דיונים לצד העמותה

אנונימי

דיונים לצד העמותה

שליחה על ידי אנונימי »

כאן ניתן לדון בדברים שפשוט אינם שייכים לדף עמותה ''מחנכים בכייף''.

נאוה פרנס

מלאת_הערצה*
הצטרפות: 23 מאי 2003, 09:07

דיונים לצד העמותה

שליחה על ידי מלאת_הערצה* »

_העניין הוא, שהאוכלוסיה שעושה חינוך ביתי - לא ממש צריכה את האירגון
מי שצריך אותו אלו אנשים שקרובים יותר לזרם המרכזי, הקונבנציונלי של האוכלוסיה._

זאת אומרת שאת מקימה עמותה שתעסוק בחינוך ביתי על מנת שאוכלוסייה שלא עושה חינוך ביתי תיהנה מזה? בואי נקים מועדון כדורגל כדי שאוהדי הכדורסל יצטרפו...

בכל פעם אני מתמלאת הערצה מחודשת אלייך נאוה.
זו אני - פלוני אלמוני מלמעלה.

ולעניין תשובותייך אלי -
שוב, עניין של הערצה שהולכת וגוברת -

אבל לפני התייחסותי לתשובותייך - נדהמתי לקרוא שאת היא זו שבזכותה אנשים גילו את החינוך הביתי שאיננו מייצג רק לכמה תמהונים מהגליל. כך כתבת בפורום שלך. זה באמת מדהים. מי את נאוה פרנס? מייצגת המיין סטרים, אם את עושה חינוך ביתי (ואני מבינה שאצלך המושג הזה כולל חינוך במוסדות כאלה ואחרים) אז "זה בסדר" - לעומת התמהונים מהגליל?

סעיף 5
ואני עדיין לא מעוניינת בנימה שיוצאת משאלותיך, או מכל השגה שיש לך על דרכי - אם את/ה מדבר/ת מבחוץ.

ונימת דברייך? עם כל ההשגות שיש לך על דרכי ההתארגנות של הקהילה הקיימת (במפגש בפארק הירקון התרשמתי שהקהילה מאוד מאורגנת) כשאת עצמך מדברת מחוץ לקהילה. טלי קורה מבין עינייך!
הקימי עמותה מהיסוד, ללא השענות על התארגנות הקיימת, כמו שהקמת פורום (שאני חושבת שהוא מבורך) מחוץ לפורום הזה.

סעיף 6
שנה וחצי אני מנסה לדון על 'איך', ומקבלת תגובות על 'האם'
נו, אז מה זה אומר? שהאנשים באתר הזה לפחות, אינם משוכנעים שיש מה לדון על "האיך" לפני שמבררים את שאלת "האם?". ואת מתעקשת לדון עם אנשים על איך לעשות משהו שהם אינם בטוחים שהם מעונינים בו מלכתחילה.

ומדוע אלמוניות -
בשל רגישותך ונטייתך להעלב או למצוא בכל מה שאינו תואם את מה שאת חושבת משהו אישי נגדך. יכול להיות שאני טועה ב"ניתוח האופי" שלך היות ואיני מכירה אותך, אבל זה הרושם שקיבלתי מעיון בדפים שציינת כאן בדף למעלה ובפורום שאת מנהלת (דווקא חיפשתי אותך במפגש בפארק הירקון על מנת שאדע מי הדמות מאחורי השם אבל אמרו לי שלא היית שם).

לכן, אני מעדיפה להשאר אלמונית - מתוך הרגישות האישית שלי - אם הייתי כותבת בשמי האמיתי לא הייתי מעיזה להגיד את מה שיש לי להגיד "דוגרי". אני יודעת שזה ילדותי קצת אבל ככה אני יכולה להיות חופשייה.

אני חושבת שאם תקימי עמותה (במיוחד עם השם הזה שנראה כמו שם של קייטנה) ותתחילי לשגע את משרד החינוך - תעשי רק נזק. לך, ולכל מי שיצטרף לעמותה במקרה הטוב ובמקרה הגרוע - לכל רעיון החינוך הביתי.

ואני ממש מתנצלת שאני לא דנה איתך על איך לעשות משהו מיותר. עצם הדיון מיותר.

אבל, זכותך המלאה לעשות מה שאת רוצה, איך שאת רוצה ועל חשבון מי שמוכן לשלם - תרתי משמע.

ו... קחי בחשבון את החשבון. לפי מה שהבנתי את ההתארגנות הקיימת מממנים ומקיימים אנשים פרטיים על חשבונם (אפילו שביום העיון הבנתי לפי מה שרני כשר כתב קצת הוקל להם מאספקט זה),
עמותה עשויה לגווע מהר מאוד אם לא יהיו לה הכנסות קבועות ואז מי יממן את המשך פעילותה? את?

עדי,
אני מבינה שאת מכירה את נאוה (אני לצערי לא, אני רק צריכה להעריץ מרחוק), אבל דברייך -
עמותה שתהווה גב התומך ומנחה למשפחות הרוצות ולא יודעות כיצד להתחיל, למי לפנות, מה הקשיים הצפויים, הזדמנות לרכז את כל המשפחות וליצור קשר בינן ובין הילדים המתחנכים בחינוך ביתי.

יש כזה גוף - הוא מאפשר לך לפרגן לנאוה כאן בדף הזה - קוראים לו קהילת באופן טבעי .

וכמו כן, גוף הפועל מול הממסד על מנת להפוך את החינוך הביתי מדבר השנוי במחלוקת לזכות טבעית לכל אחד.

כאן אני מסכימה איתך חלקית ולמה חלקית ? כי השתכנעתי מהדפים הקודמים שדנו בעניין שאין בזה צורך וגם מהדברים של יונת גם כאן וגם בפורום בתפוז.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

דיונים לצד העמותה

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

אין לי מושג על מה הפחד של מלאת העצה שלהלן
ולא אתיחס לכול הערותיה מפאת קוצר הזמן
אתייחס רק לשניים

אני חושבת שאם תקימי עמותה (במיוחד עם השם הזה שנראה כמו שם של קייטנה) ותתחילי לשגע את משרד החינוך - תעשי רק נזק. לך, ולכל מי שיצטרף לעמותה במקרה הטוב ובמקרה הגרוע - לכל רעיון החינוך הביתי.

ו... קחי בחשבון את החשבון. לפי מה שהבנתי את ההתארגנות הקיימת מממנים ומקיימים אנשים פרטיים על חשבונם (אפילו שביום העיון הבנתי לפי מה שרני כשר כתב קצת הוקל להם מאספקט זה),
עמותה עשויה לגווע מהר מאוד אם לא יהיו לה הכנסות קבועות ואז מי יממן את המשך פעילותה? את?
  1. עמותות רבות קמות על ידי "משוגעים לדבר" אשר חלק נכבד מתוכם איננו בעל יכולות כספיות גבוהות
ע"ע עמותות כגון - בתי הספר הדמוקרטים, נשים מוכות, מובטלים, עמותות למוגבלויות ובעיות גופניות שונות ועוד
  1. ישנם מקורות מימון רבים לתחומים רבים ומגוונים במיוחד בתחום החינוך אם מגופים פרטיים ואם מגופים ציבוריים.
  2. לעניין הפחד מפתיחת עמותה - אין לפחד אלא מן הפחד עצמו.
גם נשים מוכות חשבו שהקמת עמותה תזיק לענייניהן, גם נכים ומוגבלים אשר הקימו עמותות ניתקלו בקשיים גדולים,
בדיוק מאותה סיבה של נשים מוכות ושל נכים יש להקים עמותה - על מנת להיכנס לתוך הסטטוס ולא בהחבא.

אם מאמינים בדרך מסוימת אשר יכולה לסייע לפרט ולזולת אינני רואה צורך "לשמור על פרופיל נמוך" ולהיות תלוי בגחמותיהם של פקידי ממשל שונים.
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

דיונים לצד העמותה

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

מלאת הערצה,
הניחי.
קהילת באופן טבעי איננה זקוקה להגנה. הקהילה חזקה מספיק. אני מבין את מה שאת מנסה להגיד אבל באמת זה מיותר. נאוה רוצה להקים עמותה - שתקים עמותה. היא מאמינה שמשרד החינוך יגיע להסכם עם העמותה - שתגיע להסכם.
עזבי את זה, באמת.
יש מקום לכולם. אף אחד לא יגרום לשום נזק. הרי מעשה החינוך הביתי הוא לעולם אישי ולכן הארגון הקיים מספק את כל הנדרש למעט אולי קרן לסיוע משפטי אשר יתכן בהחלט שיהיה צורך להקימה - אם כי גם זה לא חובה.

ראי,
מזה שמונה שנים שקומץ אנשים משקיע ממיטב זמנו וכספו, התוצאות מרנינות את הלב - קהילה ענפה מתפתחת וחיה, הכרה של משרד החינוך בחינוך הביתי - אם כי בצד ההכרה יש נסיונות של משרד החינוך לכפות את דרכו (עניין זה יתוקן בצורה זו או אחרת עם עמותה ובלעדיה), העלאת המודעות בציבור, תמיכה לכל מי שמבקש עצה, מפגשים מקומיים וארציים וכן הלאה...

נאוה חושבת שהיא תעשה את זה יותר טוב. יש מי שחושב שעמותה רשומה תצליח לפתור לו בעיות שהוא עצמו יצטרך להתמודד איתן בסופו של דבר לבד. בבקשה.. מה אכפת לך?

אז, הניחי. נהגי סובלנות, סבלנות. חבל לבזבז כל כך הרבה אנרגיה על משהו שממילא לא מפריע לאף אחד.

עמותה שכזו לא יכולה לגרום לנזק. או שאכן מטרותיה ועמדותיה יתקבלו על ידי משרד החינוך ובא לציון גואל, או שלא. ואז מה יקרה? העמותה עצמה תהפוך למשהו שולי ולא רלוונטי.

למה לך להרוס למישהו חלום - כשבפועל הוא לא יכול לגעת לך במציאות?
פלוני_אלמוני*

דיונים לצד העמותה

לצפריר מעניין אותי זימונך למשטרה לקצינת ביקורת
אם ברצונך ליצור משפט תקדימי ולקבל סיוע הדרך היעילה ביותר הינה על ידי הקמת עמותה
הקמת קרן כמוה כהקמת עמותה
מה כל כך מפריע לך בהקמת עמותה ?
הנזק שבעריכת תהליך משפטי כל שהוא ויצירת תקדימים עלול לאו דווקא להיות לטובתך
כמו כן - ויצירת תקדימים תשפיע לא רק עליך אלא על כלל הקהילה.
אין דבר כזה - הקהילה חזקה מספיק_ , _התוצאות מרנינות את הלב_ , _(עניין זה יתוקן בצורה זו או אחרת עם עמותה ובלעדיה)
מה זה "יסודר בצורה זו או אחרת ?
איננו חיים בוואקום, בבתי המשפט וכנגד ממסד אין אפשרות דמגוגית כגון זו,
"רק צריכים להגיש תוכנית לימודים" והתלונה תבוטל. - זה הוא ציטוט מ: ללכת לבית המשפט או לא
ללכת למשטרה זה לא דבר שביום יום, להגיש תוכנית ימודים אולי אתה חושב בסגנון של או שהכלב ימות או שהפריץ ימות
כלומר - שעד שיקרה מה שהוא, כבר הילדים יהיו גדולים, הפקידה תתחלף, השלטון יתחלף, העניין יתפוגג באוויר, אולי נכין איזה חותם מרפא לקצינת הקישור וכדומה ?
ושוב אני מבקש מה שהוא קונקרטי מה באמת, עמוק בפנים, מפריע לך בהקמת עמותה - להערכתי אינך מודע לכל הסיבות.
אינני מבקש להיות קנטרני למרות שזה עלול השמע כך, אני מאד מעריך את הדרך בה בחרת אולם אינני רואה את הבעיה עם הקמת עמותה.
כל טוב
פלוני_אלמוני*

דיונים לצד העמותה

לצפריר הקמת קרן סיוע כמוה כהקמת עמותה
תקדים משפטי חייב יהיה להערכתי בשינוי תחיקתי/הכרתי ממסדי
להערכתי אין מדובר על ניהול משפט קטן או הגשת תוכנית לימודים וזה הוא.
ישנו צורך להערכתי בהכרה בדיוק כפי שנעשה התקדים לגבי בי"ס אלטרנטיבים למיניהם.
השיטה הקלה ביותר להשגת הכרה כגון זו הינה על ידי הקמת עמותה
הקמת עמותה נותנת משנה תוקף לתביעה מסויימת
היא איננה מחייבת איש לכלום מלבד ניהול נכון של כספי העמותה
היות שאינני רואה זרימת ענק של מזומנים לקומת עמותה כגון זו אינני רואה בעיה בהקמת עמותה
ראה תגובה נוספת ב - דיונים לצד העמותה
פלוני_אלמוני*

דיונים לצד העמותה

_ללכת למשטרה זה לא דבר שביום יום, להגיש תוכנית ימודים אולי אתה חושב בסגנון של או שהכלב ימות או שהפריץ ימות
כלומר - שעד שיקרה מה שהוא, כבר הילדים יהיו גדולים, הפקידה תתחלף, השלטון יתחלף, העניין יתפוגג באוויר, אולי נכין איזה חותם מרפא לקצינת הקישור וכדומה ?_
אני שוב חוזר על מה שכתבתי ב: דיונים לצד העמותה
זה פשוט לא כך
המערכות הנ"ל איננן עובדות באורח צפוי .
דרך-אגב,טיול לבניאס עונה להגדרה נחמד- זימון למשטרה ממש לא,ואני משוכנע שהרוב חשים כך.
פלוני_אלמוני*

דיונים לצד העמותה

החלטתי להעלות את העניין כאן על מנת לשמוע האם אכן חברים בקהילה מעוניינים שנייצג את העניין מול משרד החינוך בבית המשפט.
הטענה העיקרית שהובאה בפנינו היא שלמשרד החינוך יהיה קשה לכופף אותנו בשל מי שאנחנו.

בתור מה אתה מייצג ? מי זה אנחנו ?
זה דבר מצויין שתייצג אולם תחת איזה כותרת
בתור צפריר שפרון אשר בונה תיק ייצוגי?
לשם כך יש צורך ביישות משפטית כל שהיא אשר תגדיר את אוכלוסית הייעד
אני שוב מתעניין בסיבה קונקרטית להתנגדות לעמותה
עמותה הינה גוף המאפשר מאבקים לשינוי ללא צורך בעימותים אישיים כנגד מערכות ממסדיות/משפטיות.
צפריר_שפרון*

דיונים לצד העמותה

הועבר מ- ללכת לבית המשפט או לא. רלוונטי לדף הזה. צפריר.
צפריר_שפרון*

דיונים לצד העמותה

פלוני אלמוני,
מהסוף להתחלה.
  1. אנחנו זה אורנה וצפריר שפרון.
  2. אנחנו עשויים לייצג את כל אלה שמאמינים שהתקנות אינן רלוונטיות - אנחנו מייצגים את מי שנרדף על ידי משרד החינוך. כמובן רק אם כך יעלה מתוך מה שנכתב כאן ומתוך שיחות הטלפון הרבות שאנו מקבלים מאז פתיחת דף זה. מה שבהחלט מוביל אותנו למסקנה שאולי באמת נלך למשפט ונקעקע את נסיונות משרד החינוך לכפות את דעתו.
  3. תחת כותרת - משפחה אשר מקיימת חינוך ביתי מזה שמונה שנים, מבין החלוצים (אם לא הראשונה - אחרי משפחת מנדלסון אשר חיה כיום בארה"ב) של החינוך הביתי בישראל, ממקימי קהילת באופן טבעי, משפחה אשר מעולם לא הסתתרה, נציגיה הופיעו ומופיעים בתקשורת, אשר אין כל חילוקי דעות בין שני ההורים - אשר מחזיקים מדרך חיים זו במשותף, משפחה אשר קיבלה אישור בשנה שעברה ובשנת 97 הגיעה להסכם שבעל פה עם משרד החינוך.
  4. לעניין המשפט הפרטי - אין צורך לשם כך בשום ייישות משפטית מעבר למשפחת שפרון, נהפוך הוא - דווקא כמשפחה בודדת אנחנו חזקים הרבה יותר.
  5. אתה מתעניין בסיבה קונקרטית בהתנגדות לעמותה - אין כל התנגדות לעמותה, נהפוך הוא - אנו - במסגרת קהילת באופן טבעי - מתחילים לפעול להקמת קרן לסיוע משפטי אשר תניח לכל משפחה את האפשרות להתגונן בבית המשפט. זה הפך להיות אקטואלי והגיע הזמן לעשות את זה - לא בשבילנו דווקא - יש עוד משפחה אחת לפחות שעומדת במצב דומה ויהיו בקרוב עוד כמה כתוצאה ישירה מהתעקשות משרד החינוך לקבל לגיטימציה משפטית לתקנות הדרקניות. אבל, מעבר לקרן כזו אשר תפקידה יהיה להעסיק עו"ד אשר גם יניח/תניח סיוע משפטי תכלס וגם ירכז/תרכז את כל המקרים ואת ניהול הקרן, אין כל צורך בעמותה שכביכול מרכזת את עניין החינוך הביתי. הנה יש לנו קהילה מדהימה אשר תומכת ומקדמת את העניין דרך המעשה הפרטי. כנראה שהמעשה הפרטי הנדרש מאיתנו יהיה לייצג את כל מי שמתנגד לתקנות גם אם "רק" נגן על עצמנו בבית המשפט. עמותה לא תאפשר שום ממאבק ללא מאבק אישי, זו תמימות לחשוב שעמותה היתה נלחמת בעבור המקרה הפרטי ושבית המשפט היה מקבל את זה. האפשרות היחידה של עמותה היתה אולי להגיש בג"צ נגד התקנות של משרד החינוך ואז הסיכוי היה נמוך מאשר במאבק אישי של משפחה מול הממסד - כך לפי חמישה עורכי דין ששדוחנו עמם בנושא.

_ללכת למשטרה זה לא דבר שביום יום, להגיש תוכנית לימודים אולי אתה חושב בסגנון של או שהכלב ימות או שהפריץ ימות
כלומר - שעד שיקרה משהו, כבר הילדים יהיו גדולים, הפקידה תתחלף, השלטון יתחלף, העניין יתפוגג באוויר, אולי נכין איזה חותם מרפא לקצינת הקישור וכדומה?_

כל זה נכתב מהרהורי לבך. זו לא כוונתנו. אין בכוונתנו למשוך את העניין - מעולם לא הסתתרנו או משכנו את הנושא. הנימה המזלזלת כלפי בעניין קצינת הקישור והחותמ-מרפא לא במקום.

אני שוב חוזר על מה שכתבתי ב: דיונים לצד העמותה
ואני שוב עונה לך - זו דעתך והיא אינה תופסת כלל במקרה הפרטי שלנו.

_זה פשוט לא כך
המערכות הנ"ל איננן עובדות באורח צפוי._
אז מה?

דרך-אגב,טיול לבניאס עונה להגדרה נחמד- זימון למשטרה ממש לא,ואני משוכנע שהרוב חשים כך.
כן, גם רוב האנשים שולחים את ילדיהם לבית הספר, או נזקקים לממסד בתחומי חינוך ובריאות. לנו היה נחמד. אנחנו מהתמהונים האלה - בגליל. כאלה שבשבילם לנהל שיחה מרתקת עם שוטר מדליק מהווה בשבילם ארוע נחמד.

נחזור לנסיונתייך למשוך לכוון העמותה למעלה -
לצפריר הקמת קרן סיוע כמוה כהקמת עמותה
נכון, קרן לסיוע משפטי היא עמותה לכל דבר - רק שמטרותיה נגמרות בהגשת סיוע משפטי ותו - לא. בכך צידדתי מאז ומעולם.

תקדים משפטי חייב יהיה להערכתי בשינוי תחיקתי/הכרתי ממסדי
פשוט לא נכון - שינוי תחיקתי אינו תקדים משפטי אלא שינוי החוק. שינוי הכרתי ממסדי כבר התרחש במשרד החינוך - הם מכירים בחינוך הביתי, תקדים משפטי הוא כאשר בית המשפט מחליט בניגוד למה שהמדינה במקרה זה תובעת מהאזרח.

להערכתי אין מדובר על ניהול משפט קטן או הגשת תוכנית לימודים וזה הוא.
הערכתך שגויה. אין מדובר על ניהול משפט קטן, מדובר על משפט ענייני.

ישנו צורך להערכתי בהכרה בדיוק כפי שנעשה התקדים לגבי בי"ס אלטרנטיבים למיניהם.
שוב טעות. חינוך ביתי שונה מבתי ספר. חינוך ביתי לעולם הוא מעשה פרטי של המשפחה הבודדת וככזה כך גם יידון בבית המשפט ובמשרד החינוך.

השיטה הקלה ביותר להשגת הכרה כגון זו הינה על ידי הקמת עמותה
שוב, פשוט לא נכון, ההכרה שהגענו אליה היום ללא הקמת עמותה נוצרה עקב המעשה הפרטני וההתארגנות שקוראים לה קהילת באופן טבעי, עיתון, מפגשים, התקשורת ואנחנו.

_הקמת עמותה נותנת משנה תוקף לתביעה מסוימת
היא איננה מחייבת איש לכלום מלבד ניהול נכון של כספי העמותה
היות שאינני רואה זרימת ענק של מזומנים לקומת עמותה כגון זו אינני רואה בעיה בהקמת עמותה_
הקמת עמותה מעבר לעניין הסיוע המשפטי - מיותרת לחלוטין. יש ארגון מצוין, שוב זה אותו ארגון שבזכותו אנחנו משוחחים כאן. כל השאר ממש מיותר היות וכבר קיים, לא כפי שנאוה חושבת ונראה שאתם בראש אחד - אבל כך אני חושב.

פלוני_אלמוני*

דיונים לצד העמותה

בעיברית - בסופו של דבר הינך מקים עמותה
כל הכבוד
פלוני_אלמוני*

דיונים לצד העמותה

מאד תמוהה בעיני ההתנהלות שלך צפריר
מה זה קרן רק לסיוע משפטי
הרי ברור שההתנהלות צריכה להיות בכמה מישורים
  1. מול מערכת המשפט
  2. מול משרד החינוך
  3. מול התקשורת
התעלומות מאחד הפרמטרים לא תביא תועלת
בתחום של התקשורת ישנם כמה מהלכים אשר נעשו מעטים ולא מספיקים
לרוב הקהילה מוצגת בו בתור קהילה איזוטורית של תמהונים
בתחום המשפטי ובהתנהלות מול משרד החינוך לא נעשה שום תהליך משמעותי
מוזרה בעיני עוד יותר ההתנהלות שלך בנוגע לעמותה אותה מניסה להקים נאווה פרנס
ממה אתה מפחד ?
אינני מבין את ההפרדה הזאת
בעמותה אמורים להיות 7 חברים לפחות
משום מה נראה לי שאינך רוצה להיות באותו וועד עם נאווה

להקים שני עמותות שונות נראה לי בעיתי מאד
התוצאה תהיה שלילית ביותר ותביא לתוצאות בעיתיות
לעומת זאת הקמת עמותה אשר מטרותייה יהיו רחבות יותר תוצג בצורה חיובית יותר כלפי גורמים ממסדיים משפטיים ותקשורתיים
אינני מבין מדוע אינכם מתאגדים עם משפחת כשר ושרון ומקימים עמותה בעלת הגדרה רחבה אשר האימפקט שלה בכל התחומים אשר צוינו לעיל תהיה הרבה יותר משמעותית
פלוני_אלמוני*

דיונים לצד העמותה

נ.ב תגובתי להלן איננה מפחיתה מהערכתי לפועלכם במשך 8 השנים האחרונות נהפוך הוא אני מאד מעריך את הדרך בה בחרתם ואת האומץ ללכת בה
צפריר_שפרון*

דיונים לצד העמותה

בהחלט,
עמותה למען מטרה ספציפית - סיוע משפטי ולא דבר וחצי דבר מעבר לכך. בכך תמיד צידדתי והגיע הזמן לכך. כל שאר המטרות והעמדותשל העמותה המוצעת על ידי נאוה אינם רלוונטיים. שוב - פשוט יש כבר ארגון פעיל ומצליח.
פלוני_אלמוני*

דיונים לצד העמותה

נ.ב
בעניני הקמת עמותות ישנם עורכי דין המתמחים בכך
רצוי מאד לפנות לכזה המתמחה בתחום הספציפי הנ" ולא ללכת לכולבויניק
אחד הטובים הינו עו"ד אופיר כץ אשר כתב את הספר "חוק העמותות הלכה למעשה"
כמו כן יש לשים דגש על תקנון העמותה במיוחד כאשר הינך רוצה להתמקד בתחום ספציפי כגון גיוס למאבק משפטי
דבר נוסף גם לגבי הקמת קרן ישנם חוקים וכללים.
צפריר_שפרון*

דיונים לצד העמותה

מאד תמוהה בעיני ההתנהלות שלך צפריר
זה בסדר, אתה מצטרף לרבים אחרים אשר התנהלותי מאוד תמוהה בעיניהם.

מה זה קרן רק לסיוע משפטי
זו קרן אשר תממן ותעסוק רק בסיוע משפטי למי שנדרש להגיע לבית המשפט על ידי משרד החינוך בגין קיום חינוך ביתי. פשוט? לא?

_הרי ברור שההתנהלות צריכה להיות בכמה מישורים
  1. מול מערכת המשפט
  2. מול משרד החינוך
  3. מול התקשורת
התעלומות מאחד הפרמטרים לא תביא תועלת
בתחום של התקשורת ישנם כמה מהלכים אשר נעשו מעטים ולא מספיקים
לרוב הקהילה מוצגת בו בתור קהילה איזוטורית של תמהונים_

נעצור לרגע כאן. למי זה ברור? מה זו הקביעה הזו? אלה פשוט דברים שאינם נכונים -
  1. אין כל צורך להתנהל מול מערכת המשפט אלא רק לסייע בהגנה משפטית לכל מקרה לגופו.
  2. אין כל צורך לעבוד מול משרד החינוך כל עוד משרד החינוך מנסה לכפות את דעתו דרך בתי המשפט והתקנות הדרקניות שלו. במידה ויהיה מקום לדיאלוג הרי הדיאלוג עשוי להתרחש ללא כל קשר לקרן לסיוע משפטי (למעט החשש של משרד החינוך מהפסד בבית המשפט - חשש שעשוי להעלות בעקבות קיום הקרן).
בתחום של התקשורת -
הערכתך שהתקשורת מתייחסת לנושא החינוך הביתי כאילו אנו תמהוניים - שוב, טעות. זה פשוט לא נכון - אני עצמי הופעתי כבר בחמש או שש תוכניות ומעולם התקשורת לא התייחסה אלי כך, לא אביגיל אריאלי, לא מני פאר, לא ריטה שוקרון, לא אורבך וסבאג ועוד היד נטויה.
נהפוך הוא, דווקא הקמת קרן המיועדת לסיוע משפטי בלבד תראה על רצינות חברי הקהילה, התאגדות למטרות אחרות המיועדות לייצג את מעשה החינוך הביתי אשר לעולם הוא מעשה פרטי - תהפוך את העניין ללא רציני.

בתחום המשפטי ובהתנהלות מול משרד החינוך לא נעשה שום תהליך משמעותי

באמת? בתחום המשפטי אכן לא נעשה כי לא היה צורך בכך - עכשיו יעשה על ידי בית המשפט בעקבות דרישת משרד החינוך לקיים תקנות דרקניות.
בהתנהלות מול משרד החינוך נעשה גם נעשה אם כי בדרך עקיפה - לפני שמונה שנים החינוך הביתי לא היה לגיטמי במשרד החינוך כלל וכלל. הוצאת התקנות אפילו שהן מטומטמות - מראה על שינוי גישה וקבלת עניין החינוך הביתי שינוי שהוא תוצאה ישירה של העיתון והארגון הזה - זוכר? באופן טבעי.

_מוזרה בעיני עוד יותר ההתנהלות שלך בנוגע לעמותה אותה מניסה להקים נאווה פרנס.
ממה אתה מפחד?
אינני מבין את ההפרדה הזאת
בעמותה אמורים להיות 7 חברים לפחות
משום מה נראה לי שאינך רוצה להיות באותו וועד עם נאווה_

נו, אז אני כנראה מאוד מוזר בעיניך. איני מפחד מכלום. אני חושב שמה שנאוה מנסה להקים מיותר לחלוטין. לכן איני שותף לזה מחד ומאידך איני מפריע - נאוה יכולה להקים עמותה כפי ראות עיניה - זו זכותה הלגיטימית.
אני חושב שיש להקים קרן לסיוע משפטי ולכן אני פועל למען עניין זה.
אני אכן לא מעוניין להיות באותו ועד עם נאוה או עם כל אחד אחר - אין צורך בועד או בעמותה. אני עסוק כבר מעל הראש בהיותי חלק ממערכת העיתון, בהיותי חלק מהנהלת הארגון הזה שנקרא באופן טבעי אשר פועל כראוי ומספק את כל הנדרש למעט סיוע משפטי - לכן אנו פועלים לכך כעת.

להקים שני עמותות שונות נראה לי בעיתי מאד
לי לא.

התוצאה תהיה שלילית ביותר ותביא לתוצאות בעיתיות
לא בהכרח. יש מקום לשבע מאות עמותות בעניין החינוך הביתי.

לעומת זאת הקמת עמותה אשר מטרותייה יהיו רחבות יותר תוצג בצורה חיובית יותר כלפי גורמים ממסדיים משפטיים ותקשורתיים
שוב, לא בהכרח, דעתי הפוכה.

אינני מבין מדוע אינכם מתאגדים עם משפחת כשר ושרון ומקימים עמותה בעלת הגדרה רחבה אשר האימפקט שלה בכל התחומים אשר צוינו לעיל תהיה הרבה יותר משמעותית

אז אולי אתה קשה הבנה. כבר אין לי כוח להסביר שוב ושוב שאנחנו לא חושבים שצריך להקים עמותה מעבר ל קרן לסיוע משפטי. וכשאני כותב אנחנו הרי אני מדבר על האנשים הפעילים בקהילת באופן טבעי ובהם גם מי שציינת.

נ.ב תגובתי להלן איננה מפחיתה מהערכתי לפועלכם במשך 8 השנים האחרונות נהפוך הוא אני מאד מעריך את הדרך בה בחרתם ואת האומץ ללכת בה

תודה.

בנימה אישית -
הנח לי עם העמותה הרחבה, הסברתי כבר מכל הכוונים את דעותי, לא תשכנע אותי אחרת ואין לי כוח לענות שוב ושוב את תשובותי. די.
אני פועל כפי ראות עיני ומצידי אין כל בעיה שיקומו עוד עמותות על ידי נאוה או כל אחד אחר. אבל הנח לי לעשות את עבודתי והפסק להכניס שוב ושוב את עניין העמותה הרחבה לדפים שאינם עוסקים בכך.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

דיונים לצד העמותה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

כל ההערות של פלוני אלמוני הן מאת אותו כותב? אם לא, אשמח אם תבחרו לכם שמות עט אחרים, כדי שיהיה נוח יותר לעקוב אחרי הדיון. תודה!
אריאלה*
הצטרפות: 11 דצמבר 2001, 19:48

דיונים לצד העמותה

שליחה על ידי אריאלה* »

"אז, הניחי. נהגי סובלנות, סבלנות. חבל לבזבז כל כך הרבה אנרגיה על משהו שממילא לא מפריע לאף אחד.
עמותה שכזו לא יכולה לגרום לנזק. או שאכן מטרותיה ועמדותיה יתקבלו על ידי משרד החינוך ובא לציון גואל, או שלא. ואז מה יקרה? העמותה עצמה תהפוך למשהו שולי ולא רלוונטי.

למה לך להרוס למישהו חלום - כשבפועל הוא לא יכול לגעת לך במציאות? "

זה לא התפקיד שלי להגן על נאווה אבל לא יכולתי לעבור לסדר היום על האמירות האלו...ההתנשאות הזו, הגישה הזו של אני התחלתי אז אני יודע יותר טוב מכולם.
חבל לבזבז אנרגיה על מישהוא שמימלא לא מפריע לאף אחד?
ואני חשבתי שיחד עם חינוך ביתי באים גם סובלנות (אמיתית) וקבלה ויכולת לראיה של הבטים שונים.
כל מי שלא מסכים איתך אתה משגר אותו למקום אחר? או מבטל אותו?
צפריר_שפרון*

דיונים לצד העמותה

אריאלה,
זה לא התפקיד שלי להגן על נאווה אבל לא יכולתי לעבור לסדר היום על האמירות האלו...ההתנשאות הזו, הגישה הזו של אני התחלתי אז אני יודע יותר טוב מכולם.
זו אינה גישתי. אני לא יודע יותר טוב מכולם, אף אחד לא יודע יותר טוב מכולם. דווקא דברי אלו נועדו על מנת להדגיש כי אין לאף אחד מונופול.

חבל לבזבז אנרגיה על מישהוא שמימלא לא מפריע לאף אחד?
אני כתבתי על משהו ולא על מישהו. המשהו זה העמותה - אין כאן עניין אישי - ההבדל דק מאוד אבל עקרוני. מאחורי הניסוח שלי אני עומד בלב שלם.

ואני חשבתי שיחד עם חינוך ביתי באים גם סובלנות (אמיתית) וקבלה ויכולת לראיה של הבטים שונים.
דמגוגיה בגרוש. מה זה את חשבת? מה זו הפוזה הזו שמנסים להלביש על החינוך הביתי? מה? מי שעוושה חינוך ביתי הופך להיות מושלם או קדוש? מה? עלי להיות סובלני וסבלני לכולם? תמיד?
המעניין הוא שדווקא בתגובתי זו הדגשתי סובלנות וסבלנות, משם באתי ואני עדיין מחזיק בעמדתי זו.

כל מי שלא מסכים איתך אתה משגר אותו למקום אחר? או מבטל אותו?
נהפוך הוא, בדברי דווקא תמכתי ואני עדיין תומך בזכותה של נאוה - שאינני מסכים איתה בעניין העמותה הרחבה כלל ועיקר - להקים עמותה. בנוסף איני מקבל את גישתה של מלאת הערצה כי מעשיה של נאוה עשויים לגרום נזק.

בנימה אישית,
ההערה הזו שלך איננה במקומה. קראי את דברי שנית וראי כיצד הם ניתנים לפירוש הפוך לפירוש שאת נתת. את בוחרת לקרוא את דברי דרך פרשנות שאינה במקומה -

הגישה שלי איננה שאני יודע יותר טוב מכולם, הגישה שלי היא פשוטה הרבה יותר - לנאוה יש את דעותיה ודרכה, לי יש את דעותי ודרכי. נאוה רוצה להקים עמותה, היא מעלה את הנושא מידי פעם, אף אחד לא חסם את דרכה, עם זאת בעבר חשתי כי מחובתי לומר את דעתי בנושא. הפעם כלל לא נכנסתי לסוגיה זו. על פני להפריע או לעזור לנאוה לקדם את ענייניה אני מעדיף להשקיע את האנרגיה שלי במה שמקדם את הקהילה הזו - באופן טבעי, לא לבד, יש עוד רבים וטובים שעוסקים במלאכה, אני רק חלק מצוות קיים שמקיים ארגון נהדר.

כבר כתבתי את זה למעלה. יש מקום לכולם.

למיטב ידיעתי - זוהי סובלנות.

פלוני_אלמוני*

דיונים לצד העמותה

וואלה תהיתי האם להמשיך או לא
חסר משמעות
ליונת - אכן בעניין בית משפט ועמותה זה אותו פלוני אלמוני וסיבותי עימי
ההתנהלות כאן רק מדגישה את רצוני להשאר בעילום שם
יש הבדל בין לראות אדם כמוזר לבין לנסות להבינו (בהמשך לדיון מלמעלה)
כל שביקשתי מצפריר היה להבין את מניעיו ואכן זכותו להשאירן עימו
ההתרשמות שלי מתגובתו משום מה הינה די דומה לזו של אריאלה.
אני מאד מקווה שהוא יצליח בדרכו מול מערכות גולם
הסיבה העיקרית לכתיבתי בדיון הנ"ל זה הינה רצון בהכרה מלאה של מערכות ממסדיות ברצונם של הורים לגדל את ילדיהם לפי ראות עינייהם
עדינה_מאוד*
הצטרפות: 26 מרץ 2003, 09:35
דף אישי: הדף האישי של עדינה_מאוד*

דיונים לצד העמותה

שליחה על ידי עדינה_מאוד* »

אמאלה'
איזה אנרגיות שליליות, מה קרה פה? אם כולם מקדמים משהו , איש איש בדרכו- יש מקום לכולם!
ברוך יהיה כל מי שמעוניין לאפשר לבנאדם (בחברה דמוקרטית ופלורליסטית...) לדאוג בעצמו לבריאותו והשכלתו של יוצא חלציו, אמן!
צפריר_שפרון*

דיונים לצד העמותה

פלוני,
מניעי גלויים - להניא את המערכת מלנצל את כוחה - כלפי - ומכאן אני תקווה כי כך תחסם הדרך לעשות זאת כלפי אחרים.

גם דעותי גלויות - פירטתי אותן כאן הלוך ושוב.

אני מבין שנאוה וגם אתה כנראה ואולי גם אריאלה מעונינים לתרום לארגון שמטפל בקידום החינוך הביתי וגו'... אין כל מניע לעשות זאת במסגרת הארגון הקיים - אפילו שהוא לא עמותה. נהפוך הוא, יש מספיק עבודה לכולם.

מאידך, לדעתי (ואני מרשה לעצמי לדבר בשם מי שאמון על הנהגת הקהילה הזו) האפשרות לתרום היא וולנטרית בלבד. כך, אילו הייתי חושב שעמותה רחבה מוצדקת - יש להניח שהייתי נרתם להקמתה או לקיומה.
כאן, למרות שדעתי לא מקובלת על מצדדי הקמת עמותה - איני מוכן להצטרף לעמותה שנראית לי מיותרת. לגיטימי? לא?
מצד שני לא אני אעמוד או עומד כגורם מפריע להקמת העמותה. כפי שהבהרתי - איני רואה בהקמת עמותה נוספת או כמה עמותות נוספות בעיה או מקור לנזק.
לא כתבתי נגד הקמת עמותה "רחבה" ולא נכנסתי לויכוח הזה אלא הבעתי את דעתי שוב ושוב בעקבות שאלותיך ונסיונותיך "להבין את מניעי".
אין לי מניעים נסתרים, איני בעדך או נגדך, איני בעד נאוה או נגדה - זה לא עניין אישי.

כאן עולה אבסורד מעניין -
אתה כותב שלדעתך הקמת שתי עמותות עשויה להוות בעיה.
אם כך, על פי הגיונך - היית צריך להתנגד להקמת עוד גוף שיעסוק בנושאים שבהם "באופן טבעי" כארגון קהילתי עוסק. שכן אז היתה נוצרת בעיה.
לפיכך, על פי הגיון זה הנך מוזמן להצטרף לעשייה בארגון הקיים על פני לייצר בעיה (כהגדרתך).
מעבר לכך,
נאמר שקמה עמותה "רחבה" אשר מטרותיה ועמדותיה מפורטים.
נאמר שלאחר תקופה, מחליט עוד מישהו להקים עמותה שעניינה דומה.
ולאחר עוד תקופה קמה עוד עמותה.. ועוד אחת..
(זה לא תסריט דמיוני - זה אפשרי).

מה פסול בכך?

לכן, שוב, מתוך מניעים כאלה או אחרים - יהיו אשר יהיו - הקימו עמותה. באמת, שום דבר לא עוצר אתכם.
אל תניחו על עמדותי ועמדות עמיתי להפריע לכם. אם אתם מאמינים בדרככם - לכו על זה. כך אני נוהג (לפחות כך אני חושב שאני נוהג).

הסיבה העיקרית למעשי היא הידיעה הבלתי נתנת לערעור שזכותי כהורה לגדל את ילדי לפי ראות עיני. המערכת הממסדית מכירה ברצוני אבל לא בזכותי.
מתוך היותי נבחר על ידי המערכת כמי שהיא מנסה להתערב באוטונומיה שלו כהורה - ולגרוע מזכויותיו- הנני נדרש לפעול גם במישור המשפטי. ל
בעיקר מתוך מי שאני וגם מתוך התמיכה שאני מקבל כאן - עלי להתעמת (ולהתאמת) עם המערכת ולהגן על זכויותי.

ואם עדיין מניעי עלומים או נסתרים מעיניך, אשמח להבהיר את מה שטעון הבהרה.
אריאלה*

דיונים לצד העמותה

שליחה על ידי אריאלה* »

אני מסכימה איתך לגמרי. יש מקום ליותר מארגון- עמותה- קהילה או איך שרוצים לקרוא לזה. ועם זאת אשמח לראות שיש יחס מכובד לפחות לדיעות שונות. לא אף אחד אינו מושלם אבל לדעתי יחד עם החינוך בבית יש גם איזו אמירה על זכויות אישיות וחופש אישי וזה הולך לדעתי עם כבוד וסובלנות לזכויות ולחופש ולדיעות של אחרים.
זה לא מה שנשמע מדבריך עם כל הפרשנות וההיבטים האחרים שהוספת אחר כך.
ואולי רק עוד דבר אחד. ברגע שאתה או רני פונים לקהילה ומבקשים תרומות של כסף אתם גם פותחים את הדלת לשאלות ודיעות.
מה לעשות...אתה רוצה את עזרתי אני רוצה את הזכות לומר מה לדעתי צריך לעשות או לא לעשות.
ולכן הרעיון הראשוני שלך על דמי חבר מסודרים נראה לי כל כך טוב. לא תרומות וחסדים אלא קהילה מאורגנת עם חברים שנותנים את חלקם מתוך איזו הסכמה בסיסית. גם אז לא תמיד נסכים אבל זה הרבה
יותר טוב מכל האמירות שחוזרות ונשנות פה לאחרונה על תרומתם של אחדים לעומת אחרים.
צפריר_שפרון*

דיונים לצד העמותה

אריאלה,
  1. יש יחס מכובד לדעות שונות.
  2. כבוד, סובלנות לזכויות ולחופש לדעות של אחרים זה לא בדיוק מה שעולה מדברייך שלך לגבי דעותי למשל.
  3. את מפרשת את דברי על פי "שמיעתך". מנגינתי שונה לחלוטין. כנראה שהסולם בו אני מנגן צורם לך באופן אישי. עם זאת הקהל, עושה רושם, נהנה מהקונצרט.
  4. גם לפני האפשרות לתרום כסף הדלת לשאלות ולדעות היתה פתוחה - אין זיקה בין זה לזה. הזכות לומר מה לעשות או לא לעשות מונחת לך גם אם את לא תורמת אגורה שחוקה.
  5. לגבי האמירות של תרומת אחדים לעומת אחדים. מה לעשות? יש מי שתרמו יותר מכל הבחינות עד היום, יש מי שתורם יותר גם היום ותמיד יהיו מי שיתרמו יותר.
  6. התרומה דרך אגב איננה נמדדת בכסף דווקא. בעצם העלאת רעיון העמותה וההתעקשות לנסות לכפות רעיון זה גם על מי שלא מצדד ברעיון הזה, מתקיים כאן דיון שבהחלט תורם לעיצוב הקהילה ולהבהרת דרכה. בכך גם מתחזקת ההסמכה של הנהגת הקהילה. שכן בחוסר ההסכמה של אנשי הקהילה לרעיון שהנהגת הקהילה אינה מצדדת בו - ניתן גיבוי להנהגה.
  7. על כך, על כתיבתך באתר, על תרומתך הכספית ועל עצם היותך - תודה.
פלוני_אלמוני*

דיונים לצד העמותה

לצפריר
הבנתי
מאחל לך בהצלחה
כל טוב
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

דיונים לצד העמותה

שליחה על ידי קוראת* »

כן, כן. הקהל בהחלט נהנה מהקונצרט.
אריאלה*

דיונים לצד העמותה

שליחה על ידי אריאלה* »

ואני חשבתי עד היום שאין לי בכלל נטייה למוסיקה:-)
מכבדת את דעותיך ואף פעם לא אמרתי אחרת.
הרגישות והשמיעה החלקית כנראה נטייה אנושית...
"הקהל, עושה רושם, נהנה מהקונצרט. " היו כמה שאמרו פה דברים אחרים שמעת אותם?
"בעצם העלאת רעיון העמותה וההתעקשות לנסות לכפות רעיון זה גם על מי שלא מצדד ברעיון הזה"
התעקשות כפייה? נו באמת...
צפריר_שפרון*

דיונים לצד העמותה

אריאלה,
בהחלט שמעתי - על כל תו וצליל של פלוני אלמוני ושלך עצמך, נתתי קונטרה פונקט ארוך ומפורט.
לכן הקהל נהנה מהקונצרט.

הדרן יבוא רק על פי דרישת הקהל.
אריאלה*

דיונים לצד העמותה

שליחה על ידי אריאלה* »

או קיי הבנתי:-)
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

דיונים לצד העמותה

שליחה על ידי קוראת* »

הדרן! הדרן!