ללכת יחפים

אנונימי

ללכת יחפים

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: הורים למען ילדים יחפים

הדיון התחיל בדף ילד היפוטוני
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

ללכת יחפים

שליחה על ידי יונת_שרון* »

יחפנות אמורה לעזור גם ליציבה וגם להפחית את המכות שעמוד השדרה חוטף עם כל צעד, כי מניחים את הרגליים יותר בזהירות ולא נופלים עליהן בחבטה. ככה לפחות התיאוריה.
נאוה_פרנס*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2001, 00:39
דף אישי: הדף האישי של נאוה_פרנס*

ללכת יחפים

שליחה על ידי נאוה_פרנס* »

יונת, בכל מקרה, עדיף לאפשר לילדים יחפנות עד שהם הולכים כמה חודשים באופן עצמאי
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

ללכת יחפים

שליחה על ידי גילה* »

למדתי לאחרונה פרט מענין:
במעבדת הליכה, כשמודדים מה הכח שפועל בכל רגע על כל רגל, המכה הכי חזקה בזמן הנחת העקב על הקרקע היא כשיחפים. כל ה - air בנעליים מקטין כח זה מאוד.
צריך לזכור שמדובר במעבדה, ההליכה היא על מסלול (חלק) שמתאים למדידה.

(זה לא שינה את דעתי על לא לקנות לילדים נעליים בשניה הראשונה שהם נעמדים)
יונת_שרון*

ללכת יחפים

זה נכון למי שרגיל ללכת בנעלים ועל משטחים ישרים (בקיצור - עירונים ;-) ). אנשים שהולכים הרבה יחפים על קרקע טבעית מניחים את הרגל אחרת. אגב, זו אחת הסיבות שעירונים שמנסים פתאום יחפנות הרבה פעמים נפצעים בכפות הרגליים - הם פשוט נופלים עליהן כמו שעושים עם נעליים, במקום לתת להן לחוש את הקרקע.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

ללכת יחפים

שליחה על ידי בשמת_א* »

אח, יונת, את לא יודעת כמה פעמים ניסיתי ללכת יחפה ביישובך, וברגליים זהירות זהירות כדי לחוש את הקרקע...
והתוצאה?
רגליים פצועות כמובן, כי רגלי העדינות הרגילות לנעליים נסרטו ונדקרו מכל אבן פיצפונת, כל ענף קטן, כל בלוט וכל שבר שהיה שם...
גילה*

ללכת יחפים

שליחה על ידי גילה* »

אני אשאל את המורה אם נחקרו הבדלים בין מי שנוהג ללכת יחף למי שנוהג לנעול נעליים.
יונת_שרון*

ללכת יחפים

כשמסתכלים איפה דורכים, נוטים להסתמך יותר מדי על חוש הראיה ופחות מדי על המגע של הקרקע, שבו ניתן להבחין בדברים יותר קטנים.
בשמת, אולי תנסי פעם הבאה ללכת בעיניים עצומות (וכדאי גם בצעדים מאוד קטנים, כדי לא לאבד שיווי משקל ולא "להפיל" את עצמך לצעד הבא).
בשמת_א*

ללכת יחפים

שליחה על ידי בשמת_א* »

יונת, בהחלט הלכתי בצעדים קטנטנים... (אינסטינקט זהירות?) וגם לא הסתכלתי (חשבתי לתומי שיש סתם דשא, או סתם שביל בטון), אבל הרגליים שלי הרגישו טוב טוב כל מיני דברים קטנים ודוקרים נורא...
נורא תלוי אם בגיל המתאים פיתחת עור סוליה עבה, או נשארת עם עור תינוק רגיש, וגם אצלי העור רגיש יותר מהממוצע בכל מקרה.
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

ללכת יחפים

שליחה על ידי ענת_גביש* »

בקיץ שעבר ניסיתי כל הזמן לשכנע את גאיה ללכת גם יחפה.איזה מן מחזה אומלל.היא בוכה ורוצה לחזור לקחת סנדלים ואני מתחננת כמעט באלימות שהיא רק תנסה,רק עוד טיפה....יותר קל ללכת על חצץ מאשר ללכת על ביצים עם כל המלכודות שהורות טומנת לנו..
וגם-יותר נעים ללכת על אספלט מאשר על בטון.הוא תמיד מארח את כף הרגל יותר יפה כי התרכך טיפה במשך היום מהשמש.והכי כיף לקפוץ על גג מזופת מלא בועות.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

ללכת יחפים

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אבל אספלט עשוי להיות חם עד כדי כוויה ברגליים (מנסיון כואב..)
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

ללכת יחפים

שליחה על ידי אם_פי_3* »

בטון הוא בדרך כלל בהיר ולכן, לפחות הבטון שבו אני נתקלתי, פחות חם.
פיל_פילון*
הצטרפות: 20 ינואר 2002, 13:05

ללכת יחפים

שליחה על ידי פיל_פילון* »

ולי דווקא יש נעליים חדשות.
הולכות יופי גם על בטון,גם על אספלט
ואפילו על חצץ.
נעה_גל*
הצטרפות: 12 יוני 2001, 22:14
דף אישי: הדף האישי של נעה_גל*

ללכת יחפים

שליחה על ידי נעה_גל* »

אצלי הילדים יחפנים, והם הולכים על כל משטח בכל טקסטורה, בכל טמפרטורה (אולי הם בכלל הודים ;-) ) ובכל עונה, וזה בניגוד גמור אלי. אני לא מסוגלת לצאת החוצה יחפה. חם לי ברגליים, כואב לי, העור נסדק, נקרע ומה לא. אני פשוט סובלת כשאני יחפה בחוץ.
גילה*

ללכת יחפים

שליחה על ידי גילה* »

מתחילת ההריון אני הולכת בנעלי - בית כאלה, אלה שהמון אנשים הולכים אתם בכל מקום - יש לטבע נאות כאלה.
(ובבית - יחפה, כשלא מלוכלך מדי)
לפעמים אני בכ"ז נועלת משהו קצת יותר ייצוגי. נגיד, אחת לחודש.
בפעם האחרונה שנעלתי נעליים סגורות, מעור, עם סוליה שטוחה ודי קשה (נעליים שעד כה הוגדרו על ידי כמאוד נוחות), ממש הרגשתי מוגבלת. הבנתי למה אני מתכוונת כשאני אומרת שנעל עם סוליה קשה מדי מגבילה הליכה של ילד.
הארי_קרישנה*
הצטרפות: 20 ינואר 2002, 21:30

ללכת יחפים

שליחה על ידי הארי_קרישנה* »

תנסו קצת גחלים !!!
תנו לאצבעות ללכת במקומכם.
נעה_גל*

ללכת יחפים

שליחה על ידי נעה_גל* »

זה מזכיר לי גילה, שאני אומנם, כמו שאמרתי, הולכת בחוץ תמיד בנעליים, אבל, אני נועלת רק נעלי בד. ולא סתם נעלי בד, אלא בכאלה ספציפיות שמתאמנים איתן בטאי צ'י. יש להן חסרון אדיר: גם הסוליה עשויה מבד ולכן, קצב ההחלפה שלהן הוא גדול מאוד (ביחוד בחורף שנכנסים בטעות לשלולית, ולא אי אפשר לכבס אותן).
מצד שני, הרגל שלי מאוד חופשיה בתוכן. כאילו אני בלי נעל (ולכן, סרבתי לכל ההצעות להוסיף להן סוליה מפלסטיק), הן גמישות ומדהימות ונוחות להפליא.
אני, אגב, מקבלת רק תגובות מופתעות מהעובדה שאני נועלת אותן (לא קר לך?, זה נוח בכלל? וכו')
גילה*

ללכת יחפים

שליחה על ידי גילה* »

טוב, גם אני מופתעת. אבל זה כי אני לא מכירה אף אחד בעולם שנוהג כמוך.
ובעצם - גם אני אשאל שאלה מטומטמת: אז למה בכלל נעליים? או שאלה פחות דבילית: איזה מין בד זה?
תגובות "לא קר לך" קיבלתי על סנדלים בגשם. כידוע, סנדל מתנקז הרבה יותר מהר מכל נעל. לכן כשאני ידעתי שאין סיכוי לא להתמלא בגשם מבפנים (למשל כשהייתי משונעת ע"י טוסטוס), אני נעלתי סנדלים.
נעה_גל*

ללכת יחפים

שליחה על ידי נעה_גל* »

למה נעליים? כי כאמור, אני לא יכולה ללכת יחפה. אני ממש סובלת.
אני חושבת שהן עשויות מכותנה (לא כתוב עליהן שום דבר... אז אין לי מושג).
יש לי כמובן גם נעלים רגילות, אבל אני משתדלת להמנע מלקנות ולנעול אותן (וזה מאוד קשה - כל הנעליים השוות עשויות מעור) כי אני צמחונית ובשלב מסוים הגעתי להכרה שמי שלא אוכל בעלי חיים, מן הראוי שגם לא ינעל אותם.
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

ללכת יחפים

שליחה על ידי ענת_גביש* »

נעה סיקרנת אותי עם הנעליים.במשך שנים רבות ,מבי"ס יסודי עד הצבא,(מצחיק שכתבתי "רבות" אבל זה חתיכת זמן משמעותית...),נעלתי רק נעלי בלט שחורות,עם פס הגומי הזה (נעלי בלט הכי פושטיות,בלי שום קשר ביני לבין בלט.),וגם,אותם יתרונות ואותם חסרונות כמו שאת מתארת.נעלי טאי צ'י שאני מכירה הן כן עם סולית גומי.איפה קונים מבד לגמרי? ראיתי גם "נעלי צלילה" שנראו לי נוחות מאד,אבל היו רק במידות ילדים.יש לך נסיון איתן?
בחירת נעליים זה נושא כאוב להחריד אצלי,ואצל עוד בני מזל דגים שאני מכירה.אפשר לראות איך בני מזל דגים פוסעים,ותמיד מופתעים קצת בכל צעד לגלות אדמה מתחת.או שאולי סתם אני ממציאה את זה.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

ללכת יחפים

שליחה על ידי אביב_חדש* »

ענת - ראיתי שיש בארץ (מגה ספורט) נעלי צלילה כאלו, כמו שאת מתארת. אני גם מכירה מישהי שיש לה כאלו, ועד שהיא מצאה בארץ, שלחו לה באופן קבוע מארה"ב.
נעה_גל*

ללכת יחפים

שליחה על ידי נעה_גל* »

אין לי מושג לגבי נעלי צלילה, החומר נראה לי לא נושם, אבל יכול להיות שזו סתם הנחה שלי.
את הנעליים שלי אני מקבלת באספקה קבועה מדנמרק (המשפחה שלי שם), ואני יודעת שבארץ מוכרים נעלי טאי צ'י עם סוליית פלסטיק.
אם תרצי יש לי חברה שהיא מורה לטאי צ'י אני אשאל אותה אם ידוע לה היכן קונים ללא סוליה מפלסטיק.
דנה*
הצטרפות: 20 פברואר 2002, 12:42

ללכת יחפים

שליחה על ידי דנה* »

האם יש למישהי/ו המלצה על נעליים ראשונות לילד שהתחיל ללכת?
מזג האוויר עכשיו לא תמיד מאפשר יחפנות, כמו גם מקומות עם קוצים וכו'.
ראיתי בעיתון פרסום של נעלי "PLATY PAWS" בשיווק שרה כלפה, אבל הטלפון שמפורסם שם איננו נכון. האם מישהו מכיר את הנעליים ו/או את שרה כלפה?
גילה*

ללכת יחפים

שליחה על ידי גילה* »

מה רע באילו שיש בסופרפארם, מבד, עם עיגולים קטנים למניעת החלקה?
Elana_Elan*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:14

ללכת יחפים

שליחה על ידי Elana_Elan* »

Dana -
Sara left the country for now... Ican recommend another paws that you can find at - www.greatlettlekid.com They cost $10
if I remeber right and they are without SULIA so it is almost like haveing no shoes.
Good luck
Elana
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

ללכת יחפים

שליחה על ידי אביב_חדש* »

רציתי לספר לכם שבחו"ל הסתבר שצריך ללכת רוב היום עם נעליים. אחרי יומיים ראיתי שאני פשוט לא מסוגלת. הרגליים שלי רגילות להיות משוחררות 80% מהיממה. עברתי לגרביים בתוך המלון. מחוץ למלון נעלתי כרגיל (מעט מאוד). איזו תחושת הקלה. הכל שם מרופד בשטיחים אז לא קר ברגליים.
בהתחלה נסחבתי גם עם הנעליים בתיק אבל תוך יום אחד הבנתי שזה מיותר לגמרי. כשקניתי לי שם סנדלי אצבע, דחפתי אותם לתיק ככה שלא תפסו מקום והתאימו אם פתאום רציתי לצאת החוצה בלי לעלות לחדר לנעול.
זה גם כמו פשטות מרצון (מקווה שלא טעיתי בשם הדף).
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

ללכת יחפים

שליחה על ידי נועה_בר* »

אני יודעת שהליכה ברגליים יחפות על משטחים טבעיים כמו חול, או אפילו שטיח היא טובה ובריאה.
מה אתם יודעים או חושבים בנושא כאשר מדובר בהליכה על הריצפה ( בטון או מרצפות ) הקשה?
בבית הילדה שלי כל היום יחפה ... ואני תוהה.
יעלי*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2003, 21:33

ללכת יחפים

שליחה על ידי יעלי* »

מסתבר שיחפנות טובה לא רק ליציבה. לפי הסרטון הזה הליכה יחפה על אדמה חשופה יוצרת הארקה של הגוף, שהיא קריטית למניעת/הפחתת דלקתיות, ובכך מיטיבה עם הבריאות הכללית של הגוף.
ואם אין אפשרות ללכת יחפים על אדמה חשופה? בסרטון מוצע פתרון מפתיע מתחום האלקטרוניקה...
בקיצור סרטון מומלץ. יש עוד הרבה חומר בגוגל. חפשו clint ober earthing

https://www.youtube.com/watch?v=CSNnIg2cVjc
בשמת_א*

ללכת יחפים

שליחה על ידי בשמת_א* »

כן, אני מחפשת מישהו שיהיה מוכן ללכת איתי על שפת הים כי צריכה ללכת שם יחפה, רצוי יום יום.
יעלי*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2003, 21:33

ללכת יחפים

שליחה על ידי יעלי* »

ראית את הסרטון? ראית איך הוא מאריק את עצמו בשינה במיטה?
בשמת_א*

ללכת יחפים

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא צפיתי. והארקה כזאת לא נראית לי סבירה...
נמוש*
הצטרפות: 20 דצמבר 2001, 23:26

ללכת יחפים

שליחה על ידי נמוש* »

אני הולכת הרבה יחפה בבית, ולכן מנקה את הריצפה כל יום... נהנית מתחושת הריצפה הנקיה ואם יש אבק זה ממש מפריע לי.

בחוץ על הכביש ממש לא מושך ללכת יחפים. ובפארק - תלוי, יש דשא נוח, ויש דשא עם הפתעות לא נעימות... אבל ברור שיחפים זה כיף וחשוב.
נמוש*
הצטרפות: 20 דצמבר 2001, 23:26

ללכת יחפים

שליחה על ידי נמוש* »

אה, ויש נעלי צלילה או נעלי ים מאוד נוחות וטובות, בסופרים באילת...
תומר_ח*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2020, 18:35

ללכת יחפים

שליחה על ידי תומר_ח* »

מישהו מכיר או יודע איפה אפשר למצוא נעלי ESD (מוליכות חשמל)?
שליחת תגובה

חזור אל “התמודדויות יומיומיות קטנות”