בדיקת מי שפיר

מירי*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 21:52

בדיקת מי שפיר

שליחה על ידי מירי* »

ירושלמית, תודה על תגובתך,
אכן הלכתי לשני יועצים גנטיים - בקופה (פרופ' בך גדעון) ופרטי (פרופ' מוטי שוחט). ושניהם היו יחסית (לרופא נשים שלי) אופטימיים.

בקופה היועץ נתן לי הפניה לבדיקה, כי זה הנוהל במאוחדת, אבל אמר שדעתו האישית היא לא לעשות.

פרופ' שוחט הסביר שגם אם מתעלמים מכימיה ומבדיקה המשולבת של מעבדות זר (שעשיתי אחרי התוצאה של מאוחדת במעבדות זר והיא יצאה תקינה שוב)
ולוקחים בחשבון רק את החלבון והשקיפות עדיין יש סיכויי נמוך יחסית 1:1500- 1:2000
גם הוא לא המליץ על מי שפיר (אלא אם כן הייתי עושה צ'יפ גנטי, אבל זה כבר סיפור אחר, וגם לא הייתי עושה).

מה שהכי מבאס שאם הרופא הנשים שלי היה עוקב אחרי ההמלצות החדשות של משרד הבריאות, הוא לא היה שולח אותי לעשות חלבון עוברי.
כי לפי ההמלצות החדשות (http://www.health.gov.il/PublicationsFiles/[po]Down syndrome[/po].pdf)
אם השקיפות + כימיה של טרימסטר ראשון תקינות ומבוצעת סקירת מערכות מורחבת בטרימסטר שנ אין צורך בחלבון עוברי.
ירושלמית*
הצטרפות: 16 מרץ 2003, 20:56

בדיקת מי שפיר

שליחה על ידי ירושלמית* »

שמחה שלשני היועצים הגנטיים היה מסר מרגיע (אני במקומך, כנראה, הייתי ממש נרגעת כבר בשלב הזה..). המידע שמסרת לגבי ההנחיות החדשות מעניין, וטוב לדעת שאפשר לדלג על בדיקת החלבון העוברי. ואגב, לי אמרו בקופה שבדיקת השקיפות העורפית, שעד עכשיו היתה בתשלום, הולכת להיכנס לסל הבריאות ולהפוך לבדיקה חינמית.
בכל מקרה מאחלת לך המשך הריון משעמם ונטול אירועים מיוחדים..
מירי*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 21:52

בדיקת מי שפיר

שליחה על ידי מירי* »

כן, את צודקת בהחלט לגבי השקיפות. היא נכנסה לסל הבריאות החל מתחילת השנה. אני לא יודעת כמה זה באמת מוזיל אותה כי תמיד יש איזו שהיא השתתפות עצמית ואת גם לא יכולה לבחור רופא. לי זה עלה בסביבות 100 ש"ח עם ההחזר של המשלים. מה שיקר זה הכימיה שמבוצעת במעבדת זר.
לגבי "הדילוג מעל חלבון עוברי":
עד כמה שהבנתי באותם שבועות שהייתי מאוד לחוצה וחרשתי על אינטרנט, זה הנוהג בקנדה וארה"ב (כלומר רק אם יש סיכוי גבוה בשליש ראשון פונים לבדיקת חלבון עוברי). באירופה כבר מזמן לא עושים חלבון עוברי אלא את הבדיקה המשולבת של שליש ראשון + שליש שני. הכל זה עניין של כמה כסף מערכת הבריאות בכל מדינה מוכנה להשקיע.
גם בארץ באותו מסמך שצירפתי קודם הבדיקה הכי מומלצת היא הבדיקה המשולבת - רק מה, משרד הבריאות לא ממן אותה.
תודה שוב על התייחסות ואיכפתיות
דיקלה*
הצטרפות: 23 נובמבר 2004, 22:21

בדיקת מי שפיר

שליחה על ידי דיקלה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני עתידה בע"ה לעשות מי שפיר בגלל חשד לCMV ברמבם. הרופאים שעובדים באותו יום הם דרוגן, אברהמי וויסמן. אשמח לקבל המלצות על השניים האחרונים. על דרוגן כבר שמעתי דברים טובים... תודה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בדיקת מי שפיר

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שבוע 19+1, שקיפות וסקירה תקינים
בחלבון העוברי הערכים היו תקינים אך השקלול 1:50- איך זה אפשרי? אני ממש מבולבלת
מתלבטת האם נכון לעשות מי שפיר למרות הסיכונים..
מישהי שמעה על בדיקת הדם שעושים היום במקום מי שפיר? רופאת הנשים המליצה כאופציה חלופית (אבל יקרה כ3500)
אשמח לתגובות..
פלוני_אלמונית*

בדיקת מי שפיר

פלוני אלמוני שלום גם נמצאת בתהליך של התלבטות קשה לגבי הבדיקת דנא שמגלה מומים הרופא שלי אמר שהבדיקה נכונה רק ב- 86 אחוז באתרים שלהם הם מבטיחים 99 אחוזהוא הפנה אותי לחברה שנקראת הרמוני וגם לא יודעת מה לעשות לכן אשמח לשמוע מניסיונן של האחרות
פלוני_מתלבטת*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2013, 12:49

בדיקת מי שפיר

שליחה על ידי פלוני_מתלבטת* »

כן , גם אני בהתלבטויות. גם חלק צהבדיקות דם האלו נבדקות בסין ויש ריח של שיווק. מאסיבי, רוב רופאי הנשים לא ממש ססים להמליץ . מבין השורות אני גם מסינה שהם מתייחסים לזה בתור. עוד בדיקה ססטיסטית.. במידה והתוצאות יוצאות שלילית זה חד משמעית צריך לעשות גם מי שפיר. יחד עם זאת במידה וזה שלילי זה כן מחזק בעניין שאין צורך להמשיך בבדיקות ו״חסכנו ״ בדיקה פולשנית לא סימפתית.
פלוני_אלמונית*

בדיקת מי שפיר

אני ממליצה בחום על ד"ר ריטה פראנש - ח'ורי ממרכז רפואי העמק בעפולה .
פלוני_אלמונית*

בדיקת מי שפיר

כמה זמן צריך גנוח אחרי מי שפירבשבוע32
פלוני_אלמונית*

בדיקת מי שפיר

שלום
הכתבה לא מעודכנת, מצד אחד יש בדיקת דם שמחליפה חלקית מי שפיר, נכון לזמן זה התוצאות שלה פחות אמינות עם יותר תוצאות שגויות. מצד שני יש את הצ'יפ הגנטי שמוצא בסבירות של 1:150/170 תופעות קשות שלא ניתן למצוא בבדיקות אחרות אנחנו בחרנו לעשות מי שפיר בגלל זה ולא בגלל התוצאות הרגילות.
פלוני_אלמונית*

בדיקת מי שפיר

שלום
מישהי עשתה לאחרונה דיקור מי שפיר אצל פרופ' ברי קפלן ויכולה להמליץ?
פלוני_אלמונית*

בדיקת מי שפיר

מסכימה עם כל מי שכותבת שהבדיקה טראומתית. לדעתי שווה לשלם את הסכומים הגבוהים שדורשים עבור בדיקת הדם.
לאולית*
הצטרפות: 03 יולי 2016, 13:13

בדיקת מי שפיר

שליחה על ידי לאולית* »

אוי איזו התלבטות.. אני קוראת כאן ורואה שאני לא לבד.. אני בת 38+ ובשבוע 18+, בעבר היו לי 3
הפלות מסיבות כאלה ואחרות. יש לי ילד אחד חמוד ומיוחד וההריון הנוכחי יקר (ברור, כמו כל ההריונות :)) הן בגלל
הגיל והן בגלל העבר ההריוני .. שקיפות עורפית וסקירת מערכות - הכל יצא תקין, שיקלול של 1:10000 אולם בבדיקת התבחין
המרובע קיבלתי תוצאה מבאסת של 1:220 (אינהיבין איי)הבדיקה הזו בוצעה במעבדה שונה מבדיקת הדם של הסקר בראשון אז לא משוקלל.
אני כ"כ חוששת מבדיקת מי השפיר, מהסיכוי שמשהו יכול לפגוע בהריון.. אבל מי שפיר וצ'יפ באמת נותנים תוצאות וודאיות ומורחבות
יותר מבדיקת הדם של NIPT. המלצה למישיהי..? מנסיון..? תודה ושיהיה רק טוב!
חני

Re: בדיקת מי שפיר

שליחה על ידי חני »

תזמורת_הים* כתב: 03 מאי 2006, 10:08 כנראה שאם הבדיקה עוברת חלק, אין הוראות מיוחדות על מנוחה.
נשמע לי כמו רופא שאנן מדי. הסיכון להפלה אחרי הבדיקה קיים מעצם החדרת המחט לרחם, לא משנה כמה זה "עובר חלק".

ממש חובה לנוח אחרי הבדיקה! לא משנה כמה מקצועי הרופא שבודק, זה בכלל לא אחראי ומסוכן לא לנוח.
בבקשה לנוח אחרי.
שליחת תגובה

חזור אל “בדיקות בהריון”