חומצה פולית

בדרך...*
הצטרפות: 14 יוני 2003, 23:44

חומצה פולית

שליחה על ידי בדרך...* »

בכוונתנו להרות. רופא הנשים המליץ על לקיחת תוספת חומצה פולית בצורת טבליות של 400 ג"ר. האם מישהו מכיר דרך טבעית יותר להעשיר את הגוף בחומצה פולית במידה שווה (למניעת פגמים בעובר)?
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

חומצה פולית

שליחה על ידי ורד_לב* »

הנה מאמר שכתבתי לפני כמה זמן על חומצה פולית. מקווה שזה יעזור לך ובהצלחה

זהו ויטמין ממשפחת ויטמיני ה-B המסיסים במים.
חומצה פולית חשובה ביותר להיווצרות התאים בגופנו ובעיקר להיווצרות תאי הדם האדומים המרכיבים את הדם ומשמשים לנשיאת חמצן ומזון אל תאי הגוף השונים.
היא נמצאה כחשובה ביותר לאלו המתכננות להיכנס להריון ולנשים בשלב הראשוני של הריונן. אלו השלבים בהם חוסר בחומצה פולית עלול לגרום למומים קשים בעובר. ע"כ ממליצים כיום רוב הרופאים והמטפלים לכל אותן נשים המעונינות להיכנס להריון ליטול תוספת של חומצה פולית בכדורים. גם לאלו שגילו שהן בהריון כדאי להגביר את צריכת החומצה הפולית שלהן, כי לא ידוע ממש עד מתי היא חשובה.
חומצה פולית קל מאד להשיג מהמזון וע"כ לא תמיד כדאי לפנות ישר לכדורים. כמובן, שאלו שלא מקפידות על תזונתן יעשו בחוכמה אם ייטלו את ההשלמות, אך מעשה חכם יותר יהיה לשפר את תזונתן בשלב זה של ההריון. זוהי הזדמנות טובה לעשות כך.
את החומצה הפולית מוצאים במזונות כמו: שמרים, שמרי בירה, עלים ירוקים (תרד, מנגולד, כרובים, צמחי תבלין ועוד), קטניות, נבטים, אגוזים, בוטנים וכבד.
כדאי לנסות ולהקפיד לא לחמם יותר מדיי את המזונות הללו, כי החומצה הפולית נהרסת בחום.
חוסר של חומצה פולית עלול להביא לאנמיה מגלובלסטית בה תאי הדם האדומים משנים את גודלם וצורתם, יש חסר בתאי דם לבנים ובטסיות הדם. החוסר עלול לגרום להפרעות מנטליות וגם למומי לידה הקשורים לצינור העצבים בעובר.
חשוב במקביל לשים לב גם למצב ה-12B, מאחר ושניהם יכולים למסך האחד את השני, כך שגם אם לכאורה בבדיקות נראה שיש רמה תקינה של האחד, זה יכול לנבוע מחברו ולאו דווקא מזה שיש בגוף מספיק מהויטמין.

כדי לוודא שיש מספיק חומצה פולית במזון יש להקפיד לצרוך יום יום הרבה עלים ירוקים בסלטים, פשטידות, מרקים ותבשילים. יש להרבות באכילת קטניות לאחר הנבטתן, מה שמקל על עיכולן. יש לשלב אגוזים, זרעים ונבטים כחלק מהמזון וכארוחות ביניים ואלו שאוכלים מזון מהחי חשוב להקפיד על כבד ממקור אורגני בלבד, כי אלה שאינם אורגניים מלאים בחומרים מזיקים רבים, כך שבלתי אפשרי להפיק מהם תועלת ברמה של ויטמינים, מינרלים וחומצות שומן.

סלט אספרגוס, טופו ואגוזי קשיו
שמים קוביות טופו מחבילה שלמה בתנור לכ-10 דקות עד שהן נעשות מעט קרנצ'יות ומוציאים. חותכים חבילת אספרגוס לחתיכות בגודל ½ אצבע משרים אותן במים רותחים לכ-5 דקות, עד שהן מתרככות מעט.
שמים בקערה את קוביות הטופו וחתיכות האספרגוס ויוצקים מעל את רוטב הקשיו המורכב מ: כ-200 גרם אגוזי קשיו שהושרו למספר שעות / לילה קצוצים דק דק (אפשר בבלנדר או מעבד מזון), מעט רוטב סויה, מעט מלח עשבים, 2 שיני שום כתושות, 2 בצל ירוק קצוצים דק, 2 כפות מיץ לימון סחוט וכף או שתיים של שמן זית.
מערבבים הכל ביחד, אפשר להוסיף מעל נבטי חילבה או אספסת. אפשר כמובן לגוון עם סוגי אגוזים שונים, ממרח טחינה / שקדיה במקום הקשיו.

דייסת פולנטה עם בטטה, עגבניות ומנגולד
על ½ כוס פולנטה מוסיפים ככוס וחצי מים, או חלב סויה. ומביאים לרתיחה עם ¼ בטטה גדולה חתוכה לחתיכות קטנות ודקיקות (לבישול מהיר יותר). כשהבטטה כמעט רכה מוסיפים כמה עלי מנגולד קצוצים, בצל ירוק קצוץ, כוסברה ושום לפי הטעם, מעט מלח עשבים ועגבניה חתוכה.
זוהי דייסה מזינה ומשביעה ביותר.
אפשר להוסיף או לגרוע לפי העדפותיכם האישיות. ניתן להעשירה בקוואקר, דוחן, אמרנט ואפילו עדשים אדומים.
בדרך...*
הצטרפות: 14 יוני 2003, 23:44

חומצה פולית

שליחה על ידי בדרך...* »

תודה ורד :-)
ונוס*
הצטרפות: 22 מאי 2004, 16:21

חומצה פולית

שליחה על ידי ונוס* »

אני בת 24 , נשואה שנה והפסקתי עם הגלולות לפני חודש וחצי. כעת מאחר לי המחזור בשבועיים. הייתי אתמול אצל רופאת הנשים שלי והיא הביאה לי חומצה פולית ובדיקות רבות. העניין הוא, שהתחלתי לקחת כדור ראשון (חומצה פולית) אתמול,ובלילה האחרון,נרדמתי ולאחר כ 15 דק' התעוררתי מכאבים חזקים מאוד מאוד בבטן התחתונה (רחם) כאב לי בצד שמאל ואז במרכז ובצד ימין. היו לי רעידות בכל הגוף והיה לי חום של 36.1 מעלות. לאחר 25 דק' בערך עברו לי הכאבים. אין לי מילים לתאר את סוג הכאב שחשתי. אני לא יודעת אם זה קשור לכדור שבלעתי ואני ממש מפחדת. לאחר שיחה עם כללית קול, נאמר לי לקחת גם הערב כדור כדי לראות האם יש קשר בין הכאבים לבין הכדור. למישהי מכן הדבר המוזר הזה מוכר? בבקשה תענו, אני חוששת..
דיאטנית*
הצטרפות: 22 אפריל 2005, 17:41

חומצה פולית

שליחה על ידי דיאטנית* »

ונוס, לא ידועה לי השפעה כזו של חומצה פולית, ייתכן והקשר בין נטילת הכדור לבין הכאבים הוא מקרי (הריון? ביוץ? מערכת העיכול?) אך הכל אפשרי (אנחנו בני אדם וכל אחד מגיב בצורה שונה לדברים שונים).
לא ציינת את מינון ח. פולית שנטלת? בראש הדף הזה אגב, מצויין 400 גר' - טעות!. לא צריך לקחת יותר מ- 400 מיקרו-גרם (אני מניחה שלזה התכוונה בדרך...).
יש חשיבות רבה לנטילת ח. פולית, רצוי לפחות 3 חודשים לפני הכניסה להריון, כמובן שאם את כבר בהריון או מתכננת להכנס להריון כדאי לקחת.
הייתי מנסה שוב, הפעם נשארת ערה ובודקת אם התופעה חוזרת על עצמה. אם כן - להתייעץ ברופא לפני שאת ממשיכה!
אישה*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 14:45

חומצה פולית

שליחה על ידי אישה* »

רופא הנשים נתן לי טבליות של חומצה פולית, היות ואנחנו חושבים על הריון.
הן של 5 מ"ג. אני קוראת כאן על 400 מ"ג ? האם הטבליות שנתן לי אינן מספיקות?
אם אנחנו "לא סגורים על עצמנו" בעיניין ההריון, ואקח חודשיים שלושה את הטבליות ואז אפסיק, מה משמעות הדבר? (התחלתי לקחת מתוך הנחה שבעוד כ - 3 חודשים זה יהיה לנו נכון, אבל יתכן ונבחר לחכות עוד מספר חודשים)
אם אטול אותן במשך חודשים רבים יותר, למשל במיקרה בו ננסה ולא נצליח להיכנס להריון - האם יש לכך השפעה שאינה רצויה?
האם כל בן אדם יכול לטול את הטבליות, על בסיס יומי, לצורך השלמת תזונתו?
תודה על תשובותיכם.
דיאטנית*
הצטרפות: 22 אפריל 2005, 17:41

חומצה פולית

שליחה על ידי דיאטנית* »

כמות הח. הפולית שיש לקחת היא 400 מיקרו-גרם, ראיתי שלא הייתי ברורה בהודעה הקודמת, מתנצלת, תיקנתי. 5 מ"ג היא כמות גדולה, לא ידוע על נזק שעלולה לגרום פרט למיסוך על חסר בויטמין B12 - לכן כדאי לבדוק רמות B12 לפני שנוטלים מינון כזה (בעיה גם אם לוקחים תרופות נגד אפילפסיה).
האם כל בן אדם יכול לטול את הטבליות, על בסיס יומי, לצורך השלמת תזונתו?
אין שום בעיה לקחת ח. פולית גם אם לא תכנסי להריון, גם במשך חודשים רבים. אני תמיד בעד לקבל את רכיבי המזון השונים בצורה טבעית, מהמזון, אבל בהקשר של ח. פולית בדרך כלל לא מקבלים את המינון הנדרש רק ממזון.
בהצלחה.
אישה*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 14:45

חומצה פולית

שליחה על ידי אישה* »

הבנתי ש 5 מ"ג, הם שווי ערך ל500 מיקרו גרם, כך שאני מקבלת כמות של 500 מיקרו גרם לעומת 400...(שנים רבות מאז שיעורי החשבון :-) )
מקווה שזה אינו הבדל דרמטי במינון ובכל אופן אשאל את הרופא על כך.
תודה לך דיאטנית וחג שמח.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

חומצה פולית

שליחה על ידי שרון_ג* »

אשאל את הרופא על כך.
100 מק"ג לא מהווים הבדל דרמטי במינון כלל וכלל.
אין כל בעיה בלקיחה ממושכת של חומצה פולית בטבליות.
חג שמח.
אלה*
הצטרפות: 07 פברואר 2002, 12:31

חומצה פולית

שליחה על ידי אלה* »

אני בהריון, שבוע שמיני. אני נוטלת כדורים של חומצה פולית (פרנטאל) כתוצאה מכך יש לי עצירויות והגברה משמעותית של הבחילות. בעבר נטלתי גם ברזל מה שהחריף את תופעות הלוואי הללו ולכן כרגע הפסקתי ליטול ברזל. האם יש דרך להמנע מתופעות הלוואי הללו? אשמח לשמוע עצות . חשוב לי לציין כי אני סובלת מבחילות והקאות ככה שמבחינה תזונתית כרגע אני מוגבלת. תודה
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

חומצה פולית

שליחה על ידי שרון_ג* »

אלה, ניסית לקחת כדורים אחרים?
למשל פולקס, פרוגרד-פוליק, או משהו אחר.
יש גם כדורים של חומצה פולית בלבד, בלי ברזל.
פרנטל, למיטב זכרוני, זה לא חומצה פולית בלבד.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

חומצה פולית

שליחה על ידי נועה_בר* »

לדעתי פרנטל חשוב בהריון, ואולי כדאי דווקא להתמקד בתופעות הלוואי.
שתיה מרובה, כדור או שניים של אסידופולוס, פירות כמו אבטיח, מלון שמגיעים עכשיו לכל מקום...
יש אולי עוד עצות תעשי חיפוש על "עצירות".
בהצלחה, הריון קל ונעים.
אור_השמש*
הצטרפות: 30 אפריל 2005, 21:13
דף אישי: הדף האישי של אור_השמש*

חומצה פולית

שליחה על ידי אור_השמש* »

למניעת עצירות צריך לצרוך מספיק סיבים תזונתיים - פירות, ירקות, שיבולת שועל. ממליצה על כף זרעי פשתן טחונים ביום, עונה גם על צרכים אחרים וגם מוסיף סיבים!
אופי*
הצטרפות: 05 מאי 2005, 11:59

חומצה פולית

שליחה על ידי אופי* »

יש גם ברזל קל של סולגר שלא עושה עצירות כלל. לספיגה מירבית - לשתות על בטן ריקה חצי שעה לפני הארוחה עם כוס מים ולימון.
לושלוש*
הצטרפות: 24 מאי 2005, 10:42

חומצה פולית

שליחה על ידי לושלוש* »

שלום,
אני בתחילת הריון שני (שבוע 5). לפני חצי שנה התחלתי לקחת חומצה פולית, במינון שזכרתי שנתנו לי בהריון הקודם (אז היה צורך בהפניה) - 5מ"ג (יכול להיות שזה מה שנתנו לי לפני שנתיים וחצי???). מתוך 5 חפיסות שקניתי, סיימתי 4 חפיסות (לא הקפדתי לקחת כל יום).אני לא סובלת משום מחלה שעשויה להצריך לקיחת חומצה פולית במינון גבוה. האם גרמתי נזק לעובר או לי כי לקחתי מינון גבוה יותר מפי 10 מהמקובל היום?
תודה מראש.
אור_השמש*
הצטרפות: 30 אפריל 2005, 21:13
דף אישי: הדף האישי של אור_השמש*

חומצה פולית

שליחה על ידי אור_השמש* »

לושלוש, לא גרמת נזק, זה פשוט לא נדרש. עודף ח. פולית לא רעיל, רק יכול לגרום לטשטוש חוסר ב- B12 (לא יגלו חוסר בבדיקה של B12 גם אם חסר, בגלל הכמות המופרזת של ח. פולית).

אגב, תיקון למה שנאמר למעלה:
  • כמות הח. הפולית שיש לקחת היא 400 מיקרוגרם = 0.4 מיליגרם.
  • 5 מיליגרם

5000 מיקרוגרם

פי 10 יותר ממה שצריך.
רוני*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 23:19

חומצה פולית

שליחה על ידי רוני* »

כמה טוב לדעת שיש אתרים כמו זה.......כל הזמן צצה לי שאלה אחרת שכבר לא ממש נעים לי להרים טלפון כל הזמן לרופא נשים ...אז יופי שהגעתי לכאן כי כבר עניתן לי על כמה מהן ולענייננו- אני בשבוע שמיני (הריון ראשון-איזה כיף !!!!) ולפני כמה ימים התחלתי לקחת פוריק לפי המלצת הרוקח-מאחר והתחילו לי שלשולים מימיים באופן קבוע , האחות של הטיפת חלב המליצה לי לקחת משהו טיבעי מבית הטבע-בקיצור (כי זה היה דיי ארוך) קניתי בסוף את החפיסה של חומצה פולית 400 מיקרוגם רק שהרוקחת דיי הפחידה אותי בקטע שכדאי שאני אשאל רופא לפני וכל זה-שכחתי לציין שהרופא המליץ לי על החופצה פולית ואולי הרוקח בבית מירקחת לא הבין אותי נכון ונתן לי את הפוריק-אז השאלה שלי היא-זה נכון שהפסקתי ישר את הפוריק ? והאם להתחיל כבר את החומצה כי אני יום אחד כבר בלי כדור....וביכלל כל אישה בהריון צריכה לקחת את החומצה הפולית? אני לא יכולה עדיין להתייעץ עם חברות שהיו בהריון (מחכה שיעבור בעזרת השם החודש השלישי) אז זה מהווה קושי מסויים לכן אודה על תשובתכן בהקדם.תודה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

חומצה פולית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

חיפשתי על חומצה פולית, כי אני לוקחת גם וגם - גם ה500 מ"ג (ושמחתי לשמוע שהכוונה למיקרוגרם, ולא מליגרם...), וגם (רק לאחרונה) בזרעי-פשתן טחונים במקום, במטחנת תבלינים, בוקר-בוקר - בתוך יוגורט זה מדהים, ורצוי יוגורט בופאלו (זה מה שאני עושה) או ביוגורט עיזים, כי לפרות נותנים איזה הורמון שמגרה את בלוטות החלב, ושאריותיו עושות לא-טוב למערכת הנשית שלנו... (כל מוצרי החלב שמגיעים מהפרות הללו...- ראו הספר "גופה של אישה- תבונתה של אישה"). בכל אופן - זה מדהים - התחלתי לקחת את התוסף לפני כחדשיים וחצי, ופתאום קלטתי, שהציפורניים שלי לא נשברות, וצומחות ומתארכות, השריטה ברגל מתרפאת מאוד מהר, ואפילו השערות ברגליים חוגגות... בקיצור - פתאום קלטתי שהגוף שלי מגיב לחומצה הפולית, וחשבתי כמה נורא שבתזונה ה"רגילה" לגוף פשוט אין מספיק חומרי-בנין שהוא זקוק להם... בקיצור - רק לוודא על בטוח, שאין לזה איזו כמות-מכסימום שאסור לעבור.... אז אשמח לדעת.
בתודה
פלוני_אלמונית*

חומצה פולית

לחידוד - כמה עודף לא רעיל? אין לזה גבול? זה נפלט בשתן? יש סיכוי להגזים כתוצאה מצריכת זרעי פשתן "בסיטונות"?
בתודה
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

חומצה פולית

שליחה על ידי נועה* »

שלום לכולם, אנחנו מנסים להרות כבר כמה חודשים ואני לוקחת חומצה פולית במשך כל הזמן הזה, השבוע קניתי כדורי פרנטל במקום החומצה הפולית שנגמרו לי, לקחתי כמה ימים והיום כואבת לי מאוד הקיבה ואפילו היה לי שלשול (מצטערת..) יכול להיות מהפרנטל? בדרך כלל ברזל עושה עצירות, לא ההיפך. מה לעשות? להפסיק לקחת? לנסות חברה אחרת?
תודה
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

חומצה פולית

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אני במקומך הייתי מפסיקה לקחת כמה ימים, כדי לנסות לבדוק האם זה מהפרנטל. אם יסתבר שזו הסיבה, הייתי לוקחת תכשיר אחר (או צירוף כדורים המכילים את מה שאת רוצה/צריכה).
נועה*

חומצה פולית

שליחה על ידי נועה* »

תודה על התשובה, אתמול בערב לא לקחתי והיום אני מרגישה הרבה יותר טוב. נראה לי שאני אוותר על הפרנטל לשלב זה ואמשיך לקחת רק חומצה פולית (פשוט חשבתי לעצמי שזה לא יזיק שהגוף יקבל עוד קצת ויטמינים לפני ההריון)
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

חומצה פולית

שליחה על ידי שרון* »

בד"כ יש בפרנטל גם ברזל, ויש כאלה שרגישים לזה (יכול להתבטא בעצירות או שילשול). של איזו חברה הפרנטל שהפסקת לקחת?
לאחר נסיון לא מוצלח שהיה לי עם פרנטל (לא זוכרת של איזו חברה), הומלץ לי לוודא שהברזל בפרנטל הוא "gentle iron"
וזה אכן עזר. יש פורמולה כזאת ל"סולגאר" ובטח לחברות נוספות.
גם פרוגרד-פוליק, שאפשר לקנות דרך קופ"ח היה בסדר בשבילי (זה יוצא הרבה יותר זול מסולגאר, אבל הוא לא מולטי-ויטמין...), נדמה לי שמכיל ברזל וחומצה פולית.
בהצלחה!
נועה*

חומצה פולית

שליחה על ידי נועה* »

תודה שרון, היום קניתי עוד פרנטל מחברה אחרת (natural made) לא יודעת אם יש אותה בארץ (אני בארה"ב), בשתי החפיסות כתוב רק iron ולא יותר מזה, בהריון הקודם שלי לקחתי פרנטל בארץ לפי מרשם מהרופא ואני לא זוכרת איך קראו לו ואיזה סוג של ברזל היה בו. אם גם זה לא יהיה טוב אני באמת אחפש את של solgar,
גוזליקו*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2005, 19:05

חומצה פולית

שליחה על ידי גוזליקו* »

שלום. שאלה קטנה
האם יש ליטול את החומצה הפולית ביחד עם האוכל? או מומלצת דרך אחרת?
פלוני_אלמונית*

חומצה פולית

מה זה מיים ברחם
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

חומצה פולית

שליחה על ידי חגית_ל* »

ביחד עם האוכל, רצוי עם בי 12.
פרידמנית*
הצטרפות: 06 אפריל 2005, 11:28

חומצה פולית

שליחה על ידי פרידמנית* »

מישהי יודעת עד מתי כדי להמשיך לקחת את החומצה הפולית? אני כבר בשבוע 30 האם עדיין יש צורך או חשיבות ?!
נירה*
הצטרפות: 02 ינואר 2005, 01:52

חומצה פולית

שליחה על ידי נירה* »

האם מישהי יודעת מה המדיניות לגבי נטילת חומצה פולית בהנקה?
אנחנו מתכננים הריון, המחזור כבר סדיר, והגדולצ'יק עדין יונק. סביר להניח שזה יעבור אליו בחלב, זה משנה משהו?
פלוני_אלמונית*

חומצה פולית

שלום לכולם
אני מתכננת הריון שלישי . אני שוהה בחו"ל וקניתי כדורים המכילים חומצה פולית, וטימין B12 , ברזל ועוד. כמות החומצה הפולית היא 800 mcg לפי מה שכתוה על הקופסא זה 100% מהתצרוכת היומית וויטמין B 12 מק"ג 4 . חשוב לציין שאלו כדורים מיוחדים לנשים הרות. טרם התחלתי בנטילת הכדור, כי רציתי לבדוק שהמינון נכון. האם זה יותר מידי? בחנות אמרו לי ש 400 מק"ג לא מספיק. אני ממש מבולבלת.
ורד_לב*

חומצה פולית

שליחה על ידי ורד_לב* »

לגבי היונק, הוא רק ירוויח :-)
חומצה פולית אינה נאגרת בגוף (בגלל זה מומלץ לקחת אותה יותר בזמן תכנון הריון וכו', או להגביר צריכת מזונות המכילים חומצה פולית), כך שאין חשש לגבי בנך. אם גופו לא יזדקק לכך הוא יפנה את זה החוצה.

לגבי תוסף של חומצה פולית- 800 מק"ג היא הכמות המומלצת בעת תכנון הריון ובתחילתו. ושוב הויטמין אינו נאגר בגוף ואינו גורם לנשק. אז את יכולה לצאת מהבלבול :-)
נירה*
הצטרפות: 02 ינואר 2005, 01:52

חומצה פולית

שליחה על ידי נירה* »

ורד, תודה.
סימבה*
הצטרפות: 06 יולי 2005, 16:44

חומצה פולית

שליחה על ידי סימבה* »

שלום לכולן,
אני בשבוע 17, קיבלתי מולטיויטמין + ברזל "מטרנה" וגם אקטיפרין F שזה ברזל + חומצה פולית, כבר מתחילת ההריון מכיוון שאני אנמית (כמות כזו של ברזל). את האקטיפרין אמרה לי הרופאה לקחת פעם ביומיים.
כשסיימתי שליש ראשון, שאלתי את הרופאה אם אני עדיין צריכה את האקטיפרין עם החומצה הפולית. היא אמרה שכן, היא לא פירטה הרבה. אני יודעת שלא צריך חומצה פולית בשלבים אלה כבר!
האם זה יכול להזיק בכ"ז? האם אני צריכה להחליף את סוג הברזל (שיהיה ללא פולית)?
תודה
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

חומצה פולית

שליחה על ידי מיכל* »

שלום לכולם,
אנחנו מתכוונים להתחיל לנסות להכנס להריון. פתאום זה נהיה לנו דחוף להתחיל כבר עכשיו (תאריכים, תוכניות וכד'). העניין הוא שאני יודעת שיש לי חוסר ב B12 ועכשיו גם קראתי שחשוב לקחת חומצה פולית 3 חודשים מראש. מה קורה אם אין לי את השלושה חודשים האלו? בנוסף, יש לי תור לרופא נשים רק באפריל ואני לא רוצה לחכות עד אז. שאלתי - האם כדאי להתחיל לקחת כבר עכשיו משהו משולב של ברזל וחומצה פולית? באיזה מינון? ואילו כדורים עושים הכי פחות עצירויות/שלשולים ושאר תופעות?
תודה
פלוני_אלמונית*

חומצה פולית

יש תוסף ח' פולית טבעי מומלץ? (בלי כל הכימיקלים שמכניסים לפעמים בויטמינים של קופות חולים, כמו צבעי מאכל)
ורד_לב*

חומצה פולית

שליחה על ידי ורד_לב* »

לכל חברה שעושה תוספי מזון טבעיים יש בד"כ מוצר של חומצה פולית.
לא ממליצה בכלל על הסינטטיים!
פלוני_אלמונית*

חומצה פולית

אנחנו מתכננים להכנס להריון ורופא המשפחה אמר לי שהמינון המומלץ של חומצה פולית הוא 5 מיליגרם...
אני כבר לא יודעת על מי לסמוך בעניין התוספות , כאשר כל אחד אומר משהו אחר!
איזה מומחה עוסק בתחום זה? דיאטנית? גיניקולוג?רופא מומחה?
בבקשה , קצת סדר...
תודה
מצטרפת_בעילום_שם_רק_לרגע*
הצטרפות: 15 אפריל 2006, 13:00

חומצה פולית

שליחה על ידי מצטרפת_בעילום_שם_רק_לרגע* »

גם אנחנו מתכננים להכנס להריון. חבר שלי קנה לי חומצה פולית במינון של 0.4 מ"ג ואילו רופא נשים נתן לי מרשם של 5 מ"ג.

יש כאן רופא בבית?

זה יהיה הריון ראשון שלנו ואנחנו רוצים לדעת מהו המינון הנכון?
מצטרפת_בעילום_שם_רק_לרגע*
הצטרפות: 15 אפריל 2006, 13:00

חומצה פולית

שליחה על ידי מצטרפת_בעילום_שם_רק_לרגע* »

אני מנסה שוב, אשמח לקבל תשובה...
תודה.
ורד_לב*

חומצה פולית

שליחה על ידי ורד_לב* »

עניתי כבר למעלה, אבל שוב- ממליצה על תוסף ממקור טבעי ולא סינטטי. בד"כ מדובר על 400 מק"ג בכדור. אחד ליום.
אפרוח_בבית*
הצטרפות: 08 דצמבר 2006, 00:27

חומצה פולית

שליחה על ידי אפרוח_בבית* »

רציתי להוסיף משהו וגם להתייעץ:
בתחילת העמוד נדמה לי שהיה קצת בלאגן עם 400 מק"ג 5 מ"ג , אלה המינונים השכיחים בשוק.
5 מ"ג (מיליגרם, יחידות מדידה גדולות) זה בדיוק 400 מק"ג (מיקרו גרם ,יחידות מדידה קטנות) כפול 12 .

הדעות בין הרופאים לגבי המינון שונות מקצה לקצה , תלוי אם הרופא מאמין בגישת "הכמה שפחות" או בגישת ה"לקחת יותר אם זה לא ידוע שמזיק".

בהריון הקודם שלי לקחתי בין 400 ל-800 מק"ג .
גיליתי השבוע שאני שוב בהריון (הריון שני :-) ) והרופאה היום אמרה לי מפורשות לקחת 5 מ"ג
ולא פירטה מדוע ולמה (קשוחה כזאת).
מה דעתכן? אין לי מושג מה לעשות......אני בשבוע 6 ונטלתי עד כה 800 מק"ג בלבד.
חומצית_פולית*
הצטרפות: 10 דצמבר 2006, 21:00

חומצה פולית

שליחה על ידי חומצית_פולית* »

אפרוח בבית, שלום לך!
אצלנו אותו סיפור והחלטתי ללכת על החמישה מ"ג , גם בגלל הגיל (36)
אפשר לעשות אן דן די נו... :-)
נעמה...*
הצטרפות: 13 דצמבר 2006, 04:58

חומצה פולית

שליחה על ידי נעמה...* »

אשמח לדעת האם מישהו יודע:
האם זה בסדר לקחת חומצה פולית תוך כדי הנקה?
פלוני_אלמונית*

חומצה פולית

יש כאלו שאפילו ממליצים על כך.
אני מכירה גם המלצות לאישה לקחת בכל שנות הפוריות.
לא יודעת מה בדיוק היתרונות של החומר אבל ממה שהבנתי עודפים מתפנים כך שאין נזק,
הוא עובר בהנקה וחיוני גם לתפקודי מוח מסוימים.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

חומצה פולית

שליחה על ידי בשמת_א* »

האם זה בסדר לקחת חומצה פולית תוך כדי הנקה?
כן.
מנסה_לעזור*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מנסה_לעזור*

חומצה פולית

שליחה על ידי מנסה_לעזור* »

ב'פרנטל' של סולגר, המיועד להריוניות ומניקות, יש חומצה פולית אז אני מניחה שזה לא רק מותר אלא אפילו מומלץ.
רוח_ערב*
הצטרפות: 31 יולי 2006, 11:12

חומצה פולית

שליחה על ידי רוח_ערב* »

אני מכירה גם המלצות לאישה לקחת בכל שנות הפוריות.
למשל אני ואני עוד לא בת 30! אני צריכה לקחת למשך שארית חיי ולמרות זאת אני שוכחת כול הזמן.. (מכירה גם גברים שלוקחים מאותה סיבה)
כדורית*
הצטרפות: 28 ינואר 2007, 20:15

חומצה פולית

שליחה על ידי כדורית* »

יצא לי בבדיקת דם כדוריות אדומות בערך של 3.71 כאשר המינימום הוא 3.8. האם יש מקום לדאגה? אני בשבוע 9. תודה.
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

חומצה פולית

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

ורד הדף הזה גרם לי לחשוב לא מעט, ואני אשמח למענה על כמה שאלות שצצו בעקבותיו:
כתבת משהו על מיסוך של ויטמיני B 12 את החומצה הפולית וההיפך. השאלה היא האם ויטמין בי 12 תקין (300 בערך) וחומצה פולית לא תקינה (4) מעידים על משהו ממוסך או שאפשר לסמוך על האמינות של המדדים?
חומצה פולית בדרגה 4 לקשישה יכולה הלסביר חולשה כרונית?
שלישית, נדמה לי שמישהו במשפחה שלי קיבל זריקות במינון מפלצתי של ויטמין בי 12 עקב טעות של אחות - יש מקום לדאגה (אדם מבוגר כבן 70)?
תודה, בתקווה שתעברי פה.. :-)
ורד_לב*

חומצה פולית

שליחה על ידי ורד_לב* »

הנה, הנה אני עוברת...
רמת ה 12-B שתארת אינה ממש תקינה. היא בנורמה, נכון, אך עדיין נמוכה.
מאחר והבדיקה הרגילה אינה עושה אבחנה בין הויטמין במאגרים או בדם רצוי שהרמה תהיה מאזור 400 מק"ג ומעלה, כך שתוצאה של 300 אינה מספקת אותי ומצריכה ברור נוסף- מדוע זה כך? האם יש בעיית ספיגה? האם לא אוכלים מספיק?
מאחר ואת מתארת חומצה פולית ברמה נמוכה גמכן זה מעלה את החשש לאנמיה על הרקע הזה. צריך לברר גם מהי תמונת הברזל (בדם, המוגלובין ובמאגרים).
חומצה פולית ברמה כזו לקשישה יכולה להצביע על אנמיה, שאולי קשורה בחוסרים נוספים. בהחלט יכולה להסביר תשישות כרונית. מאחר ומדובר בקשישה יש סבירות גבוהה לבעיות של ספיגה, לאי אכילה מספקת של מזון מזין ולאיטיות כללית של מערכות הגוף. זה מצריך טיפול.
כאשר יש מחסור ב 12-B אחת האפשרויות היא באמת לתת זריקות ואז המינונים באמת גבוהים, בכדי להעלות את הרמה. כשמדובר בטעות זה באמת יכול לבאס... צריך לעקוב עם בדיקות דם ולראות מה הרמה של הויטמין אצלו כרגע ואיך הוא מרגיש.
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

חומצה פולית

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

ורד, עברת, ועוד במהירות האור :-D !
אפשר פשוט לקנות לה תוסף של ויטמין בי 12, הרגיל ההוא עם ה- 1000 מק"ג? התזונה שלה לא עשירה במיוחד (אם כי היא אוכלת בסדר גמור), וכל המולטי ויטמינים למיניהם לא טובים לה לקיבה. כרגע היא נוטלת חומצה פולית 5 מ"ג לבד, אז אפשר להוסיף רק ויטמין בי 12 בבליעה?

לגבי ההזרקה המוטעית של כמות גדולה מדי של ויטמין בי 12. כתבת שזה מבאס... השאלה אם זה מזיק לגוף או שזה מתנקז החוצה?
טלוש*
הצטרפות: 26 פברואר 2007, 08:26

חומצה פולית

שליחה על ידי טלוש* »

_שלום לכולם,
אנחנו מתכוונים להתחיל לנסות להכנס להריון. פתאום זה נהיה לנו דחוף להתחיל כבר עכשיו (תאריכים, תוכניות וכד'). העניין הוא שאני יודעת שיש לי חוסר ב B12 ועכשיו גם קראתי שחשוב לקחת חומצה פולית 3 חודשים מראש. מה קורה אם אין לי את השלושה חודשים האלו? בנוסף, יש לי תור לרופא נשים רק באפריל ואני לא רוצה לחכות עד אז. שאלתי - האם כדאי להתחיל לקחת כבר עכשיו משהו משולב של ברזל וחומצה פולית? באיזה מינון? ואילו כדורים עושים הכי פחות עצירויות/שלשולים ושאר תופעות?
תודה_
מחזירה את השאלה הזו כיוון שהיא רלוונטית גם לי...אשמח לתשובה. תודה
ורד_לב*

חומצה פולית

שליחה על ידי ורד_לב* »

ג'ינ ג'ית אפשר לתת לה את ה 12-B המיועדים להנחה מתחת ללשון (מה שכתבת), זה בהחלט אמור לעשות את העבודה.
לגבי האדם השני, צריך פשוט שהוא יהיה במעקב של בדיקות כל כמה זמן בכדי לראות מה הרמה של הויטמין אצלו. ייתכן והוא במצב בסדר. זה לא צריך להיות בעייתי, אבל שווה להיות עם היד על הדופק. הוא יכול להתחיל לבדוק עכשיו ולראות מה המצב ולפי זה לחשוב מתי לבדוק שוב.
_
טלוש, את יכולה לקחת חומצה פולית עם 12-B כבר מעכשיו, אם את יודעת שיש לך מחסור ב 12-B יש כדורים משולבים. כדורים ממקור טבעי אינם אמורים לעשות תופעות לוואי (חברות כמו סולגאר, twin lab, אלטמן וכו').
שיריק*
הצטרפות: 09 יוני 2006, 17:19

חומצה פולית

שליחה על ידי שיריק* »

טלוש, בשביל חומצה פולית לא צריך מרשם רופא. קני פרהנאטאל - ויטמינים לנשים הרות וקחי טבליה - מספק לך ברזל וחומצה פולית.
ולגבי התזמון- זה שיש המלצה זה יופי. ההמלצה הזו קיימת מה, 10-15 שנה? ולפני? לא נולדו ילדים? ולא כולם היו עם מומים של קו האמצע.. תתחילי לקחת עכשיו, תתחילי לנסות. העובר ייקח כל מה שהוא צריך- לא יהיה לו מחסור. מקסימום לך יהיה קצת מחסור.. וגם זה לא בטוח- הרי לא בדקת מה רמת החומרים האלו אצלך...
טלוש*
הצטרפות: 26 פברואר 2007, 08:26

חומצה פולית

שליחה על ידי טלוש* »

ורד ושיריק תודה על התשובות.

מתוך פחד להרגיש לא טוב בהריון (בעקבות הריון קשה מאוד של חברה טובה ולמרות שאני בעצמי הרגשתי מעולה כל ההריון הראשון) וגם מדאגה לעובר אני מעדיפה להכין את הגוף והנפש לקראת ההריון, אתמול כבר הייתי אצל רופא משפחה לבדוק מה קורה עם הB12 והברזל והיום אלך לרופא נשים לקבל מרשם לחומצה פולית, שמשום מה רופא המשפחה אמר שקודם נראה לפי הבדיקות אם צריך....אבל משום מה מרגיש לי נכון להכין את הגוף שלושה חודשיים או חודשיים לקראת ההריון בייחוד לאור האוכל הלא אורגני שאני אוכלת וכל הבעיות הבראותיות שהתעוררו בתקופה האחרונה...
ורד_לב*

חומצה פולית

שליחה על ידי ורד_לב* »

ממליצה מאד על תוספים ממקור טבעי ולא סינטטיים. הרופא ייתן לך מרשם לתוסף סינטטי.
הטבעיים נספגים הרבה יותר טוב בגוף ואינם גורמים- בד"כ- לתופעות לוואי
נעמה...*
הצטרפות: 13 דצמבר 2006, 04:58

חומצה פולית

שליחה על ידי נעמה...* »

שאלה: חומצה פולית צריך לקחת אחרי/לפני/בזמן אוכל?
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

חומצה פולית

שליחה על ידי תמר* »

אני לוקחת תוך כדי האוכל, מתוך מחשבה שזה תוסף מזון ולכן יהיה קל יותר לגוף למצות אותו אם הוא בא יחד עם מזונות אמיתיים (הפעלה יעילה של מיצי הקיבה וכל זה).
גילי*
הצטרפות: 25 יוני 2003, 23:25

חומצה פולית

שליחה על ידי גילי* »

מישהי יודעת אולי למה מופיעים סימנים כחולים בצורה מוגזמת (מכל מכה קטנה) על העור? אני זוכרת שזה קשור לחוסר במשהו אבל אני לא זוכרת מה...
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

חומצה פולית

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

article]מאמר שמביא גיא בן צבי page[/po].asp?id=60&scid=34 לגבי תיסוף חומצה פולית.
פלוני_אלמונית*

חומצה פולית

ומוסיף גיא בן צבי- על פי המאמר הזה שהוא מאין "מטה מחקר" Meta Study המסכם את כל הידוע על חומצה פולית עד היום, חומצה פולית איננה מזון ולא קיימת במזון טבעי.
הויטמין המצוי במזון והנחוץ לגוף הינו פולאט או folate ויש סוגים ונגזרות שונים של ויטמין B זה.
החומצה הפולית הינה מוצר סינטטי אשר מצאו כי הוא מהווה מקור יעיל מאד (יעיל מדי) ליצור folate בגוף.
לסיכום המאמר הכבד הזה לפחות על פי הבנתי אומר כך:
אין לתסף חומצה פולית לאף אדם (גבר, אישה, אישה הרה, ילד או זקן) שאין אצלו מחסור בפולאט. תיסוף בחומצה פולית למי שאין אצלו מחסור בפולאט הינו מזיק במגוון רב של דרכים והסיכון עולה לעין ערוך על התועלת.
תיסוף חומצה פולית הינו חיוני רק לנשים שיש להם מחסור בפולאט על מנת למנוע פגם בהתפתחות מערכת העצבים אצל העובר הנקראת NTD או Neural tube defect
כמובן שעדיף לקבל את המנה הנדרשת של פולאט ממזון טבעי, כלומר מבשר ומוצרי מזון מהחי...
גיא
בונבון_ופרח*
הצטרפות: 23 נובמבר 2005, 19:02
דף אישי: הדף האישי של בונבון_ופרח*

חומצה פולית

שליחה על ידי בונבון_ופרח* »

איך אפשר לדעת אם יש לי אכן מספיק פולאט? האם בדיקת דם רגילה?
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

חומצה פולית

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

האמת שבדיוק עשיתי בדיקת דם שבדקה את זה (אבל זאת לא בדיקת דם רגילה, זה מהדברים שצריך לבקש במיוחד)
פלוני_אלמונית*

חומצה פולית

שלום,

אני בשבוע שישי וקשה לי לבלוע את הכדורים, האם יש בעיה לרסק אותם?

תודה רבה,
כיף שיש איפה לשאול!
הריונית_אלמונית*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2007, 23:11
דף אישי: הדף האישי של הריונית_אלמונית*

חומצה פולית

שליחה על ידי הריונית_אלמונית* »

האם מישהו יודע אם כשהשתן נצבע בצהוב זרחני זה בגלל שיש לגוף עודף מויטמיני B ואלו הם העודפים, או שמא אין ספיגה טובה שלהם בגוף והתוסף פשוט מתמוסס ונשטף החוצה?
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

חומצה פולית

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

זה לא עודף ולא קשור לספיגה. יוצא בפיפי בכל נטילה של קומפלקס B. תקין לחלוטין.
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

חומצה פולית

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

לפלונית- את יכולה לרסק, אין בעיה.
הריונית_אלמונית*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2007, 23:11
דף אישי: הדף האישי של הריונית_אלמונית*

חומצה פולית

שליחה על ידי הריונית_אלמונית* »

תודה ענבל. יש לי תוסף אחד ממקור טבעי- אורגני (שאחריו הפיפי בהיר) ואחד רגיל של GNC שאחריו הרבה יותר כהה (מסקנה משימוש ממושך מאוד)- אני תוהה מה זה אומר?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

חומצה פולית

שליחה על ידי פלונית* »

מתכננת הריון נוסף, רציתי להתחיל לקחת את הכדורי ברזל/חומצה פולית שלקחתי בהריון הקודם,הופתעתי לגלות בשיטוט באינטרנט שהרופא רשם לי מרשם ידני לתרופה ששייכת למוצרי הרישות העיסקי סנשיין,אני ממש נרתעת מהמוצרים שלהם,כי תמיד נראה לי שיש דגש על השיווק והמכירה ולא על איכות ואמינות המוצרים,זה מה שכתוב על המוצר:

₪188.00 :מחיר למטופל

NATURE'S PRENATAL VITAMIN (180)
נטורל פרהנאטאל

"הסיוע התזונתי להריון והנקה בריאים"

מינון מאוזן של ויטמינים ומינרלים להריון והנקה בריאים
כל טבליה מועשרת ב-800 מק"ג חומצה פולית, ברזל ואבץ
מכיל נוגדי חימצון המסייעים להפחתת נזקי רדיקלים חופשיים
מכיל זנגוויל המסייע במניעת והפגת בחילות בוקר
בטוח לשימוש בתקופת ההריון וההנקה

לתזונה מאוזנת ועשירה בחומרים מזינים במהלך ההריון
.השפעה רבה על תקינות ההריון ובריאות האם והעובר
נטוראל פרהנאטאל פותח כדי לענות על הדרישות
.והצרכים הייחודיים של נשים בהריון ונשים מניקות
התכשיר מכיל מינון מאוזן של ויטמינים ומינרלים
.שמיועדים לתמוך בצרכי האם והתינוק

,כל טבליה מועשרת ב 800 מ"ג חומצה פולית
,שעשויה להקטין את הסיכון למומים מולדים
ברזל המסייע למניעת אנמיה (חסר ברזל) – תופעה
נפוצה בנשים בהריון, אבץ המסייע לשמירה על הריון
תקין והתפתחות טובה של העובר (רמות האבץ בדם
(בשליש השני להריון חשובות למשקל העובר בלידה
,ומגנזיום – למניעת התכווצויות ברגליים
.האופייניות לנשים בתקופה זו

בנוסף מכיל התכשיר גם זנגוויל, הידוע ביכולתו להקל
.על בחילות, צרבות ועל פעילותה של מערכת העיכול

התכשיר בטוח לשימוש ואינו מכיל חומרי טעם וצבע
,מלאכותיים, חומרים משמרים, ממתיקים, סוכר, שמרים
.גלוטן, לקטוז, חלב, סויה או חיטה

השאלה שלי : כיצד אדע אם זה באמת מה שיש בפנים או שסתם עובדים עליי? האם רופאים ואוקחים רקחו את התרופה הזו? יש על זה פיקוח? האם כדאי להמשיך ולקחת את זה?
(בהריון הקודם הרגשתי עם זה מעולה ויצא לי ילד תקין ואף גאון אבלזו לא הוכחה לאמינות המוצר).
חמישהי יש ניסיון עם זה?
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

חומצה פולית

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

במה אותה חברת שר"ש שונה מסולגאר או GNC?
למה לאחד את מאמינה ולשני לא?
מיה_גל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2002, 09:46
דף אישי: הדף האישי של מיה_גל*

חומצה פולית

שליחה על ידי מיה_גל* »

שלום פלונית,
לא מכירה את המוצר הספציפי, אבל כן מכירה מוצרים אחרים של החברה (אם אכן מדובר ב-Nature's Sunshine Products - NSP)
וזו חברה גדולה ואמינה עם מוצרים טובים ויעילים.
פלונית*

חומצה פולית

שליחה על ידי פלונית* »

לעוגיה - את GNC לא מכירה, סלוגאר מאוד מפורסמת וזה קצת מרגיע אבל יכול להיות שגם אם הייתי קונה סלוגאר הייתי בודקת מה כתוב ודואגת במידה ולא היה כתוב על האריזה "נרקח על ידי רופאים" או "בכפוך לתקנון משרד הבריאות",באישור משרד התרופות" וכו וכו'..
אני הופתעתי מזה שרופא רשם לי כביכול מרשם לתרופה הספציפית הזאת...זה לא מוזר?
זה אכן NSP טוב לדעת שלמישהי יש ניסיון טוב עם המוצרים שלהם,המוצרים נעשים על ידי מדענים/ביולוגים/רופאים? (לא ראיתי את זה כתוב באתר שלהם בעיברית)ומאושר ו/או נבדק על ידי גורם חיצוני?
לב_נדר*
הצטרפות: 26 אפריל 2008, 03:27
דף אישי: הדף האישי של לב_נדר*

חומצה פולית

שליחה על ידי לב_נדר* »

לי היה נסיון רע מאוד עם החברה הזו הדרך השיוווק שלה, נפגשתי עם הומאופטית באופן פרטי ושלמתי לה סכום מלא על שעת יעוץ [550 ש"ח] הייתי במצוקה אמיתית וזה יצא במהלך השיחה, האישה הזו לא ידעה אותי שהיא משווקת שלהם [בדיעבד משווקת בכירה, דרגת זהב] ורשמה לי מוצרים בסכום רב , רק כדי להכניס אותי ללא ידעתי לרשימת המפיצים, כל המוצרים שעלו מעל 700 שח היא טענה שנחוצים לי בדחיפות [גם כפולים לדוגמא שמן פשתן ואומגה 3, וגם בכמיות מופרזות 3 פעמים ביום]. בכל אופן למרות סימני השאלה הרבים שעלו לי במהלך הפגישה רכשתי את המוצרים וקיבלתי יחד איתם את כל חוברות השיווק. והיו לי כמה מסקנות:
  1. המחיר היקר של המוצרים שלהם נובע כי המפיץ גוזר קופון [לפעמים יותר מ-50 ש"ח לצנצנת]
  2. אי אפשר לסמוך על הממליצים שלהם, גם רופא, הם פשוט לא אמינים, ההומאופטית הזו ששלמתי לה על הפגישה באופן פרטי לא ידעה אותי שהיא עובדת אצלם ומרוויחה מכל קניה, לכן בעיני עדיף לקנות סולגאר בחנות, וגם לצמצם את המחיר שנובע מתיווך.
  3. המוצרים שלהם לא כאלה טובים, והתאריכי פג תוקף שלהם מאד קצרים
  4. אם את בכל זאת רוצה לקנות אצלם ,אני יכולה להעביר לך את המיילים שהם עדין שולחים לי עם הנחות של 20-40%
בהצלחה ומזל טוב
פלונית*

חומצה פולית

שליחה על ידי פלונית* »

לב נדיר ,תודה.

באמת הופתעתי שרופא גניקולוג בכיר ,מנהל מחלקה בכיר בבית חולים פתח פנקס ורשם לי בנונשלנטיות מעין מרשם לתרופה הזו...זה לא אתי מצידו...מי יודע כמה כסף הוא עושה מההפצה הזו.
האמת היא שלא ראיתי עוד מוצר כל כך עשיר בדברים שנחוצים להריון: גם משהו נגד בחילות,גם ברזל וגם חומצה פולית וגם אומגה 3 בכמויות גדולות (בהנחה שבאמת יש את כל הדברים האלו ושזה לא עבודה בעיניים) ולכן-אם אשמע עוד דברים טובים אולי אוותר על ה 50 ש"ח של הקופון המוגזם למשווק ובכל זאת ארכוש אחד ובמידה וכן - אני אשמח להעזר במייל עם ההנחות...נהייה בקשר...בהמשך.
לב_נדר*
הצטרפות: 26 אפריל 2008, 03:27
דף אישי: הדף האישי של לב_נדר*

חומצה פולית

שליחה על ידי לב_נדר* »

כן...לי רשמה את זה מרצה שמלמדת באחת האונבירסטאות הגדולות, בגלל זה היה לי אמון מלא בה, [זה וגם ששלמתי מחיר מלא עבור ה'אובייקטביות' שלה...]
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

חומצה פולית

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

אני קיבלתי המלצות על המוצרים של החברה הזו לפני שהם החלו לשווק את המוצרים שלהם בארץ בשיווק רשתי. אני לוקחת כמתוספי תזונה של החברה הזו בגלל בעיות ספיגה אני מקפידה לקחת תוספים באופן קבוע כבר כמה שנים) ובגלל שקיבלתי המלצות על החברה הזו עוד לפני שהיו בשיווק רשתי אין לי שום דבר נגדם או בעדם. בכל מקרה אני יכולה להעיד שבהריון הז ההרגשתי הרבה יותר חיונית ובריאה מההיון הקודם (אבל אי אפשר לבודד את עניין התוספים באבחנה הזו).
וסתם נקודה למחשבה: כמעט לכל תרופה שרופאים נותנים בימינו יש אינטרס מתחת לפניי השטח ומערכת ענקים של שיווק. למשל הלכתי לרופא נשים אחריי הלידה ובכלל בלי לשאול אם אני רוצה רשם לי מרשם לגלולות למניעת הריון.
אז לא שזה משנה משהו לגבי העניין שהחברה הזו פועלת בדרך של שיווק רשתי אלא שזה אומר שמלעיטים אותנו הרבה פעמים בדברים שלא צריך ותצטרכי למצוא אדם שאת כן סומכת על ההמלצות שלו או לסמוך רק על עצמך.
Mamy_Shell*
הצטרפות: 27 אפריל 2009, 19:58

חומצה פולית

שליחה על ידי Mamy_Shell* »

השתמשתי ועדיין משתמשת בחומצה הפולית שלהם בהנקה.
אמנם אין לי מקור להשוואה, אבל לי באופן אישי לא הייתה עצירות בעקבות השימוש בה, אז לי היא התאימה.
הגרגר_והדג*
הצטרפות: 27 אפריל 2009, 20:07

חומצה פולית

שליחה על ידי הגרגר_והדג* »

שלום, באמצע שבוע שישי בערך... עוד לא ראיתי רופא. לא תוכנן וגיליתי רק לפני שבוע- רק אז התחלתי לקחת חומצה פולית. האם זה בסדר? האם יכול להיות שכבר נגרם נזק לעובר כי לא לקחתי?
סודית*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2007, 08:59

חומצה פולית

שליחה על ידי סודית* »

זה שלקיחת חומצה פולית יכולה להוריד את הסיכוי למומים לעובר, לא אומר שאי לקיחת חומצה פולית גורמת מומים לעובר... תירגעי.
אפשר לא לקחת ח"פ אף פעם בחיים ועדיין ללדת ילדים בריאים.
חוץ מזה, איך התזונה שלך? אם את צורכת חלק מהמזונות ש{{}}ורד לב מנתה למעלה (שמרים, שמרי בירה, עלים ירוקים (תרד, מנגולד, כרובים, צמחי תבלין ועוד), קטניות, נבטים, אגוזים, בוטנים וכבד), אז יש עוד פחות סיבה לדאגה.
וחוץ מזה - מזל טוב!
מורי*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2001, 15:27

חומצה פולית

שליחה על ידי מורי* »

שלום,רציתי לשאול אם משהו יודע משהו על המנעות מגלולות כמה חודשים לפני כוונה לכניסה להריון..קצת הסבר..וכמה זה הכרחי
...תודה
בהריון*
הצטרפות: 23 דצמבר 2004, 21:29

חומצה פולית

שליחה על ידי בהריון* »

שלום,
שאלת הבהרה לגבי חומצה פולית - תוסף של נוטרילייף, עליו כתוב שמשקל כל טבליה הוא 240 מ"ג ובתוכה 800 מק"ג מהרכיב חומצה פולית.
האם זה מינון שמומלץ לנשים לפני הריון ובתחילת הריון?
בדף יש דיונים על מינון 400 מק"ג.

האם יש בדיקת דם נפרדת לחומצה פולית, או שיש מרכיב בבדיקת הדם הכללית שמעיד על רמת החומצה הפולית.
תודה!
חופש_גדול*
הצטרפות: 20 יוני 2007, 12:44
דף אישי: הדף האישי של חופש_גדול*

חומצה פולית

שליחה על ידי חופש_גדול* »

המינון המומלץ הוא 400-800 מק"ג. את יכולה לקחת את התוסף הזה בלב שקט.
בכל אופן, לא מומלץ לקחת את המינון שממליצים לפעמים רופאים - 5 גרם (5000 מק"ג).
לחומצה פולית יש סוג של "מערכת יחסים" עם בי 12 וגם עם ברזל. אלו פרמטרים שניתן לבדוק בבדיקת דם ולקחת רק אם חסר. חומצה פולית מסיסה במים כך שעודפיה מופרשים בשתן.
בהריון*
הצטרפות: 23 דצמבר 2004, 21:29

חומצה פולית

שליחה על ידי בהריון* »

תודה על תשובתך.
למעשה, אני אקח מבלי לדעת האם יש לי חוסר... אבל אני מבינה שלא ידוע על נזק שיכול להגרם מכך, פרט למיסוך בי 12 וברזל.
יערה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2003, 19:37

חומצה פולית

שליחה על ידי יערה* »

הסיבה שחברות נזקקות לשיווק רשתי זה מפני שהמוצרים אינם מספיק אטרקטיביים. בהגיון פשוט, לו היה לכם מוצר טוב, לא הייתה שום סיבה לשווק אותו כך, אם הוא מספיק טוב, אנשים יקנו, והרבה. אני מכירה כמה אנשים (חברים וקרובי משפחה) שנפלו כל כך חזק עם השיווק הרשתי הזה - זו נוכלות ועבודה בעיניים!!!. כמה שאני מקפידה לצרוך הכל טבעי (ואני מאד מקפידה) אעדיף משהו עם דברים סינטטים על פני מוצר משיווק רשתי - הם פשוט לא אמינים בעיני בכלום!
אנונאימא*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2007, 22:14

חומצה פולית

שליחה על ידי אנונאימא* »

בכל אופן, לא מומלץ לקחת את המינון שממליצים לפעמים רופאים - 5 גרם (5000 מק"ג).

כמה טעויות:
רופאים לא רושמים 5 גרם אלא 5 מ"ג (מיליגרם, אלפיות הגרם)
5 גרם לא שווה 5000 מק"ג אלא 5,000,000 מק"ג (מיקרוגרם, מיליוניות הגרם)
(5 מ"ג = 5000 מק"ג כלומר רופאים אכן רושמים 5000 מק"ג)
הסיבה שזה מה שהם רושמים היא, שהמרשם נחוץ אך ורק לתוסף שהקופות משווקות, שהוא גרוע, אין ממנו ספיגה טובה, ולכן הכמות בו ענקית.
פלוני_אלמונית*

חומצה פולית

שלום,
אני בת 40, צמחונית שאוכלת מעט דיברי חלב, ירקות ופירות והרבה קטניות. מחפשת תוסף/מולטי ויטמין המכיל ויטמינים A+B (מ"ג 500) ווטמינים C,D,E מגנזיום 400 מ"ג, סידן 1,000 וברזל ואבץ בסביבות 10 מ"ג וחומצה פולית (אין לי מושג כמה אני אמורה לצרוך ממנה).

תודה,
עדי
פלוני_אלמונית*

חומצה פולית

אני מתכוונת להיכנס להריון ממש בקרוב והרופא המליצה לי לקחת חומצה פולית, אני צמחונית וטבעונית ואוכלת מאוד בריא (לחם מחיטה מלאה עם טחינה בבוקר, עדשים ובורגול או אורז בצהרים, שקדים אגוזים והמון פירות וירקות במהלך היום בנוסף אני גם לוקחת תוספת של B12 באופן קבוע) והייתי מעדיפה שלא לקחת ויטמינים אם אין צורך, נראה לי שעדיף שהויטמינים יגיעו מהאוכל ולא לקחת תוספת סתם השאלה אם ניתן להגיע לכמות המספקת מהמזון? ואיך אפשר לבדוק את זה? אם הערכים משתנים בהתאם לתזונה היום יומית? (הרופא אמרה לי שלא בודקים אלא ממליצים לכולם לקחת) תודה!
מייגן_לי*
הצטרפות: 20 יולי 2010, 21:32
דף אישי: הדף האישי של מייגן_לי*

חומצה פולית

שליחה על ידי מייגן_לי* »

עשיתי בדיקה בבקיקות דם לפני ההריון הקודם שלי. זה אפשרי.

תאכלי הרבה עלים ירוקים ועדשים. אם את קוראת באנגלית, זה שווה להיכנס. http://www.whfoods.com/genpage.php?tnam ... nt&dbid=63
אני מרגישה כל כך רעה בהתחלת הריון שאי אפשר לבלוע שום כדור. הרופאה שלי לא דאגה, ואמרה שכדאי לאכל עלים ירוקים. וזה היה יותר קל כשהשלב של בחילות עבר.

בהצלחה.
פלוני_אלמונית*

חומצה פולית

תודה על תשובתך ועל ההפנייה לאתר
שליחת תגובה

חזור אל “לפני ההריון”