דיון באתר בנושא פעילות למען חוקיות החינוך הביתי

שרביט_קסמים*
הצטרפות: 03 יוני 2007, 15:29

שליחה על ידי שרביט_קסמים* »

הילדים שלי עדיין קטנים ואני עוד לא מתנגשת עם החוק. אני עוד לא סגורה על עתידנו לגבי מסגרות, אך בהחלט מתעניינת בנושא ובפרט שהוא נוגע בחופש הפרט (נושא רגיש אצלי).
מה שאני לא מבינה בעתירה הזו הוא למה אין הצעות מגובשות ומפורטות לגבי התיקון כדי שידעו "שם למעלה" היכן הדברים בעייתיים בעיני העותרים. האם ישבו כל העותרים בינם לבין עצמם וביחד כדי להבין באמת מה הרצון?? האם הוא משותף??ועוד רציתי לשאול: מה קורה לאדם שאומר:אני לא שולח את הילד לבי"ס" מה, מכניסים אותו לבית סוהר?? מה ההליכים?
יש בעלי נסיון?
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

למי שלא עקב, הדף בא בעקבות: <ענייני מנהלה>
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

שליחה על ידי רועי_שרון* »

מה שאני לא מבינה בעתירה הזו הוא למה אין הצעות מגובשות ומפורטות לגבי התיקון כדי שידעו "שם למעלה" היכן הדברים בעייתיים בעיני העותרים
בעתירה פורטו הבעיות שקיימות בנוהל הקיים כיום.
כמו כן נשלחו כבר כמה מכתבים לגורמים שונים במשרד החינוך, הכוללים פירוט של הבעיות הללו.
הלוואי שהם היו מקשיבים.
גימס_בונד*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2006, 08:29

שליחה על ידי גימס_בונד* »

האם כבר יש תאריך לדיון בבית משפט. שמתי לב שהמכתב נכתב בשנת 2005.
רועי_שרון*

לא, העתירה עדיין לא הוגשה.

המכתב הזה הוא חלק מהפניות שנעשו במשך השנתיים האחרונות.
גימס_בונד*

משהו לא כל כך ברור לי. הוא נכתב כמעט לפני שנתיים ועדיין לא הוגש. האם הוא הוגש לשרת החינוך ועקב חוסר התיחסות מספקת מצידה עכשיו יש עתירה לבג"ץ? אני רק מנסה לנחש.
רועי_שרון*

המכתב הוגש לשרת החינוך לשעבר לימור לבנת עוד כשהיתה בתפקיד, ונשלחה שוב לשרת החינוך הנוכחית יולי תמיר בתוספת מכתב מקדים. לשתי הפניות לא התקבלו תגובות מהותיות, אלא פרוצדורליות בלבד.

אבל גימס בונד, למה לא פשוט תקראי את טיוטת העתירה? הכל מופיע שם. ככה לא תצטרכי לנחש...
שרביט_קסמים*
הצטרפות: 03 יוני 2007, 15:29

שליחה על ידי שרביט_קסמים* »

שוב שואלת: מה ההליכים נגד מי שלא שולח את ילדיו לבית הספר??? חשוב לדעת. חשוב להבין לאן הם הולכים עם זה
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

מה ההליכים נגד מי שלא שולח את ילדיו לבית הספר
זה שונה במידה ענקית. תלוי בפקיד ותלוי במשפחה.
יש כאלה שאיימו עליהם במשפט או אפילו הגישו נגדם תביעה והיה משפט. במיוחד: עולים חדשים, חד הוריות וכדומה.
יש כאלה שהציקו להם שיגישו בקשה לאישור, אז הם הגישו בקשה לאישור, וחלק מהבקשות נדחו. גם בין אלה, יש כאלה שערערו על הדחייה וקיבלו אישור. יש כאלה שהבקשה שלהם אושרה ודי. יש כאלה שערערו על הדחייה ולא קיבלו שום תשובה. הכל תלוי בגחמות הפקיד ובאסרטיביות של ההורים...
יש כאלה שדרשו מהם בקשה לאישור, ויש כאלה שרצו מהם תוכנית לימודים, ראיון עם הילדים וכו' וכו'. שוב, תלוי בפקיד.
כל הגוונים החל מחביבות ועזרה של הפקידה לסדר להם אישור בלי שהם בכלל ביקשו,
וכלה בהגשת תביעה ותלונות במשטרה,
והתוצאות - לפי המשפחה ומידת הלחץ שאפשר היה להפעיל עליהם.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

שרביט, אם זה חשוב לך אז עדיף לדבר על זה אוף-ליין. מוזמנת להחליף מספרי טלפון בדואל.
גימס_בונד*

קראתי את הטיוטה,לפחות חלקית. אבל שם זה לא עתירה שם זה מכתב לשרת החוץ. והוא נכתב בשנת 2005.. אומר לך למה אני שואלת את השאלות שלי. אני לא הייתי חלק בתהליך, למרות שחשתי כל הזמן שמשהו קורה..כאשר ראיתי וקראתי קצת בדף על חשש למספרי ת"ז, סקרנותי התעוררה,אבל הצטירה אצלי בראש תמונה שונה מהמציאות. משום מה חשבתי שהעתירה כבר הוגשה,למשל. כאשר תמונת המציאות מעוותת, קל לעשות טעויות בשיקול דעת.אם נושא הדיון פתוח בדף מיוחד לכולם, כדא שהתמונה תהיה ברורה ככל הניתן.הטיוטה, דרך אגב, היא לא קצרה. לשרות העסוקות שלנו, כמו לבנת ויולי תמיר אין הרבה זמן לקרוא אותן. הן מעדיפות מכתב קצר עם מסר ברור.
גימס_בונד*

לאחר ניהול משפט בכל הערכאות האפשריות, כולל בג"ץ ועליון, התרשמתי שלעורכי דין, שופטים ועוד אנשים שהיו קשורים לנושא לא ממש היו זמן וסובלנות לקרוא או להקשיב לטענותי. גם כאשר שילמתי הרבה כסף. הם כל כך הרבה עוסקים בסכסוכים למיניהם שהכל מזמן נראה להם אותו דבר. לפעמים הם אפילו לא קראו את כל התיק, אלא רק סיכום על מנת לדעת מה כל צד רוצה, לעשות הצגה קטנה בעולם הדיונים, כאילו דיון ולסיים את העינין מהר ככל האפשר... בשפתם.."לסגור את התיק" לעיתים כאשר כתבתי פשוט מה אני רוצה, אחרי הקדמה קצרה, השגתי יותר. בהצלחה!!!
גימס_בונד*

שמתי לב שכתבתי למעלה שרת החוץ...הכוונה למכתב שנשלח לשרת החינוך גב" לימור לבנת מאנשי חינוך ביתי החוצה., בשנת 2005
גימס_בונד*

קראתי חלק מהדפים על השופט גרוניס ועל האוטונומיה ההורית. אכן, תוספת ראויה להשכלתי, אבל מאז עברו 6 שנים. היתכן שלא היו התפתחויות נוספות , משך כל הזמן הזה, המקדמות את ענין החינוך הביתי?
ערן*
הצטרפות: 11 יוני 2004, 10:00

שליחה על ידי ערן* »

רציתי לדעת אם יש משהו שאפשר לעשות כדי לתמוך.
לנו יש עוד ילדים קטנים, אבל אנחנו מתכוונים לא לשלוח לבית ספר.
אם יש עתירה, עצומה, או משהו שיעזור למאמצים נשמח להוסיף אליו את שמנו.
ג''ימס_בונד*
הצטרפות: 23 יוני 2007, 15:05

שליחה על ידי ג''ימס_בונד* »

אני הבנתי שהעתירה עוד לא הוגשה. יתכן ויש התלבטות אם להגישה או לא להגישה.לא כל עתירה זוכה לקבלה ונצחון, לכן אני רואה בה גם סיכון, למרות שהיא מושקעת ורציניתי. לפעמים עדיף להשאיר את הדברים כמו שהם.
רועי_שרון*

אין התלבטות אם להגיש את העתירה או לא, היא אמורה להיות מוגשת השבוע (אם סוף סוף הושלמו כל הפרטים החסרים).

ערן -- אתה יכול לעזור בהחלט. צור איתי בבקשה קשר לפרטים 052-8550555.
ג''ימס_בונד*

אם כך, בהצלחה. מעכשיו אני מאמינה שיהיו תוצאות חיוביות לטובת החינוך הביתי. כיוון שזה מענין כל כך הרבה אנשים, כדאי שיפורסם איפה שהוא אם נקבע תאריך לדיון בעתירה. אעקוב ואתמוך במה שאוכל.... חתימה ,מכתב , סבב טלפונים וכדומה .
ג''ימס_בונד*

בטלויזיה אמרו שהעתירה הוגשה לבג"ץ. העתירה זכתה לכותרות בחדשות.אמרו:"הדבר שנוי במחלוקת" לדעתי זו התחלה טובה, יש ענין ציבורי רב....התיקשורת מקדישה לכך תשומת לב.
ג''ימס_בונד*

נווווו, האם אני היחידה ששמעה את החדשות בטלויזיה? האם נקבע תאריך לדיון בבג"ץ? האם כבר יודעים מהו ההרכב של השופטים? האם העתוי מתאים? מדברים על ברדק בין שר המשפטים ונשיאת בית משפט עליון,...לא הבנתי בדיוק מה הבעיה,אך האם יכולות להיות השלכות על החלטות הבג"ץ?
שליחת תגובה

חזור אל “פעילות”