האתר הוקם על ידי אנשים מקהילת החינוך הביתי בישראל בשנת 2000. הוא נועד לתמיכה הדדית, לשיתוף במידע ולימוד משותף וכבמה לדיונים בנושא חינוך ביתי, הורות טבעית, אקולוגיה, וכל נושא שעשוי להיות קשור לדרך חיים טבעית.
גם אני זוכרת את נעמי, וחושבת עליה בכל פעם שמשדרים את השיר. ותמיד בשבריר השניה לפני זליגת הדמעה אני נזכרת בהודעה על הולדת יוגב עם השמש בכותרת, ושיש גם את אדווה
זה מוזר שאני חושבת על ילדים של מישהי שרק קראתי על בסיס כמעט שבועי?! (גם אנחנו שומעים 103FM כל שבת...)
:-D:-D
אסנת, תודה!
קראתי רק רבע מהדף וכבר חזרה לי תחושת הנורמליות. הוא צועק ורץ כי הוא בן|נורה|
עכשיו אני הולכת להכין מרק וקניידלאך לדרישת הקהל ולחשוב איך מגדלים בנים.
<r>אלמונית, היה לי ברור שזה ברור שמיצינו <U><s>[u]</s>התנהגות מכבדת<e>[/u]</e></U> <E>:-)</E> כמובן שאנחנו מתחילים בנועם, מראים שכולם יושבים, מדפדפים עד לחלק של השירים/כוסיות/אוכל.<br/> התוצאה הטבעית להתנהגות שלו היא שלא נעים לנו להיות בחברתו. מכיוון שנראה לי מטורף שכולנו נקום ונלך כי הוא משתולל - ה...
<r>עשב, אחרי ששאלתי ראיתי את הפוסט הראשון שלך והבנתי:-)<br/> <br/> <PO><s>[po]</s>מפתח סול<e>[/po]</e></PO> - לא נשמעת מתנשאת כלל.<br/> עשינו עבודה בכיוון הזה עם נושא השינה שהניבה תוצאות מצויינות. הבעיה היא שאני לא כ"כ יודעת איך להגיב להשתוללות חוץ בחיבוקים עוטפים-תקיפים או לשלוח אותו להירגע בחדר (ש...
<t>או. זו נקודה מצויינת.<br/> הוא מתנגד באופן אקטיבי לשנ"צ (גם בגן הוא מאוד לא אוהב, אבל שם כולם שוכבים ולכן גם הוא ובסוף נרדם. אבל כל כמה ימים הוא מבקש שאבוא לקחת אותו מוקדם "כדי שלא אצטרך לישון"). בערב, הם עולים למיטות סביב 8, הבנות נרדמות די בצ'יק (אם הוא לא מטריף את הקטנה:-P) והוא קורא משחק ומנג...
<r>לנה, תודה! מאוד מעניין מה שהצעת... אם כי הפשרה שעשינו עם עצמנו בעניין הגן המצויין-אך-מאוד עמוס היא שאחה"צ מוקדשים לחפירות קיני נמלים ובהיה בעננים עלדשא@}<br/> <br/> איילה, אני משנסת מתניים. האמת שהיום סגרנו חוזה ואנחנו עוברים לאיזור עם גני משחקים כיפיים והמון משפחות צעירות אז עוד יותר אחלה!<br/> ...
<r>פיי, אני לא לא נבהלת מלחשוב על זה, אבל לא חושבת שהוא ADHD (או רק היפראקטיבי). אין לו מאפיינים קלאסיים. הוא יושב יפה מאוד בשיעורי אנגלית ומ"מ, לדוגמא (מקצועות שהוא אוהב מאוד) או בחוג ציור, וגם בדברים שהוא פחות אוהב (מפגש בגן) הוא מסוגל להתחשב בסיטואציה ולהבין מה מצופה ממנו.<br/> ההשתוללות הזו נראי...
<t>תודה, פלו.<br/> התזונה שלו, יותר משל כולנו, אכן לוקה בחסר. עוד מאבק.<br/> (פרטים: הוא לא אוהב קולה, צליאק נשלל, סוכרים בהחלט יש איפה לקצץ וגם מעדני חלב. אנחנו מחזיקים פאסון מול זה שהוא אוכל חצי כנף עוף בארוחת צהרים, אבל אני לא רוצה להכנס לחזית מאבק על דלת המקרר במעדן ה-X באותו יום. אז מגבילים קני...
<t>בני האמצעי בן 5. ילד חכם ואהוב. מרכיב פאזלים בראיה מרחבית מטורפת (לוקח חלק ויודע לאן הוא שייך בלי להסתכל על התמונה), מצייר, רוצה להיות חוקר טבע, ו... משתולל בלי גבולות.<br/> לפעמים הוא מתרוצץ ככה שרואים רק את המשפך של הטורנדו עובר בבית, כמו mighty mouse:-D<br/> זה מתיש.<br/> הערב היינו בארוחת ליל...
<r>זה מתנשא, מעליב ומרגיז, ואולי אפשר לערער, אבל אז עם אילו אנרגיות נכנסים לגור? ועל אחת כמה וכמה כשמצפים ל <U><s>[u]</s>תחושת השיתוף והקהילה<e>[/u]</e></U><br/> אנחנו מחפשים את יישוב חלומותנו והצורך להציג את משפחתי לראווה כמעט ופוסל בעיני ישובים מסוימים.<br/> <br/> ומהצד השני, אני במידה (מאוד) מסוי...
<r>חושבת שאין מגבלת רשיון מבחינת אימה"י, זה הרי ארגון שהמיילדות הקימו לעצמן. מיילדת היא מיילדת היא מיילדת. המילידות החברות בארגון מחויבות למספר עקרונות אבל זה לא אומר שמי שלא חברה לא פועלת ע"פ אותם עקרונות באופן עצמאי. וכולן היו לפני כן מיילדות בי"ח ועשו את הסוויצ'.<br/> עם זאת, בעיני יש משמעות גדול...
<t>כבר כמה שנים (אוי, זה בעצם כ"כ טיפשי) אני מפנטזת על סרט VIP, כזה עם בופה וכורסאות TV מפנקות, וכל פעם מזדעזעת מהרעיון להוציא 100+ ש"ח על כרטיס לסרט.<br/> זוג כרטיסים ובייביסיטר נראה לי אחלה מתנה מגזרת ה-200 @}<br/> <br/> יומולדת שמח!<br/> הצלחת להגיד "אני לא צריכה כלום" בדרך מקסימה ולחלוטין לא פול...
תחבושות "נובה-לי" בסופרפארם. 2 חבילות (סה"כ 32) ב-11 שח. ללא כנפיים, עם מגע נעים של בד.
בימים הראשונים ערמתי פירמידה נאה של 3 (הן רכות ויחסית דקות אז זה לא מציק, ה"תמיכה" בפרינאום אפילו היתה לי נעימה).
לא היו לי נזילות, והתחבושות זולות ונעימות.
מקסים! וכמה אבחנות "טובות" לגבי עצמך! נראה שיש מהו בפטנט הזה של הכתיבה...
לא חשבתי על הארי כספרות ניו אייג' (העניין עם "להרפות ולהנצל מהצמח החונק" ועוד כמה ממתקים מהדף הזה:-))
>סליחה על העלגות. גמצלנו החורף היכה ואני עייייפפפה<
<r>גמני <U><s>[u]</s>צעקנית<e>[/u]</e></U> <E>:-(</E><br/> נשמע שיש כאן שילוב לא קל בין הקושי שלך לבין התלותיות שלו. יש תקופות שגם אצלנו זה כך. אני מנסה לאמר לעצמי שהצורך שלי להתרחק רק גורם להיצמדות יתרה, אבל פעמים רבות אני לא מצליחה להביא את עצמי להתקרב/להצמיד (עד שהם סו"ס קצת התרחקו ונתנו לי מרחב ...
אני כתבתי לקפלן על ההבדל בין ההבטחות למציאות, המיילדת ה|N| והביות החלקי, ובסוף כתבתי מס' מילות הערכה (אמיתיות!) על התנאים הקשים בהם הצוות עובד וקיבלתי תשובה בנוסח "תודה לך על מכתב ההערכה, הצוותים אכן משקיעים מעל ומעבר"
<r>הי חבצלת<br/> ראשית לכל, הרבה נחת מהילדה החדשה:-)<br/> <br/> קראתי את הקטע הבא פרי מקלדתך בדף "אני מתפטרת" <U><s>[u]</s>אני טובעת בהפרשות. הגדול מפשפש בלילה, הבת מפשפשת גם ביום (נסיגה היסטרית, תופעת לוואי של החופשה), ויש עוד מצטרף חדש בן השלוש שרוב הפיפי שלו אמנם איפה שצריך להיות אבל רוב הקקי שלו...
הבחור שלי, 2.5, מדליק את החנוכיה - לוקח אוויר - מכבה את הנרות ופוצח בשירת מעוז-צור אדירה כשמבע של סיפוק עמוק על פניו
ואתמול לפנות בוקר, ברגע נדיר של שלווה (גם בלילה הוא משתולל...) הוא מתרפק עלי ועם עיניים עדיין עצומות אומר לי: אמא, אני אהיה אריה ואת פיל. טוב? טוב. ופוקח עיניו בחיוך.
<t>לדעתי תינוקת ספטמבר (גמלנו יש אחת) אינה תינוקת חורף. אם הבנתי נכון, מדובר על תינוקות שנולדו בעומק החורף ושלא נמצאים כמעט בחוץ (או שיוצאים עטופים לחלוטין) עד גיל מס' חודשים.<br/> אנחנו הפסקנו לתת לבן הקטן ולגורה החדשה כלל לא התחלנו. אפילו בטיפ"ח לא נרשמה התמרמרות. עם זאת, לגבי ויטמין D בחלב אם, יש...
בהחלט out of the box|נורה|
אבל זה נשמע לי מתאים לנסיבות נקודתיות (הילדים ואבא שלהם מחליטים לבדוק בדיוק בכמה דציבלים חתיכות טיח יתחילו ליפול מהתקרה (="מסיבת השתוללות")) ולא כפתרון יומיומי לאורך כל אחה"צ. מין אקט חמור של הבדלת/הרחקת הילדים והרעש שלהם ממני.
תודה רבה על רעיון לשעת חרום!
כל מה שהכנתי ממנו (טחינה, נענע...) יצא מעולה: עוף עם חיטה, סלט חצילים מדהים, ועוד דברים.
כמעט בכל פרק יש מתכון שאני זוממת להכין מתישהו (הולכת להציץ מה זה עטאייף:-))
<r>קפץ לי בדיוק בזמן:<br/> בת ה-6 שלי כמו הילדים של <PO><s>[po]</s>רגע בדרך<e>[/po]</e></PO> <U><s>[u]</s>שפותחים את הפה בבוקר ביחד עם פתיחת העיניים, וסוגרים כנ"ל בערב,<e>[/u]</e></U> ולפעמים גם מתוך שינה <E>:-P</E> הילדה מדברת/מזמרת/ממלמלת/צועקת/מייללת נון סטופ, אם לא עם פרטנר - לעצמה ולגן שלם של י...
היי שאקטי
הייתי רוצה להצטרף למפגשים בוייצמן, לשוחח ולהתחרדן כל עוד ימי השמש נמשכים.
בתי הגדולה בת 6, האם "תקרת הגיל" היא כי כך יצא (גילאי הילדים של המצטרפות) או תקרה אמיתית כדי ליצור תיחום או אופי מסויימים?
בנוסך ל|שמש| בת ה6 יצטרפו אלי בן 2.5 ובת חודשיים.
<r>גמני בנבחרת הח"פ, לפחות לחלק ה"קריטי" (לא את הכל הייתי רוצה לפגוש שוב <E>:-S</E>) סופר נוח לקפל ולשכוח, גם אם לא כ"כ PC. דווקא הדימום שכ"כ מטריד מבחינת כביסה היה ממש לא בעייתי: cycle במים קרים בלי אבקה ומייד כביסה רגילה וכולן צחות כשלג. לא לשכוח לנער את הקרישים לפני...<br/> ולחשוב שפינטזתי איך אנ...
<r><U><s>[u]</s><B><s>[b]</s>שאצל 'מירל' ברמת אביב, תל אביב,<e>[/b]</e></B> יש חזיות הנקה מצויינות עם ברזלים<e>[/u]</e></U><br/> הסגר נוח מאוד ובעיקר היא נראית נפלא על הגוף, ממש "תומך נופלים" <E>;-)</E> מאפשרת לבחור כל חולצה מהמדף, בניגוד לחזיות נטולות הברזלים (לפחות אצלי)<br/> אבל לקחת בחשבון שהבד ...
<r>אין לי מילים... סיפור מקסים ומלא שלווה<br/> (בוב מרלי...<E>:-D</E> הזכיר לי שבלידה הקודמת קפצתי על הכדור לצלילי cecilia של שמעון וגרשון ושרתי בקולי קולות)<br/> <br/> הוקסמתי מיציאתה של מיכל. מזיהויה את הרגע ומהיכולת שלך להפיק מזה את המיטב, לתעל את זה למקום הנכון.<br/> <br/> תהנו מגידולו של עומרי ...
<r><U><s>[u]</s>בדקתן כמה "עודף" יש לכן עכשיו?<e>[/u]</e></U><br/> החודש הראשון לשיטת המעטפות. לא פשוט, המעקב, וקצת התעסקות (הוצאתי כסף לסופר-נשאר עודף - אכלתי צהרים בעבודה. עכשיו צריך להתחשבן בין המעטפות|אוף|) אבל...<br/> יש כמה תובנות פוקחות עיניים (מעל 800 ש"ח אוכל בעבודה של אחד מאיתנו!) ופלוס ממ...
<r>ראשית לכל, להקשיב לחושים שלך זה תמיד נכון:-)<br/> הריוני האחרון התמשך למדי ובסופו סירבתי לכמה הצעות עדינות (תרתי משמע) כי הרגשתי שהתינוקת הזו צריכה את הימים שעוברים, לא רציתי לדחוק בה, וידעתי שגופי יודע ללדת ולא זקוק לעזרה.<br/> עם זאת, גמני התקרבתי אל הגבול ואל מול האיום לביטול לידת הבית - זה ממ...
הפקיד רשם כי הלידה היתה בבית-חולים
אצלנו לא, אלא אצלנו המשבצת של מקום הלידה הושארה ריקה ובכ"ז הגיע מכתב המבשר על המענק כחודש אחרי הלידה.
>מאוד נוח לצטט כש|יד1|<
<r><U><s>[u]</s>סידרה את כל הטפסים , הקפיאה עוגות , קנתה מתנות<e>[/u]</e></U><br/> עצוב ונוגע ללב.<br/> <br/> עברו רק שבועיים... תני לעצמך זמן.<br/> אולי לאט תמצאי דרך להנציח אותה: משהו שאהבתן לעשות יחד, להמשיך בפרוייקט מסוים שלה, לבשל מחוברת המתכונים תבשילים שיזכירו לך אותה.<br/> אבל לא כעת. כעת פש...
<r>קראתי ברצף והמתח הלך והתגבר: יהיה כבר סיפור בתחתית? (טוב, נתפשר על דיווח מקוצר <E>:-P</E>)<br/> והנה, באתי בדיוק בזמן ללידה!@}<br/> <br/> כ"כ מרגש לחשוב שמישהי, לא רחוק מדי, יולדת ממש ברגעים אילו! ואולי כבר חובקת קטנטונת?:-]<br/> <br/> <U><s>[u]</s>זה הולך להיות כואב!<e>[/u]</e></U> אבל נפלא ומרג...
ג'ינסים קניתי לפני שנתיים בחנות בשוק בצלאל. ברחוב "הראשי" של השוק מצד שמאל (נדמה לי שמול הרחבה), מיד אחרי חנות הזויה לגמרי של שמלות ערב יד שניה (פאייטים galore!).
20 - 30 שח לזוג (אז), שיא האופנה.
מישהי המליצה פה לפני זמן זה על דוכן של שמלות שבו "כולם מכירים". מי זוכר?
<r>החיפוש לא משתף פעולה, אבל מצאתי את זה באתר dulot.co.il: <LIST><s>[list]</s> <LI><s>[*]</s> תחושת האישה- זהו השלב הקשה ביותר , הצירים חזקים ותכופים. האישה חסרת סבלנות, עייפה, מותשת , ומתקשה לשלוט בהתנהגותה. מתחיל דחף ולחץ עקב ירידת הראש, אך עדיין אסור ללחוץ זה מוקדם מידי.</LI> <e>[/list]</e></LIST...
<r>בלידה השניה ניסיתי לנשוף אותו החוצה (רציתי ללדת באלגנטיות...), ואחרי הנשיפה השניה המיילדת נזפה בי "נו, את לוחצת? תלחצי! תלחצי!" אז שאגתי מעומק הסרעפת (בעיקר מתיסכול אבל גם כי ידעתי שזה יוצר לחץ בכיוון הנכון) והיא אמרה "או! עכשיו זה טוב!" אז המשכתי ככה 10~ לחיצות והוא היה עלי.<br/> בלידה האחרונה ב...
<r>מור, זה בדיוק מה שאני חשבתי... אולי העומס הרגשי הזה קשה להן (למיילדות) מכיוון אחר.<br/> מסיפורים שקראתי, כנראה שלא כל המיילדות רגישות/מתחברות/יוצרות קשר מיוחד במינו ובל ינתק עם כל יולדת (זה לא בהכרח רע, שהרי כ"א בוחרת את אופי הליווי שמתאים לה).<br/> אני מאוד אמביוולנטית, כי מצד אחד יש את כל הרגשו...
<r>יעלי, ר' ילדים <B><s>[b]</s>נפלא<e>[/b]</e></B> ברחובות: דר' אושרוביץ סימון, בשרונה.<br/> אין מילים לתאר כמה הוא עדין, קשוב לילד ולהורים, לא מחלק אנטי' כמו סוכריות (טופי דווקא כן:-/ אבל א"א שלא לסלוח לו. הילדים קוראים לו "דר' טופי" <E>:-)</E> ).<br/> מאוד פתוח לאלטרנטיבות (שלח אותנו מיוזמתו לחפש ...
<r>בגדול, מסכימה שמשך הלידה עצמה הוא לא העניין, אלא הגבלת מס' היולדות ובעיקר הכוננות המתמדת שהמיילדת נדרשת לה.<br/> בכ"ז חושבת ש- לא בגלל שהלידות שלך קצרות, אלא - כיוון שויתרת הפעם על כל מעקב ההריון יש מקום לשאול. מקסימום, תיעני בשלילה (וכאן אני חושבת האם, מהכרותך עימה, זה לא יעמוד בניכן?)<br/> <br/...
<r>אצלנו (גם במכבי <E>:-/</E>) סירבו לקבל אותה ללא תז משלה, מה שחייב אותנו לרשום אותה במשרד הפנים.<br/> שם היינו צריכים להציג:<br/> מכתב מהמיילדת+עותק מהרשיון שלה<br/> מכתב מהרופא<br/> שתי תז<br/> מעקב הריון<br/> <B><s>[b]</s>נוכחות שני ההורים<e>[/b]</e></B> (מעצבן במיוחד, הייתי צריכה לחזור עם האיש ...
<r>פו, זה אחד מהדברים שאני רוצה לאמר לה:<br/> בלידה הייתי מאוד מכונסת ושקטה (עד לשלב הלחיצות...) ולא אמרתי הרבה. היה לי קשה לצאת מהקליפה אפילו בכדי לאמר מה לא נעים לי (למשל, לבקש שתזוז טיפה אחורה. דברים טריוויאלים כאילה), על אחת כמה וכמה מה נעים לי ומה עוזר.<br/> חבל לי שלא אמרתי אז, למרות שאולי זה ...
<t>העובדות בדוקות ונכונות מבחינה רפואית, אבל מתנגשות עם נהלי ביה"ח והאינטרסים הכלכליים שלהם. לכן מבטלים את הצורך בתהליך הטבעי ע"י המצאת חומרים שיעשו "את אותה פעולה" באופן יזום: לא יאפשרו תנאים להפרשת אוקסיטוצין ויתנו פיטוצין (אוקס' סינטטי) בוריד. ותלילות מפל ההתערבויות שנגזר מהתפיסה הזו היא מפחידה.<...
<r>תגידו, מה עושים עם הגעגועים?<br/> לפני הלידה הרגשתי שאני צריכה לבסס "אינטימיות אינסטנט" עם המיילדת.<br/> החלטנו על לידת בית לקראת סוף ההריון (איזה פיספוס!) וסה"כ היו לנו מס' שבועות להכיר. התחברנו די מהר, אבל כל הזמן הרגשתי במין מירוץ להגיע לנק' בה יהיה לי נוח: בסיטואציה של לידה, בסיטואציה של כאב,...