אירוח מטיילים ברחבי העולם

אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

רציתי להכיר לכם אתר חדש שמצאתי
מטרת האתר היא להפגיש אנשים שמטיילים ומעוניינים להתארח, עם אנשים שמעוניינים לארח מטיילים.

יש באתר המון אנשים, וגם הרבה קבוצות, ע"פ מיקום גאוגרפי או עניין משותף (כמו למשל קבוצה של תל אביבים או קבוצת חובבי אופניים וקבוצת טבעוניים).

אני באופן אישי מתכוון לעשות שימוש נרחב בשירותי האתר, ואף שלחתי מייל להרבה אנשים דרך האתר, מתוך תקווה למצוא איפה להתארח בקיץ באירופה.

אם למישהו יש נסיון אישי עם האתר, אשמח אם תשתפו.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

נכנסתי לדף כדי לקרוא על מטיילים מארחים מטיילים
ולהציע את החצר שלנו לאירוח מטיילים (ואוהלם)
אבל מצאתי דיונים אחרים.
שוין.
אורי_יורמן*

אספר קצת על חוויותי מהאתר מהזמן האחרון:
  • קיבלתי יופי של תמונה כללית על תכנון הטיול שלי באירופה. הכרתי מספר אנשים שיעזרו לי להתמצא באיזור מגוריהם
  • מתארח אצלי בחור נהדר מסקוטלנד בשם תום. תום הוא אקטיביסט סביבתי, התארח ברחבי אירופה בקומונות אקולוגיות ועל עצים (עצים שאנשים גרים עליהם כדי שלא יכרתו אותם)
  • הצטרפו אתמול גם שתי בחורות חביבות שמטיילות ביחד (הכירו בירושליים), אחת גרמניה והשניה מניו יורק. באו לתל אביב כדי לחגוג את פורים. בינתיים מאוד נהנינו משתי מסיבות בתל אביב.
  • אחת מהם גם תעזור לי בברלין בקיץ, שזה מצויין מבחינתי
עד כה חוויה אדירה.
מעניין, מרתק, כיפי, נותן תחושת סיפוק, נותן תחושה חזקה של נתינה שנותנת גם לי.
מיכלונת_פה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2006, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלונת_פה*

שליחה על ידי מיכלונת_פה* »

אתר מצויין ודומה לאתר שבראש הדף
מועדון ארוח
אורי_יורמן*

לפני כשנה וחצי יצאתי לטיול של 3 חודשים באירופה, בו התארחתי אצל כ-20 אנשים שונים.
החוויה היתה נהדרת! יצא לי לחוות את התרבויות מקרוב, להכיר אנשים מכל מני סוגים, לחסוך המון כסף, לקבל עזרה וטיפים שימושיים מאוד.. בקיצור - ממליץ!

השתמשתי בעיקר במערכת קאוצ'סארפינג למציאת מארחים.
אנסה לסכם בקצרה את אופי החוויה:
בגדול, מדובר ברשת חברתית של אנשים "סבבה". ולמה זה? כי יש תכונות אנושיות מסויימות של פתיחות, אהבת אדם וכו' שנדרשות בשביל שאדם ירצה חוויות כאלה במקום להתעקש על בתי מלון.
הרשת החברתית של הקאוצ'סארפינג מכילה "קבוצות" אליהן אפשר להצטרף ולצאת באופן ולונטרי.
הקבוצות הן על פי תחומי עניין, מיקום גאוגרפי, אמונות ואידאולוגיות, ושאר חיתוכים ביניהם. סתם ככה בשביל להדגים, חיפשתי עכשיו ומצאתי את הקבוצה:
Unschooling, Autodidacticism and Alternative Pedagogy
שבה חברים מעל 130 אנשים.
אני חבר בקבוצת ישראל, קבוצה של רוכבי אופניים, אקטיביסטים וכו',
וכשטיילתי במקומות שונים באירופה, הצטרפתי באופן זמני לקבוצות של ערים שתכננתי לטייל בהם (למשל בקבוצה של וינה יש כ- 6000 חברים, ואיזה 200 תתי קבוצות, כמו למשל צמחונים בוינה).
אפשר לחפש מארחים בעלי תחומי עניין דומים לשלכם. איך עושים את זה?
  1. שולחים הודעה לקבוצה המקומית, שבה אתם מספרים על עצמכם ואומרים שתשמחו להכיר אנשים מעניינים עם תחומי עניין דומים. תתפלאו לראות איזה תשובות תקבלו :-)
  2. במהלך חיפוש המארחים, קוראים את הפרופיל שלהם אחד אחד (מומלץ בלי קשר), ופונים רק לאלו שנראים לכם מתאימים או מעניינים.
  3. מחפשים בתוך הקבוצה של תחום עניין מסויים (נגיד, חינוך ביתי או אוכלים אורגני) אנשים שגרים באיזור בו אתם מתכננים לטייל, ולשלוח להם הודעה.
  4. משתמשים בנ"ל ובמקום לחפש מארחים במקום אליו אתם מתכננים לנסוע, לעשות הפוך - לחפש אנשים "בפינצטה" ולהחליט שהטיול יהיה איפה שתמצאו את המארחים הנכונים.
דבר מדהים נוסף שאפשר לומר על המערכת הזאת, שהיא מקום מדהים לשאול שאלה. כל דבר! מחפשים מוזאון טוב בברלין? כנסו לקבוצת "ברלין", ספרו על עצמכם ושאלו איפה יש מוזיאון טוב. נשבר לכם התרמוס? תשאלו איפה קונים חדש. מתכננים את הטיול ורוצים לשמוע על המסיבות והפסטיבלים הנכונים? מחפשים מסלול טוב בשטח? תשאלו את החבר'ה בקבוצות הקאוצ'סארפינג וקבלו את התשובות הכי טובות!

מצטער שיוצא לי קצת מתלהב וכמו פירסומת, אבל כן, אני גאה להיות פירסומת מהלכת של זה :-)

למי שאוהבים לארח, מציע גם להצטרף כמארחים. מדי פעם תקבלו הצעות ממטיילים שמחפשים מקום להתארח - אתם לא חייבים לומר כן לכל אחד, כך שאין לכם מה להפסיד. ומה יש להרוויח? להכיר אנשים מארצות אחרות, בלי לצאת מהבית :-) יופי של חוויה גם לילדים לדעתי
אורי_יורמן*

בנוסף, ישנו העניין של סוג האירוח. זה קצת תלוי מי אתם ובאיזה שלב אתם בחיים או בטיול. מטיילים לבד או עם חברים? או עם בן/בת זוג והילדים..? בא לכם לבוא לכמה רק לשתות כוס תה ולקבל הדרכה על האיזור? או שבא לכם לבוא לכמה ימים ולחיות איתם את החיים שלהם? בא לכם משהו באמצע?
כל אלו פאקטורים שמשפיעים על סוג האירוח שכדאי לכם לחפש, וחשוב לספר על כך למארחים הפוטנציאליים.

באופן אישי יצא לי להתארח גם במקומות שיכולים לארח 5 אנשים בכיף, וגם במקומות שהייתי צריך לישון בסלון ולקום מוקדם. פעם אחת התארחתי אצל משפחה, שלא רק שנתנה לי חדר פרטי, ארוחת ערב ויחס חם ואוהב, במקביל אלי התארחה אצלם עוד משפחה שלמה מפולין! :-) ומצד שני, התארחתי גם אצל סטודנטית חמודה שרצתה לעזור לי (חבל היה לה שאחפש אכסנייה), אבל היתה מאוד עסוקה, התעוררה לפני בבוקר ורק ביקשה שאנעל אחריי כשאני יוצא :-)

וגם יש קבוצות מעניינות של צורות מיוחדות לאירוח. סתם לדוגמא, שלוש קבוצות מבין אלו שעולות בחיפוש המילה "family":
Family hosting long term language & culture exchanges , שנועדה לאירוח צעירים לתקופה ארוכה תוך אווירה משפחתית
או למשל Family-welcome-Google-map שמהווה סוג של רשת חברתית של משפחות פעילות באירוח משפחות אחרות בצירוף מפה אינטרקטיבית שמקלה על תכנון טיול.
וגם Families - with teenagers ,-) , למשפחות עם ילדים בגיל העשרה שהיו שמחות לארח/להתארח אצל הנ"ל.
הרגע_שלפני*
הצטרפות: 19 דצמבר 2006, 22:04
דף אישי: הדף האישי של הרגע_שלפני*

שליחה על ידי הרגע_שלפני* »

יצא לך גם לארח בארץ?
יש לי ידיד שמארח באופן קבוע בחיפה והוא ממש נהנה מהענין, מלבד אירוע יחיד לא נעים שקרה. הוא מעניק אירוח כמו של מלון ברמה הגבוהה ביותר.
חשבתי לארח גם כן אבל ויתרתי ממספר סיבות, שלא אפרט כעת כדי לא לבאס את הדף :-P
אורי_יורמן*

יצא לך גם לארח בארץ?
כן, מספר פעמים. לפעמים דרך הקהילה ולפעמים סתם ככה מפה לאוזן. משתדל לארח רק כשמתאים. כשמתאים - זה כיף גדול!
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

שליחה על ידי יער_ה* »

אשמח לתרום מניסיוני עם שאלות יותר ספציפיות :-)
אני ממש מסכימה עם מה שאורי כתב כאן למעלה - כשמתאים - זה כיף גדול! אני די סלקטיבית בבחירת המתארחים שלי ובאמת עד היום ממש נהניתי!
שליחת תגובה

חזור אל “מסעות בחו"ל”