ביו דיזל

אנונימי

ביו דיזל

שליחה על ידי אנונימי »

(דיון שהתחיל בדף תגובות לגליון 59)

למי שרוצה יש הוראות מעשיות להכנת ביו דיזל בדף זה, וגם כאן
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

ביו דיזל

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

אהבתי מאוד את הכתבה על ביו-דיזל, של איל ביגר.
יש לי כמה שאלות בנושא, אולי איל קורא כאן ויוכל לענות (או מישהו אחר):

אני מתאר לעצמי שמכיוון שלגופים הגדולים יש אינטרס נגד הביו-דיזל, אם תהיה התעוררות בציבור לנושא, זה יכול לקדם את העניין.
אז מה יכול לעשות האדם הבודד שרוצה להשתמש בביו-דיזל? שאלות:
  1. איפה ממלאים דלק? בבית? יש מקומות מילוי כמו תחנות דלק? ואם אני נוסע לטיול של שלושה ימים, יהיה לי איפה למלא?
  2. האם אפשר להשתמש בביו-דיזל כשיוצאים מנקודת המילוי, ואז כשזה נגמר להיכנס לתחנת דלק רגילה ולמלא דיזל רגיל עד שנגיע שוב למקום שאפשר למלא ביו? כלומר להשתמש לחלופין בדיזל רגיל וביו דיזל (ומן הסתם זה יתערבב במיכל).
  3. מה עם רכבים של בנזין? ראיתי שהוזכר גם תחליף לבנזין. רוב המכוניות עובדות על בנזין, אז למה לא לקדם את הנושא הזה יותר?
  4. יש לי רכב מהעבודה. נניח שאני רוצה לבקש רכב שאוכל להשתמש בו בביו דיזל. יש עם זה בעיה? חברת הליסינג תסכים לזה? יהיו לי בעיות אחרות?
  5. כמה עולה למלא ביחס לדיזל רגיל?
תודה.
עודד_המחפש*

ביו דיזל

לפי המאמר הזה, גם בביודיזל יש בעיה:
Some environmental groups, notably the NRDC (Natural Resources Defense Council), object to the vast amount of farming and the resulting over-fertilization, pesticide use, and land use conversion that would be needed to produce the additional vegetable oil
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

ביו דיזל

שליחה על ידי יונת_שרון* »

זה נכון לגבי ביודיזל מסויה ודומיו. זה לא נכון לגבי ביודיזל משאריות חקלאיות ותעשיתיות, ונכון רק חלקית לגבי ביודיזל מאצות.
עודד_המחפש*

ביו דיזל

כן, אבל לפי מה שכתוב שם, הכמויות שיש משאריות קטנות יחסית, כך שבכל מקרה אם רוצים להשתמש בביודיזל באופן מאסיבי יהיה צורך לגדל גידולים במיוחד בשביל זה, ואז כן יש נזק. כך לפחות הבנתי.
איל_ביגר_כח_השמש*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2005, 01:10

ביו דיזל

שליחה על ידי איל_ביגר_כח_השמש* »

חובבי ביודיזל יקרים
בעת שיצא העיתון ומנהל הדיון ביניכם (עודד ויונת), אני שיררתי במילואים במוצב בערבה, רדפתי אחרי מבריחי סמים בשיטות מענייינות ומגוונו, וזכיתי לראות שני מקרים של מילוי בנזין ברכב סולר צבאי - בצורך (כפול) לרוקן מיכל של 150 ליטר, ולבחון מקרוב את ההשפעה הטובה של איכות הסביבה בצה"ל.

היה מעולה.

בצר לי אין שעתי פנויה להשתתף בפורומים אינטרנטים - ואפילו הוא יקר וחשוב כמו זה של "באופן". אני גם לא רוצה להאכיל את הביודיזל ואת המהפכה הירוקה ואת רוח השינוי בכפית - ומעדיף לשלוח אנשים לחפש בעצמם את התשובות. מה גם שאני מנהל בעצמי פורום סביבתי עבור אשה יקרה באמת ובתמים ושמה שרי אריסון, ושם ניתן לשאול קצת שאלות על ביודיזל )www.eol.org.il)

אי לכך ובהתאם לזאת אני אנצל את הביקור החד פעמי שלי כדי לענות על מה שכן נשאל, להוסיף קצת לכתבה, ולהמליץ להמשיך בעבודה לכולנו (לא רק בביודיזל, בכל הדברים האלה - הפיסיים והנפשיים). שיהיה בכיף, ומי שממש חייב יכול להרשם לסדנא, למרות שצפוף בטירוף, וגם לכך אין שעתי פנויה לאחרונה (לפני שני התאומים....)

לפני התשובות לשאלות של עודד - המלצה חמה!!!!
נראה לי שיונת יודעת פרקים נבחרים בתורה, ולמעשה אני מנחש שהיא בילתה את ה-Fair Share שלה מוטל אתרי אינטרנט, ואולי גם זכתה לנגוע, להריח ואף לייצר את "נקטר המנועים". אז מעבר ליונת, אני ממליץ בחום על www.journeytoforever.com, ללא עוררין, ובהסכמה די כללית של יצרנים ביתיים בעולם. מי שהולך על יצור ומתכוון באמת לעשות את זה, שישתמש בפורום בחזק של infopop על ביודיזל, וישאל את התותחים הכבדים שאלות על איך עושים את זה.

תשובות לעודד
  1. ביודיזל ניתן למלא בבית, אצל חברים וגם במכולת. כמו כן אפשר למלא באחת מעשרות תחנות הדלק הרשמיות שכבר מוכרות ביודיזל תקני, חוקי וכשר לפי כל הדיעות (כולל חברות הליסינג, ויצרני הרכב).הנקודה הקרובה ביותר כרגע מבחינה מעשית לנהג הישראלי היא תחנת דלק בדרום איטליה.
הכי טוב להכין לבד !!!

ביודיזל זהה לסולר מבחינת הוראות מילוי ואפשרויות - מלבד היותו בלתי מזהם ובמידה ומתרשלים בשפיכה - אין בעיה. נגמר הדלק ??? תחנת דלק וסולר עד שמגיעים לתחנת המילוי הביתית. אפשר למהול דיזל בביודיזל בכל עת, בכל מידה ובכל שעה, ולמעשה רוב הביודיזל המסחרי (שזה 80%-90% ממנו) נמכר כשהוא מהול בין 1:10 (B5) ל-1:5 (B20).
  1. תחליף סביבתי צמחי מתחדש שאינו תורם לאפשק החממה הוא ידידו הטוב של הביודיזל - מר. אתנול. החסרון הבולט מתוך שני החסרונות שיש לו מול הביודיזל זה שאין יצור ביתי של אתנול, וצריך מפעל גדול עם תהליך יקר בשביל לבצע את העבודה. אז תשכח מביו-אתנול בישראל ל-3-4 שנים הקרובות, ובגלל כניסת הגז - אולי גם ליותר זמן. באותה הזדמנות גם תשכח מההערה שלך על מספרם הרב של כלי הרכב הבנזיניים יחסית לרכבי דיזל. זיהום אוויר וצריכת דלק אנחנו מודדים בליטרים, בטונות ובחל"מ, ולא במספר מנועים. משאית ישנה אחת שעובדת סביב השעון אוכלת 400 מכוניות Smart שנוסעות לקניון ברמת אביב, ורכבי השטח מג'יפים ועד כלי עבודה כבדים מאוד - זה הסולר הרע. לזה תוסיף בבקשה צריכת סולר לחימום ביתי, ושימוש בסולר ליצור חשמל בשעות השיא של התעו"ז (כן כן, המזגנים של מי שמשתמש במזגנים, והחימום בחורף למי שמחמם בחשמל)...מזוט לתעשיה אמרנו כבר.
ומעבר להכל - זה גם סוגי זיהום שונים. הדיזל מכה בחלקיקים מרחפים (אטמה ומחלות ריאה), בתחמוצות גופרית (ערפיח וגשם חומצי) וב-PAH's (סרטן רבותי סרטן) - ולבנזין יש את החארות שלו. חוץ מזה במקומות אחרים עובדים יפה על אתנול
  1. חברת הליסינג ........ וגם מקום העבודה שלך במידה והוא מקום שיש צי רכב ששכור מחברת ליסינג (אולי רט"ג יוצאים מהכלל) - משתייכים לחלוטין לאותה סקטור שאתה בעצמך מכנה "גופים גדולים עם אינטרס נגד !!!!). עד שלא יהיה ביודיזל רשמי, חוקי, מסחרי, עם סובסידיה ממשלתית והוראת מוסדית לציי רכב לציית - שכח לצערי גם מזה. בארה"ב כל ציי הרכב הפדראלים עוברים לביודיזל, כולל משטרת התנועה של מזרח טקסס - שזה לא רחוק מערי הנפט הגדולות
  1. כמה עולה ??? כשיהיה ביודיזל בתחנות מסחריות זה יעלה בדיוק כמו הסולר - קצת יותר (בלי סובסידיה) או קצת פחות (עם הסוב.) מה שאומר שהמחיר של ביודיזל יאמיר בשנים הקרובות - בהיותו צמוד למחיר הסולר.
ביודיזל ביתי משמן משומש עולה למעשה 1 ש"ח לליטר עם השמן בא בחינם, או בין 1-50 ל-2 ש"ח לליטר אם קונים שמן משומש. אין מע"מ, אין בלו (מס דלקים), אין תשלום על הובלה, על אחסנה, על התדלוק עצמו, ועל הרווח של כל המזהמים נוטפי הנפט הללו - מהמדינות המייצאות, דרך חברות ההובלה הימיות והיבשתיות, בתי הזיקוק, וחברות הדלק המאוסות (מאוסות.....לא מילה שמתארת מספיק - "גודעות חיים" היה יכול להתאים יותר)
  1. יצור ביודיזל מחקלאות קונוונציונאלית יש לו אכן מחיר סביבתי כבד מסוג אחר לחלוטין - למרות שהתוצאה היא זהה בחלקה....זיהום קרקעות וזיהום מקורות מים. אין זיהום אוויר אמנם - אבל זה בעייתי.
חשוב לציין שביודיזל חקלאי רגיל הוא הרבה פחות מזהם מנפט, אבל שמאידך יש תסריטים רעים שמדברים על ניצול שטחים לגידולי אנרגיה ע"י בעלי הון על חשבון שטחים לגידול מזון. חברות אירופאיות קונות עכשיו שטחי ענק באפריקה לגידול צמחי ביודיזל, ובינתיים זה עוד מתערבב אבל זה יקרה.

בשורה התחתונה - מטה אפקט החממה שהוא באמת הדבר הגדול ביותר שמתרחש בחלק החומרי של חיינו את המאזן לטובת ביודיזל. התרומה המכרעת שיש לשריפת סולר על החממה והאיזון המוחלט שבו חי הביודיזל עם האפקט הזה משכנעים לפחות אותי.

שיהיה לכולם בהצלחה, קריאה מעמיקה באינטרנט והרבה עבודה נפשית, ופיסית למעוניינים.

איל ביגר
רמת רזיאל
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

ביו דיזל

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

שמש - זה פרסום של אייל ביגר:

אחים ואחיות יקרים שלום וברכה.

בשעה טובה ומוצלחת שבתי משירות מילואים ומשדרוג ידע ומערכות מקצועי - ובאה העת לפתוח את העונה השלישית במספר של הביודיזל בישראל.

במהלך הקיץ, ובעקבות הכתבות בתקשורת ועליית מחירי הנפט נצטבר ביקוש רב של המבקשים להרשם לסדנאות.
בה בעת החלטתי להרתם למאבק הלאומי בהפחתת גזי חממה מבית היוצר של "מרכז השל". כמו כן - סדנת היצור של "כח השמש" עוברת למעונה החדש במושב אביעזר, ואנחנו צריכים להתקפל ולבצע העברה בסוף החודש הבא.

אי לכך ובהתאם לזאת נקבעו תאריכים "למרתון" ביודיזל שיכלול עד 4 סדנאות אחרונות ליצור ביתי של ביודיזל בסדנא ברמת רזיאל, ומספר המקומות מוגבל ל-40 איש בסה"כ (10 מקסימום לסדנא). לאחר המרתון לא יהיו יותר סדנאות במתכונת הנוכחית לפחות עד אביב 2006!!!

הרבה אנשים השאירו כתובות, ורבים אחרים השאירו מספרי טלפון (ניידים לעזאזל...), ויש מלא הזמנות כפולות ומשולשות. אנחנו משתדלים לתת לכולם הזדמנות להירשם ולבוא, רק אנא ממכם - כבדו את הוראות ההרשמה ופעלו בשיקול דעת ובהתחשבות באחים אחרים. אם ירשמו פחות מהצפוי תצומצמנה הסדנאות לפי הצורך.

תודה רבה - איל.

נוהלי הרשמה:

1) לקרוא את ההזמנה המצורפת כנספח 1 בעיון.
2) לפני ששולחים מייל חוזר - לברר אם מתאים התאריך והשעה, ולברר כמה אנשים בסביבתכם מעוניינים.
3) לשריין מקומות בטוחים בלבד במייל חוזר לפי הפורמט בנספח 2 ל-[email protected]
4) לקבל אישור הרשמה ומפת הגעה, ולשמור אותה.
  • במהלך השבוע שלפני המרתון נערוך סבב של וידוא השתתפות, ונשלים מתוך רשימת המתנה. .
שתבוא ברכה על ראשכם, ושיהיה לכם אך שמח

איל ביגר
רמת רזיאל

סדנא ליצור ביודיזל ביתי

מהו ביודיזל ???
ביודיזל הוא דלק ממקור אנרגיה מתחדש: צמחים ההופכים את אור השמש לאנרגיה כימית. רודולף דיזל הניע את המנועים הראשונים על שמן בוטנים, ורק משרווח השימוש בנפט זול נותק הקשר בין המנוע לשמן צמחי. ביודיזל מורכב משמן צמחי מעורבב עם אלכוהול, וביכולתו להניע את מנועי הדיזל בכל הרכבים המודרניים, מערכות הסקה ביתית, תחנות כוח וגנרטורים ללא צורך בשינוי מבני מיוחד במנוע עצמו. השימוש בדלק הנ"ל נפוץ מאמצע שנות התשעים, ובמדינות רבות מייצרים ביודיזל באופן מסחרי

התובנות בנוגע לנזק הסביבתי והבריאותי שגורמת שריפת דלקים מחצביים (נפט, פחם, גז) חברו בשנות ה-90 לשני תהליכים עוצמתיים בהשפעתן על עתיד המין האנושי וכדור הארץ – סיום עידן הנפט ואפקט החממה המתגבר. מחיר בדלקים המאמיר ומודעות סביבתית מתרחבת הם כח הקסם שדוחף את הביודיזל בעולם לשיאי פופולאריות בעשור האחרון, והעובדה כי ניתן לייצר ביודיזל איכותי גם באופן ביתי תורמת רבות לעניין.

פרטים על הסדנא
מרתון סדנאות להכנת ביודיזל ביתי יערך בלול של "כח השמש בתאריכים כ"א-כ"ב אלול 25/9 ו-26/7 - יום ראשון ויום שני. בכל אחד מן הימים יתבצע סבב בוקר וסבב אחה"צ.
הסדנא מיועדת לאנשים המעונינים להכיר מקרוב את נושא הביודיזל, ומתעתדים להתחיל לייצר ביודיזל באופן עצמאי. הסדנא מועברת באתר הייצור של "כח השמש", במושב רמת רזיאל שבהרי יהודה (ליד הר הטייסים, בין מבשרת לבית-שמש).

תוכן הסדנא כולל
· הרצאה פתיחה בנושא השימוש בנפט ובביודיזל למתקדמים,
· פירוט תיאורטי של שלבי העבודה
· טיטרציה לבדיקת האיכות של שמן משומש
· הכנת סודיום מתוקסיד – חישובים, שיטת הכנה, אמצעי זהירות
· הכנת 100-150 ליטר ביודיזל
· הסברים מפורטים בנוגע לשיקוע ולשטיפה
· הדגמת היכולת והדרכים לבנית מתקן יצור פשוט וזול לביצוע העבודה

אורך הסדנא: 4 שעות. סבבי הבוקר בשעות 9:00-13:00 וסבבי אחה"צ מ-16:30-20:30.
כמות משתתפים: עד 10 .
מחיר: 180 ₪ למשתתף (ללא מע"מ למתעניינים)
כדאיות כלכלית: עלות הסדנא (לא כולל דלק) מוחזרת כבר באמצע הנגלה הראשונה של הכנה עצמית של ביודיזל
סחר חליפין – Barter: שמן משומש באיכות סבירה (עד 2.5 מ"ל סודה במבחן טיטרציה) לפי 70 אג' לליטר שמן
ציוד וביגוד: כלי כתיבה ומחברת/דפים, מצלמות ורשמקולים חופשי, נעליים ובגדים מתאימים לעבודה בשמן.
עומר_ס*
הצטרפות: 20 פברואר 2004, 11:51
דף אישי: הדף האישי של עומר_ס*

ביו דיזל

שליחה על ידי עומר_ס* »

אני מעוניין בהשוואה של ביו-דיזל לעומת גז: מה יותר בריא לסביבה, זול להתקנה וזול לשימוש.
את החסרונות של הנעה בגז אני מכיר (2 מערכות מקבילות, בלון גז וכד'). מהם החסרונות של ביו דיזל?
יונת_שרון*

ביו דיזל

גז הוא משאב לא-מתחדש...
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

ביו דיזל

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

גז הוא גם נפיץ ולכן יותר מסוכן.

חסרונות של ביודיזל שאני מכירה - שלעת עתה הוא לא זמין, שהוא עדיין גורם לזיהום שמעצים את אפקט החממה ואחר, למרות שבמידה פחותה בהרבה מדיזל, שייצור המוני דורש שטחי חקלאות גדולים של מונוקולטורה, שלרב משתמשים בה בדשנים וכימקלים מזהמים אחרים.
עומר_ס*
הצטרפות: 20 פברואר 2004, 11:51
דף אישי: הדף האישי של עומר_ס*

ביו דיזל

שליחה על ידי עומר_ס* »

גז טבעי כגון מתן, או תערובות בלתי נפיצות של מתן.
(בתיכון הפעלנו דברים עם מתן, אני לא זוכר כלום)
הטכנאי_נ*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2005, 08:13

ביו דיזל

שליחה על ידי הטכנאי_נ* »

לכל מי שרוצה לייצר ביודיזל
צריכים כמה דברים הכרחיים לפני שכדאי להתחיל לייצר
  1. צריך מקום להעמיד חביות, מומלץ למי שיש לו מחסן קטן
  2. חייבים למצוא מקורות שייספקו לכם שמן סויה משומש
למי שאין מקום לא כדאי להתחיל לייצר במיקסר הביתי או במכלים קטנים, התהליך הוא של כמה ימים ולא
כדאי להשתגע בשביל כמות קטנה
יותר מאוחר אצרף לכאן הוראות יותר מדוייקות איך ממש מייצרים ביודיזל
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

ביו דיזל

שליחה על ידי איתי_שרון* »

למקרה שאייל מסתובב כאן עדיין: הכתובת הזאת www.journeytoforever.com לא הובילה אותי למקום המצופה, ובאתר של "מהות החיים" (בכתובת www.eol.org.il) הייתי שמח לקבל לינקים ספציפים, כי מה שיש שם זה בליל של כל מיני דברים לא ממש קשורים (שמחתי לגולות שיש שם חלק של "פשטות מרצון", מעניין מה נחשב אצל אריסון לפשטות :-) ).
איתי_שרון*

ביו דיזל

טוב, אז הנה , כנראה, החלק המדוייק באתר של "מהות החיים". במבט ראשון לא מצאתי את הקשר של "איכות הסביבה הפנימית" לעניין, אבל כנראה שבמהות החיים הכל נהייה פנימי...
הטכנאי_נ*

ביו דיזל

שליחה על ידי הטכנאי_נ* »

כדאי לכם לחכות קצת וכל הוראות ההכנה יהיו פרושות בפניכם ללא דרישה כספית כל שהיא (180 שקל)
יונת_שרון*

ביו דיזל

חייבים למצוא מקורות שייספקו לכם שמן סויה משומש
לא חייבים דווקא שמן סויה -- אפשר גם שמנים אחרים.
אנונימי

ביו דיזל

שליחה על ידי אנונימי »

יודעים איך קוראים לסרט על הנשים שעשו מסע קרוס-קאנטרי על ביו-דיזל? שמעתם עליו? ראיתם אותו?
אנונימי

ביו דיזל

שליחה על ידי אנונימי »

איזה הסבר מפורט!
ואהבתי את ההסברים של התהליך.

אחרי 20 שעות הגליצרול
אולי תסביר גם מה זה גליצרול, איך הוא נוצר..
הטכנאי_נ*

ביו דיזל

שליחה על ידי הטכנאי_נ* »

אשמח מאוד לקבל תגובות, אם ישנם הערות או הצעות לשיפור תוכלו להציע כאן או באי מייל [email protected]
דבר ראשון שצריך לזכור הוא, לא כדאי לייצר בתוך מיכלים קטנים או לערבל במיקסר הביתי, זה לא כדאי כלכלית והכמות המתקבלת קטנה כך שלא שווה להתחיל אם אין מקום לחבית של 200 ליטר לפחות, שווה בשביל הניסוי אבל לא יותר מכך.
צריך בשביל הייצור מקום בבית, בחצר, או במחסן.
חייבים למצוא מקורות לשמן משומש ולהניח אצלם חביות למילוי בשמן משומש.
הציוד הנדרש הוא:
  1. פיטטור + 2,3 פיטטות, כלי מעבדתי למדידה מדוייקת, או כל מכשיר אחר למדידה מדוייקת של כמויות, עולה כמה עשרות שקלים ,להשיג בחניות לציוד מעבדה.
  2. צנצנת של 100 מ"ל פנול פתלאין או פנול אדום.
  3. צנצנת מים מזוקקים בכמות של 1 ליטר מדויק + 1 גרם סודה קאוסטיק מדוייקים,מערבבים את שניהם, זהו הרפרנס שלנו לחישוב כמות מדויקת של סודה קאוסקיט.
  4. מתנול,זהו אלכוהול סינטטי ,אפשר לקנות במכלי פח של כ- 18 ליטר או אם רוצים כמות גדולה יותר אפשר לקנות חבית של 200 ליטר, ויותר זול לליטר.
לפי החוק אם אין לך רישיון לעסוק בחומר הזה אתה יכול לקנות עד 100 ליטר מתנול בקניה אחת, אז אפשר לשלם בצ'ק מחצית מהסכום והמחצית השנייה במזומן.
המחיר הוא כ- 2 שקלים לליטר, היחס שצריכים הוא 20% - 21% מתנול, כלומר על 100 ליטר שמן צריך 21 ליטר מתנול.
חוץ מהשמן זוהי ההוצאה השוטפת הגדולה ביותר
  1. סודה קאוסטיק, אפשר לקנות בשק גדול, חומר זול יחסית ולא צריך ממנו הרבה לתהליך.
  2. לפחות חבית אחת לייצור ועוד אחת שתהיה קבועה בבית העסק לאיסוף השמן, חבית ריקה עולה גרושים ואפשר להשיג בחינם ממקומות שמתעסקים או צורכים כימיקלים שמנים וכו'. חבית נוספת לתהליך ההשרייה והשטיפה עם ברז לריקון דווקא מתחתיה ( לא מהצד), מה שמצריך את הגבהתה ע"י סטנד כך שאפשר יהיה להניח בקלות דלי של 18 ליטר מתחת לברז ליצור שיפוע בחלקה התחתון של חבית הייצור, לייצור בהיקף גדול יותר צריכים עוד חביות לתהליך ההשרייה והשטיפה,יוסבר בהמשך, כך שחבית הייצור תהיה פנוייה לנגלה נוספת.
  3. משאבה ידנית או חשמלית לשאיבה מחביות.
  4. מכלי פלסטיק של 20 ליטר להעברת השמן מבית העסק למקום הייצור,לא ממליץ לסחוב חבית מלאה בשמן (זה כבד), אפשר להשיג בחינם מבתי עסק מלונות פלאפליות וכו'
  5. מכשיר ליצירת בועות קטנות, הכי טוב זה להשתמש במכשיר בועות גדול של אקווריומים + צינורית של 1.5 מטר,או אם יש לכם רעיון יותר טוב אז תבורכו
  6. צריך מכשיר לערבול החומר בתוך החבית, אפשר להשתמש במנוע ישן ולחבר אליו מוט שאליו מרותכים כנפיים לערבול, או למצוא בשוק הפשפשים ביפו מכונה ישנה לערבול בצק והיא תוכל למעשה להחליף את החבית, או הכי פשוט לערבל באמצעות משאבה שהיא תינק את הנוזל מתחתית השיפוע של החבית ותשפוך את הנוזל לחלקה העליון של החבית,
הייתי ממליץ על משאבה בהספק של לפחות 25 ליטר לדקה אפשר להסתפק גם ב-20 ליטר לדקה לא פחות. משאבה אפשר לקמבן ממדיחי כלים, מכונות כביסה וכו'.
  1. גוף חימום לחימום השמן, אפשר לקבע לחבית מהצד, אני הייתי ממליץ לקבע גוף חימום בתחתית המיכל וכדי לאפשר זאת צריך להכין למיכל סטנד הגבהה משהו שדומה לדוד שמש אבל הרבה יותר נמוך, חיבור בתחתית המיכל הרבה יותר אפקטיבי וחוסך בחשמל.
  2. צג שמראה טמפרטורה + מד גמיש
  3. להכין מקל מדיד עם שנתות, כך שאפשר ע"י הטבלתו לדעת את כמות השמן ששפכנו לחבית
  4. מסננת טובה, כדי שחלקי הפלאפל או הצ'יפס לא יכנסו לחבית.
  5. מערבל קטן שיתאים לערבול במיכל קטן של 35 ליטר ושהעירבול יעשה כשהמיכל סגור, אפשר לעשות נקב במכסה ודרכו להעביר את המערבל
אפשר להשתמש במערבל של צבע, קונים אותו בחנויות של "טמבור", המערבל הזה מתחבר למקדחה.
  1. מיכל קטן של כ-35 ליטר שיספיק לכמות של 160 ליטר שמן (זוהי הכמות המרבית המומלצת לנגלה אחת של ייצור בחבית של 200 ליטר בתנאי שיש חבית לתהליך השטיפה של לפחות 230 ליטר, אבל אם אין חבית כזו של 230 ליטר אלא חבית רגילה של 200 ליטר, המקסימום הוא 140 ליטר שמן לחבית של 200 ליטר פלוס) עדיף מאוד מיכל ממתכת ולא מפלסטיק.
  2. משקפי מגן, בעבודה עם מתנול כדאי לעבוד עם משקפי מגן.
  3. כמעט שכחתי, 1 בקבוק כוהל 95 שקונים במכולת השכונתית.
כאן המקום להזכיר למי ששואל למה אי אפשר לעשות ביובנזין ,התשובה היא שאפשר רק שזהו תהליך הרבה יותר מסובך שנעשה עם אתנול (אותו אלכוהול שקונים במכולת למאכל) ובינתיים לא כדאי מבחינה כלכלית.
( לנוחות הכתיבה מילי = מילי ליטר)
נעבור לייצור..................
בחבית הייצור למעשה אנו מערבלים ומחממים את השמן
נניח לדוגמא ששפכנו לחבית 100 ליטר שמן דרך מסננת כמובן, צריכים להתחיל לחמם את השמן ולהפעיל את משאבת העירבול,
מחכים למינימום 40 מעלות, הכי טוב להגיע ל- 55 מעלות אם אפשר.
עוברים לתהליך הבדיקה, לדעת כמה סודה קאוסטיק צריכים.
• לוקחים 1 מילי ליטר של שמן ו- 10 מילי של אלכוהול (הכוהל מהמכולת) + 5 טיפות של פנול פתלאין ומערבבים בצנצנת,
שואבים עם הפיטטה רפרנס ומתחילים לשפוך לתוך הצנצנת ומפסיקים כשהתערובת נהיית וורדרדה בהירה,
בודקים כמה שפכנו, נגיד ששפכנו 2 מילי רפרנס ז"א ש- 2 מילי (גרם) של סודה קאוסטיק יספיקו לליטר שלם .
  1. 5 גרם סודה קאוסטיק קבוע לסתירת החומציות, עשינו את הבדיקה הנ"ל ומצאנו 2 מילי ז"א צריכים 5.5 גרם סודה קאוסטיק לכל ליטר שמן. ל- 100 ליטר שלנו צריכים 5.5 ק"ג סודה קאוסטיק.
• לוקחים 20 ליטר מתנול + 5.5 ק"ג סודה קאוסטיק ומערבבים כ- 10 דקות ולאחר מכן שופכים לחבית השמן המחומם ונותנים לתהליך הערבול להמשיך עד שהמתנול המעורבל יתערבב טוב בשמן,
כדאי לציין שכל תהליך העירבול ייעשה כשחבית הייצור מכוסה לגמרי וצינורות משאבת הערבול יעברו דרך מכסה החבית.
• בשלב זה אפשר להעביר במשאבה את השמן לחבית אחרת להשרייה של 20 שעות לערך ולפנות בכך את חבית הייצור והערבול לנגלה נוספת ואז כמובן דרושה חבית נוספת להשרייה וכן הלאה.
אחרי 20 שעות הגליצרול שוקע, מרוקנים אותו דרך ברז הריקון עד שרואים נוזל נקי וסוגרים מיד את הברז.
כאן עוברים לתהליך השטיפה רצוי לשטוף 4 פעמים.
הסבר קצר: השטיפה נעשית עם מים רגילים מהברז, המים שממלאים שוקעים והביו דיזל צף למעלה, רוצים לגרום לכך שהמים יספחו אליהם את הלכלוך שנמצא עדיין בביו דיזל וישפרו אותו, לכן משתמשים במשאבת אויר שמייצרת בועות קטנות, לצורך כך בחרנו במשאבת אויר גדולה של אקווריום, את הצינור שיוצא מהמשאבה משקעים לתחתית חבית השטיפה היכן ששקועים המים. הרעיון עובד כך, כל אחת מהבועות עולה עם טיפת מים קטנה ומזערית שעוברת דרת נוזל הביו דיזל ומתלכלכת, אותה טיפה חוזרת למים השקועים למטה .
  1. ממלאים את החבית 20% מים מכמות השמן ומפעילים את מכשיר הבועות לשעתיים, מרוקנים את המים המלוכלכים עד שרואים נוזל ביו דיזל וסוגרים מיד את הברז.
  2. 30% מים 6 שעות שטיפה וריקון המים המלוכלכים.
  3. שטיפה שלישית כמו השנייה.
  4. 30% מים 12 שעות שטיפה וריקון המים המלוכלכים.
צריך להבין זה לא מדע מדויק, הרעיון הוא שככל שהביו דיזל נקי כך זמן השטיפה הנדרש ארוך יותר כי נדרש מאמץ גדול יותר כדי לספוח את הלכלוך למים, לכן השטיפה הראשונה קצרה כי המים מתלכלכים מהר.
בעיקרון אם מעמידים את הביו דיזל במנוחה מוחלטת כ- 3 שבועות מקבלים למעלה נוזל מאוד נקי ולא צריך לעשות שטיפות.
אם רוצים להשתמש בביו דיזל להסקה לא חייבים לעשות בכלל שטיפות, יש כאלה שממליצים לעשות שטיפה אחת אם מערכת ההזרקה של המבער עדינה.
_
חסרונות הביו דיזל:
  1. הוא מנקה כמו טינר ולכן כל המשקעים שהשאיר הסולר, הביודיזל ינקה אותם לכן עוברים לביו דיזל בהדרגה.
ממלאים את מיכל הדלק ב- 80% בסולר והשאר ביודיזל, בגמר המיכל מחליפים פילטר דלק , וממלאים מיכל מלא רק בביודיזל, מסתכלים על הפילטר דלק אם הוא צריך החלפה, בד"כ צריך להחליף אותו תלוי כמה קילומטרז' עשה הרכב וכמה דלק הוא שרף.
  1. הביו דיזל לא אוהב גומי טבעי והוא מפורר אותו לכן צריך במיוחד לבדוק אם אין גומי טבעי במשאבת הדלק ( יקרה מאוד), כדאי להחליף צנוריות בגומי סינטטי מסוג viton, בד"כ אין בעיה במכוניות משנת הייצור 95.
  2. את הביו דיזל אוהבים בקטריות לכן אם מתכוונים להעמיד את הרכב לכמה חודשים מומלץ למהול את הביו דיזל ב- ביוציד ביחס של 0.02%.
  3. הביו דיזל מאחר בהצתה כיון שדרוש חום גבוה יותר להצתתו מאשר דיזל רגיל, זו נקראת בעיית ה- "דטונציה", עקב התאחרות פיצוץ הביו דיזל צריך לכוון שסתומים ב- 3 מעלות במוסך. מבחינים בבעיה זו בצליל שנלווה לפעולת המנוע אחרי שימוש ממושך בביו דיזל ולא צריך להילחץ מזה, על פי הצהרות יצרני הרכב כנראה שבדגמי המכוניות החדשות יש התאמה מלאה/חלקית לביו דיזל כדאי לברר.
הטכנאי_נ*

ביו דיזל

שליחה על ידי הטכנאי_נ* »

גליצרול זהו חומר הגלם שממנו עושים סבון וחבל לזרוק אותו, בתהליך עיבוד קל שכולל חימום ועירבוב סודה קאוסטיק + שמנים ארומאטיים אפשר לקבל סבון טוב ואיכותי, חוץ מזה החומר עצמו ללא עיבוד מנקה בצורה יוצאת מן הכלל.
לגבי תהליך עשיית הסבון אין לי עדיין את המתכון, אשמח אם מישהו יעזור לנו
הטכנאי_נ*

ביו דיזל

שליחה על ידי הטכנאי_נ* »

"הצנצנת עם התערובת" הכוונה ל- 1 מילי ליטר של שמן ו- 10 מילי של אלכוהול (הכוהל מהמכולת) + 5 טיפות של פנול פתלאין ומערבבים, אני רוצה להזכיר שכולנו נרוויח אם נשתף האחד את השני במידע, כל אחד שיש לו שאלה או הצטבר אצלו מידע נוסף אז שיעשיר אתנו ונלבן את הנושא מכל הכיוונים ואז כולנו נרוויח מזה,
יש אתר טוב http://www.phonet.biz/
רוצים לדעת על גליצרול? הכנסו לאתר www.chemfinder.com או פשוט תחפשו בגוגל.

הייתי רוצה למצוא מישהו בירושלים לייצר איתו ביחד [email protected]
ליאת, ערכתי והוספתי שינויים, לא הצלחתי להוסיף לכאן הדגשות וכו'
עודד_המחפש*

ביו דיזל

משהו שקיבלתי באימייל:

סדנאות ביו-דיזל ו- Grow Biointensive

המרכז החינוכי-סביבתי גלים פותח כמעט כל שבוע סדנה חדשה באחד משני התחומים. אתם מוזמנים ליצור קשר עם אלכס קצ'אן
לבירור תאריכים, הרשמה ופרטים נוספים אחרים. - [email protected]
או בטלפון - 052-8030205
הטכנאי_נ*

ביו דיזל

שליחה על ידי הטכנאי_נ* »

יש עוד חיסרון בביו דיזל שנראה לי האחרון ברשימה זו והוא, מד הדלק מזייף כשביו דיזל נמצא במיכל,
לגבי החסרונות האחרים כדאי לברר אצל היצרנים, מוסכניקים לא יודעים כל דבר ולא כדאי לסמוך עליהם בכל דבר, לגבי משאבות דיזל מוסכניק רגיל מהשורה לא מתקן ולא פותח משאבה כזו, מה שהוא עושה זה פירוק המשאבה והחזרתה למקום לא יותר מזה,יש מקומות מיוחדים שמתעסקים במשאבה ובאינג'קטורים (מזרקים,מרססים) ומומחים מיוחדים לתחום זה, כדאי להתייעץ איתם בכל מה שנוגע למשאבות.
מומין_אבא*
הצטרפות: 26 מאי 2005, 10:23

ביו דיזל

שליחה על ידי מומין_אבא* »

יש לי גישה להרבה שמן סויה משומש - כ48 ליטר לשבוע.
איך אני בודק את איכות השמן הזה ? מבחן טיטרציה ? מה זה ?
ערן*
הצטרפות: 11 יוני 2004, 10:00

ביו דיזל

שליחה על ידי ערן* »

לכל המעונינים לעבור סדנאות להכנת ביו דיזל באופן ביתי יכולים לפנות לשימי רף שעורך סדנאות ביו דיזל בביתו המוגדר כ"טיפי" בחיבת ציון.
לפרטים נוספים אפשר לקרוא באתר "חוג" בו מופיע שימי בקטגוריית טבע.
www.hug.co.il
שי*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2003, 23:01

ביו דיזל

שליחה על ידי שי* »

מחפש מישהו שמייצר ביו-דיזל ביתי באזור ת"א/השרון. יכול להביא למאמץ שמן משומש, יתכן שאפילו בכמויות גדולות.
שי 050-8277229
עודד_המחפש*

ביו דיזל

לגבי אתנול (תחליף לבנזין) - קראתי כתבה מעניינית שבה נטען שייצור אתנול לא כדאי. עלות האנרגיה לייצור אתנול עולה על האנרגיה שניתן להפיק ממנו.
מעניין שביו-דיזל לא הוזכר שם.
יונת_שרון*

ביו דיזל

ומסתבר שבגלל עליית הביודיזל כורתים יערות בדרום אמריקה: http://www.newscientist.com/channel/ear ... 5.400.html
(יאללה, שיעברו לשמן אצות, שאפשר לגדל במדבר על מים מלוחים)
huck*
הצטרפות: 25 נובמבר 2005, 15:35

ביו דיזל

שליחה על ידי huck* »

אולי שווה ליצר גידולי אנרגיה לתעשיה המיתפתחת של הביו דיזל...?יש לי כמה דונמים....אם מישהוא רוצה להישתתף שיצור קשר...0778690434
huck*
הצטרפות: 25 נובמבר 2005, 15:35

ביו דיזל

שליחה על ידי huck* »

אני מאזור חדרה אגב,ויש לי גם מחסן שיכול לשמש ליצור תעשיתי...אני מחפש שותפים רצינים אז אם מישהו בעינין...שיתקשר
אילן_המחפש*
הצטרפות: 27 נובמבר 2005, 16:57

ביו דיזל

שליחה על ידי אילן_המחפש* »

לכל החברים הטובים שכותבים באתר שלום רב!!
קראתי בעיון את כל הכתבות שלכם והתרשמתי מאוד מכוונתכם ורצונכם לתרום לחברה טובה יותר ונקייה יותר
גם אני מעונין בייצור ביו-דיזל ומי שמוכן לעזור לי בהדרכה/יעוץ/מקורות מידע (לא באנגלית-יש לי מספיק וקשה להבין אותם) אשמח מאוד.
ליצירת קשר אנה התקשרו ל- 054-5907675
דוא"ל [email protected]
לטכנאי נ אשמח אם תיצור עימי קשר טלפוני או שתשלח לי תמונות של יצור ביו-דיזל
לכבוד huck צור עימי קשר טלפוני הצעתך מעניינת
עודד_המחפש*

ביו דיזל

ראיתי היום כתבה בעמוד השער (!) של ידיעות אחרונות על ביו דיזל. לא קראתי, ולא מצאתי את זה באינטרנט עדיין.
מישהו קרא?
יונת_שרון*

ביו דיזל

בנאום על מצב האומה, בוש הכריז על כוונה לקצץ את צריכת הנפט של ארה"ב ב-75%. די קיצוני לנשיא שממומן ע"י נפט... כנראה שבאמת כבר אין ברירה.
http://www.boston.com/news/nation/washi ... 1/[po]bush calls for us to cut oil reliance[/po]/
צרכן_סולר*
הצטרפות: 05 מרץ 2006, 23:44

ביו דיזל

שליחה על ידי צרכן_סולר* »

לא מסתדר לי השקט ,
מה קורה עם הנוזל הזה?
מיצרים לא מייצרים ?
רודני*
הצטרפות: 11 אפריל 2006, 23:15

ביו דיזל

שליחה על ידי רודני* »

אם אפשר להמיר שמן מנוע משומש לביודיזל?
אשמח לתשובה
רועי*
הצטרפות: 03 מרץ 2005, 14:44

ביו דיזל

שליחה על ידי רועי* »

האם יש אפשרות לקנות את הביו דיזל מוכן? . ואם קיימת אפשרות כזו, אז מי מוכר אותו? ואיפה????
samer*
הצטרפות: 21 מאי 2006, 23:50

ביו דיזל

שליחה על ידי samer* »

אפשר להשתמש בביוזיזל טהור להסקות חימןם העובדות על ביטרוליום סולר?
רועי*
הצטרפות: 03 מרץ 2005, 14:44

ביו דיזל

שליחה על ידי רועי* »

משהו מכיר פורום פעיל יותר בנושא ביודיזל??
רודני*

ביו דיזל

שליחה על ידי רודני* »

רועי תבדוק את האתר הנ"ל אמנם באנגלית אבל מאוד מקצועי

http://journeytoforever.org/[po]biodiesel make[/po].html
רן*
הצטרפות: 02 פברואר 2003, 00:25

ביו דיזל

שליחה על ידי רן* »

אם אפשר להמיר שמן מנוע משומש לביודיזל?
אשמח לתשובה
אמיר*
הצטרפות: 01 ינואר 2005, 17:36

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

טכנאי נ? יופי של הוראות ההכנה
שגית_רי*
הצטרפות: 13 אוגוסט 2004, 19:49
דף אישי: הדף האישי של שגית_רי*

ביו דיזל

שליחה על ידי שגית_רי* »

לפי מה שאני יודעת, מדובר על שמן ממקור צמחי או חי. ביו. לא שמן שמקורו בנפט.
אמיר*

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

טכנאי טוב אתה גאון
1 יש לי שאלה מה זה פיטטור+2,3 פיטטות?
2 פנול זה חובה? קיבלתי מינון יחס של מתאנול וסודה קאוסטיט ל-10 ליטר 4 גרם של סודה קאוסטית
ו 200 מיליליטר של מתאנול האם זה נכון?
אמיר*

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

כמה עולה פנול ומאיפו מסיגים?
אמיר*

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

רעיון למי שרוצה לחסוך חשמל במקום גופי חימום אפשר גם קולט שמש של דוד חשמלי
אמיר*

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

שמישהו ימצא תהליך שטיפה יותר מהיר?
אמיר*

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

איך בודקים אוקטן או את איכות הביו דיזל???????
אמיר*

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

שאלות לקירות ה...............?????
יונת_שרון*

ביו דיזל

למרבה הצער, מומחי ביודיזל הם בודדים, וכרגע אף אחד מהם לא מסתובב כאן. צר לי.
רודני*

ביו דיזל

שליחה על ידי רודני* »

תשובות לאמיר
אני לא גאון גדול בביודיזל אבל מתעסק עם זה הרבה
האם אתה מיצר ביודיזל או מתעניין ?

ממליץ על ביקור מבט אחד והכל או כמעט הכל מובן.

טלפון 052-2368175

רודני
הטכנאי_נ*

ביו דיזל

שליחה על ידי הטכנאי_נ* »

אני מחפש אדם שיש לו מקום ואפשרות לייצור ביודיזל בירושלים
טל: 052-4522380
חיים_רחימי*
הצטרפות: 10 יולי 2006, 19:39

ביו דיזל

שליחה על ידי חיים_רחימי* »

האם מישהו מכיר מכון דיזל שכבר הסב רכב לשימוש בביו דיזל
אם כן 0577615558
אמיר*

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

אין צורך להסב רכב לשימוש בביו דיזל
כל אוטו סולר משנת יצור 1995 יכול לנסוע על ביו דיזל
למשל לי יש איסוזו 2500 דיזל שנת 1994 ועוד מעת אני מגיע ל1000 קילומטר על ביו-דיזל ללא שום שינוי
במנוע ויש גם ביצועים יותר טובים (יצור ביתי)
חיים_רחימי*
הצטרפות: 10 יולי 2006, 19:39

ביו דיזל

שליחה על ידי חיים_רחימי* »

איפה רוכשים את החומרים הכימיים
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

ביו דיזל

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

תראו מה קיבלתי עכשיו במייל:

דשנת בשמן ראשי כוסי רוויה
לחובבי הביודיזל, שוחרי איכות הסביבה ולכל המתעניינים שלום.

לאחר שנים של עיסוק בביודיזל שבמהלכן למדנו, ייצרנו, חקרנו, לימדנו, בנינו, שיפרנו, האמנו והתפללנו - אנו שמחים לבשר כי לאחרונה הקמנו את קואופרטיב משתמשי הביודיזל העברי הראשון. במסגרת הקואופרטיב אנו מפעילים תחנת יצור מדוגמת עם קיבולת ראויה, מערך בקרת איכות, צי רכב קטן לאיסוף שמן וחלוקת ביודיזל, צוות עובדים מקומי וקהל לקוחות ניסיוני.

לאחר שהתקבלו תוצאות משביעות רצון מבדיקות איכות שערכה מעבדה מאושרת ובלתי תלויה, ולאחר משוב חיובי מקהל הלקוחות הנסיוני, אנו מצעים לקהל הרחב, ביודיזל איכותי במחיר המתחרה בסולר המינרלי מתחנות הדלק. למעוניינים להצטרף יוצע שירות הכולל העמדת מערכת תידלוק עצמי בקרבת הבית, הדרכה בשלבי השימוש הראשונים, תמיכה טכנית וחיזוק האמונה.

כאן המקום להזכיר את היתרונות הרבים שיש לשימוש בביודיזל וביניהם: שביודיזל הוא דלק ממקור אנרגיה מתחדש ושרפתו אינה תורמת להתחממות כדור הארץ. השימוש בביודיזל מפחית באופן משמעותי פליטת מזהמים כמו פיח, פחמן חד-חמצני, תחמוצות גופרית ומולקולות בנזניות מסרטנות. לביודיזל תכונות של חומר סיכה - השימוש בו משפר את ביצועי המנוע ומאריך את "חייו". הוא משמש כסולבנט (ממיס אורגני) מצוין ואינו משאיר מזהמים שמצטברים במיכל ובמערכת הדלק. הביודיזל בטוח לשימוש והובלה, טמפרטורת ההצתה הגבוהה שלו מבטיחה שאינו יתלקח בקלות. טפטוף של ביודיזל אינו מזהם את הקרקע ואת מי התהום, במגע עם מים, אדמה ואויר הוא מתפרק באופן מלא תוך מספר שבועות.

לאור העובדה המשמחת כי רבים מבקשים לייצר ביודיזל בעצמם, פיתחנו מספר מתקנים ליצור ביודיזל ברמה ביתית תוך שימת דגש על איכות המתקן, פשטות ונוחות היצור וכמובן איכות התוצר.

המעוניינים בפרטים נוספים על הביודיזל או על מתקני היצור

מוזמנים לפנות לגיל ששון, מנהל כח השמש.

טלפקס: 3002360- 077, בנייד: 8561211- 050

בברכת השמים ממעל

גיל ששון ואיל ביגר

כח השמש לאנרגיה מתחדשת וביודיזל
רוני*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 23:19

ביו דיזל

שליחה על ידי רוני* »

מה עם תחליפי בנזין?
כאלו שאפשר להכין בבית כמובן.
ליאון_טרוצקי*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2005, 04:06
דף אישי: הדף האישי של ליאון_טרוצקי*

ביו דיזל

שליחה על ידי ליאון_טרוצקי* »

אולי מישהו מוכן לתת איזו הפעלה\הרצאה בנושא בסקוואט באזור השרון?
איתי_שרון*

ביו דיזל

ביודיזל עדיף על פני אתנול .ולמי שאין כח לקרוא את המאמר, יש ידיעה ב-scientific american
הטכנאי_נ*

ביו דיזל

שליחה על ידי הטכנאי_נ* »

לאמיר חמודי, לכל שמן מתקבל יחס שונה בבדיקה תלוי מהי רמת "השריפה" שלו כלומר כמה שרפו אותו אם אתה משיג שמן ממסעדה שמחליפים שם שמן אחת לשבועיים (דרך אגב זה ממש מסרטן לאכול במסעדה כזאת) סביר להניח שתצטרך יותר סודה קאוסטיק ובמבחן הטיטרציה תקבל תוצאות שונות, כלומר השמן צריך ניקוי גדול יותר, וישארו לך יותר משקעים, לעומת זאת אם תקח שמן ממקום נורמלי שלא מרעיל את הסועדים שלו תצטרך להשקיע פחות במתנול ובסודה קאוסטיק וישארו פחות משקעים לכן ברור מכאן שלכל שמן צריך לעשות את המבחן הנזכר ולבחון כל מקור שממנו בא השמן
ולא לעשות נוסחה אחת לכל מקורות השמן.
רוני*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 23:19

ביו דיזל

שליחה על ידי רוני* »

מישהו יודע על קורסים/סדנאות בזמן הקרוב לעניין הכנה בייתית של ביו-דיזל?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ביו דיזל

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

לטכנאי-נ
הבנתי שאתה מחפש מישהו ליצר איתו ביו דיזל מירושלים
נראה לי שאני יכול לארגן מיקום להעמדת המיכלים
ואולי אפילו לארגן שמן סויה משומש אם אתה מעוניין צור קשר למייל [email protected]
אמיר*

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

לטכני נ? תודה האיסוזו שלי מבסוטה מהחיים יש לה ריח של צ'פס ואמבורגר ואוד מאת אני מגיעה ל-7000 קילומטר על 100% ביו דיזל
לא שיניתי כלום במנוע ולא פילטר דלק ויש לי ביצועים מצוינים תודה תודה
אמיר*

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

אמיר*

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

אולי למישהו יש מושג מה לעשות אם המיים של השטיפה הרשונית [email protected]
אילן_המחפש*
הצטרפות: 27 נובמבר 2005, 16:57

ביו דיזל

שליחה על ידי אילן_המחפש* »

למה לרדוף אחרי ספקי שמן משומש?לשבור את הראש אם השמן טוב או ישן?
למה לא לגדל יבול אנרגיה ולהפיק ממנו ביו דיזל באיכות הכי טובה?
אני מחפש צמחי jatropha מישהו יודע ?
אני מחפש השקעה של 100 דונם לגידול צמח זה.מי יכול לעזור
[email protected]
054-5907675
מחכה לכם
לאון*
הצטרפות: 28 נובמבר 2006, 16:06

ביו דיזל

שליחה על ידי לאון* »

לטכנאי נ? שלום! ניראה לי שלך יש ניסיון רב.ברצוני לשאול אותך ואת שאר המישתתפים אם אשתמש בצמחי הקנולה ואייצר ממנו שמן אהיה חייב לעבור את אותו התהליך ליוצר ביו דיזל כמו מי שמשתמש בשמנים לאחר שימוש? השאלה הנוספת היא האם ידוע איפה ניתן לרכוש מיתקן מיסחרי גדול מיתקן שיכול לייצר משהו בין 10.000ל- 5.000 ליטר ביממה הכונה לייצר לא משאריות של שמנים משומשים או שרופים אלא משמנים שיוצרו מצמחי הקנולה למשל?
ניר*
הצטרפות: 16 ינואר 2005, 17:16

ביו דיזל

שליחה על ידי ניר* »

לאון מה המחיר של שמן בייצור עצמי
לאון*
הצטרפות: 28 נובמבר 2006, 16:06

ביו דיזל

שליחה על ידי לאון* »

ניר אני בתחילת הדרך בבירורים אין לי מושג עדיין מה מחיר השמן בייצור עצמי
ניר*
הצטרפות: 16 ינואר 2005, 17:16

ביו דיזל

שליחה על ידי ניר* »

לאון מפעלי השמן מוכרים שמן בכ 800 דולר לטון והם בקושי חיים
אמיר*

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

לניר ולאון
טון שמן צמחי או פסדים (שמן עופות) נימכר בעולם בין 460 ל-740 דולר לא הכי משתלם עם מוסיפים מ''ס בלו ומע''מ
צריך לחשוב על פיתרון יותר זול כמו גידול אצות באיזורים מדברים אפשר לצורך העיניין אצות למאכל ושמן במקביל
אמיר*

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

לאילן: התשובה הישראלית לצמח הג'טפורה
חזק ואמץ על הרצון אבל למיתב ידיעתי צמח הג'טפורה גדל באיזורים טרופים שבאפריקה צורך הרבה מים
ולכן הוא לא גידול משתלם כל כך בישראל
אבל בישראל יש צמח שכל גד''שניק לא אוהב הוא ניקרא קיקיון כן מה יש במקום להילחם במחלה פשות אפשר לאמץ
אותה ולהפיק את המיתיו מהקיקיון אין לא מזיקים לא צורך מים ניתן לגידול בכל מקום בישראל ובקלות והכי חשוב 52% שמן
לתגובות לגבות amirtzs.walla.com
אמיר*

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

גור חתולים נפל לתוך מיכל הטרנסאקציה שלי
כשהוא הייה מלא שמן יומים אחרי זה חיממתי את השמן
לאידוי המים ולא סמתי לב לחתול בתחתית המיכל כאשר
בדקתי את רמת החומציות כיבלתי תוצא של 14.4 גרם
סודה קאוסטית לליטר לא כלל ה3.5 אבנתי שיש משהוא
לא בסדר אחרי יעוץ מחברי ערן רוקנתי את המיכל
ולהפתעתי מצאתי גור חתולים לא נעים במיוחד אפילו
מגעיל מוסר השכל חתול זות חייה חומצית (-:
תודה ערן ושימי על התמיכה לאורך כל הדרך מאמיר מושב שפר
tאילן_המחפש*
הצטרפות: 08 דצמבר 2006, 21:33

ביו דיזל

שליחה על ידי tאילן_המחפש* »

לכל הקוראים:כיצד מוציאים שמן מפירות הקיקיון?
שמן מתמרים נקי(svo לא שרוף או מבושל) במחיר של 3 שקל,נשמע מחיר סביר (כולל הובלה)?
מי שמעוניין יכול ליצור קשר בטלפון:054-5907675
אמיר*

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

אילן שלום רב
אין לי אישית ידע רב בגידול מתועש של צמח הקיקיון
מה שאני יודע שבזרעי הקיקיון יש בין 50% עד 70% שמן
גידולו פשוט למדי אינו צורך השקיה או דישון
זריעת הקיקיון בזמן האביב רצוי השרייה של 24 שעות לפני במים
שמו של השמן ידועה בתור שמן קיק(Castor Oil) והוא משמש בתחומים רבים
אחד מהם כדלק לטיסנים בתערובת עם מתאנול
יש אוד היתרון לשמן הקיק בעיקר בשל נקודת הקיפאון הנמוכה שלו ( עד -18 מעלות צלסיוס).
אני אישית חושב אבל לא בתוך צריך לבדוק את זה ביו דיזל שמופק משמן קיק גם הוא
בעל נקודת קיפאון נמוכה שזה היתרון גדול למערכות חימום ואזורים קרים אין צורח באנטיפריז
או מהילה ב- 5% נפט כמו שאני משתמש בחימום
אולי אפשר אפילו ליצור מימנו ביו-אנטיפריז למערכות סולר מינרלי או ביו דיזל תן לדימיון לטוס יצור מתועש של ביו אנטיפריז זול , ביולוגי , ונקי
באירופה ינשקו לנו את הרגליים
בהצלחה
שמור על קשר 050-9852125
נלו*
הצטרפות: 13 דצמבר 2006, 21:01

ביו דיזל

שליחה על ידי נלו* »

מה עושים עם הגליצרול
אמיר*

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

עם הגליצרול עושים סבון
רן*
הצטרפות: 02 פברואר 2003, 00:25

ביו דיזל

שליחה על ידי רן* »

מה עושים עם נלו
פלוני_אלמונית*

ביו דיזל

שלום,
אני עושה עבודה על הביו-דיזל והייתי רוצה חומר על מחקרים,ניסויים,מדענים,תיאוריות וכו' שמדברים על פיתרונות או הקלת חסרונות הביו-דיזל.
  • נ.ב:רצוי שהחומר יהיה בעברית ואם באנגלית אז תשתדל שלא תהיה קשה מידי
איתמר*
הצטרפות: 15 פברואר 2003, 22:54

ביו דיזל

שליחה על ידי איתמר* »

שמעתי שישנם גם אצות בעלות תכולת שמן גבוהה מאוד, האם מישהו יודע על איזה אצות מדובר וכיצד אפשר לגדל אותם ?
פלוני_אלמונית*

ביו דיזל

מעונין להחליף שמן טיגון בביו דיזל מוכן 0525239049
ליליאנה*
הצטרפות: 12 מאי 2007, 11:03

ביו דיזל

שליחה על ידי ליליאנה* »

מישהו יודע איפה אפשר לקנות ביו דיזל לטנדר שלנו?
פלוני_אלמונית*

ביו דיזל

05.2007

לי
אם אתם רוצים לקנות ביו דיזל תתקשרו לטלפון 0542262562
אילן_התותח*
הצטרפות: 28 מאי 2007, 22:49

ביו דיזל

שליחה על ידי אילן_התותח* »

לכל הגולשים שלום!!
מאז שהתוודעתי לביו דיזל נכנסתי לכל מה שקשור לאנרגיה ירוקה חזק מאד.וזה כולל לא רק ביו דיזל אלא גם גז משאריות,אנרגיה מהרוח והשמש,אתנול מסוכר וכו'.מדיבורים לא יוצא כלום חוץ מלמלא דפים במחברת או באינטרנט.אני שוקל ברצינות להתחיל פרוייקט (קטן בתור התחלה) של יצירת גז משאריות אוכל וצואת פרות.לכבוד זאת אני צריך שותף שיש לו שטח אדמה גדול או שותף שנוכל לחבר מוחות ודעות.
כיוון אחר הינו השקעה בשטחי גידול ,של עץ התמר או צמח הג'טרופה,באפריקה ובמיוחד באתיופיה.
מי שחושב בגדול ורוצה לעשות שינוי רציני בחייו יכול ליצור עימי קשר טלפוני במספר:054-5907675
שמי אגב-אילן
צבי*
הצטרפות: 04 יוני 2007, 21:15

ביו דיזל

שליחה על ידי צבי* »

שאלה - כמה זמן ניתן לאגור שמן משומש? האם הוא מתקלקל בשלב מסויים?
אמיר*

ביו דיזל

שליחה על ידי אמיר* »

שליחת תגובה

חזור אל “אנרגיה”