שליית פתח

לוו_רה*
הצטרפות: 15 יוני 2007, 22:05

שליית פתח

שליחה על ידי לוו_רה* »

אני בשבוע 28 ויש לי שליית פתח מרכזית הרופא אמר לי שאזדקק לניתוח קיסרי .ז ו לידה שלישית שלי. עד כה התעקשתי על לידות טבעיות.
שאלתי היא האם מותר לי לעשות התעמלות כרגע. אני מרגישה מאוד מגושמת ? אני חושבת שהתעמלות תוכל קצת להקל עלי בתנועה. חברה שלי סיפרה לי שהיא הפסיקה להתעמל בהריונה כיוון שהיתה לה שליית פתח חלקית.
שרביט_קסמים*
הצטרפות: 03 יוני 2007, 15:29

שליית פתח

שליחה על ידי שרביט_קסמים* »

לוורה שלום.
ההריון הראשון שלי היה שיליית פתח מרכזית. מכיוון שהיה מלווה בדימומים (נטייה של שיליית פתח), כל פעם רצתי לבית חולים לבדוק שהכל בסדר. בכל אופן לקח זמן עד שרופא אחד טרח להגיד לי שאסור לקיים יחסי מין עד סוף ההריון. (הדימומים היו אחרי יחסי מין), ובשלב מסויים הגינקולוגית שלי אסרה עלי גם להגיע לאורגזמה.
ובכן ניסיתי אותה, הגעתי לאורגזמה והגעתי עם דימום די רציני לבית חולים משם כבר לא יצאתי עד סוף ההריון (3 חודשים).
אני מציעה לך לא לשחק עם זה ופשוט להתייעץ עם רופא נשים שמכיר את התופעות החריגות ויודע ממה להיזהר.
אם תרצי לשאול עוד שאלות. בבקשה.
שרביט_קסמים*

שליית פתח

אה, ועוד משהו.
אין דרך להימלט מקיסרי במקרה הזה. וגם פה יש לי כמה עצות בשבילך אם תרצי.
לוו_רה*

שליית פתח

שליחה על ידי לוו_רה* »

איזה כיף לשמוע חוות דעת נוספת על שליית פתח.
אני כרגע בשבוע 29 וכמעט שאין לי כל דימומים הרופא לא אסר עלי שום פעילות מסוג שהיה. השבוע היה לי כתם טיפה ורדרד. אבל לא ידעתי את הרופא שלי. לא חשבתי שזה משהו נוראי. גם לא היו לי כאבי בטן ואני מרגישה תנועות עובר. רציתי לדעת באיזה שבוע החלו אצלך הדימומים?
אולי יש לך שם של רופא/ה טוב/ה באזור השרון-מרכז. רופא שיש לו קצת הבנה יותר גדולה למצבי ואינו שולל את הרפואה האלטרנטיוית.
שרביט_קסמים*

שליית פתח

הו, הדימומים התחילו מההתחלה כך שאצלך המצב שונה. זה לא סוף העולם שיש דימום ושליית פתח נוטה לדמם.. רק שאצלי היה חשש מדימום גדול שיכול לגמור את ההריון, ולכן שהיתי שלושה חודשים אחרונים של ההריון בבית חולים כדי להיות קרובה לשולחן הניתוחים.
לא. לצערי אין לי המלצות במרכז. אני ילדתי בחיפה.
אני העדפתי ללכת באופן פרטי לרופא שעובד בבית החולים אליו תכננתי להגיע.
אלה רופאים שרואים ומטפלים בתופעות כאלה ברמה יומיומית כך שמצטבר אצלם הרבה נסיון וידע.
הלידה היא בחדר ניתוח כך שאין הרבה מקום לאלטרנטיבה, מה שכן תבדקי טוב טוב לאיזה בית חולים יש ביות מלא (אם את מעוניינת), תדאגי שיהיה איתך מישהו בבית חולים אחרי הלידה (גם בלילות-כי את אחרי ניתוח וזה קשה לטפל בתינוק לבד אחרי ניתוח).
אני ילדתי פעמיים בקיסרי ולא השארתי את ילדי אפילו לא דקה אחת בתינוקייה לבד. יש בזה מן המלחמה (במילים עדינות), אבל מדובר בילדי ואני לא "ראיתי ממטר".
גם פה אם תרצי אנדב מידע.
אורגנית_מתחילה*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 02:49
דף אישי: הדף האישי של אורגנית_מתחילה*

שליית פתח

שליחה על ידי אורגנית_מתחילה* »

לגבי התעמלות, שווה באמת להתייעץ עם רופא שמבין ולא מנסה רק לכסתח (יש רופאי נשים כאלו?)
ובכל מקרה רק דברים עדינים.

אורגנית מתחילה בהיסטריה משליות פתח מדממות, עקב מקרים משפחתיים של שמירות א-רו-כות בבית חולים
שלא כולם הסתיימו בטוב.
לוו_רה*

שליית פתח

שליחה על ידי לוו_רה* »

הי שרביט קסמים ואורגנית מתחילה תודה רבה לכן על ההענות המהירה והעצות. כמו שאן רואות אני לא מבקרת כאן הרבה זמני הוא מאוד קצר. אני מקווה שהכל יעבור עלי בשלום. כרגע אני לא ממש מרגישה טוב אבל מתפקדת..
נזכרתי בעוד משהו שרציתי לשאול. כמה זמן יש כאבים אחרי הניתוח? הבנתי שיש כאבים ממש חזקים. הבנתי שגם אי אפשר לצחוק. איך אי אפשר לצחוק כשיש לך תינוקת חדשה. מתי אני יכולה לצחוק ולא יכאב לי?
לוו_רה*

שליית פתח

שליחה על ידי לוו_רה* »

ווויי

יש לי הודעה משמחת
היום הייתי אצל רופא מומחה שחשבתי שהוא גם ינתח אותי בגלל השלייה אבל הסתבר לי שהשליה עלתה ואין צורך בשום ניתוח. אי לכך רציתי להודות לכולכן רב תודות ועכשיו יש לי זמן להתכונן לצירים וללילדה רגילה וטבעית.
תודה לכן על הכל ...
ושוב תודה...
לאוו רה(לטינית)
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

שליית פתח

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

וואו איזה מזל, איזה יופי. לי מראש אמרו שיש סיכוי קטן שתעלה. מאחלת לך לידה קלה ובעיקר שתהיו את ותינוקך הנולד בריאים. אמן.
אימא_טרייה_פלוס*
הצטרפות: 14 אפריל 2007, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אימא_טרייה_פלוס*

שליית פתח

שליחה על ידי אימא_טרייה_פלוס* »

בעצם אני צריכה לשנות את השם שלי ל אימא יולדת בפעם הראשונה
קודם כל כתוב לי למעלה: "הכל נכון- גם פרשנות לקויה"
אני מתעסקת לאחרונה עם הרבה בדיקות ופרשנויות לקויות ומקווה שהן לא נכונות...
ובכלל הדף הקצר הזה מאד מעודד ומשמח. משבוע לשבוע, מבדיקה לבדיקה אני עוברת בין הודעות מאיימות ולא נעימות.
אמצע שבוע 17 (16+3 ), ביום רביעי אמרו שיש לי שליית פתח מרכזית. ואני שמחה לשמוע שהשליה עולה גם בשבועות הרבה יותר מתקדמים- זה מאד משמח אותי. אני מקווה שהלידה שלך הייתה טבעית וקלה כמו שרצית.
אני מאחלת לעצמי- ברשותכם- המשך הריון נעים וקל, ללא הפחדות נוספות עם שליה גבוהה ותינוק בריא
נילי_קו*
הצטרפות: 17 ינואר 2006, 13:45
דף אישי: הדף האישי של נילי_קו*

שליית פתח

שליחה על ידי נילי_קו* »

אמא טרייה פלוס,
בשלב שבו את נמצאת יש עוד סיכוי גדול לשינוי - כשהרחם גדלה ומתרחבת, השילייה עשויה להתרומם.
מאד ממליצה לך לדבר עם הרחם והשיליה ולבקש מהם את השינוי המיוחל, ולעשות דימיון מודרך, בו
את רואה את הרחם מתרחבת, ואת השיליה עולה, וגם לדמיין את התינוק שלך נולד בטבעיות דרך הנרתיק.
בהצלחה.

המשך הריון נעים וקל, ללא הפחדות נוספות עם שליה גבוהה ותינוק בריא
אלמוג*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2004, 14:56

שליית פתח

שליחה על ידי אלמוג* »

שלום לכולן :)
אני נמצאת בשבוע 26 עם שיליית פתח מלאה. תודה לאל אין לי דימומים אך הלחץ שאני שרויה בו לא נותן לי מנוח לא בימים ולא בלילות.
רציתי לדעת למנוסות שבינינו האם יש סיכוי שהשיליה עוד יכולה לעלות? ומה באמת ההשלכות שאורגזמה יכולה לגרום? אני נמנעת מיחסי מין ואורגזמה וללא ספק זה מגביר את המחנק הייאוש והלחץ הן בפן הריגשי והן בפן הפיזי. אשמח מאוד לקבל תגובות והמלצות.... עד אז אני מ אחלת לכולנו ימים טובים ושקטים עד סוף ההריון המיוחל אמן.
טאו_להורות*
הצטרפות: 02 מרץ 2008, 09:21
דף אישי: הדף האישי של טאו_להורות*

שליית פתח

שליחה על ידי טאו_להורות* »

אלמוג שלום
סבירות נמוכה שהשילייה תתפס וסיכוי סביר שתלדי בניתוח .
וזה מה שיש. חבל להתווכח עם זה.
לגבי יחסי מין. תלוי באיזה הריון את. עם את בהריון ראשון סביר שצוואר הרחם סגור , עומד בדום מתוח ומפוקק (את יכולה לבקש מהרופא למדוד את אורך הצוואר באולטראסאונד.)
לגבי האוקסטוצין את יכולה לבדוק אם את מגרה את הפטמות את מרגישה התכווציות?
ללא התכווציות הסיכוי לדימום נמוך.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליית פתח

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

רציתי לשאול אם יש כאן נשים שהייתה להן שלית פתח חלקית בשבוע 19 ובהמשך היא עלתה והן ילדו לידה רגילה, לא בניתוח.
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

שבוע 19 הוא מאוד מוקדם, יש עוד סיכוי גדול שהשילייה תעלה והלידה תהיה לידה רגילה.
בהצלחה
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

תודה על העידוד. אני ממש לא רוצה ניתוח קיסרי ומשתדלת להיות אופטימית.
ירדן*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 14:12

שליית פתח

שליחה על ידי ירדן* »

אני בשבוע 21 ומתחילת ההריון אמרו לי שיש שליה נמוכה ולעקוב אחרי זה, לפני מספר ימים היה לי דימום והגעתי למיון שם אמרו לי שיש שלית פתח. אמרו לי לנוח במיטה ולא לקיים יחסי מין. מישהי קיבלה שמירת הריון בגלל שלית פתח ודימום? אני עובדת בעבודה שהיא יחסית פיזית ואני מפחדת שזה יזיק לי או לעוברית..
נקודות_ורודות_אגדיות*

שליית פתח

ירדן שלום.
אני הייתי עם שליית פתח מרכזית (שזה הכי גרוע מבין השיליות פתח) ושכבתי בבית החולים שלושה חודשים כי גרתי מאוד רחוק מבית החולים והם טענו שאם מתחיל דימום רציני צריך להגיע לשולחן הניתוחים מאוד מהר!
מבחינת פעילות , לא הגבילו אותי, אבל היו לי המון כאבים חזקים והיה לי מאוד קשה ללכת. (כל זה בהריון ראשון ובהריון השני שום דבר מזה לא היה).
אבל זה קרה נדמה לי בגלל תנוחת העוברית ולא בגלל השליה.
אכן , אסור לקיים יחסי מין ואפילו אסור להגיע לאורגזמה כי זה מייצר פעילות רחמית ולאחריה דימום. לי היו 5 אפיזודות של דימום עד שהתאשפזתי.
הלידה כמובן הייתה קיסרית.
אם את רוצה לשאול עוד משהו - אשמח לענות לך
החוששת*
הצטרפות: 21 אפריל 2013, 18:56

שליית פתח

שליחה על ידי החוששת* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום לכולם!! אני בשבוע 19 להריון... אמרו לי בשבוע 16 שיש לי שלית פתח אחורית מלאה בסקירה המוקדמת. הגעתי לפני יומיים עם כאבי בטן לרופא והתברר שהשליה נשארה עדין במקומה ולא עלתה אפילו קצת אחרי שלושה שבועות. האם זה מוגדר כמצב של הריון בסיכון?? האם השליה יכולה עוד לעלות?? ממש הפחידו אותי בנושא הנ״ל... אשמח לתגובות... תודה
מודאגת*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 22:03

שליית פתח

שליחה על ידי מודאגת* »

שלום בנות, אני בשבוע 16 הריון שני ואתמול היתה לי סקירה מוקדמת בה נאמר לי שיש לי שלית פתח קדמית מלאה, כיון שעברתי ניתוח קיסרי בעבר הרופא מעריך כי הסיכוי שהיא תעלה נמוך, אני מאוד חוששת וקראתי על כך שבמצב כזה הניתוח עלול להיות מורכב יותר בשל חשש מדימומים, אשמח לתגובות וחוויות חיוביות... תודה!!!
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

שליית פתח

שליחה על ידי מיכל* »

שלום לכולן
שמי מיכל אני אם לשתיים אני לאחר הפלה
כרגע אני בשבוע 29 עם שיליית פתח כמעט מלאה.
האם מישהי במצבי חוותה כאבים ולחץ באגן ובבטן התחתונה ?
ו אם עבדתם כרגיל?
נקודות_ורודות_אגדיות*

שליית פתח

אני הייתי עם שליית פתח מרכזית, סבלתי מכאבים מאוד חזקים ממש בפיפי למטה, מאוד התקשיתי ללכת. (נדמה לי שזה היה בחודש שמיני),
אני לא יודעת אם זה היה בגלל השיליה או בגלל התנוחה שמתוקתי הייתה בה.
אני לא עבדתי כי הייתי בבית חולים בשמירה. אני מציעה לך להתייעץ עם רופא, לגבי חופשת מחלה. אני קיבלתי די הרבה זמן כסף מביטוח לאומי כי הגיעו לי דמי אבטלה שהתחברו לשמירת הריון ולידה, משהו כזה. (אני לא זוכרת איך זה היה במדויק)
הריון_ראשון*
הצטרפות: 14 יוני 2006, 15:09
דף אישי: הדף האישי של הריון_ראשון*

שליית פתח

שליחה על ידי הריון_ראשון* »

אני בהריון ראשון הייתה לי שלייה נמוכה עד שבוע 30 וברוך השם היא עלתה האם מותר לקיים יחסי מין ???
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

אני בשבוע 16 זה הריון רביעי שלי לפני שבוע הייתי בסקירת מערכות והרופא אמר לי שיש לי שלייה קדמית נמוכה למזלי בעלי לא היה בארץ שבועיים ולכן לא קיימנו יחסי מין ,היום לקראת שובו של בעלי רציתי להיות רגועה ולכן הלכתי לרופא לבצע אולטראסונד לברור מדויק של מקום השליה שם נאמר לי שיש לי שליה קדמית למעלה ושלייה נוספת שנקראת שליית לוואי שליית פתח חלקית משהי שמעה פעם משהו כזה שליית לוואי? והאם יש סכוי שהיא תעלה ומהם הסכונים?
מרים*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2002, 02:34

שליית פתח

שליחה על ידי מרים* »

האם יש כאבי בטן כאשר השיליה עולה ??
הריון_שני*
הצטרפות: 07 יוני 2006, 09:46

שליית פתח

שליחה על ידי הריון_שני* »

גם אני, בסקירה נכתב שליית פתח אחורית שמכסה את צוואר הרחם. בדיקה אחרונה בשבוע 17 עכשיו בשבוע 18. אמרה לא לקיים יחסים (ביקשתי מחברה לברר לי בביח תל השומר הרופא אמר שאם לא היו דימומים עד עכשיו זה בסדר ואין צורך להיזהר). ברוך ה' אין כאבים או כל דבר אחר.

למי ששאלה על קיסרי הניתוח הקודם שלי היה קיסרי - תצחקי כמה שבא לך. בימים הראשונים קשה לעמוד ישר כי התפרים בבטן וקשה להתיישר. חוץ מזה זה די רגיל. אסור לקום מהמיטה לאחר הניתוח כמדומני 24 שעות. יש לך אישפוז של 5 ימים לאחר הניתוח. תקופה כלשהי לאחר הלידה יש כאבים (לי בעיקר בשכיבה)- אבל זה נכון גם לתפרים בלידה רגילה....מומלץ להתיישר במקלחת ולזוז כמה שיותר (יותר קל מתחת למים).
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

שליית פתח

שליחה על ידי יעל* »

גם לי היתה שיליית פתח ועברתי קיסרי, אך המוזר הוא שיום לפני הדימום הגדול (שבגללו נכנסתי לשמירה 3 חודשים) רופא נשים בדק אותי באולטרא סאונד וגינאלי ולא ראה שיש שליית פתח, האם זה יכול להיות משהו פתאומי?
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

היי בנות אני בשבוע 22 עברתי סקירה ואמרו לי שיש לח שילת פתח מרכזית ברוך השם אני לא חווה כאבים ודימומים ומקווה שזה ימשיך כך זאת תיהיה הלידה הרביעית שלי בקיסרי ומקווה לעבור אותה בשלום
פלונית_מתוקה*
הצטרפות: 16 יוני 2014, 11:21

שליית פתח

שליחה על ידי פלונית_מתוקה* »

שלום לכן אני בשבוע 33 הריון ראשון, ושבוע שעבר היה לי דימום רציני שבעקבותיו אושפזתי ואבחנו אצלי לראשונה שליית פתח מרכזית באמת תודה לאל הכל בסדר אצלי ואצל העוברית. לגבי יחסי מין, ברור שיש איסור על חדירה מה לגבי מגע מיני ללא חדירה? וגם יש לי גלים של לחץ גדול במפשעה שממש מלחיץ שיקרה עוד דימום. אני לא בטחה שזה טיבעי בשלב זה של ההריון או בגלל שאני יודעת שהראש שלה יושב על השליה....
פלונית_לחוצה*
הצטרפות: 23 יוני 2014, 23:54

שליית פתח

שליחה על ידי פלונית_לחוצה* »

שלום, נןדע לי לפני יומם יש לי שיליית פתח ולהמנע מיחסים. לא כל כך עמדתי בזה כי קיבלתי כבר איסור מתחילת ההריון מדימום עקב סגו הדם שלי.. לא קיימנו יחסים מלאים רק חלקית.. האם הדימום צריך להופיע מיד?
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

מה הוא הזמן המקסימלי שאפשר לעבור מרגע הדימום הרציני ועד שעושים את הקיסרי
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

שלום לכולן אני בשבוע 29 אובחנה אצלי שליית פתח בשבוע 16 מאז חוויתי שני אירועי דימום השני היה ביום שישי שהיה ממש רציני וכרגע אני מאושפזת בשכיבה מוחלטת. השאלה היא: מי פה חוותה אירוע דימום מסיבי והאם זה יכול לחזור על עצמו או שאפשר לנשום?!?!?!
אמא_צעירה*
הצטרפות: 19 ינואר 2004, 15:18
דף אישי: הדף האישי של אמא_צעירה*

שליית פתח

שליחה על ידי אמא_צעירה* »

כתוב פה למעלה, שיש נטייה לשלית פתח לדמם, כך שזה עלול לקרות שוב... :-|
הריון_ראשון*
הצטרפות: 14 יוני 2006, 15:09
דף אישי: הדף האישי של הריון_ראשון*

שליית פתח

שליחה על ידי הריון_ראשון* »

אני בהריון ראשון שבוע 13 ונודע לי אתמול על שליית פתח בעקבות דימום, קיבלתי חופשת מחלה של שבועיים שבה נאמר מנוחה מוחלטת, יש לציין שהדימום לא מאסיבי אם כי מופיע פעמיים ביום בערך ונפסק ספונטנית, הבדיקה הבאה היא רק בעוד שבועיים, האם יש סיבה לדאגה ולפנות לרופא לפני.? לפי ניסיון שלכן, מה הסיכוי למצב כזה להסתדר ולשלייה לעלות?
אמא_צעירה*
הצטרפות: 19 ינואר 2004, 15:18
דף אישי: הדף האישי של אמא_צעירה*

שליית פתח

שליחה על ידי אמא_צעירה* »

אני עונה רק על מה שאני יודעת, מצטערת על הבורות (חולם בר' ;-) ) שאני משאירה לך
שליה לא יכולה לזוז. ה"תזוזה" היחידה שלה, היא בזמן גדילת הרחם היא יכולה למצוא את עצמה במקום קצת שונה מקודם.
לכן, תלוי כמה שליית פתח השליה שלך. יש נוגעת בפתח, שאיתה יכולים להיות רופאים שאפילו יציעו לך לנסות לידה רגילה, יש שליה שמכסה חלקית ויש שליה שמכסה מלא. כמו פקק רחב של אמבטיה....?
שליה עלולה לדמם גם לתוך הרחם, ויכולה לא לדמם כמעט בכלל. אני לא חושבת שצריך להכנס לפניקה, למרות שזה נשמע מפחיד מאוד, אבל בגלל הסיכון לדימום ישמרו עלייך טוב. תמנעי מלשבת באמבטיה חמה (מרחיבה את כלי הדם= הגברת הסיכון לדימום). אין בעיה להתרחץ ;-) תערכי הרפייה מדיטציה וכל דבר שיכול לעזור לך להרגע- כי זה כמובן הכי חשוב :-) לעובר ולהריון התקין. אני יודעת שזו דרישה כמעט בלתי אפשרית :-S אבל מנסיון (לא של שליית פתח אלא של שמירה מ 29.5 עד הסוף), זה עוזר המון.
מי אמר לך על חופשת מחלה? לא הרופא שלך? מי ככן, רופא במוקד/ בית חולים?
אולי בשביל לשמור על רוגע תנסי כן להתקבל אצל הרופא שלך ולשמוע את דעתו, שלכאורה את סומכת עליה יותר מעל דעתו של סתם רופא?

בהצלחה :-)
אמא_בעתיד*
הצטרפות: 28 מרץ 2015, 15:39

שליית פתח

שליחה על ידי אמא_בעתיד* »

שלום לכולן אני בת 28 רציתי לדעת גילו אצלי שיליית פתח מלאה ועוד מתחת לפתח ב7 מ"מ אני בשבוע 19 להריון ראשון בסקירה אמרו לי שאני יצטרך ניתוח קיסרי והרופאת נשים אמרה שיש סיכוי שזה יעלה ואני יוכל ללדת טבעי . האם מישהי חוותה את זה אשמח לחוות דעת אני ממש לחוצה ולא רוצה לעשות קיסרי. בבקשה עזרו לי
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

שלום נשים יקרות גם אני עם שלית פתח בשבוע 19יאמר ל״זכות״ הרופאים שהם מאוד מעודדים לכיון של הפסקת הריון אבל אינם יודעים שיש בורא עולם שמנהיג וקובע כל דבר והיו דברים מעולם ולכן עצתי היא רק להתפלל ולא להיכנס ליאוש בפחדים שיהיה בשורות טובות לכולכן
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

שלום בנות אני נמצאת בשבוע ה14 להריון זה הריון רביעי שלי אך ההריון הקודם היה עם שליית פתח מלאה כך שעברתי ניתוח לא פשוט עכשיו הודיעו לי שיש כנראה סיכוי שזה יהיה לי שוב כי כרגע הרופא ראה שנשלחה נמצאת חלקית ואולי זה עלול להשתנות ( אני מקווה) אין לי כח לעבור זאת שוב !!!! האם משהי ילדה בלידה רגילה אחרי שליית פתח ???
אמא_ל*
הצטרפות: 23 יולי 2015, 14:50

שליית פתח

שליחה על ידי אמא_ל* »

שלום לכל המודאגות, קודם כל כיף לראות שאני לא לבד בסיפור השיליית פתח. לגבי שליית פתח הרופא נשים אמר לי שעד השבוע ה-32 המצב יכול להשתנות. אין אפשרות ללדת בלי ניתוח קיסרי אם המצב אינו משתנה מאחר וזה מסכן את האם ולעיתים את העובר. ואף רופא לא דיבר איתי על הפסקת הריון חס וחלילה בגלל שיליית פתח, רק על ניתוח קיסרי. גם אני לא רוצה ניתוח קיסרי, ילדתי עד כה לידות טבעיות, אני עוד בשלב מוקדם, מתפללת לבורא עולם שאכן השיליה תעלה ותזוז מהפתח. הכי חשוב זה לשמור על אופטימיות ולמצא מומחה טוב ורגיש ואיכפתי. בהצלחה ולידה קלה, והכי חשוב גידול נעים והמון יחס לילדים בלי לנפנף אותם בגלל מחשב או וואטסאפ
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

היי, למשהי הייתה פעם שליית פתח שעלתה והפכה לנמוכה וחסרה להיות פתח? והאם ביטוח לאומי מאשר שמירה לשלייה נמוכה?
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

הי בנות .עכשיו חזרתי ממיון עם שליית פתח. בשבוע 19עם דימומים דווקא הרופאים היו אופטימים ואמרו שהשליה בעזרת ה' יכ ולה לעלות.מתפללת שלכולכן השליה תעלה ותלדו לידה רגילה עם
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

ילד בריא ושלם.שנבשר טוב
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

אמאללללה! שבוע 15+5 עכשיו חוזרת מסקירה ראשונה ומחליטה לקרוא על שיליית פתח ומבינה מה זה אומר:/ הרופא רק הזהיר שבשום פנים ואופן לא לקיים יחסי מין!!! מעבר לכך, טען שישנו סיכוי שהשיליה תעלה לבד עם התקדמות ההריון. זה הריון שני כשהלידה הראשונה הייתה בניתוח קיסרי אלקטיבי ואני כרגע מתחילה להילחץ!!!!! המלצות, משהו?!
בינתיים אין דימומים אבל כולם מדברים על שמירת הריון ושזה מסוכן....
לחץ*
הצטרפות: 01 ינואר 2016, 21:13

שליית פתח

שליחה על ידי לחץ* »

אני אחרי לידה רגילה וקשה עם אפידורל בראשון ובשני קיסרי..לכל המודאגות הקיסרי לדעתי היה הרבה יותר נוח בניתוח וגם בכאבים לאחר מכן מלבד הלקום ולשבת שהיה כואב בשרירים..כעת אני שבוע 15+עם שילית פתח מרכזית ולקונות קטנות הרופא בסקירה ציינה כי השילייה גם יושבת על הטפרים מהקיסרי ומדובר בהריון בסיכון והמליצה לא לקיים יחסי מין ולהקדים את התור לרפוא למעקב והסברים...משהי נתקלה ב"לקונות"..?? מלחיץ..היא אמרה שהסיכוי שמשהו ישתנה אפסי ויתכן ואזדקק לשמירה.
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

גם לי שיליית פתח שבוע 31 הייתי במיון. והוא אמר לי עוד שבוע אם לא יעלה צריכים לקבוע לקיסרי עושים את זה בשבוע 36 כדיי שלא התפתח צירים וצירים גורמים לדימום האם יכול להמשיך לעלות בשבוע כזה
ענבל*
הצטרפות: 06 פברואר 2002, 10:42

שליית פתח

שליחה על ידי ענבל* »

שלום אני שבוע 29 עם שיליית פתח חלקית רציתי לדעת אם יש סיכוי שהיא תעלה או שבטוח אלד בניתוח זאת לידה 4שלי וכולם היו בלידה רגילה חוששת מניתוח כרגע אני בשמירת הריון אשמח לתשובה
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

שלום אני בשבוע 22 עם שליית פתח ....מישהי יודעת אם יש בעיה לטוס לחול למנוחה?
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

שלום לכולן
אני עם שליית פתח מלאה שבוע 30. עם הפרשה דמית קלה ממש ומאושפזת להשגחה. האם על כל הפרשה קלה שנעלמת אחרי כמה שעות יש לרוץ למיון??? הדעות משתנות מרופא לרופא...
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

מה לגביי שמירת הריון בשבוע 24 עם שליית פתח מלאה ללא דימום??
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

אני עם שליית פתח מלאה שבוע 33 ללא דמום עד כה ב"ה) מה הסיכוי לדמם והאם יש נשים שעברו מצב כזה בלי דימום עד הלידה?
אימא_לפצצת_אנרגיה*
הצטרפות: 22 מרץ 2018, 13:30

שליית פתח

שליחה על ידי אימא_לפצצת_אנרגיה* »

שלום בנות,
אז זה ההיריון השני שלי, אני שבוע 21 והרופאה אמרה שהשלייה שלי נמוכה ובסיכום הביקור כתבה "לאור שליית פתח עד הסקירה לא לקיים יחסים". אין לי בעיה עם החלק של לא לקיים יחסים (גם ככה, למרות השלישי השני, טרם חזר לי החשק), ואני מניחה שבסקירה המאוחרת (שבוע הבא) ינתנו יותר פרטים לגבי שליית הפתח.
אבל בינתיים אשמח לעצות ומילות הרגעה מאימהות אחרות שחוו את זה. ממש קיוויתי שזו תהיה לידה טבעית ופשוטה שתתקן את חווית לידת הואקום שהייתי בהיריון הראשון עם פצצת האנרגיה שאני מגדלת.
ד"א, מה זה אומר לגבי התנהלות פיזית? יש לי בן שנתיים שהמרץ אף פעם לא נגמר לו ומהרגע שאני אוספת אותו מהגן אני מבלה כמעט 3 שעות בריצה אחריו (ואני לא צוחקת, רוב הזמן אני רצה אחריו).
חשוב שאציין שעד כה לא היו לי דימומים בכלל.
לידה_שניה_10084*
הצטרפות: 25 מאי 2018, 10:21

שליית פתח

שליחה על ידי לידה_שניה_10084* »

היי צריכה התייעצות
גם לי יש שליית פתח, זה הריון שישי שלי ויש לי רק ילד אחד . היה לי כמה הריונות לא תקינים וכרגע אני בשבוע 15 עם דימומים שחוזרים על עצמם. לפעמים זה נרגע ואז כל פיפי שאני מנגבת יש דם. הרופא אמר לי בגלל ההיסטוריה שלי והפחד והדימומים שאני חווה לשבת בבית שבוע ויעזור לי למלא טפסים של שמירה. השאלה שלי ,כרגע נרגע הדימום יש לי טעם לצאת למחלה מעכשיו? כי בשביל שמירה צריך 30 יום רצף בבית וגם לא בטוח שיאשרו מאמינה שיחכו לשבוע 20 פלוס ככה. מישהי שעברה ויודעת להגיד לי לגבי שמירה? מתלבטת מה לעשות גם בעבודה עושים פרצןף על זה אבל אני ממש חרדה להריון הזה . תודה לעונות
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

שליית פתח

שליחה על ידי יולי_קו »

לידה שניה יקרה,

מאוד קשה לדעת מה לעשות במקומך, אבל את יכולה לשאול את עצמך (או לשתף פה במידע):

אם תישארי בבית ותרגישי טוב, האם המנוחה הזאת תרגיש לך מיותרת?
אם תישארי בבית ותרגישי פיזית גרוע, זה בטוח לא עדיף, אבל כנראה נחוץ, וכנראה כדאי לעשות עוד משהו חוץ ממנוחה (התיעצות רפואית, טיפולים מזינים ומרגיעים וכד׳).
אם תלכי לעבודה והכל ימשיך תקין- סבבה, אבל איך אפשר לדעת זאת מראש?
אם תלכי לעבודה והתוצאה תהיה דימומים, או כאבים או גרוע מזה, כלומר סיכון עצמך, העובר וההריון- לי נשמע לא שווה. זה הריון יקר (כמה הריונות כבר היו ומה הסיכוי לדעתך לעוד הריונות אצלך מבחינת גיל, בריאות, וקלות להיקלט).

במה את עובדת? כמה חשוב לך ׳להתאבד׳ על העבודה הזאת?
האם יש סיכוי להקלה בעומס הגופני בעבודה? (פחות שעות/ ישיבה/ פעילות קלה יותר מבחינה גופנית/ התחלקות במטלות עם עוד עובד...).
האם ההתניידות למקום העבודה קשה?
מה גיל הילד השני, וכמה השהייה בבית תאפשר לך יותר מנוחה?
כמה עזרה את יכולה לקבל מהסובבים? (לדוגמא, אם מבחינה כלכלית יש עוד מפרנס בבית, אולי אפשר לוותר במקרה הצורך על ההכנסה שלך לכמה חודשים,לבקש מהקרובים לך עזרה בניקיון, קניות ועוד?).

הריון קל בזמנו, ידיים מלאות, ואחלה גידול של הילדים!
לידה_שניה_10084*

שליית פתח

היי יולי
אני בת 33 , עם ילד בן 6. זה נישואים שניים שלי היה לי 3 הפלות עם בעלי הנוכחי מהריון שלא התפתח , דופק וכו.. ההריון הזה מאוד חשוב לי ומבחינתי להגיע לשבוע 15 זה נס. אני עובדת במשרד עבודה לא ממש פיזית אבל כן עם לחץ. הענין שאני דיממתי כמה ימים ברצף ולהיות בזמן העבודה זה קשה ואחות של כללית ישר אמרה לי ללכת הביתה ולנוח. הענין שהרופא שלי אמר שימליץ לי על שמירה ושבוע מנוחה עכשיו אני מעדיפה להשאר בבית ולנוח ולשמור על ההריון כי מספיק אני בלחץ . אני כרגע יומים בלי דימומים ואני לא בטוחה שבכלל יאשרו לי כי זה קצת שבוע מוקדם יחסית וקצת לא נעים לי מהעבודה, הם אמרו אם את צריכה שמירה תנוחי ולפחות נביא לך מחליפה אני רק לא יודעת אם הדימום הפסיק כרגע אולי כן לעבוד ולחכות חודש לחודש חמישי לראות אולי השלייה תעלה. למרות שהבנתי שבגלל שהראשון היה קיסרי הסיכוי לא גדול לשלייה לעלות.
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

שליית פתח

שליחה על ידי מיכל_בז* »

לי הייתה שליית פתח. הייתי בשמירה משבוע שלושים. בבית החולים אמרו לי שאין קשר בין מאמץ לדימומים אבל למרבה הפלא, כל פעם שהתאמצתי דיממתי.

לבסוף הגעתי לרופא פרטי שהנחה אותי לנוח כמה שיותר וזה עזר, אחרי כמה פעמים שנכנסתי ויצאתי מבית החולים הצלחתי למשוך את ההריון עד הקיסרי שהיה בשבוע 36.
לידה_שניה_10084*

שליית פתח

היי מיכל, שאלה - האם דיממת לפני שבוע 30? כי אני מחר בשבוע 15 והרופא כן אמר שימליץ לי לביטוח לאומי אבל לא בטוחה שיאשרו לי ואולי כדאי לי בנתים להיבדק אם יחזרו הדימומים, ולחכות לפחות לשבוע 20 שהשלייה אולי תעלה
מיכל_בז*

שליית פתח

שליחה על ידי מיכל_בז* »

דיממתי לראשונה בשבוע 28
פלוני_אלמונית*

שליית פתח

שלום לכולן. אני בשבוע 27+ מתקרבת ל28. יש לי שליית פתח מרכזית. היה לי דימום אבל כנראה בסופו של דבר רקטאלי כיוון שיש לי טחורים פנימיים. אתמול הייתי במוקד חרום עקב דמום חוזר שכנרא היה מהרקטאלי,. אך שם הרופא אמר לי משהו מוזר שאף אחד לא דבר איתי עליו גם לא הרופא הפרטי שלי, שאם יש לי שליית פתח מרכזית אז משבוע 28 אני צריכה להיות בהשגחה בבית חולים. האם זה נכון?
מיכל_בז*

שליית פתח

שליחה על ידי מיכל_בז* »

ממש לא נכון ולכן לא אמרו לך. אם היו דימומים חוזרים ונשנים, אז אולי. אבל לא ככה.

אני אושפזתי שלוש פעמים במחלקה לסיכון גבוה עקב דימומים. באשפוז האחרון באמת היה דיבור על להשאיר אותי עד הקיסרי אבל למרבה המזל זה לא התממש. מה שכן, בסוף כבר הקפדתי לא לעשות כלום וזה הוכיח את עצמו.
שליחת תגובה

חזור אל “הריון - כללי”