אמצעי מניעה לדתיים

אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אילה_א* »

איד"ס
אידס זה ראשי תיבות ?
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי יעלי_לה »

אידס זה ראשי תיבות ?

בוודאי, אבל באנגלית...
AIDS = Acquired Immune Deficiency Syndrome
אילה_א*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אילה_א* »

כן אבל לא נראה לי שמעבירים את הגרשיים לעיברית
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי יעלי_לה »

בזה את צודקת :-)
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

דווקא העניינים היומיומיים הם הכי חשובים בהלכה- זו בעצם ההלכה ברובה.

_נשים מופלות (אני לא בטוחה שזה דווקא לרעה אבל בהחלט יש כאן אפליה) בעניין של פסיקת הלכה בגלל שהיהדות מותאמת למציאות. התורה דורשת מאתנו לעשות כפי יכולתנו...במציאות שרב הנשים בעולם לא מלומדות- הנשים היהודיות לא יכלו לפסוק כי לא הייתה להן גישה ל"חומר הנלמד". אבל זה לאו דווקא משהו עקרוני נגד נשים.
כיום זה מאד השתנה- אני יכולה להפנות את המעוניינות למקורות עכשויים לגבי תלמוד תורה ופסיקת הלכה למעשה לנשים._

פלוני אלמונית |Y| על ההסבר והסבלנות.

אני יכולה רק להזכיר שיש תנועה כיום של נשים שכן מחפשות ללמוד ולראות איפה יש מקום לשינוי בהלכה. מה שחשוב בתנועה הזו, היא שהיא באה מבפנים, כלומר מתוך הבנה שההלכה היא הבסיס, ולא במטרה להתריס. רוצים למצוא פתרון שמתאים לרוח ההלכה, שמתבסס על ההלכה הקיימת.

אני כל כך נהנית לספר לאחי הדוס דברים שהוא לא יודע הוא כל כך מופתע
אני בטוחה שהוא מעריך את זה מאוד.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

מפלים נשים לרעה

בתחום של פיתוח אמצעי מניעה נשים מופלות לרעה בלי קשר לדתץ אמצעי המניעה הקיימים משבשים לבן את המחזור, מבלבל את ההורמונים ומתבססים על הכנסה של חומרים זרים לגוף. מעניין שלא המציאו אותו הדבר עבור גברים. יש כאן אפליה שנובעת מהנוחות של המדענים הגברים להתמודד עם אתגרים מסוג זה תוך שימוש (ושיבוש) גוף האשה על פני גופו של גבר. וד"ל ;-)
אימא_טרייה_פלוס*
הצטרפות: 14 אפריל 2007, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אימא_טרייה_פלוס*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אימא_טרייה_פלוס* »

מי שמעוניינת אני מכירה מישהי המעבירה בקרוב סדנא לפוריות מודעת- סוג של דרך לשלוט בכניסה להריון
אילה_א*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אילה_א* »

אני בטוחה שהוא מעריך את זה מאוד.
כן ואז הוא חוזר אלי עם תשובות שבעיני הן שוות ל...
כוכב_נגה*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2007, 18:14
דף אישי: הדף האישי של כוכב_נגה*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי כוכב_נגה* »

ממש לא קראתי את הקישור הנ"ל, אבל פלוני - אולי תואיל לפרט קצת, במה יתרום הקישור הזה לדתייה שמעוניינת באמצעי מניעה? O-:
אילה_א*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אילה_א* »

המאמר שצורף הוא מעניין גם אם מלאה משהו ולכן אין טועם או צורך למחוק אותו במיוחד שמצויין כאן שהוא לא כל כך רלוונטי באופן ישיר לנושא .
האם את יכולה לדמיין שנכנסים לדף הזה עוד אנשים מלבד דתיות שמחפשות אמצעי מניעה?
סימנים_בדרך*
הצטרפות: 18 אפריל 2007, 10:52
דף אישי: הדף האישי של סימנים_בדרך*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי סימנים_בדרך* »

קצת מצחיק לשאול שאלה כזו בדף ששמו: אמצעי מניעה לדתיים
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

_האם את יכולה לדמיין שנכנסים לדף הזה עוד אנשים מלבד דתיות שמחפשות אמצעי מניעה?
קצת מצחיק לשאול שאלה כזו בדף ששמו: אמצעי מניעה לדתיים_
למה מצחיק, הרי לא כתוב "אין כניסה לחילוניים/ות"- ואולי יש אנשים לא דתיים שמתעניינים באמצעי מניעה ובדת...
כוכב_נגה*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי כוכב_נגה* »

טוב, בסדר בסדר, איך שאתן רוצות, תיכף יאשימו אותי ב כפיה דתית P-:
אף_חצוף*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

כן, אבל לא ברור לי למה הם מרגישים צורך לחרחר ריב?
אילו הם באמת היו אנשים לא דתיים שמתעניינים באמצעי מניעה ובדת... ניחא, אבל זה לא המצב.

מכיון שבאמת מדובר באתר פתוח אני לא יכולה לכתוב כאן "אין כניסה לחילוניים/ות" גם אם הייתי רוצה.
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

אולי כדאי לערוך את הדיון הזה ל{{}}שאלה של אמונה וזהו? נראה לי שהרבה מהדתיות כאן יהיו שמחות יותר לענות על שאלות כאלה בדף שמיועד לכך, במקום בדף שאמור למצוא פתרונות פרקטיים.

(הדעות שלי כמובן די קרובות לשל אילה א, אבל אני חושבת שזה סוג הדפים שמתפקדים כ"איזור בטוח" בשביל תת-קבוצה משמעותית באתר, ונראה לי חשוב להשאיר את זה ככה).
רחל_ברמן*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

מכיון שבאמת מדובר באתר פתוח אני לא יכולה לכתוב כאן "אין כניסה לחילוניים/ות" גם אם הייתי רוצה.
מכיוון שזה אתר פתוח את דוקא יכולה לכתוב מה שבא לך, פשוט אף אחד לא יתייחס... (נאמר בקריצה ידידותית, בחיי)
אף_חצוף*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

_אולי כדאי לערוך את הדיון הזה לשאלה של אמונה וזהו? נראה לי שהרבה מהדתיות כאן יהיו שמחות יותר לענות על שאלות כאלה בדף שמיועד לכך, במקום בדף שאמור למצוא פתרונות פרקטיים.
(הדעות שלי כמובן די קרובות לשל אילה א, אבל אני חושבת שזה סוג הדפים שמתפקדים כ"איזור בטוח" בשביל תת-קבוצה משמעותית באתר, ונראה לי חשוב להשאיר את זה ככה)._

אולי באמת. לי אישית אין כל כך בעיה עם הדעות עצמן, אני בהחלט יכולה להבין מאיפה הן מגיעות, אני פשוט מסכימה שזה לא המקום בשבילן, ושגם יש דרך אחרת להביע אותן.
רחל_ברמן*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

אני גם חושבת שאותו ניסוח בדיוק היה מתקבל אחרת בדף אחר. ולדעתי נורה קטנה לגמרי שאלה את השאלה שלה בתום לב, פשוט יש לה הנחות יסוד כ"כ שונות שזה נשמע כמו תקיפה. אבל שוב, לא רלוונטי לכאן.
(ואולי כדאי כן להוסיף בראש הדף משהו כמו, "דף זה מיועד לפתרון בעיות פרקטיות בקשר לאמצעי מניעה למי שחי על פי ההלכה. מי שמעוניינת לדון עקרונית בנושא זה, מוזמנת לדף שאלה של אמונה")
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי פלונית* »

קניתי דיאפרגמה בדראגסטור, וכשבאתי לקחת רציתי גם את קוטל הזרע.
אמרו לי שצריך להזמין ביבוא אישי על טופס מיוחד עם חתימת הרופאה, פרוצדורה שלמה שלוקחת שלושה שבועות.
הייתי בשוק.
נשמע סביר??
רחל_ברמן*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

נשמע סביר??
ממש ממש לא. אולי זה כדי לקבל מימון חלקי מקופת חולים או משהו?
פלונית*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי פלונית* »

לא. פשוט אמרו שלא מיבאים את זה לארץ. קוראים לזה Delfen cream וזה היה בדראגסטור שזה בית המרקחת המקוון של שור טבצ'ניק.
יש קוטל זרע מסוג אחר שאפשר לקנות חופשי בסופרפארם?
פלונית*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי פלונית* »

יש קוטל זרע מסוג אחר שאפשר לקנות חופשי בסופרפארם?
או במילים אחרות:
היכן ואיך קונים קוטל זרע??
אתי*
הצטרפות: 15 פברואר 2004, 01:37

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אתי* »

_ובתנאי שהוא גבר נכון ?

כלומר עד כה לא זכו נשים להגיע למעמד הזה תקנו אותי אם אני טועה_

אילה, את נשמעת מאוד מופתעת.
לנשים דתיות זו לא הפתעה, רק לבורות ביהדות שנכנסות לכאן רק כדי להתריס. את בטח חושבת שמדובר בשלטון דכאני פטריארכלי ועוד כמה מילים ב"סוציולוגית" שמטרתם לסתום לנשים הקול הנשי יהייחודי שלהן ולהדיר אותן מהמרכז.
אם היית רוצה לדעת, היית לומדת. הרבה יותר קל להתריס בבאופן, בדף שאיננו מתאים מתוך ידע שלוקט לו, פה ושם,
ולנתח טקסטים מקראיים לפי פירושם המילולי, בלבד, משל היו יומן של ילדה בת 12.

רחל, למה לא???
רק החודש ראיתי 3 דפים שמבקשים מדתיים / אורתודוכסיים לא להגיב. כנראה שיש דפים אליהם מוזמנים רק הנאורים, הפתוחים, והקשובים לדעות שונות ותפיסות שונות. כן, כל עוד זו לא איזו אורתודוכסית חשוכה שהולכת לבקש רשות מהרב (ולא מהרבה) להשתמש בדיאפרגמה.

לנורה קטנה, רב תמיד פוסק לשאלה ספציפית עם נתונים ספציפיים.
כיוון שרבנים לא פועלים בחלל הריק - כל תשובה היא נכונה ומדוייקת לשואלת.
אתי*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אתי* »

האם את יכולה לדמיין את היחס שתקבל מי שנכנסת לאחד מדפי ההנקה ארוכת טווח, ומדברת על כמה שזה מגעיל ובכלל לא בריא ובכלל ביום כדאי להשתמש בפורמולה? האם יתייחסו לדעה שלה כאל שינוי מרענן שמעניק לדיון כיוון קצת שונה, מעלה תהיות ואף זכאי לתגובה משמעותית ומנומקת?
אתי*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אתי* »

לדעתי נורה קטנה? לגמרי שאלה את השאלה שלה בתום לב, פשוט יש לה הנחות יסוד כ"כ שונות שזה נשמע כמו תקיפה

רחל קראתי שוב ושוב, אין שום דבר תוקפני - לא בשאלה ולא בניסוח, בקלות מאוד אפשר להבדיל בין היעני-פמיניסטית שמחכה לתגובה כדי לנגח איתה שוב (להרגע, גם אני הייתי כזו) לבין המעוניינת לשמוע תשובה ולא מרגישה מאויימת.
רחל_ברמן*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

רק החודש ראיתי 3 דפים שמבקשים מדתיים / אורתודוכסיים לא להגיב.
ברצינות? אולי אני לא מסתובבת בדפים הנכונים, אבל ממש לא זוכרת שראיתי פה משהו כזה. (ואגב, הציטוט שהבאת הוא מדברי אף חצוף ולא מדברי. אני לא דתיה כבר הרבה זמן).

פלונית - אני לא גרה בישראל ולא משתמשת בעצמי בקוטל זרע אז אני לא יודעת, אבל אפשר פשוט לשאול את הרוקחת.
נרי*
הצטרפות: 03 ינואר 2005, 15:04

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי נרי* »

אתי, את נשמעת מאוד פגועה ((-))
אף_חצוף*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אף_חצוף* »

אתי, צר לי שנפגעת. אני ו רחל ברמן הסכמנו שמקום הדיון הזה באמת לא פה, אבל אני עוד לא מצאתי זמן להעביר אותו, וזה עוד לא קרה.

אני לא אכתוב אין כניסה לחילוניות, אבל אמרנו שנשים כותרת שהדף לא נועד לפולמוסים אלא להתייעצות של נשים דתיות.

(())
אתי*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אתי* »

אף חצוף ברור שלא, זה נכתב בציניות גמורה.

רחל, כמובן שלא היתה בקשה מפורשת! זה יותר מדי לא-נאור, לא-זורם, לא-מכיל. רק הערה כללית שמזמינה דתיים להגיב תוך כדי הליכה על ביצים סדוקות.

נרי, פגועה? אולי יותר המומה, כל פעם מחדש. מזה שכדי ללמוד על עקרון הרצף לא סמכו על האינסקטינטים, החינוך והמורשת התרבותית שלנו, הרחיקו עד לשבט היקוואנה. השקיעו מאמצים ללמוד אותם ולהפיץ את הידע רב השנים שהם נושאים. על היהדות מרחיקים עד לזכרון הקאש שלנו, ואולי אולי עד גלוריה סטיינהם.
מדהימה הקבלה של תרבות היקוואנה, כך שאת החיים המודרניים מתאימים למורשת היקוואנית. אף אחד לא טוען שעקרון הרצף הוא רעיון יפה, אך הגיע הזמן להתקדם ולשנותו כך שיתאים לתרבות שלנו (כי הרי לא ניתן לשבת במסעדה עם מנשא), אלא מנסים להתאים את החיים שלנו לעקרון הרצף כמה שניתן. אף אחד לא טוען שלשאת תינוק זה טוב ויפה בג'ונגל, אבל כאן ועכשיו הגיע הזמן להתקדם ללול. אף אחד לא מאשים את היקוואנים בהדרת הנשים ע"י פיתוח תרבות בה הן צריכות לשאת את התינוק לכל מקום רוב שעות היום.
<טוב גם קצת פגועה>

אני מאוד אשמח אם ההודעה הנ"ל תמחק, היא נכתבה רק כתגובה לדברים שעלו ואין לי חשק להמשיך ולחרב דפים בבאופן....זו לא כוונתי.
אתי*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אתי* »

לשם שינוי, הודעה שקשורה לנושא הדף -

היום נפל לי האסימון - יש מישהי שמשתמשת בשיטת המודעות לפריון? תכנון הריון באופן טבעי (לא להבהל משם הדף).
אופציה מעולה, שמאפשרת לעקוב אחר הביוץ ולהשתמש באמצעי המניעה היחיד שיעיל ב100%, ומותר - המנעות.

מעניין אותי לשמוע ממישהי שמנסה את השיטה בפועל, עוד לא הזדמן לי ללמוד אותה.

יש גם מכשירים שנועדו לזהות ביוץ - כמו הovutest (יש יבואן בארץ למוצר דומה), קצת רוק והפטנט מודיע אם את מבייצת או לא. הבעיה היא שזה לא אמצעי למניעת הריון אלא זיהוי ביוץ, כך שאין דרך לדעת אם הביוץ יתרחש מחר, ואז כן אפשר להכנס להריון. יש לי אותו אבל לא השתמשתי בו בלעדית.
יער_ה*
הצטרפות: 12 מאי 2006, 11:47

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי יער_ה* »

אתי, תראי גם פה מודעות לגוף וטהרת המשפחה
אני חושבת שיש מעט בעיה לגבי שימוש בשיטה הזו לדתיות - כי בשבעה נקיים, אם את רואה - זה יכולה להיות בעיה
אבל זו שיטה מעולה, אפשר ללמוד הרבה על עצמך באמצעותה.
כוכב_נגה*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי כוכב_נגה* »

יערה, אין שום בעיה להיות מבוייצת בשבעה נקיים. הבעיה בשיטה הזאת היא שאם הביוץ נופל בדיוק בליל הטבילה אז צריך אישור מיוחד מרב לדחות את הטבילה. או לטבול ולהימנע בכ"ז כמה ימים, שגם זה קצת בעייתי. חוץ מזה שכמו שאתי כתבה, זה לא ממש למניעת היריון אלא לזיהוי ביוץ ולכן "פשלות" קורות... הבעיה שאני נתקלתי בה עם המכשיר הזה היא שצריך כמה חודשים בעצם ללמוד להכיר את סימני הגוף והמחזוריות שלו, ואיך נמנעים בינתיים מהיריון?? (אני התעברתי ככה...)
ב_נה*
הצטרפות: 19 ינואר 2008, 20:09

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי ב_נה* »

יש לי שיטה בטוחה להימנע מהריון. כדור אקמול... (שמעתי שיש כאלו שמשתמשות בסוכרזית...)
להחזיק אותו בין הברכיים.. ולהקפיד שלא יפול עד הבוקר..
יער_ה*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי יער_ה* »

נגה לא התכוונתי לביוץ בזמן השבעה נקיים, אלא שהרי השיטה למניעת הריון באופן טבעי בנויה על זיהוי הפרשות. ואם את בודקת את ההפרשות - את יכולה לראות כתמים. ואז יכולה להיות לך בעיה.
יער_ה*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי יער_ה* »

ולגבי ביוץ בזמן שבעה נקיים, יש לזה מונח אפילו - עקרות הלכתית
פה יש מאמר מעניין בנושא
כוכב_נגה*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי כוכב_נגה* »

אה, היה פה קו משובש.. אני התכוונתי למכשירי זיהוי ביוץ עם רוק.
ואם את בודקת את ההפרשות - את יכולה לראות כתמים. ואז יכולה להיות לך בעיה.
אכן בעיה שלא חשבתי עליה בהקשר זיהוי ההפרשות.
אבל במחשבה שניה, בשבעה נקיים במילא בודקים כל יום פעמיים ביום את ההפרשות עם בד, אז באותה הזדמנות אפשר גם להוריד את הבד ולבדוק באופן טבעי.
כוכב_נגה*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי כוכב_נגה* »

ב נה, D-: בדיחה ישנה אבל עדיין מבדרת
שבע*
הצטרפות: 06 נובמבר 2007, 12:46

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי שבע* »

ואם את בודקת את ההפרשות - את יכולה לראות כתמים. ואז יכולה להיות לך בעיה.
את בטח מתכוונת למי שיש לה קצת דם ביום הביוץ אבל בכל מקרה נראה לי שזה לא שכיח כ"כ וממש לא לכל אחת יש את זה
חוץ מזה שאם זה יוצא אחרי השבעה נקיים אז את לא תראי את זה על בד לבן וכו' ואז זה בד"כ לא מטמא.
לא נראה לי שיש בעיה להסתכל על ההפרשות. בשבעה נקיים את ממילא חייבת להסתכל כל הזמן ואחרי השבעה נקיים אפשר לעקוב גם על תחתונים שחורות.
לא רואה איזה בעיה יכולה להיות כאן (חוץ מהבעיה של טבילה שיוצאת בסביבות הביוץ...)
גלית*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2001, 00:23

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי גלית* »

מחפשת את הקונדום הנשי. כזה שמוכרים רק בחו"ל... הבנתי שלא מוכרים בארץ. אולי מישהי מכירה מקום שבכל זאת מוכרים קונדום זה בארץ? מדובר בקונדום כמו זה של הגבר אבל לאישה.
אני דתיה ומחפשת אמצעי מניעה לא הורמונלי ולא התקן ולא דיאפרגמה וכמובן שגם אסור קונדום לגבר או שומדבר לגבר... מבאס...לא רוצה להיכנס להריון ישר אחרי לידה שנייה... ולא רוצה לסמוך על ההנקה.
גם לא נראה לי שאצליח ליישם את השיטה הטבעית לפי ההפרשות צוואר הרחם וכו'...
מה עושים???
אמא_של*
הצטרפות: 07 מרץ 2003, 13:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_של*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אמא_של* »

בטוחה שהקונדום הנשי מותר מבחינה דתית? הלכתית?
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

גלית,

הייתי מחפשת עוד אופציות חוץ מהקונדום הנשי. ראיתי אותו מקרוב והוא ממש לא נוח. אם למישהי היתה חוויה טובה, אני אשמח לשמוע.
גלית*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי גלית* »

אמא נמרה
הלוואי והיו לי עוד אופציות...
כל דבר שיש בו הורמונים - גלולות/מדבקות/התקן מסוג מירנה אני ממש ממש לא רוצה (ניסיתי)
קונדום לגבר-אסור.
התקן לא הורמונלי גם לא בא בחשבון מבחינתי.
דיאפרגמה וספוגית פרוטקטייד גם לא נוח ולא מצליחה להסתדר...

אולי הקונדום הנשי לא מושלם אבל יהיה לי עדיף מהשאר? אני לא יודעת, אני רוצה לנסות..ולא יודעת איפה להשיג. מישהו יודע?
גלית*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי גלית* »

מבחינה הלכתית כל דבר שהאישה משתמשת ולא הגבר הוא מותר. הכל. שאלתי רב.
פלוני_אלמונית*

אמצעי מניעה לדתיים

מחפשת את הקונדום הנשי. כזה שמוכרים רק בחו"ל...

האם את מתכוונת לזה? (העתקתי ממעלה הדף):
_אשה (17.10.2007 11:54):
אני משתמשת ב-CAP כבר שנתיים. למיטב הבנתי אם הוא מותאם באופן אישי ובשילוב עם קוטל זרע אחוזי ההצלחה עולים ומגיעים ל-98 או משהו כזה.
מי שעושה התאמה כזו בארץ זו שיין (מיילדת הבית). היא היחידה שהוסמכה על ידי החברה בארה"ב למכור בארץ את ה- CAP.
כשקונים אותו ללא ההתאמה זה הופך לאמצעי פחות מוצלח.
לגבי הג'ל- שיין גם מוכרת קוטל זרע מארה"ב שאין לו ריח רע והוא יותר עדין ולא יוצר גירויים, אצלי לפחות._
גלית*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי גלית* »

לא. לא לזה התכוונתי. שמעתי גם על זה..וניסיתי משהו דומה ולא נוח לי.
תודה בכל אופן.
גלית*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי גלית* »

אני עדיין כאן...
אי אפשר להשיג את הקונדום הנשי בארץ. רק בחו"ל יש. מישהו יודע איך אפשר להזמין מחו"ל? מצאתי אתרים שמסבירים על הקונדום הנשי. (נקרא "פמידום") אך אין שם אפשרות להזמין דרך האינטרנט. זקוקה לזה דחוווף. אני חודשיים אחרי לידה שניה וממש לא רוצה להיכנס להריון נוסף כרגע.
כמו שאמרתי אין לי אפשרות להשתמש באף אמצעי מניעה אחר...
לגבי השיטה הטבעית-אני יודעת שיהיה לי ממש קשה לעקוב אחרי זה. חברה שלי למדה אצל מיכל שונברון והמליצה מאד אבל לי לא תהיה סבלנות להתעסק עם זה כל כך הרבה וכל יום...

אני ממש לא יודעת מה לעשות. אם מישהו מכיר אתר באינטרנט/דרך אחרת שאפשר להזמין מחו"ל באופן קבוע אשמח מאד מאד.
אורגנית_מתחילה*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 02:49
דף אישי: הדף האישי של אורגנית_מתחילה*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אורגנית_מתחילה* »

גלית
אני לא יודעת למה התקן לא הורמנלי לא בא בחשבון מבחינתך
אבל אני יכולה להמליץ, מנסיוני הקצר (חודש וחצי בערך) על הג'יינפיקס.
עדיין לא חוויתי איתו וסת, כי עוד לא קיבלתי מאז הלידה האחרונה (3 חודשים)
אבל לא היה כמעט דימום אחרי ההתקנה, ולפי התייעצות עם נשמת, זה אפילו לא אסר אותנו.
ממה שבררנו ובדקנו, יחסית להתקנים "רגילים" הוא לא גורם לדימומים כבדים בזמן הווסת, וזה קשור לאופן שבו הוא מותקן ברחם.

שווה לבדוק אם זה בא בחשבון מבחינתך.
הרבה הצלחה.
אורגנית_מתחילה*

אמצעי מניעה לדתיים

גלית, בהעדר דף בית אני עונה לך כאן על השאה
"אולי את יודעת-איך עובד התקן לא הורמונלי? עדיין לא הבנתי בדיוק. וגם-כשמחדירים אותו זה כואב?? "

אז אני לא ממש יודעת, ונראה לי שגם הרופאים לא בדיוק יודעים מה זה עושה, רק שזה מונע (ב98% מהמקרים) השתרשות של הריון ברחם.
אפשר לקרוא כאן http://www.starmed.co.il/Contraceptives/IUD

לגבי הכאב, זה לא היה נעים. לא יותר מזה
חשוב לעשות קודם אולטראסאונד (להתעקש אם הרופא לא רוצה) כדי לוודא שאת לא בהריון
רופא אחראי עושה גם לפני וגם אחרי כדי לראות שההתקן נמצא במקום.

ספציפית את הג'יינפיקס מורשים להתקין רק רופאים אחדים בארץ
ביניהם ד"ר אורי לוי מפוריה, וד"ר ברונו רוזן מירושלים (אצלו התקנתי)
גלית*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי גלית* »

תודה אורגנית!
היום הייתי אצל הרופא שלי והוא המליץ על התקן לא הורמונלי אחר. נובה טי.
שאלתי על ההתקן שהמלצת עליו והוא אמר שהם אותו הדבר. עכשיו לפי מה שאת אומרת יש רק רופאים מסויימים שיכולים להתקין אותו.
אז אני באמת מקווה שזה אותו דבר.
מישהי שמעה על התקן "נובה טי" לא הורמונלי?
פלוניתה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 23:31

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי פלוניתה* »

רוצה להמליץ למי שלא רוצה הורמונים כאמצעי מניעה, ושומרת נידה: יש התקנים חדשים לא הורמונליים (חוץ מהנובה טי) שבאמת, כמו שכתבו כאן רק רופאים בודדים בארץ מתקינים אותם ד"ר אורי לוי מפוריה עלית וד"ר ברונו רוזן מירושלים. הם בטוחים אפילו יותר מגלולות, ללא ההורמונים, כאמור... ולגבי הדימום-מה שאני לא ידעתי זה שכל דימום ללא הרגשת ווסת (כאבי בטן וכו'..) וכשיש התקן(לא הורמונלי) יודעים שיש במה לתלות וזה בגלל ההתקן ולכן הדימום לא אוסר. אפשר אפילו לשאול רבנים )למשל הרב אלחרר של הישוב שלומי ויש עוד רבנים, שפוסקים שדימום בין הוסתות כשיש התקן כזה-לא אוסר בכלל. מה שמקל מאד על החיים ולכן גם מי ששומרת נידה יכולה בשקט להנות מאמצעי מניעה יעיל, וללא ההורמונים!
לי זה היה ממש חידוש, העניין הזה של הדימום שלא אוסר.
אז אני ממליצה כאן לכולן ובמיוחד על ד"ר אורי לוי מפוריה שיש לו ידע רב בנושא, אפשר לסמוך עליו.
עשב_השדה*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 02:52
דף אישי: הדף האישי של עשב_השדה*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי עשב_השדה* »

היי,כמה עצוב בעיני שאנחנו כנשים הינו תמיד אלה שאמורותלדאוג למניעת הריון,ברב התרבויות בכל העולם,
אין כאן דווקא אמירה אנטי דתית
גם אם אתם חילוניים לחלוטין,חיים בכל מקום בעולם
עדיין זו בעיה שלנו הנשים ,לצערי,לדאוג למניעת הריון, וגם לרב שאר הצרכים של הילדים
מבחינתי חינוך ביתי , או שוויוני ,או יצירת קהילה שבטית ,הנם נסיונות לחיות קצת אחרת,
לבנות סוג של חלוקת אחריות משותפת על הכל,
שפיכת זרע לבטלה הנו אם כן מעשה הנובע מהחלטה משותפת
גם אם המניעת הריון לא נעשית על ידי הגבר,[משגל נסוג, קונדום]
אלא על ידי האשה עדיין הגבר לא יכול להעמיד פנים שהזרע לא נשפך לשווא
זה ההגיון הפשוט.
זה קצת מזכיר לי את הטוויסטים הנעשים בדת סביב שנת השמיטה,
איך זו שמיטה אם מוכרים את האדמות לכאורה לנכרי?
האדמה עדיין מנוצלת ולא נחה,וכך גם האשה ,
זה לא קשור לדת זה קורה באותה המידה בעולם החילוני
אתי*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אתי* »

אני לא חושבת שזה בא לידי ביטוי דווקא באמצעי המניעה "הגבריים" הקיימים היום, אלא באלה שאינם קיימים; איך זה, שעם כל ההתקדמות הרפואית, לא המציאו גלולה לגבר??

אם שפיכת זרע לבטלה היא אסורה, אז היא אסורה. קראתי - אמנם בידיעות - שהיפנים מצאו כי כך וכך טיפות זרע שוות לטיפה אחת של דם (או ההפך). כאשר אישה משתמשת באמצעי מניעה, או נמצאת במצב בו איננה יכולה להכנס להריון (עקרה, בהריון, גיל המעבר) זה לא "לבטלה", וזה לא ההגיון הפשוט אבל הגיון נעלה הרבה יותר.

את אומרת לא קשור לדת, אבל דוחפת את ענין שמיטה.
ביהדות אין טוויסטים. יש פרצות שהושארו בחוכמה ובכוונה, כדי לאפשר התאמות לחיים התקינים (איך זה שמותר, מדאורייתא, לשאת כמה נשים, והיום, מדרבנן, זה אסור?). מסכימה שלתת לאדמה לנוח - בלי היתר מכירה - זה יותר מהודר, ויותר מעיד על אמונה.
כינור_לשירייך*
הצטרפות: 10 יוני 2008, 09:08

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי כינור_לשירייך* »

_גם אם המניעת הריון לא נעשית על ידי הגבר,[משגל נסוג, קונדום]
אלא על ידי האשה עדיין הגבר לא יכול להעמיד פנים שהזרע לא נשפך לשווא_
נראה לי שהמשפט הזה מתבסס על ההנחה שהוצאת זרע לבטלה = הוצאת זרע שלא מביאה להיריון. התפיסה של ההלכה בעניין הזה שונה. כשהגבר מתחייב בכתובה למצוות עונה הוא בפירוש מתחייב שהוא יקיים יחסים עם אשתו גם כשאין שום סיכוי להיריון בעקבות היחסים -
עקרה, בהריון, גיל המעבר ובעצם רוב הימים בחודש.
זרע שנפלט ביחסי מין ולא יכול להוביל להיריון הוא בפירוש לא 'לבטלה'. המושג 'הוצאת זרע לבטלה' בהלכה מתייחס להוצאת זרע מחוץ לגוף האישה
משגל נסוג, קונדום וגם אוננות, למשל. זה איסור שקיים בנפרד מהסוגיה של מניעת היריון (אפילו אם באופן מעשי הוא מגביל חלק מהדרכים למניעת היריון).
באשר למניעת היריון, נכון לגמרי שזה
מעשה הנובע מהחלטה משותפת
ושיש על כך אחריות משותפת של הגבר ושל האישה.
כינור_לשירייך*
הצטרפות: 10 יוני 2008, 09:08

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי כינור_לשירייך* »

יש התקנים חדשים לא הורמונליים
אני זקוקה להבהרה בעניין הזה. אני הבנתי שרק חלק קטן מההתקנים הם הורמונליים (כמו המירנה האיום הזה). ההתקן שהיה לי, למשל, היה התקן נחושת ולא הורמונים - בלי שהלכתי לאיזה רופא מיוחד בשביל זה. סתם זה מה שהרופאה (החילונית) שלי בטיפת חלב התקינה לי, והבנתי שזה גם מה שבסבסוד. וגם לגבי הדימומים הלא-נורמליים-בטירוף שהוא גרם לי, ממש לא כך נפסק לי (פניתי בעיקר ליועצות ההלכה מנשמת). והאמת שאם היו פוסקים לי לתלות בהתקן ולא לראות את הדימום כהורמונלי זה היה לי ממש תמוה, כי פשוט ראו על הדימום שהוא כן הורמונלי ולא סתם דימום של פצע. אני הסקתי מזה שכשתקוע שם החפץ המגעיל הזה באמצע כל המערכת ומשבש את הפעילות התקינה שלה, אחת ההשלכות היא שהוא מבלבל את כל ההורמונים שלי, אפילו שהוא לא משחרר הורמונים מעצמו.
אורגנית_מתחילה*

אמצעי מניעה לדתיים

מבדיקות שעשינו, גם ברשת וגם במכון "פועה"
מסתבר שיש התקני נחושת (ללא הורמונים) שגורמים ליותר דימומים , ויש כאלו (כמו הג'ינפיקס למשל) שגורמים לפחות דימומים, בשל הצורה שלהם ואופן התקנתם ברחם.

אמנם עדיין לא קיבלתי מאז הלידה (טפו טפו טפו, שרק ימשיך ככה עד סוף ההנקה...)
אז אין לי אינדקציה לגבי איך זה ווסת עם ג'ינפיקס, אבל אני מקוה שפחות מאשר עם התקנים רגילים.

ולגבי המחיר, לי עלה 870 ש"ח כולל התקנה.
זול זה לא, זה שווה לאיזה שנתיים ומשהו של גלולות.
מעין*
הצטרפות: 22 יולי 2003, 21:52

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי מעין* »

אהלן!
הזמנתי דיאפרגמה ועד שהגיעה נכנסנו להריון ברוך ה בדיעבד
היא בגודל 65 שזה נורמלי וחדשה בשקית אשמח ממש למכור אותה אפילו בזול יותר מהספק
0544474489 בשורות טובות
מעין
פלוני_אלמונית*

אמצעי מניעה לדתיים

בשנה הקרובה יפתח בירושלים יום לימוד מרתק בנושא מיניות ונשיות והכל, אורתודוכסי למהדרין ומתחיל מהפכה נהדרת! אני מצרפת את
סדר היום, יש גם פלייר מסודר אבל אני לא יודעת איך לצרף אותו...

"עבודה שבגוף"
לחבר את הגוף אל הרוח
מעט פרטים על התכנית:

התכנית "עבודה שבגוף" תיפתח אי"ה בשנה"ל תש"ע
במכללת ליפשיץ בגבעה הצרפתית בירושלים.

סדר יום

8:45- הגעה
9:00-10:30 יוגה ותנועה עם לימור וויסברט

10:30-10:45 הפסקה
10:45-12:15מפגש עם מומחים מתחלפים *
12:15-12:30 הפסקה
12:30-14:00 סדנה עם נעמה פלסר**.
  • היחידה האמצעית מבוססת על נושאים מתחלפים , ביניהם: הלכה עם רות מדר, גוף, מיניות, המחזור החודשי, פיריון ומניעה עם דפנה פלר, , כתיבה יוצרת ושירה עם אורה ברנס. סקסולוגיה עם ד"ר אנה רובל, רפואה ועוד.
**הסדנה הקבועה תעסוק בעבודה קבוצתית ותכלול
לימוד טקסטים ודיון בסוגיות הקשורות לחייה של האישה הדתית.
דמיון מודרך, יצירה ועבודה קבוצתית.
מצוות התכנית ויוזמותיה:
לימור ויסברט- מורה בכירה ליוגה, בוגרת קורס מורים במכון וינגייט. תלמידתה של אורית סן-גופטה.
מלמדת יוגה בסטודיו בירושלים, במסגרת קופ"ח מאוחדת ובמדרשה למנהיגות עין פרת.
תושבת נופי פרת, אם לשלשה.
בתכנית מטרתי להציע למשתתפות כלים בעבודה עם הגוף. עבודה מתוך התבוננות וקשב. עבודה שיש בה תשומת לב לאיברי הגוף השונים יחד עם תפיסה של גוף הנע כיחידה אחת, מתוך תחושת חיבור. אמונתי באה לידי ביטוי באמרתו של ב.ק.ס. איינגר: "עד אשר החירות איננה מושגת בגוף, חירות התודעה היא בלתי- אפשרית ".

רות מדר - בוגרת בית המדרש הגבוה של נשמת, יועצת הלכתית בתחום טהרת המשפחה ובריאות נשים. יועצת חינוכית, מרצה ומנחה סדנאות לנשים ונערות בנושאים של מודעות גופנפש, נשיות ומיניות. אם לשבעה, גרה בחמדת.
בתכנית - לימוד של מקורות בנושאי נידה, קדושת ושמחת החיבור שבין האיש לאישה והתיחסות אל הגופנפש ביהדות, באופן שיאפשר התבוננות מעמיקה בשורשי תפיסת העולם של חכמים ובשורשי ההלכה ביחס לקדושת החומר והגוף וביחס אל קוטביות הזכריות והנקביות כיסודות הבריאה. לימוד שיציף את הקונפליקטים האנושיים שהטרידו את חז"ל ושמטרידים אותנו היום בהקשר לנושאים אלה.

דפנה פלר- אם לשלוש ותושבת אבנת בצפון ים המלח. עובדת סוציאלית, עובדת עם נשים ונערות. מטפלת בשיאצו ומנחת קבוצות למודעות נשית ומודעות לפוריות. בתכנית, באמצעות למידה עיונית, שיתופית וחוויתית נשאף לחבור לעומק הנשיות והמיניות הנשית. נעמוד על מהותו של הגוף הנשי ככלי לריפוי ולעוצמה בכלל ועל מהותה של מערכת הפיריון בפרט.
נעמה פלסר- אם לשישה, עוסקת בחיבורים שבין הגוף, הנפש והרוח של האישה היהודיה. מלמדת טקסטים מן המקורות בשילוב תהליכי מודעות ויצירה, M.A בבריאות הוליסטית בשילוב אומנויות.בת כפר ששבה לעיר ירושלים.
ארכז את התכנית ואנחה את הסדנה הקבועה האוספת את העולמות השונים ומחברת ביניהם. נשאף לחוויה הוליסטית המשלבת לימוד ודיוני עומק עם עבדה רוחנית המשלבת דמיון מודרך, כתיבה, יצירה ותנועה.

פרטים נוספים:
התכנית הינה שנתית (28 מפגשים)
גמול השתלמות ע"פ זכאות אישית
עלות התכנית: 3,200 ₪
לשאלות, בירורים ופרטים נוספים מוזמנת בשמחה ליצור קשר:
נעמה- 0508855946
[email protected]
קוראת_בבאופן_כבר_שנים*
הצטרפות: 22 יוני 2009, 09:24

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי קוראת_בבאופן_כבר_שנים* »

וואו!
הייתי מאד רוצה להיות בכזה קורס אבל
א. רחוק לי מאד.
ב. יקר.

יש משהו בסגנון באזור המרכז?
ענברית*
הצטרפות: 04 נובמבר 2010, 09:41

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי ענברית* »

האם מישהי מכירה רופא/ה שמקבל ב"מכבי" בירושלים,
שיודע להתאים דיאפרגמה?
לא רוצה יותר גלולות...
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי צוויליך* »

איך שראיתי את הדף הזה במה חדש, ישר חשבתי "איסור נגיעה!" (-:

צוויל
למ*
הצטרפות: 05 מאי 2010, 12:33

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי למ* »

תודה על המאמר.

נקודת המוצא שלו היא, שאם הרופאים קבעו שגלולות לא פוגעות בבריאות אז זה נכון.

ואם אני לא מקבלת את נקודת המוצא הזו?
אני נאלצת להדחק ל "יש לה על מי לסמוך".
מאמינה שזה ישתנה מלמטה, כשיבינו שנשים לא מעוניינות לקחת תרופה על בסיס קבוע.
בערך_מוחלט*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 09:13

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי בערך_מוחלט* »

ואם אני לא מקבלת את נקודת המוצא הזו?
כל אחד יכול לטעות ואפילו הרוב. אם משהו עומד בסתירה להגיון צריך לברר את זה. זה לא שיש מישהו שהוא מעל האחר ורק לו הסמכות לברר. במקרה הזה, אם את חושבת שיש סכנה בריאותית זה עומד בסתירה לשמירה על הבריאות וכיו"ב.

את המאמר לא קראתי לעומק ואפילו לא את כולו כי אין לא כל כך רלוונטי לגבי, אבל מה שלא הבנתי זה מה ההבדל בין קונדום ובין אמצעי מניעה אחרים שגם הם בסופו של דבר יוצרים חציצה כלשהי בין הזרע והביצית ובולט הדבר בדיאפרגמה.

שבת שלום.
כל*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2010, 13:08

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי כל* »

מה ההבדל בין קונדום ובין אמצעי מניעה אחרים שגם הם בסופו של דבר יוצרים חציצה כלשהי בין הזרע והביצית ובולט הדבר בדיאפרגמה.
באמת דיאפגרמה בקושי מותרת.
גלולות והתקן אינם יוצרים חציצה בין הזרע לביצית; גלולות גורמות שבכלל לא תהיה שם ביצית בהיכון, והתקן גורם שהזרע והביצית שנפגשו לא יוכלו להשתרש ולהפוך לעובר.
כל*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי כל* »

וחוץ מזה איסור הוצאת זרע לבטלה כלל אינו קשור לביצית; הרי גם מין אנאלי מותר. הבעיה היא חציצה בין הזרע לבין גוף האישה.
בערך_מוחלט*

אמצעי מניעה לדתיים

בסופו של דבר גם כימיה זה פיסיקה רק בקטן. הגלולה מתחילה איזשהו תהליך שיוצר חציצה שמונעת מהביצית להגיע לאן שצריכה. או שחוסמת אותה או את הקטליזטור שמניע אותה או משהו כזה. לא בקי בזה אבל זה לא יכול להיות אחרת כי הכל זה פיסיקה בסוף. וההתקן כנ"ל.
בקשר להוצאת זרע לבטלה איך יתכן שזה לא קשור לביצית שהרי ההגדרה של 'לבטלה' היא כל מה שאינו מכוון כלפי הביצית. וזה כמובן לא כל מקום בגוף האישה שהרי "לא יהיה אדם דש מבפנים וזורה מבחוץ" ויש הסוברים עד כמה שידוע לי - גם כשהופכים השולחן, אסור לברך ברכה אחרונה שם ;-).
פלוני_אלמונית*

אמצעי מניעה לדתיים

הגלולה מתחילה איזשהו תהליך שיוצר חציצה
הגלולה לא מתחילה תהליך, היא מונעת תהליך. הגלולה מונעת תהליך, שהוא הבשלתה של ביצית ויציאתה לדרך שסופה עשוי להיות הריון. הגלולה "מרמה" את השחלות ויוצרת מצג שוא שכאילו יש הריון, ולכן אין מקום לעוד ביצית לצאת לדרך.
בסופו של דבר גם כימיה זה פיסיקה רק בקטן.
אם נחפש את החציצה בכל מקום, אז גם בגדים הם חציצה, וגם אויר זה חציצה, ובכלל כל דקה של הימנעות מיחסי מין, זה חציצה בין הזרע לביצית.
כל*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי כל* »

שהרי ההגדרה של 'לבטלה' היא כל מה שאינו מכוון כלפי הביצית
אשמח אם תביא מקור לקביעה.

"לא יהיה אדם דש מבפנים וזורה מבחוץ"
אכן, מחוץ לגוף האישה זה איסור חמור. בתןך הגוף (גם במקום שלא מוביל לביצית) - מותר.

גם כשהופכים השולחן, אסור לברך ברכה אחרונה שם
כנראה שאני תמימה - לא הבנתי.
בערך_מוחלט*

אמצעי מניעה לדתיים

אם נחפש את החציצה בכל מקום, אז גם בגדים הם חציצה, וגם אויר זה חציצה, ובכלל כל דקה של הימנעות מיחסי מין, זה חציצה בין הזרע לביצית.
נכון. אכן הרבה דברים יכולים להחשב חציצה. לא ברור לי למה פסלו דווקא את הקונדום. מבחינה טופולוגית זה בדיוק אותו דבר כמו דיאפגרמה. בכלל רב הטיעונים שם היו מעט רופפים. לא כל דבר אפשר להסיק מהלכות עבר. בעבר לא היו קונדומים כמו היום.
חוץ מזה אם יש סכנה בריאותית לא מבין מה מסתבכים עם זה. כתוב שם שבמקרים מסוימים מתירים קונדום ולא פירטו מהם אותם מקרים ותמהני מה יותר מצדיק קונדום מסכנה בריאותית. זה לא משחק.
אשמח אם תביא מקור לקביעה.
כך הבנתי מהרמב"ם הלכות איסורי ביאה כא יח. אבל עושה רושם שלא ראיתי את התמונה המלאה כי למשל בהלכה ט שם, נאמר שזה מותר אבל לא רצוי. מלבד זאת ראיתי עוד דעות לכאן ולכאן. מתנצל על קביעתי הנמהרת.

_גם כשהופכים השולחן, אסור לברך ברכה אחרונה שם
כנראה שאני תמימה - לא הבנתי._
cite]הפיכת שולחן ref[/po]-5
בערך_מוחלט*

אמצעי מניעה לדתיים

למשל בהלכה ט
בדף שהבאתי זה יוצא הלכה י'
בערך_מוחלט*

אמצעי מניעה לדתיים

הבדל אחד שהבנתי שקיים זה שהזרע נכנס פנימה, בתוך גוף האישה ושם נבלם. ואז לא עוברים על "דש מבפנים וזורה מבחוץ". ואילו בקונדום אין זה כך.
יוטי_בעיר*
הצטרפות: 05 אפריל 2009, 21:21
דף אישי: הדף האישי של יוטי_בעיר*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי יוטי_בעיר* »

הבדל אחד שהבנתי שקיים זה שהזרע נכנס פנימה, בתוך גוף האישה ושם נבלם. ואז לא עוברים על "דש מבפנים וזורה מבחוץ". ואילו בקונדום אין זה כך.

אבל בגלולות הוא לא נבלם, אין ביוץ ולכן הוא לא נקלט ברחם. זה דבר שגם יכול לקרות בכל מיני שלבים של מחזור חודשי תקין אצל אשה בריאה (כשאני אומרת מחזור אני מתכוונת לכל המחזוריות החודשית ולא לדימום).
זה כמו שמותר לשכב עם אשה בהריון, הרי ברור שזה לא בשביל להכניס אותה להריון שוב. עדין הזרע עושה את דרכו לכיוון הרחם ולא מוצא כלום. יעני תהליך "טבעי".
בקונדום הוא ממש נבלם פיזית, הוא לא נכנס לתוך האשה וזה האיסור, זה מה שנקרא "לבטלה".

הסיבה שאני שמעתי שבגללה מותרות גלולות היא "שהגבר עושה כפי יכולתו" :-D .
כנראה בגלל זה כל אמצעי המניעה המותרים הם סביב המערכת של האשה.
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אוד_ליה* »

זה כמו שמותר לשכב עם אשה בהריון, הרי ברור שזה לא בשביל להכניס אותה להריון שוב. עדין הזרע עושה את דרכו לכיוון הרחם ולא מוצא כלום. יעני תהליך "טבעי".
לא סתם שמותר, אלא חייב בעונתה- גם בהריון, גם בגיל הבלות, גם באשה עקרה...
יחסי אישות לפי ההלכה לא מותנים בסיכויים להיווצרות הריון.
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אוד_ליה* »

גם בגדים הם חציצה
אגב, נכון- בזמן קיום היחסים ממש לפי ההלכה אמורים להיות ערומים לחלוטין (ומכוסים ביחד), "והיו לבשר אחד..."
בערך_מוחלט*

אמצעי מניעה לדתיים

אבל בגלולות הוא לא נבלם, אין ביוץ ולכן הוא לא נקלט ברחם.
אבל אולי זה עדין נחשב בפנים. לא בתוך הרחם אבל עדין בפנים ?

הסיבה שאני שמעתי שבגללה מותרות גלולות היא "שהגבר עושה כפי יכולתו" hilarious .
נראה לי שבהפיכת השולחן האשה היא זו שעושה כפי יכולתה :-)

בקשר לתשמיש בהריון, כתוב:
"יפה לאשה ויפה לוולד, שמתוך כך נמצא הוולד מלובן ומזורז". :-)
אמ.*
הצטרפות: 25 פברואר 2010, 13:37

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי אמ.* »

המטרה בקיום יחסים בין בעל לאשתו אינה רק הבאת ילדים לעולם אלא גם חיוב האיש לשמח את אשתו...
יוטי_בעיר*

אמצעי מניעה לדתיים

אבל אולי זה עדין נחשב בפנים. לא בתוך הרחם אבל עדין בפנים ?
אפשר לקרוא לזה נבלם כי בעצם יש פה התערבות שמונעת תהליך טבעי.
יחד עם זאת, אין בלימה פיזית של ממש בזרע (כמו עם קונדום למשל), התהליך על פניו נראה "רגיל" והזרע נספג בגוף האשה במקום להיזרק "לשווא".
אני לא בטוחה כמה רבנים העמיקו במה בדיוק קורה ברחם בזמן הזה אבל אני מבינה למה ההבדל בין בלימה ע"י גלולות לבלימה ע"י קונדום מהותי בעיניהם.

המטרה בקיום יחסים בין בעל לאשתו אינה רק הבאת ילדים לעולם אלא גם חיוב האיש לשמח את אשתו..
והם אפילו מתחייבים על כך בכתובה :-) .
כמו כן מספיק להביא בן ובת בשביל לקיים מצוות פרו ורבו, הם ממש לא חייבים להביא ולדים מכל עבר.
בערך_מוחלט*

אמצעי מניעה לדתיים

אז איך הם התירו מין אנאלי ? אמנם עושה רושם שיש אנשים שנולדו משם, אך חלקם מלובנים ולכן לא יתכן.
והם אפילו מתחייבים על כך בכתובה
גם האישה מחויבת בכך בכתובה או רק הגבר ? כי מבחינה הלכתית אני חושב שהאישה פטורה משום מה.
בערך_מוחלט*

אמצעי מניעה לדתיים

כי אי אפשר באמת לאסור דברים כאלה.
למה לא? ומה עם כל האנשים שנשותיהם הסוררות והמורדות מסרבות לכך - האם אין זה מוכיח שאפשר בלי זה ?

חוץ מזה, אפשר להיכנס להריון ממין אנאלי, כמו שאפשר ממשגל נסוג, מספיק זרעון אחד שהתגלץ' לפתי הנרתיק.
לא בטוח שזה סיכוי ריאלי. אבל בכל מקרה משגל נסוג נאסר אז האם אין כאן קל וחומר ?

מקרה, חשוב להפנים שיהדות קובעת גבולות של זמן ומקום, לא של מעשה..
לא הבנתי. זה אמור על כלל המצוות או רק על מצוות המשגל? האם הכוונה שנקבע מקום וזמן למשגל ושם אפשר לעשות מה שרוצים כל עוד זה בהסכמה ?
יוטי_בעיר*

אמצעי מניעה לדתיים

גם האישה מחויבת בכך בכתובה או רק הגבר ?
הכתובה כולה היא התחיבות הגבר לאשתו.
פלוני_אלמונית*

אמצעי מניעה לדתיים

בדיוק מהסיבה הזו אי אפשר לאסור יחסים אנאלים או אוראליים
ובכל זאת אסרו רבנינו יחסים אוראליים (שלא לדבר על 'להביא ביד' וכדו' - שגם זה בזוגיות, בצנעה וכו' ובכ"ז אסור לגמרי).
ובכלל, איזה מין טיעון זה אתה אף פעם אף פעם לא יודע מה קורה בחדר המיטות של אחרים{{}}}? זה טיעון הלכתי? המחויבות במצוות היא כלפי ה', וממנו לא ייסתר דבר. ממליצה לקרוא את רש"י לויקרא י"ט יד.
בערך_מוחלט*

אמצעי מניעה לדתיים

ובכלל, איזה מין טיעון זה אתה אף פעם אף פעם לא יודע מה קורה בחדר המיטות של אחרים}? זה טיעון הלכתי? המחויבות במצוות היא כלפי ה', וממנו לא ייסתר דבר. ממליצה לקרוא את רש"י לויקרא י"ט יד.
בדיוק.
מסרבות למה? לאנאלי, לאוראלי, לנשיקה צרפתית, לדגדוגים בבית השחי? זה לא נקרא סוררת וכו', זה נקרא מעדיפה
הצדק עמך, אם היא מעדיפה להיות באותו זמן במטבח אז יש טעם להקל בזאת. מה איתך ? זו היתה בדיחה !
<אם עשיתי לעצמי אאוטינג, בבקשה שמרו את זהותי לעצמכם>
ומה הבושה הגדולה בדיונים הלכתיים ? ממתי עיסוק בתורה הוא בושה ?
פלוני_אלמונית*

אמצעי מניעה לדתיים

טוב, מפאת, בסוף באמת הבנתי מי את. נראה לי שמה שאכתוב כאן לא נחשב אאוטינג, אבל אם בעינייך כן - מאשרת מראש למחוק ברגע שתראי.
בדף ישן נושן, מלפני כמה שנים, אחד מדפים מיניים רבים, כתבתי שמין אוראלי אסור, ואת בתגובה כתבת דבר דומה מאוד לתנאים שפירטת כאן, ובראש ההודעה הצהרת 'אני לא יכולה לךראות שטויות כאלה ולשתוק'. מאז כבר היינו חברות ועשינו צחוקים, אבל אני מנצלת את ההזמנות לספר לך שאותה הצהרה השאירה אותי בפה פעור, וגרמה לי לא לשוב לאותו דיון ולא להגיב. גם לי לפעמים נראה שמה שאחרים כותבים אינו נכון בתכלית, אבל להטיח בהם 'שטויות!'? פוגעני ומיותר. בעיניי עדיף לומר 'לי ידוע אחרת', ולפרט את מקורותיי. אז באותה הודעה נושנה הזמנת את מי שמעוניין לפנות אלייך במייל לקבל מקור, אבל אני לא מעוניינת - בעיניי דברים שנאמרים בשיחה ציבורית ראוי גם לבסס אותם על אותה במה. אם המקורות לא ראויים להיכתב כאן - גם מסקנתם לא ראויה להיכתב כאן.
למי שירצה, בשמחה אפרט כאן בהודעה גלויה מקורות לכך שיש כמה וכמה פעולות שעונות על כל תנאייך ובכל זאת בהחלט אסורות (משגל נסוג, אוננות הדדית ועוד). כלומר אסורות על-פי ההלכה האורתודוקסית. אם המחויבות שלך היא להלכה אחרת - אז באמת הדיון עקר וחסר טעם.
פלוני_אלמונית*

אמצעי מניעה לדתיים

למען הסר ספק - כל הנ"ל נכתב בהערכה עמוקה לך ולפועלך, ובכאב.
מפאת*
הצטרפות: 09 נובמבר 2010, 09:45

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי מפאת* »

טוב, מצטערת, יש לי המון על הראש, ואין זמן להסביר את עצמי. מסתבר שאני לא כל כך מוצלחת בהסברה ובהתבטאות במדיום הזה. אני מוחקת את ההודעות שלי מהדף הזה, כדי שלא יווצר רושם מעוות וכדי לא לגרום כאב.
כואב לי שהודעות שכתבתי גרמו למישהי להיאלם או להרגשה לא נוחה. זו לא היתה כוונה שלי בכלל.
בעיניי דברים שנאמרים בשיחה ציבורית ראוי גם לבסס אותם על אותה במה. אם המקורות לא ראויים להיכתב כאן - גם מסקנתם לא ראויה להיכתב כאן.

כנראה שיש לנו גישות ופרקטיקה שונה לגבי הבמה הציבורית. אני עצמי בקונפליקט פנימי לגבי העיסוק בנושאים הללו כאן. כנראה שהשתיקה עדיפה במקרה שלי.

יום טוב לכולם. נתראה בדפים אחרים.
מפאת*
הצטרפות: 09 נובמבר 2010, 09:45

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי מפאת* »

לפלוני,
קראתי שוב את דברייך והגעתי למסקנה שאנחנו ממש לא מדברות על אותם הדברים, ממש לא. ויכול להיות שזו אחת הסיבות לאי ההבנה בינינו (אני לוקחת על עצמי את האחריות לכך, כי מסתבר שאיני מפרטת מספיק, לא מביאה מקורות וגם לא מתמידה בדיון, והכל מהסיבות שציינתי לעיל). כיוון שכך אודה לך אם תמחקי את ההודעה שבה פנית אלי.
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי מצ'רה* »

מפאת, אני נהניתי מאד ממה שכתבת ושמחה שיצא לי לקרוא לפני שאת מוחקת.
בערך_מוחלט*

אמצעי מניעה לדתיים

למי שירצה, בשמחה אפרט כאן בהודעה גלויה מקורות לכך שיש כמה וכמה פעולות שעונות על כל תנאייך ובכל זאת בהחלט אסורות (משגל נסוג, אוננות הדדית ועוד). כלומר אסורות על-פי ההלכה האורתודוקסית. אם המחויבות שלך היא להלכה אחרת - אז באמת הדיון עקר וחסר טעם.
אני אשמח לקבל הפניות למקורות ואני מאמץ בשמחה את הסטנדרט שהעלית פה לגבי מקורות וכו'.
מפאת ממש חבל לי שאת פורשת מהדיון כי נשמע שיש לך מה לתרום לו. אני גם לא מבין בדיוק מה הבעיה.
פלוני_אלמונית*

אמצעי מניעה לדתיים

מפאת יקרה, קצת אחרי ששלחתי לך את שתי ההודעות לעיל התחרטתי, וחשבתי שזה לא הוגן לשלוף לך מנבכי העבר איזו שיחה ישנה ולנזוף בך עכשיו. הרי על הדרך שהצגת את דברייך כאן אין לי ביקורת (רק מחלוקת או אולי אי-הבנה לגופם של דברים). החלטתי למחוק את מה שכתבתי - ו - לא תאמיני, נפל לי האינטרנט. לכל היום. רק עכשיו הצלחנו להחזיר אותו לחיים.
אז את בהחלט בהחלט מוזמנת למחוק את דבריי. ניסיתי עכשיו למחוק בעצמי ולא הצלחתי - מנפלאות צ'יק צ'ק{{}}...
ואם יתאים לך כן לחזור ולהסביר את עמדתך - מה טוב.
פלוניה*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2002, 21:38

אמצעי מניעה לדתיים

שליחה על ידי פלוניה* »

מיכרות מישהי שיודעת להתאים דיאפרגמה דרך מאוחדת?
אני מאזור רחובות
שליחת תגובה

חזור אל “אלימות והתעללות בזוגיות”