על ידי ורד_לב* » 01 ינואר 2003, 22:40
חסר של 12-B הוא דבר שמתפתח במשך כמה שנים. הוא יכול לבוא לידי ביטוי קליני (להיראות בבדיקות הדם) כעבור 5 שנים ואף יותר.
גופנו זקוק לכמות מזערית ממש של הויטמין והוא נאגר בכבד. יש 2 סוגים של הויטמין בגוף: זה הזמין לשימוש וזה של המאגרים, שהגוף ימיר בעת הצורך לחומר הזמין יותר.
הרמות נעות פחות או יותר בין 900-200 מק"ג עם שינויים קלים בין קופות החולים. אבל, מבחינתי, אם הרמה נמוכה מ-400 מק"ג זה נחשב חוסר. זה מאחר ולוקח זמן עד שיתבטא החוסר ממש בבדיקות וגם מכיוון שהבדיקה אינה עושה הפרדה בין 2 הסוגים השונים של הויטמין.
בעקרון, צריך שהרמה תישאר על 400+, כך שניתן לעקוב אחרי זה בעזרת הבדיקות התקופתיות. כדורי ה"מציצה" הם פתרון מצויין ואחרי שמגיעים לרמה הרצוייה ניתן להמשיך לקחת אותם במרווחים גדולים יותר ולא כל יום (נאמר, פעם בשלושה ארבעה ימים), רק ל-תחזוקה.
לגבי יערה, ברור שהיא מקבלת את מה שלך יש ואם אינה אוכלת מוצרים מהחי (לפחות אלו שמשנים משהו בנושא הזה), זה מקור האספקה היחיד שלה! ויש לציין שעכשיו זה הזמן בו נבנות מערכות גופה וכו', אבל את מוּדעת להשלכות.
אני לא יודעת בבירור רמות לילדים, אבל אנסה לברר ולחזור אלייך עם זה.
חסר של 12-B הוא דבר שמתפתח במשך כמה שנים. הוא יכול לבוא לידי ביטוי קליני (להיראות בבדיקות הדם) כעבור 5 שנים ואף יותר.
גופנו זקוק לכמות מזערית ממש של הויטמין והוא נאגר בכבד. יש 2 סוגים של הויטמין בגוף: זה הזמין לשימוש וזה של המאגרים, שהגוף ימיר בעת הצורך לחומר הזמין יותר.
הרמות נעות פחות או יותר בין 900-200 מק"ג עם שינויים קלים בין קופות החולים. אבל, מבחינתי, אם הרמה נמוכה מ-400 מק"ג זה נחשב חוסר. זה מאחר ולוקח זמן עד שיתבטא החוסר ממש בבדיקות וגם מכיוון שהבדיקה אינה עושה הפרדה בין 2 הסוגים השונים של הויטמין.
בעקרון, צריך שהרמה תישאר על 400+, כך שניתן לעקוב אחרי זה בעזרת הבדיקות התקופתיות. כדורי ה"מציצה" הם פתרון מצויין ואחרי שמגיעים לרמה הרצוייה ניתן להמשיך לקחת אותם במרווחים גדולים יותר ולא כל יום (נאמר, פעם בשלושה ארבעה ימים), רק ל-תחזוקה.
לגבי יערה, ברור שהיא מקבלת את מה שלך יש ואם אינה אוכלת מוצרים מהחי (לפחות אלו שמשנים משהו בנושא הזה), זה מקור האספקה היחיד שלה! ויש לציין שעכשיו זה הזמן בו נבנות מערכות גופה וכו', אבל את מוּדעת להשלכות.
אני לא יודעת בבירור רמות לילדים, אבל אנסה לברר ולחזור אלייך עם זה.