גילו בבדיקת דם בהריון cmv

אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

במקרה קראתי היום במספרה (ב'לאשה') שאם יש תשובה חיובית לCMV אז צריך לעשות דיקור מי שפיר. סופר על זוג שעבר סיוט עד שתשובת מי השפיר הודיעה שהתינוק לא נפגע.
נעה_גל*
הצטרפות: 12 יוני 2001, 22:14
דף אישי: הדף האישי של נעה_גל*

שליחה על ידי נעה_גל* »

שגית, יש לי חברה כזו. היא חלתה ב-CMV במהלך ההריון ועברה מי שפיר, והמליצו לה לעבור עוד מי שפיר אחד, אבל היא החליטה שהיא לא רוצה. התשובה הסופית לכך שהילד לא נפגע היתה אחרי הלידה כאשר עשו לו בדיקת דם וראו שאכן הוא לא נדבק ב-CMV. אני לא מאחלת לאף אחד הריון הסטרי כמו שהיה לחברה שלי. הענין טראומתי עד כדי כך, שהיא החליטה שזה הילד האחרון שלה.
נעה_גל*

שליחה על ידי נעה_גל* »

ואגב, במכבי זו בדיקת שגרה לקראת הריון או בכניסה להריון, ובכללית לא (לא יודעת לגבי שאר הקופות), נראה לי שמדובר סתם בענין של תקציבים.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

נעה, זה בדיוק מה שהרופא המומחה אמר לחברתי! הוא רתח מזעם על הטעיית הציבור בעניין זה ותוצאותיה החמורות. גם להכניס אשה בהריון להיסטריה של צמ"ו (ציטו-מגאלו-וירוס) וים של בדיקות בגלל שלא יודעים לעבוד עם הערכה של הבדיקה, זו תוצאה חמורה.
נשוי_פלוס_חתולה*
הצטרפות: 28 דצמבר 2001, 19:30

שליחה על ידי נשוי_פלוס_חתולה* »

אשתי (היא בכללית) הלכה לבקש מהרופאה הפניה לבדיקת CMV והרופאה אמרה לה (ואנחנו לא ממציאים את זה) שבעקרון קופ"ח כללית לא מאשרת יותר בדיקות לגילוי CMV בזמן הריון, כי אם מסתבר שהאשה לא חלתה ב-CMV צריך לחזור על הבדיקה עוד מספר פעמים בזמן ההריון וזה עולה לקופ"ח כללית יותר כסף!!! לאשתי אשרו בדיקה כי היא עובדת עם ילדים (ונמצאת בסיכון גבוה יותר)...
נעה_גל*

שליחה על ידי נעה_גל* »

גם אני עשיתי את בדיקת CMV מספר פעמים לאורך ההריון (בתחילתו, באמצע ולקראת סופו) גם משום שאין לי נוגדנים בכלל (כלומר, מעולם לא פגשתי את הוירוס הזה) גם בגלל, שחברה שלי (זו שסיפרתי עליה למעלה) חלתה בזמן שאני הייתי בהריון והייתי במגע קרוב איתה, וגם בגלל שיש לי ילדה בגן.
בעיקרון, CMV זו מחלה שרוב הילדים בגן "חוטפים" זה מסוג אותם ימים שלילד יש חום 24 שעות והוא עובר כאילו כלום.
אצל מבוגרים הסיפור קצת ארוך יותר (לפעמים הרבה יותר ארוך... לאימא שלי היה חום מספר חודשים) ולעוברים זו מחלה קשה ביותר.
ולכן, אני חושבת שאמהות לילדים (בעיקר אלה ההולכים לגן) חשוב שיבדקו עצמן (וגם כל מי שבא במגע באופן קבוע עם ילדים).
.מי*
הצטרפות: 07 ספטמבר 2003, 08:45

שליחה על ידי .מי* »

אני לא בטוחה אפילו אם נכון לומר mcv או cvm ומה זה בכלל
הריון (לא שלי) 11 שבועות, ופתאום בבדיקת דם - מתברר שיש סימנים שהיה הנ"ל
וכבר תחזיות-זוועה
מה זה ומה עושים?
שולמית_ש*
הצטרפות: 20 מאי 2002, 11:23
דף אישי: הדף האישי של שולמית_ש*

שליחה על ידי שולמית_ש* »

לאיזו בדיקה את מתכוונת?
  • mcv - חלק מבדיקת ספירת דם. איני יודעת מה המשמעות של ערכים מחוץ לנורמה.
  • cmv - בדיקת נוגדנים לוירוס מסויים. עובר לאם שחלתה בוירוס זה בשלבים מסויימים של ההריון עלול להיפגע מהמחלה. הכרתי כמה נשים שחלו בוירוס והחליטו על הפלה/ לידה מוקדמת (אם כי בשלבים יותר מאוחרים מחברתך).
ראי בספר של עמוס בר, "המדריך הישראלי להריון ולידה", מידע בסיסי בנושא.
אם אכן מדובר ב cmv, האם חברתך רוצה לדבר עם נשים שהיו באותו מצב?
עגור_לבן*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2003, 10:37
דף אישי: הדף האישי של עגור_לבן*

שליחה על ידי עגור_לבן* »

CMV - ציטו-מגלו- וירוס. אכן אישה שנדבקה במהלך ההריון, העובר עלול להפגע מהמחלה. אני אישית מכירה מישהי שנדבקה בתחילת ההריון (השלב הקריטי ביותר מבחינה זו) ורופאת הנשים שלה ורופאת המשפחה שלה טענו נחרצות שהיא צריכה להפיל את העובר. האישה החליטה לחכות ולבצע מי שפיר. הבדיקה יצאה תקינה והיום היא חובקת את בנה בן השבועיים.
יוחננית*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2003, 12:13

שליחה על ידי יוחננית* »

CMV - בדיקת הדם קצת בעייתית. כי גם אם נמצאים נוגדים, קשה לדעת מתי האשה חלתה. (ברגע שנדבקים פעם אחת, הנוגדים נשארים לנצח).
אני למשל עשיתי את הבדיקה חצי שנה לפני שהריתי ולא נמצאו נוגדנים. כחודש אחרי שהריתי עשיתי שוב את הבדיקה ונמצאו נוגדנים. מה זה אומר? אף אחד לא יודע:
  1. או שנדבקתי לפני שנכנסתי להריון ואז אין שום בעיה
  2. או שנדבקתי אחרי שהריתי.
ואם נדבקתי אחרי שהריתי:
בבדיקת מי שפיר אפשר לבדוק האם גם העובר נדבק. יש 30% סיכוי שהעובר נדבק, ואז יש 50% סיכוי שלעובר תהיה פגיעה מוחית. כלומר, הכל סטטיסטיקות.

אנחנו בחרנו לא לעשות עם זה שום דבר, ולא עשיתי מי שפיר (מהרבה סיבות). מה שכן, בכל הבדיקות הרופא בודק יותר לעומק תסמינים מסויימים שיכולים להופיע כתוצאה מהידבקות העובר ב- CMV. באותו זמן ביצעתי עוד בדיקת דם וגם בדיקת שתן, ונמצא כי לא הייתי חולה ב- CMV באותו הזמן. כי כשחולים, הערכים עולים.

לעומת זאת, חברה שלי נדבקה בחיידק בחודש תשיעי, וביצעה מי שפיר. לה אמרו שהסיכוי שהעובר יצא עם נזק מוחי הוא 1 ל- 4 והיא החליטה שאם יתגלה כי לעובר יש נוגדנים של CMV, היא תעשה הפסקת הריון. לשמחתה, העובר לא נדבק.
מרב*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2001, 00:37

שליחה על ידי מרב* »

בבדיקה בדצמבר 2002 כ-3 חודשים לאחר לידה גיליתי cmv . כעת אני שוב בהריון, ורמות הcmv שוב גבוהות, נשלחתי לבדיקה נוספת. האם תתכן הדבקות נוספת? הידבקות משנית? האם יתכן ששנתיים לאחר ההדבקות הראשונה עדיין יש ערכים גבוהים של הוירוס?
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אין לי תשובות, רק שמעתי לאחרונה על מקרים שמעבדה אחת נתנה תשובה חיובית, ואחרת שלילית (על אותו דם). כיוון של-CMV יש לעיתים השלכות מרחיקות לכת, שימו לב לעובדה הזו.
רופא_ילדים*
הצטרפות: 11 אפריל 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רופא_ילדים*

שליחה על ידי רופא_ילדים* »

CMV הינו הנגיף הגורם בדרך כלל למחלה הנקראית בעגה "מחלת הנשיקה". מחלה זו יכולה להיות קלה ביותר ועד בלתי מורגשת ויכולה להיות קשה מאוד ולהימשך חודשים רבים.
אם הנדבקת ב CMV במהלך הריון נמצאת בסיכון להדבקת העובר בנגיף. עובר שנדבק נמצא בסיכון גדול למומים מולדים - חרשות, עיוורון, פיגור עמוק ועוד.
כאשר ידוע בוודאות כי לפני ההריון האם היתה שלילית ל CMV ומתגלה במהלך ההריון בדיקת נוגדנים חיובית הרי שהאם נדבקה במהלך ההריון, על מנת לאשר הידבקות של העובר יש להמתין כ 6 שבועות מזמן ההדבקה המשוער של האם ורק אז לבצע בדיקת מי שפיר, בדיקת מי שפיר מוקדמת יותר עלוללה לתת תוצאה שלילית שאינה נכונה! אם בדיקת מי שפיר שבוצעה בטווח זמן נכון מהדבקת האם הינה שלילית הרי שהעובר לא נדבק ואין סיבה לדאגה. במידה ובדיקת מי השפיר חיובית יש סבירות גבוהה שהעובר נדבק.
הריני לציין כי לא כל עובר שנדבק באמת יפתח מומים מהסוג שציינתי, אלא שהסיכוי לכך הוא גבוה, אולם אין דרך לחזות את עוצמת הפגיעה במהלך ההריון.
בדיקת מי שפיר חיובית מהווה אינדיקציה להפלה במידה וההורים מעוניינים בכך.
אישה שנדבקה בעברה ב CMV יכולה להידבק שנית אולם הסבירות לכך נמוכה מאוד. קיימים שני סוגי נוגדנים בגופנו, IGG - סמן להידבקות בעבר, IGM - סמן למחלה פעילה. נוגדני IGG נשארים כל החיים, נוגדני IGM נעלמים במהלך הזמן.
מרב - עלייך לברר איזה סוג של נוגדנים גבוהים אצלך.
ליזה_ליזה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 17:28
דף אישי: הדף האישי של ליזה_ליזה*

שליחה על ידי ליזה_ליזה* »

אני נדבקתי ב CMV במהלך ההריון, וממה שהסבירו לי הבנתי שרק ההידבקות הראשונה (במהלך הריון) היא מסוכנת, כלומר, עלולה להדביק את העובר שעלול לפתח תסמינים כמו שמתואר לעיל.
אני ויתרתי על דיקור מי שפיר כי הסיכויים הגבוהים למומים אצל העובר לא ניראו לי כל כך גבוהים והחלטנו לקבל באהבה את מה שיבוא. נולדה תינוקת בריאה.
למיטב הבנתי הידבקות מישנית אינה מסוכנת לעובר, אבל אני ממליצה לך לבדוק את הנושא הזה היטב.
מרב*

שליחה על ידי מרב* »

בדיקת CMV מה- 12/12/02הצביעה על 11.3 IgG
בבדיקה נוספת מה- 9/06/04 התוצאות: 157.9 IgG
IgM - positive
ולגבי IgG avidity אין נתונים, נשלחתי לבדיקה נוספת, תוצאות בימים אלו ממש..
תודה רבה לכל מי שמבין בזה משהו ועוזר....
רופא_ילדים*

מרב.
תוצאות הבדיקות מראות על זיהום קודם ב CMV, השאלה היא מה משמעות ה IGM החיובי. הייתי מציע לך לפנות לייעוץ של זיהומולוג ילדים.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

שליחה על ידי שרון_ג* »

רופא ילדים,
האין המדובר ב- reactivation?
נדמה לי שבמצב כזה השכיחות של פגיעה בעובר נמוכה יותר כי יש גיוס מהיר של IgG שעובר שליה. אני לא בטוחה. אנסה לבדוק ב- pubmed.
מרב*

שליחה על ידי מרב* »

תוצאות הבדיקה החוזרת , שנערכו כ-3 שבועות לאחר הראשונה, העלו תוצאות דומות:
IgG 143
IgM Positive
Avidity מעל 45%
הופנתי לייעוץ גנטי אצל ד"ר אורית רייש או ד"ר שרוני- מישהו שמע עליהם??? חן-חן
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

אני מכירה את רייש. מבי"ח אסף הרופא. היא טובה וגם נחמדה.
ליזה_ליזה*

יכולה רק להחזיק לך אצבעות!
(())
רופא_ילדים*

שרון.
בשיחה עם זיהומולוג ילדים, אכן כן, מדובר בראקטיבציה ואכן מחלה קודמת לא מורידה את הסיכון לפגיעה בעובר.
מרב - הטוב ביותר הוא לפנות לייעוץ - בהצלחה!!!
נורית_מירושלים*
הצטרפות: 09 מרץ 2003, 19:59
דף אישי: הדף האישי של נורית_מירושלים*

שליחה על ידי נורית_מירושלים* »

התגלה שיש לי CMV. איזו באסה! זה אחרי שאני מנסה כמעט שנה להרות. עכשיו הכל הוקפא, כי לא ממליצים להכנס להריון עם CMV. השאלה היא כזו: האם מישהו יודע אם מותר לי להסתובב בסביבת נשים בהריון? האם אני מסכנת אותן בהידבקות?
מרב*

שליחה על ידי מרב* »

לכל זמן...וכל עכבה לטובה... רוצה עוד קלישאות (נכונות)?! :-) בהצלחה רבה
רופא_ילדים*

נורית התשובה היא לא להסתובב עם נשים הרות, כן את מסכנת אותם!
פלונה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2003, 00:28

שליחה על ידי פלונה* »

בבדיקה גיליתי CMV IgG 28,
CMV IgM negative.

מישהי יודעת להסביר לי מה זה אומר?
רונית*
הצטרפות: 03 מרץ 2002, 22:31

שליחה על ידי רונית* »

מתי עושים בדיקה זו ?
אני עשיתי בדיקות דם מקיפות עם גילוי ההריון , האם יש לחזור על בדיקה זו בהמשך ?
ואם כן , אז מתי ?
אנט_ש*
הצטרפות: 19 יולי 2004, 22:58
דף אישי: הדף האישי של אנט_ש*

שליחה על ידי אנט_ש* »

קראתי הרבה ממה שנכתב כאן על cmv בהריון, תודה למפרע לכל מי שכתב.
השאלה שלי היא האם ישנם אמצעים למנוע או להקטין הסיכוי שהעובר יידבק או ייפגע? למשל בתזונה או בכל אמצעי אחר?
שואלת לגבי אחותי, שבוע 19, קיבלה את המימצא אתמול, וממשיכה כמובן לבדוק ולחקור מה לעשות
תודה לכם מראש
ענת
ליזה_ליזה*

אנט, לא שמעתי על דבר כזה, נראה לי שלא (בזמנו חקרתי על הנושא כל כך הרבה שלא נראה לי שיכול היה לחמוק ממני מידע מסוג זה), מה גם שזה לא נשמע סביר.
(()) לאחותך.
מדברית*
הצטרפות: 30 מרץ 2005, 19:53

שליחה על ידי מדברית* »

יש לי ילדה, בהריון שני גילו לי cmv ובצעתי הפלה (גם בעקבות שקיפות-עורפית מאד בעייתית ובצקת עבה שלא ירדה). בסופו לש דבר, לפני ההפלה, נאמר לי שכנראה הcmv אינו מקור הבעיה ושעד סוף ההריון לא אוכל לדעת ויתכן ואצטרך להפיל בשבוע 30 וכדו'.
עכשיו אני בהריון שלישי ושוב יש לי ערכים פעילים של cmv! יא--אלה!
בהריון הקודם igg avidity היה 0.67 /0.71 ןigm היה positive
ועכשיו הערכים הם:igg avidity 0.74/0.76. ובנוסף - igm positive גם הפעם....
מישהו יודע על זה משהו? יש בדיקות נוספות (חוץ ממי שפיר בשבוע 21) שאפשר לעשות עכשיו על מנת לוודא אם העובר נדבק?
אני כרגע בסוף שבוע 9.
המון תודה
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

כמה זמן עבר בין ההריון השני לשלישי?
האם עשית בדיקת CMV בין ההריונות?
מדברית*

שליחה על ידי מדברית* »

אהלן שרון,
עברו 8 חודשים בין 2 הבדיקות, לא עשיתי באמצע, כי בהריון הקודם נאמר לי ש"עכשיו אני לא אצטרך לדאוג בגלל זה..כי כבר חליתי פעם אחת.."
היום דיברתי עם ד"ר פלדמן בתל השומר, הוא ייעץ לי בהריון הקודם. הוא מאד לא התרגש מהחזרה של igm גם עכשיו ויעץ לי להמשיך עם כל הבדיקות ולעשות מי שפיר בשבוע 21 - שאז אפשר לבדוק גם עניני כרומוזומים וגם אם העובר נדבק בcmv. הנושא של "זיהום שניוני" קיים, לדבריו, אבל לא ברמה מדאיגה. חשוב לראות שכל הבדיקות עד מי שפיר תקינות, לפחות במקרה שלי..
יש עוד משהו שאת יודעת?
המון תודה
מדברית*

שליחה על ידי מדברית* »

ומה לגבי סיסי שיליה?
לבדיקה הזאת יש איזשהו ערך לנושא? ומתי עושים אותה?
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

לא נראה לי שסיסי שילה יעזרו.
הם מצויינים לזיהוי גנטי, אבל לא ל- CMV. במי שפיר תופסים שתי ציפורים במכה אחת.
קחי בחשבון שאם עברת זיהום בעבר, יש לך נוגדנים מסוג IgG שעוברים דרך השלי ויכולים, אולי, להגן על העובר. IgM גדולים מדי ולא עוברים (ולכן בהדבקה ראשונית העובר בעצם חשוף).
אני אחפש עוד מידע בהמשך (אין לי כ"כ זמן עכשיו), אבל למיטב זכרוני הסיכוי להדבקת העובר בהדבקת האם הוא אחוזים בודדים, והסיכוי שהדבקת העובר תגרום לנזק לעובר הוא גם אחוזים בודדים, כך שלא חובה שהסיפור שלך יחזור על עצמו, אפילו אם העובר נדבק.
חוצמיזה, (שוב, למיטב זכרוני) עיקר הפגיעה היא בהדבקה בטרימסטר שני. בראשון, אם יש פגיעה, לרוב העובר ייפול מעצמו.
מדברית*

שליחה על ידי מדברית* »

תודה רבה
בסה"כ יש לי תחושה טובה הפעם (בעיקר לעומת הפעם הקודמת..).
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

יש לי תחושה טובה הפעם
גם לי :-)
סיון_ג*
הצטרפות: 08 מרץ 2005, 21:05
דף אישי: הדף האישי של סיון_ג*

שליחה על ידי סיון_ג* »

@} מדברית... (())
יונה_ר*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 15:56

שליחה על ידי יונה_ר* »

אני נמצאת בשבוע 31 להריוני הראשון. לפני 3 שבועות חליתי ולאחר ביצוע בדיקת דם נמצא שנדבקתי ב- cmv -הדבקות ראשונית. תוצאות הבדיקה igg 0.15 ו igm- חיובי. לאחר שבועיים בערך ביצעתי בדיקה נוספת ונמצא igg 0.12 ו igm חיובי
אני ממש לחוצה וחוששת למצבי. האם העובר נדבק? ? אני מודעת שיש לבצע מי שפיר 6 שבעות מרגע ההדבקות ומאוד
חוששת שיכול להיגרם נזק. אני מתייעצת עם מס' רופאים ואמרו לי שעלי להמתין ולבצע מי שפיר. לא הבנתי בבירור את תוצאות הבדיקה. האם הסיכוי להדבקת העובר גדול בחודשים כאלה מתקדמים? ?
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

למיטב זכרוני הסיכוי להדבקה אינו משתנה במהלך ההריון. (אאל"ט הוא עומד על כ- 1%).
העניין עם גיל ההריון הוא הסיכוי לפגיעה בעובר - וזה משתנה עם גיל העובר.
גם אם העובר נדבק - בד"כ אין פגיעה משמעותית. ואת רוב הפגיעות אפשר לראות באולטרסאונד.
מקווה שעזרתי
@}
יונה_ר*

שליחה על ידי יונה_ר* »

תודה רבה :-)
Pלונית_אחרת*
הצטרפות: 05 יולי 2004, 00:12

שליחה על ידי Pלונית_אחרת* »

יונה, שווה להתיעץ עם דר' בורוכוביץ (במכבי בחיפה מרכז חורב) הוא גנטיקאי והוא שפוי והוא נחמד מאוד
יונה_ר*

שליחה על ידי יונה_ר* »

תודה!
שמש*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2004, 09:37

שליחה על ידי שמש* »

הדחקתי ביעילות מרשימה את קורות הCMV ההריוני שלי עד לרגע זה. למיטב זכרוני הדבקה בשליש האחרון פחות מלחיצה את המערכת. פשוט תעשי כמה בדיקות שאת צריכה כדי להיות רגועה. שתהיה לך לידה מוצלחת ונעימה!
יונה_ר*

שליחה על ידי יונה_ר* »

תודה על שיתוף הפעולה! אתן לא מתארות לעצמכן איזה תקופה קשה אני עוברת מהרגע שחליתי וגילו שנבדקתי ב-cmv (הדבקות ראשונית) אני כ"כ חוששת למצבי. כל היום הראש עסוק במחשבות והלילות ללא שינה. כל ההריון היה תקין, כל הבדיקות עברו בשלום עד לרגע הוירוס האידיוטי הזה שביום בהיר אחד נדבק אלי. לפני לא הייתי מודעת כלל לעניין, ידעתי שאני חשופה אבל מי האמין וגם זה דבר שלא כ"כ ניתן למנוע. כרגע אני ממתינה לבצע בדיקת דם נוספת וכן לעבור אולטרסאונד לראות את
התפתחות העובר ורק אז יוחלט על מי שפיר. אני מתפללת שהכל יסתיים בשלום ויהיה בסדר ושהעובר לא נדבק.
מה שנותר זה לחכות ולקוות לטוב:-)
הריונית*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 08:59

שליחה על ידי הריונית* »

אני בתחילת הריון ראשון ואבחנו אצלי cmv. ע"פ הבדיקה יש ודאות גבוהה שחליתי בזמן ההריון ולא לפני כן. לפני ההריון היו לי נוגדנים ל cmv.
הגינקולוג שלי אמר שיש 10% סיכוי שהעובר נדבק, ואם כן יש 10% שהוא חלה. כלומר שבסך הכל יש סיכוי של 1% שהוא חלה.
אבל פה בדף ראיתי שמדובר על אחוזים יותר גבוהים.
אני מחפשת מאמר אמין שמסביר בדיוק באיזה אחוזים מדובר? ומה הסבירות שהעובר חלה בשבועות הראשונים (3-4) ולא נפל? אני בשבוע 9 ובינתים העובר נראה מצוין, דופק והכל.
המון תודה,
הריונית
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

הריונית, גם אני מכירה את המספרים שהגינקולוג שלך אמר.
אני גם חושבת שאם היו לך נוגדנים ל- CMV לפני ההריון, הסיכוי להדבקות העובר ב- reinfection של האמא הוא אפילו יותר נמוך מאשר בהדבקות הראשונית.
list]מאמר uids[/po]=6197937&query hl=1
לא מצאתי מאמרים ממש טובים. היה אחד שדיבר על עניין ה- 10% הדבקה. לא מצאתי כ"כ על עניין ה- 10% סיכוי מחלה, אבל שוב, זה מספר שגם אני מכירה אותו כנכון.
את יכולה לדפדף בעצמך ולראות את תוצאות החיפוש
רק קחי בחשבון שכל מה שמדובר שם זה על הדבקה ראשונית ב- CMV, ואם לפני ההריון היו לך כבר נוגדנים, אז מדובר בזיהום חוזר (והסיכון הרבה יותר נמוך).
יונה_ר*

שליחה על ידי יונה_ר* »

שלום לכולן
חשוב לי לעדכן אתכן שילדתי לפני חודש תינוקת מקסימה, למרות כל הפחדים והחששות
והרופאים המלחיצים הסוף טוב! אני נדבקתי ב cmv אך לאור הבדיקות אחרי הלידה התינוקת נבדקה ונמצא שלא נדבקה ב cmv.
והיום אין מאושרת ממני, בהצלחה לכולן...
שגית_רי*
הצטרפות: 13 אוגוסט 2004, 19:49
דף אישי: הדף האישי של שגית_רי*

שליחה על ידי שגית_רי* »

אני כותבת בשביל חברה שחלתה בתחילת ההריון בcmv ואתמול בבדיקת מי שפיר נמצא שגם העובר נדבק בוירוס.
אני מבינה שלא כל העוברים שנדבקו מפתחים מומים ונאמר לה שניתן לגלות את רוב המומים בסקירת מערכות.
אני אשמח לקבל בשבילה מספרי טלפון של רופאים עם ניסיון בעניין הזה שעושים סקירות ועדיף מאד מאד גם כאלה רגועים ונחמדים שלא מלחיצים.
תודה!!
פיצה_והתוספות*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 22:52

שליחה על ידי פיצה_והתוספות* »

שגית איבדתי את הטלפון שלך, לכן שלחתי לך מייל עם מספרי הטלפון של דר' קיבלביץ.
שיהיה רק טוב!
מירב*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2002, 14:22

שליחה על ידי מירב* »

האם זהו וירוס רדום, משהו בדומה לסטרפטקוק B? האם יש סימפטומים המעידים על הידבקות בוירוס? האם בבדיקת מי שפיר בודקים גם CMV כרוטינה? האם בסקירת מערכות ניתן לאבחן פיגור כתוצאה מהוירוס? ומה עם חרשות ועיוורון, האם אלה יכולים להיות מאובחנים באולטראסאונד?
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

האם זהו וירוס רדום, משהו בדומה לסטרפטקוק B
זה וירוס- לא יודעת מה זה רדום. סטרפטוקוק הוא חיידק כמדומתני.
האם יש סימפטומים המעידים על הידבקות בוירוס?
כן, אבל לא בהכרח. אם למשל את מרגישה לא טוב (חום וסימפטומים אחרים של מחלה), או לחילופין אם העובר לא מתפתח טוב סביר שיפנו אותך לבדיקת דם לשלול CMV ווירוסים אחרים.
האם בבדיקת מי שפיר בודקים גם CMV כרוטינה
לא כרוטינה. רק אם יש בדיקת דם חיובית שלך.
האם בסקירת מערכות ניתן לאבחן פיגור כתוצאה מהוירוס? ומה עם חרשות ועיוורון, האם אלה יכולים להיות מאובחנים באולטראסאונד?
לפעמים. יש מקרים שניתן לזהות פגיעה כלשהי בUS (לא יודעת אם ניתן ממש לזהות את סוג הנזק). אבל בהחלט יתכן גם מצב שהעובר פגוע ובכל זאת כל הUS תקינים, ואז אין שום דרך לדעת בודאות האם ובאיזו מידה העובר פגוע עד אחרי הלידה.
כדאי לזכור שאם העובר מתפתח כשורה והUS ושאר הבדיקות תקינים, יש סיכוי של 80% (שמונים אחוז!) שהילד יוולד בריא לגמרי, גם אם בדיקת מי שפיר מראה שהוא נדבק בוירוס. הדבקות לא מעידה בהכרח שהעובר נפגע. חשוב לי לכתוב את זה כי יש רופאים שמתיחסים לבדיקת מי שפיר חיובית כמו הוכחה חד משמעית שהילד פגוע, וזה ממש לא כך.
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

האם זהו וירוס רדום
לא, אבל לא תמיד מרגישים כשחולים בו. הוא יכול להרגיש כמו סתם שפעת קלה.

האם בבדיקת מי שפיר בודקים גם CMV כרוטינה
לא.

יש סיכוי של 80% (שמונים אחוז!) שהילד יוולד בריא לגמרי
מאידך, יש סיכוי של 20 אחוז שהוא ייצא פגוע. אני לא חושבת שהייתי מסוגלת לעמוד בסיכון כזה.

האם בסקירת מערכות ניתן לאבחן פיגור כתוצאה מהוירוס?
ניתן לאבחן בד"כ פגיעה מוחית - יש הסתיידויות במקומות ספציפיים במוח שנראים באולטרסאונד.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

_יש סיכוי של 80% (שמונים אחוז!) שהילד יוולד בריא לגמרי
מאידך, יש סיכוי של 20 אחוז שהוא ייצא פגוע. אני לא חושבת שהייתי מסוגלת לעמוד בסיכון כזה._
אבל ההחלטה אם לקחת את הסיכון או לא צריכה להיות של ההורים, וצריכה להתבסס על הנתון הזה ולא על ההנחה המוטעית שמי שפיר חיובי=ילד פגוע.
שרון_ג*

שליחה על ידי שרון_ג* »

ההחלטה אם לקחת את הסיכון או לא צריכה להיות של ההורים
בהחלט.
שוב_בהריון*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2006, 11:57

שליחה על ידי שוב_בהריון* »

שלום לכולם,
שמחתי לראות את הדף הזה קיים כבר שלוש שנים... ואני חשבתי שרק אצלי מצאו cmv בהריון....
אני בשבוע 10 ובבדיקת דם ראשונה של ההריון גילו cmv. נשלחתי לבדיקה נוספת וליעוץ אצל דר' פלדמן מתל-השומר. הרופא שלי היה מאוד רגוע ודיבר על סיכוי קלוש ביותר להידבקות שלי בזמן ההריון ולהדבקת העובר. אבל כמה ימים אחרי הביקור אצלו התחלתי להרגיש רע מאד. הבעיה שבכל מקרה בזמן ההריון אני מרגישה רע - עייפה, מקיאה, בחילות, מצב רוח נוראי. לא ברור לי אם אני חולה או "רק" בהריון. מאז הכל נעצר ואני מוצפת במחשבות על הפלה, סוף הריון על מה יקרה ועל איך אי אפשר לתכנן שום דבר...
יש לי ילדה בת שנתיים ובהריון שלה לא היתה שום בעיה. בבדיקה לפני ההריון הראשון לא היו לי בכלל נוגדני cmv, כך שלא ברור מתי נדבקתי.
כתבתי דברים קצת מבולבלים, אבל זה די משקף את מצבי כרגע - נעה בין ביטחון שהכל בסדר לבין תחושה שאני אפרד מההריון שלי בקרוב...
מנוסה*
הצטרפות: 20 אפריל 2005, 16:55

שליחה על ידי מנוסה* »

ואני חשבתי שרק אצלי מצאו cmv בהריון
:-P
את בחברה טובה...

סיכוי קלוש ביותר להידבקות שלי בזמן ההריון
לא הבנתי. אם גילו CMV בבדיקת דם, סימן שנדבקת, לא?
הסיכוי הקלוש ככל הידוע לי הוא ביחס להדבקת העובר.
יש פרמטרים בבדיקת הדם שמראים כמה זמן בערך עבר מאז ההדבקות והאם מדובר בזיהום ראשוני או משני.
כדאי מאד ללכת להתיעץ עם זיהומולוג שיראה את בדיקת הדם שעשית ויסביר לך מה משתמע ממנה.
לגבי העובר, בהנחה שנבדקת סמוך להריון, יש 3 תסריטים:
  1. העובר לא נדבק.
  2. העובר נדבק אך לא נפגע.
  3. העובר נדבק ונפגע.
שני התסריטים הראשונים לא צריכים להדאיג אותך.
התסריט השלישי- הסיכוי שיתממש הוא כעשרה אחוז (בשקלול כולל, כך לפי הזיהומולוג שהתיעצתי אתו).
הפגיעה האפשרית נעה על סקאלה בין פיגור קשה לבין ליקוי שמיעה חלקי. יש באמצע עוד דברים לא נחמדים, השורה התחתונה היא שיכולה להיות פגיעה חמורה ויכולה להיות פגיעה מאד קלה. חלר מהפגיעות יווצרו עוד ברחם וחלק מופיעות רק אחרי הלידה, בשנים הראשונות של החיים. ליקויי שמיעה עשויים להופיע עד גיל 5 בערך.
איך יודעים אם העובר נפגע???
בשורה התחתונה- אי אפשר לדעת בודאות שהוא לא נפגע. לפעמים אפשר לדעת, לא תמיד בודאות של 100%, שהוא כן נפגע.
אפשר לעשות בדיקת מי שפיר בסביבות שבוע 20. הבדיקה תתן תשובה (כמעט) חד משמעית אם העובר נדבק או לא. אם העובר נדבק, עדיין יש סיכוי של 80% שהוא לא נפגע כלל והוא בריא לחלוטין. מאחר ובכל זאת יש 20% סיכוי שהוא פגוע, תשובה חיובית של מי שפיר מהווה אינדיקציה להפלה (בעיני הממסד הרפואי- את צריכה להחליט אם גם בעיניך).
יש סוגים מסוימים של פגיעות שאפשר לראות בא"ס. כדאי מאד לעשות את כל הסקירות אצל מומחה ממדרגה ראשונה ולהגיד לו שאת נדבקת ב CMV. אם כל הא"ס תקינים- זה עדיין לא אומר שהעובר לא נפגע, אבל אם יש ממצא לא תקין בא"ס בשילוב עם תוצאת מי שפיר חיובית, זה בהחלט יכול לעזור להחליט על הפלה בלב שלם, להבדיל ממצב שבו מחליטים על הפלה רק על סמך הסיכוי הסטטיסטי שהעובר פגוע.
עוד אינדיקציה לעובר שנפגע היא התפתחות לא טובה של העובר ברחם. אבל שוב, עובר שמתפתח היטב עדיין יכול להיות פגוע ולהפך.

מנסיון אישי:
אני נדבקתי ב CMV ממש בתחילת ההריון. אחרי שהתייעצתי עם זיהומולוג שמסר לי את המידע שמסרתי לך החלטתי לא לבצע בדיקת מי שפיר. עשיתי את כל הסקירות, הן היו תקינות לחלוטין. העובר התפתח מצוין והיה תמיד גדול יחסית לגיל ההריון. כמו כן לי ובעלי היתה תחושת בטן חזקה מאד שהוא בסדר.
מיד אחרי הלידה בקשתי לבצע בדיקת שתן של התינוק כדי לבדוק אם הוא נדבק. הבדיקה היתה חיובית- הוא נדבק.
הוא היה בריא לחלוטין. ליתר בטחון עשינו לו מיד בימים הראשונים לחייו סדרת בדיקות שעושים במקרים כאלו- בדיקת עיניים, א"ס מוח וספירת דם. הכל היה תקין. בגיל 3 חודשים עשינו בדיקת שמיעה, גם היא תקינה. כיום הוא בן חצי שנה, בריא, מקסים ותקשורתי להפליא. אנחנו עדיין במעקב של מכון שמיעה ודיבור וכן אצל רופא ילדים, ונמשיך להיות במעקב עוד כמה שנים. בינתיים הכל כשורה.
בדיוק השבוע נפגשתי עם הזיהומולוג שהתיעצתי אתו בהריון וספרתי לו שהתינוק נולד ונדבק אך כנראה לא נפגע. הוא שאל מה היה קורה אילו הייתי עושה מי שפיר ומגלה בהריון שהוא נדבק. אמרתי לו שלא עשיתי מי שפיר בדיוק כדי להמנע מהמצב הזה והוא אמר "את חכמה".

אומר לך מה שהוא אמר לי- ההחלטה היא רק בידיים שלך. אף רופא לא יותר מוסמך ממך להחליט מה לעשות עם ההריון הזה. חשוב מאד להבין את המצב ואת הסיכויים לכאן ולכאן ורק אז לקבל החלטה. יש רופאים, בעיקר גינקולוגים שלא ממש מתמצאים בנתונים, שחושבים שאין טעם להמשיך הריון אם מי השפיר נתנו תוצאה חיובית וימליצו לך להפיל במקרה כזה. לדעתי חשוב לסנן את הדיעות והאמונות האישיות שלהם ולקבל את ההחלטה על סמך תחושות הבטן והאמונות שלך.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

שליחה על ידי אלמונית* »

ההודעה מעלי ממש מדויקת אני עשיתי מי שפיר בשבוע 37 ביגלל חשש לcmv בהריון הזה היו לי המון שפעות וברור שהייתי חולה ב cmv אבל זו היתה הדבקה שניניות לפני ההריון היו לי כבר נוגדנים - כול כך הלחיצו אותי הגניקולוגים ולכן עשיתי מי שפיר על חשבון הקופה והכול קרה תוך 24 שעות בתל השומר
התשובה היתה שלילית ואני הייתי בחרדות למרות שהכול יצא תקין וגם לאחר הלידה בדקו בדיקת שתן לקטנה שיצאה תקינה.
אני בעסק שלי מכירה הרבה נשים וכבר שמעתי על אחת שעשתה בדיקה כמוני והפילה את העוברית שלה בשבוע 37 , בנוסף על משהיא אחרת שילדה תינוקת נגועה בcmv במיקרה גם בשבוע מוקדם ובנתיים הילדה בת שנתיים והכול בסדר.
אני היום הריון שלישי ואני חושבת שיש דברים שממש לא בידיים שלנו , אני הכי חילונית בעולם אבל מתחילה להבין שהכול בידי שמיים.
אם את מתכונת להתחיל לעשות בדיקות ולהיות כול ההריון בחרדות אולי לך ולמי שאת עדיף להוריד בשבוע מוקדם ולא לחכות לשבוע 37 אם את רוחנית יותר והאינטואיצית שלך בדרך כלל מנצחות אז תאמיני להם ותלכי אחריהן
בהצלחה שירלי
אמא_של_ליה*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2005, 12:35
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_ליה*

שליחה על ידי אמא_של_ליה* »

אם את בעניין של סיפורים-
אצלי גילו CMV בהריון ראשון ובשליש הראשון ומיד הכניסו אותנו לטירוף מוחלט בדיוני-הסתברות
(ורק בן-זוגי שיחיה היה בטוח לגמרי שהכל בסדר, אלא שלא הצלחתי להתנקות מהרעשים המלחיצים ולהקשיב לאינטואיציה שלו).
עשיתי מי שפיר בשבוע 22 והרופא שביצע את הבדיקה הסתכל לרגע על המבחנה ואמר שמים "נגועים" נראים אחרת לגמרי ושאני יכולה להיות רגועה.

זהו. מאותו רגע נרגעתי.

אם הייתי עשה את זה שוב? אני לא יודעת. יכול להיות שלא היה לי סיכוי להירגע בלי הבדיקה.
אבל גם הבחירה של מנוסה נשמעת לי היום הגיונית לגמרי, כך שאולי הייתי בוחרת אחרת.
(())
שוב_בהריון*

חוזרת לדף הזה אחרי הרבה זמן. אני מצטערת שלא הגבתי מוקדם יותר למה שכתבתן לי, אבל נראה לי שהייתי צריכה קצת להתרחק מהסיפור. עברו עלי שבועות קשים: ידיעה פנימית שההריון לא ימשך זמן רב, פרידה ממנו וביחד עם זה גם בחילות נוראיות הקאות תכופות ויאוש גדול. איכשהו עבר לי. התאוששתי והמשכתי הלאה. אני חושבת שזה הרבה בזכות הבת שלי, שמדי כמה שבועות אני "מגלה" כמה היא נהדרת. זה נותן הרבה כוח להמשיך ולהתמודד עם הקושי, הופך אותי לאופטימית יותר ופשוט שמחה בה. אחרי שנרגעתי מעניין ה cmv, כולל חוות דעת אופטימיות שרוב הסיכויים שהכל בסדר, ההריון הפך להיות נוכחות משמחת בחיים שלי.
עשינו אולטראסאונד, זה בן, שנראה גם הוא חמוד ושמח. אני מרגישה אותו שוחה לי בבטן כמו דג. הבת שלי מתכננת איך היא תיתן לו את הבובות שלה (הלוואי...). וסוף סוך נתתי לעצמי באמת להתחבר אליו ולדבר אליו ולתכנן מה יהיה אחרי שהוא יוולד. ואז... ואז שוב סערות: צירים מוקדמים (אני מכירה את התחושה כי בהריון הראשון הייתי חודשיים בשמירה משבוע 30) ועוד יותר מזה - תוצאה לא-משהו בחלבון עוברי. (הבדיקות הארורות האלו, אני לא מצליחה לגבש את דעתי עליהן).
אבל הפעם החלטתי שאני לא נכנסת לסחרור הזה שוב. עד שאין תוצאות למי שפיר, אני מגדלת בבטן תינוק בריא ואוהבת אותו ומדברת אליו ושמחה בו מאוד.
אין לי הרבה התלבטויות לגבי הבדיקה, למרות שאני חושבת הרבה על מה יהיה אם יגלו שבאמת יש לו תסמונת דאון. ההחלטה לא אוטומטית בשבילי, בניגוד לסובבים אותי. אבל בינתיים, אני מחכה ומתחברת..
שוב תודה לכולכן על החום והחיבוקים. אמשיך לעדכן. הבדיקה תהיה בשבוע הבא. וואו זה עוד מעט....
מנוסה*

שליחה על ידי מנוסה* »

(())
שיהיה בהצלחה!
קרן_תפסה_אומץ*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 12:25

שליחה על ידי קרן_תפסה_אומץ* »

זה באמת וירוס מבאס להידבק בו בהריון.
איני מחוסנת לCMV כלומר עוד לא חליתי בזה, ויש לי ילד בגן
יש דרכים להימנע מהוירוס או לפחות למזער את הסתברות ההידבקות בהריון?
(לא כולל הפחתת נישוקים צרפתיים עם הילד!!)
שוב_בהריון*

קבלתי תוצאות לבדיקת cmv - הכל תקין!!! איזו הקלה. עכשיו אני יכולה להתפנות לחרדות האחרות שיש לי בקשר להריון הזה, אבל כבר לא לגבי בריאותו של העובר אלא לגבי ההתמודדות שתהיה לנו אחרי הלידה שלו. תודה על התמיכה ובהצלחה לכולן.
מנוסה*

שליחה על ידי מנוסה* »

הידד! |יש|
נעמה_ד*
הצטרפות: 13 אפריל 2006, 22:27

שליחה על ידי נעמה_ד* »

הצילו!אני בלחץ!בהריון הקודם עשיתי 2 בדיקות ל cmv מכיוון שלפני ההריון גילו שאין לי נוגדנים. הבדיקה האחרונה הייתה ב 3/2005.היום, שבוע תשיעי להריון השני,קיבלתי תשובה כזאת:igm חיובי וigg גבולי(?),שנערכה ב26.11.2006. הרופאה הפנתה אותי לבדיקת דם נוספת של שני הערכים ובדיקת ה הavidity igg.לפי מה שבדקתי צריך לעבור פרק זמן של 2-3 שבועות בין הבדיקות והיא שלחה אותי אחרי 11 יום לבדיקה נוספת.אז מה? אני בלחץ כבר ללכת לזיהומולוג עם התוצאה בשבוע הבא...אך האם זה יעיל? האם הבדיקה של הavidity גם כן קשורה לזמן מסוים?ומישהי שמעה על ד'ר גוטסמן ממאיר?לחץ......
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

נעמה
קודם כל תנשמי.
גוטסמן הוא רופא מעולה!
הוא הרופא שלנו בכפר ויתקין, ואני סומכת עליו לגמריי!!
תעשי את הבדיקות ותתיעצי איתו.
אנחנו לא חיסנו וכל זה והוא מאוד תמך.
יש לו ראש פתוח יחסית ואפשר לדבר איתו.
בהצלחה
סירופ_מייפל*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 12:19

שליחה על ידי סירופ_מייפל* »

מנסה להרגיע, איכשהו.
יש לי שלוש חברות/מכרות שחוו הריון מאוד מתוח בעיקבות הCMV. בסופו של דבר נולדו שני תינוקות בלי CMV ותינוקת אחת עם CMV רדום, כלומר לא מתבטא שבשום תחום.
נעמה_ד*
הצטרפות: 13 אפריל 2006, 22:27

שליחה על ידי נעמה_ד* »

תודה!היום גיליתי במאמר שהגעתי אליו במקרה שיש משמעות עצומה למעבדה הבה בודקים את רמת הנוגדנים של ה igm.נאמר שם ש אחת מארבע נשים נקבל תשובה של igm חיובי כאשר הוא לא חיובי.(דובר על נשים שלפני היו להן ערכים שליליים של שני הפרמטרים וגילו שה igm חיובי. לגבי הigg נאמר שהערך הנבדך משקף בצורה אמינה את המצב. כלומר, ואני לא רוצה סתם להיות באשלייה, שווה לבדוק עוד פעם במעבדת cmv בתל השומר (לפי המלצת הכותב).שווה לפני הכל רק כדי לדעת בוודאות שאכן המצב כך ואז להמשיך לאן שהגורל ייקח אותי....הוא גם כתב שיש רבים שמתעסקים בתחום ואינם טובים מספי וממליץ על שלשה:שניים מתל השומר ואחת מעין כרם.אז מה אתן אומרות?
סירופ_מייפל*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 12:19

שליחה על ידי סירופ_מייפל* »

כלומר שלושתם אמינים? תשאלי בפורום הריון אם יש מישהו מומלץ מבינהם. תריצי חיפוש שם אולי תמצאי תשובה יותר מהירה.
בהצלחה!
פשוט_אני*
הצטרפות: 28 יולי 2004, 13:32
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אני*

שליחה על ידי פשוט_אני* »

אני רוצה לומר לכל מי שנדבקה או ספק נדבקה, ואפילו רק עומדת לעשות את הבדיקה: שאני שמעתי בשם רופא משפחה מוערך, שהוא מתנגד נחרצות לעצם ביצוע הבדיקה. הוא טוען שהלחץ שהבדיקה מכניסה אליו, מזיק עוד יותר מהמחלה עצמה. ובמיוחד הדברים אמורים לגבי מי שיודעת שהיא לא תעשה הפלה אוטומטית גם אם העובר פגוע.
השורה התחתונה היא: להירגע, להירגע, להירגע.
אם מה שמרגיע אותך, כמוני, זה לצבור מידע על הנושא (ובמקרה הזה זה באמת מרגיע לשמוע עד כמה הסיכויים של העובר להיפגע הם נמוכים), עשי זאת. אם עודף מידע רק מלחיץ אותך עוד יותר - תסגרי את האינטרנט, עכשיו. הרפיות, מגיטציה, מה שאת רוצה - רק להשתדל לא להיכנס לסחרור נפשי מיותר, שעלול חלילה להזיק לעובר בריא לחלוטין.

אני עכשיו "דבוקה", וההחלטה שלי, נכון לעכשיו, היא לא לעשות דבר מעבר לסקירת מערכות מורחבת. אני מאמינה שהעובר שלי בריא ושלם. כך או כך, אני מקבלת את עוברי כמו שהוא, גם אם, חלילה וחס, יהיה לא בריא, לא שומע, או לא חי.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

האם יש מישהי שילדה תינוק בריא לאחר שנמצא כי העובר נדבק ב cmv?
מנוסה*

שליחה על ידי מנוסה* »

כן (80% מהתינוקות שנדבקו ייוולדו וישארו בריאים).
פלוני_אלמונית*

אני יושבת כבר שלוש שעות וקוראת את כל מה שכתוב פה על CMV וזה לפני שדיברתי עם הרופא על תוצאות הבדיקות שלי. פשוט ראיתי CMV IGG חיובי וחשבתי שזה אומר שאני נגועה. כבר נזכרתי איך שבוע שעבר הבן שלי היה יום עם חום ופריחה ולי כואב הגרון וכל הסרט נפרש לפני... בשום מקום לא מצאתי איך להבין את משמעות התוצאות אז אם את במצב שלי הנה ציטוט מאתר שמצאתי

קריאת תוצאות בדיקת CMV
בדיקת וירוס CMV בודקת קיום של שני נוגדנים:

IgG
קיום נוגדן זה מצביע על הידבקות ישנה של האם במחלה. תוצאה טובה: positive.
IgM
קיום נוגדן זה מצביע על הידבקות נוכחית של האם במחלה. תוצאה טובה: negative.

אז אם אני מבינה נכון אני לא בסיכון כי התוצאות שלי הן IGG חיובי ו-IGM שלילי.

לפעמים אני תוהה מה יותר מסוכן לנו לעשות בדיקות או לשכוח מקיומן ולזרום עם ההריון?
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

אני לא בהריון, אבל חולה כמה שבועות... בדיקות דם העלו שאני cmv igm - positive ומשהו נוסף שאני לא יודעת מה אומר:

NEGATIVE
CMV IgM additional assay

מישהו יודע מה המשמעות של זה?
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

הייתי חולה במחלת הנשיקה בגיל 14. נתון נוסף מהבדיקה:

CMV IgG Avidity
45% -גדול מ
Probably past infection
:ערכי ייחוס
IgG with low avidity:
35%-קטן מ
IgG with high avidity:
45%-גדול מ
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

במבי, לא ממש ברור לי איזה נתון הולך עם איזו שורה (את כותבת פוזיטיב ואח"כ נגטיב על אותו הדבר, לא ברור לי...). אבל סימפטומים של מחלת הנשיקה יכולים להגרם מCMV וגם מEBV (אפשטיין-בר). יכול להיות שיהיה לך אחד בעבר ובעתיד יהיה לך אחר.

יש מספר סוגי נוגדנים (לכל נגיף שהוא) IgM שמיוצר מיידית לחשיפה למחלה ופעיל לזמן קצר, IgG שמסונתז רק לאחר תקופה (נדמה לי ששבוע, לא בטוחה) אבל נשאר פעיל שנים (לפעמים כל החיים, תלוי בנגיף). כך ש IgM מספר לנו על הדבקה עכשיו, IgG על הדבקה בעבר. אם הIgM נמוך והIgG גבוה, סימן שפעם היית חולה ועכשיו לא.

רק בריאות
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

תודה הילה, דיברתי עם הרופא (לא חשבתי שהוא יהיה במרפאה, בגלל זה שאלתי כאן) - אכן התוצאה של ה IgM היא חיובית, אז הם שולחים את אותו הדם למעבדה אחרת (עם הצלבה עם ה IgG שהוא אכן גבוה הם מניחים שנעשתה טעות ובודקים שוב). בבדיקה השניה התוצאה יצאה שלילית. אני מקווה שזה נכון. יש לי תופעות מאוד משונות כבר כמה שבועות (כאבים חזקים ברגליים, כמו כאבי עצמות) ואחת הספקולציות היתה וירוס מהסוג הזה. אבל - כנראה שהרגליים שלי הן הססמוגרף הפרטי שלי לזה שמשהו לא בסדר בגוף באופן כללי, כי הסתבר שכל הזמן הזה פיתחתי דלקת ריאות ולא ידעתי מזה (היה שיעול לא סימפטי, אבל אחד שבא רק כמה פעמים ביום לשיעול בודד, לא כואב ולא כלום). אצלי כמעט תמיד יש תופעות משונות, שהרבה פעמים קשורות לרגליים. כנראה שזה שוב משהו כזה.
חלוקית_נחל*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 08:01
דף אישי: הדף האישי של חלוקית_נחל*

שליחה על ידי חלוקית_נחל* »

האם משהו יודע/יודעת איך נדבקים בוירוס הנ"ל. אחותי בהריון ויצאה לה תשובה חיובית בבדיקת דם והיא צריכה לעשות מי-שפיר לבדוק אם העובר פגוע. אני בהריון ועד כה, בשתי הבדיקות שערכתי יצאתי שלילית וגם בהריון הקודם הייתי שלילית. חשוב לי לדעת איך נדבקים בוירוס הנ"ל, אשמח לכל תשובה. תודה
דברת*
הצטרפות: 27 יוני 2007, 13:32

שליחה על ידי דברת* »

בדרך כךך נדבקים מילדים. בדרך כלל בילדות.

והנה ציטוט ולינק
נגיף ה-CMV, או בשמו המלא Cytomegalovirus, הינו נגיף (וירוס) התוקף חלק ניכר מהאנשים במהלך חייהם. הדבקה בנגיף זה הינה שכיחה ביותר. נמצא כי כ-40-85% מהמבוגרים נדבקו בעברם, לרוב בזמן תקופת הילדות. ההדבקה ב-CMV עלולה להתרחש בעקבות מגע עם הפרשות כגון שתן, רוק ודמעות (ולכן אמהות או גננות המטפלות בילדים קטנים נמצאות בסיכון גבוה יותר - רחיצת ידיים חשובה ביותר לאחר החלפת חיתולים) או מגע מיני. במיעוט המקרים ההדבקה עלולה לנבוע מקבלת מנות דם נגועות.

http://www.yoledet.co.il/tests-during-cmv.asp
אימא_טרייה_פלוס*
הצטרפות: 14 אפריל 2007, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אימא_טרייה_פלוס*

שליחה על ידי אימא_טרייה_פלוס* »

יש לי cmv igm positive. אני מקווה שזו לא בשורת איוב. כתבתי בדפבית שלי, אימא יולדת בפעם הראשונה
אימא_טרייה_פלוס*

מישהו יודע האם אני יכולה בינתיים להצטרף לקבוצת נשים הריוניות במים?
האם יש סכנה שאדביק אותן?
אני אמנם מחכה לתוצאות של מי השפיר אבל בינתיים אני עדיין מאד בהריון
מנוסה*

שליחה על ידי מנוסה* »

אם את בשלב המדביק של המחלה בודאי שאת יכולה להדביק אותן. זו מחלה מאד מאד מדבקת.
מציעה לשאול זיהומולוג שידע להגיד לך אם את מדבקת או לא לפי תוצאות הבדיקה שלך. בינתיים אם יש לך ספק, עדיף לצאת מנקודת הנחה שאת מדבקת.

בינתיים אני עדיין מאד בהריון
יופי, שימשיך!
מנוסה*

שליחה על ידי מנוסה* »

אני מקווה שזו לא בשורת איוב
שוב- הפגשי עם זיהומולוג שיפרשן את הנתונים ויסביר לך את כל הסיכונים והסיכויים.
ממליצה לקרוא את הדף הזה כולל את הסיפור האישי שלי (תקציר- הדבקות ב CMV ולידת תינוק בריא למרות שנדבק ממני). מופיע פה בדף בתאריך 1.8.06.
אימא_טרייה_פלוס*

מנוסה, כתוב לי פה: "קחי לך זמן להפנמה"... אני חושבת שהפנמנו.
אנחנו נפגשים עם זיהומולוג ביום ג'. אני מקווה שיחדש לי משהו. לטובה.
העניין עם תינוקות שנדבקו, שאי אפשר לדעת אם יפתחו את המחלה. וגם אם נולד בריא- הוא יכול לפתח את המחלה בשנה הראשונה....
מנוסה*

שליחה על ידי מנוסה* »

העניין עם תינוקות שנדבקו, שאי אפשר לדעת אם יפתחו את המחלה. וגם אם נולד בריא- הוא יכול לפתח את המחלה בשנה הראשונה....
לתינוקות שנדבקו יש כ 20% סיכוי לחלות בכל שלב שהוא ובכל דרגה של חומרה.
אם לא חלו ברחם, הסיכוי שיפתחו את המחלה אחר כך כבר נמוך יותר.
מיד אחרי הלידה אפשר (ולדעתי רצוי) לבדוק את הילד ולראות האם נגרם נזק באזור כלשהו (אזניים, עיניים, מוח ומשהו שקשור לתפקודי כבד כמדומתני). אם הכל תקין (כמו שהיה אצלנו) יש עדיין סיכוי כלשהו להתפתחות של ליקוי שמיעה עד גיל חמש. אנחנו שוחררנו סופית ממעקב בגיל שנה וחצי אחרי בדיקת השמיעה השלישית (התקינה).
בכל מקרה תדעי הכל ביום ג'. מאחלת לך שתפגשי עם זיהומולוג מקסים ואנושי כמו זה שאני פגשתי.
אימא_טרייה_פלוס*

כן. הוא היה מקסים. ומרגיע. לא הסכים לדבר יותר מדי על דברים נוראיים (כמו הפסקת הריון- רציתי לדעת מה עושים עם קיסרית לשעבר), ובכלל לא מוכן לדבר על כלום עד שלא ייבדקו שוב את הדם שלי ושתן וגם את הסרום מהבדיקות הקודמות, שהמעבדה לא מוצאת.
נמתין. נקווה לטוב.
אני הולכת להילרית מדהימה, ולהומיאופטית מקסימה ואני מקווה שהכל יהיה לטובה- ואנסה לקבל הכל בברכה. בשלמות.
נמאס לי להרגיש כמו איוב- זה לא נותן לי כלום.
מנוסה*

שליחה על ידי מנוסה* »

נהדר, נשמע שאת בידיים טובות.
פלונית_לרגע*
הצטרפות: 06 פברואר 2004, 22:23
דף אישי: הדף האישי של פלונית_לרגע*

שליחה על ידי פלונית_לרגע* »

בבדיקת דם נמצאו הערכים הבאים:

IU/ml >22.0 CMV IgG
POSITIVE CMV IgM
% 93 CMV AVIDITY

בבדיקה לפני חודש ערך ה Avidity
היה 95%
  1. מה משמעות תוצאות אלו?
  2. האם יש משמעות לשינוי באוידיטי או שזו יכולה להיות סטייה סטטיסטית?
  3. האם יש צורך בבדיקות נוספות או בטיפול כלשהוא?
ואם יש המלצה לרופא זיהומולוג.
תודה
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

לפני היריון שלישי, ורק עכשיו התברר לי שאין לי נוגדנים ל-CMV.
תוהה: האם יש היגיון רפואי בחיפוש אחר מישהו עם CMV פעיל ובניסיון אקטיבי להידבק ממנו עכשיו? אני מוכנה לדחות לצורך העניין את ההיריון.
פלוני_אלמונית*

לא! ראי רה-אקטיבציה למעלה
שליחת תגובה

חזור אל “הריון בר סיכון (לאם, לעובר או לשניהם)”