מחזור לא סדיר

חברה_של_איקסי*
הצטרפות: 28 יוני 2002, 00:09

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי חברה_של_איקסי* »

אי-סדירות מחזור:
הרפואה הסינית מטפלת בענין הזה ממש בקלות על ידי תזונה.
מה שלא קל זה סוג התזונה.
הרבה דגנים מלאים וירקות מבושלים, קטניות וזרעים.
אבל ללא סוכר, ללא מוצרי חלב, ללא לחם ומוצרי חיטה לפעמים,
בקיצור, שינוי הרגלי האכילה שלנו מהקצה אל הקצה.
מצד שני בינתיים גם מרזים ומרגישים מעולה.
קשה להתמיד, אז לבחירתכם
מה שבטוח זה מסדר את המחזור ועוזר מאוד לענין הביוצים.

לגבי המדד מתי יש ביוץ, כתבתי לרונה לאי מייל על הקורס שיש בארץ כדי ללמוד את זה.
נטע_ש*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 04:54
דף אישי: הדף האישי של נטע_ש*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי נטע_ש* »

שלום לכם אנשים יקרים!!!
אנחנו (רעי ואני) אי שם בדרמסאלה, הודו.
המחזור החודשי שלי מתעכב לו (יותר מחודש), ואני מוצאת את עצמי פה באתר מחפשת אינפורמציה דרך אנשים רגועים.
אני לא בהריון, לפי 2 בדיקות שתן שעשיתי.
הבנתי שזה נפוץ למדי אצל מטיילות בחו"ל שאינן נוטלות גלולות נגד הריון, וזו בשבילי פעם ראשונה שהמחזור אינו סדיר.
הוא חסר לי ברמה הפיזית, וכן ברמה הנפשית. חסרה לי המחזוריות, אז אני חיה הרבה עם הירח :-)
וגם ברמה הטכנית - זיהוי הביוץ וכו'.

אשמח לקרוא דיעות ורעיונות למה זה מסמל מכל הבחינות הנ"ל.

שנה טובה.
ממממ.... טוב להיות קצת בבית !

נטע (ורעי)
אישה_אחת*
הצטרפות: 05 דצמבר 2002, 18:17

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אישה_אחת* »

הי נטע. איז כייף לכם. דרמסאלה...
לגבי השאלה . גם אני טיילתי בהודו תקופה. וכל הזמן שהייתי שם חצי שנה לא היה לי וסת. אני מבינה איך את מרגישה זה נורא לא נעים. אבל ברגע שחזרתי הביתה הכל הסתדר תוך חודש. אמא שלי סחבה אותי לרופא נשים לראות אם הכל בסדר וגם הוא אמר שזה קורה וטיבעי ושזה יסתדר מעצמו.
את יכולה לעקוב אחרי המחזוריות בלי הוסת כמו אשה בהריון או אשה מניקה (נראה לי)
אז הסירי דאגה מליבך ותהני. (())
בלתי_סדירה*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2003, 01:10

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי בלתי_סדירה* »

ומה אם זה קורה גם בארץ?
כמצב תמידי?
אף פעם לא היה לי מחזור סדיר. הכי סדיר שהגיע היה פעם בחודשיים, והמשיך והתגמגם לו כאוות נפשו. עד שבאו הגלולות (בגיל 19, לפני 8 שנים) וסידרו את כל העניין. ואז, כארבע שנים לאחר שנטלתי גלולות באופן סדיר, החלטתי לעשות הפסקה מתודית לצורך בדיקה מחדש של טבעיות הגוף - וראי זה פלא - לא קיבלתי מחזור 9 חודשים! ותינוק לא יצא מזה! הרופא נזף בי אנושות על ההפסקה-בלי-רשות שעשיתי, והגדיל ואמר שאפשר להסב כך נזק לגוף. עד מהרה החזיר אותי לגלולות וחסל. פעם, הגינקולוגית הראשונה שביקרתי אצלה, רמזה שאולי יהיו לי בעיות להיכנס להריון. עד כה לא ניסיתי. אני בת 27 היום. גם את אמא שלי הפחידו כך, וגם לה היה מחזור לא סדיר באופן קבוע - והיא נכנסה יפה מאוד להריונותיה (גם לה רשמו גלולות נגד הריון - או מה ששיחק אז בתפקיד הזה- כמסדירות מחזור. וזה היה בסוף שנות השישים! הייתכן?).
מה שכן - הPMS מזעזע, אבל אני לא יודעת אם בגלל אי הסדירות.
אז מה עושים? הלנצח נגזר עלי לחיות מחוץ למעגל הטבעי? משהו פגום בי?
(ובעניין נטע מדארמסלה - נשמע לי הגיוני ואף טבעי שהגוף מגיב לשינוי הקיצוני בסביבה. אפשר אפילו לראות בזה דבר משמח. הגוף ער. מגיב. אולי הוא מרגיש שאין זה המקום הבטוח להימצא במצב של פריון...?)
רונה_בראון*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2001, 01:27
דף אישי: הדף האישי של רונה_בראון*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי רונה_בראון* »

שלום לכולן,
אין מחזור בהריון. יש שינויים הורמונלים הקשורים להריון, אך אלו אינם מחזוריים. לגבי הנקה - הסיפור שונה לגמרי. בהנקה מתקיימים מס' תהליכים והם אינדיבידואליים. יש נשים שהמחזור החודשי שלהן לא יחזור כל עוד הן מניקות הנקה מלאה (קרי - הנקה לפי דרישה, הנקה בלילה, בשכיבה, ללא מוצץ ועוד) ויש נשים שיניקו 2 ילדים והמחזור יחזור להן אחרי 3 חודשים... הרעיון זהה למעקב פוריות - כלומר, לומדים להכיר את הדפוס האישי שלך וע"י כך תוכלי לנבא מתי יגיע הביוץ. במקרים רבים הגוף ינסה להגיע לביוץ מס' פעמים עד שיצליח, כך שתתכן ווסת בלי ביוץ - אך מאידך ייתכן גם שהגוף יבייץ בהצלחה כבר בנסיון הראשון (אלו המקרים של נשים שהרות תוך כדי הנקה עוד בטרם חוו ווסת מאז הלידה).
למעשה - מעקב הביוץ יכול לשמש ככלי להשגת הריון או למניעת הריון. הדרך לזיהוי זהה - המעשים שונים. לא ניתן ללמד את זה בהתכתבות, את יכולה להכנס לדף הבית שלי וליצור קשר אם את מעונינת ללמוד איך להמנע מהריון בזמן הנקה.

לגבי ווסת לא סדירה -
פרק הזמן בין הביוץ לווסת הבאה אחריו נע בין 10-18 יום. אלו הגבולות! לרוב, זה נע יותר בין 12-16 יום. פרק הזמן בין הווסת לביוץ הבא יכול להשתנות ומושפע מגורמים רבים, פיסיולוגיים (למשל שינוי דרסטי בדיאטה או התעמלות מאומצת), נפשיים (מתח, דאגה, שינויים גדולים) ואחרים (שינויי עונות, שינויים במחזוריות הלבנה). אם המחזור פתאום לא סדיר סביר להניח שהחלק הראשון של המחזור הוא שהשתנה.

כשמהחזור לא סדיר נשאלת גם השאלה האם בכלל התקיים ביוץ? ישנם מחזורים ללא ביוץ ואז הווסת (ליתר דיוק - דימום הנובע משינויים הורמונלים) מגיעה באמת לא באופן סדיר.

מי שעוקבת אחרי המחזוריות שלה, יכולה לדעת בדיוק מאוד גבוה מה קרה אתה וזהו כלי תמיכה אדיר לחיים הנשיים שלנו הנותן תשובות אישיות, ברורות ומיידיות עם הפניית תשומת לב חשובה למקומות הנדרשים.

מקווה שעזרתי.

שנה טובה
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי פלונית* »

בחודשים האחרונים המחזור שלי התקצר למשהו כמו שלושה שבועות. מה זה אומר? מה עלי לעשות? האם זה יכול לפגום בסיכויים שלי להכנס להריון חס וחלילה? בן זוגי ואני עובדים על זה עכשיו. כל אינפורמציה תתקבל בברכה ובתודה מראש
פיצה_והתוספות*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 22:52

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי פיצה_והתוספות* »

פלונית הי. ראיתי את שני הדפים שפתחת בנושא, אענה לך כאן. אחרי גיל 35 היכולת של האישה להכנס להריון יורדת. זה לא אומר שהדבר בלתי אפשרי, אך היכולת להכנס להריון פוחתת. ישנם שינוים הורמונאליים שהם חלק מהמערך הכללי של פוריות האישה בגיל הזה. אני ממליצה לך לגשת לרופא/ת משפחה שלך ולעשות בדיקות דם פשוטות שיצביעו על המצב ההורמונאלי בו את נמצאת. זה אולי יסביר את השינוים בתדירות הוסת. ושוב- זה לא בלתי אפשרי להכנס להריון בגילך אך יתכן שזה יקח יותר זמן ו/או תצטרכי להעזר באמצעים טבעים או אחרים.
בהצלחה רבה,
פיצה
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

שלום פלונית,
לא ראיתי את הדף השני שלך, אבל אני מבינה שאת מעל 35.
אני סבלתי מאותה בעיה, אבל אני צעירה בכמה שנים, לכן אני לא בטוחה שיש קשר.
בכלופן, לאחר שנגמר לי החלב (הרבה אחרי שהפסקתי להיניק), קיבלתי מחזור כל 19-21 יום למשך 6-7 ימים.
חיכיתי, כי קיוויתי שזה יסתדר מעצמו ובמקביל ניגשתי לרופא נשים ועשיתי את הבדיקות הסטנדרטיות, לוודא שאין בעיה אורגנית או הורמונלית.
כדי לא להגיע לטיפול הורמונלי, טופלתי בצמחי מרפא שמכילים פיטואסטרוגנים והשינוי החל בהדרגה. כרגע המחזור שלי כבר ארוך יותר, עדיין לא אידיאלי, אבל משתפר והולך.
ברונית_ב*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 14:16
דף אישי: הדף האישי של ברונית_ב*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי ברונית_ב* »

אני כל החיים יש לי מחזור קצר -21 יום (או 24, בתקופות) עם דימום של 6-7 ימים. אכן תיק, אבל אני חיה ומבייצת עם זה יפה. ככה זה גם אצל אמא שלי.
לאחרונה התחלתי לתרגל לעצמי מודעות ווסת לפי שיטת מירב שרמן , שאמורה לקצר את הדימום. אינשאללה.
לא נראה לי שיש לזה קשר לגיל. אבל אם זה ממש ממש מפריע לך אז אולי ההצעה של ליאת יכולה להאריך את המחזור והביא לך קצת מזור :)
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

המחזור שלי כבר ארוך יותר, עדיין לא אידיאלי, אבל משתפר והולך
מותר לשאול למה את מתיחסת לזה במונחים של טוב/רע?
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

שאלה טובה.
תחשבי על מצב שאת מקבל מחזור פעם בשלושה שבועות למשך שבוע. כלומר, שבועיים בלי שבוע עם. קחי בחשבון קצת תופעות לפני המחזור, נגיד ארבעה-חמישה ימים, וכבר הגענו לשבוע וחצי בלי כלום פלוס שבוע וחצי עם וסת ותופעות שלפני.
בשבילי זה קצת יותר מידי צפוף. אני משערת שאם זה היה כך מאז ומתמיד הייתי מורגלת בסדר הדברים הזה ולא חושבת לשנות אותו, אבל בעבר המחזור שלי היה בן 27-28 ימים, וזה נראה לי סידור נוח בהרבה. לזה אני רוצה לחזור.
ברונית_ב*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי ברונית_ב* »

בשבילי זה קצת יותר מידי צפוף.
כן, מודה, זה באמת צפוף S-:
תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי תמר_ס* »

האם זה יכול לפגום בסיכויים שלי להכנס להריון חס וחלילה? רק אם את שומרת על טהרת המשפחה. כי אז יוצא שהביוץ שלך תמיד לפני המקווה.
גם אני עם מחזורים של 24 יום בין אחד לשני. גם אמא שלי. כדורים יכולים לסדר את זה, אבל גם שיטות עדינות בהרבה כמו הומאופטיה, דיקור.
ברונית_ב*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי ברונית_ב* »

רק אם את שומרת על טהרת המשפחה. כי אז יוצא שהביוץ שלך תמיד לפני המקווה.
אה! עכשיו אני יודעת למה דיני משפחה זה לא אני :-D
אלמונית_שאינה_טרול*
הצטרפות: 13 דצמבר 2005, 23:34

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אלמונית_שאינה_טרול* »

16 ימים של איחור. עשיתי שתי בדיקות הריון שיצאו שליליות
אני מתבאסת לפנות לרופא נשים שישלח אותי לעוד בדיקה, ויתן לי כדורים לזרז את הוסת
אני לא רוצה לזרז אותה רק להבין איך ומדוע זה קורה?
למה זה קשור?
אם יש כאן מרפאים שונים אשמח לשמוע אילו אסוציאציות זה מעלה
אני לא מעוניינת להיכנס להריון. אני מיניקה ועד כה הוסת היה סדיר. לא היתה טראומה או זעזוע נראים לעין בזמן האחרון, כך נראה לי לפחות.
תודה
מירב_שרמן*
הצטרפות: 13 יולי 2004, 22:55
דף אישי: הדף האישי של מירב_שרמן*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי מירב_שרמן* »

שלום לך, לא יודעת כמה זמן את מניקה, אם המחזור היה סדיר לפני הלידה, או גם בתקופת ההנקה הנכחית.
בעקרון רצוי לדעת שלהנקה יש השפעה על הביוץ (ובעקבותיו גם על המחזור), והנקה מלאה למשל יכולה אפילו למנוע אפשרות לביוץ (בתקופת ההנקה).
אלמונית_שאינה_טרול*
הצטרפות: 13 דצמבר 2005, 23:34

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אלמונית_שאינה_טרול* »

בתחילה הוסת היתה סדירה. יכול להיות שמשהו השתבש?
מירב_שרמן*

מחזור לא סדיר

אין לדעת עד שנבדוק, לא? ממליצה לך ללכת להיבדק. לא את כל המלצות הרופא את צריכה לקחת בשתי ידים, תמיד אפשר להתיעץ קודם, אבל לפחות לא תצטרכי לנחש מה מצבך, ואם משהו השתבש. בהתאם לתוצאות הבדיקות, ואם אכן יש בעיה כלשהי, תוכלי לברר מהו הטיפול העדיף לך.
מיכל_אמדין*
הצטרפות: 14 אפריל 2004, 12:31
דף אישי: הדף האישי של מיכל_אמדין*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי מיכל_אמדין* »

שלום לך, מהנסיון שלי יש כל כמה חודשים איזה הקמה או איחור משמעותיים של הוסת, לפעמים זה קורה כל שנה בערך באותה תקופה...אולי שוה להסתכל ברישומים קודמים אם יש לך.
ממליצה על רפלקסולוגיה או דיקור כשיטות טיפול לעודד את המערכת לזרימה תקינה, וכמובן - למצוא רגע בזמן לינשום עמוק,
להתחבר אל מחזוריות הטבע (ירח מלא עכשיו)
לשים ידיים מרפאות על הרחם שלך
ולהרגע...

בהצלחה
מיכל
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הווסת שלי היתה לא סדירה מאז ומעולם, עד לפני שנה. אני התרגלתי לכך שהיא לא סדירה, ושהיא מאוד משתנה לי במצבים רגשיים שונים ובסיטואציות שונות.
אני מניח שכיוון שהעלית את הנושא כמו שהעלית, אז הווסת שלך סדירה. אבל אולי תחשבי על זה שגם חוסר סדירות היא עניין נורמלי לחלוטין. ולפעמים הופעת הווסת משתנה לא רק בתגובה ל"טראומה" או זעזוע.
אולי פשוט היית עסוקה?
אולי היתה קפיצת גדילה והינקת יותר? אולי התינוק/ת שלך גדל/ה ופתאום דברים נהיו אינטנסיביים יותר? אצלי הווסת דילגה חודש אחד, פשוט כי התחלתי עבודה חדשה והגוף שלי החמוד התחשב בי.

חברה שלי אמרה לי פעם שהתופעה התקינה היא שאין וסת כל תקופת ההנקה (אם מיניקים פעמים רבות לפי דרישה), ושהתופעה של נשים מבייצות קשורה לפעמים לתזונת-יתר, לעודף משקל. אני לא יודעת עד כמה זה נכון, אבל שווה להתעניין. אולי הפסקת הווסת היא סימן שהגוף שלך מתייצב על משהו טוב, ולא סימן לתקלה.

בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה, ואל תחששי ללכת לרופא רק כדי לשלול אפשרות לבעיה ממשית, ולזרוק את העצות הלא-מתאימות לפח.
פלוני_אלמונית_לכרגע*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 12:14

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי פלוני_אלמונית_לכרגע* »

הי לכולן,
המחזור שלי התקצר מאד, והביוץ נופל לפני הטבילה במקווה.
האם תוכלו להפנות אותי לדפים המתאימים לדיון?
פעם ראיתי באחד הדפים שיש בית מרקחת בבני ברק שיש לו משהו טבעי לטיפול במקרה כזה. מישהי זוכרת באיזה דף זה הופיע?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

כדאי מאד לפנות למכון פועה 026515050 יכווני אותך לפתרונות הלכתיים-טבילה מוקדמת ככל האפשר או פיזיים קיצור משך הדימום.יש נשים שמשתמשות בצמח ילקוט הרועים או במסטיק תימני.במקרים ממש קשים ממליצים על כדורים אבל בדרך כלל יש פתרונות פשוטים וטבעיים בהרבה.
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

אני עדין מניקה את בני בלילה (בן שנה ועשרה חודשים). כאשר הגיע לגיל שנה וחצי קיבלתי מחזור. המחזורים אינם סדירים והולכים ומתקצרים. בין הראשון לשני 29 יום ועכשיו בין החמישי לשישי כבר 21 יום.
האם זה מעיד על בעיה כלשהי ואם צפויה לי בעיה להכנס להריון בעתיד הקרוב (אני בת 37)?
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי ריש_גלית* »

המחזורים אינם סדירים והולכים ומתקצרים. בין הראשון לשני 29 יום ועכשיו בין החמישי לשישי כבר 21 יום.
גם אצלי זה קרה אחרי הלידה השנייה. ואני מבוגרת ממך אז הייתי בטוחה שהמנופאוזה בפתח )-: אבל קראתי פה בדף וראיתי שזה פשוט קורה לפעמים. טיפלתי בעצמי אצל ההומיאופת של הילדים, ואחרי שתי פגישות איתו שני המחזורים האחרונים היו ארוכים יותר - 29 יום - לעומת מחזורים קצרים כמו שאת מתארת, שהיו לי קודם.
עוד דבר שהפריע לי היה שלא די שהמחזור התקצר, הווסת, כלומר ימי הדימום, דווקא התארכו לכמעט שבוע, לעומת יומיים וחצי-שלושה שהיו תמיד עד ההריון האחרון. ובווסת האחרונה נראה שגם זה מסתדר.
אז אולי תנסי טיפול אצל הומיאופת? רק שיהיה ברור, אני לא מאמינה גדולה בהומיאופתיה וגם די סבלתי מהשיחות הדקדקניות שעברתי איתו, אבל בינתיים - מקווה שאני לא פותחת פה לשטן - זה פעל והיה שווה את ה"סבל".
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי נועה* »

שלום לכולן
אני בת 37 וכל חיי המחזור היה קצר יחסית.
בחצי שנה האחרונה, אולי יותר, 3 ימים לפני המחזור יש לי הפרשה דמית (החודש המחזור הקדים ב - 3 ימים וההפרשה התארכה ל - 4 ימים).
המחזור עצמו 6-7 ימים (לא כולל הימים המקדימים).
די מייגע ולא מותיר זמן לעינוגים :-(
אשמח למידע/שיתוף מתאים
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אום_שלום* »

נועה שלום, מה שאת מתארת יכול להצביע על "עייפות" של המערכת, זאת אומרת, הווסת מתקשה "להניע" ולכן ההפרשות המקדימות כנראה.
אני הייתי מציעה לך לבדוק עם עצמך האם משהו השתנה בחצי השנה הזו, אופי הווסת הוא ראי להתרחשויות של כל החודש שלפני.
כדי להחזיר את המחזור למסלול אפשר להעזר ברפואה סינית או בהומאופטיה שבתשתיהן יש התייחסות הוליסטית, זאת אומרת, מגוון הסיבות הפיזיות והמנטליות שיכולות להוביל לאי סדירות וטיפול על פי המידע הזה.

עוד קצת שאלות שיכולות לשפוך אור על העניין:
האם היית בהריון מתישהו?
כמה הריונות?
מתי האחרון?
וכמו שכתבתי בהתחלה, שינויים שחלו בתקופה המדוברת.
@}
נועה*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי נועה* »

תודה.
אני בטיפול הומאופטי, אני אעלה את זה בפגישה הבאה.

שני הריונות (בהפרש של שנתיים), האחרון לפני 3 וחצי שנים.

מה שאת מתארת יכול להצביע על "עייפות" של המערכת, זאת אומרת, הווסת מתקשה "להניע"
נשמע הגיוני. אני מאוד עייפה לאחרונה (בקלות ישנה שעתיים בצהריים ומתקשה לקום). בדר"כ אני לא ישנה בצהריים. לאחרונה גם היו לי חולשות וסחרחורות, שקצת עברו.
ודבר נוסף, יש חודשים שבימים המקדימים אני מרגישה לחץ חזק, משהו רוצה להתפרץ, אבל תקוע, עצור.

כשאני חושבת שוב (ובודקת בלוח הרישומים) השינוי במחזור הוא יותר מחצי שנה, כבר שנה.
אום_שלום*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אום_שלום* »

נראה שמצאת פה תשובות מסויימות בתוכך. בהחלט כדאי לנסות להעזר בהומאופטיה.
דבר נוסף, ממש לא כדי להלחיץ וגם לא מעיד שום דבר על פוריותך, אבל עם הגיל הגוף מתחיל לשנות את הרגלי המחזוריות שלו לקראת גיל המעבר, זה תהליך של שנים 10-15 שנה וכאמור לא מעיד דבר על יכולתך להרות ולהמשיך לקבל ווסת אבל בהחלט נורמלי.
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

1. בדיקות של הורמוני בלוטת התריס ,ברזל , בקיצור , בדיקה כללית.
  1. לואיז הי : "בעיות וסת : דחיית הנשיות .אשמה ,פחד .אמונה שאיברי המין טמאים ומזוהמים.

דפוס מחשבתי חדש :" אני מקבלת את מלוא כוחי כאישה ומקבלת את תהליכי גופי כדבר נורמלי וטבעי .אני אוהבת ומאשרת את עצמי.

1. מטפלת ברפואה סינית שהייתי אצלה השנה אמרה לי שהדימום של הוסת מטהר את הגוף.לא יודעת מאיפה היא הקריצה את זה. מאוד לא התחברתי לאמירה הזו.
הייתי עסוקה בכאבים ובשאר סימפטומים ובלא 'לקבל את תהליכי גופי ..'.
אחרי כמה מדיטציות 'הוסת מטהר את הגוף ', אני אולי לא מבינה את זה ברמה הרציונלית , אבל לפחות נזכרת מדי פעם שיש אופציה כזו.
אני לא מבינה למה דווקא דם מטהר, הלא אפשר לשטוף עם מים /שמן /לא יודעת מה ולא לבזבז את הנוזל הזה.
לא קל לי להפרד מכל כמות שהיא של המוגלובין , אחרי שחויתי אנמיה.

מצד שני אולי זה שיעור בלשחרר.
  1. בטיפול רפואה סינית היא שמה לי על הבטן מנורה מחממת וזה היה פינוק מופלא.
גם שיאצו לבטן זה אדיר.

אז אני שמה לעצמי כרית מחוממת ושוכבת בשקט ובהתנתקות מהכל .
מזמינה את הדימום.מודה לו.
כן , ממש קוראת לו שיקרה .

אופי הווסת הוא ראי להתרחשויות של כל החודש שלפני.

ולכן ,אני מהרהרת בחודש שהיה לי , נזכרת בעבר הקרוב והרחוק ומנסה לעבד ולעכל .שום דבר לא קורה במקרה.

לפעמים יש ימי וסת שהם מאוד גדושים ,אין ממש פנאי להתרוקניות וכ' , לכן אני מתכננת לעצמי את העינינים ומודעת לזמנים שבהם הגוף יהיה יותר בהתרוקנות ונזילה בייניות,וזמן שבו אני אאסוף את עצמי לפרק זמן קצר ,שעליו אני מבטיחה לעצמי לפצות.

יש חודשים שבימים המקדימים אני מרגישה לחץ חזק, משהו רוצה להתפרץ, אבל תקוע, עצור.

גם אצלי ,ותמיד אני מברכת את עצמי אם בדיוק ברגעים כאלה שמתי נעלים ויצאתי להליכה.
אם זה קשה (ילדים ושאר ירקות )שמה מוזיקה ורוקדת או שרה .
אום_שלום*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אום_שלום* »

אילה כתבת יפה.
רק רוצה להאיר דבר אחד: הווסת איננה דם! זוהי רקמה רירית, צבעה אדום כיוון שהיא נצבעת מנימי הדם של הרחם.
יש לי עוד כמה דברים לכתוב אבל צריכה ללכת, אז אח"כ.
נועה*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי נועה* »

בדיקות של הורמוני בלוטת התריס
כן אני צריכה לעשות. לאמא שלי היתה בעיה עם הבלוטה.

לואיז הי : "בעיות וסת : דחיית הנשיות .אשמה ,פחד .אמונה שאיברי המין טמאים ומזוהמים.
לא כ"כ מתחברת. לא מרגישה את כל זה.

שהדימום של הוסת מטהר את הגוף
למה לא התחברת :-) נשמע הגיוני. לפחות מטהר את הרחם, ומנקה לקראת חודש חדש.

אופי הווסת הוא ראי להתרחשויות של כל החודש שלפני.
אף פעם לא חשבתי על זה כך. מעניין דווקא.

אום שלום עם הגיל הגוף מתחיל לשנות את הרגלי המחזוריות שלו לקראת גיל המעבר
אשמח ליותר פירוט.
ולא אני לא חוששת מאי פוריות, אני די ההפך :-)

יש לי עוד כמה דברים לכתוב אבל צריכה ללכת, אז אח"כ.
מחכה בסבלנות.....
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

לגבי הוסת : הבנתי ממירב שרמן ,שמה שבעצם יוצא זה רירית +דם.שטף הדם דוחף את הרירית מהשיכבה הפנימית של הרחם.מקווה שהבנתי נכון.

הדם הוא במקרה הזה כמו המים של הספונג'ה , דוחפים החוצה את מה שכבר צריך שיצא.(ואם מישהי תגיד שלא מתאים לה הדימוי , שתדע שמבחינתי ספונגה זה כיף ושמחה גדולה).
אום_שלום*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אום_שלום* »

הי נועה חזרתי, סליחה על העיכוב.
אין לי עוד רעיון/תובנה/עצה_ מעבר למה שכבר כתבתי, אבל אני חייבת לך הרחבה בעניין _עם הגיל הגוף מתחיל לשנות את הרגלי המחזוריות שלו לקראת גיל המעבר . מגיל 35 ואילך (בערך) הפוריות הולכת ופוחתת ובעצם יש נשים שתסמיני גיל המעבר מתחילים אצלן כבר בגיל הזה רק שהן לא מודעות לזה, אלה לא תסמיני השיא המוכרים (גלי חום, יובש בנרתיק, התקפי חרדה והזעה), אחד התסמינים הראשונים הוא מחזור לא סדיר הרבה פעמים זה מתבטא בקיצור של מספר ימי המחזור (נאמר אשה שהיתה רגילה במשך 20 שנה ויותר למחזור של 28 יום מגלה פתאום מחזורים של 24 יום, זאת רק דוגמא, זה לא בהכרח מתרחש ככה).
מה שכן הייתי בודקת זה את עניין ה"הנעה", אם באמת לגוף קשה להניע את הווסת, מה מקשה עליו. את יכול הלחקור את זה עם עצמך או עם איש מקצוע.

לגבי הוסת : הבנתי ממירב שרמן ,שמה שבעצם יוצא זה רירית +דם.שטף הדם דוחף את הרירית מהשיכבה הפנימית של הרחם.מקווה שהבנתי נכון. אילה בשדה הדגן הבנת נכון.
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי ריש_גלית* »

נועה, אין לי תובנות חדשות, אבל אצלי הטיפול ההומיאופתי (אצל הומיאופת קלאסי) בהחלט סידר את המחזור. אחרי כמה חודשים סדירים שוב היו שיבושים - מחזור ארוך שחשבתי שהוא הריון ולא היה ואחריו מחזור קצר מאוד (21 יום) - ושוב חזרתי להומיאופת. הפעם הוא נתן רמדי אחרת, אבל בכל אופן בינתיים זה פועל. לא רק משך המחזור והדימום עצמו מסתדרים אחרי הטיפול - גם מצבי רוח קיצוניים (עצבנות גדולה, ייאוש) בחצי השני של המחזור החודשי (כלומר בימים שאחרי הביוץ ועד הווסת) חלפו כלא היו. לזה, אגב, ייתכן שגם שמן דגים (אומגה 3) עוזר. אני חזרתי לקחת בעקבות המלצה של מישהי מהאתר בעניין.
בהצלחה!
מירב_שרמן*

מחזור לא סדיר

הי נועה, קראת לי, באתי. זמני קצר. לא קראתי את כל השרשור אלא רק את שאלתך המקורית. הדימום שאת מתארת לפני הווסת מיוחס ל"תקיעות של הדם" לפי הרפואה הסינית. רפרפתי וראיתי שאת מטופלת. מניחה שזה מטופל - את מוזמנת לבדוק. בעקרון תדעי גם שהשיטה אותה אני מלמדת מסייעת בשחרור של תקיעות הדם. מאחלת לך שהדרך הטובה והקלה עבורך תימצא, ושיהיה לך הרבה עונג. {@
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אלמונית* »

שאלה: בד"כ המחזור שלי מאד סדיר. 28 יום בין ראשית לראשית.
נחודש המחזור או הפרשה דומה למחזור הגיע אחרי 17 יום.
במהלך החודש נאלצתי לקחת גלולת פוסטינור- " גלולת היום שאחרי" אבל זאת שבוע לפני תחילת הפרשה חריגה זו.

האם נראה הגיוני. אני לא חשה צורך ללכת לרופאת נשים אבל אולי אני כן צריכה לבדוק את זה?
אשמח לתשובות
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אילה_א* »

לפי מיטב זכרוני
אחרי לקיחת פוסטינור יש שינוי הורמנלי שיכול לגרום למחזור לזוז
אני הייתי מחכה למחזור הבא ואז רואה אם יש הבדלים מהרגיל
חוחית*
הצטרפות: 24 ינואר 2008, 14:06

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי חוחית* »

לפי מיטב זכרוני וגם נסיוני זה מה שקורה בדרך כלל אחרי לקיחה של פוסטינור.
זה בוסט גדול מאוד של הורמונים והוא משבש את המחזור, אצלי זה הסתדר במחזור שאחרי.
לירי*
הצטרפות: 11 נובמבר 2005, 19:48

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי לירי* »

אחרי לקיחת פוסטינור יש שינוי הורמנלי שיכול לגרום למחזור לזוז
גם לפי זיכרוני זה ככה,
בכל מקרה אולי כדאי לשאול את שרה לה
מריה(-:*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2008, 13:55

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי מריה(-:* »

יש לי איחור של שבועיים, ואין סיכוי שאני בהריון.
אני בת 44, הווסת שלי סדירה וממושכת יחסית (6 ימים, גם לאחרונה) מחזורים של קצת פחות מ-28 יום.
יש למישהו תובנות בנושא?
לפני כ-4 שנים גם היה לי איחור כזה, שייחסתי אותו לאיזשהי טלטלה רגשית שעברתי אז.
מה שכן, בחודשים האחרונים התחלתי לצעוד בצורה סדירה, (כשעה בכל פעם)
ולאחרונה אף הגברתי את העוצמה והמהירות בכל צעידה. (אולי יש לזה קשר).
איחור_המחזור*
הצטרפות: 19 יולי 2011, 23:05

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי איחור_המחזור* »

שלום, המחזור שלי מאחר כבר ב5 ימים, עשיתי בדיקה והיא יצאה שלילית
המחזור שלי עדין לא הגיע וגם לא שום סימן אליו, בדרך כלל המחזור שלי סדיר וקבוע
האם יש סיכוי להריון??
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי רוזמרין* »

האם יש סיכוי להריון??
אולי תפרטי קצת יותר? מה קרה בחודש האחרון? קיימת יחסים לא מוגנים? את אמא? אם כן, בני כמה הילדים? בת כמה את? האם היית בסטרס לאחרונה?
יש הרבה סיבות לאיחור והריון הוא רק אחד מהם. וכן, יש סיכוי להריון, תמיד, אם את מקיימת יחסי מין.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אלמונית* »

_יש לי איחור של שבועיים, ואין סיכוי שאני בהריון.
אני בת 44, הווסת שלי סדירה וממושכת יחסית (6 ימים, גם לאחרונה) מחזורים של קצת פחות מ-28 יום.
יש למישהו תובנות בנושא?_

זה בדיוק מה שקרה גם לי. אין סיכוי שנכנסתי לגיל המעבר בגיל 44 וזאת פעם ראשונה שזה קורה. זה קרה פה לעוד מישהי?
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

היי אני בת 25 נשואה יחסית טרייה, נטלתי גלולות כחמש שנים ולפני כחצי שנה הפסקתי. מאז הוסת שלי מופיע בפעם בחודשיים אפילו קצת יותר ואני מודאגת מכך, האם זה אמור להיסתדר לבד? האם לקחת טיפול? מה זה אומר על הפוריות, האם אני בכלל יכולה לבייץ במצב כזה?
אנונימי

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אנונימי »

לפני הגלולות האם המחסור היה סדיר??

סביר להניח שכשהמזור באורך כזה, אין ביוץ אבל אי אפשר להיות בטוחים....

איזה טיפול חשבת לקחת??? גלולות???
יכול להיות שבעוד כמה חודשים המחזור יסתדר מעצמו
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

פעם בחודשיים לא אומר שאין ביוץ יכול להיות שאת מבייצת משחלה אחת.
הרבה פעמים אחרי גלולות לוקח לגוף לחזור למצב נורמלי.
כמו ששאלו לפני - איך היתה הוסת לפני? והאם יש תופעות הורמונליות אחרות כרגע? (חצ'קונים, מצבי רוח...)
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אני ממליצה בחום על הספר The Billings Method

http://billings-ovulation-method.org.au ... stbm.shtml
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

היי, אני נערה בת 18 ואני מקיימת יחסי מין בזמן האחרון לא היה לא היה לי חשק בכלל ב3 החודשיים האחרונים , לא קיבלתי וסת שלושה החודשים האחרונים ואני לא בהריון עשיתי בדיקה, הלכתי לרופא נשים והוא נתן לי כדורים של פרוברה על מנת לקבל מחזור האם הכדורים האלו הם בסדר? הם לא מזיקים? הייתי רוצה שהוסת תבוא מעצמה בלי גלולות או כדורים . אני אשמח על המלצה כי אני ממש חוששת , ובנוסף הייתי לי ציסטה כל חודש ובשלושה החודשים האלו היא לא הייתה
ליאת*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2001, 12:05

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי ליאת* »

אני אישית לא מכירה את פרוברה ובחיים לא שמעתי עליהן, אבל אצלי המחזור גם ממש לא סדיר והרופא שלי נתן לי גלולות פמינט שיסדירו אותו והוא באמת הסתדר ומגיע כמו שעון!
ג'ני_ענבי*
הצטרפות: 12 דצמבר 2011, 13:09
דף אישי: הדף האישי של ג'ני_ענבי*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי ג'ני_ענבי* »

הפרוברה הם כדורי פרוגסטרון והם בסדר - כדאי לקחת אותם אם לא מגיעה וסת. לא הבנתי את עניין הציסטה- היא היתה ונעלמה?
האם לפני זה היה לך מחזור סדיר?
תנסי לקחת את הפרוברה ולראות אם המחזור הבא יגיע לבד. אם לא- היתי מציעה טיפול ברפואה סינית.
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

שלום, אני בת 15 וקצת ואני זקוקה לעזרה.
יש לי בעיה די נפוצה אצל נשים שנקראת שחלה פוליציסטית, אני מטפלת בה באמצעות גלולות נוגדות הריון כי הן מכילות הורמון נשי והגוף שלי לא מספק מספיק, עד לפני כחודשיים לקחתי כדור נוסף חוץ מהגלולות אבל הרופאה שלי (רופאה מומחה) אמרה שהיא רוצה לראות מה יקרה אם היא תוריד לי לגמרי את המינון. עכשיו בחודשיים האחרונים אני מקבלת מחזור כל שבועיים בעוד שמקודם הייתי מקבלת פעם בחודש לשלושה עד ארבעה ימים. נוסף על כך הכאבים שנלווים למחזור שלי החמירו והגיעו למצב שאתמול אפילו הריסים שלי כאבו לי. אני לא מצליחה לתפוס את הרופאה שלי וכיוון שהיא רופאה מומחה התור שלי איתה יהיה רק בעוד חודש.
מישהי אולי יכולה להסביר לי למה זה קורה ולתת לי איזושהי עצה?
במקרה_פה*
הצטרפות: 09 פברואר 2013, 01:16

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי במקרה_פה* »

יכולה להיות הפרשה דמית בזמן ביוץ.

לבת 15 - אני לא רופאה אבל יכולה להציע לך לבדוק אפשרות של לוותר על התערבות הורמונלית. לדעתי זה רק מטפל בסימפטומים אבל מסתיר בעיה פנימית חמורה יותר שתחזור ברגע שתפסיקי עם הגלולות. גם לי בגיל 14 דחפו טיפול הורמונלי (בהתחלה יותר אגרסיבי מגלולות נגד הריון) אז לא גילו שיש לי שחלות פוליציסטיות אבל היה לי אקנה חמור מגיל צעיר ושיעור יתר ולא ראו משהו חריג בבדיקות אבל נתנו לי הורמונים. מיד כשהתחלתי עם הטיפול היתה לי נשירה חריפה, ועייפות. לקחתי גלולות כ10 שנים, הכדורים היותר אגרסיביים גם עשו לי כאבי מחזור מזעזעים ובחילות, וגם רק עם גלולות היו לי יותר כאבי מחזור מאשר בלי.
כשסוף סוף עזרתי אומץ להפסיק אני הפסקתי עם הגלולות היה לי ריבאונד של כחצי שנה של אקנה ממש חמור בכל הגב, ולאחר זמן זה המחזור שלי שהיה סדיר בנערותי, נהיה לא סדיר. בקיצור גילו לי פתאום בשנות ה20 שחלות פוליציסטיות. הרופא טען שזה מולד ופשוט לא ראו את זה כשהייתי נערה.
מאז קראתי הרבה ולמדתי מה משפיע על הגוף שלי - אקנה ונשירת זה רק סימפטום של שחלות פוליציסטיות. הטיפול הכי טוב זה תזונה והמון ספורט - בעיקרון להמנע כמה שאפשר מסוכרים מעובדים, זה טריגר לחוסר איזון הורמונלי. להפחית מזון רעיל כמה שיותר - לאכול מזון גולמי וטבעי - ירקות, פירות וכו'. בגילך כדאי בליווי ייעוץ תזונתי, אולי תהיה פה המלצה למישהי.
ושוב אני אומרת - התערבות הורמונלית לדעתי רק גורמת נזק, היא לא מעלימה את הבעיה השורשית של רעלים בגוף ותזונה לקויה שבשילוב עם הגנטיקה יוצרים את חוסר האיזון ההורמונלי. נכון מרגישים הקלה באקנה וכו' אבל זה חוזר מיד עם הפסקת הגלולות.
במקרה_פה*
הצטרפות: 09 פברואר 2013, 01:16

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי במקרה_פה* »

ואם יש לך שאלות נוספות אשמח לעזור מנסיוני. מרתיח אותי הקלות הבלתי נסבלת של דחיפת "טיפול" הורמונלי לנערות שהגוף שלהן עדין גדל ומתפתח ולא מודעות להשפעה האמיתית של התערבות כזו. מישהו צריך להזכיר לרופאים שברפואה קודם כל אין להזיק...
פלוני_אלמונית_בת_19*
הצטרפות: 16 יוני 2013, 02:45

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי פלוני_אלמונית_בת_19* »

שלום! אני בת 19 עם מחזור לא סדיר, פעם ראשונה קבלתי בגיל 15+ ובד״כ המחזור נמשך כ7 ימים והפעם הוא נמשך יותר מהרגיל, כבר 12 ימים.... מה אני אמורה לעשות?!
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי א* »

לפעמים הדימום יותר ממושך. זה תלוי בכל מני: לחץ,פעילות בזמן האחרון ,תזונה וכ'
תנסי להתבונן בתקופה האחרונה ותבדקי : האם נתת לדימום את הזמן והמקום שלו?

כמובן שאם את מרגישה שלא טוב לך,מתחילים סימפטומים של אנמיה -למשל, פני לרופא.

אבל אם העינין הוא שזה רק זה(דימום ממושך) : נסי לקבל את המצב.לכרוע כדי לתת לדם לצאת,לנוח בשכיבה ,להרבות בשתיה.למצוא חברה שמתאימה לך ולשתף במה שעובר עליך. ולמצוא בעצמך מה עוזר לך.מה את רוצה שיקרה ואיך את עושה שזה באמת יהיה בחיים שלך.
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

הי אני בת 30, השתמשתי בגלולות 10 שנים רצוף ולפני 7 חודשים הפסקתי כדי להיכנס להריון. מאז המחזור שלי לא כל כך סדיר ומגיע כל 35-45 ימים. לפעמים קורה שלפני התאריך שנראה לי שאני אמורה לקבל יש כאבי מחזור אבל לא מגיע הדימום כמה ימים אחרי ובסוף אני מקבלת את המחזור רק שבוע או יותר אחרי הכאבים. בנוסף, בזמן הווסת יש לי דימום חלש מאוד מאוד. הרופא שלח אותי לבדיקות דם של פרופיל הורמונלי ולא מצאו בעיה כלשהי. יש לי תזונה טובה (צמחונית ומלפני 4 חודשים גם טבעונית), לא לחוצה במיוחד. כרגע אני קצת חוששת שאולי יש איזושהי בעיה ובכל מקרה זה קצת לא נח כי אני לא יכולה לחשב ביוצים כדי להיכנס להריון.
אשמח לתשובה :-) תודה
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי א* »

את רוצה להרות בדרך הקונבנציונלית או תרומת זרע?

אם את חיה עם בן זוג ואתם מקימים יחסים באופן ספונטאני ,אז במקום לחשב מתי יש לך ביוץ ולהתיחס לכל העינין כמו אל איזה אופרציה וריצה אל הגביע(התינוק)..
אני מציעה לך לשחרר את העינין.
לתת לגוף להגיד את דברו-אחרי שהיה בדיכוי של די הרבה זמן.

זה לא מזיק לקחת חומצה פולית,בתור מחשבה שבכל זאת , אם תכנסי להריון- מה טוב.

(אולי אם את אוכלת כל יום חבילת פטרוזליה אורגנית,אולי זה גם מספק,איני בקיאה מספיק)

אני יכולה להמליץ לך שתהני מהזוגיות (אם אכן יש לך)כמה שאת יכולה לפני התינוק.תבלו ותעשו חיים.תעשו דברים רומנטים.
אתם יכולים לדבר ביניכם על כל מני דברים שקשורים להורות ,לחויות שלכם כילדים והמשפחות שלכם.זה מאוד מגבש.

תחשבי לעצמך שהיית רוצה לעשות את הילד שלך באהבה ולא בחשבון.
לפעמים אהבה לוקחת את הזמן שהיא לוקחת . או ליתר דיוק: כשזה יקרה , זה יהיה ובגדול.

אם את לא בזוגיות והדרך שלך להכנס להריון עוברת במכוני פוריות וכ'-ואללה לא יודעת.
((יש לי רושם שהביוץ של הנשים שעוברות את התהליכים הללו ויושבות במכונים תחת הנאון ומסתכלות על כל הציוד הרפואי ורשימת ההמתנה-קצת הולך לאיבוד .אבל זו רק דעתי.))
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

הי, תודה רבה על התשובה.
אני אכן בזוגיות ארוכה של 6 שנים שמתוכם אנחנו נשואים שנתיים. אנחנו רוצים להרות בקרוב אבל ממש שאין לחץ, פשוט קצת מטריד אותי שהמחזור שלי לא סדיר וזה גם קצת לא נח (גם מבחינת הביוץ אבל גם מבחינות אחרות). בנתיים אני באמת לא עושה שום דבר בנידון, מנסה לאכול בריא, לעשות ספורט ולראות מה קורה. חשבתי שאולי זה מצב שמוכר לך ויש המלצות לשיפור אבל לפעמים באמת רק הזמן עושה את שלו..
תודה רבה וערב נעים :-)
בת_כמעט_14*
הצטרפות: 09 יולי 2014, 21:38

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי בת_כמעט_14* »

שלום אני בת כמעט 14
אני בתולה ואף פעם לא קיימתי יחסים.
המחזור שלי תמיד מגיע בראשון לחודש ויש לי כבר 5 חודשים מחזור. הוא יחסית סדיר.
פעם אחרונה שקיבלתי היה ברביעי לחודש, וזה היה לפני חודש ושבוע.
המחזור שלי מאחר בשבוע+ ואני ממש לחוצה.
אני בודקת באינטרנט כבר שבוע סיבות לאיחור ולא מצאתי סיבה מספקת.
אשמח לשמוע עצות, תודה לעונים מכל הלב!!! :-)
בנוסף אשמח לשמוע שיטה לספר לאימי שאני במחזור אני פשוט לא יודעת איך לעשות את זה... תודה שוב!
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי יעל* »

שלום :-)
בפעמים הראשונות שיש מחזור זה מאוד נורמלי שהסדירות שלו תשתנה, אם לא קיימת יחסים זה לא יכול להיות קשור להריון וזה לא אומר שמשהו לא בסדר. המערכת שלך עדיין בהרצה :-) את יכולה להפסיק להיות לחוצה.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי פלונית* »

שלום,
אני אישה צעירה בת 26, לא מקיימת יחסי מין כבר חצי שנה, אינני בהריון, מעולם לא לקחתי גלולות ואני לא רוצה להתחיל לקחת וכבר חודשיים שהפסיק לי המחזור.
מה יכולות להיות הסיבות לכך? הרופא ביצע אולטרה סאונד והכול תקין רוצה שאתחיל לקחת גלולות אך אני לא רוצה.
מה עלי לעשות?
ג'ני_ענבי*
הצטרפות: 12 דצמבר 2011, 13:09
דף אישי: הדף האישי של ג'ני_ענבי*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי ג'ני_ענבי* »

הסיבות יכולות להיות מגוונות. החל מבעיה זמנית שנוסעת מלחץ וסביר שתחלוף, עד ירידה בתפקוד בלוטת התריס או בעיה הורמונלית כלשהי. אני מציעה להחליף רופא נשים לאחד שיהיה בוכן לעשות בירור כמו שצריך ולעשות בדיקות דם מקיפות.
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

גם בירור תזונתי- מה את אוכלת? חסרים תזונתיים? האם יש סטרס כלשהו? איך ישנת בחודשים האחרונים? האם את מרבה לטוס? יש המון סיבות אפשריות.
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

היי לכולן קראתי את כל ההודעות אבל עדיין חשבתי לשאול אני בת 28 לקחתי במשך 10 שנים גלולות מרסילון הוסת הגיעה כמו שעון כבר 8 חודשים ללא וסת, לקחתי במשך חודש כדורים הורמונליים שהרופא נתן ובאמת הגיעה הוסת אך שוב כמה חודשים לא הגיע, לקחתי כדורי ויטקס סיימתי את כל הקופסא ועדיין לא הגיע הוסת.. אני נשואה ורוצה להיכנס להריון, השאלה שלי האם יש ביוץ ללא וסת? ואם כן נורא קשה לי לדעת מתי כי אין לי כלל וסת..:/ האם יש עוד משהו לעשות על מנת להחזיר את הוסת?
אליה*
הצטרפות: 24 יוני 2004, 19:38

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אליה* »

אני בת 25 לקחת גלולות לא מרושים רופא יכלה לקרואת לי עם רוצה שיהיה לי מחזור סידר מחזור שלי לא סדר
שחר*
הצטרפות: 09 יולי 2003, 08:58

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי שחר* »

שלום לכולם , אני טבעונית כשמונה חודשים ולא קיבלתי מחזור כבר חמישה חודשים. אני בת 17 הגובה והמשקל תקינים לגמרי.
קיבלתי מחזור בגיל 12.5 ובמשך חצי שנה קיבלתי כל חודש בול מחזור ואז התחלתי לשחק עם האוכל (כנערה מתבגרת שרוצה לרדת במשקל) ואז פשוט המחזור שלי כל כך לא עקבי, אני מקבלת לעיתים רחוקות מאד מאד( בין 3-6 חודשים ). אתן יכולות ליעץ לי מה לעשות ? קראתי בדף שלאכול בשיטה של הרפואה הסינית זה עוזר אבל אני לא יודעת מה לאכול . תודה
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

שלום לכולן
מה מעיד קיצור וסת ? אני בת 37 ? משמונה ימים לשלושה מלאים ?
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

שלום לך, יש לי שחלות פולציסטיות, והמחזור לא סדיר לי - לפי טענת הרופאים בגלל השמנה, לקחתי גלולות כדי שאהיה לי מחזור סדיר, הפסקתי לקחת כי אני ובעלי רוצים להיכנס להריון , עבר יותר מחודש ולא קיבלתי מחזור ועשיתי 2 בדיקות שתן שיצאו שליליות , איך אני יכולה לדעת שאני מבייצת בכלל?? במצב כזה אני יכולה להיכנס להריון?? אני כל כך אובדת עצות !!עם הגלולות המחזור היה סדיר הייתי מקבלת ביום ה30-28
רחל*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2003, 22:57

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי רחל* »

שלום שמי רחל אני בת 54 .הפעם האחרונה שקיבלתי מחזור היה לפני שנה. אתמול התחיל לי דימום רק בניגוב
ברצוני לדעת אם זה נורמלי
תןדה מראש
רומי_וי*
הצטרפות: 10 ספטמבר 2016, 20:32

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי רומי_וי* »

איך ניתן לדעת אם הרופאה נשים טובה באמת?
אני בת 23, בעבר לקחתי גלולות(במשך שלוש שנים) אבל הפסקתי לפני כשנה וחצי.
המחזור שלי מגיע כל 35-45 ימים ואני סובלת מכאבי תופת, שמנטרלים אותי. בעצם מהיכן מגיע הכאב הזה? מה התהליך שעובר עלינו בגוף? האם קיום יחסי מין בטוח לפני המחזור מזרז/מעכב את המחזור? איך טיסות משפיעות על המחזור?
ענבל_נתן*
הצטרפות: 16 מרץ 2016, 20:52
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי ענבל_נתן* »

שלוש השאלות האחרונות מיועדות להיענות על ידי סמכות מטפלת, כמו רופאת הנשים שלכן, בשילוב עם מדקר/ת או נטורופת/ית וכו'. צריך להבין קודם כל מהיכן מגיעה אי הסדירות, לשלול בעיות אורגניות ולאחר מכן לטפל. דיקור עושה פלאים לענייני מחזור, וגם תזונה מותאמת בשילוב עם צמחים 0. רפואה שלמה.
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

יש דבר כזה כדור מסדרים את מחזור
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

אני בת 25 יש לי מחזור לא סדיר
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

שלום אני לקראת סיום גיל 36
והמחזור לי כל הזמן מקדים במספר ימים כאשר כל חודש זה כל פעם מתארך בעוד ימים וגם המחזור נעשה קצר
נזה אומר
חן*
הצטרפות: 16 יולי 2004, 00:41

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי חן* »

ואם יש לך שאלות נוספות אשמח לעזור מנסיוני.
הי, אשמח לשמוע מנסיונך.. מאז ומעולם היה לי מחזור מאוד מאוד לא סדיר, ובשנים האחרונות גיליתי שיש לי שחלות מאוד פוליציסטיות.
להריון הראשון נכנסתי באופן ספונטני, ולפני ההריון השני עשיתי דיאטה דלת פחמימות (קטלנית ביותר!!) ואחרי חודשיים בייצתי ונכנסתי להריון.
כיום התינוקת שלי בת חצי שנה, אני עדיין מניקה הנקה מלאה ולכן לא רלוונטי כרגע באופן קונקרטי, אבל בגלל שכ"כ ברור לי שאני יכולה 'לסדר' לא מעט מהדברים בגוף שלי ע"י שינויים באורח החיים שלי, אשמח לפירוט - מה עזר לך? איך הצלחת באמת להכניס שינויים לתזונה לאורך זמן? זה כ"כ קשה..
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

צום המחזור שלי לא סביר בדרך כלל אך בחודשים האחרונים הוא כן הגיע יחסית בזמן שהיה צריך. לאחרונה מנסים להיכנס להריון ופתאום הוא שוב מאחר כבר במעל שבוע ועשיתי שתי בדיקות הריון ואני לא בהריון. האם ניתן לנסות להכניס להריון גם ככה מתקיים בחוץ מתישהוא? או שחייבים לחכות לביוץ שידוע שמגיע אחרי המחזור? יש מה לנסות כרגע בעצם? תודה לעונות
מיואשת*
הצטרפות: 20 ינואר 2002, 15:18

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי מיואשת* »

מאחר לי המחסור ב8 ימים ועשיתי שתי בדיקות הריון ויצא שלילי..
כבר כואב לי החזה שבוע לפני האיחור וכאבי בטן.(בערך שבועיים)
קיימת דרך טיבעית לזירוז המחזור?
מרגישה עוד שניה מקבלת ואין כלום😣
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

יש לי איחור של 16 יום.אני חייילת והתגיסתי לפני חודש.קיימתי יחסני מין עם חבר שלי ללא אמצעי מניעה.חודש שעבר קיבלתי ב13.1 והחודש לא קיבלתי.עשיתי 3 בדיקות הריון ביתיות וכולם יצאו שליליות.מה הסיבה חאיחור המחזור? אני ממש מודאגת
מתוסכלת*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2003, 13:51

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי מתוסכלת* »

היי מאז ומעולם לא היה לי מחזור סדיר. אבל אחרי החתונה לקחתי גלולות שסידרו הכל של פמינט במשך 4 חודשים באישור רב ונאלצתי להפסיק איתם..מאז המחזור מאחר הרבה יותר מתמיד. מגיע פעם ב3 חודש! ואני לא יודעת אם יש ביוץ או לא ..ואם יש לי סיכוי להכנס להריון. עשיתי בדיקת אוטלרסאונד ופרופיל הורמונלי ויצאו תקינים. מה לעשות?
מתוסכלת*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2003, 13:51

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי מתוסכלת* »

חשוב לציין שעברה כמעטשנה מאז הפסקתי עם הגלולות
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי אישה_במסע* »

מה לעשות?
ניסית להשתמש בשיטת המודעות לפוריות? היא מאפשרת לך לדעת מתי הביוץ. יש שמשתמשות בידע הזה כדי להמנע מלהכנס להריון, אבל אפשר להשתמש בזה למטרה ההפוכה - כדי לכנס להריון.
פרח_בית*
הצטרפות: 12 נובמבר 2015, 23:07
דף אישי: הדף האישי של פרח_בית*

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי פרח_בית* »

מסכימה עם אישה במסע,
אבל בנוסף, אם כבר עברה שנה מאז החתונה, אין סיבה שהרופא לא יסכים שתעשי מעקב במרפאת פוריות במשך חודש-חודשיים לראות אם יש ביוץ (כלומר לעשות באופן קבוע, בערך פעם בשבוע, אולטרסאונד ובדיקות דם, לראות אם מתפתח זקיק בשחלה ואם לפי רמות ההורמונים מתקרב ביוץ).
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

שלום
בדר"כ יש לי מחזור רגיל תקין, מקבלת בזמן..אני בריאה אני קצת אנמית.
גם הפעם קיבלתי בזמן ואפילו באותו תאריך בדיוק חודש, אך המחזור הפעם היה שונה הוא התחיל חזק ואחרי יום וחצי הוא התמעט מאוד והתבהר. אני כבר תקופה במתח נפשי יש קשר? המחזור יוצא כל יום קצת..
תודה
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

היי.
המחזור הקדים לי בארבע ימים והפסיק אחרי ארבע ימים זה רגיל??
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

שלום רציתי לדעת אם לחץ מעבודה חדשה ומעבר דירה לעיר אחרת יכול להשפיע על המחזור להגיע כי הוא כבר מאחר לי בכמעט שבוע ובדרך כלל הוא מאחר לי ביום יומיים ( עוקבת אחריו באפליקציה )
לא לוקחת גלולות אבל מתכוונת בת 25 לא בהריון !!!!!
בדרך כלל לא סדיר אבל אחרי שאתחלתי לעקוב אחריו באפליקצייה דיי נוחה הוא היה מגיע יומיים בערך אחרי היום שאמור היה להיות בקבוע ועכשיו פתאום מאחר ביותר ימים
תודה על כל עוזר ועונה :)
Voices*
הצטרפות: 30 נובמבר 2018, 19:00

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי Voices* »

שלום רציתי לדעת אם לחץ מעבודה חדשה ומעבר דירה לעיר אחרת יכול להשפיע על המחזור להגיע כי הוא כבר מאחר לי בכמעט שבוע ובדרך כלל הוא מאחר לי ביום יומיים ( עוקבת אחריו באפליקציה )
לא לוקחת גלולות אבל מתכוונת בת 25 לא בהריון !!!!!
בדרך כלל לא סדיר אבל אחרי שאתחלתי לעקוב אחריו באפליקצייה דיי נוחה הוא היה מגיע יומיים בערך אחרי היום שאמור היה להיות בקבוע ועכשיו פתאום מאחר ביותר ימים
תודה על כל עוזר ועונה :)
פלוני_אליה*
הצטרפות: 14 ינואר 2019, 15:05

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי פלוני_אליה* »

אני בת 28 אני רוצה לעדת עם איפשר לקחת עוד חפיצה של גלולת של דינאה 35 חפיצה 4
פלוני_אלמונית*

מחזור לא סדיר

היי פעם ראשונה שלי פה 🤭
המחזור שלי מאחר בחודש ושבוע , יש לי מלא הפרשות ואת הכאבים של הלפני מחזור ...
אני בתולה כך שאני לא בהריון מה אפשר לעשות כדי לזרז את המחזור וממה זה נובע ?
התחיל לי שיבוש שהתחלתי להתאמן הפסקתי להתאמן עליתי במשקל ועכשיו מאחר לי כמו שרשמתי בהתחלה מה עושים אשמח לתגובות ♥
דרוזופילה*
הצטרפות: 23 אפריל 2019, 14:45

מחזור לא סדיר

שליחה על ידי דרוזופילה* »

בת כמה את?

אם המחזור השתבש בגלל אימונים אינטנסיביים וירידה חדה מדי במשקל, אז בגדול עשית את הדבר הנכון, וצריך פשוט לחכות בסבלנות.
לוקח לדברים האלה זמן להסתדר. בייחוד בשנות הפוריות הראשונות.
שליחת תגובה

חזור אל “וסת ומחזור חודשי”