בעיות מוטוריות של ילדים

יונת_א*
הצטרפות: 11 מרץ 2004, 00:38
דף אישי: הדף האישי של יונת_א*

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי יונת_א* »

אני קוראת באתר הזה די הרבה, ובדרך כלל פסיבית, אבל חשבתי שאולי יהיו פה רעיונות יצירתיים. :-)
הבת השלישית שלי בכיתה ב'. ילדה מקסימה ורגישה.
מאז שהיתה קטנה יש לה סרבול מסוים. כדי להמחיש: כשהייתה נופלת, תמיד זה היה "עם כל הנשמה", בלי לעצור את עצמה. בסופו של דבר היא עושה הכל כמעט, אבל הכל בקצב שלה. אני לא יודעת לשים את האצבע על הבעיה, אבל אני מרגישה שהיא קיימת. שיש בה משהו מסורבל ונוקשה קצת. אפילו כשהיא מתחבקת, זה טיפה בנוקשות.
עברנו דירה לא מזמן, והילדה בכיתה חדשה, חברות חדשות, והיא מרגישה כל הזמן צורך "להוכיח את עצמה".
היום היא פרצה בבכי אחרי ארוחת הערב, כי מחר יש לה שיעור ספורט, והיא היחידה שלא יודעת לקפוץ על רגל אחת, ובקושי על שתיים. (קופצת, אבל בלי לקפל תרגליים.)
אני חייבת לציין שהיא אהובה מאד על החברות החדשות, אבל הביטחון העצמי בקנטים.... :-(
אני כל כך רוצה לעזור לה, וברור לי גם שהבעיה לא מתמצה ביכולת לקפוץ. הייתי רוצה שיהיה לה קל יותר, שתדע "לקפוץ" מעל מהמורות החיים בלי להיפגע, ושתהיה שמחה ומאושרת יותר.
יש תובנות?

< מחכה בקוצר רוח ל"אמרתי לכם" של אנשי החינוך הביתי. >
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לא יודעת לגבי מהמורות החיים, אבל לגבי הקפיצות, הייתי מנסה לדבר עם המורה לספורט, שלפחות תהיה טיפה יותר רגישה לעניין, ואולי גם יהיהו לה רעיונות מעשיים.
יש מן טרמפולינות קטנות כאלה, אולי היא יכולה להתאמן על כזו בקפיצה על שתיים. או סתם על המיטה. ואחר כך לעבור לרגל אחת (דווקא על רגל אחת נראה לי שיותר קשה לקפוץ על מצע רך).
בהצלחה @}
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אפשר להתייעץ עם בעלי מקצוע. פיזיותרפיסטים? ריפוי בעיסוק? בטח יש עוד.
נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

שלא יודעת לקפוץ על רגל אחת, ובקושי על שתיים
ללמוד לקפוץ זה מאד חשוב, כך יגיד לך כל איש מקצוע. אל תחכי עם זה למחר טוב יותר. לכי למרפאה בעיסוק מחר בבוקר ותתחילו לעבוד.
נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

אה ועוד דבר, הבן הגדול שלי בן 16 בילה את כיתה א ו-ב בריפוי בעיסוק אינטנסיבי בגלל שכל הזמן נפלו לו דברים מהידיים והוא סבל מחוסר התארגנות במרחב.
היום הוא ג'אגלר ברמה גבוהה, מתאמן בבית ספר לקרקס ושם דבר לא נופל לו מהידיים... (אבל החדר שלו נראה זוועה...)
כל מה שעשינו היה להחליף בית ספר ממקום שלומדים בו למקום שקופצים בו
יונת_א*
הצטרפות: 11 מרץ 2004, 00:38
דף אישי: הדף האישי של יונת_א*

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי יונת_א* »

טוב, תודה. @}
אני אשאל קרובה שלי שמרפאה בעיסוק.
אבל הייתי רוצה לעשות את זה בלי שהיא תרגיש לחץ, וכל פעם כשניסיתי היא התקשחה עוד יותר.........
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

עוד תהיה: הפעוטית בת שנה ותשעה חודשים, גילה המתוקן שנה וחצי. היא הולכת, רצה ומטפסת, עולה במדרגות ויורדת - בינתיים רק בזחילה לאחור, אבל: לא סובלת נדנדות ולא מוכנה להתגלש בדרך הקונבנציונלית. בשבילה מגלשות הן מסלול טיפוס אלכסוני, ואם אני מעודדת אותה לעלות בסולם - היא תתגלש רק בשכיבה, על הבטן או על הגב. היא באופיה ילדה מאוד זהירה, לא חובבת תנועה למען התנועה אלא רק אם היא תוביל אותה למקום מסוים. אחותה הבכורה מסתערת על כל אתגר, מתעמלת, קופצת בטרמפולינה, גולשת... והיתה מסוגלת בגיל הזה להתנדנד שעות.
אני לא רוצה שהקטנה תהיה מתעמלת אולימפית, לא רוצה שאף אחת מהן תהיה מתעמלת אולימפית. רק שתבטח קצת יותר בגוף שלה, שלא תימנע ותהסס. יש הצעות?
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי שרון_ג* »

גם ל יונת א וגםל אינקובטורית:

לרשום את הילדים לחוגים מוטוריים. זה יכול לתרום להם הרבה.
הגדולה שלי שהייתה קצת מגושמת, הלכה לג'ודו בגן-חובה והשתפרה פלאים. היום היא עדיין לא נדיה קומנצ'י, אבל עושה גלגלונים עם תנופה ונראית כמעט מרחפת באוויר תוך כדי.

פרט לכך, הייעוץ המתבקש הוא לא כ"כ של ריפוי בעיסוק (שהם יותר בכיוון של מוטוריקה עדינה למיטב ידיעתי) אלא של פיזיותרפיה התפתחותית (של התפתחות הילד) שמטפלת במוטוריקה גסה.
אמא_שלנסיכות*
הצטרפות: 26 יולי 2004, 16:35
דף אישי: הדף האישי של אמא_שלנסיכות*

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי אמא_שלנסיכות* »

גם מרפאה בעיסוק לא תזיק מכיוון שכנראה יש קצת בעיה גם במגע
אפילו כשהיא מתחבקת, זה טיפה בנוקשות
לדעתי יש איזשהו קשר בין בעית מגע וביטחון עצמי (ותתקנו אותי אם אני טועה)
אז- אפשר לחיות טוב גם בלי טיפול (אני למשל) אבל הוא יכול להועיל.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי יונת_שרון* »

למיטב ידיעת ריפוי בעיסוק לא עוסק רק במוטוריקה עדינה, אלא במגוון גדול של תופעות, כולל מוטוריקה גסה, דיוק בתנועה, רגישות יתרה או חסרה למגע, והשד יודע מה עוד.
בכל אופן, רחלי, האבחונים שלהם די דומים למשחק, ככה שלא סביר שבתך תרגיש לחץ.

אמא אינקובטור, מה שתארת ממש לא נשמע לי חריג לגיל שנה וחצי.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

שתי השיטות, אם אני מבינה נכון, עובדות על המוח ולא נלחמות בגוף
לא בדיוק.
פלדנקרייז עובד על החלקים החזקים של הגוף, ומאפשר ככה להוריד לחץ מהחלקים החלשים (בהם רוצים לטפל). וכשאין לחץ - הם מעיזים. כמו ילד באנסקולינג.
נורית_מ*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 17:51
דף אישי: הדף האישי של נורית_מ*

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי נורית_מ* »

גילה,
בפלדנקרייז אכן העבודה היא על המוח (מערכת העצבים שבעצם מפעילה את הגוף) אבל דרך הגוף.

הרעיון שהזכרת גם לא כל כך מדוייק.
אם הבנתי למה את מתכוונת אז אחת מאסטרטגיות הלמידה בפלדנקרייז היא כזו שבה עוזרים לבן אדם לעשות את מה שהוא כבר יודע ורוצה (גם אם זה משהו שפוגע בו ואנחנו רוצים שהוא יפסיק לעשות את זה) וכשעושים את זה נכון וטוב האדם לבד מעצמו מפסיק ומתחיל לעשות גם דברים אחרים שהוא עד כה נמנע מהם.

לדוגמא אדם שהיציבה שלו כפופה (גב עגול, מתקשה להזדקף ולהקשית את הגב) אחת הדרכים לעזור לו היא דווקא לעזור לו לעגל ולכפוף את הגב (אני לא נכנסת כאן לצד הטכני של איך עושים את זה). אחרי התנסות כזו לרוב האדם עוזב בהדרגה את ההחזקה הקבועה של שרירי הבטן והחזה והגב ספונטנית מתחיל להזדקף.

עולה בדעתי שיכול להיות שהתכוונת לאסטרטגיה לימודית אחרת אם זה מענין אני אפרט אחר כך.
נורית_מ*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 17:51
דף אישי: הדף האישי של נורית_מ*

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי נורית_מ* »

טוב. אז אולי התכוונת לזה שבפלדנקרייז מעדיפים לרוב להתחיל לעבוד עם הצד הבריא, הלא כואב, היותר תנועתי של הגוף (מה שאת הגדרת כחלקים החזקים) ובעזרת איזה מנגנון מדהים במוח הלמידה מועוברת לצד הבעייתי. אפשר לעבוד חצי שעה על צד אחד (הצד הטוב) ואח"כ להשיג את אותה תוצאה תוך כמה דקות בצד הבעייתי. לרוב מעדיפים להתחיל לעבוד עם הצד הטוב כי הוא יותר פנוי ללמידה בעוד הצד הכואב עסוק בכוננות שמירה, שזה אומר החזקה של השרירים כדי למנוע כל תנועה שעלולה להכאיב.

טוב אני קצת משוחדת (שנה שלישית ללימודי פלדנקרייז) אבל גם אני ממליצה ליונת א לנסות את השיטה.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

כן, לזה התכונתי.
אמא_אינקובטור*

בעיות מוטוריות של ילדים

אמא אינקובטור, מה שתארת ממש לא נשמע לי חריג לגיל שנה וחצי.

אסור להשוות בין ילדים. אסור להשוות בין ילדים. אסור להשוות בין ילדים. מה שאחותה עשתה או לא עשתה בגיל הזה לחלוטין לא רלוונטי לילדה הספציפית הזו.

אני חוזרת על זה שוב ושוב, בסוף אולי המסר יעבור.
אמא_אינקובטור*

בעיות מוטוריות של ילדים

תודה על העצות. תכל'ס: אני נוטה לחוג שחיה, למרות שבמקום שבו מתקיים חוג ההתעמלות של הבכורה יש גם חוגים לקטנטנים. נתחיל בחיפוש חוג, ננשום עמוק ונעיז להיראות בציבור בבגד-ים.
ציפורי*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2004, 22:25

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי ציפורי* »

התיאור שלך מאוד מוכר לי.תכנסי לאתר של כשורי למידה-רמי כץ. שם תקבלי מענה.
שר*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2005, 08:51

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי שר* »

הבת שלי בת שנתיים. מאז התחילה ללכת כפות רגליה נוטות פנימה והיא כל הזמן מכשילה את עצמה. יש לה גם חוסר איזון בגובה הכתפיים ויד אחת שהרבה יותר פעילה מהשניה בהליכה. כמובן שבריצה הכל יותר מחמיר. האורטופד אומר שאין מה לעשות וזה יחלוף עם הזמן וזה בגלל שהיתה במצג עכוז ברחם. אבל בנתיים זה מחמיר והתחושה שלי היא שבהחלט יש מה לעשות רק אני לא יודעת מה? אשמח לשמוע עצות והפניות.
אמא_בלמידה_מתמדת*
הצטרפות: 28 דצמבר 2005, 01:42

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי אמא_בלמידה_מתמדת* »

שר, אולי כדאי לבקש מרופא הילדים או המשפחה הפניה לאבחון בפיזיותרפיה? (בקופה שלי זה עובר דרך הפניה כללית למכון להתפתחות הילד).
שר*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2005, 08:51

בעיות מוטוריות של ילדים

שליחה על ידי שר* »

תודה אמא בלמידה מתמדת. אנסה.
שליחת תגובה

חזור אל “רעיונות לפעילויות עם ילדים”