גמילה מקפאין

גחלי_לית*
הצטרפות: 18 נובמבר 2004, 12:33
דף אישי: הדף האישי של גחלי_לית*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי גחלי_לית* »

אני מנסה בימים אלה להיגמל מהצורך לפתוח את היום בשתיית נס קפה,
אני שותה רק קפה אחד ביום (הקפה של הבוקר), אבל כבר במשך 4 שנים רצוף.

עד לא מזמן הייתי יכולה לדלג על הקפה של הבוקר ללא תופעות לוואי (כאבי ראש, עייפות), והייתי ממשיכה לשתות קפה משום שאהבתי את הטעם.

עכשיו שאני מנסה להוריד את כמות הקפה או לאחר את שעת הקפה (כדי לא להיות תלויה בזה להתעוררות), אלא נטו הנאה, אני מגלה שאני עייפה, מרגישה בעירפול ויש לי מעט כאבי ראש דהיינו אני כבר מכורה.

מה לעשות מכאן? למה לצפות? להפסיק לחלוטין? כמה זמן צפוי לי עד שארגיש יותר טוב?

יש המלצות? ניסיון?
זוהרה_ה*
הצטרפות: 01 מרץ 2004, 09:31
דף אישי: הדף האישי של זוהרה_ה*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי זוהרה_ה* »

כשנגמלתי מקפה לפני כ-3 שנים שתיתי המון, משהו כמו 5-7 כוסות נס ביום!!
הפסקתי בבת-אחת, סבלתי מכאב ראש בלתי נסבל ובלתי פוסק במשך 3 ימים וזהו!!
מאז אני נקיה!
מתוקה_מתחילה_מחדש*
הצטרפות: 02 ינואר 2005, 15:31
דף אישי: הדף האישי של מתוקה_מתחילה_מחדש*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי מתוקה_מתחילה_מחדש* »

אני הפסקתי לשתות קפה לפני כשנה וחצי. עד אז הייתי שותה כשלוש כוסות נס קפה ביום (בוקר, צהריים, אחה"צ). תמיד כשהייתי מפספסת את הקפה של הבוקר הייתי חוטפת כאב ראש נוראי (אפילו אם שתיתי תה בפנים שגם בו יש קפאין). לפני שנה וחצי הפסקתי עם הקפה מידית והתחלתי לשתות קפה ציקוריה, כבר מהיום הראשון לא היו לי שום כאבי ראש ושום תופעות לואי אחרות. לפעמים כשבא לי קפה בבית קפה, אני שותה קפה נטול קפאין. היום אני כבר לא מסוגלת להתקרב לנס קפה ורק הריח עושה לי בחילה.
עין_הסערה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2001, 11:34
דף אישי: הדף האישי של עין_הסערה*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי עין_הסערה* »

בתיכון התרגלתי לנסקפה של הבוקר, ולא אהבתי את התלות הזו.
בלי הקפה, לקח לי כמה זמן של תחושות נימנום ועירפול שאת מתארת, כאילו אני "לא מצליחה להתניע".
אני שמחה לבשר לך שזה עובר, וגם אני ללא קפה כבר 15 שנה אולי.
לא יודעת אם להמליץ לך להפסיק לחלוטין או לא. לי היה עדיף פשוט להוציא את זה מן החיים שלי.
גחלי_לית*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי גחלי_לית* »

תודה,
דווקא הריח של קפה הוא ריח משכר, אני לא מפסיקה באופן כ"כ חד קפה, כלומר אני מאחרת את השעה לצוהריים, ומפחיתה את הכמות.

היום זה היום ה- 3 בלי לפתוח את הבוקר עם קפה.

כפיצוי על חוסר הקפה כל תא בגוף זועק לשוקולד, אבל גם את זה אני לא נותנת כי אני בסיכון לפתח סכרת, ומנסה לשמור על המשקל.

פותחת את הבוקר עם תה קינמון או דובדבנים.

בדר"כ לקראת אחה"צ תוקפים כאבי ראש, ואז לוקחת 1/2 כפית נס+1/2 כפית נטול,

זה לא עושה לי את זה כמו הקפה של הבוקר שהיה 100% נס קפה ולא קומבינות, אני מנסה את זה לשבוע.
אחרי שבוע שלם כך אגבש לי מסקנות.
אורי_אורי*
הצטרפות: 18 פברואר 2005, 22:43

גמילה מקפאין

שליחה על ידי אורי_אורי* »

חברים יש לי הודעה : אני מכור לנס קפה! (שלוש שנים של שתייה ...חחח זה לא נשמע טוב)
הבעייה בכל העניין שאני רק בן 15...
הנס עוזר לי לפתוח את הבוקר (כמו שנאמר בהודעות של אחרים) ובמקום לקחת אוכל לבית ספר אני שותה נס ועד הצהריים לא אוכל .

האם אני בסיכון כ"כ שיחייב אותי להפסיק את ההנאה הזאת?
כוכב_מעז*
הצטרפות: 17 נובמבר 2006, 22:41
דף אישי: הדף האישי של כוכב_מעז*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

שלום לכולם!
קודם כל - מאד נהנית לקרוא אתכם! הפורום נהדר, ומלא אנרגיות חיוביות :-) תודה מקרב לב...

רציתי לשאול אתכם...אני מנסה לצרוך כמה שפחות קפאין, אבל כיוון שלחץ דם שלי נמוך באופן די קבוע, וגם הברזל שלי לא בשמיים, אם אני לא שותה כוס קפה בבוקר, ולפעמים 2 - אני מתהלכת כל היום כמו עוף מבושל ועצלן, וממש לא כמו איזו פרגית עסיסית ואנרגטית...השאלה שלי היא בעצם - מה ניתן לעשות? מה "מעורר" חוץ מקפאין?

המון תודה! :-)

נ.ב: אני מגיעה לפורום בדרך כלל מאוחר בערב, ולכן עדיין לא הבנתי איך בדיוק הדברים עובדים כאן מבחינה אדמיניסטרטיבית, איך משייכים נושא לנושא, וכו'...אז תסלחו לי אם הדף הזה לא מתויק במקום נכון :-)
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

ברוכה הבאה!
כדי להתמצא קצת יותר, בקרי ב דף פתיחה וקחי גם סיור מודרך באתר . משם יש הפניות לדפים נוספים שיאירו את עינייך.

עצה: כדאי שהניק שלך יהיה גם שם דף הבית האישי שלך. מי שירצה לפנות אליך ילחץ על הניק בכל מקום שהוא יופיע, ויגיע לדף שלך.
כוכב_מעז*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

תודה רבה לך! :-)
כן, קראתי שם, אבל איכשהו לא התרכזתי...אנסה שוב פעם :-)

נ.ב: איך עושים דף בית? :-)
כוכב_מעז*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

פשוט אלון , תודה! זה דף נהדר! :-)
אבל הוא לא עונה ל שאלתי, מה ניתן לאכול לשתות במקום הקפאין המעורר
תמר_בן_חור*
הצטרפות: 03 נובמבר 2003, 08:14
דף אישי: הדף האישי של תמר_בן_חור*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי תמר_בן_חור* »

הקופאין עצמו הוא שמעייף. אם נגמלים (שלושה ימים של כאבי ראש וכל מיני תופעות כאלה), כבר אין את הנפילות האלה, שחייבים קפה.

בשביל אנרגיה יש אופציות רבות כמו תוספת ברזל טבעית, או תוספות מזון. אך הכי נכון זה להסתכל על המזון עצמו. אני קוראת עכשיו את הספר "רזה לתמיד", שם הוא מדבר על מזונות עתירי מים ועל שילובי מזון, שתומכים בגוף ונותנים לו אנרגיה, להבדיל מהאוכל המסורתי שגוזל מהגוף אנרגיה.

אני מוצאת שזה תהליך. זה חלק בלתי נפרד מתהליך של התעוררות ומודעות ולקיחת אחריות.
כוכב_מעז*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

תודה תמר,העניין הוא שמבחינה ביולוגית הקפאין כן מעורר, הוא פועל ממש ברמה התאית (אני ביולוגית אגב :-) ), אבל בהחלט יש לו חסרונות רבם, לכן אני מחפשת דרך...תוספת ברזל אני לוקחת, כי פשו הברזל אצלי הרבה יותר נמוך מהנורמה...וגם ויטמינים...משתדלת לאכול בריא...אני בן אדם אנרגטי, אבל אני רואה, מבחינה פיזית, פיזית, מקשיבה לגוף ורואה שבלי קפאין הוא פשוט פועל בחצי עוצמה. זה בטח גם קשור לל"ד נמוך קצת שיש לי...אני די אובדת עצות...
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי מי_מה* »

אם את לוקחת ברזל בסמוך לשתית קפה (או תה) אז הגוף אינו מסוגל לספוג אתו. בדרך כלל מומלץ לאפשר שעתיים (כלומר שעתיים אחרי או לפני) בין צריכת קפאין, מוצרי חלב ויש מי שאומרים שגם ביצים, לבין נטילת ברזל. גם תרופות אנטיביוטיות משפיעות על יכולת הגוף לספוג ברזל.
מה לגבי פעילות גופנית? יש לך הזדמנויות? הליכה, שחיה, יוגה - כל אלה, מנסיוני, מאוד משפרים חיוניות, עירנות ומצב רוח (-:
כוכב_מעז*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

תודה מי מה, אני בדרך כלל לוקחת לפני השינה, לא סמוך לאוכל, ובטח שלא עם מוצרי חלב או קפאין :-)
פעילות גופנית...עד לפני שנצתיים הייתי רצה כל יון 6-7 ק"מ...מאז לא יכולה להכריח את עצמי :-(
פשוט_אלון*
הצטרפות: 07 פברואר 2005, 20:38
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אלון*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי פשוט_אלון* »

לא חייבים לרוץ עד שמותשים, אפשר לרוץ כמה שרוצים גם בלי להקציב שעה, מרחק או כל מטרה אחרת.
אפילו 5-10 דקות ריצה רק כדי להזרים קצת את העניינים.
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

גמילה מקפאין

שליחה על ידי אני* »

כן, רוצה להתחיל להכניס את זה לשיגרה שוב...נקווה :-)
שונמי_ת*
הצטרפות: 17 אפריל 2005, 20:52

גמילה מקפאין

שליחה על ידי שונמי_ת* »

דיון שהחל בדף שתיית מים בהנקה :

שותה קפה ללא קופאין

הייתי נזהרת מזה, התהליך שבאמצעותו הופכים את הקפה ל"נטול", ממלא אותו ברעלים אחרים.

אני פשוט שותה קפה רגיל בתדירות נמוכה. נראה לי עדיף. (ברור שהכי עדיף להמנע...) אבל אולי זו כבר שאלה לדף אחר?
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

היה על כך דיון בדף תזונה ללידת תינוק בריא .
דף_ למחיקה?
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי סיגל_ב* »

לא למחיקה לדעתי.
נושא חשוב בפני עצמו שלדעתי דורש דף נפרד (לא כולם קוראים את תזונה ללידת תינוק בריא, ועדיין רבים שותים קפה).
אפשר להעביר את הקטע בדף ההוא שעוסק בזה לכאן (ולהשאיר שם הפניה לכאן).
(נטולת זמן כרגע, אם לא יהיו מתנדבים אעשה זאת בהמשך).

רציתי רק לומר שבנושא הקפה ה"נטול" יש אפשרות שיש כאן הטעייה של הציבור.
חבר (רופא) מארה"ב פעם סיפר לי על כך (ממידע שהיה לו - אינני זוכרת מהיכן), שלא מדובר בקפה שאין בו קפאין. יש בו קפאין, רק בכמות מופחתת.
למעשה אנו אמורים לומר "קפה מופחת" ולא "נטול". (כך על פי החבר).

אין לי מקורות להפנות אליהן, אבל זה משהו ששווה בדיקה במעבדה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

גמילה מקפאין

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

לא למחיקה לדעתי

שני דברים:
  1. על אריזת אחד ממותגי הקפה (נדמה לי "קלאסיק") כתוב שהקפאין הוצא מן הקפה בשיטות טבעיות. לא יודעת מה זה אומר (ניסיתי בזמנו לעבור אליהם והטעם לא הצדיק את זה).
  2. אם כבר שותים נס קפה (לא נטול), עדיף לעבור לקפה "אמיתי" (פילטר, מכונה...), גם בגלל הטעם וגם מפני שמשקע הקפה נשאר אחרי השתייה בתחתית הכוס.
  3. כשאני כותבת מסתבר לי שיש סתירה בין כמה שאיפות אפשריות: "טבעי" ו"בריא" - קפה טחון על המקום הוא הטבעי ביותר. נס קפה רגיל הוא הכי פחות בריא. נס קפה נטול הוא אולי מעט יותר בריא (פחות קפאין), אבל ודאי לא טבעי.
תמי_גלילי*

גמילה מקפאין

אור-לי, אני אחסוך לך את הבדיקה במעבדה: ב"נטול" יש קפאין. מספיק כדי להשאיר אותי ערה (במקרים הנדירים שאני צורכת קפאין), וכדי לעורר תגובה אלרגית במי שאלרגי לקפאין. מי שמעוניין במשקאות בלי קפאין צריך ללכת על "ללא קפאין". (אני כבר מאומנת בלהסביר את ההבדל בבתי קפה...). "נטול" זו אכן מילה שמטעה את הציבור. "מופחת" היא לדעתי הגדרה הרבה יותר מדוייקת ומוצלחת.

לגבי תהליך הנטילה - הנה מה שכתבתי בדף ההוא:

תלוי באיזו שיטה הוציאו את הקפאין. אפשר לברר עם היצרן.
למיטב ידיעתי, לפחות כשמדובר בקפה נטול אורגני, משתמשים בשיטות שלא מעורבים בהם סולבנטים רעילים, אלא פחמן דו חמצני או מים (בדרך כלל זה גם מצויין במפורש על האריזה).
בוויקיפדיה:
http://en.wikipedia.org/wiki/Decaf
(בוויקיפדיה טוענים גם שתהליך הוצאת הקפאין הנפוץ ביותר בארה"ב כיום הוא בעזרת פחמן דו חמצני; עדיין שווה לדעתי לברר).

לגבי הקפאין עצמו, הדעות לגביו חלוקות כמו לגבי כל דבר אחר שקשור בתזונה. חיפוש פשוט באמזון יעלה שספרים שלמים הוקדשו לדיון בדעה שזה מזיק לבריאות, ובדעה הנגדית שזה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לך. אני מניחה שהאמת, כרגיל, יותר מורכבת: שיש אנשים שזה מזיק להם- ייתכן אפילו שהרוב כאלה - ויש אחרים שזה יכול להועיל להם. בדיוק כמו (כמעט) כל סם אחר.

הדעה האישית שלי - אם כבר קפאין, עדיף בהרבה קפאין מתה ולא מקפה. הקפה כשלעצמו מזיק ולדעתי אינו מתאים לצריכה של בני אדם (היות שמדובר בפירות שיש לעבד בעזרת טכנולוגיה כדי להפיק מהן את המוצר). בגידול קפה שאינו אורגני משתמשים בכ-200 סוגים של חומרי הדברה. כמה חבל שקפה זה כל כך טעים...
תמי_גלילי*

גמילה מקפאין

קפה טחון על המקום הוא הטבעי ביותר. נס קפה רגיל הוא הכי פחות בריא. נס קפה נטול הוא אולי מעט יותר בריא (פחות קפאין), אבל ודאי לא טבעי.

האם התססה, יישון וקלייה של קפה (שלבי העיבוד של פולי הקפה) הן פעולות טבעיות יותר מאשר שימוש ב-CO2 (גז טבעי לגמרי) או מים (שניהם בקפה נטול אורגני), או ייבוש וטחינה לדק (בקפה אינסטנט אורגני?)

את פולי הקפה (בעצם מסתבר שאלה BERRIES) אין אפשרות לצרוך במצבם הטבעי בלי עיבוד שמצריך התערבות אנושית. לכן כל קפה הוא "לא טבעי" במידה רבה.

ולגבי הדעה שקפאין אינו בריא - כאמור, יש דעות לכאן ולכאן. ראיתי באמזון לפחות ספר אחד שמחבריו טוענים שנעשה לקפאין רצח אופי שלא בצדק.
אחת_מהג'ונגל*
הצטרפות: 01 נובמבר 2006, 19:52

גמילה מקפאין

שליחה על ידי אחת_מהג'ונגל* »

בדיוק כמו (כמעט) כל סם אחר.

האינסטינקט הראשוןן שלי לדפים מהסוג הזה הוא לומר פשוט לא לשתות קפה.

לא מבינה את ענין ה"נטול" ואת ענין ה"ללא". כמו שוקולד ללא קקאו. זה לא באמת שוקולד, נכון?
אני רואה שכמעט כל מי ששותה קפה הוא בעצם מכור לקפה במידה מסוימת. אפילו לוותר על כוס קפה אחת ביום קשה לכ"כ הרבה אנשים, במיוחד אם זה המשקה הראשון שמתדלק אותם, לטענתם.

משונה בעיני שאנשים מתעקשים למצוא פתרונות או הסברים שיצדיקו את שתיית הקפה שלהם, בעיני זה כמו למצוא הצדקה לסיגריות ואלכוהול.

רוצה לשתות קפה?
שתי מה שטעים לך. לחפש תחליף שיהיה פחות טעים, או ירגיש כאילו שתית...נראה לי גישה לא נכונה לחיים.

רוצה להיטיב עם גופך?
הרגילי אותו לא להיות זקוק לקפה.

<מעולם לא שתיתי קפה, אז אולי אני לא מבינה על מה אני מדברת. תמחקו חופשי.>
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

בנטול קפאין יש מספיק בשביל לעשות לי כאב ראש, שזו ההשפעה של קפה עלי. אז אני נמנעת גם וגם, מלבד במקרים מיוחדים ואז אני מראש יודעת כמה תכאב המיגרנה.
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

יש תחליפים ממש טעימים מעולש. למשל צ'יקו. תחליף נס קפה, הרבה יותר טעים מקפה נטול קופאין. אני שותה אותו מאז תחילת ההריון.
גחלי_לית*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי גחלי_לית* »

הפיתרון הנמצא בינתיים הוא 1/2 כפית צ'יקו 1/2 כפית נס קפה. גם נותן מספיק קופאין בשביל להתחיל את היום, וגם יש טעם...
יש אפילו ימים שלא צריך כלל 1/2 כפית נס קפה, אלא רק צ'יקו...
מודי_תאני*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 11:15
דף אישי: הדף האישי של מודי_תאני*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי מודי_תאני* »

נגמלתי מקפה לפני 6 שנים בערך, לאחר יותר משבוע של כאב ראש. החלטתי להיגמל כי קראתי איפשהו על מחקר שעשו על העירנות שקפה נותן. מסתבר, שרמת הערנות של מכור לקפה אחרי ששתה, זהה לזו של מי שאינו שותה קפה בלי ששתה. כלומר: עייפות היא הקריז של הקפאין.

ולכן כדאי להיגמל.

יש אנשים שלא יכולים לישון אחרי תה או שוקו, אבל קפה לא ממש מעורר אותם. כיום, תה ומאטה מעירים אותי, שוקולד טעים (ללא השפעה פרט לכאב בטן אם אוכלים יותר מדי) וקפה מחרפן אותי (היי של שעה ואחריו דכאון חריף). זה מאוד לא מובן לן, כי תאין, קפאין ותיאוברומין הם בדיוק אותו החומר.

בשביל להתעורר, או להיות ער כל הלילה, אני לוקח כדור גוארנה של הרבלייף.
גבעה_ירוקה*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2005, 21:28
דף אישי: הדף האישי של גבעה_ירוקה*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי גבעה_ירוקה* »

תנסי ג'ינג'ר,בחליטה או כממתק(יש כזה נחמד כמו פרי יבש ) צריך לאהוב את הטעם אבל הוא גם ממריץ וגם עושה טוב לעיכול עד כמה שאני יודעת. לי אחרי קפה או שוקולד יש נפילת אנרגיה מאד לא סימפטית אז אני מאד מנסה להמעיט.
גבעה_ירוקה*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2005, 21:28
דף אישי: הדף האישי של גבעה_ירוקה*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי גבעה_ירוקה* »

אז אני מאד מנסה להמעיט
וזה קשה.. P-:
גחלי_לית*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי גחלי_לית* »

צריך לאהוב את הטעם
לא אוהבת את הטעם. אוהבת את הטעם של החלב החם עם הקפה בבוקר...
תלתנית*
הצטרפות: 18 מרץ 2007, 00:28

גמילה מקפאין

שליחה על ידי תלתנית* »

קראתי שעולש (ממנו עשוי הצ'יקו של עלית), אם צורכים אותו בכמויות גדולות, יוצר בצקות במעיים וגורם לירידה בתפקודי העיניים. זה בריא לצרוך את זה על בסיס קבוע? חוץ מזה, שלנשים מניקות ולנשים בהריון אסור לצרוך אותו.
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

אני גם חשבתי שאני מתחילה להתמכר לקפה (אחרי שנים שאני שותה אותו, או לא, ללא תופעות לואי), והתברר שזה פשוט שלחץ הדם הנמוך-ממילא שלי ירד עוד יותר, והקפה פשוט מעלה אותו. כלומר, לא תמיד זה הקפה שגורם לבעיה.

מה שעוזר ללחץ דם נמוך, חוץ מקפה, זה מלח. נכון שזה נחשב לא בריא, אבל זה כי זה מעלה את לחץ הדם... בקיצור, אני כרגע מנסה גם וגם, אבל בדגש על המלחים.
פסיפלורה*
הצטרפות: 24 מרץ 2007, 01:47

גמילה מקפאין

שליחה על ידי פסיפלורה* »

קראתי שעולש (ממנו עשוי הצ'יקו של עלית), אם צורכים אותו בכמויות גדולות, יוצר בצקות במעיים וגורם לירידה בתפקודי העיניים. זה בריא לצרוך את זה על בסיס קבוע? חוץ מזה, שלנשים מניקות ולנשים בהריון אסור לצרוך אותו.
בתור מכורים לצ'יקו, האמירה הזו מדאיגה אותי. איפה קראת, מישהו יודע על זה משהו?
ואני הייתי מאושרת שהם שותים צ'יקו ולא שוקו...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

חוץ מזה, שלנשים מניקות ולנשים בהריון אסור לצרוך אותו. מה? אף פעם לא שמעתי את זה מי אמר?
נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

לפני כמה ימים החלטתי להיגמל מקפה. תופעת הלוואי המפתיעה היתה כאבי גב תחתון די מציקים. מישהו מכיר? שמע? הפיזיותרפיסטית שהתייעצתי איתה אמרה שהיא כבר פגשה כאלו ובשדרך כלל ה"קריז" עובר במפרקים, בנקודות הרגישות הוחלשות של כל אחד, וחולף לו אחרי מספר ימים.
מאז שהיא אמרה את זה התחלתי להרגיש יותר טוב נפשית. לפחות זה לא בגלל שאני כזו פלדעה אלא שאני עושה משהו טוב לעצמי...
אמא_של_א_א_א*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2006, 23:46
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_א_א_א*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי אמא_של_א_א_א* »

אני בגמילה מקפה - ודי סובלת
עיפה. כאבי ראש, עיקר בעורף ומאחורי העיינים, וגם כאבים בכל השרירים בגוף כאילו שעסקתי בספורט, מה שלא בדיוק קרה.........
גם הבטן כואבת לי נורא ונפוחה ונראה לי כאילו יש לי איזה וירוס?????????????
או שזה המחסורבקפה?????? אשמח לאינפורמציה נוספת.
אמא_של_נבט*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 07:06

גמילה מקפאין

שליחה על ידי אמא_של_נבט* »

אמא יקרה ראשית אל תתיאשי המשיכי בגמילה. אני גמולה כבר שלושה שבועות וווואאאאוווו החיים אחרים היום.
מדהים שגמילה מקפה זהה לכל גמילה נרקוטית אחרת וכן,צריך לעבור את זה.
אני סבלתי בימים הראשונים מעצבנות נוראית כאבי ראש מחרידים ומתח בשרירים.
היה שווה כי אני קמה בבוקר ואוהבת את כולם בלי לחפש קפה ואז לאהוב את כולם.אני מרגישה שלווה יותר רגועה יותר,והלילות וואו שינה נעימה ושקטה .

אז כל מה שתעברי עכשיו שווה את האח"כ. פנרי עצמך בינתיים ברויבוש קר או מים עם מרווה .

בהצלחה
אמא_של_א_א_א*

גמילה מקפאין

תודה על ההבנה
הנה כמעט 2 בלילה והתעוררתי מכאבי שרירים או מה שזה לא יהיה ברגל.......
מה זה רויבש קר?
ואני מתנחמת בתה. גם ממנו אצטרך להגמל.........
אמאבא_של_רמה*
הצטרפות: 04 דצמבר 2005, 23:24
דף אישי: הדף האישי של אמאבא_של_רמה*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי אמאבא_של_רמה* »

לסאנריידר יש משקה הנקרא פורטשיין דלייט מנקה את מערכת העיכול והדם ומסייע בתהליך הפסקת שתיית הקפה.
אני לא שותה קפה כבר 14 שנה (אף פעם לא הייתי שתיינית גדולה של זה), אבל ממכרים ששותים הרבה קפה נתוודעתי לעובדה שהפורטשיין דלייט מוריד משמעותית את החשק והצורך לקפה.
ובלי קשר זה משקה מאוד בריא
בכל אופן בהצלחה רבה שתיהיה לך
אמא_של_נבט*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 07:06

גמילה מקפאין

שליחה על ידי אמא_של_נבט* »

http://www.ocha.co.il/SiteFiles/1/5/607.asp
הסבר על רויבוש.
פשוט טעים אפשר לשתות גם חם ולי זה עזר לעבור בהתחלה ממשקה חם עם קפאין לאחד בלי ומשם הצורך לחם נעלם.

אישית אני לא בעד תחליפים יקרים ומעשי קוסמות אני בעד החלטה בראש בנפש החלטה פנימית חזקה תוביל להצלחה.
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

למה אני בדף הזה?אני לא מצליחה לפתוח בוקר לפני הקפה. יש לי לחץ דם נמוך ולפני הקפה אני סהרורית, וחוצמיזה התרגלתי שזה הפינוק שאני עושה לעצמי בבוקR(ונמנעת כל שאר היום) למישהו יש רעיון למשקה אר עם טעם דומיננטי?חליטות א עושות לי את זה....... היתה תקקופה ששתיתי לימונה(טריה) בבוקר וזה היה תחליף עבורי, אבל המטפלת הסינית אמרה לי להתנזר מלימון........
אמא_של_א_א_א*

גמילה מקפאין

ואו, תודה לכולכן על כל ההמלצות. :-)
מחר נבדוק איך לקנות את התחליפים.
נקווה שישתפר..............
אמא_של_א_א_א*

גמילה מקפאין

למונו נוקי - אולי משקה על בסיס לימונית וגרניום במקום לימון.
קראתי איפה שהוא שללימונית יש השפעות מעולות על הגוף.
אני הפסקתי בגלל ההומאופטיה - כבר שנים בטיפול , אבל הפעם אני רוצה לתת לו צאנס אמיתי לשינוי ונראה לי , שלצורך כך חייבת להיות נטולת קופאין.
מקווה שיצליח לי.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

גמילה מקפאין

שליחה על ידי פלונית* »

והייתי מוסיפה מליסה.
מצחיקונת*
הצטרפות: 29 דצמבר 2004, 03:00

גמילה מקפאין

שליחה על ידי מצחיקונת* »

אני כבר שלושה שבועות בלי קפה. קודם כל, החלטה פנימית חזקה. במקביל, דאגתי שיהיה במקרר מיץ שאני מאוד אוהבת (תפוחים אורגני).
בהתחלה שתיתי לי כמויות. אחר כך פחות. היום לפעמים סתם מים, לפעמים תה צמחים קר שיש במיכל גדול במקרר.
בשבועות האלו של הגמילה זוגי פתאום נזכר שיש מכונת קפה, והתחיל להכין לו קפה ארומטי. זו הייתה הזדמנות טובה לבדוק את עצמי..
לוטם_מרווני*

גמילה מקפאין

למשקה אחר עם טעם דומיננטי?
קקאו (לא שוקו)?
צ'אי הודי או תערובת מחממת מקסיקנית (צ'ילי, קינמון, קקאו, הל, ציפורון) עם או בלי מתוק, עם או בלי חלב, הם התחליף המועדף עלי. בצ'יקו יש המון פחמימות ולכן הוא ירד מהפרק, מה גם שחטפתי ממנו מיגרנה.
טליה_טקאוקה*
הצטרפות: 04 מאי 2006, 08:27
דף אישי: הדף האישי של טליה_טקאוקה*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי טליה_טקאוקה* »

יש אבקה משורש שן הארי(לא הפרחים)-דנדיליון. תחליף מצויין לקפה אבל לא בטוחה שנמכר בארץ. אולי אפשר להכין לבד מהשורש...
ליאורה_אורה*
הצטרפות: 07 מאי 2006, 07:05
דף אישי: הדף האישי של ליאורה_אורה*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי ליאורה_אורה* »

גם אני מחפשת תחליף לנס קפה.
לוטם, איך את מכינה צ'אי הודי ? קנית תערובת מוכנה ? נראה לי רעיון טוב כי בא לי משהו עם חלב (סויה).
לוטם_מרווני*

גמילה מקפאין

תערובת מוכנה - אני משתמשת בצ'אי של ויסוצקי. המועדף עלי זה צ'אי ורדים.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שוקו מאבקת חרובים.
כבשת_הרש*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2007, 09:15

גמילה מקפאין

שליחה על ידי כבשת_הרש* »

טוב אז אני לא צורכת סוכר, לא שותה משקאות חריפים, בוודאי לא מעשנת, לא מהמרת, לא XXX.....

אז מה נשאר בעצם?

אני שותה קפה מטורף אחד ביום, חזק חזק חזק
ומרגישה מופרעת משוחררת וחסרת גבולות
(-;
(ובהצלחה לכל מי שרוצה להגמל)
מתחדשת*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 01:54

גמילה מקפאין

שליחה על ידי מתחדשת* »

אתמול בערב היה לי כאב ראש נוראי ובחילה, בסוף גם הקאתי. בהתחלה חשבתי שהתייבשתי, אבל אחרי שוהבוקר קמתי עם שרירים תפוסים נורא, חשבתי שאולי זה סימפטומים של גמילה, כי מאז אתמול בבוקר לא נגעתי בקפאין. אז קראתי קצת באינטרנט, ומסתבר שאכן... אלה סימפטומים אופייניים של גמילה מקפאין, שמתחילים בכאב ראש 6-24 שעות אחרי צריכת הקפאין האחרונה וכוללים גם בחילה, הקאה, עייפות, נמנום, כאבי שרירים. זה עלול להימשך עד שבוע אצל מכורים כבדים. במקרה כזה רצוי להיגמל בהדרגה.
אני לא חושבת שאני מכורה כבדה - צרכתי בין 3 ל-5 כוסות משקה קפאיני ביום (נסקפה / תה שחור).
כמה זמן זה עלול להימשך (הלוואי שזה כבר מאחוריי וזהו)? וגם, תוהה אם כדאי לי לעשות את זה הדרגתי או לא... אני חושבת שגמילה הדרגתית תהיה לי קשה יותר מבחינה נפשית - עכשיו, ברגע שאמרתי שהפסקתי ודי, אז די קל לי שלא יבוא לי נסקפה, אבל אם זה לא יהיה טוטאלי אני יודעת שיתחשק לי כל הזמן.
בקיצור, יש למישהי ניסיון עם זה?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

גמילה מקפאין

לדעתי, אם כבר התחלת וחווית את התופעות הכי קשות, מכאן זה רק יהיה יותר קל (פיזית).
כדאי לשתות הרבה מים ולאכול פירות וירקות, שישטפו קצת את הגוף. פחות פחמימות שנותנות תחושת כבדות ועושות חשק להוריד אותן בכוס קפה...

אני לא חושבת שאני מכורה כבדה - צרכתי בין 3 ל-5 כוסות משקה קפאיני ביום (נסקפה / תה שחור).
גם אני צרכתי בערך כך, וזה לגמרי מספיק כדי להתמכר. כאב ראש ועצבנות היו מופיעים על בטוח ביום שבו לא הצלחתי לשתות קפה.
מה שקובע זה לא רק הכמות אלא א. ההרגל (חייבת קפה) וב. הזמנים הקבועים שלו (על הבוקר, אחרי ארוחת צהריים וכולי).

בהצלחה |Y|
ממ*
הצטרפות: 11 ינואר 2006, 19:32

גמילה מקפאין

שליחה על ידי ממ* »

_אני לא חושבת שאני מכורה כבדה - צרכתי בין 3 ל-5 כוסות משקה קפאיני ביום (נסקפה / תה שחור).
כמה זמן זה עלול להימשך (הלוואי שזה כבר מאחוריי וזהו)? וגם, תוהה אם כדאי לי לעשות את זה הדרגתי או לא... אני חושבת שגמילה הדרגתית תהיה לי קשה יותר מבחינה נפשית - עכשיו, ברגע שאמרתי שהפסקתי ודי, אז די קל לי שלא יבוא לי נסקפה, אבל אם זה לא יהיה טוטאלי אני יודעת שיתחשק לי כל הזמן_
  1. מסכימה עם קרוטונית ש-3-5 כוסות משקה קפאיני ביום בהחלט יוצרות התמכרות
2 רופא אלטרנטיבי (שהיה גם רגיל) אמר לי אף פעם לא להיגמל בבת אחת מקפה (ומשאר דברים). הוא אמר שזה פשוט מכניס את מערכות הגוף לשוק ולא בריא.

המשיכי לעדכן. הדבר שאני הכי רוצה זה להיגמל מקפה. אני מכורה (3-4 כוסות של קפה חזק ביום). לא יכולה בלי זה ולא יכולה עם... בלי, יש לי מיגרנות, ועם, יש לי מיגרנות.
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי במבי_ק* »

אאוץ' נושא כאוב... אני שותה כבר כמה חודשים בין כוס אחת לשתיים קפה (מקינטה) ליום. זה לגמרי מספיק כדי להתמכר. לפני שבוע הפסקתי (בגלל רמדי הומאופתית). זאת הפעם הראשונה שזה לא היה מלווה בכאבי ראש חזקים. מה שכן היה - עייפות, טשטוש, עצבות (געגועים לקפה) ובימים האחרונים גם ממש מחלת צינון וחולשה איומה (אבל זה וירוס שמסתובב כאן, אז יכול להיות שהוא פשוט התיישב עלי חזק בגלל הגמילה). אני מכורה. אני יודעת שהפעם ההפסקה היא זמנית, כלומר מראש אני מתכוונת לחזור לשתות כוס-שתיים אחרי הלידה (אמצע-סוף יולי). לדעתי, ההתמכרות לא קשורה לכמות, אלא לטיפוס. יש כאלה שמתמכרים לקופאין ויש כאלה שלא. אני כבר מזמן למדתי שאני מאלה שכן - ומה שמעניין הוא שלדברים אחרים אני לא מתמכרת. למשל, סיגריות, שנים עישנתי פעם בחודש, פעם בשנה, פעם ביום, חמש פעמים ביום, פעם בשנה, פעם בחצי שנה... משהו לגמרי לא עקבי. עכשיו כבר ארבע שנים לא ואין סיכוי שאני מתחילה שוב. עם קפה - אני לא יכולה לצאת בהצהרות. אני פשוט אוהבת אותו כל-כך. ממש חסר לי, לא רק החומר, אלא המהות...
במבי_ק*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי במבי_ק* »

וטיפים לגמילה -

הרבה נוזלים, הרבה מנוחה. אפשר לעשות תה בסגנון הודי (מסאלה) שזה עם תבלינים חזקים. זה מפצה קצת על אובדן השפיץ שבקפה. לתה כזה אפשר להוסיף גם חלב, וזה כמעט מדגדג את החוויה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

גמילה מקפאין

עם קפה - אני לא יכולה לצאת בהצהרות. אני פשוט אוהבת אותו כל-כך. ממש חסר לי, לא רק החומר, אלא המהות...
לגמרי. בהריון אני נגמלת בקלות משתיית קפה (הופך להיות לא טעים ובלתי נסבל) ומתנקה מהחומר. עדיין בא לי בטירוף "לשתות כוס קפה" - כמושג. כנראה שזה צירוף של הרגל ושל התפישה שלי לגבי שתיית קפה (פינוק, משהו טוב שאני מכינה לעצמי, התרגעות).

גם עם עישון סיגריות היה לי אותו דבר - נגמלתי בהריון אחרי 10 שנות עישון. ועדיין גם שנתיים אחרי זה ממש התחשק לי להחזיק סיגריה ביד אחרי האוכל, או שהייתי רואה אנשים מעשנים בטלוויזיה או ברחוב, ומקנאת בהם :-P

לכן צריך להפריד בין הצורך הגופני לבין הכמיהה שלא קשורה בעצם לחומר עצמו.
במבי_ק*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי במבי_ק* »

אה, ולגבי ההדרגתיות - אני מהטיפוסים של של Cold]קולד-טורקי turkey[/po], זה אומר לחתוך בבת אחת. אני חייבת להיות החלטית ולבצע. בהדרגה - לא עובד אצלי. גם כמה אפשר להוריד בהדגרה מכוס אחת ביום ? :-P לעשות קפה יותר חלש זה בגידה באחוות-המכורים-לקופאין. זה יותר מעליב ויותר קשה מאשר להפסיק בבת אחת. זה לא דעה "רפואית", אלא אישית, מניסיון שלי וממי שאני.

יש שני דברים שעכשיו מעציבים אותי בקשר לקפה -
  1. אחרי שבועות אנחנו רוצים לנסוע לכמה ימים של קמפינג בצפון. זה פשוט מדכא אותי שבחופש שלי אני לא אוכל להכין לי קפה מקינטה. ברור שאני יכולה לעשות הפסקה של שלושה ימים, אבל אני יודעת שאח"כ להפסיק זה יהיה פשוט בלתי אפשרי. אני צריכה לחשוב על זה ולהתיעץ עם ההומאופת - אולי זה יהיה כבר תקין לחזור לקפקף בכיף.
  1. לפני חודשיים קניתי מקינטה אלוהית חדשה, בהרבה כסף, מניירוסטה. התגלה בה פגם ולא השתמשתי בה אפילו פעם אחת. החזרתי לחנות ואני מחכה כבר יותר מחודש שיחליפו לי אותה באחת חדשה (שהם אמורים להזמין). בינתיים, הפסקתי עם הקפה. אבל אני מדמיינת את כלי הקודש הזה מגיע אלי הביתה, ואני מסתכל עליו בעיניים כלות... אח, החיים קשים :-P
ממ*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי ממ* »

אני פשוט אוהבת אותו כל-כך. ממש חסר לי, לא רק החומר, אלא המהות...
תיאור מדויק של מערכת היחסים שלי עם קפה.
אי אפשר לתאר כמה שאני אוהבת קפה, (קפוצ'ינו משובח עם קצף, אבל גם שחור לגמרי). אני שותה אותו בלי סוכר, כדי שלא ייהרסו הטעם והמרירות האנינה. אני גם אוהבת תרבות קפה ותרבות בתי קפה ופגישות קפה וקריאת מאמרים ובדיקת עבודות על כוס קפה בבית קפה. בכל עיר גדולה שאני נמצאת בה אני הולכת לבדוק את בתי הקפה שבהם נפגשו האינטלקטואלים, המשוררים, הסוציאליסטים...
וזה ברור לי שיש קשר בין הקפה למיגרנות ולעייפות.
אוף!
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

גמילה מקפאין

קפוצ'ינו משובח עם קצף, אבל גם שחור לגמרי
אמריקנו עם טיפ-טיפ-טיפונת חלב קר (או בלי בכלל), ובלי סוכר :-)
במבי_ק*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי במבי_ק* »

בנות, זה הופך להיות כמו פורום תמיכה לאנורקסיות. הכוונה המקורית להיגמל, מה שיוצא בפועל - שיר הלל...

(אצלי דווקא עם סוכר. עם חלב. בדרך כלל לא מוקצף, אבל כן מחומם. לפעמים מוקצף. אבל הצלחנו בבית להיגמל מחלב סויה, שגם זה משהו)..
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

גמילה מקפאין

התיאור שנתתי -
אמריקנו עם טיפ-טיפ-טיפונת חלב קר (או בלי בכלל), ובלי סוכר
כבר חודשים לא נגעתי בו. להשתוקק מרחוק תמיד אפשר :-P
במבי_ק*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי במבי_ק* »

מה, קרוטונית, אז נגמלת באמת?
אשה_שמחה*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2006, 22:31
דף אישי: הדף האישי של אשה_שמחה*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי אשה_שמחה* »

אני דווקא בעד הדרגתיות. מחמש כוסות קפה ביום הגעתי לשתיים. בקלות וללא תסמיני גמילה. כאן עצרתי, אמנם :-) ,אבל זה כי אני עוד לא מוכנה נפשית להיפרד מהשתיים האלו.
מתחדשת*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי מתחדשת* »

אחרי שקראתי את מה שכתבתן וחשבתי קצת, נראה לי שהדרגתיות לא מתאימה לי.

לגבי הצורך הנפשי, אני מצליחה לטשטש אותו עם תחליפים. אצלי בכלל אין אהבה למהות הזאת של הקפה, לא שותה קפה של בתי קפה (איכס... ותסלחו לי כן), מקבלת אותו סיפוק גם מצ'יקו, שוקו חרובים ומשקה דנדליון.
אגב, מישהי יודעת איפה אפשר להשיג משקה דנדליון? שתיתי אצל חברה אוסטרלית שהביאה משם. יש לזה טעם גן עדן!
במבי_ק*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי במבי_ק* »

מקבלת אותו סיפוק גם מצ'יקו, שוקו חרובים ומשקה דנדליון.

אז המצב שלך מצויין! הגמילה אולי קצת קשה, אבל אח"ח תחיי באושר עם הצ'יקו שלך (כמו בנזוגי, שמנסה לשכנע אותי שזה ראוי כתחליף). בפעם הקודמת שנגמלתי שתיתי bambu, הפעם טעמתי וכמעט הקאתי. אולי אנסה שוב עוד כמה זמן, בנתיים אני ממילא חולה ושותה תה עם לימון-דבש-ג'ינג'ר. אין לי מושג מה זה הדבר האוסטרלי.

וההרגשה בלי נהדרת

אצלי לא כל-כך.
שמש_בחורף*
הצטרפות: 25 מרץ 2008, 11:03

גמילה מקפאין

שליחה על ידי שמש_בחורף* »

אצלי לא כל-כך
אז למה בעצם את מפסיקה?
(ההריון?)
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי with_passion* »

תחליף רדיקלי לקפאין:
מקלחת קרה על הבוקר בלי התמהמהויות.. כלומר להפעיל את המים (עדיף עם פילטר שמוציא כלור או מעיין סמוך כמובן) - להכנס בלי לחשוב הרבה ולהגיע למצב של כניעה להווה..
אחרי זה כשרעבים רסק ירוק.
גם קפה וגם רסק ירוק (וגם שוקולד) הם שילוב של הטעמים מר (במיוחד עם עלים ירוקים מרים כמו מרור, חסת המצפן..) ומתוק.. אם אתם רגילים לקפה מתוק במיוחד אז לשים הרבה תמרים ברסק. אפשר גם לשים צ'יקו ברסק (שמתי לב לאחרונה שעלית שינתה את המתכון של הצ'יקו ועכשיו זה 100% עולש שרוף.. אפשר גם לשים עלים של עולש ברסק ד"א).
בספרה של ויקטוריה בוטנקו green for life, היא ערכה ניסוי בו אנשים שתו רסק ירוק כל יום ודיווחו לו תוצאות (לא שינו שום דבר אחר).. אחד הדברים שדווחו זה גמילה מקפאין.

בהצלחה ולבריאות
מתחדשת*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי מתחדשת* »

אין לי מושג מה זה הדבר האוסטרלי.

שורש שן ארי (נדמה לי?) מגורען להכנת משקה אינסטנט. טעים שחבל על הזמן!
מתחדשת*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי מתחדשת* »

איחדתי בין הדפים ואינדקסתי.
אהבה_טהורה*
הצטרפות: 18 יולי 2007, 09:49
דף אישי: הדף האישי של אהבה_טהורה*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי אהבה_טהורה* »

גם אני בדיוק בגמילה מקפה, אני שותה קצת יותר משנה [משום מה בסוף ההריון האחרון חזרתי לשתות קפה ולאכול בשר ועכשיו אני מתנקה משניהם] הגמילה מקפה גרמה לי עייפות קיצונית לזמן ארוך.
מה הם ניזקי הקפה לגוף?
במבי_ק*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי במבי_ק* »

אז למה בעצם את מפסיקה?

בגלל שקפה ורמדי הומאופתית יכולים להתנגש, וגם בגלל שקפה מפריע לספיגת ברזל ויש לי בעיות עם זה (אבל זו סיבה משנית, כי ניתן גם לרווח בין לקיחת הברזל או מזון עתיר ברזל לבין שתיית הקפה)...

אופק - אמאל'ה! ההתמכרות השניה שלי היא מקלחת רותחת...
צל_הימים*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 09:20

גמילה מקפאין

שליחה על ידי צל_הימים* »

מה הם ניזקי הקפה לגוף?

מתוך הערך קפאין , וויקיפדיה עברית. מבחר ציטוטים:
"בעבור הצמח המכיל אותו הקפאין הוא קוטל מזיקים טבעי, מכיוון שהוא משתק והורג חלק מהחרקים שמנסים ליזון מהצמח."
"הקפאין רעיל במינונים גבוהים, מינון של כ־192 מ"ג קפאין לק"ג משקל גוף (מקביל בערך ל־72 כוסות קפה ביום לאדם) קוטל מחצית מאוכלוסיית הניסוי. תסמיני הרעלת קפאין הם חוסר מנוחה, עצבנות, התרגשות יתר, נדודי שינה, הסמקה ואי סדירות בעיכול והטלת שתן מרובה. התסמינים יכולים להופיע כבר לאחר צריכת 250 מ"ג קפאין ביממה. צריכה של יותר מ־1 גרם קפאין ביום עלולה להביא לתסמינים של עווית שרירים, שטף דיבור ומחשבה לא הגיוניים ופרפור חדרי הלב."
"בעבר יוצר קפה נטול קפאין מפולי קפה רגילים, שנטחנו והושרו במתילן כלוריד (חומר מסרטן). מתחילת שנות ה-90 החל השימוש בדו תחמוצת הפחמן - CO2 לצורך המיצוי"
"הקפאין, הדומה לאמפטמין, מעלה את רמת המוליך העצבי דופמין במוח."
"קפאין מפריע לספיגת ברזל בגוף, לכן ארגון הבריאות העולמי ממליץ לנשים הרות ומניקות להגביל את שתיית הקפה לשלוש עד ארבע כוסות ביום בלבד "

גילוי נאות: גם אני מסובך עם קפה...
תמי_גלילי*

גמילה מקפאין

הקפאין רעיל במינונים גבוהים, מינון של כ־192 מ"ג קפאין לק"ג משקל גוף (מקביל בערך ל־72 כוסות קפה ביום לאדם) קוטל מחצית מאוכלוסיית הניסוי.
D-: הרגת אותי. במינונים כאלה (72 כוסות?) גם מים הם רעילים.

הקפאין, הדומה לאמפטמין, מעלה את רמת המוליך העצבי דופמין במוח
זה לא בהכרח רע - תלוי למי. יש תרופות שמנסות לעשות אותו דבר :-) .

(אין להסיק מכך שאני ממליצה כאן על קפה או קפאין. כדי לקבל את היתרונות שבקפאין אפשר מן הסתם לצרוך דברים פחות מזיקים וממכרים)
שמש_בחורף*

גמילה מקפאין

כדי לקבל את היתרונות שבקפאין אפשר מן הסתם לצרוך דברים פחות מזיקים וממכרים
אבל ממש פחות טעימים וכייפים...
ממ*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי ממ* »

_הקפאין, הדומה לאמפטמין, מעלה את רמת המוליך העצבי דופמין במוח
זה לא בהכרח רע - תלוי למי. יש תרופות שמנסות לעשות אותו דבר_
מסכימה.
ההשפעה של הקפה על השותה היא מאוד אישית. יש השותים 2-3 כוסות קפה ביום בהנאה רבה כל חייהם, ללא כל תופעות לוואי. ויש, כמוני, האוהבים קפה יותר מדי וללא ספק סובלים מההשפעה שלו.

אופק, הבעיה היא שמקלחת קרה ורסק ירוק הם... לא קפה :-) . אני יצור די טבעוני (אמנם לא ניסיתי עוד רסק ירוק) וגם די טבעונאי. אבל שום דבר לא משרת כתחליף קפה בעבורי.

יש פה מישהו או מישהי שהבחין/ה בקשר בין קפה למיגרנות? (כלומר שקפה יוצר מיגרנות)?
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

<קוראת. ולוגמת.>
מתחדשת*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי מתחדשת* »

יש פה מישהו או מישהי שהבחין/ה בקשר בין קפה למיגרנות? (כלומר שקפה יוצר מיגרנות)?
לא מניסיון אישי, אבל כשקראתי באינטרנט על סימפטומים של גמילה מקפאין מצאתי בין היתר גם תופעות לוואי של צריכת קפאין, ומיגרנה היתה העיקרית שבהם.
מעדכנת:
קודם כל פתאום קלטתי שכשתיארתי את צריכת הקפאין שלי - בין 3 ל-5 כוסות משקה קפאיני ביום (נסקפה / תה שחור) - שכחתי ששוקולד מכיל קפאין D-: והייתי אוכלת די הרבה ממנו.
עכשיו כשאני בגמילה :-] הורדתי לגמרי את השוקולד מהתפריט - האמת שממש לא בא לי... כדי לתמוך בגמילה עשיתי כל מיני שיפורים בתזונה, וכידוע תזונה טובה עושה טעם של עוד וחוסר חשק לשטויות.

אז אתמול עבר לגמרי בסדר, בלי כאב ראש ובלי בחילות, אבל כן עם עייפות פיזית נוראית וכאבי שרירים שרק מתגברים. :-\
אני מאמינה ומקווה שתוך יממה הכל יהיה מאחורי (תחזיקו לי אצבעות)
באופן_לייט*
הצטרפות: 02 נובמבר 2006, 23:58
דף אישי: הדף האישי של באופן_לייט*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי באופן_לייט* »

גם אני מכורה
בעיקר מצערת אותי התלות - התמכרות בהיבט ההתנהגותי
לפני עשור שתיתי 6-10 כוסות קפה (במקום העבודה היה קפה הפוך זמין וגם זו הית הפסקה לגיטימית )
אח"כ ירדתי באיטיות ל 2-5 כוסות ביום
בהריון הצלחתי לצמצם ל 0-1 וככה זה נמשך עד סוף ההריון השני (כלומר כ 3שנים)
אבל מאז הלידה לפני שנה - כירסום איטי וקבוע .
עכשיו אני כבר שותה 3 כוסות ביום
ונלחמת לא להתמסר לרביעית

בשבילי תחליפי קפה זה .... מגעיל ובכ"ז אני שותה אותם (במקום כוס 4 ו 5 )
היה לי נעים כשלא שתיתי הרגשתי טוב עם השליטה עצמית
נדמה לי שגם הרגשתי טוב יותר
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי ריש_גלית* »

יש פה מישהו או מישהי שהבחין/ה בקשר בין קפה למיגרנות? כן, אני.
(כלומר שקפה יוצר מיגרנות)? לא, הפוך: בלי הקפה יש לי מיגרנות. אמנם, גם עם הקפה יש לי לפעמים, אבל קפה בפירוש עוזר לי להימנע מהן. כמובן שגמילה מקפה כרוכה מבחינתי בכאבי ראש קשים. אבל, יש הטוענים שדווקא זה מראה על ההתמכרות של הגוף לקפאין.
וידוי (לבמביק): בינתיים נשברתי. המשמעות של הקפה של הבוקר בשבילי היא... משמעותית מדי. (כוס קפה נח'לה ירוק מבושל, בתוספת כפית סוכר, למתעניינים). מעבר לקפה עצמו, זהו מעין טקס, מחווה של אהבה שבלעדיה קשה לי מאוד להתחיל את הבוקר. אני מקבלת את הקפה למיטה, ולא דקה לפני שמוכרחים שאני אקום לעזור עם התארגנויות הבוקר (להלביש את הילדים, לעזור בהכנות ליציאה מהבית).
כשניסיתי להתחיל גמילה לפני שבועיים חשבתי שכוס מיץ תפוזים למיטה תעשה את העבודה, אבל זה לא פעל משום מה. אולי כי מסובך יותר להכין וגם הילדים רוצים לשתות, אולי כי איש הקפה לא היה מוכן לוותר עליו בעצמו וטען שהכנסתי אותו לגמילה כפויה "קולד טרקי".

במעגל של אורי צ'יזיק ביום העיון הוא יצא חוצץ נגד הקפה. ממליץ קודם כל על גמילה, אפילו מכוס קפה אחת ביום. )-:

לדעתי בגמילה חשוב קודם כל לשבור דפוסים, מחוות, טקסים. זאת הסיבה שאני מנסה להילחם בקפה של הבוקר. אם מגיעים למצב ששותים מדי פעם כוס, בבית קפה עם חברות למשל, זה באמת לא נראה לי נורא. כמו עם שוקולד היום, בשבילי: כשיש שוקולד טעים אני אוכלת, או עוגת יומולדת... אבל לא משהו קבוע.
with_passion*

גמילה מקפאין

אופק, הבעיה היא שמקלחת קרה ורסק ירוק הם... לא קפה
barur! הרעיון הוא לענות על הצרכים של הטעם, הטקס, והתמריץ... ולא חיקוי.

ב{{}}לקטים מטיילים היו כבר מספר אנשים שחוו כאב ראש קל אבל מציק ביום השני, שאלתי אותם עם הם שותים קפה כל יום והתשובה עד עכשיו כמעט תמיד היא כן.. גם אם הם שותים "רק" כוס אחת בבוקר. זה בד"כ עובר אחרי כמה זמן.

אבל אולי במקום לדבר על גמילה.. נעשה גמילה ונדבר על זה.. אני מציע עם 5-10 אנשים מכורים ינסו במשך 30 יום לעשות מקלחת קרה ולשתות רסק ירוק על הבוקר.. זאת תהיה הדרישה היחידה.. במקביל צריכת הקפה תרד ב-5% כל יום. כך שב-10 יום האחרונים לא שותים קפה בכלל. אפשר לעשות על זה דף בלוג.. נתינת השראה לאחרים עוזרת למשמעת העצמית.
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

אופק, הבעיה היא שמקלחת קרה ורסק ירוק הם... לא קפה
מתעניין בכנות - האם ניסית? ספציפית לגבי רסק ירוק או מיץ ירוק (עשב חיטה או סתם מיץ ירקות ירוק)
זוכר שבדף אחר מישהי כתבה שהיא לא רוצה קפה בימים שהיא אוכלת רסק ירוק
במבי_ק*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי במבי_ק* »

אורי, על אותו ראציונל אני יכולה לומר לך בוודאות שאחרי שאני שותה קפה ממש לא מתחשק לי רסק ירוק :-P זה לא טיעון... הדברים האלה הם... לא קפה_. הם אולי יכולים להוות תחליף טוב, לעזור בגמילה, אבל _הם... לא קפה, ולא יעזור כלום. אתמול היה לי ממש קשה אחה"צ. הייתי מאוד עייפה ומטושטשת, וכל מה שרציתי זה קפה.
שמש_בחורף*

גמילה מקפאין

נראה לי שאחנו (הרבה מאלה שכתבו כאן) לא רוצים כל כך להיגמל.
with_passion*

גמילה מקפאין

אתמול היה לי ממש קשה אחה"צ. הייתי מאוד עייפה ומטושטשת, וכל מה שרציתי זה קפה
ומה אם היית עושה מקלחת קרה ושותה רסק ירוק.. בפעם הבאה שאת מגיעה למצב הזה.. אשמח אם תנסי.. רק פעם אחת.. אין מה להפסיד.. אשמח לשמוע!
חלוקית_נחל*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 08:01
דף אישי: הדף האישי של חלוקית_נחל*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי חלוקית_נחל* »

לכל המתעניינים, ניסיתי,
התחלתי את הבוקר במקלחת קרה ורסק ירוק,
ועכשיו אני עדיין משתוקקת לקפה :-(
במבי_ק*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי במבי_ק* »

ומה אם היית עושה מקלחת קרה ושותה רסק ירוק.. בפעם הבאה שאת מגיעה למצב הזה.. אשמח אם תנסי.. רק פעם אחת.. אין מה להפסיד.. אשמח לשמוע!
כן, יכול להיות שזה יעזור. אבל מקלחת קרה מכניסה את הגוף שלי למגננה - אני מרגישה מותקפת ומסכנה כשקר לי. לגבי רסק ירוק - זה באמת רעיון טוב. אני צריכה רק לדאוג שיהיו לי מספיק ירוקים "שווים" (= אם כבר, אז להרוויח מנת ברזל הגונה). יש לי דווקא פטרוזיליה, כוסברה, סלרי, ככה שבאמת זה אפשרי, והיום אנחנו צריכים לקבל סל אורגני חדש מלא בירוקים...
במבי_ק*

גמילה מקפאין

שליחה על ידי במבי_ק* »

נראה לי שאחנו (הרבה מאלה שכתבו כאן) לא רוצים כל כך להיגמל.

לגמרי נכון (במקרה שלי)
שליחת תגובה

חזור אל “שונות בינתיים”