בנייה בקש

דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

בנייה בקש

שליחה על ידי דנה_ה* »

בקרוב נבנה בית ביישוב שאנו חיים בו (עכשיו עדיין בקראוון). אני רואה את זה כהזדמנות נהדרת לבנות ולהיבנות. במסגרת ההתעניינויות שלנו שמענו על אפשרות בנית הית מקש (לא מבוץ+קש אלא ממש ממלבנים (בלות) של קש). האם מישהו שמע על בית כזה שנבנה בארץ? האם מישהו שמע על זה משהו בכלל? אשמח לשמוע אם יש נסיון מעשי בנושא. תודה
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

בנייה בקש

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

כן. קראתי כתבה בעיתון הארץ על זוג שבנה מקש בצפת. אם אני זוכרת נכון הם הצטערו בדיעבד, או שלפחות לאחשבו שזה רעיון הכי טוב. נסי למצוא בארכיון הארץ באינטרנט (עולה משהו כמו 10 שח. יש סיכוי קלוש שיש לי את הכתבה בבית איפשהו).

יש ספרים. חפשי באינטרנט. יש אתרים שעוסקים בבנייה אלטרנטיבית, עם אגפים של ספרים. כמו כן, היכנסי לאתר "קהילת אדמה", אולי משם תמצאי אנשים שבנו/בונים כך. אולי אפילו תוכלו להצטרף למישהו שבונה עכשיו וללמוד ממנו את השיטה. מדי פעם יש בארץ סדנאות בניה אלטרנטיבית, (לדוגמה שמעביר דוד רנוב (אדריכל שמתמחה בבניה אלטרנטיבית), אבל גם אחרים.

אני חושבת שזו בניה שמתאימה במיוחד לאזורים חמים ויבשים, אבל בתכל'ס אפשר בכל מקום לבנות ככה. בניה מהירה מאוד.
טרה_רוסה*

בנייה בקש

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

קהילת אדמה
ספרים על בניה אלטרנטיבית מסוגים שונים

אגב, באנגלית השיטה נקראת STRAW BALE בארץ משתמשים בביטוי "באלות של קש"
טרה_רוסה*

בנייה בקש

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

האמת שהתחלתי מהתענינות בבלות ועכשיו יותר נראית לי בניה בקוב (בוץ עם קש, ולא בצורת לבנים)..

אנחנו החלטנו בסוף לבנות באבן ממוחזרת, ובפנים כתמיכה באבן, להשתמש בלבני בוץ במקום בלוק רגיל. מתקבל קיר עבה שזה דבר טוב, אין בעיות עם הרשויות ומהנדסים וכדומה. ייתכן שאת בלוקי הבוץ נשים רק בחלק מהבית. נראה כבר. בכל מקרה בכל הבית טיח בוץ.
דנה_ה*

בנייה בקש

שליחה על ידי דנה_ה* »

תודה לשתיכן על התגובות המהירות.:-) .עוד לא הספקתי לקרוא את כל הכתבות.
טרה, האם מישהו בונה לכם את הבית או שאתם בונים לבד? (או עם תמיכה של מישהו?).
אין בעיות עם הרשויות ומהנדסים וכדומה האם הכוונה רק לבתים מלבנים ובוץ או לבנייה אלטרנטיבית בכלל?
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

בנייה בקש

שליחה על ידי אם_פי_3* »

מה לגבי עמידות בשרפות? בגשם? נוכחות חרקים/זוחלים? (כרגע זה אולי שולי, אבל כשאני חושבת על תינוק או פעוט במקום כזה...) (לא יכולה כרגע לקרוא את ההפניות, אולי זה נענה שם, אבל נראה לי שאלו נקודות שכדאי לחשוב עליהן).
דנה_ה*

בנייה בקש

שליחה על ידי דנה_ה* »

ממה שקראתי עד כה, הבתים עמידים בגשם (יש בתים כבר בני 100 שנים), ומרגע שמטייחים את הבית הוא נעשה חסין אש/חרקים/זוחלים. זה מה שקראתי, אבל באמת הייתי שמחה לדבר עם מישהו שגר בבית כזה כדי לדעת אם זה נכון במציאות או שמא רק בספרים.
טרה_רוסה*

בנייה בקש

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

_האם מישהו בונה לכם את הבית או שאתם בונים לבד? (או עם תמיכה של מישהו?).
אני מאמינה שזה יהיה משולב. יש דברים שאפשר לעשות לבד (אם יש את הזמן לזה. הכל עניין של זמן לעומת כסף). יש דברים שעדיף לשלם לבעל מקצוע.

בעיות עם הרשויות ומהנדסים
אין לי מושג. אני לא מדברת מנסיון, אבל יש תקנים שצריך לעמוד בהם (לדוגמה: בניית ממ"ד). תלוי גם איזה גודל בית בונים.

לגבי בתי קש ושריפות: הקש כל כך דחוס, שלא נדלק בקלות, כי אין חמצן שיאפשר בעירה. מי שבונה בית עץ, מתקין גלאי עשן.
ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

בנייה בקש

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

הייתי בבית מקש, למעשה ביותר מאחד, רק שלא בארץ. זאת תחושה נפלאה באמת של משהו טוב באוויר, הקירות שקטים כאלה, והמראה נפלא - למי שאוהב כמובן....
בארץ יש את שרה קופ, ששווה לדבר איתה כי יש דברים שהיא למדה על בשרה והיתה ממליצה עליהם.
למיטב ידיעתי נבנה פרויקט מבאלות של קש בישוב צוקים שבערבה, על ידי בחור בשם צפריר , שלמד את הנושא באוסטרליה.

קש עמיד מאוד לשריפה, מאחר והבאלות דחוסות מאוד. העמידות היא של מעל לשעתיים, שזה נחשב למצויין.
עמידות למים היא של באלה מטויחת כראוי, אך גם לבאלות שמשאירים אותן חשופות יש עמידות לא רעה. ראי את הדוגמא המפורסמת של בתי הקש בנברסקה ארה"ב (בטח אותם ראית, שאמרת בתים בני מאה שנה), שנבנו כמשהו זמני, אבל תושביהם נשארו לגור שם כי היה כולכך טוב. הנה תמונות: http://www.azstarnet.com/~dcat/photo.htm

יש ספרים בנושא, באנגלית . לי יש את ה Straw Bale House , שאני מכירה אנשים שבנו בעזרתו בלבד בית, במו ידיהם. ידוע לי שיש היום ספרים חדשים, וכדאי לבדוק. שרה קופ תדע להמליץ.

מבחינת הרשויות, כרגע עדיין אין תקן לבניה בקש של קיר נושא (ז"א שכול הבית בנוי מקש), ולכן צריך לבנות שלד מבטון או פלדה או עץ ואת הקירות לבנות מאיזה חומר שרוצים.

כדאי לקחת בחשבון שבאלה של קש תופסת הרבה מקום, ז"א שאם יש לכם שטח לא גדול לבנות עליו זה עשוי להיות בעייתי. כאשר אתם מתכננים כדאי לידע את המתכנן מלכתחילה על כוונותיכם, כך שיציין עובי קירות נכון בתוכנית, ותראו שהכול נכנס...
מה גודל המגרש שלכם?
,
דנה_ה*

בנייה בקש

שליחה על ידי דנה_ה* »

תודה ענן, גם על התמונות ששלחת. גודל המגרש שלנו כשליש דונם.
אנשים (אבא שלי למשל) ששומעים על הרעיון של לבנות בקש אומרים שזה מטורף, שזה לא יחזיק מעמד, ולמה בכלל להסתבך במשהו כזה. מעניין - אולי זה דבר משותף להרבה מן הדברים באתר - דברים כמו לידה בבית או לגדל ילדים בלי חיתולים. מנסיון חיי למדתי שמה שכולם אומרים שהוא משוגע הוא לא בהכרח כזה, ויש אפילו סיכוי לא רע שהוא בדיוק ההפך.
אולי אני צריכה לפתוח דף תמיכה לבניה בקש?(-;
איך משיגים את שרה קופ?
ענן_בעננים*

בנייה בקש

דנה

הנה מספר הטלפון של שרה קופ 04-692-3724
לידיעתך, שרה היא אדם דתי, אז לא בשבת...

צריך להיות לי איפשהו דו"ח של ממשלת קליפורניה (או ניו-מקסיקו) לגבי בניה בקש. מאוד מפורט, אולי זה ירגיע את אבא שלך..... :-)

ממה שהתרשמתי אלה מבנים חזקים וטובים, ולנו יש את כול הכוונות לבנות בקש, לכשיגיע הזמן. לא הייתי דואגת. מצד שני דף תמיכה נשמע לי אחלה רעיון. תוכלי גם להזמין דרכו חברים לעזור לכם לבנות.... זה מה שהאנשים שאנחנו מכירים עשו, בנו לגמרי בעצמם במשך שנתיים בסופי שבוע בעזרת חברים ומשפחה. הם סיפרו לנו בצחוק שעד היום ה'בנאים' שלהם חוששים לבוא לבקר ושואלים קודם האם הם באים לבקר או לבנות...

גודל השטח שלכם איננו גדול, כדאי שתבדקו את הנושא. על כמה מ"ר בית אתם מדברים?, או לחלופין כמה חדרים אתם רוצים?
טרה_רוסה*

בנייה בקש

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

רציתי לשתף אתכם ברעיון, לא ממש בנייה בקש, אבל קשור בעקיפין. אולי זה ייתן למישהו רעיון.

ראינו פעם בתערוכת מיחזור שיש מכונות שדוחסות פסולת ויוצרות מעין קוביות. כל מני מפעלים וסופרמרקטים קונים דוחסי אשפה כאלה כדי לצמצם את הנפח של הפסולת. לדוגמה, למעוך קרטונים, עיתונים, פחיות, בקבוקי פלסטיק וכדומה. בדרך כלל יש רק סוג אחד של פסולת. הפסולת היא פסולת "נקייה". אני חושבת שאפשר להשתמש בקוביות האלה לבנייה. גם אם לא לבניית בית, אז אולי לבניית קירות נמוכים בחצר או לבניית ספסלים בבית וכדומה.
על אותו רעיון יש מכונות שגורסות פסולת, נניח צמיגים גרוסים או כל מני שאריות אחרות שנשארות מכל מני תהליכי ייצור. גם בזה אני חושבת שאפשר להשתמש לבנייה, לבידוד או למילוי.
דנה_ה*

בנייה בקש

שליחה על ידי דנה_ה* »

ענן, תודה. אחד הדברים שהכי תפסו אותי בבניה בקש - שהרבה אנשים, גם לא מקצועיים יכולים להשתתף בבניה, ובעצם זה הופך את כל הבניה למשהו קהילתי ומשפחתי. אנחנו לא רוצים בית גדול במיוחד (או לפחות - לא יכולים להרשות לעצמינו... אבל בעצם - גם לא רוצים). אשמח מאוד לקבל את הדו"ח של ממשלת קליפורניה/ניו מקסיקו או אם תוכלי לומר לי היכן להשיגו. גם את בעלי צריך להרגיע...

טרה, יש לנו ביישוב מישהו שמתמחה בשנים האחרונות בבניה בפסולת. הוא קורא לזה - "מפסולת לפסל" ויוצר דברים ממש נפלאים - צורות של חיות, ספסלים, מתקני משחקים - ממש דברים מקסימים. הוא משתמש בצמיגים ממולאים בבקבוקי פלסטיק וכו' - אפילו בלי גריסה. אני אחפש קישור לתמונות של זה.
ענן_בעננים*

בנייה בקש

דנה

תני לי אימייל ואשלח לך את הקובץ.
דנה_ה*

בנייה בקש

שליחה על ידי דנה_ה* »

מצאתי קישור ל: מפסולת לפסל
רותי_קליין*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2002, 10:46
דף אישי: הדף האישי של רותי_קליין*

בנייה בקש

שליחה על ידי רותי_קליין* »

נראה לי מתאים לשאול כאן למרות שזה לא בקשר לבוץ - אנחנו הולכים לבנות "רגיל" בבניה מרוכזת, אבל רוצים להשתמש כמה שיותר בחומרים ממוחזרים. שמעתי שיש בית בכליל שכולו ממוחזר. מישהו מכיר או יודע?
יוסי_א*
הצטרפות: 14 מאי 2004, 18:21

בנייה בקש

שליחה על ידי יוסי_א* »

קראתי כתבה שבנו גשר למכוניות מפסולת ממוחזרת בקבוקי מתכת ובקבוקי פלסטיק. ב20% מעלות גשר עץ.
טרה_רוסה*

בנייה בקש

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

בנוגע לבית בצפת - דיברתי עם מישהו שדיבר עם האנשים שבנו וגרים בבית. הוא סיפר כי חלק מהבעיות שיש בבית נובעות מכך שהם שמו על הקש טיח רגיל, מה שיוצר סדקים, כי הטיח לא "זז" יחד עם הקש. אפשר היה לפתור זאת על ידי שימוש בטיח בוץ שהוא יותר "חי" ו"נושם".
טרה_רוסה*

בנייה בקש

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

דנה, בקשר לבית שלך, חשבתי על זה והגעתי למסקנה שאני, אישית, אם היה לי מגרש בגודל שליש דונם לא הייתי בונה בקש, בגלל כמות המטרים "המבוזבזים" בקירות. כשמציירים את זה על הנייר ורואים כמה זה מוסיף, זה מפתיע. הייתי מעדיפה שיהיה לי יותר מקום בגינה לגן ירק, קומפוסט, עצי פרי וכדומה.
דנה_ה*

בנייה בקש

שליחה על ידי דנה_ה* »

זו באמת סוגייה. מצד אחד זה נכון וזה באמת משאיר גינה פצפונת. מצד שני אנחנו גרים ביישוב שהוא גינה אחת גדולה, וגם נגור בקצה היישוב כך שלפחות לכמה שנים (10-15?) תהיה לנו גינה טבעית ענקית.
זווית נוספת - שמעתי כי יתכן שניתן להזמין באלות של קש בגודל צר יותר.
ענן_בעננים*

בנייה בקש

באלות של קש דקות יותר עדיין יהיו יותר עבות מקיר רגיל (של 20 -25 ס"מ) - על כמה דק את מדברת, הכי דק שאני יודעת עליו זה כ-40 ס"מ?
זה גם יתרונן - שהעובי והדחיסות גורמים להן להיות מבודדות מצויינות
דנה_ה*

בנייה בקש

שליחה על ידי דנה_ה* »

40 ס"מ זה לא כל כך עבה. אבל אני יודעת שזה משמעותי כאשר לוקחים בחשבון את מידותיו של כל הבית.
ענן_בעננים*

בנייה בקש

זה מאוד משמעותי, תנסי ותראי....
השטח שלך לבניה איננו גדול גם ככה
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

בנייה בקש

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

יש לנו חבר שמתמחה בבניה בבוץ ובניה של פסולת ממוחזרת כמו פחוית ובקבוקים.
אפשר לקשר בינכם אם תרצי.
ענן_בעננים*

בנייה בקש

למי שמחפש תקנות הנהוגות בארה"ב הנה לינקים לאתרים בהם מופיעות התקנות לבניה בבאלות של קש, וחומרי בניה אלטרנטיבים אחרים במספר מדינות בארה"ב, בניהן מדינות כמו ניו-מקסיקו וקליפורניה בעלות אקלים יחסית דומה לארץ:

קליפורניה: http://www.azstarnet.com/~dcat/CAcode.htm
קולורדו: http://www.azstarnet.com/~dcat/Boulder.htm
אריזונה: http://www.azstarnet.com/~dcat/Pimacode.htm
ניו-מקסיקו: http://www.azstarnet.com/~dcat/NMcode.htm
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

בנייה בקש

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

לכל מי שמתעניינת בבנייה אלטרנטיבית, אפשר להתייעץ בשתי בחורות מקסימות מפרדס חנה.
טליה שניידר, מורה לפרמקלצ'ר, שיש לה המון מידע ויכולה לכוון לאנשים הנכונים. [email protected]
מיכל ויטל, מתכננת, תיכננה מרפאה מקש בכפר בדואי לא מוכר. אפשר לקבל את הפרטים שלה מטליה.

לגבי בנייה בבוץ כדאי לפנות לטל בשן מהסטף (שוב, פרטים שלה אפשר לקבל מטליה), שעושה זאת בארץ ובעולם ונחשבת מאוד מקצועית.

אם/כאשר מישהי תבנה בפועל שווה להפיץ את המידע, כיוון שהרבה אנשים שמחים להתגייס לעזור בפרוייקט כזה. יש בארץ קהילת פרמקלצ'ר הולכת וגדלה שכמהה לנסיון מעשי.

בהצלחה!
אורי*
הצטרפות: 11 דצמבר 2003, 15:31

בנייה בקש

שליחה על ידי אורי* »

אנחנו מתעניינים בבניה מקש (באלות)
מישהו מכיר בתים בארץ שניבנו או נבנים בשיטה זו ?
טרה_רוסה*

בנייה בקש

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

קראת את הדף? מוזכרים כאן כמה בתים ושמות של אנשים שמבינים בנושא.
מיכל_ויטל*
הצטרפות: 13 נובמבר 2004, 00:15
דף אישי: הדף האישי של מיכל_ויטל*

בנייה בקש

שליחה על ידי מיכל_ויטל* »

שלום לכולכם
נראה לי שאני מגלה מאד מאוחר דיון מעניין שאולי כבר לא מסתכלים בו...
אכן תכננתי מבנה בארץ מבלות קש, ובנוסף לכך זכיתי גם להשתתף בשני כנסים בארה"ב שבהם תרגלו את הבניה הזו. כמה מהאנשים המופיעים בכתבות שיש להן קישורים למעלה היו בכנסים אלו ונוצרו קשרים.
אשמח לעזור, לתענן, ולקדם ככל האפשר את הנושא בארץ.
דנה_ה*

בנייה בקש

שליחה על ידי דנה_ה* »

אגב, אם הדף כבר מועלה לאוויר שוב, אז רציתי לספר שביישוב שלי מוקמת והולכת פינת חי גדולה שבה אין כלובים אלא החיות מסתובבות חופשי (בתוך שטח גדול מגודר). היום מתחילים לבנות בתים לחלק מן החיות וכמובן הם ייבנו מבאלות של קש ויטוייחו בבוץ.
מיכל_ויטל*

בנייה בקש

שלום דנה
מה שם הישוב בו את חיה?
דנה_ה*

בנייה בקש

שליחה על ידי דנה_ה* »

מעלה צביה. זה בגליל התחתון לא רחוק מכרמיאל.
למה?
מיכל_ויטל*

בנייה בקש

פשוט מסקרנות, נשמע מאד מעניין.
אורי*

בנייה בקש

שליחה על ידי אורי* »

דנה,
אם אתם צריכים עזרה בבניה אז אני אשמח לשמוע יותר פרטים...
דנה_ה*

בנייה בקש

שליחה על ידי דנה_ה* »

אורי, אנחנו כנראה לא נבנה בקש (התנגדות חזקה בתוך המשפחה..), אבל יש שכנים שכנראה כן יבנו.
איזו מין עזרה אתה מציע? פיזית? תכנונית? ידע?
אשמח לקשר אותך עימם אם זה רלוונטי.
אורי*

בנייה בקש

שליחה על ידי אורי* »

עזרה מכל סוג
אנחנו חושבים לבנות מבאלות ורוצים להתנסות
יש לנו ידע בעיקר תאורטי
רן*
הצטרפות: 02 פברואר 2003, 00:25

בנייה בקש

שליחה על ידי רן* »

יש למישהו מושג בענין בית מבאלות לגבי תחזוקה שוטפת?
עילי*
הצטרפות: 13 מרץ 2005, 12:21

בנייה בקש

שליחה על ידי עילי* »

חברים
מישהו יודע היכן ניתן לקנות באלות קש לבניה?
אשמח לקבל טלפון או כתובת מייל.
פז*
הצטרפות: 10 אפריל 2005, 19:00

בנייה בקש

שליחה על ידי פז* »

שלום לכולם,
גם משפחתנו הגדלה בקרוב תשמח לקבל מידע על מקומות אשפשר ורכוש בהם באלות במידות שונות.
ברכות ותודה
ענן_בעננים*

בנייה בקש

רציתי לעדכן אתכם במידע לא נחמד שהתברר לי לאחרונה:
בערבה (לפחות) יש בעיה לקבל היתרים ממכבי אש לבניה בקש כי עדיין אין תקן.
ראיתי שם מבנים שנבנו מקש וכרגע תקועים בגלל היתר.

לא יודעת מה המצב במקומות אחרים בארץ, לא רצוי לדעתי לשאול שאלה ישירה בנידון את מכבי האש המקומי, אבל אולי אפשר להצהיר על חומר הבניה כ"אחר" ולקוות שלא ישימו לב.
מיכל_ויטל*

בנייה בקש

לפי מה שידוע לי, המבנים שמדובר בהם בערבה הם צימרים. לגבי מבנים לשימוש ציבורי יש החמרות שלא מקובלות בנושא בניה למגורים. נראה לי שרוב האנשים כאן מתענינים בבנית בתיהם הפרטיים.
ענן_בעננים*

בנייה בקש

מיכל

גם אני חשבתי ככה, אבל למיטב הבנתי ישנה גם תוכנית לבית מגורים מקש בערבה, וגם פה מעוררים קשיים.
אני אמורה לברר זאת לעומק בימים הקרובים ואחזור לכאן עם תשובות במידה ויהיו.
קוטאו*
הצטרפות: 20 מרץ 2005, 16:17

בנייה בקש

שליחה על ידי קוטאו* »

http://www.birdingisrael.com/LotanTouri ... aleHeb.htm
בקיבוץ לוטן ליד אילת
רפאל*
הצטרפות: 22 אפריל 2004, 22:26

בנייה בקש

שליחה על ידי רפאל* »

מהם המרכיבים של לבני בוץ ומהו היחס ביניהם . תודה .
גילי_ועודד*
הצטרפות: 07 יוני 2005, 23:01

בנייה בקש

שליחה על ידי גילי_ועודד* »

אנחנו ביקרנו בבית מקש באוסטרליה,בית שהחשמל בו סולארי,הבית נבנה ע"י האשה וילדיה,שלד עץ +חוטי ברזל שאיתם מהדקים את הקש שבמילוי ומצפים בתערובת בוץ.בשיא הפשטות,בלי הרבה רעש וצילצולים...רצפות בוץ(מעורב במעט מלט) עמדו בחוץ בגשם ולא קרה להן כלום.בידוד נפלא בבית,חלונות גדולים,תמיכה ממשלתית ולא צריך מהנדס להגשת ניירות רק קורס בן כמה ימים שהממשלה מספקת...אח,אח החים הקלים...בכל מקרה ארבעים ס"מ זה קיר עבה ובמגרש של שליש דונם נראה לי מגבלתי.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בנייה בקש

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בערבה עדיין אין היתר גם לבניה פרטית ! נמשיך להתפלל
תוצרת_הארץ*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2005, 22:07

בנייה בקש

שליחה על ידי תוצרת_הארץ* »

אנחנו מתחילים ביצור של חבילות קש קטנות ,לבנייה עצמית . אנחנו עומדים, בקיץ שיבוא, לבנות מספר מבנים במשק שלנו.אם מישהו מעוניין לרכוש בלות ,או בכל מידע שקשור בבנייה באדמה שיצור אתנו קשר8\ 0542224909
סיון_ג*
הצטרפות: 08 מרץ 2005, 21:05
דף אישי: הדף האישי של סיון_ג*

בנייה בקש

שליחה על ידי סיון_ג* »

קראתי את "The Straw Bale House" - ספר נהדר שמפרט את שיטת הבניה מחבילות קש.
אני מעוניינת לקרוא חומר עדכני יותר (הספר מ-1994)...האם יש המלצות? ניתן לקנות ספרים/DVD בנושא איפשהו בארץ?
תודה...
מיכל_ויטל*

בנייה בקש

לסיון ולכל השאר, אנימפנה אתכם לדף הבית שלי לקרוא פרטים על סדנת בניה אקולוגית שנערכת בים המלח בקרוב. בסדנה הרבה התיחסות לבניה בקש, ואנחנו מביאות הרבה ספרות בנושא לעיון המשתתפים.
מוזמנים מאד
מיכל
מיכל_ויטל*

בנייה בקש

ועוד סדנה נוספת ב23.2.06 - פרטים אצלי בדף הבית.
יובל_אמיר*
הצטרפות: 19 יולי 2005, 20:24

בנייה בקש

שליחה על ידי יובל_אמיר* »

בתאריך 7.5.06 יום ראשון תחל סדנה מקצועית בנושא לבני אדמה דחוסות (SEB) . הסדנה בהנחיית פרופסור סאטפרם מארווויל בדרום הודו תתקיים בקיבוץ גליל-ים בקרבת משרד אמיר ארכיטקטים . פרטים נוספים באתר
www.anywaysolutions.com ובמייל [email protected] . הקדימו להרשם מספר המקומות מוגבל.
תוצרת_הארץ*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2005, 22:07

בנייה בקש

שליחה על ידי תוצרת_הארץ* »

אנו עוסקים בבניה באדמה במשק שלנו 5 חמש רקות מצומת בית קמה,לכל המתעניין במידע,יעוץ או התנסות מוזמן ליצור קשר. אורי 0542224909
אורי_ושחף*
הצטרפות: 24 מאי 2006, 11:34

בנייה בקש

שליחה על ידי אורי_ושחף* »

לכל המעוניין בחבילות קש קטנות,אנו מייצרים חבילות במיוחד לבנייה ,החבילות הם עם 0.02% זרעים ומיוצר ברמה גבוהה מאוד של דחיסה המחיר הוא כשמונה שקלים לחבילה,אפשר להזמין בשבועיים הקרובים,לפרטים,0542224909
אורי_ושחף*
הצטרפות: 24 מאי 2006, 11:34

בנייה בקש

שליחה על ידי אורי_ושחף* »

חבילות קש קטנות למכירה אורי 054 2224909
אמא_של_א_א_א*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2006, 23:46
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_א_א_א*

בנייה בקש

שליחה על ידי אמא_של_א_א_א* »

אז מה בסוף , אפשר או אי אפשר לבנות מקש?
שירי_בר*
הצטרפות: 11 פברואר 2006, 12:18

בנייה בקש

שליחה על ידי שירי_בר* »

החוק היבש אינו מתיר
שירי_בר*
הצטרפות: 11 פברואר 2006, 12:18

בנייה בקש

שליחה על ידי שירי_בר* »

מדובר על באלות שלמות כחומר בניה ( במקום בלוקים )
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

בנייה בקש

שליחה על ידי נעמה* »

מתכננים לבנות בקתה קטנה בחצר ביתנו .גרים בערבה , ליד אילת.
כבר הבבלבלנו משפע השיטות והבלה בלה התיאורטי.
נשמח לקבל עצות פרקטיות ממביני עניין שיש להם ניסיון בבניה במדבר.
מה עדיף לדעתכם?
  • בלות קש עם ציפוי בוץ?
  • קנקלים ושאר חומרי פסולת בציפוי בוץ? (כמו שעושים בלוטן...)
  • מבנה שלד מעץ, סביבו רשת חוטי ברזל ועליו בוץ?
  • לבנים עשויות משילוב של בוץ, קש, וחרא של פרות?
  • אחר?
ענן_בעננים*

בנייה בקש

אני הייתי הולכת על באלות קש לאיזור שלכם, יש להן בידוד מעולה
לבני בוץ אינן מבודדות טובות, אלא אם הקיר ממש עבה.

בניה קלה של עץ וכד': לא מומלץ. קחו בחשבון שתצטרכו לחמם ובעיקר לקרר , יותר מאשר בבניה רגילה - וזה באיזור שבו גם כך קיץ ללא מזגן הוא אתגר....
אופי_ירוקה*
הצטרפות: 31 מרץ 2005, 12:28
דף אישי: הדף האישי של אופי_ירוקה*

בנייה בקש

שליחה על ידי אופי_ירוקה* »

איך מתקינים מדפים בקירות קש?
ומה לגבי בידוד של אח - שלא ישרוף את הקירות?
ספר_למכירה*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2007, 18:14

בנייה בקש

שליחה על ידי ספר_למכירה* »

קנינו את הספר the strawbale house של ביל ואתנה סטין מאמזון ואז החלטנו לבנות באדמה.
הספר, חדש מהאריזה, מוצע למכירה ב150 ש"ח.
בטלפון 7915906 054
להת'.
פלוני_אלמונית*

בנייה בקש

עכב קטסטרופה דרושות באלות דחוף במרכז ודרומה, תודות.
צפריר*
הצטרפות: 10 יולי 2001, 14:42

בנייה בקש

שליחה על ידי צפריר* »

על מנת להתקין מדפים אפשר להכין מסגרת ומדפים מתאימים ובזמן הבניה לייצר נישה מתאימה בקיר ואז פשוט לדחוף לתוך הנישה את המדפים.
אם הקיר כבר בנוי אז כמו בכל בית בעזרת דיבלים מתאימים
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

בנייה בקש

שליחה על ידי קט_קטית* »

לבנים עשויות משילוב של בוץ, קש, וחרא של פרות?

חרא של פרות דווקא?
הבית של סבתא שלי היה בנוי בוץ (חמר), קש, פרחי תירס (יש לו פריחה קשית רק מקושטת יותר :-)) וגללי סוסים.
אני חושבת שבגללי סוסים יש יותר סובין, שזה מעולה לבניה, לא? P-:

דף מרתק

בניה כזאת יוצאת יותר זולה/יקרה מהרגיל?
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

בנייה בקש

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

שמעתי שהחרא, למרות כל הסטיגמות והפחדים, הוא אחלה חומר בניה
צפריר*
הצטרפות: 10 יולי 2001, 14:42

בנייה בקש

שליחה על ידי צפריר* »

בתאריכים ה 7-9/06 תיערך בצוקים שבערבה סדנת בניה מבאלות של קש וטיח אדמה.
לפרטים נוספים ליחצו על הלינק: http://www.arava.co.il/~rinatbas/sadna.html

טלי_ופיצקה*
הצטרפות: 06 ינואר 2005, 21:49
דף אישי: הדף האישי של טלי_ופיצקה*

בנייה בקש

שליחה על ידי טלי_ופיצקה* »

<רוצה לעורר את הדף,אני זקוקה לאינפורמציה...>

מישהו יודע על חומר מקצועי בנושא הבניה בבאלות, בעברית ?
מאמרים\ספרים\סרטונים?
אופי_ירוקה*
הצטרפות: 31 מרץ 2005, 12:28
דף אישי: הדף האישי של אופי_ירוקה*

בנייה בקש

שליחה על ידי אופי_ירוקה* »

צפריר - איך נתפסים הדיבלים? הם לא נשלפים בקלות מהבאלות?
מתי יש עוד סדנא? שוב הגעתי באיחור פ-:
ענן_בעננים*

בנייה בקש

עונה כאן על שתיים מהשאלות שנשאלו בדף כאן בונים בית באהבה
  1. ניתן לבנות שתי קומות בבניה מבאלות קש, ויש אפשרות למרפסת פתוחה בקומה השניה בתנאי שהקונסטרוקציה תוכננה מראש לשאת עומס שכזה, ושהגג המתוכנן מסוגל לשאת זאת - וכאן כדאי להעזר באדריכל ובמהנדס הבנין. למשל גג קל לא נועד להיות גג שימושי, לעומת זאת גגות מעץ יכולים.
אפשר להחליט גם שבונים קונסטרוקציה מבטון ויוצקים גג בטון, ואז הגג יהיה שימושי וניתן לבנות עליו מרפסת ולעשות שם "אירועים" :-)
  • זו אמנם לא הגישה של "בונה הקש הטיפוסי", אבל אני מכירה זוג שמתכנן לבנות באופן זה.
  1. במידה ולא יודעים האם יהיו חברים שיוכלו לעזור ניתן לשכור עזרה בתשלום - כמובן תלוי היכן בונים ומהו כוח העבודה במקום. בתהליך הבניה כדאי שיהיה מעורב לפחות אדם אחד הבקיא בבניה.
אפשרות נוספת היא ללהתקדם בעזרת סדנאות בתשלום (ז"א שמי שבא לבנות עושה זאת על מנת ללמוד, ולמעשה משלם עבור הסדנא). שיטה זו מאוד מקובלת בארה"ב.
מתענינת*
הצטרפות: 06 מאי 2004, 20:34

בנייה בקש

שליחה על ידי מתענינת* »

יש לי שתי שאלות לבונים בקש:
1- איך בעצם למדתם איך בונים? יש קורס או סדנא כלשהי שמספיקה?
2- האם זה יוצא משמעותית זול מבניה רגילה שעומדת כרגע על כמעט 6000 ש"ח למטר ?? ההגיון אומר לי שממש כן אבל אשמח לשמוע רישמית.
מתענינת*
הצטרפות: 06 מאי 2004, 20:34

בנייה בקש

שליחה על ידי מתענינת* »

רואה עכשיו שענן בעננים ענתה על השאלה הראשונה ??!
ובכל זאת... לאדם מן היישוב ללא ידע ונסיון... האם סדנא בת שלושה ימים בלוטן, למשל, מספיקה כדי לצבור ידע לבנות בית ??!
פלוני_אלמונית*

בנייה בקש

תלוי במה כן יש לו נסיון, ובנוסף מומלץ להתייעץ עם ספרות בתחום ובעלי נסיון.
העלות די כפופה למה שאפשר לבצע לבד\ עם חברים, כמה שיותר, יותר זול!
בהצלחה
ענן_בעננים*

בנייה בקש

הגיע זמן הגשמת חלומות ואנחנו בונים את הבית שלנו מבאלות קש בבאר-מילכה ברוכת הנוף.
את הבית תכננתי אני באופן אקולוגי (משמע חסכוני באנרגיה וידידותי לסביבה ככול האפשר) ואנחנו בונים אותו בבניה עצמית.
ממש עכשיו יונתן בן זוגי סיים לבנות ביחד עם חבר את שלד העץ של הבית ואנחנו מתחילים להתכונן להרמת קירות הקש.

אנחנו מחפשים מספר מתנדבים לעזרה בהרמת הקירות במהלך השבוע השני של חודש דצמבר (6-10 לדצמבר)
למי שמעוניין להתנסות בבניה וללמוד את הנושא זוהי הזדמנות מצויינת לעשות זאת , וכמובן עזרה מבורכת בשבילנו :-)

דרך אגב מי שמעוניין להיות חלק מהתהליך השלם של בנית בית יוכל בכייף גם להגיע לכאן בשלבים הבאים של טיח אדמה וכו'.

המעוניינים בבקשה פנו אלי לדף הבית או לאימייל:
navabe
gmail.com
(יש להרכיב את חלקי הכתובת מחדש...)

ואפשר גם ליצור איתי קשר בטלפון 052-5856478 (נאוה)
ענן_בעננים*

בנייה בקש

אולי השאלה הזאת צריכה להיות מופנית לבניה באדמה, אבל אני מרגישה קשורה יותר לדף הזה... אז ככה:

לטיח האדמה בבית שלנו אנחנו זקוקים למקצצת קש (או גזם). המקצצות הללו יקרות מאוד לרכישה, ואנחנו מחפשים חלופות זולות יותר.
האם למישהו כאן יש התנסות טובה עם חלופה זולה יותר? למשל אנחנו בודקים שואב/מרסק גנני של Troy Bilt
ונשמח לשמוע מנסיונם של אחרים.
תודה רבה
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

בנייה בקש

שליחה על ידי צוויליך* »

רעיון - מקצץ עשבים (כזה עם חוט מסתובב)
אפילו מצאתי משוגע שעשה את זה (-:
ואני מאד רוצה לבוא... מקווה שאצליח!
בהצלחה

צוויל
ענן_בעננים*

בנייה בקש

אתה מדבר על חרמש (-:
שכנים שלי השתמשו בזה, היה הרבה עבודה

אתה מוזמן להגיע בכייף
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

בנייה בקש

שליחה על ידי צוויליך* »

אכן אכן
ותודה, כולי תקווה

צוויל
פלוני_אלמונית*

בנייה בקש

ממליץ בחום על שואב קוצץ גנני של יונדאי, הכי זול שיש באינטרנט, הפיק לי כ-20 ביג בגים (המחוברים ישירות) ועדין חי.
ענן_בעננים*

בנייה בקש

בשעה טובה ומוצלחת העלינו קירות לבית שלנו בשבוע שעבר (התהליך היה נהדר, מרגש ומדהים ממש!!!!! ואני מבטיחה לספר עליו כשנסיים את הטיוח האינטנסיבי בו אנחנו עסוקים עכשיו)
והחל מהשבוע אנחנו מטייחים באדמה.
השבוע יש כאן (בבאר-מילכה) מתנדבים נהדרים שעוזרים ולומדים איתנו ואנחנו מחפשים מתנדבים נוספים לשבוע הבא, ובכלל לשבועות הבאים. אנחנו עובדים במקטעים קטנים ומסיימים קיר עד הסוף על כול שכבותיו (מלבד שכבת גמר כמובן) כך שיש הזדמנות להתנסות בכול שכבות הטיח הנדרשות לקיר באלות קש.

במידה ויש מעוניינים מוזמנים לפנות אלי לדףבית או לאימייל
nava
שטרודל
גימייל נקודה קום

אפשר ללון כאן מספר ימים ולהנות מיופיו של המקום ומן השקט

יום נהדר
ענן_בעננים*

בנייה בקש

בנוסף מצרפת לינק למאמר שכתבתי לאתר "חיים אורגניים" על בנית הבית שלנו. כרגע מדבר על ההכנות שלפני אבל המשך יבוא ובו תאורים ותמונות של הבנייה בקש.
http://www.organiclife.co.il/content/view/507/1/
אתי*
הצטרפות: 15 פברואר 2004, 01:37

בנייה בקש

שליחה על ידי אתי* »

מישהו יודע איפה אפשר לקנות חבילות קטנות של קש?
פלוני_אלמונית*

בנייה בקש

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

באיזה ישובים בצפון יש היום בתים מבאלות קש ובוץ? הייתי רוצה לבקר ולראות בעצמי.
שליחת תגובה

חזור אל “דפי נבירה עצמית-קהילתית”