המלצות מנשאים

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

המלצות מנשאים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

תודה.
הלכתי להציץ עליו ביוטיוב על ערסלי
זה מרגיש מספיק בטוח לשאת בו תינוק? נראה כאילו אין מספיק תמיכות להגנה (זה בעצם כמו זרוע אחת בודדת ממנשא בד ארוך.) כאילו החלק שמתחת לטוסיק שלו לא בטוח יחזיק ואולי הוא ישמט משם (בתנוחות בטן לבטן ורגלי צפרדע, בתנוחת ערסול נראה יותר בטוח קצת אבל זו תנוחה שאני לא רוצה בה).
באמת השתמשת עד גיל שנה? זה נראה רק למשקלים נמוכים כי נושאים באופן לא סימטרי על הכתפיים. (אבל יש לי יאמו,אני באמת צריכה רק את המשקלים הנמוכים)
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

המלצות מנשאים

שליחה על ידי אחת* »

אני משתמשת בערסלי עם ילד בן שנתיים וחצי. מספיק בטוח ויש מספיק תמיכה. הוא לא סימטרי ואכן נוח פחות במשקלים גבוהים, אבל מצד שני הוא מעולה לנשיאות קצרות.
אגב, עוד אופציה שיש לך מגיל לידה - מנשא סיני.
דיצה*
הצטרפות: 18 יולי 2005, 21:38

המלצות מנשאים

שליחה על ידי דיצה* »

מנשא wilkinet, מי ניסתה? מומלץ?
נראה לי כמו וריאציה מודרנית על קוריאני, אני טועה?
יש אותו בקופונים http://dealhayom.buy2.co.il/m-Main/Dail ... ow&[po]utm source[/po]=activetrail&utm medium=email&utm campaign=DH NATIONAL 17 12 2012
ואני מתלבטת אם לקנות לילד הבא. בקיצור, אם לא הסתדרתי עם היאמו...כן עם ביביביורן וקוריאני...
ארגו או wilkinet? (לתינוק מגיל לידה ) או בכלל פנטזו?
קרן*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2001, 00:38

המלצות מנשאים

שליחה על ידי קרן* »

אני ממליצה על פנטזו!
מהילד הראשון יש לי ארגו ואני לא משתמשת בו.

לעומת זאת

בעלי משתמש רק בארגו ולא אוהב את הפנטזו. נוחה לו חגורת הבטן.

אני אוהבת את הפנטזו כי אני מרגישה שאני הולכת יותר זקופה, ולא מרגישה כאילו
התינוק נופל שאני קצת נשענת אחורה או לובשת את המנשא. וגם צורת הלבישה נוחה מאד. אני אוהבת שאין חגורת בטן.
זה נותן לי הרגשה יותר חופשית ונוחה.

תמדדי ותבדקי מה נוח לך.
דיצה*
הצטרפות: 18 יולי 2005, 21:38

המלצות מנשאים

שליחה על ידי דיצה* »

קרן תודה,
אני מלאה עם חזה ענק ואחד הדברים שאני מתלבטת זה אם הפנטזו יהיה "יפה" לי.
מישהו ראה אותו על שמנמנות כמוני?
קרן*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2001, 00:38

המלצות מנשאים

שליחה על ידי קרן* »

בכל מקרה תמדדי לפני שאת קונה ותראי איך יושב עליך.
שהתינוק על הגב יש רצועה קדמית שאפשר לכוון את הגובה מעל החזה. הציצי לא נמעך. מאידך לא ראיתי פנטזו על חזה ענק.
אמא_של_פיצית*
הצטרפות: 25 נובמבר 2012, 02:23

המלצות מנשאים

שליחה על ידי אמא_של_פיצית* »

שלום לכולם!
קראתי את הדף הזה לפני כמה חודשים וחרשתי על מנשאים אבל מרב יער לא מצאתי את העץ שלי. אז אודה מאוד אם תשיאו לי עיצה.
הפיצית בת חצי שנה, בעקבות האתר נתקלתי ברעיון המנשא וידעתי שככה יהיה אצלינו. רק מה, קבלנו איזה מנשא עתיק של SNUGLI ששימש בהתחלה, שזה בעצם עד היום. לבייבי הוא נוח יחסית, כשבתנועה בדרכים ואם היא לא רעבה או עצבנית... להורים שלה הוא תופת לכתפיים ולגב,בבית הוא בכלל לא מרגיע אותה ככה שזה רק אמצעי תחבורה לתנועה בלבד. רצינו לקנות מנשא'אים אחרים, אבל לא ידענו איזה וגם אנחנו בחול אז הכל יותר מסובך. אז אני עושה כאן רשימה של הצרכים שלנו ממנשא'מנשאים ואשמח אם תכוונו אותי למשהו יותר מדויק.
  1. מנשא שישמש להסתובב איתו בבית, לעבודות שונות, להרגיע, להרדים וכו'
  2. כאמצעי תחבורה נוח לשני! הצדדים
  3. להליכות ארוכות וטיולים בטבע בתנאי שטח פשוטים וגם מורכבים
  4. שיתאים לאבא וגם לאמא
  5. שאפשר לשבת איתו?! (אולי זה כבר נקודה להתפשרות בנתונים מסוימים)
  6. לטווח ארוך
נתוני הנושאים/נישאים:
הביבי לא כבדה במיוחד כרגע 6-7 קילו, אבל תגדל בס"ד
אבא ואמא לא אנשים גדולים, בערך באותו הגובה, לאמא גב שבריר, נוטה לכבאי צואר וכתבים וגבבבב במהירות

אנחנו בחול אז אי אפשר למדוד וכאלה, אולי בכלל יקנו לנו בארץ או יד שניה וכאלה, אלא אם כן נקנה משהו כמו ארגו וכד'
יאלה... מחכה בקוצר רוח לעיצות שלכן, והולכת לשחרר קצת את הכתפיים,

ואגב שאלה, מנשא בד ארוך או תליני או מערסלים כאלה, יש מצב להתחיל בגיל הזה או שהבייבי כבר גדולה ולא תאהב את הרעיון?

מליאן תודות מראש!
פלוני_אלמונית*

המלצות מנשאים

לדעתי-
מנשא אחד סיני או ילקוט. לנשיאת גב או בטן. סיני דורש קשירות, ילקוט עם אבזמים אז התפעול יותר פשוט. זה תלוי למה מתחברים. רוב האנשים בחברה המערבית מתחברים יותר למנשא ילקוט. בכל מקרה שניהם נוחים, אפשר לשאת עד משקלים כבדים וגיל מבוגר, מעולים לטיולים. מתכוונים למגוון מידות. אפשר לשבת עם ילד על הגב על שרפרף או בקצה כסא. אם אתם במידות חריגות שימו לב שהמנשא מתאים לגודל שלכם.
ערסול בגיל הזה- יש ילדים שאוהבים ויש שלא אז קשה לומר. אם תלכי על תליני או ערסלי או משהו בסגנון הזה אז גם אם היא לא תאהב ערסול זה מנשא נחמד למותן- לנשיאות קצרות וזריזות (מהאוטו הביתה, כשהיא רוצה להיות על הידיים ואז הוא מקל ומפנה יד אחת. לי הוא היה שימושי, אבל לא החליף מנשא ילקוט אלא השלים אותו.
אמא_של_פיצית*

המלצות מנשאים

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

תודה פלונית! אני יבדוק
פלוני_אלמונית*

המלצות מנשאים

מה עם פנטזו?
גם בטן לבטן וגם על הגב, מהיר ללבישה וניתן להוריד את התינוק לשכיבה אם נרדם, עם המנשא (יתרון די משמעותי לטעמי)
חיסרון: אין רצועת בטן - אולי ישפיע על כאבי הגב שלך
בהצלחה*
הצטרפות: 26 מרץ 2009, 22:59

המלצות מנשאים

שליחה על ידי בהצלחה* »

אנחנו עם ארגו (מנשא ילקוט)
הוא מאוד נוח כי המשקל על המותן.
טוב על הגב ועל הבטן.
עמיד (משמש את הילד השני שלנו ועדיין נראה מצויין)
הבת הגדולה שלנו נישאה בו על גבינו גם בגיל שנתיים בטיולים וכו'.
אמא_של_פיצית*

המלצות מנשאים

תודה רבה לכל העונות!
אז נלך כנראה על מנשא ילקוט, השאלה עכשיו היא, חשבנו לקנות ארגו, (יותר פשוט בחו"ל) אבל יש מליון סוגים ואבדתי ידיים ורגליים. יש המלצות על דגם מסוים? גם קשת המחירים רחבה.
וגם עם דגם מסוים אוכל לחפש גם יד שנייה אולי.

חוץ מזה איך ארגו בהשוואה לפנטזו ויאמו ישראלים? מה עדיף על מה מאיזה בחינות?

ושאלה אחרונה להיום - יש למישהו נסיון אם ארגו שגם נישא על הצד?? תודה רבה שוב וחג שמח לכולם!
שרה*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2002, 21:53

המלצות מנשאים

שליחה על ידי שרה* »

יותר אקולוגי לקנות מוצר ישראלי, אם זה שיקול בשבילך.
היאמו והארגו מאד דומים, לטעמי. היאמו החדש יותר עמוק מהישן ולכן עוד יותר דומה לארגו.
יש בכל זאת כמה הבדלים והכי טוב זה לשאול את שניהם ולמדוד- זה יכול ממש לעזור בהחלטה.
הפנטזו שונה משניהם. יש לי אותו מעט זמן, הוא גם די נוח, אבל לי יש מן הרגשה מוזרה אתו שהילד פחות צמוד לגב. הוא כן צמוד,
אבל פחות וגם הפיסוק פחות רחב, למרות תומך הרגליים. יש יתרון מסוים בכך שאין את רצועת המותן- פחות עומס על הגב התחתון
ועל הבטן. בהריון זה יכול להיות משמעותי.
אבל באמת- הכי טוב למדוד את שלושתם, כי זה נורא אישי.
אני מכירה רק את הדגם הקלאסי של ארגו והוא מעולה, הדגמים האורגניים זה כמו הקלאסי רק מבד אורגני. את הדגמים החדשים (ספורט ועוד איזה אחד מבד קליל)
לא ניסיתי אבל הם לא נראים שונים מהותית.
בהצלחה!
ורד*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2001, 16:56

המלצות מנשאים

שליחה על ידי ורד* »

מי יודע איפה אפשר לקנות מנשא מקדם חדש??
אביגיל*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2001, 16:35

המלצות מנשאים

שליחה על ידי אביגיל* »

אני מאוד מרוצה מהמקדם שלי. למיטב ידיעתי כבר אי-אפשר לקנות חדש. את מעונינת לנסות מנשא טליה? הוא גם מאוד מומלץ!
בהצלחה!
ביצקנית*
הצטרפות: 06 נובמבר 2013, 23:23

המלצות מנשאים

שליחה על ידי ביצקנית* »

צריכה עצה דחופההה
מה לדעתכם כדאי יותר: מנשא טליה או מנשא מקדם?מנשא מקדם אפשרי רק יד שניה כי משום מה הפסיקו לייצרם. ומנשא טליה חדש.
מי יכולה להמליץ, מי התנסתה באחד מהם או בשניהם???
פלוני_אלמונית*

המלצות מנשאים

היי
יש לי מנשאים למכירה:
מנשא מקדם חדש.
וגם מנשא טליה יד שניה במצב מעולה.
הם שני המינשאים שהיו לי הכי נוחים (והיו עוד כמה וכמה)
נראה לי שעיניין הנוחות הוא מאוד אישי.
אני קניתי מנשא מקדם נוסף כשהבנתי שאוריה סוגרת את העסק ולא תייצרו יותר.לבסוף לא השתמשתי בחדש והוא נשאר באריזתו. הראשון התבלה לגמרי אבל כמו בגד ישן ואהוב היה קשה להחליפו:-)
אמא_של_פיצית*

המלצות מנשאים

שלום!
מחפשת תשובה עדכנית לדגם/דגמים ספציפיים,
מנשא מלידה, בעיקר לבית, שנוח להסתובב איתו שעות, פשוט ללבישה, אפשר להניק וגם שנראה יפה :-)

יש לנו משהו סוג ארגו אבל גם זה לגיל הרבה יותר גדול וגם לא ממש נוח בתוך הבית, יותר ל'מסעות בחוץ'

יש הרבה הרבה דפים באתר אבל מחפשת שמות עדכניים כי הרבה כבר לא קיימים
מישהו משהו??
תודה!
ניחוח אדמה אחרי הגשם
הצטרפות: 20 אוקטובר 2007, 21:26
דף אישי: הדף האישי של ניחוח אדמה אחרי הגשם

המלצות מנשאים

שליחה על ידי ניחוח אדמה אחרי הגשם »

היי אמא של פיצית
יש לי 4 מנשאים ותינוק בן 5 חודשים ;-)
מגיל חודש בערך השתמשתי בלופי שכבר לא מייצרים, אבל יש את הלופיקס. וגם את הארוך והנמתח של 5 מטר שעובד על אותו עיקרון.
את הארוך אפשר לקנות ביד2 בסביבות ה100 שח.
אבל הוא טוב רק לתקופה הראשונה (ולכן לדעתי כולם מוכרים ביד2...) כי אחר כך הוא כבר לא תומך במשקל של התינוק/ת.
אני לא בטוחה שניתן להניק בו כי הוא לא מתכוונן. את לובשת את המנשא די צמוד, כמו חולצה, ואז מכניסה את התינוק פנימה צמוד מאוד אלייך,
לי היה צפוף מדי להניק.

לדעתי הכי עונה על הבקשות שלך זה מנשא צד (טבעות) מבד ארוג וללא ריפוד.
זה מתכוונן בדיוק לפי התינוקת והלובש/ת, אפשר להשתמש בתנוחת ערסול והנקה נוחה ואחר כך להעביר לתנוחה זקופה לגרפס.
בתנוחה הזקופה אפשר לתמוך היטב בכל אורך עמוד השדרה של התינוקת
כך שהיא לא "יושבת" אלא צמודה אלייך עם רגלי צפרדע כאילו שוכבת עלייך על הבטן (כי את מהדקת בדיוק לפי הגודל שלה) וגם ליצור תמיכה לראש בחודש הראשון.
עוד יתרון גדול - קל מאוד להניח את התינוק שנרדם ביחד עם המנשא עם סיכוי גבוה להמשך שינה :-)
מתכופפים מעל המיטה עם המנשא כך שהתינוק שוכב עליה, משחררים את הטבעות, מזדחלים החוצה מתוך המנשא ומכסים את התינוק עם הבד של המנשא.
ועוד יתרון - גם האבא יכול ללבוש את המנשא כי הוא מתכוונן.

ה"זנב" של המנשא יכול לשמש גם לכיסוי להנקה בחוץ

זה מנשא שנראה יפה, בזכות האסימטריות...

וזה גם החיסרון - האסימטריות. זה על כתף אחת, גם רוב הגב משתתף אבל בכל זאת אסימטרי.
יש כאלו שאין להן שום בעיה עם זה, רק צריך להחליף כתפיים. לי זה קשה לאורך זמן.

המנשא דורש מיומנות מסויימת אבל אחרי שרוכשים אותה ההכנסה למנשא מהירה מאוד.

וידאו של שימוש במנשא טבעות עם תינוק פצפון + הנקה בתנוחה זקופה
https://www.youtube.com/watch?v=e2BCdRfQAvQ

והעברה מתנוחה זקופה להנקה בערסול (לדעתי יותר נוח הנקה בערסול עם קטנטנים)
https://www.youtube.com/watch?v=j84sVMQqscc

אפשר לקנות את זה ב
http://www.topa-top.com/catalog/ring-sling/rcc

אני קניתי אצלהם מנשא בד ארוך ארוג לא אלסטי ומרוצה מאוד.

יש מנשאי צד גם במנשא הנכון אבל אני לא בטוחה שהבד שם הוא ארוג ולדעתי אם הוא לא ארוג הרבה מהיתרונות מתפספסים.
http://www.minsa.co.il/מנשא-ערסלי-1-1.html
ניחוח אדמה אחרי הגשם

המלצות מנשאים

טוב כתבתי מלא, כל זאת כשהקטן על הגב שלי ב מנשא מסורתי
:-)
אם תרצי אני יכולה לכתוב עוד על המנשא המסורתי ועל המנשא בד ארוג.
אמא_של_פיצית*

המלצות מנשאים

וואו, תודה על התשובה המפורטת, בודקת...
יש גם למישהו נסיון עם הוטסלינג?
זוכרת גם מנשא שהיה רק מסביב לחזה ללא כתפיים, מישהו?
שרה*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2002, 21:53

המלצות מנשאים

שליחה על ידי שרה* »

ערסלי שמופיע בקישור עשוי מבד ארוג
יוני_א*
הצטרפות: 18 דצמבר 2003, 00:53
דף אישי: הדף האישי של יוני_א*

המלצות מנשאים

שליחה על ידי יוני_א* »

נולדה לנו תינוקת לפני שלוש שבועות
אני מחפש מנשא כמה שיותר דומה למנשא בד, אבל שלא דורש קשירות וכוונונים, אני לא הכי טוב בזה

איזה מנשא לדעתכם הכי מתאים?
איזה הכי טוב לתינוק?

שני המנשאים שחשבתי הם סנוגלי:
http://images1.ynet.co.il/PicServer2/13 ... [po]snagli wa[/po].jpg

והמנשא השני הוא לופיקס
http://images1.ynet.co.il/PicServer2/13 ... /[po]lopix wa[/po].jpg

אשמח להמלצות
יוני_א*
הצטרפות: 18 דצמבר 2003, 00:53
דף אישי: הדף האישי של יוני_א*

המלצות מנשאים

שליחה על ידי יוני_א* »

האם הדף הזה הוא הכתובת הנכונה לשאלה?
פלוני_אלמונית*

המלצות מנשאים

מזל טוב. לופיקס בסדר. השני לא בריא.
שמנדובה*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2014, 18:24

המלצות מנשאים

שליחה על ידי שמנדובה* »

גוונים: אני מכירה את הליל בייבי - לי הוא לא היה ככ נוח אבל לחברה שלי שהיא מאוד גבוהה עם תינוק גדול מאוד הוא היה בסדר. כמו תמיד - רצוי למדוד אם אפשר.

יש לארגו מנשא חדש שנקרא 360 אם אינני טועה. הוא אמור להיות מוצלח מלידה ממש.
ניחוח אדמה אחרי הגשם

המלצות מנשאים

המנשא ליל בייבי הזה נראה לי יותר לתינוקות גדולים... הבנתי שכבר לא מומלץ שהרגליים יהיו מקופלות בתוך המנשא
כי זה יוצר קצת לחץ על הכפות רגליים.
ככל שהמנשא מובנה יותר הוא פחות מתכוונן לפי התינוק ולכן בתינוק פיצי זה חשוב שיהיה מתכוונן... כלומר שאת יכולה להדק את הקשירה ולמתוח ולמשוך כדי שתהיה תמיכה מדוייקת איפה שצריך לאורך כל העמוד שדרה
ושהבד ממש יעטוף את הגב ולא יהיה נוקשה (כי אז הוא לא תומך אלא הבד עומד בפני עצמו)
פלוני_אלמונית*

המלצות מנשאים

יש לארגו מנשא חדש שנקרא 360 אם אינני טועה. הוא אמור להיות מוצלח מלידה ממש.
יחד עם כרית התאמה, כמובן.

הדגם הקודם גם הוא מתאים באותם תנאים, ההבדל ביניהם הוא שה360 מאפשר להושיב את הפעוט/ תינוק גם עם הפנים קדימה לעולם.
אגב, יש אותם בעליאקספרס בסביבות ה-100 שקל, לא ממותגים, כמובן.
הזמנתי לפני כחודש, עדיין לא הגיע (הדואר, הדואר...) כך שאני לא יודעת להגיד מנסיון האם הם באמת אותם מנשאים, לפי התמונות נראה שהם אותם דגמים בדיוק. (אותו שילוב בדים וכו')

אמא צעירה ממחשב אחר
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

המלצות מנשאים

שליחה על ידי גוונים* »

תודה על התגובות.
נראה שכל הדרכים מובילות לארגו...

ולכן בתינוק פיצי זה חשוב שיהיה מתכוונן... כלומר שאת יכולה להדק את הקשירה ולמתוח ולמשוך כדי שתהיה תמיכה מדוייקת איפה שצריך לאורך כל העמוד שדרה
ניחוח, אני לא בטוחה שהבנתי, יש לך דוגמה למנשא כזה? כי דווקא היתה לי הרגשה שכל המערסלים למיניהם לא מתכווננים בכלל..
ניחוח אדמה אחרי הגשם

המלצות מנשאים

גוונים,
מנשא מערסל את מתכוונת לסוג האלסטי של ה-5 מטר למשל?
תמונה
גם כל המנשאי לופי, צמד, שרון דרור הם בערך באותו רעיון אבל עם קיצור דרך במקום הקשירות.
אם כן אז הם אכן לא מתכווננים בכלל אבל בגלל שאת לובשת את המנשא מאד צמוד אלייך, כמו חולצה, ואז "דוחסת" את התינוק פנימה, אז אין הרבה מקום לטעות, והתינוק נתמך פשוט כי זה מאד צמוד.
(במשקל נמוך, במשקל גבוה הבד כבר לא כזה צמוד והמשקל מושך את התינוק כלפי חוץ)

מנשאים מתכווננים הם אלו שדורשים קצת קשירות (או במקרה של ארגו קליפסים)
לדוגמא, מנשא טבעות מבד ארוג או מנשא ארוך מבד ארוג, לא אלסטי

https://www.youtube.com/watch?v=[po]FRxk 0fCuh8[/po]
יש פה וידאו שמראה את הכוונון המדוייק מאוד - בערך מדקה 2:30

המנשאים האלו ממש נפוצים באירופה ומשום מה קצת פחות בישראל, אולי כי הם קצת יותר יקרים (בד באריגה אלכסונית מיוחדת) ודורשים טיפה יותר לימוד התחלתי
אבל מניסיוני עם זה (למדתי מוידאו בלבד) לומדים מהר והמנשא הוא אכן רולס רויס.. מבחינת הנוחות והתמיכה לתינוק.

ועוד וידאו של מנשא טבעות מאותו בד ארוג
https://www.youtube.com/watch?v=bRdGksTvDwk
רואים איך היא ממש מהדקת כך שהבד ממש עוטף את התינוק ואין שום רווחים וקמטים על הגב של התינוק, ואפשר ליצור תמיכה לראש של תינוק פיצי

(כתבתי למעלה פוסט ארוך על נסיוני עם מנשא טבעות)

הדגם הקודם גם הוא מתאים באותם תנאים, ההבדל ביניהם הוא שה360 מאפשר להושיב את הפעוט/ תינוק גם עם הפנים קדימה לעולם.
התנוחה של הפנים קדימה היא לא מומלצת גם מבחינת התנוחה של התינוק ועמוד השדרה והפיסוק של הירכיים וגם מבחינה פסיכולוגית
יש על זה מאמר מפורט באתר המנשא הנכון
http://www.minsa.co.il/%D7%9E%D7%A0%D7% ... D7%94.html
פלוני_אלמונית*

המלצות מנשאים

_הדגם הקודם גם הוא מתאים באותם תנאים, ההבדל ביניהם הוא שה360 מאפשר להושיב את הפעוט/ תינוק גם עם הפנים קדימה לעולם.
התנוחה של הפנים קדימה היא לא מומלצת גם מבחינת התנוחה של התינוק ועמוד השדרה והפיסוק של הירכיים וגם מבחינה פסיכולוגית
יש על זה מאמר מפורט באתר המנשא הנכון_
טוב שאת מזכירה לי, כי התחלתי להצטער שלא קניתי את ההוא :-) (בינינו, ה360 הרבה פחות יפה...)
תודה :-)
אמא צעירה
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

המלצות מנשאים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

רוצה לסייג ולהבהיר - יש את תנוחת לוטוס במנשא בד היא אחלה (התינוק עם הפנים קדימה, אבל הרגליים שלו שלובות מלפנים בתוך המנשא). תנוחה כזאת נותנת מספיק תמיכה לתינוק, והיא גם נוחה למדי לנושא (אם כי פחות נוחה מבטן-לבטן, כי יש יותר עומס של משקל התינוק), והיא נהדרת לתינוקות שרוצים וצריכים להיות עם הפנים קדימה. מה שמוביל אותי לבחינה הפסיכולוגית: הכל בערבון מוגבל, תנו לתינוק לדבר. יש כאלה שרוצים להיות עם הפנים קדימה, והם צודקים.
ניחוח אדמה אחרי הגשם

המלצות מנשאים

תמרוש רוש
את צודקת, תנוחת לוטוס היא שונה ועדיפה מבחינה פיזיולוגית (זה גם מוסבר במאמר שקישרתי אליו)
ובהחלט צריך לשים לב כל תינוק/ת והעדפתה, יש בהחלט תינוקות סקרנים מאוד שרוצים לראות הכל כל הזמן
וזה גם תלוי לאן הולכים עם התינוק במנשא - למשל למקום הומה אדם כמו שוק, או שנמצאים איתו בבית או בחיק הטבע...
בתנוחת בטן לבטן התינוק רואה הרבה מאוד (הרי הראש שלו פונה הצידה) אבל היתרון הוא שאם הוא רואה משהו מפחיד או מלחיץ או פשוט יותר מדי לו אז הוא יכול להסתיר את הפנים שלו בתוך החזה של ההורה
וגם הוא רואה את הפנים של ההורה ויכול להסיק מזה מסקנות על הסיטואציה - האם אמא גם נבהלה מהרעש / האיש הזה או שהכל בסדר ?
ובתנוחה עם הפנים קדימה אין לו את האפשרות הזו
אז כמובן לשים לב לתינוק האישי ומצבו בכל רגע נתון - זה תמיד הכי נכון...

אמא צעירה שיהיה במזל טוב !
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

המלצות מנשאים

שליחה על ידי גוונים* »

ניחוח, תודה רבה על הפירוט והקישורים!
המנשאים באמת נראים מעולים מבחינת הנוחות והבריאות לתינוק.
אבל יש לי שתי 'בעיות' עם כל המנשאים מהסוג הזה, הראשונה, נראה לי שלוקח המון זמן (יחסית) ללבוש את המנשא ולסדר את התינוק. אני מנסה להכין את עצמי למצב שאהיה עם שתיהן (קטנטנה שרק נולדה וקטנטנה בת שנה ותשעה חודשים בערך) לבד. ואני בטוחה שיהיו המון מצבים שאצטרך פשוט תוך שניה לשים אותה במנשא כדי להתפנות למשהו אחר (כך גם שמעתי מאימהות במצבים כאלו, שהכי חשוב שיהיה מנשא זמין ונוח שתוך שניה אפשר ללבוש עם התינוק). להתחיל להתקשקש עם קשירות וכיוונונים, אני פשוט יודעת שאני אזנח את זה ולא אשתמש באופציה הזו.
כמה זמן לוקח לך? (וכמה זמן לקח לך עד שהגעת למצב שבו זה לא לוקח הרבה זמן?)
בעיה שניה היא כמות הבד שנצמדת אליך (פלוס התינוקת כמובן) אני לא מסוגלת ב(ג)דים צמודים, וזה הולך ומחריף עם הזמן. חזיות כמעט זנחתי בכלל ואם אני נאלצת ללבוש אני מעיפה ממני בשניה שמגיעה הביתה. ותמיד תמיד נורא חם לי. בגלל זה פעם קודמת לא הסדרתי עם כל המנשאים מהסוג הזה, של הבד. פשוט הרגשתי שאני נחנקת מכמות הבד שנצמדת אלי ועוד בקשירות הדוקות (אמנם היה קיץ ועכשיו חורף אבל עדיין תחושת החנק קיימת גם בחורף).
היאמו, וכל מנשאי הילקוט (השתמשתי בעיקר בינקוט) הרבה יותר הסתדרו לי משתי הבחינות הנ"ל, אבל העניין הוא שהשתמשתי בהם רק מגיל חודשיים שלושה והם לא נראים לי הכי מתאימים לגיל אפס.
מודה שעדיין לא בחנתי את הארגו לעומק, יכול להיות שהוא התשובה להכל...
ניחוח אדמה אחרי הגשם

המלצות מנשאים

המנשא הארוך הארוג אכן דורש יותר קשירות, אחרי תקופת לימוד ראשונית של נגיד... שבוע-שבועיים עם לבישה יומיומית של המנשא זה לוקח 2-3 דקות (מתוכם דקה ללבישה הראשונית של המנשא ושאר הזמן ההכנסה והכוונונים). גם בן זוגי למד לעשות את זה במהירות הזו, אז זה לא שאני איזה מוכשרת במיוחד...
אולי זה עדיין המון ? לא יודעת... 2-3 דקות נשמע לי סביר.
וכן המנשא הזה הוא די הרבה בד (למרות שבד ארוג הוא מאוורר, ממש שונה לטובה מבד אלסטי. אבל עדיין הרבה בד, לגמרי)

המנשא טבעות הרבה הרבה יותר מהיר, את לא צריכה כל פעם מחדש לעשות את התהליך של להכניס את הבד לתוך הטבעות, הוא פשוט מוכן. אז נגיד... דקה וחצי-שתיים רק להכנסה וכוונונים.
גם מנשא יותר מהיר לא ייקח הרבה פחות זמן מזה אני מניחה...
והבד שבא במגע איתך הוא די מינימלי (שכבה אחת על הגב וקצת באזור הבטן שלך בינך לבין התינוקת)
חסרונו הוא שהוא על כתף אחת אבל לתקופה הראשונה של תינוקת קלילה זה בסדר. רק להחליף כתפיים כל פעם.

רוצה להוסיף שלמדתי הכל מצפייה בעשרות וידאוים שונים והצלבת המידע ביניהם וקריאה של פורומי מנשאים, אני די אוטודידקטית בזה ולמדתי הרבה ואיכשהו מצאתי זמן וכח לזה
אני חושבת שאם תזמיני יועצת מנשאים זה יכול ממש לעזור במידה ואין לך אפשרות ללמוד את זה לבד. היא גם יכולה לתת לך להתנסות במנשאים שונים על אמת.

אני השתמשתי בשני המנשאים האלו בשיא הקיץ. יולי-אוגוסט.

את הארגו אני לא מכירה אבל שמעתי דברים טובים ! עדיין אני לא יודעת עד כמה הוא באמת מתאים לתינוק שרק נולד מבחינת התמיכה והעיטוף.
הומית*
הצטרפות: 06 ינואר 2016, 22:32

המלצות מנשאים

שליחה על ידי הומית* »

המנשא טבעות הרבה הרבה יותר מהיר
היתרון שלו הוא שברגע שמאומנים אין שום בעיה ללבוש את המנשא ביד אחת ולאחוז תינוק בשניה. יתרון אדיר בדרכים, שאין איפה להוריד את הפצפון.
פלוני_אלמונית*

המלצות מנשאים

ניחוח, תודה!! :-)

פעם שלישית שאני כותבת וכל פעם נמחק לי!!
אוף...

אני עדיין לא מכירה את הארגו באופן אישי , יש ביוטיובב סרטוני הסברה פשוטים וברורים (כבר סגרתי ואני מניקה את הינוקא הצהוב שלי ודי מוגבלת בידיים) לגבי הלבישה ולגבי כרית ההתאמה
אמא צעירה
קרן_שמש_צהובה*
הצטרפות: 15 מאי 2016, 13:57
דף אישי: הדף האישי של קרן_שמש_צהובה*

המלצות מנשאים

שליחה על ידי קרן_שמש_צהובה* »

שלום,
זערורה שלנו בת חודש ואנחנו נהנות ממנשא ינקוט.
האם יש פה מישהי שמכירה תא המנשא הזה?
יש לי כמה שאלות לגבי איך אדע שאני קושרת אותו נכון, ולא הייתי בטוחה מה העמוד המתאים
אודה מאוד לעזרה...
אמא_של_נגה*
הצטרפות: 01 דצמבר 2018, 10:37

המלצות מנשאים

שליחה על ידי אמא_של_נגה* »

הי
יכול להיות שפספסתי אז אשמח לקישור אם כן.

מחפשת המלצות םמנשא מגיל ליגה לחודשים הראשונים (יש לי ארגו לאחר כך)
לא קשירות או מסורבל כמו בד ארוך
עדיפ לא כתף אחת
נוח, מתלבש, שאפשר ללבושהרבה זמן ולזוז בבית תוך כדי
לא חם בקיץ

וגם, זוכרת שראי פעם מנשא שבכלל לא משתמש בכתפיים, רקמסביב לחזה והגב. מישהו יודע איך זה נקרא?

תודה רבה
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

המלצות מנשאים

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

מנשא שבכלל לא משתמש בכתפיים, רק מסביב לחזה והגב. מישהו יודע איך זה נקרא?
מנשא אפריקאי או אתיופי, אני חושבת.

תראי אם עוזר לך הדף מנשא מסורתי
@}
געש*
הצטרפות: 27 יוני 2019, 15:53

המלצות מנשאים

שליחה על ידי געש* »

לתינוקות קטנים, צמד יכול להתאים (לתינוקות במשקל גבוה הוא כנראה יפסיק להיות טוב לפני שהארגון ייכנס לשימוש).
או מנשא ילקוט מובנה שמתאים מלידה (ארגו אדפט, לטולה יש דגם ולטופה טופ יש).
או מנשא סיני היברידי (רצועת מותן עם קליפס, רצועות כתפיים קשירה). אני אוהבת את ינקוט, אבל נדמה לי שעכשיו אפשר להשיג רק יד שניה.
דו_כיפת*
הצטרפות: 14 דצמבר 2018, 01:03

המלצות מנשאים

שליחה על ידי דו_כיפת* »

לנו יש ינקוט
אכן קנינו יד שניה
מאוד מתכוונן
ותכלס' היה לנו נוח גם בגיל גדוללל על הגב
שליחת תגובה

חזור אל “מנשאים”