ביקורת על הורים שלא עושים ברית

מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

אבל אתי, זה בדיוק מה שטענו פה שלל חילוניים - שיש לאדם דתי הנחת יסוד של אמונה שאין לחילוני. בלעדי אותו יסוד, מילה לא אמורה להיראות הגיונית, לרוב האנשים.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

שליחה על ידי אחת* »

_בקצרה,
הוא טען שהוכחת קיום האלוקים איננה רלוונטית לשאלת קיום המצוות בכלל. שמקיים המצוות מונע ממשהו פנימי וגדול יותר מסך הוכחות, כאלו או אחרות._
אם אני לא טועה, זה גם מה שישעיהו לייבוביץ' טען (וקיים)
ג'וניפר*
הצטרפות: 17 יוני 2007, 17:59

שליחה על ידי ג'וניפר* »

הדף הזה הופך להיות דיון על האם יש או אין אלוהים, ופחות על המילה עצמה.
אף אחד לא שם אותי לקביעת תוכנו של הדף, אבל לדעתי, לפחות, זה פחות משנה.

הרבה אנשים מאמינים שיש אלוהים, אבל אוכלים ביום כיפור, לא שומרים שבת או לא שומרים כשרות בפסח. ועם זאת, כשתשאל אותם, הם יגידו שאולייש משהו שם למעלה, ששומר על העם היהודי וכו'.
אני לא מבינה למה לא נפתחים באתר דפים כמו ביקורת על אנשים שלא שומרים שבת , אבל כן יש ביקורת על הורים שלא עושים ברית .
ולא רק זה - אנשים לא שומרים שבת מסיבות מגוונות שהן לרוב, איך נקרא לזה, סוג של עצלניות - מה אני אעשה של השבת, אני לא אצליח להסתדר בלי שימוש בחשמל, אני ואני ואני. אנשים שלא עושים ברית אומרים חד משמעית: זה לא עניין של נוחות, זה כואב. וזה גם קצת מסוכן. כך שלפחות סיבה טובה - יש להם.
אז למה המאבק הגדול הזה נגד הלא מלים, כשאף אחד לא אומר כלום לאלה שקצת קשה להם לשמור שבת? או כשרות בפסח (והרבה יותר קל לשנע אנשים לא לאכול לחם שבוע מאשר לשכנע אותם לחתוך את איבר המין של הילד שלהם)?

ובכלל - אז מישהו החליט לא לשמור מצווה מסויימת - אז מה?
בדיוק כמו שלא תלכו לכל חילוני ברחוב ולא תרדו ממנו עד שיניח תפילין (אפילו החב"דניקים מציעים בנחמדות יחסית) זה לא אמור כל כך לשנות לכם שיש כמה חבר'ה שלא מלים.

את הדין וחשבון שלי אני אתן לאלוהים, לא לכם.
נמאסתם*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2008, 12:55

שליחה על ידי נמאסתם* »

די כבר להקפיץ את הדף הזה, די!
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

אני לא מבינה למה לא נפתחים באתר דפים כמו ביקורת על אנשים שלא שומרים שבת , אבל כן יש ביקורת על הורים שלא עושים ברית

עוד בטח יענו לך על זה פה בהרחבה, אבל ההבדל בעיני הוא תהומי.
שבת את עושה (או לא) בעיקר לעצמך.
מילה את עושה (או לא) למישהו אחר.
אני לא חושבת שמישהו מקהילת באופן או מקהילות אחרות שמתנגדות למילה (אף מילה?קהל?) יביע התנגדות ל מילה עצמית (המקבילה בעיני ל"לעשות שבת").
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

אבל גם לא-מילה את עושה (או לא) למישהו אחר.
יהיו שיגידו (ואני לא ביניהם, אבל אני נהנית מהדיון) שאת לוקחת על עצמך כאן לא פחות, ומין הסתם יותר, ממה שלוקחים על עצמם הורים שכן מלים.
ח_אלפשה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 11:00

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

אני לא מבינה למה לא נפתחים באתר דפים כמו ביקורת על אנשים שלא שומרים שבת? , אבל כן יש ביקורת על הורים שלא עושים ברית .

הדף הזה הוא רק קונטרה לדף ביקורת על הורים שעושים ברית
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

די כבר להקפיץ את הדף הזה, די!
אנחנו לא מקפיצים, אנחנו דנים בנושא. מה הבעיה?
טליה, אבל אני חושבת שזו בדיוק הסיבה שיש כל כך הרבה ביקורת משני הצדדים, כלומר שהנושא עולה בצורה כל כך טעונה, ואנחנו לא יושבים פה ומתווכחים מי יותר מתעלל בזה שהוא עושה או לא עושה שבת... מה שאת אומרת בעצם מאשש את דבריה סוף מעגל{{}}.
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

שליחה על ידי צוויליך* »

ל נמאסתם

אכן תמונות קשות
אל תיכנס לדף
טרחן
מציצן
נה נה נה נה
ועוד

גם ככר השוק הנודניקים כל הזמן מקפיצים, ובשביל מה? ארונית פורמייקה יד שנייה? לך תעיר להם, שתישן בשקט (-:
לא_מזדהה*
הצטרפות: 18 אפריל 2003, 14:08

שליחה על ידי לא_מזדהה* »

_אנשים לא שומרים שבת מסיבות מגוונות שהן לרוב, איך נקרא לזה, סוג של עצלניות - מה אני אעשה של השבת, אני לא אצליח להסתדר בלי שימוש בחשמל, אני ואני ואני. אנשים שלא עושים ברית אומרים חד משמעית: זה לא עניין של נוחות, זה כואב. וזה גם קצת מסוכן. כך שלפחות סיבה טובה - יש להם.
אז למה המאבק הגדול הזה נגד הלא מלים, כשאף אחד לא אומר כלום לאלה שקצת קשה להם לשמור שבת?_
לפי מיטב ידיעתי (ולמדנו את הנושא מסיבות אלו ואחרות) חילול השבת בפרהסיה היא העבירה הגדולה ביותר, יותר גדולה מגילוי אריות והרבה הרבה יותר גדולה מאי קיום ברית מילה. כך שברמה הטהורה של הדת (בלי עניינים חברתיים וכו') אם אתה לא שומר שבת ועושה את זה בראש חוצות (נהגת? עשית מנגל?) אז כבר לא משנה בכלל אם מלת או לא את בנך ובכלל אתה יכול לדפוק את הבת שלך ככל שזה תלוי בהם... נחמד לא? :-(
לא_מזדהה*
הצטרפות: 18 אפריל 2003, 14:08

שליחה על ידי לא_מזדהה* »

מישהו כתב כאן משהו בשמי. אז טוב, זו לא אני אלא מישהי אחרת שגם לא מזדהה. זכותה. אלטר אגו אני יודעת שעדיין לא עניתי לך.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שאלה-האם בן לאבא יהודי ואמא חצי יהודיה (אביה יהודי ואמא לא) שעושים לו ברית מילה נחשב ליהודי?
בעיני מי הוא נחשב ומי מחליט?
אגב שמעתי שיש רמה הכי גבוהה של פקטורי קרישה ביום ה8 יותר מבכל יום אחר בחיי אדם...
עדיין אני דוגלת בברית מילים
פלוני_אלמונית*

אם את שואלת מבחינה הלכתית, אז לא חייבים כי היהדות נקבעת על פי האם.
אם אמה של האם לא יהודייה- אז גם האם עצמה לא יהודייה וגם התינוק. תינוק לא יהודי על פי הלכה לא חייב בברית.
פלוני_אלמונית*

למה הביקורת? למה כל כך קשה לתת לכל אדם להחליט על עצמו ? בטח שמדובר במשהוא שלא פוגע באחרים, בטח לא במבקרים עצמם. אולי יטענו כי זה פוגע בילדים שהחליטו לא/כן למול אותם.
אבל כל בחירה שאנו עושים עבור ילדינו היא בעלת פוטנציאל לפגיעה כשלהיא, לפחות בעיני מתבונן/מבקר מהצד.
אולם הקונצנזוס לגבי מילה בחברה שלנו כל כך חזק ומושרש כך שמי שפועל הפוך מהנורמה זוכה לביקורות סמויות או גלויות בעלות עצמה חזקה מאוד.
אני מלתי את שני בני (אך לא את בנותיי:)) אולם אני יכולה לקבל הורים שלא מלו את בניהם. אני בטוחה שאמהות ואבות רבים שמלו את ילדיהם היו קרועים וכואבים כמונו לפני בזמן ולאחר אירוע הברית.
אני מסורתית ומאמינה ולא היו לי ספקות לגבי אם למול או לא. לא יודעת לגבי העמדה הרפואית הבנתי שזה נע לכאן ולכאן תלוי את מי שואלים את המלים או את הלא מלים.
אבל מה שכן אני יודעת שלא כל האנשים בעולם חיים לפי הדרך בה אני חיה. וכל צורת חיים שמקורה בגורמים ומשתנים אינסופיים יכולה להיות נכונה עבור אנשים אחרים.
על כן אין לי ביקורת כלפי הלא מלים. כלל וכלל .
נראה לי שהסיבה שיש ביקורת כלשהיא כלפי מישהוא שלא קשור אלייך והחלטותיו לא נוגעות אלייך היא שיש משהוא בהחלטה של אותו אדם שנוגע אלייך באופן כלשהוא.
נוגע באופן שזה מאיים עלייך או מדגיש לך נושא טעון אצלך עצמך שאולי אתה בעצם לא שלם איתו.
יהיו שיגידו שהביקורת שלי על המבקרים אומרת משהוא עליי (:
צוויליך*

שליחה על ידי צוויליך* »

שיש רמה הכי גבוהה של פקטורי קרישה ביום ה8 יותר מבכל יום אחר
בתור בן של רופא וצאצא לר' יוחנן הסנדלר (בחיי) אני ממליץ בחום לנצל את היום כדי לחתוך את בדל האוזן.
כך יוכל התינוק להינות מחיים מלאי עורלה וגם לחמוק ממחנכים מהאסכולה הישנה שנוהגים לתפוס דרדקים סוררים בבדל אוזנם ולצעוק לתוכה:
"אתה לא שומע מה מדברים אליך??! ככה אתה מתנהג גם בבית??! איזה מין דבר זה??!"
וכל זאת ללא דימום מיותר, אובדן שמיעה וכיוצ"ב.

נוגע באופן שזה מאיים עלייך או מדגיש לך נושא טעון אצלך עצמך שאולי אתה בעצם לא שלם איתו.
אותך לנחמד לראות מסביב (-:

צוויל
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

לעניות דעתי, המאד לא מלומדת בעליל - אין דבר כזה חצי יהודי.
האם בן לאבא יהודי ואמא חצי יהודיה
אם אמא יהודיה, וזה תלוי אך ורק בהאם האמא שלה יהודיה - אלא אם היא התגיירה, אזי התינוק יהודי.
דת האב אינה קובעת ביהדות (אבל כן קובעת באיסלם).

אז אם את אינך יהודיה, לא משנה אם את מלה או לא בנך - הוא לא יהודי. אלא אם כן הוא עובר גיור.
פלוני_אלמונית*

_אם אמא יהודיה, וזה תלוי אך ורק בהאם האמא שלה יהודיה - אלא אם היא התגיירה, אזי התינוק יהודי.
דת האב אינה קובעת ביהדות (אבל כן קובעת באיסלם)._

אז מה עודה ילד לאב מוסלמי ואם יהודיה ?
נימול בגיל 8 ימים או 13 שנה ?
צוויליך*

שליחה על ידי צוויליך* »

ממה שאני שמעתי, אין חובה על המוסלמי למול בגיל 13, וכיום הרוב מלים את הרך הנולד.
תקנוני-נא אם שגיתי.

צוויל
שולה_שלא_חתכו_לה*
הצטרפות: 31 אוקטובר 2010, 11:55

שליחה על ידי שולה_שלא_חתכו_לה* »

לחתוך את בדל האוזן
אבוי, ומה על תעשיית העגילים?
שום התחשבות.
והצהוב: קירבה ללא קרב
,
אנונאימא*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2007, 22:14

שליחה על ידי אנונאימא* »

ממה שאני שמעתי, אין חובה על המוסלמי למול בגיל 13, וכיום הרוב מלים את הרך הנולד

זה נכון. החובה היא עד גיל 13.
פלוני_אלמונית*

הדף הזה התחיל יפה, אולם רוצה להיות אני? עדיין לא קיבלה תשובה הולמת מאף הורה שלא מל את בנו.
מה היא כן קיבלה?
ציניות בכמויות.
מה שמראה כמה צדקו חכמים כשאמרו שליצנות אחת דוחה אלף תוכחות.
אישית לא ממש כתבתי פה, רק קראתי.
כי אני יודעת שעם ליצנים אין מה להתווכח, וגם אין מה להוכיח.
תבינו, לא שאני מעבירה ביקורת על הורים שלא עושים ברית מילה. אני דווקא מבינה שמי שלא מבין ולא מאמין, למה שיעשה מעשה שנראה לו אכזריות לשמה?
הביקורת שלי היא על האופן בו (לא) מסבירים את זה וגם על האופן המכוער בו מדברים על היהדות.
מה שמראה שחוסר הרצון לעשות ברית, לא נובע באמת מחמלה על הילד, אלא מ(חוסר) אידיאולוגיה שמקורה בשנאה עצמית.
באתר שכל כך מתיימר להציג את הטבעי ואת המשוחרר ואת החינוך המעולה. בו כל אמא מציגה את עצמה כמלאך (כי אם לא היא תזכה לטונות של ביקורת), או שאם היא לא מלאך אז היא תכתוב על עצמה במין טון מתנצל כזה וכאילו תבקש תמיכה על שהיא לא מושלמת, ואז גם תקבל תמיכה וכולן יגידו לה שגם הן כאלה ושלא תהיה קשה עם עצמה (אבל רק תנסה לכתוב בדף אחר על דעותיה בחינוך וכבר תקבל הצלפות). אז באתר כזה שמתיימר להציג את השמאל היפה, נקרא לזה כך, את האדם היפה, זה שאוכל טבעוני, זה ששומר על הטבע, על החי ועל הדומם (אבל שונא בטירוף את היהדות, את הדוסים), באתר כזה שכל אחד ואחת מתהדרים בהיותם "באופנים" בהיותם נעלים מכל יצור אחר עלי אדמות.
אז הנה אתם מתגלים בדפים כאלה בכל המכועריות שלכם, בציניות, בשטמה, בלעג ובבוז.
ושלמה המלך עליו השלום כתב "הפוסל, במומו פוסל".
וד"ל.
צוויליך*

שליחה על ידי צוויליך* »

פלונית יקרה,

"ההבדל בין עבדות לחירות הוא היכולת לעמוד מאחורי מעשייך, בעבר, בהווה ובעתיד." (זה המרגיעון. לקחתי ונרגעתי)

את יכולה להמשיך להיות מזועזעת ונרעשת מהציניות וכו',
או לברור לך את התשובות הישירות והרלבנטיות ולנסות להבין מהן את נק' מבטם של ההורים שבוחרים להשאיר את בניהם שלמים.

הטון הקורבני שבחרת לכתוב בו אינו טוב יותר מהציניות עליה התלוננת.
מכאן זה נראה דווקא ההפך:
כשאין טיעונים בעלי משקל להביא לדיון קל ופשוט להתלונן על הטון והסגנון. אני יכול לומר לך שבשנים האחרונות רק מוחזרה לחלקיה השונים ההוספה הפותחת של הדף -
הוספה הזויה ומקוממת...
קראי אותה בבקשה כעת ונסי לדמיין את תגובתו הרגשית של הורה שבחר להשאיר את בנו שלם ויפה ובריא כפי שנולד.
איך לומר - "אתם" התחלתם.

וכאן את ממשיכה בנאמנות באותו חוסר יכולת קולוסאלי להבין שאת מדברת בסינית רגשית אל אותם הורים.

על החתום,
לא חסר אידיאולוגיה, לא שונא את עצמי,
לא מציג עצמי כמלאך, לא מתנצל (סליחה על זה),
לא שמאל יפה, לא יפה בכ"א,
לא אוכל טבעוני, אוהב סטייקים מדיום רייר,
השיער גולח לפני חודש, לא למדתי לנגן על גיטרה,
לא שונא בטירוף את היהדות ואת הדוסים,
רק על עצמי לספר ידעתי,
לא על קבוצת אנשים מהצד השני של המקלדת,
אז אם כבר לצטט מידידיה החכם מכל אדם,
יָדַעְתִּי, כִּי כָּל־אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה הָאֱלֹהִים הוּא יִהְיֶה לְעוֹלָם, עָלָיו אֵין לְהוֹסִיף, וּמִמֶּנּוּ אֵין לִגְרֹעַ; קהלת ג', י"ד

צוויל
טדליק_נהנאנע*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 00:10
דף אישי: הדף האישי של טדליק_נהנאנע*

שליחה על ידי טדליק_נהנאנע* »

איזה כיף לי, אני מארבעת צידי המתרס. מצד אחד יכולה לבקר הורים שלא מלו את בנם (בתור אם לנימול) ויכולה גם לבקר את אלה שכן מלו את בנם (בתור אם לשלם.. יתר על כן, אני עשויה גם לזכות בביקורת על כך שבני נימול, וגם על כך שבני שלם. אשריי וטוב לי!!!
צוויליך*

שליחה על ידי צוויליך* »

את יכולה גם לנזוף בעצמך!
(-:

צוויל
טדליק_נהנאנע*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 00:10
דף אישי: הדף האישי של טדליק_נהנאנע*

שליחה על ידי טדליק_נהנאנע* »

צוויל, אני מנסה להיות בגמילה מנזיפות עצמיות, אל תנופף לנרקומנית בגמילה בנרקומה!!!
זה הדיבר מספר 11, אותך למשה רבנו.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים לשירות הקהילה”