אחרי לידת בית

ענת2*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 15:11

אחרי לידת בית

שליחה על ידי ענת2* »

אני מעתיקה הודעה זו מהודעה שנכתבה באתר "לידה":
מתגבשת תביעה משותפת של מענקי לידה
בנות שימו לב. סוף סוף זה קורה. תביעה שהוגשה ע'י יולדת שילדה בבית ב 97 הגיעה לדיון בינואר 2002 והשופטים דרשו מהמשרד לביטוח לאומי להגיב ולהסביר מדוע לא ניתן לאישה מענק לידה חרף העובדה שתנאים סניטריים לא מפריעים יותר לבטיחות הלידות כמו בתקופת המעברות ולמרות שאישה בחרה בשיקול דעת ללדת בבית, לאחר הכרות עם המחקרים המראים כי לידת בית בטוחה כמו (אם לא יותר) מלידה בבית חולים. (הדיון עשוי-עלול להמשיך רק עוד שנה ואפילו שנה וחצי אבל אפשר להגיש עירעור עוד קודם). עורך דינה של הגב' מוכן להגיש תביעה שיתופית ולייצג את כל הנשים המעוניינות במענק לידה. בבקשה לפנות אל עו"ד אמנון שילה 9532932-04
ייתכן ונשים מאזור המרכז תאלצנה להגיש קודם תביעה לבית הדין האזורי ואח"כ בעירעור לבית דין הארצי (עלות של 106 ש"ח בלבד) . אז יבקש לרכז את הפניות.
מצד שני יתכן ומראש תוגש לבית הדין לעבודה תביעה ייצוגית של כל הנשים. קדימה. התקשרו ושיהיה בהצלחה
אנונימי

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: מדור לידת בית
  • ערכתי חלק מהדף, אתם מוזמנים להמשיך, אולי אני אמשיך כשאוכל (ושוב מהתחלה)

טיפולים סטנדרטיים בילוד וביולדת אחרי הלידה:

ויטמין K - אפשר בטיפות לטיפות צריך מרשם רופא, אם את קונה בעצמך, וזה עולה כארבעים שקל. ואפשר שהמיילדת תזריק לו. צריך לשאול אותה. בחינם. באס"ה אפשר לקבל את האמפולות למתן בפה על ידי המיילדת, או לבד, או אפילו לתת שם.
בדיקת PKU - עושים ביום השלישי ללידה (צריך לעשות 40 שעות אחרי הלידה). יעשו לך בטיפת חלב, ונדמה לי שאפשר גם במרפאת קופת חולים. בחינם. אם המילדת עושה בביקור בית לאחר הלידה, ניתן לשלוח בדואר רשום למרכז בתה"ש כשהדף התייבש. חשוב שלא יעבור חודש עד שמגיעה התשובה כי זה הזמן הקריטי אם התשובה חיובית.
את חיסון צהבת בי אפשר לתת בטיפת חלב או בקופת חולים. בכלל לא בטוח שכדאי לתת את החיסון הזה בלידה. כמה שתדחי, יותר טוב לתינוק. אם את הולכת לטיפת חלב, כל החיסונים כלולים באגרה השנתית ששילמת להם. בבית החולים זה בחינם.
טיפות עיניים מיילדת יכולה לתת (לא ברור אם מומלץ).
בדיקת G6PD (לאיתור חסר באנזים מסויים) המיילדת יכולה לקחת ישר מחבל הטבור וכך חוסכים דקירה. ניתן לעשות בהפניה מרופא הילדים.
בדיקת ילוד ניתן להזמין רופא ילדים הביתה, או ללכת אליו.
בדיקת אם המיילדת יכולה לעשות.
אם הולכים לקבל את המענק בבית חולים, ניתן לבצע שם את רוב הטיפולים הנ"ל (פרט ל G6PD) ראו לידת בית ומענק לידה

תוך כמה זמן צריך (חשוב) שרופא יבדוק את התינוק?
  • אנחנו הזמנו רופא ילדים, שבא אלינו יום לאחר הלידה, ויומיים אחר-כך (לפני "השחרור") ראו בדיקת רופא ילדים אחרי לידת בית
  • בדיקת רופא אפשר לעשות תוך יום יומיים בקופת חולים אם המיילדת אומרת שהכל בסדר.

בירוקרטיה:

• המיילדת צריכה לתת אישור לידה.
איך מבצעים רישום במשרד הפנים בלי אישור מבי"ח / איך מקבלים מספר זהות?

איך מסתדרים ב קופ"ח (בשביל בדיקת ילוד) בלי מספר זהות לתינוק?
  • בטיפת חלב הסכימו להמשיך איתנו גם בלי מספר (באופן זמני, כמובן)
  • אם יש משהו נורא דחוף וקשה, אפשר ללכת לרופא באופן פרטי. ואם זה לא נורא קשה, האחות בקיבוץ בטח תסכים לעזור.
משרד הפנים
  • הלכנו אחרי כמה חודשים. לנו אמרו ששני ההורים צריכים לבוא. צריך להביא תעודות זהות, ואת כל הניירות שצברתם במהלך ההריון והלידה. זה כולל כרטיס טיפת-חלב ותוצאות סקירת-מערכות משום-מה.
  • צריך לגשת לדואר (לא בכל סניף, יש לברר) ושם יש טפסים למלא. תעודת הלידה מגיעה הביתה.
  • היה צריך להביא את המכתב של המיילדת, טופס מעקב הריון, תעודות זהות של שנינו וזהו. אני לא הייתי צריכה ללכת.
ביטוח לאומי:
  • צריך ללכת בנפרד (בשביל קצבת ילדים).
  • הורדנו מהאינטרנט www.btl.gov.il את הטפסים לדמי לידה ושלחתי בדואר עם כל מה שצריך ואחרי כחודש הכסף נכנס ישר לחשבון.

הבדלים מענינים במפגש עם התינוק בין לידת בית חולים ללידת בית

כשתינוק נולד בביה"ח הוא נלקח לו לאי-שם ועובר מי-יודע-מה ואנחנו, ההורים, לא יודעים.
כשתינוק נולד בבית אנחנו זוכים לראות את כל הדברים ה"נסתרים" שאנחנו לא יודעים עליהם.
  • תינוק לא חייב לינוק מיד אחרי הלידה. עד 24/12 (מישהו ברר מה התשובה?) שעות אחרי הלידה, זה עדיין נחשב נורמלי. אבל אחרי לידת בית, סביר שירצה לינוק תוך שעות ספורות, וגם די חשוב (כדי לעודד ייצור חלב וכדי להוציא את המקוניום).
  • בשלפוחית השתן מצויים מלחים שמשתחררים עם הטלת השתן של התינוק. לאו דווקא בהשתנה הראשונה, בד"כ רק אחרי שהתינוק ינק. כשהמלחים האלו משתחררים הם משאירים סימן קטן בחיתול שנראה כמו כתם דם. כדי להבדיל בין כתם דם למלחים אלו ניתן לישטוף את החיתול במים (גם חיתול חד פעמי). כתם דם אינו נשטף במים. כתם שנגרם מהמלחים האלו - כן נשטף במים.
  • התינוק לא חייב לחרבן במהלך היומיים הראשונים לחייו.
  • לתינוקות בנות יש לעתים הפרשה דמית דמוית מחזור והפרשה של חלב מהפטמות. זה בסדר!
  • את המקוניום, מי שילד בבי"ח לא זוכה לראות כלל. שלא נדבר על גופו העירום של הרך הנולד, המתגלה בד"כ רק כשמגיעים הבייתה.

שימו לב, יש מיילדות בית שנוהגות לידחוף מנקה אוזניים לרקטום של התינוק!
מיותר! זו גישה שנהוגה בחלק מבתי החולים (אני יודעת שכך עושים בליס). מטרת הבדיקה לודא שאין חסימת מעיים לתינוק, אבל כל בר דעת יכול להבין שאם התינוק חירבן סימן שאין לו חסימה שכזו. לכן ניתן להתנגד לבדיקה גם בביה"ח ולחזור לשם אם התינוק לא חירבן תוך יומיים.

תרמו: בשמת א, אביב חדש, יונת שרון, ענת גיגר, אמא של אופק, ורד לב, קרן שמש, עדי יותם
ותודה לשיין שתרמה מנסיונה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

אם התינוק לא ינק תוך שעתיים-שלוש מהלידה (וגם זה הרבה), אני הייתי מתקשרת ליועצת הנקה מוסמכת. אבל לגבי סוגיה זו (של מה לעשות) אני עוד אברר.

בדיוק יצא לי להתייעץ בעניין עם דוריס ספרר ומירה ליבוביץ, רק לפני ארבעה שבועות, ושתיהן אמרו 12 שעות.
רונה_בראון*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2001, 01:27
דף אישי: הדף האישי של רונה_בראון*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי רונה_בראון* »

לגבי היניקה - דניאל ניסה מאוד לינוק מהרגע שהוא נולד. לא ספרתי כמה שעות עברו עד שהוא הצליח אבל לי זה היה נראה כמו נצח. הוא צרח בפה ענק ואז פתאום ראיתי שיש לו לשון תפוסה (כמו לאמא שלי) ולקח לנו זמן עד שהצלחנו... אבל לו הייתי יודעת שזה "בסדר" אולי הייתי דואגת פחות...
להוסיף לרשימה -
שתן ביום הראשון יכול להיות מזערי ובחיתול חד פעמי הוא נספג ונעלם. אני פחדתי שדניאל לא מצליח להשתין. הפתרון פשוט - להוריד חיתולים ולעשות פיפי על אמא. ככה כולם מרוצים.
ועוד להוסיף לרשימה -
לגלות כמה ההורמונים הנשיים חכמים ונהדרים כשלא מפריעים להם! אתם יודעים כמה כוח היה לי אחרי הלידה? פחות מ:24 שעות אחרי הלידה כבר ניקיתי את כל הבית (וכל שאר המשפחה ישנה...) פשוט היו לי כוחות של סוס!!!
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

תינוק שנולד בבית חולים והיה צורך בהתערבות מיוחדת, כגון החייאה (חס וחלילה - חו"ח), לא ייראה את אמא שלו, אלא מיד את מחלקת יונקים. נהר שליט מספרת איך כשהתינוקת השנייה נולדה, לאחר ההחייאה היא לא ירדה מידיה של אמא.
בדף התלבטות ללידת בית אפשר למצוא את הסיפור המלא.
קרן_שמש*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2001, 16:23

אחרי לידת בית

שליחה על ידי קרן_שמש* »

לגבי פיפי: ביום הראשון באמת עלול להיות מיעוט בהשתנה - ביום השני עדיין תיתכן השתנה מועטה (פעמיים ביום).

לגבי יניקה 24 שעות מהלידה - אשמח אם תבדקו יותר לעומק (עם כל הכבוד לד"ר ליבוביץ' ולדוריס ספרר) ואני אבדוק שוב עם ה"מקורות" שלי.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי עדי_יותם* »

רונה, אני מכירה את ההרגשה שעליה את מדברת, אבל במקרה שלי זה, פלוס לידות קצרות ואינטנסיביות, עלה לי בנזק לרצפת האגן ועכשיו אני צריכה לעשות קגלים כל החיים, וגם זה, לא מבטיח שיציל אותי מניתוח באיזשהו שלב. ביום העיון האחרון של נשים קוראות ללדת נתנה יהודית שריג הרצאה מצוינת, חשובה לכל מי שתהיה אי פעם בהריון, לטעמי (אפשר להשיג עותק מקוצר בארגון), ואחד הדברים שחשוב להקפיד עליהם אחרי לידה, בכל מקום שלא יהיה, הוא מנוחה.
לילך*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2001, 01:34

אחרי לידת בית

שליחה על ידי לילך* »

מצטרפת לרעיון המנוחה.מבחינה זו, לי היה קשה לנוח בבית. גם כשהיו מספיק אנשים לעזור (ובהתחלה לא היו מספיק. רק כשראינו שאנחנו לא מסתדרים קראנו לעזרה), הייתי מודאגת מהכביסה והכלים וכו', ולא הייתי פנויה לגמרי להתאוששות, מנוחה, התרגלות והיכרות אינטימית עם התינוקת שלי. אולי אפשר להקים "מרכז אחרי לידה"?
לא הוסיפה לכך כמובן גם ההתרוצצות עם התינוקת לבית חולים הלוך ושוב. למרות ששם שהינו זמן מינימלי, כל הנסיעה עם התינוקת ומיד אחרי הלידה היא טרטור נוראי, ומקלקלת במידת מה את הרכות ונעימות ההחלקה לעולם של לידת הבית.
ענן*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2002, 08:21

אחרי לידת בית

שליחה על ידי ענן* »

לילך

לא ממש קשור לנושא, אבל בכול זאת אשאל:
איך היה יחס בית החולים אליכם ?(ואיזה בית חולים זה היה), האם הכריחו אתכם להתאשפז ל- 12 שעות?
מרב_אמא*
הצטרפות: 16 נובמבר 2001, 20:14
דף אישי: הדף האישי של מרב_אמא*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי מרב_אמא* »

אוי כן... הטימטום האדיר של להיכנס עם תינוק רך בשעות לתוך רכב ולנסוע לביה"ח במקום להישאר במיטה/כורסא בבית ....
בשמת_א*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

אנחנו נסענו לאסף הרופא, בצריפין. מידע מעודכן ל-27.8.2002:
התייחסו אלינו נהדר, השתדלו לשחרר אותנו מהר (במשרד אחד, מול המסדרון של התינוקייה, מקבלים את הטפסים, מענק הלידה וכו', בחדר הלידה רושמים אותי כלידת בית אבל כאילו ילדתי אצלם ואני חותמת על טופס סירוב אישפוז, ובתינוקיה בודקים את היילוד, אם אני רוצה, ונותנים טופס שיחרור מביה"ח וכדומה לגביו, וגם שם חותמים על טופס סירוב אישפוז לתינוק).
לקח לנו כשלוש שעות, אבל בגלל שגם חדרי הלידה היו מלאים, וחיכיתי עד שהיולדת תועבר ועד שינקו את החדר (הם באו לעדכן אותי כל כמה דקות, להתנצל על העיכוב, ולא שכחו אותי לרגע), וגם בתינוקייה חיכינו עד שהרופאים יגיעו, ואז הרופא הוזעק פעמיים מהתינוקיה לטיפול דחוף בפגייה. למרות העיכובים, שלא היו באשמתם כמובן, הרגשנו בבירור שלא שוכחים אותנו ומשתדלים לטפל בנו ולשחרר אותנו כמה שיותר מהר. התייחסו אלינו מאוד יפה, וגם ברור שזה מאוד שיגרתי אצלם. יש להם בערך שתיים-שלוש לידות בית בשבוע כרגע (כן ירבו).

ברור שהייתי מעדיפה להישאר בבית, אילו היתה לנו מדינה נורמלית עם ביטוח לאומי שפוי. אבל הכסף של מענק הלידה לא הולך ברגל, וצריך לממן איכשהו לפחות קצת מהתשלום למיילדת (טימטום מספר 2: אני צריכה לשלם על הלידה מכספי הפרטי, בזמן שבית החולים מקבל הרבה יותר משכר המיילדת תמורת הזכות לתת לי את הצ'ק של מענק הלידה! שיחסכו כסף, ובמקום לשלם לביה"ח שיתנו לי החזר על התשלום למיילדת תמורת הקבלה!)
ענן*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2002, 08:21

אחרי לידת בית

שליחה על ידי ענן* »

בשמת, למרות החוקים והבירוקרטיה המכעיסים, מעודד לשמוע שיש אנושיות בבית החולים אסף הרופא
ברכה*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2002, 00:36

אחרי לידת בית

שליחה על ידי ברכה* »

רוב מיילדות הבית אינן עובדות בבית חולים, חוץ מענת תל-אורן שעובדת גם בבית חולים אסף הרופא. בזכותה כנראה הם מודעים לנושא ויותר ידידותיים ליולדות הבית.
בשמת_א*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

אולי בזכותה, אבל באמת כולם היו שם נורא נחמדים.
אל תשכחו, שזה עניין עסקי: אסף הרופא לא משקיע בי כלום, ומקבל בזכותי כמעט 6000 שקל!
לילך*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2001, 01:34

אחרי לידת בית

שליחה על ידי לילך* »

אסף הרופא מאוד נחמדים. גם בזכות אילנה שמש ושיין, ששתיהן "שולחות" יולדות לשם ומכירים אותן שם ברמה שהן יכולות להתקשר ול"דווח" עלייך, שיין עשתה זאת בשבילי כשהגעתי חודש אחרי הלידה עם דימום לא מוסבר. אבל גם ככה הם מקבלים יפה ומאוד יעילים. ישר שולפים טופסי התנגדות לחיסונים וכו' :-)
אנחנו היינו שם שעתיים. כל החוויה כאמור מבאסת, אבל אסף הרופא מומלץ.
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

בשמת, פתאום לא הבנתי משהו.
אם אני יולדת בבית ובאה לקבל את המענק לידה תוך 24 שעות,
עדיין הביה"ח מקבל את ה-6000 שח"?
בשמת_א*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

אמא אדמה, אכן כן. בזכות זה שביה"ח רושם אותך כאילו ילדת אצלו, את מקבלת את המענק של הביטוח הלאומי, ובית החולים מקבל את דמי האישפוז.
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

קראתי באזשהו מקום על החשיבות של שימור חבל הטבור לשם השתלת מח עצם(??) אם חסו חלילה ידרש בעתיד (ראה המקרה שהיה לאחרונה עם התינוקת שנולדה להציל את חיי אחיה ).
אך זה יכול להתאפשר בלידת בית??
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

בלי קשר לאפשרות בלידת בית, זו אופציה מאד בעייתית (אגב שימור דם מחבל הטבור, ולא את חבל הטבור עצמו) - קודם כל העלות היא מאד מאד מאד גבוהה, ומעבר לכך, קראתי (וקיבלתי) דברי מיילדת ב-MIDWIFERY TODAY (גלוריה למאי - ידועה מאד ומומחית) שטוענת שזה יהיה הסקנדל הבא בארה"ב - מה יקרה אם וכאשר (חס וחלילה) יהיה צורך לעשות שימוש בדם ופתאום יסתבר ש: החברה פשטה את הרגל / נעלמה או היה בלבול במבחנות ועכשיו לא יודעים מה שייך למי, או היתה נפילת מתח ואף אחד לא יודע מה מצב המבחנות או שילד קיבל אידס או צהבת מהמנה שהיתה אמורה להבריא אותו מסרטן... אופס, התבלבלנו במבחנות... היא מציעה דרכים אחרות לנסות להמנע מסרטן (בעקרון לחיות בריא, אורגני, לא לחסן וכדומה).
אם_פי_3*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אגב, במקרה שפורסם לאחרונה, דם כזה לא היה עוזר (נלקח דם טבורי של התינוקת בשביל האח, כדי להמנע מלקיחת דם מהתינוקת) כי המחלה (לפי העיתונות) גנטית, כך שהיתה קיימת כבר בשלב הלידה.
עדי_יותם*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי עדי_יותם* »

נדמה לי שיש ערכה שאת קונה מראש, והמיילדת לוקחת את הדם - ואני מניחה שזו אותה פרוצדורה בלידות בי"ח. חפשי מאמר ב- www.leida.co.il .
אביב_חדש*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

המקרה של התינוק שנולד כדי להציל את חיי אחיו התאפשר מכיוון שנעשתה הפריית מבחנה ולאחר מכן בדיקה של התאמת סיווג רקמות בנוסף לבדיקה שהביצית המופרית לא חולה במחלה הגנטית. כשהכל התברר כתקין ומתאים, הוחזרה הביצית המופרית והומשך ההריון.

מסעדה - הערכה לדם טבורי כולל השמירה למשך שנים, עולה 10,000 ש"ח. המון כסף. זו חברה פרטית.
בברור שעשיתי בתה"ש, שם נמצא בנק הדם הטבורי, אין אפשרות לקחת דם טבורי בלידת בית. יש אפשרות טכנית, אבל הם מסרבים לקבל בבית חולים.
אמא_גמדים*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2002, 23:32
דף אישי: הדף האישי של אמא_גמדים*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אמא_גמדים* »

אני חוזרת קצת לתחילת הדף עם כמה תוספות:
בעניין היניקה - המשקל של התינוק מאוד רלוונטי כאן. בלידה הראשונה לייה היתה 2.750 והמיילדת המליצה שבזמן הקולסטרום היא תינק כל כמה שעות כדי שרמת הסוכר לא תרד ולא יהיה לה כח לינוק וניכנס למעגל שקשה לחזור ממנו ליניקה סדירה בלי עזרה (מדובר בלידגת בית במקום מרוחק מבי"ח - אולי זה קשור) נראה לי שתינוקות גדולים יותר וחזקים יותר אפשר לזרום איתם ולא להציק להם בנסיונות מייגעים להניק.
לגבי כל הבדיקות של אחרי הלידה - הפתרון שלנו בלידה האחרונה הוא רופאת משפחה עם הרבה רצון טוב ותמיכה בלידות בית שבאה אלינו אחרי הלידה (אנחנו ילדנו ללא תמיכת מיילדת והרופאה הגיעה בבוקר - כמה שעות אחרי הלידה) עשתה את כל הבדיקות הרלוונטיות (רופא יכול להזמין כרטיס PKU ) ואפילו באה לבקורת כל כמה ימים בהתחלה. לדבריה (עדיין לא הוכח כי עוד לא רשמנו את העוללה הקטנה במשרד הפנים )- הקופה משלמת על הביקורים האלו!! ויש לה קצת נביון בעניין. בכל מקרה רופאים אנתרופוסופיים (אין הרבה בארץ אבל הם קיימים-) כמוה הם תומכים ומלווים בשמחה לידות בית ויולדות כמובן.
בעניין המנוחה - חשוב ביותר בלידה השניה (זה עתה...) ביום הרביעי החלטתי לשטוף את הבית הרגשתי נהדר... למחרת התמוטטתי, והתחילו לי גושים בשד.... לנוח לנוח ולנו...ח
אלונה_רוטר*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 22:25

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אלונה_רוטר* »

איזה בגדים להכין לתינוק שרק נולד (די קר עכשיו).
איזו מתנה לקנות לבכורה בת 3.5? איך להציג את המתנה( הסבר שזה מאח/ות קטנה נשמע קצת מפגר בעיני).
איזה דברים להכין לתקופה שאחרי .ז"א מה לקנות לתקופה של הנקות בלתי פוסקות שבהתחלה?
אביב_חדש*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

כובע, מכנסיים ארוכות עם רגליות, חולצות ארוכות, עדיף כאלו שנסגרות עם תיק-תק (בייבי-גרו). שכבה שניה יכולה להיות פליז, או אוברול מבד פוטר.
כדאי להכין בקבוקי 1/2 ליטר שתוכלי למלא בתחילת היום ולשתות לארכו. בדף טיפים ופטנטים יש רעיון לקשית ארוכה לבקבוק שתיה גדול. נשמע טוב.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי יונת_שרון* »

לבכורה כדאי להכין בובות של תינוקות, ואולי גם בובות של נשים בהריון.
להכין לאחרי: אוכל ביתי מוקפא, עזרה בבית.
עדי_יותם*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מתנה לבכורה? היא כבר מקבלת את המתנה הכי טובה לחיים - אח/ות קטן/ה! (-:
לא משהו אישי נגדך, אלונה, או כל אחד אחר - אני באופן אישי ממש לא אוהבת את עניין המתנה לבכורה. זה נתפס כפיצוי, ופיצוי נותנים על עוול, לא על מתנה וזכות. לאבא שלה את מתכוונת לקנות משהו?
אגב, בשרשור "מתנות לאשה מבן זוגה לאחר הלידה" כתבתי פעם שאני קיבלתי טרמפ הביתה, ונעניתי ב"יפה מאוד, קיבלת טרמפ למרות שאת ניידת" (-:
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

אלונה אני גם לא חושב שצריך לקנות מתנה לילד הגדול,מה שכן להיות אתו המון המון המון הרבה תשומת לב הרבה זמן איכות. לשתף אותה במה שאת עושה, לתת לך לעזור בהבאת חיתולים, החזקה של התינוק יתרון נוסף בלידה בבי הנגישות שלו למשפחה הקרובה בלי מחסומים של בית חולים.
וזה לפי דעתי יתרון נוסף בלידה בבית שכן האם לא נעלמת למספר ימים מהבית ושהיא חוזרת היא באפיסת כוחות אין לה כוח לילדים שבבית, ובנוסף היא באיה עם יצור קטן וצורח... הלידה בבית לפחות מבחינתי לא היותה ניתוק מהילדה הבכורה מה שהביא לקבלה יותר קלה של האח הצעיר.
אלונה_רוטר*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 22:25

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אלונה_רוטר* »

תודה, בנות. גם אני הגעתי מסקנה שמתנה מיותרת ואפילו חשודה בעיני (פיצוי).
שגית, המוח שלי לא מתפקד משהו( נראה לי שזה בעקבות הההריון, אבל אני לא בטוחה) למה בקבוק 1/2 ליטר?
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי ורד_לב* »

אולי כי הוא יותר ידידותי מהליטר וחצי ויש יותר חשק להסתובב איתו ופסיכולוגית זה מתגמל יותר לראות שסיימת בקבוק אחרי בקבוק. אני צודקת?
אביב_חדש*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אלונה - אני מבינה בקשר למוח. חצי ליטר זה כמות סבירה לשתות תוך זמן מסויים, הבקבוק הגדול של הליטר או הליטר וחצי פשוט מייאש.
פרט לכך, קל להחזיק ביד, ולסחוב לכל מקום.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

לי, בקבוק ליטר וחצי היה פשוט כבד להרים כדי לשתות ביד אחת (בשניה יש ילד/ציצי/... )
אם_פי_3*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

חדשות רעות - מסתבר שגם בביה"ח האנגלי בנצרת התחילו לדרוש אשפוז של 12 שעות. )-:
מה שבהחלט מטיל בספק עז את מוכנותי לנסוע בשביל המענק...
אם כך:
ורד_לב*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי ורד_לב* »

אצלנו, המיילדת עשתה לי את כל הבדיקות במשך כמה ימים עד שבוע פלוס אחרי הלידה.
אומני הלכה לרופא אחרי יומיים והאמת היא שהוא עשה לה בדיקות פחות רציניות מאלה שרונית (המיילדת) עשתה. אגב, היא שקלה אותה וכו'.
ויטמין K לא נתנו, כמו גם צהבת וטיפות.
קצבת ילדים עוד לא עשיתי (העצלנות, העצלנות), אבל את הטופס כבר קיבלתי בדואר (אתם מבינים איזו עצלנית אני? טופס כבר יש, אבל למלא ולשלוח חזרה בדואר, או בפקס... :-P ). מקבלים רטרואקטיבית, נכון? :-/
תבשיל_קדרה*

אחרי לידת בית

עד כמה שאני זוכרת, גם כשבאנו מבי"ח, עם מספר ת"ז, בקופ"ח דרשו רישום נוסף במשרד הפנים (בת"ז שלנו), אבל בכ"ז הסתכלו על הילד (רשמות את התור על שמנו או משהו כזה).
אבל אני אולי מבלבלת.
אם_פי_3*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

יונת - אני מתכוונת לבדיקה ראשונית, לא בגלל מחלה... למרות שהעצה שלך תמיד טובה (אם כי לא תמיד ישימה...)
אם_פי_3*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

לגבי טיפות עיניים:
הסיבה העיקרית למתן טיפות/משחת עיניים אנטיביוטיות לילוד, היא מחלת המין גונוריאה, שאם האם סובלת ממנה, התינוק שעבר בתעלת הלידה, עלול ללקות בעיוורון. העניין שזו מחלה שלפי כל התיעוד שקראתי - מי שיש לה - יודעת.
הסיבות המשניות הן דלקות למיניהן, אבל א. למה לטפל מראש בבעיה שעדיין לא קיימת ולא בטוח שתהיה? ב. אני מעדיפה להשפריץ קצת קולוסטרום לעין כמה שעות לאחר הלידה, במקום לתת אנטיביוטיקה. אנחנו החלטנו לוותר.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי חגית_ל* »

מה קורה כשמגיעים לבילינסון אחרי לידת בית? זה הכי קרוב אלינו.
בשמת_א*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

חגית, לא ממליצה לך לנסות.
אסף הרופא לא כל כך רחוק. אנחנו יותר קרובים לבילינסון, והכי לליס, ובכל זאת לא לקחנו צ'אנס.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי חגית_ל* »

תודה. ולגבי מאיר בכפר סבא?
שרהלה*
הצטרפות: 16 נובמבר 2002, 10:12

אחרי לידת בית

שליחה על ידי שרהלה* »

מהיום, מענק הלידה ללידה חוזרת הוא 400 ש"ח בלבד. לידה ראשונה עדיין נהנת מהתעריף הקודם.
יולדת מלידת בית היתה הלילה בבי"ח ואושפזה כמקובל ל-12 שעות, שמעה יולדות מתחננות לזרוז , כדי ללדת ב-30.6. כל מי שילדה אחרי חצות, אכלה אותה.
תבשיל_קדרה*

אחרי לידת בית

400 ש"ח??? זה באמת כבר לא מצדיק הגעה לבית חולים P-:
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

אחרי לידת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

נו שוין. ממילא התבאסתי מכל הנסיעה לבי'ח אחרי הלידה. עכשיו יש לי סיבה טובה למה לא (-:
400 שקל זה כבר סכום שאפשר 'לספוג'.
מיצי_פיצי*
הצטרפות: 30 מאי 2003, 08:14
דף אישי: הדף האישי של מיצי_פיצי*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי מיצי_פיצי* »

מהו התעריף ללידה ראשונה? מה זה לידה חוזרת?הלידה הראשונה שלי היתה בארה"ב כך שלא זכיתי בשום מענק... האם הלידה הקרובה תחשב לי לכן ללידה ראשונה? גם ככה לא נראה לי שיהיה לי כח לנסוע לאסף הרופא (אפילו שזה צפוי רק בנובמבר) ורופאת הילדים שלנו על אף הסתייגותה הקלה (מאוד) מלידת הבית המתוכננת שלי הביעה נכונות, ואפילו התלהבות להגיע אלי ללידה או מיד אחריה, אז באמת כנראה שאני אספוג את אי הצדק.
ורד_לב*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי ורד_לב* »

זה נשמע שממש מתחילים לעודד לידות בית :-D
בת_ההרים*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

לצערי אין לי רופא ילדים זמין ביישוב שיבדוק את הילוד אחרי הלידה. החלטתי לנסוע אחרי הלידה שעה וחצי לאילת וסגור עניין שם עם רפא ילודים,ולהרשם כבר במשרד הפנים/ביטוח לאומי(במקום שלנסוע לבאר שבע ולחכות שעות בתור). בכל אופן...הם יכולים להכריח אותי להתאשפז? באיזו גישה כדאי לנקוט?
תבשיל_קדרה*

אחרי לידת בית

לצערי אין לי רופא ילדים זמין ביישוב
מהזתומרת?
אין רופא במרפאה? גשי למרפאה, אף אחד לא יסרב לבדוק תינוק קטן.
לא הייתי, במקומך, מחליטה לנסוע (מיד אחרי הלידה) שעה וחצי ליום של ריצות וסידורים. חבל על הכח! את צריכה אותו לעצמך ולתינוק!

הם יכולים להכריח אותי להתאשפז?
הם יצטרכו לרשום את זה איכשהו (אישפוז, פניה למיון ילדים) כי אחרת רופא של בי"ח לא יכול לגעת בכם. אולי תתקשרי לשאול מה הנוהל? (לשאלה כזאת יכול להיות חסרון, אבל גם יתרון: אם את הראשונה, לא יצטרכו להמציא בשבילך את הגלגל, וכבר ידעו מה לעשות. עשוי לחסוך סחבת).
אביב_חדש*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

הם יכולים להכריח אותי להתאשפז?
גם כדי לרשום צריך להתאשפז. אם את רוצה מענק לידה (400 ש"ח?), ברוב בתי החולים תצטרכי להתאשפז ל 12 שעות. אם תשתחררי מיד אחרי הבדיקות לא תקבלי אותם. התאשפזות אחרי לידת בית היא רק פרוצדורה, ולא כוללת מעבר לבגדי בית חולים וכו'. גם את הסרטים ליד מכינים, אבל לא שמים על היד.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

הלידה הראשונה שלי היתה בארה"ב כך שלא זכיתי בשום מענק...
מיצי פיצי,
למיטב ידיעתי, ישראלית היולדת בחו"ל זכאית למענק לידה. זה לא אוטומטי כמו ליולדת בבית-חולים בארץ, ויתכן שהזכאות היא רק בתנאים מסויימים, אבל היא קיימת. יש צורך להביא מסמכים שונים ולהגיש תביעה.
בת_ההרים*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

גילה תני לי קצת קרדיט...אין אין אין רופא ילדים. את נוגעת בנקודה רגישה בגלל זה אני מגיבה ככה. רופאת הילדים אצלינו הודיעה לי שאין לה אישור לבדוק את התינוק שלי אם יוולד בלידת בית. ככה וזהו. נו, ומה אני יכולה לעשות? כן, היא תסרב. היא תשלח אותי לבי'ח. את מוזמנת לעבור לגור כאן חודש(עליי) ואז תביני... לפעמים זה כמו לדפוק ת'ראש בקיר. את הסיפור על הויטמין K קראת?
אני באמת אובדת עיצות. אנחנו חייבים להרשם כמה שיותר מהר במשרד הפנים/ביטוח לאומי בגלל עניינים אישיים. יולדות בית ביישוב כבר הודיעו לי לא להסתבך עם משרד הפנים באופו ישיר כי זה יעלה לי בהרבה יותר עצבים וכוח. האופציה הכי שפויה כרגע היא לנסוע ב"מכה אחת" לבי'ח ולגמור עניין. אבל לא אם יאשפזו אותי!
או להביא רופא ילדים פרטי מבאר שבע, ולצערי הרב מצבינו הכספי לא מאפשר כרגע הוצאות כאילו. מה גם שאני לא מכירה מישהו טוב עם ראש פתוח.ואין לי כוח לחפש.
אני כבר מתחילה להשלים עם אופצית אסף הרופא.
תבשיל_קדרה*

אחרי לידת בית

אוי!
אני נותנת קרדיט, רק מתקשה להאמין.
כנראה באמת צריך לנסות לגור כדי לקלוט את מידת האטימות...
מה עם להגיע לאילת כעבור יום-יומיים, ולא מיד? (שווה 400 ש"ח, לנוח מהלידה ורק אז לנסוע?).
או לנסוע לב"ש (כמעט) מיד, בשביל רופא, ולמשרד הפנים (באילת) כעבור שבוע?
(אני חושבת על פתרונות שלא יתישו אותך).
את מתכוונת, באותה הזדמנות (שאת מגיעה לבי"ח) גם להבדק ע"י רופא נשים?

ותגידי - מהזתומרת "אסור לה"? אלה נהלים של הקופה? של משרד הבריאות? שקר לבן של הרופאה? יש אולי רופא ילדים אחר (בקופה אחרת) שניתן להזמין הביתה באופן פרטי? (סביר שיעלה פחות מאשר מב"ש, כי זה בלי הנסיעות).

חוצמזה - מה זה לא להסתבך עם משרד הפנים באופו ישיר כי זה יעלה לי בהרבה יותר עצבים וכוח ??? אין נהלים ברורים? (שוב - מאמינה, אבל מזועזעת. אוף!).
אביב_חדש*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

נועה - זה נשמע כאילו אתם גרים במדינה אחרת... :-( זה מעצבן אותי לשמוע את זה.
אם_פי_3*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אנחנו הלכנו לרופא בקופ"ח רק 5 ימים לאחר הלידה. במקור תכננו אחרי יומיים, אבל ראינו שאין מה למהר. כלומר, אם היה חירום, היינו מגיעים לבי"ח מיד, אבל אם אין מצוקה, אז הבדיקות הן לא משהו שכמה ימים לכאן או לכאן ישנו. רק צריך לשים לב לא לדחות יותר מדי, כי לדעתי, כן חשוב לבצע בדיקות לילוד.
תבשיל_קדרה*

אחרי לידת בית

אנחנו הלכנו לרופא בקופ"ח רק 5 ימים לאחר הלידה
רגע - שאלה טובה - למה בעצם הולכים לרופא? ולמה בהקדם האפשרי? ועוד - לא דורשים בקופ"ח רישום במשרד הפנים קודם? אוף! כמה ביורוקרטיה! (מזל שיש לנו כמה שכנות שילדו בבית, אוכל לברר מה עושים במרפאה שלנו).

ושאלה אחרת -
לדבר עם יועצת הנקה מראש? לקבוע שתבוא בכל מקרה? לקבוע שתבוא רק-אם-צריך?

> גילה מודאגת <
אם_פי_3*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

קופ"ח לא עשו לנו בעיות, מלבד קצת תדהמה של הרופא על כך שלילד אין מספר זהות (הוא כנראה חשב שהם נולדים עם ברקוד (-; סתם, הוא פשוט לא הכיר את המצב וחשב שיש אי הבנה. הוא הסתגל מהר, וממש לא עשה לנו בעיות). למשרד הפנים הלכנו רק כחודשיים אח"כ (גם היתה שביתה).
אגב, גילה - לכו למשרד הפנים בעכו, לא בנהריה. בנהריה לא יכולים לטפל ברישום, וישלחו אתכם לעכו (ובעכו, זאת שמטפלת בנושא היא ממש בסדר).
יועצת הנקה - לדעתי, שיהיה מספר טלפון. לא צריך מראש. במיוחד אם המיילדת יכולה לעזור (וגילה - שלך יכולה בהחלט, וגם עזרה).
טלי_יצקר*
הצטרפות: 20 יולי 2002, 23:36

אחרי לידת בית

שליחה על ידי טלי_יצקר* »

גילה, קופת חולים כללית במשגב לא עשו לנו שום בעיות, וטפלו בתינוק, רק מדי פעם אמרו לנו שחשוב שהילד יהיה רשום. רשמנו אותו בערך אחרי חודש בכרמיאל. במשרד הפנים בכרמיאל היו נחמדים, והסבירו לנו בטלפון איזה מסמכים להביא.
רופאת המשפחה שלנו (ד"ר שלומית סייג) באה מיוזמתה לביקור בית ובדיקה של התינוק יום לאחר הלידה, היא אמרה שזה נוהג אצלה.
הכל היה פשוט. כולם היו מאוד מופתעים אך אוהדים.
בת_ההרים*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אוח ממש מתסכל לקרוא על רופאים כל כך חביבים שמשתפים פעולה. בסניף "כללית" כאן יש 3 רופאים. אחד-מדבר רק רוסית ובזמנו לא ידע איך לכתוב הפנייה לבדיקת דם להריון. השניים האחרים- ברגע ששמעו שזו תהיה בדיקה אחרי לידת בית (לא יכולתי לשקר בנושא כזה. הם חייבים למלא דו'ח או משהו כזה) התנערו. הרופאת ילדים טענה שהתקשרה למרד הבריאות ושם נאמר לה שלאף מיילדת בארץ אסור ליילד בבית ושלה אסור לקבל אותי עם תינוק אחרי לידת בית. מתסכל, נכון? שתבינו, לפני כמה שנים היו לי את האנרגיות לעורר שערוריה על כזה דבר. אבל עכשיו אין לי יותר כוח לזה. פשוט אין לי.
לגבי סוגיית הבדיקות; נכון, לא חיייבם לקחת מייד לבדיקות. אתן צודקות. אבל אני, אחרי קיסרי. דווקא נראה לי שאני צריכה לעבור בדיקה אצל גניקולוג אחרי הלידה. גם המיילדת מדברת על זה. זה נראה לה חשוב. מגיע לכאן גניקולוג פעם בשבוע אבל אי אפשר לדעת מתי תהיה הלידה ולפעמים הוא גם "מבריז" (כן, שגית, כן).
לגבי הרישום במשרד הפנים/ב' לאומי- לא אכפת לי מה- 400 שקלים האילו. אכפת לי שירשמו אותי מיידית כי אחרת אנחנו נצטרך לנסוע לב'ש ולחכות שעות ורק לאחראית שם ותר לרשום לידות בית שנחשבות "מקרה חריג". כאמור, הוזהרתי מהבירוקרטיה הזו. בגלל זה השיקול שלי היה שלנסוע לב'יח בג'יפ ממוזג שעה וחצי יחסוך לי הרבה טרטורים בסופו של דבר. תביאו בחשבון שיש לי ילד בן שנתיים שלא בא לי לסחוב לסידורים האילו או אפילו לא עד אסף הרופא. מהרבה בחינות עדיף לו להיות באילת לפחות יש שם ים. אבל מטריד אותי העניין של האישפוז וכל הבירוקרטיה.
מותר לי להגיד רגע אוףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף?

גילה- שיהיה לך מספר טלפון של יועצת. למה את חושבת שתהיי חייבת יועצת? נראה לי ש"זה בראש שלך וזה רק נדמה לך". (-:
בת_ההרים*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

רגע שכחתי...אם בעלי שייך לקופת חולים מכבי...והוא מגיע עם התינוק לרופאת הילדים שלהם כאן? מותר לה לבדוק אותו? או שחייבים ללכת לקופת החולים של האמא? (כי היא הרבה יותר נחמדה ונאורה).
>נועה לא מאמינה שעם זה היא צריכה להתעסק לפני הלידה<
תבשיל_קדרה*

אחרי לידת בית

טלי - באת בול בזמן!
רופאת המשפחה שלנו (ד"ר שלומית סייג) באה מיוזמתה לביקור בית ובדיקה של התינוק יום לאחר הלידה, היא אמרה שזה נוהג אצלה
|אמוטיקון מופתע, שמח, פוער עיניים בהשתאות|
אני מניחה (מקווה) שה"נוהג" יתפוס גם לגבי רופאת המשפחה שלנו (ד"ר נטע יואלי). אבן נגולה.
אני גם מאמינה שהכוונה שלי ללדת בבית לא תפיל אותה מהכסא.
כמה טוב לגור במוא"ז מרובת גליליים-תמהונים.

לגבי יועצת -
אני מקווה מאוד שלא אצטרך.
הסיבה שאני דואגת לזה - אני קצת מפחדת שמרוב בטחון עצמי ("אני יודעת הכל על הנקה ועל בעיות של אמהות מתחילות") אפספס בעיות של עצמי (גמל ודבשת).

הרופאת ילדים טענה שהתקשרה למרד הבריאות ושם נאמר לה שלאף מיילדת בארץ אסור ליילד בבית ושלה אסור לקבל אותי עם תינוק אחרי לידת בית
סליחה - אבל לא קוראים לזה לשקר?
וגם - אני מניחה שבמרפאה שלנו לא עוברים על נהלים של משרד הבריאות. הם בהחלט משקיעים יותר, אבל לא עושים דברים שאסור!
כן. היה נחמד אילו היה לך כח לריב על זה...
מה עם לעבור, את, למכבי? (ואח"כ לשלוח מכתב לקופ"ח שמסביר למה הם איבדו לקוחה).

רגע שכחתי...אם בעלי שייך לקופת חולים מכבי...והוא מגיע עם התינוק לרופאת הילדים שלהם כאן? מותר לה לבדוק אותו? או שחייבים ללכת לקופת החולים של האמא?
תבדקי מראש - נדמה לי שזה אפשרי, בתנאי שאת חותמת על איזה נייר בקשר לזה. אבל יכול להיות שזה אפשרי רק אחרי שהילד רשום (ת"ז וכיו"ב), אבל אם הרופאה של בעלך פשוט נחמדה - יכול להיות שהיא תבדוק את הילד, ולא תעשה עניינים (בהנחה שאתם תמשיכו לטפל בו אצלה).

מהכל, נשמע לי שרופא נשים צריך להיות שיקול כבד בהחלטה שלכם לאן לנסוע. לא?

מותר לי להגיד רגע אוףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף?
בטח! כולנו פה עם ה"אוף!" שלך.
טוב שאת דואגת לזה מעכשיו, כך שעד הלידה אתם תדעו בדיוק מה לעשות ואיפה, בלי לחץ וטרטורים.
שרהלה*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי שרהלה* »

כדאי שרופא ילדים או רופא משפחה יבדוק את הילוד תוך 48 שעות מהלידה. זאת מפני שמיילדת לא עוברת הכשרה של רפואת ילדים, ויש כמה דברים שכדאי לוודא את תקינותם לפני שנגרם נזק לילוד. אחד מהם הוא האזנה לפעילות תקינה של הלב. נכון שאם הילד נראה בסדר אז רוב הסיכויים שהוא אכן בסדר, אבל , יש מומים לבביים שבאים לידי ביטוי רק לאחר שנסגר לחלוטין המעקף שדילג על הראות בחיים העובריים, וזה קורה רק אחרי יום יומיים. יש עוד כל מני מרעין בישין שרופא מיומן יכול לעלות עליהם. אני מכבדת החלטה שלא להוועץ ברופא ילדים, כמו שאכבד החלטה שלא לעשות מעקב הריון. אז נועה, תשקלי לעצמך מה את רוצה. חוץ מזה, לא הבנתי למה את רוצה בדיקה של גניקולוג אחרי הלידה? מה הקשר לניתוח הקודם? הוא הרי לא יכול לראות את הצלקת על הרחם. ואפילו אם כן, למה זה טוב?
שרון_ברקת*
הצטרפות: 11 יולי 2002, 16:02
דף אישי: הדף האישי של שרון_ברקת*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי שרון_ברקת* »

אני מניחה (מקווה) שה"נוהג" יתפוס גם לגבי רופאת המשפחה שלנו (ד"ר נטע יואלי)
גילה, מהיכרות עם נטע, שהיא גם קרובת משפחה, אני בטוח שתמצאי אצלה לב פתוח לנושא. את יכולה לקרוא את סיפור הלידה הרביעית שלה בספר "מבטן ומלידה" של נועה ברקת, ולמרות שלא מדובר בלידת בית, אפשר לראות גם מהסיפור שלה שיש לה פתיחות לנושאים לא רפואיים-קונבנציונאליים.
יש היום הרבה יותר לידות בית במשגב, בעיקר ביודפת ובלוטם, אבל לא רק.

לגבי יועצת - אני מקווה מאוד שלא אצטרך
אני מניח שאת יודעת שתהיה לך מישהי להיוועץ בה בענייני הנקה, בישוב הקרוב ביותר אליך, החל מעוד שבועיים...
תבשיל_קדרה*

אחרי לידת בית

שרון - תודה. אני יודעת כל מה שכתבת (מה? מעולם לא קראת פה, ממני, שירי הלל לנטע?).
לגבי יולדות בית במשגב - אני חושבת שגם אצלינו בישוב, אחוז לידות הבית לא מבייש את המצב בגוש (-:

אני מניח שאת יודעת שתהיה לך מישהי להיוועץ בה בענייני הנקה
בהחלט.
בת_ההרים*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

שרהלה קיוויתי בסתר ליבי שתעני משהו...אז תודה על ההתייחסות.
האמת היא שמאז שפתחתי את הנושא הזה כאן נהייתי נסערת לחלוטין לגבי התנהגותה של אותה רופאת ילדים(הודות לגילה שלחצה על הכפתורים הנכונים-תודה) האינסטינקט(מזל שור, שנת הנמר) שלי אומר "להכנס" בה. ברור שאני כבר לא אתן לה לבדוק את התינוק/ת שלי(ככה שמלחמה נראית לי מיותרת כרגע, לכן התרככתי) אבל אני מבינה שהיא באמת התנערה בצורה מכוערת וילדותית משהו מהאחריות שהיא, למעשה, שלה. אני לא חייבת להגיע לבית חולים אחרי לידת בית. אני חושבת שיש לי זכות מלאה לקבל שירות במרפאה המקומית! אולי אני אלך מחר להתלונן בפני מנהל המרפאה שהוא גועלי בעצמו- אני מרגישה כמו דון קישוט.
שרהלה לא יודעת לענות לך בבטחון מלא לגבי נושא הגניקולוג. התרשמתי שלמיילדת שלי יהיה שקט בלב אם אני אבדק בהקדם האפשרי לאחר הלידה. אולי זה יותר for the record אבל אני עדיין מכבדת את דעתה.
אני חושבת שמה שהכי "דופק" אותנו זה הרישום בביטוח לאומי שצריך להעשות כמה שיותר מהר. אני מנחשת שאם אני לא נרשמת תוך 24 שעות מהלידה(לעזעזל עם המענק אבל הרישום עצמו)בבית החולים אז אני כבר עוברת אוטומטית ל"סניף משרד הפנים הקרוב אליי".
אז כנראה שניסע ל"אסף הרופא". נסגור עניין מהר וחלק.
מי אמר שהכל מושלם בחיים?
>נועה מנסה להרגיע את עצמה ולחשוב אופטימי<
עדי_יותם*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אוף, נועה, חבל כ"כ שעם זה את צריכה להתעסק עכשיו!
בעניין אחר - שווה לבדוק אם מבחינה כלכלית, לא עדיף שכל בני המשפחה יהיו רשומים באותה קופ"ח - בין אם אתם נשואים ובין אם אתם ידועים בציבור. לגבי המקרה השני אני לא יודעת על נהלים כתובים, לגבי הראשון - יש תקרה של תשלומים למשפחה בחודש, ואם קורה שאחד מדביק את השני והשני את השלישית - יכול לצאת שיש די הרבה ביקורים בבת אחת, ואם במקרה גם נופלים עוד ביקורים אצל רופאים אחרים באותו רבעון, אז בכלל. חוץ מזה, ייתכן גם שהתעריף הבסיסי, ללא ביקורים, עדיין מצדיק כלכלית קופ"ח אחת.
ציפור_דרור*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2002, 00:15
דף אישי: הדף האישי של ציפור_דרור*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי ציפור_דרור* »

נועה, בדקת אם בשדה בוקר או במדרשה או אפילו במשאבי שדה, יש רופא -
תושב המקום או נותן שירות חיצוני שיוכל לעזור לך?
אם_פי_3*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

נועה - האם חייבים ללכת לסניף משרד הפנים הקרוב דווקא? (אם זה לא מיד אחרי הלידה, אז אפשר גם להתרחק...)
אם את מחליטה להתמודד מול הרופאה, בקשי מ נירית שפירא את הפרוטוקולים של משרד הבריאות ללידות בית. ממש לא כדאי להראות אותם לרופאה (לפיהם את לא יכולה ללדת בבית, ולי יש לפחות 2 או 3 סיבות למה אסור לי ללדת בבית... מזל שזה עוד לא מחייב), אבל יש שם, בדף נפרד, התייחסות ברורה שמציינת שלידות בית הן חוקיות בישראל.
לגבי בדיקה אחרי הלידה - נתחיל מכך שאני לא רואה סיבה (הלכתי לבדיקה שגרתית אחרי 6 שבועות), ובכל מקרה - אל תאפשרי לבצע בדיקה "אם יש קרעים" - זה כואב (כך אומרים) ולא נותן כלום: גם אם יש קרעים, אם הצלחת להגיע לביה"ח שלא במצב חירום, אלו "חלונות", קרעים שאין להם שום משמעות רפואית.
אמא_ל_5*
הצטרפות: 09 יוני 2003, 09:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_ל_5*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

כאן בניו זילנד לידות בית הן אחת האפשרויות המוצעות לאשה בהריון. המיילדת אחראית על האמא עד ששה שבועות מהלידה (וכמובן גם כל מעקב ההריון), וזה נכון גם בלידות בבית חולים. כלומר, המיילדת באה הביתה, בודקת, שוקלת, תחילה כל יום, ואחר כך בתדירות נמוכה יותר. אין בכלל נוהל של בדיקת רופא לאחר הלידה. בדיוק הייתי כאן אצל ישראלית שילדה בבית בשבוע בעבר, ופגשתי את המיילדת שבאה לביקורת. אבל הן כנראה עוברות הכשרה מתאימה, כי היא בדקה את התינוק, כולל לב, דפקים וכו' - מה שבדרך כלל רופא עושה.
אני בכל זאת ממליצה על בדיקת רופא בסמוך ללידה. לצערי כבר יצא לי לבדוק תינוק לאחר לידת בית, ולגלות מצב מאד מאד לא נעים. ואולי זה באמת לא היה משנה לגלות זאת גם יותר מאוחר, מאחר והיה מדובר בבעיה בלתי ניתנת לטיפול. אך זה עלול היה להיות מלווה גם במומי לב ומומים נוספים, שלמרבה המזל התינוק הזה לא סבל מהם.
ובאמת רעיון טוב הוא לברר אם יש רופא שמתגורר באחד הישובים הסמוכם, שיהיה מוכן לבצע ביקור בית לאחר הלידה, ולבדוק. כמובן מדובר ברופא ילדים או משפחה, שמבין משהו בתינוקות.
חוץ מזה - קשה לדעת איך תרגישי לאחר הלידה, ובאיזה שעה זה יהיה. יתכן ותרגישי מצוין, ולא תהיה בעיה לנסוע לאסף הרופא, ואולי תהיי מותשת לגמרי, שזה פשוט לא יעלה על דעתך לנסוע כל כך רחוק. אני ילדתי בארבע בבוקר, וממש לא הייתי במצב לנסוע תוך כמה שעות לשום מקום. נסעתי רק למחרת, כלומר כ 30 שעות לאחר לידה. בעזרת מעט תיקון של הטופס של המיילדת זה היה בסדר, ונחשב ל- 24 שעות (אבל אל תספרו לאף אחד).
אותו תינוק שהזכרתי לעיל הגיע אלי לאחר שלא היו מוכנים לבדוק אותו בבית החולים, כי הגיע לשם 25 שעות לאחר הלידה, כך שכדאי לשים לב שהטופס יתאים ל- 24 שעות.
בהצלחה!
תבשיל_קדרה*

אחרי לידת בית

אותו תינוק שהזכרתי לעיל הגיע אלי לאחר שלא היו מוכנים לבדוק אותו בבית החולים, כי הגיע לשם 25 שעות לאחר הלידה
איכס! לא לטפל בחולה בגלל נהלים? אוף!
אמא_ל_5*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

בבית החולים אמרו שאם ההורים רוצים שיבדקו את התינוק על ההורים לפנות למיון ילדים, לשלם 400 ש"ח (או משהו כזה), כי זה כבר מעבר ל- 24 שעות מהלידה. בשלב הזה ההורים העדיפו להוציא את סכום הכסף על רופא פרטי. את מענק הלידה כמובן שהם כבר לא היו זוכים לקבל.
בדיעבד - היה להם מזל גדול שלא נבדקו בבית חולים, שם היו מתיחסים לממצאים בצורה שונה לגמרי.
קרן_חץ*
הצטרפות: 20 יולי 2003, 13:05

אחרי לידת בית

שליחה על ידי קרן_חץ* »

שלום לכולכן,
התאריך המשוער מתקרב (24/7) למרות שהקטנצ'יק לא עושה סימנים שבא לו לצאת. לידה ראשונה בבית.

מישהי יכולה להגיד לי אילו דברים חשוב שיהיו לי אחרי לידת בית - חוץ ממה שהמיילדת אמרה ללידה עצמה. אני מתכוונת לתינוק - אילו דברים הם ממש דחופים ואילו אפשר לקנות ביום-יומיים אח"כ ?
ועוד משהו - לגבי ההנקה. אני מאד רוצה להניק אבל מה קורה כשלא מצליחים או שהוא מסרב, אני צריכה שיהיה לי פה תחליף חלב לשעות הראשונות ? אם כן - איך אני יודעת איזה סוג ?
תבשיל_קדרה*

אחרי לידת בית

אני מאד רוצה להניק אבל מה קורה כשלא מצליחים או שהוא מסרב, אני צריכה שיהיה לי פה תחליף חלב לשעות הראשונות ?
לא!
את צריכה שיהיה לך מספר טלפון של תומכת הנקה (כדי לוודא שהכל טוב), מדריכת הנקה (למקרה של בעיה), ויועצת הנקה (למקרה של בעיה קשה).
בת_ההרים*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

קרן חץ- האם קראת איזשהו חומר על הנקה כהכנה? בפורום שאני מצרפת את כתובתו יש המון חומר הכנה. אני מציעה לקרוא עד ללידה. חוץ מזה והיה ומתעוררות בעיות בראשית ההנקה כדאי לעשות את מה שגילה הציעה. יש הרבה חומר כאן באתר, באתר שאני מצרפת ובאתר אמנות הלידה.
לגבי מה כדאי שיהיה לתינוק; בגדים נקיים, חיתולים, משחה לטוסיק(רסקיו מעולה), אלכוהול לניקוי איזור הטבור...אישית? אני אוהבת שהכל כבר יש בבית ולא צריך להתחיל לקנות אחרי זה.
http://msn.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ ... asp?id=317
www.leida.co.il
לינקים;
בת_ההרים*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

איזה ייאוש!
זה רק הולך ומסתבך. מה זה הפלונטר הזה? איפה אני חיה? על מה אני משלמת דמי בריאות? ביטוח מושלם וכל החארטה?

טוב לטובת מי שיום אחד יחפש/תחפש אינפורמציה...עשיתי קצת בירורים היום בטלפון(יכולתי להיות נערת הפקות מצטיינת).
בית חולים יוספטל באילת מעולם לא נתקל ביולדת אחרי לידת בית שמעוניינת לעבור בדיקות אבל לא להתאשפז. המנהלת האדמינסטרטיבית היתה מאאאאאאאאד אדיבה ומבינה למצב המיוחד הזה, באמת נקודת אור. מבחינתה על יולדת כזו להתאשפז ל- 4 שעות, היא אפילו מוכנה לוודא באופן אישי עם מנהל מח' יולדות שלא יטרטרו ושיבדקו מהר. לגבי הרישום;יש בעיה אחת קטנה, הבחורה שבאה לבצע רישומים מנהליים(ביטוח לאומי ומש' הפנים) נמצאת רק בין השעות 10-11 בבוקר. קטצ'...

חייבים להרשם הסניף משרד הפנים שאליו שייכים(דהיינו עליי לנסוע לבאר שבע, יחד עם בן זוגי). חובה עליי להביא אישור מהמיילדת, מכתב מרופא שבדק את היילוד, אישור מטיפת חלב(שאני לא מבקרת שם) ואישורים על בדיקות בהריון. בלי זה אין רישום. או שיש אבל נחשבים ל"מקרה חריג" ואז הטיפול אורך יותר זמן.
עד שאין מספר זהות ממשרד הפנים לא ניתן לבצע רישום בביטוח לאומי. כשנרשמים דרך בית החולים מעדכנים את ביטוח לאומי ומשרד הפנים במכה אחת.

לא נותר לי אלא להתפלל ללידה טובה, חוויה מתקנת. אם הקב'ה ייתן לי את זה וואלה אני מוכנה לנסוע לאסף הרופא ולסגור עניין בכמה שעות גם אם אהיה מותשת. אינשאללללללללללללללללללללה.

תודה לכולכן על העידוד והנסיון לעזור!
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי יונת_שרון* »

לא צריך אלכוהול לטבור -- חלב אם (ובמיוחד הקולוסטרום) הרבה יותר טוב.
אם_פי_3*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אמא ל 5 / שרהל'ה - כמה זמן אחרי הלידה (מקסימום) כדאי שרופא יבדוק אחרי הלידה? חיכינו 5 ימים פשוט מחוסר מודעות לחשיבות הבדיקה המוקדמת עד כדי כך, ואני לא רוצה להטעות אחרים, כפי שכבר עשיתי פה...
אמא_ל_5*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

אם הכל בסדר, והמיילדת מרוצה, יומיים שלושה נראה לי סביר. במרבית המקרים הרי זה בכלל מיותר, ונעשה רק להשקטת המצפון. אבל בגלל אותם מיקרים נדירים הייתי בכל זאת בודקת תוך כמה ימים מהלידה.
ובכל מקרה - כן עושה מעקב משקל. כדי שלא יקרה מה שקרה ל אמא רגועה מדי .
תבשיל_קדרה*

אחרי לידת בית

ובכל מקרה - כן עושה מעקב משקל
יופי. הנה הלחץ מתחיל. (-;
אם מגיעים למרפאה להשקל - כבר אפשר גם להבדק, לא?
ומאידך - אם חשוב לעשות מעקב משקל - לא עדיפה הצצה של מומחית-הנקה (מאיזשהו סוג)?

> גילה החליטה לא להלחץ <

בית חולים יוספטל באילת מעולם לא נתקל ביולדת אחרי לידת בית שמעוניינת לעבור בדיקות אבל לא להתאשפז
אני חושבת ש"אישפוז" זה שם ל"פותחים תיק, ומפעילים הליך רפואי". להבדיל מ-מגיעים למיון.
לא הייתי נבהלת מהמילה, אם הם כ"כ נחמדים.
כמובן שהעובדה שהפקידה נמצאת רק שעה, (בזמן של השחרורים) היא בעיה...
קרן_חץ*
הצטרפות: 20 יולי 2003, 13:05

אחרי לידת בית

שליחה על ידי קרן_חץ* »

גילה, נועה תודה !!
אם_פי_3*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אם_פי_3* »

מעקב משקל לא חייב להיות במרפאה (אבל כן חשוב. בהתחלה כל יום-יומיים, אח"כ שבוע, ואח"כ חודש - עד גיל שנה).
הצצה של מומחית הנקה תמיד כדאי, אבל אם דברים נראים בסדר, זה לא הכרחי. אי עליה במשקל לא בהכרח קשורה להנקה. למעשה, הבעיה האמיתית היא אם ההנקה תקינה ועדיין אין עליה במשקל. כמובן, שכשהעליה במשקל לא תקינה, קודם הייתי בודקת שההנקה/הזנה תקינה, ורק אח"כ (או במקביל) פונה לכיוונים מפחידים יותר.
אמא_ל_5*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

יש עוד מדדים שההנקה בסדר. מי שרוצה, אוכל לשלוח טופס מעקב מוקדם להנקה.
תנו אי מייל, ואשלח. זה ממרכז ההנקה באודים.
תבשיל_קדרה*

אחרי לידת בית

כן, יש לי טופס כזה. אני בהחלט מתכונת להשתמש בו.
(תודה)
ורד_לב*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי ורד_לב* »

הייתי רוצה לראות את הטופס "מייל" [email protected]
תודה
תות_שדה*
הצטרפות: 19 פברואר 2002, 21:05
דף אישי: הדף האישי של תות_שדה*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי תות_שדה* »

וואו, המון זמן לא כתבתי פה, למרות שאני נכנסת וקוראת מדי פעם...
אז מחר זה התאריך שלי (1/8) והבייבי שלי לא עושה שום סימן בכיוון של יציאה. לא נורא, אני לא ממהרת...

בכל אופן אנחנו יולדים בבית, עם שרהל'ה (היי שרהל'ה!), ואני מתכוונת לנסוע לבי"ח כדי לקבל את המענק (בתנאי שאני אהיה מסוגלת נפשית ופיזית). הבנתי מחלקכן שיש בתי חולים שלא חייבים להתאשפז בהם ל-12 שעות. זה נראה לי סיוט!
אז מה לעשות?
בבית חולים הלל יפה יש לנו קצת ויטמין P אבל אני לא בטוחה שזה יעזור לשחרר אותנו לפני המועד. אז מישהי יודעת בודאות על בית חולים שלא מאשפז???

וחוץ מזה, אם ניסע לבית חולים אנחנו מתכוונים לעשות את הבדיקה של הרופא שם - זה נראה לכם בסדר? הם לא יקחו לי את הבייבי?

טוב שאלתי כבר המון...אשמח לכל מידע...!
תבשיל_קדרה*

אחרי לידת בית

תות - את בטוחה שאתם רוצים לנסוע לבי"ח, גם לאור העובדה שהמענק עכשיו הוא רק של 400 ש"ח?
לגבי בדיקה של רופא - זה כנראה ענין של כמה את תתעקשי. אחת הסיבות לוותר על שירותיהם זה המנעות מהצורך להתעקש כשאת דקה-אחרי-לידה.
אביב_חדש*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אז מישהי יודעת בודאות על בית חולים שלא מאשפז???
לא יכריחו אותך להתאשפז. רק לא יתנו לך את ה 400 ש"ח. אם את רוצה את הכסף, תשארי לאשפוז של 12 שעות.
באסף הרופא לא מתאשפזים.
לא עדיף ללכת לקופ"ח ולבדוק שם?
תות_שדה*
הצטרפות: 19 פברואר 2002, 21:05
דף אישי: הדף האישי של תות_שדה*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי תות_שדה* »

זה לא 400 ש"ח אלא 1400 ש"ח (זו לידה ראשונה)
בלידה השנייה אני בטוח לא אלך לבי"ח בשביל 400 ש"ח.
ול אביב חדש - לא הבנתי מה יש לבדוק בקופ"ח...
בת_ההרים*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי בת_ההרים* »

תותק'ה את יכולה ללכת לבדוק את התינוק בקופת חולים(טוב, בגדול את יכולה. תקווי שלא יתיחסו אליך כמו שמתייחסים אליי כאן ביישוב). ובדיקת PKU בטח אני מתארת לעצמי ששרל'ה יכולה לעשות או בטיפת חלב. בכל מקרה, אם את ממילא נוסעת לבי'ח בשביל המענק והרישום אז כבר תבדקי שם ותגמרי עם כל הטררם בבת אחת. זו דעתי, לפחות. לגבי 12 שעות אישפוז...לא בכל בי'ח בהכרח. יש כאילו שזה 6 שעות. שווה לך להתקשר לבתי החולים הקרובים אלייך, לקבלה עצמה(לא לחדר לידה וכאילו) ולברר מהי הפרוצדורה. גם שווה לבדוק אם הרישום וקבלת העמנק מתבצעים במהלך כל שעות היממה או רק בשעות מסויימות. את עלולה להתברדק בגלל זה...
וחוץ מזה יקירה- שתהיה לך אחלה לידה. זאת אומרת, שיעבור כמה בקלות שאפשר, שהחוויה תהיה מופלאה עבורך ושתהיה עליכם המון השגחה עליונה!
אביב_חדש*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי אביב_חדש* »

תות - מה שנועה כתבה, זה מה שהתכוונתי. וכן, בשביל 1400 ש"ח, אם יש בית חולים במרחק סביר שלא מצריך התאשפזות, הייתי נוסעת.
תבשיל_קדרה*

אחרי לידת בית

זה לא 400 ש"ח אלא 1400 ש"ח (זו לידה ראשונה)
אוי. כ"כ "תייקתי" אצי בראש שזה 400 ש"ח, ששכחתי שקיימות בעולם יולדות-פעם-ראשונה. סליחה.
שרהלה*

אחרי לידת בית

שליחה על ידי שרהלה* »

לכל מי שתפס שאננות-
כשבאים למשרד הפנים לרשום את הילוד החדש, שנולד בבית ולא ביקר בבי"ח, עליכם לעשות זאת לא יאוחר משנה מהלידה.
שאננית אחד שהגיעה לאחר 14 חודשים, התבקשה לסור לבית המשפט, ולהביא משם צו מיוחד, המוכיח את אמהותה.
שליחת תגובה

חזור אל “בירוקרטיה”