הימין בתקשורת הישראלית

טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

שרואה עצמו מחויב למאה אחוז מהמצוות
אוה!
אני רואה עצמי מחויבת למאה אחוז מהמצוות, כי אני יהודיה.
כשאחד הילדים אומר: "מותר לנו לסוע בשבת כי אנחנו חילונים", אני מתקנת אותם: "אסור לנו, כי אנחנו יהודים, אבל אנחנו נוסעים בכל זאת".
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

לרגל יום זכויות האדם חושפת אורית סטרוק, כי קצין משטרה בכיר הודה כי הורה על חיפושים אצל בנות כי ""היו חצופות"" http://www.inn.co.il/News/News.aspx/212826
כינור_לשירייך*
הצטרפות: 10 יוני 2008, 09:08

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי כינור_לשירייך* »

התשובה העדכנית שלך הרבה יותר נכונה בעיניי, אבל גם כשזה המדד אתה תיתקע פה ושם, כמו שטליה מדגימה. מבחינתי ההגדרות האלה הן עניין לסוציולוגים (ועוד כל מיני לוגים) ואין בהן חשיבות מהותית. ההסתכלות הפשוטה והאמיתית היא כמו שהייתה מאז מעמד הר סיני: כולנו מחויבים, לכל אחד החשבון שלו עם הקב"ה איפה הוא עומד בדיוק. לא יכול להיות שיש עניין אמיתי, ערכי, בהגדרות הציבוריות המקובלות שלוקחות מספר מצומצם של מצוות על-פי קריטריונים מסוימים (רק מצוות שבין אדם למקום, רק כאלה שנעשות בפרהסיה ועוד) ומחלקות לפיהן מי דתי ומי חילוני. אם אתמול צעקתי על הילד שלי ולא קיימתי בו מצוות "בצדק תשפוט עמיתך" )-: אני עדיין נחשבת דתייה, אבל אם טליה נוסעת בשבת אז היא לא - זו באמת חלוקה שנוחה לסוציולוגים, מבחינה פנימית אין בה ערך.

ובשאלה השנייה, לדעתי אתה שובר את הראש לשווא. ככל הידוע לי - תקן אותי אם אני ידוע לך אחרת - קבלת הציבור היא בעלת משמעות רק כשמדובר בגזֵרות חכמים, לא בשאר תחומי ההלכה
בערך_מוחלט*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 09:13

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי בערך_מוחלט* »

אני רואה עצמי מחויבת למאה אחוז מהמצוות, כי אני יהודיה.
אם זו אמירה כנה כמו שהיא נשמעת, אז את אכן יהודיה מאמינה.

לענין השכרת הדירות - אני לא חושב שזה יגמר שם. על אותה הדרך לא יעסיקו בעבודות שונות. ובכלל ידירו רגלי הערבים מכל מקום שיש בו יהודים. הדבר הזה הוא ענין של השרדות. מה יעשה אדם בלי עבודה שעל כל צעד ושעל שלו יש מגבלה וחשד ושטן ? מה טוב יצמח מזה ? האם כך נכריח אנשים להתגייר ? לא קונים תורה בדרכים אלו. זה לא שבאמת יש להם לאן ללכת (לא יותר משיש לנו לאן). אז זה הופך את כל הענין לסתם התעללות. התורה בפירוש אוסרת לגנוב ולהתעלל להתעמר וכו' גם אם מדובר בגויים: א כל הגונב ממון משווה פרוטה ומעלה--עובר על לא תעשה, שנאמר "לא, תגנובו" (ויקרא יט,יא). ואין לוקין על לאו זה, שהרי ניתן לתשלומין, שהגנב, חייבה אותו תורה לשלם. ואחד הגונב ממון ישראל, או הגונב ממון גוי עובד עבודה זרה; ואחד הגונב את הגדול, או את הקטן
רמב"ם הלכות גניבה וכמו כן כתוב בהלכות גזילה ואבידה:
אפילו גוי עובד עבודה זרה, אסור לגוזלו או לעושקו; ואם גזלו או עשקו, יחזיר.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

כינור ר' את הודעתי האחרונה שנכתבה בו זמנית עם הודעתך ותראי שבכלל לא הוצאתי את טליה מכלל המאמינים אם אכן היא רואה עצמה מחויבת לקיים את כל המצוות. אינני יודע על מה ביססת אמירה זאת. כולנו מחויבים בעיניך ובעיניי אבל לא כולם רואים את עצמם ככאלה.

באשר לגזרות חכמים - קודם כל אני רוצה בדיוק להבין מה את מכנה בשם 'גזרות חכמים'. מבחינה היסטורית-אמפירית אין שום הגדרה אחרת ליהדות מלבד ההגדרה המעגלית שהיהדות היא מה שקיבלו עליהם היהודים כיהדות. יותר מאוחר אני מקווה להבהיר את המשפט הזה מגובה בציטוטים (אינני ליד ספריי היקרים).
כינור_לשירייך*

הימין בתקשורת הישראלית

הודעתי האחרונה שנכתבה בו זמנית עם הודעתך בהפרש שעה (-: לא חשוב.

מה שכתוב בוויקי על %D7%97%D7%9B%D7%9E%D7%99%D7%9D#.D7.92.D7.96.D7.99.D7.A8.D7.AA[/u].D7.97.D7.9B.D7.9E.D7.99.D7.9D]גזרות חכמים נשמע לי מדויק מספיק.
ההגדר ההיסטורית של היהדות - אולי. אבל עם או בלי יהדות, מעמד הר סיני היה כפייה דתית לכל דבר - כפה עליהם הר כגיגית (שורש כ-פ-י הוראתו בכלל כיפוף, הטיה, לא קשור במקור ל'להכריח'. ידעת? ההוראה הזאת נגזרה רק מאותה כפיית הר כגיגית של מעמד הר סיני). העסק הזה לא וולונטרי (-:
כינור_לשירייך*

הימין בתקשורת הישראלית

וכמובן אשמח להחכים מספריך.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

בהפרש שעה happy לא חשוב.
:-) חחח איך הזמן עובר. באמת לא שמתי לב. כנראה פתחתי חלון לכתוב והלכתי לעשות משהו אחר. או שפשוט לוקח לי שעה לכתוב :-). אבל בכל מקרה לא ראיתי את הודעתך לפני שכתבתי.

בקשר לגזרות אוקיי רק רציתי לודא שאת מתכוונת - אם הבנתי נכון - ל-"דרבנן". אכתוב יותר מאוחר, היום בלי נדר.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ועוד מלא ציטוטים ובמלא מקומות שאני זוכר אנו מוזהרים להתיחס יפה לגר ליתום ולאלמנה ובד"כ הגר בא ראשון.
ברובם מדובר בפירוש על גרי צדק , כלומר אנשים שהתגיירו וקיבלו על עצמם עול מצוות.

מה עם "חוקה אחת לכם ולגר"?
בפסוק הזה מדובד בגרי צדק (גויים שהתגיירו ועכשיו הם יהודים) ולא בגויים המתגוררים בארץ.

כדאי קצת לחקור וללמוד את הפסוקים בתוך ההקשר שהם מופיעים לפני שמביאים אסמכתאות מהפסוקים.
הסרט הידוע "היהודי הנצחי" מלא בציטוטי פסוקים מהתורה והתלמוד, רובם, כמובן, עוותתו והוצאו מהקשרם- טכניקה נבזית ומלוכלכת ביותר...
אני בטוחה שאתם עושים זאת מתוך בורות בלבד ומלאים ברצון טוב, אבל רצון טוב לבדו לא מספיק.
יוטי_בעיר*
הצטרפות: 05 אפריל 2009, 21:21
דף אישי: הדף האישי של יוטי_בעיר*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי יוטי_בעיר* »

ב-5 מתוך 7 פסוקים שבערך הביא מסבירים את הסיבה בכך שהיינו גרים בארץ מצרים:

_# "לֹא תְתַעֵב אֲדֹמִי, כִּי אָחִיךָ הוּא, לֹא-תְתַעֵב מִצְרִי, כִּי-גֵר הָיִיתָ בְאַרְצוֹ." (דברים כ"ג, ח')
# "וַאֲהַבְתֶּם, אֶת-הַגֵּר: כִּי-גֵרִים הֱיִיתֶם, בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם." (דברים י', י"ט)
# "כְּאֶזְרָח מִכֶּם יִהְיֶה לָכֶם הַגֵּר הַגָּר אִתְּכֶם, וְאָהַבְתָּ לוֹ כָּמוֹךָ־כִּי-גֵרִים הֱיִיתֶם, בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם:" (ויקרא י"ט, ל"ד)
# "וְגֵר לֹא-תוֹנֶה, וְלֹא תִלְחָצֶנּוּ: כִּי-גֵרִים הֱיִיתֶם, בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם" (שמות כ"ב, כ')
# "וְגֵר, לֹא תִלְחָץ; וְאַתֶּם, יְדַעְתֶּם אֶת-נֶפֶשׁ הַגֵּר־כִּי-גֵרִים הֱיִיתֶם, בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם" (שמות כ"ג, ט')_

להבין מתוך זה שהיינו זרים או התגיירנו? הפשט אומר זרים ושאר הפרשנויות הן מדרש הלכה.
למה להחליט על פסוקים אחרים שזה גרי צדק ולא זרים? אותה סיבה.
אני בטוחה שאתם עושים זאת מתוך בורות בלבד ומלאים ברצון טוב, אבל רצון טוב לבדו לא מספיק.
כינור_לשירייך*

הימין בתקשורת הישראלית

שאת מתכוונת - אם הבנתי נכון - ל-"דרבנן"
לסעיף אחד בתוך "דרבנן".

יוטי |Y|
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

לרגל יום זכויות האדם חושפת אורית סטרוק, כי קצין משטרה בכיר הודה כי הורה על חיפושים אצל בנות כי "היו חצופות"
נחמד מאוד מצידך שאתמיידעת אותנו לחדשותמערץ 7
בכתבה המצוטטת יש תמונה שערוץ 7 מודה שלתמונה אין קשר לכתבה, לבנות "שהופשטו".
מה שלא צויין, זה שלתמונה יש קשר להפגנות ולמשטרה. התמונה היא של הפגנת שמאל, וכך מתייחסת המשטרה למפגינות שמאלניות. (את זה ערוץ 7 לא ציין)
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

בפסוק הזה מדובד בגרי צדק (גויים שהתגיירו ועכשיו הם יהודים)
השאלה אם הם התגיירו בגיור צבאי או בגיור של דרוקמן או בגיור של חרדים, ותלוי איזה חרדים, תלוי איזה הכשר..
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

כשאחד הילדים אומר: "מותר לנו לסוע בשבת כי אנחנו חילונים", אני מתקנת אותם: "אסור לנו, כי אנחנו יהודים, אבל אנחנו נוסעים בכל זאת".
כשאחד הילדים אומר "מותר לנו להתעמר בערבים כי אנחנו יהודים אני מתקנת אותו "אסור לנו, כי אנחנו יהודים אבל אנחנו מתעמרים בהם בכל זאת"
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

לפני שאתה מאזכר את גייבלס לא כדאי שתביאי הוכחות לדבריך ?

יוטי |Y|

התמונה היא של הפגנת שמאל,
:-) אשכרה ?

השאלה אם הם התגיירו בגיור צבאי או בגיור של דרוקמן או בגיור של חרדים, ותלוי איזה חרדים, תלוי איזה הכשר..
:-)
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

כינור, זה נושא מאוד גדול. מקוצר היריעה (הרבה דיו נשפך בנושא מסתבר) והזמן אביא רק חלק מהדברים. נכתב במסכת סופרים פי"ד: "אין הלכה נקבעת עד שיהא מנהג" ויש גם בירושלמי יבמות מאמר: "ומנהג מבטל הלכה".
אבל יש לזה סייגים רבים. ההנחה היא כמובן שמדובר בציבור של מאמינים. שהשיקולים שלהם הם כשרים.

עוד אביא דיאלוג של ל' עם מיכאל ששר:
ש: מהי ההלכה בעיניך ?
ל: מה שנתקבל כהלכה בעם המתכוון לקבל עליו את עולה (עול תורה ומצוות), אני יודע שאין זו הגדרה לוגית משום שהיא מעגלית, אבל מבחינה אמפירית-היסטורית אין אחרת. מבחינה פורמאלית לוגית אין יסוד תקפותה של ההלכה ניתן להגדרה.
ש: מה פירוש נתקבל ? אחד מקבל ואחר אינו מקבל?
ל: מה שנתקבל ע"י הקולקטיב; לא מה שהאחד מקבל והאחר לא.
ש: אם כך, מרחב ההחלטה של כל פרט לגבי הבעיות המתעוררות בהווה הוא גדול מאוד !
ל: רק מרחב ההחלטה של הכלל. קח לדוגמה את הלבוש החרדי (שאמנם אינו דין אלא מנהג בלבד). הוא נתקבל במאה-שערים, אבל לא מחוצה לה.
ש: אקח דוגמה קונקרטית יותר אשתי אינה מכסה את הראש ובתי עושה כן, כי זו - לדעתה - ההלכה.
ל: הגענו למציאות שבה אין כיסוי-ראש (לאשה נשואה) מקובל על כל עולמה של היהדות המכוונת לשמירת תורה ומצוות.
ש: האם מכאן ראיה שההלכה צומחת מלמטה, מן העם?
ל: יש להבחין בין דה-יורה ובין דה-פקטו. ההלכה היא במקומה, ובכל זאת דין מסוים אינו מקוים בפועל גם בעולמם של המכירים בהלכה כמחייבת את היהודי. לכן אמרתי שאין זה ניתן להגדרה פורמלית.

<והדיאלוג ממשיך. ההדגשות הן כמובן במקור>
אני חושב שאולי כדאי להעביר את השיחה בינינו לדף היהדות הקפואה - מה את אומרת ?
שנית, הטקסט האחרון הוא קשה (עבורי) ואני אנסה להבין אותו יותר מאוחר ואם מישהו רוצה להצטרף אשמח. בינתיים אסתפק בדברים הללו אך בודאות אוסיף עוד דברים.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

בהמשך הוא מביא "משרבו המנאפים פסקו מים המרים. משרבו הרוצחנין - בטלה עגלה ערופה." (סוטה פ"ט)
ובכל מקרה מי שבא לפסוק צריך שיהא מקובל על כל העם. רוב הרבנים הללו לא ממש מוכרים. ואם מוכרים בטח שלא מקובלים כפוסקים של כל העם ואפילו לא של חלק משמעותי ברוב המקרים.
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

מה שלא צויין, זה שלתמונה יש קשר להפגנות ולמשטרה. התמונה היא של הפגנת שמאל, וכך מתייחסת המשטרה למפגינות שמאלניות. (את זה ערוץ 7 לא ציין)

וגם לערבים, וגם לסטודנטים.
(בעיקר יס"מ, אבל כבר לא רק הם)
דווקא ערוץ 7 בהחלט עוקב אחר אלימות משטרתית, כלפי כל הנגזרים.
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

ח"כ ניצן הורוביץ, שקרא לפטר את הרבנים שפסקו שלא להשכיר דירות מטעמים הלכתיים מאחר ולדעתו זו גזענות מהסוג הנחות ביותר, אמר בעבר על הגעת חסידי לצפון תל אביב את המילים הבאות: "יש כאן יד מכוונת מאחורי תופעות אלו ואין פה כוונות תמימות... יש כאלו שיטענו שאנחנו גזעניים או אנטישמיים, ושכל אחד יש את הזכות לגור איפה שהוא רוצה. זה לא נכון, כי השתלטות שכזו משנה את צביון השכונה, מפחיתה את ערכי הדירות, מחזירה בתשובה נערים חילוניים, ועלולה לסגור רחובות שלמים בשבת ומרכזי בילוי בשישי בערב".

הסופר דויד גרוסמן הפגין נגד מגורים של יהודים בשכונת שמעון הצדיק (בבתים שבבעלות יהודית, אגב). גרוסמן סבור שאסור ליהודים לגור בדירה שלהם בשכונה של ערבים.

(באדיבות הרב שמואל אליהו)
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

באדיבות הרב שמואל אליהו
בוקר טוב אליהו :-)
יוטי_בעיר*
הצטרפות: 05 אפריל 2009, 21:21
דף אישי: הדף האישי של יוטי_בעיר*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי יוטי_בעיר* »

אה, וכמובן אם מישהו רוצה לחתום על העצומה נגד מכתב הרבנים.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

תודה יוטי, חתמתי והפצתי. חשוב מאוד שהקולות השפויים ישמעו. היהדות נשבתה בידי המתנחלים והחרדים ולא שומעים את המאמין הפשוט.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

היהדות נשבתה בידי המתנחלים והחרדים ולא שומעים את המאמין הפשוט.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

הרמב"ם דיבר על אנשים שבאים להתקבל לכאן. לא נאמר דבר על אנשים שנולדו וגדלו כאן. דווקא האויבים שלנו לרוב לא נגעו לרעה ביהודים שם. אפילו באפגניסטן הקיצונית יש יהודי שחי בביטחה. בסוריה, באיראן, וכו'. כפי שאמר רב אחד היום - המהלך הזה מסכן את ביטחונם.
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

עוד ידיעה שלא תקראו בתקשורת שלכם:
ערבים עקרו היום לפנות בוקר למעלה מ-150 עצי זית, שקד ואבוקדו במטע בברקן. בנוסף, השחיתו הפורעים עצים רבים, כרתו ענפים ופגעו בגזעי עצים רבים.
יו"ר ועד מתיישבי השומרון, בני קצובר: "רוב כלי התקשורת וכל הארגונים שרוממות 'שלטון החוק' בלשונם ממלאים פיהם מים אל מול נזקים קשים ומכוונים לחקלאות היהודית, בעוד בעוד שעל כל תלונת שווא של ארגוני שמאל קיצוני מתחוללת סערה רבתי. התקשורת תוקפת והמשטרה עומדת על רגליה האחוריות"

המאמר המלא באתר ערוץ 7
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

לאחר שבסוף השבוע שעבר יוטיוב החליטה במפתיע להסיר את הערוץ של "מבט לתקשורת הפלסטינית" (אשר מרכז חומרי הסתה המופיעים בתקשורת הפלשתינית), החזירה יוטיוב את הערוץ, בעקבות מאבק קצר של הגולשים
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

ערבים עקרו היום לפנות בוקר למעלה מ-150 עצי זית, שקד ואבוקדו במטע בברקן.
וגם ערבים היכו יהודים בירושלים אבל בתקשורת פרסמו שיהודים היכו ערבים. ועוד אמרו פעילי ימין.

באמת? יהודים פעילי ימין יכו ערבים? אין דבר כזה
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

עוד ידיעה שלא תקראו בתקשורת שלכם:

לא כל ידיעה שמתרחשת מחוץ לגבולות ישראל מוזכרת בעיתונות בישראל.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

לא כל ידיעה שמתרחשת מחוץ לגבולות ישראל מוזכרת בעיתונות בישראל.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

זה לא ערוץ 7 אבל זה לאיכול להיות חשוד כעיתון ימני. וגם לא חמי שלוי העיתונאי שעובד בעיתון של אדלסון בשירותו של ביבי

ישראל היום
אותה תל אביב שמוזכרת לאחרונה בכל רשימה מכובדת של הערים הכי מושכות מרתקות וק•ליות בעולם היא היחידה מביניהן שאלפי טילים מאיימים ליפול עליה בכל רגע. מצבנו מזמן לא היה כל כך טוב ללא ספק אבל העולם שלנו כולו על קרח דק מאוד ולרובנו קשה מאוד לא לפחד כלל.
אבל ברור לכם שאחרי שתתחולל פה מלחמה בעורף שלא נודע כמותה כפי שצופים האחראים לכך ואחרי שנאסוף את שברינו ונקבור את מתינו ונתחיל להתרגל למדינה שכבר לא תהיה אף פעם מה שהיתה - אז הרי נבקש להחזיר את השעון אחורנית אז יתווכחו ההיסטוריונים כיצד הוחמצה ההזדמנות ואז כבר לא נצליח לזכור כיצד העזנו להיות כה אדישים.

לפטר את שליו מייד!
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

הבוקר קראתי במעריב כי "רבנים מסוימים קוראים להחרים את ביהח פוריה , בשל הכוונה להקצות בו מקום (אפילו לא מסגד - סתם מבנה) לתפילת המוסלמים (שעד היום היו מתפללים על הדשא). אני רואה בזה המשך הקו המכוער המרושע והאוילי של אי-השכרת דירות לערבים. בעצם הם רוצים להתעלל בערבים איפה שאפשר. אז הערבים נדחקים למעגלי עוני ופשע מחוסר ברירה או אז יאמרו המתעללים - צדקנו, הערבים באמת פושעים ומזיקים.
מנגד, המוסלמים דווקא היקצו לקהילה יהודית דלת-אמצעים, מניו-יורק, מקום בתוך מסגד להקים בו בית כנסת
נשבר הזין כבר מה"רבנים" האלה. כל אדיוט שעבר מבחן פשוט של הרבנות נקרא "רבי" ואם יש לו קשרים הוא ממונה לרב עיר. מיהם בכלל האדיוטים הללו ? צבועים שפלים.
מדינת ישראל היתה צריכה ליפול כבר עשר פעמים על החטאים האלה ואחרים.
כינור_לשירייך*

הימין בתקשורת הישראלית

אם העובדות ממעריב מדויקות - בהחלט מכוער ולא ראוי.
אבל אין לזה שום קשר לעובדה הפשוטה שכל מי שהוסמך לרבנות נקרא רב (שרשרת המבחנים לרבנות הן מבחן פשוט? המממ.... ובכל מקרה מה הקשר בין עמדה פוליטית / מוסרית מעצבנת לבין מנת משכל?), ובכלל ההתלהמות שלך לא ברורה. בניגוד למשתמע מדבריך לא מדובר ברבני עיר, ואם יש לך טענות על שחיתות רבני עיר הואל נא לפרוש אותן בנפרד, לנמק, ולעשות זאת בדף מתאים. הערבוב הוא אם כל חטאת.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

המבחנים הללו הם לא מבחנים ברומו של עולם. והרמה של הרבה רבנים היא לא משהו. מצטער להגיד זאת אבל זו האמת. ובכלל את יודעת מה הסמכה לרבנות ? מה האם מישהו מהם מקובל על רוב העם שהם יכולים להחשיב את עצמם כמוסמכים לרבנות ? האם יש סנהדרין בימינו ? משרד הדתות זה הסנהדרין החדש ?
איפה כתבתי שיש קשר בין עמדה פוליטית לבין מנת משכל ? יש גאונים וטיפשים וכל מה שבאמצע, בשני הצדדים. רצון אינו קשור למנת משכל.
את חושבת שאלו דברים נפרדים ואני רואה קשר. מי שמוכן לקבל את הסמכתו ממדינה חילונית וחוטאת ברובה, אשר קובעת לו למה היא מקציבה תקציבים ולמה לא, אשר נותנת לו את משכורתו בתנאי שישמע לתנאיה, אשר לוקח שכר על דבר תורה (מה שאסור בתכלית האיסור) ובכך מבזה את התורה והופך אותה למקצוע, הוא בדיוק כמו ה"נביאים" שמינתה איזבל בשעתה. אני לא סובל את הרבנים הללו (בין אם היה להם הפרוטקציה לקבל ג'וב או שלא) ולא מפליא אותי שהם רשעים והם שמבאישים את ריחה של היהדות פה ובכל העולם ולא אוכל לסלוח להם על כך. הם מעמידים את המשך היהדות בסכנה.
אינני מערבב - אני עוסק בהפשטה. להגיע לשורש הענין הזה. הצביעות הפחדנות והמיזוסופיה וכיו"ב.
לפחות הנאצים שילמו פיצויים ליהודים שהם פיטרו לפני 39. לפחות לנאצים הייתה מטרה. הייתה חשיבה. היה מוסר (אם כי מוסר מעוות בעיניי כמובן). פה הדברים נעשים בלי חשיבה שהרי איזו מטרה תוכל לצמוח מהתעללות זו ? האם יש לערבים לאן לעזוב ? האם ההתעללות הזו תקרב אותם ליהדות ?
הטמטום שפשט בישראל הוא שצריך לעשות כמה שיותר ילדים ולכן זה טוב להחזיק את החרדים בכסף. זה בדיוק אותו שורש הבעיה שכאן - הבעיה הדמוגרפית. לצערי הרב אנשים לא מוכנים לעשות את הקשר הזה.
אז לא יזיק לך ללכת עד הסוף עם החשיבה הזו (בניגוד לפעם הקודמת שנטשת דיון בלי להודיע אפילו הודעה קטנה).
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

ואת צריכה להבין שאני אומר 'פשוט' אינני מתכון ל'קל' (אבל הוא גם לא הכי קשה בעולם). אני מתכון שצריך הרבה ידע בשביל זה וגם חשיבה מן הסתם אבל אין שם עומק מי יודע מה. וכבר הצביעו חז"ל על "תלמיד חכם שאין בו דעת - נבלה סרוחה טובה הימנו". אכן, אינני מזהה אצל רבים מהם חשיבה ביקורתית פתוחה ואמיתית. מלאו כרסם בש"ס ופוסקים - שיננו כתלמידת תיכון חרשנית. אבל שיש להם מציאות חדשה מול העיניים הם לא יודעים מה לעשות חוץ מלשקר ולהתפתל.
אין בין הסמכה לרבנות שהיתה פעם למה שיש היום, אלא שיתוף השם. אפילו הרבנות הראשית מודה בכך.
כינור_לשירייך*

הימין בתקשורת הישראלית

לפחות הנאצים שילמו פיצויים ליהודים שהם פיטרו לפני 39. לפחות לנאצים הייתה מטרה. הייתה חשיבה. היה מוסר (אם כי מוסר מעוות בעיניי כמובן)
אשמח לדון אתך על כמה נקודות בדבריך אם תערוך את דבריך ותמחק את המשפט המעוות הזה. עד אז אין לי שום יכולת לדון באף מילה שאמרת.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

בעיניי המשפט הזה הוא אמת בלי שום עיוות. אם את חושבת שיש שם עיוות את מוזמנת לנמק. לנאצים הייתה מטרה - כן. לנאצים היתה חשיבה - כן. לנאצים היה מוסר - כן (מוסר זה לא רק המוסר שלך אלא כל משהו שאדם רואה בו טוב נקרא מוסר - במקרה הזה הטוב של הנאצים לא היה הטוב שלנו, למעשה הוא היה הרע שלנו, אבל הם פעלו לאור המוסר שלהם). ושוב את מוזמנת להשמיע את דבריך, אבל צנזורה וסתימת פיות אינה דרך להתדיין. אם אינך מסוגלת - טוב שאת מצהירה על כך בגלוי ולא מתרצת כל מיני תירוצים וטריקים מלוכלכים. אני מכבד זאת.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

ואם כבר זעזוע מאזכור השואה - אני מזועזע מזה שעם שעבר את השואה, עושה את הדברים הללו, כאשר הזכרון עוד טרי. פשוט לא מבין את זה. אני מדגיש שוב שאינני משווה בין פעולות הנאצים אחרי 39 לבין הנושא עליו אנו דנים.
נועם*
הצטרפות: 31 ינואר 2003, 09:46

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי נועם* »

איזו אופטימיות,שמחת חיים,הסתכלות והתבוננות בטוב.
היא לא נפלה עוד פעם אחת אז אולי יש פה קצת קצת קצת טוב.

לפחות הנאצים שילמו פיצויים ליהודים שהם פיטרו לפני 39. לפחות לנאצים הייתה מטרה. הייתה חשיבה. היה מוסר (אם כי מוסר מעוות בעיניי כמובן). פה הדברים נעשים בלי חשיבה שהרי איזו מטרה תוכל לצמוח מהתעללות זו ? האם יש לערבים לאן לעזוב ? האם ההתעללות הזו תקרב אותם ליהדות ?

ותמחק את המשפט המעוות הזה

מסכימה.

ואם כבר זעזוע מאזכור השואה - אני מזועזע מזה שעם שעבר את השואה, עושה את הדברים הללו, כאשר הזכרון עוד טרי

איך השואה קשורה בכלל.
בין היהודים לערבים בא"י יש מלחמה.
בין היהודים לגרמנים לא היתה מלחמה.
די כבר עם העלאת השואה בכל קונפליקט.
ואם כבר אז דווקא עם שעבר שואה נזהר שבעתיים.
מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננים.
נועם*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי נועם* »

גרמניה לא נפלה על אושוויץ.
היא חיה וקיימת.
ובעולמי שלי אין פשע נורא ממיליון וחצי ילדים בתאי גזים.
ישראל היא מותק.
יש הרבה עבודה,בעיות,מחלות,יש המון לשפר.
אבל היא מותק ולא הייתי חיה בשום מדינה אחרת.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

הדגשתי פעמיים וגם שלוש שלא מדובר באחרי 39 ו"ידעתי" שגם זה לא יעזור.
עכ"פ גם לפני 39 היו מאורעות (לא יודע אם זה נכלל בהגדרה 'שואה' או לא). אחד הצעדים שנקטו זה להדיר את היהודים מכל המשרות הציבוריות (תוך שילום פיצויים כאמור). אף אחד עוד לא העלה בדעתו שתהיה השואה. אני גם לא חושב שפה זה יגיע למצב הזה, אבל גם מאות ילדים שנהרגו בעזה כתוצאה מהפצצה חסרת זהירות וכד' - זה לא כל כך שונה. (וגם לא ילדים שמתפוצצים באוטובוס ע"י מחבל מתאבד). הגרמנים חשבו שהיהודים גורמים לצרות בגרמניה ובעולם ורצו להשאיר גזע טהור. כמובן שזו שטות מוחלטת. לחשוב שזה לא יחזור לעולם זו גם שטות. הימניים מדברים על השמאלניים כבוגדים שצריך להרוג (חלק מהימניים על חלק מהשמאלניים), בדיוק כפי שאז דיברו על היהודים (סכין בגב האומה). אני אומר בפעם האחרונה שאי אפשר מכאן להקיש עתיד דומה, אבל בהחלט יש כמה דברים דומים במנטליות ובפעולות ועל כך באתי להתרות. מי שניבא את הדברים הללו הוא כמובן מורי ורבי ל' שעד כה (כמעט?) כל מה שחזה - אכן התגשם.
כשאני אומר שמשהו אמור להיות - אני לא מתכון לסיבתיות אלא למשהו שראוי היה לקרות.

ישראל היא מותק.
אפילו אם באמת היינו מותק הייתי אומר לך אוי ואבוי שאת חושבת כך. צדיקים תמיד מחפשים את עצמם ותמיד מרגישים חוטאים. קל וחומר שדברים כל כך נוראיים קורים פה, כמעט בכל תחום. צריך להסתכל בעיניים מפוכחות.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

המבחנים הללו הם לא מבחנים ברומו של עולם
למדת את החומר ?
עברת אותם?
אתה מוזמן לנסות, להצליח , להקרא "רבי"
ולנסח מכתב רבני אלטרנטיבי
צדיקים תמיד מחפשים את עצמם ותמיד מרגישים חוטאים
אולי אתה לא רב , אבל אתה מתייחס לעצמך כצדיק.
ולמדינת ישראל כסדום.
אכן... אין עליך - צדיק בסדום.
נועם*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי נועם* »

אפילו אם באמת היינו מותק הייתי אומר לך אוי ואבוי שאת חושבת כך. צדיקים תמיד מחפשים את עצמם ותמיד מרגישים חוטאים. קל וחומר שדברים כל כך נוראיים קורים פה, כמעט בכל תחום. צריך להסתכל בעיניים מפוכחות.

אדם יכול לחוש רגשות חיבה למולדתו.
אני לא סוגדת ומעריצה את מדינתי או אדם מסויים,או דרך מסויימת.
אבל טוב לי פה וזה לא מקום רע לחיות בו.
אין מדינה בעולם שלא קורים בה דברים נוראיים(ואיומים).איראן לא נופלת על הסקילות ועונשי המוות.סין לא נופלת על עונשי המוות וביטול זכויות האדם.להמשיך? גרמניה לא נפלה על אושוויץ.
לישראל אין משהו להסתיר או איזה ערווה בושתית גדולה.
אף אחד לא מטיל ספק באף אחת מהמדינות הללו או אומר "גרמניה היתה צריכה ליפול 10 פעמים על אושוויץ"

קל וחומר שדברים כל כך נוראיים קורים פה
ועדיין אני בוחרת להישאר פה
אני מחבבת את מדינתי.היא לא גן עדן עלי אדמות והיא לא גיהנום עלי אדמות.
ועיניי פקוחות,תודה על ההכוונה.
ותודה על ההסבר מה זה צדיקות.
אם אפשר להוסיף להגדרתך אודות צדיקות-צדיקים גם אומרים תודה ומוקירים את הקיים גם אם נפקדים באסונות רבים.(שלא נדע כמובן)
נכון שבשנים האחרונות השמאל הקיצוני (שאינני משתייכת לשורותיו) זרע תחושה שאסור להרגיש רגשות חיבה לכור מחצבתך אך אני כופרת בזה.
יש לי רגשות חיבה למכורתי,זה בסדר גמור.והעיניים פקוחות.(הולך ביחד,תתפלא)
תודה על מה שיש.
תמיד אפשר לשפר.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

בין היהודים לגרמנים לא היתה מלחמה.
אבל היו אותם הרבנים המנוולים שלימדו שמותר לרמות את הגויים. שהגויים הם לא בני אדם, כי רק היהודי נחשב אדם. הגויים הם סתם ייצורים נחותים שבין אדם לכלבים. (מותר לשכב עם גוייה גם אם היא נשואה, כי בעלה לא בן אדם, אבל היא לא בעל חיים שאסור לשכב איתם). ועד ועוד פסקי הלכה הזויים מבית מדרשם של כל אנשי בוקר טוב אליהו.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

ועדיין אני בוחרת להישאר פה
גמני
כאן נולדתי כאן בניתי את ביתי
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

לישראל אין משהו להסתיר או איזה ערווה בושתית גדולה.
ועוד איך יש לה. מניתי חלק מהדברים כאן. מי שאכפת לו לא מטאטא דברים מתחת לשטיח. לא חסר כאן אנשים שלא מפעילים את הראש אפילו קצת. תרבות של אלימות זה מה שיש כאן. רואים תינוק אומרים - זה יהיה צנחן זה יגיע לגולני זה יהיה חייל טוב. את בטח תגידי שזה אהבה למולדת. מישהו פעם דן פה ברצינות במשהו ?? אם כן תגידו לי. מקסימום דנים טיפה ואז מוצאים תירוץ לסיים את הדיון או סתם מתעלמים. אנשים שפלים. או שמראש טומנים תראש בחול. בעעע
אין מדינה בעולם שלא קורים בה דברים נוראיים(ואיומים).
מסכים איתך לגמרי ולדעתי מי שצריכה לככב בראש הרשימה שם זו ארצות הברית הנאורה לכאורה. שם יש הוצאות להורג בכיף ומחזיקים את יונתן פולרד 25 שנה בכלא. אבל אני מוכיח את ישראל דווקא. כי אני מאמין ביהדות וזה הערך שלי.
עכשיו תרשי לי לתקן אותך - השמאל מרגיש שאסור לעשות ממדינה ערך עליון - אפילו אם היא מדינה מלאה בצדיקים. כי מדינה זה רק כלי. כמו שאסור לעשות ממכונית ערך עליון או ממזלג. זה משהו שאתם הימניים לא מבינים וחבל.

אבל היו אותם הרבנים המנוולים שלימדו שמותר לרמות את הגויים. שהגויים הם לא בני אדם, כי רק היהודי נחשב אדם. הגויים הם סתם ייצורים נחותים שבין אדם לכלבים. (מותר לשכב עם גוייה גם אם היא נשואה, כי בעלה לא בן אדם, אבל היא לא בעל חיים שאסור לשכב איתם). ועד ועוד פסקי הלכה הזויים מבית מדרשם של כל אנשי בוקר טוב אליהו.
מבלי להכיר את ההלכות המדוברות, דומני שיש בזה מן האמת. היחס לגויים הוא לפעמים מחפיר. בשבילי אדם שאינו יהודי מאמין הוא חסר ערך, מלבד הסיכוי שהוא יעשה תשובה יום אחד ולכן צריך להתיחס יפה. מלבד זאת, אדם שרע לזולת או אפילו לחיה - הוא משחית את עצמו וכדאי שיבדוק את מניעיו. להגיד שזה מאהבת המולדת זה שקר.
הפוך*
הצטרפות: 08 ינואר 2005, 20:46

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי הפוך* »

בשבילי אדם שאינו יהודי מאמין הוא חסר ערך
אתה לא יהודי. אתה מתחזה ליהודי. אין אדם חסר ערך. אין חיה חסרת ערך. מי שמתייג אנשים כחסרי ערך - מתייג את עצמו כחסר ערך. אתה חסר ערך מוחלט.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

_למדת את החומר ?
עברת אותם?
אתה מוזמן לנסות, להצליח , להקרא "רבי"
ולנסח מכתב רבני אלטרנטיבי_
את מאוד תמימה או מתממת אם את חושבת שהמילה "רב" של היום היא באותה משמעות של "רב" של פעם. אפילו הרבנות שמחלקת את התארים הנלוזים הללו לא מתימרת אפילו לקצת מכך. הסמיכה לרבנות הופסקה מזמן ונסיונות לחדשה לא צלחו עד כה. אין לי שום רצון לעשות מעצמי צחוק כמו המוקיונים הללו שהולכים לעבור מבחן ששקול למבחנים אוניברסיטאיים מסוימים, לא עמוקים במיוחד. ואח"כ מעיזים בחוצפתם להורות לציבור שבכלל לא מכיר אותם לא שמע עליהם ולא רוצה לשמוע עליהם. זה כמו שמחר אני אחוקק חוקים לכנסת. ליצנים ומן הסתם הם מתגלגלים מצחוק על מי שלוקח אותם ברצינות. בכלל עושה רושם שכל החיים שלהם זה משחק והגדולים - החילוניים האחראיים על פרנסתם ובכלל אחראיים עליהם - יסדרו הכל. ראיתי חלק מהמבחנים, ראיתי חלק מהנבחנים ושמעתי חוות דעת של אנשים עליהם אני סומך וזו חוות דעתי. את רוצה להטיל ספק באינטילגנציה שלי - בבקשה, אבל זה ההיפך ממענה ענייני - זו התחמקות, כי אין לך מה לענות. תולה את הכל באיזה תעודה מגוחכת במקום במהות הדברים. תמשיכי להתחבא מאחורי ה"רבנים מטעם" שלך. איזבל מרוצה ממך.
אני לא צדיק אבל אני צודק. :-) וטיפ קטן: תלמדי קצת יותר על הביטוי צדיק בסדום.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

מי שמתייג אנשים כחסרי ערך - מתייג את עצמו כחסר ערך.
אממ... זה לא מה שהרגע עשית ?
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

לא משנה כמה תורה אדם ילמד - (כמעט) תמיד יהיה מישהו שיודע יותר. עכשיו מה זה אומר שאסור לו להגיד שום דבר ? הוא צריך ללכת אחרי הרב הראשון שנקרה בדרכו ? רב לא יכול לומר סתם כך זו ההלכה. הוא צריך להביא מקורות. הוא לא מוסמך לחדש הלכה בעצמו. במקרה דנן משקל הרבנים המתנגדים לפסיקה עולה במספרים ובמוניטין על הרבנים שבעדה. מלבד זאת, עלי כאדם קטן מאוד בתורה, לנסות לברר בעצמי כמיטב יכולתי את הדברים. פניתי למקורות ההלכה וראיתי שזה נוגד את מה שכתוב שם. מלבד זאת זה נוגד את רוח ההלכה כפי שאני התרשמתי ממנה ועושה רושם שזה משהו שבהלכה מכירים בו - מובן מאליו. מובן מאליו שאסור לרצוח. מדוע קין נענש על רצח הבל - הלא לא היה אז איסור שכזה מפי אלוהים ? כי זה מובן מאליו. מובן מאליו שאסור להתעלל. וכן עוד דברים המגולמים בהלכה למרות שאינם כתובים בשום מקום. אז מספיק להתמם ומספיק להתלות בחולי הנפש ההזויים הללו. תחשבו קצת על מה שאתם עושים.
ואם כבר אז דווקא עם שעבר שואה נזהר שבעתיים.
ואיך זה בדיוק משפר את מצבנו או את מצב אחינו בגולה - איך זה זהירות. שאתה דוחק חיה פצועה לקיר בלי שיש לה לאן ללכת - איך אתה מצפה שהיא תתנהג ? אין להם לאן ללכת. מה אתם מצפים שיקרה עכשיו ? אחמד יגיד אה אין לי מסגד בבית החולים אז אני אאסוף את מיליון אחי ונעבור לכווית או למצרים ? מה הקטע שלכם מלבד אלימות ?
הפוך*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי הפוך* »

אממ... זה לא מה שהרגע עשית ?
לא. תייגתי אותך כחסר ערך מוחלט, אחרי שאתה תייגת את עצמך רק כחסר ערך.
ברור שאיני חושבת שאתה חסר ערך, לכל גרגיר חול יש ערך. הערך המוחלט שאתה מתיימר להיות מרומם אותך מעל השאר בעינייך, חבל. כי אינך, לא כיהודי ולא כאדם. גם האדם העשיר וגם העני שווי ערך ובעלי ערך.
תסתכל על היהירות של מי שמוריד את קרני האחרים לשם ערכו העצמי המוגדל.
אולי תוכל לחזור לענווה הבסיסית על פיה כולם שווים, חסרי ערך או בעלי ערך. היהודי לא שווה פחות או יותר ממי שאינו יהודי.
תוכל להכיל את זה?
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

אני חושב שאדם שאינו יהודי מאמין, או אינו מחפש את האמת (זו תוספת, למרות שבעיניי היהדות היא האמת אא"כ בנאדם מנותק על אי בודד), הוא חסר ערך. יש את אלוהים ואל מולו "מה אנוש כי תזכרהו" אבל "ואתה הבדלת אנוש מראש לעמוד לפניך". כלומר לעבודת ה' יש ערך בעיניי. כל השאר הבל. מצטער לא רואה טעם בהבלים וזה כולל גם אדם. רק מעמדנו מול האל מוציא אותנו מההבל הזה. אחרת אנו סתם עיוורים ועושים את עצמנו. כל אחד וערכיו.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

לכל גרגיר חול יש ערך
אני לא גרגר חול, אני גרגר קודש ! :-)
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

בשבילי אדם שאינו יהודי מאמין הוא חסר ערך, מלבד הסיכוי שהוא יעשה תשובה יום אחד ולכן צריך להתיחס יפה.
רק יהודי מאמין?
ובמה מאמין? מאמין בהתנחלויות הוא בעל ערך? מאמין בצורך למות למען "המולדת" הוא בעל ערך?
סלח לי יהודי יקר, אתה בעל ערךבעיני כי בדרך כלל אתה אומר (כותב) דברים של טעם. הפעם נפלת. כי מהי עבודת ה'? האם האלוהים יושב על כסא רם ונישא ורק נהנה מדברי הקילוסין שהיהודים המאמינים ממלמלים בפינהם? ומה עם דברי הקילוסים והתשבוחות של מוסלמים?
בחייך, מה אלוהים הוא כזה קטנוני שזה מה שמעניין אותו, האם אמרת תפילת 18 כהלכתה? או אם אמרת אלוהים במקום להגיד אלוקים? ובעצם למה אלוקים ולמה לא אלופים? באותיות דפוס אולי יש הגיון לק' אבל בכתב יד צריך להיות פ', זה יותר קרוב לה'. לאות ה'.
בינינו, כל הקשקושים והפיוטים גם הפיוטים היפים, הם יפים רק בעינינו. אלוהים לא מתעניין בהם. מה שמעניין את האלוהים אלה דברים הפרוסים בכל ספרי הנביאים ותמציתם חסד חפצתי ולא זבח. לכן, אם כבר עבודת ה', אז זה לא תפילות ולא ציצית. זה חסד! חסד לאדם, היהודי והגוי כאחד.
אני לא גרגר חול, אני גרגר קודש !
גם מוחמד וישוע היו גרגרי קודש, ועכשו הם גרגרי חול.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

האם האלוהים יושב על כסא רם ונישא
אין לי מושג. לא יודע להגיד שום דבר על אלוהים. אין לו גוף ולא דמות הגוף ושום דמיון כלל. אין לי מושג אם הוא אוהב את התפילות שלי או שונא או אם בכלל יש משמעות לפועל אהב כשמיחסים אותו על אלוהים (עבורי אין משמעות לזה).
ומה עם דברי הקילוסים והתשבוחות של מוסלמים?
מהכרות שטחית עם האיסלם יש להם דת לא רעה - הם מאמינים באותו אל שאנו מאמינים בו וזה היה יכול להיות יפה אלמלא היהדות קדמה. חבל שהם לא מתיחסים לעובדה הזו.

בינינו, כל הקשקושים והפיוטים גם הפיוטים היפים, הם יפים רק בעינינו.
ככל שידוע לי הצדק עמך. רק בעינינו בני האדם. ליתר דיוק הפיוטים לא תמיד חלק אינטגרלי מהדת והתפילות די משעממות והמנהגים מוזרים. אבל היות והם נושאים עבורי את משמעות עבודת ה' אז הם יפים בעיניי ולא כלשעצמם אלא רק במשמעות זו. זה כמו שאדם שם פרח על קבר או אומר כמה דברים ליד קבר. זה ממלא את הצורך שלו לכבד את המת אפילו שאינו יכול לומר דבר על המת, אם הוא יכול להריח את הפרח בכלל :-). לי יש צורך לעבוד את מה שלמעלה ממני. אינני רואה ערך בדברים שהם מתחת לאל העליון, כי ככה זה יחסית אליו.

מה שמעניין את האלוהים אלה דברים הפרוסים בכל ספרי הנביאים ותמציתם חסד חפצתי ולא זבח. לכן, אם כבר עבודת ה', אז זה לא תפילות ולא ציצית. זה חסד! חסד לאדם, היהודי והגוי כאחד.
בלשונו של ל': לי אין קשר עם מה שמאחורי הפרגוד. אני לא יודע במה אלוהים מתענין. אני כן יודע ש"חסד לאדם" זה הומניזם וזה לא מה שאני קורא בתנ"ך. בתנ"ך מובעת הדרישה לעבוד את ה' ולא את האדם. האדם שם מתואר כתולעת ורימה ורק מעמדו מול האל הוא בעל ערך. מה אנוש כי תזכרהו. אל מול ותחסרהו מעט מאלוהים.
<לדעתי צריך להעביר את הדיאלוג הנ"ל לדף מתאים אך לא יודע לאן>
הפוך*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי הפוך* »

כלומר לעבודת ה' יש ערך בעיניי. כל השאר הבל.
וההבל? לא עבודת ה'?
את מנחתו של הבל הרי קיבל האל - וקין קם עליו והרגו. זה לא רק שם סתם הבל, קדושת החול אינה נופלת מקדושת השבת, ועד שלא תקדש את החול הנך מחלל קודש.

מצטער לא רואה טעם בהבלים וזה כולל גם אדם. רק מעמדנו מול האל מוציא אותנו מההבל הזה. אחרת אנו סתם עיוורים ועושים את עצמנו. כל אחד וערכיו.
הטעם בהבלות החיים, באותו הבל שהנך מעדיף להיות עיוור לו, הוא קדושת הגוף החי, הוא קדושת ימי החולין, קדושת החיים באשר הם. גרגיר הקודש אין לו קיום אם אינו מכיר בכך שראשית הוא גרגיר חול :).
עלית על כסא גבוה ואינך רואה שהכסא הזה רגליו על הקרקע, ומכאן הנך מנסה לרחף בעולמות עליונים בעוד קרקע ההבל היא זו שמניפה אותך אל על.
התניית ערכו של האדם ביכולתו לומר את הדברים שאתה אומר, איננה אלא הבל פיו של האגו המאמין באין בלתו.

הם מאמינים באותו אל שאנו מאמינים בו וזה היה יכול להיות יפה אלמלא היהדות קדמה. חבל שהם לא מתיחסים לעובדה הזו.
קטנוניות. לא מתאים לך.

לדעתי צריך להעביר את הדיאלוג הנ"ל לדף מתאים אך לא יודע לאן

לא, זה בדיוק הדף, הקודש הוא האדרת של הימין, אדרת שמסתירה איבה פשוטה כלפי האדם שאיננו "אני".
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

די כבר עם העלאת השואה בכל קונפליקט.

זה מותר רק "למסכנים" ש"גורשו" מעזה
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

קדושת החול
את אינך מרגישה את הסתירה בדבריך ?

קטנוניות. לא מתאים לך
אז את כנראה לא מבינה את ההשלכות של כך אפילו שהם קורות ממש אל מול עינינו וקרו בכל דור ודור וכן גם השואה היתה תולדה של הדרעק ישו שהחליט שהוא רוצה דת "יפה" יותר, דת הומנית. זה מה שקרה.

הקודש הוא האדרת של הימין
יש הבדל עצום בין קדושה שנותנים גורמים משיחיים בדת (והחילוניים שנוח להם להתפס בצורה צינית וסלקטיבית) לעצמים וחפצים כמו מולדת, כתלים, "גזע" וכו' - לבין ההגדרה המקורית של הקדושה: קדוש הוא רק השם יתברך.
נועם*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי נועם* »

ועוד איך יש לה. מניתי חלק מהדברים כאן. מי שאכפת לו לא מטאטא דברים מתחת לשטיח. לא חסר כאן אנשים שלא מפעילים את הראש אפילו קצת. תרבות של אלימות זה מה שיש כאן. רואים תינוק אומרים - זה יהיה צנחן זה יגיע לגולני זה יהיה חייל טוב. את בטח תגידי שזה אהבה למולדת. מישהו פעם דן פה ברצינות במשהו ?? אם כן תגידו לי. מקסימום דנים טיפה ואז מוצאים תירוץ לסיים את הדיון או סתם מתעלמים. אנשים שפלים. או שמראש טומנים תראש בחול. בעעע

אם כך אני מבינה וקוראת שאתה בענייני התהלכות בעולם מתלונן ונרגן.
יש אנשים שכל עיניינם זה הטחת ביקורת,בוז וחיפוש מה רע.אינני שם.

עכשיו תרשי לי לתקן אותך - השמאל מרגיש שאסור לעשות ממדינה ערך עליון - אפילו אם היא מדינה מלאה בצדיקים. כי מדינה זה רק כלי. כמו שאסור לעשות ממכונית ערך עליון או ממזלג. זה משהו שאתם הימניים לא מבינים וחבל.

אנוכי כפרה בדהלגיטימציה לאהבת מולדת.
מי הפך אותה לערך עליון?
היא חשובה כמקום ששומר על הגדרת פרטיו("יהודים" או כל דבר אחר).
ולכל מדינה-יש הגדרה לפרטים שחיים בה.

כל תחושת הבוז הזו יכולה לעשות המון רע.לגוף ולנפש.
שמור על עצמך.
הפוך*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי הפוך* »

את אינך מרגישה את הסתירה בדבריך ?
חילול הקודש הוא לא סתירה בעיניך נכון?

אני אנסה להסביר - שבת היא יום קודש לעבודת האל, היא היום האחד בשבוע שמתעלה מעל ימי החולין.
אם אתה לא מניח קדושה על החולין, אתה לא יכול להפריד ביניהם לבין השבת.
התעלות אל הקודש אינה חייבת להיות בהתייחסות של יותר טוב, יותר נכון או ערך גבוה יותר, קדושת קיום המצוות היומיומיות, מקדשת את החולין.
בין אדם לחברו - מצוות מה שקדוש בעיניך, וכל מצוותיו קודש. תסתכל על עשר הדברות, חלקן מדברות על השם יתברך ורובן על בין אדם לחברו.

נסה להתבונן בכל זה לא בהתנגדות, לא בהבדלה אלא כמשלימים, קדושת החול איננה סתירה בלבד, היא יכולה להיות גם סתירה אבל בהתכוונות מלאה לחיות את חולין ימיך הנך מקדש אותם, בהתכוונות מלאה לקדש את הקדוש הנך מניף את היממה הזו המיוחדת להשבית בה את החולין, למרות שהשמש זורחת כרגיל וגופך מניב את פעילותו כמו בכל יום ושום דבר לא משתנה חוץ מהתכוונותך הזו.

העליה מחול לקודש אינה שונה מקידוש החול, האדם שהוא לא אתה לא שונה ממך באמת, רק הדרך שבה הוא עובד את האלוהים שונה משלך ולא מובנת לך.

החשבון שאתה עושה עם אנשים אחרים הוא החשבון שאתה צריך לעשות עם אלוהים.
אלוהים, בכבודו ובעצמו למרות שאיננו מוגדר בכלל הוא שמאפשר גם לאנשים "חסרי ערך" להתקיים, הוא שאיפשר את התרחשות השואה, והוא שמאפשר לך להתפתות להפרדה בין אנשים בעלי ערך וחסרי ערך.
זה שקנה המידה שלך הוא אמוני, זה לא מצדיק את ההפרדה הזו יותר נאשר כל קנה מידה אחר, מוסרי או גזעי.

אם אתה רוצה לפתוח דיון על זה אפשר, אבל נראה לי שמיציתי את מחשבותי, ואני מקווה שתפיק מהם משהו ולא רק התנגדות.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

אם כך אני מבינה וקוראת שאתה בענייני התהלכות בעולם מתלונן ונרגן.
"גם כי אלך בגיא צלמוות לא ארא רע כי אתה עמדי"

יש אנשים שכל עיניינם זה הטחת ביקורת,בוז וחיפוש מה רע.אינני שם.
זה תפקדינו לבקר את התנהגותינו לפשפש ולמשמש במעשינו. "בואו חשבון". זה לא חייב לבוא מתוך עצבים ולא מתוך שמחה, אלא פשוט זה מה שהוטל עלינו. זו עבודה אינסופית ומן הסתם תיקון שלם לא יארע בימינו (אם כי אנו מצוים להאמין שזה אפשרי), אבל עצם הנסיון הוא הנותן משמעות לחיי.
תסתכל על עשר הדברות, חלקן מדברות על השם יתברך ורובן על בין אדם לחברו.
אני לא רואה זאת כך. תהום פעורה בין "ואהבת לרעך כמוך" לבין הפסוק המלא: "ואהבת לרעך כמוך אני ה' ". ויהיו כל מעשינו לשם שמיים.

הערך הוא לא באנשים כאלה או אחרים אלא בעבודת ה'.
אם אתה רוצה לפתוח דיון על זה אפשר
בשמחה. מאמין שהנושאים הללו עוד יעלו בכל מיני הקשרים שונים.
אנוכי כפרה בדהלגיטימציה לאהבת מולדת.
אוקיי סליחה שקראתי לך ימנית :-)
_כל תחושת הבוז הזו יכולה לעשות המון רע.לגוף ולנפש.
שמור על עצמך._
צודקת. תודה רבה באמת צריך להשמר.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

אתמול הרבנים
היום נשות הרבנים
מחר ילדי הרבנים ומחרתיים ילדות הרבנים
הפוך*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי הפוך* »

"ואהבת לרעך כמוך אני ה' ". ויהיו כל מעשינו לשם שמיים.
אהוב את רעך, אהוב את עצמך, לשם שמיים אהוב את רעך ואת עצמך, אנוכי ה'.
לא בגלל שרעך מאמין או לא מאמין, עובד את ה' בדרכך או בדרכו, לא בגלל שהוא שחור או צהוב או יהודי או גרמני, אלא לשם שמיים אהוב את רעך, אהוב את כל הקיים לשם שמיים, זאת עבודת האל.

כך אני.
ואין לנו על מה להתדיין כי ההבדל הוא כאן וטוב שביררנו אותו.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

ההבדל הוא כאן וטוב שביררנו אותו.
להגיד שאני עושה את מעשי לשם שמיים ובאותה מידה להגיד שאני צריך לתת ערך למה שמתנגד לאהבת ה' (כמו למשל הומניזם) זה אפילו יותר חמור מהצהרה ריקה - זו סתירה. אני תמיד פתוח לדיון רציני וכנה. מכבד את רצונך ותודה על הדיון.
הפוך*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי הפוך* »

האמת שנחמץ לי הלב.
תפיסתך את אהבת האל, את עבודת האל ואת מקומו של האדם במערכת הזו מובנת לי.
אפילו ראייתך את הסתירה כביכול בין אהבת האדם וכל היש ואהבת האל.
לצערי תפיסתך היא כמו תפיסת הנצרות המובילה למסעי הצלב, תפיסת האיסלאם המובילה לג'יהאד. אין הבדל. חרך צר מתוך עולם שלם.
הרעיון שאתה קובע כי לאדם זה יש ערך ולשני אין ערך, ולא מותיר את הערך האנושי בידי האל - אותי מצמרר.

אני מניחה שאולי תוכל יום אחד לראות ולקבל איך סתירות מתקיימות, איך אפשר להשתעבד לחירות, להיות קורבן לעצמאות ולקיים את דת האתיאזם באופן פולחני בדיוק כמו כל דת אחרת.

אני מבינה שאתה מוצא הצדקות והוכחות לאמונתך גם ביהדות וגם אצל מורך ורבך, אני יכולה להגיד לך רק שלא ההצדקות וההוכחות קובעות את אמונתך, הן רק מעגנות ומחזקות את ספקותיך, אני יכולה גם לומר לך שיש גם הוכחות והצדקות לאהבת הכל, אפילו את מי שמתנגד לעבודת האל כפי שאתה רואה אותה, אפילו לאהוב את ההדיוט שכל אמונותיו ועבודתו בעולם היא למען יקיריו והוא אינו עסוק בכלל באל ובדת.

איני מעוניינת לשכנע אותך בטעותך או בהרחבת התפיסה שלך כך שגם הסתירות בחיים מתקיימות בד בבד, שלא הכל סיבה ותוצאה, ושהאל הטוב מביט בעין חומלת ואוהבת על כל היש מתוך כך שבכל היש יש גם ניצוץ אלוהי, גם אצל הכופר, גם אצל הטמא (גם בחזיר ובשפן יש ניצון אלוהי) וגם בכל סמ"ק של אוויר.

אני מעוניינת לחזק את אהבתך כלפי האל, הוא כבר יפתח בפניך את כל אלה, בזמנו, או שלא.

פורשת ומתפללת בעבור האנוש באשר הוא.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

הרעיון שאתה קובע כי לאדם זה יש ערך ולשני אין ערך, ולא מותיר את הערך האנושי בידי האל - אותי מצמרר.
יש סתירות בדבריך, ואינך מרגישה. קודם כל אני לא אמרתי שיש לאדם ערך אלא לעבודת ה'. שאת אומרת שיש לשים את הערך האנושי בידי האל זה בדיוק מה שאני אומר - רק אלוהים הוא קדוש. כל השאר הוא חסר ערך.
אני יכולה גם לומר לך שיש גם הוכחות והצדקות לאהבת הכל
אל תאמרי לי. תוכיחי ותצדיקי - אם יש לך כאלה הוכחות ואם לא אל תדברי סתם. תהיי צנועה.
לצערי הרב את לא מבינה שאי אפשר להחזיק בערך של עבודת ה' לצד ערך אחר. אי אפשר להגיד ש11 ו7 הם שוי ערך. זה ענין לוגי ולא סתם הרמב"ם אמר ללמוד קודם לוגיקה (לא צריך ללמוד פרגה - לוגיקה פשוטה יותר מתספיק).

לצערי תפיסתך היא כמו תפיסת הנצרות המובילה למסעי הצלב, תפיסת האיסלאם המובילה לג'יהאד
אני בספק אם את מבינה על מה את מדברת ואם כן את מוזמנת לנמק. תפסיקי להפריח סיסמאות.

ושהאל הטוב מביט בעין חומלת ואוהבת על כל היש מתוך כך שבכל היש יש גם ניצוץ אלוהי
אני מבין שאת והאל אחוקים.

הרי קרישנה הרי ראמה. אום שנטי שנטי. פיס. לאב. עידן הדלי.
הפוך*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי הפוך* »

קודם כל אני לא אמרתי שיש לאדם ערך אלא לעבודת ה'
אתה אמרת שיש אנשים עם ערך, כמוך, שעובדים את האל, ויש אנשים חסרי ערך.

אל תאמרי לי. תוכיחי ותצדיקי - אם יש לך כאלה הוכחות ואם לא אל תדברי סתם. תהיי צנועה.
איני חייבת לך דדבר ואיני מתכוונת להיגרר לויכוח שהוא כולו סמנטי, העניין הוא לעולם הפרשנות.
יהירותך היא צניעותך, הנח לחינוך שלי ולדרכי, זה ממש לא מעניינך.

לצערי הרב את לא מבינה שאי אפשר להחזיק בערך של עבודת ה' לצד ערך אחר.
לצערי הרב אינך מבין שהערך המוחלט של אהבת ה' לעולם כולל בתוכו את כל הערכים היחסיים של אהבת הכל.

אי אפשר להגיד ש11 ו7 הם שוי ערך.
אפשר להגיד שהם שווי ערך בזוית אחרת, א. שניהם מספרים. ב. שניהם מספרים ראשוניים. אבל זה כבר רחב יותר. ההגיון עצמו כולו דמיון מוחלט.
(הרי לך אקסיומה שתוכל לשים תחת עוד סיסמא, או סתירה או כל מה שפוטר אותך מלהקשיב).

אני בספק אם את מבינה על מה את מדברת ואם כן את מוזמנת לנמק. תפסיקי להפריח סיסמאות.
אפריח מה שאני רוצה, כפי שאתה מפריח מה שאתה רוצה, הקביעה שיש אנשים בעלי ערך וכאלה שהם חסרי ערך על פי האופן בו נדמה לך שאתה יכול לשפוט את אהבת ה' או עבודת ה' היא הסיסמא שלך והיא הבסיס לדברי אלה.

_ושהאל הטוב מביט בעין חומלת ואוהבת על כל היש מתוך כך שבכל היש יש גם ניצוץ אלוהי
אני מבין שאת והאל אחוקים._

אני מבינה שאתה יודע מהי אהבת ה' מהי עבודת ה', ורק אתה יודע כי אתה מתחבא מאחורי גדולים בתורה, כשאין אמונה צריך הצדקות, כשאין ידיעה צריך רמב"ם וליבוביץ ומישהו להסתמך עליו.
יש משהו שהבנת מתוך עצמך או שאתה רק מפריח חוכמות של אחרים?

_פורשת ומתפללת בעבור האנוש באשר הוא.
הרי קרישנה הרי ראמה. אום שנטי שנטי. פיס. לאב. עידן הדלי._

כל הדתות מובילות לאל אחד והאל איננו מלא. (עוד סיסמא :) .
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

את לא ממש מבינה את המילה ערך או שאינך רוצה להבין. אני אומר לך 11 גדול יותר מ7 ואת אומרת לא אבל אלוהים חבר שלי החמוד אוהב את 7 - למה אתה אומר על 7 שהוא קטן ? הוא גם מספר. הוא אפילו מספר ראשוני.
צאי וחדדי את ההגדרות בראשך.

אתה אמרת שיש אנשים עם ערך, כמוך, שעובדים את האל, ויש אנשים חסרי ערך.
לא אמרתי שהאנשים כשלעצמם בעלי ערך, אלא העבודה שהם עושים היא בעלת ערך. ובטח ובטח לא שפטתי את עצמי או מישהו אחר. ואם זה מה שהשתמע אז זו ההבהרה.

כל הדתות מובילות לאל אחד והאל איננו מלא. (עוד סיסמא :) .
יפה אני רואה שלמדת לאבחן מתי משהו הוא סיסמתי ומטופש. כל הכבוד.

אני מבינה שאתה יודע מהי אהבת ה' מהי עבודת ה',
להגיד שאני עובד את ה' זו אמירה עלי ולא על אלוהים.

יש משהו שהבנת מתוך עצמך או שאתה רק מפריח חוכמות של אחרים?
בכנות וברצינות - לא יודע להשיב לך על זה.

אין לי אולי זכות לבקש ממך צניעות, אבל אם את רוצה לדבר עם מישהו עשי זאת בכבוד וברצינות. אני משתדל להוכיח את מה שאני אומר ואף שודאי איני מצליח תמיד, אני אף פעם לא מתימר להגיד משהו ושהאחר יקבל אוטומטית את זה שאני צודק.

בכל מקרה על פי שיטתך גם המילים הנ"ל חביבות בעיני אלוהים - אז קבלי אותם ! :-) |Y|
נועם*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי נועם* »

אתה יכול לקרוא לי ימנית אין לי בעיה עם זה.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

הגיד שאני צריך לתת ערך למה שמתנגד לאהבת ה' (כמו למשל הומניזם) זה אפילו יותר חמור מהצהרה ריקה - זו סתירה.
בדיק היום למדתי שבמשנה כתוב "כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו" ורק בגמרא התווסף "מישראל". אשמח לשמוע למה לדעתך הומניזם נוגד את אהבת ה'?
אני אוהבת ה'
אני הומנית
אני ימנית לאומית ושמולאנית חברתית.
אני לא רואה בזה סטירה.
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

"כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו"

אשמח לשמוע למה לדעתך הומניזם נוגד את אהבת ה'?
אנו אנוסים לבחור בחירות בכל רגע ורגע מחיינו. יש כמה בחירות בחיינו שמסמלים ע"פ הדת היהודית את אהבת ה', את עבודתו. בתור יהודים אנו מצווים על זאת: וְאָהַבְתָּ אֵת יְהוָה אֱלֹהֶיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשְׁךָ וּבְכָל מְאֹדֶךָ. (המשפט הראשון בקריאת שמע). אבל הלא לאלוהים אין גוף ולא דמות הגוף ואין לו דמיון כלל. מה זה אומר לאהוב את אלוהים ? הכתוב מסביר מיד בהמשך: וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם עַל לְבָבֶךָ. (הדברים האלה הם המצוות כמובן וזה כתוב מפורשות בהמשך קריאת שמע). והביטוי המעשי לטוטאליות הנדרשת מאתנו היא שבכל רגע ורגע אנו נקיים מצוות ויהיו כל מעשינו לשם שמיים. בשכבי ובקומי ובכל מה שבאמצע אני נתבע שיהיו כל מעשיי לשם שמיים. חלק מזה בא לידי ביטוי במצוות הפורמליות אשר נקרות על כל צעד צעד ושעל בתכיפות כמעט רצופה (באוכל, בעבודה, בסקס וכו'). את שאר הזמן הפנוי אני אמור למלא בתלמוד תורה ובצדקה וכו'. וגם בעת שאני עושה פעולות חולין עלי לזכור שזה לא למען הנאתי אלא כדי שאוכל ללמוד תורה ולקיים מצוות. בצורה זאת (שכתבתי בקיצור), תמיד יש לי אפשרות לבחור - או שאני עושה משהו לשם שמיים, או שאני עושה משהו לשם מטרה אחרת - ולזאת יקרא ע"ז. אלוהים נקרא אל קנא כי אין רגע שאפשר לעשות משהו אחר מבלי לעבוד עבודה זרה. אני יכול לעשות מעשה מסוים במקרה אחד עם משמעות אחת ובמקרה שני עם משמעות אחרת. למשל, אני יכול לחלק צדקה לעניים כי אני הומניסט, או שאני יכול לחלק צדקה כי אני מצווה על כך. תהום פעורה בין המקרים הללו. וכן הלאה אפשר להביא הרבה דוגמאות.
לדעתי אפשר למצוא דברים של' כתב על הנושא ואם יש צורך אוכל לחפשם.
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

סרטון ערוך שהציג אתמול ארגון השמאל הקיצוני "בצלם" ניסה להשחיר את פני המתיישבים. ועד מתיישבי השומרון מציג את הסרטון המלא.
בסרטון ניתן לראות בצורה ברורה את הערבים מטפסים על רכס ההר לעבר הישוב יצהר, תוך זעקות "אללה הוא אכבר" ויידויי מאסיבי של אבנים וסלעים. פרובוקציה זו נמחקה מהסרטון הערוך שהציג "בצלם". בסרטון ניתן לראות בין הפורעים צלם בעל שיער בהיר (בחולצה שחורה ומכנסיים כחולים), המשתתף ביידויי האבנים ביד אחת ומצלם בידו השניה. במאי או צלם?
אמונה_בה'*
הצטרפות: 10 יוני 2009, 16:20

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי אמונה_בה'* »

ראיתי בערוץ 7.
בהחלט בולטת הפעילות הגועלית... אפילו שאם תכנסו לאתר של בצלם תבינו מייד מה המגמה ולאן הרוח נושבת...
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

סרטון ערוך שהציג אתמול ארגון השמאל הקיצוני
טוב שיש גם ימין קיצוני שמציג סרטון בעריכת "הקול היהודי"
"הסרטון המלא" הוא כמובן סרטון מלא כי בסרטונים מלאים ערוכים מראים רק ערבים רעים מיידים "סלעים" על מתנחלים תמימים. לעומת סרטונים לא מלאים ערוכים
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

_איזבל מרוצה ממך.
אני לא צדיק אבל אני צודק. וטיפ_
וגם יהיר
בערך_מוחלט*

הימין בתקשורת הישראלית

אני מבין שאת בענונותך הרבה, סבורה כי אינך צודקת (אם כן מדוע את מדברת? פיצול אישיות ?) וכ"כ את סבורה שכינוי כינויים שונים ומשונים את זולתך, פוטר אותך מלדבר לגופו של ענין ולא לגופו של המדבר.
אינפורמציה*
הצטרפות: 15 יוני 2010, 23:43

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי אינפורמציה* »

טוב הסרטון שמציג ועד מתיישבי שומרון אמנם אינו "מלא" שכן הוא אינו מציג את כל התמונה - הוא רק משלים אותה. הצלם שעובד שבשביל "בצלם" צילם רק את התגובה ולא את הפרובוקציה שקדמה לה. הסרטון של מתיישבי שומרון משלים את התמונה.

פלונית - לעיל תוכלי לראות איך נראית תגובה עניינית לבעיית הניסוח הקלה של טליה. התגובה שלך היתה מנותקת מכל קשר עם המציאות ונועדה לעורר פרובוקציה במקום להתייחס לנושא החשוב שהעלתה טליה - העובדה שבצלם ודומיו פועלים להשחרת פני המתנחלים ומדינת ישראל ע"י מצגי שווא ושקרים גסים. השיטה שלהם כנראה עובדה כי נראה שהתגובה של אנשים כמוך היא זלזול די מעוקר מאינטליגנציה במקום התמודדות עם הבעיה.

חבל.
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

"לא מכבר פירסם רועי פיליפסטל, צעיר תל אביבי שחתום על עצומות שמאל למיניהן, סטטוס בפייסבוק שלו עם קריאה ברורה. "מי בא לתקוע לכצל'ה - מנגלה כדור בראש בשביל הכיף?". כצל'ה הוא ח"כ יעקב כץ מהאיחוד הלאומי. נעה בגון, מנהלת התוכן של אתר תפוז, הוסיפה שם בחדווה "בגדול, בסבבה". הנושא הזה לא נשמר בסוד. כץ הגיש תלונה למשטרה ודוברו הוציא הודעה לעיתונות בתפוצת נאטו. נו, וראיתם את יעקב אילון פותח עם זה מהדורה? ראיתם את האדון פיליפסטל מובא להארכת מעצר? שמעתם את פרופ' שטרנהל מוזמן לתכניות האקטואליה כדי להביע את דעתו כמומחה בעל שם עולמי לחקר ההסתה? קדחת. אם מישהו היה מחליט לעשות מזה אייטם, פיליפסטל היה חולק כעת תא עם אורי ברעם. אבל זה לא קרה. ולכן ברעם הוא מסית מסוכן שיכול לקבל עשר שנים בפנים ופיליפסטל ישן בשלווה מתחת לפוך בבית."

הטור המלא של קלמן ליבסקינד encr]במעריב id[/po]=79974780b5e0d394fddbd1a00f4f21d3&id=2085
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

לא מכבר פירסם רועי פיליפסטל, צעיר תל אביבי שחתום על עצומות שמאל למיניהן, סטטוס בפייסבוק שלו עם קריאה ברורה. "מי בא לתקוע לכצל'ה - מנגלה כדור בראש בשביל הכיף?". כצל'ה הוא ח"כ יעקב כץ מהאיחוד הלאומי. נעה בגון, מנהלת התוכן של אתר תפוז, הוסיפה שם בחדווה "בגדול, בסבבה". הנושא הזה לא נשמר בסוד. כץ הגיש תלונה למשטרה ודוברו הוציא הודעה לעיתונות בתפוצת נאטו. נו, וראיתם את יעקב אילון פותח עם זה מהדורה? ראיתם את האדון פיליפסטל מובא להארכת מעצר? שמעתם את פרופ' שטרנהל מוזמן לתכניות האקטואליה כדי להביע את דעתו כמומחה בעל שם עולמי לחקר ההסתה? קדחת. אם מישהו היה מחליט לעשות מזה אייטם, פיליפסטל היה חולק כעת תא עם אורי ברעם. אבל זה לא קרה. ולכן ברעם הוא מסית מסוכן שיכול לקבל עשר שנים בפנים ופיליפסטל ישן בשלווה מתחת לפוך בבית."
מחזקת.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

מחזקת.
קראת את ליבסקינד?
חופש_מתוק*
הצטרפות: 25 ינואר 2011, 07:19

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי חופש_מתוק* »

שמעתם את פרופ' שטרנהל מוזמן לתכניות האקטואליה כדי להביע את דעתו כמומחה בעל שם עולמי לחקר ההסתה?
לא צריך את שטרנהל כשיש את ליבסקינד. מומחה בעל שם עולמי לאובייקטיביות מחשבתית.
שמאל_ימין*
הצטרפות: 25 ינואר 2011, 23:38

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי שמאל_ימין* »

כדי לאזן מעט את המאזניים חזרה שמאלה, קבלו בלוגר חביב שטוען שהוא מספר את האמת מארץ ישראל
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

אתה באמת לא מבין את ההבדל בין סרוב פקודה ע"י פקידה או ע"י חייל שאוחז בנשק???
שמאל_ימין*
הצטרפות: 25 ינואר 2011, 23:38

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי שמאל_ימין* »

את מדברת על הפקידה שמסרה מידע על כך שבכירים בצבא פעלו בניגוד לחוק, ורצחו אנשים נגד החלטה מפורשת של בית המשפט של מדינת ישראל? איזו עבירה חמורה יותר? לא תרצח או לא תגנוב? מי צריך לעמוד לדין?
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

אני מדברת על חייל המודיעין
ח_אלפשה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 11:00

הימין בתקשורת הישראלית

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

את מדברת על הפקידה שמסרה מידע על כך שבכירים בצבא פעלו בניגוד לחוק, ורצחו אנשים נגד החלטה מפורשת של בית המשפט של מדינת ישראל? איזו עבירה חמורה יותר? לא תרצח או לא תגנוב? מי צריך לעמוד לדין?
את בוודאי מתכוונת לאותה פקידה שהעבירה אלפי מסמכים חסויים אל מחוץ לצבא וסיכנה חיים של חיילים ואזרחים.
ולגבי ה"רצח" כביכול, מאותם מסמכים שהודלפו ופורסמו בהארץ, עולה שהחיילים הוסמכו לחסל את המבוקשים (רוצחים מסוכנים ביותר), לפי התפתחות העיניינים בשטח, ו בשום פנים ואופן לא לפתוח באש, אם יש נשים וילדים ברכב של הרוצחים.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

מאותם מסמכים שהודלפו ופורסמו בהארץ, עולה שהחיילים הוסמכו לחסל את המבוקשים
הוסמכו עם דגל שחור גדול מתנוסס
טליה_אלמתן*

הימין בתקשורת הישראלית

כן, מלחמה זה ממש על הפנים.
פלוני_אלמונית*

הימין בתקשורת הישראלית

בשום פנים ואופן לא לפתוח באש, אם יש נשים וילדים ברכב של הרוצחים.

נכון כי הם יקבלו מכה קטנה בכנף
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”