התיישבות ירוקה

אורי*
הצטרפות: 11 דצמבר 2003, 15:31

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי אורי* »

אחותי קערת הדבש שמוודעת אותי לאתר הזה בכל יום מחדש,
סיפרה לי על דיוני התיישבות פורים פה.
מצאתי לנכון לספר לכם על מקום מגורי החדש, ואולי לעניין ..
הסיפור מתחיל לפני כשנתיים וחצי. 3 זוגות חברים חיפשו מקום לגור בו. קריטריונים: משק או שטח רחב ידיים, כמובן במחיר סביר, קירבה סבירה לת"א ולרכבת( חלקינו מתפרנסים בת"א).
לאחר חיפושים רבים הגענו למושב קלחים. מערבית לצומת קמה, צפון הנגב. (חפשו במפה).
היום לא רק ששלושת הזוגות שם, בינתיים התעורר משהו במושב (שצמא לשינוי, ול"חיצוניים" חדשים). מטפטפים בקצב נאה עוד ועוד זוגות צעירים (למשקים ענקיים וליחידות של כדונם- משבצות) קורים דברים מעולים, ופנטזיות אין גבול. לא לכולנו אותו סגנון חיים, לא לכולנו אותן דיעות, אך כולנו צעירים אינטיליגנטים, שעזרו אומץ לעשות את מה שהמונים רק מדברים עליו כחלום.
אשמח לשמוע, ולהפגש עם מי שמתעניין.
[email protected]
אדמאמא*
הצטרפות: 02 מאי 2004, 19:21

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי אדמאמא* »

קהילונת שמנסה לקום ולממש את כל הרעיונות שיש בראש לחיים קלים ומחוברים לעצמי ולסביבה מחפשת שותפים לדרך.
לפרטים: אדמאמא - 08-9943364 אפשר גם באתר adamom.freehosting.net
דניאל*
הצטרפות: 25 פברואר 2002, 12:43

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי דניאל* »

בכפר ליפתא השוכן ליד ירושלים החלה את פעילותה קבוצת לימוד קומונלית. מי שמעוניין בצורת חיים שיתופית וקרובה לטבע שהולכת נגד כל מה שהעיר הגדולה מייצגת, מוזמן להצטרף :)

חוץ מזה, אנחנו רוצים לעשות סחר חליפין. צריכים כלי מטבח משומשים, כלי גינה, רהיטים משומשים, מיכלי פלסטיק, בגדים יד שניה, מוצרי מזון בסיסיים - קטניות, קמח, ירקות
ניתן בתמורה - שתלי עצים, עציצים, צמחי מרפא, תבלינים, ריבות, שמנים, נרות - הכל תוצרת עצמית ומופק מהטבע.
לבאים נגיש תה עשבי קר ממי המעיין :)
המעוניינים יוכלו גם להתנסות בהכנת המוצרים, קטיפת הצמחים ועיבודם. הפעילות מתאימה גם לילדים. נוח להגיע עם אוטו.

ירון 050-502390
דניאל 050-6431197
גילעד*
הצטרפות: 17 יולי 2004, 20:56

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי גילעד* »

שלום!
אני מקבל רושם ראשוני של הקמת יישובים בעיקר בצפון.
הייתי מעוניין לדעת אם יש מישהו שיודע ,או גר בישובים אקולוגיים בערבה,או בנגב.
כנ"ל לגבי חוות בודדים.
הרבה אהבה.
[email protected]
עקיבא*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2004, 08:30

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי עקיבא* »

אייל בבקשה תכתוב מה קורה עם הישוב שהקמתם. זה נורא מעניין!
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

מישהו יכול לרענן את זכרוני לגבי שם של יישוב אקולוגי, חילוני דתי, באזור בית שאן?
נדמה לי שרועי שרון צילם שם פעם כמה תמונות...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום, אני מעוניינת לנסות לגור ביישוב קהילתי אקולוגי שיש בו גם חיי רוח ומדיטציות ,מכירים אולי מקום כזה?
לילה*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2004, 01:06

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי לילה* »

דרך אגב אחרי הרבה שעות של קריאת ההודעות מכל מיני דפים: הנקה וכו אני נורא מתרגשת לכתוב את ההודעה הראשונה שלי ועל כן גם התלהבתי ומהר כתבתי עוד אחת. לילה טוב. נראה לי שאני אקרא לעצמי: לילה
חגית_פ*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 17:18
דף אישי: הדף האישי של חגית_פ*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי חגית_פ* »

ברוכה הבאה :-)
גלינה_המכשפה_הצפונית*
הצטרפות: 31 ינואר 2004, 17:41

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי גלינה_המכשפה_הצפונית* »

פלוני - אולי קיבוץ יחד או הררית?
משה_פלאם*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2004, 16:29
דף אישי: הדף האישי של משה_פלאם*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי משה_פלאם* »

מקום ישראלי כמו שרצית!
  • נגיש, משתלב, יפה ועֲדִין, מתחשב, מגוון, בנוף מדהים, בקהילה ובמחיר שבהישג יד.
השכונה הסביבתית בעמק האלה יוצאת לדרך.
המדובר במשלב חדש של קבוצת אדריכלים, יזמים ובני המקום,
במושב רוגלית (נוה מיכאל)., הצופה להרי ירושלים ונמצא בלב עמק האלה - "עמק היין" הטובל בירוק.

המקום מוכן למכירה ולבנייה מיידית.
הנסיעה קצרה בכביש טוב, קרוב למרכז, לת"א, רחובות או ירושלים, וקרוב לתחנת הרכבת בבית שמש.

אפשרויות חינוך מגוונות רבות באיזור, מתאים לחילונים מסורתיים ודתיים.
כולל יחידות הורים ומסגרות תמיכה בקשישים ובאוכלוסיות מיוחדות.
אפשרויות לעבודה, משרד ועסקים בתוך הישוב, במתחם המיוחד לכך.

שיטות תכנון, עיצוב, בניה, פיתוח, תשתיות, ותחזוקה המתחשבות בנוף ובטבע
תוך שיקום שטחים ש"פותחו", שמירה על היער וחיזוק הנחל במושב והטבע סביבו.

המצטרפים לתכנית ישולבו בגמר תהליך התכנון והעיצוב.
פרטים, כולל צילומים, תכניות והסברים, בקרוב (אנו מקווים עוד השבוע)
באתר רוגלית לא עלה לרשת)
ובינתיים ב רוגלית מקום ישראלי כמו שרצית

נא התקשרו לאלי שוורצר 052-3258225
מעין*
הצטרפות: 22 יולי 2003, 21:52

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי מעין* »

אני וחבריי לגרעין חולמים על הקמת חווה חקלאית שתשמש כפנימייה לנוער במצוקה ותהיה באזור עמק יזרעאל. רק התחלנו לבדוק את הרעיון ויש עוד דרך ארוכה לפנינו ( אנחנו יב'ניקים). יש אולי למישהו מושג איך רוכשים קרקע לדבר כזה ומה הפרוצדורה ואיפה בדיוק בודקים את זה אנחנו די מבולבלים..
ממש ממש נשמח לעזרה!
maayan ailon@yahoo.com
ירון_ואפרת_שגל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2004, 22:08
דף אישי: הדף האישי של ירון_ואפרת_שגל*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי ירון_ואפרת_שגל* »

מתארגנת קבוצה להקמת שכונה קהילתית עם זיקה לטבע באזור השרון, 5 דקות מפרדס חנה.
אם אתם בעלי עיניין בחינוך, טיפול ורוח, או פשוט רוצים לנסות לחיות חיי קהילה אחרים, צרו איתנו קשר.
דיאנה - 6388261 04
ירון ואפרת - 8943528 09
אסנת - 8940433 09
ירון_ואפרת_שגל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2004, 22:08
דף אישי: הדף האישי של ירון_ואפרת_שגל*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי ירון_ואפרת_שגל* »

מתארגנת קבוצה להקמת שכונה עם זיקה לטבע בחריש. כיון שכבר קיימות תשתיות, אי אפשר להגדירה כשכונה ירוקה, אבל האוריינטציה בהחלט תהיה של ידידותיות לסביבה ושמירה על צביון של פשטות וקרבה לטבע המקורי באזור. וכמובן- של קהילה תומכת. חלקנו מגיע מעולם היוגה (והבהקתי), חלקנו מעולם החינוך וחלקנו הנוסף מתחומי הטיפול השונים. אם מישהו מעוניין- נשמח להתרחב : ירון ואפרת- 8943528 09
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

להיפך, דווקא בגלל שיש תשתיות אפשר להגדיר אותה כירוקה. להקים שכונה חדשה על שטח בתולי זה מאוד לא ירוק ולא אקולוגי. שטח בנוי או שעומד להיבנות (בפועל, לא רק בתכניות ארוכות טווח) הוא כר פורה לפעילות אקולוגית משמעותית. זו דעתי.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

הגיע הזמן להקים דף חדש על אדמת האתר, בשם יישוב חדש זה לא אקולוגי. זה יחסוך הרבה ביטים שרצים כאן כל פעם שיש הודעה כזאת.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

גם אני בהתחלה חשבתי שזה יישוב חדש וקפצתי, אבל המשכתי לקרוא וכתוב: ההרחבה הקהילתית בצמוד לקיבוץ פלך, ככה שזה פחות גרוע מיישוב חדש לחלוטין.
סוגה*
הצטרפות: 25 ינואר 2005, 22:20

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי סוגה* »

מעוניינת בשטח לבניה או בית בנוי עם שטח מסביב לבניה של כחמש יחידות של צימרים לפחות גליל העליון או מול הכנרת
הכוונה למצוא מקום עם נוף או בתוך יער שאפשר לבנות עליו בית מגורים עם צימרים למיזם מיוחד בנושא
מי שיודע פרטים לגבי שטח מתאים אשמח אם ישלח לי פרטים או ידעני
[email protected]
אודי_ומיי*
הצטרפות: 26 ינואר 2005, 12:47

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי אודי_ומיי* »

אנחנו זוג צעיר עם ילד בדרך. מעוניינים להשתלב בחיים אקולוגיים, אם בקניית שטח ואם בהשכרת שטח עם מבנה קיים או בלעדיו לכל הנוגעים בדבר נשמח לפרטים
בתודה
|תמר|
ליאת_וניב*
הצטרפות: 27 ינואר 2005, 20:36

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי ליאת_וניב* »

זוג צעיר וילדה מעוניינים בקניית שטח או השכרה ביישוב ירוק, אקולוגי וכ"ו

תודה
ניב וליאת
נועה_ראם*
הצטרפות: 02 פברואר 2005, 21:51

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי נועה_ראם* »

זוג צעיר וילדה מעוניינים בהשכרת שטח ביישוב ירוק, אקולוגי וכ"ו
תודה
נועה וראם

[email protected]
משה_פלאם*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2004, 16:29
דף אישי: הדף האישי של משה_פלאם*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי משה_פלאם* »

לגבי השכרה, אנחנו בודקים את האפשרויות החוקיות בהרחבת המושב. אנחנו מאוד מעוניינים כדי להגדיל את גיוון האנשים, והכל מתוכנן לשם כך, אלא שחוקי המדינה מגבילים - על פי החלטות שונות ועל פי נסיון שבו היו עמותות וקבוצות שניצלו את הרחבות המושבים לצורך עסקאות מפוקפקות, והפילו רבים בפח.
ראו באתר http://www.kaima.org
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מחויבות לערכי עם ישראל, לערכי הציונות
רעות ושיתוף שבין חילונים לדתיים
הכרה ביהדות ובציונות כתשתית התרבותית /הערכית המשליכה על חיי המעשה
פעילות חינוכית ענפה בתחומי ציונות ,הזיקה לארץ ולנופיה ,זהות יהודית, מנהיגות צעירה ,מורשת תרבות ישראל

אתם הולכים להצטרף לישוב (ולא להקים ישוב חדש, אם כבר לדייק) בלב אוכלוסיה ערבית, ואין אף מילה במניפסט שלך על היחסים עם השכנים.
אנו חותרים לחיות בדיאלוג עם הטבע סביבנו דיאלוג עם הטבע? עם הסביבה? ומה עם תושבי כיסרא ודיר אל אסד? עליהם שמעת? או שאתם מדברים רק עם מי שערכי היהדות והציונות מנחים אותו?
מהמקום נצפה במערב מפרץ חיפה במלואו, לדרום נשקפת בקעת בית הכרם, כרמיאל והרי הגליל התחתון, מזרחה וצפונה הרי הגליל העליון מה שבאמת נצפה מהמקום זה קודם כל עשרות ישובים קטנים וגדולים, מרביתם (מבחינת אוכלוסייה) ערבים (כולל דרוזים ובדואים). אם אתם מתכננים להקים התנחלות מנוכרת-עוינת לסביבתה, יש מבצעי איכלוס אטרקטיביים מאד בשטחים, למה לא תלכו לשם?
אליק*
הצטרפות: 11 פברואר 2005, 02:46

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי אליק* »

אהלן... אנחנו קבוצה של חברה מהגליל (גרים כרגע בשכירות בלוטם) ומתים להתיישב.
כבר שנתיים אנחנו מחפשים בנרות מקום להקים ישוב/שכונה/מרכז אקולוגי, ובינתיים כל פעם שצץ משהו ויש המון התלהבות, אחרי כמה זמן יוצא המרצע מהשק והאופציה נופלת (כל פעם מסיבה אחרת).
כרגע עומד על הפרק שטח בהררית (23 מגרשים של חצי דונם) שפונים לכיוון צפון. תשתיות כבר נעשו בשטח (למרבה הצער) אבל הנוף יפהפה (למעט הגוש העירוני העצום של דיר-חנא, עראבה, סכנין שממש קופץ לעיניים. עוד 5 שנים זו תהיה עיר אחת ענקית).
יש גם הרחבה בלוטם עצמה, אבל שם הולכים לגלח את כל ההר ולשפוך ים בטון.
משה פלאם - ראיתי את האתר של רוגלית ונראה מדהים, סחתיין על החזון והיוזמה.
בשאיפה נבוא בקרוב לראות (אפשר עוד להצטרף ?) אם כי המחשבה לרדת מהצפון לאיזור המרכז
קצת מכווצת לי את הבטן. אני פשוט מכור לנחל צלמון הזורם כל השנה. אבל באמת - חזון כ"כ מתקדם
ליישוב אקולוגי לא קיים כרגע בשום מקום בארץ.
אז להתראות.
מ.שלווה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2004, 10:15

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי מ.שלווה* »

אבל הנוף יפהפה (למעט הגוש העירוני העצום של דיר-חנא, עראבה, סכנין שממש קופץ לעיניים. עוד 5 שנים זו תהיה עיר אחת ענקית).
סליחה שאני מעירה אבל המשפט הזה נשמע כל כך רע , מה אתה רוצה לגלח אותם ? מה הם אשמים שלא נתנת להם הזדמנות לתכנון ופתוח כמו למצפה הנפלא בו אתה גר ?
הכבשת וגם רמסת?
כרגיש לסביבה אני מקווה שתגלה רגישות גם לשכנים שלך , שאיך לומר . מאז ימי הציונות נגמר להם הזמן לחיות עם הטבע .
אליק*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי אליק* »

מ. שלווה : אני אמרתי לגלח? כנראה לא הבנת. (וחבל שקפצת עם טון כ"כ אגרסיבי).
אני דווקא מלא תחושות ידידות ואחווה עם השכנים, ואחת הסיבות המרכזיות שאני כ"כ אוהב לגור בגליל זו ההתערות עם חברה מסכנין, דיר חנא וכו, והתעוררות עם המואזין כל בוקר.
ספציפית לנושא, הנוף צפון מערבה מהררית מזכיר לי את הנוף מהמרפסת של ההורים שלי ברמת גן, שרואים מיליון דודי שמש כל בוקר, וזה מעורר בי את הסלידה מנוף של התיישבות עירונית צפופה ורומסנית שלא משאירה מקום לשני עצים לעמוד זה ליד זה, בלי קשר אם העירוניים הם ערבים, יהודים, צרקסים או בדואים. ברור לי לחלוטין גם כי ההתיישבות מן הסוג הזה היא פרי כורח של חוקי מדינת ישראל. ישראל מדינה קטנה וצפופה, ומי כמונו החברה בעלי האוריינטציה ה"אקולוגית" יודעים כמה קשה למצוא בארץ פיסת אדמה שעוד לא נכבשה ע"י יזמים ומערבלי בטון, ולגדל בה 2 עיזים ו3 עצים.
(וגם המצפה בו אני גר, זמנית, בשכירות, תושב סוג ז, לא בדיוק נפלא: כמו שאמרתי יש כאן חתיכת יער קטנה אחרונה שאו טו טו הולכים לכסח אותה ולבנות 88 יחידות דיור צפופות. אז מה בדיוק נפלא פה?)
נתן_שלווה*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2004, 18:52

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי נתן_שלווה* »

אני מתנצלת על הטון , אולי הגזמתי . פשוט כל יישוב הגליל היהודי נעשה בכזאת אגריסיביות וקיפוח שזה תמיד חורה לי .
וכפי שאמרת מעטים היישובים באזורך שבאמת מהווים את מה שאתה מחפש . זה תמיד נגמר בחצי דונם ובלי שום מחשבה על כווני נוף . איך שהוא תמיד התכנון במקומות האלו יוצר תחושת בטון וסגירות .
אז שוב סליחה ובהצלחה בחיפושים .@}
שרית_ודני*
הצטרפות: 19 פברואר 2005, 21:54

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי שרית_ודני* »

מישהו אולי יודע איך איפה ניתן לברר על רכישת שטח , יותר מהחצי דונם שמציעים בהרחבות, באיזור הצפון או הדרום במקומות נידחים או יישובים בהקמה שבהם הקרקע יחסית זולה? אנחנו ממש בתחילת החיפושים כך שכל מידע יעזור. תודה
דוא"ל: [email protected]
ריקי*
הצטרפות: 11 יולי 2003, 10:38

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי ריקי* »

הישוב רותם עומד לפני קליטה בשלב ב' אחרי שהגרעין הראשוני כבר גר במקום 3 שנים. כרגע עומדים לפני תחילת בניית הקבע (בניה אלטרנטיבית ) ופיתוח אקולוגי. בישוב הקבע יש חלקות של כדונם וחצי לבניה ולמשק עזר (החלקות לא עולת כסף, צריך לעבור וועדת קליטה ומגורים במקום שנה לפחות בקרוואן ואז ניתן להגשיםצ את החלום).

רותם להתבר למקום אחר. לחיים של אדם ואדמה, מפגש של טבע ויצירה, חיים שלווים עם עבודת כפיים יוצרת, קליניקות לרפואה טבעית, ועוד.
רותם -ישוב דתי-חילוני-סביבתי
צעיר ויחודי בצפון בקעת הירדן
קולט משפחות וזוגות להמשך בניה משותפת והגשמת חלומות.
אם יש לך שמש בליבך מקומך איתנו.
פרטים ותמונות באתר רותם החדש www.rotem-yahad.org
ירוקת*
הצטרפות: 03 מרץ 2005, 19:57

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי ירוקת* »

אני מתעניינת בנושא יישוב אקולוגי. טוב לראות שיש שותפים לדרך .
שיר*
הצטרפות: 23 פברואר 2003, 13:59

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי שיר* »

מחפשת חווה עם חברה צעירים מקום שאפשר לעבוד תמורת מגורים ללמוד אקולוגיה ועבודה עם בע"ח רצוי זיקה יהודית מסורתית
יובל_סלע*
הצטרפות: 09 אפריל 2005, 08:03

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי יובל_סלע* »

למתעניינים בהתיישבות אקולוגית - ירוקה חדשה בגליל אפשר להיכנס קיבוץ צבעון
א.א*
הצטרפות: 19 דצמבר 2003, 23:35

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי א.א* »

מעונינים לקנות משק קטן (2 -10 דונם בערך), עדיפות ליישובים נחשלים באיזורי - עמק האלה, פרוזדור ירושלים, צפון הנגב במטרה להפיח רוח חדשה במקום. נשמח לשמוע על רעיונות וטיפים לחיפוש ו/או התחלה של משק.
אליק*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי אליק* »

שלום לכולם!!
גרעין "לב" להתיישבות אקולוגית הוא גרעין משפחות המונה כיום כ-35 בתי אב.
מזה מספר שנים אנחנו מחפשים מקום הולם להגשמת חלום.
החלום הוא להקים שכונה המתבססת על יחסי שלום, אחווה ואהבה - עם הטבע, הסביבה ובעיקר האחד עם רעהו.
שכונה אשר אין בה כבישים בין הבתים, כך שהילדים יכולים להסתובב חופשי מבית לבית ואין צורך לחשוש לשלומם,
שכונה אשר הבתים בה משתלבים בתוואי השטח באופן הרמוני, ללא פילוס מגרשים והרס מיותר של אמא אדמה,
שכונה אשר אשר מהווה רצף אחד של פינות חמד בין הבתים עבורנו ועבור ילדינו, ללא גדרות גבוהות המפרידות בין מגרש למגרש.
שכונה שתהיה בועה של שקט ושלווה לשוכנים בה, אך יחד עם זאת משפיעה ומעורבת על סביבתה ברוח ערכי השלום והאהבה.
לאחר שבדקנו מספר רב של יישובים, הגענו בסוף הסיבוב חזרה הביתה - אל היישוב לוטם בתחום המועצה האיזורית משגב,
יישוב אשר חלק ניכר ממשפחות הגרעין חיות בו כיום בשכירות.
יצרנו קשר עם ארכיטקט בעל ניסיון מוכח בהקמת שכונות אקולוגיות כמפורט לעיל, ויש לנו אמון מלא ביכולתו לעצב את סביבת המחייה
עליה אנו חולמים.
כמו כן יצרנו קשר עם החברה הקבלנית אשר ממונה על פיתוח ההרחבה הקהילתית כאן בלוטם, והצגנו בפני מנהליה את חזוננו.
הקבלן הרים את הכפפה, והביע נכונות והתלהבות לעבוד יחד עמנו ועם הארכיטקט שלנו לצורך הגשמת החלום.
כיום אנו נמצאים בהליך מואץ של תכנון, וכן בתהליך של משא ומתן עם הקבלן.
השטח עצמו מאושר ומוכן לתחילת עבודות התשתית (שיהיו מינימליות, ברוח ההתיישבות האקולוגית המתאימה עצמה לתנאי השטח, ולא להפך...)
אנו מעוניינים לצרף עוד אנשים ומשפחות לחזון, ולהרחיב את המעגל - השכונה גדולה (כ-70 יחידות) ויש מקום לעוד צבעים בקשת הנפלאה הזו.
אם אתם מעוניינים ורואים את עצמכם כחלק מחזון זה - אנא צרו קשר עמי, אליק, במייל : [email protected]
או בטלפון 04-6787289.
ביום שני, 1.8.2005, תתכנס כאן בלוטם פגישת גרעין , ובמהלכה נלך לסקור את השטח המיועד, וכן נדון בחזון ובתוכניות המעשיות לביצוע.
גם לאחר תאריך זה, הדלת עדיין תמיד פתוחה, ואתם מוזמנים.
המון אהבה ואור, שמחה ואושר,
גרעין לב.
יובל*
הצטרפות: 29 מאי 2003, 17:46

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי יובל* »

לידיעת כולם

ישנה התיישבות חדשה 20 דקות צפונית מב"ש. "גבעות בר". במקום נותנים כ-800 מטר רבוע מגרש. מלבד האפשרות להקים את בית חלומותיך (בנה ביתך קונבציונלי לחלוטין) ישנה אפשרות לבנייה של עוד 2 יחידות דיור. זה גם זול יחסית. ישנו קצ' אחד והוא ישוב בדואי שמוקם 2 ק"מ ליד, הטרבין שהוא אחד השבטים מהיותר בעייתים בנגב. מלבד זאת מדובר על משפחות צעירות. ואפשרות להגשים חלומות.
הייתי שמח למצוא חברים נוספים עם אפשרות להקמת שכונה עם אופי שונה,, חיים קהילתיים יחד.
אשמח לתגובות
יובל
נומושי*
הצטרפות: 06 אפריל 2005, 15:25

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי נומושי* »

אליק אני מתעניינת,צור קשר נעמי 0502102064
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

לגבי "גבעות בר" אם אינני טועה מדובר על שטח ששייך לאחד השבטים הבדואים באזור בו הם תכננו לבנות עיירה לעצמם וגילו כי השטח הפך להיות מיועד ליישוב יהודי. נראה לי קצת לא הגיוני להכנס ליישוב שמראש הולך ליצור כזאת אפליה בנגב. אני גם מאוד לא אוהבת את הניסוח של יובל שהטראבין הוא אחד מהשבטים הבעיתיים בנגב, מה בעייתי בו? אולי הבעיות שלו התחילו בגלל שמדינת ישראל לא נתנה להם את הזכות לחיות בכבוד?
אמא_של_נבט*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 07:06

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי אמא_של_נבט* »

מיכלול ה 'לקחת לי את המילים מהפה . אני גם מציעה ליובל וחבריו לבדוק שוב מי הבעיה ומה הבעיה , שיתחיל בלהסתכל במראה .זה הכי עדין שהצלחתי להוסיף למי שלא רואה את הבעיה האמיתית בעיני כמובן .
אופי_ירוקה*
הצטרפות: 31 מרץ 2005, 12:28
דף אישי: הדף האישי של אופי_ירוקה*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי אופי_ירוקה* »

יש לי רעיון גאוני(?)!|רעיון|
למה לא נתארגן יחד שתיי שלוש משפחות, נקנה חלקה עם בית או שניים או שלושה - מה שנמצא, גינה משותפת לכולם, אולי אפילו חדר נפרד למשחקי כל הילדים של המשפחות. כך אפשר בפחות אמצעים למצוא שטח גדול יחסית וגם חברה ראוייה לשמה, וגם חברה לילדים, במיוחד בחינוך ביתי?!
אני נתקלת לעיתים בדירות ענק (גם 300 מ' מרובע) עם גינות ענקית שניתנים לקנייה ב250 אלף למשל. לי עצמי זה יקר תופת אבל בשילוב עם משפחה נוספת זה נהייה ממש מציאה לא?
תגובות תתקבלנה בשמחה
מיכל_ויטל*
הצטרפות: 13 נובמבר 2004, 00:15
דף אישי: הדף האישי של מיכל_ויטל*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי מיכל_ויטל* »

למה לא נתארגן יחד שתיי שלוש משפחות, נקנה חלקה עם בית או שניים או שלושה
זה בדיוק הרעיון שאני מנסה לפתח כרגע, אמנם לא כמתישבת בעצמי אלא כמתכננת, היכנסו למתחם מגורים אקולוגי משותף ונדבר שם
מיכל
נולה*
הצטרפות: 06 נובמבר 2005, 18:17

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי נולה* »

אני מחפשת אנשים שיכולים לדבר אתי ולספר לי על תהליך קבלה שהם עוברים בימים אלה, האם יש כאן מישהו כזה? אפשר ליצור אתי קשר ב- [email protected]
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי שרון* »

אני מציעה לכם להגיע לאזור חבל שלום בו אני גרה.
במקום יש 6 מושבים וישוב קהילתי ויש למכירה נחלות חקלאיות (30 דונם) וגם הרחבות של 650-700 מ') האוכלוסיה מאוד נאורה וסובלנית ויש המון שטח ומרחבים ואין זיהום אוויר והשטחים לא שיכים לבדואים ובקיצור אני הגעתי לפה מתל אביב לפני 9 שנים ואני לא מיצטערת לרגע
מי שמתעניין יכול ליצור איתי קשר basil sharon@bezeqint.net
טללית*
הצטרפות: 04 ינואר 2005, 20:44

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי טללית* »

ישנה יוזמה להקים כפר אמנים/אנשי חינוך בירוחם. הגרעין הראשון יוכל לעלות לקרקע כבר באוגוסט 2009 (שזה ממש אוטוטו). דרושות כ 7 משפחות רציניות המחפשות בית קהילתי חם וירוק, כדי להקים משהו חדש במדבר.
לפרטים: טללית 050-4911299 / 08-6532134
אבינועם*
הצטרפות: 13 אפריל 2010, 17:06

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי אבינועם* »

ב"ה.
שלום רב.
אני מתעניין להתגורר בישוב קרוב למרכז ,
מחפש לרכוש מיבנה קטן במחיר זול לא אכפת לי באזור השומרון המערבית כמו למשל גני שומרון ומסביב,
או ישובים מתחילים בהקמתם,אשר קרובים למרכז..
הגשמת חלומי להקים חווה פשוטה לעבוד בה על בסיס הציונות בארצנו.
אשמח לקבל יעוץ וגם אם יש חברים שגם מעוניינים להצתרף בברכה .
מאת אבינועם
בריג'י_נומושי*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2008, 21:26
דף אישי: הדף האישי של בריג'י_נומושי*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי בריג'י_נומושי* »

יש איזה מקום נעים חמים וסימפטי לקשישונת (פורטי סיקס)?' ירוק' אבל נטול פאנטיות בכל מובן {למעט ב"ואהבת לרעך כמוך" ללא מרכאות ואני מאוד לא דתית בשום אופן שהוא=אני דווקא די פאנטית בקטע הזה מסתבר..די אני מקשקשת מרוב עייפות .אבל ברצינות מי שיודע על מקום קסום שכזה בשבילי נא שילחש לי חזק באוזן כי אני כבר די מתה להעמיק שורשים;
ואם זה בא עם איזה קשישון נחמד מתאים -בכלל מה טוף ומה נעים!
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

שלום
מחפש ישוב נחמד טבעי רוחני בחוויה הפשוטה ביותר כמו בתקופה של פעם שכולם ביחד עושים דברים משוטפים יד ביד
ישוב הקולט "בודדים" הרוצה לבנות דבר יפה אפשרות לגבש חברים נחמדים ללא שאלות רבות כדי להיקלט לישוב או לחברה
המטרה שלי להישתקע ולהשקיע ולהרגיש שייכות של הביחד הציוני שלנו האמתי שאוהבים אחד את השני בעשיית דברים משוטפים כדי להפיח את הרצון שלנו
לבנות ולהבנות בארצנו ,בהצלחה
אשמח לשמוע פרטים וגם שותפים חדשים
מאת אבינועם
תודה רבה
0526567030
[email protected]
עכשיו_טוב*
הצטרפות: 22 פברואר 2011, 12:07
דף אישי: הדף האישי של עכשיו_טוב*

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי עכשיו_טוב* »

אולי האתרים האלו יוכלו להוסיף מידע ורעיונות

http://sipurderech.blogspot.com/p/blog-[po]page 20[/po].html

http://maagal.wordpress.com/

http://www.permacultureisrael.org/
כרגע האתר בבניה, היתה בו מפה עם חוות פרמקלצ'ר, אולי המפה תשתדרג
ואולי אפשר למצוא את זה בעוד מקומות.

http://hakaveret.org.il/groups
צופית*
הצטרפות: 09 מאי 2005, 11:01

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי צופית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום
כיף לכתוב כאן עם כזה אהבה וסימפטיה שזורמים...
אנחנו 3 שותפות דתיות שמחפשות איזה קרוואן/ דירונת בישוב ליד ירושלים... שיהיה עם הרבה טבע וחיות.
נשמח לשמוע רעיונות...
שחר*
הצטרפות: 09 יולי 2003, 08:58

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי שחר* »

שלום, אשמח להתוודע לאפשרויות התיישבות למחפש הטבע בנגב התיכוני והצפוני או בצפון באיזורים הסמוכים לכרמל ולקריות. הפרמטרים המועדפים הם שטח שבו תשתיות חשמל ומים שניתן להציב בו קראוון או להקים בו יורט
תודה לעונים דרך המייל sharky sha@yahoo.com
מעיין_זמירי*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2015, 12:59

התיישבות ירוקה

שליחה על ידי מעיין_זמירי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום,אני שותף בחווה לייד משמר הירדן ואשמח לקבל אליי בעלי יורטים שרוצים להתגורר בשטח שלנו.
החזון שלנו הוא להקים קהילה שיתופית שמתקיימת בצורה מחזורית עם הטבע.
לפרטים 0506514111
שליחת תגובה

חזור אל “הקהילה - בוירטואליה ובמציאות”