אמא חדשה בהלם

רוני_בלוני*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רוני_בלוני*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי רוני_בלוני* »

אמא בהלם המקסימה,
קראתי את כל מה שכתבת מתחילת הדף ועד סופו. מתנצלת על שאולי לא הבנתי אותך מספיק.
בהחלט קשה.... בדידות זה דבר נוראי שגם כן חוויתי בחיי כשעזבתי את בית הורי....
באמת אחרי שנים אני יכולה לומר שהייתי צריכה לרדת נמוך.... נמוך... לגעת ברצפה... וממנה לקום חזקה יותר...
מן הכנה לחיים שיבואו אחר כך.... כמו כל דבר אחר שקרה לי בחיים....
(עוד דוגמא: הכרתי איזו אישה, אם לילדים בוגרים והיו לי איתה שיחות נפש ארוכות, לעתים תהיתי איך נוצר בינו קשר חזק מיד, חזק ומחזק.... היום אחרי שנתיים עברו עלי תהפוכות -שגם פורטו בדף ארוך משלי, ואני מאמינה ששאבתי מהאישה ההיא.... המון כוח).
איך שהוא אני מאמינה ששום דבר לא קורה ככה סתם... כל דבר שקורה לנו יש לו מטרה לזמן ארוך.
ולאו דווקא כהכנה לדבר קשה שיבוא אחר כך, אלא לדבר אחר שיבוא ואז נהיה חזקים יותר, כאילו לבנות איזה שהיא חסינות.
אני בטוחה שבתקופה אחרת של חייך יהיה לך יותר קל. אני יודעת את זה.
והחיים חולפים מהר (גם אם נדמה לך כרגע שדקה נראית כמו חמש שנים), עוד מעט תסתכלי על עצמך אחורה ותביני כמה גיבורה היית! איך שרדת את ה"מבחן" הזה! את שרדת את הבדידות! ומכאן יהיה טוב יותר כי תוכלי לראות דברים מנקודת מבט שונה.
זה נשמע אולי קלישאה לגמרי, אני יודעת. אבל זה לא, זה החיים באמת ממקום של עוד כמה השנים קדימה.
זו אכן עבודה פנימית. ואני מודה, לפעמים הכסף (שבעלך "מרוויח") לא שווה את המחיר שאתם משלמים!

המון אהבה וחיבוק ענקי! אנרגיות חמות ואכפתיות! אמשיך לעקוב ולשמוע דברים טובים יותר.
אלונ_צ'יק*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2003, 22:48
דף אישי: הדף האישי של אלונ_צ'יק*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי אלונ_צ'יק* »

כותבת ומוחקת, וכותבת ושוב...

אין לי עצות חכמות, אני באותה ביצה כמוך, לטוב ולרע.

רק המון חיבוקים לך ולפעמים גם לעצמי (())

אוהבת...
שוש*
הצטרפות: 22 אפריל 2004, 13:53

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי שוש* »

כמו תמיד, הגדלת לנסח....

אין לי עצות חכמות, אני באותה ביצה כמוך, לטוב ולרע
ממשיכה להזדהות...
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי ארני_ש* »

אמא בהלם ואמא חדשה היקרות מאוד.
רוצה להמליץ על ספר נפלא , רוצו לקנות .
הוא בין השאר מלמד איך דוקא תקופות כאלה של רגשות קשים על הבעל או כל אחד משמעותי אחר הן הזדמנות -
לספר קוראים לאהוב את מה שיש , של ביירון קייטי .
אלונ_צ'יק*

אמא חדשה בהלם

איזה כיף ארני הגיעה! :-)

רצה לקנות את הספר...
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

אמא בהלם, קראתי את כל הדף עכשיו, וממש רואים את התהליך שעברת, את ההתמודדות האמיצה שלך עם הכל.
כל הכבוד! :-)

רציתי רק להוסיף שבמילא יש המון קשיים באמהות , אחת כמה וכמה באמהות טרייה, להוסיף את זה שיש לך קשיים בזוגיוות, ושאת בארץ זרה - זה לא פשוט בכלל.
מה שכן יש קשיים שנדמה שבקריאה שלי שמתי לב שמונחים יותר מדי זמן ויכולי םלהיפטר בקלות יחסית.

למשל המטפלת. את כל הזמן מבטאת את כמה שאת לא מרוצה ממנה. הי אלא מבינה אותך מילולית, הארנבון לא מרוצה איתה, את לא מרוצה ממנה. מה הסיפור? לא בהכרח יש שם מרי פופינס מעבר לבית... אבל מישהי שתהיה לך איתה כימיה את בטוח יכולה למצוא. מישהי שלפחות הארנבון יאהב, או שתבין אותך, שתהיה לך גם אשת שיחה. משהו?

שנית, דיברת על פסיכולוגית. אין פסיכולוגית פרטית שם? או שזה עולה יקר? נדמה לי שגם זה וגם הסיפור עם המטפלת - מצריך חיפוש, אפילו לא מאסיבי וגם אם כן - יכול לעלות לך בהרבה בריאות ושקט.

גם נדמה לי שהזוגיות שלכם צריכה איזו התערבות מקצועית. כל הודעה שנייה את כותבת שאת רוצה לעזוב, שאתם רבים, אני לא מומחית בענייני סקס זוגיות ולידות, אבל תדירות הסקס שהצבעת עליה היא לא בהכרח אינדיקציה לבגידה, אבל אין ספק שהיא לא אינדיקציה לזוגיות טובה.

שלישית, לגבי בית המלון והארץ, אמרת שלא יצאתם בסוף לבית מלון, גם לא נסעת מאז הלידה (חצי שנה?) לארץ. אני לא יודעת מה העלויות של מטפלת, ומחייה שם באיטליה. אבל נראה לי ששווה לבדוק שהייה של כמה שבועות בארץ, אצל אמא, אחות, סבתא, גם וגם? במחיר של טיסה זולה בתקופה זולה יחסית, אולי בדקה התשעים (כי זה לא שיש לך דייד ליין של זמן חזרה). למשל, להחליט שביומיים מסויימים את מתארגנת עם חפצים, מתלבשת על אתרי הנסיעות ומחלצת טיסה ביום למחרת - במחיר נמוך. אני מניחה שהמחייה בישראל בזמן השהייה תתקזז עם המחייה באיטליה, וכל הסיפור זה הכרטיס שנראה לי מאוד אפשרי שתפרגני לעצמך (אגב, לא הייתם בבית מלון, אז אפשר שתצ'פרי את עצמך בטיסה).

נדמ הלי באמת, שעם הרבה קשיים התמודדת ואת מתמודדת באופן מעורר הערכה, אבל אין שום סיבה שפתרון של כמה בעיות אקוטיות שהפתרון שלהן הוא טכני בעיקרו - יכול לעזור לך מאוד.

ניב. מה נגמר עם ההורים? אמרת שכתבת להם משהו על ניתוק. אני חושבת שיפה עשית שאמרת להם מה את חושבת על הסיפור. אני מקווה רק שזה הסתדר מאז.

:-)
אמא_בהלם*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2005, 17:35
דף אישי: הדף האישי של אמא_בהלם*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי אמא_בהלם* »

אוו טובי זה ממש שיקוף של המוח שלי מהלילות האחרונים כל הדברים שאני צריכה לדאוג להם.... תודה זה עזרת לי מאוד שפרסת את זה ככה.
בכל אופן
מטפלת אנחנו מחפשים חדשה כי אנחנו משלמים סכום מטורף של כסף על עבודה שלא נעשית
לסוע לארץ - אני אמביבלנטית - יש לי חברה שאני והיא צוחקות על המלה הזו המון - אם ההורים אני עדיין לא בקשר למרות שאין לי בעיה לחדש איתם את הקשר כדי שיהיה לי איפה לגור אבל נראה לי נוראי שבעלי לא יראה את הילד חודש - בכל אופן בפסח אני בטוח אסע כדי לעשות את החג כמו שצריך אם לא בארץ אז בלונדון
פסיכולוגית נראה לי שיש כאן איזה קשר קונספירטיבי נגדי - שאלתי במפגשי אמהות איזה שלוש פעמים -אלה מפגשים של הורים וילדים מטעם העיריה שמלווים בשלוש פסיכולוגיות - one יכול לדמיין לעצמו שהם ישלפו שם של מישהו שיכול לטפל כאשר הם מתבקשים לכך - אולם הם כל הזמן אומרים לי שיחשבו על שם של מישהו ויפנו אותי אבל לא עושים זאת...
שאלתי את המורה מזל אריה ההוליסטית שלי - אמרה לי שתחשוב על מי מבין כל המכרים שלה להמליץ לי... ולא אומרת כלום
מה קורה פה?????
השלב הבא זה פשוט לפתוח דפי זהב.

תגליות מענינות - נסעתי שוב למפגשי אמהות שהלכו לאיבוד בין הכרמים בקיבינימט - והתברר לי שהם שלוחה של "בית חולים ידידותי לילדים" - כמו אלה שאומרים שאין בארץ- הם אמורים לתמוך בהנקה בשינה משותפת ובנשיאה במנשא - פלא שהם כל כך מצאו חן בעיני? בקיצור אמורים להיות עוד כאלה ואני מחפשת אותם - בינתיים לא מוצאת - דיברנו גם על להקים קבוצה כזאת בעצמי - מאוד הייתי רוצה אבל פוחדת שאין לי מספיק שפה

כמו כן גיליתי שמאוד מקובל פה שיש מסגרת עירונית לילדים שההורים שלהם לא רוצים לשלוח אותם לגן לפני גיל שלוש - במסגרת הזו אפשר לבוא עם הילד ולהיות איתו בחברת ילדים אחרים - בנוכוחת ההורים - אני לא יודעת אם יש כזה בעיר שלנו צריכה לברר
בינתים אבד לי זמנית האומץ להרים טלפון ולקשקש עם כל מיני נכבדים באיטלקית שגויה בהחלט

הבן שלי מקטר
הולכת להיות אמא חדשה בהלם טובה
אמא_בהלם*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי אמא_בהלם* »

הוא מסיע חרוזים על ברזלים באדיבות איקאה

מחפשת אנשים שנמצאים בחינוך ביתי האינטרנט מצביעה על כך שרק קתולים קיצוניים עושים זאת באיטליה
ויש איזה קומונה של אמ אס אנ שנקראת חינוך ביתי באיטליה - זה באנגלית ונראה ששם הרוב עסוק במאבקים עם החוק לא מצאתי אף מילה על מפגשים
אלונ_צ'יק*

אמא חדשה בהלם

(()) התגעגעתי...
אורי_ה*
הצטרפות: 04 ינואר 2006, 20:29
דף אישי: הדף האישי של אורי_ה*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי אורי_ה* »

גם אני. טוב לראותך. אשוב מאוחר יותר. יש לי כמה הרהורים לחלוק איתך. אמא חדשה בהלם טובה:-)
Tempest*
הצטרפות: 12 מרץ 2006, 11:43

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי Tempest* »

הי אמא בהלם,

אני קוראת את הדף שלך כבר הרבה זמן אבל חוץ מהזדהות עמוקה לא היה לי הרבה מה להציע לך.

מאחת המודעות שלך הבנתי שאת מתוגמנית בהתנדבות ורציתי לשאול מדוע את עושה רק עבודה בהתנדבות? אני חושבת שאחת מהבעיות שלך היא שאת תלויה יותר מידי בבן זוגך (ואני ממש מבינה את מערבולת הרגשית לגביו). יכול להיות שאם תעשי מעט עבודת תרגום ויהיה לך קצת כסף "משלך" מצבך ומצבכם ישתפר מאוד מהרבה בחינות: א. את אולי תרגישי יותר טוב, יותר ערך עצמי, יותר שווה. ב. את תעבדי מהבית בשעות שנוח לך, ותרגום זה יופי של מקצוע לפרילנסיות (מנסיון). ג.מצבכם הכלכלי ישתפר וגם תרגישי שאת יכולה לנסוע לאן שבא לך מתי שמתחשק לך. אני גם חושבת שממש חובה עלייך להוציא רשיון נהיגה. זה כל כך ישפר את הרגשתך כשתהיי עצמאית וניידת.

מנסיוני, הייתי פחות או יותר איפה שאת נמצאת עכשיו ומהרגע שהתחלתי לעבוד המצב השתפר. נכון, זה לא מטה קסם, וזה לא פותר את כל הבעיות אבל יכול יעזור אם זה נראה לך ומתאים.
אמא_בהלם*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי אמא_בהלם* »

רעיון חדש
לקנות בית עם קצת חדרי אירוח ולעשות צימרים
מישהו מתנגד?
אמא_בהלם*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי אמא_בהלם* »

וכעצת מורתי החכמה אני מנסה לכתוב לעצמי
למה?
אני מחפשת משהו לעשות - משהו שיגרום לי להיות עיפה בלילה - אבל עיפות טובה לא תשישות של סגירות בבית כל היום שהופכת לנדודי שינה בלילה אלה עיפות בריאה מלווה בציפיה למחר ובהרבה אהבה לפיטפט (לשעבר ידוע בכינויו הוירטואלי - ארנבון)
אני רוצה לראות אנשים ולהחליף אנרגיות אני רוצה משהו שאני יכולה לעשות בלי לשלוח את פיטפט לשום גנון או משהו כזה
אני מבקשת לבנות לעצמי חיים פה ולהשלים עם זה שאנחנו פה לשים את מרכז הכובד שלי פה להצליח להנות מהחיים להשתלב בחיים
אני רוצה לגור בבית קרקע עם חצר, גישה לטבע, אולי גם ברכה - אבל אין לי מספיק כסף בשביל זה וגם לא רוצה להיות באיזה חור מבודד - רוצה לראות אנשים
אני אשמח לפגוש אנשים מכל מיני תרבויות ולזכור שיש עוד עולם מחוץ לפרק התיירים השמרני הזה

יתרון יחסי - זאת ארץ תיירות - יש פה המונים של תיירים - להתחיל עסק שקשור לתיירות זה לא מאוד קשה
אני חושבת שאני יכולה להביא קצת נימה חדשנית לעניין לעשות את הכל יותר איטליה המודרנית במקום איטליה של ימי הביניים (בעעעעכס)
אם מתחילים משהו אפילו בקטן ורוצים למכור זה גם לא צריך להיות קשה מידי ועוד אפשר אולי להרוויח
יתרון נוסף - ידיעת שפות והכרת העולם גם מהזווית הלא איטלקית - זה יכול לעזור בשיווק

הצהרת כוונות - אני רוצה לעשות את זה בקטן מאוד. קטן מאוד מאוד - לא הולכת עכשיו להקים מלון או אכסניה או שום דבר מהסוג הזה רוצה להתחיל אם שני חדרים לבדוק אם אני אוהבת את זה ואם לא למכור את זה

מה זה ידרוש מאיתנו - מבעלי זה ידרוש להמשיך לעבוד כדי לשלם את המשכנתא ולהתעסק עם זה גם בסופי שבוע
ממני זה ידרוש לקבל את האנשים לדאוג שיהיה להם נעים להיות אצלנו לטפל בסידור החדרים בתחזוקה של הבית לדאוג לשווק את כל העסק זה מה שאני מצליחה לחשוב עליו כרגע אבל בטח יש עוד.

מה הסיכונים - טוב אנחנו נשקיע כסף במשכנתא ובדאון פימנט אפשר להפסיד את זה במידה והכל יתברר כפלופ או שאני אגלה שאין לי כח לזה בכלל בכלל
שנרצה לעזוב ולא נוכל בגלל זה

בלבול - אני לא בטוחה אם זה צריך להיות מקום משופץ או משהו שצריך לשפץ.
זמרת_עם_חזון*
הצטרפות: 16 מרץ 2006, 01:43
דף אישי: הדף האישי של זמרת_עם_חזון*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי זמרת_עם_חזון* »

מותק אני חושבת שזה אחלה רעיון ויכול להתאים לכם מאוד.
זה טומן בחובו את כל היתרונות שאת רוצה - עבודה עם אנשים, עבודה שמאפשרת לך להיות עם התינוק, עבודה עם אנשים מתרבויות ושפות שונות וכך גם תהיי פחות לבד.
זה צריך להיות מקום נעים וביתי, תתחילו לחפש ותראי בהתאם למה שתמצאי מה עוד צריך לשפץ.
אני גאה בך, לכי על זה!
אורי_ה*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי אורי_ה* »

הרעיון נשמע נפלא. מחזקת את ידיך הטובות במאוד מאוד.
מכל הסיבות שציינת ובודאי גם אחרות.
אני את עולמי המקצועי הנוכחי בניתי ועדיין בונה מאותו מקום בדיוק.
אני מאמינה בעשייה.
אני מאמינה שהבן שלי וגם שלך, צריך אמא אפקטיבית, דינמית ומאושרת בתור דוגמא להגשמה ויצרנות בעולם.
בשביל שיהיה לו הכוח להוציא אל הפועל את חלומותיו, הוא צריך לראות סביבו אנשים שחולמים, ראשית כל, ואנשים שמגשימים את חלומותיהם.
גם הקטנים, גם הגדולים, גם הבינוניים.
ואני מאמינה שלפחות לזמן הזה בחיים, וצריך לבחון ולבחור מחדש אחת לאיזה זמן מחדש, הכי טוב זה אמא ובן מתוק ביחד.
עושים, יוצרים, גדלים, מגדלים, בונים את עולמם הפנימי והחיצוני ועושים משהו יעיל ומפרנס. זה שיעור שאני מוצאת אותו חשוב מאוד עבורי.

ואני הייתי לוקחת שדורש שיפוץ. זו חוויה מרנינה ומרגשת לשפץ לבד ולברוא חלום.
בהצלחה, יקירה, אם את זקוקה לעזרה במחשבות ותכנונים ועיצובים, אני כאן.
אה, וקיבלתי. תודה. עכשיו מצבי הפיננסי השתפר לאין ערוך..
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי ארני_ש* »

ממש מרגש לקרא , גם אני מאותו ראציונל עובדת , בהצלחה !
אגב חלק מהפרוקקיטים שלי לא התגשמו אבל ההתרגשות שבליצור אותם הספיקה לי וכבר לא חשוב לי שבסוף לא יצא מזה כלום .
אלונ_צ'יק*

אמא חדשה בהלם

אוי איזה כיף, המון (()) והצלחה ואהבה...

וכשיהיה כבר מוכן, אהיה האורחת הראשונה, מבטיחה! (זה מסתדר גם עם התוכניות שלי, זוכרת?) :-)
אמא_בהלם*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי אמא_בהלם* »

תודה לכולכן!
  • למה נדמה שכל מי שמגיע לאיטליה פשוט חייב באיזשהו שלב לקנות חורבה?
אני חייבת לציין שבעבר משפחתנו הטרייה הפסידה סכומים די נכבדים בגללי - אני מנסה למצוא דרכים לבדוק שזה לא עוד גחמה שלי

ואני הייתי לוקחת שדורש שיפוץ. זו חוויה מרנינה ומרגשת לשפץ לבד ולברוא חלום
אז זהו - שאתמול היציעו לנו משהו מ1890 זה אומר שצריך להכניס רצפה והכל.... וזה עולה בערך 160 אלף יורו לפני הרצפה....

אגב חלק מהפרוקקיטים שלי לא התגשמו אבל ההתרגשות שבליצור אותם הספיקה לי וכבר לא חשוב לי שבסוף לא יצא מזה כלום .
ארני באמת - אלה סודות שלא מגלים... כל כך מזדהה עם זה וגם מפחדת מזה - לפעמים בגלל זה הפסדנו הרבה כסף...
זה צריך להיות מקום נעים וביתי,
נכון זמרת יקרה שלי
אמא_בהלם*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי אמא_בהלם* »

אה אבל יצא לא ברור
שמה שהכי מתחשק לי זאת חורבה על גבעה
אורי_ה*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי אורי_ה* »

שמה שהכי מתחשק לי זאת חורבה על גבעה
גם לי..גם לי..
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

ואוו איזה רעיון, עושה חשק לעבור לאיטליה בשביל להגשים רעיון שכזה. זה רעיון שנותן משמעות חדשה לחיים שלך שם, נשמע מלהיב ומרתק. מאחלת לך שתצליחי להגשים אותו.

ועם אפשר להגיב אז
ארני: אני מחכה ליוזמות שלך, מה עם הספר?
ואוריה: _אני מאמינה שהבן שלי וגם שלך, צריך אמא אפקטיבית, דינמית ומאושרת בתור דוגמא להגשמה ויצרנות בעולם.
בשביל שיהיה לו הכוח להוציא אל הפועל את חלומותיו, הוא צריך לראות סביבו אנשים שחולמים, ראשית כל, ואנשים שמגשימים את חלומותיהם._
שוב העתקתי דברים שכתבת לקובץ במחשב שלי שנקרה "תמיכה בהליכה על פי דרכי".

ואני הייתי לוקחת שדורש שיפוץ. זו חוויה מרנינה ומרגשת לשפץ לבד ולברוא חלום.
אנחנו נמנעים מלעבור לבית אחר כי אנחנו סבלנו כל כך מהשיפוץ שעשינו בבית שלא בא לנו לעבור את זה שוב. בשבילי זה רעיון מהפכני להנות משיפוץ.
אמא_בהלם*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי אמא_בהלם* »

טוב נמאס לי - נדרשות לי בכל פעם שבעים שעות בשביל לפתוח את הדף - אני פותחת דף חדש
אמא חדשה בהלם 2
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

אמא חדשה בהלם

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

אכן מומלץ ובעיקר מסקרן לדעת מה שלומך ואיפה את בימים אלו.
שליחת תגובה

חזור אל “הקהילה - בוירטואליה ובמציאות”