טיפים לשימוש קל בנייד

קורא_כאן*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2007, 16:11

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי קורא_כאן* »

אני גם מצמצם את השימוש בנייד וגם מסנן שיחות.
ופשוט לעבוד במקום אחר
לא ממש פשוט לעבור מקום עבודה (וחוץ מזה יש לי אחלה עבודה), ואי אפשר להתחמק מהקרינה בכל מקרה (כי לאן שאגיע אהיה מוקף סביבי אנשים שמשתמשים בנייד).
לא צריך את זה כל הזמן בחיים.
מסכים מאוד, ברכבת אני שומע אנשים מדברים בנייד סתם, סתם, סתם - ממש אטומים!!!!
מירב_ב*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 14:37
דף אישי: הדף האישי של מירב_ב*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי מירב_ב* »

יש לי טלפון נייד, קיבלתיו מתנה לפני כמה שנים אבל רוב הזמן הוא כבוי. בבית הוא תמיד כבוי, ביציאות ארוכות מהבית עם הקטנה שלי אני לוקחת אותו כבוי בתיק (במקרים דחופים הוא בתיק כמו כרטיס "טלכרד" או אסימונים של פעם). זאת החלטה שקיבלתי לפני כמה שנים. לא אוהבת להיות זמינה בכל רגע, לא רוצה שיפריעו לי כל רגע. את מימד הלחץ והמתח שהנייד יוצר, הורדתי כמעט מחיי.

בשנים הראשונות הייתי משתמשת בו מדיי פעם, והיו מתקשרים מדיי פעם, אבל לא נהניתי מהזמינות הזאת - אין לך רגע אחד פרטי. אח"כ הייתי סוגרת אותו לפרקים, וגם הרגשתי קצת מתנצלת כשאנשי שירות למיניהם היו מבקשים טלפון נייד לצורך התקשרות, ולא ידעתי את המספר או הייתי אומרת שאין לי. היום, אני מוסרת רק את הטלפון בבית, יש תא קולי שניתן למשוך הודעות מכל מקום. ומה אחרים חושבים עליי בעניין הזה, לא מעניין אותי.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני כיביתי את המשיבון של הטלפון בבית. הגעתי למסקנה שאני לא רוצה יותר לחזור הביתה ולשמוע הודעות. אני מעדיפה לא להיות זמינה.

הנייד שלי לרוב דלוק, אבל תמיד בתיק או על הארון בבית. אף פעם לא עלי. לרוב לא מצליחה לענות בזמן...
גם ככה, כמעט לא מתקשרים אלי לנייד. הוא בעיקר משמש לתיאומים בדרכים, ואת המספר מסרתי כמעט רק לקרובים ביותר.

אני משתדלת להפחית שימוש בטלפון אלחוטי בבית, כי הבנתי שהוא לא פחות מזיק מהנייד.

לגדולה נתתי מכשיר כבוי, שיהיה לה בתיק למקרי חירום כשהיא נשארת בקונסרבטוריון לכמה שעות. אני מאוד שמחה שיש עכשיו כתבה בוויינט שאפשר לשלוף כתשובה לכעס "למה המכשיר שלה כבוי והיא לא זמינה". היא לא אמורה להיות זמינה! המכשיר נועד רק למקרי חירום שלה, שהיא תוכל לקרוא לנו!

באופן כללי אני עושה מאמצים להקטין עוד ועוד את השימוש בטלפון, מכל הסוגים. ודפים כמו הדף הזה עוזרים לי בכך ונותנים לי מוטיבציה. |Y|
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

הנייד שלי לרוב דלוק, אבל תמיד בתיק או על הארון בבית. אף פעם לא עלי.
יצא לי פעם לדבר ככה off the record עם עובד של חברת אורנג' שפעם שירת בצבא בל.א. החבר'ה האלה מבינים בקרינה. הוא אמר לי שכל עוד הפלאפון לא עלי זה משמעותי מאוד מבחינת נזקי הקרינה. כלומר, לשים על הארון או על השולחן בצד, ובמקרה הכי גרוע בתיק, אבל לא בכיס של המכנס. ממה שאני זוכר משיעורי פיסיקה, וקצת קומון סנס, נראה לי שהוא צודק ובגדול.
בכל מקרה אני מאמין שלא צריכים את הפלאפונים האלה, אבל למי שבכל זאת חייב, לא חייבים ללכת עם זה בכיס.
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

יש עוד שני דברים חשובים:
  1. כשיש תא קולי זה מגביר את השימוש. כשאין תא קולי לא יכולים להשאיר לך הודעה, וזה עדיף. לנו יש תא קולי רק בנייד שלי (כי הוא מהעבודה) ובשאר אין. לא הרגשנו ממש בחסרונו.
  2. SMS הרבה יותר מוצלח - גם הטלפון לא קרוב לאוזן (בין אם זה עם או בלי אוזניה), גם השימוש הרבה יותר "יעיל" כי לא מקשקשים סתם אלא מתאמים עניינית, וגם (חשוב מאוד) - אפשר לעשות את זה תוך כדי דברים אחרים (למשל - הילדים לא מאפשרים לך לדבר בטלפון אבל לכתוב SMS אפשר)
בשמת_א*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי בשמת_א* »

כשיש תא קולי זה מגביר את השימוש
צודק לגמרי. אנחנו מסרבים בעקביות לתא קולי בטלפונים הניידים.

לגבי ה-SMS, מישהו אמר לי שגם להחזיק את זה ביד בשביל הכתיבה מסוכן, אבל גם אני מחליפה הרבה טלפונים בהודעות, כשלא צריך לתאם אלא רק להודיע. זה בוודאי עדיף לצד המקבל לא פחות!

התיק שלי, אגב, הוא תיק הגב הגדול שמכיל גם יומן וארנק ובגדים להחלפה לילדים ובקבוקי מים ועוד ועוד... וככה בתא הקטן הרחוק ממני גם מתחבא הנייד. בנסיעה התיק על מושב אחר, בכל מקום הוא מונח איפשהו. וגם כשהוא עלי בהליכה, הנייד פיזית רחוק מגופי ודרך מחסומים שממלאים את התיק.
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי דנה_ה* »

לי יש נייד ואני מכבה אותו כל הזמן ורק אם צריכה - מתקשרת. למי שמחפש אותי בנייד וכועס שאני לא זמינה, אני בד"כ אומרת שאין לי קליטה בבית (מה שדי נכון). חוץ מזה אני בד"כ לא נותנת את המספר של הנייד (לבנק, לקופ"ח, לרוב האנשים שמבקשים) ופשוט אומרת שאין.
מירב_ב*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי מירב_ב* »

בבית אגב צלצול הטלפון מושתק בשעות מסוימות, וזה נהדר; וגם אם הוא מצלצל כשאני עסוקה, למדתי להתעלם ממנו יופי. מה שכן, יש שיחה מזוהה שעוזרת לי לסנן שיחות לא רצויות, ובד"כ אינני נוהגת להחזיר טלפונים.

הנייד שלי לרוב דלוק, אבל תמיד בתיק או על הארון בבית
קראתי במקום כלשהו שכל עוד אתה נמצא במרחק של פחות ממטר מהנייד, הקרינה עדיין משפיעה. ברור כמובן שאם הוא לא על גופך, זה עדיף.
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי לי_אורה* »

אני משתדלת להפחית שימוש בטלפון אלחוטי בבית, כי הבנתי שהוא לא פחות מזיק מהנייד
קראתי מחקר שהוא יותר מזיק...
ולכן נסעתי לבזקסטור וקניתי בזול טלפון חוטי מוצלח מאוד.

ולגבי השימוש בנייד
א) אצלי הוא רוב הזמן מכובה. כשאני בבית הוא מכובה כל הזמן. רק כשאני מחוץ לבית וכשאני רוצה להתקשר - אני מדליקה, מתקשרת ומדברת שיחה קצרה ביותר, ממש כמה מילים, ומכבה מייד.
ב) נתתי את מס' הנייד אך ורק לבני המשפחה הקרובים. אנשים אחרים\ות שיתכבדו ויתקשרו אליי לטלפון החוטי בבית. לא זמינה\לא בבית\לא מתחשק לי להשיב? שישאירו הודעה במשיבון. בכל מקום שמבקשים (בנק, משרדים ממשלתיים וכו') אומרת שאין לי או שהוא לא בשימוש ולא נותנת את המספר.
ג) כשמתקשרת או כשמקבלת שיחות בנייד - תמיד עוברת למקרופון. לעולם לא מניחה את הנייד על הראש.
ד) לא בודקת הודעות במשיבון של הנייד. בני משפחתי לא ישאירו שם הודעות (אמרתי להם), אז מניחה שאלו פרסומות או טעות או משהו כזה.
ה) לא שולחת ולא מקבלת הודעות SMS. לא רוצה להחזיק את הטלפון הרבה זמן בידיים כדי לשלוח, כדי לקרוא ואז להגיב וכו'. שיחה טלפונית היא יותר קצרה ויעילה: יש דו שיח חי עם אדם ולא צריך לכתוב, לקרוא תגובה, לכתוב וכו'. מה זה, פורום? :-)
ו) לא משתמשת בהרבה הפונקציות של הנייד (ומראש קניתי את הדגם הכי פשוט ועם הכי פחות גדג'טים), למשל במשחקים, בשעון מעורר וכו'. ביקשתי שלא יחברו אותו לאינטרנט. בשבילי זה מכשיר שנועד להתקשרות קצרה ביותר, ולקבל שיחות אך ורק מבני המשפחה כשאני לא בבית. בבית - יש טלפון קווי.

ואם הייתי יכולה להתפטר ממנו לגמרי, הייתי עושה את זה. אבל יש רגעים שהוא בכל זאת נחוץ ויכול לעזור מאוד. מה גם שכבר כמעט לא רואים טלפונים ציבוריים ברחוב ובחנויות.
בשמת_א*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי בשמת_א* »

ולכן נסעתי לבזקסטור וקניתי בזול טלפון חוטי מוצלח מאוד
ועל זה לא צריך לשלם להם עוד 3 ש"ח לחודש כל החיים? אני כל הזמן רוצה לעשות את מה שכתבת (כי לא ראיתי טלפונים חוטיים טובים בחנויות, אף על פי שאפשר לקנות ב-25 ש"ח) אבל לא מתחשק לי לשלם להם עוד "מס" על זה.

אבל יש רגעים שהוא בכל זאת נחוץ ויכול לעזור מאוד
כן, ואז אני מוצאת את עצמי במיון עם הילד בעשר בלילה, והסוללה בדיוק נגמרה! מזל שמצאתי פקידה אחת שהסכימה לצלצל עבורי מהטלפון הקווי שלה כדי שהאיש יבוא לקחת אותנו מבית החולים.
לי_אורה*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי לי_אורה* »

לא צריך לשלם להם עוד 3 ש"ח לחודש כל החיים?
איזה מצחיקולה :-D ונאמר שכן, הבריאות לא טיפ טיפה יותר חשובה מ-3 ש"ח לחודש?

אז זהו, שלא! בזקסטור = סטור (למה בלועזית, למה?), חנות לכל דבר. יש המווווון סוגים של טלפונים ואת רוכשת לך אחד או כמה וזה פשוט המכשיר שלך. אין דמי שימוש.

לנוחיותך, הנה לינק שמוביל בדיוק למה שאת מחפשת: טלפונים שולחניים. ויש גם: שולחניים עם שיחה מזוהה, טלפונים קוויים עם דיבורית ועוד כמה קטגוריות
http://www.bezeq.co.il/[po]bezeq applications[/po]/userside/bezeqstore/index.asp?catid=4&SubCat Id=13&menu=7

http://www.bezeq.co.il/[po]bezeq applications[/po]/userside/bezeqstore/scripts/shop prod.asp?cat id=2&subcat id=5

ויש טלפונים שעולים במחירים ממש מגוחכים, 29 ש"ח וכו'. ויש בצבעים - חמוד נכון?
http://www.bezeq.co.il/[po]bezeq applications[/po]/userside/bezeqstore/scripts/prod.asp?prod id=20713

וטיפ: לפני שנוסעים, מתקשרים! התקשרתי מראש לבזקסטור שהכי קרוב לביתי ושאלתי מה יש להם ומה אין להם. אה, ואפשר לקנות בזיל הזול גם חוט מאריך אם בא לך וכל מיני גדג'טים שקשורים לטלפונים.

אז נסעתי, הבאתי להם "זמיר" ישן שעליו שילמתי דמי שירות חודשיים, וקניתי לי טלפון שהוא רכושי הפרטי, ללא צורך בתשלום דמי שירות, התפטרתי מהאל-חוטי וזהו. (איזה מזל שבזמנו לא התפתתי לקנות עכבר אל-חוטי ומקלדת אל-חוטית. כלל אצבע: אל-חוטי זה לא בריא!).

אה, ואפשר לקנות גם דרך האינטרנט! והם מוכרים גם מחשבים ומצלמות ושאר דברים.

והסוללה בדיוק נגמרה
אז באמת צריך לזכור לטעון מדי פעם. אבל הנה, מתברר שאפילו בשעת חירום מצאת טלפון קווי להתקשר ממנו.
נורמה_טבעית*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 16:07
דף אישי: הדף האישי של נורמה_טבעית*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי נורמה_טבעית* »

אני מאוד שמחה שיש עכשיו כתבה בוויינט שאפשר לשלוף כתשובה לכעס "למה המכשיר שלה כבוי והיא לא זמינה".
האם הדף הזה ערוך מאיזה מקום?
יש פה כל מיני ציטוטים שלא ברור ממה צוטטו.
מירב_ב*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי מירב_ב* »

(הציטוטים מתוך דברי הכותבים בדף עצמו).
בשמת_א*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי בשמת_א* »

ונאמר שכן, הבריאות לא טיפ טיפה יותר חשובה מ-3 ש"ח לחודש?
סתם, שוד לאור היום מרתיח אותי.

אבל הנה, מתברר שאפילו בשעת חירום מצאת טלפון קווי להתקשר ממנו.
נכון, כי אני עקשנית חסרת תקנה.
אבל זה לא היה קל או נעים. היום, בעידן הסלולרי, כל הפקידות והאחיות האחרות עשו פרצוף, סירבו לעזור, והפנו אותי לטלפון ציבורי (כן, עם הילד על הידיים אני צריכה ללכת לשולחן בבניין אחר ולקנות שם כרטיס טלכרט או משהו כזה, ולחזור וללמוד להשתמש בזה... מעוכה ועייפה עם ילד פצוע ועייף וכולי מרוחה בדם. תודה).

יש פה כל מיני ציטוטים שלא ברור ממה צוטטו.
תשאלי, נסביר.
"למה המכשיר שלה כבוי והיא לא זמינה" זה לא ציטוט ממקום אחר באתר. זה ציטוט של מישהו שכעס עלי, שהנייד של הילדה כבוי כל הזמן.
עכשיו יש כתבה בווינט שאפשר לשלוף כתגובה לטענות כאלה. כתובות בה המלצות מפורשות ללכת עם הנייד כבוי ולהשתמש בו רק במקרי חירום...
מורינגה_רותמית*
הצטרפות: 26 פברואר 2006, 09:14

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי מורינגה_רותמית* »

_אבל הנה, מתברר שאפילו בשעת חירום מצאת טלפון קווי להתקשר ממנו.
נכון, כי אני עקשנית חסרת תקנה.
אבל זה לא היה קל או נעים. היום, בעידן הסלולרי, כל הפקידות והאחיות האחרות עשו פרצוף, סירבו לעזור, והפנו אותי לטלפון ציבורי_
בתור אחת שאין לה בכלל טלפון נייד, ראיתי שבפעמים הבודדות (נדמה לי 3) שהיית חייבת לדבר עם מישהו, ממש לא בעיה לבקש פשוט ממישהו זר לעשות שיחה קצרה מהנייד שלו.
ואלה לא היו מקרי חרום ממש, סתם תאומים במקרה של אי הבנה או פנצ'ר כזה או אחר.
תחשבו על זה רגע מצד בעל הטלפון: אם מישהי תבקש ממכם בנימוס לעשות שיחה מהנייד שלכם - לא תסכימו בקלות? הצעתי להם גם לשלם על זה, ואף אחד מהם לא הסכים לי.
ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

יתכן ויש לי פתרון לשאלות שעלו כאן:
לפני קרוב לחמש שנים רכשתי טלפון נייד.
אז יש ברשותי נייד, אבל הוא כמעט לעולם לא מצלצל - ואני מתכוונת לזה!
כשאני רוצה אני מתקשרת, וגם זה לא הרבה. מצד שני אנחנו גרים במרחק ניכר מציוויליזציה והנייד עוזר לפעמים כשאני צריכה קשר עם העולם בדרכים.

איך עושים זאת:
  • המספר חסוי - וגם לסלקום נתתי הנחיה לא לתת אותו לאף אחד.
  • את מספר הטלפון 'גיליתי' לבן זוגי, שיודע להשתמש בו רק במקרים דחופים.
  • להורי ול-4 חברים טובים יש את המספר אבל הם לעולם לא מתקשרים (הורי ניסו כמה פעמים אבל מאחר ולא עניתי הבינו שאין טעם לנסות).
ודרך אגב, יש חברים טובים אחרים שלא הייתי נותנת להם את המספר מאחר ולא היו יודעים לכבד את בקשתי.
  • SMS אני שולחת לעתים נדירות וגם זה רק לאנשים שכבר מכירים את המספר שלי (כי כאשר שולחים SMS המקבל יודע מה מספר הטלפון של מי ששלח)
בקיצור - יש לי קצת פראנויה בריאה בעניין זה...

המשעשע הוא שאינני יודעת איך לחיות עם טלפון נייד (וטוב שכך!)
ולמה כוונתי: לפני מספר שבועות לקחתי בטעות את הטלפון של בן זוגי (שכן מצלצל) - הרגשתי ממש חנוקה וכעבור זמן קצר כיביתי אותו - לא הצלחתי להתמודד עם הצלצולים שטרדו את שלוותי והפריעו לי בעיסוקי השונים. זה ממש עצבן אותי.

התגובות שאני מקבלת מעניינות: יש שמתלהבים ומבינים, והיו רוצים גם להתנתק מהטלפון
יש הרבה שמסתכלים עלי כאל מוזרה ולא מבינים מה הקטע שלי, ויש הנעלבים ("מה את לא נותנת לי את הנייד שלך"...).
יצא לי גם אפילו להפגש עם זוג לקוחות שסרבו להשתמש בשירותי האדריכליים מאחר ואין לי נייד - הם חששו שלא יוכלו להשיג אותי במקרה חרום...
חייבת לציין שבמקביל שכר את שירותי זוג אחר מאותו מקום שדווקא תמכו ואמרו שהם מעדיפים להשאיר לי הודעה במשיבון או באימייל ושכאשר אחזור אליהם אהיה פנויה להקשיב (הלקוחה החמודה גם אמרה שלמיטב ידיעתה אינני עוסקת בשאלות חיים ומוות ולפיכך אין צורך שאהיה זמינה בנייד).

שווה לדעתי לנסות - פשוט להחליף את מספר הטלפון ולא לגלות לאף אחד (מלבד אולי נבחרי מעט).
חשוב להקפיד לא לחלק את מספר הטלפון שלך מאחר ואנשים איבדו פרופורציות עם הניידים הללו, ואם אתה נותן ל"כול אחד" את המספר שלך, המספר יעבור הלאה ויתחילו להתקשר אליך - פשוט מפני שזה מה שאנשים עושים עם טלפונים ניידים.
לי_אורה*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי לי_אורה* »

עכשיו יש כתבה בווינט שאפשר לשלוף כתגובה לטענות כאלה
בשביל מה צריך להיתלות בכתבה בווינט?
א) הכי טוב מראש לא לתת את הנייד לאנשים מהסוג הזה שמתרעם, ובכלל להרבה אנשים
ב) אפשר להשיב בפשטות: אצלי הנייד סגור תמיד. (ולא צריך לומר אבל אפשר לעשות שפת גוף של: לא מוצא חן בעיניך? חפש לך חברות שתמיד זמינות).
לי_אורה*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי לי_אורה* »

ולא לגלות לאף אחד (מלבד אולי נבחרי מעט).
בדיוק! אני גיליתי את מס' הנייד שלי אך ורק לבני המשפחה הקרובים. כל השאר, שיתכבדו ויתקשרו לטלפון הקווי של בזק. ואם אני לא זמינה - יש משיבון.

ואני רוצה להדגיש נקודה חשובה שכבר עלתה כאן: נוסף על עניין הבריאות והאקולוגיה נראה לי חשוב גם עניין הזמינות, או ליתר דיוק: אי הזמינות. אני ממש לא מעוניינת להיות זמינה בכל שנייה ביממה.
ענן_בעננים*

טיפים לשימוש קל בנייד

אבל מה יקרה אם יצטרכו אותי מהגן של הילד?
אם אף אחד לא מכיר את המספר שלך ולא מתקשר, אפשר להשאיר את המכשיר פתוח ולתת אותו לגננת למקרי חירום בלבד.
לפני כמה שנים כאשר אני הייתי הקרובה ביותר לגן (עכשיו זה האיש שלי), השארתי למטפלת את מספר הטלפון החסוי שלי בצירוף הסבר (אזהרה...) להתקשר במקרה חירום בלבד. במשך שנתיים היה אצלה מספר הטלפון שלי והיא מעולם לא התקשרה.
בשמת_א*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי בשמת_א* »

בשביל מה צריך להיתלות בכתבה בווינט?
יש אנשים שזה משכנע אותם, כזה כאילו?

הכי טוב מראש לא לתת את הנייד לאנשים מהסוג הזה שמתרעם, ובכלל להרבה אנשים.
מתוקה! מדובר באנשים מסוג שהיה להם מספר הנייד. ההתרעמות היתה, שהוא היה כבוי.

אפשר להשיב בפשטות: אצלי הנייד סגור תמיד.
לא מדובר בנייד שלי. מדובר בנייד שנתתי לילדה. ההתרעמות היתה אחרי שהתברר שהוא סגור תמיד, ואודות העובדה שהוא סגור תמיד.

במלים אחרות: אני כבר יודעת מזמן שהנייד לא בריא ולא רצוי ואני אוסרת על הילדים לגעת במכשיר הזה.
ציידתי את הילדה במכשיר כבוי למקרי חירום בלבד.
יש מי שמתרעם על זה, וזאת קודם כל מחוסר מודעות, ומאמונה שהנייד בטוח לחלוטין לשימוש.
יש פה התנגדות לאפשרות שיש בעיה עם טלפונים ניידים.

כשאנשים מהסוג הזה רואים את הטענות האלה כתובות בתקשורת ("היתה כתבה בווינט") הם מקשיבים. זאת בניגוד למה שאני אומרת.
לכן כל דבר שאני אומרת לא מתקבל עד שאין "כתבה בעיתון" או "אמרו בטלביזיה".
לפעמים אני צריכה לחכות שנים על שנים (אחרי שאני אוכלת אורגני כבר יותר מ-15 שנה - סוף סוף ה"טלביזיה" משמיעה את הטענות שלי, למשל. אבל 15 שנה חטפתי התנגדות וחוסר אמון. זה לא עצר אותי, אבל אני חייבת לציין שיותר קל לי ונוח לי להודיע בפשטות, לדוגמא, שהנייד כבוי כשהתגובה היא "כן, באמת קראתי כתבה בווינט! הניידים מסוכנים!").

חפש לך חברות שתמיד זמינות.
זה משפט לרווקות. אני לא רווקה. (-:
נורמה_טבעית*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 16:07
דף אישי: הדף האישי של נורמה_טבעית*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי נורמה_טבעית* »

(הציטוטים מתוך דברי הכותבים בדף עצמו).
הדף מתחיל בציטוט...
מירב_ב*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי מירב_ב* »

with passion העתיק את התגובות מהדף לחיות בכיף ללא נייד שקשורות יותר לנושא דף זה. התגובה הראשונה התחילה שם.
לי_אורה*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי לי_אורה* »

חפש לך חברות שתמיד זמינות.
(זה היה כמובן עידון של: חפש לך בנות משפחה שתמיד זמינות LOL)

ואת זוכרת אולי שיר שהיה פעם מזמן?
that's the way a ha a ha
I like it a ha a ha

שאלה: למה את X?
תשובה: משום שככה אני רוצה \ חושבת שנכון \ מוצא חן בעיניי \ מתאים לי \ נראה לי (ובלב שרה: that's the way a ha a ha וכו'). וזהו. בלי הסברים ובלי ניסיונות שכנוע. שהוא ינהג איך שבא לו. יש לו ביקורת? זב"שו.

וגיליתי שמרגע שבאמת מפנימים את כל הדו שיח הזה, זה מוקרן ואפילו לא צריך לומר את זה במפורש.
בשמת_א*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי בשמת_א* »

כמובן. ובגלל מה שמוקרן ומשודר, הביקורת היתה חד פעמית ומאז לא שמעתי אף מלה על הנייד הכבוי...
לי_אורה*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי לי_אורה* »

GOOD 4 U!

(לקח לי המון שנים לסגל לעצמי את הגישה הזאת, ואני לפעמים צריכה להזכיר לעצמי. כלומר, קל לכתוב את זה כאן, וזה נועד גם להזכיר לעצמי. אנחנו מלמדות מה שאנחנו צריכות ללמוד :-) )
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי סלעית* »

אני מאוד שמחה שיש עכשיו כתבה בוויינט שאפשר לשלוף כתשובה לכעס "למה המכשיר שלה כבוי והיא לא זמינה". היא לא אמורה להיות זמינה! המכשיר נועד רק למקרי חירום שלה, שהיא תוכל לקרוא לנו!
כשבן זוגי ניסה לפני כמה שנים להגיד את זה לבני המשפחה שהתרעמו על כך שהמכשיר כבוי (הטלפון אמור לשמש אותי, כשאני זקוק לו) אמרו לו שהוא אגואיסט ומה פתאום, זה כדי שיהיה אפשר להשיג אותו אם צריך (ולא, זה לא היה עניין של חיים ומוות).

_אם אף אחד לא מכיר את המספר שלך ולא מתקשר, אפשר להשאיר את המכשיר פתוח ולתת אותו לגננת למקרי חירום בלבד.
לפני כמה שנים כאשר אני הייתי הקרובה ביותר לגן (עכשיו זה האיש שלי), השארתי למטפלת את מספר הטלפון החסוי שלי בצירוף הסבר (אזהרה...) להתקשר במקרה חירום בלבד. במשך שנתיים היה אצלה מספר הטלפון שלי והיא מעולם לא התקשרה._
את זה ניסינו פעם כשלמדתי והקטנה הייתה אצל סבתא וזה ממש אבל ממש לא עבד.

מסקנה - המשפחה אצלנו לא מבינה.

זוכרים את הפרסומת של סלקום "עם סלקום אתה אף פעם לא לבד"?
בן זוגי אומר שזו אחת הפרסומות המפחידות ביותר שיש...
ענן_בעננים*

טיפים לשימוש קל בנייד

התייעצות:
בקרוב אנחנו עוברים לישוב שאין אליו קו טלפון של בזק,
ועל מנת להיות בקשר עם העולם אני זקוקה לנייד (עבודה, משפחה).

כרגע יש לי טלפון שאף אחד לא יודע את המספר שלו,
וממש אבל ממש, לא הייתי רוצה להתחיל להשתמש בנייד שלי כ"טלפון בית", כי ברור לי שכבר לא אוכל להשאיר אותו פתוח כטלפון שקט שאף אחד לא מתקשר אליו (מלבד בן זוגי במקרים דחופים).

אז מה עושים?
חשבתי על רכישת מכשיר נייד נוסף, שיהיה תחליף לבזק, ובאמת לא יצא מהבית.
מצד אחד יש לי בעיה עם זה שאתן לחברות הסלולר עוד כסף, אבל כנראה שאין בררה.
אז השאלה היא:
  1. האם באמת אין בררה או אולי מישהו כאן מצליח לחשוב על פתרון יצירתי לבעיה?
  2. במידה ואצטרך לקנות טלפון חדש, האם ידוע למישהו על אפשרויות למסלולים מוזלים בהם הטלפון משמש רק לשיחות נכנסות, ואז לא צריך לשלם עליו הרבה (או לא לשלם בכלל?)
יש רעיונות?
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי with_passion* »

ענן - אני מניח שחיבור אינטרנט יש? עם חיבור כזה אפשר גם שיחות נכנסות וגם יוצאות - דרך skype או שירותים אחרים.
ענן_בעננים*

טיפים לשימוש קל בנייד

לא אין גם חיבור אינטרנט
מדברים על התקנה של צלחת מתישהו, אבל אני ממש לא יודעת מתי זה יקרה,
ולא בטוחה לגבי קרינה אפשרית מהצלחת.
בשמת_א*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי בשמת_א* »

גם אין כבלים?
לי*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2003, 22:16

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי לי* »

יש ברשת אורנג' פלאפון ביג טוק, בו את לא משלמת כלום אם את לא מתקשרת ממנו, ויש עכשיו בדוכני אורנג' בסופר פארם מכשיר כזה ב350 ש"ח (שזה ממש מעט לפלאפון), המכשיר ממש טוב ובלי קשקושים מיותרים.
ענן_בעננים*

טיפים לשימוש קל בנייד

לי, זה נשמע טוב

האם אני מקבלת מספר טלפון מאורנג' ואנשים יוכלו להתקשר אלי?
מלבד מחיר הרכישה הראשונית, במידה ולעולם לא אתקשר לא אשלם להם דבר?

על זה נאמר
too good to be true
אבדוק את העניין, תודה!
א.ט*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2007, 21:13

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי א.ט* »

האם אני מקבלת מספר טלפון מאורנג' ואנשים יוכלו להתקשר אלי?
כן.

מלבד מחיר הרכישה הראשונית, במידה ולעולם לא אתקשר לא אשלם להם דבר?
לא. את פשוט קונה כרטיס ומטעינה את הסלולרי בשיחות מתי שאת רוצה.
א.ט*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2007, 21:13

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי א.ט* »

דרך אגב, סוג כזה של סלולרי את יכולה לרכוש בכל החברות, כעיקרון את אפילו לא צריכה לגשת לחברה, את יכולה לעשות את זה אצל עוסק מורשה פרטי.
קר_שינדו*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 03:41
דף אישי: הדף האישי של קר_שינדו*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי קר_שינדו* »

לפני חודשיים החלטנו לנתק את שני הקווים שהיו לנו. מכיוון שרצינו שני מכשירים לשעת חירום, חיפשנו אפשרות להחזיק אותם ללא עלות. קיבלנו שני מכשירים ללא קו שהיו במחסן של חברה (עלות - 0 ש"ח). ניגשנו לאחת החברות הסלולריות וביקשנו לחבר אותם למסלול טוקמן (עלות החיבור - 0 ש"ח, עלות אחזקה חודשית - 0 ש"ח). תא קולי - נותק. ניתן להפעיל במכשיר תא קולי מובנה במקרה הצורך (עלות - 0 ש"ח). נאמר לנו שיש אפשרות לטעון אותם בכרטיס אשראי במידה ונרצה. לאחר שבועיים, טיילתי עם הגורה בדרום והייתי זקוק למכשיר לתיאום מקום לינה. נסיון הטעינה לא צלח והצלחתי להסתדר ללא תיאום. כשהצלחתי לבסוף להסדיר את טעינת המכשיר נאמר לי שאוכל לטעון אותו בסכום מינימלי של 55 ש"ח. לא הסכמתי והחברה לא הייתה מוכנה להתפשר על טעינה בסכום נמוך יותר. המצב נכון להיום - חברי ומכרי יודעים שיש לי טלפון למקרה חרום. אני יוזם את השיחות מהבית (לפני שאני יוצא לדרך או כאשר אני שב). במקרה הצורך אני משתמש בטלפון ציבורי. אם רוצים להעביר מסר קצר כמו: "הגעתי", "הכל בסדר" אפשר לעשות זאת בגוביינא (עלות 0 ש"ח גם לי וגם למקבל המסר - אפשר להעביר את המסר במקום השם המוקלט). הצלחתי להפחית כמעט לגמרי את השיחות במכשיר ולהצליח להחזיק אותו למקרה הצורך ללא עלויות.
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

דוקא אנחנו נכנענו לאחרונה להעלמותם האיטית של הטלפונים הציבוריים (כן כן, זה קורה בכל העולם), וקנינו מכשיר (prepaid, כמובן), אחרי שנים של חיים בכייף. היו לנו בעצם מכשירים בעבר, אבל הם היו מהסוג ששוכב בארון בלי בטריה רוב השנה, למטרות יעודיות (חפירות, ביקורים בישראל). נכון שגם זה רוב הזמן כבוי, אבל הוא דוקא מסתובב מחוץ למגירה, והאיש משתמש בו הרבה יותר ממה שהייתי מעדיפה. מצד שני, עכשיו כשעברנו דירה הוא בכל זאת היה יעיל... אני מקווה שנצליח להתאזן על שימוש מינימלי. טוב, בעצם אני מקווה שהטלפונים הציבוריים (או אופציה מקבילה) יחזרו, ונוכל להוציא את המכשיר הזה לגמלאות... אבל זה לא באופק כרגע.

בכל מקרה, סביר להניח שתוך כמה שנים הכל יעבור למכשיר wifi ניידים, ואז לפחות שיקול הקרינה משתנה (אבל אני לא יודעת באיזה דרך. מישהו יודע יותר על קרינת wifi?).
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

אני התחלתי לאט לאט להוסיף עוד שעות ביממה שהנייד שלי מכובה.
למשל אחרי העבודה אני שולח סמס לחברה שלי, ואז מכבה אותו ומדליק אחרי רבע שעה לראות מה היא ענתה.

לא נתקלתי בבעיה חברתית כלשהיא עקב העניין.
שרית_אמיר*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 17:51
דף אישי: הדף האישי של שרית_אמיר*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי שרית_אמיר* »

אצלנו לכולם יש נייד.
בשעות שאנחנו יחד הניידים כבויים כי ברצינות איזו הודעה חשובה כבר ישאירו לנו.
פותחים את הנידים כשהילדים נכנסים לחוג ויוצאים מחוג כדי לתאם.
אנונימי

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי אנונימי »

גיליתי שיש אפשרות, בסלקום, שהטלפון בבית יצלצל יחד עם הנייד. ז"א שנניח ואני בבית, והנייד מצלצל, מייד יצלצל גם הקווי שלי, ואוכל לענות לקווי. וכשאני מחוץ לבית, אני עונה לנייד. אפשר גם להפסיק ולהתחיל את השירות
והשוס - זה בחינם לא צריך לשלם על המעבר זמן אוויר כמו ב"עקוב אחרי". כדי להפעיל את זה צריך להתקשר לסלקום ולבקש (פעם אחת כדי שזה יאושר) ובהמשך אפשר להפעיל ולבטל מהמכשיר עצמו.
ע"י *242

בהצלחה!
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי with_passion* »

בטרייה NIMH שיכולה להטען על ידי כוח אנושי.. 2 דקות של סיבוב נותנות 6 דקות דיבור:
http://my.datexx.com/consumer/productin ... 99&d=movie

נראה לי שאם מתחייבים להשתמש בנייד ולהפעיל אותו רק על 100% כוח אנושי - אז בהחלט נשתמש בו פחות ורק למקרי חירום אמיתיים.
זה גם לא יקר - 40$.

http://my.datexx.com/www/product/led-99 ... led-[po]99 crank flat[/po].jpg
אורה_גבריאלי*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2004, 08:36
דף אישי: הדף האישי של אורה_גבריאלי*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי אורה_גבריאלי* »

גם אנחנו הוצאנו מהבית את האלחוטי שהיה לנו וקנינו כמה מכשירים חוטיים ב"אייס" כל אחד ב-30-40 ש"ח שעובדים בסדר גמור ונראים בסדר גמור.

לגבי הנייד - אני משתדלת ככל האפשר למעט בדיבור וכשכן - לדבר בדיבורית המובנית במכשיר ולא להצמיד אותו לאוזן.

זה בדרך כלל עובד.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני מתכננת כעת לחזור למצב של נייד+כרטיס טוקמן (היה לנו לאחרונה איזה מצב חירום שקורה פעם ב... אבל היה עוזר לו היה לי מכשיר ביד).
אני רוצה לקנות את המכשיר בחנות עצמאית, אבל לשמור על מס' הטלפון הישן שלי (סלקום).

איך עושים זאת? לדעתי אצטרך ללכת לסלקום, להודיע שיפעילו לי שוב את המספר המוקפא, לקבל מהם את השבב בלבד, ללכת איתו לקנות מכשיר בחנות עצמאית, וגם את כרטיס הטוקמן.
האם פספסתי שלב או להפך, סרבלתי את התהליך?
תודה @}

<קרוטונית>
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי יעלי_לה »

נראה לי שזה צריך להיות יותר פשוט.
למיטב הבנתי הם צריכים לשחרר לך את המספר בלי קשר לשבב.
לא יודעת איך זה קורה טכנית אבל זו משמעות החוק.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

_נראה לי שזה צריך להיות יותר פשוט.
למיטב הבנתי הם צריכים לשחרר לך את המספר בלי קשר לשבב._
אבל האם אני יכולה לקבל את השבב גם מהחנות? (בכלל, האם השבב בא בהכרח עם מספר? או שזה לא קשור? כי אני לא רוצה שייתנו לי מספר חדש לגמרי).
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי יעלי_לה »

אבל האם אני יכולה לקבל את השבב גם מהחנות? (בכלל, האם השבב בא בהכרח עם מספר? או שזה לא קשור? כי אני לא רוצה שייתנו לי מספר חדש לגמרי).

אם הבנתי נכון את החוק החדש - ואני לא בטוחה שהבנתי נכון - המספר לא אמור להיות קשור לשבב. את יכולה לקבל שבב חדש ולהישאר עם אותו מספר. לא יודעת איך זה, יכול להיות שאיש שירות של ספקית הסלולר ו/או טכנאי בחנות צריכים לבצע איזה שינוי בהגדרות.
פלוני_פולני*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2005, 20:02

טיפים לשימוש קל בנייד

שליחה על ידי פלוני_פולני* »

ענק. דף לארכיון הלאומי
שליחת תגובה

חזור אל “רפואה ורופאים”