האם רק לי נדמה שיש הסטריה מוגזמת מהקורונה

פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

מה קורה כאן??
אחרי נבירה בנתונים (https://www.worldometers.info/) עושה רושם שהקורונה גורמת בערך לפי 4 עד 6 יותר מקרי מוות משפעת רגילה בעולם.
בישראל מספרים דומים - שעור תמותה 0.73% מקורונה וכ- 0.135% משפעת.
[הערה- שעור ההדבקה מקורונה חושב לפיי: 6,497 נפטרים מתוך 884,933 מאומתים באוגוסט 2021, https://www.clalit.co.il/he/[po]your health[/po]/family/Pages/corona in israel.aspx ].
[ שעור ההדבקה משפעת בישראל חושב לפי ערך של וויקי על שפעת גרסה מ־18:28, 13 ממרץ 2020 לפי שהוא שופץ לכבוד הקורונה, https://he.wikipedia.org/w/index.php?ti ... d=27475506].

כמובן שכל מקרה מוות הוא נורא והיום.
אבל האם מחלה מסוכנת פי 5 משפעת באמת מצדיקה כל כך הרבה היסטריה? האם לא נגרם נזק לחולים אחרים כתוצאה מזה שהסיטו כמות עצומה של משאבים להתמודדות עם הקורונה? מישהו בכלל בודק את זה?
האם ההיסטריה לא גרמה כבר לנזקים אמיתיים ואפילו מוות של אנשים בדרכים נוספות?
האם הסכנה הכלכלית שצפויה בשנה הקרובה ועלולה לגרום גם כן לנזקים לא מועטים כתוצאה מזה שעלולים להיות פחות משאבים לטיפול בחולים ובמקרי סעד אחרים לא עלולה גם כן לגרום למוות של אנשים?

לדוגמא:4.8 מליון איש מתו מסרטן השנה ובערך 2.3 מליון איש מתו מקורונה (סלחו לי על חוסר הדיוק הוא איננו נובע מזלזול בחיי אדם).
אם היו מקצים את כמות האדירה של המשאבים שהוקצו למלחמה בקורונה לטיפול בחולי סרטן יש להניח שהייתה ירידה גדולה במספר המתים מסרטן.
את אותן השאלות ניתן לשאול לגבי כ- 5.3 מליון מתו ממחלות אחרות.
או לגבי מקרה מוות נוספים מעישון, סמים וכו'

שוב כמובן, מבלי לזלזל בכל הצער הנוראי שנגרם כתוצאה מהקורונה. וכמובן מתוך מחשבה שיש להזהר במיוחד על הנמנים על אוכלוסיות הסיכון ולשמור עליהן ביתר זהירות (למשל ע"י חיסונים) כדי למנוע מקרי מוות.
אבל עדיין, יש לי תחושה שרמת ההיסטריה והמשאבים המוקצים למחלה הם הרבה מעבר לשעור המוות שהמחלה גורמת. שיש מיקוד (ממש זכוכית מגדלת) על הנזקים מהקורונה לטווח קצר וארוך הרבה מעבר לפרופורציה של המחלה.
תארו לכם שהיה כזה מיקוד בחיפוש אחר נזקי חיסנים? או מחלות אחרות, אני משוכנע שהיו מוצאים משהו מזמן.

אז השאלה היא למה? מה הסיבות להיסטריה המוגזמת? או האם לדעתכם אין כאן היסטריה והגזמה?
אתם מוזמנים להוסיף.

הסיבות:
  1. אווירת היסטריה שמוזנת ע"י: תקשורת המוניים שמתפרנסת ממכירת אווירת סוף עולם, שצריכה לשרוד בתחרות מול חברות אחרות כמותה, מול קהל שרגיל לסף גירוי גבוה מאוד.
  2. קובעי מדינויות שחוששים מ"גליוטינה" שתופעל עליהם במקרה שלא יהיו מספיק זהירים (לא יורו על סגרים למשל)- ויתבעו את אחריותם על כל מי שנפטר מקורונה.
  3. אולי יש מי שמרוויח מזה, מקבל יותר תקציבים יותר כח, או הצדקה נוספת לקיומו. אני מתכוון דווקא לגופים בינלואמיים שמעורבים בקבלת ההחלטות ודווח על המחלה.
  4. תאורית קונספירציה- סין מרוויחה בגדול מהעניין. זאת עובדה לא תאוריה עדיין (https://www.themarker.com/wallstreet/.premium-1.9328753). התאוריה: המשטר הסיני יכול לממן ולעודד את ההיסטריה ברשתות וגם אצל קובעי מדיניות במערב. אל תמעיטו במשמעות של זה כי
הרווח שלה הוא עצום- החלשה של האויבת הכי גדולה שלהם במערב- ארה"ב. וגם של המערב. למשטר בסין אין שום בעיה להרוג מליונים בתוך סין (ע"ע מהפכת התרבות, פאלונג דפה וכו'), לא כל שכן כמה מליונים במערב. מדובר ממש בנשק ביולוגי - שדווקא בגלל העוצמה החלשה שלו (בנגוד למחלה שתקטול 90%) האפקט האסטרטגי שלו הוא ענק. קשר עקיף -הייתה כתבה בפוקסניוז שמראה איך ניויורקטיימז מחקו כתבות ממונות ע"י סין בזמן הקורונה, ואיך היה לחץ גבוה בתקשורת לא לדבר על זה שהוירוס ברח מהמעבדה בווהאן- כנראה עקב מימון סיני (https://theglobalherald.com/news/tucker ... -articles/).
בלבוסטע*
הצטרפות: 21 מאי 2021, 16:39

שליחה על ידי בלבוסטע* »

על הקורונה אין מספיק מידע - זה כבר מקדם סיכון גבוה.

שנית, בשונה מסרטן - מגיפה גורמת בבת אחת לכמות גדולה של חולים קשים, מונשמים ומתים - זה לא רק כמה זה גם איך. כמות גדולה בפרק זמן קצר פוגעת גם ביכולת לספק שירותי בריאות טובים עבור אותם חולי סרטן, ניתוחים דחופים וכו'.

תוסיף לזה את העובדה שהיא פוגעת בחלשים אבל לא רק -
ונוסיף גם את הוריאנטים הבלתי נגמרים
ואת החיסון שעוזר מאוד אבל עד נקודה מסוימת ולא לכולם

אין היסטריה. להיפך. היו צריכים לנקוט צעדים יותר דרסטיים מול נמלי התעופה מול אוכלוסיות בסיכון.
ממד שני לא למהר לחסן אחר לבצע בדיקות נוגדנים עוד לפני החיסון הראשון.

בכל מקרה הרבה בריאות לכולנו
פלוני_אלמוני*

תודה בלבוסטע.

לגבי מה שכתבת:
  • בניגוד לתחילת המחלה עכשיו כבר יש הרבה יותר מידע. למשל יש הערכה הרבה יותר מדויקת לשעור התמותה. ולכן התאים לכתוב את הפוסט הזה דווקא עכשיו.
  • 5.3 מליו איש מתו השנה ממחלות מדבקות- וזה יכול יותר להתאים לתאור שלך לגבי מגפה. כלומר הקצאת משאבים אל מחלות כאלו גם יכלה לתרום להורדת התמותה.
  • לגבי החשש מ "פוגעת גם ביכולת לספק שירותי בריאות טובים" אני מסכים עם הטעון הזה. רק שכמות המשאבים האסטרונומית שהושקעה בקורנה יכלה לאפשר פתיחת 200 בתי חולים שיפצו על זה (אני מצטט את בנט). כך שהיה אפשר לפתוח עוד מחלקות בחרום במידת הצורך עם הרבה פחות משאבים.
  • לגבי החיסון שעוזר אבל לא לכולם- כתבתי הערות בהמשך.
  • "אין היסטריה"- יש לי תחושת בטן שאנחנו לא מסכימים...
  • המון בריאות לכולם!
פלוני_אלמוני*

אני רוצה להוסיף לטעון שלי בעד היסטריה שהרוב הממש מכריע של האנשים המוגדרים "החולים" אינם באמת חולים. למעשה הם מרגישים מצוין!
משרד הבריאות החליט להמציא הגדרה חדשה לחולים- אנשים שנושאים וירוס שיכול לחולל מחלה. לפי ההגדרה הזאת יש להניח שרבים מאתנו חולים ממש עכשיו.
העלייה במספר ה"חולים"-סרק שהם כאמור בריאים לחלוטין וההתמקדות בספירה שלהם בראש החדשות ללא הרף בהחלט תורמים לאווירת מגפת כזב. שהרי רוב החולים פשוט בריאים.
ולכן אני מכנה אותה היסטריה.
פלוני_אלמוני*

לגבי רמת העזרה של החיסון-
החיסון מעולם לא תוכנן למנוע נשאות של הוירוס, הוא קבל אשור על סמך העובדה שהוא מקטין את סיכויי התמותה מהמחלה.
בראשית הדרך של החיסון כמעט שלא בדקו אנשים שחוסנו לנשאות לקורונה.
יש להניח שבזמן ההוא חלק מן האנשים שחוסנו נשאו את וירוס הקורונה.
השינוי הגדול הוא שהחלו לבדוק בצורה מאסיבית אנשים שחוסנו לנשאות ואז "חזרה" "המגפה".
היא אף פעם לא נעלמה.
פשוט כמעט שלא בדקו מחוסנים. כלומר מספר המחוסנים שעברו בדיקה לקורונה עלה בצורה מאסיבית ולכן מוצאים הרבה יותר מחוסנים נשאים של הוירוס.
ככה מעודדים שוב את אווירת ההיסטריה גם בקרב אלו שהם מחוסנים שהיו אמורים להיות רגועים לאחר שלקחו על עצמם לקבל את החיסון הניסיוני הזה שיצא לשוק תוך כשנה בלבד.
פלוני_אלמוני*

יש עוד בעיה לוגית שמטרידה אותי-
יודעים שהמחוסנים יכולים להדביק אבל לא חלה עליהם חובת בידוד. למעשה כמו שהזכרתי, כבר מההתחלה ידעו שהחיסון לא תוכנן למנוע נשאות ולכן כבר זה היה מוזר שלא תחול עליהם חובת בידוד.
על הלא מחוסנים חלה חובת בידוד.
ולכן אם פוגשים אנשים אחראיים שנשמעים להוראות אז הסיכוי להדבק ממחוסן גבוה יותר מהסיכוי להדבק מלא מחוסן.
מכיוון שלא מחוסן ישאר בבית בבידוד וישמור על סביבתו. ומחוסן שהוא גם מדבק ימשיך להפיץ את המחלה.

ובכל זאת ממשיכים את ההוראה הזאת- לא להחיל על המחוסנים חובת בידוד.
ברור לי שזה כי הם רוצים ללחוץ על אנשים להתחסן.

אבל הגישה הזאת היא בניגוד לגישה שקורנה היא מגפה נוראית שמשתוללת בחוץ עם סיכויי תמותה מאוד גבוהים, וגורמת לנזקים ארוכי טווח לאנשים שלא מתו ואפילו לאנשים שחלו בה בעוצמה חלשה.
אם החשש הוא כל כך גדול אם הם באמת מאמינים בכל ההיסטריה שמופצת כנגד הקורונה מדוע הם מאפשרים למחוסנים להפיץ את המחלה?
המחוסנים (שהם נשאים) הפכו למוקדי הפצה באשור הממשלה.

זה מסתדר לי רק אם קובעי המדיניות לא באמת מאמינים שהמחלה היא כל כך נוראית כמו שהם מציגים וביחוד כמו שמוצג בתקשורת ההמוניים.
כלומר קובעי המדיניות בעצמם לא מאמינים שיש סיבה להיסטריה. והאמת שנתפשו כאלה קובעי מדיניות שלא שמרו על ההוראות.
אם הם כל כך מודאגים למה הם לא שומרים על הוראות בעצמם?
פלוני_אלמוני*

הדווחים על הורינטים גם כן תרמו לאווירת ההיסטריה-

לגבי "הורינטים הבלתי נגמרים". מאוד אופיני לוירוס השפעת.
קורונה, כמו כל וירוס ר.נ.א, עושה הרבה מוטציות. אפשר לומר שזה חלק ממחזור חייו. וגם זה היה ידוע מראש.
ובכל זאת דווחו על מוטציות כבר בשלבים מוקדמים- גם על כאלה שלא עושות שום שינוי משמעותי בוירוס.
זה בערך כמו לדווח על כל מטאור חדש שהתגלה בקרבת כדור הארץ.
צריך לדווח רק על מוטציות שיוצרות וירוס מסוכן יותר. (מטאור גדול שמתקרב אלנו בצורה מסוכנת).
הדווחים האלה בהחלט תרמו לאווירת ההיסטריה גם כשלא היו רלוונטים.

וביקצור עושה רושם שהתקשורת קפצה על כל בדל מידע כדי לנפח את אווירת ההיסטריה בעניין הזה.
פלוני_אלמוני*

מעניין איך תראה המגפה בראי ההיסטוריה. יתכן מאוד שבאופן שונה מהקונצנזוס שקיים כרגע.
יתכן שיעשו מחקרים בעתיד שינסו להסביר איך הצליחו לשתק חצי עולם תוך זמן קצר בדמוקרטיות תוך שכנוע ושתוף פעולה של הרוב.
נושא מרתק למחקר.
נושא חשוב מאוד אם באמת רוצים לשמר את הדמוקרטיה...
הטיימינג הוא חשוב מאוד- בעתיד יוכלו קובעי המדיניות להודות שהונו את הציבור ושהייתה היסטריה, עכשיו הם לא יכולים להרשות את זה לעצמם.
בדומה לכך, בתחילת המגפה לא יכלו להודות שאכון היא יצאה ממכון ביולוגי בסין והיום יש יותר עדיויות לכך.
נכ_דה*
הצטרפות: 19 יולי 2021, 23:52
דף אישי: הדף האישי של נכ_דה*

שליחה על ידי נכ_דה* »

שלום פלוני, כתבת הרבה, אענה על כמה נקודות.
_עושה רושם שהקורונה גורמת בערך לפי 4 עד 6 יותר מקרי מוות משפעת רגילה.
כמובן שכל מקרה מוות הוא נורא והיום._
עושה רושם, זה אולי מספק אותך, אבל זה ממש לא מדעי. מבחינת המדע האחוז למות משפעת הוא יותר גבוה. זה לא רושם, כך אפשר להבין מהמספרים.
אי אפשר להסתמך על הנתונים שמשרדי הבריאות בעולם נותנים.
יש כמה דברים שצריך לשים לב אליהם. קודם כל בתחילה הקורונה אחוז גדול מהחולים מתו מטיפול לא נכון. בחודשים הראשונים, 80% מהמונשמים מתו בארצות הברית. רופאים טענו שזה בגלל שהם השתמשו בלחצים לא נכונים.
רק לפני כמה שבועות משרד הבריאות הודה שחלק מהרשימה של החולים הקשים, נמצאים אנשים שהיה להם קורונה, אך כבר הבריאו ממנה.
ולמה עדיין יש התעקשות לא לחפש תרופות יעילות, ורק מתעסקים עם חיסון שלא עבר מחקר מספיק. חשבת למה?
החיסון כרגע ניתן רק בגלל מצב חרום. כל אין תרופה, זה מצב חרום. ברגע שתתגלה תרופה, האישור מתבטל.
וכן יש תרופות עם אחוזי הצלחה נהדרים, לא תאוריה, אפשר למצוא על כך מאמרים מקצועיים.
יש עוד בעיה לוגית שמטרידה אותי-
יש הרבה בעיות לוגיות במדיניות.
האם באמת משנה אם יצאת 100 מטר או 200 מטר מהבית. האם זה באמת מה שיציל אותך מלהתדבק.
האם באמת משנה שחזרת הביתה ב 8:00 ולא ב 9:00
האם באמת ראית אנשים מתים ברחובות?
מדוע אין תמותת יתר ב2020 ואיפה נעלמה השפעת?
אוהבים להשתמש במושג ״מכחיש קורונה״ זה חוטא לאמת.
רוב האנשים לא מכחישים שיש וירוס כזה, הם מכחישים שיש מגפה. סבבה שכתוב בעיתון יש מגפה, אבל הייתי אמורה להרגיש אותה, לא?
גם לפני שנים היה גם כתוב שיש מתקנים לנשק גרעיני בעירק, וזה התגלה כשקר. לא מידע לא נכון שקר. עד היום לא טיפלו במשקרים, אבל על זה בוחרים לא לדווח.
עכשיו בשיא הרצינות, אם הייתה באמת מגפה, הייתי אמורה להרגיש את זה במציאות. החדשות לא היו צריכים לעבוד כל כך קשה בשביל לנסות לשכנע אותי ואחרים שיש. סבבה בהתחלה אנשים חששו, אבל הזמן עובר. טקסס פתוחה, פלורידה פתוחה. לא קרה שום דבר.
אין עליה במתים. אישית לא עברתי צער של אבדות, וכך גם לא כל הקרובים לי. שנה רגילה לחלוטין בנושא הזה.
האם עברת אתה שנה קשה עם המון מכרים שלך נפטרו, או שאתה רק שומע על זה מהחדשות?

הטיימינג הוא חשוב מאוד- בעתיד יוכלו קובעי המדיניות להודות שהונו את הציבור ושהייתה היסטריה,
הם כבר דאגו מהתחלה שהעתיד הזה יהיה עוד 30 שנה.
תחילת המגפה לא יכלו להודות שאכון היא יצאה ממכון ביולוגי בסין והיום יש יותר עדיויות לכך.
בתחילת המגפה מי שטען הזה חשבונו נמחק, והוא הוכרז כקונסיפרטור. והנה כמה לא מפליא, עוד תאוריה שזלזלו בה והתגלתה כנכונה.

יש משפט מפורסם, עבדו עליך פעם ראשונה האשמה עליהם, עבדו עליך פעם שניה האשמה עליך.
העיתונות הוכיחה שוב ושוב שהיא משמשת כשופר של הממשל. עיתונאים הוכיחו שוב ושוב שהם לא מתעסקים בלחפש את האמת, אלא להשפיע על דעתו של הצופה לפי ראות עיניהם.
הבחירה שלנו אם להמשיך להקשיב להם
נכ_דה*

שליחה על ידי נכ_דה* »

מתוך ווינט
נכון לחודש ינואר 2011, מתוך 787 חולים מונשמים המאושפזים בבתי החולים, רק 278 מהם מאושפזים במחלקות לטיפול נמרץ. היתר מאושפזים במחלקות השונות, ובעיקר במחלקות הפנימיות. משמעות הדבר היא כי מעל ל- 500 מטופלים מצויים בסיכון מוגבר למות בשל המחסור במיטות טיפול נמרץ.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340, ... 91,00.html

נשמע חריג?
פלוני_אלמוני*

לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה היו כ- 2754 יותר נפטרים בשנת 2020 לעומת שנת 2019. מדובר על סה"כ נפטרים בכל השנה.
ההשוואה מסובכת כי ב -2020 היו יותר אנשים.
אבל אם מתקננים לפי גודל האוכלוסיה בסוף השנה (שזה ממש לא מדויק) אז שעור התמות ב 2019 הוא 0.53% מכלל האוכלוסיה וב- 2019 0.51% שזה עליה של 0.02% באחוז המתים.
שזה כמובן עצוב מאוד והרבה מאוד כי כל נפטר זה טרגדיה נוראית.
אבל טראגי ככל שזה יהיה זה לא מגפה נוראית שבה מתים מסבבנו ברחובות (וטוב שכך).

בישראל מתים כמה אלפי אנשים בשנה ממחלות מדבקות כל שנה. אף אחד לא עושה מזה ענין ולא הסטריה כמו מהקורונה.
כאן יש מימדי היסטריה מטורפים כאלו מדובר בדבר או באבולה.
עוד מעט רוצים להשבית שוב את כל המשק.

https://www.cbs.gov.il/he/subjects/Page ... D7%9D.aspx
פלוני_אלמוני*

עוד תימוכין ליצירת היסטריה מכוונת(?):
הידעתם?
בתחילת הקורונה שופץ הערך של וויקפדיה על שפעת.
בתחילת 2020 נכתב בו ש "בכל שנה מתים בין 500 ל-1,000 איש משפעת וסיבוכיה{{הערה|1=משרד הבריאות, [https://www.health.gov.il/Subjects/emer ... ra/[po]BIO TORA PANDEMIC FLU[/po].pdf תוכנית מוכנות מערכת הבריאות לשפעת פנדמית], עמ' 101}}."
אך בתחילת הקורנה (גרסה מ־18:28, 13 במרץ 2020 ) נעשה בו "שיפוץ" והמספרים שונו ל: ב[[ישראל]], על פי נתוני [[משרד הבריאות]], בכל שנה מתים כמה עשרות אנשים משפעת וסיבוכיה{{הערה|[https://www.health.gov.il/NewsAndEvents/SpokemanMesseges/Pages/[po]24122019 2[/po].aspx פרסום באתר משרד הבריאות]}}.
לאורה*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 21:59

שליחה על ידי לאורה* »

לא שיש לי דעה מוצקה לכאן ולכאן, אבל זה שאין כזו עלייה בתמותה ואנשים לא מתים ברחובות זה המצב אחרי כל הצעדים שננקטו נגד הקורונה. הבידודים, הסגרים, המסכות, החיסונים וכו'. אז יכול להיות שפשוט הצליח להם - הצעדים האלה עזרו לצמצם את המיתה.
אם לא היו כל הצעדים האלה יכול להיות שהמצב היה שונה לחלוטין. בשביל זה צריך לבדוק איך מדינות כמו הודו שורדות את הקורונה.
פלוני_אלמוני*

העניין זה שאם ימשיכו בצעדים האלו הכלכלה עלולה להפגע קשה (גם בארצות נוספות במערב). פגיעה כלכלית כזאת שגם כן תוביל לתמותה.
אני משוכנע שהסטת משאבים מטורפת לקורונה כבר גרמה לתמותה ממקרים אחרים.
אבל את המקרים האחרים אף אחד לא סופר.
בגלל ההיסטריה מקורונה גורמים לזה שסופרים לקובעי המדיניות כל מת מקורנה על מצפונם, אבל מתים מגורמים אחרים לא נספרים להם. ובטח לא מתים כתוצאה מזה שתחומים אחרים הוזנחו כתוצאה מהשקעה מטורפת בקורונה. במצב כזה קובעי המדיניות מוטים לקבוע מדיניות בהתאם ללחץ התקשורתי ולא לגודל הצרה.
לב_שומע*
הצטרפות: 08 ינואר 2014, 17:19
דף אישי: הדף האישי של לב_שומע*

שליחה על ידי לב_שומע* »

פלוני אלמוני, לא רק לך נדמה. גם לי, וגם לעוד הרבה אנשים. הם נמצאים פחות כאן, והרבה יותר בפייסבוק ובטלגרם. אם אתה רוצה הפנייה לשמות של קבוצות ספציפיות, בשמחה אכתוב.
בכל אופן מתחברת מאוד לטון ולוויב, וגם לתוכן. מסכימה עם כל השאלות שהעלית, וגם עם סימן השאלה שבסופן. ויש אנשים כאלה, אמיתיים.
ששואלים, תוהים מעלים ספקות וחלקם גם עסוקים בעשייה חברתית.
נכ_דה*

שליחה על ידי נכ_דה* »

לא שיש לי דעה מוצקה לכאן ולכאן, אבל זה שאין כזו עלייה בתמותה ואנשים לא מתים ברחובות זה המצב אחרי כל הצעדים שננקטו נגד הקורונה. הבידודים, הסגרים, המסכות, החיסונים וכו'. אז יכול להיות שפשוט הצליח להם - הצעדים האלה עזרו לצמצם את המיתה.
גם אנשים שלא שמרו על ההוראות האלו לא מתו ברחובות. אני יודעת את זה בוודאות.
ותכלס אין שוב ראיה שהמסכות עזרו, שהסגרים עזרו, והנה אפשר להגיד שגם החיסונים לא עזרו, אחרת הם לא רוצים להחזיר את הסגרים ומסכות.
אם לא היו כל הצעדים האלה יכול להיות שהמצב היה שונה לחלוטין. בשביל זה צריך לבדוק איך מדינות כמו הודו שורדות את הקורונה.
כמה אפשר באמת להאמין לנתונים שמספקים לנו.
בעיתונים אמרו שאנשים בהודו מתים ברחובות, אך כדי להוכיח את זה השתמשו באותן תמונות מפיצוץ גז שהן פרסמו לפני. האם זה נכון להמשיך להאמין לכאלו מקורות מידע? הם אותם אלו שטענו שזה מסוכן שאנשים מדברים על כך שהוירוס הגיע ממעבדה, ותמכו למחוק ערוצים שטוענים את זה, למה שנמשיך לסמוך עליהם?
מדינות כמו טקסס שחררו, והאנשים שורדים. למרות שמאנשים שגרים שם הבנתי שהם תכלס גם לפני הם לא שמרו על הכללים.
וגם אם טוענים שעכשיו מקרי המוות עולים, זה עדיין לא מתקרב אפילו טיפה לתחזיות שמה יקרה אם לא ישמרו על הכללים. תזכרי שהזהירו שאם לא נתרחק מאנשים מאות אלפים, אפילו מיליונים ימותו. לא קרה.
נכ_דה*

שליחה על ידי נכ_דה* »

הם נמצאים פחות כאן, והרבה יותר בפייסבוק ובטלגרם.
אם לא שמת לב, אז אנחנו מנסים לשנות את זה.
שקטה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2012, 14:14

שליחה על ידי שקטה* »

אממ, אתה יודע שוויקיפדיה זה לא מקור מידע רשמי של מישהו, נכון? אנשים משנים שם ערכים כל הזמן על דעת עצמם.
ציפור_ירוקת_כנף*
הצטרפות: 20 דצמבר 2020, 00:26
דף אישי: הדף האישי של ציפור_ירוקת_כנף*

שליחה על ידי ציפור_ירוקת_כנף* »

לאורה, המון אנשים לא שמרו על כללי הסגר, לא שמו מסיכות ולא קיבלו חיסונים בארץ ובעולם. איך את מסבירה שציבורים שלמים ערכו חתונות ואירועים?היתה את הילולת הר מירון שבה התקבצו בצפיפות מאתיים אלף איש וזה לא הסתיים בהדבקה ומוות המוני.
מה עם כל אירועי הספורט ההמוניים שקורים כל הזמן בארה"ב במדינות כמו טקסס ופלורידה ולא קורה כלום?
איך מסבירים אותם? שם גם רוב האוכלוסייה לא התחסנה ולא עוטה מסיכות.
מה עם כל ההודעה של משרד הבריאות בדבר ניפוח מספרי החולים ומקרי המוות מקורונה? למה לא נותנים על זה את הדעת?
שקטה, אני מסכימה שוויקפדיה היא לא מקור אמין, אבל , גם מאמרים "מדעיים" הם כבר לא מקור אמין. כתוב בהם מה שחברות שמממנות מדענים או אנשי מחקר רוצים שייכתב. חוצמזה, פלוני אלמוני הביא גם מקור ממשלתי. הקטע הוא שגם דברים שנכתבים בחדשות ועל ידי הממשלה מלאים בסתירות ושקרים.
הדבר היחידי שנשאר אמין זה מראה עינינו. לפי מראה עיניי אני לא רואה מגיפה, אולי וירוס, אבל בהחלט לא מגיפה שמפילה חללים ברחובות כמו שמגיפה אמורה לעשות.
פלוני אלמוני תודה שאתה משתתף פה בדיון ומשקיע בתגובות שלך הרבה מידע מעשיר ומעניין.
נכ_דה*

שליחה על ידי נכ_דה* »

זה לא מקור מידע רשמי של מישהו, נכון?
נכון, אבל הוא כן משקף את מה שהפרופגנדה מנסה למכור לנו.
לכן לא מפתיע שישנו את הנתונים בהתאם למדיניות של הממשלות, ולא לפי מה שבאמת קורה במציאות.
לחפש את האמת בויקיפדיה זאת אשליה, אבל זה מקור נהדר לחפש מה הרוב חושב שהיא האמת.
אפשר למצוא המון דוגמאות לכך בויקיפדיה. שם הרי עדיין מספרים לנו שמטוס יכול להפיל בנין שעשוי כולו ממתכת, ולגרום לו ליפול באופן מושלם עם פגיעה מינימלית בסביבה.
העניין הוכח כשטות גמורה, אך הניסוח בויקיפדיה מתאים את עצמו תמיד לגרסה הממשלתית, לא למה שבאמת קרה.
פלוני_אלמוני*

תודה לכולם על התגובות.
תודה לב שומע. אפשר לצרף קשורים.
לשקטה- תתפלאי זה יכול להיות מאוד לא פשוט לשנות ערך בווקי. את מוזמנת לנסות ולתקן את הערך שהצבעתי עליו.
נכ דה- עד היום התייחסתי לוויקי כמקור מאוד מקצועי. אבל כעת אני משוכנע שבמקום שיש חילוקי דעות בהחלט הקונצנזוס לתת את הטון. בנוסף אני חושד (אין לי מידע כזה) באופן קונספירטיווי שגופים בעלי עניים מעורבים בעיצוב דעת קבל בנושאים שחשובים להם גם דרך וויקפדיה. במילים פשוטת- בעניין החיסונים, אני שמישהו בהממשלה/משרד הבריאות עלול להשפיע על העריכה באופן עקיף אך תקיף.
שקטה*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2012, 14:14

שליחה על ידי שקטה* »

_עדיין מספרים לנו שמטוס יכול להפיל בנין שעשוי כולו ממתכת, ולגרום לו ליפול באופן מושלם עם פגיעה מינימלית בסביבה.
העניין הוכח כשטות גמורה, אך הניסוח בויקיפדיה מתאים את עצמו תמיד לגרסה הממשלתית, לא למה שבאמת קרה._

ומה באמת קרה?
אל_הלב*
הצטרפות: 05 מאי 2012, 11:14
דף אישי: הדף האישי של אל_הלב*

שליחה על ידי אל_הלב* »

הונאת המאה מה שעשו מהנגיף קורונה שהוא נגיף, דומה מאוד לנגיפים שהיו תמיד. פשוט הונאה ודיקטטורה מפחידה.
שורה תחתונה אין תמות יתר בשנת 2020 בישראל, מתו בשנת 2015 יותר מבשנת 2020
שורה תחתונה נוספת: מאז תחילה מבצע ההזרקות שנקראים חיסונים, בצורה של כפיית השתתפות בניסוי על בני אדם ללא הסכמה מדעת, יש יותר ויותר מתים בארץ מתופעות הלוואי של ההזרקה, הלא מאושרת והלא בטוחה הזו. מקוה מאוד שלא ימותו כאן מאות אלפים בעשור הקרוב. זו לגמרי רולטה רוסית ומתפללת שלא תהיה בכיה לדורות על הפשע הזה.
והכי מדאיג שאנחנו צועדים וצועדות בבטחה לעבר דיקטטורה וכפייה.
שאלוהים יעזור לנו, או שפשוט רוב העם יתעורר כבר. לפני שלא יהיה יותר עם להעיר.
נכ_דה*

שליחה על ידי נכ_דה* »

ומה באמת קרה?
פצצות שהוטמנו בבנין מראש.
עזר לך? מספק.
שקטה, אנחנו מתכתבות כאן מספיק זמן, וברור לכולם שאת לא מעריכה את דעתי. את בטח ובטח לא סומכת עלי כמקור מידע.
אז למה את שואלת אותי? מה חשובה לך הדעה שלי כל כך?
את רוצה לדעת משהו, תבדקי.
לב_שומע*
הצטרפות: 08 ינואר 2014, 17:19
דף אישי: הדף האישי של לב_שומע*

שליחה על ידי לב_שומע* »

את רוצה לדעת משהו, תבדקי
סליחה???

אפשר לצרף קשורים.
אני לא כותבת כאן יותר.
משאירה לנכדה להציל את העולם.
נכ_דה*

שליחה על ידי נכ_דה* »

אפשר לצרף קשורים.
לב שומע, קשורים מצרפים כאשר מתנהל דיון בכבוד. זה לא מה שקורה ביני לבין שקטה.

אני לא כותבת כאן יותר.
אז אולי באמת הגיע הזמן להבין, שאין למה להשקיע כל כך אנרגיה לנסות לחנך אותי. קיבלתי מספיק ביקורת על האופן שאני כותבת. לא עובד.
ראשי ממשלה מכנים אנשים כמוני כפצצה מתקתקת, כטרוריסטים.
נראה לי שמעניין אותי מה את חושבת על הסגנון כתיבה שלי, או דרך הדיון שלי?
ציפור_ירוקת_כנף*

לב שומע ושקטה, אני באמת שואלת:
מה בעצם גורם לכן לכתוב פה?
לב שומע, את בכלל המלצת לפלוני אלמוני לעבור לערוצי פייסבוק וטלגרם, אז למה את ממשיכה לעקוב אחרי הדף הזה ולא עוברת לשם בעצמך?
מתקיים פה דיון עינייני ומכובד בין אנשים שבאמת רוצים לדעת וללמוד. ההרגשה היא שאתן מנסות בצורה מכוערת ושקופה להגחיך את נכדה וכמובן לא להתייחס לטענות הענייניות שלה או של פלוני אלמוני.
האם באמת מעניין אתכן מה כותבים? או רק מי כותב ואם הוא בצד שלכן או הנגדי?
פלוני אלמוני, תודה לך על כל השיתוף מידע על וויקיפדיה. מאוד הגיוני שגופים בעלי עיניין מעורבים בעיצוב דעת קהל.
אל הלב, את צודקת בהחלט לגבי זה שלא הייתה תמותת יתר ב 2020, אם תגללי אחורה ישנם פוסטים עם לינקים לאתר מרשם אוכלוסין עם נתוני התמותה, חד משמעית אין תמותת יתר ב 2020. מעניין לראות שמאז שהתחילו החיסונים רואים עלייה בתמותה בעיקר בקרב צעירים שקיבלו את החיסון, והרבה מהסיבות מוות הן דום לב או שבץ.
גם בלי להסתכל על הנתונים, כל שני וחמישי שומעים על מישהו צעיר שנפטר, חלק מפורסם בחדשות, חלק לא. גם טביעות ותאונות דרכים בעלייה ויכולות להיות קשורות לחיסון. אנשים חוטפים דום לב או מתעלפים בזמן נהיגה או בים. זה אפשרי אבל אף אחד לא בודק לעומק.
האפידמיולוגית אלה נווה מדברת על זה באחת ההרצאות שלה ומאוד ממליצה לראות.
לאורה*
הצטרפות: 07 מרץ 2005, 21:59

שליחה על ידי לאורה* »

בעיתונים אמרו שאנשים בהודו מתים ברחובות, אך כדי להוכיח את זה השתמשו באותן תמונות מפיצוץ גז שהן פרסמו לפני.

שוב, לא כזה מעורה בכל פרטי הדיון הזה, ואין לי מושג על איזה כתבה ספציפית את מדברת. אבל מאד שכיח לראות ליד כתבה תמונות שאינן בהכרח קשורות ישירות לכתבה, תמונות מבנק תמונות וכדומה. זה שהשתמשו באותן תמונות שהיו להן קודם, לא בהכרח מעיד על פייק ניוז. לפעמים פשוט מעיד על כך שלמערכת אין כסף\רצון לשלוח צלם או שהכתבה לא חשובה מספיק לממן את ההוצאה הניכרת הזו ולכן ממחזרים תמונות או לוקחים תמונה מבנק תמונות.
נכ_דה*

שליחה על ידי נכ_דה* »

מאד שכיח לראות ליד כתבה תמונות שאינן בהכרח קשורות ישירות לכתבה, תמונות מבנק תמונות וכדומה.
נכון זה שכיח, אך נהוג לציין שמדובר בתמונה שהדמויות בהן לא קשורות לכתבה. במקרה הזה הם שיקרו, כי טענו שהתמונה מציגה קורבנות קורונה. זה לא נחשב לאתיקה עיתונאית ראויה.
אין לי מושג על איזה כתבה ספציפית את מדברת
זאת כתבה מלפני כמה חודשים, זה לא יהיה קל לחפש אותה.
אבל בלי קשר אותה כתבה, זה לא פעם ראשונה שערוצי התקשורת האלו הוכיחו שהם לא ראויים לאמון. כמו במקרה שהם היו מאוד אגרסיבים למי שהעז לטעון שהקורונה יצאה ממעבדה. וזה לא משנה אם הם טועים או משקרים, הם לא מדויקים עם המידע שלהם, וזה נכתב בעדינות.
לונה*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2008, 15:40

שליחה על ידי לונה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

דואגת. כנראה ייתקבל "אישור מלא" (רק שנתיים יותר מוקדם...) לחיסון של פייזר.
דואגת שיהיה חובת חיסון.
כבר נאמר שבמשרד הבריאות בחנו את האופציה הזאת אבל היא ירדה מבחינה משפטית.
בארץ יש חוק שנקרא סעיף 19 לבריאות הציבור שמאפשר חובת חיסון גורפת.
שוב, מודאגת.
יודעת שזה נשמע מופרך, מצד שני, אילו הייתי אומרת לעצמי לפני שנה וחצי שכל מה שייקרה ייקרה, גם זה היה נשמע מאוד מופרך.
דעות, מחשבות, הרהורים ייתקבלו בברכה.
פלוני_אלמוני*

הנה קצת אור:
2021]בלי ביסוס מדעי: רדיפת הלא-מחוסנים q3[/po]/Article-1888bb695fa1b71027.htm
משמעות ממצאי המרכז האמריקני לבקרת מחלות היא כי לחיסון אין ערך בהגנה על הסביבה, אלא רק על המתחסן עצמו. אז מה רוצים מהלא-מחוסנים?
פרופ' רבקה כרמי אסא כשר ד"ר יואב יחזקאלי
פלוני_אלמוני*

תודה לכולם.
תודה גם לציפור.
אני רואה שאני לא לבד.
פלוני_אלמוני*

אז מה הסיכוי לתופעות לוואי חמורות מהחיסון?
את מוזמנים להסתכל במסמך שפייזר הגישה ל- FDA ( בשלהי שנת 20).
https://www.fda.gov/media/144246/download
עמוד 46 טבלא 8 (יש עוד טבלאות לפני כן).

בבחינה של טבלה 8 -
serious adverse event ו- adverse event leading to withdrawal נצפו ב- 163 שקבלו חיסון (מתוך כ- 21 אלף) ו- 134 שלא קבלו חיסון (מתוך כ- 21 אלף).
כמובן שהערכת הסיכון צריכה להעשות באמצעות מבחן סטטסטי. ולכן מה שאני מביא בהמשך לא מדויק.
אבל לצורך הפשטה בלבד, אם מפחיתים את אלו שלא קבלו חיסון מאלו שקבלו (163-134) אז נצפתה תגובה חמורה ב- 29 איש מתוך כ- 21,0000, שזה בערך 1 ל- 750 מהמחוסנים. כאמור לא מבחן מקצועי.

ההגדרה של serious adverse event כוללת גם צורך בהתערבות רפואית, אשפוז ארוך, מוות, נכות וגם פחות מזה.
ראו- https://www.fda.gov/safety/reporting-se ... erse-event
פלוני_אלמוני*

אל הלב לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה היו כ- 2754 יותר נפטרים בשנת 2020 לעומת שנת 2019. מדובר על סה"כ נפטרים בכל השנה. (תכללי למעלה ותראי מה כתבתי).
לא בדקתי חוצמיזה אף שנה נוספת.
האם 2015 שנה חריגה או האם יש הרבה כמותה?
צריך גם להתחשב במספר האנשים הכולל..
לכן חלקתי במספר אנשים בסוף השנה (שזה גם לא הכי מדויק).
פלוני_אלמוני*

שקטה - העניין זה שבמקומות טעונים שיש הרבה אינטרסים לא כל אחד יכול לעשות שינויים בוויקי. וויקי לחלוטין נוטה לכוון הקונצנזוס.
ציפור_ירוקת_כנף*

כיף שהדף חזר, תודה לקארן ששיחזרה אותו!
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

כל שנה נהרגים כ 400-500 בתאונות דרכים. עלה על דעת מישהו לסגור את הכבישים, כדי לחסוך בחיי אדם?
כמה נהגים מקטינים את מהירות הנהיגה, למרות שכולם כולם יודעים, שככל שהמהירות גבוהה יותר, הסכנה לפגיעה קשה, גדולה יותר.
אם יש 6000 נדבקים ביום, ויש רק 300 חולים קשה, זה קרוב יותר להיסטריה.
בכסף שעלו לנו הסגרים, אפשר היה לבנות לא מחלקות קורונה, אלא בית חולים לכל מאושפז קורונה. להקטין בחצי את מספר הילדים בכיתות.
אבל, ככה זה כשבראש הממשלה, יש אדם שנכנס לפאניקה בקלות. ואני מקווה מאוד שראש הממשלה הנוכחי, לא נדבק בפאניקה הזו. אנחנו רחוקים מאוד מאוד, מהתחלואה שהיתה באיטליה ובספרד. או בניו יורק.
לא צריך לאכוף חיסון, אבל לכו להתחסן. שימרו מרחק. הקפידו על מסיכה במקומות סגורים. אם הילדים יכולים ללמוד באויר הפתוח, עדיף.
בשנות ה50, לא היה פייסבוק. חיסנו את כולם בחיסון לפוליו, והמגיפה הודברה.
ציפור_ירוקת_כנף*

פלוני אלמונית, מסכימה עם רוב מה שכתבת, פרט ל"לכו להתחסן".
למה ללכת להתחסן אם החיסון לא אפקטיבי וצריך אותו כל חצי שנה? זה כמו לקחת אקמול. לא עדיף לחזק את המערכת החיסונית?
דבר שני, יש תחושה חזקה וגם ראיות שהקורונה הומצאה בשביל החיסונים, לא החיסונים הומצאו בשביל הקורונה.
אני לא מכחישה שהוירוס קיים, אבל מגיפה אני לא רואה.
קארן*
הצטרפות: 28 דצמבר 2007, 09:02

שליחה על ידי קארן* »

הדרך של מג"ד סיירת גבעתי למיגור הקורונה: חיילים לא ייבדקו
https://www.ynet.co.il/news/article/hyx ... 896swdRlep YD73A60FG9Gdyy5romsjbvUYxB3k[/po]

בלי הבדיקות, לא בטוח שמישהו היה מרגיש שיש מגיפה. כנראה שהיו מדווחים על גל שפעת ו/או דלקת ריאות בקשישים חולים.
נכ_דה*

שליחה על ידי נכ_דה* »

בשנות ה50, לא היה פייסבוק. חיסנו את כולם בחיסון לפוליו
אמנם לא היה פייסבוק, אבל היו ספרים.
ממליצה לך לקרוא ספר נהדר מאותה תקופה שנקרא איך לשקר עם סטטיסטיקה. לא יודעת כמה פעמים כבר המלצתי עליו מאז הקורונה. במקרה גם ביל גייסט הוסיף אותו לרשימת הספרים המומלצים שלו לשנת 2020
מדובר על ספר מאוד קצר, עם המון איורים לעזור להבין את מה שנכתב.
הסופר גם מתייחס למגפת פוליו שכביכול התפרץ בתקופה ההיא. כביכול. הוא מסביר נהדר איך כבר אז ידעו איך לנווט את הדיעה שלך לכיוון הרצוי להם.
השיטות האלו לא השתנו, אך כמו שנאמר הפריירים התחלפו.

https://www.horace.org/blog/wp-content/ ... 4-Huff.pdf
זה לינק לספר. עזוב אותך פייסבוק, או ווינט. הנה ספרות רצינית משנות ה 50.
ציפור_ירוקת_כנף*

https://safechat.com/post/2863625788228124416

מאוד מעניין שעובדי פייזר לא מחייבים לקחת את החיסון. האם זה כי הם צריכים להישאר בריאים בשביל לעשות עוד חיסונים מזיקים?
פלוני_אלמוני*

הנה עוד קצת אור- "מועצת החרום הציבורית למשבר הקורונה":
https://pecc.org.il/documents/
תסתכלו על "נייר עמדה – המדע והאתיקה לגבי הסיכון מאזרחים לא-מחוסנים"
"נייר עמדה – שכיחות ומשמעות תופעות פוסט-קורונה בילדים"
"קריאה להשהיית מבצע החיסונים ל – COVID19 באוכלוסייה מתחת לגיל 30"
פלוני_אלמונית*

רק אותי מעניין איך כל התיאוריות מתמוטטות ברגע האמת.
חברה טובה, בת 50, לא מחוסנת ממודעות ומבחירה.
מעולם לא הערתי ולא אעיר, זכותה שלא להתחסן,
חלתה בקורונה.
נדבקה בסדנה מקצועית בעבודה.

כבר כמה חודשים מאז שהחלימה.
עדיין, סימפטומים שלא חולפים, חולשה ובעיות נשימה.
והיא לא היחידה.

גם .. לא זוכרת כבר כמה, אולי חמש מאות אלף בני אדם שנפטרו מה"שפעת" הזו, מעידים על כך שמדובר במחלה לא סימםטית בכלל.

תקראו לזה שפעת פלוס, תקראו לזה מגיפה.
הטרמינולוגיה לא ממש משנה, זה פה וזה לא הולך.
פלוני_אלמונית*

כל שנה נהרגים כ 400-500 בתאונות דרכים. עלה על דעת מישהו לסגור את הכבישים, כדי לחסוך בחיי אדם?
גם אני נגד סגר. אך חייבים לזכור, שאין וירוס שמגדיל את תאונות הדרכים בטור עולה
ציפור_ירוקת_כנף*

אני לא מכחישה שהמחלה קיימת ויכולה להיות לא סימפטית לאחוז מסוים מאוד קטן באוכלוסיה. קטן יותר מחולי שפעת. הרוב עוברים את זה בלי לדעת שהם נושאים את הנגיף ו"חולים" בו, וחלק לא מבוטל עובר את זה עם סימפטומים קלים או לא קלים אבל שחולפים ולאודווקא נשארים.
בסוף השאלה המרכזית בעיניי היא האם כל זה שווה כפיית חיסון וביטול זכויות הפרט והאוטונומיה על גופו?
בעיניי התשובה היא חד משמעית לא.
לי אין בעיה עם אנשים שרוצים לקחת את החיסון כי הם מאמינים בו. יש לי בעיה מאוד גדולה עם אנשים שרוצים לכפות את החיסון על אנשים כמוני שלא מעוניינים בו, ויש לי גם חוסר שביעות רצון מאנשים ששותקים ולא מבינים שהיום זה החיסון אבל מחר זה יכול להיות הליך רפואי אחר שהם לא יסכימו איתו או חוק הזוי אחר שיפגע באמונה שלהם ובצורת החיים שלהם.
זה בסוף חוזר כמו בומרנג.
אנשים לא למדו מההיסטוריה והם נשאבים להיסטריה.
כשאת אומרת ש 500 אלף בני אדם נפטרו מ"השפעת הזו", איך את יודעת שזה באמת מזה ולא מסיבות אחרות שלא קשורות בקורונה? ועוד שאלה, מה היה הגיל הממוצע של הנפטרים? כי בגיל מבוגר מאוד הגיוני לצאת מהעולם הזה בגלל שפעת. בלי חלילה לזלזל בחיי אדם, זה דרך הטבע. ככל שמתבגרים המערכת החיסונית נחלשת.
אנחנו שוכחים שאנחנו לא חיים פה לנצח והגיוני שיום אחד יגיע גורם/סיבה שיקחו אותנו לעולם הבא.
נכ_דה*

שליחה על ידי נכ_דה* »

רק אותי מעניין איך כל התיאוריות מתמוטטות ברגע האמת.
גם אותי מעניין. באמת כל כך הרבה התחזיות וההבטחות המדעיות קורסות שוב ושוב
https://www.ynet.co.il/news/article/rkzdhg00gf
״מטיילים מחוסנים נדבקו בנגיף בטיול באי הצפון-אירופי. אחד מהם במצב קריטי, אחר במצב קשה ושלישי במצב בינוני״.
https://www.colbonews.co.il/haifa-news/92318/
חלה בקורונה שלושה שבועות אחרי החיסון השני – ונפטר
ויש עוד הרבה דוגמאות לחולים אחרי חיסון שני, ויש גם אחרי השלישי.
אז אפשר להגיד שהתאוריה שהחיסון מחסן מפני המחלה לא עומדת בהבטחה.

עדיין, סימפטומים שלא חולפים, חולשה ובעיות נשימה.
באמת נשמע נורא. היום קראתי על עוד סיפור גם כן מזעזע. האמת יותר מזעזע
https://www.mako.co.il/news-israel/[po]2021 q3[/po]/Article-ccdf4227bd85b71026.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802&fbclid=IwAR3fSdUBvtPjvZu_-sOMCtdYYtOZ8PWWAP06ixwbxS8pflb-XPVwJ le23w
מאז החיסון השלישי החלה ההשתלשלות, חום גבוה ופרכוסים שכנראה הזיזו לו משהו בגב ומאז הוא עם כאבי תופת, לא יכול כמעט להזיז את הגפיים".
אפשר למצוא הרבה עדויות על תופעות לוואי שאנשים חווים לאחר החיסוים

הטרמינולוגיה לא ממש משנה, זה פה וזה לא הולך.
צודקת זה באמת לא משנה מאוד. שפעת קשה, קורנה. זה באמת לא משנה
מה שכן חשוב ולצריך לשים לב, זאת המדיניות שנקבעת בגלל ההיסטריה מהנגיף הזה.

אנחנו שוכחים שאנחנו לא חיים פה לנצח והגיוני שיום אחד יגיע גורם/סיבה שיקחו אותנו לעולם הבא.
אז לפחות שנחיה כחופשיים עד אז
ציפור_ירוקת_כנף*

עוד לפני החיסונים דיברו על אלפי מונשמים ומתים בטווח של שבועות וזה לא קרה. אז כבר הבינו שהנשמה זה מה שהורג אותם.
משהו שקראתי ובהחלט מעלה תהיות:
מטרד הבריאות מודיע כי יש מגיפה מסוכנת בחוץ והוריאנטים ממשיכים להשתולל בלי שליטה. בנוסף, מבקשים את עזרת הציבור בעידכון הרשות הפלסטינית וארגון חאמס כי שכחו להגיד להם. אני לא מבין את המכשלה הכושלת הזו, במקום להרים טלפון לשכנים שלנו הפלסטינים ולשאול אותם איך הם מצליחים לנצח את הדלתא המסוכנת והסופר מדבקת הם מתעסקים פה בקקה.
תראו איזה יופי, מספר המאומתים ליום שם נמוך
ואצלנו גבוה, זה מאוד מפתיע בהתחשב בעובדה שאין שם מערכת בריאות רצינית, ההגיינה שם ברצפה, יש שם צפיפות מטורפת וחשמל ומים לכמה שעות ביום והכי חשוב אין שם זריקות מצילות חיים, זה בכלל נס שהם לא נכחדו עדיין בעקבות מגפת קץ האנושות, איך אנחנו לא רואים גל של מתים מעזה? מוזר מאוד..
לעומת זאת בישראל המתקדמת מכל הבחינות הדלתא משתקת את המדינה, האם יש קשר לכך שפה בודקים בכמויות אנשים בריאים במכשיר שלא נועד להגיד אם מישהו חולה במשהו?
אתם חושבים שסתם במקרה רוב המאומתים הם אסימפטומטים? סתם במקרה המושג הזה נכנס בפול גז לחיינו ככה פתאום?
יאלה הלכתי להזריק מנה שישית רק ככה ננצח.
ציפור_ירוקת_כנף*

"אז לפחות שנחיה כחופשיים עד אז"
לגמרי, לגמרי, לגמרי!
ותני לי להוסיף שמי שמפחד, מוזמן להישאר בבית ולא לצאת ממנו, לעטות מסיכה ולהתחסן. זה בסדר גמור ובחירה לגיטימית. אבל בין להפוך את הבחירה האישית הזו לכפייה על כולם עובר קו אדום שנחצה.
זה מה שממשלות עושות, ולא מובן לי למה הממשלות צריכות לדאוג לבריאות שלנו? אנחנו צריכים וצריכות לדאוג לבריאות שלנו, והממשלות צריכות לדאוג לזכויות שלנו.
אנשים לא מבינים שאם צריכים לכפות עליהם חיסון בדרכים עקיפות של פגיעה בפרנסה, חופש תנועה וכו' אז הם לא חיים במדינה דמוקרטית ששומרת על הזכויות שלהם כמו שלימדו אותם בשיעורי אזרחות בבית ספר.
ציפור_ירוקת_כנף*

ציטוט של ד"ר פינקי פינשטיין ואין מה להוסיף.
"יש אנשים שמזהים עריצות ומתנגדים לה.
יש אנשים שמזהים עריצות וחושבים שאם הם לא יעשו לה בעיות היא תיפסק.
יש אנשים שממש לא מסוגלים לזהות שהם נתונים תחת עריצות.
ויש כאלה שמזהים עריצות, סוגדים לה ומשתפים איתה פעולה בחדווה.
תמצית הסיפור האנושי."
ציפור_ירוקת_כנף*

שווה קריאה:

פוסט שימושי שנכתב ע"י ליטל לוק. שתפו וידעו אנשים כיצד להלחם בטרלול הכפייתי במקומות העבודה:

כך נצחה X את התו הירוק .
מקום העבודה מאיים עליכם ודורש מכם בדיקות קורונה??!!

כך ניצחה עובדת את התו הירוק:

אני עובדת ברשות מקומית שהוציאה התראה שמתאריך כך וכך על כל העובדים הלא מחוסנים להציג בדיקה שלילית כל 72 שעות...
  1. הבהרתי שאני אמשיך להגיע לעבודה כרגיל בלי בדיקה ואשמח לראות מה הם יעשו..? יזמינו לי משטרה..? אמרו שכן!
חחח גיחכתי ואמרתי שאשמח לראות את מי יעצרו ושידעו שאתעד הכל!!
  1. טענתי להפרת חוזה ולשינוי תנאי העסקה שלא כחוק.
  1. טענתי לאונס רפואי וסחיטה באיומים!!
  1. טענתי שמאחר ולא בודקים מחוסנים בגלל שסיכויי ההדבקה שלהם נמוכים כי הם א-סימפטומטיים.. אין סיבה לבדוק עובדים בריאים וא-סימפטומטיים... ואם כן - אז שיבדקו את כולם.
  1. הבהרתי שאלחם עד הסוף ואגיע איתם לבית משפט אם צריך.. ואדאג לנצח ואתבע אותם גם על : עוגמת נפש.. הוצאת דיבה.. אפליה והתעמרות.
  1. טענתי שאם כך.. בשנה שלפני החיסון הם סיכנו את חיי ואת חיי המשפחה שלי שדרשו ממני להגיע לעבודה ולסכן את עצמי בנגיף הנורא מכל!!!
  1. הבהרתי שאני אדם בריא.. ואני לא חייבת להוכיח שאני בריאה.. ומי שחושב שכן.. שילך להסתכלות מאחר ויש שם להפרעה הזו : היפוכונדריה!
  1. טענתי שאין היגיון לדרישה הזו מאחר ואני לא עובדת עם קהל שמוגדר בסיכון בריאותי וכי רוב מי שנמצא סביבי מחוסן.. ואני לא מהווה עבורו סכנה.. להפך...
  1. והדגשתי שעדיין נדרש להיות (עם) מסיכה שמגנה (לכאורה) ב-96%.. חיסון שמגן לכאורה ב-94%.. מערכת חיסון שמגנה בכמעט 100%.. ואני לא מבינה על מה המהומה.
בקיצוררררר... בעל הבית השתגע?? אני עוד יותר.!! אף מקום עבודה לא קנה אותי או את הגוף שלי בשביל צ'ק מסריח שאני עובדת מספיק קשה כדי להיות ראויה לכסף בזכות! ולא בחסד! ושלא יאיימו עליי.!
אמרו לי שיהיה מחיר ל-מיליטנטיות militant שלי.. (נכונות להילחם ולתקוף) אמרתי: שכשאישה מגנה על עצמה מאונס – זו לא מיליטנטיות.. זו הגנה עצמית ! ושהארגון יעשה קצת שיעורי בית לפני..

לא דיברו איתי מילה מאז... סוף.
פלוני_אלמוני*

קצת אור:
https://pecc.org.il/docs/no-rick-unvacc ... wAR2Em49UO d[/po]-AIWp6C32H7disOteqiD pJdrpo-W8ZfpnUt2s6ATY4uCn00
מסמך שפוי שמכריז בשורה התחתונה שהלא מחוסנים אינם מסכנים את האוכלוסיה.
המסמך חתום ע"י מנהלי בתי חולים מנהלי מחלקות ומדענים בכירים (חלקם היו בעבר בתפקידים האלו חלקם כנראה בהווה).
גם כתוב במסמך ש: "המסר המובלע העולה מהשיח הקיים לפיו לא מחוסנים, בניגוד למחוסנים, מהווים סיכון לאחרים, הינו מסוכן ביותר דווקא למחוסנים, שכן הוא מייצר אשליית כזב שחיסון מגן מפני הדבקה, ומעודד התנהגויות לא זהירות של מחוסנים במרחב הציבורי בו נמצאות גם אוכלוסיות בסיכון
פלוני_אלמוני*

ממליץ גם לעיין במסמכים נוספים של חברי מועצת החרום הציבורית למשבר הקורונה:
https://pecc.org.il/documents/
פורום מאוד רציני של רופאים ומדענים.
פלוני_אלמונית*

פוסט שימושי שנכתב ע"י ליטל לוק
אותה אחת שמטרידה ילדים זרים ברחוב ואומרת להם לסרב לשים מסכה ולא להקשיב להורים ולמורים שלהם.
ציפור_ירוקת_כנף*

תודה על הלינקים.
לגבי ליטל לוק, לא ידעתי שהיא מטרידה ילדים ואומרת להם לסרב לשים מסיכה וכו'. עדיין מה שהיא כתבה ופירסמתי נכון ומדויק ולא מוריד מערך הכתוב.
וקס_פוליש*
הצטרפות: 29 ספטמבר 2021, 20:43

שליחה על ידי וקס_פוליש* »

היסטריה מוגזמת? יוטיוב הודיעה שתסיר סרטונים שמדברים נגד חיסונים בכלל, לא רק נגד הקורונה:
https://www.calcalist.co.il/technology/ ... 100zy11g4f

ההימור שלי הוא, שתוך זמן קצר גם פייסבוק תאמץ את אותה הגישה.
זה הזמן לחזור לבית הטבעי של הביקורת על החיסונים - "באופן טבעי"
פלוני_אלמונית*

באמת הגיע הזמן לחזור לכאן
אין לנו מה לקוות מפייסבוק ויוטיוב
וקס_פוליש*

הטבעת סביב מתנגדי והססני החיסון מתהדקת - יוגשו תביעות אישיות נגד צפיתי מידע ביקורתי על חיסון הקורונה. הודעה שרצה בווצאפ:

פרסום ראשון

המלחמה במתנגדי החיסונים צוברת תאוצה.
משפחות נפגעי מפיצי הפייק נגד חיסונים פועלים בימים האחרונים להגיש תביעות אזרחיות וייצוגיות נגד עשרות אנשים הידועים ברשתות כפועלים נגד החיסונים, תוך הפצת בדיות ושקרים המסכנים באופן מיידי חיי אדם.

( עורך דין שרוצה לתבוע, או נפגע מהקורונה בגלל שנמנע מלהתחסן וכן קרוב בדרגה ראשונה למי שמת מהחיסון פנה לוואטצאפ בקישור: https://wa.me/972799348561 )

המשפחות שהתארגנו אומרים שאותם אנשים ייאלצו לשלם מיליונים מכספם הפרטי ולהוכיח בבתי המשפט את השקרים שהם מפיצים וגורמים במישרין למותם של אנשים וקריסת מערכת הרפואה בישראל.
מי שחושב שהוא חסין ויגרום למותם של אנשים ויקבל חסינות הוא טועה.

"אם המדינה לא תטפל בהם נשתמש בכל הכלים האזרחיים נגד אותם יצורים אפלים", אומרים המשפחות.

( עורך דין שרוצה לתבוע, או נפגע מהקורונה בגלל שנמנע מלהתחסן וכן קרוב בדרגה ראשונה למי שמת מהחיסון פנה לוואטצאפ בקישור: https://wa.me/972799348561 )
פלוני_אלמונית*

אנשים הידועים ברשתות כפועלים נגד החיסונים, תוך הפצת בדיות ושקרים המסכנים באופן מיידי חיי אדם.
ויש רע בזה?
וקס_פוליש*

הבעיה היא מה נכנס תחת ההגדרה הזו.

נגיד שאני מספר על דוד שלי שמת מהתקף לב יומיים אחרי החיסון, אך משרד הבריאות לא מכיר בקשר לחיסון. האם אני מפיץ בדיה ושקר?
פלוני_אלמונית*

אם אתה מספר שהדוד מת יומיים אחרי החיסון - לא
אם אתה מספר שהדוד מת מהחיסון - אולי
וקס_פוליש*

אני מסכים, יש להקפיד על הדקויות.

יש המוני דיווחים על פגיעות לאחר החיסון. ויש גם אנשים שאוספים אותם ומפרסמים במקבצים, ויש את ועדת החקירה האזרחית שמוציאה דו"ח מדי חודש. השאלה היא האם הם נופלים תחת ההגדרה של מפיצי בדיות ושקרים
וקס_פוליש*

יש למשל את הפרויקט הזה - שקר ובדיה?

'עדות נאמנה' הוא פרוייקט של בית דין צדק לאיסוף עדויות מומחים ורופאים ביחס לנגיף הקורונה. בין המרואיינים: דר' פינקי פיינשטיין, פרופ" רצף לוי, דר' ולדימיר זלנקו מביה"ח בניו יורק (טיפל ב-6,000 חולי קורונה בבית חולים בהצלחה בשיטות שלו וטיפל בטראמפ כשחלה בקורונה) והרבה אורי סופר שהקים וועד רבנים והוציא ספר וחוברת בנושא: https://bit.ly/EdutNemanna
ציפור_ירוקת_כנף*

כותב ד"ר יואב יחזקאלי:

לתוו הירוק אין הצדקה רפואית ואפידמיולוגית, מפני שגם מחוסנים נדבקים ומדביקים. אדרבא, הוא יוצר אשליית בטחון מסוכנת. עובדה, מאז שהוחל התוו הירוק התחלואה לא פחתה ואף התגברה.
תכליתו היחידה של התוו הירוק הוא לכפות התחסנות, שהוא טיפול רפואי, על אזרחי ישראל.

על פי חוק אסור לכפות טיפול רפואי. טיפול רפואי חייב להינתן לאחר הסבר מלא של התועלות ותופעות הלואי, והסכמה מודעת וחופשית של המטופל. על אחת כמה וכמה כשמדובר בחיסון, שהוא טיפול מונע הניתן לאדם בריא.

המצב היום בארץ הוא שלא ניתן למטופלים הסבר ראוי על הצורך בחיסון ועל תופעות הלואי האפשריות, והתוו הירוק גורם לאנשים רבים להתחסן לא מתוך הבנת הערך הרפואי אלא לשם הימנעות מהגבלות חופש העיסוק והתנועה הכרוכים באובדן ההיתר. לחץ לקבלת טיפול רפואי לא מתוך בחירה חופשית היא פרקטיקה לא מקובלת ברפואה.

במרפאתי אני עד למטופלים המגיעים עם חרדה קשה מהפגיעה בפרנסה ובשגרת החיים המאיימת עליהם אם לא יתחסנו.
חלקם חווה תופעות לואי לאחר המנה הראשונה והשניה, והוא פוחד מתופעות דומות לאחר המנה השלישית.

החרדה של חלקם גם קשורה בטראומה שחוו במפגשים עם רופאים. הלחץ האגרסיבי להתחסן משפיע גם על הרופאים. יש בין עמיתי הנפלאים שנוטים שלא לגלות אמפטיה לחששותיהם, מבטלים קשר לתופעות לואי אפשריות אפילו שמדובר בתכשיר חדש, קובעים בנחרצות שצריך להתחסן בלי קשר למידת הסיכון האישית ממחלת הקורונה ושופטים את המהססים להתחסן כמתנגדי וסרבני חיסונים חסרי אחריות חברתית.

המפגש מטפל-מטופל הוא מרחב מקודש שבו נבנה אמון הדדי. זו נקודת זמן שבה המטופל נמצא באי ודאות, הוא רגיש ופגיע במיוחד ועל המטפל מוטלת חובה לרגישות וזהירות.

במפגשים שלי אני מגלה הבנה להיסוס להתחסן, מתעניין בסיבותיה, פורס לפני המטופל את סכנות מחלת הקורונה בהתאם למאפיינים האישיים של המטופל ( גיל, עודף משקל ומחלות רקע ) בצד תופעות הלואי האפשריות של החיסון. לרוב נרגעת נפשו של המטופל ויש ביכולתו לקבל החלטה אוטונומית ומושכלת האם להתחסן.

הנסיון במרפאתי לימדני שיש קשישים שיש בבחירתם שלא להתחסן מימד אידאולוגי- ולאחר שקבלו ממני הסבר מלא הם בחרו להתחסן, ללא כל לחץ. בכל מקרה אני מכבד את הבחירה של המטופל.

הגישה האגרסיבית, הגסה, של משרד הבריאות גורמת נזק למרקם העדין של יחסי מטפל- מטופל.
בעיני יש היום חשש אמיתי לגורל מערכת היחסים החשובה הזאת שבין המטופל למטפל לטווח הארוך.
החרדה לפרנסה ולחיים מיתרגמת אף לאלימות נגד צוותים רפואיים. יש עליה דרמטית בארועי אלימות במרפאות.
(ומי שלא מבין שהאלימות הנוראה בחברה הערבית היא תוצאה של הפגיעה בפרנסה ואבטלת הצעירים בעקבות הסגרים וצעדי הממשלה הקודמת-אינו יודע איפה הוא חי.)

הגבלת חופש התנועה והעיסוק על ידי הדרישה להתחסן ולהציג היתר בדמות התוו הירוק היא חסרת תקדים במדינות דמוקרטיות.
השימוש בה במגיפת הקורונה אינו מידתי וכאמור אין לו הצדקה מקצועית.
הוא רומס את זכויות האזרח ואת חרויות הפרט.

על כן יש לבטל את התוו הירוק לחלוטין.

ילדים וצעירים בריאים אינם פגיעים למחלת הקורונה. החיסון מונע מחלה קשה אך ערכו במניעת הדבקה דועך במהירות ולכן אין ביכולתו להביא לחסינות עדר וערכו הוא בהגנה אישית ולא סביבתית.
המנה הראשונה והשניה ממשיכות להקנות הגנה לא רעה ממחלה קשה.
הצורך העיקרי להתחסן קיים על כן באוכלוסית הסיכון למחלת קורונה, המבוגרים והחולים במחלות כרוניות.
עשרות אלפים מהם טרם התחסנו בכלל. המונים קבלו את המנה הראשונה אך לא את השניה. מישהו בדק למה ?
המיקוד צריך להיות בקבוצות הללו.
צריך גם לאפשר לאנשים בחירה מחיסונים של יצרנים שונים.
הניחו לצעירים ולילדים.
תכנית פעולה מעשית שגבשתי זמינה לעיון באתר האינטרנט של מועצת החירום הציבורית למשבר הקורונה.

https://www.facebook.com/yoav.yehezkell ... 9239728749
אמיליה*
הצטרפות: 03 ינואר 2008, 15:32

שליחה על ידי אמיליה* »

התחסנתי פעמיים בגלל לחץ שהופעל עלי מהעבודה, עכשיו מסתיים לי התו הירוק עוד שבועיים ומקום העבודה מחייב אותי ההשפלה של בדיקת קורונה בתוקף לפני הגעה לעבודה. אני מפחדת להשבר ולהתחסן בגלל זה
ציפור_ירוקת_כנף*

אמיליה, את נמצאת במצב לא פשוט ואני שולחת לך חיבוקים וכוחות להיות חזקה ולא להישבר. יש המון אנשים כמוך שהתחסנו והתעוררו מהשקר שזה יחזיר אותם לחיים נורמליים. הרבה מתאגדים ויוצאים לרחובות מחוסנים ולא מחוסנים. כל סופשבוע יש הפגנות נגד התו הירוק והמשך כפיית החיסונים. אני חושבת שרק אם תקום מחאה רצינית יהיה אפשר לבטל את הכפייה והדיקטטורה שיש כרגע. וכל קול כמו שלך חשוב וקובע. אל תישברי.
ציפור_ירוקת_כנף*

לא מצליחה למצוא את הדף שנכדה פתחה על נזקי הסגר והקורונה על ילדים, אני מפרסמת פה את מה שכבר עכשיו רואים כמעט שנתיים אחרי...

https://www.ynet.co.il/news/article/hkhy67hvt
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”