תזונה ללידת תינוק בריא

יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי יונת_שרון* »

ה-RDA של ויטמין C הוא 60 מ"ג. אם מכפילים ב-300 יוצא 18 גרם. נראה לי טעות. אולי פי 30?
אמא_ל_5*
הצטרפות: 09 יוני 2003, 09:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_ל_5*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

במקרה יש לי את אחד הספרים המקוריים של ליינוס פאולינג, והוא אכן מדבר על עשרות גרמים ביום של ויטמין C, וממליץ על 6-18 גרם ליום. הוא מתאר אנשים לשקחו 130 גרם ליום ויותר. ויש לזכור שאדם זה הוא בעל שני פרסי נובל - פרס נובל לכימיה ופרס נובל לשלום. כך שיש להניח שהוא לא סתם אומר את הדברים, אלא מבסס אותם על מחקרים. לא לחלוטין השתכנעתי מטעוניו, אבל אין ספק שהם ראויים לעיון מעמיק יותר.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

זה מתחבר עם המחקרים שד"ר דן קרת מדבר עליהם, ששואלים על התזונה של המין האנושי הטרום-מודרני (אני אפילו לא ארחיק לכת עד הפרה-היסטורי).
ובייחוד מגלים דברים כשמפסיקים לקבל את מה שקיים סביבנו כמובן מאליו וכהכרחי.

למשל, איך זה ייתכן שדורות שלמים של ילדים פתאום זקוקים כולם כולם לטיפול אורתודונטי? איך זה שלכולם יש עששת? איך זה שהלסת לא מספיקה לשיניים שגדלות בה?

זה נראה "נורמלי" כשאתה עירוני מודרני, אבל אם פתאום אתה קולט שזה לא שייך למבנה הגולגולת הנורמלי של המין האנושי, ואתה פתאום קולט שנולדים תינוקות עם גולגולת דפקטיבית (לסת צרה מדי, מלידה, אף צר מדי, וכדומה) - ולא אחד למאה אלף אלא כל התינוקות - אז אולי תתחיל לשאול את עצמך מה קרה, מה השתנה במאה השנים האחרונות שזה קורה?

ומשאלות כאלה אתה מגיע למחקרים שלא חשבת עליהם קודם.

והמחקרים מגלים תשובות מפתיעות שלא חשבת עליהן קודם.

ואחת התשובות היא, שהתזונה של העירוני המודרני (כל מי שאינו מגדל את מזונו האורגני בעצמו ולא חי על ירקות, פירות, ביצים, חלב ובשר שהוא מגדל בעצמו בחווה שלו) מוצפת במזון חסר כל ערך תזונתי וכמעט נטול ויטמינים - בזמן שהאדם אמור לחיות ממזון חי וטרי עשיר בויטמינים.

ואיפה זה פוגע קודם כל?
כמובן. בעוברים. המחסור בויטמינים אצל ההורים (שני ההורים, יש להדגיש) פוגע קודם כל בדור הבא.

בעיני הרפואה הממוסדת זה לא נחשב "מחסור בויטמינים" כי הנורמה שהם יוצאים ממנה היא תזונת האדם הלבן המודרני של מאה השנים האחרונות.

אבל זה בדיוק כמו לקבוע מהי הנקה "נורמלית" בתרבות של בקבוקים - זה לקחת את הסוטה, את הלא טבעי, את הדפקטיבי והמזיק (למשל, מזון תעשייתי מעובד ומת) ולמדוד לפיו מה נורמלי למין האנושי.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אבל אמאלה, איך מגיעים לעשרות גרמים של ויטמין C בלי תוספים מלאכותיים? אוכלים מאה גויאבות?
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

על זה בדיוק אני קוראת עכשיו.
אז ככה:
יש מזונות שעשירים בויטמין סי, אם הם טריים, וזה כולל מזון מן החי, טרי.
יוצא שעמים "פרימיטיביים" אכלו כמויות גדולות של מזון שהיה דל קלוריות ולכן צריך לאכול הרבה כדי לשבוע.
אחד החוקרים שאני קוראת טוען שיש איזה מנגנון שובע שפועל לפי כמות קלוריות ולא לפי כמות הויטמינים והמינרלים, אז אם את צריכה להשיג 2500 קלוריות מדגי ים ומירקות - נחשי כמה תצטרכי לאכול?
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי שרה_ק* »

לגבי היריון בגיל 42, אני מתארת לעצמי שאין מספר 'קסם' שמכאן והלאה את בסיכון גבוה. מה ההבדל בין גיל 40 לגיל 45? בנתיים שמעתי על נשים בנות 42 שילדו בבית. לאורך כל ההסטוריה נשים ילדו עד גילאי 50 ללא כל בעיה. את רק צריכה לדאוג לתזונה טובה. תעייני באתר blue ribbon baby
הם מלמדים אותך על תזונת היריון מתאימה שתוריד את הסיכונים לרעלת היריון, לחץ דם גבוה או אפילו סוכרת היריון.
תדאגי לקבל אומגה 3 בתזונה. אפשר לקבל את זה מביצים אורגניות, כמו ביצי חופש. התזונה האורגנית של העופות צריכה להיות מצויינת בקופסא.
גם כן אפשר לקבל את האומגה 3 משמן פשתן מכבישה קרה או יותר טוב: מגרעיני פשתן. והכי טוב מגרעיני פשתן נבוטים.
אני לא חושבת שיש לך יותר סיכונים בהיריון הזה יותר מבגיל 40. כמו שאמרתי, אין שום מספר קסם :-)
יש נשים שיתחילו להיות בגיל הבלות בגיל 38 ויש אלו שזה יקרה להן רק בגיל 55. אז..... תהני מההיריון. תמצאי מישהו, רופא או מיילדת שלא יהיו אובססיים לגבי הגיל שלך, ויבדקו אותך אובייקטיבית, ללא פחדים לא הגנוניים רק בגלל המספרים המטופשים האלו.
(שרה שינתה מאנגלית לעברית)
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

נו, רק התחלתי לקרוא את הקישור של שרה ק וזה בדיוק הולך לאותו כיוון שאני אמרתי.
כמה נחמד שאותו המידע זורם עכשיו מכל הכיוונים!
(אומרת בשמת בקצת סרקזם, כי היה לי יותר נחמד אילו הוא היה זורם אלי לפני ההריון האחרון).
שרה_ק*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי שרה_ק* »

וכאמור, בדיוק אני קוראת המון חומר על הריון ולידה והקשר לתזונה וויטמינים. יש שם מראי מקום למליון מחקרים. כל החומר הזה מועלם מעינינו, זה כל כך מתסכל אותי. אילו רק ידעתי על הספר הזה לפני ההריון השני! (אני אפילו לא מדברת על הראשון)
הסיבה שהמידע הזה מוסתר מכולנו, כי הם יכולים להרוויח מלפתור בעיות, וטיפולים יקרים וניתוחים קיסריים. ואם לכל אחד יהיה מידע חיוני שימנע בעיות מראש, אף אחד לא ירוויח על זה.
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

כן, אבל שרה, לדעתי בארץ זה לא תופס!
הרופאים במרפאת הנשים שמטפלים בך בהריון פשוט לא יודעים.
וגם אם תלדי בניתוח קיסרי, לא הם מנתחים אותך.
וגם אם הם מנתחים אותך (חלק מהם הרי גם עובדים בבתי החולים), אין קשר כספי ישיר בינך לביניהם, והם לא עושים את זה בשביל הכסף.
זו פרשנות מאוד צרה ומחטיאה לבעיה.
אני סמוכה ובטוחה שאף אחד מהרופאים במרפאת הנשים שאני הולכת אליה פשוט לא יודע ואין לו שום מושג לגבי החשיבות הקריטית של התזונה כאמצעי הראשון במעלה למניעת צרות בהריון ובלידה ובעיות בעובר. זה מחוץ לטווח שלהם. זה לא מופיע בסונר שלהם. ויותר גרוע: כמו ההנקה, גם אצלם הם כל כך רואים את הצרות האלה כ"נורמליות" שהם בכלל לא חושבים על מניעה במובן הזה.

הרי אני בעצמי עמדתי לפני שנה מול כיתה שלמה ושאלתי אותם איך מחנכים אותנו למנוע את סרטן השד.
התשובה היתה: בדיקות שד.
שאלתי: האם הבדיקה מונעת את הסרטן?
התשובה: לא! (זה כבר גרם להם לחשוב קצת) הבדיקה תגלה את הסרטן אחרי שהוא כבר שם (בואו נהיה תמימים לרגע, כן ...).

שאלתי: האם שמעתם פעם שהנקה במשך תקופה מינימלית מסוימת מגינה באחוזים גבוהים מפני סרטן השד?
התשובה: לא!
ולמה אף אחד לא מספר את זה במדינה שבה לפי הטענות אחת מכל תשע נשים חולה או תחלה בסרטן השד?
האם "האגודה למלחמה בסרטן" שותפה לאיזו קונספירציה, או שהם פשוט לא יודעים ולא מחוברים למי שיודע? כי המחקרים האלה ידועים לאלה שעוסקים בהנקה אבל לא לאלה שעוסקים בסרטן?

זה דומה במידה רבה לידע על ההנקה ועל חלב האם ועל הפורמולות:
יש הרבה אנשים ש"בסוד העניינים", ויודעים היטב מה החשיבות הקריטית של ההנקה, ועד כמה הפורמולות באמת, באמת, זבליות.
אבל ה"מיין סטרים" הוא אחר.

לכן זה מידע סודי, שלא יגלו אותו אלא למי שיודעת את הסיסמא.

לאשה נורמלית בהריון אנחנו נפחד להגיד את האמת - כי רוב הסיכויים שהיא לא רק לא תקשיב לנו, אלא יותר גרוע. זה יגרום לה להתרחק בכלל מהנקה. זה ייראה לה "פנאטי" ו"קיצוני" - בתרבות שבה הנורמלי הוא בקבוק עם אבקה מעורבבת במים.

כך גם המידע הקריטי על חשיבות התזונה לפני ההריון ובמהלך ההריון:
ואני האמנתי כל חיי לשקר שאין שיעור לגודלו - ש"אין מחסור בויטמינים בחברתנו". שקר, רמאות, נוכלות ורשלנות פושעת!

בעיקר - איזו תזונה! חשוב לדעת איזו תזונה!

כשהנורמלי הוא צילום של מה שיש בסופרמרקט, כלומר, כשהסחורה שיש בסופרמרקט, רק בסופרמרקט ובכל הסופרמרקט היא זו שנתפסת בתור "המזון הנורמלי והתקין שאפשר ורצוי לצרוך" -
ואם לשפוט לפי אנשי ה"מיין סטרים" שאני נתקלת בהם, אז המנעות מצריכה של חלק ממה שמוצע שם נתפסת כמופרעות!

מה, יש חוק תרבותי בלתי כתוב שכולם חייבים לאכול כל מה ש"מוכרים להם"?
ה"מיין סטרים" שטוף לחלוטין בפרסומות של תעשיית המזון? (מה את מתפלאת, בשמת, איפה את חיה...)

אז מזון אורגני נתפס כמותרות של מופרעים פנאטיים ("אוכל של בית מרקחת" לעומת "אוכל נורמלי" במקום - אוכל נקי, מזין ובריא לעומת אוכל מורעל ומדולדל ויטמינים).
אז המנעות מקמח לבן, סוכר לבן, שמנים צמחיים (חוץ משמן זית), שמנים מוקשים (מרגרינה ועוד) וכל הכימיקלים (צבעי מאכל, חומרים משמרים מכל סוג, גם טבעיים, וכן הלאה) - נתפסת כ"פנאטית", כי הרי זה "אוכל נורמלי" (זה מה שמוכרים לכם על חשבון הכסף והבריאות שלכם ועוד משכנעים אתכם להאמין שזה הטוב והנורמלי).

אנחנו מגיעים להבלים כמו שאנשים אומרים ש"בריא לאכול סוכר לבן", או אחד שצוטט כאן באחד מדפי התזונה ש"סוכר לבן יותר בריא מסוכר חום כי מנקים אותו"! give me a break! יש גבול לטימטום? (לא, אין)

ומרגיז אותי שלא ידעתי את הסיסמא הסודית בזמן.
שלא ידעתי שקיים אוצר כזה של ידע, קונקרטי, חיוני, בסיסי.
ושגם אילו היו אומרים לי זה בטח היה בסגנון שאני בעצמי נזהרת לדבר בו אל נשים מיניקות וכאלה שמתעניינות בהנקה.

הייתי מקשיבה אילו הייתי נתקלת באמירה כזאת:
"התזונה כך וכך גורמת נזק לעוברים. חיוני בתכלית שמי שמתכננת הריון תכין את גופה לפחות חצי שנה מראש בעזרת התזונה היומיומית הבאה... ותאכל כך וכך כל יום בהריון... ואם היא לא תעשה את זה, אפשר להגיד בבטחון שהיא מסתכנת במחלות ובבעיות הבאות... וללא ספק יסבול העובר מחוסר התפתחות מספיק של הלסת העליונה ו/או התחתונה, מהיצרות האף, ממבנה שיגרום בסבירות גבוהה לנשימה דרך הפה, משלד צר מדי שיגרום בעיות בהריון ולידה אם זו בת" וכן הלאה וכן הלאה.

ומה אני מתלוננת שלא ידעתי.
אני בעצמי לא אגיד בחיים לאשה בהריון ששוקלת להניק: "תשמעי, אם את לא תניקי הילד שלך יצטרך לקבל תמ"ל. שתדעי לך שאכילה מבקבוק במקום יניקה מהשד תפגע לו בהתפתחות תקינה של הלסת והשיניים. שתדעי לך שהתמ"ל יפגע לו בהתפתחות המוח, מסכן אותו בדלקות אוזניים שעלולות לגרום לחרשות, בסכרת נעורים, בסרטן הדם" וכן הלאה.
אני לא אגיד את זה כי האמת תבהיל אותה, "תגרום רגשי אשמה" (לפעמים בא לי להקיא מהטיעון הזה), ותגרום לה לחשוב שאני פנאטית מטורפת ושכל מה שאני אומרת קיצוני ומטורף.
מה שלא יהיה, אמירות מהסוג הזה יגרמו - בתרבות הקיימת - לאנטי כלפי ההנקה. לא?
אז יוצא שגם אני משקרת עשר פעמים ביום, לא?

פשוט, אני שייכת לאותה קבוצת מיעוט של נשים, שגם בלי לדעת את כל האמת בחרו בהנקה.
ואני שייכת לאותה קבוצת מיעוט של בני אדם, שאילו היו אומרים לי את האמת - הייתי מאמינה ומשנה את כל חיי בשביל זה.
אבל באמירות כל כך בנאליות ודלילות כמו "חשוב לאכול בהריון תזונה בריאה ומאוזנת" לא הייתי נעזרת. כאילו, דא! כל אחת יודעת את זה.

תאמיני לעניין הזה של התזונה.
הוא מתאשש לחלוטין מהכיוון של כל המחקרים שנעשו על ההנקה - למשל, החשיבות של מזון חי וטרי (מהיצרן לצרכן!), החשיבות של מזון מן החי, החשיבות הקריטית של מזון המותאם למין species בניגוד לנזקים שנגרמים ממזונות תעשייתיים מעובדים שאפשר לחיות מהם רוב הזמן אבל הואיל ואינם מתאימים הם כמובן מובילים למחלות, לפגיעות בגדילה הנורמלית שאי אפשר לשער (כמה באמת מהאיי. קיו נפגע כתוצאה מהפורמולות? איך היו הלסת והשיניים של כל ילד ספציפי מתפתחים אילולא הילד הזה קיבל בקבוק ומוצץ והיה יונק? איזה מחלות ניווניות מחכות לילד הזה בהמשך חייו בגלל שגדל על מטרנה? איזה נזק נגרם למערכת החיסונית של תינוקת שמעולם לא זכתה לינוק? את הסיכון שלה לסרטן השד ועוד כבר יש לנו במחקרים) וכן הלאה.

שמן דגים, חמאה, בשר, איברים פנימיים (רצוי כבד אורגני, כי כאמור איברים פנימיים לא אורגניים עמוסים רעלים), שפע של ירקות במיוחד של עלים ירוקים, כל יום, כל יום, אני עוד אעשה רשימה בעברית כאן, אבל בינתיים יש רשימה כזאת באתרים ששרה ק הפנתה אליהם וגם באלה שאני מצאתי.

סליחה על ההתלהמות. אני פשוט מתרגזת כרגע על המון ממסדים (אם כי על פני תיאוריות הקונספירציה החביבות על שרה, אני מאמינה יותר בטמטום האנושי (-; )
אנונימי

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי אנונימי »

דף לעריכה

|!| |!| |!| |!| |!| |!| |!| |!| |!| |!| |!| |!|
אזהרה חמורה:
דף זה אינו פוליטיקלי-קורקט ומכיל מידע שעלול להפחיד ולגרום רגשי אשמה!
כל הנכנס לדף עושה זאת על אחריותו האישית!
ראו הוזהרתם!
|!| |!| |!| |!|
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

הנושא דובר מעט בדף אמא מתבגרת בהריון חדש . אני מעתיקה לכאן את ההודעות בנושא ומבקשת ( שרה ק , בשמת א וכל מי שיודעת) להמשיך ולספר כי זה חשוב .
ע_החדשה*
הצטרפות: 18 פברואר 2004, 09:43

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי ע_החדשה* »

תודה רבה בשמת.
אני אפילו שוקלת להתחיל ליישם....
<ע' מתפרנסת מאכילת אוכל מזובל וכתיבה עליו>
ציירת_הקומיקס*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2002, 14:27
דף אישי: הדף האישי של ציירת_הקומיקס*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי ציירת_הקומיקס* »

נכנסתי לאתר של ה- blue ribbon diet ששרה ק. ממליצה עליו והופתעתי לגלות שמה שהם ממליצים עליו (אם הבנתי נכון) זה בעצם חזרה לתזונה של "פעם": 4 כוסות חלב ביום, 2 ביצים, פחמימות , ירקות ולא להמנע מאוכל מלוח. הופתעתי! (ושמחתי....). מה שהם מסבירים שם זה שנשים רבות בעידן שלנו כל כך רגילות להרעבה עצמית- המנעות ממאכלים שמנים, שימוש בממתיקים מלאכותיים והמנעות מאוכל מלוח. הן ממשיכות את סגנון התזונה הזה גם בהריון (לפעמים אפילו ביתר שאת, כדי חס וחלילה לא להשמין מעבר ל- 9 קילו ההכרחיים), ואז עלולים להגרם נזקים חמורים לאשה ולעובר.
מעניין, לא?
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

כן, אני עוד צריכה לבדוק אותם.
אני יותר הולכת לפי ווסטון פרייס, אבל צריך לבדוק מה ההבדלים.
אגב, לא סתם "תזונה של פעם": גם שמן דגים!!!! חשוב ביותר!
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי ורד_לב* »

בשמת, לבי איתך, באמת, על שלא ידעת ושלא ידעו מסביבך ושלא ידעו לומר לך.
בתור אחת שכן יודעת קצת (לפחות בנושא הזה :-] )אומר לך שיש רבים שפשוט לא רוצים לשמוע... :-(
כמה אנשים מגיעים לטיפול, שומעים ואף מהנהנים, אבל לא שבים, לא מיישמים ולא משנים את סגנון חייהם- גם כשהמידע מוגש להם
אני בכלל לא שופטת. זה ממש לא קל לשנות הרגלי חיים שהוקנו לנו מגיל 0 בבית שלא ידע שיש דברים אחרים. זה לא קל לקחת אחריות מלאה על החיים שלנו והבחירות שלנו, לראייה כמעט כל דף פה באתר!
עכשיו כשכן יש לך מידע, תוכלי למצוא דרכים מתאימות להגישו לאנשים שזקוקים לו! זו תרומה לא פחות חשובה. גם ליישם את המידע שיש לך מול ילדייך ובני משפחתך זה משהו גדול, אפילו כשזה נראה קשה (())
ורד_לב*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי ורד_לב* »

ShowDoc]הנה קצת מהמידע שלי Section Baby5[/po].asp?SectionID=22&DocID=282
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

שיש רבים שפשוט לא רוצים לשמוע...
בוודאי...

אבל מה את אומרת על הטענה שלי (לא שמתי לב אם טרה רוסה שמה אותה בדף הזה או ב מה שלא מספרים לנו (מקווה שלא טעיתי בשם) - שזה לא קטע מיופייף כזה של "רצוי להקפיד על..." "מומלץ לעשות..." אלא קטע ממש רציני וחמור של:

אם לא תעשו את זה - אתם גוזרים את גורלו של העובר שלכם לצרות כל החיים.

ויש לי פירוט של הצרות.
דפורמציות בשלד, דפורמציות בגולגולת, מנשך דפוק ושיניים עקומות, ועוד ועוד.

זה המידע האמיתי!

אבל הרי אף אחד לא ינסח את זה ככה בתרבותנו הפוליטיקלי קורקט, עם הטקט והדיפלומטיה והרצון להיות "מיין סטרים" ולא להישמע משוגעת (כי הרי אף אחד לא יודע את זה, סימן שאין עם מי לדבר! רוב האנשים חיים בהכחשה מוחלטת ולא רוצים לשמוע שום דבר שאיננו פוציניו מוציניו או שיאלץ אותם לעשות שינוי הכי קטן.).
ורד_לב*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי ורד_לב* »

זה כמו שכתבת על עניין ההנקה. רוב האנשים אם תאמרי להם 'אם לא תעשו כך וכך יקרה לכם כך וכך' פשוט יתקפלו ולא ירצו לדעת עוד. מעין טכניקת הישרדות? לא יודעת.
בינינו, כמה יהיו כאלו ש"יבלעו" את הפתיון הרציני הזה וירצו לשמוע עוד?
חוצמזה, אנחנו לא באמת יודעים הכל. יש כאלו שמעשנים טונות כל חייהם וחיים עד גיל מבוגר בלי מחלות ובעיות. לכל אחד כמעט יש סיפור כזה. או כאלו שחיו באופן טבעי וחלו בגיל צעיר, לא עלינו.
נראה לי שגם מכאן נובעות ההסתייגויות.
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

כן - אם תגידי לרוב האנשים ישירות.
אבל אם מישהו ייתקל במידע שלא מופנה אליו אישית - אז אולי הוא יקרא.
הבעיה שהמידע לא נמצא במקום שרוב האנשים יכולים למצוא אותו!

יתר על כן, המלצה בנוסח "מומלץ להיקשר בחגורת הבטיחות" כל כך עדינה, שהרבה אנשים יכולים להתייחס אליה כמו אל "מומלץ להתלבש חם בחורף". נו, שוין, אבל אני יכול ללבוש חולצה קצרה אם מתחשק לי...

יש כאלו שמעשנים טונות כל חייהם וחיים עד גיל מבוגר בלי מחלות ובעיות
נניח. נניח שאין שום פגיעה שאנחנו יכולים לראות. אבל היוצאים מן הכלל הנדירים האלה הם מקרים מיוחדים. לדעתי אגב היה כדאי לחקור אותם ולראות מה הם עושים, אבל עובדה שכל אחד בחברה שלנו חשוף למידע על הנזק בסיגריות. נזק. סכנת מוות וסכנת תחלואה - ולא "מומלץ להמנע מעישון" אנמי ובנאלי, אלא בדיוק המחלות שנגרמות כתוצאה מעישון, וזו רולטה רוסית איזה מהן תחטוף ואם תמות מזה בגיל 40 או לא.

וכן אומרים לאשה בהריון שמעשנת איזה נזקים זה עלול לגרום לעובר שלה בסבירות גבוהה!
אבל לא אומרים לאשה בהריון איזה נזקים עלולה "תזונה בלתי מתאימה להריון" לגרום לעובר שלה בסבירות גבוהה!

אז אני ממש לא מסכימה לטענה שההסתייגויות נובעות מהאפשרות שאשה תאכל תזונה לא אופטימלית ובכל זאת ייוולד עובר בריא ושלם לחלוטין כמו שאמור להיראות תינוק של המין האנושי (* ).

מדברים על הפלות, על מומים, על אלרגיות בתינוקות, על עששת וכל היתר כאילו זה פיס או לוטו. בדיוק כמו עם סרטן השד - לא אומרים לך "אם לא תניקי את מסתכנת בסרטן השד" או "איך תגבירי את ההגנה שלך מסרטן השד באמצעות הנקה", אלא רק מדברים על "מניעה" ומתכוונים לבדיקות. אז גם פה מדברים על "מניעה" ומתכוונים שאם יראו בסקירת מערכות שהעובר פגום מדי, אז ימליצו לך להפיל אותו - ואם הוא רק קצת פגום, אז יולדים אותו, ואף אחד לא יודע ובטח לא אומר לך שהיית יכולה למנוע את זה אילו היית יודעת שזה נגרם כתוצאה מהתזונה שלך ושל בעלך עוד לפני ההריון!

ועוד לא דיברתי על זה שאת בעלי בוודאי לא היתה אפשרות לשכנע לפני ההריון לעשות שינוי בתזונה שלו למען הילד שנביא לעולם, ואני בטוחה שבעלים רבים דומים לו.

(* ) מה פירוש "כמו שאמור להיראות תינוק של המין האנושי"?
בניסוח הזה אני מתכוונת לומר, שבתקופתנו התרגלנו כל כך לדפורמציות שזה נראה לנו "נורמלי" ואין לנו הרהור שני על זה. למשל, כמה אנשים חושבים שיש משהו מאוד מטורף ומעוות בזה שכל הילדים זקוקים היום לטיפול אורתודונטי?
אני התחלתי לחשוב על זה כשקראתי המון חומר על הנקה ועששת. חשבתי לעצמי, מה זה שכולם-כולם צריכים יישור שיניים? הרי זה לא ייתכן! זה לא הגיוני!
אז האפשרויות שאני חשבתי עליהן היו:
א. ייתכן שמבנה השיניים האנושי הוא X, ופתאום יש אופנה שלא אוהבת אותו, ולכן צריך לשנות לכולם את השיניים כדי שיתאימו לאופנה (?), כמו הרגלים הסיניות או הורדת שערות מהרגלים.
ב. ייתכן שכל האנשים שנאלצים לעבור טיפול אורתודונטי סבלו מחוסר הנקה, וכך הלסת והשיניים שלהם התפתחו בצורה לא תקינה. כי עובדה שמחקרים מראים שתינוקות יונקים מפתחים לסת, חיך ושיניים יותר בריאים.

אז ברור שרציתי להניק כמה שיותר (ברור שיש מליון סיבות, אבל אם נסתכל רק בקטע של השיניים: כדי שהלסת והשיניים יתפתחו בצורה אופטימלית) , להמנע מבקבוקים וממוצצים (שוב, רק בקטע של השיניים: כדי שלא ייגרם נזק מהמכשירים האלה), לתת רק מזון בריא (שוב, רק בקטע של השיניים: כדי למנוע עששת, אבל חשבתי שמה שחשוב הוא רק שלא יהיו דברים שחיידקים אוהבים לאכול, לא ידעתי שלתזונת כל הגוף יש תפקיד פה) ולצחצח שיניים מרגע שהן בוקעות (כדי למנוע עששת).

יש עוד אמהות כמוני, שמוכנות לעשות מאמצים גדולים מכל מיני סוגים כדי לגדל את הילדים שלהן בצורה האופטימלית. בכל דבר שהן יודעות שהוא החלופה הטובה - הן עושות מאמצים לספק אותה.
מה שמרגיז הוא שאמהות כמוני לא יודעות בכלל על החשיבות הקריטית של התזונה.

ואני מדברת על :
  1. סילוק מוחלט של קמח לבן, אורז לבן, סוכר לבן, שמנים (שאינם שמן זית ושומשום מכבישה קרה) וכל המזונות המעובדים התעשייתיים עם הכימיקלים שלהם.
  1. מזון אורגני בכל מה שניתן, בין השאר מפני שגוף של ילד שגדל וסופג כמויות גדולות של רעלים לא יכול שלא להינזק. יש למשל תיאוריה שמקשרת בין חומרי ההדברה שהרכבם הכימי מחקה אסטרוגן לבין ההתפתחות המינית המוקדמת מדי של נערות כיום (גיל הוסת שיורד לגילאים בלתי אפשריים כמו 8), וכאן גם הסויה נכנסת לעניין.
  1. החשיבות הקריטית שיש למזונות עשירים בויטמיני B, ובמיוחד מזונות מן החי. כן, חייבים לאכול מספיק בשר (כל מיני בעלי חיים שבשרם מכיל ויטמיני B, בכמות מספקת, לא "בשר" בהגדרה היהודית דווקא). כן, חשוב לאכול ביצים.
  1. החשיבות של מוצרי החלב לאנשים רבים לצד
  • א. הנזק שנגרם כתוצאה מפיסטור החלב, כתוצאה מגידול לא אורגני וכתוצאה משיטות עיבוד מודרניות של החלב.
  • וב. צריכה להיות הבנה שמי שאינו צורך מוצרי חלב חייב לאכול כמויות אדירות של קטניות ומזונות אחרים שנותנים את אותם ויטמינים ומינרלים - כמו שאכלו בתרבויות נטולות חלב.
  1. החשיבות הקריטית שיש לאכילת כמויות גדולות של מזון עשיר בויטמינים A, D,C ו-E. ואני מתכוונת כמויות.
  1. החשיבות של מזונות כמו שמן דגים, שבאמת הוערך בילדותי.
  1. החשיבות הקריטית של מזון חי וטרי. למשל, הקטע שפירות וירקות אחרי 3 ימים כבר יש בהם מעט מאוד ויטמינים.
  1. הידע, שיש הבדלים גדולים באיכות המזון, בכמות הויטמינים. כלומר, זה לא נכון שב"חמאה" (כל חמאה) יש כך וכך ויטמין A. אין בה כלום אם היא חמאה לא אורגנית מפוסטרת מעובדת ובמקור מפרות שלא קיבלו ירק חי במרעה...
עכשיו, אם מוציאים מהתפריט שלנו לחלוטין את הקמח, האורז והסוכר הלבנים, ואת כל השמנים הלא טובים - זה בעצם אומר שאנחנו לא יכולים לאכול שום אוכל מעובד תעשייתי (הלך 3/4 סופרמרקט), והרבה מאוד מזונות שממלאים לנו את הבטן ותופסים מקום של מזון עשיר בויטמינים.

זהו לבינתיים. המשך יבוא.
מים_שקטים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2003, 10:44
דף אישי: הדף האישי של מים_שקטים*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי מים_שקטים* »

בתור מישהי שמאוד מקפידה על תזונה (אורגני, דגן מלא, לאכול כשרעבים וכו') , ועוד לפני ההריון הקפדתי. אין לי ספק שזה השפיע על ההריון על הלידה ועל הילדה שלי.
אבל הסיסמה שלי שבצד זה צריך לזכור שהכי חשוב להיות שמח. גם אם תאכלי בדיוק מה שצריך ונכון לך אבל לא תהיי בן-אדם שמח (שבתוך זה אני כוללת, שלווה, רוגע ומוציאה הרבה דברים שלילים אם הם נתקעים הרבה זמן: כעס, מרמור וכו') האוכל לא ייספג בגוף כמו שצריך.

בדיג דיג דוג יש שיר כזה.

אני חושבת שבגלל זה יש אנשים שיכולים לעשן ולאכול גרוע ולא לעשות ספורט אבל עדיין להיות מאוד בריאים - יש משהו בסיסי בדרך שבה מסתכלים על החיים. כך שאולי גם מהבורגר של מקדולנד הגוף מצליח להוציא משהו.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אני חושבת שמעבר לידע, הבעיה היא היישום.
רק מלחשוב על רבע מזה, ברור לי שאין לי שום סיכוי בחיים הנוכחיים.
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

אח, כרמית, עוד לא הגעתי ליישום!

מהחומר שקראתי, גם מה שורד נתנה פה, ראיתי שדווקא לפני ההריון עשיתי הרבה מאוד.
ואז בא הריון עם הקאות חמורות כאלה, שעם כל הרצון הטוב - (פה צינזרתי את כל מה שכתבתי) - לא הייתי יכולה לאכול את מה שהייתי צריכה לאכול. אלא אם כן יש עוד איזה ידע סודי שאפשר היה להציל אותי איתו ואליו עדיין לא הגעתי?

(לי יש ניחוש, אגב. והניחוש הוא ש
שילוב של תזונה לפי מה שתיארתי עכשיו, עם כמויות אסטרונומיות של ויטמינים ומינרלים ובלי שום התפשרויות על שום דבר שאפילו מריח ממשהו "לא בריא" (אפילו לא קובית שוקולד אחת קטנה, אפילו לא פרוסת חלה אחת פיצפונת) במשך חצי שנה לפחות לפני ההריון +
+ דיקור סיני פעמיים בשבוע מרגע שחושבים שההריון נקלט, לחיזוק והורדת הבחילות וכו' וכו'
++ לחיות בחוץ באוויר הצח ולא להיכנס הביתה כמעט בכלל (בשביל זה צריך לגור בבית עם גינה, כמובן), כולל גיחות כמעט יומיומיות לשעה בחוף הים או באיזה יער בהרים...

יכול היה לשנות. אבל אני סגרתי את הבסטה (-; ולא אבדוק את התיאוריה שלי!
מים_שקטים*

תזונה ללידת תינוק בריא

לכל שיטה יש מספר מצומצם של צווים שמאפשרים להתחיל חיים בריאים מכיוון שאי אפשר להכיל הכל בבת אחת.
לאחרונה קראתי מאמר של רומה צור (זכרונה לברכה) שלפי דבריו של אבי יעקבוביץ היא הכוהנת של הגידול האורגני בארץ. הצווים שלה:
  1. צמצום אופטימלי של כמות המזון עם עליית איכותו.
  2. תנועה מספקת.
  3. מגע של גוף עם מים קרים.
את האמר המלא אפשר לקרוא בחוברת של "אלומה".

אני לא מעתיקה - כי אני מניחה שיש על זה זכויות יוצרים.
לגבי מספר 1 - זה פשוט מדהים אילו כמויות אנו מסוגלים להכניס לגוף - וזה כל-כך מכביד. היום אנשים שרואים מה אני אוכלת וממה אני שבעה - אומרים לי בטח שאת כזאת רזה - את לא אוכלת כלום. ואני אומרת שגם היום אני אוכלת מעבר לתחושת השובע. הגוף זקוק להרבה פחות. ואני מניחה שהכמויות קשורות גם לאיכות. מכיוון שאני אוכלת כמעט רק אורגני ודגן מלא.
לגבי מספר2- אני מניחה שאין ערעור על כך וזה ברור לכולם. אבל כל-כך קשה ליישום בטירוף של הזמן.
לגבי מספר 3- זה מדהים מה מקלחת קרה יכולה לעשות לגוף. אני לא זוכרת באיזה ספר קראתי (אולי של קינגסטון קליניק) שסיפר על רופא מתמחה לאף אוזן גרון שכל הזמן סבל מבעיות במערות האף וכבר קבע תור לניתוח. זמן מה לפני הניתוח הוא נאלץ להתקלח במים קרים וזה פשוט עבר לו. אותו רופא החליט לעבור להתמחות אחרת - כי הוא חשב שהתחום הזה קל מדי לאחר ההתנסות שלו. הוא כמובן לא השליך לשאר התחומים ברפואה.
אני ממליצה לכולם לקרוא את המאמרים של קינגסטון - זה מדהים עד כמה הדברים פשוטים. אנחנו מסבכים אותם. מניסיוני השינוי בתזונה הפך לי את החיים להרבה יותר פשוטים. כביכול יש פחות אפשרויות אבל מגלים עולם חדש של טעמים ואפשרויות חדשות במבחר מצומצם. וזה משליך כמובן על כל תחומי החיים.

ועדיין אני אומרת הכי חשוב להיות שמח - וזה לומדים במקום אחר.
תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי תמר_ס* »

בשמת, כמעט לקחתי על עצמי לשנות תזונה עד שהגעתי לקטע עם השוקולד. הצילו. כמה שאני צריכה לעבוד על עצמי...
אבל תודה שהבאת אותי בכלל לחשוב על כל זה.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי נועה* »

מומלץ הספר "8 שבועות לבריאות שלמה" של דר אנדרו וויל. הוא נותן תוכנית בת 8 שבועות לשינוי בתזונה והרגלי החיים בכלל. פעילות גופנית, תרגילי נשימה וכו'.
הוא גם ממליץ על תוספות של ויטמין C וויטמין E לחיזוק מערכת הריפוי.

<נועה די לחוצה, בהריון, ומנסה לשמור על קור רוח>
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

הי נועה, למה את לחוצה? את לא חייבת לענות אם זה לא מתאים לך, כמובן.
נועה*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי נועה* »

למה? כי לצד האורז המלא והלחם המלא והאוכל הביתי המבושל, אני שותה קפה (1-2ביום), אני אוהבת ואוכלת שוקולד כל יום (כמות משתנה) אוהבת עוד יותר עוגות ומאפים לא בריאותיים במיוחד.
למזלי כ- 3 חוד' לפני ההריון התחלתי להתעמל (וואו, אני מצליחה להזיז את עצמי כבר 3 חוד' אפילו אני מופתעת)
באופן כללי סגנון חיי משולב במה שטבעי ו"נכון" לנו ובה שמאוד לא טבעי ומאוד לא נכון לנו.
זה ההריון השני שלי. ההריון הראשון עבר בשלום ללא בחילות וללא בעיות (טפו טפו טפו שגם זה יהיה כך).

אני משתדלת למצוא נחמה בעובדה, שאני מאמינה שצריך קודם לשמוח ולחיות את החיים על כל הנאותיהם.
אני בטוחה שאת צודקת בכל מה שכתבת כאן. כן לאנשים אין מושג מה הפורמולות עושות (גם לי אין ממושג, אבל אני מניקה אז זה פחות חשוב לי לדעת) ואיך התזונה וסגנון חיינו משפיע על החיים שלנו ועל בריאותנו.
ואני לחוצה הדברים שכתבת התקבלו אצלי קצת טעונים. את זה אני לא יכולה להסביר אני פשוט לא יודעת למה.

דרך אגב, במשפחת אבי כשהם היו קטנים בכל בוקר הם היו אוכלים חצי לימון, כף שמן דגים וכוס חלב. ואין דבר כזה לא רוצה
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

ואני לחוצה הדברים שכתבת התקבלו אצלי קצת טעונים.
כן, בגלל זה כתבתי את האזהרה החמורה בראש הדף. ראית?

בטח שהם טעונים. מאוד קשה לחשוב שכשאנחנו אוכלים מה שנדמה לנו כ"בריא" פשוט מפני שהוא טוב יותר מהנורמה הקיימת, יתגלה לנו שאנחנו גורמים נזקים ארוכי טווח לעובר שלנו רק בגלל שאכלנו גם עוגה ושוקולד מדי פעם - מה שנחשב "ממש בסדר" והרי "לא צריך להיות פנאטיים".

זה ממש מבהיל. "לא אכלתי מספיק ירקות עליים ירוקים ולכן הלסת העליונה של הילד שלי יצאה צרה מדי". "לא אכלתי מספיק ויטמין-משהו וויטמין-משהו ואכלתי יותר מדי עוגות אז האף של הילדה שלי יצא צר מדי והיא נושמת דרך הפה". לא מבהיל?

עכשיו את עוד בהריון, ואת יכולה לעשות משהו.
תארי לעצמך כמה טעון להיות אני, שמסתכלת על הילדים שלה ורואה שהדברים האלה צודקים - אבל אני כבר לא יכולה לתקן )-:

צדקו במשפחת אביך.
נועה*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי נועה* »

אבל אני כבר לא יכולה לתקן. :-(

אני עדיין יכולה לתקן. אעפי שבני נולד בריא ללא בעיות רפואיות. בהריון הראשון פחות הקפדתי והייתי עם פחות מודעות.
היום מאוד קשה לי לשנות הרגלים. מה שכן קל יותר לעשות (לפחות אצלי) להגביר אוכל בריא, לקחת ויטמינים (בהריון הראשון לקחתי פלורדיקס כמעט לאורך כל ההריון) אל עף העובדה שאני יודעת שיהיה לי קשה להפסיק עם המזיקים.
אלמונית_פרחונית*
הצטרפות: 24 פברואר 2004, 19:16

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי אלמונית_פרחונית* »

תמשיכו תמשיכו עם המידע המדהים הזה,
אני אסחוב את בן הזוג שלי כדי שיראה וירא (יראו וייראו),
אנחנו אוכלים משהוא כמו 80 אחוז אוכל אורגני ובן הזוג שלי אמר חבל שלא הכל אורגני...
כמו כן מקריאה של הדף אני הולכת להנביט בחלקת גינה הצנועה שלנו כל מה שאני
רק יכולה.. ואם יצליח זה יחסוך ה-מ-ו-ן כמו כן אני הולכת להיפטר מכ-ל הקמח הלבן שיש בבית שאריות... ומכל הסוכר הלבן -אני עדיין שוקלתת אם לזרוק או לתת כי היום אני יודעת שזו לא עזרה כי אם הרעלה....(קצת מפחיד לחשוב ככה..)

אני הולכת להתחיל לאכול עם כבר אוכלים אך ורק אורז מלא ואורגני..עד עכשיו עוד עשיתי הנחות..

אבל מה לעשות ביום שישי או במסעדה כששם לא אוכלים לא אורגני ולא נעליים לא מלא ולא כלום????.

הרי אי אפשר לוותר על העניין הזה גם חברתית...

בכל השאר אני כלל לא רואה בעייה ..

כמו כן רציתי לשאול האם ניתן לצרוך ויתמינים עד אשר מגייעם לכמיות הויטמינים הנחוצים מהאוכל?????

נכון להיום אני אוכלת סלט ענק ביום (בקופסא של קילו) ורק דברים שאני מכינה בבית בקמח מלא אורגני וקיטניות אורגניות ולא נוגעת במוצרי חלב - עקב אלרגיה, ולא סויה כי זה לא עושה לי טוב, ולא שוקולד כבר למעלה מחצי שנה והאמת שזה לא חסר ..

מה שכן לגבי שוקולד אומרים כי הוא דווקא כן בריא נגיד קוביה ליום מאיפה זה בא?.

לגבי מה שאמרתם שאם מספרים אז אין מי שייקח ויעשה משהוא עם המידע אז דעו לכם..

המציל נפש אחת מציל עולם ומלואו!

ובינתיים אותי אתם בדרך להציל ואת בן הזוג שלי...ואת החברים שלנו שאוכלים אצלנו... ועוד ועוד ועוד...

חיזקו ואימצו עם הדף הנפלא הזה אני מאושרת לקרוא כאלה דברים... תודה.
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

תודה לך, אלמונית פרחונית! D-:

לגבי מסעדות: מי שאוכל תזונה מצויינת ללא זבלים ועם כמות ויטמינים ומינרלים יומית מצויינת יכול לאכול מדי פעם במסעדות. אגב, גם במסעדה אפשר להזמין מנות בסדר, אז מה אם לא אורגני.
לגבי תוספים: אני עוד צריכה להתעמק שוב בחומר. כנראה שהם מומלצים, אבל לא במקום אוכל עתיר ויטמינים ומאוזן.
ורד לב , מה את אומרת?
מציצה*
הצטרפות: 11 מרץ 2004, 22:30

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי מציצה* »

אני חייבת לספר לך שאחרי שקראתי את ההפניות שלך (מדף אחר) לאתר על הסויה הזדעזעתי וכל המטבח שלנו עבר טלטלה. הרגשתי, ועדיין מרגישה, אכזבה על כך שדווקא מתוך מחשבה שאני מיטיבה עם בני משפחתי - האכלתי אותם בפיטואסטרוגנים ושאר חולירות (אנחנו צמחונים ואוכלים הרבה טופו, סויה וחבריהם).
הגילוי הזה, על חם, כמו אגרוף בפרצוף, שדברים אינם כפי שהם נראים, היה אחת החוויות החזקות בחיי - אז אני רוצה שתדעי שהכתיבה שלך מאוד נגעה בי (מה זה נגעה, הפילה אותי) ותודה רבה.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

כמו כן רציתי לשאול האם ניתן לצרוך ויטמינים עד אשר מגייעם לכמיות הויטמינים הנחוצים מהאוכל?????
לפי מה שנטורופתית אחת אמרה לי פעם - צריך לקחת ויטמינים גם אם אוכלים ממש לפי הספר. למה? כי הויטמינים מסופקים לגוף במלואם רק בעולם באידיאלי.
רק כשכל האוכל אורגני, טרי (והירקות נקטפו לפני שעה) והאויר נקי מרעלים והחיים נטולי מתח וכו'.
לא משהו ריאלי כלכך.
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי טלי* »

לא ברור לי מה הבעיה בקמח לבן וסוכר, תודה!
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי טלי* »

ואפרופו מסעדות שהזכרת , אני כל יום אוכלת מחוץ לבית, בעבודה, אילו מזונות יותר בטוחים?
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

תודה, מציצה.
את ההפניות על הסויה בעצם כולנו חייבים לשאלה של מישהי שעליה ענתה תבשיל קדרה בהפנייה!

לגבי הויטמינים: בדיוק עכשיו אני קוראת משהו על בעיות רבות בתוספי ויטמינים לעומת קבלת הויטמינים מהמזון.

טלי: זה מזון מעובד, שהוציאו ממנו את כל מה שהיה בעל ערך תזונתי, ונשאר רק הזבל שלא רק שאין בו ויטמינים אלא הוא גם גורם נזק לגוף. כלומר, לא רק שהוא גורם נזק בזה שהוא תופס בבטן מקום של אוכל אמיתי, אלא גם גורם נזק בעצם מהותו. אוף (אומרת בשמת שמתה על עוגות ובצקים מכל הסוגים).
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

בכלל לא בעיה היום לקנות או להכין עוגות ועוגיות ולחמים מכל הסוגים שעשויים רק מקמח מלא ופירות כמו תמרים. זה בטח גם לא הכי בריא, אבל יותר.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי אלמונית* »

מתוך הדברים הנאמרים כאן אני מסיקה כי הדרך בא אנו חיים היא כל כך מקולקלת שמזל שאנחנו בכלל ממשיכים להתקיים..................!!!!!!!!!!!!!!

ואיך אני יכולה לדעת שהדרך הזו (שינוי הרגלי תזונה) היא הנכונה למה אני מרגישה שזה נכון במפנים מהבטן בדיוק כמו שהנקה היא חד משמעית??????????????

איך יודעים שזה נכון ?

ואיך כולם כ"כ אטומים לכל הזברים הללו האם נעשנו כ"כ קהי חושים עד כדי כך שלא נבחין בין רעל למזון הרי היינו חכמים בחושנו לפחות כמו החיות איך לא קלטנו שמה שמתחיל להזין אותנו כלל לא עושה זאת???.

<אלמונית ממש סקרנית>
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

טרה רוסה, הבעיה שזה סוחב לכמיהה לא טובה למתוק.
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

הדרך בה אנו חיים היא כל כך מקולקלת שמזל שאנחנו בכלל ממשיכים להתקיים.
את נורא צודקת.
והאמת שהבהלה הגדולה נפלה עלי כשתפסתי שאנחנו לא ממשיכים טוב בכלל : מדור לדור המצב מחמיר.
שרה_ק*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי שרה_ק* »

אם כי על פני תיאוריות הקונספירציה החביבות על שרה, אני מאמינה יותר בטמטום האנוש.
אני מאמינה שזה שילוב קטלני של קונצפירציה וטמטום האנוש. הממסד יכול לנצל את הטמטום האנוש לטובתו על חשבון האנושות. בגלל זה האנושות סבלה מדקטטורה לאורך כל ההסטוריה כמו שעכשיו הממסד הרפואי והבנקים יכולים להמשיך לשלוט בהמונים, וגם דוגמא מהבית: הראשי הממשלה ה'מוצלחים' של ישראל.
בכלל, הרופאים הם בני אדם כמו כולנו והם גם לוקים בטמטום האנוש. הם בסך הכל ברגים קטנים בתוך המערכת והם עושים מה שאומרים להם לעשות. כמו שחיילים נאצים 'מלאו פקודה' והרגו יהודים. לא שאני משווה רופאים לחיילים נאצים. יש הרבה רופאים שיש להם לב זהב והם עובדים מתוך תחושת שליחות לעזור אבל לא לימדו אותם אחרת, והם לא יודעים מעבר למה שלימדו אותם באונברסיטה. אבל רופאים שמצאו את האמת וניסו להביא אותה לאור (כמו ד"ר אנדרו וואקפילד) נכנסים לצרות ומנסים לקחת להם את הרשיון. יש אלו שיודעים אבל מפחדים לשנות מהפרוטוקול כי הם לא רוצים להפסיד את הרשיון ועמו את הפרנסה.

בכל אופן לגבי הדגים, לפני שלוש שנים באתר של mercury]דר מרקולה fish[/po].htm הוא הזהיר שנשים בהיריון צריכות להמנע מלאכול דגים בכלל, מפני שיש להם תכולת כספית רעילה שמצטברת במקומות גידול הדגים. הדגים בעצם הם מגודלים ב'כלובים' שהקשר בינם לדגים טבעיים לא קיים בכלל. הם מהונדסים, נותנים להם אוכל מלאכותי, וצבעים כדי שלסלמונים יהיה צבע וורוד כמו לסלמון טבעי, בעוד שבתזונה מלאכותית, הרעלים והכספית שמסתובב שם היה גורם להם לבשרם להיות בכלל אפור דוחה. הדרך היחידה להנות מהמעלה של הדגים היא לקנות מחברה טובה שמן דגים בקיץ, ושמן כבד דגים בחורף. ד"ר מרקולה מוכר את זה ואפשר לקנות את זה אונליין

עוד דרך חשובה להכנת הגוף להיריון ללידה קלה ומהירה: ללכת כל יום 40 דקות. לא משנה המזג אוויר, יפה או סוער!

חשוב מהחודש השביעי
להיות הרבה 'על ארבע'תמונה כדי למנוע מצג עכוז או מצג פנים. כאשר בטוחים שהתינוק נמצא במצג גב האידיאלי אפשר לשבת 'ישיבת חייטים'תמונה וגם 'לשבת בפיסוק רגליים'תמונה כדי לעודד ירידת הראש לאגן.

להמנע מ'ישיבה נינוחה של הישענות אחורה'http://www.mit.edu/people/mjonikas/Thet ... /couch.JPG 'בכורסה'http://www.townsend-assoc.co.uk/_reclin ... ages/[po]p rm 3wTV[/po].jpg או 'להחזיק ילד'תמונה כאשר הוא נתמך בבטן ההריונית, מפני שהפעולות האלו מעודדות מצג עכוז.

עוד דוגמאות של 'לא-לא' |!| |!|
1
2
3
4

כן-כן
1
child]2 on lap[/po].jpg
3
4
5
Girl]6 Galaxy[/po]/Girl Galaxy Graphix/sitting.backward.gif
נועה*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי נועה* »

ישיבת חייטים.
איזו ישיבה זו??
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

>הוצא חלק לדף יתרונות המים הקרים לבריאות <

בשמת א - מצטרפת לתודות באשר למידע שהעלית כאן. ניסתי לאתר את ההפניה לאתר בענין הסויה ולא צלחתי. התוכלי להוסיפו כאן?

שרה ק - מודה ומתוודה, גם אני מאוד אוהבת תיאוריות קונספירציה, אבל אם מחליטים לאמץ אותן, צריך להיות עקביים. אני מציעה ללכת עם זה עד הסוף - אם הממסד הרפואי והבנקים חשודים בקונספירציה, אזי שילוב של השניים (רופא העוסק בממכר) אמור, על פי תיאורית הקונספירציה, כמובן, להיות חשוד לא פחות...

<סתם הגיג שצץ לי למראה המשפט ד"ר מרקולה מוכר את זה. ;-)>
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

הקישור לאתר שממנו המון קישורים לאתרים שדנים בסויה, מעניינים מאוד ורציניים:
http://www.angelfire.com/scary/soya
ותודה שוב לגילה!
שרה_ק*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי שרה_ק* »

ישיבת חייטים זאת ישיבה שהרגליים בצורת W ויושבים עליהן
דוגמאות לישיבת חייטים:
1
2
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי פלונית* »

_אבל מה לעשות ביום שישי או במסעדה כששם לא אוכלים לא אורגני ולא נעליים לא מלא ולא כלום????.
הרי אי אפשר לוותר על העינין הזה גם חברתית..._
לא קראתי עדיין את כל הדף, אבל חשוב לזכור שכדי להיות בריאים צריך גם להנות. וגם מדברים לא "בריאים". ואם בתקופה מוזרה ומלאת תהפוכות רגשיות כמו הריון ניפרד בבת אחת מכל מה שהתרגלנו שעושה לנו טוב, קשה להאמין שזה יהפוך אותנו למאושרים. זה אפילו די מאמלל. ואומללות לכשעצמה מחלישה מאד.
אז עם כל הכבוד לדף החשוב הזה (ויש כבוד):
חברות, הכל במידה {@
טרה_רוסה*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אבל מה לעשות ביום שישי או במסעדה כששם לא אוכלים לא אורגני.
דווקא ראיתי השבוע בעיתון שיש מסעדה אורגנית במשק לא זוכרת במושב ירקונה.
ציירת_הקומיקס*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2002, 14:27
דף אישי: הדף האישי של ציירת_הקומיקס*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי ציירת_הקומיקס* »

אגב, לא סתם "תזונה של פעם": גם שמן דגים!!!! חשוב ביותר
בשמת (או מישהי אחרת שיודעת)- מה החשיבות של שמן דגים?
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

בשמן דגים, ובמיוחד בשמן שהם מדברים עליו - שמן מכבד של דגי בקלה Cod Liver Oil יש אם אני לא טועה ויטמינים A+D כמו שנותנים לתינוקות, ועוד אנזימים וגורמים שאני לא זוכרת, אבל יש חשיבות עליונה לזה שזה חומר חי וטרי ותורם לתזונה.

לטענת החומר שקראתי, תוצאות טובות במיוחד היו משילוב של חצי כפית שמן cod liver ליום עם חמאה - רצוי חמאה מחלב אורגני לא מפוסטר שנחבצה בשיטות מסורתיות, מפרות שרעו במרעה שבו צומח עשב ירוק (אצלנו: בסתיו, בחורף ובאביב. באירופה : באביב בד"כ).
טרה_רוסה*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

בשמת, אם אני לא טועה, אז בארץ בגלל החשיפה הרבה לשמש, לא צריך שמן דגים. זה היה מנהג שהביאו לארץ מפולין.
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

כן ולא - זה מומלץ לכולם, אבל נכון שבאקלימים שטופי שמש צריך להיזהר בכמויות כשמגיע הקיץ.
החוקר שבדק את העניין אכן נותן אזהרות לגבי הצורך בהתאמת המינון לפי איזור המגורים, מבחינת השמש.

אני לא מדברת על המנהג לשתת כף שמן דגים בחורף. ולא רק בשביל הויטמין D שהוא החשוב. ומסתבר שלא כל הויטמין D נוצר מהשמש, יש גם חלקים בו שנוצרים לא מהשמש אלא מוכרחים לבוא מהתזונה.
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

ניפרד בבת אחת מכל מה שהתרגלנו שעושה לנו טוב, קשה להאמין שזה יהפוך אותנו למאושרים.
את מעלה נושא אחר לגמרי.
ברור שחשוב להיות שמחים, בהריון לא פחות, ואולי יותר, מאשר בכל זמן אחר.
אבל הדיון שלי הוא רק בחשיבות הקריטית של התזונה בהריון, בדברים שרובנו בכלל לא ידענו עליהם.

אני פתחתי את הדיון בדפים אחרים, כגון הקשר בין תזונה לניוון הפנים והגוף וגם אני בדכאון , כך שלא אני נתתי את השם לדף הזה. אז אולי השם כללי מאוד ומטעה.

אז פלונית, אם יורשה לי - ויורשה לי, אז עם כל הכבוד לשמחה, ויש כבוד, אני רוצה לצאת חוצץ כנגד השקר הגדול שמאכילים אותנו, וזה השקר ש
צריך גם להנות. וגם מדברים לא "בריאים".
מי בכלל קבע שאנחנו חייבים לאכול קמח לבן, סוכר לבן, אורז לבן ושמנים כימיים?
למי יש אינטרס שנאכל את האוכל הזה?

אה, אז גידלו אותנו על זה ו"התרגלנו" ועכשיו אנחנו מכורים ללבן-הלבן הזה וחושבים שזה אוכל?
אז אנחנו נהנים מעוגות וחושבים שזה לא נורא אם נאכל עוגה בהריון, כי צריך גם ליהנות ולשמוח?

אוקיי. ככה אני חשבתי. באמת. ככה חשבתי. זאת אומרת, גם לא חשבתי שעוגות או חלה מתוקה הם כל כך נוראים. לא שזה "מזון בריאות" אבל חשבתי שאם אני אוכלת המון ירקות ופירות טריים, ועוף ואורז מלא, ופירות יבשים, שקדים ואגוזים - אז לא יקרה כלום אם אני גם אוכל אורז לבן או עוגת שוקולד.
אז טעיתי. תארי לעצמך.
מה שחשבתי שהוא תזונה בריאה לא כלל כמה מרכיבים שלא ידעתי שהם קריטיים,
ומה שחשבתי שהוא "לא נורא" עשה את הנזקים שלו בלי שבכלל ידעתי שזה קשור,
ואת התוצאות רואים על הילדים - ועכשיו אי אפשר לתקן.
ולי עוד יש ילדים יפים ומקסימים, לא הגיבן מנוטרדם.

זה לא נורא אם נהנה מדי פעם מעוגה. אבל על חשבוננו, לא על חשבון העובר שלנו.

מי שזה לא מעניין אותה - יכולה לצאת מהדף עכשיו, ברגע זה. יש אזהרה בראש הדף, ואני התכוונתי לכל מלה באזהרה הזאת וגם לכל אייקון של תמרור אזהרה.
הדף הזה לא מיועד למי שרוצה להגיד: "טוב, בשמת, את מגזימה, ואני לא רוצה להפסיק לאכול זבל בהריון ולהקפיד לאכול כמויות מקסימליות של המזון המומלץ לגידול עובר בריא, כי אין לי כוח/חשק/כי אני לא מאמינה/כי זה מטריח אותי/כי זה לא משמח אותי".

מי שחושבת ככה - ואני אומרת את זה ברצינות ולא בציניות, במחשבה שקולה ובלי שום עלבון - הנה הדלת. היא נראית כמו X ונמצאת בצד ימין למעלה.
כמו דף שמסביר למה לא לעשן בהריון, וכמו דף שמסביר כמה קריטי לצרוך כמויות של חומצה פולית עוד לפני ההריון ובשליש הראשון, גם הדף הזה לא מתכוון להתווכח עם כאלה שמחפשים הנחות.

ואם יהיו עשרה צדיקים בסדום, לא תשמיד?
ואם יהיו רק תשעה, לא תשמיד?

זה דף למי שרוצה לעשות את המקסימום, שתדע שהיא מצדה עשתה את כל מה שביכולתה כדי למנוע ספינה ביפידה, חיך שסוע, בעיות נשימה, דפורמציות בלסת, עקמת בגב (שתתגלה רק בגיל ההתבגרות) וכן הלאה וכן הלאה.
זה לא דף למי שמחפשת לעשות את המינימום, שרוצה "הנחות והקלות", או שמאמינה ש"אם אני אוכל קצת זבל אז בכל זאת העובר לא ייפגע". כן הוא ייפגע, ואת אפילו לא יודעת איפה וכמה.

שמחה לא באה במקום תזונה. שתיהן חשובות. אבל חוסר שמחה בהריון אולי ישפיע באופן אנרגטי, בעוד שתזונה לא מתאימה בהריון תשפיע באופן פיזי, שכלי, רגשי ואנרגטי.
מים_שקטים*

תזונה ללידת תינוק בריא

בשמת אני מסכימה איתך.
בהריון התחלתי לאכול אורגני בגלל שאני יודעת כמה זה משפיע עלי אז בטח למי שנמצא בתוכי.
בהריון לא חרגתי כמעט בכלל. הדבר היחידי שעשיתי זה להתענג על BUENO אחד ביום.
אם אמא שלי לא חולה באסטמה יותר (והיא היתה במצב של אשפוזים וזריקות ועוד) בעקבות שינוי תזונה שהיא עשתה לפני יותר מעשרים שנה - בשבילי זה אומר הכל.
אנשים לא מאמינים כמה תזונה משפיע. מיחסים לזה חשיבות מועטה.
אותי תמיד מרגיז שאנשים משקיעים בחוגים לעצמם ולילדים - והרבה פעמים נלחמים על חינוך - כשתזונה ממש לא חשובה להם.
אם ילד או הורה אוכל לא בריא ומאוזן בשבילי זה כמו לשים אותו מול הטלויזיה כל היום או אפילו להגיד לו - אין לי בעיה אם זה שתסתכל על החיים מבעד לזכוכית.
מי שעשה שינוי בתזונה יודע כמה זה משפיע על בהירות ומהירות המחשבה. כמה זה משפיע על כל תנועה שאנחנו עושים.
טרה_רוסה*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

בשמת, מעניין אותי מה את חושבת עכשיו על תוספת של ויטמין A+D לתינוק יונק. קראתי על זה והשתכנעתי שאין צורך לתת וכרגע אני לא נותנת. האם אחרי שקראת את כל החומר הזה על ויטמינים את חושבת שצריך לתת?
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי אם_פי_3* »

ומה עם הדעה שאומרת שגם יותר מדי ויטמינים, בעיקר אלו המסיסים בשומן, זה מזיק? אין דבר כזה הרעלות ויטמינים, מעודף?
וגם - איך יודעים שזו באמת הדרך? הרי יש מליון גישות טבעיות לתזונה, שסותרות אחת את השניה, וכל אחת טוענת שהיא זו שתביא לבריאות. חלקן ממש מזיקות. איך יודעים שלא גורמים נזק דווקא בהקשבה לדרך החיים הקיצונית הזו (קיצונית במובן חסרת פשרות, מוחלטת. לא כשיפוט.)? אז אני יכולה להניח שלוותר על קמח לבן וסוכר לבן לא יזיק לאף אחד אבל דברים אחרים פוטנציאלית כן (אני לא אומרת שהם מזיקים, רק שאני לא יודעת אם זה לא מזיק בעצם).
כמו שיש כל מיני תאוריות של בלי חלב, ו/או בלי בשר, או רק פחמימות, או בלי פחמימות. ולכולן יש הסברים שנשמעים טוב, לפחות להדיוטות.
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

אכן שאלה מעניינת טרה רוסה! אני בהחלט חושבת על זה מחדש!
אם כי צריך לבדוק אם מדובר בויטמינים סינתיטיים, שאז עדיין הם לא מומלצים.
טרה_רוסה*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

כל הויטמינים הקונים בצנצנת הם סינתטיים, לא ?
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

איך יודעים שזו באמת הדרך?
חכי, עוד לא בדיוק פירטתי את כל הדרך.
אבל דווקא פה יש כמה אבני דרך להבחנה בין "סתם תיאוריה" לבין "תיאוריה שיש סבירות גבוהה שהיא נכונה". אני עוד אעסוק בזה, כולל הצבעה על מקומות שמפריעים לי ושבהם קשה לי להכריע ואני לא יודעת את מי אפשר לשאול. ביקשתי מד"ר דן קרת להיכנס לדף הראשון שפתחתי על זה, אני מקווה שהוא ימצא את הזמן.

אנשים לא מאמינים כמה תזונה משפיעה. מיחסים לזה חשיבות מועטה.
גם אני, שכן ייחסתי חשיבות לתזונה, ממש לא ידעתי עד כמה היא קריטית,
(לכן פתחתי את הדיון הזה!)
ועוד יותר כשמסתכלים על התמונה הכללית של האינטרסים - תזונה בריאה לעומת חברות המזון התעשייתי לעומת תעשיית התרופות (כשיודעים שהתזונה ואורח החיים קובעים פי אלף מכל תרופה, וזה אפילו ניסוח דבילי מצדי. נגיד ככה: הרוב המכריע של התרופות לא מרפאות בכלל, אבל גורמות נזקים ותמותה שלא ישוערו, בעוד שהמזון גם מונע מחלות וגם מרפא, אם יודעים מה לאכול ומה לא לאכול).
טרה_רוסה*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אם אמא שלי לא חולה באסטמה יותר (והיא היתה במצב של אשפוזים וזריקות ועוד) בעקבות שינוי תזונה שהיא עשתה לפני יותר מעשרים שנה - בשבילי זה אומר הכל.

מים שקטים, האם את יכולה לפרט יותר? חברה שלי סובלת מאוד מאסטמה, ומבקשת לדעת יותר פרטים. האם את חושבת שזה בגלל שהתזונה הייתה בריאה יותר, או אולי אסטמה זה אלרגיה מסוג כלשהו, ו"במקרה" אמך השמיטה מזון זה מהתפריט המשופר שלה ? תודה.
מים_שקטים*

תזונה ללידת תינוק בריא

כרמית, אני לא חושבת שצריך להיות קיצוניים. אבל כל אחד אם יקרא חומר בנושא ויקשיב לגוף שלו ידע מה הדרך. כעיקרון אני מאמינה שלא צריך שום תוספות וברוב הפעמים גם לא תרופות - הכל צריך לבוא מהטבע. זה כמובן אם אוכלים מאוזן, מתעמלים, ואין יותר מדי אנרגיות שליליות. (אני מתכוונת לכעס, עצבות וכו').
אם כואב לך משהו או לא נוח - אם תקשיבו טוב טוב - תדעו מה הגוף מנסה לומר. לא רק מבחינת התזונה אלא שמשהו ביחס שלנו לעצמנו לא תקין.

לגבי אסטמה - אמא שלי הלכה לד"ר נצח (זכרונו לברכה) והוא נתן לה תפריט (הוא האמין בצירופי מזון) אבל אני חושבת שאפשר לעשות עבודה טובה גם לפי התפריט שבספר של שרה חמו. מעבר לזה מאוד חשוב - נתן לה כל מיני תרגילים (שכשאחותי נסעה להודו היא אמרה לאמא שלי שבהודו קוראים לזה יוגה). זה גם תרגילים לגוף וגם תרגילי נשימה. וגם רחצה של הגוף במברשת.
לפי אמא שלי לשפשף את הגוף במים חמים (בלי סבון - אפשר אחרי הסבון) קודם רגל ימין ואז רגל שמאל, פלג גוף עליון צד ימין ואז שמאל, יד ימין ואז שמאל וגם את הפנים (אפשר במברשת עדינה יותר) ולסיים את המקלחת במים קרים (רק בשביל הרעידות).
כמובן שאמא שלי הפסיקה עם התרופות - אבל אני לא לוקחת אחריות - זה צריך להעשות בתאום עם רופא.
בשבועות הראשונים - אמא שלי לא יכלה ללכת ולעשות כלום כי היו לה פטריות ושלפחויות בהרבה מקומות בגוף, והגוף כאב. אבל אחרי שהגוף ניקה את עצמו (מהרבה רעלים של תרופות) זה עבר לה.
אני מניחה שעוברים תהליך רגשי יחד עם זה.
בן דוד שלי שגם סבל מזה כאשר הוא עשה מה שאמא שלי עשתה זה עזר לו מאוד. אבל הוא לא מוכן לוותר על הנאות החיים וכנראה שהוא מוכן לקבל את האסטמה יחד עם זה. אז הוא חזר להנאות החיים והאסטמה.

בשיטה שאני לומדת (גרינברג) אחד הדברים שקליינט צריך להבין זה שהוא גורם לעצמו את כל המחלות. האדם מכניס עצמו לאוטומט כל פעם שקורה משהו הוא מגיב בצורה דומה - זה משרת או שירת צורך. התגובה האוטומטית יוצרת באיזשהו שלב מחלה.
בכל מחלה אפילו מיגרנות - כדאי לבדוק למה אנחנו מייצרים את זה. מתי זה תמיד קורה לנו, עם איזה אנשים, מה אני משיג במחלה (תשומת לב, כביכול מנוחה, כביכול שקט וכו').

בקיצור אני מאמינה שמעבר לתזונה וזה דבר מאוד חשוב צריך גם לעשות עבודה פנימה. כאשר אוכלים מאוזן אני מאמינה שהרבה יותר קל לעשות את העבודה הפנימית. רואים הרבה יותר טוב. התובנות באות יותר בקלות.

<יש לי נטייה לזרוק כל מה שאני יודעת או חושבת שיודעת בנושא>
תמר_ס*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי תמר_ס* »

ומה שעצוב לי שכדי לשנות את הרגלי התזונה שלי אני חייבת לעשות כזה שינוי עצום בחיים שלי שאין לי מושג אפילו איך להתחיל.
מה שמביא אותי להבנה האמיתית שהכנה להריון זה לא רק תזונה.
מים_שקטים*

תזונה ללידת תינוק בריא

תמר, אפשר להתחיל עם משהו קטן. צריך רק להתחיל להניע את הגלגל. הצעד הראשון הוא הכי קשה.
לדוגמא, אם בבוקר את אוכלת עוגות אז תתחילי לאכול פירות או גרנולה או משהו כזה. ואז תראי שהכל מתחיל לזוז.
הבעיה שאנחנו מסתכלים על כל מה שלא בסדר ואז קשה להתחיל לעשות משהו (בדיוק כמו ש fly lady אומרת). ובאמת זה לא כל-כך מסובך. גם אם זה ייקח 10 שנים עד שתגיעי למקום שאת חושבת להגיע אז מה, זה יותר טוב מלא להגיע בכלל.
חוץ מזה שיש דברים שנראים לנו בשמים וכשאנחנו מתחילים לעשות אותם אנחנו לא מבין מה עשינו מזה סיפור גדול (יכול להיות שפחדנו?)
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

מים שקטים צודקת.
מתחילים במשהו קטן, ומוסיפים לאט לאט. אלא אם כן את בהריון בדיוק עכשיו וכדאי להתחיל מהר-מהר, כי כמה שהעובר יותר קטן ככה זה יותר קריטי...

האמת שגם אצלי זה היה בשיטת הסלאמי:
קודם נולדה לי בת אלרגית למוצרי חלב. אז הוצאתי מהתפריט את כל מוצרי החלב וכל מה שהכיל מוצרי חלב. זה כבר הוריד שוקולדים ועוד המון מזונות מעובדים.
אחר כך נולד לי בן שהתברר כאלרגי למוצרי חלב, סויה, אגוזים, פירות טרופיים, עגבניות וסולניים בכלל חוץ מתפוחי אדמה, אורז מלא ועוד, אז כשהוא רק ינק הורדתי את כל המזונות האלה וכל מה שמכיל אותם וכל הכימיקלים וכל מזון מעובד שהוא.
אחר כך התחיל מזון מוצק והתברר שהוא עוד יותר אלרגי... הורדתי חיטה, אורז ועוד ועוד.
אחר כך התחלנו לאכול מאלף (הגענו בערך לחית), והכל כמעט אורגני, בריא, מבושל בבית, ובלי שום מזון תעשייתי, ובלי קמח לבן, סוכר לבן, אורז לבן, שמנים צמחיים כימיים.
ובהדרגה ככל שהאלרגיה תיעלם נוסיף מזונות בריאים ולא נחזור יותר למזונות חסרי הערך.
טרה_רוסה*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אפשר לומר שבשנים האחרונות שינית בצורה דרסטית את התזונה שלך. באיזה אופן ראית שזה בא לידי ביטוי בגוף שלך (לדוגמה, יותר עירנית, שיער יותר בריא, נעלמו מיגרנות וכדומה) ?
חיפושית*
הצטרפות: 16 מרץ 2004, 18:29

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי חיפושית* »

נכון ששינויים בתזונה באים לאט לאט..
גם אצלי זה התחיל באלרגיה למוצרי חלב,, אבל עדיין המשכתי לחטוא בשוקולד,
ולבסוף התחלתי ללכת לדיקור אחרי ששום דבר לא עזר לבעיות מערכת העיכול שלי (אני מוגדרת כבעלת "תסמונת המעי הרגיז"- וכל המטפלים האלטרנטיבים אמרו שמדובר בסימפטום לטראומה נפשית שארעה בערך לפני כ- 8 שנים) בכל אופן הסתבר שגם לא טוב לבטן שלי מוצרי סויה ושוקולד בגלל הקפאין וסוכר לבן ולחם ללא תוספות מיותרות, וכך יוצא שאני אופה בבית לבד ה-כ-ל כולל לחם (ממש קל) כולל כל סוגי העוגיות שאנחנו אוהבים אם זה שוקולד צי'פס לאישי, אוזני המן בפורים-שהיו שוס' בעבודה אם זה פיצה -כ-ל והכל מקמח מלא אורגני וסוכר חום וירקות אורגניים בלבד
ואני מתחילה לראות שינוי בהמשך לשאלה שנשאלה:

אז ככה קודם כל היתה לי השתוקקות חזקה מאוד לדייט ספרייט- ועכשיו אני שותה רק לימונדה ביתית אם בכלל בא לי משהו מתוק.
את כל דברי המאפה שאני מכינה בבית אני מורידה את כמיות הסוכר בעד חצי וזה אפילו טעים יותר-עדין יותר..
אני מרגישה שהבטן שלי מרגישה טוב יותר..

אני יותר עירנית מרגישה חיונית יותר וגם ההשתוקקקות לאוכל מעובד הולך ומתמעט..
כלומר ממש מגעיל אותי היום לאכול ביסלי, במבה לא באה בחשבון- אין מצב לשתיה ממותקת..והתאבון שלי מאוזן יותר.

אין לי תזוזות כ"כ גדולות בין מתוק למלוח כמו שהיו לי פעם..

זהו פחות או יותר,

לגבי שיטת גרינברג מוצא חן בעיני העניין מחלה משרתת אותנו בצורה כזו או אחרת אשמח אם תפרטי יותר משום שאין מה שישמח אותי לדעת שאני יכולה בעצמי להפסיק את העניין הזה של הבטן הכ"כ רגישה שלי שאחד הדברים שהכי קשים אצלי שאני לא משחררת...(גם בעניין הבטן ואני לא סובלת מעצירות- אני חושבת שזה לחץ).

בינתיים אני מנסה לרפא את הענין בדיקור...ואני מטופלת כבר למעלה מחצי שנה ויש שיפור אבל לא כ"כ משמעותי כמו שאני מיחלת לו..

תודה בינתיים @
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני רואה את השינויים בשיער, אבל מבחינות אחרות קשה לי להגדיר, כי תיארתי את הדרך לתזונה "נכונה" ואני עדיין לא שם - למשל, בגלל האלרגיה של בני אני בסך הכל שלושה חודשים אוכלת תזונה איכשהו נורמלית אבל שכולה בריאה לחלוטין (במשך חודש אכלתי רק פורמולה למבוגרים בתור הטיפול שלו).
ואני עדיין לא יכולה לאכול הרבה דברים שאני צריכה, משום שהוא אלרגי אליהם.
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

חיפושית, אצלי תוכלי למצוא המון חומר וספרים על שיטת אבי גרינברג.
תמר_ס*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי תמר_ס* »

אצלי זה לא ככה. אני חייבת שזה יהיה דרסטי יותר. אולי לא בבת אחת אבל לא הולך אצלי להחליט נגיד שאני יורדת בכמויות השוקולד. (יורדת, לא מפסיקה. ולא אפרט פה את הכמויות מחמת השוק שתקבלו). פשוט לא הולך.

בשמת, בכל רגע נתון שלא הוכח אחרת אני בחודש הראשון להריון.
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

אצלי זה לא ככה. אני חייבת שזה יהיה דרסטי יותר
לא הבנתי: את מתכוונת שאת לא יכולה לעשות הדרגתי אלא חייבת בבת אחת ומייד?
לא נכון, עובדה שאת יורדת ולא מפסיקה. (-;

טוב, האמת, אני צריכה לשבת עם החומר ולכתוב מנות מינימום ליום של מזונות שונים עם חלופות וכדומה.
הכי עקרוני הוא לאכול את המזונות החשובים לתזונה עם כל הויטמינים והמינרלים שבהם.
אחרי שאוכלים את הכל - לא יקרו נזקים גדולים אם גם אוכלים פה ושם איזה שוקולד או חלה או עוגיה.
הבעיה היא שאנחנו אוכלים כל יום משהו שגם תופס מקום של "אוכל אמיתי וחיוני" וגם גורם נזק כשלעצמו. והנזק מצטבר, וגורם קודם כל נזק לעוברים שלנו, ואחר כך לנו.
מים_שקטים*

תזונה ללידת תינוק בריא

חיפושית,
הספר של אבי גרינברג "כאב פחד וחברים אחרים" - מסביר את הנושא - אבל לי היה קשה להתחבר אליו עד שהתחלתי ללמוד. בכל אופן יש תרגיל שנתנו לנו בקורס אבל אני מרשה לעצמי לכתוב פה כי ראיתי אותו גם באתרים אחרים.
מה שצריך זה להקדיש כ-10 דקות ביום כל יום ולכתוב כל מה שאת יודעת על מה שאת רוצה לעבוד (במקרה שלך בטן רגישה). ממש כל מה שאת יודעת מתי זה התחיל, מה קורה לפני, אחרי, ליד אילו אנשים, מה התדירות, אילו רגשות מלווים. כך במשך שבועיים. גם אם בסופו של דבר לא כתבת כלום, עדיין תשבי מול הדף. את תראי שבמשך הזמן תתחילי לגלות כל מיני קשרים ודברים על כאב הבטן הזה.
גם במדיטציה מודרכת (שעשיתי פעם אחת) היה תרגיל כזה. התבוננות פנימה. בהתחלה יוצא מה שעל פני השטח , הדברים הברורים ואח"כ מתחילים לצאת דברים יותר עמוקים.
הכתיבה "מכריחה" אותך באמת לחשוב על הנושא.

תמר, אפשר להתחיל עם משהו שהוא יחסית פשוט אבל עושה שינוי גדול בחיים.
אם את לא חולה במחלה רצינית ואין לך רגישויות זה יכול להתאים. אבל כדאי להתייעץ (בכל אופן זה כתוב גם בספר של שרה חמו)
  1. לא לאכול מיד על הבוקר - לחכות לפחות שעתיים.
  2. לאכול בצהריים (עדיף ב- 12:00) סלט גדול שמורכב לפחות מ-6 סוגי ירקות. מומלץ להתחיל קודם עם החסה כי זה מכין את הגוף לעיכול יותר טוב. לאכול עם הסלט גבינה (זה במידה ואת לא רגישה למוצרי חלב), ועד 4 פרוסות לחם מלא (אפשר עם חמאה מעל).
  3. ארוחה אחרונה תהיה בערב עד שעה 18:00 - שבה אפשר לאכול ירקות מאודים או אפויים, דגן מלא, ביצה פעם ביומיים, וביום שלא אוכלים ביצה אפשר לאכול גבינה.
אם מאוד רעבים בערב - אז אפשר לאכול פרי טרי או מיובש.
כך אני התחלתי וגם עשיתי פעמיים בשבוע פלדנקרייז. והיום זה מה שאני אוכלת. אבל כבר לא ממש לפי הספר, זאת אומרת אני חורגת לפעמים ובלי נקיפות מצפון.
אני גיליתי עולם חדש של ירקות וטעמים. ודגן ששכחתי ממנו לגמרי. וכמובן עם זה תוך זמן קצר באה בהירות מחשבה וזה היה הדבר הכי מדהים בכל התהליך.
צריך להקשיב לגוף כל הזמן ולראות מה טוב ומה לא טוב לך. למשל אני גיליתי שסויה ממש לא טוב לי. (אפשר לאכול סויה במקום גבינה). בשלבים הראשונים היו ירקות שהיו קשים לי לעיכול. (כמו פלפל).
אלו הנחיות מאוד כלליות - אבל זה מה שאני אוהבת בקינגסטון - הדברים מאוד פשוטים בד"כ.
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני רוצה רק להבהיר, שהחומר שאני קוראת והמחקרים שאני קוראת מובילים אותי בדיוק לכיוון ההפוך מכל מיני שיטות טבעוניות-צמחוניות
שאינן מבוססות על השאלה הביולוגית-האבולוציונית "מה המזון שהאדם התפתח עליו כמין של בעלי חיים" כלומר "מהו המזון המתאים ביולוגית למין האנושי"
וכן "מה התזונה שאכלו חברות אנושיות אמיתיות שהצליחו לשגשג ולגדל אנשים בריאים, חזקים, "מושלמים" מבחינת המבנה

[הכוונה ל"בלי דפורמציות בשלד או בגולגולת או תופעות חולניות אחרות", כמו שיש נמר "מושלם" - לעומת נמר שנולד בלי עמוד שידרה או בלי איברי רבייה וכדומה, כמו שקרה לנמרים שנולדו בשבי כשבגני החיות נתנו לחיות תזונה שלא התאימה למה שנמרים צריכים לאכול]

... ומאריכי ימים ושנים בבריאות טובה ועם שיניים שלמות ובריאות.

המחקרים האלה גילו דווקא שכל החברות האלה הסתמכו על כמויות גדולות של מזון מן החי. איזה מזון מן החי - תלוי איפה הן חיו.
ניתוח של המזון שהן אכלו והערך התזונתי שלו גילה את הסיבה לכך, וגם - את כמויות הויטמינים והמינרלים שנחוצים באמת לאדם בשביל בריאות שלמה ולא חסרה.

בהחלט לא הרבה דגנים, בשום אופן לא צמחונות. למעשה, חברות שבתהליך המודרניזציה הגבירו את צריכת הדגנים והמזונות ה"חקלאיים" מן הצומח על חשבון המזון מן החי שנהגו לצרוך - התחילו לסבול מעששת ומעיוותים בגולגולת בתור הפגיעה הראשונה.

הכלל השני שהתגלה כקריטי:
מזון חי, טרי טרי. הערך התזונתי של מזון שישב על מדף בסופרמרקט או שהוא תעשייתי ולכן בכלל "ישן" הוא אפסי. או כמעט אפסי.
תמר_ס*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי תמר_ס* »

מים שקטים, תודה. למה לא לאכול מיד בבוקר? ואיפה בשר? בלי בשר?

בשמת, זהו שלא. אני מנסה לרדת ובסוף מתנפלת על כמות אסטרונומית.

אתמול החלטנו חגיגית שעוברים לאורגני.(זה התבשל כבר המון זמן רק שהדף הזה נתן את הפוש שהיה צריך) עשיתי קניה ענקית של פירות וירקות. נראה איך נמשיך.
מים_שקטים*

תזונה ללידת תינוק בריא

בשמת, כשאת כותבת מזון חי - את מתכוונת לירקות, פירות, מונבטים למיניהם?

תמר,
כעקרון מערכת העיכול לוקחת הרבה מאוד אנרגיה וזה בא על חשבון המערכת החיסונית. אם אכלת ב- 18:00 (לא ירקות חיים - כי לוקח להם הרבה זמן להתעכל) בערך ב-22:00 המערכת החיסונית יכולה להתחיל לעבוד. וכל מיני עבודות תחזוקה של הגוף. ככל שתאריכי את הזמן כך יהיה למערכת יותר קל.
נדמה שהרמב"ם כתב לא לאכול לפני היציאה הראשונה בבוקר.
אני מרגישה שזה נכון לי - יכול להיות שזה לא נכון לכל אחד.
לגבי הבשר אני מוצאת שלי מספיק פעם בשבוע ולפעמים פעמיים. כשהייתי אצל אלי שטראוס הוא לא שלל לגמרי את הבשר (בשבילי בשר זה גם עוף), רק שהוא ביקש שבתקופה הראשונה לא לאכול בשר, וגם לא קטניות.

תמר, את תשימי לב במשך הזמן שאת זקוקה להרבה פחות ממה שהיית רגילה. האיכות בהחלט משפיעה על הכמות.
במקרה של אורגני ותזונה מאוזנת הגוף לא צריך לבזבז כל-כך הרבה אנרגיה על עיכול וניקוי רעלים - ולכן הוא גם מרגיש פחות רעב.
ועוד משהו יכול להיות שבתקופה הראשונה יהיו כל מיני תופעות - לא להבהל - זה נקרא "משבר הבראה".
מים_שקטים*

תזונה ללידת תינוק בריא

עוד משהו ששכחתי להגיד.
שעם כל עניין התזונה זה לא עזר לי להכנס להריון. היה לי כל הזמן לחץ אטומי בעבודה.
נסעתי חודש לאוסטרליה וחזרתי בהריון (הריון קודם), לא חשבתי על זה בחופש, עישנתי המון ולא רק סיגריות, אכלתי המון בשר (יש לזה טעם אחר באוסטרליה), שתיתי קולה. אבל גם הלכתי כל יום כמה שעות טובות, עם הרבה אוויר ושלווה.
חזרתי לארץ, חזרתי לתזונה נכונה, וגם עברתי לאורגני ברגע שגיליתי שאני בהריון.
בהריון נורא פחדתי שמה שעשיתי בחודש הזה ישפיע על העובר (בעיקר הסיגריות והקולה, כל השאר האמנתי שהגוף יסדר תוך 3 חודשים), ואולי בגלל זה היה לי חשוב לתקן - אורגני, טאי-צ'י, יוגה, ושיאצו, והרבה הליכות.
בסוף: טפו טפו טפו - היא יצאה בלי פגע.
מה שאני מנסה להגיד זה שלא נורא להתפרע מדי פעם - אנחנו צריכים לדעת שיש מחיר לשלם - רק כדאי לוודא שאנחנו לא חורגים מדי שהמחיר לא יהיה גבוה מדי. ובשביל זה צריך לדעת להקשיב לגוף. לדעת את הגבולות שלו.
תמר_ס*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי תמר_ס* »

מים שקטים, אני לא יכולה לאכול פחות ממה שאני אוכלת אחרת לא יישאר ממני כלום (איזה משפט של סבתות!)
ואם כבר הזכרת את הלחץ בעבודה ברור לי שזה מעכב אותנו. אני מורידה לחץ.
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

היא יצאה בלי פגע.
את זה תבדקי ככה:
האם הפנים שלה צרות?
האם האף שלה רחב? (ראי הדף הקשר בין תזונה לניוון הפנים והגוף , תלכי לקישור לספר של ווסטון פרייס ותראי שם את התמונות)
האם כשהשיניים הקבועות שלה ייצאו, הן יהיו ישרות ויצמחו זו לצד זו בשורה ישרה - או שחלק מהן יצמחו זו על זו, או בולטות החוצה מהשורה, או צפופות מדי ובלי מקום בלסת, האם יש מקום בלסת לכל השיניים שלה, האם המנשך תקין או שהלסתות לא מתאימות.
חלק מהתשובות אפשר לראות על ילדים כבר בינקות.
אפשר לראות לסת קטנה מדי, למשל, כבר בלידה.
מים_שקטים*

תזונה ללידת תינוק בריא

בשמת,
האמת היא שלא הגעתי כל-כך רחוק. אני בטח אגיע גם לנושאים האלו - עכשיו שהעלית אותם. כרגע אני לא מסוגלת להתמודד עם זה.
להתעסק עם נושא כזה נראה לי רק לחדד תכונה שאני מנסה להרפות ממנה - פרפקציוניזם - שמביא לי ולסביבתי נזקים לא מעטים.
כמו שזה נשמע אני גם לא יכולה לעשות הרבה בכדי לשנות לתמר - ואני לא אוהבת להתעסק עם משהו שאני לא יכולה לשנות.
לפני הילד הבא - אני אבדוק.
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

האמת היא שלא הגעתי כל-כך רחוק
אז התגליות האלה הן מה שהביא אותי לפתיחת הדיון הזה (את הדף לא אני פתחתי). זה מה שגרם לי להבין שהמושגים שלי על "תזונה בריאה" - שהיו לקוחים בדיוק מאותו כיוון שאת מדברת עליו - בעייתיים מאוד, ושלא שאלתי עליהם את השאלות הנכונות ולא ידעתי לבדוק אותם לפי התוצאות הנכונות.
זה ממש הכניס אותי להלם, כי הידע הזה היה מציל את הילדים שלי אילו ידעתי אותו בזמן.

בתור פרפקציוניסטית בעצמי, אצלי זה דווקא לא מתקשר לזה.
זה יותר מתקשר לסוגיות כמו "אילו הייתי מעשנת, הייתי מקפידה להפסיק לעשן מרגע שהייתי מנסה להיכנס להריון ולאורך כל ההריון" - זה לא פרפקציוניזם לעשות את זה, זה "פיקוח נפש".
כמו שרופא שמנתח אותך, היית רוצה שהוא יעשה הכל כמו שצריך ולא יחתוך אותך בצורה רשלנית או יתפור גרוע או ישתמש בכלי שלא חוטא כמו שצריך - ואת לא תקראי לזה "פרפקציוניזם", נכון?

אני גם לא יכולה לעשות הרבה בכדי לשנות לתמר.
גם אני לא.
כל אחד אחראי על עצמו, לשנות לעצמו.
אני מוסרת מידע, ואני אומרת באופן חד, נחרץ ולא פוליטיקלי-קורקט עד כמה המידע הזה קריטי לחיים של העובר שלנו, כי אין שום מודעות לזה אצלנו בחברה. שום מודעות. אנשים ממש לא תופסים. הידע הזה מוסתר. הוא מסתובב במחתרת. יש גופים שיש להם אינטרס כלכלי מובהק להעלים אותו, והם עושים את זה.
אלה שיכולים להרוויח כסף ממנו - לא יודעים בדיוק בעצמם, עד כדי כך הוא מוסתר! והם גם לא יעיזו לפרסם את הידע הזה, ולהיראות עוד יותר מטורפים ממה שהם כבר נחשבים.
נורית_מ*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 17:51
דף אישי: הדף האישי של נורית_מ*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי נורית_מ* »

מזון שישב על מדף בסופרמרקט

ירקות ופירות מהסופר זה טוב או שרק אם קטפתי אותם בעצמי הם שווים משהו?
טרה_רוסה*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לדעתי הדגש על מבנה הלסת ועל שיניים חזקות מוטעה. אני מבינה שהן משמשות לך כאינדיקציה לבריאות כללית של הגוף, אבל תסתכלי לדוגמה על מה שקרה לניאנדרטלים. כן, היתה להם לסת רבת עוצמה ושיניים מאוד בריאות. הם גם אכלו הרבה בשר אדום באירופה. זה לא ממש עזר להם כשאבותינו הגיעו לאירופה מאפריקה. הם נכחדו ולא נותר מהם זכר. הגורם שהכריע את הכף היה גודל המוח. כיום נהוג לחשוב שמה שאיפשר את הגידול המשמעותי בגודל המוח הוא דגים ופירות ים עשירים באומגה 3.
עם זאת, באופן כללי אפשר להגיד שכל התיאוריות האבולוציוניות נכונות באותה מידה בערך שנכונות התיאוריות הפסיכולוגיות בדף הפסיכולוגיה עוקרת את הרצף . הם פשוט סיפורים שאנשים המציאו, וחלקם על סמך מה שהם מכירים כיום, ללא ביסוס מדעי כלשהו, כדוגמת תיאוריית הלקטים-ציידים. תיאוריות פמיניסטיות של האבולוציה האנושית והתיאוריה האקווטית הראו שבעצם אפשר להמציא סיפורים חלופיים "נכונים" באותה מידה.

לגבי הנמרים בשבי. כן, אפשר להגיד שהדפורמציות בשלד נבעו מתזונה לא נכונה. אפשר באותה מידה גם לומר שנבעו מהפרעות הורמונליות שנגרמו מהסטרס של השבי, של השינויים במבנה החברתי, פעילות גופנית, מזג אוויר, זיהום ועוד אלף ואחד גורמים ששונים בין חייו של נמר בסאוונה באפריקה לבין כלוב בטון בלונדון.
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

הם שווים הכי הרבה אם קטפת אותם בעצמך )-: (למה הפרצוף? כי הדבר היחיד שאני אוכלת ממשהו שגידלתי בעצמי הוא פטרוזיליה, וגם זה רק בשבועות האחרונים)

גם מהסופרמרקט הם יכולים להיות טריים. עוד יותר בשוק ואצל הירקן, בדרך כלל. אחר כך יש שאלה על כמה ימים זה שוכב אצלנו במקרר )-:
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

הי טרה רוסה,
באופן תיאורטי כל מה שאת אומרת ייתכן, באופן פרקטי מדובר בהיפותיזות שנבדקו. פשוט הספר שאני קוראת הוא בן כמה מאות עמודים, ועוד המון מאמרים וחומר, ואין פה שום אפשרות ריאלית להביא את כולו כולל כל המחקרים שנעשו והניסויים (למשל, עם אותם סטרס של שבי וכל הגורמים - פשוט שינו לאותה נמרה את התזונה ובהמלטה הבאה יצאו סוף סוף גורים חיים ונורמליים! ואותם ניסויים נעשו שוב ושוב על עכברים, פרות, כבשים, חתולים וכן הלאה, עם אותם תוצאות. אותם פרות, חתולים, כלבים וכן הלאה - כך שאלה המשתנים).

או, למשל, אני בכלל לא מדברת על ניאנדרטאלים, אלא על בני אדם שעוד בראשית המאה ה-20 חיו ברחבי העולם עם מבנה פיזי ללא עיוותים - עד שנחשפו לתזונה המערבית המודרנית.

בכל אופן, אין לי ברירה פה אלא לתת שורה תחתונה ומסקנות כלליות.
כשאגמור לעשות את שיעורי הבית שלי, גם אתן רשימת מזונות עם כמויות וכדומה.
בהחלט אומגה 3 - למה כתבתי שמן דגים?
ועם בשר אדום יש בעיה - אני אתייחס אליה.
כיוון שאת נשמעת לי מתעניינת, אני ממליצה לך בחום רב ללכת לדף שפתחתי על התזונה ולהיכנס לכל הקישורים ואפילו להזמין את הספר של פרייס. תעשי בכלל חיפוש על "ווסטון פרייס" באינטרנט ותמצאי עוד אתר מרתק בעקבות ספרו. ואולי יותר.
תמר_ס*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי תמר_ס* »

רגע, שיהיה ברור, אף אחד לא צריך לעשות לי כלום. רק אני לעצמי. ובכל זאת יש לכן חלק בזה.
טרה_רוסה*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני מתעניינת תיאורטית בלבד. הסיבה שאני כותבת כאן היא כי אני נהנית להתדיין אתך :-)
אישית לעולם לא אשקול לאכול בעלי חיים. לדעתי זה לא בריא וגם לא מוסרי. (כבר יש אזהרה למעלה שהדף לא פוליטקלי קורקט, נכון?)

לא בריא כי רוב האנשים היום אוכלים בע"ח לא אורגניים, שזה הרבה יתר גרוע מירקות לא אורגניים. חומרי ההדברה וכל שאר הדרעק מצטברים ברקמות שומניות וכמותם עולה ככל שעולים בשרשרת המזון (תחשבו כמה קילו אספסת פרה צריכה לאכול כדי לייצר קילו בשר גוף. כל חומרי ההדברה באספסת מצטברים בגוף שלה. לעומת זאת, אם אני אוכל קילו אספסת, יצטברו בגוף שלי רק החומרים שבאותו קילו אספסת.) נדמה לי שקוראים לזה עקרון המגניפיקציה. לא זוכרת בדיוק. כמו כן, רוב הבשר היום (והעופות) מקורו בבע"ח שגדלו בתנאים בלתי טבעיים בעליל. בתוך מבנים סגורים, ללא אור, שלא לדב על מה שיש בתערובת שהם אוכלים (צואת עופות, עצמות בקר טחונות ועוד). בין בשר זה לבין הבשר שאכלו בני האדם שמזכירה בשמת אין דבר וחצי דבר. דגים - גם לא נקיים היום מזיהום.

כבר יצא ארוך, אז בקצרה למה לא מוסרי:
  • הסבל של בעלי החיים. פעם מקורו של הבשר היה בחיות ציד. הם לא סבלו כל חייהם עד שנשחטו (ואישית אני לא מבינה למה זה איכס לאכול צבי אבל לא פרה. לדעתי אפילו ההיפך).
  • מבחינה אקולוגית לא מוסרי. צפיפות האוכלוסין על כד"ה, כריתת יערות, זיהום נחלים, הרס האוזון, שימוש של פי אלף במים לכל קג בשר, כל אלה סיבות לא לאכול בשר ומוצרי חלב.
זה לא תקף לגביך בשמת, אבל תמיד מרגיז אותי במיוחד הטיעון של אכילת בשר זה טבעי, מאנשים שכל קשר בינם לבין חיים טבעיים מקרי בהחלט. פתאום זה מאוד חשוב שלאדם יש ניבים ומערכת עיכול כזאת וכזאת.

טוב, תעבירו ל בעד ונגד צמחונות .......

<צמחונית אוכלת מוצרי חלב>
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

אבל תמיד מרגיז אותי במיוחד הטיעון של אכילת בשר זה טבעי, מאנשים שכל קשר בינם לבין חיים טבעיים מקרי בהחלט
כמו שירגיז אותך טיעון של מילה משיקולי דת ומסורת, מאנשים שכל קשר בינם לבין דת משה וישראל מקרי בהחלט ;-)

<גם אותי. אני רק מזכירה לך ולעצמי שכשאנשים חשים מותקפים או מואשמים בעשית מעשה שאינו מוסרי, הם ינסו להתגונן בכל דרך, גם אם אינם מאמינים בה...>
בשמת_א*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי בשמת_א* »

טרה רוסה, אני ממש מסכימה עם כל מלה שאת אומרת לגבי הבעיה של הבשר ולגבי הבעיה של הדגים.

זה באמת שייך לדברים שהתייחסתי אליהם ברמז כשאמרתי "בשר" ואמרתי ש"יש עם זה בעיות" ואני אגיד אותן. פשוט לא היה לי עוד זמן וכוח לנסח את מה שניסחת פה כל כך טוב.

זו בדיוק הבעיה:
אנחנו אמורים לאכול בשר ו/או דגים ואוכל אחר מהים (חברות שחיו ליד הים צרכו דגים ופירות ים בשפע, חברות שלא היו ליד הים צדו בעלי חיים ו/או גידלו בעלי חיים שאכלו את חלבם וגם אותם).
אבל הדגים מורעלים (זה אחד היתרונות של שמן הדגים או שמן הכבד של דגי הבקלה, כי הרעלים נאספים ברקמות אחרות),
הבשר הלא אורגני מורעל
בשר אורגני יש בארץ רק עוף, ורק עוף קפוא - היה נסיון לבקר אורגני אבל לא יודעת לאן הוא נעלם. צריך לדרוש!
אין בשר צייד למעט אצל ציידים (שבאמת יש להם תפקיד בדילול בעונה המתאימה בגולן ובאזורים אחרים).

אז מה עושים? זה ממש עסק ביש.
אנחנו אמורים לאכול בשר של חיות - וכמעט אין פה בשר לא מורעל ומזוהם!
בשר עוף כנראה אינו מספיק לדרישות התזונתיות שלנו, או שצריך לאכול כמויות גדולות כל כך ממנו בשביל לקבל את האספקה הדרושה, שאפשר ממש להתפקע (לפחות רזות כמוני). אין תרבות אנושית חיה שחיתה רק על תרנגולות בתור תזונה.

בשאלה המוסרית אני לא מתעניינת כרגע, למעט בכך שאני דוגלת באורגני מכל הבחינות.

אין לי תשובות איך לפתור את הבעיה - את לגמרי צודקת.
אני כן יכולה לומר, שבזכות התרחבות מעגל האנשים שהמידע הזה הגיע אליהם, היה לחץ על חקלאים לספק בשר אורגני וכן הלאה, וגם לספק נחלים ואגמים נקיים מזיהום שאפשר לדוג בהם את הדגים (לא כמו אצלנו בארץ), אז זה חזון לעתיד!
ורד_לב*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי ורד_לב* »

בשמת, בכל רגע נתון שלא הוכח אחרת אני בחודש הראשון להריון.
:-D
מצטרפת לדיון המרתק הזה רק עכשיו, כי לא כ"כ הייתי באזור בזמן האחרון. מה שיש לי לומר הוא הלוואי וכל המטופלים שלי היו קוראים.
לצערי, רוב האנשים מגיעים לנושא רק אחרי שהם עם בעיות בריאותיות למיניהן, ז"א זה לא ה- default שלנו לבחור בבריאות. ואני ממש לא מזלזלת וחושבת שזה נפלא שאדם לוקח אחריות על חייו ובוחר לשנות את מצבו בעולם!
אני מרגישה שאנחנו חיים בעולם מהיר שרוצה פתרונות מהירים עם תווי מאד מסומן ואילו הדרך הזו לבריאות והכרות עצמית היא כ"כ אישית ולכן גם קשה ליישם המלצות של מישהו אחד לגבי האחר ולעתים זה יכול להיות גם מסוכן. כי מה שיתאים לאחד, עלול להיות יותר מדיי עבור אחר.
באופן אישי, אצלינו אוכלים מזון מלא אורגני ברובו כבר כמה וכמה שנים וממש רואים הבדל בתחושת הגוף (לא כבד כ"כ, מאוזן במשקל), בהחלט בשיער, ציפורניים, מערכת חיסונית וכו'. כדי להדגים, דודו היה לא מזמן בתקופת לחץ היסטרי בעבודה והוא ממש הרגיש שמה שעזר לו לעבור את התקופה הזו היה האוכל שהוא אכל בבית ובעבודה. הוא ממש ניסה להקפיד לקחת איתו אוכל לעבודה, לשים לב לעצמו, לנוח כשהתאפשר וכו'.
מה שאני רוצה לומר שזה באמת לא רק תזונה, אלא המכלול של 'איך אנחנו חיים' שתוספת העבודה הרגשית שאנחנו עושים, מודעות, פעילות גופנית, מנוחה, איכות השינה, האנשים שסביבנו ותחומי ההתעסקות שלנו.
אני חושבת שאין מניעה לאכול גם דברים פחות בריאים, אם הבסיס הוא מאוזן בסה"כ. לא רק בגלל תחושת הטוב, אלא פשוט בגלל שזה קיים, ואנחנו רוצים את זה.
זה עוד נושא שמעסיק אותי - הרי השפע קיים (בכל הרמות, אתייחס כרגע לשפע המזונות שקיימים היום בעולם). זה אומר משהו ואי אפשר להתעלם מזה לחלוטין. בתחושה האישית שלי קשה מאד להתעלם לחלוטין וכדי להיות חלק מהעולם הזה, אני מרגישה שאני צריכה משהו. אז שוקולד מדיי פעם זה המשהו הזה, או גלידה, או משהו בסגנון!
זו דעתי האישית, על גופי שלי, כן? אנא אל תבינו את זה לא נכון. רק חלקתי משהו מהתחושות שלי.
תמר_ס*

תזונה ללידת תינוק בריא

שליחה על ידי תמר_ס* »

ורד'קה, באמת תהיתי איפה את. חסרת.(())
שליחת תגובה

חזור אל “לפני ההריון”