם בקבוק שנקרא שמן שקדים מתוק בכבישה קרה. לא רשום שמיועד לעיסוי הפרינאום כהכנה ללידה.

אז במה לבחור? אני רוצה לקנות מאותו סוג גם לבית (כהכנת הפרינאום ללידה) וגם לבית החולים.

תנקס
פלוני_אלמונית*

להמנע מקרעים בלידה

עדיף בלי בישום. לעיסוי הפירנאום לא מומלץ בישום ובלידה תוכלי להוסיף אם תרצי טיפות שמן אתרי לפי הצורך (יש שמנים לזירוז לידה, להרגעה וכו', ומצד שני יכול להיות שתגלי שריחות יהיו בלתי נסבלים מבחינתך בלידה). אולי עדיפים כמה בקבוקים קטנים יותר. בכל מקרה שמן שקדים זה תמיד שימושי בבית ותוכלי לעסות בו את התינוק אחר כך (עוד סיבה טובה לקנות לא מבושם).
מבחינת הסוג אני מעדיפה לקנות מיצרן קטן, את לא יודעת כמה זמן ובאיזה תנאים זה עמד על המדף בסופר. חשוב שהשמן לא ייחשף לאור, ושיהיה מאוחסן בבקבוק זכוכית. נסי אצל ניבה שקד או אצל סבון מיכל.
שימי לב שאם תלדי בבי"ח יש כאלה בהם ישתמשו בשמן רק אם הבקבוק הגיע חתום וסגור, ושאוהבים שם שפע של שמן לשפיכה על הפירנאום בזמן יציאת התינוק.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הפיזיורפיסטית של רצפת אגן שאני הולכת עליה המליצה על שני דברים:
א. שמן - אפשר גם שמן זית! אבל שיהיה בכבישה קרה, מאיכות טובה.

ב. לעיסוי - חשוב מאוד לא למתוח את הפרינאום, ולא להביא לתחושת צריבה! היא טוענת שזה לא עוזר בכלום, רק שוחק את הרקמה (קצת כמו שהיו אומרים פעם למסז' את הפטמות במברשות קשות כדי להקשיח אותן :-\).
עיסוי פרינאום טוב הוא עיסוי עדין שמלחלח את הרקמות, מזין אותן, מעודד אספקת דם טובה, שומר על האזור גמיש ורענן, ולא כואב כלל.

לגבי האפינו, היא קראה לו "הבלון האיום ההוא" ואמרה שהוא מעולה לתרגול שרירי רצפת אגן אחרי הלידה (כי הוא נותן פידבק תחושתי טוב, או משהו כזה), אבל ממש לא ל"הכנה" לפני.

<היא אשת מקצוע מעולה, בקיאה מאוד בתחום שלה ובמחקרים העדכניים הקשורים אליו>
חלי*
הצטרפות: 01 דצמבר 2004, 22:34

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי חלי* »

הפעם-לידה שלישית- לא עשיתי עיסוי פרינאום
בשתי הלידות הקודמות לא היו לי תפרים כלל
יכול להיות שפתאום הפעם כן אקרע? או שהסיכוי נמוך אחרי שתי לידות?
(אם זה קשור-יש לי פטריה כנראה שלא עוזבת אותי מאז שלקחתי אנטיביוטיקה כשהיתה לי דלקת בדרכי השתן במהלך ההריון, לא מאוד מציק אבל מורגש ומגרד לפעמים ויש לי הפרשות )
אני כבר ממש בסוף ההריון אחרי התאריך
חלי*
הצטרפות: 01 דצמבר 2004, 22:34

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי חלי* »

ילדתי
ושוב בלי קרעים:-)
(אבל אני כל כך חלשה וכואבת למרות שהיתה לי לידה מהירה וקלה-לגוף לוקח המון זמן להתאושש הפעם)
עוד_מעט_יולדת*
הצטרפות: 27 מאי 2005, 00:44

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי עוד_מעט_יולדת* »

הי! שאלה למנוסות,
בלידה הראשונה ילדתי במים ונקרעתי לא מעט, אולי לא קרעים מטורפים אבל מספיק כדי שכמה חודשים טובים אחרי כאב לי נוראות (התפרים לא היו איאיאי והצלקות לא התאחו ההיטב)
ושנה שלמה הסקס היה כ ו א ב עד שהגעתי לקוסמת דר שוראקי....

עכשיו ימים ספורים מלידה נוספת תוהה לגבי לידה במים או לצאת לפני כדי למרוח ימבה שמן שקדים וללדת מחוץ למים...

או אולי יש דרך לשלב? איך אפשר לשמן בתוך המים?!?!

יש פתרונים???
תודה!!
תמי*
הצטרפות: 12 נובמבר 2001, 14:43

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי תמי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

ממליצה לכן להשתמש בשמן השקדים של מאמי קר לעיסוי פרינאום.
אמנם תוכלי למצא זולים יותר אבל המליצו לי עליו מפני שהוא הכי נקי שיש ואינו מכיל נבט חיטה
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

להמנע מקרעים בלידה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אני ממליצה בכלל לא לעשות עיסוי שכולל מתיחה של הפרינאום.
הפיזיותרפיסטית של רצפת האגן שלי, שהיא תותחית בכל הנוגע לרפואה מבוססת ראיות (ובכלל), אמרה לי שאין שום ראיות שזה עוזר, ולפעמים זה עלול להזיק.

היא אמרה לי שעיסוי עדין, בלי שום לחץ, שנועד ללחלח את האזור ולשמור על החיוניות שלו - כן טוב. אבל בשום אופן בלי לנסות להרחיב אותו.
שליחת תגובה

חזור אל “למידה”