מדור אהבה חופשית פוליאמוריה

אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

אתה לא מפחיד אותי :-P

עבורי בגידה היא התהגות לא אמינה, בניגוד לרצון או להסכמות שערכו נוכחים או שאינם נוכחים היום בינם לבין עצמם
פגיעה באמון או בהסכמה, לרוב כוללת אלמנט של החבאת המעשה, אך לא תמיד.

לדוג' - סיטואציה: לאמא X אין כח לריב עם אבא X לגבי ההנחתה שדורשת למנוע מאחותה גישה למטבח לבשל עבורה. אמא X אומרת בסדר, מתוך רצון להמנע מריב, אך מאפשרת לאחות לבוא לבשל במטבח מאחורי גבו. זו בגידה.
לא פחות בגידה מאשר הפעם בה אמא X שכבה בסוד עם השכנה P-: אלא כמובן אם היא ואבא X דיברו והסכימו קודם שמין עם השכנה יהיה רעיון נפלא :-)

דוגמה אחרת: אלה תמימה אחת מעדכנת את הבחור המקסים והמפוחד שרוצה לבחון זוגיות איתה שממש לא מענינת אותה בלעדיות מינית. שאם הוא נמשך לנשים אחרות ורוצה לשכב איתן הוא מוזמן בהחלט, היא רק רוצה לדעת, ורוצה שישמור על בריאותה ובריאותו ע"י שימוש מושכל בקונדום.

מכאן: הוא שוכב עם אחרות? סבבה. הוא לא מגלה לה? בגידה. הוא מזמין אותה להצטרף? איזה כייף!

שפיות?
את זה אני באמת לא מוכנה להגדיר!
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

מתי פוליאמוריה נהייתה סינונימית למערכות יחסים פתוחות?
סקרנית*
הצטרפות: 02 אוגוסט 2004, 09:42

שליחה על ידי סקרנית* »

טוב, אין לי מושג מה משמעות המילה סינונימית אבל גם אותי מעניין לשמוע מה ההבדל בין פוליאמוריה וחילופי זוגות או יחסים פתוחים.
ובמיוחד לאור דבריה של ווינדפלוט (שחר):
בינתיים מה שנעים זה לפגוש זוגות אהובים אחרים ולבלות איתם בסופ"ש של דיבורים, צחוקים, בישולים טעימים, חיבוקים, אינטימיות וזיונים. אנחנו מכירים כמה זוגות פתוחים (לא כולם פולי), וכמה מהם בהחלט עם ילדים ואין עם זה בעיה.

הן יוצאות מסופ"ש כזה בכזה ביטחון עצמי מחודש ועונג ואושר שעוזר להן עם קשיי היומיום במשך כל השבוע.

ושל אלה לי לה:
אלה תמימה אחת מעדכנת את הבחור המקסים והמפוחד שרוצה לבחון זוגיות איתה שממש לא מענינת אותה בלעדיות מינית. שאם הוא נמשך לנשים אחרות ורוצה לשכב איתן הוא מוזמן בהחלט,

אני חושבת שבלב אני מבינה ומתחברת לרעיון הפוליאמוריה. אני יודעת שאני בהחלט מסוגלת לאהוב רומנטית כמה גברים בו-זמנית ושאם זה לא היה שובר את כל המבנה העדין של החיים שלי, הייתי מנסה את זה. אני מרגישה שזה יכול להיות נכון לי. שזה מרגיש לי טבעי לאהוב ולהיות במערכת יחסים רומנטית עם יותר מאדם אחד.
אבל,
מה שמתואר כאן מרגיש לי יותר כמו מסיבת חילופי זוגות בסוף-שבוע..שזה גם טוב, אבל לא מה שחשבתי כפוליאמוריה.
ידעתי*
הצטרפות: 08 יולי 2009, 18:37

שליחה על ידי ידעתי* »

שמשהו מפריע לי.
אני השתמשתי בקונדום פעם אחת וזה הספיק לי לכל החיים.

מכאן: הוא שוכב עם אחרות? סבבה. הוא לא מגלה לה? בגידה. הוא מזמין אותה להצטרף? איזה כייף!
למה אם הוא לא מגלה לה בגידה? מה הוא חייב לגלות לה כל מה שהוא עושה? את זה אני מבין במערכת זוגית שנותנים אקסלוסיביות ומספרים כשרוצים לוותר עליה, אבל ככה בשיטה הזו, למה עליו לגלות לה או עליה לגלות לו?
ואם הוא דווקא לא רוצה להזמין אותה להצטרף אלא לעשות חיים עם שתיים אחרות, אז הוא צריך לגלות לה או לא?
עורף_נוצה*
הצטרפות: 27 יוני 2009, 20:37
דף אישי: הדף האישי של עורף_נוצה*

שליחה על ידי עורף_נוצה* »

למה אם הוא לא מגלה לה בגידה? מה הוא חייב לגלות לה כל מה שהוא עושה?
חייב אולי לא אבל עם מדובר בפוליאמוריה אמיתית גילוי נאות הוא חובה
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

קוראים לזה נאמנות. לא קשור לפוליאמוריה דווקא.
בקשר לפוליאמוריה "אמיתית" עוד לא קיבלתי הסבר איך קרה שבישראל של היום זה פשוט זהה למערכת יחסים פתוחה, כשלהבנתי לא זו היתה כוונת המשורר.
ידעתי*
הצטרפות: 08 יולי 2009, 18:37

שליחה על ידי ידעתי* »

_למה אם הוא לא מגלה לה בגידה? מה הוא חייב לגלות לה כל מה שהוא עושה?
חייב אולי לא אבל עם מדובר בפוליאמוריה אמיתית גילוי נאות הוא חובה_
אז לא הבנתי כלום.
למה יש איזושהי חובה ומה בדיוק נאות בגילוי הזה דווקא של יחסי המין?

בקשר לפוליאמוריה "אמיתית" עוד לא קיבלתי הסבר איך קרה שבישראל של היום זה פשוט זהה למערכת יחסים פתוחה, כשלהבנתי לא זו היתה כוונת המשורר.
כן, גם זה לא ברור.
חמור_אביר*
הצטרפות: 26 מרץ 2009, 19:57
דף אישי: הדף האישי של חמור_אביר*

שליחה על ידי חמור_אביר* »

_...לא כביטוי של עוד טרנד מתייפייף של אנשי השוליים שנהנים להיות שונים, אלא כביטוי של התפתחות פנימית עמוקה ומהותית....ושוב ושוב, לא ננום ולא נישן,, לא נשקוט ולא נחריש, ונשוב להזכיר ליקום, ולברואיו גם, שמדובר על מצב של אהבה מתרחבת שמוצאת לה ביטוי בקשר עמוק עם יותר מבן-אדם אחד...ולא על יחסים פתוחים או שאר ביטויים שמכסים על מה שסבתא שלנו היתה קוראת: פריצות מינית...
לפחות כך מבינים זאת חמורי הבשן..._ ומצרים על כך שכה מעט אנשים בכלל מדמיינים ,כנראה, שאהבה זה משו יותר עמוק מרומנטיקה...
זה כמעט מרגיש כמו לנסות להסביר לריבוע מה זאת פירמידה....משולש עוד אפשר להבין, אולי אפילו עיגול...אבל פירמידה? זה כבר נשמע כמו בית-זונות...
אז אולי מספיק להגיד: יש גם פירמדות בעולם...אולי צריך ארבע מאות שנות עבודת פרך כדי לבנותן, אולי לא...אבל יש..זה מה שחשוב..
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ניצן
כוונת המשורר היא מושג כללי לכל מערכת יחסים אחראית שאינה מונוגמית, מה שאומר מערכת יחסים פתוחה יותר - כן.
יש ריבוי סגור ויש ריבוי פתוח, אולם הריבוי עדיין יותר פתוח מהמונו.
אחד הספרים המומלצים שיצאו לאחרונה שמו open
הרעיון הוא שמערכת היחסים פתוחה יותר, אבל לא מוגדר עד כמה. יש הבוחרים בפתיחות עם חופש טוטאלי ויש הבוחרים בפתיחות מוגבלת.
אלה_לי_לה*

וואו ניצן, סינונימית, לא שמעתי את הביטוי הזה מאז לימודי הספרות. לא ידעתי שיש מי שתבחר להשתמש בו ביום יום :-P

מצטערת לקלקל את התאוריה, אבל בקרב אותם פוליאמורים שאני מכירה פוליאמוריה ממש לא מקבילה למערכת יחסים פתוחה או לחופש מיני.
רובנו חיים ללא "בני זוג" שמוגדרים כ"אהובים" במשך שנים. ועדין יודעים שאנו פוליאמורים. שאנו שואפים לחיים במערכת של אהבה גדולה יותר. אם או בלי מין בין כולנו.

לפעמים בנוסף לנטיה הפוליאמורית ולרצון להתאהב ולחיות מערכות יחסים "רומנטית" או "זוגית בחמישייה". חלקנו, ללא קשר לנטיות פוליאמוריות או אחרות, בוחרים להמנע ממחויבות מינית, דוגלים גם במין חופשי, מגלים א-מיניות, או, סתם מפרידים בין מין לאהבה. אך זו עדין לא פוליאמוריה. פוליאמוריה הינה אהבה, לא מין

סקרנית, ברוכה הבאה @}

שאלת שאלה מצוינת, כמו שאני רואה זאת, מערכת יחסים פתוחה מנתקת מין מרגש. היא אומרת שאני יכולה לשכב עם אנשים נוספים, אך אני "מחויבת" להמשיך ולאהוב רק אותך. חילופי זוגות (שוב, לתפיסתי, ) הן מין פתוח, ממוסד ומצומצם, שמיועד לצמצם את הפחד בהדגשה שלכל אחד ואחת יש זוג, זו התנסות שמטרתה הנאה וגיוון, יחד עם שמירה על האלמנט הזוגי. שנפתח חלקית לשעתיים של הנאה גופנית, ומיד נצמד חזרה למוסכמות.

מנגד פוליאמוריה מחפשת יצירת קשרים אחרים.

לדוג' פחות נעימה, מסוג הפוליאמוריה שלא מושך אותי אגיע בהודעה הבאה, כשאקבל שוב זמן בין משימה למשימה
סקרנית*

שליחה על ידי סקרנית* »

תודה אלה לילה. @}

אני רוצה לפתוח פה משהו.
הפכתי למונוגמית בגיל צעיר יחסית ומאז אני מחוייבת לאדם אחד, אהוב מאד מאד ויקר.
אבל לאורך כל שנות הזוגיות שלנו, שידעה עליות ומורדות, מצאתי את עצמי מאוהבת ממש גם בגברים אחרים. בלי קשר למצב הזוגיות שלי באותו הזמן. ואני ממש לא מרפרפת, מתאהבת לדקה וממשיכה..אני מתאהבת עד אוהבת להמון זמן, שנים, במקביל לאהבה שלי לבן-זוגי.
אני ממש מרגישה שיכולתי לקיים שתי מערכות-יחסים במקביל. שבעצם, אני מקיימת שתי מערכות-יחסים במקביל, רק שאחת ממומשת והשניה בראשי או בליבי או בבטן שלי..

וכל הזמן עולות לי המחשבות שזה בעצם לא בסדר מצידי ושזו פגיעה בכבודו של בעלי ושזה קורה כי אני לא באמת יודעת להודות ולהנות ממה שיש לי ורוצה תמיד יותר או אחר, בקיצור, מחשבות כאלה שרואות בצורך הזה לאהוב אהבה אינטימית עוד אדם, בעיה.

והנה כאן אני מגלה שיש עוד אפשרות. שאולי אני פוליאמורית..למרות שעוד לא ממש ברור לי מה ההגדרה של זה..
באיזשהו מקום אני מסרבת "להיכנע" לפשטות של ההגדרה "אני פוליאמורית" . אני בכאלה מאבקים עם עצמי, אני כל כך בטוחה כבר כל כך הרבה זמן שזה עניין של איזו בעיה עמוקה אצלי, שלא נראה לי הגיוני לפתור הכל עכשיו בפשטות.

ורציתי לשאול: איך אפשר לדעת מתי זה פוליאמוריה ומתי זה כל האפשרויות האחרות שהעלתי פה?
פולי_אלמונית*
הצטרפות: 30 יוני 2009, 00:23

שליחה על ידי פולי_אלמונית* »

סקרנית, פוליאמוריה היא שם למערכות יחסים שאינן מונוגמיות. זה הכל. אני חושבת שכשרואים אנשים באמת או לחילופין אנשים מראים את עצמם (פחות עבודה עצמית נדרשת כאן), אז קל מאד להתאהב ולאהוב באופן משמעותי ועמוק. אני חושבת גם שהמושג פוליאמוריה נוח מאד, אבל אינו הכרחי לשימוש "מגדרי" שכזה, במיוחד כשההגדרה היא משהו מאד כללי ולא מדויק.
שאלה, כל השנים האלו שבחרת שלא לממש את האהבה עם אנשים אחרים, איך זה משפיע עלייך? על מערכת היחסית שלך?
האם לדעתך יכול להיות שבעלך גם הוא מדחיק אהבה? כמה קרובים אתם? ואיך לדעתך תוכלי דווקא לשתף אותו בכל מה שעובר עלייך, כולל משיכה ואהבה לאחרים (מבלי שאיפה לממש את זה, לפחות בהתחלה, אלא רק להשאיר את זה פתוח לדיבור).
מר_ומתוק*
הצטרפות: 10 יולי 2009, 16:06

שליחה על ידי מר_ומתוק* »

שלום לכולם -
אני יודע שאשתי בוגדת בי. כלומר היא ממש גרועה בלהסתיר את זה... היא מנהלת מערכת יחסים אחת נוספת, אני יודע עם מי, לא ממש מכיר אותו, וזה כבר שנה לפחות.
העניין הוא זה: אני חווה שני קולות מנוגדים, האחד מאד פגוע על הפרת האמון, על זה שהיא בחרה להסתכל לי בעיניים ולשקר, או במילים אחרות פגעה בחיבור ביננו שמבחינתי מקודש (ויש ילדים גם שיצאו ממנו). הקול הזה יכול לחמם אותי ולהכעיס אותי ולמלא אותי בתחושת נקם.
הקול השני הוא לא פחות חזק, בו אני מבין שהסיטואציה התרבותית מעודדת אותה להתנהג ככה ואפשר לסלוח, אני מאד נהנה לראות אותה כשהיא חוזרת הביתה זוהרת ומאושרת ואני חייב להודות שהמין ביננו בשנה האחרונה הוא הכי הכי מאז שהכרנו. אני גם די עסוק בענייני ולא תמיד יש לי פנאי בשבילה כך שנוכחות הקשר השני מורידה ממני את "הנטל" הבלעדי.
2 הקולות האלו מתחלפים להם או נוכחים שניהם ברמות כאלו או אחרות.. כמובן שאני מרגיש הרבה יותר טוב כשהקול השני הוא הנוכח יותר אבל לא תמיד אני יכול לצפות מתי יתעורר הכעס מהקול הראשו ואז יוצא שאנחנו עצבניים אחד על השני על כל שטות.
מה לעשות מכאן?
חשבתי פשוט בערב אחד אחרי פורקן מיני להעלות את הנושא, לשאול אותה מה דעתה לפתוח את מערכת היחסים, כאילו אני לא יודע כלום, או פשוט להגיד לי שאני יודע ולספר לה על שני הקולות ולהגיד שמה שבאמת יעזור לי הוא אם היא פשוט תתנהג בפתיחות ואמון ואמת ואפילו תביא את המאהב הביתה. אני גם סקרן לשמוע עליו ורוצה להרגיש קרוב יותר לאשתי.
זה פשוט מרגיש כמו לשחק באש, ושגיצים יכולים להתעופף מכל נגיעה בנושא..
סקרנית*

שליחה על ידי סקרנית* »

תודה, פולי אלמונית.

שאלה, כל השנים האלו שבחרת שלא לממש את האהבה עם אנשים אחרים, איך זה משפיע עלייך? על מערכת היחסית שלך?
קשה לפעמים, צורך הרבה אנרגיה, מתסכל...זה איך שזה משפיע עלי. והאמת היא שגם יוצא ככה שהגברים האחרים, גם הם תפוסים אז בכל מקרה זה אף פעם לא מתקרב אפילו ללהיות אפשרי למימוש.
על המערכת-יחסים שלי זה משפיע כי זה משפיע עלי. אני מאד אוהבת את בעלי והוא אותי וטוב לנו יחד בסה"כ אבל זה עוד מאד גדול עלי לפתוח את לשיחה איתו.
אני מאד מפחדת שזה יזעזע את המציאות הנעימה והנוחה שלי ללא אפשרות לחזור אחורה..
אלה_לי_לה*

ואוו. כמה שיש לי לכתוב כאן
אבל אמתין למחר למחשב שאכן יעמוד בלחץ
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

שליחה על ידי צוויליך* »

מר ומתוק

תיסלם עליך שיש בך את שני הקולות האלה
וגם ובעיקר, שאתה מאזין ונותן מקום לשניהם.
כל הכבוד.
דומה שזה מעיד על איזון יותר מאשר על חוסר החלטיות ועל אורך נשימה יותר מאשר על חוסר החלטיות.
היכולת לתפוש את העולם כמהות רב ממדית וסובייקטיבית (רבת זוויות ראיה),
מבשילה ליכולת לחדש ולהטמיע חידושים בנו, בחיינו.

צפייה ומחשבה באות במקום תגובה מהירה, החלטית, מצמצמת אפשרויות.

<מתנצל אם אני נשמע כמו עוגיית מזל>
windflute*
הצטרפות: 30 יוני 2009, 12:12

שליחה על ידי windflute* »

לגבי פוליאמוריה, מערכות יחסים פתוחות וחילופי זוגות

חשוב לי להבהיר מה ההגדרות אומרות בעיני, ומה ההבדלים ביניהם, בייחוד משום שנראה שתפסתי את המקום במעגל שמעמת אותנו עם הצד המיני שלנו.

אז ככה (ואלה רק הגדרות שנכונות לי, כן?)

פוליאמוריה: התפיסה וההרגשה שאין ולא צריכה להיות הגבלה על מספר הפרטנרים/יות שאני יכולה לאהוב בו זמנית. זוהי תפיסה רגשית ולא קשור אם אני חיה כרגע בזוגיות בחמישיות או לבד.

מערכת יחסים פתוחה: מערכת יחסים בה קיימים הסכמים כלשהם בין בני הזוג/קבוצת הפולי לגבי מיניות ומערכות יחסים נוספות. זה יכול להיות הסכם של "רק סקס בלי התאהבויות", שכבר ראיתי אצל כמה זוגות, או הסכם של "צפייה הדדית" או הסכם של לגיטימציה לאהובים/ות נוספים. מה שמתאים לזוג, כל עוד זה הסכם שמגיע מפתיחות ואמון זו בזה. אצלנו ההסכם הטבעי היה - אין כל הגבלות, כל עוד כולנו מאושרים. וברור שאם למישהו לא נעים אומרים, ורואים מה לעשות. זה אומר שכבר יצא שניהלתי מערכת יחסים נוספת במקביל והיה סבבה, וגם כזו שהרגיש לאהובי שהיא לא נעימה לו, ואחרי התייעצות בין שלושתינו סיימנו אותה. היות ששנינו פולי, אנחנו לא פוסלים, ואפילו מקווים, לאפשרות של הצטרפות/יצירה של משפחה מורחבת המורכבת ממספר בוגרים אוהבים.

חילופי זוגות: זו הגדרה מאוד רחבה לדברים מאוד שונים, זה יכול להיות מ"אנחנו זוג שרוצה לתת פילפל לחיי המין וצופים בעוד זוגות מזדיינים במצלמה בבית", דרך "אנחנו יוצאים למסיבות חילופי זוגות ופוגשים זוגות נוספים, אבל מקפידים לצאת תמיד ביחד ולהיות עם זוגות נוספים באותו חדר" ועד "אנחנו אוהבים מאוד ונשמח לצרף זוגות נוספים לאהבה שלנו, באהבה, בכיף באינטימיות ובמיניות". לנו יש שני זוגות חברים שפגשנו דרך אתרי חילופי זוגות, והם אנשים מקסימים, שכיף להזדיין איתם אבל גם כיף לראות איתם סרט, לדבר, להתחבק, להתחלק (לפעמים אני יוצאת עם האיש שלה לטייל והיא נשארת בבית, לפעמים אני והוא מכינים ארוחת בוקר ושומעים את האיש שלי איתה נהנים במיטה), להכין ביחד ארוחת ערב, ואפילו לשחק ביחד עם הילדים. למרות שה"סטיגמה" על חילופי זוגות היא שנפגשים רק למטרת סקס, למעשה זוגות רבים (ראינו באתרי חילופי זוגות) מחפשים חברים, להיפתח אליהם, לבלות איתם וגם לאהוב.

לכן אם נעשה סדר, אפשר להיות במערכת יחסים פתוחה או בחילופי זוגות גם בלי להיות פוליאמורית, אבל אם את פוליאמורית כנראה שלא תרצי להיות במערכת יחסים סגורה.

והמספר הנוסף להיום:

פוליפידליות: (מהמילה fidelity נאמנות) קבוצת פולי סגורה - משמע קיים איסור לחברי קבוצת הפולי על מערכת יחסים/מיניות עם אנשים שלא שייכים לקבוצה. בואו נאמר שבקבוצה כזאת אני לא אהיה :)

לילה טוב לכולן/ם!

*
)O(
שחר
אלה_לי_לה*

אוף, עיפה. אבל אין לי זמן הגיוני למחשב בשבוע האחרון ואני מרגישה מזניחנית P-:

אם פספסתי דבר מה שחשוב לכם שאתיחס אליו, תזכירו בבקשה :-)

פוליאמוריה היא שם למערכות יחסים שאינן מונוגמיות לא מדויק. חסרה שם המילה רגשיות/רומנטיות
(כל החזרתיות הזו מזכירה לי את הימים בהם ניסיתי להסביר איך זה שצמחונים אוכלים צמחים וביצים וחלב ואילו טבעונים אוכלים רק צמחים. ולמה זה שונה כשמדברים על בעלי חיים שאינם אדם. התשובה אגב, היא שעברית שפה קשה ולא תמיד מתלבשת בצורה הגיונית או עקבית P-:)

סתם כדוגמה, אם אני שוכבת בקביעות עם ידיד בנוסף לבעלי, אבל לא אוהבת אותו, אני לא במערכת פוליאמורית.

ובכן, עברית שפה קשה... בקרב הפוליאמורים שאני מכירה אין שום בלבול במושגים, ואלו שלא? נקווה שיכירו יותר טוב בקרוב.

מר ומתוק, אישית אני מוצאת את ההודעה שלך קסומה, הפתיחות שבה מרגשת. גם אם אין לי תשובות.
זה פשוט מרגיש כמו לשחק באש, ושגיצים יכולים להתעופף מכל נגיעה בנושא.. זו המשפחה שלך, אתה תדע הכי טוב איך היא תגיב. אני רק מחבקת וירטואלית מאחור ומידעת שאני כאן אם תרצה לפרוק רגשות ותהיות.

שחרולי, בוחרת להדגיש את דבריך בשנית:

פוליאמוריה: התפיסה וההרגשה שאין ולא צריכה להיות הגבלה על מספר הפרטנרים/יות שאני יכולה לאהוב בו זמנית. זוהי תפיסה רגשית ולא קשור אם אני חיה כרגע בזוגיות בחמישיות או לבד.

בכלל, אחלה סיכום, פשוט חבל לי לא להדגיש את כולו שוב!

חיבוק עייף לכולם

אלה'לי
פולי_אלמונית*
הצטרפות: 30 יוני 2009, 00:23

שליחה על ידי פולי_אלמונית* »

אלה, האם יתכן לשכב בקביעות עם מישהו ללא אהבה? כלומר אני מבינה שיכול להיות שזה מרגיש ככה, אבל אולי מהתבוננות קרובה יותר, אולי אם מסתכלים על אהבה כצורך ולא כרגש, אולי אז רואים שיש אהבה, אמנם לא אהבה רגשית סוערת במיוחד, אולי נראה שהכל בשליטה.. אבל אם זה בקביעות או ללילה אחד.. לדעתי עצם השכיבה היא אקט של אהבה, אקט של איחוד שעושה נעים בגוף ולכן בנשמה. אפילו בשירותי מין בתשלום אולי אפילו שם יש עדיין שמץ של אהבה לפעמים..
בכל מקרה גם אם לא, נראה לי שכדאי להפנים שמין ואהבה הולכים יד ביד, גם אם זה קאז'ואל.
אלה_לי_לה*

דף חדש הצטרף לרשימה איך הפכנו לפוליאמורים

כולנו מוזמנות להצטרף, לספר ולחשוף את השורשים
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

אייל- חזק.צחקתי והרבה...
אלה-אל תמחקי...
Animus1539*
הצטרפות: 30 יוני 2009, 06:49

שליחה על ידי Animus1539* »

בתנאי אחד (בעצם שניים, אבל הם משלימים האחד את השני) - אמון מלא, ושקיפות מלאה - והתנאי[ם] הזה הרי תקף ממש באותו חוזק, לדעתי, ומניסיון חיי הדל בכל מערכת יחסים...במיוחד בזוגית... קשה לי להאמין שיש בכלל מישו שחושב אחרת לגבי זוגיות...ואם יש אשמח מאד לשמוע...אפשר לבנות זוגיות מוצלחת, עמוקה ופורה ללא אמון מלא ושקיפות מוחלטת???

זוגיות מוצלחת, עמוקה ופורה ללא אמון ושקיפות מוחלטת לא קיימות עד כמה שאני יודע. אבל סטטיסטית רוב המערכות הזוגיות הקיימות אינן כאלה... כי ברגע שיש בגידה (ובגידה ניתן לזהות מאד בקלות - אם אתם מתגנבים, מחביאים, קופצים מרמיזה במשפט, נלחצים כשפותחים לכם את המגירה או מסתירים בקפידה את דפי הפירוט של כרטיס האשראי... זו בגידה.) אין אמון, וברגע שאחד בוגד הוא גם חושד שהבן\בת זוג בוגד.
לצערנו כך חיים אחוזים ניכרים מהזוגות במערב.
אלה_לי_לה*

איזה סופ"ש הזוי עבר.

היה נפלא בגולן, וגם מלא בשאלות.

יצאתי לטיול עם שתי חברות "תפוסות ומונוגמיות"
החבר של אחת מעבר לים ומצלצל מידי יום, החבר של השניה נשאר בביתו

ושתיהן הוקסמו לחתולין מגברים צעירים ונאים שפגשנו בטיול

האחת נמשכה מאוד לבחור חדש ומכאן לשם התחילה להתגפף איתו, היא לא חייה בארץ כבר כמה שנים, ובסוף החודש תחזור לחו"ל ולחבר.
כששאלתי אותה אם החבר ידע היא ענתה בנחרצות שלא. זה לא יעשה לו טוב. הוא לא יבין. גם היא לא כל כך הבינה.
היא שמחה לשמוע שלטעמי הרצון בחום ואהבה גם מאחרים הוא נורמלי וטבעי. אבל לא יכלה לחשוב שאהובה הרחוק יקבל את רצונה ומעשיה.

בשיחה ביננו הוכרז חד משמעית משתי החברות שלפעמים עדיף להסתיר. והגישה שלי של הכל צריך להיות גלוי נדמתה כקיצונית, יפיפייה ואידיאלית. אך הן לא מסוגלות לממש אותה, מתוך ההנחה שזה אומנם טבעי אבל רוב האנשים חונכו למונוגמיה ולא ידעו לקבל את השינוי מהחינוך.

החברה השניה הוקסמה מבחור שרמנטי אחר, ובסוף הערב קיבלה ממנו מסרונים מחזרים, התרגשה. בעיני על סף ההתאהבות. הוא באמת בחור מיוחד מאוד.
גם החבר שלה איש מקסים, מעניין, יפה, סקסי וחכם. אם היתה בקטע של לחלוק הייתי שמחה לחיות איתם במערכת קצת פחות חברית. אבל עדין למול הצעיר האדיב, בסביבה הזרה והתומכת, הבחורה החכמה, הנאמנה, המופת ואידיאל של זוגיות מונוגמית, חייכה חיוכים מוקסמים לבדה, צחקקה למול המסרונים והראתה לנו אותם בהתלהבות גדולה.
התרגשה כל כך, כשהחבר שלה צלצל בחרה שלא לענות לו עד שתתאפס. היא לא תוותר עליו כל כך מהר, אבל החליפה טלפונים וחיוכים מחוזרים עם הבחור החדש מהמעיין.

היינו חתיכת שלישה מעניינת בטיול אתמול...

הזוגיות היחידה שהתפתחה שם עבורי היתה עם עלוקה חביבה במיוחד. אבל עדין נהנתי מאוד מהרוח הרעננה שזרמה סביבנו בליווי השמש הקופחת.

אני לא יודעת מה לחשוב.
בניגוד לרבים אני לא חושבת שפוליאמוריה מתאימה לכולם, אבל בסופ"ש הזה הבנתי עד כמה בגידה מגיעה בקלות. גם כשאוהבים.
ושתיהן מאוד אוהבות את החברים שלהן. זה לא מנע מהן להסתחרר למול בחורים מקסימים ומחזרים

הלוואי וידעתי מה עושים במקרה כזה. לי נשאר רק להזכיר להן שוב שאני מאמינה באמון, שהסתרה מאוד בעייתית. במיוחד כשהרגשות הללו טבעיים ולא חד פעמים.

ומצדן, הזכירו לי להיות חברה אוהבת, ולא להטיף.

מדהים, אני הפוליאמורית הפנויה
והן המונוגמיות הקשות
מיאו*
הצטרפות: 26 יולי 2009, 10:37

שליחה על ידי מיאו* »

לחתולין
איזו שגיאת הקלדה נהדרת.
אלה_לי_לה*

שגיאה מכוונת מזה מספר שנים
את מוזמנת לאמץ :-)
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

שליחה על ידי with_passion* »

אלה תודה על הסיפור על הנאים והנאות בגולן. נראה שעשית את המקסימום שאפשר לעשות - שזה אמנם פשוט אבל לאו דווקא קל.
מיאו*
הצטרפות: 26 יולי 2009, 10:37

שליחה על ידי מיאו* »

שגיאה מכוונת מזה מספר שנים
כן, השאלה אם את מדברת על חתולין במובן של חיתול, או חתול, כי לחלוטין זה לא לחלוט תה...
אלה_לי_לה*

ברוך השב אופק :-)

ושלום גם למיאו, שלא קיבלה שלום רשמי לפני :-)

זה לא עניני, אבל אלו עדין חברות ילדות טובות ואהובות, אני אוהבת אותן ודואגת להן

משחקים כאלה מעציבים אותי.

כנראה שאני צריכה לשתוק וזהו, אבל מה היתם עושים במקומי?

מרגיעון אהוב- כולנו זקוקים לחיבוק
אלה_לי_לה*

אתמול בלילה נרצחו 2 אנשים ונפצעו 11, ככל הנראה בגלל הנטיה המינית שלהם, בפיגוע שנערך באחד ממרכזי הקהילה ההומו לסבית בת"א.

קהילה שכבר האמנו שהתקבלה והתערתהבחברה כמעט בשלמות. היתה מוקד לפיגוע ירי נוראי.

אלות אדירות,
אין לי מילים, רק דמעות וחשש
חשבתי שתקופות שחורות שכאלה כבר מזמן מאחורינו
כיצד נוכל למצוא אמון ולהרגיש חופשי בנטיות השונות שלנו?

http://news.il.msn.com/article.aspx?cp- ... =148943807

http://news.walla.co.il/?w=/1/1530086
אלה_לי_לה*

איזו דממה מזעזעת כאן באתר, זו רק אני או שבכלל לא הזכירו את הרציחות?

אני היחידה כאן שקשה לה?
בן_השמשות*
הצטרפות: 02 אפריל 2009, 11:06
דף אישי: הדף האישי של בן_השמשות*

שליחה על ידי בן_השמשות* »

רצח הוא תמיד דבר מזעזע, מחריד ומתועב, וגם הרצח הזה הוא כזה.

לא יודע אם זה נכון, אבל שמעתי אתמול שהיה הורה שלא היה מוכן לבקר את הילד/ה שלו בבית החולים כשגילה בעצם לראשונה את ההומוסקסואליות...
ואם זה נכון, אז גם זה ממש מזעזע בעיניי.
אלה_לי_לה*

רציתי לכתוב קצת על מערכת חדשה שנרקמת, מערכת בה אני הצלע השלישית.

היא אישתו, אני החברה החדשה, ככה היא מכנה אותי. ואני מתידדת, ותוהה מה יצמח גם איתה.

רציתי לספר על הקושי במערכת מוגבלת בזמן, כל כך שונה מהשבשבט שאני חולמת להקים, ואולי, בצורה מסוימת, התחלה של תרגול שבשבט משפחה משולבת , לספר על סף ההתאהבות כשהזמן תמיד מתחלק, שלו לעצמו, שלו לעבודה, שלו למשחקים, שלו לי, שלו לה.

על הבעיתיות בלו"ז עמוס לכולנו, ועל פגישות מעטות מידי, נפלאות, קסומות, טעימות.
על האושר שמציף כשהוא מפתיע, על הצורך לקבוע זמן מראש. על הידיעה שאני הזוגיות השניונית, ידיעה לא פשוטה, שמתאווה לתהיה. האם אתאהב בה? האם תתרומם שבשבת? או שנמשיך על תקן ידידות - חברות?
אהובותיו של אותו הגבר

הרבה מחשבות, אבל מחוץ לחלון התחיל גשם נעים, האהוב יצא לאישתו, והשאיר בפי טעם של עוגת שוקולד נפלאה

בגשם המרווה הזה אין מקום לתהיה, השפע בו קיים עכשיו, מוטב להנות

בוקר טוב :)
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

שהזמן תמיד מתחלק, שלו לעצמו, שלו לעבודה, שלו למשחקים, שלו לי, שלו לה.
על הידיעה שאני הזוגיות השניונית.

מהדברים משתמע שאת רוצה יותר. למה את לא חושבת שמגיע לך יותר?
אלה_לי_לה*

שלום טליה :-)

קופצת ומזמינה אותך לקרוא ב איך הפכנו לפוליאמורים , וגם קצת על חלום הבית שלי ב שבשבט משפחה משולבת

בתקווה שני הדפים יסבירו למה אני חושבת שמערכת יחסים הכוללת בתוכה יותר מזוג תיתן לי את היותר, גם יותר מלחיות בזוגיות עם גבר אחד.

אני רוצה יותר? נכון. אני בדיוק תוהה האם מהריקמה העדינה שהתחילה כאן יכולה לצמוח תחילת המשפחה שלי, האם יצמח היותר, עדין אין תשובה
אבל בנתיים נעים לי, טוב ומסקרן.

האם אגלה בקרוב את הצורך בבלוג? לא לערבב את הרגשות והמחשבות שלי בדף הפולי הכללי? בנתיים נוח שזה כאן. אבל מחר?
עזרה_העז_הביישנית*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2009, 10:15

שליחה על ידי עזרה_העז_הביישנית* »

היי
יקירה
את פה
ואת בטוב
כך לפחות נשמע לי.
למרות הקושי
אפילו קצת מקנאה בך.
(מה איכפת! קינאה נעימה כזאת)
והמרגיעון היודע תמיד: "שבעים פנים לתורה"
ואת את זה יודעת ומאמינה
תקפצי להגיד שלום גם אצל השכנים.
מתגעגעים לך
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

לא רק שקראתי - אפילו כתבתי שם :)
הנושא מעניין אותי, אבל זה לא אומר שאני מסכימה או מבינה :)

שאלתי ספציפית על זמן, שנראה שהיה יכול להיות לך יותר ממנו, בזוגיות "רגילה", וספציפית על "שניוניות", כאשר יכולה להיות לך "ראשוניות", לא כל שכן "בלעדיות" ;)

(תרגישי חופשי לנפנף אותי בכל שלב אם אני לא מתאימה כאן)
אלה_לי_לה*

בטח שאת מתאימה כאן
ראי אפילו המרגיעון הגיע ממוקד - הכל בתואם מושלם :)

זמנים זו בעיה ידועה, אני נוהגת להתרוצץ ממשימה למשימה, חסרת זמן פנוי. וכך גם רוב חברי.
בן הזוג הקודם היה "רגיל". איש היטק ואומן מוכשר, מסאגיסט קסום שמעשיר את עצמו בעוד ועוד קורסים, בעל מחויבות משפחתית עמוקה ומטרה להשאר נאמן לאישה אחת בלבד, כמו גם לעצמו ולחבריו.
למרות הדלת הפתוחה לא היה לו רצון בנשים נוספות כשהיינו יחדיו, אבל כשהוא עסוק כל כך (אפילו יותר ממני, אלו שמכירים אותי ביום יום יותר מחודשיים כנראה יגחכו לרעיון שיש אנשים עסוקים יותר ממני, אבל כך היה :)

איתו חשתי כמעט תמיד את המחסור בזמן איכות יחד, וכמה קשים החיים כשתמיד צריך לקבוע זמנים. עבורי זו היתה אהבה גדולה, ואנו עדין בקשר נעים, גם אם קצר בזמן :)

אני מניחה שזה ישאר ככה בכל מערכת בה חיים רחוק אחד מהשניה. כולנו מבוגרים, עובדים ועסוקים. אם מבלים בערב מתקשים לקום לעבודה בבוקר, נוסעים מבית לבית, מעיר לעיר, ממשימה למשימה, ללימודים, לעבודה, עד שנבחר לגור יחדיו. אז כנראה נתראה יותר :)

ואם נבחר לגור יחד? יתכן ותיתמסמס לה השניוניות, בכל מקרה, הקשר לא ימשיך זמן רב כזוגי שניוני, אני לא בנויה לסוג הקשרים הללו. אני שואפת לשבשבת. אם היא תתפתח לשם, נפלא, אם לא, כנראה שהיא תתפתח בזמן ובמקום אחר.

עבורי הקשר הזה פשוט ומקסים, אני נהנת מחברתו כמאהב וכחבר, מחברתה כחברה מקסימה לשיחות, ואולי גם כחברת אמת ככל שנכיר יותר.
אני נהנת מההתנסות בקשר פוליאמורי קרוב, נחמד לקיים אותו עם זוג שחי פוליאמוריה מזה שנים, עוד לפני שהכירו אחת את השניה, וגם שנים מספר יחדיו. זה יוצר מקום בטוח לפתח רגשות ולגלות איך התחושה כשברור שעכשיו היא זקוקה לו יותר ממני, או אולי היא זקוקה לי יותר ממנו.
איך זה לשלוח חיבוקים מהאחד לשני, לוותר על זמן איכות מרצוני, עם אחד או אם שניהם, כי התחושה אומרת שעכשיו הם צריכים זמן לבד.
להזמין אותה ללמוד איתי, כל אחת את לימודיה

לשלוח עוגות

להצטרף לבילויים עם חברים, ספק זוג ספק שלישיה

לגלות איך זה מרגיש

לתהות האם ולאן זה יצמח, האם תעלם השניוניות? האם יצמח לי קשר נוסף והם ישארו כקשר שניוני שלי?
האם זה יתפוגג לאיטו? כמו הקשר הנפלא, "היחידני", "הבלעדי" עם האיש העסוק ואהוב?

נגלה יחד

ובנתיים אהנה מהדרך
הזמן קצר, וטוב לי להמשיך ולחלק אותו בין אנשים שעושים לי טוב

חזרה ללימודים
חיוך
אלה
הודי*
הצטרפות: 03 מאי 2010, 21:16

שליחה על ידי הודי* »

אני יודעת שהמון זמן לא כתבו כאן, אבל אני בכל זאת אשאל, בן זוגי ואני נשואים כשנה וחברים בלב ובנפש 7 שנים וקצת.
אנחנו מנהלים מערכת יחסים פוליאמורית עם המון פתיחות וכנות,
הבעיה היא שלפעמים קשה לי להתמודד עם הקנאה שבחורה אחרת אוהבת את בן זוגי וכן שהוא אוהב אותה בלב בנפש וכנראה יהיו שם גם יחסים גופניים, אולי אני עדיין לא שלמה עם הנושא של אהבה חופשית רומנטית.
גם לי יש ידיד מקסים שאני אוהבת מאד ושהוא אוהב אותי בלב ובנפש ויעשה הכל עבורי, אין ספק שזה תורם עבורי המון למרות שאין תחליף ל"חוקי" שלי... ועדיין קשה לי להתמודד עם הרגש הזה
ו...כן אני בטוחה באהבתו אלי וכן בטוחה בנישואינו, אז למה זה קשה לי כל כך???
פלוני_אלמונית*

אהבה חופשית, היא אהבה חופשית מפחד.
חשבי, הרגישי, ממה את מפחדת.
כתבי זאת לעצמך. בדקי מה מקור הפחד.
הודי*

שליחה על ידי הודי* »

כולנו מפחדים!
לאחר התקופה הזו...השתננו, הוא ואני...לו יש לאן ללכת עכשיו כשאנחנו מתווכחים, או כשלא נוח לו להתמודד איתי
ואולי גם לי... למרות שאני לא רוצה..
החשש שלי היה בזמנו וגם כתבתי זאת לאחת החברות שלי שגם בעניין פוליאמוריה, שאולי בסופו של דבר נשאר נשואים על הנייר, אבל רגשית הוא בעצם נשוי להיא שהוא בקשר רומנטי איתה...מה אני יכולה לומר בוודאות שאני לא נשואה רגשית לגבר השני שאיתו אני בקשר...
הנישואים שלי מתפוררים לי מול העניים כי למישהו כבר אין מה להפסיד, זו בכל אופן הרגשתי ואין לי כל כך גם עם מי לדבר בנושא הזה...ובטח שלא עם בן זוגי...
הלכתי לאיבוד ואני לא מוצאת את הדרך חזרה...
אלה_לי_לה*

הודי, לפני הכל קבלי חיבוק גדול גדול.
אני רוצה לעזור, להסביר ולגשר, אבל זוכרת שהסיפור שלי אישי לי, וכל אחת ואחד מאיתנו כותבים סיפור משלהם, שהנסיון שלי לא חייב להשתקף בשלך.
קשה לי עם המשפט "למישהו כבר אין מה להפסיד". אם זו הסיטואציה זה קשור בו, ולא תלוי בך. אני לא מאמינה בקשרים שנשארים מתוך פחד להפסיד, אני אוהבת קשרים שנשארים מתוך האהבה והחיזוק והעונג שאנו יוצרים יחד. או במילים אחרות, אני בוחרת לחיות בקשרים שלי, ולא נאלצת.

אם תרצי לדבר ולפרוק תוכלי למצוא את המספר שלי בראש דף הבית. אופציה נוספת, ומומלצת בעיני, היא לדבר עם יועצת/ץ לקשרים. גם לבדך, יכול להיות שהיא תוכל להאיר נקודות שלא הכרת.

ושוב חיבוק
אלה
פלוני_אלמונית*

משהו לא מסתדר לי.
ו...כן אני בטוחה באהבתו אלי וכן בטוחה בנישואינו, אז למה זה קשה לי כל כך???
הנישואים שלי מתפוררים לי מול העיניים כי למישהו כבר אין מה להפסיד, זו בכל אופן הרגשתי ואין לי כל כך גם עם מי לדבר בנושא הזה

יש סתירה בין שני המשפטים. אם החלק הראשון של המשפט הראשון נכון, אז באמת למה קשה לך כל כך?
איך וחברים בלב ובנפש 7 שנים וקצת. והנישואים מתפוררים?.
הודי*

שליחה על ידי הודי* »

גם אני פניתי לנושא הזה מתוך אהבה, ומתוך רצון לבנות משהו חזק יותר דווקא בעקבות החופש שזה נותן, ללא סודות וללא שקרים.
אבל משהו השתבש בתקופה הזו...במקום שזה יחזק את האהבה שלנו זה מפורר אותה.
כשכתבתי בהתחלה שהקשר שלנו חזק ויציב ויש אהבה גדולה לא שיערתי מה יגיע מספר שבועות לאחר מכן.
אני רוצה להאמין באהבה קודם כל בבית שלי כי אהבה אחרת יש וגדולה...אבל לא גורם לי ללכת לשם כי נכנסתי לקשר כזה מתוך ידיעה שאת הנישואים שלי אני לא מפרקת אלא כדי לתת טעם, להוסיף על הקיים.
אבל לאחרונה זה כבר נהפך למשהו שאי אפשר להגדיר במילים כמו פחד, ולא מאם הוא ילך...אלא פחד מאם אני אלך כי כל כך הרבה השתבש...ריב על כל דבר פצפון, מתח באוויר, ופחד שלי ש...מה אני צריכה לעשות או לא לעשות עכשיו כדי שלא יגרור עוד ריב מטופש...והטחות הדדיות... זה מעולם לא היה לנו...ואני מסתובבת בבית כמו על ביצים...משהו בהחלט השתבש...ולא טוב לי כך ממש לא!
אני חושבת שזו אולי הידיעה של בן זוגי כי הייתי עם גבר אחר ואולי הוא פשוט מנסה אותי לראות אם אני באמת אוהבת אותו, שואל אותי שאלות אינטימיות על הגבר שאני בקשר איתו, לאחר שסיכמנו שאנחנו לא אומרים פרטים כדי שלא יכאב לכל אחד מהצדדים...
למרות שהוא לאחרונה ממש ממרר את חיי...אני לא יודעת...אולי זו פשוט קנאה מצידו...אין לי מושג ואין לי איך לאכול את זה כי גם אני בזמנו קינאתי לבחורה שהוא היה איתה, אבל איכשהו זה עבר לי כי הבנתי הרבה דברים בדרך...
פלוני_אלמונית*

קצת טריוויאלי אבל מה עם לעצור לרגע, להיפגש, לשתף, לשוחח, להתבונן שוב בבחירות שלכם ולבחון אותן ולבחור מחדש?
הודי*

שליחה על ידי הודי* »

יצאנו לערב נעים לפני מספר ימים...אבל פיתרון לא נמצא...הוא בחשש שלו שהגבר שאני איתו טוב יותר מבן זוגי במיטה (האמת היא שלא נעים אבל זה נכון)
ולי אין דרך להרגיע אותו...אז הפיתרון שלו הוא פשוט לנבוח עלי על כלום, ולצפות שאוכיח שאני אוהבת אותו בכל תנאי אם אני עדיין נשארת...
מפתיחות נפלאה אני לאחרונה במתח נורא
פלונימה*
הצטרפות: 22 מאי 2010, 23:14

שליחה על ידי פלונימה* »

מה ההבדל בין פוליאמוריה לבין נישואים פתוחים?
האם זה אותו הדבר?
ליבי*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 13:09

שליחה על ידי ליבי* »

פלונימה - נשאלה השאלה בעבר, ויש לה מגוון תשובות מנוסחות מקסים.
אני חוששת שיכולות הכתיבה שלי לא מספיק מהוקצעים, אז אתן לגדולים וחכמים לדבר

יחסים פתוחים הם פרקטיקה שיכלה לנבוע ממספר מקורות אידיאולוגיים בניהם גם הפוליאמוריה . פולי היא מצב קיום . קצת כמו הומוסקסואליות לדוגמה . יש אנשים שמגדירים את עצמם הומוסקסואליים גם עם ברגע הנתון הם לא נמצעים במערכת יחסים חד מינית ( או מערכת יחסים בכלל ) פוליאמורי יכל להיות רווק או עם בן\בת זוג אחד\ת בלבד בכל זמן נתון ועדיין להיות פוליאמורי . לא ניתן להגיד את אותו הדבר על יחסים פתוחים שכן אתה לא יכל להיות ביחסים פתוחים ולהיות רווק לדוגמה

סתם כדוגמה, אם אני שוכבת בקביעות עם ידיד בנוסף לבעלי, אבל לא אוהבת אותו, אני לא במערכת פוליאמורית. - במידה ובן זוגי (מסרבת לשתמש במילה "בעלך") מודע לכך שאני שוכבת עם הידיד, ואף נתן את הסכמתו לעניין, אני ובן זוגי נמצאים במערכת יחסים פתוחה.
_פוליאמוריה: התפיסה וההרגשה שאין ולא צריכה להיות הגבלה על מספר הפרטנרים/יות שאני יכולה לאהוב בו זמנית. זוהי תפיסה רגשית ולא קשור אם אני חיה כרגע בזוגיות בחמישיות או לבד.

מערכת יחסים פתוחה: מערכת יחסים בה קיימים הסכמים כלשהם בין בני הזוג/קבוצת הפולי לגבי מיניות ומערכות יחסים נוספות. זה יכול להיות הסכם של "רק סקס בלי התאהבויות", שכבר ראיתי אצל כמה זוגות, או הסכם של "צפייה הדדית" או הסכם של לגיטימציה לאהובים/ות נוספים. מה שמתאים לזוג, כל עוד זה הסכם שמגיע מפתיחות ואמון זו בזה. אצלנו ההסכם הטבעי היה - אין כל הגבלות, כל עוד כולנו מאושרים. וברור שאם למישהו לא נעים אומרים, ורואים מה לעשות. זה אומר שכבר יצא שניהלתי מערכת יחסים נוספת במקביל והיה סבבה, וגם כזו שהרגיש לאהובי שהיא לא נעימה לו, ואחרי התייעצות בין שלושתינו סיימנו אותה. היות ששנינו פולי, אנחנו לא פוסלים, ואפילו מקווים, לאפשרות של הצטרפות/יצירה של משפחה מורחבת המורכבת ממספר בוגרים אוהבים._

ובכל זאת כמה מילים משלי -
בנישואים פתוחים יש זוג שמהווים את ה"בסיס", וכל אינדיווידואל יכול/ה לקיים יחסי מין עם פרטנר/ית/ים ללא שום קשר לזוג ה"בסיסי"

בפוליאמוריה יש דגש על הכירות הזוג/קבוצה עם הפרטנר/ית/ים. כמו כן, קיים דגש על אהבה בתוך ומחוץ לקבוצה עםכלהמשתמע מכך.

אלה לי לה
כבר די הרבה זמן מסתובבת לי בראש "המשפחה האידיאלית" מבחינתי.
רק לאחרונה יצא לי להיחשף ל(בהעדר מילה אחרת)מודל השבשבט
כשקראתי כל מה שיכולתי לקרוא על ה(בהעדר מילה אחרת)מודל הזה, קפצתי ממקומי ודילגתי דילוג קטנטן משמחה והנאה שיש עוד משוגעים בעולם, ואולי כן אוכל להגשים את חלומי וליצור שבט ומשפחה נורמאלית :-)

@}
אלה_לי_לה*

בוקר טוב :) נגמרה עונת הטיולים, ואני חוזרת ליכולת לבקר ברשת אחת ליומים שלושה. ברוכות הבאות כולן :)
הודי*

שליחה על ידי הודי* »

ברוכה השבה (-:
אני קוראת ממש בשקיקה את מה שאת כותבת... ועם הרבה מזה אני מזדהה...
"המשפחה האידיאלית" יש דבר כזה בכלל?
כל אחד בונה את האידיליה שלו, את מה שמתאים לו/עבורו...
טוב לשמוע ממך שוב
אלה_לי_לה*

לכל אחת מאיתנו יש את המשפחה האידיאלית הפרטית שלה. הלא כן?
כל אחת מהן שונה ונפלאה ומושלמת עבור זו שחלמה אותה.

מעניין כמה מאיתנו זכו להגשים את החלום האידיאלי של עצמן :-)
הודי*

שליחה על ידי הודי* »

"החזון" שלי עוד לא התגשם... אבל אני ממש קרובה אליו... עניינים טכניים נטו (-:
יש אהבה גדולה...לא מהכיוון הצפוי, ואני מאמינה שהיא תנצח, יש קשיים לממש אותה מגורמים מסויימים, צפויים אפילו הייתי אומרת
אבל לא משהו שלא אמצא לו פיתרון...אני מקווה
בכל מצב הוא המושלם עבורי, אמשיך לעדכן מה יקרה בסוף....
אלה_לי_לה*

איזה יופי :-)
את רוצה לספר קצת יותר?
ענבל_באז*
הצטרפות: 06 מרץ 2011, 10:31

שליחה על ידי ענבל_באז* »

חשוב לי להקדים ולומר שההודעה הבאה מפרסמת משהו.. בתור קוראת נלהבת של האתר חשבתי לכתוב פה ולתת איזו נראות לנושאים ספציפיים הקרובים אליי במיוחד, אבל שוב- זהו תוכן פרסומי, מי שזה לא מתאים לו, שידע מראש ולא ימשיך לקרוא :)
ענבל

אנחנו מתחילים בקרוב צילומים לעונה שנייה לתכנית בשם "דיבור מקדים"

זוהי תכנית דוקומנטרית לטלוויזיה החינוכית שמתעסקת במיניות, אבל באופן ענייני, אנחנו לא מתעסקים בצהוב ובמציצני.
אנחנו מחפשים אנשים שהם אינטליגנטים מספיק ופתוחים מספיק כדי לעזור לנו לכרסם את הטאבו המיני.
במסגרת התכנית אנחנו מסייעים למשתתף לשפר את חיי המין שלו, ודרך הסיפור שלו, גם הצופים שלנו יכולים ללמוד על עצמם
חשוב לי לחזור ולומר שהתכנית איננה צהובה, אנחנו לא מתעסקים ברייטיניג (חינוכית 23 זה לא בדיוק ערוץ 2..)
אני מצרפת קישור לאתר התכנית במידה ותרצי/ה לצפות בפרק..
http://23tv.co.il/2111-he/Tachi.aspx
לפרטים נוספים
[email protected]
[email protected]
אלה_לי_לה*

מצרפת הודעה שנשלחה אלי -
היי,
שאן מבריטניה שלחה לי קול קורא לכתיבה לפנזין על פוליאמוריה שהיא מתחילה להכין.
היא ביקשה שאעביר את זה הלאה לחברות שזה יכול לעניין אותן :)
אם אתן רוצות לכתוב בעברית אשמח לחשוב יחדיו על פתרונות תרגום.
תתעניינו,
לם

מוזמנות לשרשר דוא"ל או טקסטים, אשמח להעביר הלאה.
אלה
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

האם יש קבוצת פייסבוק שמחברת פוליאמורים למפגשים וירטואליים ופיזיים? תודה
סקרן_מטבעי*
הצטרפות: 19 מאי 2015, 21:56

שליחה על ידי סקרן_מטבעי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום חברים.
זו הכתיבה הראשונה שלי פה, אז תסלחו לי אם אני קצת מתרגש..😀
ייתכן והנושא עליו אני שואל דובר פה בעבר( קראתי את רוב מה שנכתב פה) אבל בכל אופן, מכיוון שלא מצאתי התייחסות ישירה לתהייותיי, וגם בגלל שבכל אופן עברו כמה שנים מאז שהנושא הזה נידון פה- מצאתי לנכון לרענן את הנושא, ואולי להחכים מתובנות של אנשים מנוסים.
אז ככה, הכרות קצרה: אני נשוי באושר לאישתו ואנו חיים במושב המרכז הארץ עם שני ילדינו( 2,4) ויש להניח שבחודשים הקרובים נתחיל לעבוד על השלישית ( חמסה חמסה😀). אני חושב שאפשר להגדיר את הזוגיות שלנו כמאוד מאוד טובה- יש בינינו חברות אמיתית, הסכמה על כל הנושאים המהותיים בחיים ויחסי מין טובים יותר ממה שיכולתי לדמיין בכלל ( ובצניעות אומר- אני דיי מנוסה..).
כבר כמה שנים שאני מגלגל לי בראש נושאים כמו נישואים פתוחים, פוליאמוריה, מתירנות חלקית בקשר.. ובשנה האחרונה נחשפתי במיוחד לנושא הפוליאמוריה ואני חייב להודות שזה הזיז לי ״קצת דברים במוח״. נדמה לי שאני יכול להגיד דיי בוודאות שאני באופן אישי פוליאמורי ( ברור לי שהמנוסים מגחכים עכשיו..) אף על פי שבפועל אין לי שום התנסות ממשית בנושא. למעט מקרה אחד שאישתי ואני צעדנו יד ביד לעבר איזו הרפתקאה עם זוג שהכרנו.. אבל היה שם ערבוב מוזר של חברות, אהבה ותשוקה. זה כשל עוד לפני שממש התחיל.. אבל גם מהחוויה הזו יצאנו מחוזקים ברמה הזוגית, מה שעוד יותר גורם לי לחשוב שאני סוג של פוליאמורי.
האמת היא שרגש הקנאה לא ממש קיים אצלי... אני פשוט לא מבין מה הסיבה לקנא. כל מחשבה על אישתי עם גבר אחר דיי מעוררת ומרגשת אותי, גם ברמה המינית וגם מעבר. אני פשוט נרגש מהמחשבה שיהיה לה טוב ושהיא תהיה מאושרת. תקראו לי תמים- או אפילו טיפש ( לגיטימי) אבל אני פשוט לא מוטרד מהמחשבה שהיא תעזוב אותי ( וזה כאמור- כשאני חש אליה אהבה ענקית !) אני פשוט לא חושב שאם תהיה לה הרפתקאה כזו או אחרת, זו תהיה סיבה מבחינתה לעזוב אותי.. אני רוצה להאמין שהיא תוכל להינות ממנה מכל הלב,( בדיוק כמו מטיול, חופשה, או כל דבר אחר שגורם לנו אושר) ועדיין- לחזור בסופו של דבר לזרועותיי האוהבות.
אבל.... ופה הבעיה; אישתי האהובה לא חשה כמוני 😫 נדמה לי שהצלחתי לשקף שהיא לא מהלחוצות/ הקנאיות /ההיסטריות שמאבדות את הצפון כשהן שומעות שבן זוגן חושק במישהיא אחרת או משהו כזה.. היא מצליחה לתת לזה מקום בשיחה פתוחה, אבל בפועל ועל אף שאמרה לי בעבר שיש בה את הרצון להיות האישה המפרגנת והבטוחה, ״במעמקי ביטנה״- היא עדיין מקנאה לי, ולא באמת יכולה לאפשר לי ( או לעצמה) להינות מחופש מיני,או אפילו מסובך יותר - מחופש לאהוב אחרים.
אני דיי מתוסכל מהמצב. אני אוהב את אישתי עד אין קץ, ובימים מסויימים פשוט שונא את עצמי על הצורך הבילתי נשלט הזה להתעניין גם באחרות. לעיתים אני ממש שונא את הייצר הזה שנטוע בי, ולעיתים אני מצליח יותר לחיות לצידו בשלום.. אבל האמת היא - שהוא קיים שם. אני אשקר אם אגיד שאוכל לחיות בנחת עד סוף חיי בלי עוד התנסויות מלבד אישתי.
לאחר אין סוף ניתוחים שלי ( בעיקר עם עצמי) נדמה לי שמרכז הקושי כרגע מבחינתי הוא שאני לא ממש מצליח לשכנע את עצמי מה פסול ברגשות וברצונות שלי? למה בעצם זה רע?
אם נעשה רגע הקבלה ( דיי שיטחית- אבל עובדת..) אז אני יכול להגיד שהייתי דיי שמח שיהיה לי הרבה כסף, וגם יש לי את היכולת הפיזית לשדוד פה ושם איזו זקנה עשירה.. אבל למרות שזה יהיה ממש נחמד שיהיה לי את הכסף שלה- מאוד ברור לי למה אני לא נוהג ככה. ברורות לי ההשלכות השליליות שקיימות למעשה כזה, ולכן אני לא באמת מתלבט או מהסס האם לעשות את זה. ברור שלא אעשה את זה.
ואם לחזור לעולם שלנו- אז להבדיל, אני לא ממש מצליח להסביר לעצמי למה לא להתנהל באורח חיים קצת יותר חופשי? למה הצורך הזה שלנו לשלוט (= להיות הבעלים) של אברי המין של בני זוגינו? האם זו אהבה; להזדעזע מהמחשבה שבת זוגתי אהובתי כרגע חווה חוויה אדירה ומרגשת עם גבר אחר?
אני יודע שבוודאי תרצו להעיר לי שאני קצת גולש פה בין נושאים; שיש הבדל בין אהבה לצלע שלישית, לבין מאהבת מהעבודה, לבין מין מזדמן בחול לבין מסאג׳ עם happy end בתאילנד... אני יודע. ובכוונה אני לא בוחר בדיון רק אחד מהם. אני מסוגל לדמיין את אישתי בכל אחת מהסיטואציות האלו, אני מסוגל לא לאבד את שפיותי מהמחשבה על זה ואני מסוגל גם להגיד בצורה מפוקחת שחלקם ״קלילים לעיקול״ מבחינתי, וחלקם טומנים בחובם קצת יותר סיכון... ועדיין- אני מוכל להתמודד עם אישתי על כולם, לנתח ולהבין מאיפה הם מגיעים ומשם להתקדם הלאה בחיינו( תוך מתן אפשרות של קיום האפשרויות הנל).

יצא לי קצת יותר ארוך ממש שתכננתי... והאמת היא שבכלל תכננתי לבקש את עזרתכם בהימנעות מכל הנל. בכל זאת, ולאחר ששפכתי את משנתי.. אשמח לשמוע דעות על למה אני טועה, על מה אני מפספס...? כפי שאמרתי- אהובתי לא חושבת כמוני, ומכיוון שהיא חשובה לי מאוד, אני רוצה להמשיך את הקשר בינינו בצורה שלמה וטובה ככל הניתן. כרגע כאמור אני לא מצליח לשכנע את עצמי מה רע בפנטזיות שלי. אני מקווה שאם אשמע מספיק דעות חכמות על למה התיאוריה שלי שגויה- יהיה לי יותר קל להשלים עם הוויתור.

תודה מראש על כל התיחסות ...

א
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

שונא את עצמי על הצורך הבילתי נשלט הזה להתעניין גם באחרות. לעיתים אני ממש שונא את הייצר הזה שנטוע בי, ולעיתים אני מצליח יותר לחיות לצידו בשלום.. אבל האמת היא - שהוא קיים שם
שני דברים תפסו אותי בדבריך:
  1. שיש לך ייצר כלפי אחרות (וואללה, נדמה לי שזה טבעי...)(מה שלא אומר שכל מה שיש "יצר" אליו חייבים בהכרח לממש. השאלה היא מה תרוויח לעומת מה תפסיד)
  2. שאתה שונא את עצמך!
השני הדליק לי נורה אדומה.
לדעתי, אין טעם במצב שאתה מתאר להתחיל לחשוב על פוליאמוריה. אתה לא "בא מאהבה" בכלל. אתה בא משנאה. משנאה עצמית, וממשהו שאתה מתאר כמו "יצר". יצר איננו אהבה. לא מדובר באהבה כלפי שתי נשים ששתיהן אהובות במידה שווה. מדובר בחשק לעשות סקס עם עוד נשים. זה לא פוליאמוריה, בהגדרה. אז אני רואה את עצמי פטורה מלהתייחס לנושא הפוליאמוריה.

אם אתה מחפש עצות (ונדמה לי שהניסוח שלך ביקש עצות), אז אני אתרום את העצות שלי:
א. למצוא טיפול מועיל (NLP או משהו מהסוג הזה, זה הכיוון שהייתי הולכת עליו) שיעזור לך לברר מדוע יש בך שנאה עצמית לגבי משהו טבעי כמו משיכה לנשים אחרות. לטפל ברגשות האלה ובכל מה שמסביבם (מה שאתה מתאר, איננו נקודתי. יש פה איזה בלגן רגשי שכדאי לטפל בכולו) ולהגיע לקבלה עצמית של כל מה שיש בך.
ב. אחרי זה לבדוק מדוע אתה רוצה לממש סקס עם נשים אחרות, אף על פי שבחרת רק אחת להקים איתה משפחה. קראתי את דבריך ולדעתי יש פה כל מיני דברים אחרים שמסתתרים מאחורי מה שאתה כותב, שאתה לא מודע להם ולא מקשר אותם. מציעה לך באמת למצוא מישהו חכם שיעזור לך לעשות סדר ברגשות שלך וברצונות שלך וגם יוכל לדבר איתך על מה שבאמת קורה בתוך החיים שלך כדי להבין איך הכל קשור.

לעניות דעתי (באמת, ברצינות, זו רק דעתי הקטנה ואני סתם בן אדם שאתה לא מכיר ולא חייב לקבל את דעתו), להכניס סקס עם אחרים למערכת משפחתית, פשוט לא חכם. מה שנפגע הוא האינטימיות הזוגית. לא האינטימיות המינית, אלא הביחד הזוגי והמשפחתי, בין אם היא תשכב עם מישהו אחר (היא בכלל רוצה דבר כזה? למה לה להכניס לגוף שלה גבר זר שהיא לא אוהבת ולא בחרה? אתה בטוח שיש לה בכלל משיכה לסקס מזדמן חסר כל רגש?) ובין אם אתה תשכב עם מישהי אחרת.
מה שאנשים חושבים על זה לפני {{}}מורכב מכל מיני פנטזיות קולנועיות ואחרות.
מה שקורה{{}} אחרי שונה לחלוטין מהדמיון, ובדרך כלל פוגע מאוד באמון, ובלתי הפיך. לא דומה בכלל לשום דבר שדמיינת, ופותח תיבת פנדורה שלא הבנת בכלל שיש אצלך כי לא הבנת מה באמת הניע אותך.

אז אני מציעה למצוא עזרה לברר, מה באמת מניע אותך, מה קורה ברגשות שלך, ולהתקדם לעבר קבלה עצמית כמה שיותר שלמה, לפני שאתה עושה שינויים בזוגיות. זה דורש עזרה מקצועית, אדם לא יכול לראות את עצמו מבחוץ - בעצמו...

בהצלחה בכל מקרה {@
ציל_צול*
הצטרפות: 19 יוני 2008, 11:17

שליחה על ידי ציל_צול* »

הערה קטנה אבל אולי משמעותית - יחסים פתוחים ופולי זה לא אותו דבר. בעוד הראשון לרוב מתאר מערכות יחסים מיניות מחוץ לזו המרכזית, בפולי יש ריבוי אהבות ולא רק ריבוי מערכות יחסים מיניות. זה מאוד משנה לרוב האנשים שאני מכירה אם בן או בת זוגם גם אוהבים ממש מישהו אחר ורואים בו מערכת יחסים נוספת וחשובה או אם זה רק בשביל הסקס.

ואחת נוספת - גם לדעתי האפשרויות הללו מתאימות למיעוט קטן מאוד באוכלוסייה. המיעוט הזה הוא אנשים שבאים לתוך האפשרויות הללו מתוך תחושה עמוקה של שפע ורצון ליותר, ולא מתוך תחושה של חוסר (באהבה, במין, בהערכה, בתשוקה וכו').
אין הרבה כאלה, וגם הקיימים עלולים לפתח תחושה של חוסר על רקע ההשוואה שהם עושים לאנשים החדשים שמצטרפים אליהם.

יחד עם זאת, המיעוט הזה קיים ולהכפיש אותו ולכנות אותו בשמות לא ממש מקדם שיחה טובה...
<שרון, זו הסיבה שההודעה שלך נמחקה>
ציל_צול*

שליחה על ידי ציל_צול* »

אני לא מצליח לשכנע את עצמי מה רע בפנטזיות שלי
שום דבר.

הן בסך הכל מאתגרות כי הן שונות מאלו של זוגתך, שלה הבטחת פעם נאמנות מינית ורגשית כשאולי חשבת והרגשת אחרת, ושונות מאלו של כלל החברה, שנותנת רוח גבית להעדפה של זוגתך על פני זו שלך.
זה הכל, לדעתי.
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

שליחה על ידי אישה_במסע* »

גם לדעתי האפשרויות הללו מתאימות למיעוט קטן מאוד באוכלוסייה. המיעוט הזה הוא אנשים שבאים לתוך האפשרויות הללו מתוך תחושה עמוקה של שפע ורצון ליותר, ולא מתוך תחושה של חוס
אני לא בטוחה לגבי מיעוט. לי נראה שרוב האנשים מנסים מונוגמיה ונכשלים. כלומר, לי נראה שמונוגמיה מתאימה למיעוט קטן מאוד באוכלוסייה....

אבל אני מסכימה מאוד לגבי הכניסה לפוליאמוריה. כל מי שבאמת מתעניין בנושא יודע שהזמן המתאים לפתוח זוגיות (ולא משנה אם לפוליאמוריה או סתם לסקס) זה כשהזוגיות טובה ויציבה (או מלכתחילה כאחד התנאים בכניסה לקשר). לדעתי, אגב, זו הדרך הפשוטה ביותר להבדיל בין מי שבאמת מתעניין בפוליאמוריה בתור דרך חיים, ובין מי שמנסה להשתמש בה או בזגיות פתוחה בתור ניסיון פחדני לדחות את הקץ של זוגיות מונוגמית שנכשלה.
ציל_צול*

שליחה על ידי ציל_צול* »

לא הייתי ממהרת על כישלון המונוגמיה כאפשרות לכלל הציבור.
אני לא בטוחה שחייבים להניח, למשל, שמונוגמיה מוצלחת היא כזו שלא בוגדים בה. אולי זו אפשרות בילט אין לתוך הכללים הנוקשים המוכרים ובעצם גם איתה המונוגמיה מוצלחת?
ואולי אנשים לא משתמשים ביחסים פתוחים כדי לדחות שום דבר באופן פחדני אלא פשוט כחיפוש דרך, איך להפוך את המונוגמיה שלהם למשהו שעובד עבורם.

הרבה זוגות רוצים להישאר בקשר יציב וקבוע ובטוח עם אדם מסוים, ואולי לו היתה להם אפשרות להגמיש את הכללים הם היו שמחים בה מאוד ולא רואים בה מונוגמיה שנכשלה.

אני חושבת שאיסורים חזקים בתחום הזוגיות הם דבר שדי מוכח שהוא לא עובד. אבל בשבילי, מונוגמיה היא לא האיסורים האלה אלא הבחירה באדם אחד, יחיד, מיוחד, ברור, לחלוק איתו את רוב האלמנטים המרכזיים בחיי. כל השאר סביב זה - רק פרטים. ולכן בשבילי, למרות שאורח חיי מאוד לא שגרתי, מונוגמיה עובדת לגמרי. אני פשוט מסתכלת עליה דרך הזווית של השפע של מה שהיא נותנת במקום דרך ההגבלות שלה.
פלוני*
הצטרפות: 14 נובמבר 2001, 21:52

שליחה על ידי פלוני* »

פשוט תקראו מה שכתבה "הודי" במאי 2010 בשרשור למעלה. זו דוגמא מעולה, וכן אני יודע שלא כולם אותו דבר וכו'...
אישה_במסע*

ובעצם גם איתה המונוגמיה מוצלחת?
אולי זה היה ככה פעם, בימינו רוב האנשים חושבים שבגידה זה כשלון, ואני נותנת לאנשים להחליט בשביל עצמם.

באנגלית יש כותב טורים שמתייחס לאפשרות לסקס שלא בקשר בהסכמה בשתיקה בתור monogamish להבדיל ממונוגמיה בחברה שלנו, במה הבלעדיות המינית היא חלק המקשר.

בכל מקרה, העטנה שלי היא שזוגיות כמו שהיא מוגדרת בעולם המודרני לא עובדת עבור רוב האנשים. לכן זו פשוט ההטיה שבהיותה של המונוגמיה הנורמה שבגללה אומרים שפוליאמוריה עובדת למיעוט. כי כשלון המונוגמיה עבור רוב האנשים, אחוזי גירושים גבוהים וכו' לא מהווה סיבה עבור רוב האנשים לנטוש את המונוגמיה.

ואולי אנשים לא משתמשים ביחסים פתוחים כדי לדחות שום דבר באופן פחדני אלא פשוט כחיפוש דרך,
אה... לא. יש גם כאלו, אבל באמת שההבדל בין האחד לשני בולט כל כך.
ציל_צול*

שליחה על ידי ציל_צול* »

רוב האנשים חושבים שבגידה זה כשלון, ואני נותנת לאנשים להחליט בשביל עצמם
אני חושבת שאין לנו ברירה אלא לתת לאנשים להחליט בשביל עצמם. יחד עם זאת, יש לנו אפשרות מקסימה לעזור להם לקבל החלטות שלא מדכאות אותם בכך שנביע עמדה ברורה. מבחינתי, זה מה שאני עושה כאן.
ואם להתחבר בכל זאת אל שיח הכישלון, אני חושבת שהכישלון הוא לרוב בשיטה שאנחנו מתחייבים אליה ולא בהכרח בנו. או מקסימום - גם וגם. והמונוגמיה "נכשלת", לדעתי, משום שהיא שיטה גרועה. מי שרואה את זה ככה יכול להסיר מעצמו חלק או את כל תחושת הכישלון וזו מטרה ראויה בעיניי.
אישה_במסע*

אני חושבת שהכישלון הוא לרוב בשיטה שאנחנו מתחייבים אליה ולא בהכרח בנו.
לחלוטין!

באתי להגיד שהנטייה של אנשים להגיד שפוליגמיה מתאימה למיעוט קטן (ואני שמעתי את הטענה הזו פעמים רבות) היא לדעתי תוצאה של cognitive bias. גם מונוגמיה מתאימה למיעוט קטן, אבל בגלל שהיא המיינסטרים ומה שאנחנו רגילים אליו, אנחנו מקבלים אותה כמובן מאליו ולא מעמידים בפניה את אותם סטנדרטים ודרישות שמעמידים בפני כל רעיון אלטרנטיבי שקם.
ציל_צול*

שליחה על ידי ציל_צול* »

גם מונוגמיה מתאימה למיעוט קטן, אבל בגלל שהיא המיינסטרים ומה שאנחנו רגילים אליו, אנחנו מקבלים אותה כמובן מאליו ולא מעמידים בפניה את אותם סטנדרטים ודרישות שמעמידים בפני כל רעיון אלטרנטיבי שקם.
מאוד מסכימה.
ואגב, היא לא רק מה שאנחנו רגילים אליו, אלא מה שנתפש לפעמים כמעט כמו ציווי אלוהי או עניין מוסרי חזק. זה אפילו יותר מ"מובן מאליו" הרבה פעמים.

פוליגמיה מתאימה למיעוט קטן
שוב חושבת שצריך להבחין בין זה לבין ריבוי יחסים מסוגים אחרים. פוליאמוריה שמתנהלת היטב מחייבת כל כך הרבה, אבל כל כך הרבה תקשורת, שלדעתי רוב האנשים פשוט לא אוחזים בבנק זמן מספק בשביל לקיים אותה. זה לא שרגשית היא מתאימה למיעוט קטן, אלא שטכנית, בעולם המודרני, זה כמעט בלתי אפשרי לדעתי. אני חושבת שזה לא מפתיע לראות אותה צומחת היטב במקומות וקהילות שבהם לאנשים יש חיים רגועים יחסית ויותר זמן להתעסק בעצמם ברצינות.
אישה_במסע*

פוליאמוריה שמתנהלת היטב מחייבת כל כך הרבה, אבל כל כך הרבה תקשורת, שלדעתי רוב האנשים פשוט לא אוחזים בבנק זמן מספק בשביל לקיים אותה.
אני לא חושבת שזה החסם. אולי את צודקת, אבל אני לא חושבת שנערך בינתיים ניסוי טבעי שיאפשר לבדוק את זה. החסם, לדעתי, זו הכנות הרגשית. פוליאמוריה דורשת המון המון המון כנות רגשית ותקשורת טובה ובריאות רגשית שלרוב האנשים פשוט אין. אני לא בטוחה שלי יש אותה (אני ובן הזוג תיאורטית בעד פוליאמוריה, אבל בינתיים זה נשאר תיאורטי לחלוטין. אם כי מה שחסר לנו זה לדעתי בגרות רגשית).

ןבנוגע לציווי האלוהי - לדעתי זו אשליה. היו המון תקופות בהן לא רק שאותו ציווי אלוהי היה קיים, הדת הייתה הרבה יותר מרכזית לחברה. ועדיין, דה פקטו המציאות הייתה של בעל ומאהב בתור הנורמה החברתית הרווחת והמקובלת. אני חושבת שהגישה הרומנטית למערכות יחסים היא זו שיצרה את המיתוס הזה, הרבה יותר מהדת. התפיסה הרומנטית של מערכות יחסים (בניגוד להסכם כלכלי שמטרתו הישרדות וגידול ילדים משותפים) היא דבר מאוד חדש, בקנה מידה היסטורי.
ציל_צול*

שליחה על ידי ציל_צול* »

החסם, לדעתי, זו הכנות הרגשית
גם. בטח. ונדמה לי שזה הולך ביחד כי בהיעדרה, הדיבורים האינסופיים הם כלי מצמיח. יש פה איזה ריקוד אפשרי של הגורמים הללו, ובטח גם אחרים. ובנוסף נדרשת מערכת יחסים מעולה בבסיס שלה, וגם אם אנשים לא מבינים את זה מראש - זה חתיכת חסם שמתגלה ממש מהר.

ולגבי החלק השני, מעניין...
אין ספק שהקשר הרומנטי הוא בסיס אפשרי של זה. כמו שמסבירה היטב אסתר פרל, הציפייה מבן או בת הזוג למלא עבורנו כל כך הרבה תפקידים שחלקם סותרים היא השורש של זה.
ויחד עם זאת, נדמה לי שאיסורים דתיים או מוסריים אחרים ממלאים כאן תפקיד חשוב כי הם קובעים לא רק את הנורמה אלא גם מעניקים לה הצדקה שאי אפשר להתווכח איתה, לכאורה. ומי שקשה לו או מרגיש פגוע יפנה להצדקה הזו.
מי שלא מרגיש פגוע וכל העניין מתאים לו, לא נדרש להצדקות לכאן או לכאן. הוא פשוט חי את חייו כמיטב הבנתו וזהו ושם פס. הצדקות ועקרונות מוסריים נדרשים כממשהו לא מסתדר, בראש או בלב או בהתנהגות.
אישה_במסע*

כי הם קובעים לא רק את הנורמה
אבל הטענה שלי היא שהם לא קובעים את הנורמה, ולראייה, רוב הזמן שבו היו איסורים כאלו, לא הייתה ציפייה לקשר מונוגמי כמו בימינו. כלומר האידיאל היה אותו אידיאל, אבל היחס לחריגה ממנו היה שונה לחלוטין. לדעתי הדת היא רק תירוץ, זה המוסר שחשוב באמת. והמוסר הוא המיתוס של האהבה הרומנטית, לא של המונוגמיה.
ציל_צול*

שליחה על ידי ציל_צול* »

צר לי, לא הצלחתי להבין מה את אומרת. אפשר לשחרר, או להסביר ביותר מילים אם חשוב לך שאבין. אבל קראתי כמה פעמים ולא הצלחתי בעצמי. אולי המוח שלי כבר עייף היום.
פלוני_אלמונית*

אלא מה שנתפש לפעמים כמעט כמו ציווי אלוהי
מה שנתפש כציווי אלוהי - כפשוטו.
אצלי לפחות.
אישה_במסע*

צר לי, לא הצלחתי להבין מה את אומרת.
אני אומרת שהדת לא באמת משנה. עובדה, פעם (מתעצלת ללכת להביא מחקרים. הם על חברות נוצריות למי שיהודיה וזה חשוב לה) היו אותם ערכים דתיים, ואפילו הערך הדתי של סקס רק במסגרת נישואים היה חשוב יותר, ועדיין החברה ייחסה פחות חשיבות לבגידה בנישואים מהיום.
מה שהשתנה זה לא הציווי האלוהי, אלא המוסר החברתי. היום אנשים מאמינים באהבה רומנטית שמעל הכל ובכך שטוב להתגרש אם יש בגידה. וזה מה שאנשים עושים. פעם האמינו שטוב לשמור אמונים, אבל שבגידה היא לא עילה לגירושין, אז אנשים התחתנו, והרבה פעמים בגדו, ובסך הכל היו מרוצים.

אנשים לא מרוצים בגלל הציפיות, לא בכלל המציאות.
ציל_צול*

שליחה על ידי ציל_צול* »

אוקי. מבינה. תודה.
פלוני_אלמונית*

שאלה של מתחיל, אני נשוי יותר מעשור ובשנה האחרונה החלטנו לנסות את הריבוי אהבות, כרגע יש לי עוד 2 חברות ואני ממש נהנה מחברתן, אבל לצערי אין את אותה (סוג) אהבה שיש לי עם רעייתי, אני מרגיש איתן ממש טוב אבל בכל הקשור לטיפוח הקשר (ייחס, תשומת לב, שיחות מרחוק) אני עושה את זה בלי כ"כ חשק,
השאלה שלי היא האם ההרגשה נורמלית ותבנה בהמשך או שאני לא בכיוון וכנראה החברות לא עבורי?
לא רציתי לשאול בקהילה שלנו מעדיף באנונימיות..
אני_כאן*
הצטרפות: 23 נובמבר 2004, 01:27

שליחה על ידי אני_כאן* »

אול שבעת מהריגוש שקיים ?
ואיך זוגתך מגיבה לזה ?
פלוני_אלמונית*

אני כאן
אול שבעת מהריגוש שקיים ?
אולי, או שפשוט אני לא בנוי לנהל עוד מערכת יחסים, ממש כיף שמבלים ביחד אבל ה"תחזוקה" של הזוגיות האחרות ממש מתישה.
ואיך זוגתך מגיבה לזה ?
זוגתי לא מפסיקה לנסות, היא יוצאת הרבה אבל עדיין ללא חבר או מערכת זוגית נוספת.
אני_כאן*

שליחה על ידי אני_כאן* »

זוגתך יוצאת עם גברים אחרים כמה רחוק זה הולך ?
זה מצריך מבנה מסוים של אישיות להיות בדבר כזה
מאוד טובעני במיוחד אם אתה טוטאלי בקשר
אני_כאן*

שליחה על ידי אני_כאן* »

תחזוקה זה לא רק פיזית מינית בעיקר רגשית
פלוני_אלמונית*

זה מצריך מבנה מסוים של אישיות להיות בדבר כזה
נלחצתי חשבתי שהתבלבלתי בדף, אבל לא אנחנו כאן מדור אהבה חופשית פוליאמוריה ואין לי כרגע בעיה רגשית עם זה.
תחזוקה זה לא רק פיזית מינית בעיקר רגשית
ברור לגמרי, הכוונה כשנפגשים פיזית תמיד נחמד גם אם אין מין.
פלוני_אלמונית*

אולי המינון מצריך איזון
יעלי*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2003, 21:33

שליחה על ידי יעלי* »

עוד נשארה פה קהילת פולי, או שכולם בפייסבוק? לא נוח לי שם.
יש פה עם מי לפתח דף בנושא איך לתווך לילדים ריבוי בני זוג?
אי_ננה*
הצטרפות: 22 יוני 2020, 21:54
דף אישי: הדף האישי של אי_ננה*

שליחה על ידי אי_ננה* »

אני משאירה את הילדים מחוץ למיטה (מנטאלית) אין סיבה שידעו עם מי אני שוכבת מתי וכמה.
יש מבנה משפחתי יציב וברור וזהו.

לכי תסבירי את הפער..למה אני צריכה בכלל?
מה התועלת בלחשוף את הילדים לריבוי בנ זוג?
יעלי*

שליחה על ידי יעלי* »

יש מבנה משפחתי יציב וברור וזהו.
אשרייך. אצלנו המבנה היציב הוא אני והילדים. לצערי, אני לא בטוחה שהם תופסים אותו כברור ויציב כמוני.

אי החשיפה שלהם לזה מייצרת בעיות לוגיסטיות ו/או שקרים. הם בגיל שבו הם כבר יודעים פחות או יותר שמבוגרים שישנים ביחד לא רק ישנים ביחד.
זה אומר שכל עוד אני לא מתווכת להם את הנושא, יש רק חבר אחד שזוכה לישון אצלי, ואם אני רוצה לפגוש מישהו אחר אני כבר צריכה לנסוע אליו, וזה חתיכת פרויקט לוגיסטי.
יעלי*

שליחה על ידי יעלי* »

אני מדמיינת מצב שבו הם פשוט יודעים... ובדמיון שלי זה נורא נוח :-D אני לא צריכה לזוז, וכל האהבה באה אלי...
שואלת את עצמי למה לא בעצם. ואין לי תשובה כרגע. למה לא בעצם?

החשש שלי הוא דווקא מול הטינאייג'ר. הוא גם ככה שונא אותי כרגע ואני מתכווצת למחשבה על עוד ביקורת ממנו. גם מעלה לי מטענים אישיים שלי, הילדה והנערה שהייתי מול אמא שלי (חד-הורית וא-מונוגמית, ואוי, כמה אנרגיה ומילים ושנים בזבזתי על לא להיות כמוה! מתוך הביקורת שהיתה לי).
דווקא הצעיר עשוי לקבל את זה בטבעיות, לדעתי. (היה קטע מצחיק לא מזמן - החבר שהילדים מכירים היה פה כמה ימים רצוף, קצת יותר ממה שהם התרגלו, וערב אחד הצעיר שאל אותי: מה, אין לו עוד חברה שהוא יכול להיות אצלה? אמרתי שכרגע לא אבל זה דווקא רעיון טוב :-D)
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

יעלי היקרה,
אני שמחה לגלות שיש חבר שישן אצלך (את לא צריכה לפרט אם אתם רק ישנים ביחד ;-), ואני לא מדמיינת כלום)! במיוחד עם כל הקשיים הלוגיסטיים. הלוואי שתקבלי כמה חיבוקים וחום שאת צריכה ורוצה לקבל. כואב לדעת שעוברת בינך לבין הילד הגדול תקופה כל כך קשה. הלוואי שהוא ימצה את זה מהר ויעבור לשלב הבא. אוף עם גיל ההתבגרות הזה. לפחות ההורות עוזרת לנו להבין טוב יותר את ההורים שלנו.
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

שליחה על ידי שירה* »

החשש שלי הוא דווקא מול הטינאייג'ר. הוא גם ככה שונא אותי כרגע ואני מתכווצת למחשבה על עוד ביקורת ממנו
אווץ' יעלי
((-)) ענק
פשוט כואב לשמוע משפט כזה מאישה מדהימה כמוך...
אני רק אגיד שהגיל הזה אכן קשה, אובייקטיבית, והמציאות שאת לבד שם בשביל כל התפקידים בהחלט מורכבת יותר...

יחד עם זאת, במבט מהצד, זו לא ניראית שאלה של האם אלא של כיצד. כי כרגע, אם אני מבינה נכון, את נמנעת, רק בגלל חוסר הנוחות הזה...

אם זו אכן שאלה של כיצד, הייתי מזמינה אותה לדיון עם צפרדעית. היא מתארת בדף איך לדבר עם בני נוער טכניקות פשוטות ומדהימות לעורר דיון וחשיבה אצל מתבגרים.

מה שקופץ לי בהקשר הזה אולי להציע מפגש משותף שלך ושל הטין עם עוד משהי/ו (צפרדעית, אולי?) שיאפשר דיון כנה ופתוח, ולשם תוכלי להשחיל מה שחשוב לך להבהיר, בלי איזה סרגל שמופנה ישירות אליך...

אין לי מושג האם הדברים שכתבתי מתחברים לך
תני סימן ותמחקי מה שלא מיטיב איתך
אני בעדך @}
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

שליחה על ידי שירה* »

אני לא יעלי ולא אי ננה
אבל ניראה לי בהקשר הזה הגודל כן קובע... והכוונה, לגיל הילדים...
אין דינו של מתבגר כדינם של קטנים...
והכל לפי העניין...
אי_ננה*
הצטרפות: 22 יוני 2020, 21:54
דף אישי: הדף האישי של אי_ננה*

שליחה על ידי אי_ננה* »

אני אגיד דבר כזה:
גם כשהייתי חד הורית
וגם אם אחזור להיות חד הורית -
את ריבוי מערכות היחסים אני משאירה ביני ובין עצמי

גם כשיצאתי עם אנשים בעלי ילדים בעברי - היה ברור לחלוטין שמול הילדות והילדים (בייחוד במשפחות עם מתבגרים!!) אני חברה (ידידה, אם תרצו) של אמאבא, ולא בת זוג של אמא/אבא
וכשישנתי שם - זה היה ברור שבחדר האורחים

דווקא ליד קטנטנים אין כלכך הרבה אישוז, כי, וול, זה הרבה פחות טעון

חושבת שהדעה המאוד נחרצת שלי בעניין שלי מגיעה מתוך התבוננות של עשור במשפחות פתוחות שונות, והבנה כמה זה פוגע בילדות ובילדים להיות במודעות אינטנסיבית לבני/בנות הזוג של ההורים שלהם.
שליחת תגובה

חזור אל “דפי נבירה עצמית-קהילתית”