מתקן דפני

תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

מתקן דפני

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

עוד מיותר מפלסטיק הוא דפני.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

מתקן דפני

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

אני לא מסכימה שהדפני מיותר. הדפני מאפשר לרחוץ התינוק בכל כיור/אבטיה/מקלחת ולא בגיגית על רגליים שמכנים "אמבטיה של תינוק". הוא מפחית לחץ וחרדה מרחצת התינוק אצל הרבה הורים שזה להם תינוקם הראשון.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

מתקן דפני

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

מתקן דפני משמש לרחצה של תינוק רק לכחודשיים. דפני אחד יכול להספיק לרחצה של 50 תינוקות. לא צריך אחד חדש לכל תינוק.
פעם היה מאוד מקובל בארץ להעביר בגדי תינוקות וציוד מאחת לשנייה. היום, זה הרבה פחות נפוץ.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מתקן דפני

שליחה על ידי בשמת_א* »

ולא בגיגית על רגליים שמכנים "אמבטיה של תינוק".
אוקיי, גם האמבטיה הזאת מיותרת לחלוטין.
אני כבר עם הבכורה גיליתי שהכי נוח, קל ובטוח לרחוץ את התינוקות שלי איתי באמבטיה (יש פירוט בדף רחיצת תינוק , לדעתי). לא צריך שום מתקן.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

מתקן דפני

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

דפני משמש לרחצה של תינוק רק לכחודשיים

לא תמיד, לפעמים להרבה יותר. הנקודה שאני קצת מתעקשת עליה היא לא עד כמה 'צריך' דפני, אלא שאם רוצים למצוא תחומים שיראו רלוונטים למגוון רחב של הורים, אז כדאי להציע דברים שממש קל וניתן ליישם.

הרבה הורים מפחדים להתרחץ יחד עם התינוק הקטנטן במיוחד בחודשים הראשונים. דפני הוא פיתרון טוב יחסית, לדעתי, עבורם. אולי בתוכנית אם יזכירו את הנושא אפשר לומר משהו בסגנון "כדאי לקבל דפני בהשאלה ואין טעם לקנות חדש, משום שהמתקן משמש למס' מועט של חודשים". ובכלל להזכיר שזה בסדר לקבל דברים לתינוק מיד שניה, כי יש אנשים שחושבים שזה פחות טוב לתינוק שלהם ממשהו ממש חדש.

< פעם היה מאוד מקובל בארץ להעביר בגדי תינוקות וציוד מאחת לשנייה. היום, זה הרבה פחות נפוץ
אולי נפתח גמ"ח לדפני?>
אמא_ל_5*
הצטרפות: 09 יוני 2003, 09:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_ל_5*

מתקן דפני

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

מה זה דפני????
יעל_צ*
הצטרפות: 04 מאי 2004, 21:31
דף אישי: הדף האישי של יעל_צ*

מתקן דפני

שליחה על ידי יעל_צ* »

דפני
(לא השתמשתי אישית, אבל יודעת מה זה)
אמא_ל_5*

מתקן דפני

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

מעניין - ולמה צריך את זה? זה לא מפריע לרחוץ את התינוק?
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

מתקן דפני

שליחה על ידי עדי_יותם* »

_אולי נפתח דף על דפני? (-:
טוב, האמת שדיברנו עליו ב-רחיצת תינוק, לא?
אני ממפלגת המתנגדים - טוב לתינוק לדעתי לתרגל שיווי משקל ותנועות שונות שהוא יכול רק במים, וטוב להורה ללמוד להחזיק תינוק ככה וללמוד להיות בטוח בעצמו שיידע להחזיק את התינוק... אני זוכרת את חוסר הביטחון של ההתחלה, ואת המדחום שמודדים איתו את הטמפ' של המים... ממלא אותה פונקציה, אגב - אמא ל 5. יש הורים שאומרים שנוח להם יותר לרחוץ את התינוק כששתי הידיים פנויות והם לא לחוצים שהוא יחליק להם למים.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מתקן דפני

שליחה על ידי בשמת_א* »

גם אני מהמתנגדות למתקן דפני.
ראשית, אני מרגישה שגוף עירום של תינוק קטן לא צריך לגעת בפלסטיק. הוא לא צריך להיות מעורסל בתוך פלסטיק קשיח. אין לי שום טיעון מדעי הגיוני מאחורי ההתנגדות הזאת – זה רק מרגיש לי "לא טבעי" (נו, מה לעשות, אלה המלים שעולות לי בראש), לא מתאים.
אני מרגישה שגוף עירום של תינוק קטן צריך לגעת בגוף של אדם אחר. במשהו חי, אוהב, עוטף.
בהשכבה בדפני יש משום "רחיצה ללא מגע יד אדם", אף על פי שהיד הרוחצת היא של אדם. אולי זה דומה מבחינתי להאכלה מבקבוק כשהתינוק שוכב בסל-קל – כן, יש יד אדם שמחזיקה לו את הבקבוק ומכוונת אותו, אבל התינוק אמור להיות מחובק כשהוא אוכל, ולא על ידי רהיט.

שנית, גם לי זה נראה מפריע לרחיצה. כמעט חצי מגוף התינוק שוכב על המתקן. איך רוחצים את כל הקטע הזה? אברי ההפרשה צמודים למתקן במקום להיות במגע ישיר עם המים וחופשיים להזזה ורחיצה – אז איפה הביטחון אם צריך בעצם להרים כל פעם חלק אחר של התינוק מהדפני כדי לרחוץ אותו, ושיווי המשקל במתקן אובד?
דקל_נור*
הצטרפות: 15 פברואר 2004, 01:25
דף אישי: הדף האישי של דקל_נור*

מתקן דפני

שליחה על ידי דקל_נור* »

גמני הייתי ממתנגדי הדפני אבל גיליתי את קסמו. כשגיא נולד לא השתמשנו בשה, הייתי מחזיקה אותו ביד אחד ורוחצת בשניה, איתי במקלחת או באמבטיה שלו. אבל כשיש תינוק שגדל בקצב מטאורי, הוא נהיה מאוד כבד בשביל להחזיק בתוך מים על יד אחת תוך כדי שהוא נהנה מלהשתולל במים, מה לעשות...
אז הוצאנו את הדפני מנבכי המקום שבו שמנו את כל המתנות המיותרות, והתינוק מת על זה.

גוף עירום של תינוק קטן לא צריך לגעת בפלסטיק מסכימה. הפתרון שלנו: חיתול בד שחוצץ בינו לבין הפלסטיק.

אברי ההפרשה צמודים למתקן במקום להיות במגע ישיר עם המים וחופשיים להזזה ורחיצה
הוא משתולל במים ומשפריץ לכל עבר בשמחה, כך שכל הגוף רוקד על הדפני, (כלומר, מים מגיעים לכל מקום) אבל מספיק בביטחון שאני אוכל להסתובב לרגע לסבון או משהו אחר. שיוויו המשקל לא אובד. כמובן שאני כל הזמן במגע איתו, ואת החלק שנשען על הדפני אני מסבנת כרגיל, הוא מרים את הטוסיק ואני מדגדגת לו את הגב עד העורף, זה הופך לעוד משחק. (חוצמזה שהטוסיק שלו בא במגע עם מים וסבון כל היום ולא רק בשעת הרחצה הרשמית, זה האיבר הכי נרחץ (-: )

הוא מת על הדפני, שכבר התחלנו לשים אותו על זה "על יבש" ולמלא את האמבטיה במים סביבו כשהוא כבר נמצא שם. הוא מתחיל לחייך ולהשתעשע כשרק מניחים אותו שם, ואני מודה שזה נוח גם לי להניח אותו ערום בבוקר ולצחצח שיניים ולשטוף פנים בלעדיו . זה מאוד מעניין אותו להביט (אימא עושה פרצופים וקולות מצחיקים כשהיא מצחצחת שיניים)
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

מתקן דפני

שליחה על ידי אם_פי_3* »

בשביל לסבן את הגב, בסיום המקלחת הופכים את התינוק (מוציאים מהדפני).
אבא מצא אותו יעיל נגד כאבי גב (מההתכופפות להחזקת התינוק - אין לנו אמבטיה רגילה ולכן השתמשנו באמבטית תינוקות).
ישנה נוחות מסוימת בדפני, וזה גם נותן תחושה יותר בטוחה, במיוחד אם התינוק משתולל (בהנאה או בפחד, לא משנה).
בבכורים השתמשנו כמעט כל הזמן. בצעיר כמעט ולא.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

מתקן דפני

שליחה על ידי שרון_ג* »

הפתרון שלנו: חיתול בד שחוצץ בינו לבין הפלסטיק.
גם אצלנו
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

מתקן דפני

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אבא מצא אותו יעיל נגד כאבי גב (מההתכופפות להחזקת התינוק - אין לנו אמבטיה רגילה ולכן השתמשנו באמבטית תינוקות).
צריך להקפיד על עמידה ברגליים כפופות. ואם יש כיסא בר, זה הזמן להשתמש בו.
עוף_החול*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2001, 20:51
דף אישי: הדף האישי של עוף_החול*

מתקן דפני

שליחה על ידי עוף_החול* »

האמת היא שהדפני הופיע בשוק בדיוק בזמן בו ילדתי את בכורי. כווווווולם קנו אותו.
אנחנו לא.
נורא הפחיד אותי המתקן הזה.
האמת היא שגם אמבטיה לתינוקות עושה לי רע.
אנחנו רחצנו את התינוקות שלנו איתנו בטוש. הכי נח. תינוק מונח עירום על החזה מוחזק היטב והמים החמימים שוטפים אותו ואותי מלמעלה.
אולי בגלל זה לשני הילדים שלי לא היתה מעולם חרדה מפני מים על הראש או סבון בעיניים. הם פשוט מאולפים מגיל 0 כמו התינוקות של היאקוואנה במפלים. (הבנתי שזו בעיה נפוצה אצל ילדים)
אם_הבנים_שמחה*
הצטרפות: 11 מאי 2004, 23:14
דף אישי: הדף האישי של אם_הבנים_שמחה*

מתקן דפני

שליחה על ידי אם_הבנים_שמחה* »

לי זכור משהו אחר.
מזרן כזה ממולא בקלקר.
מניחים תחת התינוק וזה קצת עוטף אותו ומערסל.
התינוקות שלי היו כ"כ קלים שהם ממש צפו מעל המים. זה אמור לשקוע עם התינוק.
זה לא במקום להחזיק.
וזה בדיוק מה שמפריע לי בדפני. שהוא כאילו במקום להחזיק. עלולהיות מסוכן.

>לא כותבת יותר "זה"<
טרה_רוסה*

מתקן דפני

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אנחנו קיבלנו במתנה את המתקן שיש בדף הזה זה עם הפסים. זה בד מגבת אלסטי שמתוח על מסגרת. נעים ולא פלסטיקי. השתמשתי בזה רק כשהייתה ממש קטנה, לשלב החלקלק של הסיבון, ואח"כ נתתי לה להשתכשך באמבטיה.
ראיתם שיש שם גם "ערסל אמבטיה" ?
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

מתקן דפני

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

יש היום כל כך הרבה אביזרים כדי לגדל תינוק...
אני קיבלתי בהשאלה, החזרתי בשמחה אחרי נסיון אחד מיותר. לא סבלתי כמעט מהיותה תינוקת כבדה. מילאתי מספיק מים באמבטיה ונתתי לה לצוף כשהיד שלי משמשת רק כמשענת למצבים של איבוד שיווי המשקל. הרפיתי את היד לחלוטין וכך היא לא כאבה.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

מתקן דפני

שליחה על ידי אביב_חדש* »

_לי זכור משהו אחר.
מזרן כזה ממולא בקלקר._
קיבלתי מ-עדי יותם לפני שהשלישית נולדה וזה היה מצויין להציף אותה. חייבים יד אדם לתמיכה וזה רק עוזר.
אם_הבנים_שמחה*
הצטרפות: 11 מאי 2004, 23:14
דף אישי: הדף האישי של אם_הבנים_שמחה*

מתקן דפני

שליחה על ידי אם_הבנים_שמחה* »

חייבים יד אדם לתמיכה וזה רק עוזר.
נכון
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

מתקן דפני

שליחה על ידי יונת_שרון* »

בדיוק כמו שליאת כתבה -- לא תריך להחזיק את התינוק במים, כי המים עצמם מחזיקים אותו. צריך רק להניח יד מתחת לעורף לתמיכה. ואני לא נוהגת לסבן תינוקות בכלל, רק לעשות "כאילו" עם המים, ככה שכל הלוגיסטיקה של הסבון נראית הייתה מיותרת בשבילי.
לתינוק פעלתני הדפני נראה לי מסוכן, כי הוא יכול לבעוט בו וככה להפיל את עצמו החוצה. (וזו פחות או יותר הייתה התגובה של הבן שלי לדפני...)
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

מתקן דפני

שליחה על ידי אביב_חדש* »

רק לעשות "כאילו" עם המים, ככה שכל הלוגיסטיקה של הסבון נראית הייתה מיותרת בשבילי.
בדיוק...
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

מתקן דפני

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

גם אני מהמתנגדות למתקן דפני.
אני לא מה"בעד"יות. מצד שני אני גם לא מהמתנגדות. אלה הילדים שלי - הם נתגלו להיות מהמתנגדים...
לפיכך נסיון הדפני אצלנו היה קצר ביותר.

אגב, פתרון נהדר ליד תומכת כואבת - לתת לאבא לרחוץ. פועל כמו קסם! :-)
רוני_בלוני*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רוני_בלוני*

מתקן דפני

שליחה על ידי רוני_בלוני* »

גם אני מתנגדת לדפני.
קניתי אותו ומעולם לא השתמשתי בו, ניסיתי וזה לא הלך!
מקלחת לתינוקות קטנים זה משהו מהיר מאוד ולא ראיתי טעם שהתינוק שוכב בפוזה אומללה,
איך מנקים ככה טוסיק? או קרקפת? אין טעם, מיותר!
וגם היה קשה מאוד לשלוף את התינוקת החוצה מהמתקן.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

מתקן דפני

שליחה על ידי שרון_ג* »

מקלחת לתינוקות קטנים זה משהו מהיר מאוד
הילדים שלי מאז ומעולם אהבו לשכשך במים ארוכות. האמבטיה היתה חלק מהמשחקים שלנו יחד, חלק מהווית ההורה-ילד. כשידיי היו חופשיות יכולתי לשחק איתן (כשהן על חיתול בד ולא ישירות על הפלסטיק). מעולם לא השארתי אותן לבדן (כך שמסוכן זה לא היה).
את הטוסיק הייתי שוטפת ע"י הכנסת יד מתחתיה, ואת הראש בעזרת כוסית מים קטנה או בעזרת שאריות החיתול שנתלו בצדדים.
לי היה את הדפני שניתן לכוון לפי גודל הילד. מאד נהניתי מאד, והצטערתי שה"פומפות" שמחברות אותו לאמבטיה התבלו ונקרעו.
אני רוחצת פעמים רבות את הילדות עם אמול או בלנאום, מה שהופך את החזקת התינוק לחלקלקה ומסוכנת otherwise.
ב_דרך*
הצטרפות: 04 מרץ 2004, 16:52
דף אישי: הדף האישי של ב_דרך*

מתקן דפני

שליחה על ידי ב_דרך* »

אנחנו דוקא מאד נהנים מהדפני. אני מניחה את נמרוד מולי באמבטיה ואנחנו רוחצים בטוש (חסכוני יותר במים). נראה לי שאם מסבנים (לא חובה תמיד), יותר בטיחותי כשהוא לא על הידיים שלי כי זה מאד מחליק.
אמא_נוגי*
הצטרפות: 30 מרץ 2004, 11:04
דף אישי: הדף האישי של אמא_נוגי*

מתקן דפני

שליחה על ידי אמא_נוגי* »

גם אני ממגלי הדפני בשלב מאוחר.
את הגדול הייתי רוחצת בלעדיו עד שהוא הפך כבד מאוד, דבר נוסף היה שבזמן אמבטיה הייתי נוהגת לשים קלטת של שירים ולשחק איתו, כשגיליתי את הדפני (ויש גם ריפוד מיוחד לדפני שאפשר לקנות בבייבי שיק שגבעת שמואל) הוא היה יושב על הדפני והיינו משחקים, הייתי עושה לו בועות סבון ומשחקי ידיים וזה הפך אתצ האמבטיה לחלק הכיפי של היום.
עם הקטן השתמשנו בדפני כבר מההתחלה. דווקא איתו זה היה מאוד חשוב כי הגדול רצה להיות חלק פעיל באמבטיה והעובדה שהקטן היה על הדפני איפשרה תקשורת בינהם...
אמא_ל_5*

מתקן דפני

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

אגב, פתרון נהדר ליד תומכת כואבת - לתת לאבא לרחוץ. פועל כמו קסם!
אצלנו מהאבטיה הראשונה הבהרתי שזה אחד התפקידים של אבא. למרות שאני כבר הייתי עם נסיון רב של רחצת תינוקות, ובלי שום פחד מתינוקות (הייתי רוחצת בפגיה תינוקות של קילו וחצי מתחת לברז). אז בפעם הראשונה הראיתי לאבא איך עושים את זה, וזהו, מאז נדיר שרחצתי את התינוקות באמבטיה.
אני בכלל מרגישה אי נוחות עם ריבוי האביזרים שצריך כיום לתינוקות. משום מה מפריע לי שאנשים סוחבים את התינוקות שלהם בתוך הכסא של האוטו, מניחים אותם על בייבי סנס, באמבטיה על מתקן פלסטיק שיחזיק את התינוק, ועוד ועוד. כאילו איבדנו את היכולת פשוט להחזיק את התינוקות בידיים. אני כל הזמן רואה אצלי במרפאה אנשים שמגיעים עם תינוקות מהאוטו (שחונה במרחק של חמישה צעדים מהמרפאה) בתוך כסא האוטו, או בתוך עגלה. מה יותר קל, נעים ופשוט מאשר להרים תינוק על הידיים?
אולי בגלל זה תחושת אי הנוחות שלי ממתקן האמבטיה. חוץ מזה באמבטיה נראה לי שהכיף הגדול ביותר של התינוק זה חוסר המשקל של כל הגוף - תמיכה רק באזור העורף, וכל שאר הגוף צף במים.
שמיכת_טלאים*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 14:42

מתקן דפני

שליחה על ידי שמיכת_טלאים* »

אצלנו הדפני שימש לאמבטיות מהירות בכיור (תינוק זערורי במשקל 2 ק"ג). לאמבטיות ארוכות ומהנות אמא היתה דפני - הדפני בנוי בדיוק על העיקרון של הברכיים והירכיים של אמא.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

מתקן דפני

שליחה על ידי אם_פי_3* »

מה יותר קל, נעים ופשוט מאשר להרים תינוק על הידיים?
לקחת אותו במנשא...
הרבה יותר כבד על הידיים....
<זה קשור לדף אחר, אבל כרמית מצירה על כך שבנה לא מוכן יותר להכנס למנשא. עדיין מקווה שזו רק שביתת מנשא ולא גמילה>
דקל_נור*
הצטרפות: 15 פברואר 2004, 01:25
דף אישי: הדף האישי של דקל_נור*

מתקן דפני

שליחה על ידי דקל_נור* »

אני כל הזמן רואה אצלי במרפאה אנשים שמגיעים עם תינוקות מהאוטו (שחונה במרחק של חמישה צעדים מהמרפאה) בתוך כסא האוטו
כן, זכורה לי התגובה המשתוממת שלך כשעשינו את זה D-: , וזו בכלל הייתה אחת הפעמים היחידות שהרמנו אותו יחד עם הכיסא (זה כל כך כבד ככה, תינוק זה דבר הרבה יותר נוח לסחיבה, הידיות עליו יותר מודולריות) פשוט כי לא רצינו שיתעורר, כדי שיתחיל לינוק מולך בזמן הפגישה איתך.
<סלח לי כי חטאתי>

זה מזכיר לי שבדף עגלה כן או לא כתבה מישהי איך בפעם היחידה שהניחה את התינוקת בעגלה, דווקא אז היא נתקלה באחד מאושיות "באופן" והתפדחה קשות D-:
נונה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2004, 21:37

מתקן דפני

שליחה על ידי נונה* »

בשבועות הראשונים עשינו אמבטיות יחד, אני התחלתי ואבא צירף את ינוקא וגם הוציא אותו אחר כך. מאוחר יותר התחלנו לעשות אמבטיות ב'אמבט לתינוקות' כשאני אוחזת רק בעורף.
האמבטיות אצלנו ארוכות ומהנות גם בימים 'הפוכים'. כשהתחלתי לסבול מכאבי גב גיסתי העבירה לי את ה'דפני' אבל אז נתקלנו בסירוב קשה והשתוללות שכמוה לא נראתה קודם לכן. עכשיו ינוקא כבר ממש גדול (כמעט 7 חודשים..). אני ממלאה אמבטיה רגילה עד גובה גב בערך והוא שוכב על הבטן ומשחק. אושר גדול.
אנחנו עושים אמבטיה יחד רק עם אבא נמצא. נראה לי מפחיד לצאת איתו כשאני רטובה. החלקתי פעם (בלעדיו) ואין לי כוונה לנסות את זה איתו.
טרה_רוסה*

מתקן דפני

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

רציתי להבהיר שמה שכתבתי לעיל הוא לא המלצה לכזה מתקן! ;-)
אנחנו עברנו די מהר לשיטת המקלחות עם אבא, למרות שהיה לנו מתקן נעים שהיא אהבה.
פטרוזיליה*
הצטרפות: 23 יוני 2004, 19:21

מתקן דפני

שליחה על ידי פטרוזיליה* »

גם לי הדפני נראה תמיד די מזעזע. מגביל את תנועת הילד במים ואת תנועת המים סביב הילד. מסכימה גם עם בשמת שזה קצת כמו להאכיל תינוק בתוך סלקל. בחודשיים הראשונים בכלל רחצנו את הקטנות רק בכיור, ואחר כך באמבטיית תינוקות בתוך האמבטיה הרגילה - בלי סבון, בתוך תה מרווה (קר, קר). אבא שלהן (בד"כ) החזיק אותן ביד אחת בתוך המים עד שידעו לשבת לבד, ואז בתמיכת יד מאחורי הגב. וגם, כמובן, היו אמבטיות משותפות לפעמים.
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

מתקן דפני

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

אבל כרמית מצירה על כך שבנה לא מוכן יותר להכנס למנשא. מה עושים עם יבחושה שעושה פליק-פלקים לאחור בכל פעם שאמא מסדרת אותה ב-OTSBH?
לתינוכיס היא כבר גדולה, מנשא גב אני לוקחת רק כשלא צריך להכניס-להוציא-להכניס כל כמה דקות, מה נשאר? OTSBH. אבל לילדה יש כוונות אחרות.

אגב, זה נורמלי שילדה בת שנה וחצי רצה יותר מהר ממני? (-:
אמא_של_אופיר*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 21:18
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אופיר*

מתקן דפני

שליחה על ידי אמא_של_אופיר* »

אנחנו דווקא מאוד מאוד בעד הדפני, נראה לי שזה עניין נורא אישי. כשאופירי נולד הוא היה מאוד רגיש, מאוד פחד משינויים וממש ממש לא אהב אמבטיה. הוא היה צורח בפחד ובהיסטריה בכל פעם שהכנסנו אותו לאמבטיה, ומיותר לציין שהחוויה הייתה די סיוטית עבור שלושתנו (אמא, אבא ואופיר). אבל ברגע שהתחלנו להשתמש בדפני באופן קבוע ולקרב אותו לקצה האמבטיה, כך שהרגליים של הקטנטן ייגעו בקצה בבטחה, הוא התחיל להרגע בהדרגה והיום, בגיל חודשיים, המתוק מתרווח לו בנחת על הדפני (עם הריפוד מתחתיו כמובן), ומרוב שהוא רגוע ונוח לו הוא לפעמים אפילו נרדם....
האמת, הדפני כל כך זול ששווה לקנות (או להשאיל אם יש ממי) ולו רק בשביל לנסות עם תינוקות קטנטנים, כשההורים קצת חוששים וכשהתינוק עצמו מרגיש חסר בטחון בסיטואציה. במקרה שלנו זה גרם לשינוי מקצה לקצה של החוויה.
ירוק_ה*
הצטרפות: 18 מאי 2005, 17:40
דף אישי: הדף האישי של ירוק_ה*

מתקן דפני

שליחה על ידי ירוק_ה* »

אני אהבתי בהתחלה, ושיניתי מאוד את דעתי אחרי שגיליתי את הנפלאות הטמונות באמבטיה משותפת! היה לי נוח בהתחלה כשפחדתי שהיא תחליק לי, בעיקר עם השמנוניות אחרי המסז' המסורתי לפני האמבטיה, אבל אחרי שהאיש התעקש שהדפני מיותר (מה שצרם לי באופן אישי, כי גם לי קוראים דפני...) ניסיתי, והפלא ופלא היא בכלל לא החליקה, והייתה הרבה יותר מרוצה לנוע חופשי, לצוף, והחילה ממש לשחות קדימה ואחורה בתמיכה של כף היד, לבעוט בתזמון מושלם בדופן האמבטיה, והאמבטיה התחילה להיות מקור בלתי נדלה של צחוק וחיוכים שבעי רצון. בגיל חדשיים וחצי האמבטיה שלה נהייתה קטנה לשיעור השחייה הביתי, אז עברנו לאמבטיה הגדולה שלנו, ושם בכלל נפרצו הגבולות- אם צריך היא שוכבת לאורך הרגליים שלי, פנים מול פנים שרים ומסתבנים/חופפים, והתחלנו לקפוץ במים מעלה ומטה, לשחק עם הכלב, לשחות אחרי דגים (מפלסטיק) והחוויה כל כך עשירה ומהנה, ולחשוב שהיינו יכולים להשאר תקועים עם הדפני, נו באמת... zzz
ירוק_ה*
הצטרפות: 18 מאי 2005, 17:40
דף אישי: הדף האישי של ירוק_ה*

מתקן דפני

שליחה על ידי ירוק_ה* »

אמא של אופיר ,
באמת לא נעים מה שאת מתארת. טוב שמצאתם פיתרון שהוא מרגיש בו בטוח. יש את האסכולה של ד"ר צ'רקובסקי, שפיתח את הבייבי יוגה, הטוענת שלמים יש תכונות מרפאות, ופחד ממים קשור גם לפחדים אחרים. בענין הזה, לפעמים עוזר להיכנס איתם לאמבטיה מחובקים, כשהם מרגישים אותנו קרוב, ולתת לינוק בתוך האמבטיה. זה נחמד. לפעמים הבת שלי נשענת עלי כשהבטן שלה על המותן שלי (אני קצת על הצד) ויונקת מהציצי הרחוק, וככה היא בועטת מדי פעם ברצפה של האמבטיה ומסתכלת על המים ונהנית מאוד.
חן*
הצטרפות: 16 יולי 2004, 00:41

מתקן דפני

שליחה על ידי חן* »

בתי בת הארבעה חודשים וחצי מתרחצת בטאמי טאב בערך מגיל שבועיים - שלושה (עד אז לא רחצתי אותה). הטאמי טאב היה להיט עד ממש לאחרונה ורחצתי אותה כל יום, בעיקר בשל האהבה הגדולה שלה לעניין, אך בשבוע האחרון בערך היא מראה פחות שביעות רצון והאמבטיות מתקצרות. כשאני מכניסה אותה לטאמי טאב היא נכנסת עם רגליים ישרות (כאילו בעמידה) וצריך לחכות עד שהיא תכופף אותן. היא גם החלה להקשית את הגב וכאילו לזנק אחורה מחוץ לטאב. מישהו נתקל בתופעה? יש רעיון לפתרון? בתודה...
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

מתקן דפני

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

יש רעיון לפתרון? בתודה...
אולי לעבור לאמבטיה ממש :-) אולי זה כבר "קטן עליה"?
אמא_חדשה*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2003, 17:49

מתקן דפני

שליחה על ידי אמא_חדשה* »

כן בהחלט, זה הגיל. הם נעמדים בטאמי. שלי מאוד התלהב מהיכולת הזו...

עדיין המשכנו עם הטאמי לסירוגין עם אמבטיות ביחד עד לגיל חצי שנה ,7 חודשים. זה בסדר גמור...
חן*
הצטרפות: 16 יולי 2004, 00:41

מתקן דפני

שליחה על ידי חן* »

תודה, האמת שבינתיים עברתי מרחצה במים "עמוקים" יחסית, תוך תמיכה מתחת לבית השחי, למים רדודים יותר (עד לקו הבולט התחתון, כפי שמישהי הציעה כאן במדור) עם תמיכה בשתי אצבעות מתחת לסנטר בלבד. כך יש לה תמיכה מן הדפנות והיא ממש יושבת בפנים (למרות שעדיין לא מסוגלת לשבת בחוץ כמובן) והיא נראית בינתיים מאד מרוצה וגם אין לה אפשרות להקשית את הגב אחורה ולזנק החוצה. נקווה שימשיך כך. לא נראה לי שזה קטן כי אני יודעת שאפשר לרחוץ ילדים בטאב עד גיל מאוחר יחסית (אלה שהמליצו לי על הטאב רחצו את הבת שלהם בו עד גיל כמעט שנתיים וגם לפי ההוראות זה כך) בכל מקרה, שלי קטנטונת אז נראה לי שייקח זמן עד שזה יהיה באמת "קטן עליה".
מורן*
הצטרפות: 04 דצמבר 2003, 11:32

מתקן דפני

שליחה על ידי מורן* »

אנחנו שמים על הדפני מגבת
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

מתקן דפני

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

לי הדפני נראה תמיד די מזעזע
למה שלא נשמור מילים כאלה לדברים מזעזעים באמת? קצת פרופורציות.
אורי*
הצטרפות: 11 דצמבר 2003, 15:31

מתקן דפני

שליחה על ידי אורי* »

אנחנו שמים את האמבטיה של התינוק בתוך האמבטיה הגדולה (כי אין מקום) אז להתכופף לשם נראה לי כאבי גב בלי שיש דפני שאפשר להניח.
בשבועות הראשונים אני ממלאה קצת מים בכיור ורוחצת שם עד שהם נעשים גדולים מדי.
שליחת תגובה

חזור אל “להפוך להורים”