האם לעזור למפוני ההתנתקות

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

יש באתר זה לא מעט אנשים שחושבים שמגיע להם...
או שזו סתם התבכיינות, ושהם בכלל צריכים לשלם על כך שמעבירים אותם דירה ואורזים להם.

יש כאן אנשים שמהנה אותם לראות את הפינוי (אם כי משעמם אחרי זמן מה ) שאין בהם חמלה למראה הזוועה, ושחושבים שעליהם "להחזיר" את הכסף שנשפך אצלם כמים, לתושבי העיירות.

עדיף למצוא גמילות חסדים ולב פתוח במקומות אחרים. (לא באתר זה)
אמא_של_איסתרא_ובלגינא*
הצטרפות: 10 אפריל 2002, 21:51
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_איסתרא_ובלגינא*

שליחה על ידי אמא_של_איסתרא_ובלגינא* »

אני חושבת שיש כאן הרבה אנשים עם לב ושכל- שיודעים להפריד בין מחשבה לחמלה, ולכן כתבתי כאן.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

עדיף למצוא גמילות חסדים ולב פתוח במקומות אחרים. (לא באתר זה)
למה?
לא משנה מה הביא אותם למצב המיותר הזה (של פינוי "בהפתעה"). כרגע הם זקוקים לעזרה.
פלוני_אלמונית*

למה?
תבשיל קדרה כנראה לא ראית דיוניים בדפים שונים דפים פוליטיים וכן גם דפי בית אישיים...
ודי לחכימא

יש כאן הרבה אנשים לעומת זאת שישמחו לתרום אם תגידי שמדובר בפליטים פלשתינים

בהצלחה
אשמח לגלות שטעיתי.
תבשיל_קדרה*

פ"א, בוודאי שאני מכירה את הדפים הפוליטיים. אחד הדברים שהכי בולטים שם הוא מיעוט המשתתפים (ביחד למספר הגולשים באתר).
פלוני_אלמונית*

מתוך הבלוג של כתום כחול בתפוז:ישראל,
בימים אלה אנו חווים את כאב ההתפלגות בתוכנו.דעות,אמונות וערכים שונים מפרידים בינינו.

הסכנה לקיומו של עם אינה חיצונית-היא פנימית.

שימורו של עם,מנהגיו,תרבותו ומסורתו תלוי במידת אחדותו.

בני ישראל שרדו לאורך השנים למרות סכנות חיצוניות ומחלוקות פנימיות.

אנו איננו חווים מחלוקת-אנו חווים פירוד.

מעולם לא עמד עם ישראל במדינת ישראל בפני סכנת פילוג חריפה מזו בה אנו עומדים כעת...
שמיכת_טלאים*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 14:42

שליחה על ידי שמיכת_טלאים* »

אל דנטה, לדעתי אין בדף הזה דיון. זה לא קשור כרגע
פלונהי אלמוני יקר, כשמצטטים אותי, את אל דנטה, את מ י כ ל ואת אליס בארץ המראה כמו שעשית לעיל, תחת הכינוי האמיץ פלוני אלמונית:
_יש באתר זה לא מעט אנשים שחושבים שמגיע להם...
או שזו סתם התבכיינות, ושהם בכלל צריכים לשלם על כך שמעבירים אותם דירה ואורזים להם.
יש כאן אנשים שמהנה אותם לראות את הפינוי (אם כי משעמם אחרי זמן מה ) שאין בהם חמלה למראה הזוועה, ושחושבים שעליהם "להחזיר" את הכסף שנשפך אצלם כמים, לתושבי העיירות.
עדיף למצוא גמילות חסדים ולב פתוח במקומות אחרים. (לא באתר זה)_

וכש אמא של איסתרא ובלגינא מתייגת את כל מי שחושב כמונו כאנשים שאין להם לב ושכל_ ואינם _יודעים להפריד בין מחשבה לחמלה בהחלט יש מקום ל אל דנטה להביא את המאמר העובדתי הזה.
Pלונית_אחרת*
הצטרפות: 05 יולי 2004, 00:12

שליחה על ידי Pלונית_אחרת* »

מה פיספסתי?
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

תודה שמיכת טלאים.

מבזק לידיעת התורמים:
אפריקה ישראל - מניה ירדה במקצת וייתכן ומעט תרומות יעודדו אותה למעלה.
נוחי דנקנר - ייתכן ולא יקבל את אישור הממונה בנושא קלאבמרקט. גם פה מעט עזרה (לוביינג, כסף) תעזור.

אמשיך לעדכן.
אליס_בארץ_המראה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 18:13
דף אישי: הדף האישי של אליס_בארץ_המראה*

שליחה על ידי אליס_בארץ_המראה* »

:-D
למרות שמתכווץ לי הלב (שאין לי?) להסכים עם שטרסלר. מי אמר שאי אפשר להידבר משני צידי המתרס?
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

שליחה על ידי רועי_שרון* »

גם זה קשור (ולא מזוהה פוליטית): http://www.bait1.org.il/index.html
שמיכת_טלאים*

גם זה קשור (ולא מזוהה פוליטית): http://www.bait1.org.il/index.html
רועי, סליחה, אתה רציני? לאלה תיווצר מציאות חדשה ומבלבלת?
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

שליחה על ידי רועי_שרון* »

אמרתי שזה קשור, לא שאני מסכים עימם.
אמא_של_איסתרא_ובלגינא*
הצטרפות: 10 אפריל 2002, 21:51
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_איסתרא_ובלגינא*

שליחה על ידי אמא_של_איסתרא_ובלגינא* »

שמיכה יקרה

הנה הציטוט של מה שאמרתי
אני חושבת שיש כאן גם הרבה אנשים עם לב ושכל- שיודעים להפריד בין מחשבה לחמלה, ולכן כתבתי כאן.

הוא היה היה בהקשר לפלוני אלמוני שאמר שאין כאן מי שיהיה מעוניין לסייע. פלוני אלמוני נמחק. יוצא שאני מתייגת אך לא זו היתי כוונתי
לא_תורמת*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2005, 15:42

שליחה על ידי לא_תורמת* »

הרבה שנים אני תורמת להרבה ארגונים - האגודה למלחמה בסרטן, אלו"ט, האגודה למען העוור,
לפעמים תורמת בגדים ישנים וחפצים ישנים לנזקקים.
למתפנים מגוש קטיף אני לא מרגישה רצון וצורך לתרום. ולא שאין לי אמפתיה כלפי מי שנאלצו לעזוב את ביתם, ובאמת בלי קשר לפוליטיקה כרגע.
אבל הם לא חסרי ישע, לא נכים, לא עניים, יש גופים ממשלתיים ותקציבים עצומים שמטפלים בהם, יש להם משפחות, יש להם חברים. והיה להם המון זמן להתכונן ולהסתדר.

להם לא אתרום ולא אעזור.
פ''א*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2005, 16:45

שליחה על ידי פ''א* »

יש גופים ממשלתיים ותקציבים עצומים שמטפלים בהם
לא כאלה שהם בשיחה איתם...
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

שמחתי לראות שחזרו הנה דברים רלוונטיים שנמחקו. אני בעצמי נמנעת מלהעיז להביע את דעתי בנושאים האלה בד"כ ותמיד שמחה שיש כמה דנטה וחברים (חזקו ואמצו) שעושים את זה בשבילי.

אגב, השם של הדף : התנתקות2005... מרמז על ההתנתקות הבאה בתור (כדי לא להביע עמדה אני לא שמה אייקון המתבקש לדעתי, אלא רק מפנה את תשומת הלב)
שמש_מדברית*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2005, 00:44
דף אישי: הדף האישי של שמש_מדברית*

שליחה על ידי שמש_מדברית* »

במלחמת יום כיפור העידו שני חיילים שירדו מהתופת ברמה לדגניות בעמק שהם בדיוק "נפלו על" ארוחת צהריים קיבוצית, שמחה וששון. על הרמה נשרפו חיילים בטנקים, ובקיבוץ לא ידעו מזה כלום, שמעו, חשבו אבל המרק הוגש כרגיל... אני כותבת את זה כי אנחנו במלחמה! ואיך אני יודעת? כי חלק מהעם סובל סבל נוראי וחושב שאי אפשר להמשיך כרגיל, וחלק אחר מטייל, קונה נופש.
עבר עלי שבוע מטורף, עם תחילת ההתנתקות נסענו צפונה לנופש משפחתי, טיילנו, ביקרנו, נחנו. אחרי שלושה ימים הקטנים שלי שנתים ושלוש וחצי כבר היו הפוכים לגמרי, והיתה כזאת שמחה לחזור הביתה, חשבתי כל הדרך, הם - המפונים אין להם לאן לחזור. אין להם אפשרות לבחור מוסיקה לילדים, או לחזור למיטה לישון והם לא בחרו ביציאה, כמוני, והם לא ידעו למה לארוז.
ליבי ליבי איתם.
רציתי לומר למתדייני הפורום הזה שעל פי ההודים זה פוגם בקארמה שלך לסרב לפנייה של צדקה. ועל פי רבי נחמן צריך אדם להתפלל שיתן את הצדקה לעני הגון, כי אם לא הוא מזיק בצדקה יותר מאשר עוזר,
המשיכו לתרום כרצונכם ל
אני תורמת להרבה ארגונים - האגודה למלחמה בסרטן, אלו"ט, האגודה ...
כאן יש פניה לעזרה של אנשים הזקוקים לה באמת. היות ואני מתמצאת בשטח אני יכולה לומר כי בודאי אי אפשר לסמוך במאומה על דיווחי התקשורת במקרה הזה, ואם אתם מעדיפים לתרום לניהול מערכות משומנות היטב כאגודה למלחמה בסרטן (האמינו לי אני יודעת) כספכם והפסדכם הוא.
שמיכת_טלאים*

הם - המפונים אין להם לאן לחזור
אם היו היו מתנהגים כאזרחים שומרי חוק ועוברים לדיור החלופי שהוצע להם לפני חצי שנה, כן היה להם לאן לחזור. והם היו יכלים לצאת בצורה מסודרת (ואולי, חו"ח, מכובדת ולא בקירקס וולגרי של קיטש, צרחות והיסטריה), לארוז את חפציהם במו ידיהם ולא ליזקק למלונות ולסידורי עראי.
והם לא בחרו ביציאה, כמוני, והם לא ידעו למה לארוז.
הם כן בחרו להתנגד לחוק ולהחלטת ממשלה שנבחרה בהליך דמוקרטי. והם יודעים כבר לפחות חצי שנה שהם היו צריכים לארוז את עצמם ואת כל מה שיש להם ולצאת משם. זה שהם החליטו להקשות ככל האפשר על ההתנתקות לא אומר שלא היו להם ברירות אחרות, או שמישהו חייב לרחם עליהם.
אין להם אפשרות לבחור מוסיקה לילדים
לא נראה לי שמי שמשליך ילדים לעבר חיילים בצעקות "קחו גם אותה, יש לי עוד עשר כמוה" או מניף תינוקות מבעד לחלונות סטייל מייקל ג'קסון נטרד בזוטות כמו כבוד לילדים או חמלה עליהם בגין מה הם צריכים לעבור בשם האידיאולוגיה של הוריהם.
זה פוגם בקארמה שלך לסרב לפנייה של צדקה
שלומה של הקארמה שלי טוב, תודה. אני תורמת צעצועים ובגדים לילדים בדואים, הדרכות הנקה למעוטי אמצעים באמת (לא כאלה שמייבבים על הווילות והג'אקוזי שהלכו לבלי שוב, וכשהיו נבנו בזיעה של פלשתינים שהשתכרו 40 שקל ליום עבודה של 12 שעות).
כאן יש פניה לעזרה של אנשים הזקוקים לה באמת
Like hell they do. ראינו אותם מגרשים את נציגי המנהלת ואחר-כך מייבבים שלא עוזרים להם.
צריך אדם להתפלל שיתן את הצדקה לעני הגון
ואידך זיל גמור.
על_ילדים_ומתנחלים*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2005, 01:21

שליחה על ידי על_ילדים_ומתנחלים* »

אני מסכימה שאם אידיאולוגיה מסכנת את חיי הצאצא אז משהו כאן לא נכון.
אבל זה אנחנו שקוראים לזה אידיאולוגיה. אצלם זה משהו אחר. אני לא יודעת את המילה.
אומרים שהילדים והבריאות הנפשית קודמים לכל. אבל אצלם אין מקום למחשבה כזאת. כאילו, מה טעם בבריאות נפשית, איך אהיה בריא, אם אני מוותר על האדמה שלי? הרי ברור כבר שאני מטורף אם אני מוותר על האדמה שלי.
כך אני מנחשת שזה עובד שם. ואני יכולה להתחבר לזה מאד.
סיפרו לי דבר מעניין: שבסוף ימי הביניים כשאנשים התחילו לעזוב אדמות, למכור או להפסיד אותן, אחד התנאים לאפשרות לעזוב אדמה היה הטבלה של הבנים הצעירים במים קרים. הטמעה של חווית האובדן של הקרקע שלך היא משמעותית בעולם של תפיסות מסורתיות. כי השייכות היא של האדם לקרקע ולא של הקרקע לאדם.

אני לא יכולה לא להשוות לכל הפעמים בהם האשימו אותי ושכמותי בהתאכזרות או חוסר התחשבות בילדים בגלל אידיאלים.
אני מודה ש"דעת הקהל הרווחת" על קיום הילדים בתוך המאבק של "ההם" רק מבחילה אותי יותר ויותר, ובמיוחד כשכל מנחה או מרואיין טהור לחיים וזקוף מבע מדקלם את ה"מובן מאליו", אני חשה ברור מאי פעם את העיוורון בחברה שלנו להיותם של הילדים חלק בלתי נפרד, ובלתי ניתן לבחינה נפרדת.
גם כאן, ביעני עבי הקורה, הפרדת הילדים נתפסת כדבר לגיטימי. מה שנקרא, כל אשה זונה רק המחיר משתנה.
שמיכת_טלאים*

אני לא יכולה לא להשוות לכל הפעמים בהם האשימו אותי ושכמותי בהתאכזרות או חוסר התחשבות בילדים בגלל אידיאלים
נו באמת. ראית את התמונות? את התינוקות המבועתים מונפים באוויר? את הילדים עוטי החולצות הכתומות הולכים בידיים מורמות, עם טלאי כתום והכיתוב Jude? אפילו אם נניח לביזוי הטוטאלי של השואה בפרודיית קיטש מקברית - מעניין מאוד לברר מה בדיוק זה עשה להם. מה שמבחיל אותך זו "דעת הקהל הרווחת"? נראה לי שהפעם, לשם שינוי, דעת הקהל הרווחת צודקת לגמרי. או שאולי תחושת הבחילה והמיאוס לנוכח הסצינות האלו היא לא דעת הקהל הרווחת, אלא תגובה אינסטינקטיבית.
העיוורון בחברה שלנו להיותם של הילדים חלק בלתי נפרד, ובלתי ניתן לבחינה נפרדת.
הילדים הם באמת חלק בלתי נפרד - ולכן אדם שפוי לא יסכן את ילדיו, ולא ישתמש בהם בצורה כל-כך צינית ובוטה שיש להניח שתותיר בהם צלקות. מי ששם את טובת ילדיו במקום הראשון פשוט לא עושה דברים כאלה.
ולעניות דעתי הבלתי נחשבת, התיכוניסטיות הצורחות באקסטזה כאילו-דתית לא נבדלות בשום דבר מבנות עשרה חילוניות שמצווחות באותה אקסטזה במופעי רוק או השד יודע מה. בעיני זה דוחה שבעתיים בגלל ההיסטריה הקולקטיבית והרושם שזה מין "בילוי" שבסקטור שלהן נחשב לבון טון. איכס.
על_ילדים_ומתנחלים*

את הילדים עוטי החולצות הכתומות הולכים בידיים מורמות, עם טלאי כתום והכיתוב Jude?
אני בכלל לא מתייחסת לזה. זו משפחה אחת. זה דוחה וחולני. לא בגלל השימוש בילדים אלא בגלל השימוש הספציפי הזה. מה שבזוי היה דווקא תדירות השידור של זה, כדי להביא את דעת הקהל בדיוק לדעה שאת מביעה כאן.

אדם שפוי לא יסכן את ילדיו
בשפיות שלהם, אדם לא מסכן כך את ילדיו, אפילו להפך. שפיות זה עניין מאד פרטי, יחסי, ומשתנה.

ולא ישתמש בהם בצורה כל-כך צינית ובוטה שיש להניח שתותיר בהם צלקות. זו פרשנות. לגיטימית, אבל פרשנות. אני בטוחה שבעיני מניפי התינוקות זה לא היה שימוש ציני. או שימוש בכלל. יתכן שמי שמניף תינוק וצורח בעת זוועה המתרחשת לו, דווקא הוא ההורה שאינו רואה הבדל בין גוף ילדו לגופו שלו, ומסוגל לזעוק את זעקתו דרך ההמשך שלו בבטחון מוחלט.
אחיטוהר_לנצח*
הצטרפות: 04 דצמבר 2004, 00:32
דף אישי: הדף האישי של אחיטוהר_לנצח*

שליחה על ידי אחיטוהר_לנצח* »

"פליט", להזכירנו, הוא אדם נטול אזרחות הנע ונד בדרכי ארץ נוכרייה. בצאת ישראל ממצרים היינו פליטים; אפילו מתנחל אחד שפונה עכשיו מעזה אינו פליט.-מתוך הבלוג של סבר פלוצקר .
שמש מידברית זה פליט.
ולא כדבריך על המתנחלים, ביקרתי את הפליטים במלון... (הובא מהדף המקביל)
אליס_בארץ_המראה*

אני בטוחה שבעיני מניפי התינוקות זה לא היה שימוש ציני. או שימוש בכלל. יתכן שמי שמניף תינוק וצורח בעת זוועה המתרחשת לו, דווקא הוא ההורה שאינו רואה הבדל בין גוף ילדו לגופו שלו, ומסוגל לזעוק את זעקתו דרך ההמשך שלו בבטחון מוחלט.

סבבה לו. באמת, בכיף. אם בא לו לעשות נזק לילד שלו בשמה של אידאולוגיה כזו או אחרת, הדרך פתוחה. אבל למה בדיוק אני אמורה לקבל את זה? להמיר את הזעזוע המוחלט שלי באיזושהי הבנה מלאכותית (ולא פחות מכך: חסרת אחריות) למעשיו? אם כואב לו אני אמורה לקבל את זה שגם לתינוק שלו יכאב? צר לי. ההורים הם מבוגרים, להורים יש אחריות, וחלק ממנה הוא, במובן הבסיסי והמעשי ביותר, לא לנפנף את התינוק כמו סמרטוט כל אימת שאבא מרגיש שכואב לו. ילדים אינם רכוש הוריהם ולאיש אין את הזכות לטלטל תינוקות, גם אם ממש נשבר לו הלב והוא חושב שזו דרך נהדרת להביע את זה.

הדברים שלך, על ילדים ומתנחלים, הם חמורים מאין כמוהם. את מתירה כל התעללות (ובואי לא נייפה דברים, פה זה לא המקום ליופומיזם. "מניפי התינוקות" התעללו בילדים שלהם, שלא בדיוק מבינים למה אבא פתאום מרגיש צורך לטלטל אותם, לזרוק אותם לידי זרים, לצרוח ולהיגרר על הארץ, וכל אלה התעללות שלא היית מקבלת בשום סיטואציה אחרת) בשמה של אידאולוגיה. מאד נהדר, מכיל ופתוח. מעניין אם את מגלה את אותה מידה של פתיחות כשזה מגיע להקרבת ילדים על מזבח אידאולוגיות אחרות.
תבשיל_קדרה*

את מתירה כל התעללות בשמה של אידאולוגיה.
נדמה לי שזה לא כך.
אחת הטענות "שלנו", מצדדי החינוך הביתי, כלפי החברה היא ההפרדה שעושים בין הילדים למבוגרים, בין הילדים לחיים.
שהילדים יהיו בבית הספר, ואנחנו נדאג לשאר.
באה על ילדים ומתנחלים ומזכירה לנו לבחון באופן ביקורתי את האמירה "שישימו את הילדים בצד, וילחמו את המלחמות שלהם בלי לפגוע בהם".
כמו שאנחנו בוחרים לחיות בישראל (ולחשוף את ילדינו לפיגועים ולקרינת השמש), כמו שמי מאיתנו בוחר לגור בת"א (ולחשוף את ילדיו בזיהום אוויר), כך אנשים אלה חיים, וחושפים את ילדיהם לסביבתם.

אנשים שהאמינו בכל ליבם שיעשה נס ולא יהיה פינוי. למה שיארזו את ביתם אפילו חצי שעה לפני שחייבים?
(אישית, האמונה הזו לא ברורה לי, אבל אם אלה האקסיומות שלהם, אני מבינה את התנהגותם).
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

אם זה כל כך מזעזע אתכם למה אתם צופים בזה?
בשבוע האחרון אי אפשר לשמוע רדיו או לראות טלוזיה בלי לשמוע את הטחינה החוזרת ונשנית של אותם דברים. כיוון שהעניין כבר מזמן מיצה את עצמו, התקשורת מחפשת עוד עוד סקופים שלדעתי לא נותנים מידע אינפורמטיבי.
שמעתי ראיון ברדיו לפני ההתננתקות שאמר משהו מעניין
מראיין צמא דם:"עכשיו ממש דיברנו עם מר X שמאיים להצית את עצמו ומשפחתו אם יפנו אותם. האם לדעתך הוא אכן יעשה כאן"
פסיכולוג:"מראיין יקר. אתה שואל אותי, כאילו השיחה שלנו ומאות שיחות אחרות אין להן השפעה על התנהלות האנשים. בשיחות הללו שאני מקשיב להן ברדיו נראה כי הרבה אנשי תקשורת ממש מעודדים להתנהגות קיצונית את המפונים. אני בטוח שבתנאים מסויימים מר X עלול לעשות כך אך יש תנאים שיגרמו לו להבין ששלום משפחתו חשוב יותר והוא לא ינהג כך. אני מציע לך ולמראיינים אחרים לעודד את האנשים לנהוג בתבונה ולא לבדוק עד כמה רחוק הם עלולים להגיע"
הוא הזכיר אדם שעומד על גג בית שבתנאים בו המון עומד סביבו ומעודד אותו לקפוץ למטה , סביר שיעשה כן.
דליתוש_ב*
הצטרפות: 14 דצמבר 2004, 11:40
דף אישי: הדף האישי של דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

אנשים שהאמינו בכל ליבם שיעשה נס ולא יהיה פינוי. למה שיארזו את ביתם אפילו חצי שעה לפני שחייבים?
שלא יארזו. לא זו התמיהה שלי..
פשוט מאוד קשה לי להבין למה עכשיו הם מתלוננים ששום דבר לא ארוז P-: ואין להם פתרונות דיור ופתרונות אחרים.
הבחירה היתה בידיים שלהם, אז למי בדיוק מופנות הטענות? הכתובת היחידה היא להפנות את הטענות היא לעצמם וזה כמובן לא קורה.
דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

הרבה אנשי תקשורת ממש מעודדים להתנהגות קיצונית
זה נכון בהרבה מאוד פעמים..
שמיכת_טלאים*

באה על ילדים ומתנחלים? ומזכירה לנו לבחון באופן ביקורתי את האמירה "שישימו את הילדים בצד, וילחמו את המלחמות שלהם בלי לפגוע בהם".
ואי אפשר למתוח איפה שהוא גבול? יש הבדל בין לחנך את ילדיך כראות עיניך, לבין שימוש ציני בהם כאבזר תקשורתי. אני בטוחה שתסכימי איתי שבכי מבועת הוא סימן מצוין לכך שלפעוט לא טוב - התעלמות מזה נראית לך הורות ראויה?

נחמד מאוד - אבל למה אני מתבקשת לרחוש להם חמלה ואמפתיה, ולתת להם סיוע? ובתשובה לשאלה - מפני שצו הפינוי היה הליך חוקי של ממשלה שנבחרה אף היא בהליך חוקי. עשי לי טובה ואל תשווי גם את זה לחינוך ביתי נגד צו החוק, מפני שבחינוך ביתי מעורבת המשפחה הגרעינית שלך, והסירוב להתנתקות עירב מדינה שלמה, עלה הון ועוד יעלה הון, ולכשיגיע לגדה נראה לי שיעלה עוד בדם. יש לי ילד בן 13 - יש לי אינטרס מאוד אישי בתועבה הזו.
שמיכת_טלאים*

זה נכון בהרבה מאוד פעמים..
התקשורת עושה את התפקיד שלה. איך אנשים מתנהגים מולה זו בחירה אישית. את היית מניפה תינוק מחלון הקומה השנייה כדי להבהיר עמדה פוליטית? אני לא.
דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

התקשורת עושה את התפקיד שלה
עם זה אני לא מסכימה. בכלל. אבל נראה לי שזה לדיון אחר..

איך אנשים מתנהגים מולה זו בחירה אישית
כמובן..

את היית מניפה תינוק מחלון הקומה השנייה כדי להבהיר עמדה פוליטית? אני לא.
גם אני לא.
במקרה שהיה בטלוויזיה, של האב שהניף את התינוק, הסתכלתי על התינוק, הוא נראה לי בסדר גמור, האבא החזיק אותו טוב טוב, הוא לא בכה ואפילו לא נראה סובל.

<בעיקר עניין אותי מה האבא יעשה אם מישהו מלמטה יענה "כן, אני רוצה אותו. אתה רוצה לזרוק אותו?!?"..>
שמיכת_טלאים*

האבא החזיק אותו טוב טוב, הוא לא בכה ואפילו לא נראה סובל.
מעניין - זה נראה בסדר, אבל כשמייקל ג'קסון עושה בדיוק את אותו דבר התגובה מזועזעת לגמרי. למה, כי פה יש איזה point פוליטי ושם זה מטורף נטול אג'נדה?
על_ילדים_ומתנחלים*

אם בא לו לעשות נזק לילד שלו בשמה של אידאולוגיה כזו או אחרת, הדרך פתוחה.
זו פרשנות שלך למה שהוא עשה.
אבל למה בדיוק אני אמורה לקבל את זה? להמיר את הזעזוע המוחלט שלי באיזושהי הבנה מלאכותית (ולא פחות מכך: חסרת אחריות) למעשיו?
את לא אמורה. לא לקבל את זה וודאי לא להמיר זעזוע בהבנה מלאכותית. ההבנה שלי לכך היא לא מלאכותית.

הדברים שלך, על ילדים ומתנחלים?, הם חמורים מאין כמוהם.
כן. אני יודעת.
רק למען הסר ספק, הייתי כותבת בשמחה בשמי האמיתי לולא נסיבות שלא קשורות לעניין.

אני בטוחה שתסכימי איתי שבכי מבועת הוא סימן מצוין לכך שלפעוט לא טוב - התעלמות מזה נראית לך הורות ראויה?
צפיתי לא מעט, ואני חייבת להודות שראיתי שם בעיקר תינוקות לא בוכים. הרבה ישנו על כתף אמם. אבל אם כן בכו, מה היה נכון לעשות? להפריד אותן מאמותיהם הבוכות ולשלוח למטפלת בתחומי ישראל עד יעבור זעם? זו בדיוק הנקודה שאני רוצה לחדד כאן.
תודה תבשיל קדרה.
על_ילדים_ומתנחלים*

במקרה שהיה בטלוויזיה, של האב שהניף את התינוק, הסתכלתי על התינוק, הוא נראה לי בסדר גמור, האבא החזיק אותו טוב טוב, הוא לא בכה ואפילו לא נראה סובל.
קיוויתי שעוד מישהו שם לב...
דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

שמיכת טלאים, בשני משפטים הצלחת להניח הנחה מוטעת, לשאול שאלה ולענות עליה :-)

אבל כשמייקל ג'קסון עושה בדיוק את אותו דבר התגובה מזועזעת לגמרי
התגובה של מי? (שלי לא).

בשני המקרים, השיפוט שלי מתבסס על התשובה לשאלה "מה הסיכוי שהילד יפול/יופל".
או "האם כוונת האבא היא שהילד יפול?"

אני בכל מקרה לעולם לא אחזיק תינוק או כל אדם אחר באויר מקומה שניה ומעלה.
שמיכת_טלאים*

התגובה של מי? (שלי לא).
באתר היו בשעתו תגובות מזועזות, ובצדק, לתמונות של מייקל ג'קסון מנופף בבנו מעל למעקה. מבחינתי, אבל שמנופף בבן שלו באוויר הוא מטורף - רק שפה אנחנו נדרשים פתאום לגלות הבנה. אין הבנה למעשה כזה.

_השיפוט שלי מתבסס על התשובה לשאלה "מה הסיכוי שהילד יפול/יופל".
או "האם כוונת האבא היא שהילד יפול?"_
והשיפוט שלי, כאם, הוא "הסיכון קיים תמיד - האם אני מוכנה לחשוף אליו את הילד שלי?"

אני בכל מקרה לעולם לא אחזיק תינוק או כל אדם אחר באויר מקומה שניה ומעלה.
תודה, נרגעתי.
יעל_נוי*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 09:16
דף אישי: הדף האישי של יעל_נוי*

שליחה על ידי יעל_נוי* »

מסכימה עם על ילדים ומתנחלים גם בעיני תמוהה הטענה שיש להפריד את הילדים מהוריהם בכדי לחסוך להם "טראומה". הורי הילדים נמצאים בעיצומו של המאבק החשוב בחייהם, הם נלחמים על אדמתם ואיך יעשו זאת בלי ילדיהם? יש פה אירוע כל כך גדול וחשוב ומחובר לחיים איפה בדיוק אמורים להיות הילדים? בגן? אצל הסבתא?
על_מתנחלים_וכו'*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2005, 11:25

שליחה על ידי על_מתנחלים_וכו'* »

Oh really? מעניין. ואף אמיץ.
אני סולחת לך. ככה זה באינטרנט. גם אנשים נחמדים יכולים להיות נורא לא נחמדים כשהם מדברים עם פלונים אלמונים. מקבלת את המגבלה.

רק שפה אנחנו נדרשים פתאום לגלות הבנה.
לא דרשתי ממך כלום. רק רציתי להביע את דעתי.
אם את מרגישה נדרשת לגלות, אמורה לקבל, כועסת כל כך מדבריי, אולי בכל זאת הם נוגעים לך באיזו הבנה שמסתתרת אי שם.
דיינו.
שמיכת_טלאים*

אם את מרגישה נדרשת לגלות, אמורה לקבל, כועסת כל כך מדבריי, אולי בכל זאת הם נוגעים לך באיזו הבנה שמסתתרת אי שם.
ממש לא - הדף הזה החל מבקשה, דרישה, קריאה להבנה, חמלה, אמפתיה למתנחלים, ולסיוע ממשי. הדיון התפתח מכאן. והואילי נא להימנע מניתוחים פסיכולוגיים בגרוש.

אני סולחת לך. ככה זה באינטרנט. גם אנשים נחמדים יכולים להיות נורא לא נחמדים כשהם מדברים עם פלונים אלמונים. מקבלת את המגבלה
את סולחת לי? נו באמת, get real. אני לא נחמדה, אין לי יומרות להיות נחמדה, ואכן, באמת אין לי מה לדבר עם פלוני אלמונית. את מה שיש לי לומר אני אומרת בניק הרגיל שלי - גם אם משמע הדבר לחטוף מאלמונימים למיניהם. נסי את זה פעם - תרגיל נאה ביושרה.
דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

תמוהה הטענה שיש להפריד את הילדים מהוריהם בכדי לחסוך להם "טראומה"
זו לא טענתי.
ברור שמקומם של הילדים עם הוריהם. השאלה האם נוכחות הילדים נלקחת בחשבון ע"י ההורים כשהם בוחרים את דרך המאבק החשוב בחייהם.
חלקם, בחרו להשתמש בילדיהם, תוך סיכונם הלא הכרחי, ועל זה הטענה.
חלקם פשוט "לא ראו בעיניים" ולא חשבו על ההשלכות לילדים (כנראה, קשה לי להאמין שההורים רצו שילדיהם יפגעו ואם כן, אז אין בכלל ויכוח)
(ובניגוד למחנכים מהבית שנוטים להכניס את הילדים עמוק עמוק בשיקולי בחירת ההתנהלות ואורח החיים שלהם).
לא_שחור_לבן*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2005, 11:41

שליחה על ידי לא_שחור_לבן* »

לבין שימוש ציני בהם כאבזר תקשורתי
כמו שהפלשתינאים עושים עם הילדים שלהם ששולחים אותם ליד איזורי קרב בין חיילים לפלשתינאים ואז הורגים אותם כדי שיוכלו לנופף איתם בתקשורת ולהשמיץ את הצבא שלנו כמתעלל בילדים חפים מפשע?
דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

לא שחור לבן,
כמו שהפלשתינאים עושים עם הילדים שלהם
כן, בצורה דומה.
אני לא חושבת ש הם הורגים אותם, אבל בהחלט משתמשים בהם ומסכנים אותם.
אליס_בארץ_המראה*

אם את מרגישה נדרשת לגלות, אמורה לקבל, כועסת כל כך מדבריי, אולי בכל זאת הם נוגעים לך באיזו הבנה שמסתתרת אי שם
באמת שאלתי את עצמי מתי הטיעון הזה יגיע, כי - ובאמת, בואו נסתכל לרגע אחד אל עצמנו - משום מה הוא תמיד מגיע כדרך (מאד לא הוגנת) לפגוע מתחת לחגורה בבר הפלוגתא (שלכאורה לא מחובר לרגשותיו האמיתיים ורק אנחנו יודעים לזהות את הצורך האמיתי באמת שלו, וגם להראות לו את הדרך אליו :-D). על ילדים ומתנחלים, תסלחי לי (אני לא מתכוונת לפגוע, באמת) אבל זה כל כך הצחיק אותי שהייתי חייבת לציין.
וברצינות, אני מציעה שכל אחד מאיתנו ידבוק בבירור (והסברת) רגשותיו וימנע מניתוח מניעיו הנסתרים של הצד השני. כי זה יכול לעבוד גם להיפך, את יודעת (למשל: אם הייתי נכנסת לדיון על בחירתך לכתוב על אלימות כנגד ילדים שלא בניק הרגיל שלך. מה את מסתירה בתוך תוכך? רצון מודחק לנפנף בילדיך אל מחוץ לחלון? זו רק דוגמה לאן יכול הדיון להתדרדר, ואני כמובן לא באמת טוענת כך).

אם נחזור לרגע לדיון רציני בלי גלישה לניתוח אישיותי, מה שאת וקדרה ויעל נוי בעצם אומרות הוא שיש איפה ואיפה. את המעשים שנעשו בילדים לא הייתן מקבלות בכל קונטקסט אחר (מייקל ג'קסון, אמהות נרקומניות, אבות מכים וכו'), אבל בקונטקסט הפוליטי אתן כן מקבלות את זה.
אני חייבת להגיד שאני מופתעת מאד למצוא גישה כזו בכלל, ועוד כאן באתר, ועוד מפי אנשים שנזהרים כמו מאש מכל וויכוח פוליטי באתר. יותר מזה: אני מתאמצת בכל כוחי להמנע מההנחה שאתן מביעות לכך סבלנות מפני שאתן מזהות לכאורה אינטרס משותף (או דמיון בטיעון) בין הורי חינוך ביתי למתנחלים. כי אם ההבנה שלך להתעללות (ויותר מזה: להעמדת ילדים בסיכון שאיננו מחוייב המציאות והמאבק) היא תוצר של זיהוי אינטרסים, אני תוהה איך בדיוק אתן מגדירות חינוך ביתי.

חלקם, בחרו להשתמש בילדיהם, תוך סיכונם הלא הכרחי, ועל זה הטענה
תודה דליתוש.

לא, אני לא חושבת שהיה צריך לשלוח את הילדים לסבתא (או חלילה לגן). הילדים בהחלט היו צריכים להשתתף באירוע שיעצב את חייהם וחיי הוריהם לעתיד. אלא שתפקידם של ההורים היה לעבור את האירוע כולו באופן שיגרום כמה שפחות נזק לילדיהם. ומי שלא מסוגל לעשות את זה, מקריב את ילדו - פשוט כך - על מזבח דעותיו הפוליטיות. וקשה לי להאמין שיש כאן מי שנותן לכך יד.
אליס_בארץ_המראה*

כמו שהפלשתינאים עושים עם הילדים שלהם

כן, בדיוק. וחשבתי שזה בזוי וראוי לגינוי, אבל הפלא ופלא. כשעושים זה את מהצד שלנו, אז זה בסדר פתאום.
דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

כמו שהמתנחלים עושים עם הילדים שלהם ששולחים אותם ליד איזורי קרב בין חיילים למתנחלים ואז מנפנפים אותם כדי שיוכלו לנופף איתם בתקשורת ולהשמיץ את אריק שרון שלנו כמתעלל בילדים חפים מפשע?
על_מתנחלים_וכו'*

אני מציעה שכל אחד מאיתנו ידבוק בבירור (והסברת) רגשותיו וימנע מניתוח מניעיו הנסתרים של הצד השני.
מקבלת. את צודקת. זה טיעון לא הוגן.

את המעשים שנעשו בילדים לא הייתן מקבלות בכל קונטקסט אחר (מייקל ג'קסון, אמהות נרקומניות, אבות מכים וכו'),
אני בכלל לא אומרת את זה כי אין לדעתי מקום להשוואה. ומייקל ג'קסון בכלל לא זעזע אותי (-:
(אולי באמת אני מחביאה צורך מודחק לנפנוף ילדים מחלונות)

אני חושבת שזמן רב, הרבה לפני ההתנתקות, התגבשה לה הדעה ש"הם לא בסדר שהם מסכנים ככה את הילדים".
בבואנו לשפוט מבחוץ או לבחון שיפוט מבחוץ של הורים פרטיים, בכל מקום, בכל מצב, צריך לנהוג זהירות רבה מאד מאד. על זה אני מדברת.
אנחנו לא יודעים מה הם חושבים ומרגישים ולמה הם עושים דברים , אין לנו היכולת, למרות ואולי משום היותנו הורים עם עקרונות ברורים על גידול ילדים, להבין. כי אנחנו לא הם.
דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

על מתנחלים וכו'
אני לא מנסה להבין, אני מביעה את דעתי.
תבשיל_קדרה*

טוב. שניה.
גם אני לא הייתי מנפנפת בילד מעל החלון.
אבל כן - אילו הייתי הולכת להפגנה, סביר שזה היה עם הילדים. כמו שאני הולכת לחתונות ולוויות יחד אתם (לא תמיד, לא בכל מקרה, אבל זה הדיפולט או לפחות אפשורת סבירה מאוד).

למה נכנסתי לדיון פוליטי כשבד"כ אני מתרחקת מהם? מה - לא ברור? מדברים על ילדים והורות, אז באתי :-)
על_מתנחלים_וכו'*

למה נכנסתי לדיון פוליטי כשבד"כ אני מתרחקת מהם?
לדעתי התת דיון כאן באמת לא פוליטי. ובעצם, גם השאלה אם לעזור איננה פוליטית.
אליס_בארץ_המראה*

אילו הייתי הולכת להפגנה, סביר שזה היה עם הילדים
על כך בדיוק דיברתי כשכתבתי
הילדים בהחלט היו צריכים להשתתף באירוע שיעצב את חייהם וחיי הוריהם לעתיד

עם זאת, תרשי לי להניח שאת לא הולכת להפגנות אלימות עם הילדים שלך (נגיד, העצרת השנתית לזכר רבין לא נחשבת להפגנה אלימה :-)). הפגנות כלשעצמן הן דרך יפה ללמד אתה הילדים זכויות אזרחיות מה הן.
אבל אני מציעה לא להתעלם מהעובדה שיש הבדל בין הפגנה לא אלימה לבין להישכב על הארץ עם הילד, לצרוח ולבעוט, לזרוק אותו לידי חיילים/שוטרים או לדרוש מהם שיניפו ויסחבו אותך עם ילדיך הבוכיים עליך. יש הבדל. וראוי שנכיר בו.

לדעתי התת דיון כאן באמת לא פוליטי. ובעצם, גם השאלה אם לעזור איננה פוליטית
לדעתי הכל פוליטי. גם הניסוח הזה ("השאלה אם לעזור").
לא_שחור_לבן*

עוד נקודה. לגבי הדיור שעלה קודם,
התקשורת מציגה את המתנחלים כסרבני הפתרונות שהוצעו להם. אבל, בפועל מה שקרה זה שהמשפחות הבודדות שפנו למנהלת חזרו לגוש בדמעות, כן בדמעות, כי הם נתקלו בקיר אטום. לא היה עם מי לדבר והתייחסו אליהם באופן משפיל ביותר. ברור שאין איפה לשכן את כול המפונים, ולנופף ב- "תוך שלושה ימים מצאתי סידור חם לכולם" (ציטוט משוכתב של בשיא ברדיו בשבוע שעבר) לא מסביר מה הוא עשה בחצי שנה האחרונה...
המשפחות שכן פינו את ביתם וחממותיהם נשארו ללא פיצויים וללא פיתרון חדש עבור החממה למרות שהמנהלת הבטיחה למצוא פיתרון מידי עבור מי שיפרק את החממות ויפנה למנהלת
אז כן, אני כן חושבת שהם מסכנים, ואני כן חושבת שצריך ועוד איך לתרום להם...
ואז מתפלאים שהם מסלקים את נציגי המנהלת בבושת פנים מהמלון?! אני הייתי מתפלאה אם הם היו מוכנים לפגוש אותם.

אל תאמינו לכל מה שכתוב בעיתון. כבר יותר מ-50 שנה שהתקשורת מציגה את הציבור הזה כעושק הדם הישראלי שחי על חשבון המדינה שהוא מקור כל הצרות שלנו ובגללם כל הרע שיש (הכלכלה, החינוך הביטחון ועוד) בדיוק כמו שהגויים עשו לעם ישראל לאורך כל הדורות בגלות...
דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

אל תאמינו לכל מה שכתוב בעיתון
את (או אתה?) צודקת מאוד.
העניין הוא שגם קשה להאמין לניק לא מזוהה באינטרנט.

ואולי באמת המנהלת הם רשעים ושקרנים. וגם כך. היה הרבה זמן לגלות את זה קודם ולפעול לשינוי המצב או לפעול בצורה עצמאית למציאת פתרונות.
כשדברים נעשים ברגע האחרון, ברור שיהיו בעיות.
מי שעשה את הדברים ברגע האחרון הם המתנחלים עצמם.

זה לא אומר שלא צריך לעזור. זה אומר שזה מאוד מעצבן להתבקש לעזור למי שמתעקש לאורך זמן לא לעזור לעצמו ולהטיל את האשמה והאחריות על כך, על אחרים.
אליס_בארץ_המראה*

אז איך בדיוק את מסבירה את עשרות הדירות הריקות שהמנהלת מציעה וחוזרת ומציעה (כפתרון זמני כמובן, עד שייבנו ישובים חדשים לכל מי שרוצה להישאר ביחד כקהילה), אך באופן פלאי הן נשארות ריקות?

יכול להיות שיש מי שמעוניין שהמצב לא ייפתר, כדי שכולנו נוכל לחוש שטראומה כזאת וקשיים כאלה אסור שיחזרו?
דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

כבר יותר מ-50 שנה
קצת מצחיק, לא?

בדיוק כמו שהגויים עשו לעם ישראל לאורך כל הדורות בגלות...
רק לידיעה. סוג ההשוואות הזה, מקשה מאוד על התיחסות רצינית..
יעל_נוי*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 09:16
דף אישי: הדף האישי של יעל_נוי*

שליחה על ידי יעל_נוי* »

הרב הגדול של ההורים שם אכן היו עם הילדים בכו איתם חיבקו אותם התנגדו והתפנו ללא אלימות. היו גם מקרים קיצוניים שאותם דאגה התקשורת להראות לנו שוב ושוב ושוב. עדין אני חושבת שגם אותם הורים קיצוניים לקחו בחשבון את המצאות ילדיהם לצידם ומבחינתם הם לא עשו שום נזק לילדים.
מבחוץ זה אולי נראה נורא אבל גם אני כבר קיבלתי הערות על דברים אוימים שאני עושה לבנותי.
ומאין לך שבקונטקסט אחר לא הייתי מקבלת את זה. לא ראיתי שם הורים שמכים את ילדיהם או מתעללים בהם ראיתי שם הורים חדורי אמונה שעולמם חרב עליהם וכל מה שהם האמינו בו מתמוטט לנגד עיניהם.
לא אומרת שאני מסכימה עם השקפת עולמם או חושבת כמוהם אבל ברור לי שבמידה ואני אצא אי פעם להלחם על משהו שכל כך חשוב לי (לא יכולה כרגע לדמיין סיטואציה כזו) ילדי יהיו לצידי.
אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

יא אלוהים. (פתיח קבוע שלי בדיונים פוליטיים)
קודם כל: לפלסטינאים הגרים במחנות אין ברירה ואין להם לאן ללכת, למרות מה שהימין המטורף פה חושב.
ילדיהם נמצאים בשדה הקרב כי שדה הקרב הוא הרחוב שבו הם גרים.
המתנחלים לעומת זאת, הפקירו ומפקירים את חיי ילדיהם תמיד משום שלהם, בניגוד לפלסטינאים יש לאן ללכת, יש נגב ריק למשל שאף אחד לא עוצר אותם מלעבור אליו עכשיו.
אותה אמא שהקדישה זמן במודע לתפירת תלאי מגן דוד לבגדי ילדיה, ידעה מה היא עושה. היא השתמשה בילדיה על מנת להוכיח נקודה על חשבון בריאותם הנפשית. שעות לאחר מכן אותה אמא עברה למלון מפואר לא לטרבלינקה. והילדים? לעזעזל הילדים. העיקר שהמדינה, הדבר העלום והעליון הזה תחטוף טראומה.
אותו אבא שלקח בזרועתיו את בתו בת ה5 וניפנף אותה כחפץ מול קצין ושאג עם דמעות "אותה?? אותה אתה רוצה לגרש??? אין לך בושה?" ראה את הילדה שלו ממש כמו אותו אחד שמכבה סיגריות על הילד שלו כי הוא בוכה. הילדה אגב, לא בכתה. היה לה מבט ריק ומפחיד בעיניים. טראומה נרשמה.
בטח שזה פוליטי. זוהי דרכם של המשוגעים הללו. אין דבר בעולם שיעצור אותם והכל כשר. הילדים? העיקר הגאולה. הפלסטינאים? תתי אדם. המוות? טוב למות בעד ארצנו. מלחמה עם האיסלם? משיח!!!

קראתי היום בידיעות אחרונות שילדי המפונים מאחת ההתנחלויות מתקשים לישון בלילה כי... הם רגילים לרעש היריות. בלי זה קשה להם להרדם, אז ההורים דיברו עם איזה מאבטח במלון שירה קצת באוויר שהילדים ירגעו.
אתם קולטים את זה? אלה הורים אלה? כשכל זה קורה כשיש ברירה. כשאפשר אחרת.
פלוני_אלמונית*

היה לה מבט ריק ומפחיד בעיניים
לא נכון. היה לה מבט נבוך ומיוסר. מה שצפוי וטבעי במצב כזה.
אח...כוחן של מילים...
ועוד מילים מידיעות אחרונות (-:
לא_שחור_לבן*

אין ברירה ואין להם לאן ללכת, למרות מה שהימין המטורף פה חושב.
צודק במאה אחוז! אבל זה לא אשמת מדינת ישראל, אלא אשמת, או ליתר דיוק באחריות של המנהיגים שלהם שמגלגלים לעצמם את כל הכספים האדירים שמזרימים אליהם מישראל ומארה"ב ומאירופה ואנלא יודעת עוד מאיפה לכיס הפרטי שלהם ומשאירים אותם בכוונה כפליטים כדי להמשיך וללבות את השנאה נגד מדינת ישראל. כל מדינת ישראל וזה כולל את כולם בשני צידי הגדה. כן, גם אותך אל דנטה ואותך דליתוש וכל השאר. כרגע נוח להם לדרוש רק את יש"ע כי יש להם את מי שיעשה את העבודה בשבילם. (השמאל).
דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

לא שחור ולבן, (וכל השאר כמובן)

אליס שאלה שאלות מצויינות ואני מודאגת שהדיון יעבור לפלסטינאים מבלי שתתקבל תשובה :-) מרתק אותי לשמוע מה היא תהיה..

אז איך בדיוק את מסבירה את עשרות הדירות הריקות שהמנהלת מציעה?
יכול להיות שיש מי שמעוניין שהמצב לא ייפתר?
לא_שחור_לבן*

אז איך בדיוק את מסבירה את עשרות הדירות הריקות שהמנהלת מציעה וחוזרת ומציעה

צודקת גם את. באמת אין לי תשובה בשבילך (כי אני לא הדוברת שלהם, רק מפרשת, בדיוק כמוך, רק מכיוון אחר). אולי (ואני מפחדת לומר בקול רם) הם מפחדים שברגע שהם יסכימו להכנס לדירות הללו המנהלת תנפנף :"הנה מצאנו להם דיור ופתרונות" והם צודקים. אבל בעוד שנתיים, שלוש ועשר, הם עדיין יגורו בבתים הזמניים הללו ויחכו ליישובים שהבטיחו להם.
ובנוסף, את הבתים הזמניים הללו היו צריכים למצוא לפני חצי שנה לא שבוע שעבר. וכנ"ל לגבי היישובים בנגב. מה המנהלת עשתה כל הזמן הזה?

אני רוצה להבהיר נקודה. אני לא מתווכחת איתכם, אני רק מנסה להראות שיש עוד צדדים שהתקשורת לא מציגה. ויתרה מכך, שהתקשורת מציגה במכוון רק צד אחד של המצב.
אני לא מנסה לומר שהימין הוא מושלם וצודק והשמאל טועים ורעים. אני רק רוצה לומר שלא ייתכן והימין הוא תמיד הרע ותמיד הקיצוני (שמתם לב שאין שמאל קיצוני? בתקשורת) והשמאל הוא תמיד בסדר ומנסה לעזור ולהיות רגיש ועדין. כך ההפגנות של הימין תמיד אלימות ובאלה של השמאל תמיד יש הרמוניה מופלאה. וזה גם פירוש הניק שבחרתי לעצמי. חשבתי עליו הרבה, כי זו הנקודה שאני מנסה להבהיר.

וסליחה על אמירות הקשות אבל זו התחושה שלי. וזה משהו שהתגבש אצלי רק בשבוע האחרון כשישבתי וראיתי את ההתנתקות בטלויזיה. למדתי קצת היסטורי בחיי, ובן זוגי עוסק בזה הרבה, ואחד מהדברים שהכי הרשימו ותסכלו אותי כל ככך כל כך, היא שההיסטוריה חוזרת על עצמה. למה? כי האנשים לא למדו לקח מהעבר. למה? למה? זה כל כך מתסכל.

אני מציעה לכולכם לגלוש קצת אל האתר: www.inn.co.il ולקרוא שם קצת מהמתרס השני. ברור, כמו שאני מנסה להגיד על התקשורת של השמאל שגם כאן יש הכוונה לדברים מסויימים, אבל לפחות תכירו את הצד השני.

ועוד סליחה,אני פורשת כרגע מהדיון כי אני פונה לילדי. אל תאשימו אותי אחר כך שנעלמתי... ;-)
כמו שהגדולים הסרטים תמיד אומרים "i'll be back..."
לא_שחור_לבן*

בסרטים, לא הסרטים,
יוליה_ניי*
הצטרפות: 12 יולי 2005, 16:44
דף אישי: הדף האישי של יוליה_ניי*

שליחה על ידי יוליה_ניי* »

עמוק בפנים אני מרגישה שחסד וחמלה הן "מעל" לצדק.

נכון שזה קל מאוד לעזור כשאתה מזדה עם הבן אדם.
ונכון שזה יותר קשה, לפעמים עד בלתי אפשרי לעזור לאנשים שאתה לא מזדה איתם. כי אז באות מחשבות "הוא הביא את זה לעצמו, מגיע לו, הוא לא ראוי לעזרה".

נראה לי שבגלל זה גם הדפים של בקשות עזרה למתנחלים הופכים לדפים פוליטיים. גם כי אנחנו מפספסים לפעמים אנשים מאחורי הדעות הפוליטיות.

אז מה הנקודה ומה העמדה מאחורי הדברים שלי ? לא יודעת.. :-)

זה פשוט שאני מרגישה הרבה מתח וזעם באויר (לא רק באתר), וזה קשה לי.
אז רציתי לשתף אתכן ברגשות שלי. תודה לכל מי שהקשיב/ה!
חיים*
הצטרפות: 29 מאי 2004, 19:31

שליחה על ידי חיים* »

מדובר באנשים שהם מבחינת תינוק שנשבה .

הם היו רגילים כל השנים שיתנו להם וכרגע ניתקו אותם לכמה זמן ממכונה ההזנה והם מרגישים מחנק.

אז בואו ונעזור להם כדי שחבריהם בגדה המערבית יראו שטוב כאן בארץ המובטחת ויחזרו גם לארץ המובטחת.

ובא לציון גואל
מירי_של_שקד*
הצטרפות: 17 יולי 2005, 14:32
דף אישי: הדף האישי של מירי_של_שקד*

שליחה על ידי מירי_של_שקד* »

הדף הזה מבייש, מכאיב ומשקף את הרבה מאוד מההתנשאות הרבה שיש לחלק מהכותבים והמשתתפים באתר זה.
ברבים מכם יש כל כך הרבה רוך, חמלה ואהבה כלפי הטבע וכלפי בני אדם, ולפתע פתאום כשמדובר באדם קצת שונה (מזן 'המתנחל') כל האנושיות נעלמת.
לא ברור לי בכלל מה הקשר של פוליטיקה לעניין הזה. יש כאן מצב נתון אובייקטיבי של ילדים ומשפחות שנעקרו בניגוד לרצונם מבתיהם. הממשלה דאגה להשקיע כוחות אדירים בפינוי, נערכה באופן אדיר לכך שהכל יהיה מאורגן טיפ טופ, ואופססס- רק שכחו להכין להם מקום חלופי ולארגן אותו כמו שצריך.
אם יכלו לפנות אותם בכפייה ובכוח באופן כל כך מושלם, למה לא יכלו לארגן חלופת דיור מושלמת ומיידית? על הנקודות האלו אתם לא חושבים כי זה עלול לגרוס לדיסוננס בהשקפת עולמכם הסדורה היטב בכל הנודע למתנחלים
כאשה וכאם יהודיה בארץ ישראל, אני חשה כאב גדול על כך שלנוכח אובדן ואבל של חלק מעם ישראל, יש מנגד חלק אחר שעומד ובמקרה הטוב מתעלם ובמקרה הגרוע- שמח לאיד.
ואחרי כל זה אני מזכירה את מה שכבר נכתב כאן - הרוב הכמעט מוחלט התפנה באופן הולם, ללא אלימות. איך את או אתה הייתם מוכנים לעזוב את ביתכם לאחר שגרשו אותכם ממנו בכפיה? האם הייתם פשוט יוצאים ושורקים לעצמכם בנחת בדרך לשום-מקום החדש שסידרו לכם?

מצטערת, יש כאן המון בוז, התנשאות, צביעות....
מדהים ומזעזע לקרוא חלקים אחרים באתר לעומת החלק הזה.
ואולי בעצם לא - אולי חלק מכם פשוט רואים דברים ב-'שחור-לבן' -'טובים-רעים' - וכמו שיש כאן קיצוניות באופן טבעי בהרבה דברים, אולי לא מפתיע שגם בעניין כה אנושי נכנסות תגובות קיצוניות.

אבל אחרי הכל, אני פשוט נדהמת מחוסר החמלה.
פלוני_אלמונית*

_פלונהי אלמוני יקר, כשמצטטים אותי, את אל דנטה, את מ י כ ל ואת אליס בארץ המראה כמו שעשית לעיל, תחת הכינוי האמיץ פלוני אלמונית:
יש באתר זה לא מעט אנשים שחושבים שמגיע להם...
עדיף למצוא גמילות חסדים ולב פתוח במקומות אחרים. (לא באתר זה)_

שמיכת טלאים ("יקרה")
על זה נאמר על ראש הגנב בוער הכובע
יש הרבה פלוני אלמוני שכתבו פה, אני כתבתי את 2 ההודעות הראשונות ואת אלה בלבד, את המאמר ש אל דנטה הביא לא קראתי (בזבוז זמן מבחינתי לקרוא מאמרים שמובאים בשמו של אל דנטה)
ולא כתבתי את הדברים שנכתבו בשם פלוני אלמוני לגבי המאמר.
אם תשימי לב, אמנם ציטטתי דברים שאמרתם, אבל הקפדתי לא לכתוב את שמכם ואת ניקכם, את חשפת את עצמך ואת חברייך ("הנאורים")
מקווה שהם מרוצים מכך וימשיכו להיות חברייך
אני כשלעצמי מרוצה שאת מרגישה צורך להתנצל ולהצטדק...
פלוני_אלמונית*

מירי של שקד
לא מקובל כאן לצטט תגובה מלאה אבל המילים שלך כל ההודעה שלך נכונה כל כך,
המשפט הזה ברבים מכם יש כל כך הרבה רוך, חמלה ואהבה כלפי הטבע וכלפי בני אדם, ולפתע פתאום כשמדובר באדם קצת שונה (מזן 'המתנחל') כל האנושיות נעלמת. כל כך נכון |Y|
וכל ההודעה שלך פשוט מילים כדורבנות... יש כאן מקום לחשבון נפש עצום בכל העם, ובקהילה זו באופן ספציפי
אליס_בארץ_המראה*

פלוני אלמוני, אם רק היית בוחר לך כינוי אולי אפשר היה להבין אילו מכל ההודעות הפלמוניות (והכה האמיצות...) אתה כתבת. בחרת להישאר תחת כינוי זה - תיאלץ לקבל את העובדה שפרט לך, איש לא יודע מה ההבדל בינך לבין כל פלוני אחר. אין לנו שום דרך לנחש.
לתוכן הודעתך, אני שמחה להודיע שאני לא רק עומדת מאחורי דעותי, אני נשארת, באושר רב, חברתה של שמיכת טלאים. לכבוד הוא לי.
תהיה אחרונה לגביך אישית: אם אינך טורח אפילו לקרוא את מה שאנחנו כותבים כאן, איך אתה מצפה ליחס אחר?

ולכל הפלמונים (ומירי של שקד) איש מכם עדיין לא הסביר לי מדוע ישנן מאות דירות שעומדות ריקות ומחכות למפונים, והן עדיין ריקות. ולמה אתם מקפידים להתעלם מהמידע הזה, שהוא בהחלט נגיש לכל, וממשיכים להעמיד פנים שאין פתרונות לכולם.

אה, ולסיום, תרגיל מעניין:
ברבים מכם יש כל כך הרבה רוך, חמלה ואהבה כלפי הטבע וכלפי בני אדם, ולפתע פתאום כשמדובר באדם קצת שונה (מזן הפלסטינאי) כל האנושיות נעלמת.
שמיכת_טלאים*

יש הרבה פלוני אלמוני שכתבו פה,
אמת, וכולם מוגי לב - ההשתלחות באנשים מאחורי המחסה של ניק בדוי היא בזויה להפליא, בין אם הניק הוא פלוני אלמונית או איזה צירוף "מקורי". אני שמחה שאני לא "יקרה" בעיניך - אתה וחבריך יקרים מאוד, לי ולכל החלק היותר שפוי של עם ישראל, שמממן אתכם כבר שלושים ושמונה שנים, ויממן אתכם עוד שנים רבות, לצלילי התקציב של 500,000 דולר פר משפחת מתנחלים. והכול מהמסים שלנו.
השיטה של ציטוטים תלושים כהוכחה לתזה כהזויה כלשהי מרושעת ובזויה לא פחות משיטת האלמונימיות. אני עומדת מאחורי כל מלה שאמרתי, בניק הרגיל שלי באתר. אין לי מושג מנין הבנת שאני מתנצלת או מצטדקת - נהפוך הוא, אני סבורה שההתנהלות של המתנחלים מעוררת בחילה, וחוששת מאוד שזו רק המערכה הראשונה, ושאחר התרגולת המבחילה בעזה, כשנגיע לפינוי הגדה (ועל אפכם חמתכם תסולקו גם משם) זה עתיד לעלות בדם של חיילים ישראלים שיצטרכו להילחם באוסף המטורפים שם.
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

יש הרבה פלוני אלמוני שכתבו פה, אני כתבתי את 2 ההודעות הראשונות ואת אלה בלבד,

זאת באמת שערוריה שאתם לא מבחינים בין פלוני אלמונית ל פלוני אלמונית. לא רק הסגנון שונה, גם הדברים, הרוח, האג'נדה וגם ההבדל התהומי שבין פלוני אלמונית במלעיל לבין פלוני אלמונית במילרע. זה כל כך טיפוסי לשמאלנים כמוכם שרואים בכל הפלונים אלמונים אותו אב טיפוס !
אליס_בארץ_המראה*

ולפתע פתאום כשמדובר באדם קצת שונה (מזן הפלוני אלמוני) כל האנושיות נעלמת.
אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

מירי של שקד, שאסביר לך שלי באופן אישי אין יותר מידי בעיות עם האחר?
יש לי בעיות עם האחר שיושב לו בווילה כשמעבר לגדר שלו גרים פליטים בדוחק ועוני. יש לי גם בעיות עם האחר שיושב על מקורות המים של אותם אנשים וגוזל אותם מהם בשקט ובלי בעיות. יש לי עוד יותר בעיות עם אותו אחר שחושב שהמצב הזה הוא טוב וסביר וככה צריך, ואולי אפילו יותר גרוע מזה עבור שכניו, יהיה יותר טוב עבורו.
אין לי בעיות עם השונה ממני כשונה ממני, יש לי בעיות עם השונה ממני שמאמין שכוח הוא פיתרון. אני קונסיסטנטי בדברים הללו: אין לי סבלנות לשונה ממני שדופק מכות לילדו. אני כן פתוח לשונה ממני שלא מניקה או ישן עם ילדו.
עכשיו כשהחזרנו את לווינס ושאר החברה הצרפתים לקבר, אפשר להמשיך אני מקווה.
המדינה טענה, ולא שאני חושב שצריך בצורה אוטומטית להאמין למדינה שאיזה שהוא נושא, שהיא דאגה למקום לכל מתנחל. כרגע אלו אומנם בתים ארעיים ואני מאמין שכולם פה היו שמחים אילו נמצאו למתנחלים בתי קבע, והם היו מאושרים בהם, מתפנים מרצון (ואני ממש לא מבין למה כולם אומרים שההתפנות היתה לא אלימה. לדעתי הכל שם היה אלים, מהרגע שהם נכנסו לגוש קטיף בשנות השמונים ועד שהם יצאו ונקטו באלימות כלפי חיילים, ילדיהם, בעלי החיים שלהם ועוד. האם אלימות היא רק להרוג מישהו? מתחת לזה זה לא נחשב אלימות? לצרוח לאדם בפנים שלו שהוא בוגד זה לא אלימות כלפיו? מחווה הומניטרית שלווה אולי?) וכולי.
המציאות היא, שהאנשים הללו סמכו על מתווכי האלוהים שלהם שמסרו להם שלא יהיה פינוי, שירגעו, הכל בסדר.
הם, לפי מה שאני רואה יושבים במלונות שויקי כנפו לא מרשה לעצמה לחלום עליהם, ומקטרים: "אנחנו רוצים לעבור כקהילה! למקום שאנחנו נבחר! מה שמים אותי במלון? מה זו הקרווילה הזו? זה קטן! היה לי בית עם בריכה!".
אז אני קיצוני שאני לא חש חמלה כלפי כל זה? האם הם חשו חמלה כלפי 'האחר' מטר מהם? בחייאת.

פלוני אלמונית, יום אחד תגלה שפסטה אוכלים אל דנטה. (ולא ספוגית ומלאה במים)
זה גם יהיה היום שבו יפול לך האסימון שצדקתי בשאר הדברים ;-)
שמיכת_טלאים*

איך את או אתה הייתם מוכנים לעזוב את ביתכם לאחר שגרשו אותכם ממנו בכפיה?
את הבית שלי קניתי בכסף מלא, אני משלמת עליו משכנתא נכבדה ולא גזלתי את האדמה עליה הוא נמצא. מי שקיבלו אדמות בחינם, התפרנסו שנים מעבודת עבדים של פלשתינים שקיבלו פרוטות תמורת עמלם, זנחו את הפועלים שעבדו אצלם שנים (גם תאילנדים וגם פלשתינים) בלי לשלם להם אגורה שחוקה כפיצויים - עוד מייללים על ה"גירוש"?
כתום_בלב*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2005, 22:58

שליחה על ידי כתום_בלב* »

באדם קצת שונה (מזן הפלסטינאי) כל האנושיות נעלמת
תוכיחי לפני שתדברי
מה ראית אותי (באופן אישי) עושה או לא עושה לבנ"א רק משום שהוא ערבי? מה את יודעת? יש לך ציפיות ואת חוזרת על דוגמאות שיצדיקו את הציפיות שלך, הרבה יותר נח לך להחליט שכל מתנחל הוא רוצח אכזרי בפוטנציה שמתעלל בילדיו על הדרך
תפיסת עולם מורכבת כבר דורש יותר מדי חשיבה מופשטת.

נכון אני מתנחל מהגוש (גוש עציון), אתמול למשל נכנסתי למבנה ציבור. על השביל בכניסה למבנה הגיע ערבי בכסא גלגלים שגם רצה להיכנס, במקום להיכנס ולטרוק את הדלת בפניו (כפי שהיית את, אליס, מצפה ממתנחל), פתחתי באדיבות את הדלת והמתנתי שיעבור בבטחה.
בעבודתי (שהוא אחד ממקצועות הרפואה) אני עובד עם אנשים רבים כולל מהמגזר הערבי (איני מבדיל בקווים פוליטיים למינהם) תמיד תמיד תמיד הם קיבלו יחס שוויוני והגון כמו כל אדם אחר שמגיע לבדיקה.
בנוסף יש לי עמיתים למקצוע שהם גם מהמגזר הערבי, ואני מתייחס אליהם באותה הדרך בה אני מתייחס לאחרים.

אני מחנך את ילדיי בפועל לשוייון להגינות ולאדיבות לכל בני אדם, באוטובוס לדוגמא הם קמים לכל אדם שנזקק לכך בין אם הוא יהודי או לא.

כשהיתה תאונת דרכים בכביש המנהרות בדרכי הביתה עצרתי והגשתי עזרה לכל המעורבים ללא קשר דת גזע ומין.

בקיצור למרות שאני מתנחל (או אולי דווקא בגלל זה) ולמרות ש אמא של יונת קבעה שאני אדם שונא: (אתה מלא שנאה עד כדי כך שאתה רואה רק כתום. אין טעם לדבר אתך. אני יכולה רק לרחם עליך. ודאי לא קל לחיות עם עצמך.) אני חושב שברמה האישית האנושית אני מתייחס אליהם כבני אדם, באופן פוליטי אנו חלוקים.

אבל את אליס, קבעת עובדה (ומהודעה זו בטח תתעלמי כי הרבה יותר נח לך)
תרגיל מעניין לך האם את יכולה לא לתייג אנשים רק בגלל שהם חושבים אחרת ממך?
האם את יכולה לא לשנוא אנשים ולא לתייג אותם לפי הציפיות שלך שחור ולבן באופן מוחלט?
כי מההודעות שלך פה נראה שממש לא.

וסתם ככה כמה מתנחלים אמיתיים את באמת מכירה מקרוב כבני אדם באופן אישי? (נסי לסטות ממנהגך ולענות על שאלות שמופנות אלייך זה סתם לא יפה לזרוק שאלות ו"תרגילים" לאוויר ואז לברוח כשאין לך תשובות)
כתום_בלב*

שליחה על ידי כתום_בלב* »

שמיכת טלאים
_אני שמחה שאני לא "יקרה" בעיניך - אתה וחבריך יקרים מאוד, לי ולכל החלק היותר שפוי של עם ישראל, שמממן אתכם כבר שלושים ושמונה שנים, ויממן אתכם עוד שנים רבות, לצלילי התקציב של 500,000 דולר פר משפחת מתנחלים. והכול מהמסים שלנו.
השיטה של ציטוטים תלושים כהוכחה לתזה כהזויה כלשהי מרושעת ובזויה לא פחות משיטת האלמונימיות. אני עומדת מאחורי כל מלה שאמרתי, בניק הרגיל שלי באתר. אין לי מושג מנין הבנת שאני מתנצלת או מצטדקת - נהפוך הוא, אני סבורה שההתנהלות של המתנחלים מעוררת בחילה, וחוששת מאוד שזו רק המערכה הראשונה, ושאחר התרגולת המבחילה בעזה, כשנגיע לפינוי הגדה (ועל אפכם חמתכם תסולקו גם משם) זה עתיד לעלות בדם של חיילים ישראלים שיצטרכו להילחם באוסף המטורפים שם._
להביא לך דלי? נראה שאת באמצע קילקול קיבה רציני שבו את מקיאה כל מיני דברים ישנים בלי הרבה שליטה עצמית.
מקווה שתרגישי יותר טוב בשבת.
עיצה קטנה: שתי מים, תנשמי עמוק, שבי ליד חלון מאוורר (אם אין לך אוויר בגוש דן את יכולה לבוא אלי לגוש עציון יש אוויר צלול כיין, אם כי נראה לי שתסרבי להזמנה הנדיבה) תרגעי ותחשבי על דברים מרגיעים. זה יעבור...
מירי_של_שקד*
הצטרפות: 17 יולי 2005, 14:32
דף אישי: הדף האישי של מירי_של_שקד*

שליחה על ידי מירי_של_שקד* »

אני אנסה בקיצור לענות לכמה מכם:
א. מאין מגיעה התפיסה לפיה מתנחלים מנצלים פלשתינאים בשונה ממגזרים אחרים באוכלוסיה? בכל מגזר ומגזר קיימים לדעתי אנשים קטנים ורעים שמנצלים את החלש - פלשתינאים, עובדים זרים, עולים חדשים, ילדים,קשישים וכו'. פלשתינאי שעבד בבניית בית של יהודי ביהודה ושומרון לדעתי באופן כללי לא קיבל יחס אחר מפלשתינאי שבנה וילה של יהודי בהרצליה פיתוח. הכל תלוי באופי האדם ובמידת אנושיותו. ברור לחלוטין שסטנדרטים גבוהים של התנהגות אנושית קיימים למרבה הפלא גם מעברו השני של הקו הירוק. ואידך - ברור שגם בקרב אנשי שמאל יש רבים שמעבר לאידאולוגיות ההומניסטיות בהן הם מחזיקים הכל ריק מתוכן כשמגיעים לרובד האנושי היום יומי.
מעבר לכך - אין לי יכולת להתייחס בכלל לטענה שעצם הישיבה בשטחי יו"ש כמוה כהתעללות בחלש וחוסר מוסריות. בעיני לכל הארץ דין אחד - מי שבעיניו יו"ש היא שטח כבוש, צריך לראות גם בתל-אביב יפו, ירושלים וחיפה שטחים כבושים. בעיני הם עוד הרבה יותר כבושים מיו"ש - ברבים מהמקומות בת"א יפו ירושלים וחיפה ישבו ערבים אלפי שנים וגורשו על ידי יהודים שתפסו את מקומם ממש. מציאות זו לא קיימת ברבים מן המקומות ביו"ש, שדווקא בהם התיישבו יהודים בין כפרים ערבים, במובלעות הקיימות, ולא על גבי שטחים קיימים שמהם גורשו פלשתינאים שבתיהם הוחרבו. זו אחת הסתירות הגדולות ביותר, לעניות דעתי, באידיאולוגיה של השמאל. יש הרבה מאוד מקומות בעייתיים במדינת ישראל מבחינת היכולת להתייחס אליהם כאל שטח כבוש. ובהתחשב בכך אני גיבשתי את דעתי האישית - ובעיני אין כל הבדל בין מתנחל שיושב באריאל, אלקנה או גוש עציון למתנחל שיושב בתל אביב, יפו וחיפה. (להפך, בערים המצב גרוע יותר כי החורבן של הפלשתינאים בהם היה גדול יותר)
עולה בדעתי המחשבה עד כמה השנאה למתנחל, ההוקעה שלו והשלילה של כל רגש אנושי כלפיו משרתת כאן מנגנון הגנה פסיכולוגי. הרי אם היינו מודעים לאמה המרה שלפיה כל ארץ ישראל היא ארץ 'כבושה' מידי הפלשתינאים, אנו למעשה שוללים את זכות קיומנו כאן. ואת זאת אף אחד לא רוצה לעשות. 'הפתרון' הוא להחליט שרירותית שמעבר לקווי 67 אין לנו זכות קיום, ואז נשנא ונתעב את כל מי שחושב ועושה אחרת מכך. בדרך זו הקונפליקט העז בין הרצון להתקיים ולחיות כאן לבין הרצון להיות אנושי, אוהב אדם ורודף שלום - נפתר. אנחנו גם הומניים ואוהבי אדם, גם חיים בשקט שלנו בתוך גבולות 67, וגם שונאים את אלו שחיים מחוץ לגבולות אלו ובעצם מגנים בבשרם על קיומנו בתל אביב יפו וחיפה הכבושות.
כתום_בלב*

שליחה על ידי כתום_בלב* »

מירי של שקד
את משב רוח מרענן לאתר זה,
תודה על דברייך :-)
כתום_בלב*

שליחה על ידי כתום_בלב* »

המוזר הוא שאת השטויות של שמיכת טלאים אני קורא וגם של גב' אליס , ובכך אני נוהג באפליה, כיון שאת דבריו הטרחניים של אל דנטה, למרות שהם נראים לי מעט פחות הזויים, פשוט משעממים אותי, אני בכלל לא קורא
איתך הסליחה,
בתיאבון עם הפסטה...
כמה כיף לך שאתה צודק תמיד, זה בטח גורם לך להיות אדם מאוד קשוב סובלני וליברלי (מודה את הסוף של דבריך קראתי).
אליס_בארץ_המראה*

אז ככה,
משפחה אחת של שבע נפשות: ההורים חביבים ונחמדים אלי ואל כל אחד אחר ברמה האישית (כשיש מפגש אישי). ברמה אחת מעל - אלוהים שישמור מה שיוצא להם מהפה.
מכרה לשעבר משירות צבאי משותף: לא מתביישת לחשוף את גזענותה גם ברמת האינטראקציה האישית.
שני מכרים לשעבר משירות צבאי משותף: כהנא חי. ואני לא צוחקת, לצערי.

אלו מהיכרות אישית ביותר (מקווה שזה מספיק ושעברתי את המבחן). מחוץ להיכרות הזאת, וכפי שכבר כתבתי בדפים אחרים (אותם כנראה לא קראת כי אחרת היית יודע שאני עונה לכל מה ששואלים אותי, סתם כי אני נודניקית שלא אוהבת קצוות לא סגורים. תן לי דוגמה אחת מהדף הזה לגבי שאלה שלא עניתי עליה, כולל שלך, ואני מתחייבת לענות מיד), תפקידי במהלך שירות צבאי (א-ר-ו-ך) כלל שיג ושיח יומי עם מתנחלים. ושם כבר ראיתי (ושמעתי) דברים הרבה פחות נעימים. דברים מהסוג הוולרשטייני.
כך שכן, יש לי מושג. כל כמה שנדמה לך (או שהיית רוצה, כדי לקבל אישור לדעותיך שלך?), אני לא רואה את המתנחלים כולם כמקשה אחת, בדיוק כמו שאני לא רואה "ישראלים", "פלסטינים" או "צימחונים" כמקשה אחת. יש ויש. יש חביבים, ויש גועליים. יש למשל מי שהתפנה בכבוד ובאיפוק שעוררו את רגשי ההערכה שלי, ויש מי שצווח לחיילי צה"ל שהם נאצים, ועוררו תחושות אחרות לגמרי.

לגבי שאר התגובה שלך, אני חייבת להגיד שהפירוט נשמע מאד דומה ל"כמה מחברי הטובים הם יהודים" :-). אין לי מושג מי אתה ואיך אתה מתנהל ברמה האישית, ואני לחלוטין מקבלת את התיאור שלך. אלא ש אל דנטה כבר הסביר היטב למה מי שבוחר להתנחל מלכתחילה רומס כמה וכמה זכויות של אחרים, וכל כמה שלא תפתח דלתות זה לא ישנה את העובדה שאתה עדיין רומס את הזכויות הללו (באדיבות).

תרגיל מעניין לך האם את יכולה לא לתייג אנשים רק בגלל שהם חושבים אחרת ממך?
זה באמת תרגיל מעניין. בשנה הראשונה שלי כאן התחברתי מאד עם בחור אמריקאי, שהוא גם קתולי אדוק וגם (השם ירחם) רפובליקאי מסור. בקיצור: כל מה שאני לא מסוגלת להבין (להמחשה, הבחור מאמין ב"מדע הבריאה"). הידידות שלנו גורמת לי להאמין שכן, אני מסוגלת. הוא היה אתגר רציני בשבילי, לא פחות מכל מתנחל שיקרה בדרכי.

אני מקווה שעניתי על כל שאלותיך, ועוד יותר מקווה שתקרא שנית את הדף ואת כל תשובותי, ואז תטרח למחוק האשמות לא מבוססות (לברוח? אני? כתום יקר, לי תמיד יש תשובות. אני לא בורחת כל כך מהר).
אליס_בארץ_המראה*

טוב, אז תשמע. אם כל מה שלא מתאים לך הוא "שטויות", אני לא מוצאת שום סיבה לכתוב לך יותר (זה לוקח לי זמן ויש לי די הרבה משימות עד מחר). תודה על ההקשבה הסבלנית עד כה.

טיפ לסיום: מכל הכותבים מן השמאל שבכן, אל דנטה הוא השווה ביותר לקריאה (פשוט כי יש לו סבלנות להסביר את כל הא' ב' מהתחלה). והוא גם מצחיק. נסה ולא תתאכזב.
כתום_בלב*

שליחה על ידי כתום_בלב* »

טוב, אז תשמע. אם כל מה שלא מתאים לך הוא "שטויות", חביבתי לא כך הוא הדבר, אלא שדברים ש שמיכת טלאים מקיאה הם שטויות.

מתי לא ענית לעניין? בלוג אל תגרשו אותי הצגת שאלות כשניתנו לך התשובות בחרת שלא לחזור להתעמת איתן, להביע את דעתך, או להסכים עם העובדות.
כתום_בלב*

שליחה על ידי כתום_בלב* »

, אני חייבת להגיד שהפירוט נשמע מאד דומה ל"כמה מחברי הטובים הם יהודים" אז זהו שלא, הם לא חברים שלי...
ביקשת אנושיות הבאתי לך, מה לא מתאים לך?

אלא ש אל דנטה כבר הסביר היטב למה מי שבוחר להתנחל מלכתחילה רומס כמה וכמה זכויות של אחרים, וכל כמה שלא תפתח דלתות זה לא ישנה את העובדה שאתה עדיין רומס את הזכויות הללו (באדיבות). ועל כן אין לנו שפה משותפת ודיון כי את וחברייך רומסים אותי כאדם מראש בין אם אני יכול מלאך או מפלצת בהתנהגות האישית שלי.

כלומר השנאה קיימת אצלכם מראש.
אליס_בארץ_המראה*

תגיד ת'אמת, כתום, קראת בכלל את הדברים שלי שם? עברתי עכשיו על הדף. יש שם שתי תגובות שלי. אחת אוף-טופיק ובכלל מדברת על מלחמת לבנון. השניה היא שאלה שלא זכתה לתשובה.

אז או שהתבלבלת, או שהאמת ממש לא משנה לך, או שאני לא יודעת מה. בבלוג ההוא, מכל מקום, לא שאלו אותי כלום. אם אתה רוצה הפניות לדפים שבהם כן נשאלתי (ועניתי), אשמח לתת לך הפניות.
אליס_בארץ_המראה*

זה שאין לנו שפה משותפת זה ברור. השאלה היא למה אתה בוחר להשתמש בשפה כמו "להקיא" או מתוודה שאתה לא קורא בכלל, ועדיין מתעקש לקיים איזו מראית עין של דיון. כנראה כדי שנקרא את דבריך (בניגוד לך, שלא תקרא את דברינו) ונשכיל. אתה כנראה סומך על הסובלנות השמאלנית שלנו (אנחנו באמת סובלים הכל, בשם חופש הדיבור).

שוב תודה.
כתום_בלב*

שליחה על ידי כתום_בלב* »

הכוונה שלי היתה
אז זהו שלא, הם לא חברים שלי... אני מתייחס באנושיות לכל אדם (כל עוד הוא לא רוצח) בין אם הוא חבר שלי ובין אם לא. למה? זה חלק מהחינוך. חינכו אותי (ע"פ דרך התורה) שלא שונאים אנשים בגלל גזע, דת , מין לא משנה מה כל אדם שנברא בצלם וזכאי ליחס אנושי.
אתכם לא לימדו את זה. אתם מוכנים לכנות אותי רוצח בפוטנציה, משול לגבר מכה או לאנס.

ודרך אגב את הבית שלי לא קיבלתי בחינם שילמתי עליו ואני עדיין משלם משכנתא... עזרה מההורים והרבה מאוד עבודה קשה שלי ושל זוגתי היקרה. (חוץ מזה שהוא נבנה ע"י פועלים יהודים כך שאף פלשתינאי לא נוצל לצורך הבית שלי=3 חדרים)

הבעיה שלי עם אל דנטה שהוא ממציא דברים וכותב אותם איפה שנח לו, אף מתנחל מגוש קטיף לא גר בבית עם בריכה (לדוגמא), אבל זה לא מפריע לו למחזר את זה שוב ושוב (קוראים לזה הסתה)
כתום_בלב*

שליחה על ידי כתום_בלב* »

תגיד ת'אמת, כתום, קראת בכלל את הדברים שלי שם? תגידי ת'אמת, קראת בכלל את הדברים שלי?
בחרת שלא לחזור להתעמת איתן, להביע את דעתך, או להסכים עם העובדות.

למה אני קורא לזה להקיא? יש לך ביטוי מוצלח יותר? זה הדבר הראשון שעולה לי לראש.
יכול להיות שהיא תרגע ותכתוב דברים סדורים יותר והגיוניים יותר, בינתיים כך זה נראה מעלה דרדר היתה מתייחסת לזה כך: מתוך בלוג אל תגרשו אותי
_תודה על תרומתך לדיון. תמוה מעט, לא ברור, לא ממוקד וחסר כיוון, אבל תודה על שניסית, בכל אופן.
(ואם היה כאן איזה מסר חשוב שהוחמץ, נסה שנית, והפעם בעברית, כי באמת חבל)_ אולי ניסוח מוצלח יותר, זו דרכה. ולי יש דרך משלי להגיד את אותם הדברים.
עומר_ס*
הצטרפות: 20 פברואר 2004, 11:51
דף אישי: הדף האישי של עומר_ס*

שליחה על ידי עומר_ס* »

... ואני חשבתי שאחרי ההתנתקות יהיה קצת שקט באתר.

יש נקודה נוספת (לא קראתי הכול, אבל אני חושב שהיא לא עלתה). כולנו ניזונים מהתקשורת. אנו לא יודעים על כל אותם מגעים שהתנהלו כבר לפני חודשיים ושלושה ע"י רבנים, מנהיגי ציבור ועו"ד על מנת למצוא פתרונות מראש לכל הבעיות. אני יודע ממקור ראשון על ישוב שמנהל מו"מ עזרת עו"ד כבר כמה שבועות על מנת למצוא פתרון שכולם יוכלו להישאר ביחד. לכן יש להיזהר משימוש במשפטים כמו היה להם המון זמן להתכונן ולהסתדר.
אמא_ל_4*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2005, 13:01

שליחה על ידי אמא_ל_4* »

כואב, כואב , כואב
להרגע...............
שקט.................
להקשיב............
לא מובן
בלגן
כואב
גם לאחר
אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

ראיתי כיצד מפרקים בריכה מגניבה ביותר בגוש קטיף בערוץ 10 לפני שבועיים.
אם משהו מהדברים שאני כותב אינו נכון אז תגיד מה ואיפה. אני מוכן להודות בטעויות.
שליחת תגובה

חזור אל “מוסר ואתיקה”