בלוג מסע להגשמת חלום

ילדת_טבע_ועורבני_מצוי*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2008, 21:29

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ילדת_טבע_ועורבני_מצוי* »

התחלנו לחלום חלום משותף, שנובע מהצורך לספק לילדינו ולנו חברה וסביבה מהוגנת ותומכת שתהיה גם כן בחינוך ביתי. עייפנו מלהיות שונים. כיום עורבני עובד הי-טק בעוד ילדת עושה מלאכת קודש בחינוך הביתי. בזמן האחרון החלטנו לעבור עיר מגורים, עדיין לא ברור לאן, אך ברור שלהשאר בחדרה זה לא בא בחשבון. התחלנו לחלום על מעבר לקהילת חינוך ביתי והקמת עסק מישפחתי. בגדול המחשבה היא לחלק את הבית ל 2 יחידות דיור אותן נוכל להשכיר (יש יחידה אחת כבר מושכרת כך שיהיו שלוש יחידות סה"כ), לכסות את המשכנתא, להחזיר הלוואה שתילקח לצורך שיפוץ המיבנה וחלוקתו, וכך תוך מספר שנים מועט יחסים (5-6) תשאר לנו סוג של הכנסה נוספת מהשכרת הנכס.

אנחנו גרים בחדרה, בבית בן קרוב ל 100 שנה, אותו רכשנו עם משכנתא ארוכת טווח. הבית בית גדול 156 מ"ר והתשלומים על המשכנתא הם בערך 2500 ש"ח בחודש כולל הביטוחים. נישארו לנו עוד 20 שנה לתשלומים...ואנחנו לא ממש יודעים מאיפה להתחיל להגשים את החלום הזה. איך עושים בדיקת יתכנות כלכלית של פרוייקט נדל"ני קטן מהסוג הזה?

ברור לנו כי עיניין הקמת העסק יצטרך להמתין לאחרי מעבר הדירה, אך עם זאת גם ברור לנו שיכולת ההשתכרות של עורבני תרד באופן משמעותי במידה ונעבור למקום נטול הי-טק. אחד התנאים שהצבנו הוא שמעבר לבית אחר לא יגרור היעדרויות ארוכות יותר של עורבני מהבית. אין טעם להרוויח קהילה ולהפסיד אב/בן זוג.

קראתי כבר את להגיע לחירות כלכלית וגם חירות כלכלית. עד כה הצלחנו לנסח לנו פחות או יותר את הצעדים הראשונים שאנו צריכים לעשות:
  • ראשית עלינו לברר מהי השכירות המוצעת באיזורינו לבתים בסדר גודל של 80 מ"ר לאחר שיפוץ(2.5-3 חדרים), עם גינה, על ידי בדיקה עם מתווכים מקומיים.
  • במקביל יש להתקשר לעיריה ולנסות להוציא את תוכניות המיבנה (הן מ 1946) ולבדוק האם הן משקפות את המציאות כפי שהבית קיום. במידה ולא יש להזמין מודדים שיבצעו מדידות ושירטוטים של המיבנה. עליהן נוכל לעשות סקיצות, להעלות לפה לרעיונות ולבדוק כיצד ניתן לבצע את החלוקה ל 2 יחידות במינימום עלות (את העלות לשיפוץ ניבדוק כמובן עם מספר קבלנים. המטרה שיפוץ כמה שיותר קצר בכדי שנוכל להתחיל להשכיר כמה שיותר מהר).
נישמח לחלוק את התהליך עם באי האתר וגם לקבל משוב ונקודות מבט חדשות ומעניינות. נשמח אם יעלו שאלות ותהיות שרק יעזרו לנו להתמקד, לברר ולהבהיר דברים, לכם, לכן ולעצמינו.
בדף זה נכתוב את כל האינפורמציה שנאסוף ונעשה בו שימוש כמחברת המרכזת לנו את כל המידע הרלוונטי והלא רלוונטי אליו נחשף בתהליך.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

הי ילדת. המון בהצלחה במסע.
אני מציעה לך לעשות את 7 הצעדים שמציע דייב רמזי בדיוק בסדר שהוא מציע אותם.
יש סיכוי שאתם יכולים לקפוץ ישר לשלב 5 (סגירת המשכנתא סופר-פסט)
אחרי שישנה קרן חרום ראויה לשמה, אין חובות מכל סוג, תוכנית פנסיה טובה וחסכונות לילדים, אפשר להגשים כל חלום...
פתאום יש המון כסף פנוי כל חודש ולא צריך לקחת שום הלוואה.
אם את רוצה פרטים נוספים, תשאלי...
אני חושבת שמה שחסר בדפים שציינת הוא המידע איך מנהלים את הכלכלה הביתית ברמה היומיומית כדי שאפשר יהיה לעשות את הדברים האלה. (אבל אני לא זוכרת)
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

איך עושים בדיקת יתכנות כלכלית של פרוייקט נדל"ני קטן מהסוג הזה?
יש יועצים כלכליים שמתעסקים בדיוק בדברים האלה. הייעוץ לא זול, אבל יכול בהחלט לחסוך כסף בהמשך!
http://www.yevulim.com/

ברור לנו שיכולת ההשתכרות של עורבני תרד באופן משמעותי במידה ונעבור למקום נטול הי-טק.
יש יישובים עם משפחות בחינוך ביתי, שהם לא רחוקים ממרכזי ההיי טק למיניהם.
מצד שני, אולי עורבני בכלל לא רוצה להשאר בהיי טק...

אני מציעה לך לעשות את 7 הצעדים שמציע דייב רמזי בדיוק בסדר שהוא מציע אותם.
מה זה? יש איזה קישור?
מיכל_שץ*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

לא הייתי הולכת ליבולים לייעוץ בנושאי נדל"ן, זו לא ההתמחות שלו.
יש פה שני עניינים - חוקי וכלכלי. לחוקי צריך עו"ד לחלק הכלכלי - אולי מתווך נדל"ן? צריך למצוא מישהו עם נגיעה ברורה לתחום.

מה זה? יש איזה קישור?
להגיע לחרות כלכלית
אמור להיות מפורט שם. (אם לא ברור, תגידו)

אגב, ילדת טבע, גם אני מתעסקת עם הנושאים האלה... אבל אין לי אתר אינטרנט, את מוזמנת להתקשר אם בא לך.
(מתכננת כבר המון זמן לעשות מין "קורס" כזה של 3 חודשים שמיועד לעזור לאנשים להתניע תהליכים כמו שמדובר עליהם פה)
עורבני_מצוי*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 09:23
דף אישי: הדף האישי של עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי עורבני_מצוי* »

מיכל שץ
תודה רבה על העיצות והכוונות הטובות, אולי לא הסברנו את מצבנו כיאות:
אני מציעה לך לעשות את 7 הצעדים שמציע דייב רמזי בדיוק בסדר שהוא מציע אותם
אנחנו לא מרגישים שזה ממש רלוונטי עבוריינו, להיפך. הבית בו אנחנו גרים כיום גדול מידי עבורינו והמיסים עליו גבוהים לנו גם כן, להשכירו כמו שהוא, לא כדאי מכיוון שלא נוכל לקבל עליו יותר מ 3000 ש"ח + יחדית הדיור הקטנה ( 30 מ"ר) שאנו מקבלים עליה 750 ש"ח. לעומת זאת לאחר חלוקה היחידה הגדולה לשתי יחידות קטנות יותר, נוכל לקבל על כל אחת בין 2500-3000 ש"ח וגם הגדלת היחידה הקטנה תהפוך לאטרקטיבית יותר ונוכל להשכירה ב 1300-1500 ש"ח (בדקתי את המחירים אצל מתווכים כדי לוודא שאנחנו לא מפנטזים). מכאן שלאחר שיפוץ נוכל להכניס בין 6000 ל 7500 ש"ח בחודש (בהנחה שהדיירים משלמים ושיש ביקוש לדירות).
בבדיקה אצל המתווכים, כולם אמרו שאין כרגע בתי להשכרה בשכונה, ושזו שכונה מאוד מבוקשת (בעיקר במיגזר הדתי).
אם ננסה לעבוד בשיטת 7 השלבים, אנחנו ניתקע איפה שאנחנו לעוד 5 שנים לפחות...לא חבל??? בעוד 5 שנים אנחנו יכולים להיות כבר אחרי החזרת ההלוואה לשיפוץ, עם תוספת הכנסה של 3000 ש"ח לאחר קיזוז המשכנתא. ואני בכלל לא מדבר על החזרת המשכנתא מהר יותר, שכן נעבור למקום בו יוקר המחיה זול משמעותית והמקום בו אנו חיים כיום.

ההולכת בדרכים
תודה על הלינק ליובלים, באתר שלהם הם כן מדברים על בדיקת ייתכנות כלכלית לפרוייקטים נדל"ניים קטנים. אנחנו בינתיים מנסים לבדוק כל מה שאפשרי לבדוק בחינם :-)
דלית_ב*
הצטרפות: 18 נובמבר 2005, 17:43
דף אישי: הדף האישי של דלית_ב*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי דלית_ב* »

שיהיה מסע נעים ומוצלח! @}
מיכל_שץ*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

בואו ונעשה את זה ברצינות הראויה
פרוייקט נדל"ני שכזה הוא רעיון טוב.
כמו כן, הוא מחייב בחינה מדוקדקת לא רק של העלויות שלו, אלא גם של מצבכם הכלכלי היום ובמהלך התקופה.
כל הלוואה (משכנתא נוספת?) היא התחייבות לטווח ארוך וככזו אינה נטולת סיכון.
רק אלוהים יכול לדעת מה יקרה במהלך התקופה שבה תחזירו את ההלוואה.
ישנם כל מיני סיכונים: פיטורין? משבר כלכלי? משבר מקומי שיפיל את מחירי השכירות בחדרה?
מה יקרה אם אחד מאלה או אחרים יתממש במהלך ביצוע התוכנית? איך תעמדו בתשלומים?
אתם עלולים למצוא את עצמכם עוד 4 שנים מוכרים את הבית.
ממה שכתבתם משתמע שאתם כבר סוחבים אתכם משכנתא על הגב ומי יודע אילו עוד התחייבויות...

יוצא מכך שזו מערכת שיש בה סיכונים, יש באפשרותכם להפחית את הסיכונים האלה וטוב מכך אף להמנע מהם, באמצעות פעולות מחושבות, גם בלי להיות הילדים של רוטשילד
בראש ובראשונה מהסיכונים האלה תמנעו בעזרת רשת בטחון מתאימה, גם למשפחה וגם לפרוייקט.
ולכן שלבים 1-4 בשיטת 7 השלבים הם חיוניים כי הם רשת הבטחון שלכם ואתם זקוקים לרשת בטחון.

חשוב לכם גם לדעת את התשובות לשאלות הבאות:
  • יש לכם חובות מלבד המשכנתא?
  • כמה אתם מסוגלים לחסוך בחודש נכון להיום?
  • כמה זמן יקח לכם לאסוף קרן חרום? (גדולה - ששווה ל-6 חודשי מחיה)
  • כמה עולה פרוייקט נדלני כזה?
  • כמה זמן יקח לכם לחסוך למטרה הזאת?
  • בכמה זמן שיפוצים מדובר?
מצטטת מהדף ההוא
התוכנית אינה לרכי לבב. היא דורשת שינוי מוחלט של הרגלים ודפוסי חשיבה. היא דורשת מחויבות של שני בני הזוג, עמידה מול לחצים של משפחה וחברים ומול השטן הקטן שמזמזם לנו באוזן שהוא רוצה א-ב-ג-ד עכשיו!!!! מטרת התוכנית היא לחיות כמו אף אחד אחר, כדי שלאחר מכן נוכל לחיות כמו אף אחד אחר

ישנם דרכים רבות להגיע למטרה שהצבתם לעצמכם - אנחנו הלכנו באחת כזאת לפני מספר שנים.
התשבות לשאלות האלה יעזרו למצוא דרכים שתהלומנה אתכם ואת מצבכם, אפשר לבחון ולשכלל אותן כאן.
אפשר גם במייל michal.shatz ב gmail.com
אשמח לעזור בכל דרך.
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

מיכל, המון תודה על השיתוף והעיצות. אני מספק כאן את התשובות מכיוון שזה יעזור לנו, לך ולכל אחת/אחד אחר שרוצה להיות שותף בתהליך שלנו...

ראשית אתייחס לסיכונים:
ישנם כל מיני סיכונים: פיטורין? משבר כלכלי? משבר מקומי שיפיל את מחירי השכירות בחדרה?
  • פיטורין - רוב הסיכויים שאצטרך להחליף מיקצוע ולוותר על העבודה בהי-טק עם המעבר למקום אחר בפריפריה, משכורתי תרד כימעט בחצי (בברוטו, מה שאומר, קרן השתלמות קטנה יותר, ביטוח מנהלים קטן יותר לכו'). לכן אנו רואים את השיפוץ כסוג של השקעה לעתיד היותר רחוק שתהווה סוג של רשת ביטחון. לאחר החזרת ההלוואה על השיפוץ, אנו שוקלים לפתוח עסק עצמאי. אנחנו משתעשעים ברעיון של 'לחתום אבטלה', שמספק לנו סוג של רשת ביטחון ל 4 חודשים.
  • משבר כלכלי, משבר מקומי שיפיל את מחירי השכירות בחדרה - אני לא זוכר משבר כלכלי שגרם לירידת שכר הדירה. בהחלט ירידה בערך הנכס, אך לא ירידה בשכר דירה. בעיקר מכיוון שמדובר על נכס וקרקע של חצי דונם במקום מרכזי בארץ. מכיוון שעתודות הקרקע במדינתנו רק אוזלות, ערך הקרקע כל הזמן עולה (ניתן לבדוק זאת, אך אני לא יודע איפה. זה הרושם שקיים אצלי).
קרן הביטחון העומדת לרשותינו כיום היא כ 5000 ש"ח. אולי נצליח להגדילה במעט (1500 ש"ח) בזמן הקרוב, ואולי לא :-)

והנה התשובות הסובייקטיביות:-) :

יש לכם חובות מלבד המשכנתא?
לא ממש, אבל המשכנתא שלנו כפי שהבנת היא ארוכת טווח, בריבית קבועה, ונישארו עוד 20 שנה לתשלומים. יש תשלומים של שכר לימוד, שאנחנו משלמים וייתכן ויהיה ניתן לסגור הלוואה זו בהקדם.

כמה אתם מסוגלים לחסוך בחודש נכון להיום?
כימעט כלום. אנחנו חיים ממשכורת אחת, ועלויות הבית הן חלק גדול מהסיבה לכך.

כמה זמן יקח לכם לאסוף קרן חרום? (גדולה - ששווה ל-6 חודשי מחיה)
הרבה, לפחות שנתיים,אם לא יותר (ואני אופטימי, על סף הנאיבי) . הכל תלוי במה העלות של "חודש מחיה", כרגע אין ברשותינו רכב משלנו (ליסינג מהחברה). אנחנו לא מהבזבזנים, אבל גם לא ממש מצליחים לחסוך. להערכתי, ללא המשכנתא, עלות מחייה של חודש שלנו היא בסביבות 6000 ש"ח נטו, וזה תלוי ברכב שאותו מחזיקים ובכמות הנסיעות שעושים (עלות דלק).

כמה עולה פרוייקט נדלני כזה?
אנחנו בודקים את העיניין, הכל תלוי בגודל השיפוץ שנעשה, והמטרה לצמצמו למינימום הכרחי.

כמה זמן יקח לכם לחסוך למטרה הזאת?
לדעתי, אם זה החיסכון שיחיד שנעשה באותו זמן, גם כן מדובר על שנתיים עד שלוש שנים לפחות, בהצטמצמות מתכלבת שלא משאירה הרבה בכדי לחיות.

בכמה זמן שיפוצים מדובר?
בהתחשב בעובדה שראיתי בתים שלמים נעמדים תוך חצי שנה, ולהערכתי הלא מבוססת עדיין (כשיהיו תוכניות, נביא קבלנים לקבלת הצעות עבודה: מחיר וזמן), לא צריך לקחת יותר מחודשיים.

אנחנו נישמח לשמוע על דרכים נוספות לממש את החלום. הכוונה לנסות לממשו תוך שנה מהיום, שכן אחת המטרות שלנו היא החברה לילדים. בעוד 5 שנים, הגדולה שלנו תהיה בת 8 ואנחנו רוצים כמה שפחות התערבבות באוכלוסיה השכונתית העכשווית. אם נעבור לבית קטן יותר, שיהיה קל יותר לחמם ולקרר אותו, עם ארנונה שפויה, רק זה ייתן לנו הוזלה של 1000 ש"ח בחודש ביוקר המחייה, לפחות. אבל לעבור לבית קטן יותר, ולהשכיר את הבית הנוכחי כפ שהוא, בלי לעשות את חלוקת הנכס למספר נכסים שהתשואה עליהם גבוהה באופן משמעותי, יהיה צעד לא חכם ברמה הכלכלית.
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

http://www.yevulim.com/
מישהו פה ניסה אותם והיה מרוצה???
השארתי להם הודעה דרך האתר והם לא חזרו...
התקשרתי, ענתה לי מזכירה עם קול מעצבן, לקחה פרטים, אמרה שיתקשרו בבוקר, לא התקשרו.
זו רמת שירותיות נפוצה במדינתנו...
האם לחכות או להתקשר שוב??
מיכל_שץ*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

עורבני, אני מכירה אותם והם בסדר.
יחד עם זאת, בשלב זה אני באמת חושבת שאני יכולה לעזור לכם עם כל מה שאתם צריכים ולחסוך לכם את התשלום...

קרן חרום של 5000 ש"ח היא התחלה טובה

בשלב הבא והחיוני יש צורך להתייחס לתקציב המשפחתי, ללמוד לנהל אותו ולחיות לפיו. זה גם שעור חשוב לפני הכניסה לפרוייקט שיפוצים שגם אותו צריך לנהל תקציבית ולא רק נדל"נית.

אני חושבת על מה שכתבת ומנסה למצוא דרכים לענות בפרוט בלי להכנס למספרים עצמם. בפועל היה לשנינו יותר קל אם אפשר היה ממש להתייחס למספרים, אבל ננסה קודם בלי. או אם תרצו באפיק יותר פרטי להכנס לעובי הקורה... (קשה לי לראות אותכם חושפים פה פרטים כאלה)
מיכל_שץ*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

_התקשרתי, ענתה לי מזכירה עם קול מעצבן, לקחה פרטים, אמרה שיתקשרו בבוקר, לא התקשרו.
זו רמת שירותיות נפוצה במדינתנו...
האם לחכות או להתקשר שוב??_
הם כמעט לא עוסקים בייעוצים פרטיים. בעיקר קורסים.
רקפת_ב*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 06:48
דף אישי: הדף האישי של רקפת_ב*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי רקפת_ב* »

מאחלת לכם הצלחה במסע. אני התחלתי אותו לפני 6 שנים וגם חשבתי שאני אצטרך למכור את הבית או כל מיני דברים כאלה.
בסוף הכל הסתדר. ואני בבית -עובדת קצת ובעלי בבית עובד הרבה יותר אבל עצמאי. הגדולה בבי"ס והילד איתי בבית.

אני רק רוצה להגיד שזה אפשרי, ובהחלט מסע.
אני מאוד מאוד נעזרתי בספר של סאניה רומן - מפתחות לשפע - שהוציא אותי מהקיבעון שאני פשוט צריכה יותר כסף בכדי לגמור את המשכנתא אבל בהחלט לא השאיר אותי למעלה בעננים בשביל לחשוב שאני לא צריכה בכלל כסף.

ממליצה על הספר.
הדבר הכי חשוב הוא לדייק בבקשות - ובשביל לדייק בבקשות צריך לעשות הרבה שיעורי בית, ולעבור עליהם כמעט כל יום.
שיהיה בהצלחה.
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

אני חושבת לכסות את הפן היותר אמוציונלי של כל העניין...
לפני חצי שנה בערך כשהתחלתי לחלום זה היה חלום שונה במהותו אבל בבסיסו היה די זהה. לנסות ולמצוא מקום שבו נוכל להיות יחד כמשפחה. ממש לחיות. אנחנו חיים רק פעם אחת (אם לא נתבסס על גלגול נשמות), האיש נמצא רוב היום בעבודה, הילדים בקושי רואים אותו, אני בקושי רואה אותו. אנחנו מתרחקים... זה לא לעניין בכלל. בשביל מה זה שווה אם אין לנו אחד את השני? מה עשינו בזה?
גם אז וגם עכשיו ברור לנו שנצטרך להקריב את הבית שלנו למען המטרה.
כאמור אנחנו גרים בבית שהוא שלנו ( או יותר נכון של הבנק לעת עתה) על שטח של חצי דונם, בית ישן בן 90 שנה. המשכנתא שאנחנו משלמים זהה לשכר דירה ששילמנו בחיפה בשכונה עלובה בהדר, קומה חמישית ללא מעלית בשכנות לבית זונות (אבל היה לנו נוף פנורמי של הים!). בבית הזה השקענו הרבה, לא כסף כי אם אהבה (גם כסף השקענו אבל פחות מאהבה), יש לנו גינה מקסימה עם עצי פרי שנטענו כשנכנסנו לגור שסוף סוף נותנים תמורה מתוקה להשקעה בהם. הנה, הקיץ הזה ליקטנו ליצ'י ישירות מענפי העץ בגינה ועכשיו אנחנו נהנים מפירות האנונה הכי מתוקים ונפלאים שנושרים לנו בשלים מעץ האנונה הנהדר שפתאום תפס גובה ומגיע כבר לחמישה מטרים בענפים העליונים. גן עדן קטן וסודי. פינת מחמד הנסתרת מעיני הסביבה ושונה מכל מה שיש פה סביב.
המקום הזה שווה.
היקום זימן לנו את השטח הזה כדי שנשתמש בו ככלי ולא שנסחוב אותו על גבנו.
לשחרר. לדעת לקבל את המתנה הזו ולא להתקבע בגללה במקום.
בגלל גודל הבית עצמו הארנונה היא עצומה. הבית גדול עלינו. אמנם לא כולו בשימוש כי כרגע הסידור שלו ממש לא הגיוני ושיפוץ של הבית הוא בלתי נמנע בין אם כבית אחד או כמו שעורבני כתב שם למעלה, כמספר יחידות דיור להשכרה.
לשחרר, הרי לא ניקח אותו איתנו לקבר. הרי הבית לא יפצה מעולם על האובדן של חיים שלמים ללא אבא/אהוב/ילדים.
פעם מזמן, כשהכרתי את עורבני, הייתי אמורה לסוע לגרמניה ללמוד ב"רויאל אקדמי אוף פיין ארטס" במינכן, כשהתאהבתי בו היה לי ברור שאהבה היא הדבר הכי חשוב. שלא סתם היקום זימן לי את הפגישה איתו בדיוק שניה לפני שאני אמורה לטוס. בלי לחשוב פעמיים ויתרתי, שחררתי. את אותו השחרור צריך לעשות גם עכשיו.
אני לא רוצה להתעורר בוקר אחד עוד חמש שנים, נגיד, ולגלות שהאהבה שלי נעלמה לה אי שם בין תשלומי הארנונה ושאר החשבונות. לא רוצה לגלות שהילדים שלי איבדו את השנים הכי חשובות שלהם עם אבא כי הוא היה חייב לבלות בשדות ההי-טק מחמש בבוקר עד שבע בערב.
איך חוזרים להיות משפחה?
טוב, אז שחררנו את הבית. כשמסתכלים על זה ככה זה הרבה יותר קל לביצוע. גם בית הוא בסך הכל חפץ. אם מבטיחים לי משהו טוב יותר במקום, משהו שאני מאוד רוצה אין לי בעיה לשחרר.
עכשיו יש את השאלה לאן.
לאן נלך?
ואלו הם התנאים שנסכים למעבר:
מקום ששכר הדירה בו נמוך, צמוד קרקע, מקום בטוח שבו הילדים יכולים להתרוצץ בחוץ ללא חשש, מקום שלא נהיה בו שונים, קהילה וחינוך ביתי. קודם עורבני גם דאג לפרנסה אבל עכשיו אחרי כמה שיחות עם כל מיני אנשים הוא בטוח שעבודה הוא ימצא (אני אתן לו לכתוב על זה מתישהו בעצמו).
תחילת החיפוש שלנו היתה בנווה איתן. המקום עונה לכל התנאים למעבר שלנו. שכר דירה נמוך, בתי קרקע, קיבוץ-חופש לילדים, כולם שם פחות או יותר כמונו וכמובן השבט והחינוך הביתי. חיסרון אחד - יבש, חיסרון שני - אקלים קשה בקיץ. חיסרון שלישי - לא בטוח שאפשר להשכיר שם בית כי יש להם אינטרס ברור לשכן רק אנשים שרוצים לעבור להרחבה האקולוגית (לא רק שאין לנו כסף לקנות עוד שטח אלא שגם לא אקולוגי בעיני, הרבה יותר אקולוגי לדעתי לשקם מבנה נטוש במשק ולגור בו, משהו כמו הבית שלנו שעמד נטוש זמן רב).
(אנחנו חושבים לעצמנו, איפה עוד יש מקומות כאלו? איפה יש עוד מקומות שעונים לפחות למספר רב של התנאים שהצבנו לעצמנו? אולי להקים גרעין חדש ללא הרחבה אקולוגית? איפה יש קיבוצים נטושים נוספים שיסכימו לקבל אנשים שלא מתכוונים לספסד את החינוך שלהם?
ואם נקים גרעין חדש מי ירצה לבוא? כמה אנחנו מהמרים כשאנחנו הולכים על צעד שלא מחבר אנשים לקרקע (ללא התחייבות להשאר צמודים להשקעה הכספית שלהם)? לאן הולכים? מליון שאלות בודקות, חוקרות ומאוד מאוד מעניינות שכל אחת פותחת בפניה עולם ומלואו).

קבענו ביקור בנווה איתן ליום הכיפורים, לקחנו אוהל וציוד קמפינג והתמקמנו ליד היד השניה שלהם. הביקור היה סוג של רכבת הרים. היו רגעים ממש נעימים ואידיאלים והיו רגעים קשים. כשהגענו היובש והשיממון צרבו את עיניינו. המראה של הקיבוץ לא מלבב ודי עצוב. עצוב לראות מקום עם רגל וחצי בקבר. עורבני מיד ציין שהמקום לא נראה לו כי הוא מדכא אותו. היה לי קשה לשמוע את המשפט הזה ממנו כי פחדתי שמעכשיו הוא לא יתן לזה שום הזדמנות וכל יום הכיפור נהיה שם בתחושה של "נו כבר, מתי יצאו שלושה כוכבים ונוכל לעוף מפה?" אבל זה לא היה כך. כשהתחלנו לפגוש את האנשים היתה תחושה שהוא משתחרר, מתחמם ומפשיר.
בערב הראשון היתה מיני מדורה על המחצלת ליד האוהל שלנו בדמות עששית קטנה ומפיצת אור, כמה אנשים מהקהילה הגיעו וישבו איתנו. היה נעים ויחד עם זה עלו בנו כל מני תהיות לגבי ה"קיבוציות" של הקהילה הזו. היו שם כל מיני דיבורים על מי משלם יותר, מי משלם פחות, למי מגיע יותר למי פחות. מה שהזכיר לשנינו בחלחלה את תקופת הקיבוצים האמיתיים שהיו עסוקים בהם כל הזמן בהשוואות האלו עד כדי כך שאת הבתים היו בונים ללא תריסים כדי שכל אחד יוכל לראות ש"לי אין יותר מלאחרים אני קומוניסט אמיתי". אבל מצד שני, מה בני אדם יעשו אם יקחו מהם את הזכות הזו? אז מה, פה הם לא עושים את זה? לא צורבים אותנו במבטים כי אנחנו כל כך שונים כי יש לנו פטנט אחר?
מה שהיה ברור זה שלשנינו יש עוד הרבה עבודה לעשות על עצמנו בעניין הקהילתי.
שנינו מתבודדים מטבענו ויחד עם זאת צמאים לחברה ויודעים שאלו שני קטבים שצריך לגשר עליהם איכשהו ולהגיע לעמק השווה.
כשחזרנו הביתה היינו מאוד מבולבלים וככל שהזמן מהביקור חולף התחושה שלי היא קצת כמו התאהבות, יש בי תחושה חמה לנווה איתן אבל לא ברור לי מה העומק שלה. יכול להיות שבפגישה שניה אגלה שזה רק חזיון תעתועים ואילו יכול גם להסתבר להפך, שזה אכן כך, שאכן משהו שם תפס אותי.
מה שברור לי שחייבת להיות פגישה שניה ומעמיקה יותר. מקווה שזה יתאפשר.
חוחית*
הצטרפות: 24 ינואר 2008, 14:06

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי חוחית* »

מקום ששכר הדירה בו נמוך, צמוד קרקע, מקום בטוח שבו הילדים יכולים להתרוצץ בחוץ ללא חשש, מקום שלא נהיה בו שונים, קהילה וחינוך ביתי. קודם עורבני גם דאג לפרנסה אבל עכשיו אחרי כמה שיחות עם כל מיני אנשים הוא בטוח שעבודה הוא ימצא (אני אתן לו לכתוב על זה מתישהו בעצמו).
קראתי וישר חשבתי על הקיבוץ שלי. לא רוצה לחשוף כאן כרגע אבל הוא עונה כמעט על כל הדרישות שלכם מלבד זה שאין בו קהילה של חינוך ביתי אבל אולי עוד תהיה שכאנחנו נתחיל להשריץ ילדים (-:.
אני לא יודעת איך זה מרגיש להיות כאן שוכר אבל לדעתי כל אחד יכול לחיות את חייו כראות עיניו ולהתערבב בחיים הקהילה רק במידה ומתאים לו.
מכשול קטן עלול להיות זה שבאמת בונים על המשפחות השוכרות שישלמו גם על מערכת החינוך, אבל לדעתי מכל מיני סיבות בעוד כמה חודשים זה יהיה מכשול הרבה יותר נמוך.
מבחינת הפרנסה אנחנו בקרבת הרבה מפעלי הייטק, במרחק של בין 5 דקות לחצי שעה.
אה, ושכר הדירה הוא אולי נמוך מבמרכז אבל בטוח גבוה יותר מבנווה איתן.
אם מעניין אותכם לדעת יותר בפירוט אפשר לעבור לפסי תקשורת אחרים.
@}
מעבר לכל מה שכתבתי אני מאוד מזדהה עם כיוון החשיבה הזה, לא להתקבע, להאמין שאפשר גם אחרת, לא להקשר לחפצים וגם לא לבתים.
כמו ששרו ב"פרפר נחמד":
"בית זה בסך הכל קופסא שגרים בה, קופסא ולא יותר"
את המשך השיר אני פחות אוהבת ("אבל על הקופסא הזאת אני אף פעם לא אסכים לוותר")
ילדת_טבע*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

חוחית, מאוד מסקרן מה שאת כותבת. נשמח לתקשר במייל שלי redcat#nevision.net.il
<רק תיקון קל, בפרפר נחמד זה "אוטו זה בסך הכל קופסה שנוסעים בה, קופסה ולא יותר, אבל על הקופסה הזו אני מוכן בקושי לוותר (בקושי לוותר)" (חיפושית בדיוק בלופ עם הפרק הזה ביוטיוב, לא שזה משנה דבר מהמהות)>
חוחית*
הצטרפות: 24 ינואר 2008, 14:06

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי חוחית* »

רק תיקון קל יש לשיר כמה בתים, באחד מדובר באוטו, באחד בבית ויש עוד נדמה לי...
אכתוב לך מאוחר יותר או מחר למייל, עכשיו נוסעים לסרט.
@}
מיכל_שץ*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

לא בטוח שאפשר להשכיר שם בית כי יש להם אינטרס ברור לשכן רק אנשים שרוצים לעבור להרחבה האקולוגית
חד משמעית לא נכון!
אני לא יודעת עם מי דיברתם ומה אמרו לכם.
יש פה כמה אנשים שאולי רוצים שזה יהיה נכון. אבל זה חד משמעית לא!
וגם אני מאוד מתחברת לרצון להשאר פה בבית משופץ ומשוקם.
(יש עם זה בעיות בירוקרטיות שאולי יפתרו בעתיד הקרוב)
ההולכת_בדרכים*

בלוג מסע להגשמת חלום

פעם מזמן, כשהכרתי את עורבני, הייתי אמורה לסוע לגרמניה ללמוד ב"רויאל אקדמי אוף פיין ארטס" במינכן, כשהתאהבתי בו היה לי ברור שאהבה היא הדבר הכי חשוב. שלא סתם היקום זימן לי את הפגישה איתו בדיוק שניה לפני שאני אמורה לטוס. בלי לחשוב פעמיים ויתרתי, שחררתי. את אותו השחרור צריך לעשות גם עכשיו.
איזה סיפור מרגש... @}

אני לא רוצה להתעורר בוקר אחד עוד חמש שנים, נגיד, ולגלות שהאהבה שלי נעלמה לה אי שם בין תשלומי הארנונה ושאר החשבונות. לא רוצה לגלות שהילדים שלי איבדו את השנים הכי חשובות שלהם עם אבא כי הוא היה חייב לבלות בשדות ההי-טק מחמש בבוקר עד שבע בערב.
מסכימה לגמרי עם המסקנה!

איך חוזרים להיות משפחה?
אם כך, אני מבינה שעורבני רוצה לעבוד במשרה עם פחות שעות, או לעבוד מהבית כדי להיות יותר אתכם?
ושלדעתכם הדרך הכי טובה לממן את ההפרש בין השכר שלו היום לשכר המשוער שלו במקרה כזה היא השכרת הבית?
<בודקת כי קצת הלכתי לאיבוד בפרטים>

עורבני כתב: אבל לעבור לבית קטן יותר, ולהשכיר את הבית הנוכחי כפי שהוא, בלי לעשות את חלוקת הנכס למספר נכסים שהתשואה עליהם גבוהה באופן משמעותי, יהיה צעד לא חכם ברמה הכלכלית.
אם יש לכם את הכסף לשיפוץ, עורבני כמובן צודק.
אבל אם אין את הכסף, אולי בכל זאת כדאי להשכיר את הבית כפי שהוא, לחסוך למען השיפוץ (במקום לקחת הלוואה), ולשפץ בהמשך?
יועץ טוב יכול לעבור אתכם על הנתונים הכספיים שלכם ולראות מה עדיף. לא תמיד הלוואה היא הצעד החכם.
ובכל מקרה, ההפרש במחיר השכירות בין בית גדול בחדרה (אותו תשכירו) לבית קטן בפריפריה (אותו תשכרו) הוא עצום.
<מיכל שץ, מה את אומרת?>
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

יועץ טוב יכול לעבור אתכם על הנתונים הכספיים שלכם ולראות מה עדיף
אנו מחפשים יועץ טוב, האם יש המלצות, ניסינו כמה כיוונים (יבולים ועוד חבריות שכאלה שלא ממש חזרו אלינו). נישמח לקבל הפנייה.

ההפרש במחיר השכירות בין בית גדול בחדרה (אותו תשכירו) לבית קטן בפריפריה (אותו תשכרו) הוא עצום.
לא לגמרי נכון, המשכנתא שלנו כימעט שווה ערך לתשלומי שכירות, אם לא זולה יותר (נתונים כלכליים מדוייקים ניתן לראות לעיל). הפער הוא בחשבונות, בית גדול אומר קושי בחימום/קירור/ ותשלומי ארנונה גבוהים.

אם כך, אני מבינה שעורבני רוצה לעבוד במשרה עם פחות שעות, או לעבוד מהבית כדי להיות יותר אתכם?
נכון לחלוטין

ושלדעתכם הדרך הכי טובה לממן את ההפרש בין השכר שלו היום לשכר המשוער שלו במקרה כזה היא השכרת הבית?
השכרת הבית לאחר שיפוץ, תניב תשואה נאה מאוד שתאפשר לנו בטווח הארוך גם חיסכון (סוג של פנסיה) וגם ירידה מאחוז מישרה.
במידה ונשכיר את הבית במצבו הנוכחי, אנו נצליח לכסות את תשלומי המשכנתא, אך לא ישאר עודף...
מיכל_שץ*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

מיכל שץ, מה את אומרת?
אני מוחמאת.

בעקרון אכן עדיף לעבור לגור איפה שרוצים בשכירות ולהשכיר את הבית כמות שהוא, לחסוך בתקופה הזאת את הכסף הנחוץ לשיפוץ ואז לשפץ "בין דיירים" (בתור משכירה לשעבר אני יכולה להבטיח לכם - תמיד יש "בין דיירים")
בשורה התחתונה זה נראה לי הפתרון הכי מאוזן.

אנו מחפשים יועץ טוב, האם יש המלצות
אני יודעת שהנחתום אינו מעיד על עיסתו, אבל בכל-זאת אשמח לנסות לראות אם זה מתאים
(אם זה לא היה ברור - זה באמת משהו שאני עושה! ביחד עם האיש, האגדה והקואוצ')
ההולכת_בדרכים*

בלוג מסע להגשמת חלום

אנו מחפשים יועץ טוב, האם יש המלצות, ניסינו כמה כיוונים (יבולים ועוד חבריות שכאלה שלא ממש חזרו אלינו). נישמח לקבל הפנייה.
אנחנו עשינו קורס ביבולים לפני כמה שנים, הם עשו רושם מאוד מקצועי, והם עוסקים בייעוצים פרטיים כאלה.
לאחותי הם עזרו בזמנו לעשות החלטה בנוגע למכירת דירה שהיתה להם, ועד היום היא מודה לי ששלחנו אותם לשם.
מצד שני, אם מיכל שץ יכולה לסייע אז אחלה!

_השכרת הבית לאחר שיפוץ, תניב תשואה נאה מאוד שתאפשר לנו בטווח הארוך גם חיסכון (סוג של פנסיה) וגם ירידה מאחוז מישרה.
במידה ונשכיר את הבית במצבו הנוכחי, אנו נצליח לכסות את תשלומי המשכנתא, אך לא ישאר עודף..._
אני לא מכניסה את תשלומי המשכנתא למשוואה כרגע.
אני רק בודקת כמה תוכלו לקבל על השכרת הבית כפי שהוא כיום - נניח 1000 דולר בערך
מול כמה יעלה לכם לשכור בית קטן בפריפריה - נניח600 דולר בערך
האם ההפרש של 400 דולר בחודש + ההפרש בחשמל/ארנונה/מים יהיה מספיק כרגע כדי לאפשר לעורבני מעבר למשרה חלקית או עבודה מהבית? מה ההפרש שאתם מעריכים שצריך?
וגם - האם יש הצדקה כרגע להשקיע בשיפוץ ולהסתכן בהלוואה גדולה כשההכנסה מהשכרה של שתי יחידות תניב "רק" עוד 400 דולר בחודש בערך?

אני יכולה לשתף אתכם שלפני שנה וחצי אישי התחיל לעבוד כעצמאי מהבית (כמעצב גרפי, שזו עבודה שמבוססת בעיקר על מחשב)
בזכות כך נפסק הצורך בנסיעות לת"א, ולכן יכולנו לעזוב בית יקר במרכז הארץ ולעבור לבית ממש זול בפריפריה.
בנוסף החסכון בעבודה מהבית הוא אדיר - הוצאות דלק, אוכל בחוץ, טלפון נייד וכאלה פוחתות באופן משמעותי.
לצערי עד היום לא ערכנו חישוב מדויק של האם הצעד הזה השתלם לנו כלכלית. פשוט עשינו את זה וזהו - מתוך הרצון החזק שהוא יהיה בבית.
זה הציר וסביבו המציאות נבנית, ולאט לאט מוצאים את האיזון בכסף.
אני מאמינה שפרנסה בידי שמיים, וכשאדם בוחר את אורח החיים הרצוי לו, הפרנסה כבר מתאימה את עצמה.
כמובן שמחשבה ובניה חכמה של הדברים תמיד עוזרת :-)
<אצלנו חישוב ההשתלמות הכלכלית הרבה יותר מסובך, כי במקביל לשינוי אצל האיש גם אני נכנסתי לעסק חדש בו השקעתי המון, סגרתי עסק פעיל ויציב במרכז, עברנו דירה פעמיים מתוך אילוצים, הטרנטה שלנו סיימה את חייה ועברנו לרכב בליסינג ושאר שינויים שלא היו בתכנון...>
ההולכת_בדרכים*

בלוג מסע להגשמת חלום

_בעקרון אכן עדיף לעבור לגור איפה שרוצים בשכירות ולהשכיר את הבית כמות שהוא, לחסוך בתקופה הזאת את הכסף הנחוץ לשיפוץ ואז לשפץ "בין דיירים" (בתור משכירה לשעבר אני יכולה להבטיח לכם - תמיד יש "בין דיירים")
בשורה התחתונה זה נראה לי הפתרון הכי מאוזן._
אם את מאשרת את המסקנה, כנראה שהצלחתי להפנים משהו בקורס ההוא :-)

_אני יודעת שהנחתום אינו מעיד על עיסתו, אבל בכל-זאת אשמח לנסות לראות אם זה מתאים
(אם זה לא היה ברור - זה באמת משהו שאני עושה! ביחד עם האיש, האגדה והקואוצ')_
זה באמת לא היה לי ממש ברור.
אשמח לשמוע עוד על מה שאתם עושים והכלים בהם אתם משתמשים.
אם יש מומחים כאן בקהילה, זה תמיד עדיף! @}
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

עורבני,
(שלום, פורצת לדיון אחרי שקראתי את רובו)
עושה רושם שאתה תולה תקווה רבות בתכנית השיפוץ "הפרד-ומשול".
אני חושבת כמו מיכל - עדיף קודם לחסוך ואז לשפץ. ועל כל פנים, חשוב מאוד לנתח את הסיכונים, ולבדוק האם יש לכם רשת בטחון כלכלית גם לתרחישים הגרועים.
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

שוב, המון תודה לכל המשתתפות. ההארות וההערות ממש עוזרות לנו לחשוב ולנסות להתפקס.

מיכל שץ
האם הרעיון של לקחת הלוואה לצורך השיפוץ פסול בעיניך באופן עקרוני, או שעם נתונים מסויימים ייתכן והוא יהיה כדאי? אם כן, באילךו תנאים את חושבת שזה כדאי? אילו נתונים חסרים כדי לבדוק זאת?

תבשיל קדרה
חשוב מאוד לנתח את הסיכונים, ולבדוק האם יש לכם רשת בטחון כלכלית גם לתרחישים הגרועים
הייתי שמח אם היית מפרטת את הסיכונים שעלינו לקחת בחשבון, רוב הסיכויים שישנם דברים שאנו לא חשבנו עליהם כלל.

הבעיה העיקרית בלנסות לחסוך לשיפוץ היא שאין סיכוי שבעולם שנצליח לחסוך 150000 ש"ח. אלה אם נחכה לקרן השתלמות שמשתחררת עוד 5 שנים. (גם אז, זה בתנאי שאני ממשיך בעבודתי הנוכחית ועדיין הסכום שיהיה בה נמוך מזה), ועוד שאלה שאינה ניתנת לכימות, האם המחיר המשפחתי כדאי? בטווח הארוך תוכנית השיפוץ תפנה ותתן לנו כספים שיאפשרו לנו בעתיד יותר רווחה משפחתית. הסיכוי למצוא בית בשכירות (אך עם עליה באיכות החיים) במחיר נמוך מהמחיר שאנו משלמים למשכנתא הוא קטן מאוד, ולדעתי זה חלק חשוב מאוד בנתונים הקיימים. השכרת הבית כמו שהוא לא תתן לנו שום רווח, בהתחשב בעובדה שבית מושכר דורש אחזקה שוטפת, יש מצב שאף 'נפסיד' עליו כספים. בעוד שלאחר שיפוץ נוכל לעמוד בזה.
מיכל_שץ*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

האם הרעיון של לקחת הלוואה לצורך השיפוץ פסול בעיניך באופן עקרוני, או שעם נתונים מסויימים ייתכן והוא יהיה כדאי? אם כן, באילו תנאים את חושבת שזה כדאי? אילו נתונים חסרים כדי לבדוק זאת?
בהחלט ייתכן שיש מצב שבו אפשרי ובטוח לקחת הלוואה למטרת השקעה. יש לבחון את המצב לעומקו כולל אופי ועומק ההלוואה.
הנתונים שחסרים הם מספריים בעיקר; הכנסה חודשית שלכם, יציבות ההכנסות שלכם, חובות או התחייבויות נוספים, נכסים אחרים, הוצאות חודשיות והתפלגותן. (מקווה שזכרתי הכל)
וגם להבין איפה אתם מול הכסף ואיך אתם מתנהלים בחיים עם כסף.
כל זאת כדי שניתן יהיה להעריך את הסיכונים והסיכויים.

כל זאת מהצד הכלכלי היבש בלבד. עם זאת צריך להתחשב גם בצרכים המשפחתיים ובהשפעה של החלטה כזאת או אחרת עליכם באופן אישי.
אין שחור ולבן כשמדובר בהגשמת חלומות.

חשוב לי להבהיר: אני רוצה שתצליחו! אני רוצה לעזור לכם להשיג את המטרות שלכם. אשמח לעזור לכם בהגשמת החלומות שלכם ובהבאתם לקרקע המציאות. אני רוצה לאפשר לכם לעשות זאת באופן בטוח ומחושב, כזה שיגן בפני מפלה אפשרית ויבטיח התקיימות החלום במציאות.

מכיוון שלהבנתי מדובר בפרטים מאוד אישיים, הצעתי ערוץ אישי יותר.

ההולכת בדרכים, מקווה להגיע לענות על שאלותייך בקרוב.
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

מיכל,
הצעת הרבה פעמים להתקשר איתך בערוץ תקשורת אישי יותר, אך לא השארת בשום מקום כתובת דוא"ל או טלפון...אנחנו מנסים טלפתיה אבל אנחנו כניראה לא ממש טובים בתיקשור :-)
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

התחלנו בדיקה של עלות השיפוץ, לצורך זה אנחנו צריכים כמה שיותר הצעות כיצד לשפץ את הבית.
במינימום עלות, מינימום שבירת קירות, מינימום זמן. אתם מוזמנים להציע הצעות.
אפשר לראות את התוכנית של הבית כפי שהוא היום בכתובת:
תמונה

או מוגדל וברור יותר בכתובת:

http://www.facebook.com/photo.php?pid=1 ... =531993296

לא צריך להרשם לאתר, ונישמח לקבל הצעות לשיפוץ
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

הגענו עד עכשיו למספר תוכניות, עדיין לא בדקנו הצעות מחיר, אנו מחכים להצעות נוספות שיגיעו אלינו מחברים המשתתפים בתהליך.
משתפים אתכן ונישמח לקבל חוות דעת:
כרגיל אפשר לראות את התמונות בגודל סביר בכתובת: http://www.facebook.com/album.php?aid=4 ... =531993296

1: תמונה

2: תמונה

3: תמונה

4: תמונה

5: תמונה

6: תמונה
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי אילה_א* »

לדעתי בתכנון השיפוץ כדאי לקחת בחשבון שבאחת מהיחידות תוכלו לגור במקרה שתצטרכו
וכך אתם מקטינים את הסיכון הכלכלי
היום הראש כבר לא עובד מחר אסתכל בתוכניות
באיה קנ"מ הן? כי אני לא רואה בהן מידות
מיכל_שץ*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

מוזר, הייתי בטוחה שהשארתי לאשתך את הטלפון בדף הבית שלה!
(אזור הדמדומים?)
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

אילה א,
המון תודה על ההשקעה וההתייחסות. גם אנחנו חושבים שאם לא משהו לא ילך אז יכול להיות לנו סוג של מיפלט באחת מיחידות הדיור. אף על פי שמנסיוננו, כאשר גרים קרוב מידי לשוכרים (גינה משותפת וכאלה), אז מתחילים לברור אותם בפינצטה ולפעמים אפילו מעדיפים יחידה ריקה על שוכרים כשכנים.
קנה המידה של השירטוטים הוא 1:100. רוחב הבית 9.5 מטר, אורך 14.91. על פניו ניראה שתוכנית מספר 6 דורשת הכי פחות שינויים במיבנה הקיים, הכי פחות הריסת קירות, בניית קירות ופתיחת דלתות...נישמח לשמוע הצעות נוספות...ליפני שאנחנו מתחילים להביא בעלי מקצוע ולקבל הצעות מחיר.

מיכל שץ
קיבלתי את הדוא"ל לאחר שנאסוף יותר נתונים, ניראה מה הלאה. ושוב המון תודה, וכמובן מזל טוב.
מעצבת_פנים*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 01:03

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי מעצבת_פנים* »

אין מידות מדוייקות, אבל על פניו עושה רושם שבאף אחת מהתוכניות לא חשבתם על חדר מקלחת ושירותים בגודל סביר.
שבירת קירות בבתים כאלה מחייבת בדיקה של קונסטרוקטור וקצת קשה לעשות חלוקה מחדש לפני שידוע איזה קירות קונסטרוקטיבים אם בכלל.
סגירת מרפסות מחייבת אישורי בנייה מהעיריה, מה שאומר שתהיו חייבים ליווי של מהנדס/אדריכל = עוד הוצאה לא קטנה.
ייתכן ואף הגיוני שיש לכם אפשרות להגדלת אחוזי בנייה ואולי אף בנייה לגובה.
חשבתם על האופציה של למכור את הנכס?

בהצלחה
ילדת_טבע*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

חשבתם על האופציה של למכור את הנכס
חשבנו וזו אופציה לא ריאלית מכיוון שנצא בהפסד ובמקום שהנכס יהיה השקעה הוא יהפוך לבעייתי. אני חייבת לציין שהביקוש לדירות פה הוא גבוה מאוד מאוד. תשואה גבוהה. לשם ההשקעה זה מאוד שווה. אם ביום מן הימים נרצה למכור זה יהיה רווחי רק אחרי שנחזיר חלק גדול מאוד של המשכנתא.

לגבי חדרי השרותים, אנחנו נמצאים בשטח ומראים בידיים וברגליים איפה יעברו הקירות ואחר כך מסמנים על הדפים ומכיוון שאנחנו לא שרטטים והכל ככה סקיצה גסה אז ההנחה שהשרותים/מקלחת קטנים מידי היא שולית. אי שם בברצלונה יושב חבר יקר שלי שהוא ארכיטקט והוא עובד על שרטוטי תוכניות חדשות וראויות וגם עושה סדר במה שאנחנו מציעים.
ועוד משהו לגבי השרותים/מקלחת, מה שיש בחצי הימני זה מה שאנחנו משתמשים בו כיום וזה די גדול (יש מקום גם לאמבטיה שהוציאו בעלי הבית הקודמים).

כרגע התוכנית האחרונה היא זו שאנחנו הכי מתחברים אליה (לפחות על הצד השמאלי של הבית לימיני לא מצאנו חלופות מי יודע מה) מבחינת מינימום הורדות של קירות ובניה/סגירת מרפסות ושינויים שמצריכים אישורים מיוחדים. בנוסף שהורדת קירות בה אלו קירות שכבר היו בעבר מעברים ונסגרות בבניות קודמות (רואים את זה בתוכנית המקורית) והסגירות הן של חלונות/דלתות קיימים/ות. הרעיון הראשוני שלנו לגבי הסקיצות הוא לאו דווקא דברים ריאלים, הרעיון היה לקחת את התוכניות ולהשתולל בלי להתחשב בשום הגיון ומשם להגיע לרעיונות ריאלים יותר.

לגבי קומה שניה יש כבר אחוזי בניה מוכנים ומזומנים וגם אישורים עקרוניים אבל הוצאה כזו היא ענקית כי על מבנה כל כך ישן בונים רק אחרי יציקה של עמודים חדשים וגג (לא זוכרת איך קוראים לזה ברמה המקצועית אבל זה יוצא מעין עמודים חיצוניים ומעטפת גג) בכלל לא מתעסקים עם קונסטרוקציה ובדיקה שלה זה סוג של ברירת מחדל וזו הוצאה ממש ממש גדולה כמובן ודי מיותרת (כבר שיחקנו עם המחשבה של להוסיף עוד יחידת דיור למעלה...).
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

מלא זמן שלא כתבנו פה. זה לא שאנחנו לא מנסים לקדם דברים....פשוט יש המון עבודת רקע.
אתמול היה מתווך בבית ונתן הערכה בכמה נוכל להשכיר את הבית במצבו הנוכחי, ובכמה נוכל למכור אותו.
קוויתי שנוכל להשכירו כמו שהוא ולעבור, לידאוג רק לשיפוץ בנווה איתן כרגע, וכשישתחררו כספים לשפץ בחדרה, כניראה שלא נוכל לעשות את זה ככה.
צריך לחשוב על עוד אופציות....אולי מכירה זה בכל זאת רעיון לא רע??? קשה לי המחשבה על זה.
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

אז עכשיו יש קצת זמן ואפשר לכתוב משהו שהוא לא טלגרמי.
אנחנו עדיין בשלב של בדיקת אפשרויות, לצורך הערכת מצבנו הנוכחי, החטלנו להזמין מתווך ולשמוע ממנו מה יש לו להגיד על הבית.
במקביל התחלנו לטפל בעיניין התוכניות של הבית בנווה איתן, גם שם עלינו לשפץ, ואין לנו מושג קלוש, מה השטח, ומה המיבנה שאותו נשכיר.
אנחנו בודקים אפשרות להשכיר את הבית כמו שהוא ולעבור, ובבוא היום לשפץ. דבר כזה יכול להתרחש רק עם שכר הדירה גבוהה מהמשכנתא, כך שאפשר לשים בצד כל חודש, למיקרים של 'בין דיירים', ולתחזוקה שוטפת.
בעצם זו התוכנית הכי שפויה שכן אנחנו מצמצמים את ההלוואה שניצטרך לקחת, למינימום של השיפוץ בנווה איתן בלבד.
מה גם שזה יוריד מעלינו נידבך גדול מאוד של מועקה ופחד מלהתמודד עם פרוייקט שדורש שיפוץ בשני הבתים שצריך להיות מתואם בזמנים...ומעבר בתים בין שיפוץ למשנהו.

שנינו כרגע במצב של ביניים, ההחלטה כבר נעשתה, ושניינו רוצים למש אותה כמה שיותר מהר, אבל בחוכמה....וכרגע יש סוג של מצב ביניים כזה שבו אתה רוצה להיות שם, אבל אתה עדיין כאן...היה פעם מערכון כזה של כרובי ואריק אם אני לא טועה :-)
ילדת_טבע*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

היה פעם מערכון כזה של כרובי ואריק אם אני לא טועה
שרגא, כרובי וילד אחד עם קרן על הראש, אהובי...
מצחיק, בדיוק חיפשתי את הדף כי כבר הספקתי לשכוח את שמו ופתאום אני מגלה שהקדמת אותי.
כן, רוצים כבר להיות שם. מפחדים שהכל יתפוצץ לנו בידיים וכל התקוות והתכנונים יתבדו.
כל מיני עיכובים קטנים ומעצבנים שלא תלויים בנו כמו התוכניות של המבנה בקיבוץ שאינן ולא לגמרי תלוי בנו איך ומתי יפקססו לנו אותן או החבר הזה שלי בברצלונה שהיה אמור לעשות לנו את התוכניות של הבית שלנו ונעלם בתכנוני החתונה שלו ומעבר דירה ואינטרנט שלא חובר אליו ואלוהים יודע לאן הוא נעלם וכולי תקווה שהכל בסדר אצלו.
טוב. המסע להגשמת חלום הוא לא דבר פשוט...
אמל_ית*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2008, 21:48
דף אישי: הדף האישי של אמל_ית*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי אמל_ית* »

סליחה על ההתפרצות ועל האוף טופיק, אבל חשבתי שאולי זה ישעשע אתכם...
עזרא ועוגי והילד עם הקרן על הראש

מוזמנים למחוק אחר כך אם לא מתאים... (-:
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

אנחנו מראים את הבית, יש כל מיני פונים. בינתיים אף אחד לא ממש רציני, אמצע שנה ומעט אנשים עוברים דירות בזמן הזה.
אתמול הגיע מישהו והציע להשכיר לחמש שנים, הוא משפץ את הבית ומחלק אותו ליחידות דיור קטנות, ועושה שכירות משנה...נישמע מצויין. יש בדבר כזה המון דברים שעורך דין צריך לחשוב עליהם. אנחנו לא ממש רוצים להדפק...מה יקרה אם...הספקולציות חוגגות. משום מה קשה לי להאמין שיש אנשים ישרים שעוסקים בנדל"ן. כל המתווכים, הקבלנים ושכאלה ניראים לי רמאים שמנסים לסחוט כסף. לא מתאיחם לנו שוב לפול בתמימות ולהתקע בלי שבכר דירה ועם דיירים שאין לנו יכולת להעיף אותם, כי הם לא חתומים בחוזה מולנו. אבל אני משער שאצטרך לבדוק את זה עם עורך דין נורמלי...
גם בנוה איתן דברים די תקועים. ביקשנו תוכניות של המבנה בו אנחנו מעוניינים. האחראי על ההשכרה אמר שאין לו תוכניות....איך לעזאזל משפ]צים בלי תוכניות...כרגע זה קצת תקוע. אחרי שאחזור מניגריה, ניסע לשם בשבת וניראה וניבדוק באופן רציני יותר את כל הסיפור....נעשה מדידות בעצמנו וניראה איך מתקדמים משם.
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

חזרתי מניגריה.
התקשרתי לעורך הדין, וביקשתי שיבדוק את נושא השכירות ושכירות המישנה.
ביום שישי אנחנו מגיעים שוב לנווה איתן, המטרה, לבדוק לעומק את עיניין שיפוץ המיבנה, ואולי גם מיבנים אחרים שאולי ניתן לגור בהם ולהקטין את עלות השיפוץ בצורה זו.
אני כל כך רוצה לקדם את הדברים, ובכל זאת אני לא ממש יודע מאיפו להתחיל. יש כל מיני מחשבות. אנחנו צריכים לעבור בנק. גילינו שבנק הפועלים דופקים אותנו עם עמלות וריביות מטורפות, לא ממש הגיוני. כניראה שזה יהיה השלב הראשון, בלי קשר הדוק למעבר. בנק אחר הציע לנו הלוואה של עד 30K בלי ריבית ובלי הצמדה....זה יאפשר לנו לעבור ולשפץ בקטן....אבל קודם כל צריך לעבור בנק כניראה. בשביל זה צריך לקחת יום חופש...נישמע אבסורד, אבל אין ברירה.
ילדת_טבע*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

היינו בנווה איתן ביום שישי. האחראי על הדירות חיכה לנו ליד המבנה שהוצע לנו ודורש שיפוץ מאסיבי. לא היו לו עוד דירות להראות לנו. לאחר התיעצות עם השיפוצניק הקהילתי החלטנו לסגור חוזה שיפוץ ולהתחיל לזוז. כשקראנו לאחראי על השיפוץ לתאם מועד חתימה הוא אמר שנקבע לעוד שבועיים כי הוא יוצא לחופש ועליו להכין את הניירת. קבענו. אחרי שעה הוא התקשר להגיד שהוא לא יכול להשכיר לנו שום דירה כי אנחנו לא קונים בהרחבה. בום. הנחתה. בדיוק מה שחסר לנו עכשיו. עד שהחלטנו וכבר הכל כמעט סגור הם נזכרים? ואיפה ההחלטה הזו היתה לפני שעה? כל מי שנפגשנו איתו הלאה במהלך אותו היום ציין שמות של "אשמים" אחרים ברוע הגזירה וכולם אמרו שביום שני יש ישיבה וש"בטח יש עוד דירות!" אחת ציינה שליד התאילנדים יש ואילו אחרת אמרה שליד המיספרה. איזה ישיבה? על מה ולמה ובמה היא קשורה אלינו-אלוהים יודע ולמה לא מראים לנו עוד דירות?. זה התחיל להרגיש כמו קרקס אבסורד.
אני באופן אישי מיד לקחתי את כל העניין באופן אישי. הם לא רוצים אותנו. הקהילה לא רוצה אותנו. הנה עכשיו הם דיברו איתו ודוחים אותנו... כל חברי הקהילה טענו שזה כדי להחזיר להם על כי אינם מוכנים לחתום על החוזה החדש של ההרחבה ובודאי שלא ניקח את זה באופן אישי, מה שגרם לי להרגיש עוד יותר דחויה באופן אישי. אבסורד.
בשיחת טלפון של עורבני עם מזכירת הקהילה היוצאת נאמר לנו כי זה בכלל לא גורף ושיש עוד דירות. איפה הן היו ביום שישי? היא דיברה באופן ספציפי על דירה גדולה מרווחת למשפחה שהיתה של אחת הוותיקות במשק שעברה לבית אבות. היא אמרה שהיא תדבר עם בניה של אותה אשה ותעדכן אותנו ביום רבעי אם יש על מה לדבר.
זה חתיכת מסע זה.
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

טוב, אז כפי שניראה הדירה שמזכירת הקהילה דיברה עליה, קטנה מידי, וממש לא מתאימה ל 4 נפשות שזקוקות לחדר שינה אחד גדול, חדר משחקים , חדר מגורים ועוד חדר עבודה. בינתיים גם כל הסיפור של להשכיר בחדרה למישהו שישפץ, יחלק ליחידות דיור וישכיר בשכירות משנה, כפי הניראה יורד מהפרק. הוא רוצה הורדה ממש משמעותית במחיר, וזה לא כל כך חוקי אם לא עושית ליגליזציה מול העירייה. וכרגע ממש לא מתאים לנו להכנס למשהו לא ממש חוקי, מה גם שהרווח לצידו ממש קטן עבורינו.
כניראה שחוזרים לאופציה של לחלק בעצמינו לשתי יחידות דיור, או פשוט לעשות שיפוץ עוד יותר קטן שרק יגדיל את כמות חדרי השינה בבית, כך שהבית יהפוך להיות יותר אטרקטיבי.
ביום שישי הבא אנחנו שוב נוסעים לקיבוץ לראות מה, מי ואיפה....
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

יום ששי נוסעים שוב לראות אילו דירות יש בנווה איתן? כולי תקווה שקיים משהו שיכול להכיל 4 נפשות על ציודן. אני רוצה להזיז את המעבר הזה, נימאס לי לחכות לבדוק לחקור...קדימה לעבודה (וזו לא סיסמא פוליטית)
יוליה*
הצטרפות: 20 מאי 2002, 01:15

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי יוליה* »

האחראי על ההשכרה אמר שאין לו תוכניות....
זה התחיל להרגיש כמו קרקס אבסורד

מעניין.
אני קוראת את ה"מסע" שלכם וחושבת שיש פה הרבה סימנים מקדימים, שכדאי שתהיו מודעים אליהם.
לא ע"מ לנקוט דעה או לקחת צד אבל פשוט להאיר בפנס את העניין.
הסיפור הוא שמדובר פה בקיבוץ (ובלי להכיר אישית נראה לי שבקיבוץ מהזן הישן והמסורבל ביותר).
מי שלא מכיר את ההתנהלות, האיטיות, ה"יהיה בסדר"=חפיפניקיות, והמסורבלות של כל תהליך,
החל מקבלת החלטות ועד לביצוען, פשוט לא מבין (ואת חוסר ההבנה הזה אני קוראת בתגובותיכם הכ"כ מוצדקות).

אני בעברי באה גם מקיבוץ שהיום הוא מופרט לחלוטין ומתנהל כישוב קהילתי, ומה שאתם מספרים פה פשוט לא היה קורה שם היום,
כיוון שמאז ההפרטה,כל התהליכים נכנסו לרוטינות והתנהלויות (שבבסיסן כמובן הפן הכלכלי), ודברים סוף סוף זזים כמו שצריך.
בנווה איתן, לפי הסיפורים שלכם נשמע כאילו יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה,
והתחושה שעולה לי היא של תסכול ושל אין עם מי לדבר.
שוב, אני לא פה בשביל להפחיד. המסע שלכם מרתק ואמיץ ונורא מעניין לעקוב
אבל כדאי שתהיו מודעים, שככה זה מתנהל, ולא רק בקטע של בתים.
אתם צריכים להיות מוכנים ומודעים לכך
ויכול להיות שזה מחיר ששווה לשלם בשביל הגשמת החלום שלכם.

אולי כל מה שאמרתי נורא טריוויאלי,
פשוט מהצד נראה שאתם עומדים קצת נדהמים מול החלמאיות של המערכת
ולא ממש מוצאים עם מי לדבר לעניין,
ולי, הקוראת מהצד הדברים מאד ברורים-
קיבוץ...

תמשיכו לעדכן,
והרבה בהצלחה
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

יוליה, תודה רבה.
אנחנו מודעים לעיניין הקיבוצי, לשנינו נסיון עם המערכת הקיבוצית. אבל באמת ניראה הפעם שלקהילה פשוט אין מקום להתרחבות כי הקיבוץ לא מעוניין שתתרחב. כמובן שאחרי מחר ניהיה יותר חכמים, אחרי שניראה שוב מה יש לקבוץ להציע לנו.מצד אחד אנחנו אומרים שהחיפזון מהשטן, מצד נוסף, מה שלא אמור לקרות, לא יקרה, ויש מספיק סימנים לכך שכניראה המעבר הזה לא אמור להתרחש...
התחלנו לברר על אפשרות שנייה, אולי מקום אחר? הילדים גדלים בינתיים, ואנחנו רוצים למצוא ישוב בו הם יכולים לגדול בנחת, בבטחון, ועם קצת פחות שוני מהסביבה....
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

עידכון על הביקור ביום שישי, אתמול.
הראו לנו בית, ממש חמוד. בת זוגתי ישר אמרה שהיא ציפתה למשהו הרבה יותר גרוע. אני הקרביים שלי התקווצו. אחרי סיבוב קצר בבית ועם החברים, הבנתי שזה או זה או כלום. לבית בהחלט יש פוטנציאל להכיל אותנו כמשפחה. הדענו לאחראי על השירות שאנחנו מעוניינים. ואז נישאלה השאלה מה הצעד הבא?
צריך לפנות את הבית מחפציה של הגברת המבוגרת שעברה לבית האבות. צריך להכין את היחידה למגורים, וצריך שיפוץ קטן מאוד של סגירת מרפסת, הוספת מזגן בחדר אחד והוספת סככה בחוץ, דבר שאפשר לעשות גם אחרי שנעבור... החלק העיקרי זה הפינוי שכפי שאמרו לנו יכול לקחת זמן...
שנינו מפחדים מהאפשרות שלמרות שהבטיחו לנו את יחידת הדיור הזו, יתנו אותה לבסוף למשהו אחר. אבל אין לנו הרבה מה לעשות בעיניין מלבד לנדנד פעם או פעמיים בשבוע.
את הבית בחדרה התחלנו לארוז, לאט לאט אנחנו מכניסים דברים לארגזים, מפנים זבל. שנינו מקוים ורוצים להיות שם...שנינו רוצים להאמין שהדרך לשם כבר סלולה. סוף סוף החלום מתחיל להתגשם.
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

לתדהמתנו ביקשו מאיתנו טופס רישום פלילי...בדקנו וגילינו שעצם הבקשה היא פלילית ושהעונש עליה יכול להגיע לשנת מאסר:
http://www.police.gov.il/mehozot/agafAH ... li.aspx#22
האם זורמים עם הדרישה??
כיכר_הבית*
הצטרפות: 28 מרץ 2009, 09:06
דף אישי: הדף האישי של כיכר_הבית*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי כיכר_הבית* »

למצוא ישוב בו הם יכולים לגדול בנחת, בבטחון, ועם קצת פחות שוני מהסביבה

הסיבה הראשונה והעיקרית בגללה (ובזכותה) בחרנו אני והאיש בנווה איתן.....
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

מחר אנו נפגשים עם המזכיר החדש. מוזר איך הוא בכלל לא נישמע כמו מישהו ששמח להכניס אנשים נוספים לגור קיבוץ.
האחראי על הדירות אמר שאנחנו צריכים לדבר איתו, הוא בהתחלה לא ממש הבין למה אנחנו מדברים איתו בכלל. אחר כך הוא דיבר על זה שהוא רוצה להגדיל את הקיבוץ (לקלוט חברים לקיבוץ), ולא ברור כרגע מה יקרה עם הקהילה. למרבה האירוניה, הוא בכלל מתכחש לזה שיש קהילה, וטוען שזה סתם אוסף של אנשים שיש בינהם יחסי חברות כאלו או אחרים.
הוא נישמע כמו קיבוצניק מהזן הישן, שעבורו קהילה זה מה שהיה פעם בקיבוץ, והןא שם לעצמו מן מטרה תלושה מהמציאות להחזיר את זה.
נחכה למחר, ניראה ונעדכן...
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

היום ניפגשנו עם יהודה, המזכיר החדש של הקיבוץ.
בת זוגתי כתבה את הרגשותיה שעה לאחר השיחה:
ניכתב ב: השבט החדש בנווה איתן

לא מתאים להם שהנשים לא עובדות וגם חלק מהגברים, לא מתאים להם שאנחנו רוב הזמן מחוץ לבית עוברים מחצר לחצר.
שהילדים מסתובבים ולא במיסגרות והסרפדים והחובזות בחצרות הורס להם את הצורה
טוב. בועז? זה אתה? סליחה שחשדתי בהיותך טרול. אכן היינו תמימים.
עכשיו אני יודעת היטב שאתה צודק ויותר מזה, שאין כל כך עתיד מוחשי למה שאתם מנסים לבנות.
היינו בשיחה בשש עיניים עם יהודה היום. דווקא איש נחמד אחרי הכל, מהאנטרפוסופים (או לפחות תופס מעצמו כזה). לא, אתם לא רצויים שם.
כל עוד היה לחברי הקיבוץ רושם שאתם שם עד שיסגרו אתכם מחוץ לגדר בהרחבה שלכם הם היו מוכנים לספוג (קומפוסט על השביל, כביסה תלויה בחוץ, ילדים עירומים ולא מסורקים שלא לומדים, אנשים שעובדים במקצועות חופשיים רחמנא ליצלן) אבל עכשיו כשאתם מתרחבים ומגיעים עוד אנשים מבחוץ ולא ברור אם תפנו את הישבנים הענוגים שלכם לכיוון ההרחבה בכלל אז עוד הייתם רצויים, בערך, בהסתייגות ובאופן זמני... נו, הם קיבוצניקים וכאלו הם ישארו.
קשה להם עם "ילדה בת 12 שלא לומדת!" השלמנו את המשפט ב"במוסד חינוכי" כי הם באמת לא יודעים ואין להם שום כלי לדעת מה היא באמת לומדת, לפחות לא כל עוד הם לא מדברים איתה וממשיכים להסתכל עליה כעל קוריוז לנפנף בו ולצקצק בשפתיים פולניות.
בחודשים הקרובים תיפול החלטה (טדדדאאאם!). אם לקלוט עוד אנשים למה שהם קוראים "אין פה קהילה" או לסגור את הבסטה, לשלוח את כל מי שלא עובר להרחבה לחפש את החברים שלו או לחייב את כל מי שנשאר להכניס ילדים למערכת חינוך, למצוא עבודה מסודרת ולגדל חוזבה תרבותית בעדניות סגולות. משהו כזה בכל אופן.
תיק תוק, תיק תוק.
לא רוצה להיות מנבאת שחורות אבל כפי שאני מכירה מערכות קיבוציות, זמנו של השבט החדש בנווה איתן קצוב... חבל... דווקא היה חלום יפה...
שלא תבינו לא נכון, אנחנו עדיין רוצים לבוא, אתכם אנחנו אוהבים אבל בינתיים מחפשים מקום אחר, שאולי תוכלו לבוא אליו אחרי שהבועה הקסומה תתנפץ. סתם כדי להיות על הצד הבטוח.
לא, כנראה שלמרות מה שחשבנו לפני שבוע, אנחנו לא מגיעים עוד חודשיים גג, הקיבוץ צריך לעבור סדנה שאחריה יגיעו לכל מיני החלטות ויראו מי מועמד ראוי ומי לא ובכלל ורק אז ימשיכו להשכיר דירות בקיבוץ משהו בין שלושה חודשים, חצי שנה, שנתיים עד אחרי ההפרטה, כשהמפלגה הירוקה תזכה ברוב בבחירות לכנסת. אללה הוא עכבר.
נתראה בסדנאות. (מקווה שיהיה שם חוג מקרמה, מזמן רציתי ללמוד... בטוח יש שם סבתא אחת שיודעת איך בשיטות המסורתיות).
<מסייגת את דברי ב: שכך אני הבנתי את דבריו של יהודה, שדווקא נראה על פניו איש נחמד, מהאנטרפוסופים (או לפחות תופס מעצמו כזה) וזו התחושה שלי כשעה אחרי המפגש איתו, הסיכום איתו היה: דברו איתי כל שבועיים ואני אעדכן אתכם במתרחש, העניין בוער. באזני זה נשמע "האדמה בוערת" אאוץ' הטוסיק...>
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

אוי...(())
נשמעת לי נבואה רחוקה ממה שבאמת יתרחש. אני מניחה שיפסיקו לקלוט משפחות שאינן בהרחבה, כי המטרה היתה לקדם את ההרחבה.
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

נשמעת לי נבואה רחוקה ממה שבאמת יתרחש
ילדת_טבע*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

מצב הרוח די דפוק. אין כוח להתחיל לחפש שוב. האנרגיות ירודות.
על הפרק עומדים עוד כמה ישובים שצריך לבדוק ולנו אין כוח להתחיל מחדש.
אני נמצאת בתפקיד המעודדת, אבל גם רוחי ירודה. עורבני ממש מבועס וכפסמיסט מיסודו קשה מאוד לשכנע אותו להתחיל מחדש ולהמשיך. זה מושך למטה.
כבר כל כך ראינו את עצמנו שם. יכולתי ממש לדמיין את החיים שלנו. חיפושית כבר ממש מצאה לעצמה חברים ובמבי כל כך התאים והרגיש שם כל כך בבית.

יהודה השתמש במונחים מאוד קשים לגבי הקהילה והאנשים בה וזאת הוא צטט מפי חברי המשק. הוא אמר שבחודשים הקרובים יפלו החלטות מאוד כואבות לגבי עתיד הקהילה. יחד עם העובדה שההרחבה לא מתקדמת לשום מקום בגלל שהקהילה תוקעת את התהליך אני לא רואה הרבה עתיד לכל הסיפור שם. מלכתחילה זה נראה טוב מידי מכדי להיות אמיתי שבקיבוץ יתקיים כדבר הזה.
אחרי הכל יש שם כל כך הרבה אנשים שמסרבים לחתום על החוזה החדש, אז למה לקיבוץ להחזיק כאלו שם? חלקם כלל לא משלמים שכר דירה אז מה יוצא להם מזה?
נראה שאנחנו היינו הראשונים שלא אמרו שהם באים להרחבה אלא מגיעים בגלל החינוך הביתי, המפלצת שממש מפחידה את חברי הקיבוץ. מבחינתם זו לא אבטלה סמוייה זו אבטלה גלויה ופושעת. אם זה משהו שאין להם דרך למדוד אותו, כמו למידה, אז זה לא קיים. אם הילדים האלו לא יושבים 7 שעות בכיתה מגישים שיעורי בית ומראים תוצאות שנראות גם לעין בלתי מקצועית... נו, כמו שכל האנשים הרגילים חושבים. לא משהו חדש. קיבוץ. מפלצת רב ראשית. תמיד היתה ונראה שלעולם כך תשאר.
לא הייתי כל כך מהר מסובבת את הראש בביטול, כבר פגשתי דברים איומים שנעשו מאותו המקום בדיוק בתוך המערכת הקיבוצית. מתוך בורות ופחד אנשים עושים דברים ממש דביליים.
אין פה עניין של פראנויה אלא הכרה של המציאות כפי שהיא עשויה להיות על כל צדדיה הפסיכיים והבלתי אפשריים ביותר.
פעם גרתי בקיבוץ שהחוזה שלי היה שאסור לי להביא אורחים לדירה שלי (!) בלי אישור האחראי על הדירות (!), כמובן שאני פרשתי את הסעיף הזה כסעיף דרקוני שלא באמת תופס בשום מקום אבל כשהשקעתי בדירה שהיתה נטושה מעל שש שנים והפכתי אותה לראויה למגורים והתקרבתי לשנת ההשכרה השלישית שלי, מה שהיה עלול לתת לי זכויות מסויימות במשק והיה עניין בדירה בעלות גבוהה יותר פתאום הסעיף הזה היה הסיבה לכך שנדרשתי לפנות את הדירה. בנוסף למסכת איומים והטרדות.
אנחנו ראינו את החוזה שבני הקהילה חתומים עליו. תוך חודש יכולים לפנות אותם משם בלי הסברים בכלל. חוזה פראונואידי ודרקוני בעליל. כל סעיף שם כבר הופר על ידי חברי הקהילה. אין שם שום דבר שמגן על הדיירים עצמם.
כולי תקווה שזה לא יקרה. אבל לא הייתי יושבת לי על מי מנוחות ומאמינה בזה בלבד.
שאלה_לי*
הצטרפות: 14 יוני 2003, 14:24

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי שאלה_לי* »

רגע, אבל כבר שילמו על השטח.
אז מה הם -הקבוץ- יעשו, הרי לא יחזירו את הכסף לכולם.
וגם אין מה להשוות אישה בודדה לקבוצה מגובשת.
ילדת_טבע*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

_רגע, אבל כבר שילמו על השטח.
אז מה הם -הקבוץ- יעשו, הרי לא יחזירו את הכסף לכולם_
לא כולם. יש שם עניין עם חוזים. היה חוזה ישן מול קבלן X ועכשיו יש חוזה חדש מול קבלן Y. לא כל מי שחתם על הישן מוכן לחתום על החדש ויש שם עניין די רציני סביב זה. מבחינת הקבלן הנוכחי הם לא חתמו איתו על כלום והכסף נמצא באיזה חשבון בורר או משהו כזה. כל העסק תקוע בין עורכי דין.
יכולים להעמיד להם תנאי-רוצים להשאר תחתמו-כדי שההרחבה תתקדם עד אז היא תקועה והקהילה תקועה לקיבוץ כמו עצם בגרון. וכל אלו שנמצאים שם וטרם חתמו (ויש לא מעט כאלה) יגידו יפה ביי ביי.
עשב_השדה*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 02:52
דף אישי: הדף האישי של עשב_השדה*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי עשב_השדה* »

מקפיצה למה חדש בכדי לחזור הנה לקרוא
ילדת_טבע*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

תודה, מרוב חלומות כבר שכחתי איך קוראים לדף הזה :-) (נו, יש גם את החלומות והמציאות של עורבני... איש חלומות מצאתי לעצמי |L|)

אחרי שכל עניין נווה איתן נתקע ישבנו כמה ימים עם המון מחשבות ובלגאנים בראש. מה הלאה? האם נגזר עלינו לוותר על הכל? אולי הרעיון המקורי שהיה לנו-לחתוך מהארץ היה יותר נכון? אולי באמת המזרח קורא לנו? אבל איזה קהילה תהיה לנו שם? אולי לא נועדנו לקהילה?
מחשבות של יאוש. פייר זה מיאש.
נכון, יהודה אמר לנו להיות נודניקים ולהתקשר אליו כל שבועיים. נכון, מצאנו חן בעיניו והוא הציע לעורבני אפילו לקחת בית ספר ירוד ולנהל אותו וכך להרים אותו מעפר (שזה בשפתו-אני מערך את קישוריך ויכולותיך ובאמת מגיע לך לחנך ילדים) אבל איכשהו יותר מידי אופטימיים לא יצאנו מכל עניין. משהו הולך לקרות שם, דברים לא ישארו ככה לזמן רב. אין מצב. יש שם מצב תקוע שהולך לקבל ניעור.
אז נכון שהם מאוד אומרים שהם מגובשים כקהילה והכל אני חושבת שאנשים כמו אנשים, באים ביחד והולכים אחד אחד.
הכל הולך להשתנות. אם הם יתחילו לעשות שם סינונים האוירה תשתנה, האנשים ישתנו. אולי יהיה לנו לאן להגיע בכל זאת השאלה אם נרצה להגיע לשם אחרי סינון.
אז ישבנו קצת על יד2 והסתכלנו על בתים פרטיים להשכרה בכל מיני מקומות בארץ לבדוק איפה יש מחירים סבירים ואיפה יש משפחות בחינוך הביתי דיברנו עם כמה משפחות פה ושם והגענו למסקנה שגם אם יש שתי משפחות או שלוש בישוב עדיין אין להם קהילה, אין מה שראינו בנווה איתן. הילדים לא מתרוצצים חופשי בביטחון, אין שום פעילות משותפת. המפגשים לא קורים באופן הכי ספונטני ועדיין יש שיעבוד לרכב ולנסיעות לשם מפגשים בימים קבועים ובשעות קבועות בשבוע (מה שאני הכי לא מסתדרת איתו, ומה אם ביום שלישי לא בא לי?). שכל משפחה היא לעצמה, ממש כמו באיזור שלנו. אז נחליף את הבית שלנו עם החצר הקסומה בבית קטן יותר בגלל העלויות ועדיין נהיה לבד. לא חבל?

אחרי שכתבנו כבר בדף על יישוב לחינוך ביתי וממש לא קיבלנו מידע מעודד (מלבד באר מילכה שנמצא בטיזן-לוך :-) ) כתבתי בהתפקדות לקהילה לא וירטואלית ופתאום ראיתי שכשהדף היה במה חדש כתבו בו עוד כמה משפחות. וואלה, הזדמנות אולי להקים קהילה! נו, קבוצת חינוך ביתי (כזו שמתפקדת גם כשאני לא שם ובזמן האחרון אני לא כל כך שם...) כבר הקמתי אז קטן עלי להקים קהילה (צוחקת לחלוטין, שניהם מבחינתי הם יריה באפילה וכישורי החברתיים לא ממש הוכיחו את עצמם במרוצת השנים :-) ).
זהו, הרמנו קריאה ויש היענות יפה וכייפית. גם אם מתוך כל הנענים יהיו בסוף 3 או 4 משפחות רציניות שיתחילו גרעין איתנו בכוונה מלאה להתפתח לקהילה, עשינו את זה, אחרים יבואו אחר כך. גם נווה איתן התחיל משתי משפחות.

חושבים על מיקום.
בינתיים מבדיקה ממש לא עומקית שאותה נעשה רק אחרי החג, עלינו על קבוצת ישובים ממש זולים עם המון בתים להשכרה באיזור בית קמה, אין לנו מושג מה הולך בישובים האלו או איך הם נראים רק שעלות בית פרטי בשכ"ד הוא 2000 ש"ח בערך ולפעמים זה כבר כולל מיסוי. יש סיכוי שזה המחיר בשל הקסאמים אבל בתור מי שחיתה זמן מה תחת קטיושות אני אומרת שהעובדה שפלח מדינה עכשיו תחת איום קסאמים יכול להיות לחלוטין לטובתנו. עורבני חושב אחרת כמובן ("אני לא אסכן אתכם!") אבל ראבאק זה מתחיל באשדוד ונגמר בבאר שבע, זה חתיכת איזור ענק! אבל כאמור לא בדקנו כלום.
אנחנו גם רוצים לבדוק עם הסוכנות היהודית ועמותת אור אולי יוכלו לכוון אותנו לישוב גוסס כלשהו ובמקביל צריכים לבדוק עם קיבוץ כרמים מה עמדתם לגבי שוכרים ולא קוני קרקעות.

טוב, חיפושית התעוררה, אני אקרא אחר כך מה שכתבתי ואולי אוסיף או אערוך. או שאולי עורבני יכנס ויתן את הצד שלו ותוספות.
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי אמא* »

הייקום מכוון אותנו למקום הנכון בזמן הנכון......

הרבה הצלחה!
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

טוב, אז צריך לכתוב חזון. חזון לקהילת חינוך ביתי, אקולוגית בישראל.
חזרנו לא מזמן לאחר ביקור בהר עמשה. היינו 3 משפחות+משפחה בפוטנציאל (רווקה) אחת. יצאנו משם עם כמה החלטות, הראשונה היא שצריך לנסח חזור.
אני לא ממש מצליח לישון, והראש שלי עובד על הניסוחים:
אנו, המשפחות החתומות מטה, מוכנות להעתיק את מקום מגורינו ולהתיישב בישוב קיים או ליישב ולאכלס נקודת התיישבות שננטשה, ובלבד שיהיו בתוך תחומי הקו הירוק. אנו מעוניינים להקים קהילה אשר תתבסס על קוי היסוד הבאים:
  • חינוך ביתי - אנו, כהורים, מאמינים שאחריות על חינוך ילדינו נתון בידינו אנו. מתוך לקיחת אחריות זו במלוא הרצינות, או בוחרים לממש את האפשרות ולחנך את ילדנו במסגרת החינוך הביתי. אנו מודעים לצרכים החברתיים של ילדינו ורצוננו להקים קהילת חינוך ביתי בישראל נובע מתוך אמונה כי קהילה שכזו תתן מענה גם לצרכים אלו.
  • סביבתיות - אנו כמשפחות וכיחידים, מאמינים בהדדיות וביחסי גומלין בין האדם והסביבה בה הוא חי. מתוך אמונה זו, אנו מעוניינים לקיים חיי קהילה המודעת לסביבתה, ועושה כל שביכולתה להקטנת הפגיעה בסביבה בה נגור.
  • קהילתיות - ברצוננו להקים קהילה אשר תגבש הווי משותף ומחויבות הדדית בין חבריה. קהילה המקיימת עזרה הדדית, פתיחות ושוויון. אנו מעוניינים לקיים חיי קהילה הכוללים הווי משותף ופעילויות קהילתיות התואמים את אורח החיים של חברי הקהילה.
אנו מאמינים כי קהילת חינוך ביתי, אקולוגית תהווה בסיס אשר ימשוך אליו משפחות הבוחרות בחינוך הביתי ובאחריות סביבתית כדרך חיים.
מתוך קווי יסוד אלו, אנו מתאגדים יחדיו במטרה להקים קהילת חינוך ביתי, אקולוגית במדינת ישראל.
נו, אז מה דעתכם???
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

וואו, איזה יופי.

בהצלחה !!!!
לנה*
הצטרפות: 12 יולי 2004, 00:38

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי לנה* »

הבן זוג מוסר שכדאי מאד לבדוק היטב מה קורה בהר עמשא,ולערוך חיפוש יסודי באינטרנט.
נתקל בכמה איזכורים על עבריינים שהשתלטו על המקום,ושעורכים שם כל מיני ארועים מפוקפקים.
ואוף דה רקורד,מסכימה שהאזור מקסים ואנו היינו בין מקימי הקיבוץ.
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

תודה לנה, באמת בדקנו קצת, ונכון לעכשיו ירדנו מהרעיון של הר עמשה...שוב תודה על האזהרה
טוב, אז אנחנו בנסיונות לבנות קהילה. כבר יש מצטרפים, כמובן שכולם קוראים פה באתר. כמובן שיש קשיים, ואני במצב של התלבטות האם נכון לעדכן פה על הקשיים, הדברים שמעצבנים אותי באופן אישי, מה כן, מה לא...ואני לא ממש יודע מה לעשות. מצד אחד יש תחושה שחלק מהאנשים שהתקבצו, רוצים רק להתעדכן, בלי מחוייבות, בלי להתאמץ, לעומת חלק שרוצים לקחת חלק, רוצים לעשות ומוכנים להתאמץ. איתם אנחנו מנסים להגיע לעמק השווה בניסוח החזון.. דבר מאוד בעייתי ניסוח החזון הזה, מצד אחד החזון צריך להיות ספציפי, להצהיר על אני מאמין, לצייר סוג של תמונה די ברורה, זאת כדי שיהיה אפשר להציגו למוסדות הבירוקרטיה. מצד שני מכיוון שמדובר על קבוצה של אנשים, צריך שהחזון יהיה מספיק רחב כדי שכולם יסכימו עליו. יש תחושה שחלק מהאנשים רוצים שיעשו את ההחלטות בשבילם, והם אולי יגיעו. אני מוצא את עצמי קצת כועס, לא ממש יודע להרפות, רוצה שאנשים יקחו אחריות, יעשו מעצמם, ירצו להיות שותפים בעשייה. ללא שותפים בעשייה לא תהיה קהילה וזה כל כך ברור. אנחנו מנסים להקים קהילה אקטיבית, לא קובץ של אנשים שגרים ביחד, בלי עשייה בלי מחויבות. פתאום גיליתי שאנשים מפחדים ממחויבות. איזו מילה גדולה. לרובם יש משפחה ילד או שניים, ועדיין מחוייבות מפחיד את חלקם.
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי אמא* »

עורבני, אני קוראת את דברייך... ונראה לי שהפחד הוא תהליך טבעי למדי.
אולי זה זמן לחלק קצת תפקידים, ואז לעשות סיעור מוחות יחד, או לשתף זה את זה.... כך כל אחד יוכל להיות שותף וחלק מהתהליך המשותף.
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

בסופ"ש הקרוב אנחנו יוצאים לקמפינג, עם קבוצת המשפחות שהצטרפו לרעיון הקמת הקהילה, כבר יש מספר לא קטן בכלל של משפחות, וסוף סוף יש תחושה שדברים תחילים לזוז. אם עד לא משמן הרגשתי שאני מנסה לדחף קירות, פתאום יש תזוזה יש היענות. זה מרגיש כל כך נכון, כל כך טוב. ברור לגמרי ששום דבר לא יקום מעכשיו לעכשיו ושבמקרה הטוב, נוכל לעבור לישוב כזה או אחר בקיץ הבא. אבל יש התחלה, ויש רצון, ועכשיו צריך להתחיל להפגש, לארגן מפגשים חברתיים של המשפחות, ולאט לאט להפוך לקהילה.
מיכל_שץ*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

וואו, איזה יופי.
ילדת_טבע*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

קודם כל חזרנו לחשוב שוב בכיוון של חלוקת המבנה לשתי דירות, אחרי הצעת מחיר לשיפוץ של חצי מהמבנה זה נשמע אפילו ריאלי ויש סיכוי שמדובר בהלואה שתחזיר עצמה תוך שלוש וחצי שנים. עם הוספה של חדר ליחידה להשכרה הקיימת זה ממש יוצא שווה ודי מהר יתחילו להכנס כבר כספים. מה שכן, כדי להתחיל ולהרוויח מזה כסף צריך להתחיל כמה שיותר מהר. השבוע מתישהו עורבני יעשה סיבוב בנקים כדי לבדוק מיחזור משכנתא כי היום אנחנו במסלול בעייתי שבחרנו בו מתוך אי הבנה ופחד משינויים (לפני שש שנים! שש שנים זה זמן רב ללמוד, לא כן?).

כפי שעורבני סיפר בסופ"ש האחרון נפגשנו עם יתר המשפחות החלוצות של גרעין קהילת החנ"ב.
פנינו כבר לתנועת אור, תנועה לישוב קבוצות בנגב ובגליל, כדי שנוכל להמשיך בתהליך איתם עליהם לדעת מה בדיוק אנחנו מחפשים, החל מאקלים סביבתי ועד לאנושי. אבל ראשית יש להכיר את אנשי הקבוצה ולראות אם יש לנו חלום משותף.
שש משפחות הגיעו מתוך כלל המשפחות שכבר הצטרפו לקבוצה.
נפגשנו ביער, היינו שתי משפחות שנשארו ללון. החיפושית מיד התחברה לבנם של המשפחה השניה, היה בינהם חיבור כל כך טוב שממש שעות נהננו להקשיב בחצי אוזן לשיחות המקסימות שלהם בעודנו עסוקים בעניינינו.
לקראת שקיעה הגיעו חלק מהמשפחות להיכרות ראשונית ולעת ערב חזרו לביתם. בבוקר שבו.
עשינו מעגל חלומות והחלטנו על מפגשים כל חודש וחצי.
מאוד נהננו להכיר את האנשים ולדעת שיש לנו שותפים אמיצים לדרך. זו תחושה באמת טובה. כשכותבים באינטרנט לא זה לא ממש נתפס שמעבר לשורות המילים באמת יושבים אנשים, עניין משונה האינטרנט הזה, מצד אחד הוא כלי תקשורת מצויין ומצד שני יוצר דיסאוננס תיקשורתי נוראי והוא יסוד מעולה לקצרים בתקשורת. כמה טוב לראות עיניים.
עכשיו באמת מרגישים שאנחנו בהתחלה של משהו גדול יותר ונפלא.
<יצא לי מרגיעון "תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר" מה אתם אומרים? חשוך? הנה אני כבר רואה את השחר עולה>
ילדת_טבע*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

דברים מתחילים לקרות. עוד שבוע פגישה עם נציג תנועת אור. מתרגשים...
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

ביום רביעי נפגשים עם נציג של תנועת אור.
אני וזוגתי מאוד מתרגשים, יש לנו הרגשה שאוטוטו החלום מתגשם, רוקם עור וגידים ומתחיל ללכת בעצמו.
ישנם כבר מספר לא מבוטל של משפחות רציניות שהצטרפו, ולוקחות חלק בדיונים במתקיימים במרחב הוירטואלי שלנו בגוגל. מצד שני יש גם כמה משפחות שהחליטו להצטרף לקהילה, אך אינן לוקחות חלק אמיתי בדיונים ובבקשות (כמו לרשום את פרטיהם ברשימת הקשר של הקבוצה). אני מרגיש שזה סוג של אמירה: "כן אנחנו רוצים קהילה אבל בלי להיות חלק מהקהילה. אנחנו רוצים שלילד שלנו יהיה עם מי לשחק בחוץ בלי לקחת אחריות על המעורבות הקהילתית, בלי שיוכלו ליצור איתי קשר"
זוגתי אומרת לא לדאוג, אנחנו רק בתחילת הדרך, וברור לחלוטין מי המשפחות השייכות לגרעין הקשה שכניראה יגיעו ראשונים להתיישב, ברור שלא כל מי שנימצא עכשיו גם ימשיך הלאה. וללא ספק יש צדק בדבריה.
כולי ציפיה ליום רביעי, פגישת היכרות עם תנועת אור, מה אנחנו רוצים? מה הם יכולים לתת?
כבר הגענו להסכמה על החזון, כבר יש לנו מודל לגבי העקרונות של הקהילה, והינה אנחנו הופכים למשהו אמיתי...
הינה החזון כפי שהוסכם עליו:
אנו, המשפחות החתומות מטה, מוכנות להעתיק את מקום מגורינו ולהתיישב בישוב קיים או ליישב ולאכלס נקודת התיישבות שננטשה, ובלבד שיהיו בתוך תחומי הקו הירוק. אנו מעוניינים להקים קהילה אשר תתבסס על קוי היסוד הבאים:

חינוך ביתי - אנו, כהורים, מאמינים שהאחריות על חינוך ילדינו נתון בידינו אנו. מתוך אחריות זו, אנו בוחרים לחנך את ילדנו במסגרת החינוך הביתי, ולשאוף להמשיך בדרך חינוכית זו גם בעתיד. אנו מודעים לצרכים החברתיים של ילדינו ורצוננו להקים קהילת חינוך ביתי בישראל נובע מתוך אמונה כי קהילה שכזו תתן מענה גם לצרכים אלו.

קהילתיות - ברצוננו להקים קהילה אשר תגבש הווי משותף ומחויבות הדדית בין חבריה. קהילה המקיימת עזרה הדדית, פתיחות, שוויון סובלנות וכבוד הדדי. אנו מעוניינים לקיים חיי קהילה הכוללים שיח רציף לקיום הווי משותף, פרוייקטים קהילתיים ופעילויות שונות התואמים את אורח החיים של חברי הקהילה.

סביבתיות - אנו כמשפחות וכיחידים, מאמינים בהדדיות וביחסי גומלין בין האדם והסביבה בה הוא חי. מתוך אמונה זו, אנו שואפים לקיים חיי קהילה המודעת לסביבתה, ועושה כל שביכולתה להקטנת הפגיעה בסביבה בה נגור.

אנו מאמינים כי קהילת חינוך ביתי, אקולוגית תהווה בסיס אשר ימשוך אליו משפחות הבוחרות בחינוך הביתי ובאחריות סביבתית כדרך חיים. מתוך קווי יסוד אלו, אנו מתאגדים יחדיו במטרה להקים קהילת חינוך ביתי, אקולוגית במדינת ישראל!!!
ילדת_טבע*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

הפגישה ביום רבעי היתה מפתיעה. הגיעו הרבה יותר משפחות ממה שחשבנו שיגיעו. היינו כשש משפחות. הנציג היה נחמד ומאוד מעשי. לא מדברים כרגע על מיקום, קודם כל מתעסקים בגיבוש חברתי ורעיוני של הקבוצה. מבחינת הקבוצה אנחנו מוכנים לעקור את בתינו כבר עכשיו ולהתישב. מבחינת תנועת אור זה מעולה. הם ישמחו לישב עוד קבוצה עד סוף שנה (בטח יקבלו מענקים יפים על כך אז באמת שווה להם להתאמץ).
בעניין הישוב התבקשנו להרגע ולנוח, לא לחפש יותר. הם יעשו בשבילנו את העבודה. להם יש מאגר נתונים והם יחפשו וימצאו ישוב שמתאים לנו בדיוק, הן מבחינת מיקום והן מבחינת אופי הישוב ואופי הקבוצה.
מרגש.
גיבשנו שתי קבוצות פעילות, האחת קבוצה מנהלות והשניה קבוצת תוכן. קבוצה התוכן תעסוק בתוכן המפגשים החודשיים של הקבוצה, בהכנת פעילויות חברתיות מגבשות ומקרבות ואילו קבוצת המנהלות תעסוק בארגון המפגשים ברמה המנהלית ובעבודה מנהלתית נוספת מול עמותת אור ("הכאב ראש", טלפונים מיילים ניסוחים ושאר עניני מנהלה).
מחר יש לקבוצת המנהלות פגישה נוספת עם נציג התנועה. יש לו עוד פרטים יבשים לעדכן אותנו. הוא ליווה כבר כמה קבוצות והנסיון שלו מבורך.
בינתיים, אנחנו מצאנו חברים, אנשים מקסימים שאפשר לדבר איתם, שיש להם בדיוק אותן קרניים כמו לנו, אנשים שבאמת אפשר לחלום איתם. לילדה יש חברים (היא גם התאהבה באחד הבנים עד מעל האזניים, הוא כמעט מחליף את אהובה מנווה איתן שגדול ממנה ב9 שנים, רק צריך להתאמן קצת על רכיבת האופניים שלו וליבה מובטח לו לעד), במבי הקטן מזדנב אחרי קבוצה בני השלוש וקצת משמש להם שק אגרוף לצערי, מקווה שזה יעבור והוא יבין שיש לו מקום גם בשכבת הגיל הצעירה יותר (שנתיים וחצי, מה רע בהם, מה?).
בינתיים מתעוררים דיונים ערים ומעניינים ברמה הוירטואלית לגבי קהילתיות, שיתופיות, חששות ופחדים הנוגעים לחיי קהילה.
המסע החל ואנחנו לא לבד בו.

בינתיים, התבקשנו מאת נציג התנועה לבסס את הקבוצה על מספר משפחות קבוע ולא להוסיף עוד משפחות חדשות כך תהליך הגיבוש יהיה מהיר יותר ונוכל לעלות על הקרקע יותר מהר. אחרי העליה לקרקע נוכל לפתוח שערינו למשפחות נוספות. מה שמאלץ אותנו לקבוע את כמות המשפחות המשתתפות על פי אלו שיגיעו לסופ"ש הבא של הקבוצה. אחרי כן, מי שלא יהיה לא יוכל להשתתף יותר בדיונים בקבוצה שלנו בגוגל.
קרן_קיימת*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 10:59
דף אישי: הדף האישי של קרן_קיימת*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי קרן_קיימת* »

רק צריך להתאמן קצת על רכיבת האופניים שלו וליבה מובטח לו לעד מיד מתחילים בסדרת אימונים :-)
<לא הצלחתי להתאפק>
ד"ש.
ילדת_טבע*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

נסענו כל החבורה לראות ישוב, הראשון שהציעו לנו. ישוב צפוני על קו הגבול עם לבנון. מקום יפיפה. נוף מדהים. אין לחות באויר וריח אורנים נישא ברוח. אח... לנשום.... ואז פתאום יצא אחד האבות, מהישיבה של הקבוצה עם נציגי הקיבוץ, כרוח סערה, כולו אחוז סערת רגשות, שלי לא ברור היה מה הסיבה לה, האם נאמר שם דבר כל כך רע? מאותו הרגע קרה משהו, כאילו בבת אחת התהפך העולם. ביתי התחילה ליבב שכואבת לה הבטן ואחר כך להקיא, בזמן שכולם רצו אחרי נציג הקיבוץ כדי להספיק לראות משהו מהטיול המאורגן שהכינו לנו. מצאנו את עצמנו במן לופ כזה שלא נותן לנו אפילו לרגע לעצור להרגיש ולחלום. כשכבר הצלחנו רגע לעצור כולם התחילו לקרוא להמשיך כי האוטובוס מגיע בקרוב וצריך להגיע לתחנה כי יש משפחות שצריכות לעלות עליו...
ככה לא רואים ישוב.
כשבאנו לנווה איתן בפעם הראשונה זה היה ביום כיפור, ישנו שם לילה באוהל. חיפושית לא הפסיקה לבכות כל היום כי היה לה חם ולא בבית. היה לנו מספיק זמן לחוות ולהרגיש את האדמה (אולי אפילו יותר מידי כי ישנו במיקום הכי מעפאן בקיבוץ להקמת אוהל כמסתבר בדיעבד) אבל כשיצאנו משם עורבני היה בתחושה של של "מה אנשים עושים פה בכלל?" ואילו אני הרגשתי שיש שם עוד דברים שלא ראינו ולא הרגשנו כי לא היינו במצב של פתיחות. כי חיפושית היתה עצבנית. כי היה לנו חם מידי ולא נוח ולא מצאנו את עצמנו ובאמת נפלנו עליהם באופן די מוזר ולא מתאים. אחר כך החלטנו לבוא לזמן מה, לשבועיים. בשבועיים האלו היה לנו ברור שזה המקום שלנו. הבנו את הקסם. גם היום אנחנו עדיין מעלים את נווה איתן מדי פעם בפעם אבל עכשיו לקחנו על עצמנו פרוייקט ולנטוש אותו עכשיו יהיה וותרני מידי לשני עקשנים שכמונו.
התחושה שלי היא שאנחנו צריכים לעשות ביקור בישוב ההוא שוב. לבוא נקי. לבוא בשקט. לבוא לבד. לראות את הפוטנציאל הקיים אם יש ולהראות אותו לאחרים. להמשיך להיות בעלי החזון. ואם אין-אז אין.
לא קל להיות חלוץ :-)
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

קצת שקוע בתחושת כישלון.
חזרתי לפה וקראתי את כל מה שכתבנו מהתחלה עד הסוף, עוד מעט יום הולדת שנה להתחלת הכתיבה פה, נכון לעשות רטרוספקטיבה, ולקרוא הכל, לראות איפה אנחנו היום ביחס למה שרצינו בהתחלה. סוג של שיקוף.
החלום לא התגשם עדיין, אבל אנחנו עדיין חולמים את אותו החלום, אפילו הצלחנו לנסח חזון ואנחנו מאוד שלמים עם ניסוחו.
בנווה איתן, אנחנו עדיין ממתינים שדברים יזוזו, כל מי שעוקב אחרי הדף של הקהילה, יודע בדיוק מה המצב שם, ואני לא מרגיש צורך לפרט על זה פה.
הקהילה שניסינו להקים, התפוגגה לה, ברגע שהתחלנו לראות מקומות. כל אחד משך לכיוון אחר. לכל אחד התאים משהו אחר, וככה כל משפחה הלכה לה לכיוון אחר. הבנו שכניראה, כדי להקים קהילה, צריך קודם כל למצוא מקום מתאים, להגיע, להתיישב, ואז לקרוא לכולם לבוא. זה פשוט לא עובד אחרת.
התחלנו לשקול אופציה של עיירות פיתוח, שכונה אקולוגית על גבול העיירה, בלי שנצטרך לתת דין וחשבון לחברי קיבוץ ותיקים, מתחיל להשמע כמו רעיון טוב.
אנחנו בודקים את כל האפשרויות, עדיין חולמים על קהילה, עדיין מחזיקים בחזון ובחלום,
רק רוצים שמימושו יהיה מהיר יותר, עם פחות בעיות, יותר זורם, יותר חלק. בלי אותה רכבת הרים אמוציונלית שנעה בין תחושת הצלחה אדירה ותחושת כישלון צורב.
גילית_ט*
הצטרפות: 20 דצמבר 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של גילית_ט*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי גילית_ט* »

אני עדיין אופטימית, גם חשבתי אולי באמת צריך למצוא מקום לבד או עם עוד זוג חברים , בתקווה שיבואו עוד...
כמו שהתפוגגו, כך יכולים להתאחד מחדש, סה"כ אף אחד עדיין לא מצא משהו... והרצון למקום עדיין קיים!!!
גילית_ט*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי גילית_ט* »

סה"כ לא ראינו כ"כ הרבה מקומות, אז למה הפסימיות??? אפשר להמשיך קדימה גם אם כולם לא רוצים / מסכימים או למצוא מקום חדש שמתאים ליותר אנשים
בהצלחה בכל מקרה!!!!
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

סתם, רוצה להשאיר את הדף חי, אנחנו עובדים בשקט, מאחורי הקלעים, בניסיון למצוא מקום מתאים. מארגנים פגישות ובודקים מקומות. הגענו למסקנה שככה, בדרך שבה עבדנו עד כה, כניראה לא נצליח להקים כלום. אז פתחנו ערוץ שקט. אנחנו מבטיחים שאחרי שיהיה מקום שיוכל לענות על התנאים שלנו, נפרסם אותו וניקרא למי שרוצה להצטרף. בינתיים אני רק רוצה להגיד שזה שלא כתבנו פה, לא אומר שאנחנו הרמנו ידיים. אנחנו עדיין רוצים להגשים את החלום, ואנחנו עובדים על זה.
גילית_ט*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי גילית_ט* »

יופי שמחה לשמוע/לקרוא!!!
ילדת_טבע*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

שוב אורזים. זהו. עוד חמישה שבועות אנחנו בנווה איתן.
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

יום חמישי עוברים. הבית בנווה איתן כימעט מוכן.
יאללה ישורת אחרונה של אריזה
מיכל_שץ*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

וואוו!
מזל טוב.
מחכים לבואכם...
תבואו בשבת להגיד שלום!
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

זוגתי והילדים כבר בנווה איתן, עם הכלבה החתולים והדג.
היום ארזנו הרבה חומרי ניקוי, שקי שינה, ומזרוני קמפינג ונסענו לנווה איתן. אני לקחתי את הילדים לטיול בעוד זוגתי מנקה את הבית.
אחרי שהיא סיימה, אני חזרתי לחדרה, ניכנסתי הביתה ועד עכשיו אחרזתי וסידרתי את הכל. זהו זה. עוד 9 שעות באים המובילים.
אני מצאתי את עצמי עומד מידי פעם בחדר ריק מסתכל על הקירות ונחנק, עברנו פה כל כך הרבה. כל האמירות הרציונאליות הנחמדות האלה שהבית הוא רק עוד חפץ וצריך ללמוד לשחרר אותו, נדחקות על ידי האמוציות. פה ילדנו את הבמבי הקטן, וכאן הגדולה ציירה על הקיר.
עברנו תקופה מופלאה של גדילה של למידה בבית הזה. אנחנו אוהבים אותו מאוד ואם היה אפשר להעביר אותו כמו שהוא למקום בו תיהיה לנו ולילדים חברה היינו עושים זאת.

התחלנו לחלום חלום משותף, שנובע מהצורך לספק לילדינו ולנו חברה וסביבה מהוגנת ותומכת שתהיה גם כן בחינוך ביתי. עייפנו מלהיות שונים.

ככה מתחיל הדף, ואולי מחר יבוא הבוקר, ואתעורר מהחלום ואגלה שהפך למציאות?
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

קפצתי לביקור בדף, פתאום אני מבין כמה זמן עבר, כימעט חצי שנה שאנחנו בנווה איתן.
נישאלת עדיין השאלה, האם זו המציאות?
אז כן, זו המציאות, הגענו, לילדים יש חברים. הסביבה מעודדת עצמאות, והגדולה הולכת לחברים באופן עצמאי. בכלל יש עם מי לדבר.
אני נוסע לחו"ל, ולזוגתי יש עם מי להפגש. ואיזה כיף שלא צריך רכב בשביל זה.
פתאום כל מה שחלמנו שיכול לקרות, קורה.
ארוחות ערב ספונטניות עם חברים שגרים שני בתים מאיתנו. סתם מפגש בוקר על השביל, נימשך מעל שעתיים עם כוס תה/קפה.
צריכים עזרה, יש ממי לבקש. כבר אין בדידות בסביבה שאנחנו לא שייכים לה.
פתאום הצורך לבקר בבואפן, נעלם, למה צריך סביבה תומכת וירטואלית? כשאנחנו גרים בתוך קהילה כזו, אמיתית.
מה המחיר לאושר הזה?
אני המון בנסיעות, שעתיים וחצי ביום, יש שבועות שבהם אני רואה קצת פחות את המשפחה, אבל אני רואה את זה כזמני (גם אם זה 6 שנים)
כרגע הקהילה המתגבשת פה, עדיין אין לנו נציגות ויד בהחלטות שמתגבשות על ידי הקיבוץ. אבל בטווח הארוך, אני מאמין שאם הקהילה תדבוק במקום, גם לנציגות כזו נגיע.
בטח יש עוד כל מיני דברים קטנים שאני לא חושב עליהם. אני מסתכל מסביב ואני אומר איזה כיף. זה אמיתי לחלוטין.
הפסקנו להיות שונים. סיפקנו לנו ולילדינו סביבה מהוגנת ותומכת שגם עושה חינוך ביתי.

הגשמנן לעצמנו חלום אחד, כמובן שצריך לעבוד על הפינישים...
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

וואו
מדהים.

קראתי את כל הדף עכשיו ברצף (עם דילוגים קצרים) ולמען האמת בשלב מסויים לא האמנתי שהדבר הזה יצליח.
הנסיון לבצע משהו מורכב שכולל מעבר למקום שיתאים לאורח החיים + שני שיפוצים + לשמור על אבא קרוב בבית + לא לפשוט רגל ואפילו להרוויח מכך + לא ליפול על קהילה מעפאנה ובעניין הזה צריך המון המון מזל, כאשר כל האותות סימנו דווקא להתרחק מנווה איתן - נשמע לי לא הגיוני.

גם השיטתיות בדרך שלכם, הנחישות לבדוק כל רעיון לעומקו, ולנסות לתת לו צ'אנס גם אם יש מיליון נורות אדומות - התפרשה אצלי כסוג של נאיביות בשלב מסוים גם אם מעוררת הערכה.

אבל הצלחתם. התמדתם והתעקשתם, ולדעתי סיננתם גם "רעשים" ויצרתם סדרי עדיפויות, כי לא כל הדרישות הראשוניות מולאו בבחינת תפסת מרובה לא תפסת - והנה, הדבר הכי חשוב מבחינתכם הושג בצורה שנשמעת קסומה ממש.

מי אמרה שעורבני פסימי? הלוואי עליי פסימיות כזו :-)

אז שאפו! מורידה את הכובע ומאחלת לכם הצלחה גם בפינישים ובכלל (())
ש_י_ר_י*
הצטרפות: 18 יולי 2008, 15:29
דף אישי: הדף האישי של ש_י_ר_י*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

בדיוק חשבתי עליכם, ועל זה שלא רואים אתכם בבאופן יותר! איזה צירוף מקרים! :-)
האמת שהייתה לי הרגשה שזה המצב. כל כך שמחה בשבילכם שאתם לא צריכים את הקהילה הוירטואלית! נראה לי שבקרוב נבוא לביקור, אולי ניפגש...
אהבת_עולם*

בלוג מסע להגשמת חלום

וגם אני בדיוק חשבתי עליכם בימים האחרונים !

טוב לשמוע.
{@
אהבת_עולם*

בלוג מסע להגשמת חלום

שלחתי עכשיו מייל לילדת טבע. (בתקווה שמה שהיה לי זה מייל עדכני).
בבקשה תבדקו שקיבלתם.
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

שנה אחרי...
מה כותבים ברטרוספקטיבה? איך משתפים ומשקפים את המציאות כפי שהיא?
יש לי המון התלבטויות, האם נכון לשתף בהכל? האם נכון לצנזר חלק מהדברים? הרי אין נכון ולא נכון. הכל אמיתי הכל נימצא הכל טוב ורע באותה מידה.
באיזו מידה ניתן להגיד שהצלחנו או נכשלנו במה שרצינו להשיג?

אז ככה:
הילדים בגדול נהנים, למה רק בגדול, כי כמו בכל סביבה חברתית יש גם סיטואציות כואבות ולא נעימות. סיטואציות שמביאות אותנו ההורים להרבה מחשבות על החינוך אותו אנו נותנים לילדינו, הרבה מחשבות על השפעות הסביבה על התנהגותם, ועל החלק שלנו בכל הסיפור הזה.

כלכלית, הצלחנו סוף סוף להשכיר את הבית בחדרה, ואנחנו מתחילים לצעוד בדרך המוטב. לא, לא התעשרנו, אבל סוף סוף אנחנו מצליחים לשים מעט בצד כל חודש...

עדיין יש לנו חלומות לגבי דברים שאנחנו לא מצליחים להגשים בנווה איתן, אבל כמו שכצוב לי "ללא חולמים - לעולם לא תהה מנוחה לעולם"...
ילדת_טבע*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

מהפכה, התעוררות, יכול להיות שיש עוד המשך...
רוחות חדשות מנשבות בחומו הלוהט של אוגוסט בעמק, מפחיד ומרגש, אולי עדיין יש סיכוי לעשות משהו שמשנה באמת...
המשך אולי יבוא...
ילדת_טבע*

בלוג מסע להגשמת חלום

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

_אמא (16.04.2009 18:43):
הייקום מכוון אותנו למקום הנכון בזמן הנכון......_
עורבני_מצוי*

בלוג מסע להגשמת חלום

אנחנו עוזבים, כניראה שהמקום הנכון בזמן הנכון, זה לא נווה איתן. בדיוק שנתיים אחרי המעבר לקיבוץ, אנחנו עוזבים.
הפרטים הטכניים: השכרנו בית בעין איילה והתוכנית היא לעבור בסוף אוקטובר אן עד אמצע נובמבר...
חלום, התגשמות, התעוררות, מציאות.
שליחת תגובה

חזור אל “כינויים ואנשים באתר”