אלימות ודעות פוליטיות

דליתוש_ב*
הצטרפות: 14 דצמבר 2004, 11:40
דף אישי: הדף האישי של דליתוש_ב*

אלימות ודעות פוליטיות

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

וברצינות, "לא המתנחלים ולא השמאלנים הם הבעיה", למה את מתכוונת?
אני אסביר :-)
קודם כל אני מדברת ספציפית על עניין ההתנתקות. לא מכירה מספיק את ההיסטוריה בשביל לדבר על משהו אחר..(אם תתן מקרה ספציפי אחר ואת הפרטים עליו אוכל להתייחס גם שם).

אני בעד ההתנתקות כאקט מוסרי. אני גם חושבת שהדרך שבה התקבלה ההחלטה על ההתנתקות ודרך יישומה היו גרועות עד לא מוסריות.
לא סותר בעיני.

מה היתה דרך טובה?
שרון אומר "אני רוצה התנתקות" מפרסם בתקשורת הסבר מפורט לגבי הסיבות, היתרונות, הקשיים הצפויים ודרכי הפתרון שהוא רואה לנכון. ובעיקר! מפרט מה התוכנית הכוללת (כלומר, מה קורה אחרי התנתקות, מה ה"מטרה").
מחכים עוד זמן נתון (עד חצי שנה לדעתי) בו נערכים דיונים תיאורטיים בין הזרמים השונים. בחלק מהדברים שרון משנה את התוכנית בחלק לא, ע"פ דעתו.
ואז משאל עם על התוכנית הסופית (כולל ישובים מפונים, הפיצויים ומה קורה אח"כ).
אם התוכנית עוברת, מבצעים. אם לא, לא.

כרגע לי אין שמץ של מושג מה התוכנית של שרון. האם הפינוי הזה הוא האחרון? (אם כן, למה הוא טוב?) אם לא מה יבוא אח"כ? האם לאחר הפינוי יהיו שיחות עם הפלסטינאים? (אם לא, למה הוא טוב?) על מה?
כרגע אני תומכת (מוסרית) בתוכנית שאין לי באמת מושג חלק מאיזו תמונה גדולה היא.
לא בטוח שהתמונה הגדולה טובה ומוסרית בעיני.

האם אי פעם השמאל (הקיצוני בבקשה) היה אי פעם מכשול להשגת השלום הנכסף?
לדעתי, במקרה הנוכחי (ההתנתקות) כן. בכך שנתנו (ותמכו) להחלטה כה חשובה ומרכזית להתקבל ולהיות מיושמת בדרכים לא מוסריות ולא דמוקרטיות.
ולא רק השמאל הקיצוני, רוב השמאל ואני בתוכו.
מעלה_דרדר*
הצטרפות: 08 יוני 2005, 13:06

אלימות ודעות פוליטיות

שליחה על ידי מעלה_דרדר* »

האם לגיטימי בעינייך להפגיז את תפוח בעקבות הטבח בשפרעם?
ההפגזה איננה צורת ענישה בעיני. אני מבקשת להפגיז מוקדי טרור: מקומות שמאחסנים בהם חומרי לחימה, מקומות שמכינים בהם חומרי לחימה, מקומות מסתור של מחבלים, וכיו"ב. ההפגזה נעשית על מנת שלא לסכן חיילים, גם אם כתוצאה מכך יהרגו חפים מפשע מבין הערבים (מכיוון שלדעתי כל "צד" אחראי לשלום בני עמו).

האם את רואה קשר בין הדעה של "הרבנים" בשטחים לאלימות?
לא. מי שהוא דפקט מספיק כדי לרצוח חפים מפשע ימצא את הצידוק שלו ואת הקורבן, בסופו של דבר, עם רבנים או בלעדיהם.

_והערבים יודעים זאת היטב, ולכן שומרים על קצב רציחות קבוע
אשמח אם תסבירי את התאוריה הזו._
המחבלים שומרים על קצב רציחות מסויים שמאפשר להם להמשיך ולרצוח יהודים, ובו בעת שלא לגרום לישראל לצאת לפעולות כמו זו שהצעתי בתחילת התגובה שלי. הרור להם שאחרי פיגוע-פה-פיגוע-שם לא תבוא פעולה צבאית נרחבת, אלא אם יהיה פיגוע גדול מדי, או רצף גדול של פיגועים.

אשמח כמו כן שתסבירי איזה ערבים ולאיזה פלגים הם שייכים.
הכוונה למחבלים באשר הם. אשתדל להקפיד להשתמש במינוח "מחבלים", ולהמנע מההכללה.

האם את חושבת שבכוח אפשר להכניע מישהו? או רעיון?
רציתי לחדד את הנקודה שניסיתי להעביר - אפשר (לדעתי) להרתיע אנשים, גם אם לא את הרעיון.
לדעתי אין גם פיתרון מדיני למצבינו, מכיוון שאותו "רעיון" שאי אפשר להכניע הינו השמדת ישראל (והיהודים, במידת האפשר). אין פתרון מדיני שלא תבוא אחריו עוד דרישה ש"תצדיק" את המשך המאבק. נסיגה מהשטחים, ירושלים, קוי 48', פליטים, שיבה מלאה... ואם וכאשר ימולאו כל הדרישות, ממילא הדבר יביא להשמדת המדינה (לדעתי).
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

אלימות ודעות פוליטיות

שליחה על ידי אל_דנטה* »

תפוח היא מוקד טרור. מאחסנים שם כלי לחימה ומסתירים שם מחבלים.

לא. מי שהוא דפקט מספיק כדי לרצוח חפים מפשע ימצא את הצידוק שלו ואת הקורבן, בסופו של דבר, עם רבנים או בלעדיהם.

זאת אומרת שאין קשר בין אלימות לדעות פוליטיות בכלל בעיניך. אני מאמין שיש, אני מאמין באחריות לסביבה.
דוגמא אקטואלית מחיי: חזרתי היום בערב הביתה עם משפחתי כדי לגלות שפרצו לנו לבית. הזמנתי משטרה ובחצר כשישבנו יחדיו עם השוטרים שאלתי "יש פה הרבה פריצות באיזור?"
והשוטר ענה לי "כן. אבל לא שאני יודע משהו מהזמן האחרון כי אני והוא (מצביע על השותף שלו) היינו בדרום, בהפגנות" וככה, בזמן שאנחנו ממשיכים בשיחה (התעניינתי אם אפשר לתבוע נמיות על גניבת תרנגולות) פתאום בקשר הם מקבלים הודעה "כל היחידות, אנו מקבלים התרעות חמות על נסיונות פגיעה בכוחות הביטחון בעקבות הפיגוע בשפרעם. אנא שמרו אחד על השני והשארו עירניים".
אני מאמין שמשק כנפיים קטן איפהשהוא בעולם משפיע על קיומי יותר משאני יודע.
לפי זה, מועצת יש"ע חייבת לי עכשיו מסך שטוח 20 אינטש של אפל בנוסף לחשבון הארוך של המיסים שגנבו לי.
אני יודע שזה לא ריאלי כרגע לבקש, במיוחד שזה אבסורדי כי על מנת להחזיר לי הם יאלצו לקחת ממני קודם עוד, והכסף שלי כרגע ממן את הפעולות נגד ההתנתקות, אבל אני, יש לי סבלנות.
רון_ג*
הצטרפות: 26 יוני 2004, 22:01
דף אישי: הדף האישי של רון_ג*

אלימות ודעות פוליטיות

שליחה על ידי רון_ג* »

אני מבקשת להפגיז מוקדי טרור

מעלה דרדר,
אם כך מוטב שתבקשי ממישהו להתחיל להפגיז את תל אביב ואת ירושליים המערבית. מה שישראל עושה בשטחים הוא
לא רק זוועה מוסרית חסרת הצדקה אלא גם טרור ע"פ ההגדדרות המקובלות שלו:
  1. פגיעה בחפים מפשע.
  2. בניגוד לאמנות הבינ"ל.
עכשיו תתחילי להתפלפל ולהסביר למה זה לא טרור וכ"ו. בסדר, הדעות שלך ידועות. עדיין יש רבים שחושבים זה טרור ואליבא דבריך, יש להם הצדקה מלאה להתחיל להפגיז את ת"א (אופס שכחתי, אלא שחושבים כך כבר מזמן מפציצים, או מתפוצצים בת"א).

חוץ מזה, פרט לציבור הישראלי, רוב העולם המערבי חושב שמה שישראל עושה בשטחים זה טרור (חלקים נרחבים מאוד בציבור הארופי ויותר ויותר בציבור האמריקאי) - וולכן אני מאוד מקווה שהם לא מקבלים את ההתר הפלפולי שלך לרצח חפים מפשע אני מבקשת להפגיז מוקדי טרור ...גם אם כתוצאה מכך יהרגו חפים מפשע

למען הסר ספק:
אני חושב שישראל מפעילה בשטחים טרור, חמור מהטרור שהפלסטינים מפעילים כלפינו.
אני מתנגד להפצצה של תל אביב, או רמאלה או בכלל להרג של כל אזרחים.
סבתא_לשמונה*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 20:32
דף אישי: הדף האישי של סבתא_לשמונה*

אלימות ודעות פוליטיות

שליחה על ידי סבתא_לשמונה* »

את תפוח לא צריך להפגיז אבל בהחלט יש להעמיד לדין את אלה שנתנו מחסה לעריקים בצבא. גם אם השם לא היה מוכר להם ברור שבישוב כל כך קטן בודקים כל אדם שמגיע.
צדק ראש העיר ראשון לציון שאמר שהרוצח צריך להיקבר במקום שרצה להיות בו בתפוח. מה יעשו התושבים המסכנים של השכונה אם תהיה עלייה לרגל כמו לקבר ברוך גולדשטיין.
היה,כנראה, לינץ' של הרוצח בשפרעם אבל אם היה הדבר הנורא הזה מתרחש בישוב יהודי ומחבל ערבי - איך היו מגיבים התושבים? זה לא מצדיק את המעשה אבל מאפשר לראות את שני הצדדים של המטבע.

עזרו לי - איך מעבירים חומר מהמייל הנה בלי שיהיה צורך להעתיק?
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

אלימות ודעות פוליטיות

שליחה על ידי מיכל_בר* »

ביום שלישי, 8 ליולי, בשעה 6 בערב, תתקיים הפגנה לנוכח לינץ' שבוצע בשני נערים ערביים ממחנה פליטים שועפט.
ההפגנה תתקיים בפסגת זאב בירושלים, ברחבת הכניסה של הקניון.
ישנן הסעות ממרכז ירושלים ומת"א.

מידע נוסף: בערב יום השואה האחרון כ-80 נערים יהודיים קבעו להיפגש בפסגת זאב על מנת להרביץ לערבים. הם המתינו בסמוך לקניון, וכשעברו שני נערים ערביים ממחנה הפליטים שועפט - אותם, מיותר לציין, הם לא הכירו - חמומי המוח פשוט קרעו אותם במכות. אחד מהשניים הצליח לברוח, זב דם. השני כמעט נרצח.

מצלמות הקניון צילמו זאת. אם מישהו רוצה, אוכל לעשות קישור לסרטון. (איך?)

התקשורת הישראלית כמעט ולא דיווחה על המקרה.
לגבי המכים, רק אחדים מהם נעצרו, ושוחררו אחרי זמן קצר למעצר בית.

בואו להפגין נגד הגזענות, האלימות, השנאה, ההתעלמות של התקשורת, הטיפול הרך בעבריינים.
ואם אתם רוצים - בואו להפגין כנגד כל סוג של אלימות וטרור.

בואו!
צל_הימים*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 09:20

אלימות ודעות פוליטיות

שליחה על ידי צל_הימים* »

מצלמות הקניון צילמו זאת. אם מישהו רוצה, אוכל לעשות קישור לסרטון. (איך?)

תדביקי כאן את הכתובת של הדף עם הסרטון. עדות משמעותית. בעיקר לאור התקשורת הישראלית כמעט ולא דיווחה על המקרה. לגבי המכים, רק אחדים מהם נעצרו, ושוחררו אחרי זמן קצר למעצר בית. שיעור קצר על צדק ושוויון מול החוק.
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

אלימות ודעות פוליטיות

שליחה על ידי מיכל_בר* »

http://www.keshet-tv.com/VideoPage.aspx ... ourceID=23

הסרטון עם הכמעט-רצח

<זה עובד?>
צל_הימים*

אלימות ודעות פוליטיות

שליחה על ידי צל_הימים* »

|Y|
עובד קטלני. אם לא הזוועה של הלינץ', אפשר היה להנות ממשחק המילים... או שהוא רק מדגיש את גועל הנפש. כוחה של אירוניה. אין ספק, אנחנו היהודים טובים יותר, ממש עורלה גויים...
ח_אלפשה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 11:00

אלימות ודעות פוליטיות

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

אין ספק, אנחנו היהודים טובים יותר
אצלנו לפחות יש הפגנות כמו זו...
לא שמעתי על כאלו הפגנות בצד השני.
צל_הימים*

אלימות ודעות פוליטיות

שליחה על ידי צל_הימים* »

לא שמעתי על כאלו הפגנות בצד השני.
כנאמר, אנחנו היהודים טובים יותר.
ניתן להבין זאת כפשוטו, או כהיפוכו, בדרך האירוניה.
וזו בדיוק גדולתה של האירוניה.
או ביהודית עתיקה (שהיא בכלל שפת הגויים, להלן העם הארמי ז"ל) איפכא מסתברא.
ח_אלפשה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 11:00

אלימות ודעות פוליטיות

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

כנאמר, אנחנו היהודים טובים יותר.
לגריין?
צל_הימים*

אלימות ודעות פוליטיות

שליחה על ידי צל_הימים* »

לגריין?
כמו בשיר "אין לי ארץ אחרת" שגם השמאל וגם הימין מזדהים איתו (ולכן אני לא מכיר בו :-D), כך גם המשפט כנאמר, אנחנו היהודים טובים יותר. יכול לעורר הזדהות מקיר לקיר. מי כפשוטו ומי בהיפוכו האירוני. בזכות זאת, אכן מועמד לגריון.
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

אלימות ודעות פוליטיות

שליחה על ידי קוראת* »

בשום אופן לא.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

אלימות ודעות פוליטיות

שליחה על ידי פלונית* »

מדוע? למה לא למחוק?
שליחת תגובה

חזור אל “מוסר ואתיקה”