האם לבנות חומה סביב פורנו

אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

על תעשיית המין ראו גם: על הזנות / האם יש בחירה חופשית בתעשיית המין / כל הגברים (מי קהל היעד של הזנות?) / שמים קץ לסחר בנשים בישראל / באדי סושי החפצת נשים (מסעדה שבה אוכלים מגוף אשה)

דיון שהתחיל בעמוד פורנו טבעונאי
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

אני רק טיפה חוששת שהשם יגרום לכל מיני מבאסים להגיע לכאן אתה מוכן לשקול את החלפתו ?
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

אני רק טיפה חוששת שהשם יגרום לכל מיני מבאסים להגיע לכאן
זה יכול להיות דף מוצנע.
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

שליחה על ידי with_passion* »

אני אוהב את השם ואין לי בעייה עם פורנו או אלה שאוהבים פורנו (לא הייתי מתפלא אם זה היה אחוז די נכבד מהאנשים כאן). דווקא אלה שאנטי-פורנו יכולים להיות די מבאסים...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני אוהב את השם ואין לי בעייה עם פורנו או אלה שאוהבים פורנו (לא הייתי מתפלא אם זה היה אחוז די נכבד מהאנשים כאן). דווקא אלה שאנטי-פורנו יכולים להיות די מבאסים...

אני חלילה לא חושדת שהתכוונת למילה "פורנו" במובן המציאותי של המילה. אבל אם כבר השתמשת, אז שיהיה.
פורנו כיום הוא כינוי כללי למיני מוצרים שונים שמיוצרים ומשווקים ע"י "תעשיית הפורנו".
כמו רוב התעשיות המצליחות, גם בתעשיית הפורנו, הצלחה כלכלית מושגת תוך ניצול מושגים כגון "חירות אישית" שבאים להצדיק ניצול תנאי מחיייה ירודים של פרטים מוחלשים באוכלוסיה לגריפת רווחים כספיים עצומים.
כמו בתעשיות מצליחות אחרות, המקרים הבודדים בהם המוצרים מיוצרים בתהליך הוגן לפחות לרוב המשתתפים האנושיים (אם לא לשאר), מוצגות כהוכחות לכך שלא עצם יצור מוצר פורנו הוא העדות לעיוולת, אלא הייצור שלו באופן "לא הוגן".
אולי כמו לסבור שניתן לכלוא חיות לכל חייהן "בתנאים הוגנים וסבירים".
כאילו תנאי הכליאה הם החשובים ולא עצם הכליאה הנצחית עצמה.

אבל למה להיות רק "פמיניסטית קטנונית וחסרת מעוף"?
יש לי עוד משהו להגיד.
פורנו, במובן הפילוסופי, הוא ביטוי של מיניות חופשית.
פריחה, היא פורנו טבעוני. התמונות שלך הן של צמחים מתים, קטועים, מבושלים, מנותקים ממקורותיהם, מהאדמה שמאפשרת את כל המיניות כולה. שמאפשרת את החיבור של הצמח, הטבע, למקור החיים, לאור ולחום השמש.
בדף פה יש תמונות של חלקי גופות מושחט(ת)ות בפוזות שאני מצטערת, אבל מבחינה טבעונית, הן לא בדיוק סקסיות.
פורנו טבעוני הוא תמונות של פריחה, אם כבר אתה בקטע של מיניות חופשית, מחוברת למקורותיה, עצמאית וגו'.

אולי באמת בסופו של נאום, מסתבר שאכן מדובר בפורנו במובן הנפוץ שלו כיום.
כי לי, התמונות נראות של מיניות מתה, מעוצבת, משונה, חסרת טעם וחיים. מיניות מבוימת ע"י כללי התרבות המעוותים המקובלים, עם טויסט "אלטרנטיבי" לריכוך האמת המרה ושימוש "קליל" במונח שמביע עבור מליונים סוג של שואה. בלי מרכאות.
.

<לא מזמן חשבתי על זה, שפרח זה בעצם פות של צמח. אנשים מתכופפים לזר פותות, מתרוממים מחייכים, ואומרים בפה גדול "איזה ריח טוב ונעים יש לפותות האלו".>
<האמת אמרתי "כוס" במקום "פותות" ו"הזו" במקום "האלו">
<ואז חשבתי לי שאולי (גם) בגלל זה יש לזרמים קיצוניים של דתות קושי עם קישוטיםצבעוניים ורייחניים (כגון פרחים). הם מרגישים שזה ביטוי מקסים וחשוב של מיניות, וחשוב לגרום לאנשים סלידה גם מביטויי מיניות של מיני אחרים, אפילו צמחים, ולא רק האדם.>

ועכשיו אני חושבת לי שאם לסכם את מה שיכול להיות מתואר ככתב אישום חריף, או כסיבה לאנחת רווחה, אפשר לומר שהלך הרוח שהביא אותך לשים תמונות של גוויות בהסוואה של מיניות, לקרוא לזה פורנו, לכתוב ש"אין לך בעייה" עם הגדרת העניין כפורנו טבעוני ועם אלו שאוהבים סוג כזה של פורנו, הוא גם זה שעלול להוביל אותך להתבאס ממסרי האנטי-פורנואיסטיים בעליל.
או במילים אחרות, אופק, המשפט הזה היה פשוט הרמה להנחתה. תודה.
באיחולי התבאסות נעימה וחוויתית @}
פלוני_אלמונית*

סליחה. הם לא מבושלים. חשבתי על זה והפרט הזה לא ממש קריטי למהות העניין, בעיני.

ולמה אופק, לשים פורנו וטבע באותו משפט? למי זה טוב? עזוב למי זה טוב, למי זה לא מזיק, בזמנים (מ)טרופים אלו?.
את מי/מה זה משרת? את מי זה לא משרת?
אני בשוונג, מי שעצבני מותר לוותר.
עוד יותר בקיצור, בעיני, לפצוח בדף "פורנו טבעונאי"
זה כמו לפתוח דף "מחנה ריכוז טבעונאי".

ואם עולה תהיה, אז מה את רוצה? מה את רוצה? אז אני רוצה שבבקשה יפה בבקשה תחליף את השם של הדף.
פלוני_אלמונית*

ואם זה יעזור לכם לא לשפוט את "הטון" שלי, או את הביטויים הלא סבלניים ומכילים והזעם הגלוי, אולי כדאי שתפנימו-
אני כאן באתר ואני נפגעת תעשיית הפורנו. אני לא קורבן, הייתי "בוגרת" יכלתי "לבחור". אז מה. עדיין הייתי שם בתעשייה ועדיין נפגעתי . זה פוגע .
האם העובדות בנוגע לסבל האכזרי בתעשיית הפורנו הנפוצה, לא הגיעו לאוזניך?
האם סבור אתה כי באתר משכיל זה לא ימצאו שכמוני ושכמותי?
עם כל הכבוד לליברליות הנחמדת הזו, ואין כבוד, הלוואי שהיית מכבד אתה, את המשמעויות המורכבות והנוראות (יראה) של המילה "פורנו".

אני לא יודעת מה כואב יותר.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

לפלוני אלמונית, קראתי כמה פעמים ולא היה ברור לי אם זו התבדחות או לא. ההערה האחרונה שלך מסבירה קצת יותר. (())
with_passion*

שלום לך נחמדת - לוקח את מילותייך לתשומת ליבי.
עוד_נפגעת_פורנו*
הצטרפות: 30 יולי 2007, 12:07

שליחה על ידי עוד_נפגעת_פורנו* »

האם העובדות בנוגע לסבל האכזרי בתעשיית הפורנו הנפוצה, לא הגיעו לאוזניך?

אני מצטרפת לבקשת הפלונית לשנות את השם. מקווה שתענה בהקדם.
אילת_מ*
הצטרפות: 27 מאי 2005, 12:17
דף אישי: הדף האישי של אילת_מ*

שליחה על ידי אילת_מ* »

אנא, אנא אנא שמרו על פרופורציות, מבלי לזלזל בכאבכן,
לא שינוי השם ירפא את תחושותיכן, כולנו שומעים אתכן
ויש לנו בתור נשים ובני אדם את דעותנו ותחושותינו לגבי פורנו ונגזרותיו.
אני בטוחה שיש כבר דיון כזה על פורנו באחד הדפים בבאופן. ואם לא אז ראוי שיהיה.
כשכל דף וכל הערה זוכים להערת נגד ושפיכת קיתונות חווית הקריאה הופכת להיות קשה יותר ויותר.
אנא, אנא כבדו גם את מי שטועה לפי דעתכם.
<וזה בכלל הדף של with passion . אם לא מתאים לך, תמחק בבקשה>
לא תמיד
אלונ_צ'יק*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2003, 22:48
דף אישי: הדף האישי של אלונ_צ'יק*

שליחה על ידי אלונ_צ'יק* »

<לא מזמן חשבתי על זה, שפרח זה בעצם פות של צמח. אנשים מתכופפים לזר פותות, מתרוממים מחייכים, ואומרים בפה גדול "איזה ריח טוב ונעים יש לפותות האלו".>

מה?????
תרמיל_אור*
הצטרפות: 30 יולי 2007, 23:58

שליחה על ידי תרמיל_אור* »

_התמונות שלך הן של צמחים מתים, קטועים, מבושלים, מנותקים ממקורותיהם, מהאדמה שמאפשרת את כל המיניות כולה. שמאפשרת את החיבור של הצמח, הטבע, למקור החיים, לאור ולחום השמש.
בדף פה יש תמונות של חלקי גופות מושחט(ת)ות בפוזות שאני מצטערת, אבל מבחינה טבעונית, הן לא בדיוק סקסיות._

פלוני אלמונית, לפי התיאור שלך זה נשמע שלא בסדר שאנחנו אוכלים את הצמחים. את מתארת משהו שנשמע כמו התאכזרות כלפי הצמחים והתעללות בהם. האם זאת הגישה שלך? ואם כן, מה נשאר לאכול?

כמו כן, לא הבנתי, האם את נגד להריח פרחים?
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

שליחה על ידי טלי* »

(אני הפלוני אלמונית מלמעלה)
אנא, אנא אנא שמרו על פרופורציות, לא הבנתי, מודה. לכתוב בהודעה את תחושתי והשקפתי, זה חוסר פורפורציות בעיניך? מה דעתך לגבי איזון הפורפורציות של בחירת שם הדף? זה נראה לך פורפורציונלי לבקש רק ממני לשמור על פורפורציות בסיטואציה של הדף? הבנת מה כתבתי?
הדפים שציינת קשורים לפורנו בלבד, אני מדברת על השילוב בין פורנו לטבעונאות, לצערי, זה הדף היחיד כרגע שעוסק בנושא. עם אופק מעוניין להמנע מהמשך הדיון בדף הזה, אפשר לפתוח דף דיון על דף פורנו טבעונאי,
אבל אני לא רוצה לפתוח דיון, נראה שגם את לא, וכל הפואנטה היתה ששם הדף יוחלף. זה הכל.
אני מכירה את הדינמיקה באתר כשכל דף וכל הערה זוכים להערת נגד ושפיכת קיתונות חווית הקריאה הופכת להיות קשה יותר ויותר. אני חושבת שהודעות כמו שלך, הן אלו שיוצרות אותה.הדברים שכתבת מוזרים בעיני מאוד ואני גם לא מוצאת שום התיחסות למסר שהיה בדברי. בקיצור, לא צריך שום דיון ושום כלום, אני הסברתי למה אני מבקשת להחליף את שם הדף, אופק כנראה עדיין מתלבט בקשר לסוגיה החשובה- האם הנזק שיגרם (לאופק ובכלל) מלהחליף את שם הדף, עולה על הנזק של אנשים בתעשיית הפורנו. זו באמת דילמה מורכבת וקשה (ציניות זה לא פשע) (פורנו כן, אגב).
גולדמן_א*
הצטרפות: 31 יולי 2007, 14:38

שליחה על ידי גולדמן_א* »

_פורנו, במובן הפילוסופי, הוא ביטוי של מיניות חופשית.
פריחה, היא פורנו טבעוני. התמונות שלך הן של צמחים מתים, קטועים, מבושלים, מנותקים ממקורותיהם, מהאדמה שמאפשרת את כל המיניות כולה. שמאפשרת את החיבור של הצמח, הטבע, למקור החיים, לאור ולחום השמש.
בדף פה יש תמונות של חלקי גופות מושחט(ת)ות בפוזות שאני מצטערת, אבל מבחינה טבעונית, הן לא בדיוק סקסיות.
פורנו טבעוני? הוא תמונות של פריחה, אם כבר אתה בקטע של מיניות חופשית, מחוברת למקורותיה, עצמאית וגו'._

פורנוגרפיה כחלק מהגדרתה היא הצגה של הגוף האנושי קטוע, בפרגמנטציה, מחוץ להקשרו, בדגש על האיברים ולא על המכלול - ולכן גם בלי התייחסות לפן האנושי, לאנושיות שמאחורי הגוף. מכאן ההחפצה שבפורנו.

<מבינה את הבדיחה התמימה של אופק, אבל גם מבינה את ההתקוממות של מי שנפגעה>
טלי*

שליחה על ידי טלי* »

תרמיל אור, אני מתכוונת שהתמונות הן תמונות מאוד יפות ומפתות של אוכל .
הקשר שלהן למין ומיניות צמחית, הוא כמו הקשר בין פורנו למין ומיניות אנושית.

את המשפט:
תרגישו חופשי להתלהב ולהשתלהב ללא גבולות וללא מעצורים. אף אחד\ת לא מסתכל\ת עליכם! בדף שנקרא פורנו טבעונאי יכול להגיד גם חקלאי למרסס וגם צלם פורנו לאנסים.
זה תיאור של חופש ושחרור שמכסה על מערכי התעללות מוכרים וגאה בחשאיות של העניין...

זה בסדר גמור, אבל זה פשוט מבחינתי לשתף פעולה עם מנגנון שמכתיב גישה שיוצרת בדיוק את מה שטבעונאים להבנתי מתנגדים לו, אני לא מבינה את זה.
טלי*

שליחה על ידי טלי* »

כמו כן, לא הבנתי, האם את נגד להריח פרחים? חלילה, אני גם לא נגד להנות מלהריח פות, להפך :-)

אלא אם לדוגמא הריחוח מצולם במסגרת אונס תעשייתי מקובל, אז פחות מהנה לי.
תרמיל_אור*
הצטרפות: 30 יולי 2007, 23:58

שליחה על ידי תרמיל_אור* »

תודה, טלי, הבנתי. :-)

אני רואה את שני הצדדים: מצד אחד מבינה שאופק רצה להכניס כאן מימד של תשוקה, מיניות, חושניות, ומצד שני את המטען הכבד שיש למילה 'פורנו'.

לכן אני מציעה לקרוא לדף משהו כמו אירוטיקה טבעונאית, משהו שיתן את אותה תחושה שאופק התכוון, אבל בלי לפגוע.
(אפשר לחפש מילים אחרות מקבילות מבחינת הכוונה, כמו המילים שכתבתי: תשוקה, מיניות, חושניות, אבל להרגשתי 'אירוטיקה' זו המילה הקרובה ביותר לתחושה שאופק ביקש להעביר. יש בה משהו מאוד עסיסי ונוטף תשוקה. וחוץ מזה, היא מילה מאוד אירוטית :-)... ).

אופק, מה דעתך?
גולדמן_א*

שליחה על ידי גולדמן_א* »

לכן אני מציעה לקרוא לדף משהו כמו אירוטיקה טבעונאית?, משהו שיתן את אותה תחושה שאופק התכוון, אבל בלי לפגוע
רעיון טוב.
פשוט_אלון*
הצטרפות: 07 פברואר 2005, 20:38
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אלון*

שליחה על ידי פשוט_אלון* »

מה שמזכיר לי:

דודו: "ומלפפון, זה מאכל-חלבי?"
בץ: "לא, זה מאכל-מלפפוני!"
with_passion*

טוב אז חשבתי על זה עוד קצת בזכותכן. אני שמח שיש הצעות בטון חיובי - שמות חלופיים וכו - ואני מרגיש שהצרכים של כולן הובאו כאן.. רק לגבי האסטרטגיה אין עוד הסכמה.
ארוטיקה זה נחמד אבל חסר האלמנט הגראפי - הדגש בעמוד הזה זה הויזואל ולא רק המיניות.. אז זה צריך להיות משהו כמו ארוטיקה חזותית טבעונאית... וזה לא בדיוק קצר וקולע.. אז בואו נחשוב עוד קצת - אם אמצע משהו הולם אני בהחלט אשקול להחליף. אבל אני מודה שזה לא עד כדי כך חשוב לי.
אני מודע לנפגעים והנפגעות מתעשיית הפורנו ואני לא בטוח בכלל שהתגובה החיונית היא לא להשתמש במילה פורנו יותר .. בדומה לספרים כמו cunt ו ethical slut שהם מה שקרוי סקס-פוזיטיב ומשתמשים במילים שהם טאבו והופכות אותן לקאז'ואל..
פורנו בגינה מגיע בקרוב.
באהבה.
טלי*

שליחה על ידי טלי* »

אני מודע לנפגעים והנפגעות מתעשיית הפורנו
ארוטיקה זה נחמד אבל חסר האלמנט הגראפי -
אבל אני מודה שזה לא עד כדי כך חשוב לי.
באהבה ?
נובמת. אתה שוקל עתיד בפוליטיקה?

כלומר, לא עד כדי כך חשוב לך הפגיעה בבני אדם, אבל באירוטיקה חשוב לך שחסר האלמנט הגרפי?
אוי וי.
סדר עדיפויות, בנאדם, סדר עדיפויות.
ואני לא בטוח בכלל שהתגובה החיונית היא לא להשתמש במילה פורנו יותר ..
אפשר לפתוח על זה דף ואם אחרי דיונים תהיה בטוח שכמישהי מבקשת ממך לא להשתמש במילה פורנו, בהקשר של אוכל טבעוני, כדאי דווקא להשאיר את המילה כאקט חינוכי עתידי, אז יאללה סבבה.
אליס_בארץ_המראה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 18:13
דף אישי: הדף האישי של אליס_בארץ_המראה*

שליחה על ידי אליס_בארץ_המראה* »

כן, התשובה היא כן. לבנות חומה סביב.

ולמי שעדיין לא ברור לו למה, פורנו הוא לא רק תעשיית עבדים (ובעיקר שפחות) נוגשת ודכאנית, אלימה, אנטי-נשית, אנטי-בני-אדם, אנטי-חברה, אנטי-אנושית. הוא גם מאד, אבל מאד, לא טבעי.

אופק, אם המטרה שלך היתה למשוך קוראים, אז שיהיה לך ברור שלפחות קוראת אחת הפסדת - לא היה לי מושג, וגם כיום אין לי מושג, מה תוכנו של הדף פורנו טבעונאי. כי אני, באופן עקרוני, לא צורכת פורנו. אני מניחה שיש שם תמונות של כרוביות חשופות או משהו כזה, אבל כנראה שלעולם לא אדע, כי רק מלראות את השם נוצרת אצלי התנגדות מיידית. מענין כמה עוד קוראים וקוראות הפסדת בשיטת השיווק הזאת.

אגב, אם לא ברור לך אישית עד כמה תעשיית הפורנו עיוותה את התפיסות שלנו ביחס ל"אירוטיקה", תקרא שוב את הדברים של עצמך. נגיד שהבנתי לשם מה בכלל להציג מזון כענין ארוטי (בעיני הוא קודם כל ענין של טעמים), אבל אם כבר - למה דווקא דגש על וויזואליה? הרי אוכל עובד על כל החושים. למה לא להדגיש ריח, צורה, מרקם וכו'? ונגיד שאתה רוצה להדגיש את המיניות שבאוכל או וואטאבאר. למה דווקא פורנו? (שוב, אולי יש הסבר בדף הפורנו עצמו, אין לי מושג, אבל לשם אני לא נכנסת באופן עקרוני).

ולסיום, במלה פורנו עצמה אכן אין שום בעיה, הבעיה היא רק במשמעויות הנלוות לה, שהן, ואני מבהירה רק כי נדמה לי שזה פשוט לא ברור מאליו: חוסר כבוד אינהרנטי לגוף המוחפץ המופיע בהקשרו הוויזואלי בלבד, לשימוש (כן, שימוש) של החזקים יותר מבעלי/בעלות הגוף הנ"ל. אם אתה תומך בזה - סחתיין, ואתה מוזמן להמשיך להשתמש באיזו מילה שלא בא לך לקידום האג'נדה האישית שלך (אפשר גם "אונס המוני בתפוחי בר", בטוח שגם לזה יהיה קהל). אבל אין טעם להעמיד פנים כאילו לפורנו אין משמעויות דכאניות. בחרת לקרוא כך לדף שלך - אז לפחות שיהיה ברור לכולם מה המשמעות שרבים (ורבות) רואים בכל זה. ולא אופק, אין בזה שום, אבל שום
אהבה.

טלי,
אני מסכימה עם רוב דבריך, וחשוב לי שתדעי שהשימוש במילה פורנו כאמצעי למשוך קהל לא נתפס כלגיטימי - לפחות לא עבורי.
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

אופק, מה דעתך על השם "אוכל טבעונאי ארוגני" (ההשראה מפליטת מקלדת של מישהי בדף על אוכל אורגני ופשטות מרצון).
שאלה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2003, 17:02

שליחה על ידי שאלה* »

מישהו באמת עושה משהו כדי למגר את תעשיית הפורנו
או שאתם מסתפקים בלטמטם אחד את השני ברשת?
תשובה*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2007, 09:13

שליחה על ידי תשובה* »

בשמחה אפרט לך פה את פעילותי למיגור תעשיית הפורנו מיד אחרי שתגיד/י לנו מי את/ה, מה את/ה עושה בענין, ולמה את/ה קורא/ת בדבקות כזאת טקסטים שכל מטרתם היא לטמטם אותך, וגם טורח להגיב עליהם.

(כי זה משפיע, אני חייבת להזהיר אותך. זה באמת מטמטם. למשל, זה מאד ניכר מהשאלה שלך).
גולדמן_א*

שליחה על ידי גולדמן_א* »

_פורנו בגינה? מגיע בקרוב.
באהבה._
... התכוונת "ברגישות"?

_ולא אופק, אין בזה שום, אבל שום
אהבה._

אין טעם להעמיד פנים כאילו לפורנו אין משמעויות דכאניות.
שאלה*

שליחה על ידי שאלה* »

אז נראה אותך מדברת על מה שאת עושה ועל פעולה חיובית במקום להגיד לאחרים מה לעשות.
אליס_בארץ_המראה*

שאלה, תודה על האתגר :-D

חלק מהעשייה זה למשל להעיר את תשומת לבם של אנשים שאין להם שום כוונות רעות, כך אני מאמינה, למשמעויות המאד קשות של השימוש התמים לכאורה במילה, במושג ובקונספט של פורנו. מודעות ציבורית זה חשוב, בין השאר כי הציבור צורך פורנו וחושב שזה בסדר. ואגב, אני מקווה מאד שיגיעו לדף הזה הרבה הרבה הרבה אנשים שמחפשים פורנו באינטרנט, ואולי הם יקראו, ואולי אולי הם קצת ישתכנעו. לא שווה את המאמץ? בעיני שווה.

בעיני זה גם שווה את התחושה שמעלות תגובות כמו שלך. כי אם מספיק אנשים ידברו כנגד פורנו בכל מקום בו הוא מופיע, אולי בסופו של דבר הערות כמו שלך יהיו פחות קבילות.
שאלה*

שליחה על ידי שאלה* »

אליס, אני שמחה על תגובתך. אני נגד פורנו בדיוק כמוך, שלא תטעי.
ויש לי המון דברים מלומדים להגיד על זה.
אבל מיליטנטיות וחוסר כבוד לאחר כמו שהופגנו פה,(לא על ידך) לא עוזרים למגר את הפורנו. הם סתם נותנים לזועק להרגיש טוב עם עצמו.
אליס_בארץ_המראה*

שאלה, תודה על התגובה שלך.

אני חייבת לומר שבאופן אישי, דברים כמו "פורנו בגינה מגיע בקרוב" אחרי בקשה די מנוסחת למנוע את הופעתו הקרבה של הפורנו מהגינה גורמים לי עצמי למילטנטיות וחוסר כבוד. התחושה היא של "כן, כן, שמעתי, ועכשיו...".

ובכל הקשור לפורנו, אני גם בעד שהרבה אנשים יגידו המון דברים בקשר לזה. כי התחושה שלי היא שתמיד יש איזו הנחה סמויה ברקע שההתנגדות היא רק של פמינסטיות נזעמות, ובעצם רוב-רובה של החברה, או של הקוראים, או של הטבעונאים או מה - רובם ככולם לא אכפת להם בכלל, ואף משעשע אותם מאד, להשתמש בקונספט המגניב של פורנו כשהם דנים באוכל שלהם. כל כמות מלל שלא תישפך בעיני תורמת תרומה חשובה (מעצם הנוכחות שלה) לשינוי התודעה הזאת. כך שאישית אני מבקשת ממך - תגידי. גם את הדברים המלומדים וגם את הרגשות שלך, אם נפגעת מזה או אם את חושבת שכל הדיבורים האלה הם שטויות. כי הדיון כן חשוב, אי אפשר לדעת מי יקרא אותו.

הם סתם נותנים לזועק להרגיש טוב עם עצמו.
גם להרגיש טוב עם עצמי זה חשוב :-)
(וקשה יותר אובייקטיבית אם במקרה העיניים נתקלות בדימויים פורנוגרפיים מושלמים. הרי בחיים אני לא אצליח להראות ככה...).
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

ובכל הקשור לפורנו, אני גם בעד שהרבה אנשים יגידו המון דברים בקשר לזה. כי התחושה שלי היא שתמיד יש איזו הנחה סמויה ברקע שההתנגדות היא רק של פמינסטיות נזעמות, ובעצם רוב-רובה של החברה, או של הקוראים, או של הטבעונאים או מה - רובם ככולם לא אכפת להם בכלל, ואף משעשע אותם מאד, להשתמש בקונספט המגניב של פורנו כשהם דנים באוכל שלהם. כל כמות מלל שלא תישפך בעיני תורמת תרומה חשובה (מעצם הנוכחות שלה) לשינוי התודעה הזאת

מסכימה איתך אליס בארץ המראה. אין לי הרבה מה להוסיף, פשוט מתפקדת :-)
שאלה*

שליחה על ידי שאלה* »

אליס, שאפו. (אין איקון כזה לדעתי)
אני גם קצת הופתעתי מתגובה כמו "פורנו בגינה" וחשבתי לעצמי שהנה, ההתקפה גרמה לא רק לחוסר התחשבות אלא לליבוי המדורה סביב הפורנו כדימוי.
אני חושבת שאין אדם בעולם הזה, גבר או אשה, בין אם הוא צרכן פורנו יומיומי ובין אם אין לו מושג מה זה,
שלא מפסיד מקיומם של יצוגים כאלה למין.
כולנו כולנו מפסידים. כשהמין הופך מיצוג של אהבה ואיחוד ליצוג של שליטה וכניעה כולנו מפסידים.
ומה אפשר לעשות? הרי זה דבר שכלכך השתלט על החברה המערבית. נשים נראות כמו שהן נראות כי זה מה שגברים מצפים מהן. גברים אומללים ובודדים כי הפנטזיה סופה תמיד להשבר מול חופי המציאות, אף אחד בעולם לא מבסוט מאיך שהוא נראה, והמשחק הזה של להאליה את האשה או להשפיל אותה עד עפר, בלתי מושגת או בזויה ומושלכת, לרוב שניהם בהפרש של שניות, אלוהים בנה את העולם כך שהדבר בעל הפוטנציאל הנעלה ביותר (מין) יכול בשניות להפוך לרעה חולה והרסנית.
אז מה אני עושה? עובדת על עצמי לגלות את הסוד שהוסתר מאתנו ע"י כל זה, סוד הנשיות, סוד המיניות, סוד האהבה. אני עוזרת לבן זוגי לראות את הדברים אחרת, לגלות את השקר בבסיס הדברים, ובבוא היום אגדל בנים ובנות ואנסה ללמד אותם על כל השקרים שמנסים למכור לנו. אנסה לצייד אותם במספיק חיבור למצפן הפנימי שלהם כדי שידעו מה הוא קליפה ריקה, ומה בעל תוכן. אמשיך לנסות. אתן קונטרה, אלטרנטיבה.
אליס_בארץ_המראה*

שאלה, |Y|. אני מסכימה אתך במאה אחוזים על העבודה האישית והעצמית, על כך שקודם כל עלי לשחרר את עצמי מהתפיסה ש זה סקסי, כך נראית אהבה גופנית, ולכך יש לשאוף. ואח"כ לעזור לקרובים לי ובעיקר לנסות לתווך בין הילדים העתידיים שלי ובין עולם מלא פורנו. זה קודם כל תלוי בעבודה עצמית.

ההיסוס שלי מתחיל בכל הקשור לאחרים. גם אני חושבת אלף פעמים - מה, באמת יעזור לי להגיד לאופק שהדף שלו עושה מפורנו משהו קליל ומגנוב וכיפי, ושזה לא לענין? הוא ילד גדול. זו זכותו. וזו באמת זכותו. וגם אני חושבת - עשיתי מספיק בעצמי לפני שאני הולכת וכותבת דברים שהם באמת קשים, לחובתם של אנשים אחרים?

אבל הדברים הם קשים לא כי אני כתבתי אותם ככה. הדברים הם קשים כי לכי תסבירי לילדה בת ארבע עשרה בתעשיית הפורנו התאילנדית שמה שהיא עושה זה גם בדיחה משעשעת על עגבניות. או לאשה עניה בת עשרים ושש בתאילנד, בדנמרק, בבולגריה, בניו יורק, שאולי יש ואולי אין לה ברירה, שזה נורא נורא מצחיק להשוות את הפיכת הגוף שלה לחפץ לגידול חמציצים (חה!) בגינה. בכל פעם שאני חושבת על זה אני אומרת לעצמי - כן, עבודה עצמית, אבל יש מקום להעיר את תשומת לבם של אחרים. למקרה שהם לא יודעים, או לא מקשרים, או פשוט מעדיפים להתעלם.

מה שפתח לי את הראש והתובנות לקשר שבין פורנו, פוסטר שמקדם אכילת גלידה עם שפתיים אדומות של דוגמנית חצי-ערומה שנאנחת למראה ומגע הקרטיב, והדיכוי של כולנו ביחס למין ומיניות (מעכשיו כ-ו-ל-ם, כולל טבעונאים, יתכבדו ויכנסו מרצונם למיטת הסדום הזאת של איך צריך להראות ואיך צריך להפגין תשוקה או לדבר על תשוקה, גם ביחס לאוכל) - זה הספר "מיתוס היופי" של נעמי וולף. למדתי ממנו הרבה, ואני ממליצה עליו בחום.
with_passion*

שלום -
יש פורנו אחר - של אנשים נחמדים ומודעים ומשוחררים שנראים כמו כולם עם שיערות בבית שחי וקצת בטן שאוהבים אחד את השני - שנהנים ממה שהם עושים - ומספרים על עצמם - ונהנים להראות ולהראות. אני באופן עקרוני לא מתנגד לשירותי מין - ודווקא רואה יתרונות. יש כזה דבר עובדי מין שגאים במקצוע שלהם ורואים בזה אומנות של ממש. הרבה מהנזק לפי דעתי נובע מהטאבו והחומות שבונים סביב זה - שמוציאים את זה מחוץ לחוק - כשלשחרור מיני קוראים מתירנות. בקיצור לא כל הפורנו זה צעצועי פלסטיק ממסחטות זיעה של ילדים בסין... יש גם פורנו מעץ מקומי ממוחזר ואורגני בתנאי עבודה לא רעים בכלל. אני חושב שאם זנות הייתה חוקית ומקובלת תרבותית - היינו רואים הרבה פחות אנסים - והרבה פחות ילדים - והרבה פחות דיכוי.
אני לא שם פה קישורים - אבל אם תחפשו - כמו אנשים שמחפשים איכות - ולא מתרשמים מהפורנו הכי זבאללה שיש... אז תראו שיש תרבות שלמה של סקס פוזיטיב - מאד ממליץ להשכיר את הסרט Shortbus - ולקרוא את ethical slut רום הראל תרגם את זה ל"שרמוטה מוסרית". יש אנשים שצורכים סקס בריא כמו שיש אנשים שצורכים קקאו אמיתי אורגני ללא עבדות...

לי לא נוח עם חומות - לא נוח לי בכנופיות של אנשים שאוהבים חומות - בסופו של דבר הם יבנו חומה סביבי.. יש רק חומה אחת זמנית שאני פתוח אליה בסגנון החומה היחידה בכוכב אנארס איתה מתחיל הספר "המנושל" מאת אורסולה לה גווין (מאד מאד מומלץ - דווקא בכוכב הזה מקובל שאנשים מקיימים יחסי מין בפרטיות אם כי בחופשיות).

אני חושב שחשוב לשבור חומות בעדינות ובמצב רוח טוב ועם חיוך... אני לא מוצא מילה טובה יותר מפורנו כדי לתאר תמונות בוטות שמחרמנות אותי - פורנו טבעונאי - עושה בדיוק את זה וגם פורנו בגינה - עמוד שרציתי לפתוח (וגם ציינתי בעמודים שונים באתר) הרבה לפני הדיון בדף הזה. אני לא מנסה לשווק משהו, או למכור משהו, ואני במכוון לא מנסה שכולם יקראו. המצפון שלי גדול ואני בוחר באמצעותו בכל רגע. כרגע - לאחר הדיון הזה - גם תוכנו וגם הטון שלו - אני לא מרגיש שבמצפון שלם אני יכול לבחור לשנות את שם העמוד.

השמרנות והפחד שמוצגים כאן לדעתי הם חלק מהבעיה ולא פותרות את הבעייה.

אני מקבל אותכן כמו שאתן ולא רוצה לשנות אותכן - אני מזמין אותכן לבוא לשלל העמודים האחרים בהם אני כותב (יש לא מעט..). אני מנסה להסביר כאן מאיפה אני בא - לא מנסה שתסכימו איתי - ולא פתוח למשוב ממכן אם הכוונה שלכן היא לשנות אותי או את דעותיי בכל צורה.

באהבה.
אליס_בארץ_המראה*

לא נוח לי בכנופיות של אנשים שאוהבים חומות
השמרנות והפחד שמוצגים כאן
אני מקבל אותכן כמו שאתן ולא רוצה לשנות אותכן

בכנות אופק, אתה נשמע כאילו אתה עצמך כלוא באיזו תפיסת עולם, אטומה כחומה, לפיה כל מי שלא חושב בדיוק כמוך הוא "כנופיות", "שמרן" או "פחדן". אז קודם כל תודה, ושנית באמת נחמד שאתה לא רוצה לשנות אותנו, אני אישית גם לא מעוניינת לשנות אותך, וטוב שהבהרנו את נקודת המוצא הזו של הדיון.

אני כן מעוניינת בעולם טוב יותר, ממש כמוך :-) רק שהדברים שבעיני משנים את העולם ומשפרים אותו הם קצת אחרים. ואם מישהי היתה באה אלי ואומרת לי שהיא נפגעת - באופן ישיר, היא אישית - נפגעת מכותרת של דף שפתחתי, אני מקוה מאד שהייתי מסוגלת לומר לה משהו מעט יותר מתחשב מ"ואני גם פותחת בקרוב דף נוסף בשם הזה! כי חשבתי עליו קודם לפני שבאת!".

נדמה לי גם שפספסת קצת את הענין - אישית לא מאד מענין אותי, או חשוב לי, או דחוף לי, לדעת אם יש פורנו אחר ומי מייצר אותו. חשוב לי שאנשים כמוך, בעלי כוונות טובות, ידעו שכיום רוב הפורנו העולם הוא דווקא הפורנו הישן והלא טוב. ואני לא מדברת על צעצועי מין שמיוצרים ע"י ילדים בני שמונה, אני מדברת על ילדים בני שמונה שהם צעצועי מין. אני בטוחה שאתה מבין את ההבדל, ואני בטוחה שלאור העובדה שרוב תעשיית הפורנו בעולם היא לא חופשית, שיוויונית ושיתופית אלא בדיוק להפך מזה, גם אתה תסכים שכשאתה משתמש במלה "פורנו", אז הפורנו הדכאני הוא הדימוי המיידי שיש לרוב האנשים שקוראים אותך.

נאמר לך כאן שזה פוגע. במגוון האינסופי של התגובות האפשריות שלך, כולן כולן לגיטימיות בעיני, אפילו הטענה המאד נאורה שלך שאני חברת כנופיה שמרנית. עם זאת, להמשיך לדרוך על רגשות של אנשים ולטעון שזו אהבה - מה אני אגיד לך אופק. זה קצת מחליש את האמון שלי באפשרות קיומו של פורנו אוהב ומתחשב באמת.
גםפלונית*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 08:42

שליחה על ידי גםפלונית* »

רק רציתי להגיד שפורנו טבעונאי זה אחלה דף.
גם פוקח עיניים וגם אינפורמטיבי, כמו מרבית הדפים של אופק.

אותי באופן אישי השם לא מרתיע וגם לא חושבת שצריך לקחת אותו כל כך קשה, השפה היא דבר חי, ואותו מונח יכול לקבל משמעות שונה לגמרי בהקשרים שונים.
אולי קצת חבל להתפס על כך..

מה שכן אופק, אולי תנסה לשנות את השם, לשבוע שבועיים ותראה איך זה, אם זה יפריע לך כל כך אז תחזור לוויכוח הזה.. :-)

..פשוט מעדיפה שתתרכז בלספר לנו על אוכל ולהעלות תמונות מאשר בוויכוחים..
נורה_קטנה*
הצטרפות: 03 יולי 2007, 18:31

שליחה על ידי נורה_קטנה* »

שכשאתה משתמש במלה "פורנו", אז הפורנו הדכאני הוא הדימוי המיידי שיש לרוב האנשים שקוראים אותך.
הפורנו הדכאני הוא זה שגם אני רואה לנגד עיני כשאני קוראת את המילה פורנו. המילה פורנו לא מתקשרת לי עם סטנת המין של האלי ברי בסרט מוסנטר בול ואפילו לא עם כל מיני סרטים תוצרת בית שמסתובבים באינטרנט.
זה לא שיש פורנו איכותי ופורנו זבל. יש רק פורנו.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

לאליס בארץ המראה |Y|
טלי*

שליחה על ידי טלי* »

לי לא נוח עם חומות
השמרנות והפחד שמוצגים כאן

פיספסת לגמרי מה מוצג כאן.
אתה בתפקיד הזקיף על החומה שכרגע שם שלט ענק "כאן אונס נשים כשגרה זה אחלה סבבה מגניב".
או בתפקיד קבלן הלבנים לחומה
או בתפקיד האידיוט שאמרו לשמור על הדלתות של החומה נעולות, כי למרות שיש בפנים מליונים שסובלים, יש כמה שמזדיינים בכיף, אז אתה ממלא את התפקיד בתחושת שליחות מגוחכת.

אני מקבל אותכן כמו שאתן ולא רוצה לשנות אותכן
אתה מקבל את עצמך כמו שאתה ולא רוצה לשנות את אותך.
אתה לא מעניין אותי, אני לא מקבלת אותך ולא לא מקבלת אותך, אני בסה"כ קוראת די קבועה באתר הזה ומאז הדף שלך כאב לי בגוף כל פעם לפני שלחצי על מה חדש, אולי אופק הטבעונאי האוהב הוסיף איזה תמונה מעוררת תאבון לדף פורנו שלו. זה הכל, איזה חומות איזה שמרנות ואיזה חארטה, מה נהיה פה.

מה כואב לך בתמונות? זה לא מחרמן אותך כמו פורנו?

איך זה שאנשים שמתיימרים לאהוב יודעים להכאיב כל-כך טוב.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

אופק, אם אתה מבין שיש פורנו ו יש פורנו אחר, למה לא קראת לדף פורנו אחר טבעונאי?

ואגב, לא אתה מותקף, אבל השימוש שלך במילה שמשמעותה שואה להמונים שמתרחשת בלהט ועוצמה עוד בזמן שאתה מלקט צמחי בר באהבה, בהקשר קליל ותלוש, כן מותקף.
אתה חושב שלך (גבר בוגר ומודע) אולי פחות יזיק לראות שם אחר מלכמה דוברות כאן לראות פורנו (לא פורנו אחר_ ) מול העיניים כל פעם שאתה מוסיף תמונת אוכל טעים ובריא לדף _פוקח עיניים וגם אינפורמטיבי ?
איך אפשר עוד להעביר לך את ההבדל בין החוויה שלך עם המילה "פורנו" לחוויה של נשים מסוימות כאן?
למה אתה מוכן להיות שותף בכזו עשייה של פגיעה בלתי הכרחית? מה עשו לך? מי פגע בך? מה יש לך?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

האמת, מאז פתיחת הדף ההוא של אופק אני מרגישה חרא מלראות את שם הדף שלו. ואני מתכוונת מילולית, להרגשה המגעילה הזאת שממלאת את הבטן כבדה ומעלת קבס.

אבל לא אמרתי כלום עד עכשיו, כי לא ידעתי איך להגיד. לא היו לי מלים מנוסחות להסביר כמה זה חורה לי, המשחק הזה של אופק "איזה כיף לשחק בפצצות, כמה זה מגניב וקליל וכמה אני אחלה ומתקדם", על חשבון משהו שהוא רציני.

כל התרבות נגועה בנגע הממאיר הזה - ואתה אופק רוצה לטפח את זה?

דווקא את זה אתה רוצה לטפח?

אני ממש לא צרכנית של שום סוג של פורנו, אבל התיאור של הפורנו ה"טוב" ("טוב" לדעתו של אופק) לא שיכנע אותי.
מה זה אם לא אקסהיביציוניזם חולני שנולד בחברה נגועת פורנו "רע"?
מה הצריכה של זה אם לא מציצנות זולה?
מה זה אם לא שפיכת המעיים של האינטימי, הזוגי, המקודש? מה זה אם לא זילות גמור של "אהבה"?
מאיפה בא בכלל הרצון לצרוך דבר כזה אם לא מאנשים שגדלו על ברכיה של תרבות הדוגמניות, האופנה והפורנו הרך והקשה?
לדעתי, מי שחווה אהבה לא זקוק לזה. לא כך מי שמשתמש במלה "אהבה" מרוקנת מתוכנה.

אופק, זה שמרני, מסתגר, מתבצר, אטום ובהמי להתעקש על המלה "פורנו" בדף שרוצה לחגוג צילומים יפים של אוכל. כך לדעתי.
להתנגד לשם הדף שקבעת, זה בעיני נועז, אמיץ, חכם, חשוב ומוסרי. וגם טבעי, מתקדם, ואוהב כלפי בני אדם חיים ואמיתיים.

ותודה לטלי ול אליס בארץ המראה על מלים כדורבנות, ועל הסברים חשובים. hear hear

"שאלה" - לפנות לאופק, זהו מעשה, כי לא נהוג כאן באתר להחליף למישהו שם דף לדף שפתח, אלא לבקש ממנו שיחליף את שם הדף בעצמו, או שיסכים להחלפה שיבצע אחד העורכים המתנדבים.
דרך_עפר_שם_זמני*
הצטרפות: 31 מאי 2007, 20:52
דף אישי: הדף האישי של דרך_עפר_שם_זמני*

שליחה על ידי דרך_עפר_שם_זמני* »

מסכימה איתך אליס בארץ המראה?. אין לי הרבה מה להוסיף, פשוט מתפקדת
ו{{}}בשמת א - גם.
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

שליחה על ידי בר_עדש* »

מסכים עם טלי, אליס ובשמת.
אין לי הרבה מה להוסיף, פשוט מתפקד
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

אין לי הרבה מה להוסיף, פשוט מתפקדת
טלי*

שליחה על ידי טלי* »

אני שמחה לראות תמיכה במסר שלי, שמחה מאוד, מתרגשת (())
מפעים לקרוא.

אופק, פניתי אליך באגרסיביות, כי חששתי שאני אאלץ לעמוד מול מתקפה לא רק שלך (כמו בכמה הודעות שלא הועברו מהדף המקורי). עכשיו שאני רואה את התגובות, אני חושבת שאולי יכלתי לנסח אחרת מראש.
בכל מקרה, אני שמחה שעוד אנשים השמיעו את קולם כך שלא רק הקול הסדוק שלי נשמע.
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

אין לי הרבה מה להוסיף, פשוט מתפקדת
יסמין*
הצטרפות: 01 פברואר 2004, 23:08

שליחה על ידי יסמין* »

טלי, גם אני מעדיפה שם שלא יכלול את המילה פורנו.
with_passion*

שלום לכולם - הויכוח שמתנהל כאן הוא לא חדש (כמו הרבה ויכוחים). אני ממליץ positive]לקרוא אודותיו כאן feminism[/po] - בעמוד זה מובאות העמדות השונות (זה מויקיפדיה - לא מתיימר להציג את זה לכאן או לכאן). מצטט חלק רלוונטי אחד - אבל באמת ממליץ לקרוא הכל לפני שאנחנו ממציאים את הגלגל:

The issue of pornography was perhaps the first issue to unite sex-positive feminists, though current sex-positive views on the subject are wide-ranging and complex. During the 1980s, Andrea Dworkin and Catharine MacKinnon, as well as activists inspired by their writings, worked in favor of anti-pornography ordinances in a number of U.S. cities, as well as in Canada. The first such ordinance was passed by the city council in Minneapolis in 1983. MacKinnon and Dworkin took the tactic of framing pornography as a civil rights issue, arguing that showing pornography constituted sex discrimination against women. The sex-positive movement response to this argument was that legislation against pornography violates women's right to free speech. Soon after, a coalition of anti-porn feminists and right-wing groups succeeded in passing a similar ordinance in Indianapolis. This ordinance was later declared unconstitutional by a Federal court.

Rubin writes that anti-pornography feminists exaggerate the dangers of pornography by showing the most shocking pornographic images (such as those associated with sadomasochism) out of context, in a way that implies that the women depicted are actually being raped, rather than emphasizing that these scenes depict fantasies and use actors who have consented to being shown in such a way (Rubin, 1984). Sex-positive feminists argue that access to pornography is as important to women as to men, and that there is nothing inherently degrading to women about pornography (McElroy, 1996; Strossen, 2000). Anti-pornography feminists however disagree, often arguing that the very depiction of such acts leads to the actual acts being encouraged and committed.[3]

מה שכן למדתי זה שיש מושג אלטרנטיבי לפורנו - שמדבר על זה הטוב שלא מדכה נשים מטבעו.. קוראים לזה פורנו פמיניסטי:

Pornography by and for women

"We came up with the idea for the Feminist Porn Awards because people don't know they have a choice when it comes to porn," said Chanelle Gallant, manager of Good for Her and the event's organizer. "Yes, there's a lot of bad porn out there. But there is also some great porn being made by and for women. We wanted to recognize and celebrate the good porn makers as well as direct people to their work."

Some recent pornography has been produced under the rubric of "by and for women". According to Tristan Taormino, "Feminist porn both responds to dominant images with alternative ones and creates its own iconography."[19]

לכן אני מציע את השמות - פורנו פמיניסטי טבעונאי - ו- פורנו פמיניסטי בגינה - וככה נדגיש שזהו פורנו ללא דיכוי - אבל עדיין פורנו שהגדרתו:

Pornography, sometimes shortened to porn, is, in its broadest state, the explicit representation of the human body or sexual activity with the goal of sexual arousal and/or sexual relief.

ובעצם פורנו טבעונאי זה משהו אחר לגמרי (בניגוד לפורנו מבושל הכולל דיכוי חולני של המזון בחברה נגועה ) ...

Raw Vegan (Feminist) Pornography, sometimes shortened to raw porn, is, in its broadest state, the explicit representation of passionately prepared foods from raw fruits, vegetables, nuts, seeds and seaweed, or the sensual consumption of such with the goal of inspiration and appetite increase and/or sexual arousal.

מה שאתם מתלוננים עליו זה בכלל לא זה.. זה פורנו מבושל.. ואני בהחלט מבין את הרגשות החזקות העולות כשחושבים על סירים דביקים ומשומנים ומבינים שהמעיים שלנו נראות אותו הדבר לאחר פנקייקים... אבל גם סביב פורנו מבושל אני לא חושב שצריך לבנות חומה...

בשמת שלום - נחמד להפגש איתך בעמוד.. זה כבר הרבה זמן לא קרה! אבל את היחידה שאני מכיר כאן באופן אישי - ואני מבקש ממך כפי שביקשתי בעבר - אם את רוצה לדבר איתי בספרות האלו - נא להתקשר או להפגש - לי זה לא מתאים לתקשר איתך ככה דרך הרשת.

אני מזמין את עצמי לקחת נשימה עמוקה - יש כאן רגשות חזקים שעולים - וזה לא אומר שהמים צריכים להיות עכורים - ואני חושב שכולנו נפיק משהו חיובי ונצמח ביחד כקהילה אם נתקשר עם פחות אלימות ויותר לב פתוח

באהבה.
פלוני_אלמונית*

אני מתלוננת שאתה משתמש במילה פורנו. גם אם ההסבר המילונאי למילה הוא שזה משהו לחלוטין טוב וטבעי, בי, ומסתבר שבעוד די הרבה אנשים הוא מעורר רגשות מאד לא נעימים. אני משתדלת להסביר לך בצורה לא אלימה, אבל לא נראה לי שזה מעניין אותך. מבחינתך, זה שזה מעורר בי רגשות לא נעימים, לא מעניין אותך. חבל.
with_passion*

שלום לך נחמדת - אני מבין שמאד לא נעים לך לראות את המילה פורנו ושאת רוצה שאני אכיר ברגשות שלך ויפעל בהתאם.
מכיוון שלא שיניתי את שם העמוד את סבורה שרגשותייך לא מענינים אותי.
האם אני שומע נכון?
פלונית_אחרת*
הצטרפות: 26 אפריל 2002, 21:27

שליחה על ידי פלונית_אחרת* »

מכיוון שלא שיניתי את שם העמוד את סבורה שרגשותייך לא מענינים אותי.
אופק, לא הבנת טוב בכלל.
אני מזמין את עצמי לקחת נשימה עמוקה - יש כאן רגשות חזקים שעולים
אבל בשום מקום לא ראיתי שאתה מכיר ברגשות שעולים לנשים רבות למקרא המילה פורנו ללא קשר לאיזה עוד מילים יש לידה. הציעו כאן שמות בלי המילה פורנו ולמעט שלילה חלשה אחת, לא הגבת להצעות.
לחילופין כל הצעה שלך כללה את המילה פורנו בתוכה ולא סתם אפילו הרחק לכת ל פורנו פמיניסטי ????
ע"פ פעולותיך, תיאורך של המצב לעומת כל המסרים שמופנים אליך, אתה לא מבין את הרגשות שמתוארים כאן ולא את המציאות והאנשים מאחורי ההסברים לרגשות.
לפחות אתה לא מגיב אל המסרים האלו, אלא עוסק בהצטדקות ובהאשמת המתנגדים אליך באלימות, אטימות, שמרנות, ושאר תיאורים סמויים וגלויים שמעידים על חוסר הבנתך של המסרים שלהם והתבצרותך מאחורי חומה.

אני מזמינה אותך להוציא נשיפה עמוקה- יש כאן מסרים חזקים שמועברים אליך.
יש לך הזדמנות ממש להקשיב.
פלונית_אחרת*
הצטרפות: 26 אפריל 2002, 21:27

שליחה על ידי פלונית_אחרת* »

אני גם מזמינה אותך לנסח את עצמך ללא מילות הקטנה כגון נחמדת כאן מדברים זרים וזרות.
איש_אחד*
הצטרפות: 06 ינואר 2004, 12:28

שליחה על ידי איש_אחד* »

אופק, אני לא רוצה להכנס לויכוח. אני רק רוצה לומר שאולי אם היית משנה את השם, באופן זמני, לכזה שלא מכיל את המילה "פורנו" להטיותה, היה פחות כואב למי שמדבר/ת איתך.
אני מבין שלך זו בעיקר סוגיה עקרונית, פילוסופית, אישית, על זכותך להגדיר מה מחרמן אותך כמו גם דיון של הגדרות וציטוטים וזה בסדר גמור.
אני רק רוצה לציין שלי, מהצד, נראה שלמי שמגיב/ה כאן פשוט נורא כואב מה שאתה עושה ואתה לא מוכן להפסיק, אפילו לרגע, אפילו עד שיגמר הדיון. בין אם לערב פורנו וטבעונאות זה מעשה אלים או לא, להשאיר את העירוב למרות כל מסרי הכאב, הסלידה והזעם שמועברים לך, גורם לי לכתוב לך כאן.
אנא החלף את השם, לפחות זמנית, לא מגיע לנשים היקרות כאן היחס הזה, בעיני. לא כאן ולא בשום מקום.
אתה מבקש דיון לא אלים, אבל לא נוקט בצעד הבסיס לאפשר דיון כזה.
נטע*
הצטרפות: 29 דצמבר 2002, 20:18

שליחה על ידי נטע* »

אתה מבקש דיון לא אלים, אבל לא נוקט בצעד הבסיס לאפשר דיון כזה.
המרגיעון - זה גם אישי וגם אנושי.
פשוט מתפקדת.
דרך_עפר_שם_זמני*

לא כל ביטוי של רגש חזק הוא אלימות. יש מעט מאד אלימות בדף הזה.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

העניין הוא שבכל מקרה השם לא מתאים
למה כי פורנה היא זונה בלטינית וגרפיה היא כתובה ומקור השם הוא פורנוגרפיה.
והאוכל שמצולם בתמונות האמורות הוא הרי אינו זונה לכן בלי קשר לזה שלטעמי כדאי לשנות את השם אם הוא פוגע ברבים כל כך . יש לציין את חוסר ההתאמה שלו
שבת שלום
פלוני_אלמונית*

אני מציע להחליף את השם - לא כי הוא לא טוב, פשוט כי רבים בקהילה סולדים מהשם, והאתר הזה הוא משאב משותף של הקהילה.
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אופק, הסרט שורטבס לא מייצג כלום מלבד המשמעות שיצקו לתוכו יוצריו.
לעולת את הסרט הזה כדוגמא לפורנו חיובי היא מגוכחת, זה כמו לטעון "מה הבעיה עם פורנו? רואים שהכוכבים נהנים!"
אם ברצונך להתקדם בהבנת מה תעשיית הפורנו עושה לבני אדם בתוכה אני ממליץ דווקא לראות סרט תיעודי על חייה האומללים של לינדה לאבליס (כוכבת גרון עמוק) או סרט תיעודי (שקשה להשיג) על חייו של ג'ון הולמס. (שחלקים שלמים מהאוטוביוגראפיה שלו נכנסו לסרט "בוגי נייטס").
יש ניסיון מסויים בקולנוע של השנים האחרונות להתמודד עם מין בצורה אחרת מזו המקובלת (למשל הסרט 9 songs) אולם אלו נסיונות כושלים בסופו של דבר משום שהם תמיד מתעסקים עם האסטתיקה של המין ואין מאחורי הדברים שום עומק. להבדיל, אפשר להוסיף לרשימה את "אימפריית החושים" משנות השבעים אולם זה נסיון קולנועי (אלים ומאוד יפאני) לספר סיפור על אובססיה מינית, זאת אומרת נקודת המוצא היא לא להראות כמה שיותר אקטים מיניים אלא אם הם מקדמים משהו בעלילה.

תעשיית הפורנו, מעטים מאוד יוצאים ממנה או נכנסים אליה כשהם לא קורבנות של התעללות כלשהיא (והנה עוד המלצה על סרט דוקומנטרי: סיפורה של אנאבל צ'ונג. כוכבת פורנו שמנסה להכנס לספר השיאים של גיניס ובמהלך הסרט מתגלה אט אט האמת המרה על חייה.)
איך שלא הופכים את הנושא הזה- אין שום דבר חיובי בתעשייה הזו. אני מופתע שזה לא מן המפורסמות הידיעה הזו.

ההקשר בין אוכל למין, שאפשר לעשות אותו - מכיוון של תענוג חושי, עצם העלתו יש בה משהו חשוד, אינפנטילי וחד ממדי לגבי עצם תפיסת התענוג.
האם כל התענגות היא התענגות מינית? אני מניח שיש בכל התענגות שורש מסויים שהוא ארוטי במידת מה אולם מרגע שהמימד הזה הופך ליחידי (יענו פורנו) אז אנחנו נכנסים לטריטוריה ששמורה לסוטים רציניים.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אל דנטה, |Y|
(מה קורה? אנחנו מסכימים יותר מדי בזמן האחרון (-; ).
מתפקדת*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2007, 00:27

שליחה על ידי מתפקדת* »

מה תעשיית הפורנו עושה לבני אדם בתוכה גם מה שהיא עושה לצרכנים שלה לא הכי סימפטי, ולנשים שלהם.

אל דנטה, |Y|
דלעת_דקורטיבית*
הצטרפות: 12 נובמבר 2006, 17:06
דף אישי: הדף האישי של דלעת_דקורטיבית*

שליחה על ידי דלעת_דקורטיבית* »

מתפקדת.
הדיון המלומד קצת גדול עלי כאן, אני הולכת עם התחושה וההרגשה.
זה לא נעים לי לראות את זה כאן. לא נורא, לא אסון, אבל לא נעים.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

מודה שלא אוהבת פורנו ולא אוהבת את הרעיון של פורנו, למרות ששמעתי על "פורנו משוחרר" ואף יצא לי להכיר כאלה שעסקו ב"פורנו משוחרר" מתוך "בחירה". לא מתה על השימוש במילה ולא מתה על ההקבלה בין סקס לאוכל.
עם זאת, מודה שהדפים של אופק, בלי קשר לשם שלהם, עושים לי את זה בגלל האוכל והתמונות, בגלל המתכונים ובלוטות הטעם והרוק ובגלל שניסיתי חלק מהם או לקחתי מהן רעיונות ולפעמים אימצתי הביתה.
אז שם הדף לא כל כך הפריע לי בגלל תוכנו, ואני לא חושבת שלא איכפת לי ממה קורה בתעשיית הפורנו או מהמסרים שלה והסכנות שלה והניצול שלה וכו' וכו' וכו', רק שבעייני, המילה היא מילה והשאלה מה היא מייצגת לא רק באופן כללי, אלא גם מה עומד מאחוריה.
מזכיר לי שבניו יורק לחבר קרוב שלי אנשים שהוא לא מכיר או אנשים בעבודה קוראים לו "אפריקן אמריקן" , איכשהו, כשאני השתמשתי במילה "שחור" לידו הוא אף פעם לא נעלב (ויצא לנו גם לדבר על זה), אולי מפי שבניגוד לאותם אנשים לא הייתי מרוחקת ולא היססתי להכניס אותו אליי הביתה ולהתייחס אליו כאל חבר. יש לי בעיה עם פוליטיקלי קורקט שהוא מוגזם.
בעייני פחות משנה השם של הדף (שלא אהבתי, לא אוהבת את המילה פורנו ואת הקונוטציה שלה ) ויותר משנה התוכן הטעים.
מעדיפה להחזיר את אופק למטבח במקום שיתעסק כאן בויכוחים ;-)
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

ועוד משהו שלא אמרתי בצורה ברורה וראוי להיאמר:
זה שאני לא נעלבת משימוש במילה לא מוצלחת, לא אומר שאין אחרות שכן. אני בהחלט בעד להתחשב באלו שזה מפריע להן ולהחליף את השם.
with_passion*

אני מודה לכולם על התרומות החשובות לדיון.

מה שעולה זה האם כשיש לא מעט אנשים בקהילה שיש להם טריגר שמוביל להרגשת כאב ממשהו שכתבתי או עשיתי - האם זה אוטומטית אומר שאני צריך לשנות את זה?

הכי חשוב קודם כל זה להקשיב - להכיל - אבל אם ישנו תנאי - שאני חייב לעשות משהו כדי "לאפשר" דיאלוג.. אז התנאי הזה איננו שלי.
אם אני בוחר שלא ללכת לצבא בגיל 18 - יש לא מעט אנשים במציאות של הארץ שירגישו "פגועים" מזה - גם אם זה הרוב המוחץ - אני לא חושב שאני צריך לשנות את בחירתי כדי לא "להכאיב" (לאבי ולמשפחתי ולחבריי..) לאנשים.
בזה שהאדם יבחר ללכת לצבא (גם אם באופן זמני) - הוא לא "מאפשר דיאלוג לא אלים בנושא" - אלא הוא מייצר תקדים שעושה את חייו וחייהם של אחרים קשים יותר כשמדובר במעשים ודיבורים שהולכים נגד הקונצנזוס הלאומי כביכול למרות שבאים ממקום טהור, מהמצפון, מהאמת, מהחזון, מלב המסרבים.
בזה שהאדם ימשיך ויסרב למרות הטריגרים - הוא יוצר תקדים שתומך בבחירה הזו.

יש אנשים ש"מכאיב להם" דווקא כשמישהו בוחר ללכת לצבא..
יש אנשים (חוץ מהתינוק שלא נחשב..) ש"מכאיב להם" כשמישהו בוחר לחתוך או לא לחתוך את הבולבולים של ילדיו.
יש אנשים ש"מכאיב להם" כשמישהו "נותן" לילדיו להסתובב ערומים.
יש אנשים ש"מכאיב להם" כשמישהו בוחר לאכול בשר.

כל אחד והטריגרים שלו. אני יכול לשמוע ולהבין את הכאב שבא מטריגרים שבאו בעקבות הבחירות שלי - אבל זה לא אומר שאני צריך לשנות את בחירותיי. שם העמוד זה הטריגר (איך נקרא לזה בעברית? הדק?) אבל אין זה המקור לכאב.

המצב הנוכחי הוא שהקהילה שלנו כפי שהיא הייתה עד היום - לא פתוחה (וזה לאו דווקא במכוון) להרבה מאד אנשים. הדומיננטיות המוחצת (והמשמעות של המילה האחרונה חשובה) באתר היא נשים ממוצא יהודי עם ילדים שחיות בתא המשפחתי המסורתי או לפחות שואפות לחיות בכזה. כמו כן לרובן המוחץ יש כלי רכב ממונע כל שהוא ועוד אי אילו בחירות של אורח חיים...
מספר הרווקים במפגש בפארק הירדן האחרון היה שניים (כל שידוע לי). מספר המוסלמים נראה לי היה 0.. (אלה שחגגו בשירים וריקודים לידינו ועשו חפלק כמו שצריך לא היו חלק מהמפגש למי שלא יודע) למרות שאין לקהילה משהו מודע נגד רווקים או מוסלמים שקיימים בשפע סביבנו, חשוב שאנחנו כחברים בקהילה נהיה מודעים לקשר בין הבחירות שלנו למציאות הזו.

מעמוד זה עולה שכרגע אין ממש ייצוג בקהילתינו לאנשים שניתן להגדירם כ-sex positive feminists, למרות שאלו בד"כ מתחברים לרבים מהנושאים באתר. באופן גורף הקהילה שלנו היא בהחלט שמרנית כשמדובר על אורח חיים ש"מאיים" על הרעיון של התא המשפחתי המסורתי. אני זוכר את ההתנגדות שעלתה כשפתחתי את מדור אהבה רבה - ההתנגדות לא התמקדה באהבה חופשית.. אלא בשם.. ושאין מספיק עמודים להצדיק מדור (חלק מזה אפשר לקרוא ב-פוליאמוריה בעברית). זה היה מעניין איך כשפתחתי את מדור לקטים עם מעט עמודים גם כן - נושא המדור לא עלה כלל.

אני בהחלט רוצה לראות בקהילתינו (אין חשיבות לסדר:) יותר גברים, יותר רווקים, יותר מוסלמים\דרוזים דתות אחרות, יותר הומואים, ויותר סקס-פוזיטיב פמיניסטס (צריך למצוא לזה שם בעברית וגם עמוד.. כנות מינית). אני בהחלט מודע לדיכוי והניצול שקיימים באופן מוחץ בכל סוג של תעשייה בתרבות שלנו. אני לא חושב שזה הופך את המוצר של התעשייה למשהו "רע" ביסודו. למרות שתעשיית הביצים נגועה כולה בדיכוי וניצול (גם ביצי ה"חופש" האורגניות) - אין משהו ש"מכאיב" ביסודו במושג "ביצים" - ואם הייתי תרנגולת, זה לא היה פותר את הטראומות שלי בזה שהייתי מבקשת מאנשים לא להשתמש במילה ביצים בשמות העמודים בגלל שנפגעתי מהתעשייה הזו.

כפי שאנשים כתבו - יש דיכוי וניצול בחלק התעשייתי של הפורנו כפי שיש דיכוי וניצול בתעשיית הביצים - אבל פורנו זה לא רק זה כמו שיש ביצים שאינן מקור תעשייתי. אני סבור שהאנשים שרוצים שהמילה פורנו לא תופיע בשמות של עמודים (שאינם מבקרים את התעשייה) - סולדים באופן כללי מפורנו - גם כשהוא לא תעשייתי וכשאין שום ניצול ודיכוי. מה זה פורנו? שוב, זה בסה"כ אנשים שמתנהגים באופן מיני מול אנשים אחרים בדרך כלל דרך מדיום מסוים (שעושה את זה יותר בטוח בתרבות של היום).

כמו הבונובו (ראו הבונובו בתמונות) - אני חושב שאנחנו באופן טבעי חיות מיניות מאד - והמיניות שלנו לא קיימת רק בשביל הִתְרַבּוּת (פריון). הבונובואים הם אחת החיות הכי פחות אגרסיביות בטבע והכי מיניות בטבע - והחוקרים את הנושא מודעים לקשר בין אגרסיביות לדיכוי המיניות. זה די ברור לא? תראו את בני האדם בימינו... תראו כמה אגרסיבים אנחנו בתרבות ה"צברית", ותסיקו לבד לגבי הדיכוי המיני בחברה שלנו.. עכשיו לכו לשוודיה ולסקנדינדביה ושימו לב להבדלים. אני חושב ששחרור המיניות זה אחד מעמודי הטווח לשינוי תרבותי כל שהוא ושפורנו בריא זה חלק חשוב מזה.

והנה מסקנדיניביה מגיע הארגון Fuck]fuck for forest for Forest[/po] - ארגון שתורם את כל רווחיו (בנתיים מעל 100,000 דולר) לשימור יערות הגשם ותרבויות ילידות במרכז אמריקה. הוא עושה זאת על ידי ייצור פורנו על ידי מתנדבים\פעילים סביבתיים - גם דרך מדיום - וגם "חי" בקונצרטים. דוגמא לפורנו שלא רק שאינו כולל דיכוי אלא אף מתיימר לשמור מפני דיכוי.

אני מרגיש שלשנות את שם העמוד וליצור תקדים שאומר לא להשתמש במילה פורנו אלא אם מבקרים את התעשייה - זה דבר שעומד בניגוד מוחלט לאמת שלי, לחזון שלי.

גם אני מרגיש את תוצאות הדיכוי המיני בתרבות הזו ממנה באתי - גם לי יש את הטראומות שלי - ואני לא חושב שלבנות חומה סביב פורנו תייצר מציאות טובה יותר - להיפך - היא תשאיר את הדברים כפי שהם - זה מה שחומות עושות.

העמוד פורנו טבעונאי - הוא פורנו לא תעשייתי - צילום באמצעים ביתיים של מזון שהוכן באמצעים ביתיים ללא דיכוי מחשיפה לחום גבוה.

אני זוכר איך שם העמוד רשמים מהריינבו בסוריה עשה טריגר לאנשים.. ואמרו שהשם מפריע לאנשים להשתתף בעמוד... ובכן, שינוי השם ל-רשמים מהריינבו בגולן אכן היה מקובל יותר על מרבית האנשים, אבל מבחינה השתתפותית לא היה שום שינוי.. אז ככה, הפעם נעשה את זה הפוך.
אז כמו שאתן שולחות אותי למטבח (למרות שאין שם שום טֶבח) אני שולח אותכם גם כן לשם... תתחילו להשתתף בעמוד באמת, לשים תמונות מחרמנות במיוחד של מזון טבעונאי שהכנתם, ואז נוכל להתחיל לדבר בצורה קולקטיבית איך נקרא לזה. כרגע - כל התמונות שיש שם ללא יוצא מהכלל זה תמונות ממני.

הכי בריא כשביקורת באה מבפנים - אני מזמין אתכן פנימה באהבה.
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

שליחה על ידי בר_עדש* »

אני חושב שאנחנו באופן טבעי חיות מיניות מאד - והמיניות שלנו לא קיימת רק בשביל הִתְרַבּוּת (פריון).
נכון. אבל קיום יחסי מין קיים באופן טבעי רק לצרכי רבייה. גם אם זו לא המטרה הבלעדית (או לא המטרה בכלל) שלנו כאשר אנו מקיימים יחסי מין, ניתוק של יחסי המין מההוויה האנושית המשפחתית הוא עיוות של הטבע. אני לא טוען שאם משהו אינו טבעי הוא בהכרח רע, אבל הוא בהחלט דורש בחינה זהירה לפני שטוענים שהוא בריא. אם אני מתבונן בחברה המערבית והיחס שלה למין, אפשר לראות השלכות מאד לא בריאות של בידול המין: החל מתעשיית המין וכלה בדיכוי ההנקה.

אני חושב ששחרור המיניות זה אחד מעמודי הטווח לשינוי תרבותי כל שהוא ושפורנו בריא זה חלק חשוב מזה.
לא מסכים. פורנו הוא לא דבר בריא לאלו שיוצרים אותו או לאלו שצורכים אותו, גם אם הוא לא כולל בתוכו דיכוי מפורש (כמו בדוגמאות שהבאת). פורנו לא מוביל ל{{}}שחרור המיניות_, משום שלא ניתן לשחרר רק את _המיניות. המיניות היא חלק מההוויה האנושית. בידול המיניות מהאדם, והעמדה כעצם בפני עצמו, מוביל לשעבוד גופו של האדם (או חלקים ממנו).
דרך_עפר_שם_זמני*

אופק, sex positive feminists
שזה לא כולל את מי שמתנגדים לפורנו, כי אנחנו, אהם, sex negative feminists ורגע - יש לי גם שם בעברית לזה - "מבאסים".
(דרך אגב, אני לא חושבת שאתה צריך לשנות את שם הדף אוטומטית רק בגלל שהוא מפריע לחלק מהאנשים, וזאת, בדיוק מהסיבות שציינת. אבל השם מפריע גם לי והדיון רלוונטי.)
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

שליחה על ידי קט_קטית* »

אהבתי אוכל ארוגני :-)
אני אוהבת גם אוכל אורגזמי P-:
אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

עכשיו לכו לשוודיה ולסקנדינדביה ושימו לב להבדלים. אני חושב ששחרור המיניות זה אחד מעמודי הטווח לשינוי תרבותי כל שהוא ושפורנו בריא זה חלק חשוב מזה
אז למה גם שם יש חוקים דומים לשאר מדינות העולם בנושא פורנוגראפיה?
למה האנשים של fff בורחים כל הזמן ממקום למקום? למה הם מלגלגים על המערכת בסקנדינביה שנתנה להם מימון של 5000 פאונד רק בגלל שהם אמרו שהם מקימים ארגון לשמירת יערות הגשם? למה העמידו אותם לדין?

התשובה תהיה (לפחות לאנשי fff) באותו סרט של אנאבל צ'ונג, מבחוץ, מהעין של הצופה, זה שקונה את השטיקים שמוכרים לו, שהכל בסדר, הכל מבחירה חופשית ולמטרות סבירות פחות או יותר (פרנסה או להציל את יערות הגשם) (למרות שהם לא מציינים אגב, שחלק מהארגונים שאמונים על שימור יערות הגשם מסרבים לקחת מהם כסף בכלל).
אנאבל צ'ונג רוב הסרט מחייכת וצוחקת, היא הולכת להכנס לספר השיאים של גינס כשאשה ששכבה עם הכי הרבה גברים ב24 שעות (300 גברים בערך) ותועדה במצלמה. היא גאה בזה.
רק שלאחר שמבינים שהיתה לה ילדות רעה, שהיא נאנסה, שאין לה שום קשר לגוף שלה, שכל מה שהיא רוצה זה אמא ואבא אוהבים, להפסיק עם הפורנו, אז, כשרואים איך היא צוחקת בזמן הצילומים מגיע הרגע שבו כל אדם שפוי מבין שלמרות שהיא כביכול הסכימה למעשה, מה שאנחנו רואים זה אונס. 300 אנסים עוברים מול העיניים של הצופה.

אין לי בעיה שתקרא לדף בי די אס אם טבעוני או פורנו או מה שתרצה. לי זה אפילו לא מפריע.
הצילומים שלך מגניבים, האוכל נראה סבבה, הפרוש שלך לצילומים מבאס בעיני ויותר מבאס בעיני שאתה מתעקש שתעשיית הפורנו יש לה "כמה עשבים שוטים" בזמן שלדעתי כל התעשייה הזו, מ fff לג'ינה ג'יימסון היא עשב שוטה שמקורו הוא שנאת האני והשפלתו.
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

אל דנטה |Y|
<מאיפה אתה מכיר תמיד את כל הסרטים/ דיסקים/ אייקונים תרבותיים? סחתיין עליך :-) >
with_passion*

אל דנטה שלום -
בזמן שלדעתי כל התעשייה הזו
אני לא מבין למה יש כאן ויכוח - אנחנו בהסכמה - פורנו תעשייתי כמו כל דבר אחר תעשייתי (מזון, ביגוד, ריהוט..) - זה חרטא. אני בפירוש כותב את זה למעלה - ואתה חוזר לי לתעשייתי - כשאני מדבר על פורנו מקומי אורגני תוצרת בית. אתה התבלבלת במושגים (ראה לגנן ולצמוח בהשראת פוקואוקה) - עשבים "שוטים" זה דבר חיוני בגינה - ואנחנו עושים אונס קבוצתי לאדמה כשאנחנו עוקרים אותם. דווקא FFF הוא העשב השוטה בתרבות שלנו - והתמיכה שלך בלעקור כל עשב שוטה ללא אבחנה ועל פי השיפוט הפשטני שלך דווקא על הצמחים התעשייתיים בכלל.. זה מה שמבאס.

אנאבל צ'ונג לקחה חלק בתעשייתי ולכן זה לא ממש רלוונטי - למרות שאני בכלל לא בטוח לגבי הפרשנות שלך. קודם כל , to get the facts straight, זה היה פחות מ-70 אנשים ולא 300. כשאתה אומר שזה אונס - אתה לוקח את האחריות ממנה על מעשייה - היא אדם חופשי אפילו אם פעל כחלק מהתמודדות עם טראומות מהעבר. יש לה את התהליכים שלה - ואני לא אשפוט אותה. לשים חומה, לקחת ממנה את האחריות - אפשר להגיד שזה גם סוג של אונס.

FFF מאיימים על המערכת.. בכל מקום, כן אפילו בסקנדינביה - הם לא בדיוק שייכים ל"תעשייה". גם ג'ון לנון ויוקו אונו איימו על המערכת.. יוקו אונו אגב כינתה את FFF הפרויקט האומנותי הכי טוב שהיא ראתה בנורווגיה.. הם התפשטו בבית המשפט ועברו לברלין (רק מעבר אחד, הם לא "בורחים כל הזמן") וממשיכים במה שהם מאמינים זה עבודת קודש - "FFF has a lot to do. Liberating nature and sexuality is quite a big task.". ברור לנו למה ארגונים ממוסדים כמו WWF סרב לקבל מימון מהם נכון? (והם דווקא כן מציינים את זה באתר שלהם).

בכל מקרה תודה לך. אני לומד המון. נראה לי אנחנו נכנסים קצת ראש בראש פה.. הגיע הזמן לחיבוק ונשימה לא?
http://www.evolutionhappens.net/[po]gorilla hug[/po].jpg
(אני הקטן ... )
נטע*
הצטרפות: 29 דצמבר 2002, 20:18

שליחה על ידי נטע* »

מעניין פה.
אופק, טריגר=זרז/גורם.
אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

המושג עשבים שוטים מתייחס בדברי (ובגלל זה השתמשתי בגרשיים) לשימוש הנפוץ של מתנחלים במושג. כל מה שלא נוח הוא "עשב שוטה", כזה שאינו מעיד על הכלל ולכן אין להקיש מכך כלום. זו כמובן טעות. גם אצל המתנחלים (שמנהיגיהם מאז ומעולם הטיפו למעשים שילדיהם עושים) וגם כשאנו מתייחסים לפורנו.
אין פורנו ביתי שהוא טוב יותר מפורנו תעשייתי (והעולם שלי ושלך מאוד דומה. גם אני סולד מדברים תעשייתים, מחפש את האישי בכל דבר) (ומבין דבר או שנים בפרמקלצ'ר ומסכים שאין עשבים שוטים בגינה), בתרבות שבה אנחנו חיים אקסהביצוניזם יש לה הקשר, זו תופעה שאינה מנותקת מהמקום שבו אנחנו גדלים ומהרעיונות שאנחנו סופגים ולכן היא תמיד תהיה ריאקציה, מרד כנגד משהו שבסופו של דבר היא מקבלת ולו בהתייחסות. מהמקום הזה יש באקסביצויוניזם הקיצוני של פורנו משהו חולה שהוא קשור לדברי - שנאת האני, השפלתו, הענשתו בפומבי והתענגות מהמגונה.

אני לא שופט את אנאבל צ'ונג (ראיתי את הסרט לפני 8 שנים בערך. סליחה שהיא לא עמדה ביעד של 300 והסתפקה ב70) בשום צורה.
אני לא לוקח ממנה את האחריות בדברים שכתבתי, ואין לי כוח להסביר שוב מדוע הגישה של "אדם בוגר אחראי למעשיו" היא עניין אישי של אדם לעצמו וכשהיא מושמעת מבחוץ אז הסאב טקסט הוא "אדם לאדם זאב" וחוסר ערבות חברתית מינימלית.

אני לא יודע מה יוקו אונו דיברה בהתייחס לfff.
אני מניח שהיא הסתכלה על מה שהם עושים בראיה חיצונית אמנותית. כמו ששטוקהאוזן דיבר על המימד האמנותי של קריסת התאומים. נקודת המבט הזו קיימת ויכולה להעשיר את הצופה בכל תהליך אפשרי אולם היא לא יכולה להתקיים בלעדית במנותק מהמימד שבו יש סבל ורשע במעשה של קריסת התאומים.
אני הייתי מאוד רוצה שהבת שלי תגדל ותהנה ממין (ליד, על ומסביב לעצים גם) אבל הייתי מתבאס קשות אם באמצע הופעת רוק היתה עולה עם החבר שלה לבמה והם היו מזדיינים מול 4000 איש צורחים.
יש שוני בין מה שיוקו ולנון עשו בתחילת שנות ה70 לבין העולם שבו אנחנו חיים היום.
לנון ויוקו הטיפו לשלום אהבה ופשטות. את העיתונאים שהם הזמינו למיטה באמסטרדם הם לא הזמינו כדי שיצלמו אותם עושים אהבה אלא כאמירה של אהבה ומקום האנשים בחיים הפרטים שלהם ולא בשדות המלחמה.
גם כשהצטלמו לעטיפה ערומים לא היה בזה שום אמירה מינית אלא אמירה של פשטות וקבלה שלמה של עצמם כפי שהם.
ליוקו היתה עבודה מצויינת בתקופת הפלוקסוס שבה היא ישבה על במה וביקשה מהקהל שכל פעם יעלה מישהו אחד, יקח את המספרים המונחים על קצה הבמה ויחתוך חלק קטן מהבגד שלה עד שנשארה עם תחתונים וחזיה.
זו הדגמה יפה שאונס הוא לא רק אקט שבו יש אלימות, אי הסכמה וכל הדברים המוחלטים הללו.

תודה לך שאתה עוזר לי לנסח עבור עצמי דברים.
עיפרון_פחם*
הצטרפות: 09 יוני 2007, 23:13

שליחה על ידי עיפרון_פחם* »

אופק, שלום! בכל זאת עוד הצעה לשם אחר לדף המדובר:
תמונות טבעונאיות מגרות/ מפתות. או תמונות חשק טבעונאיות.
אני חושבת שהמילים האלו מביעות בדיוק מה שאתה מתכוון: זהו דף שמוצגות בו תמונות (העניין הויז'ואלי..) שהן מגרות, מפתות ומעוררות חשק. אצל חלק מהאנשים חשק מיני (אני בהחלט מסכימה שניתן להסתכל על צמחים ולהתגרות גם בהקשר הזה) אצל אחרים רעב פשוט לאוכל טוב...
גם לי המילה פורנו עושה הרגשה לא נעימה, ואני בעד להשאיר אותה בקונוטציה כזו. אני מעדיפה שלדבר לו אתה קורא "פורנו לא תעשייתי", ימציאו מילה חדשה. כי לזו יש היסטוריה והווה, וכנראה גם עתיד, מלאים באלימות וניצול. עדיף שלתעשייה הזו תהיה לזה מילה מאד ברורה, כדי שלא יהיה שום בילבול כשמדברים על פורנו. מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי.
תודה
בוחרת_באהבה*
הצטרפות: 03 דצמבר 2006, 02:15
דף אישי: הדף האישי של בוחרת_באהבה*

שליחה על ידי בוחרת_באהבה* »

לדעתי, מי שחווה אהבה לא זקוק לזה
כל התעשייה הזו, מ fff לג'ינה ג'יימסון היא עשב שוטה שמקורו הוא שנאת האני והשפלתו.

כן, אלו ציטוטים של משפטים גורפים, שמרניים, פשטניים וזה הדבר היחיד האמיתי שיכול להאמר על הפורנו.
כי אנחנו חיים בעולם כל כך מעורבב ודק.
הכל נפתח באמת וזהב האפשרויות עוצר נשימה, ואנחנו הולכים בדרך ומכילים והגבולות שלנו משתנים ומתרחבים.
ואז מגיע שלב שאנחנו פוגשים במשהו שהוא פשוט רע ! רע! כמה פשטני כמעט מביך להגיד פה--
כי כן, יש אספקטים אחרים ותמיד יש קליפה ושכבות עומק ויש מי שבוחר בזה ואפשר להאיר כאן ולטעון אחרת אבל בסופו של יום הפורנו נשאר רע, ומשחית ועלוב ופוגע.
והנה זהו השלב שבו אני רוצה לעמוד על השולחן להצביע ולצעוק- אל תאמינו, זה רע זה שקר.
בוחרת_באהבה*
הצטרפות: 03 דצמבר 2006, 02:15
דף אישי: הדף האישי של בוחרת_באהבה*

שליחה על ידי בוחרת_באהבה* »

וכמובן שלגבי:
ואני חושב שכולנו נפיק משהו חיובי ונצמח ביחד כקהילה אם נתקשר עם פחות אלימות ויותר לב פתוח
אי אפשר להשאיר את זה בלי לומר: הפורנו הוא אלימות
דבש*
הצטרפות: 31 אוקטובר 2003, 19:15

שליחה על ידי דבש* »

אני מרגיש שלשנות את שם העמוד וליצור תקדים שאומר לא להשתמש במילה פורנו אלא אם מבקרים את התעשייה - זה דבר שעומד בניגוד מוחלט לאמת שלי, לחזון שלי.

אופק, אני מבינה שאתה חש ששינוי השם יצור תקדים בתפיסת עולמך.
אני מבינה שאתה מסיק כי כוונת המסרים היא שאין להשתמש במילה פורנו בשום הקשר אחר מלבד ביקורת על התעשייה.
אני אישית, מבינה מדוע "ציות" למסר כזה מהווה צעד בלתי "מוסרי", מבחינתך. אולי מזדהה, יותר מדויק..
אני קוראת אחרת את המסרים כאן בדף, ומזמינה אותך לספק פנימי לגבי האמת של הפרשנות האישית שלך, שלהם.
האם אכן זה התקדים המבוקש כאן?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

ותודה ל-אל דנטה שניסח פי אלף יותר טוב את מה שניסיתי לומר |Y|,
ובמיוחד:
אין פורנו ביתי שהוא טוב יותר מפורנו תעשייתי (והעולם שלי ושלך מאוד דומה. גם אני סולד מדברים תעשייתים, מחפש את האישי בכל דבר) (ומבין דבר או שנים בפרמקלצ'ר ומסכים שאין עשבים שוטים בגינה), בתרבות שבה אנחנו חיים אקסהביצוניזם יש לה הקשר, זו תופעה שאינה מנותקת מהמקום שבו אנחנו גדלים ומהרעיונות שאנחנו סופגים ולכן היא תמיד תהיה ריאקציה, מרד כנגד משהו שבסופו של דבר היא מקבלת ולו בהתייחסות. מהמקום הזה יש באקסביצויוניזם הקיצוני של פורנו משהו חולה שהוא קשור לדברי - שנאת האני, השפלתו, הענשתו בפומבי והתענגות מהמגונה.
בוחרת באהבה, אהבתי.
למה_שוב_השם_הזה*
הצטרפות: 15 ספטמבר 2007, 00:20

שליחה על ידי למה_שוב_השם_הזה* »

המרגיעון:
"כאשר נפסיק לחפש אחר החופש מעתה ועד עולם- נוכל לבחור בחירות - כאן ועכשיו". אופק, גם לך מותר.
לקראת_השנה_החדשה*
הצטרפות: 15 ספטמבר 2007, 02:01

שליחה על ידי לקראת_השנה_החדשה* »

תומכת ברעיון של שינוי שם הדף.
with_passion*

שנה טובה - חוזר ומזמין להשתתף באופן פעיל בדף המדובר (יענו לשים תמונות) לפני דיון קולקטיבי בשמו.
מה*
הצטרפות: 15 ספטמבר 2007, 13:02

שליחה על ידי מה* »

מצטערת, אין לי תמונות פורנו להוסיף... אופק, אני מבינה שלא מזיז לך, אבל אני בכל זאת אכתוב, ההתנהגות שלך בעניין הזה פשוט פתטית. עצוב לראות אותך ככה.
שלום*
הצטרפות: 26 נובמבר 2002, 22:55

שליחה על ידי שלום* »

את החומה סביב פורנו, אופק, אתה יוצר. אתה רואה אנשים הולכים לתומם באתר, ושוב ושוב נאלצים לחיות מול החומה שאתה יוצר באהבה.
אתה חושב שיכול לעזור למישהו הכאב ראש מלדפוק את הראש בחומת פורנו הפורנו שלך? אתה חושב שפשוט לשים חומה ולתת לאנשים "להתמודד עם זה באהבה" זה מעשה טבעונאי?
האם אתה אנס, אופק?
פלוני_אלמונית*

מי שתמעסק יותר מדי במושגים ומילים הוא אינו איש מעשה. הוא איש שחי בספרים, באינטרנט, אבל פוחד לגעת בחיים. אופק אני מציע לך פשוט לא להתיחס ולא להאמין לאף אחד שאומר לך כאן שזה מציק לו. יכול להיות שהמלה מעוררת רגשות אבל היא לא הסיבה להם. במושב לצים לא תשב. אנשים סתם מנסים למשוך תשומת לב לדעתי. אתה דוגמה לאדם טוב ואם מישהו מעלה על דעתו אחרת הוא משוגע. לכן למי שחשובה המלה ולא הכוונה אני מציע שיעזוב אותך בשקט.
עוד_פלוני*
הצטרפות: 19 יולי 2007, 22:34

שליחה על ידי עוד_פלוני* »

לכן למי שחשובה המלה ולא הכוונה אני מציע שיעזוב אותך בשקט.
לא חשובה המילה. זה בדיוק כמו שאתה אומר
שהמלה מעוררת רגשות
האם להתעלם מהרגשות האלו זה עשייה מוסרית?
אופק אולי אדם טוב, אבל כמו כולם גם נוהג לעסוק בעשייה רעה. ופגשתי הרבה אנסים שחבריהם יעידו עליהם שהם "אנשים טובים" ושלא ישימו לב לדברים ורגשות של "נשים היסטריות" שאמורות פשוט להסתדר לבד ורצוי בשקט.
תמיד לאנסים השתלטנים יש חברים "טובים" שמוודאים שהם לא יהפכו חלילה מודעים לעצמם...
פשוט_אלון*
הצטרפות: 07 פברואר 2005, 20:38
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אלון*

שליחה על ידי פשוט_אלון* »

לפחות הוא עומד מאחורי השם שלו, גם כאשר הדברים לא ממש מוצאים חן, הלאה ההתייפיפות.
מעניין מה היו חושבים עליכם אם הייתם מתבטאים בשמכם האמיתי. האם אתה אנס, אופק? :-P תתביישו!
הצילו*
הצטרפות: 15 אפריל 2004, 22:07

שליחה על ידי הצילו* »

כל גברי האתר בואו מהר להגן על האנס אופק, הוא זקוק להגנתינו. גם נשים שיודעות שעדיף להן לסבול בשקט, בואו להגן עליו! האיש הצדיק וחומתו הקדושה תחת מתקפה עוינת של כוחות חושך!!!!!

לא ניתן לו להגן על חומת הפורנו האדירה לבדו! נעלה על החומה איתו ונרגום את האסירות בשוטים ובאבנים!!!!
שליחת תגובה

חזור אל “תעשיית המין”