בלי חיתולים שאלות ותשובות

דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

שליחה על ידי דניאלה* »

אצלי הבכורה בגיל שנה וחצי הייתה יבשה לגמרי, לאמצעית לקח הרבה יותר זמן והיו הרבה יותר שלוליות בגיל שנה וחצי
(הקטנה עוד לא הגיעה לגיל הזה...).

הכיצד בלי חיתולים לא עבד לי?
אני בכלל לא מסתכלת על זה ככה.
זו לא שיטה שעובדת או לא עובדת.
זו דרך לגדל את הילדים בלי חיתולים. כל רגע שהם בלי חיתול - רווח נקי. עובד לך ולהם
זרח_הפרח*
הצטרפות: 20 מרץ 2010, 20:33
דף אישי: הדף האישי של זרח_הפרח*

שליחה על ידי זרח_הפרח* »

גם אצלנו היה בדיוק אותו דבר. חודשים. התחלתי לצאת מדעתי. התנחמתי בעובדה שלפחות אין לו בעיות לשחרר, כמו להרבה מחותלים "רגילים".
תמיד היה מודיע תוך כדי, ואז גם ממשיך עם מכנסיים רטובים, ממש לא הזיז לו (תודה לאל רק פיפי!).
הפסקתי לשאול אותו. עזבתי את זה לגמרי. כשביקש לקחתי, כשקם משינה לקחתי אם הסכים, יצאתי עם ששה זוגות מכנסיים לכל מקום, והנחתי לזה.
ואחרי כמה זמן הוא הפסיק להתנגד שאקח אותו לסיר, וחזרתי לקחת כל שעתיים שלוש. לא לשאול (כי אז בטוח יגיד לא), אלא להגיד. "עכשיו ניקח איתנו את הספר ונקרא אותו על הסיר".
היום רוב הגדול של הפעמים מבקש. לפני חודש סבתא לימדה אותו להשתין בעמידה, ואת זה הוא בכלל אוהב, כי לא צריך להפסיק הכל כדי ללכת לסיר.
בעצם פשוט לנשום. לחכות. לתת לו זמן.
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

לימדתן אותם להיות עצמאיים? זה גיל שבו הם לא מסמנים, אבל יש סיכוי שאם תלמדו אותם לעשות בעמידה בחוץ/ במקלחת/ בסיר יש סיכוי יותר טוב שתזכו לשיתוף פעולה.
דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

שליחה על ידי דניאלה* »

לימדתן אותם להיות עצמאיים?
אחחח החיים הטובים של אמהות לבנים (-:
שמנדובה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2014, 18:24

שליחה על ידי שמנדובה* »

אצלי הוא משתין יופי בעמידה, אבל רק כשהוא לבוש :-p בסיר או בחצר או במקלחון, הוא לא מוכן. יש לנו סיר במרכז הבית והוא יודע להתיישב עליו בעצמו, אבל הוא קם תוך שניה. ילד עם קוצים בתחת... וגם מסוגל להתאפק במיוחד ולזמן ארוך, נניח אם התיישבנו כבר על הסיר ואנחנו מספרים סיפור או שרים שיר, הוא יחכה עד שאומר נואש ואפנה לעניין אחר, ואז יקום מהסיר וישתין לידו :-D הוא גם יודע להוריד מכנסיים לבד. זה לא עניין של עצמאות או תנוחה - זה לגמרי עניין של ״אני רואה שזה חשוב לך שנעשה פיפי וקקי בסיר, לכן אעשה בדיוק להיפך״. ולכן לדעתי אם אשחרר, זה יפתר מאליו.
שמחה*
הצטרפות: 02 דצמבר 2003, 18:03

שליחה על ידי שמחה* »

הי
ניסיתי למצוא דף שמסביר בצורה מפורטת למתחילים , אשמח אם מישהו יפנה אותי לכזה

מה אומרים? אפשר להתחיל לפשפש בגיל 8 חודשים?

ניסיתי כמה פעמים...

תודה!
אני_מליה*
הצטרפות: 21 דצמבר 2018, 22:21
דף אישי: הדף האישי של אני_מליה*

שליחה על ידי אני_מליה* »

היום אני חושבת, שאולי עדיף לרוץ בגיל חודש כל עשר דקות (אני גם סידרתי לי סיר קטן - כל קערה או גיגית יכולה לשמש לזה - גם בסלון, ופישפשתי אותו אחרי הנקה עוד שם, בלי לקום ולרוץ לכיור)

אבל איך זה מסתדר עם חובת מנוחה 6 שבועות אחרי הלידה?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

????
מה נראה לך, שלא זזים 6 שבועות? 0-:
אבל לעצם העניין: בציטוט שהבאת כתוב שהאמא הזאת סידרה לעצמה סיר קטן ופשפשה את התינוק אחרי הנקה בלי לקום מהספה. כלומר היא סידרה לעצמה לנוח במקום להתרוצץ. זה בדיוק מתאים ל"חובת מנוחה ששה שבועות אחרי הלידה" (-:
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

יופי, ועוד הבאת ציטוט ממני... הנה הספה מאחורי, אני זוכרת יפה מאוד איך פשפשתי אותו בסיר בלי לקום מפינת ההנקה שהכנתי לי, עם כרית הנקה ושולחן קטן עם בקבוק מים והכל (-:
אני_מליה*

שליחה על ידי אני_מליה* »

אין לי מושג, כפי שכתבתי בדף שלי כל כך נבהלתי מזה שאמרתי לאמא שלי לבוא לעזור לי... הבנתי שאסור להרים את התינוק אזאני לא מבינה איך רצים איתו לכיור? בבית של זה מאוד קרוב לחדר שינה, אבל לא יטדעת מה עם רצפת האגן? כל הדפים מתבלבלים לי...
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

מה פתאום אסור להרים את התינוק (-:
מדובר בתינוק שרק נולד. 3 קילו? בטח שמרימים את התינוק.
נראה לי שבאמת הסתבכת... אולי שווה לך ללכת לייעוץ אצל מומחית לרצפת האגן כמו יעל שוראקי שתתן לך הנחיות ותרגילים, זה לא המקצוע שלי, ואני לא זוכרת באיזה דף פה יש סיכום שמפרט בדיוק למה הכוונה במנוחה.
בכל מקרה הכוונה: לא לשטוף את הבית, לא להרים דברים כבדים (שישיית מים מינרליים, קניות מהסופר), לאסוף את רצפת האגן כשאת קמה או מתיישבת או משתעלת (ללמוד ממדריכה לשיטת פאולה או ממורה ליוגה נשית, למה הכוונה ב"לאסוף את רצפת האגן"), לא לצאת לטרק בהימאליה P-: לא לעמוד ולהכין אוכל שעות, לא לעשות שום דבר חוץ מלנוח, להתאושש, לטפל בתינוק שלך, לאכול ולשתות.
אבל ברור שאת קמה לשירותים, מתקלחת, קמה למטבח, קמה עם התינוק. מה, אם צריך להחליף חיתול את לא קמה? אם צריך לשטוף תוסיק לתינוק את לא קמה? ברור שכן. זה גם לא בריא כל הזמן לשכב או לשבת. פשוט, לא להעמיס.
ואם את יכולה לעשות כבר עכשיו פעילות גופנית ובמיוחד יוגה נשית להריון, או צ'י קונג, זה ישפר בכל מקרה את החוזק והעמידות של הגוף שלך, גם ללידה וגם למשכב הלידה.
אני_מליה*

שליחה על ידי אני_מליה* »

תודה בשמת על ההבהרה :-)
אני קוראת את מה שאת כותבת וזה נשמע מאוד הגיוני, אבל כשקוראים הרבה, ומישהי כותבת שאמא שלה לא נתנה לה לצאת מהחדר, ומזל שכך, זה יכול פתאום להיראות כאילו שאני לא אמורה לזוז.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא רוצה להפחיד אותך אבל יש גם מקרים של נזק רציני לרצפת האגן בלידה... את לא יודעת מה הסיפור של כל אחת.
ויש גם מנהגי עדות (-:
ממליצה מאוד על הספר "לידה פעילה" מאת ג'נט באלאסקס (תרגמה מיילדת הבית הותיקה מיכל בונשטיין), יש בו המון המון מידע מעולה. הפרק על ההנקה שם דווקא לא טוב, אבל כל השאר מעולה, כולל עצות לשמירה על רצפת האגן גם בהריון, גם בלידה וגם אחריה.
שליחת תגובה

חזור אל “היישום”